RECH TSZA KEN VERFWAREN n k - Voor den Alkmaarschen Kantonrechter N. V. Drogisterij JAN DE VRIES II „DE VALK ’T VELD WARMENHUIZEN PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT HOORN ENKHUIZEN Voor een Heldere Wasch Carbolineum - Bruine Teer - Koolteer - Pek - Mastiek Oliën - Lakken - Vernissen Zaadmarkt Telefoon 324 Alkmaar KOEDIJK ZUIDERMEER DEN HELDER Stoomwasscherij ZUID-SCHARWpUDE HOOGKARSPEL HEEMSKERK GASFABRIEK 50 JAAR GEMEENTEBEDRIJF SCHAGEN ONDERDIJK W. L K.-NIEUW8. A* Strafzitting van Vrtjdag 19 Februari i ■it oud- dle schuldig KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak 19 Februari 1932 na- en O het mede heeft zy en en SchriftdUke uitspraken. loopen in van den kanton- ge- la groot dat de gasfabriek in een gemeentelijk bedrijf erger nog gaf bet Donderdagavond Concert 10 minuten zijn voor Sparta; ond werd in de zaal van den heer Giuoc, alhier, een filmavond gehouden. Ich bin ja heut’ ao giücUlch! De heer J. B. vrachtrijder te Alkmaar, had weinig aanleiding deze populaire melodie aan Ir. verband met diens 35-jarig schap. Vervolgens werd De Tip der Tips Uw merk is GIBBS De Tip der Tips Tandzeep GIBBS De Tip der Tips Scheerzeep GIBBS van een moest ment rond greep betrekking op vis- Aan vragen getoetst overtreding tucht- De Tip der Tips Toiletartikelen GIBBS De Tip der Tips Huidcréme GIBBS 75 j„ ge- Koepoortsweg tot te- PAROCHIE VAN O. L. VR. VAN LOURDES DONDERDAG, biechthooren voor de kin deren om half 4. VRIJDAG, *s avonds kwart over 7 Lijdens meditatie. ZATERDAG, biechtgelegenheid van 5 uur tot kwart over 7, daarna Maria-Lof. Deze week is het gebruik van vleesch ge oorloofd, eenmaal per dag, behalve op Vrij dag Ernstige aanrijding. Zaterdagmorgen had alhier een ernstige aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een vrachtauto. De motorrijder, komende van den Polderweg, reed met een flinke vaart op den hoek van de Krugerstraat tegen den vrachtauto. De motorrijder werd tegen den grond geslin gerd en bewusteloos opgenomen en naar de St. Lidwinartichtlng vervoerd. Het is iemand afkomstig uit Lelden. De motor werd zwaar beschadigd en de auto moest worden wegge sleept. NOORDERK ALKMAAR .Excelsior" over en die van (Het ver- Wat Stedelijk Muziekkorps Naar wy verne men zal het Stedelijk Muziekkorps op 17, 24 en 31 Juli deelnemen aan het concours te Alkmaar, in den Grooien Muziektuin. Een onachtzaamheid die méér kost dan twee kwartjes De 23-jarige motorrijder, hij zal er vermoe- Hjk nog wel wat anders bij doen. Willem Fr. uit Dirkshom, was zoo lichtzinnig maar rond te tuffen zonder In het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, daar de vergunning waarover hl) kon beschikken, reeds lang was verloopen. Op 11 November liep het echter vast en werd hij met een proces verbaal opgemaakt. Hem werd weder wat meer atten tie aanbevolen en ter aanmoediging opgelegd 7 boete of 7 dagen. alleen schers en visachersknechs. nevenbedrijven worden uiteraard aan art. 18 der wet”. onzer plaatsgenooten, Cobontarulm In den aan; zijn de heer P. Mous het van zijn lezing verband neder- al- door had R.K. Volksbond. Donderdag 25 Februari, des avonds half acht, zal In het R.K. Ver- eenigingsgebouw alhier een ledenvergadering van den R.K Volksbond afdeellng Heems kerk worden gehouden. Als hoofdpunt komt op de agenda voor: Rede van den heer Ant. J. Aengenent over het nut en de noodzake. lijkheid van coöperatie. Biljartwedstrijd Alhier werd een wed strijd in prijs-biljarten gehouden In café Kuilman tusschen de club Bllo uit Alkmaar en O. K. K. te Zuld-Scharwoude, waarvan de uitslag is als volgt: 1ste klas: Bllo 834 punten. 1ste klas: O. K. K. 935 punten. er onder uit gegleden en de reizigers met schipbreukelingen vergeleken. Bovendien liep de tkn ook nog een proces-verbaal op en Schijn kan soms bedriegen. De forsche krachtig gebouwde beer J. A. E., getooid met zwanen zwarten knevel, leek zoo een mannetjesputter met wien he vei liger was te eten dan te vechten, doch hjj bleek te zijn een beleefde hotelier van een volkslogement en terecht staande voor de belachelijk kleine overtreding, een zijner logees, met name Adema. niet in bet nacht- register te hebben Ingeschreven. De beer E. i. gaf het feit volkomen toe en schreef zijn nalatigheid toe aan de St. Nlcolaasdrukte. De boete was dan ook gering en werd be- i paald op slechts f 4.ol 4 dagen. zijn naam apenbaren aan den geneesheer, die hem moest behandelen voor de in den strijd opgeloopen verwondingen. De man was by verstek veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen, terwijl ook nog een vervolging ter zake wederspannigheid tegen hem in de maak is. Tegen het verstek was de koopman In verzet gekomen en beklaagde zich over de ondergane mishandeling. Zyn naam kon hij zich niet herinneren, doordat men hem suf had geslagen Volgens den verbalisant trad de koopman ook in andere gemeenten, om te Uitgeest, zoo onhebbel lik op. De ambtenaar vond 3 gulden boete te min en verderde 8, maar de kantonrechter wilde in zijn beslis sing geen verandering brengen en bekrach tigde het by verstek gewezen vonnis. gestapt houder, aangeteekend? moeder, bevestigd, nooit aan Al Ongeval Een werkzaam aan het Wleringermeerpolder, zette zyn motor de zwengel sloeg terug en verbrijzelde pols. Gerardus Majellavereeniging. Op Woens dag 24 Februar,, des avonds half acht, wordt in het RK. Vereenigingsgebouw alhier een ledenvergadering gehouden van bovenge noemde vereenlging. O m. komt dezen avond in bespreking contributieverlaging der Gcr Majellavereeniging voor de Ziekenfondsle den by voldoende toetreding van nieuwe leden vanuit het Ziekenfonds. Tevens be stuursverkiezing ter voorziening in de vaca ture H. J. M Bergfeld en wegens periodiek aftreden van de heeren Joh. Henneman en Jos. van der Maat (herkiesbaar). zetten van S. Plukker opent laatstgenoemde de score voor S R C. 10. Sparta is niet ontmoedigd en zit er geducht op. De Sparta backs dringen ver op en een hunner lost van de middenlyn een geweldig schot dat nddden op de bovenlat belandt en overgaat. Voor een blijkbare overtreding (wy konden niets constateeren) gaf de scheidsrechter penalty, maar deze werd in dezen vriend- schappeiyken wedstrijd sportief zacht naast geschoten. Uit een algemeenen aanval* maakt Sparta dan geiyk en kort daarna verovert Sparta zelfs de leiding doordat keeper Sprenkellng een weliswaar harden bal door zyn handen in doel Iaat verdwenen, 21 voor Sparta. Na de rust komt S. R. C. met den wind in den rug goed opzetten en mede doordat A. Deutekom van de boekplaats naar de half- llnle verhuisd is. komt 8. R. C. in de meer derheid. De S. R. C.-midvoor is vanmiddag weer goed op dreef en maakt met een fraai doelpunt gelijk. Door dit succes aangemoedlgd komt 8. R. C. er steeds beter in en Sparta's achterhoede moet alle zeilen by zetten; tcoh wordt de druk te zwaar en het is A Ploeger die den winnenden goal scoort. Een paar snelle uitvallen veroorzaken dan nog even zooveel angstige momenten voor het 8. R. C.-doel, maar de keeper doet zyn plicht en wanneer het eindsignaal klinkt, heeft 8 R. O. verdiend gewonnen van een 2e klasser die de 2e of 3e plaats van de rang lijst inneemt. Met dit al blyft de Hanze-me- dallle in Schagen. Een mooi succesl te heffen als uiting van zyn- biyde gemoed stemming, want hy had financieel een on misbaar slechten dag. De nogal lastige ryks- verkeerspolltie, die onze Alkmaarache brigade concurrentie schynt te willen aan doen, had namelijk op 15 Januari JJ. a.n den door den expediteur bestuurden vracht-Ford ernstlgen gebreken ontdekt. De handrem deed zoo on- Een negotie, waar grof op werd toegelegd Een winkelier te Bergen, de heer J. D., had aan een cliënt geleverd 1 half fleschje cognac en 1 dito klare jenever, hoewel hy voor den verkoop van deze sterke dranken absoluut geen verlof had. Blijkbaar werd er echter op hem geloerd en verschenen in den winkel eenige veldwachters, waarop proces verbaal werd opgemaakt De verdachte was niet verschenen, wel zyn bediende, die de opklkkertjes had afgeleverd. Het feit werd gekwalificeerd als ernstig en een benadeeling van de bona fide vergunninghouders Elsch 50 boete of 50 dagen. Vonnis f 40 boete of 40 dagen. Het Steenvervoer Het steenvervoer, 145.000 stuks, is door B. en W. opgedragen aan den heer A. Smit, alhier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Andreas Hubertus, z. v. J. w. J. Thuijs en B. M. Dwmen, Ged. Turh. 56; Cornells Jan, z. v. A. H. J. Wel kers en M. C. Pels, Gouw 33; Geertruida Maria, d. v. H. Berkeveld en G. M. Burge, Noorderstraat 30; Cornelia Tecla, d. v. M. L. mens West-Frlsla. comité. De Jong, namens Kracht”, K. Waalkens namens het Stede- lyk Muziekkorps, den heer Kloek namens „Internos” en den heer P. Groot namens „Patrimonium". Tal van bloemstukken verhoogden feesteiyk aanzien. By monde van het dochtertje van den heer Byisma, werd de vereenlging geheel op rijm gefeliciteerd namens alle aanwezi gen. Begin van brand Zaterdagmorgen ont stond begin van brand in een perceel In de Nieuwst naat, bewoond door het gezin D. Tamis. De spuit.' die thans heel vlug op het ter rein van den brand aanwezig was. behoefde echter geen dienst te doen. De schoorsteen brand was reeds door gemeente-personeel en omwonenden met emmers water ge- bluacht. wy hoorden de verzuchting dat het een weldaad zou geweest zijn wanneer die krot jes er eens waren aangegaan, 't Is daar een treurige woningtoestand. As. Dinsdag zal het 50 jaar geleden zyn. Daar moest Vast wat achtersteken. De 20-jarige koopman Willem D., welke, jongeling even te voren provisioneel was vrijgesproken wegens het bombardeeren op de verloflokaaldeur van de fam. Oudhof op Disseldorp te Llmmen, genoot de hooge eer als een geliefd artist te worden teruggeroe pen en betrad voor de tweede maal Zater dag de Bühne. Thans stond hij terecht om dat hjj te Ljmmen op een stoep had staan. „Hé", zei de kantonrechter, stom baasd. „mag dat óók al niet meer? deed jij daar op die stoep?” Een tamelijk lastige tourist De 46-jarige zwervende venter. B. W. v. B.. oud-O-I. militair, welke waardlghetds- bekleeden nogal eens onder dergeljjke han delslui wordt .aangetroffen, hield zich on- lar«s onledig met het aanbieden zyner koop waar te Egmond aan Zee, alwaar het den rijksveldwachter Bergstna bleek, dat hjj daar toe geen vergunning had. Bergsma vroeg hem plichtvaardig naar zyn naam, dien de koop man weigerde op te geven. Ook liet hjj niet toe. dat hy werd gefouilleerd en was bok niet genegen zich te vertoonen aan den bur gemeester. Hierop volgde een geweldig ver zet, een formeels kloppartij, waaraan ook de t^r’ assistent-e togesnelden gem.veldwachter Van Bruggencate deelnam. Het liep zelfs zoover, dat de koppige arrestant naar Alk maar moest worden overgebraebt en eerst geerd, alvorens hU nog één langoor had ge snapt. By verstek werd hy veroordeeld tot 14 dagen principale hechtenis en was hij thans met het oog op zyn kinderen, die de moederzorg moesten ontberen. In verzet gekomen, verzoekende slechts met een lichte geldboete te worden gestraft. Na lang over en weer praten werd de hechtenis vervangen door een boete, maat niet minder dan 40 boete of 40 dagen, zoodat Piet geen overwegende rede had, voor deze verwisse ling dankbaar te zyn. geveer „niks en wat bedenkeiyk was, ook het stuur was niet what jou call.” De ambtenaar hakte er dan ook met de grove byi op los en vorderde 2 X f 25 boete of 2 X 25 dagen, doch gelukkig hield de kan tonrechter meer rekening met de financieel* draagkracht van een vrachtman, die ook niet voor zijn onverdeeld genoegen met zoo'n afgeleefde karos 's Heeren wegen berijdt en veroordeelde hem tot 2X t X boete of 2 X 10 dagen. A. G., te Egmond aan Zee. Jachtwet f 10 boete of 14 dagen school. C. Th. B., te Egmond aan Zee, verboden grond f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Een ongalante rakker. Groote honden mogen in Bergen niet losloopen, maar eeriyk gezegd m-aken zy van hun vrijheid ook geen behooriyk ge bruik. Althans met de canis fimalialre van den heer M C. G die op 2 December in een dolle bul een fietsende jonge dame met een Kerstroosje In de hand, tegen de vlakte wierp. Het meisje beschadigde haar kousen en verwondde haar knieën en alhoewel de eigenaar of eigenares de schade vergoedde werd toch het gebrek aan zorg gestraft met 4.boete of 4 dagen. R. K. voetbalclub 8. R. C. Zondagmid dag IJ. speelde 8. R. C I een medallle-wed- strijd (beschikbaar gesteld door „de Hanze”) tegen de sterke 2e klasser Sparta uit Wog- num. Om 2.30 uur wordt afgetrapt en zit Sparta gesteund door den wind al dadelijk voor het 8. R. C.-doel. De eerste De kwestie „Excelsior” en ..Lycurgns" Door B en W. wordt voorgesteld inzake het beschikbaar stellen van het nieuwe gym nastieklokaal aan „Excelsior” de beschik king te geven op Maandag nk 4 uur nam. en op Donderdag of Vrijdag nk 4 uur, muur keuze. Aan .Lycurgus" opDinsdag, nk 4 uur en op Woensdag en Zaterdag nk 1 uur des namiddags. B. en W. stellen voor overeenkomstig het verzoek de toestellen van te nemen voor 250.en die Lycurgus" voor de som van 1.00. aanbod was gratis). De vergoeding voor het gebruik van het lokaal stellen B. en W voor tot wederop zegging te bepalen voor leder op 50.— per jaar. Visschert) Naar wij vernemen is bet volgend telegram ontvangen van de Gene rale Commlsie inzake Zulderzeesteunwet. naar aanleiding van een vraag of het eens te ontvangen telegram ook betrekking had op personen, werkzaam in de neven bed rijven. „Telegram en werd omgezet. B. en W. willen dit feit niet onopgemerkt lat envoorbygaan, doch met het oog op de moeilyke tijdsomstandigheden, zal de noo- dig’e soberheid moeten worden betracht, zoo_ dat zal worden volstaan met een offlcieele herdenking in de raadzaal. Hierbij zijn uitgenoodigd de leden van den raad en het personeel der technische be drijven. ..Nou”, zei Willem. ,Jk stond de etalage van den sigarenhandelaar te bekyken.” „En vond die dat goed?” Informeerde de fcan tonrechter. „Wéjade,” antwoordde Willem, waarom niet?" .Roep Vanl der Sande.” beval de kan tonrechter. „ik wil daar méér van weten.” Maar Van der Sande. de veldwachter en verbalisant, was 'm reeds gesmeerd. „Ik wil daar nu toch haring of kuit van hebben." hield de kantonrechter vol en ge lastte aanhouding der zaak tot de zitting van deze week. We willen hopen, dat alsdan de oplossing gevonden wordt. Buitengewone vergadering R. K. vueibal- clab S. R. C. Zaterdagavond ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer C. van Straa- len. deze vergadering, waarna de secretaris, de heer J. Ranke, de notulen las, welke on veranderd werden goedgekeurd. Vervolgens doet de voorzitter mededeë- ling dat het bestuur voorstelt in met het behaalde kampioenschap laagwedstryden uit te schrijven, echter leen voor het eerste elftal. In verbiand met deze kosten, als ook versteviging der kas. stelt het bestuur vens voor een verloting te houden en daar toe aan B. en W verlof te vragen. Het plan bestaat om uit te geven 1200 loten k 25 ct. met als hoofdprijs een rijwiel. De trekking wordt voorloqpig bepaald op 17 Mei as., (3en Pinksterdag). Beide bestuursvoorstellen worden aange nomen. Door het bestuur zal ook gezorgd worden dat het terrein verbeterd wordt. Het penningmeesterschap zal voorloopig worden waargenomen door den heer H Brügeman. In de vacature-Haverkamp wordt geko zen met groote meerderheid de heer P. Meereboer. Daartoe aangezocht hebben de heeren O. de Moei en W. van Leuven zich bereid ver klaard zitting te nemen In de elftaloommls- sie, wegens bedanken van de heeren H. v. Mook en C. van Straalen. Voorzitter dankt beide heeren voor hun bereidwilligheid en hoopt dat ze vruchtbaar werk mogen verrichten. (Applaus). Den heer C. v. Mook wordt door den voorzitter dank gebracht voor het vele dat deze voor de club heeft gedaan. Aan de elftalcommissie wordt verzocht te willen zorgen dat de leden volgens rooster zullen zorgdragen voor de krijtlijnen. By de rondvraag oppert de heer Meere boer het denkbeeld om een technische commissie samen te stellen. Nadat nog een kwestie besproken is van meer internen aard sloot de voorzitter met een opwekking om te zorgen dat de loten aan den man komen en dank aan de pers, de vergadering met den Christelyken groet. Het geneesmiddel dan de kwaal De visscher Pieter Gr. had geruimen tyd op St. Puricras gewoond en gewerkt en toen daar het vet van den ketel was geraakt met vrouw en drie kinderen weer naar zijn geboortedorp terugkeerd. Maar ook daar lagen de peultjes net opgeschept en ge lukte het niet om werk te krijgen, omdat zyn aanwezigheid in de gemeente van nog te korten duur was. Tot overmaat van ramp werd zijn vrouw ook nog ziek en Plet met 9 gulden stempeltrakte- de week met zyn 3 spruiten zien te scharrelen. Door nood gedwongen de man weer naar de lichtbak en ging op stroopen uit, maar werd al gecalan- Middenstandsvereeniging? Naar vj vernemen bestaan by eenige middenstan ders ernstige plannen om te komen tot de oprichting ejner middenstandsvereeniging. ZlekenholsverplegiHg „Mannenhuizen* Bovengenoemde vereenlging hield dezer da gen een jaarvergadering in het locaal van den heer Slikker De voorzitter, de heer J. Strybis, opende met een woord van welkom aan de aanwe zigen. Door hem werd medegedeeld, dat de Ope- ratiekas, waarvan in het vorige jaar sprake was op te richten, met ingang van 1 Ja- nuari 1933 in werking is getreden. De op 1 Januari JJ. toegetreden leden kunnen hun reenten doen gelden op 1 April as. Volgens het jaarverslag is de vereenlging goed vooruitgegaan. Op 31 December 1931 bedroeg het aantal leden dezer vereenlging 1926 en wel 1594 betalende en 332 niet- betalende Mken. 42 patiënten zyn in 1931 in bet ziekenhuis opgenomen, met een geza menlijk aantal ligdagen van 818. By monde van den penningmeester werd dank gebracht aan de gemeente Warmen buizen voor het verleende voorschot welk voorschot in 1931 af gelost kon worden. Ter verduldelyking werd verzocht te vermelden, dat de gemeente Warmenhulzen een rente loos voorschot aan deze vereenlging heeft verstrekten geen subsidie, zoöals elders werd verondersteld. By monde van den heer J. v. Ryn werd namens de financieele commissie verklaard, dat de boeken en bescheiden van den pen ningmeester accoord zijn bevonden en hy bracht hem tevens dank voor het accurate beheer. Volgens de rekening en verantwoording zyn aan contributie en inleggelden betaald door de leden 2813.42. Door de vereenl ging is betaald aan verpleegkosten aan zie kenhuizen 2103; vervoerkosten 15495. Het in 1931 ontvangen renteloos voorschot van de gemeente is in 1931 afgelost. Op 1 Januari 1931 werd begonnen met een na- deelig saldo van 48.88 en de boeken zyn afgesloten met een batig saldo van f 452.48. By de verkiezing werden met groote meerderheid van stemmen herkozen de hee ren A Nieuwland, K. Mosch en KI. Konlng. Ter voorziening in de vacature J. Turkstra deze moest door drukke werkzaamheden als bestuurslid bedanken werd met meer derheid van stemmen gekozen de heer W. Dijkstra te Krabbendam. Ten gevolge van uitbreiding der werk zaamheden van den bode, acht de meerder heid van het bestuur het wenschelyk een kleine loonsverhooglng te verleenen. Op ver zoek werd medegedeeld, dat de bode per keer van 4 weken een vergoeding verdient van 12. plus de kleine aanbrengpremie. Om de vier weken heeft de bode ruim 4 dagen noodig om de contributie op te ha len. Het bestuur stelde voor f 1 per keer salarisverhooging te geven, dus f 13 per jaar en de heer P. Ple stelde voor van 2 Mach. 9 No. 4 per keer van 4 weken. Het bestuursvoorstel werd met meerderheid van stemmen aange nomen, By de rondvraag verzocht de penning meester te willen mededeelen, dat degenen die op kosten van de vereenlging wenschen opgenomen te worden in één der zieken huizen, eerst een verklaring van den dokter moeten hebben alvöreiis ijj een briefje van den penningmeester kunnen bekomen. Zon der verklaring van den dokter wordt door den penningmeester geen machtiging ver leend. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank. Jubileum Onze marktmeester, de heer J. Keesman, zal op 1 Maart as. den dag herdenken dat hy vóór 25 jaar werd be noemd tot opzichter van de Banne Polder Schagen. P. D„ te Egmond aan Zee. Loopen ver boden grond, f 6 boete of 6 dagen hechte nis. J. D.. te Bergen, overtreding Drankwet, f 40 boete of 40 dagen hechtenis. L. van W., zwerver, dronkenschap, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. van P„ te Den Helder, overtreding Tramwegreglement, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. A. E., te Alkmaar, overtreding artikel 438 W. v. 8.. f 4 boete of 4 dagen hech tenis. J. D„ W. D., te Limmen, J. L. O., te Helloo, P. Z„ te Uitgeest. T. B„ te Alkmaar, straatschenderij, de le f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e vrijspraak, de 3e terug gave ouders, de 4e voorwaardelyke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar, de 5e f 4 boete of 1 week tuchtschool. M. C. G„ te Bergen. J. H. van der B., te Egmond aan Zee, P. J. B., R. V„ te Am sterdam, J. H.. te Alkmaar. overtreding Politieverordening. de le f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e f 10 boete of 10 da gen hechtenis, de 3e f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e en 5e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. E. G., te Schoorl, A. G. S„ te Bergen. P. H. K. te Beverwijk, J. J. V., te HeUoo, J. B„ A. J. M. N. H„ L. C„ C. J. de B., te Alk maar. K. C. B., te Enkhuizen, W. F„ te Dirkshom, O. van der L„ te wyk aan Zee en Duin. D. K., te Ursem, C. H„ te Aven- hom, H. 8. te Beemster. J. G„ te Koedyk. J. A. F., te Blaricum, C. V., te Heerhugo- waard, overtreding Motor- en Rywlelwet. de le teruggave ouders, de 2e f 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 5e. 6e en 7e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e, 9e. 13e, 14e, 15e, 16e en 17e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e f 10 en f 20 boete of 10 en 20 dagen hechtenis, de 8e en 10e ieder f 16 boete of 16 dagen hechtenis, de 11e f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 12e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 18e f 3 boete of 3 dagen hechtenis Scheepsbouw Met goed gevolg is van de werf „Vooruit", alhier, te water gelaten: het motorvrachtschip „Maartje", gebouwd voor rekening van den heer A. Goumare, te Middelhamis. In ’t belang van uw gezondheid, is het zaak de minste te zijn en te stoppen. Een 40-jarlge aannemer te Den Helder, de heer H. van P.. bevond zich op 27 Sep tember op den Helderschen weg naby den onbewaakten overweg van het astrematlsch stoomtremmetje naar Wannenhuizen en nóg verder, in een door hem bestuurden utao. De .schwiebelzug” was alreeds in aan tocht en zóó naby, dat de wgaen van den ><-tUüthemer werd aangereden. De schade Meek gering, maar de bestuurder stond Za terdag terecht ter zake overtr. art. 11 van het Spoorwegreglement en werd, hoewel hy met prijzenswaardigen üver zich Inspande zyn onvoorzichtigheid goed te praten, ver- ocrdeeld tot 8.— boete of 8 dagen. Was de beslissingswedstrijd W. L K. N. D. (Obdam) om het afdeellngskam- pioenschap, in remise geëindigd. Donder dagavond beeft W. I. K. in een uitwedstrijd tegen O N D. gewonnen met 1915 Hler- het kampioenschap in de afd. II le klasse van den R.K. West-Frie- schen Bond behaald. Nu volgt nog een wedstrijd tegen O. 8. Z. van Bovenkarspel, kampioen m de afd. I le klasse, om het kampioenschap van den R.K. West-Frie- schen Bond, welke, daar afd. I nist zoo sterk is als afd. n, door W. I. K. gewonnen kan worden O. N. D. was vorig jaar kampioen van West-Friesland. goed geslaagde uitvoering in het café .De Doele". Nadat de heer J. Zwakenburg. president, de vergadering had geopend, feliciteerde hy de jubileerende vereenlging en memoreerde het ontstaan der vereenl ging en den bloei van dit muziekgezelschap. Spreker herinnerde zich het feit, dat er een moment is geweest in die 35 jaren, waarin het muziekgezelschap slechts be stond uit 7 leden. Thans bestaat de ver- eeniging uit 40 leden. Hy hoopt, dat een ieder steeds deze vereenlging een warm hart zal blijven toedragen. waarna hy namens de vereenlging de verzekering geeft, dat dit gezelschap steeds haar beste krachten zal biyven geven. Hierna voerde nog het woord re heer K. Schouten, voorzitter der vereenlging en dc heer Sterk, die eerstgenoemden heer een prachtig geschilderd portret overhandigde lidmaat- de vereenlging gecom plimenteerd door de heeren Visser namens de Harddraverijvereeniging, J. Schild, ’t Sportdag- „Vlugheld en Overgeplaatst De lynwerker by het P. E. N„ de heer A. Kampman, alhier, is bevorderd tot controleur met standplaats Haarlem. rechter bedreigde zelfs zyn rybewbs by her haalde overtreding. De straf werd voor dit maal alleen vastgesteld op 25 gulden boete of 25 dagen Op zoek naar werk in een Ford uit het Ustljdperk. Een drietal werkloozen te Enkhuizen, wie het gedwongen lanterfanten begon te verve len, besloten werk te gaan zoeken in den Wieringer Meerpolder en huurden ten dien einde een fordje. dat alle teekenen vertoonde van te snelle aftakeling. Het werd dan in dat oude rammelkastje heusch geen plezier reisje. De chauffeur, de 22-jarige timmerman K. C. B. verkocht zyn mooiste kunsten, maar kon niet beletten dat zyn armzalig voertuig, waarvan ook de stuur- inrlchlng defec bleek, ee Oudorp en H. H. tegen een boom optornde. Ten slotte was het geheele voorstuk er onder uit gegleden en konden worden merman stond terecht. De kantonrechter vroeg hem of hy soms proeven had willen nemen met automatisch boomenrooienoverigens werd rekenln&4ehouden met het goede doel dat de werkzoekende hadden beoogd en de timmer man verooreeld tot f 16 boete of 16 dagen. „Het Begrafenisfonds” in 1931 We ontvingen het Jaarverslag van de vereenl ging .Het Begrafenisfonds" alhier. Hieraan ontleenen we het volgende:- By het begin van het boekjaar 1931 was het aantal aangegane verzekerde posten 5267 tegen een verzekerd kapitaal van 380006.Bygekomen 133 porten, afge gaan 47, aanwinst 86 Op 31 December 1931 5353 posten tegen een verzekerd kapitaal van f 386299 50 Wegens het bereiken van den 60-Jarigen leeftyd werden 41 personen vrygesteld van premie betalen. In totaal waren er per 1 Januari. 1932 492 personen vrijgesteld. De ontvangsten en uitgaven hebben in totaal 17865.64 bedragen. Het voordeellg saldo 31 December 1931 is 304.18. De winst en verliesrekening over 1931 geeft een totaal bedrag aan van f 97075 94 Winst 738.45. De premieserve eigen risico per 31 December 1930 f 8592195. Per 31 December 1931 88322.93. Toegenomen met 2400.98. De bezittingen en schulden staan op de balans voor totaal 99405 85 Het kapitaal (over-reserve) 1108292. Noorderstraat 30; Cornelia Tecla, d van Hooren en M. Hoogland, Geldeloozeweg 7; Catharina, d. v. H. Hemmer en A. de Haan, Achterom 7. Overleden: Jacob van Groenou, huwd met C. Stoepker. Koepoortsweg 77; Agien Conella Ottens, 25 dgn., 8t. Zeedyk 26; Al Ida J. Kaldenbach, 2% jaar, KI. Noord 60; Jannetje Vroom, 40 j„ echtgen. van C. Zee, won. te sybekarspel; Neeltje Groot, 63 J„ won. te Wognum; Catharina Rodens,’ 82 j„ wed. van H. B. Beerding, Ged. Turfhaven 30; Grietje Ham, 58 j.t wed. van G. Nee, won. te Wydenes. Willem wist te, wippen In de voortgezette behandeling van de zaak betreffende baldadigheid tegen de gebroe ders J. en W. D. te Limmen, werden thans nog gehoord de 16-jarige mej. M C Oud- huls en de gemeenteveldwachter F. P. v. d. Sande. Mej. Oudhuis vertelde, dat zy op twee verschillende dagen het offensief van de heeren gebroeders D. had afgekeken. Wil lem had met eert paal gegooid en Jan de deur opengesmeten. Maar niet op denzelf- den dag. zooals in de dagvaarding stond. De verdachten ontkenden alle schuld schuld aan de baldadigheden en ook drank- schuld aan de familie Oudhuis. Een hunner was als toen ziek geweest. Hy souffreerde aan kiespijn! Door den heer v. d Sande werd ver klaard, dat de jonge lieden niet al te gun stig bekend stonden en zich wel aan kleine baldadigheden schuldig maakten. Ten slotte volgde veroordeeling van broer Jan tot 7 boete of 7 dagen, terwyl Willem werd vrij gesproken. Ten zynen behoeve zal de heer ambtenaar een spiksplinternieuwe dagvaar ding trachten op te stellen. Een debuut, dat geen succes mocht vei w« ven De fabrikant A. G S te Bergen stond te recht, omdat hy volgens dagvaarding op 29 December aldaar, op het kruispunt Oldenburg- en Breelaan. het verkeer van rechts geen voorrang had gegeven, waardoor hy met den door hem bestuurden wagen een aanrijding veroorzaakte met een auto ko mende uit de richting Schoorl en bestuurd door zekeren heer C. G. De heer 8., sinds Maart "31 gediplomeerd en nogal flink van den tongriem gesneden, beweerde, dat niet hy, maar G. de schuld had te dragen van de aanrijding, doch er waren eenige oogge tuigen gehoord in zyn nadeel en de kanton- Moeders Ijver voor het belang van haar kind genereus beloond Een jongmensch uit Egmond aan Zee. Willem B.. dat zich schuldig had gemaakt aan stroopery, de aangeboren sport van eiken volbloed Egmonder, was voor dit feit tot een zware boete veroordeeld. Maar de knaap was intusschen te werk gesteld op een trawler, ter vervanging van een vis scher. die de fyt in zyn duim had opgeloo pen. En om nu te trachten voor haar zoon een meer billyk vonnis te verkrijgen, was moeder BI dapper naar het kantongerecht als gemachtigde van haar stam- verzet tegen het vonnis had Volgens verklaring van de den jachtopziener Diemeer haar zoon zich te voren stroopery schuldig gemaakt was nooit in 't doln erwlest, zooals de vrouw het kernachtig uitdrukte. Haar be moeiingen werden dan ook met succes bekroond en de opposant veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. R. K. Prop, club Donderdagavond vergaderde in het 8t Gomarusgebouw de R. K. Prop.club, onder voorzitterschap den heer J. Elders, die de aanwezigen harteiyk welkom toeroept. Hierna verkrijgt woord tot het uitspreken „Onze Geloofsverkondigers". Spreker schetste in zyn inleiding hoe de H. Wilibrordus met zyn „kloosterlingen” hier aan land stapte in de 7e eeuw, hoe hier toen alles bukte onder het juk van het heidendom. Ten einde hieraan een einde te maken, zou Radboud, de toenma lige koning der Wiezen, overwonnen moeten worden. Tevergeefs trachtte Wlllibrord Radboud te ovretuigen, doch deze ging desondanks onder veel tegenwerking zyn gang. Ook bezocht hy den koning van Denemarken, mar ook hier geen suc ces. Vervolgens liet spr. in zyn rede naar voren komen het duur veroverde geloof onzer vaderen, wat wy als een korthaar bezit moeten bewaren. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten een telegram van protest te zenden in verband met het verbannen van de Jezuïeten in Spanje. Mej. Woestenburg gaf zich als lid op en zal den volgenden keer spreken over Spi ritisme. Hierna sluiting. De aanrijding tusschen mo tor en stadsautobus aan schouwelijk voorgesteid Nadat heden in de morgenzittlng de rask tegen den autobuschauffeur W. J. te Alk- maar, betreffende een aanryding van den betonwerker M. v. d. Brink te Zaandam, wiens rechterbeen ernstig door zyn omge vallen Indian-motor werd gewond, zoodat hij geruimen tyd in het ziekenhuis was verpleegd en thans nog Invalide was, werd voortgezet met hooren van nog eenige nieu we getuigen, besloot men de zaak te schor sen en des namiddags voort te zetten, nadat ter plaatse de aanrijding was gere construeerd. Omstreeks 3 uur waren dan in de Emma- straat hoek Steynstraat alle belanghebben den bijeen. De stadsbus en de handkar was aanwezig, alsmede de Kantonrechter, amb tenaar, verdediger mr. Langeveld, de ver keersagent Volbeda en een aantal onwille keurige toeschouwers. Nadat een en ander aanschouwelyk werd voorgesteld, had In de rechtszaal de voortzetting der behandeling plaats. Het gevorderde uur belette ons ech ter deze mld-lagzitting by te wonen en we volstaan met de mededeeling dat gere- qulreerd werd 15 boete of 15 dagen, ter- wyi de verdediger, 't ten laste gelegde niet voldoende bewezen achtende, vrijspraak con cludeerde. 4 Maart uitspraak. De voorzitter, de heer P. Zwetsman. open de met een woord van welkom, byzonder tot den spreker, den heer Ir. C. A. G. Spaan. De heer Spaan hield hierna een bespre king over de bemesting met kunstmest in den tuinbouw en gaf een uiteenzetting van verschillende ballastvrjje meststoffen. Hierna ging de heer Spaan ober tot een inleiding over de door hem te vertonnen groei- en bloelfllm. waarna de film werd vertoond. De op den filmband weergegeven groei en bloei der planten verkreeg aller belangstel ling. Tenslotte werd nog vertoond de tuln- bouwfilm. waarby de volledige bemesting en onvolledige bemesting zeer goed tot uit drukking kwamen Na afloop werd de heer Spaan met een luid applaus bedankt en de voorzitter dank te tevens voor alles wat door den heer Spaan naar voren was gebracht. Hevige toorn rechter Een te Beverwijk woonachtige chauffeur. B. J. v. W., die den tweeden Kerstdag te Alkmaar met zyn vriend Kujjs uit wyk aan Zee en Duin op stap was geweest, had bi) zyn tocht naar huis te Helloo het malheur een wielrijder P M. van Veen aan te rijden met gevolg dat diens rijwiel flink werd bescha digd. De chauffeur gaf niet zich zelve, doch verschillende andere oorzaken de schuld van het ongeval. Aangezien het bleek, dat de wielrijder met een vriend naast elkander hadden gereden, riep de kantonrechter verontwaardigd: Dat ver..duwelde rijden met z'n tweeën! Biyf achter elkaar op een drukken rijweg! De ambtenaar stortte een volle maat odium uit op het hoofd van verdachte en requireer- de f 40 boete of 40 dagen. Doch de kanton rechter was minder vlug met zyn oordeel ge reed en bepaald de uitspraak op 4 Maart eJc.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 8