c Amsterdamsche Beurs N.V. Wisselkoersen „VRIESIA” JAN DE VRIES Droes bij paarden - Snot bi] kippen - Navuil- poeder voor koeien - Zogdrank voor varkens Drogisterij en Chemicaliënhandel I Dl SC Or. 1 STOOM VA A RTLIJNEN KUNST EN KENNIS PROVINCIAAL NIEUWS Na Kon. ned. stoomboot mij. 3<„ ZAADMARKT 58 Tel. 324 ALKMAAR EGMOND-BINNEN 7? es Amst. te n. Alkmaarder 15 Jan. van Harlingen te van pass. Dinsdag U Januari. thuisreis 14 Jan. van Per- met zoolt Dinsdag 19 Januari. 16 Jan. van R’dam van R’dam te 17 Jan. ms. Jan van R’dam te 17 nu.. Vlieland n. 16 Jan. van •NI te te 13 Jan. van de Tyne te R’dam 17 Jan. van van Kingslynn 17 Jan. te ma te m.s. Hellevoetsluis 17 Jan. n. van Toojicel Shoreham, Gent te 15 te 63 •De 177 41 drie-bedryven-en-nog-wat 9 naar 2%% werkzaam middelbaar 6»/, 3*/. Begroeting van de Commissie tot Huis verzorging voor 1932. (Bijlage Nr. Li Bijdrage in de kosten van aanleg van een rijwielpad BergenSchoorlCam perduin (Bjjlage Nr. 4). HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN. 17 Jan. van Dar es Sa laam te Zanzibar. HEEMSKERK, uitreis, pass 18 Jan Oues- sant.' CRYN8SEN, uitreis, pass. 17 Jan. Oues- sant. HELDER. 16 Jan. van Corral te Tocopilla. het be- 118% 72 33 70 s i Rekening Kinderbewaarplaats 1930. (Bijlage Nr. 9). B. en W. stellen den Raad voor goed te keuren de rekening over 1930 van de Ver- eenlging „Kinderbewaarplaats" in ontvangst op 5242.48. in uitgaaf op 2922.14. met een batig saldo van 2320.32. MIJ. OCEAAN. MENELAUS, Japan n. R’dam. 16 Jan. te Shinonooekl. 49*/, 40 22 14 20 13% 29 27 l’/s 33% 70 Vorige Koersen I ver var eer. na de ren wei ml( me dlei D «Chi late tiia E 2. 1 pun kU« (En sluit In overeenstemming gebracht. B. en W. stellen den Raad voor zijn goed keuring daaraan te hechten en dienovereen komstig te besluiten. Scheepvaart Holl. Amerika Ujn dito Gem Eigene Kon Ned Stoomb Scheepvaart- Ome Marine cc mm. Marine pret. 147 180 27 205 25% 99 97*/, 91% 77% 47% 39 21 13 19 13 28 23 21% 2% we< vat ten spn Zot OP zal Fet aid Spoorwegen Union Pacific Wabeah Ctuc Milw 84 Paul Kansas Cite South Brie Rallr 143 175 -. 20 I ten dat «eb nar «en bra Ver aan lyn O pio< wed Er lans 15 Nig 177% 7% 42% 29 50 105 58% 40% 256 85 H% 180 78 3% Indnstr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. 8 Leather Interro Nickel O aan herl zwa join gift kon F en i ten, zich geh het aan T Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust - Senemban Maxwell Suiker H. V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott Fapanoell Serbadjadl SIJau - V L O. O.u. Aihed intercontln Rubber 9.75 34.55 8.60 2.48 58.50 48.45 12.40 20.90 57 60% 73% 4% 3% 17% 63% Benoeming ambtenaar van den bur gerlijken stand in bet bijzonder belast met het voltrekken van huwelijken. (Bijlage Nr. 6.) Staanievntngoi 5 Nederland 1919 4H Nederl 1916 4H Nederl 1917 4 Nederland 1931 4H N.lnd. 1926 B Zooals bekend )s, werd de door het over lijden van den heer O. A. de Braai, op 1 Maart 1928, ontstane vacature van ambte naar van den burgerlijken stand in het bij zonder belast met het voltrekken van huwe lijken niet vervuld, doch is b|j wijze van proef aan den ambtenaar, belast met alle overige werkzaamheden van den burgerlij ken stand, het voltrekken van huwelijken opgedragen, opdat zou kunnen blijken of deze functies definitief zouden zijn te com- blneeren. Dit is gebleken niet het geval te zijn. De betrokken ambtenaar stelt er geen prijs op de combinatie te doen voortduren, zoodat te vacature-De Braai thans moet worden vervuld. B. en W. hebben tot het vervullen van deze functie bereid gevonden dan heer P. Schipper, oud-hoofd van gemeenteschool nr. 3, dien zy derhalve ter benoeming aanbe velen. B. en W. stellen den Raad vóór een ge meenschappelijke regeling met Oterleek In zake hulpverleenlng by brand in die ge meente voor 3 jaar aan te gaan. Hulpverleenlng b(j brand te Oterleek (Bijlage Nr. 5). aan de school technisch Het Dagelyksch Bestuur der Rljwlelpad- vereenlging ..Noord-Kennemerland" vraagt een bijdrage van ten minste 2000.— In de kosten van aanleg van een rijwielpad van Bergen (grensf over Schoorl en Groet naar Camperduin. Hoewel B. en W den aanleg van dit rij wielpad van groot belang achten, leggen de omstandigheden den plicht op, de uitgaven zooveel mogelijk te beperken. Aan het nut van deze uitgave twijfelt niemand. Maar Sfi en W. zouden ze. althans voorloopig, willen vermijden en zien zich daarom genoodzaakt den Raad In overweging te geven, op het adres afwijzend te beschikken. JAVA—NEW YORK-LIJN. SEMBILAN New York n. Java. pass. 16 Jan. Perlm BIMALOER, Java n. New York, pass. 16 Jan. Gibraltar. KERTOSONO, 15 Jan. van Philadelphia te Baltimore. 23*/, 8% In verband mot het bij de behandeling van de gemeentebegrootlng voor 1932 geno men besluit. om het subsidie van de Com missie tot Huisverzorging alsnog met 400 te verhoogen en te brengen op 1600.—, kon de begroeting van deze instelling zonder voorafgaande wijziging niet worden goedge keurd. Genoemde begroeting ia thane met dit be- 110% 9% 122% 74 3“/„ SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SAPAROEA. 15 Jan. van Calcutta te Sin gapore. Industrieën Onliever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel Pat Nieuwe Phillpo Kuch Aocoustiek Ned. Ford 82% 3*/, 3’/,, 12’/,. II*/, Petroleum Dortsche Petroleum Oaboes Kon Olie Perlak - Peudawa Continental OU Shell Union Oil kende toegangswegen heeft, bestaat er niet de minste aanleiding volgens de minderheid daar tusschenln of op een afstand van een paar honderd meter, nog eens een nieuwen weg aan te leggen, temeer daar Alkmaar zich voor den aanleg der kanalen, waaruit deze geheele kwestie is ontstaan, reeds een belangrijk offer gedurende veertig Jaren Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 107% 59 42% 26 86% 12% 183 Subsidie Stichting „Alkmaarsch Borgstelllngsionds". (Bijlage no. 3). In de Raadsvergadering van 18 Decem ber j i ia om advies in banden van B. en IOP/„ 99 97*/, 91% 77% - V HU 44... J. de Lange te Alkmaar, d.d. 13 Januari UX. termke van het vermelde ontwerp ingediend. 58% 60% 75 CITO m.s, Antwerpen n. Londen pass. 17 Jan. VUsslngen. REINA II ma. Londen. MARIA ms. 16 Jan. van Antwerpen te Wandsworth. Parijs Brussel- Londen New-Vork (cable) Berltn ZUrlcb Rome Madrid Oslo Stockholm ,,,- Kopenhagen Praag Weenen Warschau .9.77% 34.82 8.57 2-48% 58.45 48.50 12-42% 46.50 48.— 47.75 7.38 L. T. B. Vrijdagmorgen vergaderde de afd. Tuinders in café Zentvelo. Van den geestelijk adviseur was bericht ontvangen van onverwachte verhindering. Na opening en lezing der notulen werden de ingekotnen stukken behandeld. Op de eerste plaats een schrijven van den Kring Be-’erwtk, om toetreding en om mede een verzoek tan het gemeentebestuur te richten in zake steunverleening, in den geest als dit te Castricum was geregeld. Hierop werd geantwoord dat er hier reeds In die richting gewerkt is en bovendien dat de afdeellng bij den Kring Alkmaar is Inge deeld. al werd daarvar nooit iets vernomen. Aansluiting bij Beverwta zou anders meer met de streek belangen overeenstemmen. Het hoofdbestuur had voorgesteld de afd. gelegenheid te geven zelf de contributie der leden te innen, en dit bedrag over te zen den. waarvoor e-n kleine tegemoetkoming wtrd verleend 'har werd gemaakt te gen de Inning u. de eerste helft van April daar dhn nog geen inkomsten zijn. Het best zal wezen, dat het hoofdbestuur zelf dispo neert. Bericht was tngekomen betrrflende het Orgaan, dat met eer verhooglng der contri butie van 50 cent zou vervangen kunnen worden door der. R. K. Boerenstand. Opge- mirkt werd, dat niet vermei'* >9, of de leden, die dit blad niet wenschen te ontvangen, verlaging van contributie wordt toegestaan. Nog werd meegedeeld, dat Dinsdag 30 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mfj DIVERSE SCHEPEN. HARDENBERG. 17 Jan. van Santa Fe n. St Vincent v.o AJAX sleepboot, R’dam n. Tunatave. 16 Jan. te Port Said EK, 15 Jan. vap Oslo n. Amst. ELNA, 13 Jan. van Ncrresundrt Amst. OOUWE8TROOM, 14 Jan. Liverpool n. Amst. OCEAAN, ma., 16 Jan. van FrederOtstad n. Shoreham MEEUW, ma. 17 Jan. van Kopenhagen te Rotterdam. HENNTE. arr. 17 Jan. te Rotterdam. GRUTTO, 17 Jan van Londen te R’dam. BATAVIER TV, 17 Jan. van Londen te R’dam Gemeentenkening, dienst 1939. (Bijlage Nr. 12.) B. en W. stellen voor het Raadsbesluit dxL 27 November 1930 tot voorlooplge vaststel ling van de rekening over 1929 te wijzigen als volgt: Het bedrag der ontvangsten van den ge wonen dienst wordt veranderd In: drie tnll- lloen driehonderd vier en zeventig duizend vijfhonderd negen en zeventig gulden, ne gen en dertig cent, 3.374.579.39 Het bedrag van het voordeellg slot van den gewonen dienst wordt veranderd In. Eenhonderd duizend zeshonderd vier en der tig gulden, acht en tachtig ct., (ƒ100.634.88). W. gesteld een verzoekschrift van het be stuur der Stichting .Altanaarsch Borg- stelllngsfonds om toekenning van een sub sidie van 5000. Bij de behandeling der gemeentebegroo tlng voor 1931 werd aan het fonds een cre- dlet van 1000.toegestaan, waaruit de stichting kan putten voor zoover zij als borg zou worden aangesproken. Uit de toe lichting tot het verzoekschrift blijkt, dat de stichting thans ook voorschotten ver strekt en dus het terrein van haar arbeid heeft uitgebreid. Hoewel B. en W. dit toe juichen. zouden zjj het met het oog op de tijdsomstandigheden niet verantwoord achten, uit de gemeentekas een zoo be langrijk bedrag beschikbaar te stellen als het bestuur vraagt, vooral niet nu ook de gemeentelijke instelling voor maatschappe lijk hulpbetoon, in samenwerking met het borgstellingsfonds, voorschotten verstrekt en reeds een bedrag van 995.— heeft ult- gokeerd. Men moet hierbij voorts in aan merking nemen, dat het bestuur nog steeds kan beschikken over het bovenge noemde credlet van f 1000.waarmede praktisch het bedrag waarvoor het zich jegens derden borg stelt, kan worden ver hoogd. B. en W. zouden zich daartoe wil len bepal enen meenen den Raad derhalve In overweging te moeten geven, op het ver zoek afwijzend te beschikken. Benoeming ttjdeUjke leeraren Ge meentelijke Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. (Bijlage No. 7). Tengevolge van de vacature, ontstaan door het aan den heer K. Boot verleend eervol ontslag, en van de vermindering, op ver zoek, van het aantal wekelljksche lessen van twee leeraren, waren met den aan vang van den cursus 1931/1932 aan de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs eem- ge lessen In wiskunde, Nederlandsche taal en handteekenen onvervuld. Ter vervulling van de lessen in het hand teekenen bieden B. en W. den Raad thans de volgende voordracht aan voor de benoe ming van een tijdelijk leeraar gedurende het tijdvak van 1 Januari 193230 September 1932: 1. A. P. Slpman. wonende alhier, Coster- straat 39; 2. H. Schuift, wonende alhier. Nassau- laan 22. Verder stellen B. en W. voor gedurende het tijdvak van 1 Januari 193230 Septem ber 1932 te benoemen tot tljdelUk leeraar In: wiskunde, den heer K. Suzenaar, Nederlandsche taal, den heer M. J. Lut- terot, beide voorheen voor voorbereidend onderwijs. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN vertrokken 18 Jan. JUPITER ma. Antwerpen. ASTARTE s. Bremen. GAASTERKERK, 17 Jan. van Australië te Rotterdam. MU. NEDERLAND. TARAKAN 17 Jan. v Hamburg te Amst. CHR. HUYGENS, thuisreis. 18 Jan. van Southapton. TALI8SE. uitreis pass. 17 Jan. Ouessant. De Berger Kunstkring „De Goede Fee" door het Rotter- damsch Hofstad-Tooneel. Wederom een stuk van Molnar; met dezelfde kwaliteit van de meeste zijner stuk ken. Vol van steeds-boeiende geestigheden, tintelend van speelschen geest, product van fantasie, van verbluffende fantasie en daarom op het onwaarschijnlijke af; een luchtig blijspel met, als men er nuchter tegenover staat, of het gaat ontleden, o, zoo wéinig houvasten inhoud. Een stuk van en v<x>r de oppeiwlakklge wereld, waarin we leven. Neemt men dit echter op den koop toe en als het niet te vér gaat met de luchtige oppervlakkigheid, komt men daar gemakke- lUk, en gaat men slechts naar den schouwburg om eenlge amusante uren door te maken, dan Is dit product van dezen Hongaarschen tooneelschrlfver daar al heel bijzonder geschikt voor. „De Goede Fee” is vol van sprankelende geestigheden en boeit daarom van het begin tot het einde; mede omdat aan de ver tolking ervan een artistiek cachet gegeven wordt, dank zij de beschaafde regie van Cor van der Lugt Melsert. L Als de meeste Molnar-stujcken is Goede Pee” om den Inhoud ervan niet het successtuk; dit is het om de knappe tech- ntek, waardoor het welnlgje Inhoud tot een gtheel van diie-bedrljven-en-nog-wat ge groeid is. Het onwaarschijnlijke in dit stuk valt niet te loochenen. De hoofdfiguur, die Molnar schept, een meisje van plezier, dat alle kansen om het gouden aardsche geluk te grijpen, laat voorbijgaan en zich met schijn geluk bil) maakt, om daarbij slechts voor anderen een fantastische fee te zijn. kun nen we ons ónmogelijk indenken. En daar het geheele stuk óm deze hoofd figuur draalt en er één mee geworden Is, heeft het geheel ook dit odium van on waarachtigheid. Maar we vergeven dit den schrijver gaar ne. omdat hij ondanks dat alles een vroolljk en boeiend speelstuk leverde. Annie van Ees we noemen haar het liefst, zooals de volksmond naar noemt, Uitbreidingsplan Hout cju (Bfjlage Nr. 11). Het plan van uitbreiding 2e gedeelte, dat ojn. ook omvatte het Zuid-Westel<jk deel van het grondgebied dezer gemeente, heeft van 29 Mei tot en met 26 Juni 1928 ter secre tarie der gemeente voor een ieder ter Inzage gelegen. In verband met verschillende naderhand aan den dag gekomen bezwaren tegen de vaststelling vain het geheele uitbreidingsplan 2e gedeelte. o.a. vaif de zjjoe der (provinciale) Vaste Commissie voor uitbreidingsplannen, hebben B. en W. enkele gedeelten uit het groote pian gelicht n.l. het partieel plan Tienenwal c.a. en dat voor den Bergerweg en omgeving, die Inmiddels zijn vastgesteld en goedgekeurd. Th».ns leggen B en 'V. opnieuw een par tieel plan, dat oorspronkelijk deel uitmaakte van het ontwerp-uitbreidingsplan 2e ge deelte aan den Raad over. Dit partieele plan omvat het grondgebied der gemeente, ge legen ten Zuiden van de Lindenlaan en het Vamebroek en ten Westen van de Oostelijke begrenzing van den Kennementraatweg. Dit ontwerp beoogt In hoofdzaak het Zuld- Westelijk gedeelte der gemeente, waarin de Alkmaaraer Hout is gelegen, zoomede het gebied, dat gelegen Is tusschen den Hout en de Hcilooërbosschen. zooveel mogelijk zijn tegenwoordig karakter te laten behouden. Daartoe Is lang,, den Westerweg tusschen de Lindenlaan en de Krulslaan een open be bouwing met villa’s ontworpen, die op 15 M. uit de Westgrens van den Westerweg en op onderlinge afstanden van 25 M. van elkaar zijn gedacht. Langs bet Zuidelijk gedeelte van den Westerweg, den -Kalkovensweg tot de spoorbaan, de Regullerslaan, den Zanders- weg en het verlengde van den Kalkovens weg is-verspreide bebouwing aangegeven, die zoo goed mogelljk aanpast aan het landschap ter plaatse. Voorts heeft het overgelegde ontwerp-uitbreldlngsplan ten doel de ver- breedlng van enkele bestaande en den aan leg van eenlge nieuwe verkeerswegen. Zoo zijn verbreed de Westerweg van de Regu llerslaan tot de Krulslaan tot 20 M., reap. 16A0 M., de Kalkovensweg van den Wester weg tot de spoorbaan tot 14 M., de Zanders- weg en de Krulslaan tot 15 M„ welke laatste verbreeding reeds bü het vroegere uitbrei dingsplan in 1909 werd vastgesteld. Een nieuwe verkeersweg ter breedte van 14 M. is ontworpen In het verlengde van den Door dozen weg en den verbreeden Zandersweg wordt het Sportpark van verschillende rich tingen bereikt. Langs den Geestmolentocht en de Hoever- of Houtvaart zijn 13 M. breeds secundaire verkeerswegen ontworpen. B. en W. stellen den Raad voor: L het plan van uitbreiding der gemeente (3e gedeelte), vastgeateld bij Raadsbesluiten van 17 Maart 190J, nr. 10, en 22 Juni 1909, nr. 5, in te trekken en te vervangen door het gewaarmerkte plan, te noemen het ult- breidingsplan-Alkmaarder Hout en omge ving; II. Burgemeestei en Wethouders ten aan zien van het uitbreidingsplan Alkmaarder Hout en omgeving de bevoegdheid te ver- leenen. als bedoeld in bet vierde lid van artikel 11 onder a, b, c en d van het Wo ning besluit: III. In te trekken zijn besluit van 25 Sept. 1930, nr. 19. tot vaststelling eener verorde ning, regelende het bebouwen van gronden, voorkomende op uitbreidingsplannen der ge meente Alkmaar; IV. Burgemeester en Wethouders te mach tigen, te zijner Ujd in onderhandellng te treden met het kerkbestuur der Neder landsen Israëlitische gemeente te Alkmaar betreffende ruiling van grond van het aan die gemeente toebehoorende terrein, voor zoover voor wegverbreeding bestemd, met aan de gemeente Alkmaar behoorenden grond ten Noorden van genoemde begraafplaats zluks naar aanleiding van het adres van ge noemd kerkbestuur d-d. 7 September 1931- V. afwijzend te beschikken op de adres.en van E. Mak te Alkmaar, d.d. 9 September 1931, van het Bestuur van de Vereenigtng Westerweg-zuld, alhier, d.d. 16 September 1931. van P. M. en C. A. Berger, beiden te Helloo. d.d. 11 September 1931, en van mr. C. I 1932, getroost. Ook moet nog worden opgemerkt, dat plaatselijk velen ernstig worden gedupeerd. Het Schermerweg-kwartler wordt geheel bulten de communicatie gebracht, terwijl de afstand tusschen den Omval en de stad aanmerkelijk grooter wordt, wat b.v. voor schoolgaande kinderen zeer onaangenaam I». Naar aanleiding van een en ander komt “ejfciDderheld tqt 0e conclusie, dat door Kalkovensweg tot den Zandersweg. hert aannamen van bet voorstel van den dezen weg en den verbreeden Zand Provincialen Waterstaat de belangen van Alkmaar ernstig worden geschaad en ver volgens dat van Alkmaar geen financieel offer meer mag worden gevraagd, redenen waarom de minderheid den Raad met ernst aanraadt het voorstel der meerderheid niet te aanvaarden. Naar het de meerderheid van het College voorkomt, zal men bij de oplossing van dit vraagstuk allereerst moeten letten op den factor, waarop men den nadruk wil leggen. Het plan van den Provincialen Waterstaat wil In de allereerste plaats het snelverkeer dienen en een behoorlijke communicatie voor de scheepvaart naar Alkmaar verzekeren langs het zükanaal HulgendUk—Zeswlelen— Alkmaar. De ontworpen weg voor snelver keer heeft dezelfde bestemming als de ove rige op het provinciale wegenplan voorko mende wegen, waarop de weg aansluiting heeft. Deze gedachte acht de meerderheid van het College juist en In overeenstemming met de verkeerabehoeften van dezen tijd en van de toekomst. Het wegenvraagstuk moet In het groot woroen bezien. De openbare lichamen moe ten daartoe de handen Ineenslaan en wan neer hier een oplossing kan worden verkre gen. die past In het kader van het provin ciate plan, dan moet dit ook de gemeente iets waard zijn. De meerderheid vestigde er reeds de aandacht op, dat op een Jaarlljk- •che bijdrage uit het wegenfonds van J 2500, d. L 3/3 der geraamde kosten wegens onder houd en afschrijving, mag worden gerekend, zoodat ook In financieel opzicht de samen werking der verschillende lichamen tot uit drukking komt. Hat leiden van het verkeer over één toe gangsweg, waarop de minderheid wijst, acht de meerderheid geen bezwaar. Integendeel, wanneer thans vooruitzicht bestaat op het totstandkomen van een geheel nieuwen, aan alle elschen van het moderne verkeer voldoenden toegangsweg, dan moet men daaraan, naar de meerderheid meent, de voorkeur geven boven de bestaande wegen, die aan die elschen niet of slechts met groote flnancleele offers zullen kunnen voldoen. Zonder de door de minderheid opgewor pen bezwaren van plaatselljken aard te wil len ontkennen, meent de meerderheid toch, dat daaiaan ge-m g-oote barejkonls mag worden genecht by de oplossing van het be langrijke verkeersvraagstuk. dat thans ter sprake Is. Het gemeentebelang vordert, dat een oplossing worde gekozen, die de stad voor een ver-e re-on de gewenschte wijze verband geeft met bet nieuwe wegen wet der Provincie. Vandaar dat de ?er- derheld met nadruk aanbeveelt, mogelijke bezwaren van plaatselljken aard hier niet den doorslag te doen geven. Met verwijzing naar het advies der Com missie van bijstand voor O”- verken, die den toestand ter plaatse bij den Hul- gendtjk, by den Omval en aan den Scher- merweg heeft opgenomen, en naar het ad vies der flnancleele commissie, geven B en W. den Raad in overweging: bun college te machtigen aan Gedepu teerde Staten mede te deelen. dat de Raad in beginsel bereid Is te bevorderen den aan leg van een weg ter‘ verbinding van den ortworpen provincialen weg OmvalSc ha gen met den Kanaaldijk overeenkomstig het provinciale wegenolan en in verband daar mede goed te keuren, dat do voorwaaide sub 6. verbonden aan de toeke; van subsidie voor de uitvoering van het M- Westfrlesche F»--’onnlan( Raadsbesluit van 6 November 1930). tw. het rr«>-«n van een klapbrug bjj den Omval, vervalt. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM, R’dam n. Porto Fer- rajo, was 16 Jan. 7 u. 10 n.m. 40 mijlen O. van Niton. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. AAGTEKERK, 18 Jan. van R’dam Antwerpen ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN ALWAKI. thuisreis. 15 Jan. van Mon tevideo. ROTTERDAM—Z--AMERIKA LUN. ALUDRA, 17 Jan. van Hamburg te R’dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BREEDIJK, uitreis, pass. 17 Jan. Oues- sant. «Wt dit standpunt niet vereenigen en wal «n de volgende redenen: Volgens het oordeel der meerderheid wordt door dezen wegaanleg een belangrijke ver betering verkregen voor bet doorgaand ver keer naar Alkmaar. De minderheid ontkent dit. Vergeiykt men toch den tegenwoordlgen toestand, voor wat betreft de toegangswegen ten Oosten van Alkmaar met den nieuw ontworpen weg. dan tal men, volgens bet oordeel der minder heid tot het besluit moeten komen, dat er •en ernstige verslechtering ontstaat Inplaats van «en verbetering. Kr bestaan aldaar thans drie groote we gen voor snelverkeer naar Alkmaar: ten eerste langs de Noordervaart, in de Scher- meer, welke over den Schermerweg een rech ten toegang geeft naar Alkmaar; ten tweede de weg over den Hulgendyk—Breelaan en vervolgens óf over den Hoornscheweg, wel ke geheel voor het snelverkeer Is vernieuwd en nu nog weer wordt verbreed, óf langs den MUnnlkenweg, welke weg door de auto bussen wordt gevolgd; ten derde de Mid delweg. die uitkomt bij bet punt ten Zuid westen van den polder Heer-Hugowaard. waar de daar bestaande brug verbinding geeft ook met de Breelaan en al het verkeer opvangt, dai uit den Heer-Hugowaard komt met daarachter gelegen gebieden In de rich tingen Behagen en Medembllk. Didlen nu het voorstel der meerderheid wordt aangenomen, verliest Alkmaar, naar de minderheid meent, deze drie toegangen, waaraan jarep en jaren achtereen Is ge werkt om ze te maken tot goede verbindin gen naar alle richtingen, terwyi deze toe gangswegen alle zonder uitzondering op de kortste wyze directe verbinding hebben met den nieuw gsprojecteerden weg voor snel verkeer PurmerendAlkmaarBehagen. Vol gens het plan der meerderheid nu zullen de toegangen dezer wegen voor snelverkeer Worden opgeofferd en deze wegen gezamen- HJk uitkomen op één weg, welke zal loopen langs het Oudorperdykje door den polder Oudorp en de gemeente Oudorp tot op een bepaald punt in den polder de Schermeer, waar hy dan aansluit aan den weg Pur merendAlkmaarSc hagen. Het is volgens de minderheid onnoodlg te zeggen, dat hier precies het omgekeerde plaats heeft van wat het steeds In omvang en snelheid toenemende verkeer eischt; in plaats dat het toenemende verkeer langs meerdere wegen naar de stad wordt geleld, wordt het hier op één punt samengebracht en nog wel dicht by de brug over het nieu we kanaal, zoodat dit geheele verkeer met Alkmaar over één brug moet. Dat de Provinciale Waterstaat met zoo’n plan komt, laat zich, naar de minderheid meent, denken. Hiermede toch wordt een kostbaar bruggenvraagstuk. dat nu een maal eigen Is aan den aanleg van kanalen, opgelost op de voor de Provincie minst kostbare wyze, terwyi Alkmaar het aan loggen van den nieuwen weg voor zijn re kening krygt. Waar evenwel de gemeente hier uitste- Jan. van n. Amst. Jan. in t patronaat een lezing zal gehouden worden over bedryfsooekhouden. waarna go- tracht zal worden een cursus op te richten. Hierna werd door den penningmeester re kening en verantwoording afgelegd, waaruit bleek, dat ontvangen was f 11.016.86 uitga, geven f 11.01291, zoodat het batig Jta. f 3.65 bedroeg. Aan de beurt van aftreden waren de voor zitter Job. Llefling en de secretaris P Mel ker. De vooruitte- wenschte niet voor seu nieuwe verkiezing In aanmerking te komen. Bij eerste stemming kreeg P. Melker 1A P. Swart 5 en N Kontng 4 stemmen, ta overige waren verdeeld. By de herstemming kreeg de heer Koning 13 stemmen, ris ren Melker en Koning nemen de benoeming aan. Vervolgens las de secretaris een uitvoerig jaarverslag, waarin op de eerste plsatg hulde gebracht wordt aan den vorigen gets- telijk adviseur. Van past ooi Lovaard de afd. de beste verwachtingen daar dere reeds elders de sporen op het gebied ren vereenIglngsleven verdiend heeft. Fesloten werd dit jaa geen oude »«M- beziénsloffen te koopen, doch alleen nieuwe, Daar de rondvraag niets opleverde, werd de vergadering op de gewone wijze met te christeiyken groet gesloten. dankt grootendeels haar succes In ^De Goe- I de Fee" aan de origineele gezegden, die de I schrijver haar in den mond legt en aan de kostelijke situaties, waarin hij haar plaatst. Verbeeldt u. Zij is In kennis gekomen met een schatrijken Amerikaan, die haar belooft, haar echtgenoot, dien zy niet bezit, aan een goedbetaalde positie te helpen. Als haar man moet de eerste de beste advocaat fun- geeren, dien zy in den telefoongids vindt Dit Is een broodarme advocaat van 50 jaar één van de vele onwaarschynlUkheden In dit stuk met een armzalige praktijk. Als zö echter de voorwaarde met nakomt, „emdat zy haar eer voor geen goud wil ver- koopen”, wordt de advocaat uit den gids weer even vlug van zyn schitterende carrière be roofd, als hy er aan was gekomen. De meer dan vyftlg bestellingen voor de installatie van het nieuwe kantoor gaan weer stuk voor stuk terug naar den leve rancier en de bel gaat slechts om den ar men advocaat eraan te herinneren, dat het weer de eerste van de maand is, waarop meermalen teniggestuurde kwitanties wor den aangeboden. De connecties met den Amerikaan zyn verbroken en het „happy end" komt, door- dat de goede fee. als een heel gewoon ster- veUngetje met den ober-kellner uit hotel, waar zij avontuurlijke momenten leefde. In bet huweiyksbootje stapt. De schrijver heeft echter nog een toegiftje voor het publiek als verrassing bewaard en weer gaat het doek op. om denzelfden per soon uit het stuk aan het publiek voor te stellen, zooals het leven ze na tien jaar gemaakt tueft. De goede fee is nóch met den ober, nóch met den Amerikaan, nóch met den armen advocaat getrouwd, doch met een referen daris. dien zy tien jaar geleden niet uit kon staan, omdat hy „etwas angeheltert” was. Dit toegiftje mag byzonder geslaagd hee- ten. omdat het de spanning even terug brengt en tevens nog aardige verrassingen biedt. We zeiden het reeds. Annie van Ees had succes: uitbundig succes van open (Aekjes; omdat zy de geestigheden in het stuk ook geestig naar voren bracht, op de haar eigen scluüksche wijze. Het ietwat-sentlmenteele, dat hier-en-daar te bespeuren valt, tracht zy te beperken, om niet te storen. Vermakeiyk was zij In haar overgang van dame tot gewoon volksmeisje;'het frappan te verschil In haar optreden tegenover den Amerikaan en dat tegenover haar vriend, den ober Vermakeiyk ook haar verkeerd-gebruiken van vreemde woorden, waarvan rij de porté niet kent. zy gaf de zoo gewilde vlotte vertolking van een vlotte rol Cor van der Lugt was een ober, dien men pas uit het Carlton gearriveerd waande; als mensch In het samenspel met Lou vonden wy hem de meest aannemeiyke figuur der medespelen den. We herinneren ons oa. het moment, waarin hij haar de toekomst schil dert als gelukkige bezitter van een „fijn res- taurannetje”. Adolphe Engers was de advocaat; in dit stuk de caricatuur. zooals we er In de meeste Molnar-spelen een aantreffen. Hy wist, ondanks het ongewoon type, dat hij was een zeer aanneemlljke creatie te geven. De Amerikaan Anton Roemer kon ons vooral in in maar matig bekoren; als charmeur had hij echter goede verdiensten. Louise Kooyman maakte van de ondank bare secretaresse-rol wat er van te maken was, terwyt Ludger Eringa een aannemeiyke creatie van den aangeschoten referen daris. Het décor van de hotelkamer viel byzon- der in den smaak, terwijl ook dat van n en m goedgekozen was. Voor de belde dames-actrices waren er bloemen aangeboden door den voorzitter van den Kunstkring, den heer D. Klomp. Doeken van Filarsky sierden de zaal. Vermelden we nog, dat ondanks het feit, dat ,.De Goede Fee" dezer dagen In Alk maar komt verscheidene Alkmaarders dit niet konden afwachten en reeds naar Ber gen gekomen waren om haar te zien. 18 Jan. van Parijs LINGESTROOM 17 Jan. van Londen. LEEUW ARDEN 18 Jan. van Londen te Vlieland. ZEELAND pass 16 Jan. Dungeness. MIRZA pass. 17 Jan. Dungeness. FLYING SCOTSMAN ms. Hamburg Exmóuth pass. 15 Jan. Bevezler. GOOTE prss. 16 Jan. Bevezler. ATLANTIC ms. 15 Jan. van Exmouth n. Par. 8TRYPE. Cardiff n. Rouaan. pass. 16 Jan. Barry Island. IRIS m.s. 17 Jan. van Plymouth n. Fowey HARMINA ms. 14 Jan. van Blyth n Truro. PAX I ms. Leith n. Londen pass. 16 Jan. Flam borough Head. PROF. BUYS 18 Jan. van Hull te VUel land. MARGINA ms. Hull. NOORD-HOLLAND, 17 Jan. van R’dam te Goole. MID6LAND, Immlngham. APOLLINARIS V ms Grimsby n. Sout hampton. 18 Jan. te Lowestoft, met mo- torschade. OEERTRUTDA ms 14 Jan. van Lortden te Ijswlch APOI.LINART8 Brightllngsea n. VI ms. 15 Jan. Wilhelmshafen. HELKA 16 Jan. van Stamboul n. Batoum MENEA Java n. Amst. 16 Jan. van Port I Soudan. UCKERMARK Java n. Amst. pass. 17 Jan. Perim. J. B. AUG. KESSLER 16 Jan. van 8a- bang n. ARNFRIED nambuco. POSSUM 14 Jan van Borton n Balti more JOBSHAVEN naar Sligo was 17 Jan. 1 u. 25 nm 60 myien W. van Valentla. LINGE. naar Barry, was 17 Jan. 9 uur 50 v.m 50 myien Z. van Lands End. ROTTERDAM tank Baton Rouge n. R’dam was 17 Jan 1 u 20 v.m. 1330 myien Z W. van Valentla. JONGE ANTHONY, 17 Jan. van Mlddl. Zee te R’dam. BATAVIER vn, 17 Jan. van Mlddlesbro te R’dam WESTPOLDER, 17 Jan, van Londen te R’dam. IMPORT. 17 Jan. van Londen te R’dam. WAAL. 17 Jsn. van Hargshamn te R’dam. WESTLAND, 17 Jan van Leith te R’dam. BATAVIER I, 18 Jan. van Hamburg te R’dam. POELDIEP. 17 Jan. van R’dam te Kings- lynn. OUD- BEYER LA ND, n. Cardiff. MEUSE, ms.. 16Jan. van R’dam n. Partis. BEYERLAND, 16 Jan. R’dam n, W. Hart lepool. BATAVIER VIT!, 16 an. van R’dam naar Bordeaux. EXPORT 17 Jan van R’dam te Londen. BATAVIER V, 17 Jan. van R’dam te Gra vesend. ORANJEPOLDER, 17 Jan van R’dam te Londen. ESCAUT, Klnglynn. 8AMBRE. Kingslynn. ARY SCHEFFER. 17 Jan. van R’dam te Havre. GRONINGEN. Londen. JONGE JOHANNA. 16 Jan. van Marseil le n. Valencia JONGE ELISABETH. Almeria n. R’dam. pass. 17 Jan. Finlsterre. FRIESLAND. 17 Jan. Hamburg. HOOGLAND, Bremen. NIEUWLAND, Grangemouth. MARNE, m.s., te R’dam. EXPRESS. Antwerpen. THEEMS Dordrecht. RUN, Londen. FLYING NORSEMAN, mx 16 Jan. van Southampton te Gent. RENMIS ms.. 16 Jan. van Londen 2te Gent. ANTWERPEN ’ms Antwerpen n. Shore ham, pass. 16 aJn. VUsslngen. JEANNETTE, Antwerpen n. pass. 16 Jan. VUsslngen. BRABANT, ms., Antwerpen n. Shore ham. pass. 16 Jan. VUsslngen. 16 Jan. van Londen van de Tyne Wijziging Verordeningen Han- delsschool en Handelsavondschooi. (Bjjlage Nr. 19). In by lage nr. 220 tot het Raadsverslag 1931 hebben B. en W. den Raad oxn. voor gesteld met ingang van 1 September 1932 aan de Handelsavondschooi als vakken van onderwys in te voeren stenografie en machlneachrUven. en de facultatieve lessen in die vakken te doen geven op den Woens dagavond. Tot nu toe werd onderwys ge geven op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag en Vrijdagavond. Neemt de Raad bedoeld voorstel aan. dan wordt het aantal avon den per week, waarop de concierge van de school dienst zal moeten doen, van 4 op 5 gebracht. Het komt B. en W. blliyk voor, dat het salaris In gelUke verhouding wordt verhoogd. Aangezien de tegenwoordige functionaris de maxlmum-wedde heeft, moet het bedrag der kosten van invoering van genoemde vakken worden verhoogd met 107 per jaar (wedde 100, pensioen kosten 7 pet. f 7). In aansluiting op de voorstellen, voor komende in byiage nr. 220 van 1931, stel len B. en W. den Raad thans nog vóór vast te stellen de verordening tot wyziging van de Verordening, regelende de bezoldi ging van het bedienend personeel aan het Gymnasium, de Handelsschool en de Han delsavondschooi 16 Jan. van Gent te

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 14