Rechtszaken Voor den Alkmaarschen Kantonrechter $tr Kók PROVINCIAAL NIEUWS INGEZONDEN SPORT EN SPEL VOETBAL M. KAT ER ALKMAAR MIENT2-V SCHAGEN A «3 DB Kostelooze inenting Markten la Mondelinge uitspraak 18 December 1931 Vierbond D te meten A Nederlands eerste Gezondheidadistrict. irgegaan, omdat het hoofd :rboden had, aldaar deze vei wan- voor KeulenAmsterdam Hei Kenlsch elftal. Gc Een Wereldbeker week j ga de gemeenschappelijke regeling buurtgemeenten. Dat voorbeeld t navolging o.i. in den J— ook buiten Noord-Holland De visch moest In den avond van Zondag Goed pionierswerk in Noord-Hollanc boven het IJ De duinkonijntjes zullen dezen winter wel bij secties den kraaienmarsch blazen. BU deze Reserves: (Muelheim). Te Je O. tentn. helft HM tot»™ te De doeUr maar heeft den Webe Vit op d« met peleid beeft langt heel de be teen te seker force» Wk Alle soort, voor Ook 1 Nat te de Sr ri waan een het See Biet ajrigi des «prol Bulv nlta ta d leger In d De Ujk den gevri De een i Het v. A beke tastl «mol sche fina: hun De tact dede rijn beri deze geve gre< D pon ter» bedi goee D van lea' ben •ehi mei om doil aar, en per beti toe. D wik mee Ent het C ter Da Ucb tlagei daar Oi de I Strafzitting van Vrijdag IS December zwemmen. 4 October, hebben gestoord door schreeuwen, zingen en rumoer maken 1 De beide heeren, thans voor den kantonrechter genoodigd om die kunstuitingen eens nader te bespreken, ontkenden pertinent eenig rustverstorend geluid te hebben voortgebracht. Veronder steld werd echter, dat de verbalisant, de heer Staats, drze serenade toch niet ge droomd zal hebben en werd dus besloten op 8 Januari deze belangwekkende zaken in zijn presentie voort te zetten 1 De Directeur van het Marktwezen te Alk- maar deelt belanghebbenden mede, dat' le. de markten op 35 en 36 December en i Januari as. vervallen; 2e. de Zaterdagavondmarkt in de week van 30 tan. 26 December wordt gehouden op Don derdag 34 December aa.; 3e. de kaas- en graanmarkten In de c van 37 December t.m. 3 Januari worden houden op Woensdag 30 December sa. De Directeur van het Marktwezen: D. SCHENK. De treurige toestand in het visschersbedrijf en de maatschappelijke depressie verhoogen ook den nood in ons aloud duindorp Eg- mond aan Zee, zoodat stroopersovertredin- gen aan de orde van den dag zijn. Op deze I zitting stonden weer terecht 'n drietal licht- branders. Krijn B., Jan V., beiden visschers en 'n landrot Gemt St. Natuurlijk werden deze bedreigers der diverse pluimstaartjes niet met enthousiasme begroet, doch de twee visschers, die royaal bekenden en hun gezins- I nood als oorzaak noemden, werden met consideratie behandeld en veroordeeld ieder tot slee! ts ao.boete of 20 dagen, maar de heer G. St. toonde zich minder openhartig en handelbaar en zag zich ƒ30.boete of 30 dagen opgelegd. Laat ons hopen, dat het bij stroopen blijft en geen andere dra matische incidenten het gevolg zijn. gevolg van het feit, dat de kastelein geheel teJfmtet meer b«chik^ heHt 'g«te<^ De Burgemeester W.g. J. J. Nieuwenhuijsen. Een verlamde voet en 'n slappe hand rem. De 53-jarige heer Jb. V., emeritus-land- bouwer en nog 'n stevige baas, wonende te Callantsoog, had zich op 9 Dec. te Bergen voortbewogen in een bejaard chevroletje, verkeerende in de gerustheid des harten, dat zijn karretje met alle ap- en depenenties in de beste orde verkeerde, toen echter een snuffelgrage politieman dien ziehvrede woedelijk kwam verstoren met de na onder zoek gedane mededeeling, dat de voetrem absoluut geen en de handrem minder dan middelmatig dienst verrichtte. Deze toelich ting werd op de meest onprettige wijze aan gedikt door een lijvig^ procesverbaal. De be stuurder, ’n veteraan van den weg met een onbesmet stuurkransdraaiersverleden, haast te zich, hevig verschrikt, in de tekortkomin gen van zijn machinalen plezierwagen te voorzien en dank zij die voorzorg werd hij heden slechts met ia.boete of /12.— dagen bedacht. Onder te hoogen druk geleefd. In deze droeve tijden van laag-conjunctuur zou men het bijna een verblijdend verschijn sel vinden, wanneer men een paar lieden ontmoet, die onder een te hoogen druk had den verkeerd. Maar dit bleek al weer op een teleurstel ling uit te loopen, daar bedoelde personen voorstelden 'n paar vrachtrijders, de heer D. B. uit Heiloo en W. C. uit Bakkum, wier auto'; na zorgvuldige meting te Heiloo wa ren gewogen en te.... zwaar bevonden, daar hun wagens zwaarder waren belast, dan de wet toestond. De heeren, voor dit feit terechtstaande, werden op hun woord geloofd, toen zij beweerden onkundig te zijn geweest van de zwaarte der bevrach ting, nu aan de wenelijke voorschriften hadden voldaan en ieder veroordeeld tot slrchts 5.boete of 5 dagen. na afloop van de motorraces te Alkmaar, reed op den Helderschen weg nabij de D. S. te Hoorn, overtreding wet van open bare vervoermiddelen f 6.boete of 6 dagen hechtenis. B. van ’t H., te Beverwijk. P. O., te Alk maar, dronkenschap, ieder f 3.boeten of 3 dagen hechtenis. O. O., B. K., te Castricum, overtreding arbeidswet, ieder f 6.boete of 6 dagen hechtenis. C. de W. te Schoort, S. M. te Alkmaar, overtreding ijkwet, de le f 2.boete of 2 dagen hechtenis, 2e 3Pf 6.boeten of 3/?6 dagen hechtenis en 8J?f 2.boeten of 8/?2 dagen hechtenis. J. V., G. S., K. B., C. F. B., te Egmond aan Zee, Jachtwetovertreding, de Ie en 3e ieder f 20.boete of 20 dagen hechtenis, de 2e f 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 4e 1 maand tuchtschool. A. W. K. te Limmen, J. V.. P. H. de K. te Alkmaar, overtreding politieverordening de le f 10.boete of 10 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder f4.boete of 4 dagen hechtenis. S. A. S., D. B., te Heiloo, E. N. te Castri cum, W.C. te Bakkum, J. B. te Heemskerk, A. v. D„ P. v. D., te Egmondbinnen, A. de V., H. A. J.. J. de J.. H. S., S. K-, J. M., A. A. K., J. Z., J. O., W. D., A. J. S. te Alkmaar. J. K. te Oterleek, J. W. te Hoorn, P. K-, P. S., te St. Pancras. P. W., te Edam, J. B. te Hoogcarspel; H. de G. te Zijpe. M. D. te Krommenie, J. V., D. V.. te Callants oog. M. K. te Anna Paulowna, J. D. te Noordscharwoude, W. D., C. H. te Koedijk, C. C. W. B. te Broek op Langendijk, over treding motor- en rijwielwet, de le f 15.— boete of 15 dagen hechtenis, de 2e, 4e, 26e, 29e, 30e, 33e ieder f 5.— vboete of 5 dagen hechtenis, de 3e, 6e, 7e, 9e, 10e, 12e, 15e, 16e, 17e, 21e, 22e, 28e, 31e, 32e, ieder f 4 boete, of 4 dagen hechtenis, de 5e en 27e, ieder t 12.boete of 12 dagen hechtenis, de 8e f 5 of 12.boeten of 5 en 12 dagen hechtenis, de 11e, 14e, 18e, 24e, 25e ieder f 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 13e f 4.en f 12.boeten of 4 en 12 dagen hechtenis, de 19e f- 10.boete of I week tuchtschool, de 20e f 50.boete of 50 da gen hechtenis, de 25e f 8.— boete of 8 dagen hechtenis. Schriftelijke uitopraak E. M. K. te Schoorl, overtreding bouw- derordening, vrijspraak. Het Keutoch elftal, dat op Tweeden Kerst dag In het stadion te Keulen tegen het Amsterdamsen elftal uitkomt, to als volgt samengesteld: Doel: Netteshelm (Blau Wetas). Achter: Schröder (Vfr.) en Schwan (Blau Wetos). Midden: Nagelschmldt (Union), Stahl- schmldt (Vlngst '06) en Plate (Stuelz). Voor: Ulnch (Soelz). Gaes (Vfr.), Relch- mann (Rhenania), Zarges (Sulz) en Zto- koven (Muelheim). Stupp (Rhenania) en Hönlg Met zoo’n tegenstander ben je ook niet gelukkig. Een chef-monteur. uit IJmuiden. de heer van Laar, op 35 Juli met zijn lux wagen komende van Hoorn, wenschte de brug bij het Hengelaartje onder Oudorp, en al zoo den Heerenweg op 'e rijden, doch zag tot zijn schrik dat een zware vrachtauto, ko mende van de andere zijde, onbekommerd de smalle brug opreed, zoodat de wagen van den beer van Laar tegen de leuning werd gedrukt en ernstige schade bekwam. De chauffeur, zekere J. W. te Hoorn, werd thane voor deze onbehoorlijke wijze van rij den veroordeeld tot f 50.boete of 50 da gen en zal de heer v. Laar hem voor de schade civiel Wel nader spreken. Uitspraak in de zaak van mevrouw E. M. K. echt- genoote van den heer C. K. te Schoorl De heer kantonrechter te Alkmaar heeft mevr. E. M. K. geb. R. te Schoorl vrij gesproken van de haar te laste gelegde over treding der Schoorlsche verordening, be treffende de zomerwoningen en daarbij over wogen, dat bedoelde woning niet geacht kon worden tot die woningen, waarop de ver ordening van toepassing is, te behooren. Op 8 Januari 193a des morgens 10 uur in de rechtzaal reuze demon stratie in het meten van een nat schrobnet. gin poitu dode into’: delve wsrer Mnd< Da vol» deWk elijsti Het Hie gaan wrik Vat «fg» 0 di tore «PM- De ■bui nadn. ween ten 1 w«* De ■ra doch or het stui zittertje wilde passeeren, eenigjzins van streek en begon zich onzeker te voelen. De chauffeur trachtte in te grijpen, doch ver ergerde daardoor de afwijking, met gevolg dat de wagen tegen een boom en een wiel rijder. de heer Jan Hopman, arbeider te Alkmaar, aanreed. De wielrijder werd tegen den boom gedrukt en op den weg geslingerd, doch bekwam gelukkig alleen materieele schade en geen ernstig letsel. Mevrouw H. werd ook op minder prettige manier dooreen- geschud en geraakt door springende glas scherven, doch kwam eveneens met den schrik vrij. De heer H was natuurlijk geen ruwe mestrijder, die zich van de zaak niets aantrok, maar een heer die wist wat hij aan dit praedicaat was verschuldigd, zoodat hij den wielrijder ruimschoots schadeloos stelde voor het ondervonden leed. Niettemin had de onervaren bestuurder zich heden toch te verantwoorden ter zake overtreding van het beruchte artikel 22 der motor- en rijwielwet, 'n telastelegging die gewoonlijk geen pretje daarstelt, zoodat de heer H. zich veiligheidshalve had voorzien van den niet te versmaden juridischen bij stand van Mr. Schenkeveld. Gedurende het onderzoek kwam echter vrijwel vast te staan, dat niet deze bestuurder, doch de instructeur de schuld droeg van het ongeval. Door ambtenaar en verdediger werd zwaar juri disch geboomd over de interessante zaak, vol muziek, doch ieder was het ten slotte rosrend eens, dat de heer H. moest worden vrijgesproken en er is vermoedelijk geen beletsel, dat hij zijn rijstudiên met her nieuwde lust en ijver hervat. Er bestaat nu echter zeer veel kans, dat de leer meester als verdachte voor den kantonrechter zal moeten compareeren. De uitspraak zal plaats hebben óp 30 December. Het is daar 'n hoekje, waar men zijn, framontanen bijelkaar moet houdent De viersprong Laat-Payglop-Ridderstraa eisent voor weggebruikers in onderscheide- nen vorm zeer veel oplettendheid en de chauffeur S. S. uit Heiloo, die pp 22 October bij het inrijden der Ridderstoaat met zijn vrachtauto, komende uit richting Limtner- hoek een van de andere zijde, dus van rechts komenden motorrijder niet den voorrang gaf en links de bocht afknijpende, door reed, was oorzaak, dar een aanrijding ont stond en de motorrijder met zooveel kracht op denradiateur an vervolgens op straat smakte, dat hij in bewusteloozen toestand in een naburige winkel moest worden binnen gedragen. Ernstige gevolgen bleven gelukkig uit, ook voor den onachtzamen chauffeur, die heden terecht stond, doch mede op grond van zijn gunstigen staat van dienst, slechts werd gestraft met 15.boete of 15 dagen. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Limmen, den 20 December, 1931. In een verslag, voorkomende in uw blad van 19 dezer, ze blad over de tuindersver- gadenng, alhier op jj. Donderdag onder Hoofd „De Heelalsche Organisatie" lees ik, dat de vergadering in café Zomervreugd aldaar niet is doorgegaan, omdat het hoofd der gemeente verboden had, aldaar deze :rgadering te houden. Uw verslaggever is niet juist ingelicht en ter voorkoming van misverstand en onjuiste en ongewenschte gevolgtrekkingen zoude ik gaarne zien, dat u m een volgend nummer dit even rectificeerde. Ik heb alleen geweigerd voor die vergade ring een later sluitingsuur dan het gewone van 10 uur 's avonds toe te staan, maar heb die vergadering aldaar niet verboden. Dat de vergadering daar niet gehouden is. 'is een Dit laatste werd geenszins noodlg geacht, zelfstandig voor die bijèenkomst\ijn locali- wel eenige kans bestaat tot verlaging, wan neer gemeentebedrijven, die thans engros stroom betrekken van het P. E. N. en daar op thans een tamelijke winst maken, zou den overgaan naar het P. E. N. Thans is tarlefverlaging niet In overwe ging. k Na een uitvoerige bespreking over de pu blicatie van vergaderingverslagen in de pers, waarop wy elders nader zullen terug komen, werd de vergadering gesloten. JAAR VERGADER INC STATENKIESKRING „HELDER” (Vervolg) De penningmeester, de heer C. Kramer, Zuid-Scharwoude, bracht zyn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de ontvangsten had den bedragen 364 88 en de uitgaven 738.74. Een nadeelig saldo over bet laatste jaar dus van f 463.86. Doordat bet saldo van het vorige jaar echter was 587 57, to het voordeellg boek- saldo that^s dus 133.71. Namens de commissie van naaien der be scheiden adviseerde de heer Morslng (Tuitjenhom) tot décharge van den pen-' nlngmeester, wat onder dankzegging van den voorzitter werd verleend. In de commissie tot.nazien van de reke ning over 1932 werden benoemd de afdee- lingen Anna Paulowna. Breezand en Bur- gerbrug. De voorzitter deelde vervolgens mede naar aanleiding van punt 6 bestuursverkie zing. dat voortaan streng de hand zal wor den gehouden aan den datum, waarop be st uurscandldaten moeten zijn ingediend. De 7 aftredende bestuursleden, de heeren J. Apeldoorn, Bergen, A. Dekker, Waar land. W. Doedens, X Zand, C. Kramer, Zuld-Seharwoude, H. F. van Nuland, Beha gen. P. Tromp, Heerhugowaard, P. Smits, Den Helder, werden met op één na alge- meene stemmen herkozen. de verkiezing van voorzitter deelde mede, dat er een minderheid in het bestuur is, die meent, dat de functie van voorzitter niet vereenlgbaar is met lld-zljn van Prov. Staten. De voorzitter wil de vergadering zien daarover gaarne laten uitspreken, waartoe spr. zich wil verwijderen. Naar verluidt heeft de Flfa zich bezig ge houden met het verspelen van den zg. we reldbeker. De Fifa schijnt reeds een voorlooplg plan te hebben ontworpen, waarbij de wereld in 8 groepen to verdeeld. nJ.: A. West-Europa: Belglé, Duitschland, Spanje, Frankrijk, Luxemburg en Portugal. B. Noord-Europa: Deenemarken. Ierland, Holland, Noorwegen en Zweden. O. Midden-Europa: Oostenrijk. Italic, Hon- parlje, Tsjechoslovaklje en Zwitserland. B. Noord-EuropaEsthonlé. Finland, Let- tonlé, Lithuania, Polen en gebeurHjk Rusland. E. Balkanlanden: Bulgarije. Griekenland, Roemenië. Turkije en Yougoalavlë. F. Noord-Amerika: Vereenlgde Staten. G. Midden-Amerika: Cost'. Rlca, Cuba, Equator, Nederlandsch Cuyanne en Mexico. H. Zuid-Amerika: Argentinië. Bolivia, Brazilië. Chili, Paraguay. Urugay en Peru I. Azië: China. Nederlandsch Indlë, Ja pan, Phillppljnen en Siam. J. frika: Egypte en Palestina. zakelijk wordt geacht, dat de regeerlng een maatregel neemt, zooats b.v. ook voor de verbouwers van tarwe is geschied, waar door het geheele tuinbouwbedrijf in onze koolstreek wordt gebaat Dat een toeslag van 1.per 100 kg. het bedrijf wel niet winstgevend maakt, maar den tuinbouwers de verdere expbi- 1 tatie van hun bedrijf mogelijk maakt, het geen voor hen, voor hunne arbeiders en voor onze gehiele koolstreek van zeer groot belang is. Een commissie voor de verdere uitwer king werd samengesteld, bestaande uit de voorzitters van de betrokken vel ingen. waaraan werden toegevoegd de heeren P. Slot A.Pzn. te Broek op Langendijk. als voorzitter en P. Klant te Warmenhuizen, ais secretaris. Eene audiëntie bij den Minister zal worden aangevraagd. De minimumprijs blijft gehandhaafd. Het voorstel om er bij de regeerinx op aan te dringen, dat een meer actieve handels- politiek in het leven zal worden geroepm, welke den tuinbouw voor een totalen on- dergang zal kunnen behoeden, werd zonder discussie aangenomen. Speciaal zal onder de aandacht van den Minister worden gebracht, dat het voor onze koolstreek een levensbelang is, dat het I handesverdraz met Duitschland. dat in 1932 afloop, op dezelfde of voordeeliger voor waarden wordt gecontinueerd, daar een ver slechtering van de exportmogelijkheid naar Duitschland voor onze koolstreek onder deze omstandigheden zeker de financieele ondergang zal beteekenen. Aan den Minister zal worden verzocht niets na te willen laten en alle aan de re- geering ten dienste staande middelen aan te wenden om een dergelijke ramp te voor komen. Ook het derde punt van de agenda wordt zonder discussie aangenomen. Dit punt be helst een verzoek aan den Minister, met kracht te willen bevorderen, dat bet bui tenland de betaling van de door ons geëx porteerde producten niet zal belemmeren door het niet beschikbaar stellen van devie zen of anderszins. Bij de rondvraag stelde de heer Swager voor, dat de veilingen van den Vierbond voortaan in haar algemeene vergaderingen e enof twee bestuursleden van de zuster- vereenlgingen als gast ultnoodlgen. De heer Outker zou In elk geval den se cretaris van den Vierbond willen uitnoodl- gen. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering met den wensch, dat deze goede resultaten zal opleveren. De heeren P. en J. K., binnenvisschers uit N.- en Z.-Schermer zouden op 11 Nov. io de Meerslóot hebben gevischt met een schrobnet, waarvan de mazen bij meting 5 c.M. te klein bleken te zijn. De visschers beweerden echter, dat die meting onjuist met een duimstok was verricht, terwijl wordt ver eis ebt een speciaal mazenmetertje en nat gemeten. De kantonrechter toonde zich goed op de hoogte van dergelijke vak techniek en zegde den visschers toe, dat op 8 Januari het net op de verlangde wijze in zijn tegenwoordigheid zou worden geme ten door den beroemden Kunstschool- netmazenmeter, onzen heer Falsma, zegt het voort. K. schrijft in de Msb. het volgende De wettelijke bepalingen betreffende des tructie van afgekeurd vee en vleesch (artikel 18 der Vleeschkeuringswet 1919 S. 524) nader omschreven in het Kon. Besluit van 5 Juni 1920. S. 285 (artt. 61 en 63) droegen de ge meentebesturen op, om uiterlijk te beginnen met 1 juni 1932 gereed te zijn met eene in richting tot onbruikbaarmaking van afgekeurd vee en vleesch, waarbij de behandeling zóó moest zijn, dat alle levende organismen zouden worden gedood- Bekend mag verondersteld worden, dat vroeger en in vele gemeenten ook nu nog de cadavers ter plaatse in den grond werden gestopt en bij miltvuur meer bepaaldelijk werden gekerfd, met petroleum overgoten en daarna verbrand werden, waarbij de restanten werden begraven. Het zou lang worden, hier stil te staan bij de feiten, welke aantonnen, dat deze wijze van z.g. vernietigen verre van afdoende, zelfs als absoluut onvoldoende mag worden aange merkt. Hoewel ten aanzien der nieuwe voorschrif ten het particulier initiatief als gangmaker optrad de Thermochetnische fabrieken in Bergen Fr. meenden vele gemeenten de voorkeur te moeten geven aan het baas in eigen huis blijven, daar deze materie zich niet directelijk leent tot een winstobject, maar waarbij op de eerste en voornaamste plaats gedacht moest worden, de kosten door eene uiterst zuinige exploitatie zoo gering moge’ijk te doen zijn ten bate van hen, die door afkeuring van hun vee en vleesch voor consumptie toch al zwaar werden gedupeerd. Het loffelijk initiatief ging ten deze uit van de commissie van toezicht op den vleesch- keuringsdienst in den kring Midwoud, welke spoedig besloot tot de stichting van een des tructor, gezamenlijk met een kring van tot de gemeenschappelijke regeling toegetreden buurtgemeenten. Dat voorbeeld vond spoedig navolging o.a. in den kring Barsingerhom en ook buiten Noord-Holland in Winterswijk. Geldermalsem etc. En, toen ook de kring Edam besloot die richting uit te gaan en een samengaan had weten te bewerken met de Zaanstreek en andere nog nergens bij aange sloten gemeenten uit Waterland en de Zaan streek, rijpte bij het bestuur van dien kring de gedachte, dat een onderlinge band tus- schen de verschillende destructoren-dis- tricten een noodzakelijke factor was voor een gewaarborgden goeden gang van zaken in de toekomst. 24 Juli van dit jaar kwamen dan ook sturen der drie Noord-Hollandsche destructoren-districten bijeen en werd in onderling overleg Noord-Holland over het Y in drie deelen verdeeld, zoodat ieder gebied voor vast werd afgebakend en men er zich op zou instellen, om elkaar te helpen, en met raad en daad te steunen. Dat deze thans verwezenlijkte gedachte de instemming had van de Inspectie van den Veeartsenijkundigen Dienst behoeft geen be toog en zij vond zóóveel bijval tenslotte, dat spoedig de behoefte werd gevoeld aan een landelijk federatief verband, dat ook weldra te Utrecht als eene voorioopige regeling inzake samenwerking van overheidsorganen, welke destructoren in Nederland stichten en in standhouden, werd verwezenlijkt. Werd feitelijk door dit initiatief een cent* schrede gezet op den weg welke door de iongste belangrijke wijziging der Gemeente wet werd gebaanduneer intensievere samenwerking der gemeenten ten dienste van De chauffeur-instructeur de verantwoordelijke bestuur der. De zesde les liep fout Een te Bloemendaal gevestigd bouw kundige, de 35-jarige heer W. E. H., door huwelijk aanverwant met een bekende Alk- tnaarsche familie, had zich toegelegd op de kunst der autobesturing en reeds met veel vrucht een vijftal lessen genoten, zoodat hij zich in den geest reeds voorzien zag van een „officieel rijbewijs, doch helaas kwam de zesde les op 7 Juni die illusie op minder aangename wijze verstoren. Hij reed toen in een Studebaker, onder toezicht van een chauffeur, de beer J. Steeman uit Haarlem, terwijl mevrouw achter in het rijtuig de praesutiën van haar ega met welgevallen z. De rit verliep in de beste orde, Igr Castricum geraakte de éleve achter toen men een klein haveloos twee- zittertje wilde passeeren, eenigszins het algemeen belang”, het zou weldra tot een tweeden stap voerennd. tot de voorbe reiding van de stichting van het eerste ge- zondheidsdistrict in Nederland Toen toch de herhaalde pogingen der atd. Noord-Holland van de Vereenigmg van Ne- derlandsche gemeenten tot stichting van een gemeenschappelijken schoolartsendienst ge faald hadden, had er te Hoorn tusschen eenige burgemeesters eene vergadering plaats en werd een opzet op bescheidener schaal ge maakt, waardoor de schoolartsplannen ten aanzien van een district van kleiner plan thans beloven tot verwezenlijking te zullen worden gebracht. En toen in Waterland bij gebrek aan voldoende deelname de plannen tot eene gemeenschappelijke regeling inzake hst exploiteren van een barak voor bes me t- telijke ziekte vastliepen, meende weer de voorbereidingscommissie contact te moeten zoeken mél Zaandam en Hoorn, ten einde te komen tot de vorming van een zóó groot district, dat schoolartsendienst en barakken stichting beiden tot verwezenlijking zouden kunnen worden gebracht, ja, dat zelfs in de toekomst zou kunnen worden gestuurd naar een verdergaan in dit opzicht ten bate der volksgezondheid, waarbij gedacht werd op de eerste plaats aan T.B.C.-bestnjding, kleuterzorg, schooltandartsendienst etc., alles overeenkomstig de voorlichting van den Inspecteur der Volksgezondheid, van wiens warme toewijding voor deze aangelegenheid de commissie van voorbereiding zich had verzekerd en waarbij rekening zou worden gehouden met de desiderata der bevolking in ai zijn geledingen en religieuze eischen. Met den destructorbouw voor den vleesch- keuringsdienst zal eerstdaags kunnen worden begonnen de schoolartsendienst is een in vergevorderd stadium van voorbereiding en zullen de voordrachten eerstdaags de ver schillende gemeenteraden wel bereiken, ter wijl ten aanzien van den barakkendienst niet wordt stil gezeten en een en ander zoodanig zal worden opgesteld, dat het toekomstige vorming van Nederlands eerste Gezondheids- district niet alleen niet in den weg zal staan, maar de stichting er van zal vergemakkelijken. C'est la ton, qui fait musique Dw heer S. M-. bakker te Alkmaar, die de vorige week terecht stond wegens ’n P*Ar. ijkwet-gevalletjes, afgekeurde en ni>t geldig geijkte gewichten, aanwezig in zijn bakkerij, zag heden deze zaken verder behandeld met het hooren van den verbali sant. de heer L. Webster. Deze ambtenaar, met zijn collega de Wit op 6 November i-L was belast met de controle op de naleving der ijkwet. bevestigde de door hen opgemaakte processenverbaa) en gaf een nadere toe lichting die echter blijkbaar niet in den smaak scheen te vallen van den bakker, zoo als bleek tut diens minder parlementaire uitdrukking <l*t de agent stond te liegen. Het maakt natuurlijk geen aangenamen indruk een beëedigd ambtenaar en getuige in dergelijke grove bewoordingen, meineed en schrome lijk plichtsverzuim ten laste te leggen, welke indruh dan ook wel tot uiting kwam in de opgelegde straffen: 8x/a boete of 8x2 dagen en 3 x f 8 boete of 3 x 8 dagen hechte nis met verbeurdverklaring der 11 in beslag genomen gewichten. EetF vergadering van den Vierbond met het bestuur van „De Koophandel” werd op 19 December ’s namiddags 2 uur in het Landbouwhuis te Alkmaar gehouden. Vertegenwoordigd waren de veilingen te Broek op Langendijk: door de heeren P. Slot APzn., S. de Boer. C. Spaans, W. Vis ser en Jb. Druif. Noordscharwoude: door de heeren J. Oot- jers, J. Kliffen, A. Swager Az. en P. Koste lijk. ..,Wirmenhu‘*en: door d« heeren P. Slot. W. Outker, L Doekes, K- Molenaar en P. Klant. Obdam: door de heeren H. Bakker, Hcnselmans en J. Steltenpool. Het bestuur van „De Koophandel” was vertegenwoordigd door de heeren P. Deu- tekom en P. F. Slot Daar de vergadering was uitgeschreven op initiatief van den Noorder Marktbond. fungeerde de heer J. Ootjers als voorzitter. De voorzitter heette alle aanwezigen wei- korq, m opende de vergadering. De secretaris, de heer P. Klant, las de notulen van de vorige vergadering welke onveranderd werden goedgekeurd. Voorzitter stelde aan de orde het voorstel van den Noorder Marktbond om aan de re- gcering te verzoeken, gezien den noodlijden den toestand in onze tuinbouwstreek, om uit njkstniddelen een toeslag van 1.per 100 kg. gevei.de bewaarkool te var- strekken. De toeslag te verstrekken met terugwerkende kracht tot 15 De cember 1931. De toeslag zal slsechts wor den verleend zoolang het product in de vei ling met inbegrip van den toeslag minder dan 5.per 100 kg. opbrengt. Het ver leunen van een toeslag zal tengevolge heb ben, dat de minimumprijs van 0.60 per 100 kg. tijdelijk buiten werking zal worden gesteld. De voorzitter lichtte dit punt uitvoerig toe. De heer P. Slot APz. constateerde, dat het voorstel op een zeer gunstigen tijd kotnt Het wetsontwerp tot het verleenen van ren- telooze voorschotten Is thans aangenomen, zoodat men thans met nieuwe voorstellen bij de regeerlng geen gevaar loopt, dat men de rente'ooze voorschotten in gevaar brengt. Zou men tijdens de behandeling van de rentelooze voorschotten met dit voorstel bij de regeerlng zijn gekomen, dan zou men de kans hebben «loopen. dat verwarring werd gesticht en de rentelooze voorschotten niet of nog later zouden zijn gekomen. Hij achtte het ook zeer juist, dat de Vier bond met een voorstel tot toeslag op de be waarkool komt, omdat daarbij alleen kool- veillngen zijn aangesloten. De Vierbond kan dus beter met dit voorstel komen dan de Prov. Commissie. Hij vroeg: is de prijs van ƒ5— bedoeld als gemiddelde prijs en hoe denkt de N. M. zich het tijdperk? Van 15 Dec. tot neer? Tot 15 Febr. zou een stimulans zijn aanvoer in Januari. Het niet meer handhaven van den mini mumprijs kon zijn instemming niet vinden. Hij wanschte den minimumprijs te hand haven. Kan het product dezen prijs niet op brengen, dan vernietigen. De heer J. Kliffen voelde er voor op een bepaald tijdstip op te houden met bet geven van toeslag. De heer Kostelijk zag in een toeslag te vens een uitvoerpremie en wenschte deze premie voor het geheele seizoen. De heer A. Swager meende, dat het prin cipe van de aanvraag om toeslag wordt aangetast, wanneer men den toeslag dienst baar wil maken aan den bevordering van den aanvoer in het begin van het seizoen. De secretaris was het eens met den beer Swager. Hij waarschuwde er tegen om ter wille van bijkomstige dingen de hoofdzaak uit het oog te verliezen. Bovendien moet men niet verwachten, dat de beslissing van den Minister zoo spoedig zal komen, dat men daarvan nog effect kan verwachten op den aanvoer vóór 15 Februari. HU achtte het gewenscht den toeslag te vragen voor het geheele seizoen en zonder beperking wat den prijs betreft Indien de prijzen eene hoogte bereiken, dat een toeslag niet meer noodig wordt geacht kan de Minister even tueel toch bepalen dat deze niet langer wordt gegeven. Voorzitter en de heer S. de Boer meen den, dat het toch noodlg zal zijn een prijs te noemen. Na nog eenige discussie werd besloten: Aan den Minister van Landbouw te ver zoeken voor dit seizoen met terugwerkende kracht tot 15 December LI. voor alle geveil de bewaarkool uit rijksmiddelen een toeslag te verleenen van 1.per 100 kg. Daarbij zal erkentelijkheid aan den Minister worden betuigd voor het besluit der regeerlng o:n onzen noodlijdenden tuinbouwers hulp te verleenen door liet verstrekken van rer.te- looze voorschotten, omdat daardoor velen, die thans met finantieelen ondergang worden bedreigd, kunnen wieden gered- Er zal ech ter op gewezen worden, dat bij voortduring van de tegenwoordige crisis hrt verleenen van rentelooze voorschotten niet voort komt, dat ook de tuinbouwers, die thans nog niet voor een renteloos voorschot in aanmerking komen, tot hetzelfde nood- peil afzaakken. Dat het daarom nood- heei G. A-, had volgens waarnemingen van den buitengewoon gemeenteveldwachter Cas tricum, zich in des heeren v d. Vliets duinen bevinden met eenige honden en 'n paar andere personen, vermoedelijk niet met het doel denneappels te verzamelen Deze zaak stond reeds de vorige week op het repertoire, doch werd op de ontxentenis van verdachte uitgesteld tot heden, ten einde den heer Castricum te hooren. Ooit nu bleef de heer A. bij zijn krachtig afwijzende houding uit- gadrukt in de meer kernachtie dan waar- deerende woorden Hij liegt alles De heer A„ die ter zelfder gelegenheid ook den jachtberedderaar Castricum zou hebben ge- qualificeerd als een schurk was j.l. Dinsdag voor deze beleediging door den politie rechter wegens gebrek aan bewijs vrijgespro ken. .Misschien hoopte hij nu ook op een dergelijk succes, doch de kantonrechter liet zijn diknt nog niet zwemmen en gelastte nogmaals voortzetting van het onderzoek op Vrijdag 8 Januari 193a ten einde alsdan nog te hooren de heeren Lentveld, Hoogen- boom an Strooker. die ook dit stroopers- blijspel. want van een drama kan gelukkig niet gesproken worden, hadden bijgewoond. Het volgend jaar zullen we elkander dus bij leven en welzijn in de audiëntiezaal wederzien. Koedijker-vlotbrug, een auto met bezoekers aan den wedstrijd en bestuurd door den heer Corn. Snijder van Haren Karspel, eensklaps aan tegen een wielrijder, die op bedenkelijke wijze over den rijweg balan ceerde. geheel links van dien weg reed en nota bene ook niet van licht was voorzien Het rijwiel werd aan puin gereden, doch de fietser, zekere heer A. de V. uit Alkmaar, die zich had geamuseerd met visschen en er kennelijk den moed had ingehouden door het gebruik van een stevigen borrel, bleek ongedeerd te zijn. Wel was hij geweldig uit zijn humeur, omdat men geen rekening had gehouden met zijn kubistische opvattingen omtrent de verkeersregels en gaf hij het voornemen te kennen aangifte te zullen doen. De heer Snijder bleef natuurlijk ook niet achterwege en met het meer gunstige re sultaat, dat de heer A. de V. heden werd ver oordeeld tot 5.boete of 5 dagen en be taling der toegebrachte schade aan de auto, 'n kapotte lamp en zoo voorts tot een bedrag van 7.Voorts werd hem nog opgelegd ia-boete of 12 dagen wegens hef links rijden. Totaal 24.—, ongeacht de consump tie. Ja, de visch wordt wel duur btaald 1 In het Centraal Ziekenhuis aan de Wllhel mlnalaan 11, bestaat de gelegenheid vorJ kostelooze Inenting op 34 December de* middags 13 uur. Alkmaar, 13 December 1831. Burgemeester en Wethouder, van Alkmaar WENDEILAAR, burgemeester A. KOELMA, secretaris. De heer C. Kramer achtte dit een princi pieels kwestie. Spr. voor rich meende, dat wy onze beste menschen, die wy Immers in een bestuur naar voren schuiven, plet uit dat bestuur moeten weren, wanneer rij openbare functies gaan bekleeden. Spr. achtte dit niet in het belang van de organi satie. Zy toch hebben meerdere ondervin ding en zyn beter georiënteerd. In bet onderhavige geval zou spreker willen zeg gen: wy kunnen geen beteren voorzitter wenschen. De voorzitter inaakt zich dan bekend als te behooren by die minderheid. Spr. zou echter wel bestuurslid willen biyven, maar oordeelde het als voorzitter gewenschter te bedanken. De heeren Hoeben, Waarland en Buren, Zuid-Scharwoude, waren het niet eens met de meerderheid. Alleen de heer Kleef meende, dat het in sommige gevallen wei eens minder gewenscht to, de verbinding van deze beide functies. De heer Pietersen. Bergen, beweerde, dat volgens het reglement er geen bezwaar to. De heer Snel (Den Helder) was het eens met de meerderheid, maar zag deze prln- clpleele kwestie gaarne eerst In de klesver- eenlglngen behandeld. Dezelfde vraag geldt ook voor de raadsleden. Het reglement sou dan moeten worden herzien. Daarmede was de heer C. Kramer het eens. De heer Snel stelde daarom voor deze zaak thans te laten rusten en den voorrit- tsr by acclamatie te benoemen. Dit vond instemming, maar de voorzitter verklaarde zich tegen een benoeming by acclamatie. By de stemming bleek nu. dat de voorzit ter met algemeene stemmen, nJ. 111, be noemd was, wat applaus van de vergade ring uitlokte. De voorzitter betuigde zyn dank voor dit byzonder bewys van vertrouwen. By de nu volgende rondvraag feliciteerde de heer Buur den voorzitter by zyn herbe noeming. De heer De Wit Ct Zand) klaagde over de hooge tarieven van P. E. N. en waterlei ding. De voorzitter deelde medé, dat deze zaak ook In de Staten to besproken, maar dat Noord-Holland tegenover andere provincies niet hoog to met zyn waterleldlngtarlef. Wel to oen voorstel om voor eenige In- dustrleën verlaging aan te brengen by God. Staten om praë-advlee. Wat het P. E. N. I betreft, deelde de voorzitter mede, dat er Ook het beste paard kan struikelen Voor zoover ons bekend, komen de heeren gebr. B„ busondernemers op Alkmiar Beverwijk, zoo goed als nimmer voor den kantonrechter ter zake verkeersovertreding. Deze zitting maakte echter een ongunstige uitzondering op dien gulden regel, daar nu aan den met verschenen heer Jan B. te I Heemskerk werd ten laste gelegd, dat hij onlangs in de Emmastraat den heer Heyma v. d- Wal, ingenieur te Alkmaar, die op zijn rijwiel nabij de Costerstraat geheel rechts van den-weg reed, had aangereden, waardoor deze wielrijder van zijn fiets werd geworpen en zijn kleederen en rijwiel werden beschadigd. Te dier zake werd de heer B. thans veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen, benevens 12 schadevergoeding aan den benadeelde. Van de politie in nacht dienst is gein kamtappreci- atie te verwachten De rijkgekuifde 19 jarige bakkersknecht Cor B en diens corpulente vriend en kunst broeder Joh. de J., beiden te Alkmaar, zou den in den nacht van 9 December op de Cudegracht de rust der ingezetenen .aldaar Alkmaar tegen A.R.C. II zou spelen werd af. gelast, omdat bet terrein werd afgekeurd. E.S.V. n speelde tegen V.VX. Ill van Zaan dam. In den aanvang bleef het spel In het mid, denterreln; later kwamen de doelen In ge vaar. De backs van V. zetten nog al ens bui. tenspel, zoodat mooie aanvallen voor E. ver loren gingen. Ook een paar comers leverden niets op. Toen een der spelen van V. hands bad gemaakt, benutte d mldvoor E. Skatarck zak dezen strafschop goed, zoodat E. leidde met 10, waarmee ook de rust inging. Na de rust was E. nog beter op dreef, zoo dat zy voortdurend op de tegenhelft speel de. doch het niet tot doelpunten wist te brengen. Weer werden zonder succes ver. scheidene corners genomen Daar E. te erg naar voren drong, werd een doorbraak nood lottig; de keeper probeerde nog door uit. loopen te redden, maar tevergeefs en V. doelpuntte gemakkeiyk In het leege doet Er wordt nu verder forsch gespeeld, maar bet einde kwam met geiyk spel 1—1. De belde partijen wogen wel tegen elkan der op, wat ook door den uitslag bewezen werd. De scheidsrechter leidde zeer goed; het buitenspel werd uitstekend door hem opge. msrfct. Die kous is ook nog lang ni«t af Een arbeider uit Egmond aan Zee, de den buitengewoon gei tricum, zich in des h<

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6