PROVINCIAAL NIEUWS 4 - ASSENDELFT VEILING-OVERZICHT BEVERWIJK HEILOO LIMMEN CASTR1CUM de voor spr. de voor toegestare over J. Nuyens stelde vervolgens de Burg. Stand van 16 Nov.14 Dec. bet VEILINGOVERZICHT J)E STREEK” ter. meeste leden der gedachten van X trouwens onbeduidend. Voor rood U_ men tot 150, voor geel tot I.30. Langendtjk rich Het plaataeHJke Crisiseomité Woensdag avond werd ten raadhulae een vergadering gehouden van het plaatseiyk vergadering hoofdbestuur algemeene heeren School voer het 7e en Se leerjaar. B. en W stellen den raad voor: lo. ingaande 1 Mel 1933: 3 uur in comité Tegen drie uur begon de comlte-vergade- rlng en de „pers” benevens het publiek ver wijderde zldh in de perskamer. Na een uur tje wachten werd ons aangezegd, dat we verder beneden moesten wachten. En daar zaten we. Een klein uur later kwam de veld wachter eens om het hoekje kijken ....Nog even wachten. Eindelijk kwart voor zes ging de geheimzinnigheid weg en werd de verga dering heropend. De Voorzitter deelde daarop mede, dat de ze lange comité-vergadering gehouden is om de kwestie van de werkverschaffing en steun regeling te bespreken De verordening, zoo als die bestond, blijkt niet uitvoerbaar te zijn, omdat de flnantleele gevolgen nte; te oevrzien zijn en tot financleele débkcle zou den voeren. Het resultaat van de besprekingen is, dat aan de commissie voor de werkverruiming wordt opgedragen een nieuwe regeling te ontwerpen, zooveel mogeUjk met behoud van de grondslagen van de regeling van. 14 Oc tober. De Voorzitter deelde verder mede, dat as. Zaterdag toch gezorgd zal worden voor onze menschen. Zonder hoofdelijke stemming werd voorstel aangenomen. Hierna sluiting. De weersomstandigheden blijven steeds gunstig voor de Streeker tuinders, die nog wat bloemkool te veld hebben. Mede ook door het verkleinen van de voorgeschreven maat, die thans op 12 cM staat, worden de kooien tot de laatste stuks opgesneden en ofschoon het oppervlakkig lijkt, dat er niets meer te vinden is. valt toch de aan voer. - door de groote uitgestrektheid van het rayon, nog dagelijks mee. Het ziet er naar uit, dat de maand December nog ge- makkelijk ruim een ton aan bloemkool zal opleveren. Ofschoon ze In grootte en kwali teit sterk achteruitgaan. rijn da prijzen Grondaankoop B. en W. stellen voor aan te koopenv an K. Bloedjes een perceel grond, groot 1.80 Are, voor f 300 en met P. de Baat een ruiling aan te gaan, een en ander ter verbetering van den Kramerweg aan de zijde van de spoorlijn en ook ter verbreeding van den weg om den hoek in de richting van Geversduin. De heer B. Res vraagt naar de verdeeling der kosten. Wethouder Hemmer antwoordt, dat de kosten voor de gemeente ongeveer f 130. zullen bedragen, ua.v. den grónd. Er zijn plannen om op dien hoek een vluchtheuvel te maken, waarvan de kosten voor de gemeen te zijn. De afrasteringskosten zullen heel gering zijn. Aldus besloten. a Rondvraag De heer de Nijs wijst op toename van de jeugdige werkloozen en vraagt B. en W. deze aangelegenheid onder de oogen te willen zien. De voorzitter antwoordt, dat het op te richten crisis-comité deze kwestie op haar program heeft staan. De heer B. Res dient een motie in, waarin B. en W. wordt verzocht bij Ged. Staten stappen te ondernemen om te geraken tot verschuiving van de verplichte aansluiting voor minstens i_ jaar. De beer Aukes vindt aan deze motie een groot gevaar verbonden. De heer de Nijs ;xgt, waar de motie van den heer Res over 1 jaar spreekt, er geen be zwaar bestaat. De Voorzitter is geen tegenstander van deze motie, doel» wil de motie dermate inter- preteeren, dat Ged. Staten wordt verzocht soepelheid toe te passen. De heer Aukes zegt, dat er reeds meerdere malen is gesproken over het stichten van een crisis-fonds. Spr. had gedacht, dat hét Na tionaal Crbis-comité was voor personen, die niet op andere wijze door de overheid worden geholpen. Spr. wil de ingezetenen een bij dragen verzoeken voor een plaatselijk fonds. De Voorzitter doet mededeeling van de door hem ontvangen vragenlijst, samengesteld door het nat. crisis-comité, en het gezonden antwoord. Spr. wil zich echter niet beperken tot de organisaties, maar er ook de doctoren in opnemen. Spr. verwacht binnenkort antwoord en zal dan zoo spoedig mogelijk een comité samenstellen. Spr. zou willen adviseeren zich tot dit enkele comité te willen beperken en hoopt op de medewerking van de aanwezige raadslede^, om de geheele be volking te vertegenwoordigen. De heer Hellinga gaf de Voorzitter in over weging zich in verbinding te stellen met het Provinciaal personeel in deze gemeente, dat ook van plan is een comité samen te stellen. De Voorzitter zegt toe. De heer Aukes stelt het op prijs naast het Jeugdhuis ook zalen beschikbaar te stellen. De Voorzitter antwoordt, dat het comité geen enkele specifieke richting is toegedaan. Wellicht is er een schoollokaal ledig, waar de jeugdige arbeiders kunnen worden samen gebracht. Wethouder Hemmer juicht het toe, dat getracht wordt den ledigang tegen te gaan, wanneer de geheele gemeente samenwerkt, is spr. van meening, dat hier de nood wel gelenigd kan worden indien noodig, kan dan nog een aanspraak op het Nat. Crisis comité worden gedaan. Hierna sluiting. over 1927 resp. f a.968.09 en f 3.378.38 en over 1938 resp. f 4.357.5a en f 4.807.24. A. het aantal openbare scholen voor ge woon lager onderwijs uit te breiden met 1 en deze school te bestemmen, uitsluitend voor leerlingen van het 7e en 8e leerjaar; B. aan te wijzen als plaats, waar de sub A genoemde school zal worden gevestigd, een tweetal lokalen der openbare lagere school No. 1 aan het O. H. Moenspleln; C. aan do Kroon vergunning te verzoeken, dat het onderwijs aan de sub A genoemde school minder dan zeven leerjaren omvat, in dier voege, dat de eerste zes leerjaren ontbreken; D. aan de Kroon vergunning te verzoe ken, dat het onderwijs aan de Openbsue lagere scholen Nos. 1 en 3 minder .dan se ven leerjaren omvat, in dier voege, dat het Zevende en eventueel hooger» leerjaren ont breken; 3a het verzoek van de Vereen. „Volkson derwijs” omtrent het vaststellen van een maximum-aantal leerlingen per klas van 36 voor de gewone lagere scholen en van 30 per klas voor bet gecentraliseerde 7e en 3e leerjaar, af te wijzen. Voordracht. De aanbeveling voor de be noeming van een lijdelijk Secretaris-Pen- nlngmeester der instelling .Maatschappelijk Hulpbetoon”, luidt als volgt: No. 1. J. Barschel, gepsns Opperwacht- meester-Adminlstrateur van het Ned. Indi sche Leger te 's-Gravenhage. No. 2. W. A. van Brussel, Administrateur, wonende te Wijk aan Zee en Duin. In he m f sssrtoe wzarsch pen we nree co wmenh probleer Berst mtwape noemde cverbodl Op wi bek me gxeklns Deze politiek! den loo Veest U djn int bet Jare .eerlijke Ukheid belang Weid 1 eeuw ge titel Bet conferei geweest ést er bemldde vijanden deel n succes, succes 1 operatie pstiént Aan 1 ben vel' herinner De ty merkbaa vu U eempron dat der al bet schelden bun ben bügedraj ten. in 1 Duitse hl Maar dat zU door hu dat van Donald 1 was, dar teheel n Mr. M Minister Simon t en echer derson. 1 nog alt V bel heeft he Engels n< credieter aanneme geleden, ferentie groot ge rich voo: ties de de pa: thans E land rlc Het 11 nu toe danken met n a van op 1 Compr tlechts erger te wachten Ten a ren tie, volgende De her nam zij 1 behoud I van dien goede tn gen elke draagt 1 rich tot overwegl •cl ventte Dit lai eerste C niet bep. gen van In the «eerd gei Duitschli elke con: mis tuss van Frai Het HJ ditmaal even zek denken 1 wik een Beweei van het da: En? hrgdurii Dultachli Chambei gcregd, 1 roo spoei Port der achter d worden, waarde enderzoe s'ige tot «Pteekt. Van a «tracht dc’sbalai dfOr Dl b?’egd, 1 hrg te i 1. het Uik een 2. de naar Di een bev komt. Komt dachte briallng, Du'ts-h' ful. het lik w' tenrij oc overpn’T gen, on geschcl". dat tij dat het werp vs Winkelsluiting. B. en W. stellen voor, vast te stellen een verordening op de winkelsluiting, waarbij het is verboden gedurende het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 September van elk jaar I. Op Zaterdag vóór 5 uur des voormiddags en na 1 r uur des namiddags 3. op de overige dagen der week, den Zon dag inbegrepen, vóór 5 uur des voormiddags en na 10 uur des namiddags onverminderd de bepalingen der wet, voor zoover deze een later sluitingsuur toelaten, of het venten, het verkoopen of het te koop aanbieden van ge ringe eetwaren gedurende een langeren tijd toestaan a. een winkel in den zin van die wet voor het publiek geopend te hebben b. te venten, te verkoopen of te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar ver keer openstunde land- en waterwegen. Het is Dovendién verboden open of be sloten ruimten. Waar gewerkt pleegt te wor den in eene barbiers- of kappersonderneming, voo’ het pcbliek geopend te hebben des Zondags, met uitzondering van de Zondagen in het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 September van elk jaar na 7 uur des voormiddags en vóór ia uur des middags. Deze verordening treedt in werking op het tijdstip van inwerkingtreding van de Winkel sluitingswet. Na een korte discussie werd het voorstel z-h.st. aangenomen. Besloten werd tot onderhandsche ver huring van een ge meente woning aan den heer Tromp, 'egen een huurprijs van f 4.per week. Vastgesteld werd hierna de 3-jaarlijksche afrekening over 1925—1927 der vergoeding aan de Bijzondere Scholen en vaststelling der ver go* dine respectievelijk over de 'aren 1935. 1906, 1937 en 1928. zijnde over 1935 aan de R.K. Meisjesschool f 4.988.02 uit keeren en aan de R.K. Jongensschool f 4.180.3a. Over 1936 aan R-K. Jongensschool f 3.839.27 en R.K. Meisjesschool f 4.566.31; worpen. De heer Kostelijk zegt, dat hier in de ge meente de hulzen ooncurreerend getxxiwd worden. 8pr. gelooft wel dat dit hier niet het geval zal zijn. De heer Greeuw protesteert er tegen, wan neer hier geen huizen concurreerend meer zouden kunnen getouwd worden. Hoe zou het dan gaan met de arbeiderswoningen? De voorzitter zegt, dat we er voor waken moeten dat het aspect van ons terrein daar behouden blijft. Dit is bovendien grond die 5.per M2, kost. De heer Opdam merkt op, dat elke archi tect zich zelf moet uitleven, al ia het huisje klein, dan kan het toch aardig zijn- De heer Keesman zegt, dat kleine arbei derswoningen mooi kunnen zijn. De beer Dr. Bamhoom vraagt at het mo gelijk is, dat in de verkoopsvoorwaarden wordt opgenomen de bepaling, dat. wat be treft den af voer van water enz. de huizen on derworpen worden aan de te maken verorde ning. auaraan nu gewerkt wordt. Het voorstel tot verkoop wordt vervoigens aangenomen. Hierna gaat de raad in gesloten vergade ring tot bespreking van de verordening in zake werkverruiming. thans booger dan dit jaar te vóórgekomen. De vraag overtreft het aanbod. ;daar siiw»n hier de aanvoer nog wat te beteekeoen heeft en ze beduidend beter rijn dan bet Fransche en Itallaansche goed, dat in de grootere steden geregeld aangeboden wordt De hoogste prijs voor eerste soort was de laatste dagen f 15, voor tweede soo.t g en derde 3 per 100 stuks. Jammer, dat he' slechts de laatste loodjes zijn en men niet kan zeggen: .eind goed, al goedl” Voor de slultkool zijn de vooruitzichten ook vrij somber. Ofschoon er hier op veére na niet zoov?len bij geïnteresseerd zijn als aan de Langédijker gemeenten, woid' toèh het lot van de 11.000 wagons Mooi met groote belangstelling afgewacht. Voor dit product te flinke vorst de eerste voorwaarde voor eenlge opleving. Momenteel zijn de Prijzen zeer laag, aanvoer en kwaliteit zijn 1 besteedt 0 60 per 100 K.O Uien' handh^n V er makelijk hei dsbel asti ng Voorgesteld wordt vast te stellen de verordening op de heffing en invordering van vermakelijkheidsbelasting, waarbij op openbare vermakelijkheden 10% van de zuivere opbrengst geheven wordt tentoon stellingen, voordrachten enz. van weten- schappelijken aard of op ander gebied, waar niet het doel is winst te maken, zijn belasting vrij. De opbrengst van deze belasting wordt geraamd op f 1000.d f tzoo en zal zóó veel tnogehjk bestemd worden voor een te vormen crisisfonds, om daaruit te putten bij abnormale omstandigheden, zooals wij thans beleven. De heer G. Res vraagt,* wanneer de ver ordening in werking zal treden. De voorzitter: Wanneer de goedkeuring is binnengekomen. Dat zal zijn ongeveer Februari of Maan. De heer Aukes vraagt of voor openbare vergaderingen, zooals die door Volkshuis vesting, worden gehouden, waar geen entrée wordt geheven, ook belasting per opper vlakte wordt geheven. De heer de Nijs kan zich mét het voorstel van B. en W. volkomen vereenigen. De heer Twist zegt, dat de caféhouders door heffen van belasting op orchestrions enz., een nieuwe belasting wordt opgelegd. De voorzitter zegt, dat bijv, voor een onder linge damwedstrijd geen belasting wordt geheven. Indien het een demonstratie of uit voering is, is dit wel het geval. Den heer Aukes antwoordt spr. dat zijn bezwaar reeds in de verordening is geregeld. Wat de heer Twisk betreft, ant woordt spr., dat als e bijv, een dansgelegen heid zou komen, waar een orchestrion staat, de caféhouder onder deze verordening valt. Bestaande gelegenheden vallen onder de bestaande politie-verordening. Aldus besloten. Crteiscomlté onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. J C. W. Strick van Llnschoten. Het dage- HJksch bestuur werd samengesteld als volgt: Voorzitter burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Llnschoten, secretaris Ir. K L. Moens en penningmeester notaris 3. H. Bremmers. Op grond van den ook in deze gemeente ernstig beerschenden crisisnood werd besloten zoo spoedig mogelijk met de inzameling van gelden een aanvang te maken, waartoe in de eerete plaats een circulaire zal worden rondgezonden In de commissie van uitvoering kregen zit ting de heeren: De Bruyn, Bremmers, Com mandeur, Dmgler, Lyesen, Lubbers, Rothe, Willems en Jb. van Zutpben. Geboren Anna, d. v. M. Hos en G. van Twuijver Nicolaas Martinus, z. v. K. van der Park en A. Kerssens Geertruida Cor nelia, d. v. Jb. Duineveld en J. W. Breeuwer- Jannie, d. v. Jan Veenis (overl.) en J. Leeuwe- rink Arie en Abraham, zoons v. A. Hooger, brugge en M. van der Marei Anna Maria d.v. C. Kramer en A. W. van Kleef Corne lia Geertruda, d. v. P. Boon en J. Boots Maria Ernestina, d. v. Jb. Kuijt en R. J. van Dijk. Getrouwd C.' Janneman (van Kromme nie) en K. Brasser A. Plukker, weduwnaar van A. Heijnis en J. Bakker D. J. Korf (van Amsterdam) en J. Boet. Overleden Berta Margaretha Grin, oud 23 jaren, ongehuwd Johannes Al, oud 80 jaren. weduwnaar van J. M. Kramer Jo hannes Koopman, oud 8 maanden, z. v. F. Koopman en C. J. Huismans Gerrit KI eijn, oud 73 jaren, weduwnaar van N K'eijne. Rioleering. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot a. Uitbreiding rioleering langs den Stet- weg vanaf den hoek van de Bakkummer- straat-van O1 de nbarne veldweg, over een afstand van pl^at. ito Meter. b. Idem Bakkummerstraat en Vinkebaan, over een afstand van plm. 590 Meter. c. Idem van der Mijleweg, over een af stand van plm. 73 Meter. d. Idem aan de Overtoom, aansluiting van 3 perceelen plm. 30 Meter en B. en W. daar voor een crediet te verleenen van f 4000, t-Z-t. te dekken door een leening. De heer B. Res is niet tegen de rioleering, maar wel regende groote kosten van aanslui ting. Spr. vraagt soepele toepassing van de verordening. Wethouder Hemmen antwoordt, dat nie mand verplicht is tot aansluiting, maar ze worden wel aangeslagen. De heer Aukes vraagt of er zorg voor wordt gedragen, dat de aan te leggen rioleeringen aanAuiten aan nog aan te brengen rioleerin gen. Spr. vraagt of de verordening voor de rioolbelasting niet eens nader onder de oogen kan worden gezien, om telkens voorkomende geschillen te verhinderen. Wethouder Hemmen zegt, dat een goed rioleeringsstelsel a ton zou kosten, wat het niveau betreft, kan men nog niets naders vaststellen. Ook spr. is geen bewonderaar van de rioolbelasting spr. zou liever daar op een andere wijze in willen voorzien, maar de oplossing is zeer moeilijk. De heer G. Rei wil dat bij de nieuw te bou wen panden wordt toegezien op een goede rioleering. Wethouder Hemmer zegt, dat de strenge hand die B. en W. houden aan deze riolee- ringskwestie bij nieuw te bouwen huizen, tot veel ongerief aanleiding heeft gegeven. In het verleden is er niet de hand aan gehoude Spr. hoopt, dat ook het polderbestuur nauw lettend zal toezien. Aldus besloten. Gekozen werd tot secretaris de heer G. Schouten. De penningmeester stelde voor t 10.als Kerstgave te geven. De heer P. Kraakman zei dat deze kerst- gaven In natura worden verstrekt Tot het beschikbaar stellen van i 10 werd dan besloten. Besloten werd voor het zenden van een afgevaardigde naar de bondsvergadering f 6.— uit te trekken. Na rondvraag, waarin nog werd medege deeld, dat in de bestuursvergadering be paald is. dat 1 Januari elk lid van St. Deus Dedit lid moet zijn van den Volksbond (ook de leden van andere onderafdeellngen), werd de vergadering met den Christelljken groet gesloten. Wegen en voetpaden Allereesrt was aan de orde een voorstel tot verbetering enz. van verschillende wegen en voetpaden; o.a. vernieuwing van het weg dek van den Brakérsweg, van Kooiweg tot Alkmaarderstraatweg, over een lengte van 560 M.; vernieuwing wegdek van den Kleibroekerweg, over een lengte van 360 M.; verharding wegbermen langs Heerenweg; aanleg wandelpad langs de Oostzijde van den Van Oidenbarneveldweg langs de school tot aan den Zeewegverbetering van de bocht bij het perceel van de heeren Wokke en Zonneveld en aanleg voetpad op aan te koopen gedeelte voortuin. De totaalkroten vaq. deze werken bedragen totaal f 10.690, Waarvan f 3.841.arbeidsloon. B. en W. stellen voor tót uitvoering dezer werken hen een crediet te verleenen van f 10.500.door leening te dekken. De kosten van rente en aflossing van ongeveer 2/3 van dit bedrag kunnen in aanmerking worden gebracht voor uitkeering uit het wegenfonds. De heer Spaansen vraagt of de kosten ten laste komen van den gewonen dienst. Wethouder Hemmer zegt, dat sommige verbeteringen uit buitengewone middelen Zullen worden betaald én andere uit^de ge wone middelen. Getracht zal worden uit-, keering uit het wegenfonds te krijgen. De aflossing komt niet ten laste van den dienst 193a. De heer de Nijs vraagt voor hoe lang de leening zal worden aangegegaan. Wethouder Hemmer zegt nog, dat de berm langs den weg bij Wokke verbeterd en behard zullen worden, indien B. en W. de zekerheid hebben, dat daar niet meer gegraven zal worden. De heer G. Res vraagt of geen tegelbe- strating kan worden aangebracht. Wethouder Hemmer wijst op de geringe breedte van den- weg en de groote kosten, die daaraan zal zijn verbonden. De heer B. Res vraagt of het slootje bij den Kleibroekerweg gerioleerd zal worden. Wethouder Hemmer zegt, dat als ook dit ter hand zou worden genomen, de kosten voor dit jaar te hoog zouden worden. In de toekomst zal dit zeker geschieden. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. In verband met de verandering van de Gemeentewet werd besloten tot wijziging en aanvulling van de verordening op het beheer der bedrijven. De aanvoer aan de veilingen bepaalt rich meer en meer uit de opgeslagen producten Behoudens wat spruitkool, die f 5A0 per 100 K.G. maakte, was er op de meeste dagen nog eenlge aanvoer van bloemkool, hoewel deze zich reeds beperkte tot een 10.000 stuks over de geheele week. Voor de besten werd tot 8 cents per stuk betaald en de overigen noteer den f 47 per 100 stuks. Van de stapelgroenten maakte de Roode kool het hoofdproduct uit. Dit wil niet zeg gen dat er veel werd aangevoerd, want naar verhouding van den voorraad is dit nog steeds heel weinig Maar toch kwam er het dubbele van vorige week, n.L gemiddeld 7 wa gons per dag. terwijl op den laatsten veilings- dag het gezamenlijke aanbod op belde vei lingen ruim. 10 wagons bedroeg. Het meeste hier van ging weg voor f 0.70—2 per 100 K.G. De eerste kwaliteit, waarvan maar zeer wei nig ter veiling komt, kon aanvankelijk tot hoogstens f 3 komen, doch kon dit de laatste dagen weer niet geheel worden bereikt. Be halve afzet in binnenland, is er toch ook St. Deos Dedit. Dinsdagavond werd in een der zalen van het Brunogebouw een ver gadering gehouden door bovengenoemde ver- eeni<lng. Als spreker trad op de heer J Dekker, hoofdbestuurder van ,JBt. Deus Dedit”. Breedvoerig gaf spr. een uiteenzetting van wat een werkloos tuinder- of bloemlst- knecht te doen heeft om recht op uitkee ring te krijgen. Met aandacht werd deze duidelijke uit eenzetting door de aanwezigen aangehoord. Om recht op uitkeering te hebben, moet de werklooze zich aanrr.elden bij den cor respondent van het arbeidsbureau en daar na bij den penningmeester van -ten bond. Om recht op uitkeering te hebben, moet de betrokkene 8 wachtdagen maken; min der dan drie dagen worden niet uitgekeerd. Heiloo is ingedeeld in klasse C. zoodat een gehuwde f 10.20 en een ongehuwde f 9 ontvangt. De uitkeering duurt reglementair 7 we ken. maar in 1922. door de strenge vorst werd de uitkeering 11 weken gegeveh en toen zijn er 4 weken bij gekomen, t Vorig Jaar werd de reglementaire uitkeering be paald op 13 weken. Ook dit jaar is dit het geval, doch met dien verstande, dat wan neer de uitgaven te hoog worden en er te veel werkloozen komen, dan moet deze ter mijn van 13 weken bekort wordm. Door het rijk wordt 300 pCt. boven de contri butie die binnenkomt in de kas gestort om uit te keeren aan werkloozen. Verschillende bemoeiingen welke plaats moeten hebben, werden tn den breede door spr. uiteengezet. Spr. drong er op aan, dat, wanneer men werkloos wordt en men heeft Vergadering van den Baad. Gistermid dag werd een openbare raadsvergadering ge houden. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, Jhr. N. van Foree^, open de de vergadering en heette allen welknoa. De Voorzitter deelt daarop mede, u-t de notulen niet gereed zijn. Verder dat is ingekomen een goedkeurend besluit van Ged. Staten, betreffende suppletolre begroeting 1931. Voorts dankbetuigingen subaldlën Deze stukken worden voor kennisgs» ing aangenomen. Aan de orde kwam een adres van dou raad van Noordscharwoude. van den raad van Oterleek en van het b -tuur van do afd. Noord-Holland van den Ned. Bond van Oe- meente-ambtenaren. Inzake regeling van de' jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Verzocht wordt adhaesle te betuigen aan een tot Ged. Staten g.'richt verzoek Inzake salarisvermindering. B. en W. stellen voor, dit verzoek niet In te willigen. De Voorzitter zegt, dat deze zaak hier ge regeld kan worden. De heer Kostelijk zegt te hopen, dat In het vervolg rekening gehouden wordt met de lagere salarissen. Ingevolge voorste! wordt besloten. Ingekomen Is een adres van don Raad van Bpendam om adhaesle te betuigen aan een tot de Provinciale Staten gerioht versoek in zake de watervoorziening in niet rendabele gebieden. B. en W. zeggen in hun prae-advtea, dat de onderhavige regeling allerminst hun in stemming beeft, doch daarmede is niet ge zegd. dat die niet juist is. Om dat te kun nen beoordeelen, zou over zeer vele gegevens mesten warden beschikt, welke thans geheel ontbreken. Zij geven den Raad in hoofdzaak op grond van het bezwaar tegen algemeene adres bewegingen, in overweging het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De Voorzitter zegt te vreezen, dat Indien de Provincie daaraan toegeeft de tarieven ongetwijfeld hooger zullen worden. De heer Keesman zegt, dat in die gemeen- oor<le€* den raad worden onder- te behoefte te aan goed duinwater, die raad denkt er zoodoende vel eenlgszins anders over. De Voorzitter zegt, dat Heiloo in gunstige conditie is. Sinds de laatste uitbreiding is hier nagenoeg overal water. De heer Greeuw zegt, dat daar waar het rendabel Is, men verplicht is asn te slui ten, maar anderen laat men aan hun lot over Spr. verzoekt stemming. Het advies van B. en W. wordt aangeno men met 9 tegen 2 stemmen. Voor het betuigen van adhaesle waren de heeren Keesman en Greeuw. Op verzoek van mevr. C. J. Maas Gees- teranusde Lange om eervol ontslag als lid van de Commissie van Toezicht op bet La ger Onderwijs werd gunstig beschikt. De heer J. Vahl vraagt of die coznmtesie wel in functie is. De Voorzitter zegt, dat het daarom noodig Is dat de commissie herzien wordt De heer Kostelijk zegt, dat bet ook bij hem een grief is tegen het dag. bestu'T, dat de raad niet weet wie eigenlijk de wethouder van onderwijs is. Wanneer er iets gebeurt, dan is de fout bij het college. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een concierge aan het raadhuis. Door het overlijden van de eerste vrouw van den veldwachter ontstond deze vacature. Een lijdelijke concierge is toen benoemd. De veldwachter is intusschen hertrouwd en nu stellen B. en W. voor deze te benoemen. Tot stemming overgaande, wordt na een comlté-vergaderlng, met algemeene stemmen benoemd mej Geertsmade Jong. Aan de twde komt een voorstel tot aan koop van grond ter verbreedlng van een ge deelte van den Nicolaas Beeisweg. B. en W. stellen voor van het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente aan te koopen een gedeelte grond, breed twee meter ter ver breedlng van een gedeelte van den Nicolaas Beetsweg, voor een koopprijs van f 300 op vooi waarde, dat langs den postorietuin aan den genoemden weg een afscheiding wordt geplaatst. Wordt aangenomen. Aan de orde komt nu een adres van de afdeellng Heiloo der Vereeniging van arbei ders Radio-Amateurs om over te gaan tot stichting van een gemeentelijk bedrijf voor Radlo-dlstributle. B. en W. zeggen in hun prae-advles, dat oU de beoordeeling van bijgaand adres moet er rekening mede worden gehouden, dat de gemeente reeds gedurende eenlge jaren een particulier radlo-dlstributle bedrijf werkt. Naast dat bedrijf een gemeentelijk bedrijf te stichten, te niet mogelljk, omdat de regeering slechts aan één bedrijf per gemeente con cessie verleent. Het stichten van een ge meentelijk bedrijf zou dus voortzetting vai het bestaande verhinderen, zoodat t laatst bedoelde zou moeten vervallen, rij het ook met een schadevergoeding aan de tegen woordige ondernemers. Om tot h dergelijken ingrijpenden maatregel over te gaan, moeten oX sterke motieven aanwezig zijn, welke in het adres echter niet worden aangevoerd. Een gemeentelijk bedrijf kan ongetwijfeld evengoed werken als een particulier, doch ook het omgekeerde kan het geval zijn. Over het distributiebedrijf dat In deze gemeente werkt, hoorden wij nimmer klachten, doch wel zeer dikwijls lof. Op dien grond bestaat geen aanleiding om tot gemeentelijke exploi tatie over te gaan. Het wil ons voorts voorkomen, dat de stichting van een radio-dh trlbutlebedrljf een vrij groot risico met rich brengt. De tech nlek is op dit punt nog niet aan het einde met de schepping van allerlei mogelijkheden- wij noemen slechts de onlangs genomen proe ven om voor de uitzending gebruik te ma ken van de lichtleldingen, en het steeds goedkooper werden van eigen toestellen. Of de zekerheid binnen lil dagen werk te krijgen, men toch den eersten dag naar den penningmeester gaat, want het ie mo- gelljk dat men door deze of gene omstan digheid geen werk krijgt, bovendien tellen deze dagen reeds als wachtdagen. De periode van uitkeering loopt van 1 De cember tot 31 April. De werkloozenkas van de landarbeiders is dus een seizoenkas. Wanneer men vijf jaren achtereen het volle pond heeft ontvangen, dan moet men een jaar overslaan. De waarn. voorzitter, de beer P. Kraak man merkte op, dat de correspondent van de arbeidsbeurs is de heer Jonker, Heeren weg Deze houdt sitting eiken werkdag van half één tot één uur. De heer Kraakman dankte spreker. Daarna werd overgegaan tot bestuursver kiezing. en in hoeverre radlo-dlstributle rich in toekomst zal handhaven, is daardoor niet te zeggen. Op grond van die overwegingen geven wij uwen Raad in overweging afwijzend op het verzoek te beschikken. De Voorzitter zegt verder, dat de VARii aan de gemeente verzoekt een gemeenteliJx bedrijf voor radlodlstributle te stichten. Aan de bestaande firma is concessie ver leend om gebruik te maken van de palen van het bovengrondache net voor de ver lichting en wel tot wederopzegging toe. Komt bet er eenmaal van, dat het electrtsch net ondergrondach wordt dan zou het contract opgezegd moeten worden en kan de ge meente dan zelf de distributie ter hand né men, hetgeen enorme kosten mee zal bren gen. Daarom stellen B. en W. voor, afwijcend op dit adres te beschikken. De heer Greeuw zegt, dat nu aan een ra- dlocentrale het monopolie wordt gegeven voor de distributie. Wanneer de gemeente zelf de distributie voor rich neemt, dan kunnen andere dingen bereikt worden. Hier wordt aan een paar menachen het monopo lie gegeven om te doen en te laten wat ze wenschen. We hebben wel niet te klagen, ze z|Jn voor rede vatbaar. De gemeente neemt wel een groot risico op zich en spr. zegt, dat hei college wel niet in andere gemeen ten een onderzoek heeft insesteld. Nu het contract weer afloopt valt er toch wel over te praten. De heer Vahl zegt, dat wanneer een ge meente concessie verleent, de gemeente me- dezeggingschap moet hebben. De heer Kostelijk zegt het met den heer Vahl eens te rijn. Spr. gelooft niet, dat we in onze gemeente in X stadium verkeeren om dit bedrijf In eigen beheer te nemen. Bovendien we mogen het niet doen ter wille van die menachen. die goen radio wenschen. Spr. zegt, dat wanneer er een derde Hjn bij zou komen spr. zulks zou toejuichen, maar dan niet zooals de heer Schuijt wenscht SchevenlngenHaven. De heer Schuijt zou gaarne zien, dat de gemeente iets te zeggen ha<d in de distribu tie bijv, door verlagen van de maand-distri- butie. De heer Keesman zegt liever Moskou te wenschen dan Schevenlngen. De heer Schuift: Dat is niet te hopen. De heer Kostelijk: We moeten Moskou maar laten rusten. De Voorzitter zegt niet overtuigd te rijn van het belang voor de gemeente. De wenschen van de heeren Vahl en Schuijt zijn iets anders. Mocht het echter rijn dêt bet B. en W. ter oore komt, dat men niet tevreden is over de radlodlstributle, dan zijn B. en W. gaarne bereid die klach ten te behandelen en roet de concessionaris sen te bespreken. De heer Keesman vraagt oé nu de conces sie verleend moet worden. Dit Is in de vorige vergadering opgeschort. Tn stemming gebracht, wordt bet voorstel om een gemeentelijke radlodlstributle te ma- ken, verworpen. Voor stemden de heeren Keesman en Greeuw. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan den Heerenweg Naar aanleiding van gevoerde onderhan- dellngen met den belanghebbende, stellen B. en W. den Raad voor te besluiten tot ver koop van een gedeelte bouwterrein, gelegen aan den Heerenweg, zijnde bet noordweste- lUk gedeelte van het door de gemeente van het Burgerlijk Armbestuur aangekochte per ceel. aan den heer J. Glas, aannemer te Heiloo, voor een koopprijs van f 5.per M2 De heer Kostelijk meent, dat dit niet op de gewone manier moet gebeuren. Wanneer er door de raadsleden op- of aanmerkingen zün betreffende het aspect van deze huizen, dan moet de raad er inderdaad Iets tegen kunnen doen. De voorzitter segt dat de toestemmingen Bloembollencultuur De afdeellng bloem bollencultuur alhier hield Dinsdagavond in café Kroon een ledenvergadering onder lei ding van den voorzitter J. Valkering Tz. Na opening en vaststelling der notulen volgde de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de 167e algemeene vergade ring te houden op Maandag 21 Dec. 1931 in het Krelagehuls te Haarlem. Met de mededeeling en het voorstel van bet hoofdbestuur Inzake publicatie voor de uitspraken van het scheidsgerecht voor den Bloembollenhandel ging de vergadering ac- coord. Hierna werd de begrooting 1932 behandeld. Deze werd geraamd op f 72S50. Onder de uitgaven rien wij op punt 7. dat wegens ver nieuwing van het contract met de N. V. Drukkerij voorheen Erven Loosjes deze ex ploitatie voortaan ruim f 2000 meer ■Mal kos ten. Door eenlge leden werd aaogedrongen op verlaging vaa den huurprijs voor de kamer tjes op de beurs. Vervolgens werden behandeld de voorstel len tot aanvulling van het Handelsreglement voor den bloembollenhandel. De voorstellen werden voorgelezen en goedgekeurd. Het be paalde onder art. 21 inzake de levering aan het adres des koopers vond onverdeelde in stemming. Ten slotte werd nog besproken, de motie 'der afdeellng Lisse, Inzake het beechIkhaar stellen der film „Van Bol tot Bloem" waar van de vervaardiglngskosten rijn gedragen ooor het s.g. TTwee Cent per Roe-fonds, waartoe de leden der Algxneene Vereeniging verplicht rijn bij te dragen, en welke film, thans in handen is gebracht van eep parti culier bloembollenbedrijf, dat déze film voor eigen reclame benut. Door het hoofdbestuur was over deze aan gelegenheid een uitgebeeld prae-advles uit gebracht waarin het standpunt dei afdee llng Lisse niet juist werd genoemd. Door de werden de gedeeld. De beer vraag zou bet niet gewenscht zijn een zeker bedrag uit het „Twee Cent per Roe-fonds" beschikbaar te stéllen voor den verkoop voor kleine bollen ter vernietiging? De heer Blokker (firma Blokker en van X Hof) Heiloo sprak zich uit tn den zelfden geest. Spr. deelde nude dat volgens geruch ten een groote firma 600 H L zaaigoed voor tulpen heeft verkocht k f 1. - per HL en deze zijn opgeplant. Als dat waar is betreurde spr. dat ten sterkste. Er is groote overvloed en er zal tets gedaan moeten worden om daarin ver. betering te brengen. De heer Blokker was bereid zelf een zeker bedrag ter beschikking te stellen voor het „Centraal Bloembollencomité" voor dit doel, mits ook anderen daartoe medewerken. Voorzitter zegt, toe deze zaak in het hoofdbestuur ter sprake te zullen brengen. Hierna volgde verkiezing candidaat hoofd bestuur De voorzitter deelde mede, dat in de vorige vergadering door deze afdeellng drie ccndidaten zijn gesteld, doch dat de heer Timmer te Anna Paulowna zich niet be. schikbaar wenscht te stallen. In de vacature Varenkamp werd vervol gens aangewezen de heer H A. van Doorne Ir. te ’s-Gravezaïide. Van de afdeellng Noorrtwijk was een mede deeling ontvangen, dat aldaar bij gelegen heid van het 50-jarlg bestaan'der afdeellng een volle-grondstentoonstelling zal worden gehouden en daarvoor werd de medewerking gevraagd in het beschikbaar stellen van een medaille. Besloten werd een rilvaren medaille be. schikbaar te stellen. Tot afgevaardigden naar de vergylering werden aangewezen de J. Nuyens Pz. en J. Schermer. Hierna sluiting. „Afslagvereen. Beemster, Formerend A Omstreken De kleine verbetering in den spruttenprijs, die aanvankelijk was ingetreden, ging ten. givolge van den hierop ge volgden sterk toe nemenden aanvoer, weer geheel verloren en zoo kwam de middenprijs voor goed product weer zoonrat op 3 i 4 gulden per 100 kilo. Iets afwijkenden partijen kwamen in den prijs van 2 13 gulden, maar waren dan toch, al ging bet vaak moeilijk nog vrijwel alle te plaatsen. Dat de handel uiterst lusteloos was. valt ge-nakkeiyk te begrijpen. De dag- aanvoeren beliepen zoo n 15000 20000 kilo wat gerekend naar voorgaande jaren nog een klein kwantum is. Naast de spruiten was er ook nogal boeren, kool en andijvie aangeboden, wat voor eerst genoemd artikel in den prijs ook wel tut uiting kwam. Bij een middenprijs van onge veer 30 cent, zagen wij van 30 tot 45 cent per krat van 10 kilo betalen Andijvie gaf weer groot verschil in kwall. telt, wat met den prijs evenzoo het geval was. Zagen wij voor mooie kwaliteit tot f 3.00 en daarboven betalen, de afwijkende partijen vanaf 40 cent per 100 bos De bloemkooiaanvoer liep heel sterk terug en van wat er nog kwam, was een groot deel maar van zeer matige kwaliteit, doch we die ren ook te bedenker dat het naar Kerstmis loopt, De noteering liep van f 2.tot t lo per 100 stuks. In aanvoer en prijs der slultkool kwam weinig verandering, wat dus wil zeggen nog steeds misère Witlof kreeg aanvankellje een gevoelige? k'.ap en men kreeg zelfs den indruk dat het ook hiermee geheel mis zou loopen. Gelukkig echter was hierin de laatste, dagen eenig her stel te bespeuren en kwamen de mooiste par tijen nog weer tot f 17.a f 18.per 100 K.G. Afwijkende kwaliteit ging meestal voor een klein prijsje. Uien vonden weer een be hoorlijke markt en de prijzen waren vrij sta" biel, weer tegen de f 5.Drielingen gingen daar doorgaans iets boven en grove even on. der dezen Pril’ Dit betreft natuurlijk die partijen, die geschikt bevinden werden voor bet U. C. B.-merk. Voor even afwijkend» kwaliteit zagen wij vanaf f 3.6C betalen Nep wen), met f 7.60 k f 7A0 per 100 kilo betaald. .Hiervan bedraagt de aan voer meestal niet meer dan enkelf honderden kilo’s, bij een totaal uienaanvo<*r van 20.000 K.G. per dag. Prei was nog wel te plaatsen voor matig» prijzen, namelijk van f 3.tot f 10.— per 100 bos. Wortelen prijsden van t 3.tot f 2.60 per 100 kilo. Druiven werden voor eerste soort met 5» 58 cent per kilo betaald. De meeste dagen kwamen nog enkele pracht partijen tcf. markt. Stoofperen konden nogal in orijs verbete ren, vooral voor de best: kwaliteit Winter, jannen noteerden tot f 13.en Louwtjes tot f 1350 per 100 kilo. Comtesae de Paris kwam tot f 17 x De pril» der appelen werd er niet bete op en toonde neiging tot daling. eenlge export gekomen. Is dit zoor de roode kool nog verre van gunstig, voor gele kool staat de belangstel ling nog vrijwel op het nulpunt. Wel was er deze week Iets meer van *an de veiling, maar het gemiddelde aanbod bedroeg toch slechte een paar wagons per dag Naar ge lang van kwaliteit werd van f 0 70—1 50 ge maakt: heel mooi goed ging hier enkele ma len een paar dubbeltjes boven. Dezelfde als voor de gele genoemde prij zen golden voor de geheele week ook voor de Deeqache witte kool. Met een .gemiddeld aan bod Van 3 Wagons per dag. i» het nog onbe duidend wat van deze soort wordt afgezet. Gewone witte kool werd niet meer aange voerd. X Is wel treurig, maar van deze soort is ook dit jaar weer heel wat op het land achter gebleven of voor veevoer bestemd. Het aanbod van uien kwam op 3 4 wa gons per dag aan belde veilingen samen. Meerderen gunnen zich thans den tijd, om tegen de vrij goede prijzen van hun voorraad lets af te zetten. De prijs staat al eenlge we ken vast en het doet weinig ter zake of er u veel of weinig ter veiling is. Op de laatste veiling kwamen de mooiste partijen nog weer iets boven de f 5 per 100 K.G. uit. De grove sorteering bracht gemiddeld f 5 en d» drielingen van f 8 tot f 550 op; enkele par tijtje* nep f 7—750. •Van Peen kwam dea» week bijzonder wei nig ter veiling. Meestel bracht de grove »or- teerlng niet meer dan hoogstens f 250 op. maar er gingen ook partijen beneden de f 2 kleine peen noteerde t 1 per 100 K.G. Kroten bleven ondanks een minimaal aanbod f 2 250 per 100 K.G. opbrengen. Wij vernamen dat er kansen bestaan om iets van de kool naar Amerika te exporteeren, selfs dat al enkele wagons zijn verzonden. Als men nu aan de hand van het exhorbltante invoerrecht aldaar, nagaat hoe hoog in prul die kool moet komen, dan is er wel reden om aan te nemen, dat er overzee behoefte be staat. Wat is het toch jammer, dat genoemd invoerrecht een beletsel zal blijven vormen om eenigen afzet naar dat land te krijgen. wit w-»» rich op de oude prijzen, d.L tot aan"/“ajg voor de groote en drielingen, 3 75 voor het nep per baal. Vergadering van den Raad (Vervolg) Gistermorgen te half 10 werd de vergade ring voortgezet. Afwezig de heer Weenk. De voorzitter opent de vergadering en ■telt punt 6 aan de orde. daarop den

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6