Rechtszaken Voor den Alkmaarschen Kantonrechter 8 M- FINANCIËN VOETBAL STANDEN le Klasse PROVINCIAAL NIEUWS Overreden en gedood GEMENGD NIEUWS 2e Klasse De dubbele moord te Zuidbroek H Auto tegen een boom gereden HJ V.U DJ LUTJEBROEK ZWAAGDIJK GROOTEBROEK WARMENHUIZEN Hercul“ ge- O. Circus Sarrasani bestolen Employé met de Noorderzon vertrokken Mondelinge uitspraak 4 December 1931. het Pond Sterling Groote vertteeen van de Baak van Frankrijk 34 7 Bomaanslag op postkantoor Geweldige paniek onder het publiek De bestuurder gedood oorzaak Benoeming Scheepsongevallen op de Oostzee Ten revolte van een hevigen storm logé's wel punctueel acht kon worden aan N. J. Brand in een trein 4 ioa8 I Drie personen gedood a t a t x 3 werd beschouwd als een bijgebouw, werd het ongewenscht geacht twee 'ceelen als woning zamenlijk over sït irocesverbaal opmaakte. De keurmeester te Alk- xo li ii io io io io io io xo 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 8 6 6 4 3 8 8 5 4 5 3 3 3 3 X De reeds in de afgeloopen week de ronde doende geruchten, dat de Bank van Frankrijk tengevolge van de crisis van het Pond Ster ling groote verliezen heeft geleden, worden thans bevestigd. Het geleden verlies zou on geveer 2*4 milliard francs beloopen. De Farnsche minister van Financiën, Flan- din, zou in den gisteren gehouden sitting van den Ministerraad hebben voorgesteld, terug betaling van de geleden verllesen te verkrij gen in den vorm van schatkistbiljetten, met welk plan de Ministerraad accoord zou zijn gegaan. xo 9 XO XI xo xo II xo II IO xo xo xo xo IO IO 9 xo IO 9 9 7 6 4 3 3 3 X 3 3 7 3 3 3 3 5 5 5 6 6 30 17 14 13 9 9 17 15 15 12 xa 9 8 7 5 15 14 13 13 9 7 7 6 4 4 13—«7 18 14 12 13 XO 9 9 7 7 4 l633 18—45 Scheve »rc“ Alphia- De daling van „Zeg, ik hoor dat jij je snor laat staan.” „Zoo! wie heeft je dat verteld?” Haarlem Adviseur xo xo XX 9 ii li IO IO II II 9 9 io IO 8 xo 9 xo 9 xo 6 6 6 4 5 4 3 3 3 3 3 3 6 o 3 3 3 3 3 3 o 3 3 4 5 4 X 3 3 3 4 6 4 6 7 8 x X 3 3 3 6 7 6 8 7 o 3 3 3 4 5 5 5 6 7 o 3 3 4 4 4 4 5 5 7 19 15 II 8 8 7 6 4 40—17 3116 28— ij 33-14 30-19 3129 13-30 15-*1 28-13 36—8 19— 1» 38-17 l6—20 31-36 15—37 3329 26—8 34—1? l8IQ 22-19 10—19 17-30 15—33 13-34 IT-39 RD.C Z.F.C Zee bit Hilver Bei Will MV NA ES- 8 7 7 5 5 4 3 3 X I 7 7 5 5 3 3 3 x x 3 3 4 3 3 6 4 6 5 7 13 13 13 II II 8 8 49—14 33—20 36»9 3535 3333 Aset Holla K.V? Oost» Zeem Schot LR.C Volei AJC Watei Schin Zilvei Heem Bever EVj? Avant Rivale SJ..7 Oranj T.0.1 S.C.A NeerL Soest- Woere A.P.W Victor 45—13 3633 30-36 33-26 3037 17—30 35— 15 31—23 31—23 27—31 36— 30 24— 25 23—25 12—27 25— 48 E.D.a Zeeburgia D.E.C. Veloz Haar H.R Z.V.’ Spar Jufih T.O. Velo: B.F< Baan AJ.< Zandvoort Baarn T.O.G. A. F.C. B. F.C. OJÏA. D.H.C. V.1.04 S.V.V.- Unitas- V.O.C. Quick- A.C.L. b.m.t. vjjx. Veendam Velodtas Leeuwarden G.VJLV. Be Quick Alcides chilles Friesland Frisia F.V.C. P.S.V. M. V.V. Eindhoven N. O.A.D. N.A.C. Willem II L.O.N.G.A. B.V.V. Bleijerheide De Valk Go Ahead Enschede P.E.C. A.G.O.V.V. Heracles Rob. et Vel. Wageningen Vitesse Tubantia Z.A.C. Feije noord D.F.C. V.S.V. Z.F.C. V.U.C. H.F.C. A.D.O. Blauw Wit Xerxes Hilverrum Haarlem Alcm. Victrix D.W.S. Bloemendaal H.R.C. Kinheim W.F.C. V.V.A. Z.V.V. De Spartaan AFD. III x o 3 3 1 X 3 3 AFD. V X o 3 5 3 1 1 1 o 2 AFD. II x 1 3 3 4 3 I 4 3 O Uitspraak inzake de over treding der strandverordening te Ber gen aan Zee. De Kantonrechter te Alkmaar, uitspraak doende in de zaak contra mr. v. L. alfdaar, heeft geen termen gevonden, bedoelde ver ordening niet verbindbaar te verklaren, doch den overtreder schuldig verklaard en hem ver oordeeld tot f 4 boete subsidaar 4 dagen hech tenis. Volgens meening van den Kanton rechter was o.m. de verordening wettig tot stand gekomen en volkomen rechtsgeldig. (Ongecorrigeerd). AFD. IV x o o 3 x o 3 I I X Ak. 5 Blauw WJ.C R-CJi D.E.C Ajai I ’t Goo Ripili V.VA Brutale roofoverval op een winkelhoudster Een 1 Sparta- beeft. 1 ten ser Partner schop v Bparta In de te doelpun nadat i bad. VI Wk. De meer w **n de •lies. E invoering van het SchoorIsc he Zo mer woningweelde. In ee Partijen tenoenu tedeeld. Het v bijna vi ook ger het geix lan een Voor Pasteur dezer d. Be Fne Alai G.V. Vees smakelijk zijn boterhammetje met smeerkaas zat op te peuzelen, kwam de bakfiets in aanrijding met een wielrijder Herman O., die met twee vrienden op een rij zwierend, onvoldoende uitweek. Van de bakfiets werd een wiel geamputeerd, het heele gevaarte duikelde naar voren, de diverse früitwaren namen verschrikt de vlucht en kwamen in de modder of in de sloot terecht. De onder- handelingen over de schadebetaling hadden al evenveel succes als de ontwapenings- conferentie en het eenige, dat werd bereikt ben genoten van de frissche” slaapgelegenhe- was dat de chef-veldwachter van Bergen de a Vk Ac-z-* n t—----n a* 1 17 33—13 16 13 13 13 7 7 7 6 3344 4 14—37 30—16 29—33 23—33 2618 33-30 26—31 23—19 7 34—30 7 5 zoodanig verwond, Centraal bleek te zün overleden. AFD. I 3e klasse A 1 1 x 3 3 I 4 X 3 3 Schriftelijke uitspraak. L. te Alkmaar, overtreding Poli tieverordening t 4.boete of 4 dagen hech tenis. Ajax Stormvogels West-Frisia R.C.H. K.F.C. Hermes D.V.S. 't Gooi H.B.S. Sparta H.V.V. L. O. F. Donderdagavond hield L. O. P. een ledenvergadering onder presidium van L. Rood. Besloted werd om vaste tijden te stellen voor het ophalen van oud papier. Dit zal nu gebeuren direct na 8t. Nlcolaas en direct na den s«. schoonmaaktijd. Ook zal nog in overleg met den secretaris Jn. Kok Ws. een paar maal in de wintermaan den en kort voor de rooderstijd werden op- gehaadd. Nu een opslagplaats na veel moei te is gevonden zal L. O. P. onder de on- moelde leiding van den voorzitter O. Rood met medewerking van 16 ledegn der 8t. Joe. Oezellen weer floreeren. Z.F.C. Helder Ak. V West 1 O. D.E Swift D.W.S AF. C. Ahrenc H.E.D Blauw j .O.S. o.v.v. A.W. 1 W. Vo V.VA. Men meent zeker te weten, dat een zekere A., arbeider in de werkverschaffing te Jlp- slnghulzen, die thans wegens het plegen van diefstal tijdens een braad is gevangen gezet, onder verdenking staat. Hij zou eenige we ken voor het misdrijf met een mede-arbeider overleg hebben gepleegd omtrent een plan, In te breken by een oude vrouw, die er warmpjes In zat De opeet was, het veron derstelde aanwezige te stelen, de moeder en haar zoon onschadeljjk te maken, en daarop het huisje In brand te steken. De arbeider, die tot medeplichtigheid werd aangezet, hééft echter zijn medewerking ge weigerd. Waar hjj echter door den uitvinder van het voorstel met den dood werd be dreigd, heeft hij er niets over durven k» te laten. Thans is koenen vast te staan, dat de ver dachte, die In een der keten te Jlpsinghul- zen verblijf hield in de maand, waarin de dubbele moord plaats had, in den nacht van dees wandaad niet In Jlpsinghuiaen heeft geslapen. Weliswaar is de afstand van Jlpsinghulaen naar Zuidbroek vrij groot, doch bet wordt voor iemand, die over een flets beschikt, en die de locale binnenwegen kent, zeer goed magelijk geacht, dezen afstand heen en te rug In eqn nacht af te leggen. Inderdaad Is gepoogd, na afloop van het misdrijf het huisje, waar moeder en zoon Molanus woonden, in brand te steken. Afgewacht moet worden, at men er In zal slagen, aan de hand van dese feiten de zaak tot klaarheid te brengen. Men heeft op de plaats van het misdrijf geen bepaalde aanwijzingen aangetroffen, die thans dienst aouden kunnen doen. De huidige stand van zaken Een verbazend armoedige combinatie De monteur zonder métier, B. D. uit Broek op Langendijk, was op ax Juni in onderhandeling over den aankoop van een motorrijtuig, dat reeds sterke symptonen van senule aftakeling vertoonde en waarvoor dus vermoedelijk geen buitensporig hooger prijs werd gevraagd. De kooplustige monteur maakte als toen een proefritje, dat voor hem buitengewoon onvoordeelig uitliep. Hij werd namelijk aangehouden op den Rustenburger- weg te H. H. Waard, ’s nachts om 13.30, omdat de- voorgeschreven verlichting ont brak, voorts was er geen signaalhoorn aan wezig. Bovendien bleek de bestuurder in het bezit van rij- noch nummerbewijs. De wveld- wachter had dus heel wat te schrijven en reikte niet minder dan vier bonnetjes tegelijk uit. De pechvogel met zijn zondenregister stond heden terecht en werd veroordeeld in totaal tot 28 gulden boete of 28 dagen hech tenis. Oem. Zangvereniging Alhier ia opge richt een Gemengde Zangvereniging. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren O. Duin en A. Steltenpool en de dames M. Spruit en L. Poetsnl. Ook werd opgericht een tooneelvereenlglng. waarvan tot be stuursleden werden benoemd de heeren Neefjes, R. Kappelhof en K. Boon. De onoplettende chauf feur Een lang jongmensch, dat blijkbaar den barbier geen overvloed van arbeid verschaft, bleek genaamd te zijn M. H. S., chauffeur van een vrachtauto en wonende te Alkmaar. Volgens dagvaarding had hij geen aandacht geschonken aan het feit, dat de voor hem rijdende vrachtauto van P. B., voornemens zijnde van uit de Egmondschestraat te Egmond-binnen den weg naar den molen in te slaan, de richtingwijzer had uitgesto ken. Een aanrijding tusschen dg twee auto's kon niet uitblijven en daarbij werd de vracht auto van B. nogal beschadigd. Onderlinge regeling bleef achterwege en werd de chauf feur door den brigadier-titulair G. Minee eens aangepompt, met gevolg, dat hij thans terecht stond ter zake overtreding artikel 33 Motor- en Rijwielwet. De toelichting van verdachte, dat hij geen signaal gehoord en geen richting aanwijzer had gezien, bleek den Kantonrechter geener lei beletsel den chauffeur te veroordeeifcn tot f ao boete of 30 dagen, benevens de uitkeering van f 50 schadevergoeding aan den heer B., ter res tauratie van diens „verrinneweerde" vracht auto. De wind was intusschen weer gedraaid. De veehouder J. Th. K. uit Beemster s ond terecht omdat hij op 31 October had toegelaten, dat in een door den heer KL situatie kwam opmeten en procesverbaal opmaakte tegen den 18-jarigen leerling der ambachtsschool te Alkmaar. Herman O. Dit jongmensch stond thans terecht, ont kende ijverig, maar het rijden met 3 op een rijtje deed hem de das aan, en hij werd heden veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen en zal paps hebben te betalen aan den rampspoe- digen appelen-negocent f 15.30 schadever- vgoeding. V. uit de Rijp gehuurden moestuin in den Eilandspolder, een schaap zich zelf had ge- tracteerd op Brusselscbe spruitjes en groene kool, *n rauwe kost, die uiteraard bijster ia zijn smaak viel. Toen de wandaad van deze woldragende lekkerbek bekend werd, haastte de eigenaar zich maatregelen te nemen, ter voorkoming doch de benadeelde tuinder scheen zich van het gebeurde echter weinig aan te trekken, zooals kon worden geconcludeerd uit zijn onverschillige opmerking Laten ze 't maar opvreten, d’r valt toch niks meer aan te be derven De schapenhouder nam natuurlijk gaarne genoegen met die oplossing, doch later scheen de tuinman weer van opinie te zijn veranderd en stond de veehouder nu toch terecht. Hij beriep zich echter met succes op de uit spraak van den tuinder door een getuige, den tuinder v. d. B. W. uit de Rijp, die ver klaarde, dat de geheele voorraad gesonsu- meerde kool hem geen kwartje waard was, mede aangehoord, waarop vrijspraak volgde. Een kermia-nacht In een van de ..zwoele” Augustus-Alk- maarsche kermisnachten, doortrokken van gemeleerd-aromatische geuren van zachte zure leverworst en saggionen, van spekvette paling en smeuïge gesuikerde oliebollen, had zich over de stad en omtrek een dichte mist uitgespreid die een gezelschap lustige ker misgasten uit den Helder noopte hun voor genomen thuisreis naar de stad hunner in woning te onderbreken en binnen te gaan in het door den heer A. J. B. geëxploiteerde Hotel-Café aan den Helderschen weg te Alkm«r- Het was reeds na 1 uur in den nacht en de kermissluitingstijd ingetreden, waarop de hotelier zijn late bezoekers attent maakte. De dames en heeren nemen te kennen te u. omdat het mistige weer niet uitlokte tot achtbaar ilan nu maar naar behooren gebracht, was er om zoo te De regels van den weg zullen er met kracht ingestampt worden De chauffeur van ee/i vrachtauto, de heer J. v. d. L. te Amsterdam, nam op 13 Sept, bij het oprijden van de Smalle brug nabij Schermerhorn er niet de minste notitie van, dat de beer M. J. v. d. M., een vee- makelaar uit Purmerend al reeds den brug met zijn luxe auto was opgereden, terwijl hij bovendien, als hebbende zijn „tegen ligger" aan de rechterhand, verplicht was hem voorrang te verleenen. Het gevolg van die verwarring was een aanrijding, waarbij de auto van den heer v. d. M. werd bescha digd. Vergoeding bleef echter uit, maar van daag kreeg de nalatige chauffeur 'n harde les in de kunst om de regelen des wegs naar behooren te onderhouden in den vorm van f 30 boete of 30 dagen met toewijzing der civiele vordering ten bedrage van 15 gul den. De heer Kantonrechter gaf nog eens extra te kennen tegen dergelijks verkeers- fouten krachtdadig te zullen optreden. Zegt het voort in breede kringen. 7J75 K.o. (30.775)Uien 147.075 K G. (75J7S) Nep 470 K.O. (1700); Bleten (1460 K.Q)- Aardappelen (3100 K.G.); Bloemkool Iflo ft (1350 stuks); Chin. Wltxrop (2330 stuks). De omzet bedroeg in November 1331 f 13.004.44 tegen f W37.44 in November 1030 De tusschen haakjes geplaatste cijfers s»(n‘ die van November 1930. K.F Sf* Ap: A. D. V. te Alkmaar, straatschenderij, f 8 boete of 1 week tuchtschool. J. Z., te Egmond aan Zee. overtreding Jachtwet, f 30 boete of 20 dagen hechtenis. P. B„ F. C. L. v. D. te Broek op Lan gendijk. overtreding IJkwet, de Ir 3 x f 2 boet of 3 x 2 dagen hechtexls; de 2e 4 x f 2 boete of 4 x 2 dagen hechtenis. H. O. te Alkmaar, overtreding Arbeids wet f 6 boete of 6 dagen hechtenis. 8. B. K. te Noord-Scharwoude. overtre ding Vleeschkeuringswet. f 8 boete at 8 da gen hechtenis. A. de M.. D. Th. de M. te Uitgeest; P. te Egmond aan Zee. strooperlj, de f 7 boete of 1 week tuschtschool. de Kind uit het raam gevallen Toen Zaterdagavond de heer P. uit Weet- woud per auto op weg was naar Werverahoof, is hjj te Binnenwijzend, juist tegenover het station Westwoud tegen een boom gereden en te water geraakt. Of de man door den schok ofwel door verdrinking om het leven is gekomen, is niet bekend, doch de onge lukkige werd levenloos uit het water opge haald. Vermoedelijk is drank de van dit ongeval. Zaterdagavond is een opzienbarende bom aanslag gepleegd bp het postkantoor te Unna (Duitschland)Door de geweldige steekvlam werd een jong meisje, dat zich in de nabijheid bevond, zwaar gekwetst. De ontploffing veroorzaakte een geweldige pa niek onder het publiek, dat door ramen en deuren vluchtte. De ambtenaren bewaarden hun tegenwoordigheid van geest echter en bleven op hun poet. Er ontstond brand, die echter spoedig door de beambten kon worden gebluscht. Uit het politieonderzoek is gebleken, dat de helscbe machine in een kartonnen doos geborgen was, welke door onbekenden in het lokaal was neergezet. De machinerie, die in de doos was ingebouwd heeft een met krult gevulden fietsband tot explosie gebracht. Deze ontploffing is blijkbaar echter te vroeg ge schied, zoodat het eigenlijke doel van den aanslag m'slukte. Tot dusverre is de politie er nog niet in geslaagd de daders op het spoor te komen. De groote zwijgzaamheid, die door de autoriteiten aan den dag wordt gelegd aan gaande de nieuwe ontdekkingen, welke dezer dagen in verband met den in Augustus jJ. gepleegd, zijn gedaan, maakt het moeilijk, zoon, Molanus geheeten en in Zuidbroek gepleegd, zijn gedaan, maakt het moeilijk, zich aangaande den huldigen stand van »- .ken een oordeel te vormen. G. le 2e teruggave ouders; de 3e f 5 boete of 1 week tuchtschool. H. H. te HeUoo, J. K., G. de B H. R. te Alkmaar, K. H. te Anna Paulowna, dron kenschap, de le, 3e, 4e en 5e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e f 5 boete at 5 dagen hechtenis. J. C„ F. W„ J. 8„ A. V., J. G, Th de G., F. T., te Castricum, overtreding Provin ciaal Reglement, leder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. K., te Umuiden. A. J. B., J. P„ P. IJ. B., te Alkmaar, J. Th. K., te Beemster, C. M„ H. B., N. P. V., G. K., E C 8, C E, W. G. M. te Helder, W. G. de R., te Oost huizen, overtreding Politieverordening, de le 4e en 13e ieder f 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 2e, 8e, 9e, 10e, He en 12e leder f fl boete of 6 dagen hechtenis, de 5e en 6e leder f 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 5e vrijspraak, de 7e f 13 boete of 12 dagen hechtenis. G. B. te Uitgeest, C. 8. te Beverwijk, C. P. H., T. P. H. te IJmulden, G. Z. te Eg mond aan Zee, W. N. te Heiloo, J. J. TTi. 1 W., H. O., C. P. B. te Bergen, B. D. te Broek J>e Tuinbouw” Met Ingang van Wn<m«- dag 9 December is de minlmum-maat voor de bloemkool gesteld op lx cM. In de nabijheid van Wolchowo, in het gouvernement Novgorod, brak in een trein brand uit, zonder dat t locomotiefpersoneel er lets van bemerkte. De passagiers sprongen uit den in volle vaart rijdenden trein, waar bij er drie door een uit tegenovergestelde richting komenden trein gegrepen en ge dood werden. De overige passagiers bleven ongedeerd. De brand kon gebluscht wor den nadat acht wagons waren uitgebrand. tegenwoordig was, erkende dat bedoeld zelschap hem er in had laten loopen. Hiermede werd met het opleggen der straf rekening gehouden en de Hotelier veroor deeld tot f 6 boete of 6 dagen. De heer H. B., de imitatie politieagent, werd echter als de gangmaker beschouwd en veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen en de overige 5 verdachten, de dames N. P. V., E. G. S. en de heeren C. K., C. E. en G. M. al len uit Helder ieder tot f 6 boete of 6 dagen De arme ket was de dupe van de verkeers-tragedie De broodbakker IJ. V. te Schermerhorn, die bij het bedienen van zijn clièntele een Kettenwagen gebruikt, ha :op 15 Augustus, terwijl hij een klant bezocht, zijn Ket vast gezet aan een houten hekpunt. Het dier schrok als toen hevig van een vrachtauto die hem rakelings passeerde, sprong op, rukte zich los, raakte onder den auto, brak een poot en moest subiet worden afgemaakt. De bakker moest nu nog terechtstaan, om dat hij zijn Ket niet behoorlijk had vastge zet, doch er was zoo bitter weinig bewijs dat de man met vlag en wimpel werd vrijgespro- en de juridische hulp van mr. Prins feitelijk niet eens noodzakelijk bleek. Z. H. Exc. de Bisschop beeft van de Diocesane Vereen! Onderwijs in de DekenM vershoef den Zeereerw. Schmidt. Een wonderlijke snijboon In den laten avond van 31 October had te Alkmaar op het Ritsevoort een motor ongeval plaats dat betrekkelijk goed afliep, maar voor den bestuurder een minder aan genaam gevolg had. De motor slipte door een of andere oorzaak en de jonge dame, die op de duozitting had plaats genomen, maakte een dusdanigen smak dat zij bewusteloos in een naburig café moest worden binnen gedragen. Ernstige gevolgen had dit avon tuur niet, maar zooals gezegd de motor rijder, 'n 31-jarig koopman uit IJmuiden C. P. van H. bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en kwam aan het licht, dat hij reeds maandenlang, zonder rijproef te hebben afgelegd, op den motor rond zwierf. Bovendien kwam men tot de conclusie dat het gebruik van geestrijk vocht aan bovengemeld ongeval niet vreemd was. Het jonge mensch, heden terecht staande ter zake het ontbrekende rijbewijs had nog heel wat praats en scheen een paar wande- laarsters als oorzaak van het gebeurde te beschouwen. Toen hij werd veroordeeld tot f 35 boete of 35 dagen, was hij nog lang niet overtuigd van zijn schuld en gaf hij te kennen in hooger beroep te willen gaan 't Is te hopen voor hem, dat hem zulks goed bekomt 1 8L Nieolaas in de Bewaarschool Zwaac- djjk schijnt 8t. Nlcolaas na aan *t harte ts liggen. De Zwaagdljkache kleinen hebben de selfde deugden en strekjee als andere k»n^ deren uit de omgeving, er moet dus een andere reden rijn waarom de Bisschop zich zoo bijzonder tot Zwaagdljk voelt aan getrokken. Zwaagdlik beschouwt het daar om als een groote eer. dat 8t. Nlcolaas dese nederige woonplaats jaarlijks de eer van rijn bezoek waardig keurt, t Was een gegons van kinderstemmen In de bewaarschool, waarboven zich de stemmen van eenige moe ders verhieven. De dreumessen zochten by moeder bescherming en hadden veel van hun gewone luidruchtigheid verloren. Eindelijk deed de goede Sint zijn Intrede, vergezeld van zijn onafscheidelljken Pieter man, terwijl de kinderschare hem een wel komstlied toezong. Vaderlijk sprak de hoogs gast de kinderen toe. Wijze en vriendelyks woorden sprak hij tot de kleuters. De ken nismaking scheen den kleinen allengs meer te bevallen, hun vreeze legden sommigen af. Uit sjjn rij kgevulden mras kwam een overvloed van lekkernijen te voorschijn, aan speelgoederen geen gebrek, die alle een ei genaar vonden. Hulde aan de milde gevers, die den kleu ters dit blijde 8t. Nicolaasfeest bereidden en menige moeder de nijpende zorgen der tijdsomstandigheden een wijle deden verge ten, omdat zij zich verlustigden In de on gekunstelde pret barer kleinen, die op deze wijze althans niet door Sinterklaas vergeten werden. Een woord van hulde mag evenmin onthouden worden aan de directrice der Be waarschool. die de feestviering op onverbe- tertljke wijze voorbereidde en leidde. Den volgenden dag bracht de H. Bte- sebopvan Muca een bezoek aen de RJC. Par. 8t. Joeefschool. waar hij weder op on bekrompen wijze riln naam van weldoener eere send eed. ae klasse B. 11 ii ix II 10 10 - De 13de deed zijn ongunstige reputatie weer gelden Op den dertienden October j.l. was de seizoenkoopman in fruit Joh. M. te Alk maar met zijn vriend en compagnon F. B. er met de bakfiets op uit getrokken, teneinde te Bergen zoo mogelijk een dun boterham metje te kunnen verdienen. Leider 1 Es war so schön gewesen. doch es hat nicht sollen sein 1 Op den Bergerweg, in de bocht nabij den verdwenen tol, terwijl Johannes ijverig voortpeddelde en jongeheer B. als passagier op Langendijk, J. v. d. L., J. A. W* te Am sterdam, O. v. d. B. te Westeaan, M. K. te Behagen, M v. T„ te Graft, O. L. te Scher merhorn. G. V. te Onstwedde. P. v. d. W., F. R„ D. M te Sint Pancras, P. K te Hoog woud. A. F. G te Warmenhulzen, A. K. te Oudcarspel, H. 8., O. C., M. H. 8., A. K-, A. D., W. V., J. van Z. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le teruggave, de 2e f 3.boete of 3 dagen hechtenis, de 3e f 35.boete of 35 dagen hechtenis, de 4e en 27e ieder f7.boete of 7 dagen hechtenis, de 5e. 6e. 9e, 12e, 14e, 16e, 19e, 20e, 21e, 23e, 25e, 28e. 2»e en 30e ieder f4.boete of 4 da gen hechtenis, de 7e, 8e en 13e leder f 8. boete of 8 dagen hechtenis, de 10e en 18e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenls.de He f 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 15e en 24e ieder f 5.boete of 5 dagen hechte nis, de 17e f 4.— en f 6.— boeten of 4 en 6 dagen hechtenis, de 22e f 6.boete of 6 dagen hechtenis de 26e f 20.boete of 20 dagen hechtenis. 12 AFD. I 8 6 3 6 4 3 3 2 3 I Zaterdag werd een der Sarrasani-em- ployé’s uitgestuurd om een bedrag van 1300 ten postkantore Maastricht te gaan storten. Van employé en de dertien hon derd gulden is intusschen niets meer ver nomen, terwijl het geld niet is gestort. De politie bemoeit zich met het geval. Zaterdagavond hebben roovers een bru- taJen overval gepleegd op de eigenares van een sigarenmagazijn aan de Ursulaplatz te Keulen Toen de ongeveer 30-Jartge vrouw haar winkel verliet en Juist de straatdeur wilde sluiten, werd zij aangesproken door twee mannen, die haar verzochten, hun nog een pakje sigaretten te willen verkoo- pen. Toen rij den winkel weer was binnen getreden. hield een der mannen haar een revolver voor en zei: „Rustig of ik schiet!" Toen de vrouw niettemin om hulp riep, werd zij door de bandieten naar de naast den winkel liggende kamer gesleept, waar men haar door een slag op het hoofd verdoofde. Zij stopten haar een zakdoek in den mond en staken haar hoofd in een linnen aak, dien zij met een touw vastbonden, terwijl zij ook haar handen en voeten bonden. Uit den winkel stalen de dieven ongeveer 1000 sigaretten en een kleine clty-bag, waarin de vrouw 130 mark had gepakt,- die zij mee naar huls wilde nemen. Zonder zich om hun slachtoffer te bekommeren gingen zy er van door. Toen de vrouw naderhand werd gevonden, bleek haar zenuwgestel he* vig te zyn geschokt. De politie, die de zaak in onderzoek nam, kon tot nog toe van de daders geen spoor ontdekken. den, dis de heer B. vbor zijn logé's beschik- 1 baar stelt. 1 En deze omstandigheid gaf den heer H. v. d. B., agent van politie aanleiding te twij felen of het met deze logé's wel punctueel in orde was en niet gedacht kon worden aan overtreding van een der p.m. 20 artikelen der politieverordening, waarmede een Alk- maarsche herbergier, hotelier of caféhou der rekening heeft te houden. En bet resul taat van des heeren v. d. B. ambtelijke be moeiingen was dan ook de bekeuring zoowel van den hotelhouder als zijn zes bezoekers, de dames N. P. V. en E. C. S., de heeren H. B., G. K-, C. E., en W. H-, allen te Helder, de eerste ter zake het in zijn localiteit na sluitingsuur aanwezig hebben van bezoe kers en ;voor de overigen het aldaar aanwezig zijn gedurende verboden tijd, want onze gemeentelijke legislatie spaart in dit opzicht tand noch grijsaard en ontvangt ieder, die daartoe aanleiding geeft geheel onpartijdig een .Jik uit de pan. Deze zaken werden alzoo verleden week door den Kantonrechter behandeld, doch de Zuinigheid, die men dikwerf betracht met het met dagva rden van den verbalisant was ook thans weer de oorzaak, dat bedoelde za ken moesten worden aangehouden. Door de aanwezige verdachten werd na melijk een verweer gevoerd, dat het hooren van den heer v. d. Br. noodzakelijk maakte. De Hotel-Caféhouder beweerde namelijk de bezoekers direct ingeschreven te hebben als logé's en de logé's gaven te kennen zich dien nacht als zoodanig te hebben beschouwd Het waren dus oogenschijnlijk 'n paar zaak jes, waar muziek in zat I Maar na het hooren van den heer V. d. Br. was die muziek er al heel gauw uit. Het was, verklaarde verbalisant al kwart over 3 uur en het gezelschap vermaakte zich zeer, terwijl de auto stond te wachten. De heer Br., zelf een caféhouder gaf voor zelf een agent van politie te zijn, blijkbaar met het doel den ver balisant voor den gek te houden. Voorts was er volgens waarneming van den verbalisant, schitterend weer en geen nevel te zien. Tot o.m. half vier was de heer v. d.Br. Terihc it zich met dit Heldersche gezelschap bezig te houden en meende hij toen voldoen de motief te hebben om proces-verbaal op te maken» De heer B., die thans alleen op de zitting Zondagmiddag omstreeks 5 uur is het 2-Jarig kind J. D. uit de tweede verdieping van een woning in de Gubbelstraat te Maastricht gevallen. In zorgwekkenden toestand is de arme kleine naar het ziekenhuis Calvariênberg gebracht. Tweede 01 blijspel 1 De tamelijk drukke zitting werd heden op ■reanimeerde wijze ingezet, door de hervat ting van de zaak contra mevrouw E. W. F., waarbij de heer C. K., haar echtgenoot, behoorlijk voorzien van een gezegelde vol macht, optrad als haar gemachtigde. Als ge tuige werd thans gehoord baron von Fridagh, burgemeester der gemeente Schoorl, die verklaarde, dat aan de eigenares van bedoelde woning geen toestemming was verleend tot permanente bewoning, omdat deze woning werd beschouwd als een bijgebouw. Ook werd het ongewenscht geacht twee per- I 'ceelen als woning te doen bezigen, die ge- I zamenlijk over slechts één erf beschikken. Nog andere argumenten worden door den burgemeester naar voren gebracht om aan te toonen, dat hier een overtreding van artikel 1 van de desbetreffende verordening was ge pleegd. De heer K. bestreed de opvatting van den burgemeester en deelde daarbij mede, dat het hem gemakkelijk zou vallen den burge meester om den tuin te leiden, zoodat men hem niets kon maken, maar hij wenschte eerlijk te blijven en liever openlijk voor zijn I rechten te strijden. Bedoelde woning was opgetrokken vóór de tot stand koming der verordening en ook toen reeds bewoond. Voorts geheel ingericht als een permanente woning. De heer ambtenaar had een vervolging ingesteld wegens overtreding van art. 55 der woningwet, wat hij veiliger achtte dan te dagvaarden ter zake overtreding der plaatsëlijke verordening en oordeelde f 15 boete of ly dagen. De heer K. qualificeerde het requisitoir van Mr. Brues Tack als on logisch, zooals hij nader uiteen zette, terwijl de burgemeester nog opmerkte, dat bedoelde woning indertijd was bestemd voor schuur, maar later in een woning was omgebouwd, tegen den wil van het toenmalige gemeente bestuur, dat echter in gebreke was gebleven om krachtdadig op te treden. De Kantonrechter zal de kous verder af breien en over 14 dagen schriftelijk vonnis wqzen. VeiHng-omset Aan de veiling alhier werd verhandeld in: November 1931: Roode kool 210J35 K.G. (175.600); Gele kool 17.100 K.G. (33128); Deensche witte kool 21775 K.G. (12500); Ge wone witte kool 148.600 K.Q. (156J00); Peen De keurmeester had de wet op zijn hand. Het conflict tusschen den slager S. B. K. te Noord-Scharwoude en den keurmeester F., met betrekking tot het al of niet losmaken van de nieren van een geslachte en ter keu ring aangeboden knorrepot, werd thans weer onder de aandacht gebracht en ter verdere behandeling gepresenteerd. De heer F. ver klaarde dat artikel 8, ie lid letter D van de vleeschkeuringswet uitdrukkelijk voorschreef, dat de slager deze organen moest losmaken. Voortdurend had slager K. zulks nagelaten, tot het den keurmeester eindelijk begon te vervelen en hij procesv heer G. v. d. Meuten, maar, deed mededeeling, dat hij en zijn col lega's werkzaam aan het abattoir te Alkmaar, steeds gewoon waren zelf bedoelde organen los te maken, ten einde spoedige verkleuring te ondervangen. Dit was echter een persoon lijke methode van den heer V., directeur van het slachthuis te Alkmaar en geen wettelijk voorschrift. De slager bleek dus aan het kortste eindje te trekken en werd veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. Hij was al reeds be gonnen het voorschrift op te volgen. Wij willen echter nog de aandacht vestigen op de pertinente verklaring van den heer G. v. d. Meulen, dat hij, noch tijn collega v. d. W., tich tegen verdachte hadden tatgeleten, dat de keurmeester F. het losmaken der nieren had nagelaten uit „gemakzucht”. van benoemd tot Geesteiyken Ing van Byaonder 1 Hoorn en Wer- heer J. Janssen Onder de tram geraakt en gedood De 25-Jarige bierbottelaar J. J. te Helden-Pannlngen geraakte Zaterdagavond half acht onder de tram van de Maasbuurt- spoorweg Beringen. De man werd op slag gedood. De drank Is waarachyniyk niet on* schuldig aan bet ongeluk. De buitengewoon hevige storm, die op de Oostzee woedt, heeft in den loop van Zon dagavond nog aan kracht gewonnen. Van het op het eiland Oeland gestrandde sa. ^Hldburg” zyn 20 leden der bemanning ge red. De overige 9 man bleven op het schip achter, dat tot aan het dek onder water staat, de bergingsstoomer „Merkur”, die het Du't- sche schip vlot poogde te brengen, moest cnverrichterzake weer terug keeren. By Abo in Finland, is het Zweedsche stoomschip ,jnga” gestrand. Een reddingsboot uit Han- goe heeft tevergeefs gepoogd hulp te brengen Twee reddingsboeien en andere, met den naam van het schip gemerkte scheepsdeelen zyn aan land gespoeld. Verder Is het sa. „Heros” gestrand. Van het Dultsche sa. „Olga”, dat bij Oeregrund op een ondiepte liep, kon het grootste gedeelte van de lading, die uit koloniale waren en fruit bestond, geborgen worden. Voor de aan boord gebleven bemanning bestaat geen omnlddeliyk gevaar. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is aan de Noord ervaart naby Stompetoren een wielrijder, die vermoedeiyk links van den weg reed, door een vrachtauto uit Mlddelie aangereden en aan het hoofd dat hy by aankomst in het Ziekenhuis te Alkmaar reeds en gaven toen het voor willen blijven logeeren, =-•-*--1 een nachtelijken autotocht. En als dit gezelschap dit pl ten uitvoer had u zeggen, geen kora aan de lucht geweest, maar men vertrok en corps omstreeks 5 uur in den morgen, zonder eeniger mate te heb- 10 10 11 IX 6 19—^ 6 i6—37 5 X9—3» 3 3 x 3

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 12