M A Hulde D ploeg - Rust 4-1 voor Holland aan onze II „DE VALK” De overwinning! LAGENDAAL, HET KANON r' ANGSTIGE MOMENTEN IN DE TWEEDE HELFT Voor bridgers ZWEMMEN F. v Voor coulante bediening Stoom wasscherij J. FRANKRIJK-NEDERLAND 3-4 Aanvoerder V. d. Meulen Het kanon Lagendaal herdenkt de gestorvenen in al die en Jaarvergadering te Amsterdam te Voorzitter Minnema heengegaan aan ge- Annonceeren en opbieden (Ongecorrigeerd) OPLOSSING PROBLEEM No. 1 De opgave Van Heel de beste halfspder Assendelf tHollandia 1—2 zijn DE TWEEDE HELFT PROBLEEM No. 2 Y f Ijsbond „Holland’s Noorder kwartier” Mo! gaf Holland een 21 voorsprong voorstel-Uitgeest, om de vergaderin- later te doen aanvangen, wordt niet binnen, weer met een laag schot, onzen doel man #oor de derde maai passeerde. Adam de b^rde werker in den aanval tredende Burdorf district 2.2.3. B. K.V.S. R. Y. H.4. 63.6.4. en de was: KRH.8. KJt.H.S. B. 9. 5. 10. 5. 2. B. Y trekken 1 mi en £w 1 do HM aai nk la kei ea Ql 1 snelle won- een door KH.HJ3. 8. T van rinf dwi Het het tw „da len oef< bov red Rn voo nd VOO da ben 1 om dat on< mh ech val vta kot vat ten tig the de vat per tin me en tiei me 1 not ind het vat len I ma ma het dei red de< bei tea I* Ita W he 4 WC nu 11)1 tia NOORDERKADE 67-68 ALKMA AR - TELEFOON 1209 K.6.5. R.8.7, «H.9. 6.433 D het best gedi trer vu welt «eta Ml wat g«t aan Indl ultg war voet late mat miti D tart rtof met gim ret» gem De and van kno pota in dan wed ten Mt> ntat te i wat Ut derl W tam tod den stat H Mn dacl fen rog» wik het de wer de elft hee sehi vrij D doe ent fc der biel van K.V.8.7 R.10. H.7. 8.1M.5. A ▼oo bet van van <®U 5.V. B. Moeilijk is de strijd geworden En veel zwaarder dan men dacht. Maar ons elftal heeft de zege Roemvol mee naar huls gebracht! Frankrijk gaf zijn beste beentje. En het heeft niet veel gescheeld Of men had het aantal goaltjes Eerlijk met elkaar gedeeld. 43 is de stand geworden Met het cijfer 4 voor ons! Wij bekijken thans dit cijfer Als een eermetaal uit brons. Neerland heeft zich goed gehouden. Want de Franschman was paraat. Maar dit geeft juist veel meer sanctie Aan het schoone resultaat! Frankrijk bracht een kranig elftal Tegen Holland in het veld. En dit maakt juist voor de onzen. Dat soon overwinning télt! MARTIN BERDEN. (Nadruk verboden). A is aan slag: A en B moeten (Ruiten troef) hoe X en Y ook tegenspelen, de res- teerende zes slagen alle maken. 1. A speelt 8. vrouw; XS. 5; B 8. 9ü: Y 8. 4. 3. SPEL EN SPELRS. Over het spel zeiden wij reeds een en ander. Het is een goede en zeer aantrekke lijke wedstrijd geweest, waarin in elk geval het best spelende team heeft gewonnen. Het feit dat de Franschen door hun enthousiasme en snelheid het spel geruimen tijd op onze helft wisten te houden doet hieraan niets af. De goede voorbereiding heeft haar vruchten afgeworpen. Het feit, dat ons spel zich wees in stijgende lijn beweegt is in Kopenhagen reeds tot uiting gekomen en thans te Parijs bevestigd. 1 De vraag, of het Parsche team niet voor verbetering vatbaar is. durven wij niet ge heel ontkennend beantwoorden. K.10.4. Jt H. 83. X. 6303. loopen zijn, op eigen beenen zal staan en de plaats zal innemen, waarop hij behoort De voorzitter feliciteert de 25-jarlge af- deeling lip, die een belangrijke afdeeling is. omdat zjj gelegen is langs het traject ZaandamMonnikendamMarken. Een afscheidswoord De heer Minnema spreekt daarna als af- A en B moeten thans, hoe X en tegenspelen, alle resteerende acht majKft- 4» ta aan Öfrg. Rutten is troef. aan de uitstekende Bond ver- K.R.H.8. HA. 9. 3.6. 8. 2. 7. De Franschen zijn nog steeds zooals wij ze reeds geruimen tijd kennen. Vaak onbe nullig. maar dikwijls ook zeer gevaarlijk. Het groote verschil in hun spel tijdens de eerste en tweede helft was er een duidelijk bewijs van. De beide vleugelmenschen waren hun beste spelers in den aanval. De Hongaar Kaucsar trad niet op den voorgrond. Trou wens, het aantal uitblinkers in de Fransche ploeg was niet groot. Snelheid is het ge vaarlijkste wapen van de Fransche voetbal lers, doch deze factor alleen kan niet immer een ploeg ter overwinning voeren. De leiding van den Zwitserschen scheids rechter Ruoff was zeer correct. Ongecorrigeerd Holland leidde met 21 Het ijs was nu gebroken. De volgende twee minuten waren bijzonder sensationeel. Nau welijks was weer afgetrapt of Lagendaal passeerde van wel 20 Meter afstand met een prachtschot den niets kwaads vermoedenden Thepot en zonder dat een Franschman na den aftrap den bal behoorlijk had kunnen raken, gaf Van Nellen weer een uitstekende voorzet en plaatste de Xerxes-man op het juiste moment zijn hoofd onder het leder. Hoog vloog dit voor de vierde maai in het Fransche doel. In een spannenden wedstrijd heeft Hollan dia kans gezien om aan de reeks van over winningen van Assendelft een eind te ma ken. Dit resultaat Is te danken aan het feit, dat H. een aantrekkelijk open spel vertoonde. Daartegenover verviel A. in de fout om het met kort spel te probeeren, zoodat men het grootste deel van den wedstrijd wel domineer de, maar de mooiste kansen om zeep werden gebracht, daar de H.-achterhoede steeds ge legenheid kreeg om in te grijpen. Onder leiding van scheidsrechter Filipee stellen beide elftallen zich volledig op. Het terrein is verbazend glad en diverse valpar tijen volgen. H. voelt zich er echter het eerst op thuis en gevaarlijke aanvallen op het A.-doel volgen. Niet zonder geluk weet de A.-achterhoede den druk te doorstaan en na een kwartier spelen gaat het spel gelijk op. Het blijkt echter spoedig dat van den H.- aanval meer kracht uitgaat, speciaal de vleugels zijn door hun snelheid bijzonder ge vaarlijk. Binnen vijf minuten komen er dan twee doelpunten. Uit een snellen aanval scoort de midvoor van H en even later be sluit de rechtsbuiten een snellen ren met een keihard schot, wat den A-keeper te machtig blijkt. Een zeer mooi doelpunt, 0—2. A. beant woordt deze doelpunten met een heftig of fensief, maar de aanvallen zijn te doorzich tig om tegen de H.-achterhoede succes te hebben. In laatste Instantie blijkt de H.-kee- per over uitstekende kwaliteiten te beschik ken en retourneert alles wat op zjjn heiligdom wordt afgeschoten. Met een 20 voorsprong voor H. breekt de rust aan. Na de thee moedigt het talrijke publiek A. geducht aan en we zien een serie aanval len op het H.-doel. Voor het doel is het ech ter mis, daar het schieten veel te wenschen overlaat. Wanneer een H.-back den bal met zijn handen uit het doel slaat wordt de pe nalty door Noe tot overmaat van ramp nog overgeschoten. Een doelpunt kan echter niet uit blij ven en bij een goed aangegeven pass van Noë passeert D. Grin eenige H.-spelers en scoort onhoudbaar. Er is dan een half uur gespeeld en A. zet er alles op om tenminste nog gelijk te maken. H. verdedigt echter uit alle macht en speelt met drie man in de voorhoede, zoodat er geen doorkomen aan is. Het ver opdringen van de A.-backs wordt bijna noodlottig, daar Veenis mist en de rechtsbuiten alleen voor den A.-keeper komt. Hjj is echter zoo vriendelijk om naast te schieten. Het A-spel blijft te peuterig om suc ces te hebben en wanneer de scheidsrechter, die de teugels strak in handen hield, einde fluit, heeft Hollandia door haar technisch ge wonnen. toegespeeld. De Fransche midvoor loste van grooten afstand een schot, waaruit de bal met heel veel effect in het Hollandsche doel verdween. Van der Meulen, die zich in eerste instantie naar den hoek bewoog, waarin hjj meende, dat de bal terecht zou komen, kon het ledeb slechts ten deele onderscheppen en de poging van den H. F. C.-er om den bal alsnog van de doellijn te trappen, had geen nut meer. Buitengewone algemeene vergadering Nederlandsche Zwembond Spoedig bleek, dat de Fransche vleugel spelers bijzonder snel zijn. Van Heel had zijn handen vol aan Kaufmann en Paauwe niet minder aan Langiller. Overigens stond het Fransche spel technisch niet bijzonder boog. De onzen waren hierin hun tegen standers de baas en spoedig gingen de oranjemannen dan ook aanvallend optre den. Vooral Adam tras bijzonder actief en zette zijn vleugelman herhaaldelijk aan het werk. Toe* namen de Franschen onverwacht de leiding.Mercier fareeg ptots^togbe tleder i De wedstrijd Colombes ligt niet bijzonder gunstig en voor het tegenwoordige verkeer met auto en bus zelfs zeer ongunstig. De Parijzenaars kunnen er zich in het centrum van hun schoone stad al niet op beroemen het ver keer bijzonder goed geregeld te hebben en t spreekt dan ook welhaast vanzelf, dat het in Colombes nogal eens mis lip. Maar de Fran schen verstaan nu eenmaal de kunst met hun vehikels zoo vreemd mogelijk door elkaar te krassen, zonder dat er ongelukken gebeuren. Zoo was het ook hier en zelfs kreeg iedereen nog tijdig een plaatsje. Na de welhaast gebruikelijk geworden plechtigheden werd getoast. Frankrijk won en de onderstaande ploegen stelden zich op: Bij Contract Bridge is het meer nog dan by Royal Auction Bridge (in den vervolge respectievelijk aangeduid met C.B. en RJLB.) noodzakelijk dat de partners staat kunnen maken op eikaars annonces, temeer daar In C. B. wat juist een der kenmerkende verschillen met R. A. B. is het bod van den partner vaak zal worden verhoogd, zelfs als de tegenpartij geen hooger bod heeft ge daan. Dit geschied*, met het oog op de mo gelijkheid om te komen tot een manche.bod, dus hetzij 3 sans atout, hetzij 4 schoppen of harten, ofwel 5 ruiten of klaveren. Het is logisch, dat een manche-bod alleen bereikt kan worden als de twee partners el kaar niet alleen in het bieden, maar ook In het spel, dus zoowel in troef als in de bij. kaarten, kunnen aanvullen. Kan dit niet in voldoende mate geschieden en is een bod dus gedaan op een niet bijzonder krachtig spel, dan moet hoog opbieden vermeden worden en kan men zich beter tevreden stellen met een bod van bijvoorbeeld twee slagen. In dat geval zal bij een volgend spel volstaan kunnen worden met een bod van slechts 2 sans atout, schoppen of harten^ ofwel 3 rui ten of klaveren en kan de manche dus met minder risico gewonnen worden. Dat het niet wenachelijk is al te hoog in de puntentelling voor die manche te staan blijkt uit het feit, dat de tegenpartij dan niet zal beginnen te bieden (behoudens het geval, dat hij een sterk spel heeft) doch zal af wachten of u het bieden opent op een even tueel te zwak spel tenelndt <U-armede toch de manche te maken. Uw tegenpartij zal dan van de gelegenheid proflteeren w’illen hopen, dat uw partner, uitgaande van veronderstelling, dat uw bod goed was, u te hoog gaan steunen. Het gevolg is dan, dat u in plaats van de manche te winnen, start punten te boeken krijgt, doordat de tegen partij, die door met bieden even „de kat uit den boom te kijken” dan het spel speelt en wint, daarbij zelfs gunstige kansen voor de manche zal krijgen. Van Nellen, Mol, Lagendaal, Adam, Wels, Van Heel, Anderiessen, Paauwe Van Run, Weber Van der Meulen. e De gang zat er spoedig in. Het svel be woog zich vliegensvlug op en neer en pp een Ingooi van Fmot, kreeg "Kaufmann de eerste kans. Onze verdediging wist echter het gevaar te bezweren en Van Nellen trok er tusschen uit, cm zijn ren te besluiten met een hard laag schot, dat echter naast bet Fransche doel vloog. Een 41 voorsprong. Er heerschte groote vreugde in het Hol landsche kamp, welke zich om meer dan één reden liet verklaren. Vooreerst was daar de prachtige voorsprong en vervolgens raakten de tegenstanders er finaal door van streek. Wel bezochten zij V. d. Meulen vaak genoeg, doch voor het doel raakten de aanvallers het hoofd kwijt. De vleugelspelers maakten het onzen doelman het meest lastig, doch hun schoten vonden geen genade. Aan den anderen kant hadden onze spe lers den weg tot succes gevonden. Men ging het echter Lagendaal geducht lastig maken. Verder doelpunten bleef uit. Niet lang voor halftime scheen het nog, dat de Franschen den achterstand zouden verkleinen, toen bij een voorzet van rechts van Run en v. d. Meulen over den bal heentrapten, doch dit angstige moment had gelukkig geen verdere gevolgen. Met een 41 voorsprong konden de Oranjemannen bij b.alftime aldus met vrij veel vertrouwen de tweede helft tegemoet zien. Zoo was de stand na vijf minuten spelen 10 voor Frankrijk De Fransche aanval bleef ook hierna ge vaarlijk. voornamelijk door de snelheid, waarmede de vleugelspelers steeds den bal opbrachten. Niettemin bleef het spel verdeeld. Van Nellen kreeg nog eens een kans na een snel len ren, doch zag thans zijn goede schot door Thepot gestopt. Vijf minuten na het Fransche doelpunt ontstond er bij een H >llandschen aanval een scrimmage voor het Fransche doel, waaruit de bal tenslotte bij Lagendaal terecht kwam. De lange Rotterdam stond op dat moment net genoeg vrij om. Thepot met een hard hoog schot te kunnen passeeren. In café „De Kroon” te Den Haag hield de Nederlandsche Zwembond Zondag een buitengewone algemeene vergadering. De heer C. Kellenbach gaf een overzicht van den stand van zaken en deelde mede, dat 130 vereenigingen zijn aangesloten. De vereenigingen in de provincie Noord-Brabant zullen in het begin van 1933 tot den bond toetreden, zoadat alsdan geheel Nederland onder den bond ressorteert. Het bestuursvoorstel om de entreeprijzen bij wedstrijden met 5 cent te verhoogen ten bate van de Olympsche Spelen in 1936, werd verworpen. Het voorstel-Sabel, om de contributie met 10 pet. te verhoogen, vond algemeene instemming onder voorbehoud, dat de vereenigingen, welke daartoe niet in staat zijn, dispensatie kunnen krijgen. De voorstellen van de polo-commissie tot wij ziging van het spelreglement werden on veranderd goedgekeurd. Het concept-regle- ment en statuten werden na enkele tech nische wijzigingen goedgekeurd. Na de pauze werden de dames, die zich te Parijs zoo schitterend hadden geweerd, gehuldigd en bij de rondvraag werd een motie van de afdeeling Haarlem aangeno men, waarbij schrijven onder pseudoniem in het officieel orgaan werd verboden. Ten slotte werd dank gebracht reglementencommissie voor het werk in het belang van den richt. In het gebouw van de A. M. V. J. aan het Leldsche Boschje te Amsterdam heeft de IJsbond .Holland’s Noorderkwartier” Zater dag zijn 47ste algemeene vergadering gehou den onder leiding van zijn voorzitter, den heer S. Th. Minnema. Spr. uit zijn voldoe ning over het feit, dat de laatste door hem geleide vergadering zoo goed is bezocht en dat zoovelen zijn opgekomen om den ouden voorzitter uit te leiden. Het geval heeft zich voorgedaan, aldus de voorzitter in zijn mededeellngen, dat Over toom”, die bb loting was aangewezen gen wedstrijd te houden, dezen wedstrijd had overgedragen aan Krommenie II, dat ech ter de vijftig gulden niet wenscht te beta len, omdat de wedstrijd niet kon worden gehouden. Deze zaak dient geregeld te worden, opdat herhalingen worden voorkomen. Het lijkt spr. billijk, dat niet betaald wordt wanneer ten gevolge van den ijsloozen winter een overgenomen wedstrijd niet kan doorgaan. Haarlem stelt voor, dat het nlet-doorgaan alleen het gevolg mag zijn van ijsloosheld. In dien geest wordt met algemeene stem men besloten, welk besluit van terugwer kende kracht zal zijn op den ter sprake ge- brachten wedstrijd van Overtoom. Daarna wordt medegedeeld, dat van de 105 afdeellngep 52 ter vergadering zijn vertegenwoordigd. De voorzitter herdenkt dan den overleden voorzitter van het district Nieuwe Niedorp, den heer Visser. De rekening en verantwoording van den penningmeester, sluitend op een bedrag 2466.19, wordt na advies van kas- Na een zeer korte rust werd weer begon nen. Spoedig werd v. d. Meulen door Mercier aan het werk gezet en een gevaarlijk moment voor onze goal werd veroorzaakt’door Ande- rlesen, die bij een voorzet van Langllkker den bal maar half raakte. Er was echter geen Franschman In de buurt om hiervan te kun nen proflteeren. Hierop volgden weer een paar Hollandsche aanvallen waarbij Thepot zijn talenten kon toonen. Van Nellen probeerde het voor de derde maal met een vleugelschot, doch had ook nu geen succes. Toch dachten wij den voorsprong nog te zien opgevoerd toen Mol had ingeschoten en Thepot uitstekend stopte, doch de bal niet ver genoeg kon wegwerken. Er ontstond een vrij langdurige scrimmage voor het Fransche doel, waaruit tenslotte Van Nellen juist de goal schoot. Een hoekschop, welke hierop volgde had geen resultaat. Uit het bovenstaande blijkt wel dat Holland tot op dat moment nog nle veel e vreezen had. Een kwartier na de rust begonnen de kansen echter plotseling te keeren. Juist na een periode waarin Holland voornamelijk aan het woord was geweest kreeg de snelle Kauf mann den bal te pakken. Het leder werd voor ons doel geplaatst, en er ontstond een worste ling, waaruit Velnante met een laag onhoud- 7.oo werd onze voorsprong tot 43 gereduceerd Dat was echter nog niet alles. De Fran schen kwamen nu onweerstaanbaar opzetten. Anderiesen scheen teveel van zijn krachten te hebben gevergd en raakte den bal nog slechts bi) uitzondering goed. Paauwe kon den pijl snellen Langllller niet meer houden, zoodat herhaaldelenk gevaar voor onze goal dreigde. Gelukkig wachtte de Fransche linksbuiten vaak te lang met voorzetten en kreeg onze verdediging meestal gelegenheid zich te her stellen. Het Fransche overwicht was nu dui delijk. doch niettemin bleef de strijd voor eenzijdigheid bewaard. Daarvoor zorgden onze aanvallers, die bijkans uit eiken bal. welke hen werd toegespeeld een behoorlijken aanval wisten te distilleeren. Zelfs werd In die periode van Fransch overwicht bijna het vijfde Hollandsche doelpunt geboren, waar van Mol dan de vader was geweest. De Zaankanter zag echter zijn schot door den binnenkant van den paal onbroken en de bal stuitte In het veld terug. Van Heel, ,de belde backs en In laatste instantie v. d. \feulen bleven zich tot het einde dapper weren. Het schieten der gasten Het te wenschm. Tegen over het overwicht der tegenstanders stelden de oranjemannen diverse snelle aanvallen. Lagendaal probeerde het met verre scho ten. Ze vlogen ver ocer het Fransche doel, doch hadden de verdienste dat er kostbare seconden mee verstreken. Toen de bal op het middenveld was. kondigde de arbiter het einde aan en barstte de Hollandsche kolonie in luid gejuich uit. Het Nederlandsche elftal had de ver wachtingen niet telerugesteld. Zuld-Scharwoude merkt op, dat het batig saldo, dat het vorig Jaar nog 1056.19 be droeg. tot op bijna de helft is teruggeloopen en verzocht het hoofdbestuur naar midde len uit te zien om de financiën te ver sterken. De penningmeester, de heer Preijer, ant woordt, dat de inkomsten inderdaad terug- loopen en dat de vergoeding aan afgevaar digden, alhier vertegenwoordigd, bijna te veel onttrekt. Ernstig zal worden overwogen of door con- tributieverhooging de compensatie kan wor den gevonden voor de reiskostenvergoeding. Tegen de begroeting, waarvan het eind bedrag 2137 62 luidt, worden geen bezwa ren ingebracht. Haarlemmerliede heeft bericht, dat het zijn veertigjarig bestaan heeft gevierd De voorzitter dankt voor de inleiding en het jaarverslag van den secretaris, den heer Sarlet. in welke inleiding waardeerende woorden zijn neergeschreven voor zijn per soon naar aanleiding van zijn besluit om als voorzitter af te treden. Spr. dringt er op aan, dat de districten toch zullen doorgaan de contributie te in nen in. ijslooze winters. Onder dank aan den samensteller wordt het jaarverslag daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. Het gen gesteund. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze wordt de uitslag bekend ge maakt der gehouden bestuursverkiezing. Tot voorzitter van het Noorderdistrict en van het district Alkmaar zijn resp. de af- heeren H. Llmpers en W. J. H. herkozen. Tot voorzitter van het Waterland is gekozen de heer C. Klein Gzn. Als opvolger van-den heer Vis ser wordt gekozen tot voorzitter van het district Nieuwe Niedorp de heer Rutsen. Anderiessen begon uitstekend. Wjj volkomen bekend met de fouten, welke kleven aan het spel van den Ajacied. doch voor dre rust trad er hiervan niet een aan hei licht. Intagendeel, de wijze waarop de spil tijdens de eerste helft zijn aanval aan het werk zette, heeft niet weinig bijgedragen tot het groote succes In die periode. Daaroi juist viel hij na halftime zoo tégen. Men kon het duidelijk zien dat Anderiessen toen het tempo niet meer kon volgen. Geef ons een beteren, zal de T. C. zeggen. Wij weten hem momenteel niet aan te wijzen. Paauwe’s spel Is minder dan in het vo rige seizoen. Wij hebben dit in eenige com- petitle-wedstrijden reeds gezien en consta teerden dit Zondag weer. Elke speler kent echter dergelijke inzinkingen. Verwacht mag worden dat deze jeugdige speler wel weer op zijn volle capaciteit komt. In dat geval is hij zeker één der beste halfspelers. waarover we beschikken Afgaande op de vier doelpunten zou men reeds kunnen zeggen dat op den aanval wei nig of niets te zeggen valt. Inderdaad, dit vijftal heeft zich kranig geweerd. Lagendaal, die drie goals maakte, trillen wij het eerst noemen. De lange Xerxes-man is in negen van de tien gevallen een fractie van een seconde te laat doch dat tiende geval levert dan immer een doelpunt op. Dit is in Parijs weer duidelijk bewezen. Met een anderen speler op de belangrijke midvoorplaats had den wij geen vier goals gekregen. Van de vleugelspelers was van Nellen het meest ac tief. Hij hoedde zich echter voor schieten, wanneer voorzetten geboden is. Wels viel wat minder op, maar blijft zijn plaats waard. Van de beide binnenspelers was Adam vereweg het meest actief. Schieten is niet zijn sterkste zijde, maar de wijze waarop deze Zwitsersche Hagenaar de ballen weet op te brengen en zijn handigheid bij het duel met een tegenstander zijn onovertref baar. Mol voelde zich nog vaak wat onwen nig tenüdder van het uitverkoren gezel" schap. Echter zal de K. F. C.-er gedachtig het ..never change a winning team zijn tweede kans wel krijgen. In dat geval hoedde hij zich voor teveel solowerk. Frankrijk: Thepot Mattier, Chardar •^“Flnot, Kauscar, Homus Kaufmann. Velnante, Mercier, Laurent, Langiller. Dit fraaie doelpunt bracht de par tijen op gelijken voet 11. Dat waren dus twee goals in tien minuien, doch het tempo zou spoedig aanmerkelijk worden opgevoerd. In de volgende minuut dreigde er alweer gevaar voor onze veste, waar v. d. Meulen nog maar juist uit een voorzet van Langllller den bal voor de voeten van Velnante kon wegslaan. Toen dezelfde Franschman even later hoog Inschoot, stond onze doelman op de juiste plaats. Nadat de ze momenten het Fransche publiek in ver voering hadden gebracht, kwam Holland weer aan het woord. Na 25 minuten spelen kreeg Lagendaal den bal van onze verdediging toegespeeld. Met een lange center ging het leder naar Van Nellen, die, ook al weer heel fraai, voor het Fransche dael plaatste, waar Mol met een lagen schuiver voor de rest zorgde. scheldswoord, nu hij zijn 35 jaren vervude taak gaat neerleggen. Spr. jaren. Doel van den bond is o.a. beveiliging van de banen en dit doel is bereikt, want in 35 jaar is geen ongeluk op de banen van den IJ.»H. N., gebeurd. Spr. dankt voor de ondervonden mede werking en rekent er op. dat zijn opvolger daarvan ook zou mogen proflteeren. Met genoegen en ambitie.heeft spr. zijn taak vervuld en al had hij nog wel eenige jaartjes meegekund, hjj heeft 't beter ge acht nu heen te gaan. In vertrouwen legt spr. de belangen van IJ. H. N. in handen van den heer Stlkkel. de hoop uitsprekend, dat de leden even zul len zeggen: de oude, voorzitter was wel goed, maar de nieuwe is toch beter. (Luid applaus) De nieuw-gekozen voorzitter, de heer Stlkkel. hoopt, dat de heer Minnema den leden niet enkel de herinnering aan zijn persoon la'ten zal door het portret in het jaarverslag, maar dat hij persoonlijk nog vaak als adviseerend lid van het Dage lijkse h Bestuur zich zal laten zien. Ontzaggelijk en keurig werk heeft de scheidende voorzitter verricht voor den U. H. N. en aller achting en eerbied gaat naar hem uit. Spr. biedt den scheidenden voorzitter een geschenk aan, dat hem in staat zal stellen een mooie reis te maken. Staande geven de aanwezigen door luid applaus van haar instemming blijk. Nadat de heer Minnema met enkele woorden heeft bedankt, wordt de vergade ring gesloten. De voetbalwedstrijd tusschen Frankrijk en Nederland bleek voor vele HoUandsche voet- balenthouslasten een welkome gelegenheid om kennis te maken met de Fransche Licht stad. Per trein en autobus waren ze de HoHand- sche en Belgische grens met eenige duizend tallen overgetrokken en zij die misschien «ouden meenen dat dit voor Parijs betrekke lijke handjevol menschen in -de massa zou verloren gaan, vergisten zich danig. De Hol lander heeft nu eenmaal de eigenaardige ge woonte om de volle 100 procent van zijn schuchterheid In het buitenland af te leggen en dies wemelde het Zondagochtend in de omgeving van Gare du Nord en St. Lazare, het punt waar de spelers hun kwartier had den opgeslagen, van groote oranjestrikken en dito mutsen. Vroeger was Antwerpen een reis voor den voetbale'nthouslast. die eenige weken van te voren werd besproken, thans maakt men zich voor Parijs niet koud of warm meer, ondanks de malaise zelfs niet. Maar we wilden over voetbal schrijven de match te Colombes levert stof genoeg daarvoor. Vooreerst dan ons compliment aan de spelers, die de kastanjes in genoemde Pa- rijsche voorstad uit het vuur hebben sleept. Het is een kranig stukje werk ge weest van het geheele team, de spelers, die misschien iets minder hebben voldaan, niet uitgezonderd. Want, gewerkt is er geweldig hard, vooral na de rust, toen de Fransche spelers zlenderoogen terrein nen. In die periode heeft onze ploeg voorsprong weten te behouden, niet uitsluitend verdedigend spel, maar zoo, dat het ondanks het Fransche overwicht lang niet onmogelijk scheen, dat de Nederlandsche aanvallers den bal voor de vijfden maal langs Thepot zouden zenden. Als wij die tactiek op naam van den HoUandscheu. aan voerder v. d. Meulen kunnen schrijven, dtan kunnen wij hem een woord van waardee- ring over zijn captaincy niet onthouden, daar een verdedigend spel in gegeven om standigheden hoogstwaarschijnlijk funest was geworden, iets, waarover wij straks misschien nog wel gelegenheid krijgen iets meer te vertellen. Over de vraag, of de overwinning al dan niet verdiend was, zullen de meeningen wel uiteenloopen. Voor de rust scheen het, dat de Franschen een zware nederlaag zouden te slikken krijgen. Drie doelpunten scoorde de Hollandsche aanval In drie minuten, een succes dat de tegenstanders voor eenigen tijd geheel lam sloeg. Tot half time heeft verder de Fransche verdediging met veel moeite stand gehouden en ook in de eerste vijf minuten na de hervatting zag het er in *t geheel niet naar uit, dat het Fransche team nog zoo gevaarlijk zou worden. Dit geschiedde pas, toen de gasten hun tweedéh gpal hadden gescoord en dermate kwamelï opzétten, dat de Hollanders met angst en weeze het verdere gedeelte van den strijd hebben gevolgd. Gelukkig zorgden de oranje- aanvallers steeds voor opluchting en er is dan ook van eentonigheid geen moment sprake geweest. Lagendaals schot was tot het einde een ernstige bedreiging voor Thepot en onze snelle vleugelspelers brachten het leder steeds gevaarlijk voor de Fransche veste. Neen, de Hollanders te Colombes kunnen geen spijt hebben gehad van him uitstapje. Fraai was de strijd door zijn snel en ver- 'rassend spel, fraai door de vele doelpunten en niet in het minst fraai door de talrijke -kannen en de manier waarop ze ontstonden. baar schot. den achterstand verkleinde 2—4. Dit vrij onverwachte succes Inspireerde onze tegenstanders tot groote daden. Er was toen een kwartier gespeeld en nog geen vijf minuten later was het weer Velnante die scoorde. Eerst redde v. d. Meulen prachtig bij een aanval van rechts, maar de bal werd ui uggwonden, waarna de Fransche jrchU- De nieuwe voorzitter Met algemeene stemmen wordt tot voor zitter gekozen de heer A. J. Stlkkel. Door terugtrekken van den heer v. d. Heuvel als candidaat voor het vice-voorzlt- terschap, Is de heer J. Cloeck bij acclama tie tot vice-voorzitter benoemd. Bij de vaststelling van de plaats waar de volgende jaarvergadering zal worden ge houden, wint Amsterdam het van Alkmaar bij stemming door opstaan. Tegen deze wijze van stemgien echter verzet zich een deel der vergadering, waar op volgens de precentieUJst wordt gestemd. In deze nieuwe stemming wint Amster dam het andermaal en wel met 40 tegen 23 stemmen op Alkmaar. BIJ de rondvraag wordt door Krommenie II en Uitgeest ter sprake gebracht de ver houding tusschen IJ. H. N. en K. N. S. B„ wat betreft de regeling van den toegewezen nationalen wedstrijd Vóór 1 November moet men zich tot een lid van den K. N. S. B. wenden terzake, maar dit is dit jaar onmogelijk geweest, omdat het hoofdbestuur eerst op 29 Octo ber de aanwijzing van den wedstrijd heeft gedaan. De voorzitter acht het mogelük deze aan gelegenheid zóó te regelen, dat beide par tijen tevreden zijn. Door op de spits drijven wordt niets anders dan oneenigheld be reikt. Het hoofdbestuur zegt toe, deze zaak nog eens te zullen bezien en desnoods voor te stellen de regeling veranderd te krijgen. r Op verzoek van Krommenie II zal ook de kwestie worden onderzocht of op een wedstrijd voor heeren of dames automatisch een wedstrijd voor paren moet volgen. 1 Kan wel gebeuren, zegt de heer Cloeck, d»t de IJ. N, vgortat et 365 dag^Q jsr- Ten opzichte van de verdediging blijve alle zorg verre van ons. v. d. Meulen, zoowel als Weber en van Run, hebben zich uit stekend geweerd. Dit kwam vooral tot uiting toen onze middenlinie in de tweede helft het vele werk niet meer af kon. Het spel van Heel is nog steeds su- 2466 19 bUem. al begint de Rotterdammer misschien goedgekeurd, iets van zijn snelheid te verliezen. Doch - - het uitstekende werk van den Feijenoora- man is niet op snelheid gebaseerd. A speelt K. 9; X K. 4; B R. 2; Y K. 3. 3. B speelt R. aas; Y H. 4; A H. 5; X Ja, wat gooit X bü? H. 3 of 6 mag natuurlijk niet, want dan zou H. 2 van B. vrij worden. 8. 10 mag X echter ook niet bij gooien, omdat A dan nog 8. boer en 7 zou maken door 8. 86 van Y er uit te snijden. (Daarom ook moest B. in den eersten slag juist 8. 9!! bijgooien, anders kon dit snijden op 86 niet plaats vinden en behoefde X nu niet 8. 10 te bewaren). X moet dus wel K. 10 bijwerpen. 4. B speelt H. 7; X?? Gooit Y nu K. vrouw weg, dan gooit A 8. 7 en maakt dus 8. boer en K. 8. Gooit Y daarentegen 8. 6 bij, dan A K. 8 en maakt A dan 8. boer en 8. 7, zoodat A en B. steeds alle slagen maken. Tot besluit nu nog weer een nieuwe op gave:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 8