Rechtszaken u DE PRESIDENTSVERKIEZING IN SPANJE Voor den Alkmaarschen Kantonrechter f PROVINCIAAL NIEUWS Provinciale Staten van Noord-Holland Alcala Zamoras kans STOOMVAARTLIJNEN KANTONGERECHT Gorgel ook op straat I' Z natuurlijk droog - met TE ALKMAAR Strafzitting van Vrijdag 37 November. a c= S. H. P. S., H. Dat kan nog wel interessant worden. Dood door schuld van Port N. York te Holland—Oost-Azië-HJn van (uitr.) pass. 39 November de RotterdamZuid-Amerika-LQn San. De onwetskundige ijsconegociant. Stoom vaart-MIJ. Oceaan Vladiwostock K: Emretco.Lijn in Zomerwoningweel de. Schoorlsche Kon. HoIL Lloyd te n. Delfzijl. Kon. Ned. S too mb. Maatschappij B. Blanca te Ant- Cape Ra*! 1 I 1 Natuurlijk - mag het kaartenpotje geval onversterkt blijven, nicht ali 1 he ra di m dj ht n< Het autorijden is geen crite rium van weelde meer 'n 24-jarig los werkman uit Heiloo, de heer K. L. S., is in het bezit van een bojw- valligen vrachtauto en had op 19 Nov. zelfs ongemerkt zijn voornummer en letterbord, met ijzerdraad vastgeprutst, verloren, welke afwezigheid te Alkmaar door de politie was opgemerkt. Die arme broodstrijder stond nu terecht en werd veroordeeld, ondanks zijn beroep op zijn armoede, tot 4.boete of 4 dagen. Java Pulfk-LUn KOTTA OEDE, Calcutta-Java n. Vancou ver 21 Nov. v. Marseille. .Jonge Anthony. Malaga naar Londen: pass. 29 November Finlsterre. JONGE JACOBUS 28 November van Va lencia naar Hamburg. JONGE JOHANNA, Sunderland naar Can nes; pass. 29 November Finlsterre. NEDERLANDSCHE SCHEPEN HollandAmerika.LUn MAASDAM 29 November v. New Orleans n. Rott. ROTTERDAM 29 November Rotterdam. ho rei «a ORANIA (thuisr.) 29 November Femadlo gep. RIJNLAND (thuisr.) pass. 38 November Las Palmas. ZAANLAND (thuisr.) 38 November v. Mon tevideo. ALMELO 30 November V. B. Blanca te Ant werpen. ALKMAAR 39 Nov. werpen. AMOR 38 November v. New-York n. Vene- 71 ip Ja, de ge al] kli ta; de de of zij ne to re kv ki of eei be: i eei dt ve ge ge ze g< st Ui g< Ul zt st d zt VI cei PP kil de 1 vei 1 toe 195 del gr< dei de: eet int du ree va: ne: na me 1 sai dlf vai alg ba; 1 Ba gei de vo< ad 1 vei (la ooi we Va me de in Co 1 pn kit rei 1 dei gn lat scl Rt Co vo leg de VENUS 38 November terdam. Verdacht en verboden duin- wandelingetje De 29-jarige visscher Kr. BI. uit Egmond aan Zee, die al sinds 9 maanden geen versche kabeljauw had gezien, zo:ht op 17 October met een dorpsgenoot zijn troost in de duinen van Jhr. Six, wat hem ook al weer kwalijk werd genomen door een jachtopziener, zoodat hij heden terecht stond wegens over treding van artikel 461. De kantonrechter was bijna aangedaan toen hij Krijn zag ver schijnen, want vele jaren terug had hij dezen zoon van Egmond toen hij nog een kleine broekman was, als strooper al terechtgewezen. Deze herinnering uit het verleden bleek echter niet van invloed te zijn op de straf, daar Krijn tot 15.boete of 15 dagen werd veroordeeld werd uitgereikt door bemiddeling van den agent v. d. Brink, die hen nabij de spoorbrug aanhield. Het gevolg was dat allen ter zitting van heden waren gedagvaard. Evenwel waren de dames afwezig en hadden het overgelaten aan hun natuurlijke beschermers om dit zaak je op te knappen. Ook hier luidde het verweer, dat de clientele van dien nacht zich schaarde onder de categorie logeergasten en dus als zoodanig gerechtigd was in het locaal te vertoeven. Ook in deze zaak werd aanhouding gelast tot a.s. week. Uitspraak in de zaak contra den heer R. K. W. M. te Bergen De heer M. werd ter zake overtreding art. 425 w. v. strafr. ae veroordeeld tot 8. boete of 8 dagen en betaling der schade aan den heer J. Hartog tot een bedrag van 50. De ambtenaar van het O. M. had vrijspraak gevorderd. De 23-jarige ijsco-venter H. V. te Schoorl had zich de ontevredenheid der. wetshand- havers bezorgd, door op 6 Augustus aldaar met zijn frissche versnapering te gaan venten, terwijl hij niet in het bezit was van een ver gunning. De E.A.heer Burgemeester, wien men een warme belangstelling in de aangelegenheden zijner gemeentewaren niet kan ontzeggen, had persoonlijk proces-verbaal opgemaakt of doen opmaken en de ijscoman verscheen alsnu voor den kantonrechter. Hij beweerde echter in het bezit te zijn geweest van een vergunning en overlegde een verfrommeld stukje drukwerk, dat echter slechts een attest bleek te zijn van den keuringsdienst voor waren. De kantonrechter noemde dit een ver nuftige uitvinding en veroordeelde den hande laar, wien het intusschen is gelukt een inder daad bruikbare vergunning te bemachtigen, tot 2.boete of a dagen. MEERKERK 29 November van Amsterdam naar Hamburg. SEROOSKERK 29 November van Ham. burg te Amsterdam. HollandWest-Afrika.LUn AMSTELKERK 37 November 37 November van Lagos n. Pt. Harcourt. 1JSTROOM (ultr.) 7 November te Dakar. MAASKERK 39 November Amsterd. n. W.Afrika, via Bordeaux. REGOESTROOM 38 November v. Rott. n. Bremen. Java—New.York-Lün TAPOENOELi 38 Nov. V. NHew-York n. Java. ALCHIBA 30 November van Rotterdam te Hamburg. ALPHACCA (thuisr.) 28 November tos. ALWAKI 29 November van Hamburg te Rotterdam. MELAMPUS 29 November van Hamburg te Amsterdam. PATROCLUS, Japan-Rotterdam 30 Nov. te Singapore. PERSEUS 29 Nov. Londen te Rotterdam. ALCINOUS, Batavia-Amsterdam, 29 Nov. van Penang. MERIONES, Japan-Amsterdam. 28 Novem ber te Shanghai. PROMETHEUS, Amsterdam-Batavia, pass. 30 Nov. te Perim. Holland—Afrika-Lttn KLIPFONTEIN (thuisr.) 29 November te Marseille. RANDFONTEIN (ultr.) 29 Nov. te Said. WE8TERKERK (ultr.) 29 November Mosselbaai n. Port Elisabeth. Dalerb onmidi een 1 er werd gelust ca er accordeon muriik Onbekendheid met de wet strekt niemand tot verschoo- ning De heer G. B., bedrijfsondernemer te Schagen, die m de maand Sept. j.l. gereden had met een zeswielig motorrijwiel, terwijl dit reuzevehikel niet stond ingeschreven, werd heden veroordeeld tot 2 x 15. of 2 x 15 dagen. Zijn verweer, dat hij onbe kend was met deze formaliteit en hij zijn aan vraag als onjuist ingevuld had terug ontvan gen, tnocht hem niet baten. Nog steeds zomerwoning-re- dame uit Petit Suise Een ingezetene van Schoorl, de heer of mevrouw E. N. R. had aldaar einde aAugustus een woning verhuurd aan zekere mevrouw Foctsky en aangezien deze woning werd aan gemerkt als een zomerwoning, werd proces verbaal opgemaakt en moest genoemde E. N. R. thans terecht staan .De verdachte was echter niet aanwezig, wel de bekende Schoorl sche inwoner de heer C. Kriller, die, hoewel niet gemachtigd, werd toegelaten om de kwestie ander toe te lichten in deze verstek- zaak. De heer Kriller verklaarde dan, dat bedoel de woning was ingericht als een permanent te bewonen perceel, voorzien van alle ge makken en gedurende 3 achtereenvolgende jaren als zoodanig was bewoond zonder eenige belemmring. Het vorige jaar echter werd hij bekeurd, omdat hij geen vergunning tot bewoning had aangevraagd en om nu verdere kwesties te voorkotnen, had hij dit jaar wel de vergunning aangevraagd, doch nu was deze hem geweigerd. Be heer Kriller was alzoo van meening dat het met die woning- geschiedenis in Schoorl niet geheel in den haak was. In ieder geval, de kantonrechter wenschte zch ook zoo volledig mogelijk op de hoogte te stellen en hield de zaak aan tot a-s. week. Alsdan zal Baron von Fridagh. burgemeester van Schoorl als getuige worden gedagvaard en gehoord en de heer C. Kriller verschijnen als gemachtigde. Het beslissende argument Om dezen candldaat voor de socialisten aannemelijk te naken, beschikten de radi calen ter elfder ure over een Beslissend argu ment. Alcala Zamora had de leiding van het kabinet uit handen gegeven, toen hij met zijn collega’s cp het stuk van het religieus pro bleem ernstig van meening verschillen ging. Hij had aangekondigd dat hij zich niet bjj de grond we* bepalingen die de positie der Kerk en der kloosterorden grondig wijzigen, zou neerleggen, maar een campagne in net land zou ontketenen om het constitutioneele on recht ongedaan te maken. Deze moedige ver klaring vervulde zoowel -adlcalen als socia. listen tr.et zorg. Was het net gevaarlijk voor de jonge republiek, als haar stichter zich na zes maanden onder de vaan der oppositie ging scharen? Zou dit de minderheid geen nieuwen strljdmoed. nieuwen invloed, nieu wen aanhang schenken? Zou het niet handi ger en verktesliJker zijn de oppositie den wind uit de zeilen te nemen door haar te be- rooven van hem die haar leider kon worden? En zou men haar niet dien toekomstlgcn leider ontnemen dcor hem. als beloonlng, de hooge functie aan te ‘-leden, waartie hij van den beginne af bestemd was? De socialisten zijn gevoelig voor dit argu ment geblek -n Maai x>u Zamora er inder daad voor te vinden zijn, zijn met veel op hef aangekondigde campagne te staken en trouw zweren aan een grondwet, die zijn diepste overtuigingen schendt? Wie die laatste vraag 'telden, hebben bui ten de men-chelijke ijdelheid gerekend. Al. cala Zamora heeft inderdaad, “n zonder omslag, zijn overtuigingen opgegeven voor t ee'eambt, dat men hem in ruil daarvoor aan bood. Hij is zelfs roover gegaan te verklaren, dat hij tijdens de gröndwetsdebatten geen mond meer zou opendoen, en, om maar plets meer te hooien of te zien, trok iuj zich De chauffeursfamilie in een kippenhok. Een re Schoorl wonende chauffeur, de heer F. B., was zoo vrijpostig geweest op 6 Augustus met zijn geheele familie intrek te nemen in een zomerwoning, door de ge meentelijke autoriteiten aangeduid als „kip penhok. De chauffeur vond het heel gezellig in het kippenhok al werd er meer gekakeld dan eieren gelegd, maar de burgemeester had hem daartoe geen vergunning verleend en werd procesverbaal opgemaakt met gevolg, dat de heer B. thans werd veroordeeld tot 10.boete of 10 dagen. De comparant scheen den burgemeester van plaagzucht te verdenken, doch hem werd beduid, dat deze oordeelvelling onrechtvaar dig was, daar de gezondheidscommissie de oorzaak is van het tot stand komen der ver ordening. Het is dan ook wel jammer, dat deze zorg voor hun kostelijke gezondheid door zoo weinig zomerhuis-exploitanten wordt gewaardeerd. Het Hotelhoudersberoep is ook niet onverdeeld als een bron van geluk te beschouwen De 49-jarige heer A. J. B., exploiteert aan den Helderschen weg te Alkmaar een hote-1 café-Restaurant en zit daar niet, om 't nu maar eens amicaal uit te drukken, om vliegen te vangen. Toen dus in den nacht van Don derdag 27 Augustus even na kermis sluitings tijd, 2 uur, een automobiel met een stelletje vroolijke kermisgasten uit den Helder arri veerde en zijn bijna gesloten café binnen drong, wees hij die verboden clandisie wel af, maar koesterde geen bedenkingen, toen de dames en heeren het voornemen te kennen gaven, te willen blijven logeeren. omdat men het niet waagde, in den dikken mist, den weg naar den Helder te vervolgen. Het liep echter niet naar wensch af met dit logies, want de heer B. werd door agent v. d. Brink gelalangeerd ter zake het na sluitingstijd in zijn localiteit aanwezig hebben van bezoekers en stond hij nu deswege terecht. Hij beriep zich echter op zijn bevoegdheid als hotel houder en beweerde onmiddcllijk bedoelde personen, 2 dames en 3 heeren te hebben ingeschreven in zijn nachtregister als logee's. Zü waren tot 5 uur opgebleven en hadden toen, omdat de mist was opgetrokken, hun tocht vervolgd. Aangezien het proces-verbaal niet klopte met het relaas van den hotel houder, werd besloten den heer v. d. Brink te hooren op de zitting van as Vrijdag. Bij de Staten der Provincie Noord-Holland is een voorstel Ingediend door de heeren P. Voogd eai. om gezien de pogingen, die van rijkswege zijn ondernomen om gemeentelijke maatregelen ter bestrijding van geestelijke inzinking speciaal bij de Jonge werkloozen te bevorderen; overwegende, dat nog een groot aantal gemeenten in ons gewest voor een deel waarschjjn'ljk om financieele redenen de hoognoodlge ontwikkellngs- en ontspannlngsarbeid voor werkloozen nog niet ter hand hebben genomen; Gedeputeerde Staten uit te noodigen: lo. na te gaan, in welke Noordhollandsche gemeenten deze voorziening noodig is, zon der dat zij nochthans is geschied of voorbe reid; 2o. de besturen van bedoelde gemeenten op te wekken, aan deze taak aandacht te schenken en 3o. bijaldien na toekenning eener rjjks- subsidle desbetreffende plannen dier ge meenten niet of onvoldoende tot uitvoering zouden kunnen komen ten gevolge van den slechten stand harer financieele mldde'en een aanvullende op grond van plaatse’Uke om standigheden van geval tot geval door Gede puteerden vast te stellen subsidie uit de pro vinciale kas te verleenen tot ten hoogste 50 pct. van het na aftrek der rijkssubsldle voor de uitvoering der plannen nog benoo- dlgd bedrag. Het HelcUrsche gezelschap bleef ook niet buiten schot Het in de vorige zaak genoemde gezelschap, dat de £lkmaarsche kermis had bezocht, de dames H. P. V. en E. C. S. en de heeren H. B., G. K., C. E. en W. G. v. M. ontving ook nog een souvenir aan dien gedenkwaardi- gen kermisnacht in den vorm van een proces verbaal tegen ieder hunner, welke surprise De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde gisteren tot verwerping van het cassatieberoep van een chauffeur, die wegens dood door schuld door het ge rechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot één maand hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van eén Jaar. De rechtbank te Alkmaar had hem deswege veroordeeld tot een voorwaarde lijke hechten isstraf van drie manaden en een onvoorwaardelijke boete van f 200, met dezelfde bevoegdheldsontzeg- ging. De Hooge Rood zal 7 December arrest wij zen. boete of 10 dagen hechtenis, de ieder ia.boete of 12 dagen de 8e én roe ieder 5.boete of hechtenis, de 14e 8.boete of hechtenis. Schriftelijke uitspraak R. M. te Bergen, overtreding Politie-verordening, 8.boete of 8 dagen hechtenis. In de eerste dagen van de volgende maand zal de eerste president der Spaansche repu bliek gekozen worden. Verrassingen buiten gesloten, staat net thans reeds volkomen vast, dat deze den naam: Alcala Za nora dragen •zal. Want de oud .minister-president, die in den aanvang van dit jaar nog in de Madri- leensche modelgevangenis achter de tralies zat. is de eenige candidaat. De eenige al thans die een meerderheid van stemmen op zijn naam vereenigen kan. De oms’andigheden zijn Alcala Zamora ter wille geweest. Het was duidelijk, dat de pre sident uit de eelederen der drie partijen, die het republikeinsch regiem geves-igd hebben, moest voortkomen. Maar zouden de conser. vatieven (progressisten), de radicrlen of de socialisten den oppersten ambtenaar der re publiek leveren? Ziedaar de moeilijke, thans wel beantwoorde. vraag De progressisten zijn de gelukkigen. De rivaliteit tusschen ra dicalen en socialisten maakte en maakt de verkiezing van Alexandro Lerr^ux of van den voorzitter der Cortes, prof. Besteiro. zoo goed als onmogelijk. Lerroux. die de eer zucht heeft een politieke rol op het eerste plan te spelen, veelde er daarbij persoon, lijk weinig voor, slechts een decoratieve functie te vervuilen HU weet wel. dat hl) de eenige werkelUke leider van zijn partij is en dat die sterk aar invloed zou verliezen van bet oogenblik af waarop hij het ministerie van buitenlandsche zaken zou verlaten om t Palacio de la Huerta te betrekken. Geen en kele andere radicaal komt voor den hoogsten post in de republiek in aanmerking Moest men dien dus in handen der socialisten laten? De radicalen hebben het gevaar daarvan begrepen en zich daarom als één man vereenigd op een niet-geestver want, maar die een historische persoonlijk heid is en in wien de republiek min of meer haar stichter ziet. werd gemaakt. De heer Dalerberg bleek voorts niet bijzonder voldaan over de wijze, waarop de caféhouder hem had bejegend. Overigens werden geen nieuwe gezichts punten naar voren gebracht en d*heer C. ver oordeelde tot 15.boete of 15 dagen hech tenis. naar zijn bezitting bulten de stad terug, .Al leen met zUu wroeging." Het is Jammer voor de republiek Spanje, dat zij de reeks harer presidenten opent met een man. die zijn beginselen voor een eere- ambt verloochenV. Het land krijgt niet de t.ooge integere figuur aan het hoofd, waar, op het recht han. De politiek heeft zich in deze zaak van haar mlnst-fraaie zijde laten zien en van de aureool om Zamora's hoofd is niets over. Niettemin zal de verkiezing voor den stich ter der republiek een succes worden. Hij heeft den steun der meerderheid der Cortes. In de pers onthoudt men zich van veel commen taar. De publieke opinie zal zonder twijfel reageeren, maar de regeerlng, die de revisio. nistische vergaderingen verboden heeft, zal de reactie gemakkelijk binnen de perken weten te houden. Alcala Zamora heeft zich reeds geheel in zijn toekomstige rol ingeleefd. Dat bleek wel tijdens de behandeling van het „proces" tegen den ex.koning, toen de oud-premier het woord nam met eeo waardigheid, die bij een toekomstig president voortreffelijk past. „Ik heb” zeide Zamora ..de vlucht van den monarch mogelijk gemaakt, niet om hem aan de gerechtigheid te onttrekken, maar om te vermijden dat de glorieuze Spaansche revolu tie zich bevlekken zou met het bloed van on- waardlgen De geheele Cortes Juichte die woorden met onbeschrijfelijke geestdrift toe. De minister president alléén nam daarop nog even het woord om Zamora’s woorden te onderstre. pen en de zitting eindigde in een victorle- stemming. Over ie veroordeellng van Alfon- ro XIII behoefde met meer gestemd te wor den. Zijn oud.minister Alcala Zamora heeft den ex-konlng den genadeslag toegebracht. Na deze gebeurtenis is er aan Zamora’s verkiezing tot president der republiek geen twijfel meer mogelijk. Een juridische smulpartij. De heer P. 1. de G., directeur van een N.V. bloembollenhandel te Beverwijk had op 14 Augustus op een vrachtauto, niet voor dat gebruik goedgekeurd, doen vervoeren naar B ree zand en terug, 13 werklieden, die zich te Br.ezand onledig hielden met werk zaamheden, het boilenoedrijf betreffende. Dit vervoer werd beschouwd als een open bare dienst en strafbaar gesteld bij 'n wet van ’n dikke 50 jaar geleden, op de openbare middelen van vervoer. De gedaagde was niet aanwezig, doch in zijn plaats verscheen Mr. Scholten, met het kennelijk doel over deze zaak eens ’n juridisch appeltje te komen schillen. De gedachtenwisseling over deze aangele genheid tusschen den ambtenaar en den gemachtigde was dan ook machtig interessant en 'n waar juridisch festijn, maar meer pas send in een rechtskundige periodiek, dan in een leekendagblad. De ambtenaar had een machtigen steun in een arrest van den Hoo gen Raad van 11 Mei, 1931, dat het rijden met een niet voor personenvervoer bestemd vervoermiddel alléén reeds strafbaar stelt, een arrest, waardoor iedere handelaar, die een vrachtauto bezigt tot vervoer of afleve ring van zijn waren en waarop knechts hebben plaatsgenomen, in overtreding is. Want daiarop komt de uitspraak van den Hoogen Raad, die waarlijk met St. Nicolaas wel eens vernieuwd mag worden, pract sch neer. Gevorderd werd 25.boete of 25 dagen en de kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonniswijzen. Cortes.ontblnding? En daarna? Zal na de aanneming der grondwet en de presidentsverkiezing de Cor tes worden ontbonden? Niets is minder zeker. De meeningen zijn zeer verdeeld. Lerroux wil verkiezingen in Mei Hij is van oordeel, dat de radicalen dan versterkt in het Parle ment zullen terugkomen. De* socialisten zien de toekomst met minder vertrouwen tege moet en daarom zjjn zij van meening, dat het leven der huidige Cortes moet verlengd worden, tot ook de zoogenaamd-? „comple mentaire wetten” die het minimum socia listisch program bevatten, behandeld en aan. genomen zijn. Intusschen blijven de socialisten In de Cor tes de eerste viool spelen. Prieto is er in ge slaagd den radicaal Iglesias van het Cortes, lidmaatschap vervallen te doen verklaren. De radicalen verzetten er zich met inspanning van alle krachten tegc 1, dat bun partijgenoot Guerra del Rio een gell)k lot ondergaat. Maar reeds thans vraagt men zich af; wien zal Alcala Zamora de kaometsformatie op dragen. ale Aza na hem na de verkiezing, het ortslag van het ministerie komt aanbieden? Zal bet een socialist zfjn? Men is er bijna zeker van daar de socialistische fractie in de Cortes de sterkste is. Maar de socialisten zijn volstrekt niet allen geneigd het aanbod te aar.vaarden. Prol. Besteiro is er voor het af te slaan; Largo Caballero daarentegen zou het willen aannemen als het mogelUk blijkt met de radico-soclallsten en de Republikein, sche Actie een coalitie aan te gaan. Lerroux evenwel hoopt, na nieuwe verkie zingen. op een republikeinsebe concentratie met de radicalen in de leiding. De verkiezingen kunnen verrassingen op. leveren. Voor het eerst zullen de vrouwen stemmen en dat feit schent een onzekerheid, die met alle voorspelllngspogingen spot, De klompenschutter kon weer inrukken. Een jongmensch, iets meer 4 voet hoog, klotste met veel geweld op geschilderde klom pen de rechtzaal binnen, doch hem werd beduid, dat dit landelijk schoeisel bij zijn verschijning voor den kantonnalen magi straat niet kon worden getolereerd. Daar voorts bleek, dat deze klompenschutter pas 17 jaar was en dus nog behoorde tot de ru briek „Kinderwetten" kon hij meteen zijn biezen weer pakken om zijn beurt af te wachten, tot dc openbare zitting werd ge sloten. Eindelijk toch maar van de baan geschoven De Duitsche heer G. M. ha d met zijn auto op 29 Juni gereden op het rijwielpad onder Oudorp. Eenige malen was deze ge ruchtmakende strafzaak reeds ter tafel ge bracht, doch telkens weer uitgesteld, tot vandaag toch de teerling werd geworpen en de steeds consequent ontkennende verdachte werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen ALBATROS 29 November van Exmouth te Gent. BATAVIER IV 29 November vm. 8 uur 55 v. Rotterdam te Gravesend. BATAVIER VII 30 November van Rott. U HMldalerbro. BERENT. m.s.. 27 November van Neder land te Cuxhaven. BERNISSE 28 November van Rott. Hamburg. HILLEGOM 28 November van Riga PARKLAAN 30 November V. Buenos Aires te Hamburg. Ged. Staten van de provincie Noord- Holland stellen voor te besluiten: Gedepu teerde Staten te machtigen ten bate van de Provincie aan te gaan geldleenlngen van zoodanige nominale bedragen als noodig zul len blijken om een som te verkrijgen ter voldoening van: a. 315.000 wegens uitkeering aan bet Provinciaal E'ectriclteitfibedrijf ten behoeve van de uitbreidingswerken; b. 7.000.wegens kosten van aankoop van grond gelegen achter de perceelen Nieu we Gracht nos. 43, 45 en 47; e. 40.000.wegens bijdrage aan het Rijk voor het uitvoeren van werken aan de haven beoosten Oude Schild op Texel; en te be palen, dat deze leenlngen zullen worden aangegaan tegen een reëele rente van ten hoogste 5 pet. 's Jaars, dat de aflossingen in gelijke of afloopende termijnen a's volgt zullen geschieden: de sub a genoemde leening In ten hoogste 40 jaren: de sub b genoemde leening in ten hoogste 40 jaren; de sub c genoemde leening in ten hoogste 15 jaren. Mondelinje uitspraak 27 November 1931 H. S. te Oudorp, overtreding Arbeidswet ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis C. K. te Alkmaar, overtreding melkbesluit, 3. of 3 dagen hechtenis P. A. D. te Limmen, opgeven van valschen naam, 12.boete of 12 dagen hechtenis K. B. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, 15. boete of 13 dagen hechtenis N. J. S. te Alkmaar, A. v. d. S. te Utrecht, dronkenschap ieder f 3.boete of 3 dagen hechtenis J. K., P. de J., J. S., J. P. S., F. B. te Schoorl, overtreding Bouw- en Woningwet, de ie, 2e, 3e en 5e ieder 10.boete of 10 dagen hechtenis, de 4e 4-boete of 4 dagen hech tenis H. V. te Schoorl, A. G., W. G. D. te Egmond aan Zee, J. S. te Beverwijk, G. C. S. H. P. S., H. V., te Alkmaar, J. A. P. te Obdam, J. B. te Purmerend, overtreding Politieverordening, de ie en ieder 2. boete of 2 dagen hechtenis, de 2e en 4e ieder 3.— boete of 3 dagen hechtenis, de 3e /6.boete of 6 dagen hechtenis, de 3e en 10e ieder 15.boete of 15 dagen hechtenis, de 6e en 9e ieder ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis, de 7e 1boete of 1 dag hechte nis M. C M. H., te Egmond a/d. Hoef, T. M. te Beverwijk, K. L. S., J. K., K. V., te Heiloo, M. P. te Haarlemmermeer, H. D. K. te Castricum, G. M. te Heer Hugowaard, G. B. te Schagen, K. S. te Hoorn, C. K. te Wijk aan Zee en Duin, W. S. te Koedijk, C. H. te Noordscharwoude, H. S. te Oudorp, W. v. d. M.. te Alkmaar, overtreding Motor en Rijwiïlwet, de ie teruggave aan de ouders, de ae 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 3e, 4e, lae en 15e ieder ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis de 5e en 13e ieder /a boete of 2 dagen hechtenis, de 6e. en 9e ieder 10. 7e en ne hechtenis, 5 dagen 8 dagen Bescherm de Vogels en behandel de dieren met zachtheid. Het is een verblijduid verschijnsel, dat het mooie idee der die&nbescherming meer en meer veld wint in ae diverse kringen des volks, hoewel natuurlijk in dit opzicht nog heel wat meer bereikt zou kunnen worden, indien de algemeene medewerking grooter was. Maar de activiteit, ontwikkeld door de weinigen, die zich als propagandist voor dit verdienstelijke sociaal werk hebben opge worpen. mag met eere genoemd en geprezen worden. Ook rijks- en gemeentepolitie heeft véél meer dan voorheen een scherp oog voor dierenmishandelingen en kwellingen, die de wetgever reeds voor tal van jaren strafbaar stelde bij de artike.en 234 en 455 van het wetboek van strafrecht. Het was dan ook op afMei, te H.H. Waard, dat de verkeersbrigadier der Rijksveldw. de Groot opmerkte het vervoer van een tweetal lammeren door een vrachtauto, bestuurd door den expediteur J. B. uit Purmerend. dat •niet door den beugel kon. De kleine weerlooze dieren waren geplaatst in de auto, opgepropt door een vijftal koeien en liepen groot gevaar om doodgedrukt of getrapt te worden. Op last van den brigadier plaatste de chauffeur de diertjes bij zich in de cabine en had zich op 20 Nov. te verantwoorden terzake artikel 455 wetb. v. strafr. 3e. Het vervoer van dieren op noodeloos pijnlijke of kwellende wijze. De verdachte, persoonlijk present, be weerde onbekend te zijn geweest met de aanwezigheid van de lammeren in de auto e* zouden bedoelde lammeren ongemerkt «p de Schager Veemarkt in de auto zijn „geworpen” door zekeren Muus de Haan, een schapenkoopman uit Purmerend en 'n persoon, door den expediteur aangeduid als een „psychopaat”, die thans weer uit de gemeenschap was afgezonderd. Deze Muus de Haan had de reis naar Purmerend op den auto meegemaakt en maakte den chauffeur op de lanneren attent, tozn de brigadier den wagen aanhield. Vreemd genoeg lichtte de chauffeur den politieman daaromtrent niet in, doch hij scheen dit te hebben nagelaten omdat zijn sympathie voor de politie over het algemeen niet buitensporig groot was. Op grond van het door verdachte Rotterdamsche Lloyd DJEMBER (thuisr.) pass. 29 November Guessant; 1 Dec. ‘s middags 12 uur te Rott. verwacht. KEDOE (uitr.) 29 November v. Makalla. KOTA NOPANI (ultr.) 29 No?. Kaap del Armi gep. KOTA RADJA (uitr.) pass. 28 November Vllssingen, ntw. n. Londen. KOTA RADJA (ultr.) 28 November Antwerpen. MODJOKERTO Point de Galle. 0 SIBAJAK (thuisr.) hedenmorgen bij Needles geankerd wegens mist. SOEKABOEMI (ultr.) 28 November te Ps- dang. Op grond van het door verdachte gevoer de verweer werd het noodig geacht de zaak aan te houden tot heden, teneinde de ver balisanten als getuige te hooren. Voorts werd nog genoord genoemde heer Muus de Haan, ’n zenuwpatiënt, die beweerde zich niets meer te herinneren. De verdachte heer B. hield zich aan zijn verklaring, de vorige week afgelegd. Hij ont kende stellig bij het vervoer van dieren onverschillig te zijn, maar door oordeelkundig rijden steeds te voorkomen dat zijn lading werd gekweld. Vonnis ten slotte 13.boete of 13 dagen. De meeste belasting, de min ste waardeering De krachtig gebouwde aannemer Ger. C„ die zorgt zoowel’ voor uit- als inwendige restauratie, exploiteert in één der voorsteden van Alkmaar een café, een bedrijf, dat den ondernemer al heel gauw in conflict kan kren gen met de gemeentelijke of Rijks autoriteiten, zooals ook het geval was in den avond van 15 Juli, toen de heer C. in zijn locaiiteit gelegen- hïid zou hebben gegeven, tot dansen zonder vergunning van Burg, en Weth., hetwelk beschouwd wordt als een overtreding van artikel 138 der lijvige, p.m. 200 bladz. dikke politieverordening Klaarblijkelijk is elke be scheiden poging 't gedepres iomeerde mensch dom wat op te kikkeren, ten zeerste onge- wenscht indien B. en W. daaraan hun adhae- sie niet hebben gehecht. In ieder geval, de heer J. Dalerberg, agent van politie, had dansende bewegingen gezien en harmonica muziek gehoord, zoodat een proces-verbaal en strafvervolging dan ook met uitble.f, afgescheiden van het feit, dat den café houder bereids de vergunning tot het maken van muziek was ontzegd. De heer C. stond dan de vorige week terecht, eigende dat in derdaad in zijn gelegenheid hari^dnica mu ziek had weerslonken, doch ontkende voorts beslist, dat men als toen in werkelijke be- teekenis van het woord, zou hebben gedanst. Er was we. wat rondgesprongen, gehost en Lang zal hij leven gezongen ter eere van een der aanwezigen, die zijn verjaardag vierde en nog jong genoeg was om dit genoegen naar behooren te waardeeren, doch gedanst vol gens de regelen der kunst was er absoluut niet. Door den heer C., die zelf geruimen tijd het ambt van politieagent had vervuld en dus niet geheel onbekend meende te zijn met de handhaving der orde, werd er in de eerste plaats op gewezen, dat hij alreeds was ge straft door de intrekking zijner muziek- vergunning, voorts was hij de meening toege daan dat ten onrechte proces-verbaal was opge.naakt Natuurlijk bleek het noodzake lijk. tegenover dit verweer te stellen de ver klaring van den verbalisant, <iie echter niet was gedagvaard, zoodat het noodig werd geacht de behandeling te schorsen tot beden teneinde alsnog den heer Dalerberg als getuige te hooren. Met dezen verbalisant verscheen als ge tuige ook de heer Th Wortel, klerk op het gemeente archief, die als naaste bewoner van het caté. gebelgd over het geweldige rumoer, dat daarin werd gemaakt, den wachtcom mandant in den persoon van den heer J. had gewaarschuwd, waarop deze _ijk een onderzoek instelde en door ruit van buitenaf had geconstateerd dat Holland— Amtralié-LIjn TAWALI 29 November v. Hamburg te Rot. terdam. RAPID 29 November van Rotterdam te King's Lynn. ROSSUM 24 November van Hampton Rds. n. Bristol. TIBA 29 November van Antwerpen n" B. Airgs, TRITO 28 November Lizard gep. v. Belfast naar Amsterdam VEERHAVEN pass. 29 NOV. Rotterdam n, Wilmington. Mevrouw R. geb. S. uit Amsterdam had re Schoorl onder architectuur van haar zoon een woning doen bouwen en dit perceel in gebruik genomen vooraleer daartoe toe stemming was verleend. Het bleek een ver zuim te zijn van den bouwmeester, die zulks heden als gemachtigde voor zijn moeder, persoonlijk kwam toelichten, waarop de dame werd veroordeeld tot 4.boete of 4 dagen, in geen wahr Een slager uit Noordscharwoude, de heer Simon B., Kn., was door den keurmeester Frielink op 12 Juni geverbaliseerd, omdat hij de nieren van een geslacht en ter keuring aangegeven varken, niet volgens de voor schriften zou hebben behandeld. De heer B. ontkende echter in overtreding te zijn ge weest. Het was niets anders dan plagerij van den keurmeester, zooals verdachte door eenige voorbeelden trachtte aan te toonen. De collega's van den heer Frielink, de heeren v. d. Wetering en v. d. Meuten, in dienst bij het gemeenteslachthuis te Alkmaar, hadden hem onomwonden verklaard, dat het niet anders was dan gemakzucht van Frielink. Om een en ander te demonstreeren, had de slager eenige nieren van een varken medegebracht en etaleerde hij deze lekkernij onder het reukorgaan van den heer ambte naar. De heer kantonrechter gaf den wensch te kennen van dit geval een „haring of kuit" te willen hebben en stelde de verdere behan deling uit tot 4 December. Alsdan zullen de verbalisant, alsmede de twee heeren keur meesters uit Alkmaar en zoo noodig, de heer Voorthuijzen, directeur van het abatto t, als getuigen worden gehoord. BERENICE 28 November van Rott. naar Tanger. COSTA RICA 29 Nov. van West-IndU, L y. Hkvre, te Amsterdam. COTTICA (thuisr.) 28 November v. Para, marlbo naar Madeira. DOROS 28 November v. Genua Alexandria EOS 29 November van Genua te Livorno. ERATO 28 November van Amsterdam te Stettin. EUTERPE 29 Nov. v. Santander ta Oporto. GANYMEDES 29 November v. Bourgas te Varna. HEBE 29 November v. Catania n. Venetië' HERCULES 28 November v. Malta n. Pa- tias. HERMES 28 November van Rotterdam n Barcelona. JASON 30 November v. Rotterdam te Ham burg. JUNO 29 November van Hamburg te Am. sterdam. MEROPE 29 November van Algiers te Lis sabon NEREUS Stettin/Amsterdam; pass. 20 No vember Brunsb. OBERON 28 November van Patras n. Al. Riers. ORION 28 November van P. Barrios n. Am sterdam. ORPHEUS 28 November Aalborg n. Am sterdam. PERSEUS Amst..Kopenh.p. 29 November Holtenau. PLUTO 28 Nov. van Torrevleja te Matam PROTEUS 28 November 28 November van Kopenhagen naar Danzig. SATURNUS 29 November van Amsterdam te Valencia. TIBERIUS 30 November van Amsterdam te Hamburg. TRITON 28 Nov. v. LUnnl n. Cavalla. ULYSSES (thuisr.) 29 November te Aven mouth VAN RENSSELAER 27 November N.-York n. Port au Prince. VENEZUELA 29 November van Hamburg to Amsterdam. t Valencia te Rot. Een Provinciaal In- en Verkoop bureau van Tuinbouwproducten? Btf de Staten der Provincie Noord-Holland is een voorstel Ingediend door de heeren de Miranda en Polak om: a. Gedeputeerde Staten te machtigen over te gaan tot het instellen van een In- en Verkoopbureau van Tuinbouwproducten; b. te bepa'en, dat het sub a genoemd bureau slechts werkzaam zal sUn in de periode van Crisis In den Tuinbouw; c. als bedrijfskapitaal ten behoeve van dit bureau een bedrag van 1.000.000.(een milloen) ter beschikking te stellen. In ieder geval 8 pop verdiend De heer KI. St.,'n paardenhandelaar te H.Hugowaard, die uit de krant had verno men, dat hij bij zijn afwezigheid op de zitting van het kantonrecht niet bijster was geprezen, toen hij terecht moest staan wegens het loopen van een paard in het kool- en slaboo- nenland van den kruidenier Groeneveld, was tegen het vonnis, waarbij hij werd ver oordeeld tot f 20.boete, in verzet gekomen en thans bij de vernieuwde behandeling prompt aanwezig. Hij maakte dan ook in zijn optreden niet den indruk een twistziek en onaangenaam persoon te zijn. Ook de rijksveldwachter Visser kon niet verklaren ooit eenige moeite met zijn buurman te hebben gehad. Het verzet eindigde dan ook met de bevestiging van het vonnis, doch werd de boete verminderd tot 12.subs, ia dagen, maar de gevorderde schade 10 aan den heer Groeneveld toe gewezen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 12