RECHTSZAKEN TANGO-PLATEN CRISIS-TARIEF dar NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Tg ROTTERDAM Voor den Politierechter tc Alkmaar 31 PROVINCIAAL NIEUWS FESTIVAL VEILING-O VERZICHT ’T ZAND LI MM EN VENHUIZEN AAN TE BEVELEN WER VERSHOOF WESTER-BLOKKER HEILOO ZWAAG ENK HUIZEN DE RIJP DEN HELDER VOOR KINDERKOREN HENSBROEK UITGEEST L. T. B. TUTTJENHORN waAcbmiddel Per P*^ Probeert bet en txxdedt xelt Op—? «re MUlng Tan Maandag 14 Maart open- een- I Spelen met lucifer*. Zaterdag ontstond 1 nde huiskamer van den beer J. 8., door dat de kinderen een oogenbllk alleen waren en met lucifers waren gaan spelen, een be gin van brand. O. a. verbrandden de gor dijnen. De vlammen konden gelukkig spoe dig worden gebluscht. sti zU Boerenleenbank. De Coöperatieve Boe renleenbank I houdt Maandag 31 Maart een algemeene vergadelrng in het „Dorpshui" al hier. De bant had volgens de balans, over 1031 een saldo winst ad 843.74. De post nog te vorderen rente was op 31 Dee. 435.03. ge be da ecl th sf< fel 35 sei gis der I stel ten I d*| tbs I alk ver gen mo dee E uw gen Ml de sla ges, wer wee 7 wer van 7433 7420 6964 6565 de inf Uit --.en HB*X u ter - 1 bei dal da I «b me hoi sla ria 1 me gei Ra dl, mi wei dat zuil tba mei van hla doe C van en i ied< ken nog war van stre Hee N spn met ons ultg heei Bev de U tot Tfilj, voa nu de dan loot in t wen en gad heel wan meé 8439 7787 7768 7749 7732 7728 7443 De Meter- ea RQwielwet gesaboteerd De niet verschenen automobilist Paulus B. te Den Helder had op 8 November aldaar In het Ankerpark rondgereden met een num- mcrbewys dat stond ten name van den heer A. J. Schaap, welk feit strafbaar is gesteld bij de artikelen 9 en 14 der Motor- en R1J- wielwet. Eisch ƒ15 boete of 15 dagen. Uit spraak conform eisch. Praatavond. Donderdag 17 Maart, des avonds 8 uur wordt de achtste praatavond op godsdienstig gebied gehouden In de Bi bliotheek. Papierfabriek. - Het dtlvldend van de NV. Papierwarenfabrlek alhier is over 1931 vastgesteld op 13 M pet .Opbrengst collecte. De collecte Zon dag gehouden om de kas der St. EUsabeth- vereenlglng aan te vullen heeft opgebracht 19336. Burgert. Stand Geboren: Adrlanus, a van P. de Groot en J. Dekker; Cornells, d. vin P. Nan en G. Doodeman; Adrlanus. a van J. Cofflng en A. Schouten; Nlcolaas, s. van J. Blij kerman en Kok. Vee! animo. Voor de betrekking van havenmeester, tevens tydeiyk directeur van den vlschafslag, hebben zich Ml sollicitanten aangemeld. Het werk is op advies van den architect gegund aan G. Tenty. Benigsrins rww opgetreden Een 37-jarige inwoner van Schagerbrug, Fred. S kwam in ambteiyke connectie met den politierechter op grond van het feit, dat hy op 39 Januari na een voorafgaand min der vriendschappelijk debat zijn 59-jarigen dorpsgenoot H. Reariman In drift een klap tegen het hoofd had toegebracht. Reaelman’s pet maakte tengevolge van dien opstopper n luchtrels. Meerdere schade werd niet ge leden. Het meenlngsverschl] was ontstaan wegens een ziekteverzekering. Het tclaste gelegde werd door verdachte erkend. Gerequlreerd werd 13 boete of 13 dagen. De heer Officier wees er op, dat tegen woordig armbezoekers en dergelyke per sonen op onheuache wijze worden bejegend en zelfs handtastelijk tegen hen wordt op getreden. Dergelyke excescen moeten met kracht worden geweerd. De lijfstraffelljke rechtspleging zou hier nog goede diensten kunnen bewijzen, meende de Officier. Vonnis ten slotte ƒ5 boete of 5 dagen. Doel gemist Een inwoner wilde Maan dag schieten op een meeuw. Inplaats echter den vogel te raken, joeg hij het schot per ongeluk door het kamerraam van zijn overbuurman. De groote ruit werd geheel verbrijzeld. Gelukkig bevond zich niemand in de kamer, zoodat niemand gewond werd. Aanbesteding Bij de Maandag gehou den aanbesteding van den bouw van een landhuis voor den burgemeester van De Rijp door bet Architectenbureau Corns. Koning te Purmerend werd als volgt ingeschreven: Roods Kruis De jaarvergadering van bovenstaande Instelling, welke was vastge steld op 11 Juni en waarbij Z. K. H. Prins Hendrik bet presidium zal aanvaarden is thans wegens het as. 35-jarig jubileum van den onderzeedlenst, vastgesteld op 25 Juni, teneinde het Z. K. H mogelijk te maken, ook daarbij tegenwoordig te zijn. Burgerlijke Stand van 13 en 14 Maart. Geboren: M. G. Willems—Peters, zoon; G Kalis—Kuiter, zoon; H. M. Bouthoorn Luider, dochter; M. CabretPetter, dochter Overleden: W. van Oofjen, 73 Jaar; D. van Brede rode, 58 jaar; H. de Haan, 79 jaar. Teruggevonden. Onder het opschrift „Geen accurate koopster" meldden wl) in het nummer van Maandag het zoekraken van een tasch met geld In een groentenhal. waar deze juffrouw haar tnkoopen deed. Thans kunnen wjj mededeelen, dat het verlorene teruggevonden ia Het taschje was uit de grootere gevallen en is later achter een weegschaal te voorschijn gebaald. Geldleening. De gemeenteraad hield een buitengewone vergadering ter behande ling van een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening in veibsnd met het raadsbesluit tot beschikbaai-stel- llng van een credlet ten behoeve van het verleenen van rentelooze voorschotten aan tuinders. Z. h. st. werd besloten tot het aan gaan van een geldleening van ten hoogste 839630. tegen een rente van ten hoogste 5 pet., voor financiering van het gemeente lijk aandeel In deze voorschotten. Het totaal der aanvragen aan de trale cojnmissle beuoopt ƒ38,655. Personalia. Met ingang van 1 April Is tot balte-chef alhier benoemd de heer K. v. d. Berg te Heer-Hugowaard. Bij gelegenheid van bet 5-Jarig bestaan van bet kinderkoor te Kwadyk onder leiding van mevr. Drost, zal aldaar Zondag 10 Juli een groot festival georganiseerd worden voor kinderkoren uit Noord-Holland. De prestaties zullen door een jury uit be kende musici worden beoordeeld, terwijl aan elk koor een medaille en diploma wordt uit gereikt. Het ligt eveneens in de bedoeling een samenzangnummer te laten uitvoeren onder directie van mevr. Drost. De leiders(sters) en bestuurderen zullen officieel op het Daadhuls worden ontvangen. man; J. Koom. weduv.n. van G. Broertjes; 8. de Hart, weduwnaar van A. Hoek; A Biyksteeg. d. van P.'Slyksteeg en M. Slagter; D. Laan, d. van A. Laan en M. Schipper; J. Buis. wed. van A. Keljzer. Veiling overzicht Warmenhuizes „O.V.V." van 7 t/ra. 12 Maart Een kleine verbetering in den handel in roode kool was in deze week wel merkbaar. Van prijsstijging was hoegenaamd geen sprake. Dat de prijzen bij bet gunstige kool- weer van de vorige week niet meer opliepen, moet zeker te wjjten zijn aan den grooteo aanvoer. De laatste weken is de aanvoer enorm toegenomen. De hoogste noteerlng voor de roode kooi eerste kwaliteit varieerde steeds van de 230 tot X80 per WO K.G. De laagste no- leering van de eerste kwaliteit roode kool was maar niet van de ƒ0.60 per 100 K.G. '_f te brengen. De tweede kwaliteit roode kool werd ia deze week ook meer gekocht dan men het voorheen gewend was De prfjzor. hiervan varieerden van ƒ0.60 tot ƒ3.10 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 430.175 K.G. tegen 364.500 K.G. In de vorige week. Ook aan den handel in gele kool kon men het bespeuren, dat het koude weer een goeden invloed had op den verkoop Eerste kwali teit gele kool bracht op van 0.60 tot 1.70 per 100 K.G. Op het einde der vorige week kon de gele kooi niet meer opbrengen dan 1.40 per 100 K.G. Tot en met JJ. Donderdag bracht de tweede kwaliteit gele kool niet meer op dan 0 80 per 100 K.G. Voor de tweede kwaliteit gele kool werd echter jp Zaterdag dmnu betaald ten hoogste LM per 100 KEF Deze aanvoer bedroeg in de laat-te week 98.700 K.G. tegen 88.475 K.G. in de vorige week. Na de daling der prijzen der Deensche witte kool, welke op het einde der vorige week plaats vond, trad in het begin dezer week wederom eene kleine verbetering in. Boven de 3 per 100 K.G. echter werd voor de eerste kwaliteit Deensche witte kool niet betaald. Met de tweede kwaliteit Deensche witte kool ging het eveneens iets beter dan in de vorige week. De prijzen hiervan va rieerden van de 0.60 tot 130 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 242.750 K G. tegen 201.400 K.G. in de vorige «eek. 425 KG. bleten zijn verkocht voor ƒx10 per 100 K.G. Vergeleken bjj de vórigs week Is In deze week wat betreft de prijzen van de uien niet veel verandering gekomen. Wel waren de prjjnen een beetje wisselval lig- De noteenng van de gewone bedroeg in deze week van 11 tot 12.40 en die van de grove uien van 9.10 tot 1180 prr 100 K.G. De drielingen uien brachten op van ƒ930 tot 11 40 per 100 K.G, De totale aanvoer bedroeg In deze week 19.750 K.G. tegen 19.475 K.G. In de vorige week. Een geweldige amokmaker in spé De 38-jarige werkman Lcendert Barend St. uit Medembllk stond terecht wegens gewel dige bedreigingen van het kantoorpersoneel op het kantoor van de firma Molenaar, al daar. en vel de heeren v. d. Lee, Molenaar en Wlnnubst. die hij met vertoon van een geducht mes had torgebruld. dat hij hen zou vt,oordenhen aan riemen zou snijden en van kant maken. Gelukkig bad verdachte geen gelegenheid done doodsbedreigingen ten uitvoer te brenger.. De geweldenaar ver keerde onder den Invloed van sterken drank. Thans was hij zeer tam, toondï berouw en bad zich bereids aangesloten bij een Chr geheelonthouderavennootschap. Van de drie uit Medembllk opgeroepen ge tuigen was niemand aanwezig- Tragisch ge noeg was een hunner, de heer A. Molenaar, In den afgeloopen nacht overleden. Geadvi seerd werd een voorwaardelijke straf. De heer Officier wtlde daartoe wel mede werken, doel- zag gaarne den stok achter de deur geplaatst. Z.Ed. vorderde 4 maanden voorwaardelljk met een proeftijd van 3 jaar en op te leggen strenge bijzondere voocwaar- - den, bijzonderlijk wat betrof geheelonthou- ding. Vonnis overeenkomstig requisitoir. zoo behandelen dat het de goede woonplaats Is voor onze ziel. Wanneer de neiging tot arbeiden zich zoo ultbreldt dat er te eel, te zwaar werk van ons lichaam wordt gevraagd dan is dit niet in overeenstemming met Gods wil. Spr. wees daarbij op ontspanning. Een gezonde ziel in een gezond lichaam, dat is het wat bevorderd moet worden. We moeten God dienen in ons werken, in onze ontspanning. Er moet een harmonische samenwerking zijn die de vorming onzer ziel zoo goed mogelijk doet zijn. Wij mogen elschen dat een maatschappij wordt gevormd waarin rechtvaardigheid heerscht en waarin Gods wil beter wordt vol bracht. In de maatschappij van menschen moet liefde bestaan. De verschillende levensbeschouwingen van socialisten, liberalen enz. werden breedvoe rig door spr. besproken De wet van vraag en aanbod, de economische wet werd in ver band hiermede eveneens besproken. Zeker, zei spr. er te nu bij de beerschende werkloosheid een loonsdallng te bespeuren, maar van een daling in overeenstemming met de werkloosheid te'geen sprake. Er Is een moreele plicht die niet te uit te schake len. Orde bestaat er nu niet. Zoolang de be drijfsorganisatie er niet te, zal er wanorde zijn. Wat zullen wij als katholieken doen, wan neer de maatschappij in elkaar zal storten? moeten wy redden wat te redden te. maatschap vor- ietf goede maat- EN LA PALMERA MET PICARD IA Odeon Argenttjnsch Orkest Canaro PLEOARIA MET C.ELITO LTNDO Origineel Marimba Orkest FLOR MARCHITA MET MAMA TO QUIERÓ Argenttjnsch Orkest Bachieba LAAT U OCK DE NIEUWE RUMBA 8IBONET EEN8 VOORSPELEN Firma YPMA Dan Daarom: wij moeten goede i men en dan krijgen we ei schappij. De voorzitter dankte spr voor zijn mooie rede. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, waarna sluiting volgde onder dank zegging met den christeltjken groet Eea onbetrouwbare penningnw «eter. De verdachte Chr. Hendr. de G. vertoefde in bet ziekenhuis en kon dus niet verschij nen om terecht te staan ter zake de hem ten laste gelegde verduisteringen, gepleegd in zijn kwaliteit van penningmeester van den R. K. Landarbeldersbond .JBU. Deusdedlt”. gevestigd te Ursem. De verduisterde bedra gen bedroegen 9835 en 836. De man was sangesteld In M31 en In Maart van dit zelfde Jaar had de verduistering reeds plaats. Het bleek, dat verdachte inmiddels een be langrijk bedrag had afbetaald, wat niet ge ring In zijn voordeel pleitte. Geadviseerd werd door den heer Wiggen een voerw. veroordeellng. Het was niet de eerste msal dat verdachte zich aan een der- geljjke fraude ten nadeele eener R. K. ver- eeniglng schuldig maakte. De heer officier liet zich niet zoo bijzonder gunstig over verdachte uit, zijn eerlijkheid was niet boven verdenking verheven, hij laat zijn vrouw liefst werken, om zelf rust te hebben en Is bovendien een praatjesmaker. Niettemin was de officier bereid om het ad vies te steunen en vorderde Z.Ed. 3 maanden voorw. met 3 proefjaren met oplegging van strenge bijzondere voorwaarden. Uitspraak conform. Veroordeelde wordt ge steld onder toezicht der R. K. Reclaaeeering te Hoorn. Ook al een phantast alsmede een blerglas-misbruiker. De 31-Jarige landarbeider Pieter 8., ge boren en wonende te Ursem, die zich ten onrechte deftig ,J*etrus Gerardus” noemde, had op 26 Janaurl in de balzaal van den heer Oudejans aldaar den chauffeur en hulpkellner F. v. d. Kooy uit Berkhout een fllnken doffer gegeven met een bierglas, waardoor v. d. Kooy, die niet zooveel uit houdingsvermogen heeft als Prima Camera, sterk bloedend werd verwond- Voor deze uit spatting stond Pieter terecht en trachtte den ernst zijner bedoelingen belangrijk te ver zachten. De heer officier achtte echter althans het voorwaardelijk opzet om te mishandelen be wezen en vorderde „in afwijking van zijn naar de „gevangenis verwjjzlng-systeem 35 boete of 35 dagen. Vonnis 25 boete of 10 dagen. Verkooplng. Maandagavond werd in «afé Mantel ten verzoeke van den curator in het faillissement J. Schaak Wzn., ten overstaan van notaris P. H Hllbrand te Obdam, pu- bïlek verkocht een huls met schuren en erf, gelegen in de kom van Hensbroek. groot 4 aren 50 centiaren. Het perceel werd inge zet door den heer Jb. Kolder op /340. en gemijnd op ƒ45.— door den heer Jn. Gelder, alhier, die alzoo kooper werd voor de luttele som van ƒ385. R.K Vrouwenbond. Dinsdagavond ver gaderde de RK. Vrouwenbond. Niettegen staande het een Jaarvergadering gold, was de belangstelling der leden gering. Nadat de presidente, mej. KleinMolenaar, de aanwezigen welkom had geheeten. volgde lezing van het Jaarverslag, waartn mededee- llng werd gedaan van aansluiting by den Dloc. Bond. Door de onderafdeellng St. Eli sabeth werden 465 kleedlngstukken onder een 60-tal behoeftige gezinnen uitgereikt. Dit geschiedde na de tentoonstelling in begin Januari van dit jaar. Eenige malen werd de bemiddeling van de plaataellike correspon denten der Meisjesbescherming Ingeroepen. Het bstig saldo der gehouden wlnterultvoe- ringen had de afdeellng In staat gesteld de laatste schuld, welke nog op het nieuwe vaandel rustte, af te lossen. Aan Het Wit gele Kruis werd een flinke bijdrage voor aanschaffing van materiaal verleend. Door de onderafd. „Hulp in de Huishouding" werd, wanneer zulks noodlg was, meerdere malen bystand en hulp verleend. Hiervoor was In totaal 92.50 uitgekeerd, t Voorzitsterschap ging van mevr. L. KlaverGroot over op mej. KleinMolenaar. Aan den zeereerw. heer pastoor, die als adviseur van de afdee llng werd opgevolgd door den weleerw. beer kapelaan, werd vervolgens door de presidente een hartelijk woord van dank gesproken, voor alles wat zyn zeereerw. voor de afdee llng deed. Daarna bracht de penningmeesteresse ver- «lag uit van haar financieel beheer. De da mes W. van der StokKaldenbacta en Rijs Van der Eng, hadden de bescheiden nage zien en In orde bevonden. Mej. Rodenburg Heljne ontving, evenals de secretaresse, dank voor de door haar in t afgeloopen vereenl- glngsjaar verrichte werkzaamheden. De ver kiezing hierop gehouden wezen de aftredende bestuursleden, de dames Guljé, Van der Eng, Winter en Rodenburg Heljne opnieuw als bestuursleden aan. Naar aanleiding van eon bepaling in het Jaarverslag vastgelegd, waar- by de afd. by gebrek aan beschikbare krach ten voor hulp In de huishouding, als regel heeft aangenomen om by voorkomende ge vallen een wekeiyksche bijdrage van ƒ230 te verleenen, gedurende zes achtereenvolgen de weken, werd uit de vergadering gevraagd of het niet mogelyk was dezen steun in som mige gevallen over een langeren tijdsduur te verleenen. Hierop werd door de presidente geantwoord, dat men dit gaarne zou doen indien de ontvangsten der Vereenlglng dit toelleten. Thans is dit niet wel mogelyk. Ten slotte werd besloten, om waar de Martha- feestavonden nog al wat onkosten met zich brengen, de feestviering op die dagen te be perken tot de kerkeiyke viering en de gelden, welke daardoor vrij komen, voortaan aan te wenden tot verleentng van meerdere hulp in de huishouding. Hierna volgde sluiting. Woorden als leverworsten doch niet zoo lekker. De heer H. B. te Alkmaar, die op 17 Jan. vermeende last te ondervinden van zijn buurvrouw mej. Alida Anth. W., huisvrouw van den heer C. H. D., legde zijn lijfblad, waarin hU verdiept was, ter zyde en begaf zich naar zijn buurgenoote, ten einde haar daaromtrent ernstig te interpelleeren. De dame antwoordde hem, dat zy in haar eigen huls kon doen wat zy wilde. Het eene woord haalde het andere uit. doch volgens de dag vaarding hadden de uitlatingen van mej. D. een zoo beleedigende strekking, dat zy heden te dezer zake terecht stond. Mej. D. ontkende pertinent getuige B. te hebben beleedigd. Het 15-Jarige pleegdochtertje van mej. D. werd gehoord als getuige g décharge. Deze had de geïncrimineerde uitdrukkingen niet gehoord, maar was echter even weg geweest en In zoo n tijdje kan veel gebeuren. Een tweede getuige 8 décharge had bet verhoor op de publieke tribune gehoord en kon dus zoodanig als waardeloos worden ult- geechakeld. Door den beer Officier werd het ten laste gelegde bewezen verklaard en gevorderd 10 boete of 10 dagen hechtenla Uitspraak ƒ5 boete of 5 dagen. De verdachte juffrouw bleef haar on schuld met kracht volhouden; vecht echter maar eens tegen den Pettemerdykl Voetbaluitslagen. Het derde elftal, dat naar Zwaagdyk was gegaan om een bezoek te brengen aan Z. V. V. m, kon met onver richter zake terugkeeren. aangezien de spe lers aldaar niet present bleken te lijn. De jun. a. en b speelden thuis reep, tegen De Streekers jun. a en K. G. B. jun. b waarvan werd gewonnen met 41 en 30. Het kampioenschap begint thans voor de belde juniorenelftallen, doen vooral voor b. vaster vormen aan te nemen. In het oude Patronaatsgebouw werd Maan dagavond een algemeene vergadering gehou den door de afdeellng L. T. B. De voorzitter, de heer M. Metselaar, open de de bijeenkomst op de gebrulkeiyké wyze, waarna mededecllng. dat van het Crisis comité 3400 K.G. ammoniak is verkregen, welke In eenheden van 100 K.G zal worden verstrekt aan 24 land- en tuinbouwers, die daarvoor het meest In aanmerking komen. Nog werd door den voorzitter mededeel Ir g gedaan, dat de vorige week een vergadering heeft plaats gehad voor den Kring Bever wijk, en toen gebleken Is. dat van een steun regeling der regeerlng niets komt; de regee- ring heeft afwijzend beschikt. Hierna verkreeg de GeesteUjke Adviseur kapelaan de Rooy het woord, om een verslag te geven van de groote vergadering te Haar lem en de Kringvergadering te Beverwijk. Z.Eerw. sprak daarbij een' zeer waardee- rend woord van hulde voor den onvermoel- den strijder voor den land- en tuinbouw, den heer Jac. Groen te Langendyk. Al heb ben zijn pogmgen nog geen groote resultaten opgêleverd, zün wérk en strijden dwingen respect af. Wjj zyn overtuigd, zei spreker, dat deze eminente man niet zal rusten en bij de pakken neer zal zitten. Nu de regeerlng hier geen steun wtl ver leenen, en ook de provincie weigert, heeft spr. met het bestuur dezer afdeellng de gemeente aangeklampt, want er moet Iets gebeuren. De tuinders bewerken reeds hun grond en missen de eerste noodige meststoffen. Wil er lets van den oogst terecht komen, dan moet noodzakelijk geholpen worden. Een onderhoud met het dageiyksch be stuur der gemeente is van dien aard ge weest, dat, zoo meende spr., er toch een lichtpuntje bestaat. Al Is het klein, het is toch Iets. Hierna werd door een der bestuursleden medegedeeld, dat de bedoeling is, een ren teloos voorschot tot aankoop van stalmest. Natuuriyk is hiervoor de toestemming van Ged. Staten noodlg en zal daarvoor een lee rling gesloten moeten worden, daar de ge meente deze uitgaven niet uit de gewone middelen kan bestrijden. Deze mededeellngen werden biykbaar met gemengde gevoelens vernomen door de tal rijke aanwezigen. Met dankbaarheid werd vernomen de vele moeite welke het bestuur der afdeellng en velen daarbuiten zich getroosten om hier hulp te verleenen. Met groote teleurstelling werd kennis ge nomen van het feit, dat de regeerlng den kleinen tuinder en landbouwer aan zijn lot overlaat, en deze den ondergang tegemoet gaat. Aan werkloozen- en armverzorging is reeds 300 millioen gulden besteed en voor tarwe- en sulkerbietenverbouw worden groo te bedragen beschikbaar gesteld. De nood lijdende tuinders echter worden aan hun lot overgelaten. Scherpe critiek werd uitgeoefend op het Provinciaal bestuur, dat in dezen tyd, nu de plattelandbevolklng uitgeput raakt, een be drag van een halve ton beschikbaar stelt voor vacantletoeslagen. Nadat verschillende tuinders hun over kropt gemoed hadden gelucht, werd besloten dat een adres aan den Raad zal worden ge richt, teneinde de plannen van het bestuur uit te voeren. Door verschillende leden werd nog aan- gedrorfgen op sterkere organisatie en ten slotte werd door het bestuur voorgesteld, om gezien de tydsomstandlgheden overleg te plegen met het hoofdbestuur om tydelyk de contributie te wyzigen. teneinde het toe treden der leden te bevorderen. Na een woord van dank aan allen voor de medewerking, sloot de voorzitter de verga dering met den Christeiyken groet. Een dame, die geen blad voor baar ro—mond nam. Mej. Arntida Adriana V.. logementhoud ster te Alkmaar, welke dame wij bereids ook opmerkten, In de Rechtszaal van den Kan tonrechter, had zich te verantwoorden ter zake grievende be'.eedlglng van mej. Betje Kruier, och tg ennote van den vollcshotelier, Arte Geel, allen woonachtig te Alkmaar. Aan de details der telaste gelegde be'eedl- glng zuilen wy geen nadere publiciteit ge ven. De van brleediging verdachte dame herinnerde zich de geïncrimineerde woorden Biet, doch de heer en mej. Geel waren aan wezig mm te dien aanrlen haar geheugen wat op te frlsschen. De politierechter had het verstandiger gevonden, indien mej. Geel van de beleedigende woorden geen notitie had genomen. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis ƒ5 boete of 5 dagen. Wou hü misschien een kennel aanleggen? Een te Alkmaar wonend jongmensch, Wiebe C„ had op 5 December aldaar eigen machtig beschikt over een herdershond, door hem van de straat mee te nemen. Hy sjouwde met dit dier zoowat het geheele vaderland door, relts tot Utrecht en kwam daarop met het dier terecht in een naby gelegen plaats Purmerend. nadat hy eerst Amsterdam nog had bezocht. Te Pui merend wilde verdachte het dier verkoopen en dat was de voornaamste fout. De eigenaar van den hond was de heer Huybers te Alkmaar. Ingelicht door de politie, ging de zoon van den beer Huybers naar Purmerend en vond daar zoowel den hond als den koopman. Deze het zich uit op een manier die deed vsrmoeden. dat hij de rechtmatige eige naar was en tapte dienaangaande de grof ste leugens. De politie maakte natuuriyk spoedig een eind aan die pretenties. In zyn prille Jeugd was verdachte al eens wegens diefstal door den Kinderrechter te Leeuwarden veroordeeld. De Officier wees op de tegenstrydlge ver klaringen van den verdachte en vorderde 1 maand onvoorw. gevangenisstraf. De politierechter hield zyn uitspraak 8 dagen aan. Het was alweer zoo laat. De laatste zaak contra den niet versche nen Pieter Wilhelm 8. te ZUpe betrof verd artikel 237 strafrecht en werd met gesloten deuren behandeld. Gelukkig waren nog slechts twee belangstellenden over en ver wekte dus de ontruiming der publieke tri bune den trouwen rustbewaarder weinig moeite. R K. Kiesvereeniglng In de Vrijdag 18 Maart te houden jaarvergadering in het Patronaatsgebouw zal de heer Ch. G. M. Im mens, hoofd der RJL Bijzondere School, een leamg houden over het leven en werken van Mgr. Dr. H. J. A. M. Schaepman In verband met de coalitie an de oprichting van de R-K. Staatsparty. LANGKNDUK De aanvoer aan beide veilingen samen, bedreog in de afgeloopen week 144 wagons roode. 117 wagons gele en 143 wagons Deen sche witte kool, benevens 11 wagons uien en 2 wagons peen, totaal 417 wagons. In de overeenkomstige week van het vorige jaar waren deze cyfers resp. 139, 107, 112, 16 sa 3 of te zamen 366 wagons. Er is dus In deze wees weer een belang rijke afzet geweest en als oe totaalvoorraad niet zoo buitengewoon groot Was. zou het misschien niet onmogelyk zijn, dat In ds priJren spoedig eenige verbetering kwam. In ieder geval is het gelukkig, dat thans voor de aangeboden hoeveelheid afzetmogeiykhsld is. Intusschen is het toch ook met den prijs een letale beter geworden. Van de Roode kool liepen ook nn sommige partijen groote beneden den minimumprijs maar overigens is de noteerlng iets beter geworden. Van hoogstens 2 liep de prijs voor het meestgewllde goed op tot 330 en brach ten de andere vanaf 1 per 100 K.G op Za terdag bedroeg de aanvoer van deze soort niet minder aan 36 wagons en was toch ds stemming zoo goed, dat zelfs afwyksnda kwaliteit koopers kon vinden. Het genoemde mooiste goed kwam toen tot f 330 terwijl nog één part.J werd af gedrukt voor 330. Voor Gele kool was de vraag niet zoovesl beter als anders, behalve dan Zaterdag, toen voor het mooiste goed f 1303.10 kon wor den gemaakt. Op de meeste dagen bedroeg de noteerlng echter 60 i 80 cent voor groote kool (waarvan intusschen ook nog wel par tijen onverkocht bleven) en f 1.001.60 voor de andere soorten par 100 K G. Een vrij géregvlde handel is ontstaan in de Deensche witte kool. Voor deze soort was de geheele week plaatsing te vinden, al bleef helaas ook hiervan de prijs veel te laag. Van de goede kwaliteit bleef de prijs echter ook voor de groote kool op iets beter veil gehand haafd en liep maar weinig onder de f l-®0 per 100 K.G. Het meest gewilde goed van "n pond of drie noteerde meestal t 1.60180 en de laatste dagen tot hoogsten f 200 of 3.10. Er is dus thans ook voor groote hoeveel heden afzet te vinden. Hiertoe heeft het koude weer ongetwyfeld veel bijgedragen- Mogelyk is er dus nog kans dat bij blijvend koud en schraal weer deze afzet gehand haafd biyft en laten we hopen tegen ver hoogde prijzen. Hoewel het aanbod van Uien met den dag geringer wordt, heeft dit niet een beduiden de prijsverbetering ten gevolge. Behoudens Zaterdag, toen voor de mooiste partyen bo ven f 13 werd gemaakt, was deze prijs voor de gewone sorteertng meestel het maximum Ook nu bleven de prijzen voor graven drielingen hier een weinig onder. Van Peen was er deze week we!'-vaar niet veel, maar toch iets meer aan de markt als gewooniyk. Maar ook met de prijzen was het nu minder Voor de mooiste partyen van de grove sortecring werd de laatste <L^én ge middeld 3B0 per 100 K.G. betaald en voor kleine peen f 130. Ook Kroten noteerden lager als vorig-» week nL f 1-80 tot 230 een enkele maai f 33-) per 100 K Gbehalve voor de grooten, die maar weinig opbrarhtsn- geld bij hem was uitgezet tegen rentever goeding. De deposito-bewijzen waren ter zit ting aanwezig. De deposito's moesten 30 da gen na opzegging worden terugbetaald. Verdachte sprak de verwachting uit, dat. Indien zyn schuldenaren hem voldoen, hy In staat zal sQn. ook zjjn schuldetschen vol ledig uit te betalen. De directeur der H A.V. te Schiedam, de heer J. v. d. Heuvel, verklaarde dat destyds niet by de administratie is ingekomen een bedrag groot 706. zynde de verplichte hy pothecaire aflossing en rente. Mr. v. Loockeren Campagne, gehoord a's curator in het faillissement van den ver dachte werd verzocht inlichtingen te ver strekken omtrent de schulden en den per soon van den heer W. D. In verband hier mede werd de zaak aangehouden tot as. week. Een zwijntjesjager met een jaar-abonnement Als Introductie verscheen voor den politie rechter mr. Krabbe de 34-jarige los wer kende Klaas M. te Den Helder, aan wien den Officier ten laste legde diefstal van een drietal rijwielen, die hij In het jaar 1931 respectievelijk op 22 Maart. 5 Juli en 13 Septeml.rr aldaar had ontvreemd en ten eigen bate te gelde gemaakt. Rywiel num mer één behoorde vermoedelijk aaiï een werkman te 't Zand. Het tweede exemplaar was het eigendom van J. v. Enkelen te Bree- aand en de flets op 13 September achterover gedrukt, werd heelemaal hiet herkend, om dat de veronderstelde bezitter KI. Kwak niet aanwezig was en nu door den ambtenaar van het Kantongerecht omtrent deze na latigheid nader aan den tand zal worden gevoeld. De verdachte, aanvankelijk in voor arrest gesle'd, bevond zich thans op vrije voeten. Hy is vader van 6 kinderen en er kende dc diverse diefstallen. De heer K. Kwak, serg. ziekenverpleger te Der Helder, kwam alsnog 20 minuten te laat aanboemelcn en was de Officier zoo vrfendelyk de reeds gevraagde acte van nlet- verschynlng weer in te trekken. Het reclasseert-gsrapport was niet on gunstig. Verdachte was een yverlg werk man en op zyn gedrag viel niets te zeggen Mr. Veltman uit Dien Helder bleek aan T eind der zaak verdediger te zyn van den verdachte. Het was verdediger niet mogelyk vroeger te verachynen. De heer Officier was dank zij het rapport van den heer Wlggers tot betere gedachten omtrent den verdachte gekomen en vorderde 5 maanden gevangenisstraf voorwaardelljk met 3 proefjaren. Mr. Veltman sloot zich in een sympathiek speech ie aan bij dit requisitoir. Vonnis con form eisch. De beer Kwak werd onder de pannen gebracht door toewyzlng van de ci viele vordering ten bedrage van 7 gulden en 50 et. L. H. de Koekoek, Oost-Graftd. G. de Jong. De Rijp Matoer en Hamstra Gebr. Hoek. G. Slot. N. Oudejans, Van Ammers, Oost-Graftdyk A. Scheepsbouwer en C. de Jong. De Ryp A. Smit en B. Groot, Purmerend G. Tenty, Wect-Graftdljk J. Knegt, R. K. Volksbond Maandagavond werd in bet Brunogebouw door den K. Volks bond. afd. Helloo een belangrijke ledenver gadering gehouden. De voorzitter, de heer P. Kraakman, opende de vergadering en heette allen. In zonderheid den heer Van den Akker, cen traal voorzitter, die dezen avond spreken zal over „WU en de Maatschappij," hartelljk welkom. Spr. deelde mede dat op de In de vorige vergadering gestelde vraag om den week- txieslag voor de leden van 8t. Deus Dedlt te veranderen in een dagtoeslag. gunstig was beschikt. Verder deelde de voorzitter mode in ant woord op een in diezelfde vergadering ge stelde vraag om in het komende wintersei zoen een cursus te houden in eerste hulp by ongelukken, dat het bestuur bij bet bestuur van het Witte Kruis informaties heeft in gewonnen. Er moeten minstens 25 leden aan den cursus deelnemen en de kosten zijn f 130 per deelnemer. Verder las de secretaris een schrijden voor van het hoofdbestuur woarby medegedeeld wordt dat, naar aanleiding van het besluit van den minister, het wenschelljk Is een adres by het gemeentebestuur in te dienen, opdat dit by de minister kan verzoeken de bouwvakarbeiders alsnog onder de werkloo- zenkas te doen vallen. Verder deelde de voorz’tter mede, dat door bet gemeentebestuur besloten is om op 30 Maart den orislssieun stop te zetten. Spr. zelde dat het bestuur zich naar aan leiding hiervan in verbinding heeft gesteld met den voorzitter van de katholieke raads fractie, den heer Dr. Bamhoorn De plan nen zyn dezen voorzitter voorgelégd. Van een bestuurslid van de S. D. A. P. Is het verzoek ingekomen een gecombineerde vergadering te houden om dit besluit onder de oogen te zien Dit voorstel is aangeno men en de vergadering zal gehóuden worden 32 Maart, De voorzitter bracht vervolgens ter sprake het voorstel van de belde middenstandsbon den om het loon te betalen in bonnen, (door den raad Is c'.it verworpen). De voorzitter zei dat deze afwyzlng spr. veel vreugde heeft verschaft. Spr. voelde het voorstel aan als een blaam. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Van den Akker Om goed te begrijpen wat de maatschappy is, zoo zei spr. moeten we weten boe we In de maatschapp'j moeten leven. Maat-schappy fetd het: we moeten maat met elkaar zyn. In een gezin moet ieder lid deel zijn van het maatschappeiyk leven van dit gezin. Breedvoerig lichtte spr. dit onderwerp toe, van huisgezin tot dorp, stad, provincie tc* elndeUJk de wereldmaatechappy komt. De maatscliappy moet aan bet doel van den ir.ensch beantwoorden. De maatschappij moet den menach dienen en niet omgekeerd. De maatsciappy moet den mensch helpen om het hooge doel van den menach te be reiken. Waartoe heeft God den mensch ge schapen? om Hem te dienen en te doen wat God wlL We moeten onsen arbeid verrichten In overeenstemming met Gods wil God hefft Hemal en aarde geschapen. God beeft ons ook verstand gegeven en dit moeten we ge bruiken om ons te ontwikkelen en beter te leven en daardoor Gods wil te volbrengen. Niemand heeft bet recht om zijn lichaam te verwaarloozen. We moeten het lichaam Totaal gebrek aan kunstwaardeertng! Brutale nachtelijke indringers. De heeren C. T. N„ C. 8. en G. J. de R., ajten te Wleringen, hadden in den nacht ran 13 op 14 December de brutaliteit, om een gl&sra&xn te verbreken en de tooneelzaal van den heer IJ. Lont, alwaar repetitie werd gehouden door net muziekgezelschap ..Ap- pollo" wederre-hteiyk binnen te dringen. Er waren meerdere indringers, doch dezen wa- zoo beleefd zich op de le vordering te ver wijderen. doch bovengemeld trio mosst dox den riJksveld* achter met geweld de deur worden uitgewerkt. Eisch tegen de niet ver schenen verda-’ ieder ƒ20 boete of X) dagen. Uitspin f 10 boete of 10 dagen. Vermordelijke verduistering door een makelaar. De 80-jarige heer W. D„ kassier, assu- ïadeur en makelaar, stond terecht als zijnde verdacht wegens verduistering van eenige geldsommen en wel 706 aan verdachte in Juli 1931 ter hand gesteld door den winkelier J. Werkhoven te Zaandam, voor rente, al lowing en boete betreffend een hypothecaire schuld ten behoeve van de H-A.V. te Schie dam, welk bedrag door den makelaar niet aan de verzekeringsbank was overgemaakt. Voorts vtrklaa-c'" d-re benadeelde winkelier nog 15CJ t’ hebben geleden door de bandelinjen an dezen verdachte. Ook deae bedragen 500 en 1000 waren bestemd cm de hypotheek by de H.A.V. af te lossen. Vexdachte beweerde daarentegen, dat dit Zoo bet wel goed z^n? Het i» maar een (lollandsch WBBcb- tniddel en bet is veel goedkooper dan het geïmporteerde buitenlandsche. Zoo denken honderden, bewust of onbe wust en ze koopen het duur dere buitenlandsche. Probeert U het toch. Probeert één maal het uitstekende Hollandsche zelfwerkend 17% cent M ta ai ee d 8 e k t 8 ji Maximum dakking tegen minimum premie n b. V u

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2