Vo PROVINCIAAL NIEUWS VEILING-O VERZICHT J i SCHAGEN LIMMEN MEDEMBLIK BOVENKARSPEL HEILOO UITGEEST SCHERMERHORN LUTJEBROEK LANGERAAR GRAFT EGMOND-BINNEN DE RIJP BEEMSTER HOORN HOOGKARSPEL BLOKKER URSEM WOGNUM ST. MAARTENSBRUG ASSENDELFT ENKHUIZEN HOOGKARSPEL DEN HELDER' ’T ZAND GROOTEBROEK WIERINGEN WARMENHUIZEN HEEMSKERK OBDAM OUDORP ANDIJK s= Str Benoeming. ent. in Alw. Van Nuland meende, dat over Hoogkarspel, 7 uur Congregatie voor de werden Onderwas en discus. Personalia De heer W. Spaander, alhier slaagde te ’s-Gravenhage voor het 3e ge. deelte van het notarieel examen. van van uur rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. van van van van van van GEMEENTERAAD (vervolg) Voetbal E. S. V. I speelde Zondag te gen Sparta I te Wognum, waarvan de uitslag was 00. De Egmonders gaven daarbij goed spel te zien. Dit is reeds de derde maal, dat E. S. V. gelijk speelt. E. S. V. II leed een 31 nederlaag tegen Z.V.V. te Zaandam. Zondag speelt E. S. V. op eigen terrein tegen A. Forward van Hoorn. Burg. Stand Getrouwd: Dirk Spaarman, 26 j., te Zaandam en Jannigje Zaal, 23 j. de te Gereformeerde Pastorie Het woonhuis met toren, op den hoek van den Meldjjk— Langebuurt is door de Erven Koopman on derhands verkocht en bestemd voor Gere formeerde Pastorie. De Gereformeerde Ge meente heeft in Da. Klein haar eersten pre dikant hier ter plaatse gekregen. Z. H. Exc. de Bisschop van van den weleerw. O1 merv den 1 krac! beval den werd belar doek op sl uitwi moge dachl behai had aanri: gebet tegen feur oordt 15 d. Zot sterkt „chat gerno avonc bilist dendt een 1 moto: den 1 waarc Nuye met en ee De H. N Oct., ten ei koek weer den 1 behan van e verse! en wt boete vordei Burg. Stand van 1320 Nov. Geboren: Hendrika Klazina, d. van Teunis Redelijk heid en Lena den Hartog Catharina Fran- clna, d. van Johannes Gorter en Adriana Franclna Hulsman Ellen, d. van Albert Buma en Antje de Wit. heer cuderwetsch. Orsel informeerde naar de aflossing in 80 jaar Sportnieuws K.G.B. K GB. 3 won van Sparta 2 te Wognum met 40 en behoudt alzoo een mooie kans op het kampioenschap. K.G.B. 3 won van Z. V.V. 3 met 62. De junioren K.G.B. a behaalden Zondag het kampioenschap van de Junioren-afdee. ling doordat zij „de Streekers" a klopten met 30. De junioren b maakten een einde aan de overwinningsreeks van „de Valken" b daar zij „de Valken" versloegen met 10. Werkloosheid Deze week hebben bü ver- verschlllende bloembollenkweekers de arbei ders ontslag gekregen. Naar wij vetmemen bedraagt het aantal werkloozen hier thans 70. De commissie ter voorziening In deze aangelegenheden vergaderde deze week, ter beraming van maatregelen. van van den weleerw. Z. H. Exc. de Bisschop Haarlem heeft benoemd tot directeur het Jongenspatronaat alhier, den weleerw. heer L. Nys. Uitslagen R.K. Voetbalclub U. 8. V. Zondag speelde U. 8. V. I tegen de Rijp 4 aldaar, en wist met 21, na een spannende match, de door de voetbalclub de Rijp uit geloofde medaille in de wacht te sleepen. U. 8. V. II won dien middag van Aker sloot II met 31. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop Haarlem heeft benoemd tot directeur het Jongenspatronaat alhier, heer A. v. d. Oord. Bui gei wacht De Burgerwacht, alhier, herdenkt op het einde der maand haar 12 !4-jarig bestaan. Ter herdenking hiervan zal een plaatselijke schietwedstrijd worden gehouden op 13 en 13 Dec. aa., terwijl de vergadering, die een eenigszlns feestelijk karakter zal dragen, zal worden gehouden op 15 December as. In deze vergadering zullen de prijzen van den schietwedstrijd worden uitgereikt. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop Haarlem heeft benoemd tot directeur het Jongenspatronaat alhier, den weleerw. heer F. Berneleld. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop Haarlem heeft benoemd tot directeur het Jongenspatronaat alhier, den weleerw. heer R. Oud. Burgerlijke Stand Geboren: Tecla Ma ria, d. van Cornells Bakker en Catharina Maria Roelofsen Theodorus Nicolaas. z. Johannes Duin en Adriana Jonker Corne lls Johannes, z. van Cornells Stoop en Agatha Zaal. Oranjebom! Deze week hield de genoem de vereeniglng haar jaarvergadering ten huize van Mevr. FischerSchlmtn van der Loeff. Na de opening bracht mevr. Schild Middelkoop het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat een tiental vrouwen bü de ge- zinsvermeerdering ondersteuning hadden ge kregen. Een paar verzoeken werden nog toegestaan. Het ledental was onveranderd ge bleven, waaruit wel bleek, dat de inwoners het nut van deze vereeniglng inzien, vooral in deze drukkende tijden. Bü het einde der vergadering werd be sloten, dat de volgende bijeenkomst zal zün ten huize van Mevr. VerheggenVan Brempt. Personalia Bü mlnlsterleele beschik king is de ontvangfer der directe belastingen enz., W. Heetjans, verplaatst van het kan toor alhier, naar het kantoor Oude- Pekela. heel sympathiek aandoet. Wat strijd betreft het volgende: Het spel is nauwelijks een paar minuten begonnen of 8. D. E. scoorde met een mooi schot den eersten goal. Na deze eerste ver rassing gaat het spel meer gelijk op en neer. Er wordt van belde kanten menige aanval ondernomen. Ongeveer 10 minuten voor rust scoorde 8. D. E. voor de tweede maal. Alzoo gaat rust in met 20 voor 8. D, E. In den aanvang van de tweede helft is het de linksbuiten van H. 8. V. die den 8 D. E.-keeper het naküken geeft. 12. De voorhoede van H. 8. V. komt nog me nigmaal mooi opeetten en er worden mooie kansen geboden om den gelijkmaker te sco ren, maar het juiste schot ontbreekt. OJ. had een gelijk spel de verhouding wel beter weergegeven. H. 8. V. I speelde te Hoorn tegen Forward II en verloor met 41. Vreemdelingenverkeer Op Initiatief van de feestcommissie die met de laatste Rijper- kermis optrad, is hier een vereeniglng opge richt, ten einde het vreemdelingenverkeer in deze plaats grooter te doen worden. Deze vereeniglng telt aanvankelük 18 leden terwijl men hoopt door huisbezoek dit aantal uit te breiden. Vooral den neringdoenden middenstand hoopt men voor dit doel te winnen. Het be stuur bestaat uit de vroegere feestcommissie aangevuld met den heer L. Visser. Burg. Stand Geboren: Geertje, d. van R. Kamps en M. Hilbrands Adrlanus Cor nells, z. van J. N. Stuüt en C. M. Vermeu len Comelus Johannes, z. van Th. P. Ko- ning en C. M. Ruwiel Dirk, z. van A. Over- veen en A. Zee. Overleden: Guurtje Jonges, 78 jaar, wed. van Frederik Köhne. R. K. Volksbond De ledenvergadering van den R K Volksbond wordt gehouden Woensdag 25 November, des avonds half acht in het Brunogebouw Spreker, de heer G. van Slingerland uit Alkmaar. D jent atüi ran A rant iat sees) •f b «an, welk 49 I were gron ion te _d als die terw gelet vero tona noer wezi beha nog koet aan 1 artik of U casu op c gelat indi< bad. zeest alda. '1 hout niet in ie hadc 01 de l gelej den bind met wet 1 term M het 1 trekl schei te zi trof was aan hij van fendi geen 14 schri Op waakt, onder rijdint goede een v gings< tief I heer S het ge afstan geheel van c een p< nam e De fn <»pai vrij te matig baanw Hij w bleek niet gezom tredin vankei boude op ee de no J. H. tijdig hij tn den 1 Dinsdag te 7 uur Lof ter eere van den H. Ai.toni us. Woensdag 9.30 gezongen jaargetüde voor Jan Commandeur en Catharina Konün. 8.15 Congregatie voor de jongens. Donderdag 9.15 Venl Creator en gezongen huwelüksmis voor Jacob Molenkamp en Geertrulda Verberne. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag 7 uur oefening van den H. Kruls- ewg. 8.15 Congregatie der mannen. Zaterdag 1130 biechthooren voor de kin deren, te 4 uur voor de overige gelpqgigcn, J DINSDAG-avond 7 uur Lof ter eere van den H. Laurentius. DONDERDAG wegens fanfareconcert geen Jongens-Congregatle. ZAIEkDAG algemeene Kindercommunie. Gelegenheid om te biechten van 35 en 6—8 uur. De H. Mis deze week om 7 30 uur. Eiken dag om 7 uur gelegenheid om te biechten. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop Haarlem heeft benoemd tot directeur het Jongenspatronaat alhier, den zeereerw. heer G. Blankenauw. i Van Roode althans het gedeelte wat verkocht werd zich tot 30 wagons aan beide veilingen samen, wat zelfs om dezen tüd onbeduidend is. Wel kwamen ook nu prijzen voor van 60 oent, maar de meeste grootere kool bracht nu toch van 0.80 tot f 1.20 op en de andere tot iets boven f 3.per 100 K G. Sommige mooie partijen kleine kool brach ten het tot 2.60 of 3.70 en Zaterdag was er een partij aan de veiling, waarvoor zoo waar f 3.werd gemaakt. De ruim 10 wagons Gele kool, welke deze week aan beide veilingen samen, werden ver kocht. konden het zelfs niet tot bovenge noemde prijzen brengen en noteerden voor het allermooiste goed f 1.60 A f 1.90 en voor het overige vanaf 0.70 per K.G. Te ver wonderen is dit niet, omdat bü alle malaise ook nog de overdadige aanvoer van Bloem kool In de Streek, eenige belangstelling voor de Gele In het binnenland uitsluit. De zeer geringe hoeveelheden gewone wit te kool, dje nog werden aangevoerd, waren soms onverkoopbaar of brachten anders f 60.per wagon op. Voor geen enkel par tü werd méér besteed. Van Deensche witte kool bedroeg het totaal-aanbod 23 wagons, welke van de hand gingen voor 1.A f 1.80 per 100 K.G. Een deel hiervan werd voor bewaring gekocht, zoodat de export ook van deze soort geen beteekenis heeft. Hoewel de grootste drukte van het kool- halen toch voorbl.1 is en het weer de meeste dagen het uitzoeken wel toellet, was er slechts een aanbod van een paar wagons uien per dag. Moyel’Uc heeft dit wel veroor zaakt, dat de prijs die steeds om de f 5. bedroeg, nog Iets aantrok en de laatste dagen voor de gewone en de grove sortee- rtng f 5A 530 per 100 K.G. bedroeg, naar gelang van kwaliteit. Ook drielingen maaktsn dezen prUs. De laatste partijtjes Nep rl*n zeer vewild en brachten gemakke lijk f 8 50 A f 9.een enkele maal zelfs 9.70 op. Ook Peen bleef een gewild /artikel bracht ook nu voor de^rove sorteering van f 2.60 tot 3.30 op, naar gelang van kwa liteit: kleine neen gemiddeld 1.20. De aan voer was echter zeer gering en zal ook de zen winder wei niet h wo-den. De aangevoerde Kroten ringen vrij geregeld van de hand voor 1.70 A 2.30 per 100 K.G Eendracht maakt macht Vrijdag heeft de coöperatieve vereeniglng „EM.M." alhier de jaarvergadering gehouden In zün openingswoord wees de voorzitter, de heer J. J. Boer, er op. dat dit de eerste vergadering was in nieuw veroand, n.l. als coöperatie, na ruim 50 jaar te hebben bestaan als wlnkelvereeniging zonder centraal ver band. Het Jaarverslag van den secretaris gaf een duidelijk overzicht van hetgeen in het afge- loopen jaar was gebeurd In de vereeniglng. Hierna gat de penningmeester een verslag van de resultaten over het boekjaar 1930 1931. De afdeeling bakkerij had een winst ge maakt van f 4872.02. Het bestuur stelde voor om het dividend te bepalen op 10 pCt., waar door een bedrag van f 3500 aan de leden wordt terugbetaald De heer J. van 1 Veer meende te moeten opmerken, dat een dividend van 10 pCt uit te keeren, theorie is, want in werkelükheid is het anders, daar de gebruikers een half jaar lang één cent meer per brood hebben betaald dan bü particuliere bakkers. Het doe» van de coöperatie is niet om een zoo hoog mogelijk dividend uit te keeren maar om de prijzen zoo laag mpgelük te houden. Hij geeft het bestuur in overweging de prijzen mltistens concurreerend te stellen Hierover ontstond een lan Bü beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen d.d. 16 Nov. 1931 no. 1053 is de rüksvergoeding over 1930 voor de R. K. school alhier vastgesteld op f 8857.08. Ge noten is reeds f 8700, alzoo nog uit te be talen f 157 08. Personalia De beer Alb. Groot, alhier, is herkozen tot lid van het dagelüksch bestuur van het waterschap Müzen. Stemming Banne Woensdag zal de stemming plaats hebben om te voorzien In de vacature van het Dag. bestuur der Banne Wognum en Wadwaü wegens het bedanken van den heer D. Pels. Door de Protestansche Klesvereeniging is hiervoor candldaat gesteld de heer C. Weeder, hoofdingeland dier Banne, die ook door ae R. K. Banneverêeniging wordt aanbevolen. X Het bestuur was van oordeel dat de ge volgde werkwüze de juiste was geweest daar de omzet steeds stügende is. Het voorstel werd daarna zonder hoofdehjke stemming aangenomen. Door het dalen der prijzen van de winkel- artikelen heeft deze afdeeling niet zoo goed gewerkt als het vorige jaar. Kon men het vorige jaar nog 5 pCt. dividend ultkeeren nu stelde het bestuur voor om dit te bepalen op 3 pCt. Aangenomen. Het bestuur was van meenlng, dal de af- deeltng Ziekenfonds los van de andere zaken moet komen te staan. Het bestuur wilde een commissie benoemen die een andere werk wijze voor het fonds samenstelt, zoodat er nieuw leven In het fonds komt. Op een vraag antwoordde de voorzitter dat het fonds niet achteruit gaat, maar toch ook niet groeiende Is. Het voorstel om een com missie te benoemen werd daarna aangeno men. Het bestuur vroeg machtiging om wanneer de gelegenheid zich voor doet een afdeeling manufacturen op te richten. Het plan is om op bescheiden wijze te beginnen, vcornamelük met werkmanskleeren. Nadat er uit de ver gadering op- en aanmerkingen waren ge maakt over dit voorstel, werd de gevraagde machtiging verleend. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredende leden de heeren J. J. de Boer D Bül, E. Corver en W. Jongejans werden herkozen. Hierna sluiting. Bond voor Staatspensionncering 3 De cember »s.. des avonds te 7K uur. zal de afdeeling St. Maartensbrug van den Bond voor Staatspenslonneering in het lokaal van den heer 8. Kossen, alhier, een propaganda- avond houden, waarbü de voordrachtkunste. naar Daan Pool zün medewerking zal ver ier nen. R.K. Klesvereeniging Donderdag hield de R.K. Klesvereeniging ,J3t. Odulphus" de jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw. Voor een tamelyke belangstelling opende de voorzitter de heer W. Way deze verga dering. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter met voldoening den gunstigen uitslag der gemeenteraadsverkiezingen. Door eendrachtig samenwerken is de R. K. Staatsparty weder met vüf zetels te voor schijn gekomen, zoodat het verlies van vier Jaar geleden is teruggewonnen. Laat men. zoo zei spr. verder, in de tegenwoordige moeilüke tüden vertrouwen stellen in de menschen, die de regeering vormen. De tegenwoordige regeering toont dat zü moed heeft om ons land uit de crisis te helpen. Over de wijze waarop dit gebeurt kan ver schil van meenlng zün. doch de hoofdzaak is dat inflatie door nog grootere chaos uit ons land geweerd wordt. Ingekomen was een verzoek van het Co mité der K. S. A. om de aandeelen voor het radiotoestel, dat voor het gebouw eenige jaren geleden was aangeschaft, te annulee- ren, daar het toestel niet aan de gestelde verwachtingen heeft voldaan. Na een uiteenzetting van den voorzitter en eenige opmerkingen uit de vergadering om in "t vervolg niet meer aan dergelüke zaken mee te doen, werd op voorstel van het be stuur besloten, op het verzoek goedgunstig te beschikken. Het jaarverslag van den secretaris gaf een mooi overzicht van hetgeen In het afgeloo- pen vereenIgingsjaar was voorgevallen. In zün dankwoord aan den heer Van dea Laan wees de voorzitter er op. dat het in de toekomst in ons dorp zal gaan tusschen rood en zwart. Laten wü daarom sterk aaneengesloten blüven, om niet onder den voet te worden geloopen. De penningmeester, de heer W Noom, had aan ontvangsten en uitgaven het bedrag van 468.03. Batig saldo 89.74. De verkiezingen hadden een flink bedrag gevraagd, daar met een batig saldo van f 198.95 het jaar was begonnen. De heer J. Gaal verklaarde namens de controlecommissie, dat de boeken en be scheiden in goede orde waren bevonden. De voorzitter dankte den penningmeester voor zün nauwkeurig beheer. De bestuursverkiezing nam een groot deel van den avond in beslag, daar het geheele bestuur volgens het reglement moest aftre den. Van het zittende bestuur stelden de heeren E. Vrouwe en L. Münen zich niet meer herkiesbaar, zoodat twee nieuwe be stuursleden en negen plaatsvervangers ge kozen moesten worden. De voorzitter deelde mede, dat er door de leden geen candidaten waren ingediend en men dus uit de vergadering candidaten moest stellen. Volgens het reglement moet het bestuur uit minstens drie damesleden bestaan, doch reeds vier jaar geleden kon men, ondanks al de moeite die men er voor heeft gedaan, geen dames bereid vinden om tn het bestuur zitting te nemen. Dit was nu vanzelfsprekend weer het geval De heer P. Boon vond dat men dit artikel gerust kon schrappen. Theoretisch was het heel mooi, maar practisch komt er toch niets van eerecht, Hü stelde daarom regle- mentswijziglng voor. Over dit voorstel ontstond een langdurige discussie. Het bestuur deed ten slotte het voorstel om de alinea, „drie dames in het bestuur”, te doen vervallen en dan nu maar een bestuur te kiezen. Dit voorstel werd aan vaard. De verkelzing had tot uitslag, dat de aftredenden. de heeren W. Way. Jos. van de Laan, W. Noom, A. van der Laan, J. Heine, C. Landsman en C. Kroon, werden herkozen en de heeren J. Gaal en C. Groot- jen de nieuw gekozenen waren. Tot plaats vervangers werden gekozen de heeren W. de Jong, G. van Roode, J. Boon Wz. en M. Huygen. Meerdere person enwaren er niet voor beschikbaar In. de vergadering, zoodat het aantal van negen plaatsvervangers niet werd verkregen. Tot voorzitter werd bij ac clamatie gekozen de heer W. Way. De voor zitter dankte vooor het in hem gestelde ver trouwen jn hoopte, dat in de komende vier jarige periode met het thans gekozen be stuur weer vruchtbaar werk in het belang der R. K. Staatspartij zal worden verricht. Tot afgevaardigden naar de Rijks- en Statenkleskringvergaderlngen werden geko zen de heeren Jos. van de Laan en W. Noom. De secretaris bracht vervolgens de versla gen uit van de gehouden vergaderingen der Rijks- en Statenkieskring. In de rondvraag werden aan het adres der raadsleden verschillende vragen gesteld. Wethouder Boon en de heer J. Huygen had den bericht van verhindering gezonden, daar zü vergadering hadden van de crisiscommis sie en zü dus niet aanwezig konden zijn. De heer Grootjen vroeg of bü het ver- leenen van steun aan uitgetrokken werk loozen, bet gezinsinkomen nog In rekening werd gebracht, lerop werd bevestigend ge antwoord. Elk geval wordt echter op zich zelf beoordeeld. De heer J. Boon zag gaarne, dat er aan dén Oostelüke Communicatieweg twee licht punten werden bügeplaatst. De heer Noom. als lid van de Llchtcommlssle. antwoordde dat hü dit al eens had voorgesteld, doch zonder resultaat. Hü raadde den heer Boon aan namens de bewoners van dezen weg een adres aan de Lichtcommissie te richten om succes te verkrijgen. De heer J. Gaal stelde de vraag of men in de toekomst weder met een adviescom»- missie moet werken bü het rangschikken der candidaten voor de gemeenteraadsverkie zingen. Bü de thans gevolgde werkwüze Is het heel moeilük om verandering in de volg orde der candidaten te krügen. De voorzitter voelde er ook veel voor om hierin verande ring te brengen, daar er thans door de le den niet veel wüzllgng in kan worden aan gebracht. Te züner tüd Zal men dit vraag stuk nader onder de oogen zien. Het was reeds laat toen de voorzitter met dank voor de aangename besprekingen deze vergadering met den christelüken groet sloot. Muziekuitvoering Naar wü vernemen zal het muziekgezelschap „De Eendracht" zün eerste winterconcert geven Donderdag 26 No vember as. des avonds 8 uur In het café „de Doelen." Het gezelschap heeft zich de medewerking weten te verzekeren van den heer M. Nabar- ro, humorist. Concert Donderdag en Zondag gaf „Eensgezindheid" onder leiding van directeur Kuys een welgeslaagd concert. Op den eersten avond, speciaal voor de donateurs, was het bezoek minder dan gewoon, doch Zondag was de zaal flink bezet. De verschillende muzieknummers heel goed gespeeld. Het tooneelstukje „Levie Baars”, waarin de hoofdrol uitstekend vertolkt werd, viel bü- zonder In den smaak. Benoeming. Haarlem heeft benoemd tot directeur het Jongenspatronaat alhier, heer N. de Rooy. .JSparta” I ging met 61 ten onder tegen Purmerstein. Gebleken is wel dat Rens Rus in de voorhoede niet gemist kan worden. Toen een kwartier voor tüd deze verandering werd aangebracht ging het dadelük veel be ter. langendijk Ook in de afgeloopen week was het nog druk met den bewaarkooloogst en derhalve slapjes aan de veiling. Behalve stapelpro- ducten was er deze week nog een kleine 40.000 stuks bloemkool aan de veiling, tegen 60.000 in de vorige week. Over het algemeen waren de prijzen, ofschoon de markt nogal grillig was. iets beter en konden op som mige dagen de beste reuzen tot 6 A 7 komen. Echter ging het meeste we/ voor f 3.— A 5.— per 100 stuks, terwijl afwij kende kwaliteit zeer laag bleef noteeren. Voor de slultkoolsoorten is de belangstel ling nog steeds even gering en heeft er_hoe- genaamd geen export plaats, kool beperkte het aanbod R. K. Voetbalclub 8.R.C. Zondag LI speelde 8.R.C. I te Waarland tegen Conzelo I en hoewel S.R.C. sterk In de meerderheid was ging de rust in met slechte 1—0 voor S.R.C. Na de rust vlotte het beter en wist S.R.C. nog 6 goals aan het totaal toe te voegen. Het overwicht was zoo groot, dat de 8.R.C.- keeper bijna geen bal heeft aangeraakt. De eenige goal die In die periode doo» Conzelo gemaakt werd kwam nog door een gelukkig toéval. Daar Stormvogels I gelijk heeft gespeeld heeft 8.R.C. I zich vaster op de bovenste plaats genesteld. Vermeld zij nog, dat Conzelo-keeper een penalty er uit wist houden. Aan dezen speler heeft het dan ook niet gelegen dat Conzelo zoo’n zware neder, laag had te boeken. Het einde bracht SJLC. I een groote wel verdiende 71 zege. 8 R.C. n speelde thuis tegen Voorwaarts II uit Noord-Scharwoude en speelde 32 gelük. Gemeenteraad Dinsdag 24 November, ’s avonds te 8 uur, zal de zaad dezer ge meente In openbare vergadering büeen ko men. De voornaamste punten der agenda züu: Begrooting Burg. Armbestuur, Idem G.E B„ en Gemeentebergooting. Personalia De heer Th. W. F. Veer, on derwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, is met Ingang van 1 Januari aa. benoemd aan de R.K. Jongensschool te Alkmaar Tot zün opvolger Is benoemd de heer W. de Nüs, plans onderwüzer te Akersloot. Verkiezing Hoofd-Ingeland Donderdag as. zal op de Polderkamer een «temming worden gehouden voor een Hoofd-Ingeland voor den Groot Llmmerpolder, in de vaca ture Schoenmaker. Veiling Uitslag van de veiling in „Ban. tam", ten verzoeke van den heer J. Groen, te Hoorn, van een landmanswoning met boomgaard, erf én weiland, In den Hout, groot 6.06.80 H. A. Pere. 1, 2 en 3 gekocht door den heer K. Groen, te Hoogkarspel. voor f 1Q530. Pere. 4 en 5 opgehouden voor f 8500. Burgerlijke Stand van 31 en 23 Nov. Geboren: G. Maarsen—Jager, d. A. M. Konünde Wit, d. M. Ruügentuln— Keppel, z. Overleden: 3. P. Bisschop, 31 j. L. w. J. van Knaape, 66 j. C. J. Vermeulen— de Ridder, 41 j. A. N. W -B.avond Naar wü vernemen zal de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland op 27 November a.s. desavond sk-(,))J,BB() op 27 November as. *s avonds 8 uur in de Oranjezaal een bondsavonö organiseeren. be staande uit een expositie van het bondswerk en bondsultgaven. Voorts zal een een lezing worden gehouden, waarbü een serie lantaarn- plaatjes zullen worden vertoond. Auto over den kop Zondagmiddag reed in snelle vaart een luxe-auto komedde van Haarlem in de richting den Helder langs den Kanaalweg. In den auto bevonden zich be halve de chauffeur drie passagiers. Doel was de voetbalwedstrüden te Den Helder. Ter hoogte van den Kolksluis sloeg de wagen over den kop. De inzittenden werden eruit geslingerd. Een der passagiers had den pols gebroken, een tweede een been gekneusd of gebroken. De anderen kwamen er vrij goed af. De auto was zwaar beschadigd Behalve de snelle vaart Is niet ónmogelijk een of andere hindernis op den weg, bü den zwa- ren mist, oorzaak van het ongeval. PAROCHIE H. JOANNES DE DOOPER DINSDAG is de H. Mis niet te 6.45, maar te 7 uur. WOENSDAG meisjes. VRIJDAG 7 uur Lof met oefening ter eere van den H. Franclscus Xaverlus. ZAfTERDAG 10de der 12 Zaterdagen ter 3 uur biechthooren. eere van O. L. Vr. Onbdvl. Ontv Voor den middag tot 1030 en na den middag vanaf Autobusdiensten Nadat voor eenige weken reeds een verzoek om concessie voor een autobus-ondeniemlng in de Wieringer- meer bü het provinciaal bestuur is inge diend, nl. door M Geel, te Wleringen, voor het traject Oude ZeugTweewegen, is thans een tweede dergelüke aanvrage gedaan en wel door. G Boon, te Medemblik, voor een verbinding Oever. R. K. 8. V. „Vlos”. Stormvogels IVlos I In een mooien en vriendschappelüken wedstrijd wist Vlos de Hoogwouders één punt te ontnemen. De rust ging In met 11, wat de verhouding vrüwel weergaf. Na de rust neemt Vlos weder de leiding door een keurig doelpunt van haar rechts buiten. Stormvogels krüSt kort daarop een elf meter-schop te nemen, maar vindt de Vlos doelman op zün post, die dan ook schitte rend redt. Vlak tegen het einde wist Storm vogels een kans fraai te benutten, waarna scheidsrechter De Goede, die goed leidde, spoedig het einde aankondigde. Vlos n wist 8. V. W. II er onder te hou den met 51. Vlos jun. b staan nog steeds ongeslagen bovenaan, thans moesten de Con-Zelo jun. weer met een 21 nederaag huiswaarts kee ren. R. K. Land, en Tuinbouwbond Morgen, Dinsdag 24 November des avonds 7 uur wordt een ledenvergadering van den R. K. Land- en Tuinbouwbond afdeeling Heemskerk gehou. den In het R. K. Vereenigingsgebouw. Sedert enkele jaren was de afdeeling vrij wel ten doode opgeschreven, slechts enkele getrouwe pioniers bleven vast houden aan hun organisatie. Gelukkig is er kentering gekomen en geven vele nieuwe leden zich den laatsten tüd op. Waar voorname punten te bespreken zi n, wordt sedert gerulmen tüd„ weer een leden vergadering gehouden. Het bestuur hoopt cat de opkomst massaal zal zün, ook niet-leden zün welkom. door gen, komen A Wat zal Behagen hebben aan een kanaal naar de Wleringermeer. Meer en meer wordt het vee aangevoerd met auto's. Ook verwacht spr. niet veel van de werk verschaffing. De heer mogelükheid van plaats van 40 jaar. De heer v. Erp wees op den uitslag van de stemmingen In de drie plaatselüke vereeni- zich alle drie met overgreote hebben u.tgesproken tegen H. S. V. II—S. D. E. n 1—8 Ons tweede elftal speelde Zondagmiddag thuis tegen 8. D. E. II uit Wormerveer. Deze wedstrüd, die door 6. D. E. werd gewonnen met 2—1. kenmerkte zich door echt vrlendschappelük spel, hetwelk beslist den wed- worden getroffen, door de andere verhooglng wederom ernstig worden belast. De Inspecteur der Directe Belastingen lie Afd te Alkmaar heeft geraamd 13500, maar dit moet 8500 zün. Daarom moet de commissie er van af zien de voorgestelde verlaging van de 10 op centen op de personeele belasting in te trekken. De commissie handhaafde haar voorstel op de vermogensbelasting 50 opcenten te heffen. Wat de verhooglng vermakelükheidsbelas- tlng betreft, meende spr. dat het zou zün de kip met de gouden eieren slachten. Spreker vreesde verminderd bezoek en geen loonende exploitatie van dergelüke gelegenheden. Wij moeten als centrumgemeente den trek naar Behagen behouden. Reeds nu komt van die inrichtingen 6000 In de kas. Toch valt al een vermindering te constateeren. Aangezien door diverse bezuinigingen thans een bedrag is verkregen van 3462.56 zün de straatbe- lastlng en de verhoogde belasting op publieke vermakelükheden niet meer noodig; zelfs kan nog een bedrag van 223 82 bü den post on voorzien worden gevoegd. De voorzitter ontraadde verhooglng opcen ten vermogensbelasting tot 50; 25 opcenten Is reeds een heele stap. De belasting op publieke vermakelükheden wordt gemakkelük opgebracht. Het bezoek ver mindert niet. Wethouder Blaauboer waarschuwde met die 50 opcenten op de vermogensbelasting om het heengaan en zich vestigen van renteniers alhier. Behagen moet een echt centrum blü ven. Spr. geeft eenige cüfers. waaruit moest blüken. dat het rentenierenden boeren hier onmogelük gemaakt zal worden. Spr. wilde ook de straatbel ast ing handhaven. Wethouder De Vries zet. dat B en W door de aangenomen bezuinigingen, vaak tegen «ten zin van B. en W in. de vermakelljkhelds- Wlasting willen laten vervallen: de straat bel asting echter willen zü handhaven. De beer Van Nuland bestreed B. en W. Ook rentenierende boeren zullen dan straat- belasting moeten betalen, wellicht nog meer dan zü dat zullen moeten doen aan de v«x»r- g»stelde verhoogde vermogensbelasting. Deze belasting wordt lachende opgebracht. Toen er verhoogd is van 10 pet. op 15 pet. golden dezelfde bezwaren en die zün on juist gebleken. Wy bewijzen velen een dienst, zei spr., wanneer wü de personeele belasting, waarin vrüwel iedereen is aangeslagen, niet zoo hoog opvoeren. Die IQ opcenten minden kunnen dan gevonden worden uit de 5 pet. hoogere vermakelükheidsbelasting. De heer Van Erp ging mee met de 50 op centen vermogensbelasting. De straatbelas- tlng heeft spr.’s svmnathie niet. Van een verhoogde vermakelijkheidsbelasting ver- wachttte spr. niet veel. De heer De Veer wilde geen 50 opcenten op de vermogensbelasting, wel 25. Ook voelde spr. voor straatbelastlng niet veel, die belas ting drukt den middenstand. Spr. voelde veel éoor het Idee-Van Erp. een gewtjzigden vorm I van straatbelastlng. en wilde daar een be drag voor ramen. De voorzitter ontraadde ook het ldee-Var> Erp. een soort preearlobelasting vond spr. niet sympathiek. De heer Van Erp deed het voorstel nood gedwongen en beval het aan. daar het thans geen nut meer heeft, voor een volgende be grooting. De heer Schoor! beantwoordde nog eens uitvoerig de verschillende sprekers en ver dedigde de voorstellen der commissie. Ander maal gingen de heer Blaauboer en De Veer daartegen In. waarna de verschillende belas tingvoorstellen In stemming kwamen. De straatbelastlng van B. en W. werd ver worpen met 83 stemmen. V<5ór de heeren Blaauboer, De Vries en De Veer. De voorgestelde 50 opcenten vermogensbe lasting door de begrootlngacommlssle werden Itangenomen met 92.Tegen de heeren Blaau- w>er en De Veer (de heer De Vries stemde noodgedwongen voor). Het voorstel handhaving 15 pet. vermake lijkheidsbelasting aangenomen met 83. Te gen de heeren Klaver, Van Nuland en Stam. Het voorstel de opcenten op de personeele belasting tot 100 te heffen, wend zonder hoof del üke stemming goedgevonden. I> heer Stam vraagt naar aanleiding van post 34 uitgaven, of de post zaalhuur 50 voor keuring van dienstplichtigen niet kan vervallen en zou kunnen geschieden In de oude Bewaarschool. De voorzitter acht dit zeker mogelük. Hierna worden de diverse begroot!-1 zon der hoofdellfke stemming goedgekeii-'i. Aüe vastgestelde subsldle's van het vorig jaar blijven on de begrooting staan. Hierna sluiting. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur van het Jongenspatronaat alhier, den weleerw. heer H. Jansen. gingen, die meederheid opschorten. De heer deze zaak In het openbaar zoo weinig moge lük moet worden gesproken en deelde mede, dat de heer Klaver niet heeft gesproken namens de katholieke fractie. Spr. was het niet met den heer Klaver eens. De heer Klaver preciseerde nader, dat hü met geheel tegen een kanaal is, maar uitstel wenscht met het oog op de financiën. De Voorzitter zeide, mede in antwoord aan den heer De Veer toe, dat B en W. zullen nagaan of in de eerste jaren würi- ging zal gebracht kunnen worden In den be talingstermijn en e.v. vereenvoudiging van het toevoerkanaal. Zonder hoofdelüke stemming werd de kanalenpost goedgekeurd. Bü bet punt verhaal pensioenbüdragen, stelde de meerderheid der commissie (de heeren Schoorl en van Nuland) aanvanke lük voor op de jaarwedden der ambtenaren 5% en 8J4 te verhalen. Om echter met in conflict te komen met Ged. Staten, ziet de commissie daarvan af. De begrooting z hoogstwaarschynlijk dan zeer laat word goedgekeurd. De geheele commissie was van meenli dat alleen dan pensioen verhaal moet wc den nagestreefd, wanneer dit met alleen voor de lagere, maar ook de hoogere amb tenaren mogelük is. Aan salarissen wil de commissie niet raken, daar dan ook de pensioengrondslag zou worden verlaagd. De commissie wil ook geen adhaesle betuigen aan het adres van Noord-Scharwoude. De heer Bakker was tegen elk pensloen- verhaal, daar dat is een verkapte salaris verlaging en zeker met passeering van het georganiseerd overleg. De heer De Veer wilde alvast beginnen met pensioenverhaal bü de lagere ambte naren. daar de loonen in vergelüking met andere plaatsen hier vrij hoog zün. Ook In een vergelijking met arbeiders uit het vrüe bedrijf rijn de loonen van de gemeente werklieden hier hoog. Deze menschen hebben daarenboven steeds vast werk. Een 5 korting zou spr. niet z«x> erg vinden. De Voorzitter vond het niet erg als ook de hoogere ambtenaren (burgemeester, secretaris, ontvanger, enz.) een pensioen- korting betalen en was daartoe in deze slechte tyden ook bereid, voor welke mededeeling de heer Klaver den burge meester hulde bracht. Het moet van bovenaf geschieden, niet van onder af. De heer Van Orsel uitte zich eveneens tegen pensioenverhaal. De heer Schoorl wilde dan aan Ged Staten verzoeken de mogelükheid te schep pen van pensioenverhaal. ook aan de hoogere ambtenaren, echter niet met terug- werkende kracht. Na bestrijding door den heer Van Nuland van wethouder Blaauboer, die meende, dat beambten met hun pensioengrondslag er slechter aan toe zouden zün dan met het idee der commissie, volgde stemming over het voorstel van B. en W.Niet vragen aan Ged. Staten om 8'4 pensioenverhaal mogelük te maken, doch adhaesle aan het adres gemeente Noord-Scharwoude (salaris verlaging burgemeester, enz). Dit werd verworpen Alleen de heeren Blaauboer en De Vries voor. Het voorstel van de commissie, n.l. verzoek aan Ged. Staten pensioenverhaal mogelijk te maken, werd aangenomen met 74. Tegen de heeren Blaauboer. Bakker, Van Orsel en Bel Hierna kwamen de bedrüfsbegrootingen aan de orde, welke na eenige opmerkingen wer den goedgekeurd. Ten slotte kwamen de belastingvoorstellen aan de orde. B. en W. stellen voor: de belasting op publieke vermakelükheden te verhoogen tot 20 pet.; invoering eener nieuwe straatbelastlng; 80 opcenten voor gebouwde eigendommen en 20 opcenten voor ongebouwde eigendom men; 25 opcenten op de vermogensbelasting; 80 opcenten op de personeele belasting; 80 opcenten Gemeentefondsbelasting. De begrootingscommissie stelde voor: 50 opcenten op de vermogensbelasting en geen straatbelastlng. De meerderheid der commissie: geen ver hooglng der vermakelijkheidsbelasting. Over deze voorstellen werden langdurige discussies gevoerd, nadat de voorzitter eerst een adres aan den raad heeft voorgelezen van de R. K. Middenstandsvereenlglng .De Han- ze”, waarin wordt aangedrongen niet de nieu we straatbelastlng te aanvaarden, daar de middenstand wederom zwaar wordt getroffen naarmate hü uit den aard van zün zaak of bedrijf een grooter gebouwencomplex moet exploiteeren. Tevens las de voorzitter voor het reeds IJ. Vrijdag door ons medegedeelde telegram van den Ned. Bioscoopbond om de verhoogde be lasting op de publieke vermakelükheden niet te aanvaarden. De heer Schoorl deelde mede, dat de com missie strek gekant is tegen de straatbelas- Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur van het Jongenspatronaat alhier, den weleerw. heer H. Westerkamp. Nadat van zes uur tot kwart over zeven de vergadering was geschorst, werd op voorstel van de begrootingscommissie zonder hoofd, stemming besloten, niet over te gaan tot bete gelen van het plein U. L O. school, wat een bezuiniging geeft van büna 200. Na eenige dicussie werd besloten den post aanschaffing leermiddelen U. L O. school te handhaven en op voorstel van B. en W. te verhoogen met 400 tot 900. Den buiten gemeenten zal een billyke büdrage worden verzocht. De post opleiding cursus winkelpersoneel werd verlaagd met 100. De post büdrage kanalisatie vond weinig tegenstand. De commissie laakte de houding van B. en W., In dezen aangenomen. B. en W. echter meenen naar eigen Inzicht te kunnen handelen en adviezen te kunnen in winnen, daar waar het hun goed voor komt. De heer Schoorl betreurde de houding. Het prestige van den raad is er door ge schaad. Dat B. en W. bü een nieuwe zaak het advies vragen van corporaties, achtte spr. ook gewenscht, maar deA zaak was reeds in kannen en kruiken. De heer De Veer wilde met het oog op de financiën zien, of zonder de plannen ernstig te schaden, een verlaging van He kosten kan worden bewerkstelligd. De heer Klaver oordeelde een kanaal Reeds 50 jaar terug was het aan de orde. Bovendien vreesde spr., dat het bedrag 5200 verdubbeld zal worden kosten van haven, kaden, beschoeiin - Waar moet het geld vandaan driemaal daags uit te oefenen MedemblikDe TerpDen „Floralla” In café 't Centrum werd de slotvergadering gehouden van bestuur en feestcommlsies van het gehouden jubileum van „Floralla”. De heer 8. Droog, pennlng- mester, geeft een overzicht van de rekening. De ontvangsten met batig saldo van vorig Jaar bedroegen r 106484. De uitgaven be liepen f 1041.07, alzoo een batig saldo van f 23.77. Na dankbetuiging van burgemeester Groot aan de velen, die het hunne büdroe- gen tot het schitterend slagen van de feest, viering, werd de vergadering gesloten, waardoor het jubileum der „Floralla" we der tot het verleden behoort.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6