MENSCHEN AM SONNTAG Es gibt nicht einmal, es kommt immerwieder! Zaandam kan Utrecht uitschakelen KAMPIOENSVREUGDE IN KENNEMERLAND SPORT EN WEDSTRIJDEN K. n. v. B AFDEELING I Het laatste commando PROVINCIAAL NIEUWS - AFDEELING IV AFDEELING II Trara um... punten!! VAN DE FEDERATIE EERSTE KLASSE A. Weer versterkte in de troepen vuurlinie? AFDEELING V Met een neuslengte...... D H V B EERSTE KLASSE B. TWEEDE KLASSE N. AFDEELING III EERSTE KLASSE D. De kampioensvlag in Santpoort WILSKRACHT II VOOR DE BESLISSING vsv OBDAM ANDIJK Bommen op...... De Sportclub danst...... ZIJPE CASTRICUM HEEMSKERK HEER-HUGOWAARD EERSTE KLASSE E. T.Y.B.B. moet nog even geduld hebben WARMENHUIZEN R. K. VOLKSBOND. VENHUIZEN in Eindhoven twee worden' en 3 verhouding nog De Leiders naar Weert De zwakkeren vragen de aandacht 1 5 4 S 4 1 3 1 3 ide- en DFC ZFC Feyenoord 17 17 17 17 11 10 11 10 23 23 23 23 135 135 135 1 35 17 17 16 11 14 12 12 13 10 13 11 0 4 3 3 0 1 1 o a 3 3 4 S 7 S 8 24 24 22 1 I I I Concordia «peelt baar laats ten wedstrijd tegen A.D.O. en moet tegen de Heemskerken alle zeilen tyzetten om bet seizoen met een overwinning te besluiten. A-D.O. 1« niet voor de poes. 11 13 9 7 8 5 6 4 4 3 18 18 14 12 12 9 9 4 1.41 1.41 137 I Medewerking werd verzocht aan bet atrs- I ven der commissie welke deze aangelegenheid verder zal uitwerken. Na rondvraag volgde onder dankzegging aan spreker en geestelijken adviseur sluiting met den Christeiyksn groet. Crfefecomtté Men deelt ons mede, dat door het Nationaal Crisiscomité beschik baar is gesteld ten behoeve van bet plaat» seiyk Crialscomlté 10 ton steenkolen. 1 PSV Eindhoven NAC Aanrijding Vrijdagmiddag te ongeveer vier uur werd bet 4-jarig zoontje van den heer D. Commandeur, alhier, door een auto van de firma Kaag, tabakshandel te Hoorn, aangereden Het jongetje kreeg, doordat hy in een goede richting viel, haast geen let sel. Het ongeluk vond plaats doordat het jongetje den weg overstak. De bestuurder remde uit alle macht en heeft geen schuld 48—24 43—28 37—30 34—31 29—12 26—29 39—32 41—21 31—34 26—26 29— 52 30— 41 2e klasse D De eenlge, vry onbelangrijke wedstrijd gaat tusschen T.Y B3. n en Alliance, welke door eerstgenoemde kan gewonnen worden. hebben gezegd. Waarom zou ZAC niet met klein verschil winnen? Vitesse, dat de laatste weken buitenge woon goed op dreef Is, zal Wagenlngen op eigen veld een kleine nederlaag toe brengen en dan eindigen Wagenlngen en ZAC gelijk en moeten In een of meer beslissingswed strijden uitmaken wie het eerste klasseschap zal verdedigen tegenover de tweede klasse kampioenen. Men houdt In het Oosten nu eenmaal van beslissingswedstrijden! AGOWRobur Is vermoedelük voor de thuisclub, terwijl PEC het seizoen wel eens kon besluiten met een nederlaag tegen He racles. Behoudens eventueele beslissingswed strijden Is de competitie hier dan alge- loopen. De competitie loopt op haar laatste beenen en nu hier en daar de beslissingen reeds ge vallen zjjn, smaken enkele clubs nog het genoegen van wedstrijden te kunnen spelen waarbU de punten niet no. één zijn. Nog enkele weken en de zaak is definitief gesloten en kunnen wij al onze aandacht wijden aan kampioens- en promotie-wed- strUden. Het programma wordt week aan week kleiner. In deze afdeeilng zjjn nog slechts twee wedstrijden te spelen, waarvan morgen de wedstrijd Hermes— KFC gespeeld zal worden. Er staat by dezen wedstryd hoe genaamd niets op het spel, behalve dan, dat Hermes door een overwinning van de negen de naar de zesde of zevende plaats zou stij gen. Het kan een genoeglijk partlltje wer den, waarbij de Koogers wel Iets sterker zijn te achten. Dan krijgen wjj. nog het laatste commando van den competltielelder StormvogelsRCH In verband met een uitgebreide beker ronde staat de tweede klasse geheel stil. zal w^ i genarftt RKTVV en Venlo ontloopen elkaar dit seizoen niet zoo heel veel. Toch zullen de oud-kampioenen op eigen veld de meerdere wel blijven. DEVSVB is voor de thuisclub en de Venlosche Boys en»Kolping zullen den bult eerlijk deelen. Besloten werd tot wijziging van de reke- nlng-courant-overeenkomst met de bank voor Ned. gemeenten. Het rekenlng-courant-cre- dlet aan de gemeente kan In 1 vervolg niet meer 50.000, doch slechts f 33.000 bedragen, dd. 10% nn bet budget. Z.hst. werd aangenomen een voorstel van B. en W. om huurders van teelgronden een reductie te verleenen van 15%, en huurders een reductie van 10%, sooals ook door M. H. werd verleend. Dit voorstel vordert een bedrag van de gemeente van 12230, waarvoor B. en W. credlet werd verleend. Een voorstel-Borst om 20% reductie te ver leenen, toon geen meerderheid krijgen. B. en W. zullen echter overwegen in hoe verre 20% reductie noodzakelijk is. Er bestaat een kleine kans, dat de kam- pioensstrtJd Zondag reeds beslist wordt. HMS speelt in dezen strijd nu een zeer onderge schikte rol, want de Zullenaren kunnen hoogstens het puntenaantal halen, dat Sant poort thans reeds heeft, terwijl ook PVO 1 hebben tegen Vitesse, gelooven wU niet. Ir»ptien uiterst minlpm Ammoniak Crisiscomité Onlang» Is door het plaatseiyk crisiscomité, alhier, bij het Nationaal Crlslcomité aangevraagd 9600 K O. ammoniak, om deze te verstrekken aan personen die daartoe een verzoek hebben ge daan. Thans Is van het Nationaal Crisiscomité mededeeling ontvangen, dat aan het comité alhier slechts 8000 K.O. kan worden ver strekt. 2 4 52—31 5 45—30 4 44—31 Vergadering van den Raad. De Raad dezer geeente vergaderde gistermiddag vol tallig onder voorzitterschap van burgemees ter Lommen. De publieke tribune was met werkloosen gevuld. Bij de Ingekomen stukken werd besloten R. de Beer vrijstelling van rloolbelastlng te geven. Uit de wegenfondsbelasting krijgt Castricum 5.750.dl. "n meevaller van 2700.—. Nadat de heer Jb. Baltus te Heemskerk als hulp-stoker-terreinwerker aan het gasbe drijf, In vasten dienst benoemd was met vaststelling van den pensioengrondslag op 1400.werd een woning aan de School straat onderhands verhuurd. Teneinde meer eenheid in de bebouwing van het dorp te krijgen, stellen B. en W. voorloopig voor den tyd van een Jaar een overeenkomst tot het uitbrengen van advie zen over inkomende bouwaanvragen aan te De destijds gestaakte N.E.A. wordt morgen overgespeeld, maar is voor belde partijen van geen belang meer. Dank z|j een beter duelgemiddelde zal N.E-A. de tweede plaats wel blijven bezetten of er zouden abnormale uitslagen moeten genoteerd worden. We veronderstellen echter dat NEA. spre kender op de eervolle plaats wil eindigen en daarom geven we A.R.C. weinig kans. De buitengewoon spannendé competitie in deze klasse wordt Zondag voortgezet met Zwaluwen—R. K. A. V.; D. O. 3. S-—O. V. O. en Onze Gezellen—Vitesse. De leiders staan er dus vrjjwel naast, want noch D. 8.8., noch Vitesse zullen de hoofdgroep ernstig bedreigen, al moeten wy rekening houden met de mogelijkheid, dat dit wel zal gebeuren. Er staan thans groote belangen op het spel voor de laatst geplaatsten. R. K. A. V.. dat tenslotte slechts tien punten heeft, kan zich met dit aantal nog niet in veiligheid aehten en daarom zullen de oud-eerste-kias- sers goed doen de zaak tegen de Zwaluwen ernstig op te nemen. Op eigen veld won R. K. A. V. met 32. Ook nu kunnen de punten binnen komen, maar de Zwaluwen zullen hun huid duur verkoopen, want de positie van de vogels is tamelijk precair. D. 0.8. 8.G. V. O. zal wel voor de thuis club zijn. Het is de laatste wedstrijd van de club uit Krommenie, welke dan met een puntenaantal van negen eindigt, wat ver- moedeiyk met voldoende zal zjjn om van de onderste plaats af te komen. Zwaluwen en Onze Gezellen hebben ten minste nog dne wedstrijden voor den boeg om er boven uit te komen. Dat de club uit Haarlem-Noord morgen echter succes zal Dat het congres danst, kan de bevolking van Enschede weinig schelen. Het is voor de textielstad van meer interesse, dat de Sportclub Zondag zal kunnen dansen, om dat het schip Zondag veilig de kampioens- haven binnen zal loopen. Het programma in het Oosten bevat de volgende wedstrijden: 1 P.E.C.—Heracles AGOW—Robur; 1 Go Ahead ZAC. Een zege van Enschede op Tubantla Is voldoende om definitief kampioen te zijn en er bestaat zelfs een kans, dat de Sportclub bij een nederlaag toch nog kampioen is. Aan die nederlaag gelooven wy geen oogenblik. maar de zaak is deze, dat ZAC haar laatste kans verdedigt tegen Go Ahead. Er is voor de Zwollenaren nog een heele kleine kans om de onderste plaats te ontgaan en de ‘twolsche club is er niet naar, om dje kans let te benutten. Maar dan moet van Go head gewonnen worden. En zelfs de De- en tenaren zullen zoo van de zege van En drede overtuigd zijn, dat zU hun schoone kamptoenallltMles wel reeds vaarwel zullen Stille Omgang. De voorzitter, de heer W. Meijer, opende de vergadering van den Stillen Omgang met gebed en een hartelijk welkom. Ingekomen was een schrijven van het Genootschap te Amsterdam, waaruit bleek, dat voor Heemskerk de H. MIs In de Krijtberg weer *s morgens om 5 uur zal worden opgedragen. Vervolgens bracht da voorzitter verslag uit van de algemeene ver gadering van Zondag 7 Februari JJ, welke te Amsterdam -gehouden is en werd door den secretaris een keurig jaarverslag gelezen, waarin werd naar voren gebracht de Om gang naar Amsterdam en Alkmaar en dat een Altaarwacht In het afgeloopen jaar is tot stand gekomen. De voorzitter bracht dank voor bet schlt. terend jaarverslag. Vervolgens bracht de waarnemende secre taris verslag uit van de financiën van den penningmeester. De ontvangsten bedroegen met een saldo van 8438 van het vorig Jaar mee 356 08, uitgaven f 382.07. zoodat een batig saldo overbleef van 74 01. bescheiden van den penningmeester In het Noorden „draaien" er drie wed strijden namelijk Velodtas—Veen dam. Fries landAchilles en FVCGVAV. In elk geval valt hier Zondag de beslissing. Velo, dat 100 doelpunten maakte, zou geen kampioen worden als Zondag van Veendam verloren werd. En In Veendam kreeg Velo al slaag Toch gelooven wij. dat de Groningers nu de meerdere zullen blijven. Z|j hebben in elk geval dit voordeel, dat een gelijk spel al vol doende is. De race tusschen deze belde gegadigden is wel tot het einde spannend geweest en Velo zal slechts met een neuslengte als eerste over den finish gaan. De beide andere wed strijden rijn voor de laatste plaats van be lang. Als FVC van GVAV verliest en dat achten wij waarschijnlijk, dan moeten de Jongste eerste klassers zoo goed als zeker degradatle-wedstrijden spelen. Friesland en Achilles konden de punten wel eens broeder lijk deelen. R. K. Volksbond Bovengenoemde bond, afd. Heemskerk, hield een ledenvergadering in het R. K. VereenIglngsgebouw. De voorzitter, de heer A. Zuurbier, opende met den Chrlsteiyken groet en een wel komstwoord, bijzonder aan den heer A. 3. Angenent, spreker van dezen avond, die het onlderwerp „Coöperatie” zou behandelen. Na behandeling van een Ingekomen schrij ven werd het woord gegeven aan den heer Angenent, die op duidelijke wijze het nut, het recht en de voordeelen van en<verbonden aan coöperatie uiteenzette. Na afloop der lezing werd door eenlge leden gevraagd of he nu niet tyd was, hier mede een begin te maken, wat door spreker bevestigend werd beantwoord met de opmer king om klein en voorzichtig te beginnen. Voetbal In plaats van 8. y. W—Vic toria zal alhier worden gespoeld 8. W^» Aparta. Deze wedstrijd is door den D. H. V. B. omgesteld. De junioren gaan naar Voor» waarts en spelen om 230 uur. Vertrek 00 130 uur per rijwiel gaan met de Adviescommissie der Noord- Hollandsche Gemeenten voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen. De kosten denken Br en W. te vinden legesverhooglng. De heer B. Res vreest financieels bezwa ren voor arbeiders kleine tuinders en is tegen. De heer G. F. Res kan er zich mee vereenl- gen, omdat het slechts gaat om het uitwen dige. De heer Aukes juicht het voorstel toe met het oog op de mooie bebouwing. De he^r Spaansen Is tegen uit flnancieele overwegingen. De heer De NUs wil zich vereenlgen met een proef van een jaar. De heer Twlsk sluit zich aan bij den heer B.-Res. De heer Helllnga meent, dat het niet op tegenstand moest stuiten, dat het uiteriyk schoon van het dorp bevorderd wordt. Öe Voorzitter stelt de heeren Res en Twlsk gerust en zegt, dat door de adviescom missie herziene plannen In den regel goed- koope'r zijn; dus voordeel voor den kleinen man. De flnandeele bezwaren acht spr. niet overwegend. Weth. Remmer heeft Informaties Ingewon nen In gemeenten, waar men by de Advies commissie is aangesloten; daar zyn de aan nemers tevreden over den nieuwen gang van zaken. Daarom Is spr. In tegenstelling van vroeger er thans voor. Een amendement van den heer De Nys, dat de plannen binnen 14 dagen terug moe ten zyn, nemen B. en W. over. Met de heere Twlsk en B. Res tegen wordt conform voorstel van B. en W. besloten. Overeenkomstig art. 36 4de Ud der Wo ningwet werd besloten B. en W. te machtigen bouwplannen een jaar aan te houden, indien zy verband houden met een nog niet vast gesteld uitbreidingsplan. Aan de orde was voorts de benoeming van leden van het bestuur der Gemeenentelyke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Helllnga beklaagt zich trover, dat op de voordracht geen candldaat van de 8. D. A. P. voorkomt. Spr. herinnert aan de toe zegging, datr- hiermee rekening gehouden zou worden. Spr. beveelt mevr. BakkerPiepers aan. Benoemd werden de heeren G. Louter, Jb. de Nljs, G. Kuys, A. Jacobs en P. de Vries; en de dames Lleftlng-Dulker en Jacobs-van den Berg. Besloten werd voorts voor 300 per jaar een nieuw te bouwen polltleposthuls aan het strand van de provincie te huren. ^xOndanks het feit, dat T.Y.B.B. Zondag vrijaf is beslaat er een heel klein kansje, dat de Haarlemmers Zondag eveneens kam pioen zullen worden. Dat zou nml. het geval zyn als DHL. of H. B. C. morgen punten zouden verspelen. Dit nu gelooven wij niet. Het programma bestaat uit: D.H.L.-Spartaan; H. B.C D. K. M.; Gr. Willem8. J. C- Het is moeliyk te gelooven. dat de Deutsche leeuwen hun kans zullen vergooien door tegen Spartaan een of twee punten te verspelen. Daartegenover staat echter, dat de Rotterdammers hun beste beentje zullen voorzetten en hun zenuwen beter baas zullen zyn. dan de candidaten voor de eerste plaats. Toch rekenen wy op een kleine Delftsche zege. Hetzelfde geldt voor H. B. C„ dat op eigen veld D. E. M. IcrUgt. Intusschen, de Heemsteedsche gecom- blneerden wonnen In de Wyk met 60 en zullen dus ook nu wel meester van het ter rein biyven. Graaf Willem8. J. C. is zonder belang. De punten biyven in het Haagje. Werkloosheidsbestrijding. Daar de thans geldende regeling voor steun aan werkloozen te kostbaar is om er mede 'voort te gaan, In Januari werd reeds 31000.aan loonen en toeslagen op ult- keeringen aan werkloozen uitgegeven en de werkgelegenheid binnenkort zal zyn uit geput, hebben B. en W, een andere regeling ontworpen en stellen zy dienovereenkomstig voor: 1. aan werkloozen, die gehuwd of kostwin ner zyn, die trekken uit de werkloozenkassen, wordt gedurende dien tyd boven hun weke- Ulksche ultkeering een toeslag verleend van 35% van die ultkeering, benevens een toeslag vin' 1.per kind beneden 16 jaar, dat ten hunne laste is, een en ander met deze res trictie. dat het gezinsinkomen niet hooger wordt dan ƒ30.per week. Daarenboven te versrekken per week 1 H L. cokes; 3. aan uitgetrokken werkloozen. die ge huwd of kostwinner zyn. wordt zoolang zy by de werkverschaffing worden te werk ge steld of zoolang zy niet tewerk kunnen worden gesteld een steun verleend van 13.per week, benevens een kindertoeslag als onder 1 Is aangegeven, alsmede verstrek king van 1 HL. cokes per week; 3. werkloosen, welke productief werk wordt verschaft, verdienen per dag 4.daar onder wordt verstaan grondwerk en daar mede geiyk te stellen arbeid. De uitvoering en toepassing van deze re geling op te dragen aan de Commissie voor werkloosheidsbestrijding. De koeten van deze voorstellen zyn nage gaan en zullen, zooals de toestand zich thans laat aanzien, rond 1130.per maand be dragen. Daar echter de begrootlngspost is uitgeput, stellen B. en W. voor bovenstaande regeling te bekrachtigen en de posten no. 340 en 341 te verhoogen met respectleveiyk 1200.en 1400.in totaal 2600.en dit bedrag van post 289 „Onvoorziene Uitgaven" af te schrijven. Weth. de Vries zegt, dat B. en W. tot hun spyt deze voorstellen, die een verslechtering voor de werkloozen beteekenen. moeten doen; deels door de flnantieele moeliyk- heden, maar vooral, omdat een groot pro ductief werk niet tot uitvoering kan komen, doordat de oppositie daar tegen was en in beroep ging. De heer B. Res wil het restant 1400 gld. van onvoorziene ook gebruiken voor steun. Het verwyt van den heer de Vries wijst spr. af. omdat dat productieve werk jaar lijks ƒ3000 kost; dat geld kan de gemeente beter In de zak houden of aan de werk loozen besteden. De heer Spaansen wil de ambtenaarssala rissen verlagen en dit de werkloozen ten goede doen komen. De heer G. F. Res vindt het een laakbaar feit, dat weth. de Vries de schuld geeft aan de oppositie; deze is niet tegen de werk loozen, doch 'wel voor een goed bedrijf; de oorzaak Is het gebrek aan flnantlén., De heer de Nljs wyt aan de oppositie de ophouding van de uitbreidingswerken, een productief werk. Spr. kan zich met da voor gestelde regeling vereenlgen. De heer Aukes herinnert eraan, dat In de 38.000 die het uitbreidingswerk kostte. ƒ11000.arbeidsloon stak. Door tegen die leenlng te stemmen en In beroep te gaan, hebben zy belet, dat de arbeiders werk kre gen. Het odium biyft wel degeiyk op die tegenstemmers rusten. De heer Twlsk meent, dat er we! geld bul ten de begroeting is: o.a. $en overschot van 1929 en 3300.dat meer van het wegen fonds komt. De heer Helllnga trekt ook fel van leer tegen de 4 man van de oppositie, die hy de eenlgste noemt, die van meaning zijn, dat zy de werkloozen gediend hebben door hun houding In de begrootingsvergadering. Er ontstaat tijdens het bteoog van den heer Helllnga een woordenstrijd met de op positie, die herhaaldelllk hatelyke opmer kingen maakt en ondanks het gehamer van den voorzitter doorgaat met hlnderiyke in terrupties, welke biykbaar alleen bedoeld zyn om de kiezers op de publieke tribune te laten zien, hoe zy hun belangen „behartigen". Het triomphantelyk kyken naar de publieke tri bune door deze heeren illustreert deze hou ding. Tydens tooneelen als deze, is de Raad van Castrlcum heusch een bezienswaardigheid. Ook tydens het betoog van weth de Vries gaat de „edelachtbare” oppositie door met haar interrupties. Uitvoerig wordt nog gediscussieerd, doch niet over de voorstellen van B. en W. De heer Spaansen betreurde het. dat de heeren elkaar zoo betwisten en het algemeen belang uit het oog verloren. 8nr. verwacht, dat da uitbreidingswerken, ondanks de op positie. goedgekeurd zullen worden door Ged Staten en in den herfst zullen worden uit gevoerd. De voorzitter hoopt, dat het de laatste keer la, dat de Raad op een dergeiyke wyze discussieert en men voortaan zal trachten elkaar beter te leeren begrypen. Komende to de vragen, zegt spr., dat B. en W. zullen trachten zooveel mogelyk gelden voor de tuinders te besteden; het geheele onvoorzien op te maken, lykt spr. niet ver standig. Met toepassing van het korttngswetje wil spr. nog even wachten. Spr. deelt mee. dat Ged. Staten geen be zwaar hebben tegen uitbreiding van het gas bedrijf; ook tegen de leenlng l« er geen noe- menswaardlg bezwaar. Dit zal allicht rust in de gemeene brengen. Het voorstel van B. en W. inzake de werk loosheidsbestrijding wordt hierna z. h. at aangenomen. Besloten werd voorts een geldleenlng aan te gaan van 37300.—tegen 5'^% rente, tegen een koers van 99%,,met de N V. Maat- schappy Vbor Gemeentecredlet te Amster dam. Na rondvraag sluiting. Ie klaaae B wedstryd A.R.C. De bescheiden van den penningmeester werden In orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur wederom in onderhandeling gekomen is met de Alkmaar Packet. Om 12 uur op 13 Maart wordt een kort Lof gehouden. De boot vers trekt uit Velsen om 3 uur; om 5 uur H. Mis In de kerk de Krijtberg. Vertrek per boot uit Amsterdam 7 uur. De kosten der boot bedragen 60 ct *s Morgens by aankomst te Velsen zullen de autobussen van Gei*. Beentjes klaar staan, om de leden weer naar Heemskerk terug te brengen. Verkoop kaar ten as. Zondag en Zondag 7 Maart. VervoL gens werd verslag uitgebracht van ds Al taarwacht. De zeereerw. heer pastoor sprak hierna eenlge woorden van opwekking en ultte den wensch, dat in dezen tyd ons gebed rljka vruchten moge dragen. De voorzltert bracht dank aan den neef» eerw. heer pastoor voor zyn schoone woor. den Vervolgens werd medegedeeld dat bat Lof voor hen, die den Omgang van af Heemskerk te voet maken, om 10 uur. De voorzitter bracht dank aan de leden en sprak daarna den wensch uit, dat de a-s. Omgang rijke vruchten moge dragen. Hierna sluiting der vergadering met gebed. Wy willen op den voorgrond stellen dat deze situatie drie mogeiykheden open laat Ten eerste, dat één wedstryd beslissend ein digt en de andere op een geiyk spel uitloopt. Ir. dat geval is de winnaar definitief kam pioen. Ten tweede bestaat de mogeiykheld. dat belde wedstryden beslissend eindigen en dan komt het tot een besllssingswedstryd tus- aeben de belde winnaars. De derde mogeiykheld is, dat beide wed stryden in een geiyk spel eindigen, In dat geval hebben alle vier de gegadigden 24 pun ten en is dus een besllssingscompeiitie noo- dig. Hoe staan mi de kansen? «- Waar er zooveel op het spel staat is dat uiterst moeliyk te zeggen. Beginnen wy met den strijd in Velsen tus schen V8V en Feyenoord. V8V heeft thuis slechts verloren van.... ADO en gelijk ge speeld tegen ZFC met 1—1. Feyenoord verloor uit van ADO (met 80>, van Xerxes (met 521. van VUC <met 2—1) en van Hilversum (met 3—1) Natuur- Ujk moet daarby niet uit het oog worden verloren, de byzondere omstandigheden, die van deze nederlagen mede oorzaak waren De wedstrijd Feyenoord—VSV op 22 Novem ber gespeeld, werd een 30 overwinning voor de Rotterdammers. Veel wyzer worden wy uit deze cyfers niet, want het een komt tegenover net ander te staan. Zoo is het ook by den wedstryd «elf. Feyenoord heeft ongetwijfeld een betere speltechniek, maar daar tegenover stelt de Velser club een heel machtig wapen, haar ongeëvenaard enthouslame. De Velserploeg is wut hard en geeft zich niet gewonnen voor dat fiet eindsignaal klinkt, wy kunnen er dus van verzekerd zyn. dat een uitverkocht huis Zondag getuige zal zyn van een ener- veerenden strijd. En het resultaat? Wel, een gelyk spel zou ons niet verbazen. Laten wy het daarop houden en afspre ken, dat DFC en ZFC dezelfde meenlng zyn toegedaan. Dan weet men in Dordt dus Zondag, dat de winnaar van DFCZFC de finitief kampioen is. Het zal de nerveuze sfeer van den wedstryd slechts verhoogen. DFC verloor thuis met 10 van Feyenooro en won de rest. ZFC verloor uit met 7—1 van VUC en met 30 van Hilversum ^n speelde met 33 tegen Blauw Wit gelyk DFC is vrijwel het geheele seizoen kam- ploenscandldaat geweest. ZFC begon niet byster gelukkig en werkte zich langzaam maar zeker naar boven. In Zaandam won DFC op 23 November met 30. Zal de Zaansche ploeg andermaal in het gezicht van de haven stranden? wy gelooven warempel, dat het hier ook op een gelyk spel uitdraait en dan.... beginnen we weer van voor af aan!! VUC—ADO Is een derby zonder verdere beteekenis. Op het ADO-veld werd het 1—1 Nu gelooven wy, dat ADO met klein ver schil «al winnen. Met XerxesHilversum wordt de zaak besloten. Een brocWyke puntenverdeeling Ie klasse A Zooals bekend heeft het Amsterdamse!}'’ Wilskracht II nog slechts één puntje noodlj om den eeretltel te behalen en nu dit Iftal morgén haar sttxlgenoote RK.A V. II ont moet, de htkkeslulter der afdeeilng, zal het vermoedeiyk zoover komen. Wanneer Wils kracht II wint d^n is tevens het pielt voor R.K.A.V. II beslecht. Men ziel dus, een zeer belangrijke ont moeting. Nu reeds vindt de retire.wedstrijd Volcn- dam n Corstantlus plaa'.s en daar de -vyd- broeken verleden week reeds met 43 won- I nen, ligt een tweede zege in de lyn 1er verwachtingen. De stand luidt: Wilskracht H H B O. H Volendam T DES. India Constan tlus De Meer II R-K.A.7. II De Kwattaclub, die in den loop van het seizoen al menige kans voorby liet gaan om stevig aan den spits te komen, heeft Zondag J.L op overtuigende wyze bewezen, dat het kampioenschap haar toch wel aanlokt NOAD, dat toch heusch zoo zwak niet Is. werd maar even met 81 afgemaakt en daarom gelooven wy, dat de Bredasche club Zondag de noodige treffers op het Elnd- hoven-doel zal loslaten en deze Elndhoven- sche club alle verdere kampioensillusies zal ontnemen. Het worden geen bommen op Monte Carlo, maar op Eindhoven en „Hans Alberts”, in dit geval Ratje Verleg, zal zyn mannen laten schieten ook!! Wy rekenen dus op een zege van NAC NAC moet dan nog uit spelen tegen Bleyer- heide. Het geval doet zich dus voor, dat Eindhoven nog één kamploensmogeiykheld open houdt, wanneer namelyk PSV van Wll- j lem II zou verliezen en NAC straks in Bleyerhelde zou sneuvelen- Dan eindigen ook hier de drie gegadigden elk met 34 pun ten. Het zou niet zoo mal zyn. Want ten slotte heeft Willem II nog niet verloren van Philips. In Eindhoven won Willem II met 42 en onder deze omstandigheden zullen de tricoloren er zeker ams op zetten om de Radlo-club een kool te stoven. Als Philips wint, dan moet NAC van Bleyerhelde win nen om met de leiders gelyk te komen.... De Zuldeiyke afdeeilng doet voor de rest niet onder. Ook hier hebben wy Zondag uiterst belangryke ontmoetingen in verban'! met de eerste plaats. Gespeeld worden’ Eindhoven—NAC Willem H—PSV. De stand tusschen de drie kamploenscan- dldaten is: Voor morgen zijn vastgesteld: HMS—Wils kracht; De Meer— VIC; LlmvloSantpoort; en PVC—WZ. De leiders gaan dus naar Amersfoort waak Llmvlo op eigen veld altyd een sterk tegen stander 13. Mits de roodbroeken zich hiervan bewust zyn kunnen wy rustig op een over winning rekenen en dat beteekent dan. dat HM8 definitief is ultgeschakeld. PVC zou dan nog gelyk kunnen komen met de rood broeken, maar dan moeten de Utrechtenaren dé drie resteerende wedstryd tegen WZ er SDO thuis en De Meer uit winnen en Sant poort den laatsteh wedstryd uit tegen VIC verliezen Dit alles by elkaar Is zeer onwaar- schymyk en het zou ons zelfs niet verwon deren als WZ den Utrechtenaren Zondag reeds een puntje ontnam, mits de Santpoor ters dan winnen. kunnen s U de kam- ploensvlag reeds hyschen. Anders zal net wel uitstel van executie zijn. De Meer—VIC kan een andere derby worden, waarby niets op het spel staat. VIC verloor thuis met 63 en wy veronderstellen, dat de rooden op eigen veld wederom zullen zegevieren. H. M. 8. zal er alles op zetten om van Wilskracht te winnen. By een verliespunt Is Immers de theoretische kans, die de Zul lenaren op dit oogenblik nog hebben, ook verdwenen. Kleseraiyst De kiezerslijst deser gs- meente bevat voor het jaar 19331933 1883 kiezers voor de Tweede Kamer. 1878 voor de Provinciale Staten en 1818 voor den Ge meenteraad. Gespeeld worden: MuloGeel Zwart; Wil helmina—Brabantia; GennepUnion; RK1 W—Venlo; DEV—SVB; Venl. Boys—Ko;- ping. De leiders trekken naar Weert om Wilhel mina te bekampen. Nu Mulo de Elndhove- narefi zoo dicht genaderd Is. zullen de leiders voorzichtig moeten zyn en mogen zy geen misstappen meer begaan. Wilhelmina intus schen Is best in staat om het Brabantia ge ducht lastig te maken. Dat het tenslotte op een kleine zege voor de leiders uitloopt, ge looven wy wel. Voor Mulo is het dus zaak om den achterstand niet grooter te maken In dit geval kan dat zeker omdat Geel Zwart de tegenparty is al staat het vast, dat de Bossche club alle moeite zal doen om nu van de laatste plaats te blyven en dan ts een eJ- tal tot grootsche dingen In staat Union, dat nu hekkensluiter is. gaat naar Gennep. Dat de zevende nederlaag voor de Nyme- i worden. Gespeeld worden: Valkenburg—V V H; Marsa na—Kerkrade; Klmbria—RKON8. Het overzichten voor deze afdeeilng wordt bykans onmogeiyk gemaakt door de sombere geruchten, die uit Limburg komen en waar over elders In dit blad gesproken wordt. Het is de vraag maar hoeveel KNVB-spelers sommige clubs kunnen requlreeran om de punten binnen te balen! wy maken het daarom kort. De leiders zyr. sterker te achten dan WH. maar deze cude tegenstanders van Valkenburg zullen zeker goed party geven. Een kleine zege voor Valkenburg lykt ons waarschyniyk. Caesar speelt op eigen veld tegen Chèvremont Nor maal gesproken wint Caesar natuuriyk maar Bleyerhelde is vry dusl?l De Slttardsche Boys winnen thuis van RKVVL. terwyi Volharding op eigen terrein wel van Helios zal winnen. RKON8 zaï moeite genoeg hebben om Klmbria te klop pen. wat ten slotte wel met klein verschil gelukken zal. Marsana Kerkrade Is van vry veel be lang. Als de jongste eerste klassers. die no» veertien wedstryden. voor den boeg hebben Marsana op eigen veld kunnen klompen be hoeft er niet veel vrees te bestaan, dat Kerk rade nog In de gevaariyke zone zal komen Marsana is echter thuis niet mis en het zou best eens Kunnen, dat de punten in Meers- sen bleven. Er pakken zich overigens donkere wolken samen ooven deze competitie, want als de commissie van onderzoek eens tot de over tuiging mocht komen, dat de ernstige ge ruchten waarheid bevatten, dan zullen ver schillende wedstryden ongeldig moeten wor den verklaard en dat beteekent nog meer stagnatie. Als pakkend slot van een feilen kam- pioensstryd krygen wy morgen de wedstry den V8V—Feyenoord en DFC—ZFC. In Den Haag wordt nog een plaatseiyke stryd ge speeld tusschen VUC en ADO en Xerxes Hilversum. De strijd om de punten tusschen de kam- ploensgegadlgden is nog buitengewoon fel. De gegadigden komen morgen tegenover elkaar. Laten wy de onderlinge even releveeren. Deze vereemglng hield dezer dagen een algemeene ledenvergadering (tevens jaar vergadering) In het Patronaatsgebouw. De voorzitter opende met een woord van welkom. Hierna verkreeg de zeereerw. heer pas toor het woord om een woord van afscheid te richten. Hy moet als adviseur afscheid van den bond nemen omdat Z. H. Exc. de Bisschep kapelaan Witte man als geestelyken adviseur heeft benoemd. Een van de redenen van den Blsschop om den kapelaan tot ad viseur te benoemen is wel geweest dat de kapelaan les van den blsschop zelf heeft ge had en dus goed op de hoogte is met de so- d&le De pastoor bedankte de leden harteiyk voor de belangstelling, welke zy steeds heb ben betoond. Z. Eerw. hoopte, dat de leden onder lei ding van den nieuwen adviseur steeds de zelfde belangstelling zullen toonen. zyn vurige wensch is, dat de leden in de toe komst de vergadering trouw zullen be zoeken. Z. E. sprak de hoop uit dat deze af- deellng onder de hoede van den nieuwen geestelyken adviseur In bloei aal toenemen. Z. Eerw feliciteerde vervolgens den kapelaan met zyn benoeming en hoopte dat de ka pelaan m»t veel yver voor de afdeeilng zal werken. De nieuwe geesteiyk adviseur dankte den pastoor voor zyn woorden en wenschen. Gaarne zal hy zyn beste krachten geven aan deze afdeeilng, en hy sprak de hoop uit, dat alle leden zullen medewerken aan den bloei van den bond. Volgens het Jaarverslag bedroeg het aan tal leden op 31 Dec. 1931 63. Negen leden waren toegetreden en 5 leden hadden in 1931 bedankt. Aftredend waren de heeren Jb. van Baar, voorzitter (niet herkiesbaar) en Ambr. Groot, penningmeester. Met meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren H. Groot Jhz. en Ambr. Groot. Wegens het zich niet herkiesbaar stellen van den voorzitter had een vrye stemming plaats met als uitslag dat met groote meer derheid van stemmen als voorzitter werd gekozen de heer J. Shjpens. De nieuwbenoemde voorzitter stelde voor, den scheldenden voorzitter te benoemen tot eere-voorzitter. Het luid applaus van de leden bewees ten volle dat de vergadering hiermede ten volle instemde. Tot afgevaardigde ter Centrale Vergai ring werd benoemd de heer Ambr. Groot tot plaatsvervanger de heer Slippens. Volgens het financieel verslag 1931 was ontvangen aan contributie „71.05. Het batig saldo bedroeg op 1 Jan. 1933 43.93. Op de Boerenleenbank wa3 geplaatst 137.53. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. Door den voorzitter werd by den rond vraag voorgesteld een bedrag van 10 te zenden naar de stakende arbeiders In Twen te. Hiertoe werd besloten, waarna sluiting volgde. Concentreerde de grootste belangstelling de vorige week op de le klasse B. In welke afdeeilng de beslissing Inmiddels Is ge vallen. thans vraagt de le klasse A de meeste aandacht, want zeer waarschijnlyk wordt hier morgen eveneens de kampioen bekend. In de overige afdeellngen wordt weinig -»f niets gespeeld en slechts in de 3e klasse D Is het wachten nog op den spannenden eindstrijd - Wagenlngen—Vitesse EnschedeTubantla en Voetbal Door den bc-nd zyn voor Zon dag 28 Februari geen voetbalwedstrijden voor de seniorenelftallen vastgesteld. Pogingen zullen worden aangewend essv- club te kri'gen voor een vriendschapgwWifa» ken wedstrijd. Bltt. Boys— RKVVL; Caesar —Chèvremont Volharding—Beltas 5e klasse F In deze afdeeilng komen de uitslagen al zeer slecht binnen. De situatie is echter zoo dat D8B. UI momenteel uit drie wedstryden nog drie punten moet halen om kampioen te wor den. zoodat door een zege op het bezoekende N-A.S. II de jeugdige D.S.S.-ers byna binner «dn. Concordia HI krijgt bezoek van T.YL.B IV en houdt natuuriyk de punten th-ils. Ook Llsse V heeft In eigen home een goede kans tegen B.8.M. HL

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2