‘««Abdijsiroop Waarom Likdoorns? Een hoester heeft Abdijsiroop noodig! Vervangt de grasbleek en maakt het gebruik van chloor overbodig. N. V. Drogisterij JAN DE VRIES spoelt en bleekt tegelijk en Zoo gaaf het spoelen ge- makkelijker en vluggert PROVINCIAAL NIEUWS en en Si I is KERKLIJSTEN ASSENDELFT PURMEREND HEILOO de ovderwetsche Likdoorn tinctuur helpt direct in flacons a 35 cL aan genaam. Ik kan Sil bij het spoelen niet meer missen. Telefoon 324 Alkmaar absoluut onschadelijk. WER VERSHOOF RJL begrafenisvereeniging ST. BARBARA. GROOTEBROEK „F'oor de Borat” 1 WARMENHUIZEN Ik neem een paar handenvol Sil, en voeg ze, koud opgelost, bij het eerste heete spoelwater. Het spoelen gaat dan veel gemakkelijker, het wasch- goed krijgt dadelijk een opvallend heldere tint en ruikt frisch HEILOO SPANBROEK HEEMSKERK - AKERSLOOT WOGNUM HEERHUGOWAARD- niet den Christelijken met Za- DE SCHOOLBOUWKWESTIE niet 3 aller congr. uit 8 Kruisweg- schaalcollecte voor er met 1 dag Wordt besprekingen volgde het waslicht. den heer Uitbreiding Christelijke en geen openbare school gaat door de be'.ooning het doel, de naas tenliefde verloren. Besloten werd dat hierover met de bestu ren der sociale vereenigingen zal worden ge sproken. Hierna sluiting groet. eff., f 143.32. 1 droeg 'aard. C. Koppes, A. Koppes. 7 Heiloo. voor i Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis- Comité, dat de beschikking heeft gekregen over een kwantum eierkolen, deelt ons mede, dat deze kolen einde volgende week worden verwacht en dat zij. dl voor toezegging in aanmerking wenschen te komen, een schrif- telUke aanvrage moeten inzenden bij den heer H J. M. Bergfeld, Kerklaan 21. alhier VOETBAL. Zondag as. is het eerste vrij. Het tweede speelt In Bovenkarspel tegen K. G. B. II. Het derde is eveneens vrij. De Jun. a. en b. spe len resp thuis en uit tegen de KGB.-jun. a en b. Om drie uur heeft een veteranen wedstrijd plaats tusschen V.V.W. en S-E.W. van Nlbbixwoud veteranen.elftal. BIJNA VERDRONKEN. Donderdagmiddag werd een zoontje van den winkelier J. Aker bewusteloos uit de sloot achter de ouderlijke woning gehaald, waarin net knaapje vermoedelljk spelender. wijze was gevallen. Na een uur gelukte bet de Liefdezuster met toepassing van kunst matige ademhaling het knaapje weer tot be wustzijn te brengen. des met een worden zangspel in vier vereenlgingsgebouw. Na opening bracht de secretaris.pennlng- meester het financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat de ontvangsten 689.hebben bedragen en de uitgaven 643.89, zoodat de winst over het vorig jaar 45.11 bedraagt. Medegedeeld werd, dat van de schuld 200 is afgelost en deze thans nog 500 bedraagt. Zeven en twintig maal is van den lijkwagen gebruik gemaakt. De periodiek aftredende bestuursleden, da heeren M. Kootnen, 8. Meester en K. Mees, ter. werden herkozen. De heer P. Slagter bracht bij de rond vraag het dragen der buren met de daaraan verbonden beloonlng ter sprake. Volgens spr. F Oitennorn Cft-'t Hof»d»l Mij NV, Amsterdam De R. K. Begrafenisvereeniging „St. Bar bara”, omvattende de parochies Wervers- stuur besloten in het Centraal Station kunnen ontnuchteren. Teruggereden wordt van Amsterdam over de Zaanstreek. -j Tot afgevaardigde naar de algemeene ver- .èaderlng werd gekozen de heer Dooyevaar en 'tot plaatsvervanger F. Legdeur. Als voorzitter werd herbenoemd de heer F. Legdeur en als commissaris de heer W. Berkhout. Als lid van het hoofdbestuur werd met yneerderheld van stemmen benoemd de heer F. Legdeur. De voorzitter de heer F. Legdeur sprak 'n Installatle-toespraak Spreker feliciteerde jglen nieuwen geestelijken adviseur met zijn Oenoemlng en hoopte dat hij de leden even- *ls zijn voorganger door woord en voorbeeld zal stichten. Hierna sprak de Geestelijke adviseur woor den van dank aan den voorzitter voor zijn Installatie. Ook sprak hjj nog een woord van opwekking tot deelneming aan den Stillen Omgang en hjj hoopte, dat de leden hem met christelijken geest en gepasten eerbied zullen maken. Hierna sluiting met den christelijken groet. Vakonderwijs. De Jaarvergadering van de plaatselijke afdeellng van het vakonderwijs in West,-Friesland werd gehouden in hotel Broersen onder voorzitterschap van heer J. Oolders. Besloten werd, den A. 8neeboer af te vaardigen naar de Jaar vergadering te Medembllk. Na lijke Ijwillige Land ruit hulde aan Gisterenmorgen te 1030 uur heeft weder om een conferentie, thans ten Raadhuize al. hier plaats gehad tusschen de Commissie uit Gedeputeerde Staten voor de Onderwijszaken het Gemeenteebestuur van Heemskerk, het volledig bestuur der Neder. Herv. School ver eeniging met het hoofd der school, den heer van Tuinen, alsmede enkele voorstanders en belanghebbende ouders van Openbaar Onder wijs met den heer Van Zanten, thans Hoofd eener Openb. School te Amersfoort, als ge machtigde. betreffende de bekende aangele- genhedi: Uitbreiding Christelijke School en- of stichting eener Openbare lagere school. In de eerst gehouden conference in Janu ari JJ. was men tot een compromis gekomen, waarbij én de uitbreiding der Christelijke school èn de stichting eener openbare school voorloopig voor den tijd van twee Jaren zouden worden verschoven, mede in verband met de slechte tijdsomstand gh'den. Evénwel zou er een beter vervoer van kinderen, waar voor Openbaar onderwijs werd verlangd, naar de Openbare scholen te Beverwijk moeten plaats hebben. Het Bestuur der Ned. Herv. Bchoolvereenl- glng kwam later hierop terug en meende deze overeenkomst niet te kunnen" aanvaar den, wijl aan hen rechten werdén onthouden, terwijl aan een groep ouders, die voorheen oa. bij de opheffing der Openbare school in 1926 geen openbaar onderwijs begeer- den, voorrechten werden geschonken, o.a. vrij busvervoer naar Beverwijk binnen een afstand van 4 K.M. u In de thans gehouden obnferentel heeft het Bestuur der Ned. Herv. Schoolvereenlging zijn besluit tot uitbreiding der Christelijke school gehandhaafd, daar het er van oveitulgd is, dat van de kinderen, voor wie thans Open baar Onderwijs is gevraagd, het meerendeel op zijn school zal blijven én een openbare school nog geen levensvatbaarheid bezit, daar ze een éémnans- of in het gunstigste geval een tweemansschool zal worden, wat voor het onderwijs niet bevorderlijk is en wat door vele ouders ook voorstanders van openbaar on derwijs wordt ingezien. De voorstanders van Openbaar Onderwijs zullen thans alsnog genoegen nemen met een goede regeling van autobusvervoer van kin deren, waarvoor Openbaar Onderwijs te Be verwijk wordt verlangd. Wanneer Ged. Staten of de Kroon er niet anders over denken, zal dus de Christelijke school worden uitgebreid en voorloopig nog geen Openbare school warden gesticht. ZONDAG: De H. Missen te 730, en 1030 uur; in alle H. Missen schaaicollecte voor de armen en weezen der parochie. 12.15 uur catechismus; non. 3 uur Vesper» met Rozenhoedje voor de maandlntentie v. het Apostolaat des gebeds, nJ. dat de ver- eering van den H. Jozef steeds moge toene men. Des avonds 7 uur Lof met lijdensme ditatie WOENSDAG: 830 uur gezongen H. Mis van dankbaarheid ter gelegenheid van een 40-Jarig Jubileum Des avonds 7 uur ~jot. VRIJDAG; Des avonds om 7 uur Kruis weg, daarna vergadering van de H Familie, afd. vrouwen. ZATERDAG: n.m van 39 uur blecht- hooren; des avonds om 10.30 uur Lof. voor namelijk voor de deelnemers aan den stil len omgang. Voorzien van de H. H. Sacramenten: Jo anna de Lange-van Hllst. In den heer overleden: Joes Jonk Sr. er Cornells Stuyt. der noteeren wij het volgende; Ontvangen spaargeld enbedroegen t 250650.20, terug betaalde voorschotten f 34440. de ontvang sten in loop rekening f 153913.05 afschrij vingen. reserve belegging en rente bedroegen f 10189.40. Hierbij gevoegd de kas op 31 Deo. 1930 gaf een totaal van f 468025 43. Uitge geven was aan de spiarbank f 23081331, aan voorschotten f 44225. in loop-rekentng f 17328532. aan rente spaarbank f 574038, aan bijdragen salarissen, afschrijving reser ve en diversen f 3137.96 Hierbij gevoegd de kas op 31 Dec. 1931 gaf een totaal van f 468025.43. Het actief der balans bestond uit kasgeld A f 10822.56. uitstaande voor schotten f 171270, loop. rek. f 37742.34, aan deel eff., meubilair en te vorderen rente De schuld aan de spaarbank be- f 211306.61, zoodat nog in reserve bleef f 9271.61. Het aantal leden bedroeg 155 en het aan tal in omloop zijnde spaarboekjes 412. Bij periodieke aftreding werden herbe noemd de heeren H. Klaver (bestuur! en J. Commandeur (B. v. T). De rentevoet werd voorloopig vastgesteld op 3 en 4s pet Door de algemeene vergadering werd goedgevonden de uittreding van enkele le- d entengevolge van verandering van woon plaats of verlies van rechtspersoonlijkheid. De kassier maakte de opmerking dat het kantoor der bank voorloopig geopend blijft op alle werkdagen van 9—12 uur. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering der Centrale werd benoemd de kassier C. Schouten er. bii ontstentenis de directeur de heer H. Klaver. Na rondvraag sloot de voorzitter de vei> gadering onder dame Al» Gij hoest, als Uw ontstoken keel U bet «preken moeilijk maakt ais Uw borst vol slijm zit. dat met los wil komen, als U 't slapen wordt belet door hoestbuien of het gevoel alsof er een blok op Uw borst ligt: dan hebt Gij Abdijsiroop noodig. Een balsem voor Uw borst. Abdijsiroop beeft door baar overtuigende resultaten zich vanzefT een weg gebaand. Wordt door hare aangenaam slijmoplos- aende. verzachtende hoeststillende werking geroemd bij. Hoest. Bronchitis, Asthma. Alom veritrijgbaafPrijs PI 1.50. Ft. 275. Ft 4.50 Gebruik buitenshuis Abdljsiroop-Bonbons (60 CL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP BONBONS (CeitoUe AHijsirw») J R.K. RUwielclub. Bovengenoemde orga nisatie hield Donderdagavond een jaarver - PROV. COMMISSIE UIT DE VEILINGEN Tot Secretaris van de Provinciale Commis sie uit deVeil.ngen in Noord-Holland Is be noemd de heer P. Klant te Warmenhulzen. R.K. PROPAGANDACLUB. Het bestuur van de RK. Propaganda club „Benedlctus XV” maakt bekend, dat Maan dag 7 Maart, des avonds om 7 uur, een vergadering zal wortfen geheuden in het ver eenlgingsgebouw betreffende deelname ,3tille Omgang". Deze vergadering is spe ciaal voor degenen die niet met de rjjwlel- club naar de H. Stede gaan. pan een vergadering te Alkmaar. t Hierna kwam de geestelijke adviseur, ka pelaan Witteman ter vergadering De voor zitter heette hem hartelijk welkom en sprak dan moeten zij mcdedeellng doen en wordt 2/3 van den steun in mindering gebracht. De heer Schermerhorn: Is art. 6 wel juist? De voorzitter: Ja, ouderdomsrente en het Burgerlijk armbestuur kunnen aanvullend optreden. WJ gaan met deze steunregeling verder dan de minister; daar is de grens J. Smit, 8. Ptlkes. C. de Ws J. Denneman. H. Waterkot, In de tweede klas aan de heeren J. de Boer, M. Maat. N. Smit, A Sengers Janz., B Lampe, P. Ruyter, M. Bakker, A. Sengerp Jac.an-, J. Wit, H. E. Deekens, W. Haen- raets. De voorzitter feliciteert de prüswinners. De prijzen bestonden uit luxe en huis houdelijke voorwerpen, alsmede uit doosjes sigaren. n Hierna sluit de voorzitter de vergadering onder dankzegging. Katholieke Kring De vijfde en laatste ontwikkellngsavond. door den Katholieken Kring zijn leden aangeboden, was een waar*- dig slot van de ontwikkelingsavonden van dezen winter. Thans was t de heer Felix Tim mermans, die de leden bezig hield. De zaa) was geheel gevuld. De voorzitter de heer Dr. Bamhoom opende de bijeenkomst met den christelij ken groet en heette allen hartelijk welkom. De heer Timmermans, die vervolgens het woord verkreeg, begon met te vertellen'over het ontstaan zijner werken. In ztfh eigenaardig sappig Vlaamsch be schreef spr. zijn Jeugd en jongelingsjaren, zijn strijd met en tegen een wereldbeschou wing die zoovele zoekende en onvoldane geesten bezig houdt, en hl] beschreef ook zijn overwinning over den geest op zijn ziek bed dat zijn doodsbed had kunnen zijn. M enzegt, aldus spreker, dat er humor in mijn werken zit Men heeft dat zoo dikwijls gezegd, dat ik het vanzelf ock geloqf. Ei genaardig nietwaar, dat elk der aanwezigen na afloop van dezen avond *t ook gelooft. Wli wandelden met den heer Timmermans door de straatjes van sün woonplaats Lier bij Antwerpen en verpoosden tn gedachten langs de oevers van de Nethe. Voor spreker is de Nethe wat de Letje voor Guido Gezelle was. In breede trekken gaat spr. de personen na die in zijn werken voorkomen. Hij nam zijn modéllen naar le vende personen. Prachtige staaltjes van Vlaamschen humor kruidden zijn levendige en mooie voordracht. Eigenaardig was de verhallng over het tot stand komen van „het Kerstekind in Vlaanderen", waarvan de grondslag reeds gelegd was door sprekers vader. ’t Was een heerlijke avond die menigeen nog lang in geheugen zal blijven. Aanbesteding. De bouwkundige L. Bou- man heeft voor rekening van den heer J. Jansen aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Rjjksstraat- weg Ingekomen waren zeven biljetten, als volgt: R. Kuiper. Heiloo f 8650.—, F. Meijer, Llnunen t 8210.IJ. Kops, Heiloo it «012—N. Bolten. Heiloo t 7996 Gebr. Krom, Llmmen f 7930.46, P. Holtes, Heiloo t 7326, Fa. van Steeg, idem f 6725. Begrooting f 7500 De gunning is aange houden. Uitvoering kinderkoor. Het kinderkoor ..Harmonie” zal Woensdag 9 Maart avonds 8 uur in „De Rustende Jager” medewerking van een mannenkwartet uitvoering geven. Opgevoerd zal „De schoone slaapster bedrijven, muziek van Hendrlka van Tus- schenbroek. Burgerwacht. Donderdagavond werd in het lokaal van den heer Jac. v. Gemeren een vergadering met prijsschieten gehouden van de Burgerwacht. De voorzitter, de heer Haytema, opende de vergadering en heette allen welkom. De secretaris, de heer Deekens. las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat door de commissie van onderzoek der reke ning. bestaande uit de heeren J. Wit en A. Sengers Jzn., geadviseerd was deze goed te keuren. Aldus besloten. De ontvangsten bedroegen f 136.39, de uit gaven ƒ78.74, zoodat het batig saldo ƒ58.05 bedroeg. Wat de zomeroefeningen te Llnunen be treft, deelde de commandant, de heer Maas Geesteranus mede, dat patronen zijn ont vangen. Spr. stelt voor 6 oefeningen te hou den en wel op 14 Juli, 21 Juli en 28 Juli en op 4 Augustus, 11 Augustus en 18 Augustus prijsschieten. De heer Biersteker stelt voor een week later te beginnen, omdat de hooioogst dan nog niet geheel is algeloopen, doch opge merkt werd, dat dan geen behoorlijke oele- R.K. VEREENT GING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING „8T. JOANNES DE DEO". De RK. Vereeniging voor Ziekenhulsver. pleglng ,Bt. Joannes de Deo”, omvattende de parochies Wervershoof, Onderdijk en ZwaagdUk, hield Donderdagavond haar jaarvergadering in het vereenlgingsgebouw. Uit bet financieel verslag van den secre- taris-penningmeester, den heer A Bakker Dz., bleek, dat in totaal 243933 was ont. vangen waarbij inbegrepen f 2366aan contributie. De totale uitgaven waren ge weest 2490.27. Het bedrag aan uitkeeringen in 50 gevallen in totaal 858 dagen is 2294 geweest. Alzoo was er over het vorig jaar een tekort van 5034. Het volgende punt was reglementswijzi ging art. 2 en aanvullingen art. 4 en 6 Na voorlezing en toelichting door den secrete- rl«.pennlngmeegter ging de vergadering met de voorstellen actoord. Een nieuw reglement zal onder de leden worden’ verspreid. In het nieuwe reglement is opgenomen, dat in *t vervolg in plaats van voor 8 weken 6 zal worden betaald. Een financieele com missie zal worcten benoemd, bestaande uit drie leden, waarvan elk Jaar één lid aftre dende en dadelijk herkiesbaar is. Deze com missie beeft te allen tijde het recht de boeken na te zien en te controleer^n Tévens is opgenomen, dat een arbitrage-commlssle, bestaande uit drie leden, aanwezig zal zijn waarop de leden zich kunnen beroepen. In noodzakelijke gevallen kan de patiënt ook worden overgebracht naar een niet-katho. llek gasthuis. Op voorstel van den heer S N. Weel zal het bestuur besprekingen hou. den <xn te komen tot een eventueel accoord met ziekenhuizen. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren M. J. H. Raat, C. Neefjes en E. Slaman, werden herkozen. Bij de rondvraag werd gevraagd of pa tiënten. welke lid zijn van „Het Witte Kruis”, recht hebben om vanwege „Het Witte Kruis" vervoerd te worden naar een ziekenhuis. Geantwoord werd, dat hierom trent besprekingen zullen worden gehouden met ..Het Witte Kruis". Daarna werd de vergadering gesloten. (gadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer F. Legdeur. opende op de gebéur - Volgens h« kantal leden Algeheele intentie: bange wereldcrisis. De secretaris las hierop het reglement voor den omgang. Men besloot evenals vorige jaren weer Jé Bijman, des half acht. heer Maas Geesteranus worden beide hec- ren bjj acclamatie herkozen. De heer Maas Geesteranus deelt nog me de, dat de heer Ursem ernstig ongesteld is. Spr. hoopt, dat hij spoedig geheel hersteld moge zijn. Onder den heer Haytema is de Burger wacht geworden wat ze nu is. nJ. een der bloeienste vereenigingen van ons dorp. De heer Haytema zegt daarop, dat hjj met hart en ziel voor de Burgerwacht is. Ook als oud-militalr neemt hjj gaarne deel aan de oefeningen. Hierna komt de rondvraag, welke eenlge huishoudelijke zaken betreft. Op een desbetreffende vraag geeft de voorzitter een korte uiteenzetting wat de Burgerwacht en wat de Vrl’ storm zijn. Spr. brengt daarï den Vrljwilligen Landstorm. We zijn allen wars van oorlog, maar we zijn- om de orde te bewaren. Besloten wordt verder, dat het volgend Jaar onderricht zal worden gegeven in de behandeling van het geweer. v Hierna heeft de uitreiking der prijzen door den heer Maas Geesteranus plaats, die hier bij os. zegt, dat deze avond een bevestiging is van de saamhoorigheid der Burgerwach ten. De algemeene toestand der burgerwacht stemt tot groote dankbaarheid. Er is «en goede geest onder de leden, terwijl de oefe ningen een goede sport zijn. Het doel is mooi. Verder wijst spr. er op, dat de com missie een uitstekende keus heeft gedaan btj het aankoopen van prijzen. Spr. hoopt, dat de Burgerwacht zich zal blijven ontwikkelen en ieder er een eer in zal stellen er lid van te zijn. Spr. hoopt dat allen hun lidmaatschap hoog zullen houden in handel en wandel, om daardoor het wettig gezag te steunen. Hierna heeft de uitreiking der prljzan plaats en wel in de eerste klasse aan de heeren H Haenraets, Th. Swart, C. Admi- :elljke wijze. zesde jaarverslag bedroeg het op 1 Januari 1931 42 en op het f vorige Jaar 49 leden. Volgens /Verslag van den penningmeester Jaar 1931 begonnen met een na- deeUa»£ldo van f 033 en gesloten met een voordeelig saldo van f 1136. ONDERDIJK „W.LK.”-n!euws Donderdagavond speel, de de damclub „W.IX.” in het clublokaal de finale om het kampioenschap van den R. K. West-Frieschen Dambond tegen G S Z uit Bovenkarspel. „W. I. K.” won met 26—6, waarmede zij beslag op het kamploensehap wist te leggen. te vertrekken van terdagsavonds 12 1 De heer Braakman stelde voor, voor den étngang twee commissarissen van orae aan te stellen. Daartoe werd besloten. Aangewezen werden de heeren P. Rood en P. Stam De heer De Jong wej-d weer aangcsteld •Is reparateur. De niet-leden mogen ook aan den tocht deelnemen, doch betalen daarvoor 50 cent. Ook niet-leden. die per autobus met de an dere leden meegaan, betalen 80 cent extra. De heer Kuiper gaf dan een heel goeden uitleg over het Mirakel te Amsterdam. De voorzitter spoorde allen aan den om gang mede te maken in alle stilte en de votie. De heer J. Stam deelde bij de rondvraag nog mede, dat men met de autobus ver trekt om 9 uur. Hierna sluiting. verder 60 Jaar. De heer Schermerhorn: 't Is toch juist; dan schieten deze menschen te kort. De heer van *t HofVan 't armbestuur moet dan geld verleend worden. De heer Schut is het met den heer Scher merhorn eens, en zou de 65-Jarigen en oude ren onder deze regeling willen laten vallen. De~voorzitter: De heer Schut is in 7 arm bestuur en dit kan aanvullend optreden. Trouwens deze regeling is voor valide arbei ders en bovendien heeft de he^Sr Schut gis teren zelf deze regeling helpen vaststellen. De heer Schermerhorn: De stap naar het armbestuur is anders zwaar. 65-jarigen zjjn toch niet uitgesloten in het vrije bedrijf. De heer van 't Hof: Ik dacht van niet. De leden van het armbestuur moeten na gaan, waar steun noodig is. De voorzitter: Er moet een grens zjjn en het armbestuur zal wel met accuratesse deze zaak onderzoeken. Deze steunregeling is nieuw en later zal blijken of zy goed is of niet. De heer Schouten: Als de menschen maar niet gedwongen worden naar het armbe stuur te gaan. De heer van t Hof ’t Wordt door het be stuur nagegaan en het armbestuur heeft een open oog voor oud en arm. Met algemeene stemmen werd deze steun regeling aangenomen. Na rondvraag volgden sluiting en Comité- vergaderlng. Rljwleiclub „St. Bonifacius." Deze ver eeniging vergaderde in café Bijman. Na opening op de gebruikelijke wijze deed de heer Rood als afgevaardigde verslag van de in het St. Wllubrordus te Alkmaar gehouden bondsvergadering. Het Lof te Purmerend vindt wederom plaids te half elf. Daar zal ook een col lecte gehouden worden voor de kosten van 802 leden van de rijwlelclubs hadden vo- J11'*0™; rig Jaar naar Amsterdam den omgang mee- ^dagavond haar jaarvergadering In het gemaakt, naar Alkmur 400 en naar Hei loo 550. Voor de vereeniging werd als omgangs- datum 13 Maart sus. aangewezen. De om- gangsdatum 13 Maart as. aangewezen. De omgang begint weer met opstelling bij het postkantoor en men vertrekt om 3.45 van daar. Kwart over 5 wordt de H. Mis ge hoord In „De Posthoorn". Intenties moe ten tijdig aan de afdeelingssecretarisaen worden opgegeven. Het ontnuchteringslokaal is wederom het Centraal Station. In allé drie klassen zijn de consumptie prijzen thans gelijk. raai, P. Koppes, P. Biersteker, M. KlavCT, Gevonden en Verloren voorwerpen. Ge vonden een schort en een belastlngmerk. Verloren: een gouden broche. Inlichtingen bjj de gemeente-politie. Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente werd Donderdag spoedelschend gehouden Afwezig de heer Mul. Ingekomen was een schrijven van het ge meentebestuur van Bloemendaal om adhae- sie te betuigen aan een adres aan den mi nister van O. K. en Wetenschappen tegen onmatigen scholenbouw. B. en W. stellen voor adhaesle te betui gen. Allen voor. Volgens rekening en verantwoording der gezondheidscommissie Beverwijk is het aan deel der gemeente, aan deze commissie te betalen, f 33.20 De voorzitter: nu komen wij aan het punt waarvoor deze vergadering is belegd. n.l. de steunregeling aan werklooze arbeiders. In de vergadering van 27 Januari heeft de raad beslotën, de werkveischafflng stop te zetten, ’t Is te begrijpen, dat bij de betrok kenen de vraag is gerezen: wat nu? De toe stand is nog niet in gunstigen zin gewijzigd. Demonstratief zijn arbeiders Maandag bij mij geweest en Dinsdag weer. Dinsdag hfb ik een langdurig onderhoud gehad met twee personen. Vele Jaren heeft de gemeente niet zoo’n aantal werkloozen gehad. Het is zaak, een voorziening te treffen. De menschen hebben zich onthouden van verdere demonstratie. B. en W. hebben deze zaak met de commis sie voor de werkloozen In den breede be sproken en met vele omstandigheden reke ning gehouden. Naar aanleiding daarvan bieden zij het na/olgenje concept aan den raad aan: Art. 1. Aan de onwillige valide werk- loozen zal, zoo zij zich daartoe aanmelden en daaraan behoefte hebben, gedurende den tijd en in gevallen waarin steunverleening door werkverschaffing niet mogelijk Is, uit de gemeentekas geldelijke steun worden ver leend of een geldelijke toeslag worden ver strekt. Art. 2. De werkloozen worden voor de toe passing dezer regeling in drie groepen ver deeld: A. uitgetrokken leden va a gesubsidieerde werkloozenkassen B. reglementair nog niet rechthebbenden en ongeorganiseerden; C. rechthebbenden niet uitgetrokken leden van gesubsidieerde werkloozenkassen. Art. 3. De werkloozen bedoelc in art. 4. onder a en b. moeten zich dagelijks op een door het gemeentebestuur te bepalen plaats en tijdstip aanmelden, en zijn verplicht zich als werkzoekenden te doen inschrijven bij het correspondentschap der intercommu nale arbeidsbsmlddeling. Zij zijn verplicht aangeboden arbeid, voor welke zij lichame lijk geschikt kunnen worden geacht, te aan vaarden op straffe vam inhouding der onder steuning. ^Art. 4. De steun bedraagt: le. voor de in art. 2 sub A bedoelde werk loozen f 1.40 per werkdag benevens een toe slag van f 0.05 per dag en per tlind, voor elk eigen kind beneden 14 Jaar; 2e. voor de in art. 2 sub. B. bedoelde werk loozen een zelfde uitkeenng en kindertoe slag als onder le bedoeld; 3e. voor de in art. 2 sub. C bedoelde werk loozen, de hiervoor onder le genoemde kin dertoeslagen benevens f 0.35 per werkdag. Art. 5. Van de inkomsten, zoowel van den ondersteunde zelf als van de leden van diens gezin wordt 2/3 in mindering gebracht op zijn steun, vastgesteld volgens regeling. Art. 6. Personen van 65 Jaar en ouder komen voor de voordeelen. in deze regeling omschreven. niet in aanmerking. Art. 7. Ondersteunden, die arbeid verrich ten tegen vergoeding of inkomsten hebben als In art.'" 5 bedoeld, zonder daarvan mede- deeling te doen aan het gemeentebestuur, zullen van verderen steun worden uitgesloten. Art 8. Geen steun krachtens deze regeling wordt verleend aan hen die tijdens de aan vrage om steun niet tenminste 12 maanden in het bevolkingsregister der gemeente Aker sloot staan Ingeschreven en gedurende dien termijn onafgebroken werkelijke woonplaats in deze gemeente hebben gehad. Art. 9. Deze regeling wordt geacht te zijn in werking getreden op 29 Febr. 1932 en ein digt ulterlljk 1 April 1932. De voorzitter: De thans trekkende arbei ders worden bevoordeeld met 35 cent per werkdag. De heer Schermerhorn: Het hoeveel men- scHen hebt u te doen. De voorzitter: Ik denk van 12 of 13 B. en W. blijven belast met de uitvoering. De bere kening is dat het f 120 per week zal beloo- pen. De heer Schouten: werken ingehouden. De voorzitter: Hebben de menschen werk. tingswoord. dat deze avond een avond van veel vreugde is geweest en tevens een van I groot kunstgenot. Dit is de laatste avond van het seizoen en met genoegen kunnen we terugzien op een serie van voordrachten die keurig wa- I' De heer P. Zomerdijk bracht verslag ren. Verder wees de voorzitter er op dat het vólgend jaar het eerste lustrum wordt ge vierd en.de kas is leeg. Spr. spoorde allen aan hun contributie, die zeer gering Ele hoop uit, dat de nieuwe geestelijke advi- is voor alles wat den leden geboden wordt, fóeur nog vele malen in de vergadering van te verhoogen, opdat het volgend seizoen waardig het eerste lustrum gevierd zal kun- neji worden. Spr. deelde nog mede, dat de heer Felix Timmermans zich dan ook we der beschikbaar zal stellen. Met den christelijken groet sloot de voor zitter dan de bijeenkomst. lenige bespreking werd de plaatse- mtoonstelling bepaald op 6 Maart In' hotel Broersen. Als Jury-leden werden ult- genoodlgd Burgemeester Schrander en de' heer Weet Na geanimeerde sluiting. Boerenleenbank Woensdag werd de al gemeene vergadering der Coöp. Boerenleen bank gehouden bij den heer J. Moolj te Wadway. De voorzitter, burgemeester 3. Comman deur, president van den Ra.ad va.i Toezicht opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. In de financieele commissi.'! voor 1932 werden benoemd de heeren Stjerps en A. Komen. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan ieder lid ter vergadering een presentie geld toe te kennen 50 oen t._ Hierna volgde verslag met rekening en balans door den secretaris. Uit een en an- 8. V. W.-voetbalnieuw» Voor *3. Zon dag krijgen wij voor 7 Isten H. 8. V. van Dat hier van beiden zijden hard de overwinning zal worden gewerkt kan worden opgemaakt uit den competitie- stand. Beide teams hebben de punten hard noodig. De wedstrijd vangt aan om 3 uur. Het tweede gaat naar Con Zelo op be zoek. Jongens zorgt hun de punten afhan dig te maken. Sportlef blijven zou ik willen zeggen; maar dit is voor dezen Jongens haast overbodig, daar zij hiervan zelden iets te wenschen overlaten. Vertrek per rijwiel om 130 uur van het clublokaal. Als reserve gaat mee G. Groot. De Junioren b. spelen om 1230 uur tegen 8. R. C. b. de rljwlelclub zal verschijnen. Betreffende den Stillen Omgang op 13 Maart werd besloten om half zeven van Warmenhuizen te vertrekken. Na den om gang .zal men zich zoo heeft het hoofdbe- Beëindiging van de ZONDAG 5 Maart '32. Eucharistische dag; schaaicollecte voor de kerk, welke nog eens extra wordt aanbevolen, omdat in den laatsten tijd de opbrengst t?lkens zakt, hetgeen van de uitgaven, helaas, niet ge zegd kan worden. Om 1 45 gezamenlijke aan bidding voor de schoolkinderen, om half voor dé grooten, s avonds om 7 uur lij densmeditatie. waarbij op aller opkomst wordt gerekend. MAANDAG H. Mis in de kapel, om half acht en 8.15 in de kerk. DINSDAG om half 8 schoolmis, 9 uur gez. Jaargetijde. *s avonds half 8 congr. afd/ meisjes. WOENSDAG ’s avonds half 8 St. Josef- lof. DONDERDAG 's avonds half 8 afd. jongens. VRIJDAG 's avonds half oefening. ZATERDAG om 7 15 schoolmis, om 8 uur gez. requiem, van 48 uur blechthooren, om 7 uur Marlalof. ZONDAG 13 Maart: de schoolschulden. Dagelijks is de kerk van 45 uur ge opend voor een bezoek aan het Allerh. Sa crament. Blechthooren voor de schoolkinderen van klas 4 en 5. VRIJDAG 1130 voor de meisjes. Zater dag om 12 uur voor de jongens. De voorzitter zelde terecht in zijn slul- einde van financieel iWerd het/ nlng kan plaats hebben voor den Kring- wedstrijd. Hierop worden de datums vastgesteld als door den commandant was voorgesteld. Hierna had de bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van de heeren Bescherm Uw keelt 25, 45 eu S3 cl.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 6