1 s de TIP der TIPS Uw merk is GIBBS TRAMRAILS TE KOOP Opening modern ingerichte Electrische Schoenreparatie werkplaats GRATIS ZOLEN en HAKKEN BON TELEFOON 206 1 LANGESTRAAT 19 R.K. DAGMEISJE METAALINDUSTRIE VAN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF Snelreparaties zonder prijsverhooging afhalen en bezorgen GRATIS Elke 25ste aanbieding voor reparatie aan zolen en bakken wordt gratis uitgevoerd. Bovendien ontvangt iedere reparatieklant een prima haren Schoenborstel cadeau. Wij zien gaarne Uwe orders tegemoet A. D O E T S PROVINCIAAL NIEUWS 1 MARKTNIEUWS WOGNUM HOORN Adverteert in dit blad -r, voor Toilet artikelen De Directeur der Gemeente werken van Alkmaar biedt te koop aan pl.m. 750 M. tram spoor (groefrails normaalspoor) Aanbiedingen worden vóór of op 29 Febr. a.s. ingewacht aan het Bureau der Gemeentewer ken, alwaar de voorwaarden kosteloos verkrijgbaar zijn. BLOKKER SPANBROEK ’T ZAND Vanaf beden repareeren wij alle. OOK NIET BIJ ONS gekochte schoenen tegen onderstaand tarief HEEREN ZOLEN 1.20 DAMES ZOLEN 1— JONGENS ZOLEN (maat 28-34)0.9® KINDER ZOLEN 0.80 HEEREN HAKKEN, leer of rubber OJJO DAMES HAKKEN, leer of rubber0.40 Speciaal ingericht voor rubberreparaties en* OPNIEUW KLEUREN van schoenen - Iedere reparatie ONDERVOLLEGARANTIE 1 KANTONGERECHT 1 SCHAGEN Woon- en winkelhuis met vrije steeg en schuur, zeer geschikt voor melkhandel en melksalon. Brieven onder no. 15736, bur. van dit blad. UITGEEST HEER-HUGOWAARD ASSENDELFT HEEMSKERK CASTRICUM Nieuw arbeidscontract t het 14 c.; de Het Theeroos t. op I* B K. Tooneel vereen. „St. Michael”. De jaarvergadering van bovengenoemde veree- nlging is bepaald op Donderdag 3 Maart in café „de Hoop”. GEVRAAGD Terstond gevraagd net R. K. dag meisje, Hellooördijk B 6. Alkmaar. f 3.75 035 -1/00 OW - Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis- Comité heeft besloten een groots verloting te organiseeren en niet, zooals aanvanke lijk het plan was, met inteekenlljsten rond te gaan. Heden (Donderdagmiddag) vond op het Raadhuis een bespreking plaats tusschen genoemd comité en een aantal genoodigden otn den verkoop der loten enz. in détails vast te stellen. Tot verificateuren werden heeren Q. Groot en Th. Rijke. Aan de orde was bestuursverkiezing, bestuur moest met twee leden worden uit ge- breid en daar de voorzitter als zoodanig be dankte. moesten er drie leden gekozen wor den. Gekoeen werden de heeren P. G. Hen- neman met 35 stemmen, Jac. Cortman met 32 en Th. Rijke met 30 stemmen. De voorzitter sprak de nieuwe bestuurs leden hartelijk toe en ultte den wensch, dat allen lang in het bestuur mogen blijven. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat het bestuur 15 beschikbaar gesteld heeft om dezen avond onder de leden te verloten. Vijftien leden werden met een gulden ver blijd. Bjj de rondvraag nam de heer Bergfeld het woord, om als voorzitter en bestuurslid afscheid te nemen. Hij dankte het bestuur voor de prachtige samenwerking en de leden voor de aangename vergaderingen. De heer W. Meyer sprak namens de ver gadering woorden van dank aan den schei denden voorzitter, waarna de voorzitter de vergadering sloot Jong L. T. B. 1 Maart te 7 uur na middags houdt de afd. Jong L. T. B. haar jaarvergadering in café Groskamp. Belang rijke punten staan op de agenda. Als spre kers treden op de heeren Peeraer en Sljm. Verkooping. Dinsdagavond werd In café Wed Koelemey ten overstaan van notaris P. H. Hllbrand te Obdam ten verzoeke van den heer Lamb. Kooter te Castricum pu bliek verkocht een huis en erf. Kooper was de heer D. Smit alhier voor 507. worden de melkbussen op zin kitroleerd. >ppenproef, waardoor de aan- van ag. spore vormende bacteriën Passiefllm. Zondag- en Maandagavond werd alhier vertoond de Passiefllm, terwijl deze Maandagmiddag voor de schoolkinde ren werd afgedraaid. Beide avonden was de saai van den heer G A. de Wit goed gevuld. De film in zUn geheel beschrijven sou te veel plaats innemen. Daarom zy het genoeg te zeggen dat de Parochianen van *t Zand devoot hebben genoten. 1 Pater Wildenburg O-FM. kan zeker met genoegen terugdenken aan hetgeen hij de Parochianen heeft geboden, t Was van hem zeer goed gezien de Passiefllm te vertoonen In den H. Vastentijd. Belde avonden werden met gebed door Zijn Eerw. geopend, terwijl de sluiting geschiedde DOOR DE VELE AANVRAAG 18 DEZE MET 7 DAGEN VERLENGD 100 Zoute Haringen 25 stuks Zure Haringen 25 Rolmopsen 20 Zoute Haringen Alles franco huis BEVERWIJK, 24 Februari Bloemen veiling „t Centrum” William Copland 10—17 c.: William Pitt 14—15 c.; Vftetolre 12—30; La Notre 18—30 c.; Bartlgon 16—32 c.; Sanders 1224 c.; Fiancee 1525 c.; Rauwenhoff 1423 c.; City of Harlem 20 35 c.; Prince,of Wales 1020 c.; Zulu 2030 c.; Centenalre 1425 g.; Elisabeth 1728 c.; Murillo 815 c.; Theeroos 1016 c.; Mr. van der Hoef 1525 c.; Electra 15 26 o.; Peach Blossom 1324 c.; Adus Azalea 1524 c.; Couronne dor 1427 c.: El To reador 1422 c.: Vuurbaak 1530 c.; Auro ra 1423 e.; Tubergen 1526 e.; Prins van Oostenrijk 1010 c.: Couleur Cardinal 16 27 c.; Crimson queen 612 c.; Progression La Reine Een kalme zitting gisterenmiddag, waarbij als eerste terecht stond de expediteur 8. H. van Zwaag, die op hét Keern had gereden met een vracht, die 1000 K.G. ewaarder was, dan voor dien wagen geoorloofd was. Eisch 15.of 15 dagen. Vonnis 8.ct 8 dgn. De metselaarspatroon Jt. P. uit Wognum had op 16 Jan. jl. een Zaterdagmiddag, twee knechts te lang laten werken om de teveel vervaardigde specie te verwerken. De eisch luidde 2 x ƒ4.of 2 x 4 dagen. Vonnis 2 x /3.of 2 x 3 dagen. Een ander patroon, de bakker G. de H. te Avenhom, had zyn knecht, een nog zeer jeugdig jongmensch, reeds om 4 uur uit bed geroepen, terwijl hij pas om 7 uur mocht werken. Dit schijnt ieqeren Donderdagoch tend te gebeuren. Verd was al meermalen veroordeeld wegens overtreding der Arbeids wet. zoodat nu 15.of 15 dg. werd ge- eischt. De straf werd in verband met de economische omstandigheden van verdachte tot ƒ8.of 8 dg. teruggebracht. gelegenheid waarin ook vooral naar voren kwam de veel ongunsti ger melkprijzen in het nu loopende boekjaar dan een jaar te voren. Waren de melkprijsen dezelfde geweest als Jn het vorige boekjaar, dan zou over een drie millioen K.G. melk, geleverd van 1 Mei tot 9 Januari 1932 ongeveer vijftig duizend gul den meer zijn uitbetaald dan nu het geval geweest la. Het voorstel van het bestuur om eerste klasse melk 'n kleinen toeslag te geven, werd door den directeur nader toegelicht. Sedert de vorig ledenvergadering worden aan de fabriek elke week op onbepaalde da gen de volgende proeven genomen; 1. de glstlngs-reductaseproef, om de hoe veelheid en de soort van de bacteriën te bepalen. 2. de sedimentsproef, om te onderzoeken of er ook etter, enz. in de melk voorkomt. Verdachte gevallen worden opgezonden naar het laboratorium van den Bond van coöp. grondslag werkende Zuivelfabrie ken in Noordholland voor microscopisch onderzoek. Vaak wordt dan de aanwezigheid van streptococcen geconstateerd. Voorbeel den werden genoemd, waaruit bleek, dat door dit onderzoek veehouders voor meer schade zijn gevrijwaard. 3. de vuilheldsproef. Van de melk van ei ken leverancier wordt een halve liter door een watten schijfje geperst en dan het meer of minder vull-zUn geconstateerd. (Leden en leveranciers krijgen bet betreffende watje Schlegel 7—14 c.: VOLENDAM, 24 Febr. Heden werden aan de veiling aangevoerd: 67 866 eendeleren. 2.65—2.72 985 kipeleren 2 55—2.65. WARMENHUIZEN. 35 Februari Uien ƒ9.36—0.70; groote uien ƒ7.80—8.70; drie lingen ƒ6.708.70; stek uien ƒ4450; gele kool ƒ0.80—!; roode kool ƒ0.80—1.70; twee de soort ƒ0.80—1.10; witte kool ƒ0.60—1.40; tweede soort ƒ0.80; peeën ƒ3.30—350; klei ne peeën 1.00—150. door den Pastoor. gevolgd door het zingen van het lied. Aan U, o Koning der Eeuwen". De Passiefllm werd ojagelulsterd door toe- jia-sselijke gezangen, uitgevoerd door de meisjes van de Maria-Congregatie, onder leiding van den heer Vendel, onderwijzer aan onze parochiale school. De zeereerw. heer Pastoor heeft in zijn slultlngswocrd 'niet teveel gezegd toen bij aan meester Vendel en zijn dameskoor hartelijk dank bracht. Vooral bracht ZJEerw dank aan Kapelaan Wildenburg, die door zijn groeten ijver die heerlijke avonden heeft gebracht Verpachting voor de kermisvermakelijkhe. den. Dinsdagmorgen had ten raadhulze de gunning plaats voor de verpachting der kermisvermakelijkheden. Mede waarschijn lijk door de opheffing van de kermis te Den Helder, was er veel animo. Ongeveer de heift van de aanvragen moest worden afgewezen. Gegund werden de plaatsen voor de na volgende inrichtingen: H Brülnsma, Sche- venlngen, toboggan en shimmy. 50: A. Huigen. Bergen op Zcom. miniatuur race- 40; M. C Kreekel, Apeldoorn, schiettent 60; De Winter Cohen. Gent, totografie, 40; M. C. Kreekel, Apeldoorn, ^uto scoo» ter 340; J. de Boer. Krommenie, werptent 35; T. Koek, Beverwijk, draaimolen 58; C. Keijzer. Texel, zweefcaroussel 210.25; J. Blokker en Co., N.-Scharwoude, bioecoop- tent (laan) 512; J. Brantenaar en Dekker, slagmachlne 40; J. W. Janvier. Bergen op Zoom, stoomcaroussel met daarin gelegen heid tot dansen 850; Vallentgoed, Purmer. end. luehtschommel 150; H. A. Schimmel- pennlnk, Deventer, kraam 20; W. A. Smit Alkmaar, pailngkraam plaats no. 1 71; wed. J. Smit, Alkmaar, pailngkraam plaats no. 3 45; K. Leyen, Winkel, pailngkraam plaats no. 3 42. Heb totaal van de opbrengst is het niet onbelangrijke bedrag van 2598i5. Hieronder volgen de niet gegunde, w.o. ook de bekende bioscoop Schinkel: C. Denis, Apeldoorn, gebakkraam, 15; A. Boone, Den Haag, prijsschiettent 31; B. J. Hemf>en, Winschoten, krachtsport 750; M. Bos, Amsterdam, zweefmolen 215, idem lucht, schommel 15; A. Hendriks, HUlegersberg. slagmachlne 35; Joh. Benema, Anna Paulowna, danstent 406; J. W. Janvier, Bergen op Zoom. Lunapark 150; L. Bakker, Apeldoorn, bootsport 30; S. Ooms, Oost huizen, draaimolen 51; N. H. Schinkel, Purmerend. bioscooptent, oude plaats Gracht 500, Markt 410, Laan 330; Joh. Sep. kema, Groningen, auto-caroussel 150; A. Galles, Apeldoorn, auto-scooter 100; H. M. Vale, Bergen op Zoom, zweefmolen en vlleg- bomspel, 350, H. T. Vale, idem idem, 76; idem emecasport 96; C. Vader. Alkmaar, vliegbomsport 60, idem schiettent en oefen spelen 45; W Lomen, Kampen, pailngkraam plaats 1 en 2 115; S. van Drunen, St, Maarten, pailngkraam plaats j en 2 113; wed. J. Smit, Alkmaar, pailngkraam plaats 1 88.75; J. W. Bottenberg, Kampen, pa. llngkrtam 20. - Overwogen wordt nog het vergunning ge ven ve-r een inrichting van vllegbcm^port. Te huur aangeboden een modern Bloembollencultuur. Dezer dagen hield de afd. WognumNlbblxwoud en Omstre ken der Algem. Vereenlglng voor Bloembol lencultuur hare jaarvergadering. Na een korte inleiding opent de voorzitter de heer Hoe be. van Wognum, de vergadering. De notulen bevatten een duidelijk overzicht van de zoo uitstekend geslaagde tentoonstel ling. waarvan het batig slot is geweest ƒ41.50. Het financieel beheer werd gecontroleerd door de heeren D. op de Kelder en C. M. Carels. die alles in de beste orde hebben bevonden. Het batig slot is ƒ8150. De secre- tarls-penningmeester ontvangt een woord van dank von den voorzitter voor zijn beheer Door den voorzitter wordt nj* een keuirge en zakelijke uiteenzetting gegeven over de JJ. gehouden vergadering betreffende het in- krimpen van de bollenkram. Hierna komt in bespreking de film „van bol tot bloem" te laten draaien en wel in Nlbblxwoud, wat wordt aangenomen en wel op een nader te bepalen datum. De leden met hun gezin heb ben vrijen toegang, de anderen betalen 15 ct. entrée. Wegens den minder opgewekten geest die er thans heerscht, besloot men ten slotte het houden van een bloemententoon stelling nog wat aan te houden. Bestuursverkiezing: de heer P. de Winkel, Wognum, aftredend, wordt met op een na algemeene stemmen weer herkozen, terwijl in de vacature Steltenpaal, die heeeft be dankt. wordt gekozen met 'n groote meer- derhaid de heer D. op de Kelder van Zwaag- dijk. Na de rondvraag, waar ook nog een druk gebruikt van werd gemaakt, sluit de voor zitter deze geanimeerde vergadering. irtentleblad. In kas 1 wtnst van 1931 f 22.05, Januari 1933 groot was Genootschap de „Stille Omgang” Dins dagavond hield het genootschap hier ter plaatse zijn jaarvergadering in het Gezel lenhuis. De opkomst vlei nog al mee. Na vaststelling der notulen bracht de penning meester, de heer H. w. Vos, verslag uit van zijn finaincieel, beheer. De ontvangsten wa ren in ’t afgeioopen boekjaar 210.19, de uitgaven 11734; alzoo een voordeellg sal do van 9255. De heer 8. de Goede bracht namens de commissie voor 't nazien der boeken, ver slag uit van haar bevinding, hetwelk den voorzitter aanleiding gaf den penningmees ter onder dankzegging te déchargeeren. Uit het daarna uitgebrachte jaarverslag van den secretaris ontleenen wij dat het ■vorig jaar door 710 personen uit den kring „Uitgeest" aan den stillen omgang was deelgenomen en door 129 personen alléén uit deze parochie. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding der heeren H. W. Vos en J. Twaalfhoven. HÖewel uit de vergadering stemmen op gingen deze beide aftredende bestuursleden bij acclamatie opnieuw te verkiezen, ver- lahgde het bestuur een verkiezing daarover, welke tot uitslag had dat de belde heeren toch met overgroote meerderheid hun be stuursfunctie bestendigd zagen. Van de mededeellngen door den voorzitter gedaan, brengen we onder de aandacht, dat de stille omgang dit jaar op 6 Maart wordt gehou- I den. Dit jaar gaat hieraan geen Lof vooraf. I De trein "met pelgrims vertrekt uit Ult- thiüs geBtuurd rrw>*i meUtgeld). werdgeest 6 jnlnuten over half één *k nachts). Bij ifle hierna aan de orde zijnde be- stuurszgrk'ezlngen. bleek, dat voorzien moet word"n in de vacatvt-e Bu’mer. Essing, terwijl de voorzitter en de heer Muller tevens mededeelden voor een bestuursfunctie te bedanken. Vooral de mededeellng van den voorzitter, dat deze bedankt, werd ten zeer ste betreurd. De heer Aukes trachtte nog den voorzitter te bewegen op zijn voor- -<’men terug te komen, doch deze meende. \t zijn tijd gekomen was; bovendien deelde mede, dat hij om zijn prlvézaken niet langer aan kan blijven. Het gelukt niet ■Jen heer Hemmer te bewegen te blijven. Coöp. Zuivelfabriek „Excrlsior". In café „Liefhebber" vond Dinsdag de gewone voor jaarsvergadering plaats van leden der Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior” te Heerhugowaard. Na een kort openingswoord van den heer D. Kriller te Oude-Nlcdorp, voorzitter, waarin hij memoreerde de ook voor den veehouder ongunstige bedrijfsresultaten, deelde spr. mede, dat *t bestuur genoodzaakt was geweest nieuws kaasbakken met nieuw systeem machinale kaasbereiding, systeem „Tebel", aan te schaffen, omdat de oude bakken op waren. De bestuursverkiezingen hadden tot resul taat, dat in de vacature wijlen den heer Jb. Rootjes Czn. gekozen werd de heer J. Kieft te Heerhugowaard-N., in de vacature vaq den heer Blokker de heer Jb. de Wit te OudkarsptL oud-bestuurslid. In de commissie voor het nazien der jaar- lekening werden gekozen de heeren G. Bo- belsdijk, C. Witemeer en D. van Zoonen. Na eenige toelichting door den voorzitter, werd door de vergadering goedgekeurd het bestuursvoorstel om het contract met de Maatschappij „Gouda” wederom met een jaar te verlengen. Gezien ook den eigenaar- digen toestand in den kaashandel, werd dit den besten weg geoordeeld. Hierna kreeg de directeur eenige mededeellngen te doen. Magdalenenstraat 2 Telefoon 553 de nadruk op gelegd, dat de melk niet oogenschlinlijk zindelijk was, omdat men ze door een fijne teems gegoten had, maar dat het melken zoo gebeuren moet, dat ze niet vuil wordt 4. elke^wéi (lelijkheid g< 5 dej«r- wezlgl moet worden aangetoond Wanneer men b.v. kuilgras met zijn han den heeft aangeraakt en men begint dan te melken zonder zijn handen te wasschen, Is 1 gevaar groot, dat men dergelljke bacteriën in de melk brengt, waardoor het gebrek ,Jaat los” in de kaas kan optreden De veehouders en de fabriek nioeten in goede samenwerking trachten, de kwaliteit der melk op te voeren, opdat het maken van afwijkende kaas wordt voorkomen. Het staat nog altijd vast, dat ook de fabriek alleen uit zindelijk gewonnen melk een eerste klas pro duct kan maken. Afwijkende kwaliteit bréngt met deze lage kaasprijzen al bijzonder weinig op. Goede melk, bekwaam personeel en goed ingerichte fabrieken zijn de drie factoren,, waarop de zuivelindustrie steunt. t Na deze toelichting werd besloten, een be scheiden stap te doen in de richting van kwahteitsbetallng en wel door voor melk, welke in dq vlerweeksche betalingsperiode al tijd eerste klasse gekeurd Is, een toeslag te betalen van 5 ets. per 100 K.G. melk. Dit be gint dan met 1 Mei 1932, dus met het nieuwe boekjaar. Na rondvraag werd de vergadering door den voorziter onder dank gesloten. Bekneld. Dinsdagavond toen de hulp- poetbesteller L. S. van het kantoor Zuid aan het station Hugoyraard de post jn ontvangst had genomen, geraakte by het dichtslaan der deur van het postrijtulg een zijner vin gers bekneld. Daar de trein zich in beweging zette en het roepen van den besteller niet di rect werd opgemerkt, rukte Swinkels zich los. met het gevolg, dat het beknelde llchaams-^ deel ernstig gewond werd. Door den stationschef werd een noodver band gelegd, waarna 8. zich onder genees kundige behandeling stelde. Vriendenkring H. Sacrament Maandag avond is de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereenlglng. De voorzitter, de heer D. Huipe, opende met gebed. Na lezing der notulen volgde het Jaarver, slag van den secretaris, waaruit bleek, dat de vereenlglng bloeiende is Het ledental be draagt 175. De penningmeester, de heer M. Heine, bracht zijn financieel verslag uit. Aan ont. vangsten f 212.41 en uitgaven 207.41. Ba tig saldo 5. De controlecommissie ver klaarde alles in orde te hebben bevonden, waarna décharge volgde. De voorzitter deelde hierna mede, dat vanuit Assendelft dit Jaar voor de 25e maal wordt deelgenomen aan den Stillen Omgang. De eerste twintig jaren werd de geheele reis Per voet afgelegd, wat met den omgang mee gerekend. zes uur wandelen was. Met de slechte wegen in die dagen was dit een echte bedevaart. Ook nu nog wordt door een groep personen de tocht geloopen en deze gaan als volgt: door gebruikmaking van den prima!- ren weg, gaat men niet meer over het I Zaandammerpad, doch via den Communica- I tieweg, primairen weg, in de richting Zaan- I dam. I De penningmeester, die het voorbereidend I werk had verricht, gaf een uiteenzetting van I de getroffen regeling. Assendelft moet in I den nacht van 5 op 6 Maart den Stillen Om. I fang houden. Voor de deelnemers is om 9 uur in de parochiekerk een kort Lof met I predikatie, waarna de loopers vertrekken, die I zich in Amsterdam weder by degenen voe. I gen, die per trein gaan. De extra-trein ver- I trekt om 0.46 van Krommente-Assendelft en I is om 1.04 in Amsterdam. De plaatsbewijzen voor den trein zijn bij alle bestuursleden verkrijgbaar A 75 cent tot Vrydag 4 Maart I ‘s avonds 7 uur. De H. MIs wordt gehoord in de St. Annakerk, Wittenburgergracht, om half vier. Als ontnuchteringslokaal is aangewezen het gebouw der St. Jozefgezel- len, Plantage Middenlaan 8. Tegen betaling van 65 ct. kan men deelnemen aan het ge reserveerd ontbijt. Opgeven by het bestuur. Vertrek uit Amsterdam 6.48, aankomst As. sendelft 7.07 Daar er het vorig jaar klachten waren I betreffende de consumptie in dit gebouw, heeft het bestuur hierover gereclameerd. Er zal voor een betere behandeling worden ge. zorgd. Gerekend wordt er daarom op, dat alle deelnemers by elkaar zullen blijven, om ge- zameniyk den terugtocht te aanvaarden. De zeereerw. heer pastoor vroeg het woord voor eenige mededeellngen betreffende een eventueel te houden bedevaart naar Hello per trein. Uitgaande van „Vriendenkring", wordt leder jaar in Mei een bedevaart ge organiseerd voor loopers, fietsers en per auto, bus. In vorige jaren is reeds een parochiale bedevaart per trein gehouden, doch deze le. verde altijd een beduidend tekort op. Nu zjjn er besprekingen met Krommenie gevoerd, om gezameniyk ter bedevaart te gaan per trein en wel op Zondag. De pastoor stelde aan de vergadering de vraag om de bede vaart, georganiseerd door „Vriendenkring”, samen te voegen met de parochiale bede, vaart. Na eenige discussie bleek de vergade ring van gevoelen, dat. hoewel het voorste! van den geesteiyken adviseur om de paro chiale bedevaart weer te houden, werd on dersteund, men evengoed de bedevaart van „Vriendenkring’’ moest laten doorgaan. Men meende, dat hierdoor zoowel aan de manne lijke parochianen, die met „Vriendenkring” meegaan, als aan de vr^uweiyke parochia nen, die van de gelegenheid, per trein te gaan, zullen proflteeren, de kans wordt ge geven een bedevaart naar Hello te houden. De deelneming aan de parochiale bedevaart zal er niet minder om wezen. Hierna werd medegedeeld, dat de bede vaart van „Vriendenkring” wordt gehouden op Zondag 22 Mei. Volgde de bestuursverkiezing. De voorzitter was aftredend en werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De zeereerw. heer pastoor feliciteerde den voorzitter. Tevens bedankte hy de leden voor het ’t vorige jaar genomen besluit om op de dagen waarop het H. Sacrament tet aanbid, ding is uitgesteld, een edelwacht te vormen. Het bestuur gaf de volgende regeling: de leden worden verdeeld in vier groepen. In de Kerkltfst zal In t vervolg worden bekend gemaakt welke groep de wacht by het H. Sacramenthee ft. Dégene, die bijvoorbeeld in groep 1 is Ingedeeld, weet In t vervolg, dat wanneer zijn groep aan de beurt is, hy het aangewezen uur de wacht moet houden. In zijn alultlngswoord dankte de voorzitter de leden voor het vertrouwen in hem ge steld, waarna de Chrlsteiyke groet werd uit gesproken. Voor onze parochianen is wederom aan gewezen de kerk wan St. Anna (De Pooll, aan de Wittenburgergracht, As Zondag. 28 Februari, kan men zich des morgens van half twaalf tot half één in het Gezellenhuls voor deelname opgeven, terwyi Donderdag 3 Maart da.v. des avonds van 79 uur de spoorkaartjes in het Gezel lenhuls dienen afgehaald te worden. In de kascommissie voor 1932 werden aan gewezen de heeren H. D. Kuiper en KL van der Eng. By de rondvraag deelde de heer P. W Kalkman mede, dat bereids de Mis „Lauda Sion" van Kuiper in studie is genomen. Van hem ging ook het voorstel uit, na mens de afd. Uitgeest, nog liever namens ’t Centraal Verband een telegrafisch protest te richten aan den Spaanschen minister president wegens de onrechtmatige uitban ning der Spaansche Jezuïeten. De heer O. Daan merkt op. dat door het Centraal Verhand reeds in den geest van den heer Kalkman Is gehandeld Door den heer T. Comelisse 8z. wordt aan het bestuur verzocht een rtjwfelclujr op te richten. Hiervoor bestaan echter by het bestuur verschillende bezwaren, temeer daar dit voorstel staande de vergadering wordt in- gedlend en dus ook niet behandeld kan worden. Den heer Comelisse wordt gezegd een juist omlynd voorstel voor de volgende jaar vergadering ter behandeling in te dienen. Hierna sluiting der vergadering. L. T. B. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de L. T. B.-vergadering tot morgen blijven overstaan. R.K. Winkeliersvereeniging „Heemskerk" Maandagavond vergaderde bovengenoemde winkellersvereenlglng in het R.K. Ver.ge bouw alhier. Voorzitter, de heer Bergfeld, opende de vergadering met gebed en richtte een Woord van welkom aan den Geestelyken Adviseur, kapelaan Verhoeckx. De voorzitter dankte nog den heer Schip per, die deel uitgemaakt heeft van de Sint Nicolaas-campagne en zyn beste krachten heeft gegeven. De voorzitter las een schryven voor van den ZeerEerw. Heer Pastoor, die zijn dank uitsprak voor de groote gift aan hem ter hand gesteld door de Vereeniging voor de Stille Armen. De voorzitter herinnerde er aan. dat het as. Vrydag ijken is in een der lokalen van het Herv. Vereenlglngsgebouw. Verder deelde de voorzitter mede, dat de bonnen kiu nen worden Ingewisseld ter secretarie den tweeden Dinsdag van elke maand, nu niet meer in de morgenuren, doch 's mid dags van 2 tot 4 uur. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit. Ontvangsten f 242.20 en uit gaven f 349.44, alzoo eeri nadeellg saldo van f 7.24. Verslag gratis adv< Januari 1931 f 96.55, zoodat de kas op j J f 115.75. De voorzitter bracht dank aan den heer de Wlldt voor zyn gehouden beheer. benoemd en 100230 per stuk; Vette ossen en koeien le kw 30—38 ct., 2e kw. 24—33 ct. per pond Pinken 100—170, Zeugen 2040 per stuk Biggen 3—7 per week; Schapen 10—18 p et Vet vee door kleinere aanvoer prijshou dend. Kalikoeien en vaarzen luier handel Magere ossen en koelen voor weide en stal prijshoudend. Biggen en dikke varken, slechte handel. Afloop der markt flauw 's HERTOGENBOSCH. 24 Febr Groenten Spinazie 36 ct. per Kg., snijsla 39—50 per kistje, 2426 per kilo, bloemkool ƒ24.per 100, spi uiten 3-13 per kilo, gele savoyen 230—330, groene savoyen 2304.30, roode kool 230450, boerekooi 3.40—3.70 per 100, witlof le 1319, 2e 79 per kilo, breekpeen 2.70—7.— per 100 kilo, andijvie 1.90—230 per 100 struik, sjalotten 911 per kilo, juin 930 —9.70 per 100 kilo, prei 2—12 per bos, knol, selderie 130—3.70 per 100 knol, stoofperen 8—16, Brederode 2022, Wouterllngen 3 4, Bellefleur 716, Goudrelnet 1724 cent per kilo. BROEK OP LANOENDIJK. 25 Febr. Aangevoerd 37000 K.G. wortelen, ƒ3.503.60; klelnew ortelen 1.40; 85000 st. roode kool ƒ0.702.doorschot ƒ0.60—4.10; 115000 st. gele kool, ƒ0.60—130; 103000 et. Deensche witte kool, ƒ0.60—1.70; 10500 uien, ƒ950 1030; idem grove ƒ8.408.80; idem drie lingen ƒ9.109.60; 1400 bieten, ƒ3.00—2.60. OBDAM. 24 Febr. ..De Tuinbouw”. 5000 roode kooi 60—80, 6000 gele kool 66—1.40, 7000 Deensche 001.10, 1000 uien 9.10. PURMEREND, 23 Febr Afslagver. Beem- ster, Purmerend en Omstr. Witlof 46133 per 8 Kg.; roode kool 90330, Bavoye kool 80—3.30 per 100 Kg.; sprultkooi 20—1.70 per 15 Kg.; boerekooi 2040 ct. per kist; andij vie 401.06 per 100 krop; peterselie 4.— per 100 *s. selderij 1.5.per 100 boe: rapen 802.20 per 100 stuks, bieten 3.50830 per 1000. wortelen 5976 ot. per zak; uien 156 3.42, drielingen 2.01 per 25 Kg.; prei 4.— 11.40 per 100 bos; Wlnterjan 20.per 100 Kg.; Zoete Bellefleur 1014, zure appelen 6—17 per 100 Kg. SCHAGEN. 25 Februari Elerveiling 124.000 kieeleren: witte f 2.403.00: kleine witte 230—2.50; bruine f 2.70—3.40; 900 eendeleren f 2.402 80. Veemarkt: 9 Paarden 150325: 4 Gelde- koeien (mager) 120—180 23 ld (vette) 160—270; 40 Kalikoeien 150—360: 6 Vaarzen f 125—175; 329 Nuchtere Kalve ren 49; 20 Schapen (magere) 24—30; 74 Overhougers 13.50—20.—; 47 Varkena (magere) 7—13: 38 ld. (vette) 0.33— 0J6 per KG.; 117 Biggen f %—T, 25 kip pen 0.75—135. Schlegel 0.80; 130. ENKHUIZEN, 34 Febr. 43 vaartuigen met 71 tal reepharlng var. M tal—4 tal 3.60—/ 3.05. ENKHUIZEN. 24 Febr, Granen: Grauwe erwjgn ƒ26—28; Vale (gr.) ƒ23—27; wyker Vale /17—21; Bruine boonen 11—13; Mos terdzaad 18—19; Karwyzaad 15; Maan zaad ƒ11—12. HOORN, 24 Febr. Veemarkt. Geen aanvoer. ’s-HERTOGENBOSCH. 24 Febr. Vee. Aan gevoerd: 3069 stuks. 1341 stuks hoornvee. 680 biggen. 56 zeugen. 23 schapen-lammeren. 69 kalveren. Prijsen: Kalikoeien ƒ1503.80, Kalfvaarzen 160340, Magere ossen en koei- 13—17 o.; Mac Kinley 9—19 e.l Max 614 o.; Max Ha velaar 1120 e.; La Reine 513 c.: Schlegel 714 c.; Fred Moore 512 c.; Gele Prins* 1328 c.; Fla mingo 714 e.; Ibis 1516 c.; Cullinan 9 Cramolsl brillant 714 c.: Brlllant Star 611 ct.; Generaal de Wet 1522 e.: Ryzende Zon 15—24 c.; Witte Valk 8—13 c.: Prosperity 612 c.; Gris-de-lin 511 e.; Spuren 413 c.; Cervantus 48 e.: Omatus 511 c.; Horace 815 c.; Lourens Coster 4—10 c.; Orange Cup 4—8 c.; Princepe 5 8, c.; King Alfred 10—17 e.; Spring Glory 9—16 c.; Van Slon 511 e.: Wassum 610 c.; Emperor 713 c.: Victoria 813 c.; In- comparabllls 612 c.; div. Crocussen 1024 c.; Druiven 714 c.; Irissen: The Furst 4—5; Wedgwood 3539; Tlgetarj» 24: Galan thus 3—6; Fulgens 30—52. Potten: Azalea 553.10; Cyclamen 1842; Primula’s 13—38; Calla's 34—63; Cineraria's 1849; Clivias 901.60; Adiantum 1433: Cyrtomlmum 625; NepholepU 30—135; Bromelia'a 461.45; Springer!'* 433: Plu mose 5—19; Primula» 623; Tradescan- tias 6—15; Palmen 1.10250; Cocospalmen 2853: Geranium* 13—18: Sedum 618; Cactus 628; Phetrls 5—15. BOVENKARSPEL (Station). 24 Febr. Tulpen- Copland 901.10, L^ Reine 601.30, Ibis 90. Bartlgon 1.140, Murillo 1.1.10. Trtumphator 1.50, P. Blossom 1.40, Nareis 90 ct ner 100 st 1350 dozijn. BOVENKARSPEL, 35 Febr. Groote Uien f 4.80, Roode kool f 0.60—1, Gele kool f 0.60—0.70, Deensche Witte kool t 0.70, Groote bieten f 550. Kleine idem f 4.40 550, Spruitjes f 0 30—050. ENKHUIZEN. 24 Febr. Bloemen: Nar cissen 130—1.40; Bartlgon 1.00—150; Bar tlgon H 0.76—0.90; Murillo 1.00; Murillo H 0.60; La Reine 0.70—1.20; William Pltt 0.70 1.00: Prins v. Oostenrijk 1.10; Prins Oostenrijk n 0.70; Peach Blossom 130; Moore 1.00; Le Nötre 1.10; Ibte 0 80—1.00; Prosperity 050; „Castricum Voo^rit” Dinsdagavond had onder leiding vanden heer Hemmer de jaarvergadering plaats van de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer „Oastri- cum Vooruit”. w De voorzitter merkte op, dat het overal malaise is, doch dat dit in het afgeioopen seizoen toch niet zoo erg in Castricum is geweest als in andere badplaatsen. Alleen op de Zondagen tydens het seizoen, zyn aan het station Castricum ruim 25000 personen uitgestapt, ongerekend dan het be zoek per auto, rywlel, enz. Dit is een be duidende voortultgang by vorige jaren. Voorts wees hy er op, dat de pensions niet veel minder bezocht waren dan vorige jaren, wat er op wyst, dat Castricum om zijn natuurschoon gezocht is. Ook het aan tal kampdagen is grooter geweest. Dan deed hy mededeellng, dat dank zij de bemoeiingen van de bestuursleden veel is tot Stand kunnen gebracht worden, zij het dan met bescheiden middelen. De heer Essing bedankte als bestuurslid. Uit bet financieel verslag bleek, dat het de vereeniging niet slecht gaat, al is het voordeellg saldo niet groot. Een groot aan tal advertenties waren in verschillende bladen geplaatst en dat is dan ook buiten de gemeente wel de grootste propaganda geweest. Bij Hierna ontspon zich een discussie over de te bezetten plaatsen, omdat blykt, dat niet veel personen genegen waren de opengevallen plaatsen te vervullen. Ten slotte werden als zoodanig benoemd de heer Bulmer, en als nieuwe leden de heeren Aukes, Kockx en Juffermans. Bjj de Rondvraag komen verschillende zaken ter sprake. Allereerst een andere wijze van publicatie van de pensionlüst, welke in het vervolg dageiyks by den administra teur zal ter inzage zijn. De heer Van Lunen, oiMl-bestuurslld, zei, dat hy den heer Hemmer. die van de op richting bestuurslid is, zeker namens allen dank mag brengen voor het vele, dat door hem als zoodanig belangeloos Is gedaan. Dit werd met applaus begroet. Hierna sluiting. Zooals wy indertijd meldden, te een be-’ spreklng gehouden tusschen de werkgevers in de metaalindustrie van het Vlsschery. bedryf en de hoofdbestuurders der organ! satles. Daarover konden wij reed* mede- 'deelen, dat waarschijnlijk weer een con tract in dit bedrijf tot stand zou komen' Nadat verschillende conferentie* hebben plaats gehad, Is, naar wy thans vernemen een baste gevormd door belde partijen’ waarvan middels de organisaties 4an personeel mededeellng te gedaan Het gevolg hiervan te geweest, dat het meerendeel van het personeel zich voor het nieuwe contract waarin echter wel eenige verslechteringen zijn opgenomen, heeft uitgesproken.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 6