ALKMAAR P K Burgelijke Stand van Alkmaar LHUGOWAARD- B NOORD D« Oproeping Beëedigd fr 1 DEN HELDER t c Bond van Ziekenkassen tl Dil ïaaï 1 b«< de< Jat «iel i ee 14 het ond I kaï sfr I v6 kaï c biy riei llev Me; Een uur loon voor den strijd in de textielindustrie EGMOND-BINNEN TUTJENHORN BLOKKER SCHAGEN ASSENDELÉ i ANDIJK WESTWOUD ^3 CS Dienstregeling Spoorwegen BRAND d. WEUDE, Perm. Uitslag veiling J. Rul’ samen werd ge- N. V. Noorder Bank Alkmaar In voor aan- Vry- beti geworden KI. Weel C betoonde belangstelling. Na gezellig Tentoonstelling voor Tand- en Mond- Hygiene te Alkmaar Jaarvergadering van de Alkmaarsche Brandweer met deze van zyn O vim tzgi bui café „Het Wapen van Munster”, Verdronkenoord. Zooals altijd goed als allen hoofdlieden beide de bet Crisis Comité, de heer C. Mol, gemeente ontvanger, alhier. De gelegenheid tot het aanvragen bestaat tot en met Maandag 8 Februari des voormld- dags 12 uur. klaring van de op te voeren hartelijk verwelkomd. De avond N lam Enj Ma O ner zuil pio ge» dar VO pul vei 1 bol gel sch rlcl Gr hei hit sch I plc net I uit der der we< bni vin ont nle dez vor gin T Br. GE BEI Naar wy vernemen, zal in de op 24 Febr. a.s. te houden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders van de N. V. Noorder Bank te Alkmaar worden voorgesteld over het boekjaar 1931 een dividend uit te keeren van 5 pCt. (vorig Jaar 9 pCt.). Heden Is de heer F. Schipper van de Ar rondissementsrechtbank alhier, beëedigd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand deze gemeente. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelljk aan te melden ter ge meen te-secretarie, afdeellng bevolking: En. gelbart van het Hul, gekomen van Beverwijk. Aan de hand van gevallen uit de practyk toonde de beer Van Slingerland aan. dat door onwetendheid verschillende arbeiders niet voldoende profiteered van de voordeelen die deze wet hun biedt De voorzitter wees er daarom nog eens op, dat de leden zich tot het adviesbureau moeten wenden, waar zij alle inlichtingen kosteloos kunnen ver krijgen. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand van 23 Febr. Ge boren: J. JongsmaHoekstra, a Overleden: J. La veilde Ruyter, 67 j. P. F. Huig, 5 weken. Intrekking rijbewijs De bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan P. Koger, wonende alhier, voor een termijn van één Jaar, ingegaan op 19 Januari 1932. heeft willen aanvaarden, aan het een eere-comlté van verschillende offlcieele personen, o. w. de wethouders de zer gemeente Het gemeentebestuur heelt voorts uiting gegeven aan haar sjTiipathle met he tdoel dezer tentoonstelling door het kosteloos in gebruik geven van localiteiten in de Handelsschool alhier. Moge de ten- 1 toon «tal li na met lezingen en flknvertoonin- gen, het hare bijdragen tot dat doei, het in wijden kring verspreiden van juistere inzich ten Inzake mond- en tand-verzorging, en in de beteekenis daarvan. Voor nadere bijzonderheden zie men aan plakbiljetten en advertenties. Naar wij vernemen zal de Afdeellng Noord- Holland der Ned. My. tot Bevordering der Tandheelkunde, met medewerking van ver schillende plaatseiyke vereenigingen op pae- dagoglsch, hygiënisch en medisch gebied, in de laatste dagen van deze week te Alkmaar een tentoonstelling organlseeren op het ge bied der tand- en mond-hyglëne. zy heeft daartoe van de Ned. Vereen, tot Bestrijding van Tandbederf de beschikking gekregen over het aan die vereenlglng toebehoorende tentoonstellingsmateriaal en van films, op dit gebied betrekking hebbende, echter slechts voor korten tyd, aangezien achtereenvolgens in verschillende hoofdplaatsen van deze pro vincie binnen een begrensden tydsduur een dergeUJke propaganda-actle voor mondver- zorging aal worden gevoerd. In Alkmaar vangt de tento-mstelllny aan hedenavond 4 Februari, uitsluitend voor genoodigden. De heer Westerhof, wet houder dezer gemeente, heeft zich bereid verklaard daarby officieel een openings woord te spreken. Voor het publiek Is de tentoonstelling geopend ax. Vrijdagavond en M. Zaterdag en Zondag, *Z middags en 's avonds, tegen geringe entrée. Op ieder van die avonden zal een spreker oen onder werp uit het-gebied der tentoenslel'ing be handelen, waarna een der films zal worden vertoond. Voorts zal getracnt w >rden die fllmvertooning ook te brengen aan de leer lingen van de noogste klassen oer lagere scholen. In een comité dat deze actie wil steunen hebben bestuursleden van diverse plaatseiy- ke vereenigingen zitting genomen, terwijl burgemeester mr. Wendelaar het eere-voor- zltterochap hoofd van De rekening werd goedgekeurd onder dank aan de controle-commissie en aan den pen ningmeester voor zyn goede beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren P Sachs en K. Tijm, werden herbenoemd. Bloemenkeuze 1932. Het bestuur stelde voor dit jaar aan de kinderen uit te reiken, voor Jongens: een Margriet en 1 pakje zaad voor lage Afrikaan; voor meisjes: een Lobe lia en zaad voor Leeuwenbek. De bedoeling is deze uit te reiken aan twee kinderen in elk gezin. Voor de ouderen werd de keus bepaald op Roode Geranium, Bladbegonia, Witte Chrysant, Petunia en Fuchsia. Aan genomen. Ingekomen de goedkeuring van het ge meentebestuur tot het houden eener ten toonstelling van getrokken tulpen op Zondag 28 Februari as. en daraaan een tweetal at tracties te verbinden. Een verzoek van den heer J. Rooker, café houder in het Dorpshuis te Westerblokker, die de tentoonstelling ook te Westerblokker wil gehouden zien, jaar om jaar, werd na stemming afgewezen. De voorzitter hoopte, dat nu de tentoonstelling in Oosterblokker zal biyven, dit besluit goed moge zyn en de teleurstelling voor Westerblokker geen af breuk zal doen aan de vereenlglng. Onderling zullen de data der verschillende tentoonstellingen worden geregeld. De heer K. Korver vroeg of het 10-Jarlg bestaan der vereenlglng eenigsslns zal wor den gevierd en zoo ja, of het bestuur wordt overgelaten hierin te regelen naar goed dunken. De besprekingen, welke hierop volgden, hadden tot resultaat, dat in afwachting van gunstiger tyden een feesteiyke viering In den vorm van revue of tooneel werd uit- geételd. Het moet gaan bulten bezwaar van de kas. Met den wensch, dat de goede geest, welke heerscht In de vereenlglng, mag blyven voortleven, sloot de voorzitter dan de ver gadering. Aan de R-K. bouwvakarbeiders hier ter stede wordt medegedeeld, dat de steuniysten vanaf 16 Februari by hen aan huis ter tee- kaulng zullen worden aangeboden. Namens het Steuncomité: P. A. FRANSEN, Voorz. H. HÜZES, Beer. K. v. d. WEUDE, Penn. Gisteravond was de Alkmaarsche willige Brandweer ter Jaarvergadering ge- allarmeerd In de nieuwe restautariezaal van aan het hadden zoo zoowel als manschappen aan den oproep gehoor ge geven. Wat, gezien den Innemenden geest In het corps en de buitengewoon prettige stem ming waarin deze vergaderingen plegen te verloopen, heelemaal geen verwondering wekt. Deze jaarvergaderingen worden In het bijzonder gewyd aan hen, voor wie de on- verbiddeiyke leeftydsgrens het uur van af scheid doet slaan en tevens ter verwelkoming van de frissche krachten. Aanwezig waren ojl Mr. W. C. Wende laar, burgemeester en Mr. A. Koelma, secre taris der gemeente, de heer C. Walraven, commissaris van Politie en Stlenstra, in specteur, tevens de oud-commandant de heer 8. Frayman. Ook was ter vergadering ver schenen de echtgenoote en de dochter van de scheldenden brandmeester M. Ringers. De commandant, de heer F. Ringers, open de de vergadering. Hoewel de eerste plicht van een brandweerman is, op tyd te zyn, verontschuldigde hy zich nu voor bet Iet wat te laat beginnen. Hy herinnert aan een jaar terug, toen het vertrouwen van het gemeenSbeetuur hem op den post van com mandant-had geplaatst, in de plaats van den heer Frayman, die. hoewel gelukkig nog ge zond, wegerjj het bereiken van den leeftyds grens moest aftreden. Spr. acht het gelukkig, dat art. 8 van het reglement deze jaariyk- sche byeenkomst voorschryft. Hierna begroet hy alle achtereenvolgens de verschillende genoodigden, In het oyzon- der den burgemeester. den opperbrand- meester, of liever oppercommandant. Hy maakt van den gelegenheid gebruik, om den burgemeester en zyn gezin, die nog in het octaaf van het zilveren feest zyn. in aan sluiting op de bloemenhulde, welke de brand weer Zondag JJ. zond, nogeens van harte met dit feest geluk te wenschen (langdurig applaus). OUDORP Het Parochiefeest in het Parochiehuis In stilte werd het reeds eenige dagen ge fluisterd: „Pastoor geeft een uitvoering”. En als dan sommigen de schouders ophaalden, dan werd er by .kris en kras” gezworen, dat het toch wel wat zou worden. En het is wer- keiyk heel wat geworden ook. Dinsdagavond werden alle parochianen ultgenoodlgd op het feest, dat een Parochie feest moest worden. De verrassende ultnoodlglng, een keurig programma, met den tekst der liederen vol ledig er In en waaruit men vernam, dat onze pastoor een uitvoering gaf, zender eenige geldeiyke heffing. Het programma vermeld de niet wat de bedoeling elgeniyk was van dit parochiefeest, maar dat vernamen we toen zjjn Z.eerw. de bijeenkomst het welkom had toegeroepen en in zyn openingswoord heel duldeiyk te verstaan gaf, wat er groeien moet uit dit feest. De zaal was stampvol. Burgemeester Bos en andere notabelen waren tegenwoordig-, hun gold bet eerste welkom en dan de koorzangers en tooneelis- ten en daarna de overigen, die In zoo groote getalen gehoor hadden gegeven aan de ult noodlglng. Pastoor Van Baaren gaf allereerst een klein overzicht van de geschiedenis van het gebouw; het vereenlglngsgebouw, dat een parochiehuis moet zyn. Langen tijd was het Vereenlglngsgebouw In gebruik als noodlokaal voor de school kinderen, aldus de zeereerw. spreker, maar nadat het Vereenlglngsgebouw er staat, is het Parochiehuis weer in eere hersteld. Het Kerkbestuur had zich beyverd, om vele verbeteringen aan te brengen, om de zaal en tooneel een goed aanzien te geven. Maar vooral voor bet materiaal, stoelen ta fels, warmte, licht, waterleiding en veie an- Gestaagd. Onze plaatsgenoote mej. N Mul slaa^e gisteren te Den Haag voor bet examen coupeuse van de Modevakschol E_N.SA.ID. mocht wezen op zyn uitstekenden stjSit van dienst. Meer dan 33 Jaar heeft hij fe alle rangen de Alkmaarsche Brandweer gediend. Het zal hem moeite kosten, evenals vroeger den heeren Frayman en Van Dyk, het corps te verlaten. De bepaling over den leeftijd Is echter onverbiddeiyk. Onder luid applaus overhandigde spr. den heer Ringers het kruis van den Kon Ned. Brandwcerver. mat dl- ploma. Achtereenvolgens ontvingen nu de heeren De Groot en Bakkum, die 30 jaar. en de hee ren Ris en Staadegaard, die 25 Ja ren dienst hebben, onder harteiyke dankbetuiging voor hun werken, de zilveren medaille en diploma. De heer M. Ringers dankt namens alle scheldenden voor de ontvangen onderschei ding. Hy hoopt, dat de prettige familieband tusschen de corpse zal blyven bestaan. Hier na werd door den burgemeester de heer Lut- Jeharms geïnstalleerd als brandmeester en de heer Haasbroek tot adjunct-brandmees- ter. De heer -Lutjeharms dankt namens nieuwe functionarissen. Terecht heeft burgemeester er aan herinnerd, dat brand weerman-zijn by hen een familietrek Is. Na dat reeds hun vaders de brandweer gediend hadden, zyn zy. de kinderen, opgeklommen van spuitgast tot kaderlid. Nadat de heer Jb. Lind. als commandant van „Kwiek” den nleuwbenoemden had ge feliciteerd. deed commandant Ringers nog verschillende mededeellngen betreffende het uitrukken der spuiten. Na de rondvraag waarby gewezen werd op de wenscheiykheld van eenige olie-jassen, volgde met een dankwoord. In het byzonder aan den burgemeester de sluiting van het officieel gedeelte. Nog lang bleef men echter gezellig byeen, waarby bleek, dat onze brandweer, behalve de kunst snel en krachtig vuur te blusschen, ook uitstekend, die van zang en voordracht verstaat. Donderdagmiddag brak brand uit in den hooiberg van den heer J. Groen te Hugo- waardNoord. De koelen werden yiings bulten gebracht. Eerst met emmers water, door de vele rappe handen aangevoerd, en later met de Mover brands puit werd de brand gebluscht. De hooiberg brandde gedeelteiyk af, als mede een voorraad hooi, de rest leed veel waterschade, de koestal bleef behouden. Ver- moedeiyke oorzaak Is bet spelen met luci fers door kinderen, wy vernemen dat het hooi matig verzekerd was. Anti-cornmunistlsche avond-Woensdag avond wann vele belangstellenden samen- -- - - gestroomd Ir. het Vereenlglngsgebouw om te *^*eP ga\DO*. Tee. *^.P‘ P>t hooren en zien wat het communisme geeft en brengt. Zelden zal de groote zaal atn gevuld zyn geweest als toen de voorzitter der Propagandaclub, de heer C. Stoop, de aanwezigen een hartelUk welkom toeriep, allen een leerzamen avond toewenschte en daarna het woord gaf aan den spreker van dezen avond, den heer Nicwal, propagandist van het antl-communlstlsch propaganda bureau te Soest. Deze begon met er op te wyzen, dat wy allen het communisme ver- oordeelen. omdat wy uit krantenberichten hebben gehoord wat bet heeft gebracht in Rusland. Mexico, China en in de laatste maanden ook in Spanje. Het communisme maakt propaganda door revoluties voor te bereiden en geldelyk te steunen. Alle wel denkende christenen moesten, zegt spreker, zich aané-m slulen, om op te trekken met woord en met daad tegen het roode gevaar dat vanuit Moskou de wereld dreigt te over- stroomen. W Hoe kannen wy strijden tegen het commu nisme met de daad? Wy kunnen dat door de zendbrieven van onzen Heiligen Vader den Paus, de onvolprezen Encyclieken Ute- rum Novarum”, en „Quadragesimo Anno* niet als waarde volle juweelen in kasten op te sluiten, maar ze te beleven zooals daarin word aangegeven. Dat kunnen de arbeiders door zich te organlseeren In Christelijke vak organisaties Dat kunnen de werkgevers door hun arbeiders het loon dat zy verdienen, niet te onthouden, en door niet op onrede- tyke manier stakingen uit te lokken of zon der noodzaak de arbeiders te ontslaan. Waar het communlsmme de baas is, be- teekent dat een strUd tegen den godsdienst en tegen God. Spreker herinnerde aan da verbanning der Jezuïeten uit Spanje. Het dod van deze anti-communistlsehe avonden is alle Christenen te bewegen zich hecht aanéén te sluiten om een onwrikbaar front te vormen en daardoor en met behulp van het gebed den verderen voortgang van het communisme te stuiten. Vervolgens werden lichtbeelden vertoond welke bestonden uit authentieke foto's. Uit voerig werden deze toegelicht, zoodat de aan wezigen een getrouw beeld kregen van de „zegeningen” welke het communisme Rus land heeft gebracht. Hierna volgde de anti communistische film „De keten des doods". Deze was In scène gezet door Russisch» bannelingen, die over de grens waren g»- vlucht. Volgens de offlcieele Russische statistie ken werden tot nu toe ruim 4 mlllloen men seden vermoord. Ruim 7 duizend kerken en kloosters werden verwoest, terwyi ontelbare kinderen uitgehongerd en halfwild langs de straten loopen Dat alles gebeurt terwijl negentig procent der bevolking antl-commu- nistlsch is. Na deze uiterst leerzame avond hoopte de spreker dat, nu allen gezien hebben wat het communlsmme brengt, een leder op zijn wyze en allen in vereenlglng zullen trachten het communisme in ons land onmogeiyk te maken. De voorzitter bracht hierna allen dank voor de groote aandacht waarmee de spre ker was gevolgd, en dezen voor de leerzame lezing, waarna sluiting volgde. Jaarvergadering Floralla. Woensdag avond hield de Floralia-vereeniglng „Blokker en Omstreken” haar algemeene vergadering In het lokaal .De Witte Eenhoorn" te Oos terblokker. De goed bezochte vergadering werd door den voorzitter, den heer P. de Boer Cz.. geopend met een welkomstwoord. Ondanks de crisis is *31 voor de vereeni- ging een gunstig jaar geweest. Pessimistisch stemt de toestand in landbouw- en zuivel bedrijven. waarvan de gevolgen ook op deze vereenlglng zullen terugslaan. Het jaarverslag, door den secretaris ge lezen, werd onder applaus en een dankwoord van den voorzitter goedgekeurd. Het ledental is thans 350. De rekening van den penningmeester geeft aan In ontvangsten ƒ952.37 en in uitgaaf 872.75. Batig saldo 79.62, waarby komt £en tegoed van 7.50. Cristo-Comlté In aansluiting op bet reeds medegedeelde omtrent verstrekking van zwavelzure ammoniak aan noodiydende eigen boeren en tuinders In deze gemeente wordt nog medegedeeld dat krachtens besluit van het nationaal Crisls-Comlte In Den Haag voor deze verstrekking ook in aanmerking kunnen komen noodiydende boeren en tuin ders met een In cultuur gebracht gebied van 1 tot 5 H A. Met nadruk moet het Nationaal Comité er echter op wyzen dat deze verstrekking uit sluitend dient 'e geschieden In gevallen, waarin het den grondgebruiker geldelyk een ernstig bezwaar zoude zyn deze uitgaaf zelf te bekostigen. Degenen die meenen voor deze vsrstrezklng In aanmerking te kunnen komen, moeten De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier bericht ons heden, dat de laatste besprekingen In den Spoorwegwad gehouden, het vermoeden wettigen, dat met ingang van de zomer- dienstregeling eenige belangrijke verbeterin gen zullen worden ingevoerd, welke de Ka mer by voortduring bepleitte. O.a. zullen door versnelling van den treinenloop vanaf Amsterdam naar het zuiden en oosten," al daar 26 betere aansluitingen in de verbin ding naar Alkmaar worden verkregen. Bovendien zal naar alle waarschyniyk- heid op het baanvak AlkmaarHaarlem buurtverkeer worden Ingevoerd. Tot het Invoeren van binyker en betere spoorwegboekjes, waarop de Kamer her haaldelijk heeft aangedrongen wordt nog niet overgegaan, doch zal het lettertype der goedkoopere boekjes worden verbeterd. Tenslotte zal trein no. 2483, vertrek van Amsterdam 20.59, na 22 Mei op werkdagen doorloopen naar Den Helder. Vertrek Alk maar 21.48, aankomst Den Hejder 22.38. Op het verkrijgen van buurtverkeer op het traject AlkmaarDen Helder, hetgeen de Kamer eveneens verzocht, bestaat nog geen uitzicht, doch de Kamer biyft terzake diligent. dig brand voldoende materiaal en trekkracht om te helpen. Gistermiddag vergaderde de Bond van Ziekenkassen „N. Holland boven hot U” In „het Gulden Vlies” te Alkmaar. De vergadering stond onder leiding van den heer h. G. Rys te Warmenhuizen, welke memoreerde het verschelden van den heer Visser te Kleuwe Nledorp. die voorzitter was van den Bond. Als een stille hulde aan den overleoene, wiens adviezen en voorlich ting steeds op hoogen prijs werden gesteld: werd deze een oogenbllk staande herdacht. Betreurer.de het heengaan van den voor zitter, w’nschte spr. toch op den ingeslagen weg voort te gaan, welke door hem is uitge stippeld, in de wetenschap, dat die de juiste la. Spr. roept allen een harteiyk welkom toe en constateerde met genoegen, dat geen één kas is achterwege gebleven om aan de be sprekingen deel te nemen. De notulen werden gelezen en onveranderd vaatgestad. Eenige mededeellngen werden gedaan aan gaande de afwikkeling van het reserve fonds, welke de goedkeuring der vergadering konden wegdragen. Als bestuurslid ter voorziening in de vaca ture van wy’en den heer Visser werd ge kozen de heer H. Vrouwe te Uitgeest. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het hoofdbestuur om een uniforme regeling toe te passen betreffende de contri butie, zulk* mede in verband met net vol gende punt der agenda hetwelk bevatte een onderlinge herverzekering aan te gaan, welke beoogde, na 13 weken ziek zyn uit het her verzekering? fonds aan de kassen terug te betalen 50 pCt. van het over de 14e26e week ziekengeld, 70 pCt. van het over de 27e52e week en 90 pCt. van het over de 53e104e week. De premie bedraagt 10 pCt der totaal ontvangen contributie over het afgeloopen Jaar. De hervet zekering omvat alle ziektege vallen. die na 31 December 1931 gemeld worden en waarvan dus na 31 Maart 1932 de 14e week ingaat. Uit de gevoerde dlscu&sie's bleek, dat er by een enkele kas eenige bezwaren beston den, aangaande de uniforme regeling der contributie en de langdurige uitkeerlngs- duur, terwyi daarentegen bet overgroote deel der kassen veel gevoelde voor doorvoering der herverzekering, waartoe tevens werd be sloten. Goedgevonden werd om over 1931 nog de halve contributie te beffen, zulks made In verband met de gemaakte onkosten- Niets meer van belang aan de orde zynde, sloot de voorzitter met «oorden van dank de vergadering. heer P. Timmerman. de ballotage plaats van tvae Na een korte rondvraag werd de vergade ring onder dank door den voorzlter es sloten. Burgert, stand Geboren: Jacobus, socn van Jan Beets en van Elisabeth Slootweg. Ondertrouwd: Jacob Nyboer, 28 Jaar, arbei der en Anna Achholzer, 25 jaar, zonder be* roep, beiden te Behagen. Getrouwd: Johannes Marinus Floris Wulff, en Cornelia Pleternelia Franzen. Vereenlglngsgebouw gebruikt werd voor uit voeringen van tooneel, muziek en zang, ver gaderingen en cursussen, was echter niet het voornaamste doel der stichting, volgens spr. Het voornaamste doel Is, gehoor gevende aan onze kerkeluke overheden, het bezitten van een gebouw voor onze jeugd, het Patronaats- en Gezellenhuis. Een huls, waar onze Jon gens opgeleid en voorgelicht worden, gevormd tot echte katholieke jongens en mannen. Daarby is het goed dat we een gebouw bezitten als dit, opdat de katholieken bijeen kunnen komen, ook buiten het kerkgebouw; dat zy een Parochiehuis bezitten, een Paro chiehuis, waar zy byeen kunnen komen, cm als dezen avond, byeen te zyn, zoo eensge zind en vredelievend, gezellig en tevreden. Daartoe is bet noodig dat men elkaar be grijpt en verdraagt. Dat men doordrongen zU van de waarheid: „Eendracht maakt macht”. Samenwerking dus van allen, en dan kan er veel edels, goeds en schoons tot stand komem Het „Parochiehuis" zal moeten zyn, een hulp tot bevordering van den echt katholie ken levenswandel van alle parochianen. Op voedend de jongeren én behoudende voor de ouderen. Dan zal het Kerkbestuur beloond zyn voor de moeiten en kosten van het Inrichten en onderhoud van dit gebouw. Daarna gaf zyn Eerw. een „uiteenzetting wat de kunst en hare beoefening wil zeggen. Hoe de Kunst Is voortgakomen uit den gods dienst en door haar altyd is beschermd ge worden. Tenslotte deed zyn Zeereerw. een beroep op allen om mede te werken voor bet goede doel: Raamhoorlgheld en eendracht onder ling, opdat de Idee werkeiykheld zal worden: één groote vereenlglng van alle parochianen, die hier in het Parochiehuis zich thuis ge voelen. Dank bracht spr. aan de heeren tooneel- spelers en de leden van bet zangkoor voor hunne bereidwilligheid. Daarna gaven de koristen een paar liede- Allereerst bet tooneelstukje getiteld: Naamsverwarring”. De veelvuldig voorkomende naam Jansen; „t Is Jansen hier, *t is Jansen daar en Jan sen overal”, werd hierin op kluchtige wyze aangetoond; hoe daardoor allerlei vergissin gen kunnen ontstaan. Daarna gaven de koristen een paar lledee- ren ten gehoore, afgewisseld wederom met een tooneelstukje, genaamd: „Zwarte Piet” dat allen heeft doen schudden van t lachen. De komische Terzet van Adrlaan, Christiaan en Bastiaan, sloeg geweldig In, en dan bet komische ,De honderdduizend uit de loterij” dat allen bekend was, werd vertoond op nieu we wyze en wel zoo nieuw, dat het publiek de heeren tot een herhaling wist over te halen! Pastoor begeleidde op de piano den zang en tooneelstukken. Tot slot werd „Roomscbe Blydschap" door allen gezongen. Het was een avond van veel genoegen, ernst, luim en leering. De Zeer- Eerw. heer pastoor, die hiertoe alles beeft gedaan, de repetltlën geleid en dezen avond doen slagen door zyn openingswoord, heeft daar alle eer van. Wenschen wy hem van harte alle succes, ook hedenavond, als de herhaling van giste ren plaats beeft en vooral, dat moge groeien en bloeien de geest van saamhoorlgheid en eendracht, opdat allen samenbouwen en on derhouden den echten Roomschen geest van vrede! Als steeds zorgde Guurtje voor de eonsump- Verder wenscht spr. een woord van dank te brengen aan den beer Hamstra, onder wiens leiding bet materiaal zoo keurig ver zorgd is. Het afgeloopen jaar Is zonder groote on gelukken voorby gegaan. Alleen by den brand te Helloo, brak de heer G. Wit, door de gladheid van den weg zyn band. Spreker wil aan alle leden van den brand weer deze goede raad geven: bewaar ten allen tyde je kalmte. By eiken brand in alle gevaren zal kalm optreden het grootst mo ge bjk effect hebben. Men den wensch voor een prettlgen avond, opent spr. deze bijeenkomst. Het woord was nu aan den burgemeester. Spreker heeft wel eens gehoord, dat men na afloop van een brand wel eens naar London gaat. Nu hy deze keurige zaal ge zien had, kan by het zich voorstellen. Hy feliciteert daarom den eigenaar zoo goed geslaagde uitbreiding zaak. Spreker heeft het woord gevraagd, vooral om harteiyk te danken voor de hem ge brachte bloemenhulde. Hy verzocht de aan wezigen op de gezondheid van hem en z'n bruid een feestdronk te gebruiken (applaus). Hierna brengt de secretaris, de heer Lutjeharms, het keurig verzorgde Jaarver slag uit. Na de verschillende mutaties te hebben gereleveerd, werden de verschillende branden uit dit jaar opgesomd. Totaal kwa men 25 branden voor, waarvan de meeste door de politie konden gebluscht worden. De brandweer trad os. op: 10 Febr. te Helloo, 10 Maart by Th. v. Gyzen, 20 Mei in de Pletersstraat, 7 Augustus te Egmond-Binnen, 27 September In het Groot-Nleuwland, 28 October ia den Kraspolder en 22 November In het Fnldsen. Men heeft 54 maal hooi gepeild, waarby 10 maal gespit moest worden. Na te hebben herinnerd aan de aanschaf fing van de 2de autospuit en te hebben be toogd, dat de hoofdpost noodzakeiyk verbe tering behoeft, eindigt de secretaris zyn verslag met deze opmerking: wy hunkeren naar brand, maar weten niet, hoe gauw we er by zullen zyn, om die te blusschen. Alk maar kan gerust zyn! Na een harteiyk dankwoord van den voor zitter, was het woord opnieuw aan den bur gemeester. Deze zegt, dat hem 's morgens de nieuwe auto is gepresenteerd, waaraan de Magyrus- wagen was gehaakt Spr. vindt deze nieuwe aanwinst prachtig, maar vooral verheugt hij zich over de ma nier, waarop deze In het bezit van de brand weer Is gekomen. Die manier getuigt «an een Innige saamhoorlgheid. Trouwens, die saam- hoerigheid és-bat kenmerk van de Alkmaar- sc ie Brandweer. Door dit alles is onze vuur- bestrljdlng nog meer modem en meer mo biel geworden. Dat zal ten goede komen aan Alkmaar en de dorpen uit de omgeving, die zich by ons hebben aangesloten. Spr. dankt allen, die hieraan hebben me degewerkt. Hierna werd de heer M. Ringers, de aftre dende brandmeester, gehuldigd. De burgemeester verklaart, dat deze trotach R.K. Volksbond. Voor een groot aantgl belangstellenden is Woensdag de eerste ver gadering in het nieuwe Jaar gehouden van den Volksbond. Voor de voorzitter, de hser J. Huygen, was dit een aanleiding om in eeh hartelijk speech je de leden veel goeds toe te wenschen in het ingetreden Jaar. Voor de afdeellng hoopte hy, dat de leden zullen mee leven en beter dan In 1931 het geval is ge weest, de vergaderingen zullen bezoeken. Hierna verkreeg de heer Van Slingerland, dlstrlctsbestuurder, het woord voor het be handelen van het onderwerp: „Industrle- arbelder en Maatschappy in het licht der Katholieke Wereldbeschouwing". De rede werd verduidelykt door lichtbeel den. „t- Na afloop der rede ontstond naar aanl^f- dlng van een vraag nog een leerzame cask sene over de werking der Invaliditeitswet. Aanbe-teding. Door den bouwkundige R. A. Kxilman Is voor rekening van KI. Nlerop Cz. aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur. De uitslag was als volgt: D. Botman ƒ4135; Scholten en Co. ƒ4175; 4250; Jn. Grooteman ƒ4275; Jn. v. Wyn- gaarde ƒ4399; Jn. Benga ƒ4497; J. Cuperus ƒ4522; I. Blllekammp ƒ4600; R. Zander ƒ4613; M Beemster ƒ5850. De begroeting was f 4250. Het werk Is aan den laagsten Inschrijver gegund. Getrouwd: Hendrik Bernardus Mors en Btanlslawa Jaworski. Pieter den Boer en Elisabeth Stemmerlk. Bernardus Gerar dus Lammers en Allda de Vet. Lamber- tus Nlerop Groot en Aafje Molenaar. Pe trus Nicolaas Schellings en Theresia Stina- ver. Geboren: Anna Johanna, d. van Wilhelm Smit en Aaltje Stapel. In aansluiting op dit verslag, lUkt het ons wel Interessant, hier eens even te vermelden, over welk materiaal onze brandweer op dit moment beschikt. Het bestaat thans uit: 2 automoblelbrandspulten, 3 motorspulten, 1 auto-manachappenwagen tevens trac tor, 1 mechanische (maglrus) ladder, 1 auto ladderwagen tevens tractor de maglrusladder De autoladderwagen Is de nieuwste winst van de brandweer. De ladderwagen was tot heden een zwaar model handwagen, zónder veeren en moest door minstens vier man naar den brand gereden worden. Met het transport van de ladder was het al hetzelfde waren vyf menschen voor Landstorm Woensdagavond hield de afdeellng Egmond van den Byz. Vrijw. Landstorm haar jaarvergadering In café v. d. Molen. De opkomst was vrij goed. De voorzitter, burgemeester Bos, opende de vergadering met een welkom en wenschte den heer Oolders nog geluk met het Jubi leum, in het vorige najaar gevierd. Hy hoopte, dat de heer Oolders nog vele jaren zyn functie mag waarnemen en daarby steeds de vriendschap en waardeerlng der leden mag blyven behouden. Daarna richtte spr. zich tot de leden en hy wees op de ernstige tijdsomstandighe den. Ons land kan nog tot de gelukkige ge rekend worden en t Is te hopen, dat het van verdere moeilijkheden verschoond bljjve, zoodat de leden niet In actie zullen behoeven te komen voor het doel, waarvoor de Landstorm bestaat. Het bestuur had het niet aangedurfd de Landstormfllm te laten komen, het vreesde voor een nadeellg saldo. De heer Egberts deelde mede, dat 26 le den aan den pl. wedstrijd hadden deelge nomen. Er waren voor klasse B en C elk drie prijzen beschikbaar, terwyi voor 1 schutter van klasse D een troostprijs zou worden uitgereikt. De voorzitter ging tot de uitreiking der prijzen over, die werden toegekend aan O. Huiberts, 95 punten; G. Egbers, 92 p.; C. Bellekom 87 p.; klasse O: C. Lpvering, 90 p.; G. Tervoort 88 p. en G. Apeldoorn, 87 p.; klasse D: P Orii. 80 punten. 5 leden kregen* het brevet van scherpschutter, nJ. de heeren C. Bellekom, N. Zuurbier, A. Karels. B. Overpelt en A. Wittebrood. Hierna kreeg de heer Oolders het woord, die eenige mededeellngen doet over den schietwedstrijd te Alkmaar, waaraan 56 van de 58 afdeellngen deelnamen, over de overhandiging van het vaandel voor het PROVWaAAL NIEUWS delijke woorden de leden voor de medewer king aan zyn jubileum en hoopte nog een reeks van jaren voor den B. V. L. te kun nen werken, waarby hy rekende op den steun van leden en plaatselijke leiders.' Aan de orde kwam vervolgens de vast stelling der schietoefeningen. Besloten werd deze weer In het najaar te houden, daar in het afgeloopen jaar gebleken was, dat de opkomst daardoor beter Is geweest. Eenige verbeteringen zullen daarby aangebracht worden. De heer Oolders deed verder eenige me dedeellngen over de Intergewesteiyke wed- stryden. Deze zullen dit Jaar In Apeldoc i gehouden worden. Ook uit dit verband zullen er een 10-tal schutters aan kunnen deelnemen. Dit jaar zal ook de offlcieele aanbieding van het vaandel plaats hebben, vermoede- iyk in Mei in Den Haag, waarby een 60-tal schutters In uniform als vaandelwacht zal aanwezig zyn. Besproken werd verder de dlensttydbe- elndlglng. In den eersten Ban blyven de leden tot 40 Jaar, In den tweeden tot 50. By de beëindiging wordt een keurig getuig schrift uitgereikt. Spreker wees daarna op het groote nut van den Landstorm. By de rondvraag werd het denkbeeld ge opperd, meer prijzen beschikbaar te krijgen. Na eenige bespreking werd besloten een propagandacomlté te benoemen, dat naast de gewone propaganda ook voor de prijzen zal zorgen. Daarin werden benoemd de heeren C. Levering, C. Burgmeljer, O. Hui berts, A. Wittebrood, W. Wittebrood en A. de Waard. Hierna volgde sluiting onder dank. „Westwouds Vriendenkring” Door boven genoemde R. K. tooneel vereenlglng werden de parochie Westwoud genoeglijke avonden bezorgd. De tooneel-uitvoeringen van .West wouds Vriendenkring" staan zooals gewoon- Uik In het teeken van groote belangstelling van de zyde der parochianen De ultvoering-avonden hadden plaats ten huize van den heer A. Buiteman, hotel «de Lindeboom.” Opgevoerd werd als hoSfdnum- mer het tooneelspel In drie bedrijven „Berg afwaarts.” Het geheele bedrijf, gespeeld door een 9-tal personen, kon gemakkelHk worden gevolgd. Alle tooneellsten hebben blijk gege ven het spel goed te verstaan. Tijdens de pauze werden de aanwezigen op aangename wyze bezig gehouden en werd volop genoten van de muzikale uitvoering def Gigolo"-band uit Blokker. Tot slot werd op gevoerd het kluchtspel In een bedrijf ,.In een Amerikaansch Hotel.” Het gezelschap, bestaande uit een vijftal personen, wist op tactvolle wyze de aandach tig luisterende toehoorders aan het lachen te krijgen. „Westwouds Vriendenkring” kan de déren winter gegeven uitvoeringen weer als volko men geslaagde avonden beschouwen. Door den voo-zltter, den heer M. V. Vlugt, werden de aanwezigen In een ope- hiervan opgaaf doen aan den secretaris van nlngswoord, waarin spreker een korte W- ------ klaring van de op te voeren stukken ga*. harteiyk verwelkomd. De avond werd ook door hem gesloten met dank aan allen voor de betoonde belangstelling. Na gezellig sa menzijn gingen allen voldaan huiswaarts. Jaarvergadertiig Ziekte Vereenlglng Nela U ZelT’. Dezer dagen hield „Help Zey« Laar Jaarvergadering In de Sociëteit Cérès”. De voorzitter de heer N. Hoogschagvn be treurt In zyn openingswoord de geringe op komst en wijdde eenige woorden aan de gedachtenis van wyien den heer A. Visset die zooveel voor de Vereenlglng heeft daan. H(j ruste In vrede. Hierna las de secretaris het terrvugM dat zonder op of aanmerkingen werd mZi gekeurd. De voorzitter dankte den secretaris m de mooie zakelyke verslagen. Hierna Lracbt de penningmeester, d» be* C. Vlaskamp, financieel verslag uit. De ont vangsten hadden bedragen 1051.072. De uitgaven 1276.9714. Nadeellg mw, 225.90. Aan 48 personen werd uitgekeerd memt In «otaal 1194 ziektedagen. Namens de commissie tot nazien der reke. ning bracht de heer K. Burgman rapport uit: alles was in de beste orde bevonden De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn beheer. -■Vervolgens werden de aftredende bestuurs leden de heer P. Timmerman en J. Rul- met byna algemeene stemmen herkoeen Beide namen hun benoeming aan. In de drie vacature’s werden gekoten de heeren K. Burgman, A. Kater en P. Boer- sen. In de financieele commissie werden kozen de heeren K. Kos, Chr. Prins m Flapper. Tot bode met vaste aanstelling werd r kozen de heer D. Domper en tot hulobod» de heer K. wyker. Tot afgevaardigden voor de algemeene bondsvergadering werden benoemd de w» ren J. By-raard en C. Vlaskamp, tot piaate- vervanger de -- Hierna had nieuwe leden. mechanische gesteld, daar noodig. De brandweerauto’s waren soms al een kwartier by den brand, voordat het lad- dermaterfaal arriveerde. Zooals men weet, zyn ladders by een brand onontbeeriyk, daar toch zooveel mogeiyk een brand van bovenaf bestreden moet worden. Het was noodzakeiyk, wilde het een goed uitgeruste brandweer zijn, dat daar veran dering In kwam. BU den gemeenteraad aankloppen, een nieuwen autoladderwagen aanvragen, die zeker ƒ3500 zou kosten, dat wilde men niet, hoewel men wist, dat het Gemeentebestuur zeer welwillend tegenover de brandweer staat. In dezen tyd, aoo mogelijk, geen buiten gewone uitgaven I Je zien te redden en an ders maar niet. De brandweer wist zich te redden. Door het „Laddercorps” was voor eenige jaren een auto aangekocht, ook al met de bedoeling die In te richten als ladder wagen. Omstandigheden maakten het hen niet mogeUjk, hun voornemen uit te voel ren. En die degelijke ses cylinder ..Hudson” wachtte het maar af. Die kweetle In en met dat Corps moest worden opgelost en de Brandweer moest, als *t kon, een lad derwagen hebben. Het was mogelijk, door zuinig te zyn, zooveel uit de gewone mid delen over te houden, dat van dat geld de auto kon worden overgenomen. Echter on der voorwaarde, dat de auto geheel door hen sou worden omgebouwd tot bet bestemde doel. Gaarne werd die voorwaarde aan vaarden zy hadden er veel plezier in dat tot stand te brengen. Met enthousiasme Is er aan gewerkt door den smid, doir den timmerman, door den koiierslager, door en schilder, enz. enz en dat alles in de meest prettige harmonie onder toezicht en In overleg met den Chef van het materiaal van de brandweer, den heer Hamstra. Geheel belangeloos Is dit alles verricht en zoo is de brandweer een stuk deugdeiyk materiaal ryker voor nog geen 500. De ladderwagen kan tevens dienst doen als tractor voor de motorspulten, zoodat als er In Alkmaar en In een der gemeenten waar Alkmaar een overeenkomst voor hulp- verleenlng by brand mede heeft, geiykty- ultbreekt, men ten allen tijde heeft Gehouden bij opbod te Sint Maarten, op Dinsdag 2 Febr ten overstaan van Notaris M C. Roos, te Alkmaar, van deHuismans woning met schuur en naby den Groen- veldsweg te Sint Maarten, te samen groot 6.13 00 H.A.. eigendom van den heer 8. Korf, welke pu-cvelen In bod staan als volgt: 1. Huls, schuur en erf, gr. 8 aren, f 1330. 2. Bouwland, groot 2.66.40 H.A.. f 3948. 3. ld. groot 134 20 H4., f2062. 4. ld. groot 157.40 H-A.. f 2491. 5. ld. groot 0.47.00 H.A., f 440. Te X 10271. De afslag en comblnlatles blyven bepaald op Dinsdag 9 Februari a.s. des namiddags 1 uur, In het café Rust en Lust van den heer A. Zwakman, te Sint Maarten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2