A E I AUTO TE WATER DONDERDAG 7 APRIL J IBBS 'AN DE VRIES - ALKMAAR De bestuurder verdronken I STADSNIEUWS N.V. CHEMISCHE FABRIEK VRIESIA RECHTSZAKEN 1 April 1932 SCHAGEN Mondelinge uitspraak 1 April 1932 MARKT NIEUWS l 1 ARM PAARD GEVONDEN VOORWERPEN PROVINCIAAL NIEUWS ENKHUIZEN HOOGWOUD ST. MAARTEN MEDEMBLIK URSEM VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR KANTONGERECHT TE ALKMAAR --7\. OPDRACHT FAILLISSEMENTEN “5 LI VERKEERSONGEVAL Alom verkrijgbaar Bereid uit de zuiverste grondstoffen en bekroond met eersten prijs tentoonstelling 1922 MONUMENT A. F. THOMSON BURGERLIJKE STAND OLKVHWAS lip m PATER VAN RIJN NAAR ROTTERDAM Strafzitting van Henriette en Lultjen Duüff en Cor- t GEMEENTERAAD De over- en het parkeer» De ■etr reïnspec- Er b de voonitte. tan I te ver- vastgesteld op 25 et. per en aan de Federatie mor ALKMAAR, 6 April. Heden Is gedeponeerd de eenige uitdeellngslüst In het faillissement van C. Haakman Pa., bloembollenhandelaar te Onderdük, met een uitkeering van L05 pet. Zooveel nooden ptdlenaangaan - :ulinen wij voor vijand van zulke kunsten en brengt dit steed* In de straf tot uiting. Onthou dit s.v.p. HUIDCREME en POEDERX^J Schoonheid, die eens Is verloren. Wordt ons nimmer meer herboren: Schoonheid laat zich niet creëeren. Maar GIBBS kan haar conserveeren. Getrouwd: Jan Bakhufjs, 22 j.. te Oudkarspel, sn Trijntje Snijder, 20 j.. te St. Maarten. OverledenBij take Zülstra. 9 d„ d. van Heesel jlstra en Cornelia Dekker. sluiswachter slachtoffer zit het ’m In de breedte elt het ’m in de breedte. pietluttig niet. Een met schuine gor- al voldoende PAASOtT CN lINOteonWaS riooa roosn ew tamnset POOK Er to 1 Adres Schern Nar gen Van moon ders Alh sloten 31 M< opent M« tuiger niet sul di gen. van Nette voor 5 maar, tour, va Ben HUIZE Bur. v Voor d ger te voor di voor v verschl storten onder Din van I In op zoek ken 1 maati te Llmmen. Aan- verzachting in de De dage plots week steed dag Vo geko op t P. nau hedi eere din< son) dat van mail engi zesh Frai en sc he kom In lang dieu die 1 zing ken gezo geve Jaar der Personalia. Onze plaatsgenoot N. Bart, leerling van de Eerw. fraters alhier, slaagde te Haarlem voor bet examen Stenografie (Neder- landsch). Witte Kruis. In de deser dagen gehouden vergadering van ..Het Witte Kruis" werd de periodiek Aftredende heer W. Schrix Sr. als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Geuaebroek, werd voorzien door benoeming van den heer T. Brouwer. Als afgevaardigde werd gekozen de heer J. Bimmel en als plaatsvervanger de heer J. Bos. on- de Bledl omtr. »la Hul boudin huis bc ter O i BA anderh ▼an go totter handel Door den Rijks Gebouwendienst, afd Onder houd, te 's Gravenhage. Is opgedragen aan de N. V. Aanneming* Mij. vh. P. Rosenhart te Haarlem de verbouw van het voormalig Rljks- opvoedlngsgestlcht tot Poet- en Telegraafkan toor te Alkmaar. - BuigOïlUke Stand. Geboren: Margaretha d.v. Cornells Mulder en C. M Brantjee; Ja cob av. E. Idsardl en L. Zijlstra: Johannes a. v. 8. Dol en M. Oud; Antonie z.v. H. Vendel en H. Commandeur: Johannes z.v. D. Meester en M. Brass. Overleden: Maart je Krom, wed. van H. A. Delemarre, 80 jaren; Grietje Slagter, vrouw van A. Evers. 60 jaren. Getrouwd: Nlcolaas Jonk, 23 jaren, en Oa- Tharina Seyts, 19 jaren. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas Gerhar- Huiten Jordens; loopig voor één ja lid, welke de afdeel ten afdragen. N aeen korte rondvraae onder dank. Naar i - - Bestuur der Ver. voor Chr. Nat. Schoolonder- Dinsdagmiddag om 3 uur reed op den Bcher- merweg de motorrijder N. Elders alhier; toen hij een vóór hem rijdenden auto van den groentenhandelaar A. B. wilde passeer?n en zag. dat zulks niet moge lijk was, trachtte hij dat rechts te doen, met het gevolg, dat hij tegen een boom botste, waardoor zijn motor in brand vloog. Dit brandje kon met zand gebluscht wor den. Schriftelijk vonnis Drankwet- overtreding merkelijke straf Een Ji zlc8"é Hl goed k getuig* vereiac d. blsc In den goeien ouden tijd was men soo varkenshok dljntjes voldeed aan de eischen Droevig verkeersavontuur van een bakfietsrjjdende haringhan- delaar dus av. J. G. C. de Geus en A. Adriana d.v. F. v. d. Heide en J. Dirk IV. 8. Blok en G. Godvllet: Maart Je d.v. R. Schreuder en P. F. C. Samstra; Pieter s.v. J. Balk en P. v. Doornik. Ondertrouwd: W. Swier en H. v. Weelden. Gehuwd: Klaas Kort en Maart je Visser. Overleden: Akke BUI, oud 92 Jaar, wed. v. G. Porteuger: Cornells Klopper, oud 56 Jaar, wedn. v. G. Kuip. AMSTERDAM. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 325 vette kalveren, le kw. 56—63. 2e kw. 44— 54, 3e kw. 3243 per kg. levend gewicht. 106 nuchtere kalveren 1.504.00 per stuk. 8.40 var kens. vleesch varkens, wegende van 90110 kg. 28—39. zware varkens 2628. vette varkens 25 —26 per kg slachtgewlcht. De vette kalveren met ruime aanvoer. De eerste kwaliteit prijshoudend, de tweede en derde kwaliteit lagere prijzen. Geen vraag. Nuchtere kalveren met behoorlijke aanvoer. De prijzen waren over het algemeen lager. De af loop zeer slecht. Hst is in hooge mate roekeloos aan Alkmaar per rijwiel.' motor of auto een bezoek te bren- Alleen ‘n kinderwagen biedt nog kans absolute veiligheid! Maar wee dengene wiens voertuig niet voldoet aan de wetsbepa lingen. Voor hem geen genade, ook niet voor den 21-jarlgen arbeider J. de R. uit Broek op Langendük. die midden in den nacht van 31 Maart op den Dijk werd geattrapeerd wegens een ontbrekende reflector op zijn rüwiel-ach- terspatbord I Hü stond nu terecht, de handen diep in zijn broekzakken (vermoedelük last van koude voeten) en vertelde met trots dat zijn karretje nu tiptop in orde was. Vonnis 1M boete of 1 dag, hoog was de nota dus niet. nlsatle In het huidig stadium oneer katholieke Middenstands beweging. Begonnen zal worden om tot de oprichting te komen van een afdeeling Schoenwlnkeliers. Vóór 15 April sullen de secretarissen een lijst Indienen bij het hoofdbestuur met daarachter de beroepen van alle katholieke middenstan ders, reorganiseerden zoowel als niet reorgani seerden. Op 21 April zal dan In hotel Bellevue te D enHelder des avonds om 7 uur een ver gadering worden gehouden. De indeeling va nKrlngen leverde nog al moeilijkheden op. Besloten werd voorloopig soepel te werken. De heer Mol zette nog uiteen het doel van de publlekrecbtelijke bedrijfsorganisatie De contributie voor de Federatie werd voor- Baa. nacht, tv.. let B. aan Valaon De chauffeur van een fouragehandel te Wijk aan Zee en Duin genaamd P. J. N„ had op 25 Februari den Kennemerstraatweg te Alk maar bereden met een vrachtauto, waarvoor de afmeting In de breedte niet In overeenstem ming was met de classiflceering van bedoelden rijweg. Hij stond heden voor dit feit terecht en beweerde niet op de hoogte geweest te zijn van deze voorschriften, wat hem waarlijk niet kwalijk Is te nemen. Wie zelf verplicht is al deze bepalingen en haar rijke verscheidenheid in het hoofd te stampen, mag zich gelukkig achten nog capabel te zijn zuurkool van spina zie te kunnen onderscheiden. De kantonrechter kon het dan ook niet over zijn hart verkrijgen den onnoozelen man meer dan 5 gulden boete of 5 dagen op te leggen. Hete omité, dat zich gevormd heeft om een eenvoudig monument op te richten op.het graf van wijlen den heer A. F. Thomsen, zal dit Za terdag M. te 3 uur op de Algemeene Begraaf plaats aan de familie overdragen. Getrouwd: Jacob Zwarteveen Cornelia Stoutjesdük. Geboren: Jonan, z. nelia Catharina Sweerts. Overleden: Anna Konijn, geh. met Hermann Antonlus Michels, 47 j.; Arlen Visser. 73 jaar; Johannes Frank, 83 J.; Pieter Blom, 58 J. Th. Sch.. Amsterdam, voorheen Llmmen, over treding drankwet, het tappen van sterken drank zonder vergunning en bij verstek ver oordeeld tot 40 boete of 40 dagen, met ver beurdverklaring der inbeslaggenomen diverse sterke en andere dranken. De opposant tegen dit vonnis werd heden veroordeeld tot 30 boete of 14 dagen hech tenis, met last tot teruggave der in beslag genomen dranken aan den veroordeelde. Verdediger in deze zaak was mr. N. J. v. Leeuwen. Voor drie pop werd hem een prima bril aangemeten grtu wvtwio De Weleerw. Pater N. A. van Rijn, sinds 1928 kapelaan der 8t. Domlnlcus.parochie alhier, Is benoemd tot kapelaan in de paiochle van den H. Domlnlcus te Rotterdam (Steiger). Dinsdagavond, omstreeks half 9, reed In de Havenstraat te Heemstede een door den 30-ja- rlgen heer Chr. Klomp bestuurde luxe-auto. Bij de Haven wilde de bestuurder zijn wagen doen keeren, waartoe hij achteruit reed, echter te ver. zoodat de auto In het water terechtkwam. Eenige meisjes zagen het ongeval gebeuren. Zij waarschuwden onmlddelltjk de politie. Een inspecteur spoedde zich per auto naar de plaats des onheils. Daar de auto geheel onder water zat het water is ter plaatse 4 meter diep en de meisjes zldh niet precies meer de plaats konden herinneren waar de auto verdwenen was, moest eenlgen tijd gezocht worden, eer maatregelen konden worden genomen. Toen de plaats bepaald was. kon de inspecteur van politie er na veel moeite in slagen, hel portier van den auto te openen en den beer K. achter het stuur vandaan te halen. Dadelijk werd getracht de levensgeesten van het slachtoffer op te wekken. Het mocht echter niet meer baten; de dood moest worden gecon stateerd. Het slachtoffer, dat schilder van beroep was en woonde aan de Zandvoortschelaan, laat een vrouw en twee kinderen achter. nieuwsgierig of de vlugge autoverzekering ein delijk eens over de brug zal komen. Tot dusver is dit optreden nog geen reclame voor de zaak. insigne van het „Witte Kruis”, grove verwaarloozlng van de hier noodaakelljke verkeersregels den zwaar wordt aangerekend, bleek ondernemer van een wasch- en strjjk- gelegenheid, den heer A. J. ten H. te Bergen had jj. Februari gebruik gemaakt van een woning, die het gemeentebestuur als zoodanig had uitgeschakeld en stond thans terecht ter zake overtreding der desbetreffende verorde ning. De heer Ten H. bracht de omstandigheden ter sprake, die hem tot deze onwettige hande ling hadden gedreven en beweerde voorts door den makelaar, die hem dit onbewoonbare per ceel had aangesmeerd, om den tuin te zijn ge leld. De kantonrechter was echter de meenlng toegedaan, dat het gemeentebestuur consideratie genoeg had betracht en veroordeelde den ramp- spoedigen huiseigenaar tot 10 boete of 10 dagen. Gezelsahapsformatie-rtjden strengste veroordeeld De 22-jarlge heer O. J. G. te Alkmaar, voor heen winkel- thans bankbediende, was op 30 Februari te Broek op Langendijk tegen de lamp geloopen, omdat hij aldaar met twee andere rijwlelsportslleden op één rijtje had gefietst Natuurlijk geheel zonder boos opzet of bedoe ling met de Langedijkers de kachel eens aan te maken, doch daar bij een overtreding het opeet geen element Is van de strafbaarheid was hij de pisang en werd hü heden veroordeeld tot 8 boete of dagen. De kantonrechter is een groote De heer Jan Gilles van B., gedomicilieerd te Amsterdam en bekleed met de functie van Inspecteur der A. P. C., werd op 18 Maart te Alkmaar op den Frleschen weg aangehouden ter rem-contróle. Het bleek helaas alstoen dat de handrem van de Dodge maar heel zuinig functlonneerde. De heer v. B. heden terecht staande, noemde dit gebrek een veelvuldig ver schijnsel bü Amerlkaansche wagens, maar werd krachtig weersproken door den ambtenaar, die zelfs een ouden Ford de eer en de mogelük- heid toedacht, deze kwaal te kunnen overwin nen. Toegejuicht door een onzichtbaar koor van verrukte ouwe Fordjes requlreerde mr. Tack f 15 boete of 15 dagen. Deze vordering werd teruggebracht tot 10 boete of 10 dagen, omdat in de meeste gevallen een mild rabat op de vordering usance is. De 53-jarige heer J. Bonman te Alkmaar, die zich bü zün haringhandel in diverse aroma's bedient van een drlewlelige bakfiets, werd op 3 December, terwijl hü zich op zün reis naar huls voortbewoog op den Kanaaldük onder de gemeente Bergen, eensklaps met kracht aange reden door een vrachtauto, zulks met een allertreurigst gevolg. De heer B. werd van zün flets geslingerd en zag momenteel den hemel voor een doedelzak aan, de flets werd zwaar beschadigd en de voor zoon ruwe behandeling al zeer ongeschikte consumptle-artlkelen werden over den rüweg gestrooid. Het werd een formeele debacle maar de chauffeur, die dit onheil had verwekt, zekeren G. A- te Alkmaar. In dienst van zekere- firma De Rük, botcrhandelaars te Amsterdam, Het zich niet onbetuigd en weerde zich met een Ljvent die 'titëtalleen loffelijk, maar zelfs hinderlijk was. Hü stopte den heer Bouman, die weer was opgekrabbcld en be merkte dat hü gelukkig ongedeerd was, In zün auto en wilde hem. nadat hü de beschadigde en onberijdbare .flets aan den kant van den weg had gezet, met alle geweld naar het zie kenhuis rüden. De heer Bouman had echter aan het ziekenhuis geen boodschap en wist den al te zorgzamen chauffeur van dat voornemen te rug te brengen. Men besloot nu de politie te Alkmaar een bezoek te brengen, doch daar bleek dat het geval onder Bergen ressorteerde. Enfin, alle beloften tot schadeherstel werden gegeven, doch er gebeurde niets van dit alles. Na vee. geschrüf, telefoongesprekken en bezoeken ver scheen eidelük een expert van een verzeke- rlngsmaatschappü uit Amsterdam, die de schade opnam, doch zonder dat uitbetaling van het benoodigde bedrag 47.20 volgde, einde raad gaf de heer in banden der politie R. Z. Kz., L. B. Lz. te Egmond aan Zee. over treding Jachtwet, de le 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 2e 15 boete of 15 dagen hech tenis. H. B. te Lonneker, loopen verboden grond, 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. J. te H. Bergen, overtreding woningwet. 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. B. te Bergen, J. B K. te IJmulden. treding Spoorwegwet, dê le 7 boete of 7 da gen hechtenis, de 3e 13 boete of 13 dagen hechtenis. A. H. te Castrlcum, 8. H. te Zuldscharwoude. overtreding Arbeidswet, de le 2 maal 3 boete of 3 maal 3 dagen hechtenis, de 3e 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. Z. te Heiloo. J. R. te Veendam, J de J., H. K., M. B., N. B-, J. 8. te Alkmaar, dronken schap, de le, 3e. 3e, 4e en 5e leder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 6e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 7e 6 en 8 boete of 6 en 8 dagen hechtenis T. H. te Limmen, D. V. te Castrlcum, H. B. te Haarlem. J. B. te Spanbroek, B. H. te Doe- tlnchem, A. ten B.. C. den H. te Broek op Lan- gendük. H.H. te Amsterdam, C- D. te Hugo- waard. J O., O. J. G., W de V., J. W„ Th. D., A. E.. M. 8. te Alkmaar, overtreding politie verordening, de le voorwaardelüke plaatsing In een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proeftüd van 2 jaar, de 2e en 10e ieder 4 boete of 1 week tuchtschool, de 3e, 4e, 5e, 6e en 8e leder f 3 boete of 3 dagen hech tenis, de 9e, 13e en 15e ieder 4 boete of 4 da gen hechtenis, de 7e en He leder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 12e, 14e èn 16e leder 1 boete of 1 dag hechtenis. J. 8., J. Y.. J. v. V. te Castrlcum, A. G. te Egmond aan Zee. G. M. te Uitgeest. P. A. D. te Schoorl, G. M. te Heiloo, Th. P. K., 8. O., A. M. de L.. Th. L. te Bergen. J. de R. te Broek op Langendijk, K. de H. te Zaandam, N. Ph. te Nieuwe Niedorp, D. W. te Spanbroek. P. G te Warmenhulzen. E. K. te Kalverdük, P. H.' te Schermerhorn, J. K. te Westerbiokker. J. D. te Koedük. A. H. te Oudcarspel, J. W. te Wük aan Duin, M. J. J., P. de G., te Akersloot, G. M., P. D. te Behagen, J. B., P. V., te Hugowaard, P. K. te Oterleek. A. K. té Rotterdam. R. R.. J. v. B., J. A. B. te AAmsterdam, B. H.. D. K. te Oudorp’ P. J. N., M. 8. te Wük aan Zee Duin. 8. de H. te Oosthuizen. C. de W. te Stompetoren, J. H. O.. G. A.. G. K.. H. P., W. B. , E. G.. C. 8.. te Alkmaar overtreding Motor en Rüwielwet. de le 40 boete of 40 dagen hechtenis met 6 maanden ontzegging, de 2e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 3e, 7e. 9e, He, 15e, 31e. 34e, 37e. 34e, 38e en 43e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 5e. 6e. 16e, 17e, 35e, 33e. 35e en 37e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 8e, 46e leder 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 10e. 14e, 36e. 28e. 29e en 30e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 13e 1.50 boete of 1 dag hech tenis. de 13e 13 boete of 13 dagen hechtenis, de 18e en 19e leder 2 boete of 2 dagen hech tenis, de 20e, 22e, 33e, 33e, 36e. 42e en 44e leder 5 boete of 5 dagen hechtenis. De Hanae. Alhelr werd Dinsdag de eerste fed eratievergadering gehouden van de Hanze. afd. Alkmaar en omsterken. Ruim half zeven opende de heer P. Luykx uit Den Helder op verzoek van den voorzitter den heer A. Deutekom de vergadering. 8pr. heette de talrüke aanwezigen hartelük welkom, inzonderheid den geest, adviseur van Behagen, den hoogeerw. heer Deken A. Gulllonard en den weleerw. heer kapelaan v. Ginkel, adviseur van Langendük. Spr. hoopte op een vruchtbare sa menwerking. Spr. feliciteerde de afdeeling Bergen met haar 12 Jarig bestaan en riep vervolgens het wel kom toe aan den heer J. Mol. Aangezien de voorzitter van Behagen tot Fe- deratle-voorzitter gekozen is, stelde de voor zitter voor den secretaris van Behagen ook als secretaris van de Federatie te benoemen. In het belang van den goeden gang van zaken neemt deze de benoeming aan. Vervolgens werden de statuten vastgestald. De naam is: „Federatie Noord-Hollands Noor derkwartier". De Federatie zal onder beecher- mlng komen te staan van 8t. WlUlbrordus en Is opgericht voor den tüd van 29 jaar en 11 maanden. -Door den heer Jan Mol werd vervolgens een inleiding gehouden over Stands- en Vakorga. 4 am a! 4 k- Ten einde raad gaf de heer Bouman de zaak in banden der politie en werd de chauffeur voor den kantonrechter gedag vaard. De verdachte was echter niet versche nen, maar de heer Bouman gaf uitvoerig ver slag van de ramp, hem op 3 December over komen en kon al direct op de hulp en steun der rechterlüke autoriteiten rekenen. De chauf feur werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen, terwül de civiele vordering ad 47.20 aan den elscher werd toegewezen. We zün nu De groenten- en fruitkoopman Jan B. uit Spanbroek sukkelde op 26 Maart In de tamelük afgelegen 8t. Jozephsstraat te Alkmaar achtei een handkar en werd alstoen eensklaps staan de gehouden door een bliksemsnel opgedoken agent van polltie, die den verbluften douw- wagenbeetuurder attendeerde dat hü zich In verboden richting voortbewoog en hem tevens het bekende gedachtenisprentje uitreikte. De fruitkoopman stond heden terecht en beweerde nooit een bord met eenlg richtlngverbod te heb ben gezien, waarop de kantonrechter met zijn koppigheid bewogen, hem een bril uitreikte In den vorm van 3 boete of 3 dagen. school, welke in de zomermaanden niet ge bruikt wordt, had disponibel gesteld kunnen warden. Voorzitter verdedigde het voorstel van B. en W. De Inspecteur heeft verklaard eenige lo kalen te zullen moeten afkeuren. Spr. wil het Chr. Nat. Onderwijs niet in den weg leggen. Spr. stelde voor B. en W. te machtigen, om wanneer blijkt dat er hoogere koeten’Zullen t komen voor de gemeente, dat B. en W. dan drie lokalen beschikbaar stellen. Na een schier eindelooze discussie werd ten slotte het eerste gedeelte van het voorstel (lou kalen) met de stemmen van de heeren Stam, Schoorl en van Nuland tegen aangenomen. Het tweede gedeelte echoolmeubelen enz., werd met algemeene stemmen aangenomen. Na overlegging van een brief van den heer A. Deutekom, waarin deze bedankt voor de eer als no. 1 op de voordracht voor de Schattings- commissie (vacature Overtoom), deed de heer van Nuland de mededeellng dat de RK free, tie voorstelt no. 1 te plaatsen den heer P. Klaver. In de vacature Overtoom werd gekozen de heer P. Klaver. In de vacatures J. Cornelissen en J. Breg. man werden met algemeene stemmen de beide aftredenden herkozen. Op een verzoek van den fitter J. Burger om verbouw van zün woning in verband met de ziekte van zün zoon, werd gunstig beschikt. In werband met de overgelegde opgave be treffende bereidverklaring tot aansluiting van hun perceelen van bewoners van Lagelük, stel len B. en W mede gelet op het povere resul taat, verkregen bü het ondersoek te Schager- brug, voor de wük Lagedük, althans voorloo. plg. niet aan te sluiten. Dat 49 personen van de 111, waarbü een enquête is Ingesteld. zich posllef hebben uit gesproken voor aansluiting, vond de heer van Nuland niet pover. Aangesien materialen en arbeidskrachten momenteel niet zoo duur zün. zou spr. met het oog op de werkverruiming willen voorstellen wél tot aansluiten over te gaan. De heer Bel was het eens met den heer van Nuland, maar spr. wenschte eerst een gespeci ficeerde begrootlng. Ook de heer Schoorl was het niet eens met B. en W. en achtte het een prachtig werkob- Ject, insgelüks ook de heer Bakker. Na verdediging van wethouder Blaauboer en den voorzitter, welke laatste vreesde voor een débacle van het bedrüf en het thans te riskant achtte. volgde wederom een lange discussie, waarna het voorstel van B. en W. werd terugge nomen. Spoedig zullen zü met een exploitatie. tëReftihg komen. In verband met het raadsbesluit tot het derbrengen van het Consultatiebureau In lokalen der Voorbereidende School, stellen B. en W. voor, tot de inrichting dienovereenkom stig te besluiten. De koeten zullen bedragen 800. Conform het voorstel werd besloten. Vastgesteld werden de pensioensgrondslagen gemeente-ambtenaren. Tot onderwüser aan de O. L. School werd benoemd de heer B. Brouwer te Behagen. Na rondvraag ging de raad In comité. Wee den slordlgen sterveling, wiens spulletjes niet in orde zün bevonden Aanwezig aan t Bureau van politie en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 39 Maart tot en met 4 April 1932: hondenhalsband: sleutel; dasspeld; rozenkrans; portemonnaie mêt inhoud; kinderportemon- nale met sleuteltje; rozenkrans; hondenpen ning; brillendoos; asch me oude klteeren. Aanwezig en te bevragen bü de navolgende Ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 29 Maart tot en met 4 April 1932: A. Breed. DÜk 23, 1 armbandhor loge; H. Velg, Scharloo 19a, jongensschoen; J. Hazes, Koorstraat 29, zakje knikkers; W. J. Pol, Rlcardostraat 3, sleutel; A. Jansen, Heul 22. sleutel (gevonden Kattenberg); Admiraal. Stationsweg 23, passer; B. Vos, Van der Kaay- straat 25, bloembollen; D. J. Blom, Schermer- weg 118, wieldop; J. de Coq van Dalwüne, Heul 13, rüwlelplaatje In étui; Café Boersen. Om val. actetasch; O. Oosterhoom, Kennemerstraat weg 163. 2 koffersleuteltjes aan touwtje; C. Laas, ZegUs 76. ceintuur met sluiting v. damesman tel; C. W. Martünen. Kennemerstraatweg 185, tennisbal; H. Eendebak, Wlldemanstraat 6. da- meshandschoenStation Ned. Spoorwegen, 2e kl. abonnement; Brugwachter Vlotbrug, auto- sllnger; J. van DÜk, Asterstraat 10, Jong bont geitje; A. Peetoom. Geest 3b. Jtlnderportemon- naie met Inhoud; Swager (café Brlttanje) Wll- helmlnalaan. autoband; C. Groot, Baanstraat 32, grü* konün; Zaadnoorafjk, Baanslngel 3, weegschaal; T. Smorenberg, Doelenstraat, mes. Wanneer men weder In het bezit Is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdagavond büeen. Na vaststelling der notulen deelde de Voor zitter. loco-burgemeester De Vries, mede, dat B. en W. voorstellen den gemeente-opzlchter, den heer Rezelman, voortaan den titel te verleenen van gemeente-architect. in verband mede met zün arbeid voor de nieuwe O. L. school. Conform het voorstel van B. en W. werd be sloten (tegen de heer Van Nuland). Naar aanleiding van het verzoek van het Ge meentebestuur van Bloemendaal. om instem ming te betuigen aan pogingen tot beperking van onmatigen scholenbouw, stellen B. en W. voor daarop afwüzend beschikken. Aldus besloten. Naar aanleiding van het verzoek van het Ge meentebestuur van Ooststellingwerfom instem ming te betuigen aan het verzoek om spoed maatregelen inzake steun aan land- en tuin bouw. stellen B. en W. den Raad voor op het verzoek gunstig te beschikken. Het voorstel van B. en W. werd met de stem men van de heeren Orsel. Bakker. Van Nuland en Bel tegen aangenomen. Naar aanleiding van den brief van den Arron- dlssements-deurwaarder J. W. A. van Hult in zake betaling huur door H. Deutekom, waaruit blükt, dat H. Deutekom weigerachtig blüft de door hem verschuldigde huursom in totaal te voldoen, verzoeken B. en W. machtiging om Deutekom ter zake In rechten aan te spreken. De heer Van Nuland wilde alvorens tot deze scherpe maatregelen over te gaan, dat B. en W. eerst nog een onderhoud zullen hebben met Deutekom. De Voorzitter zei dat B. en W. In deze kwestie zoo tegemoetkomend zün geweest als mogelük was. De heer Stam deelde mede dat Deutekom hem verteld heeft dat hü wel 4 maal op X Raadhuis is geweest, maar zonder resultaat. .MÜ niets van bekend”, zegt de Voorzitter. Laat Deutekom gerust komen. Spr. zal hem gaarne te woord staan. Wethouder Blaauboer verdedigt nader de hou ding van B. en W. Tenslotte werd met de stemmen van de heeren Sam ent Van Nuland tegen het voorstel van B. en W. aangenomen. Naar aanlldlng vane het verzoek van de R. K. Mlddensandsvereenlgltng „De Hanze", betref fende aanbestedingen, enz., deelen B. en W. den Raad mede, dat het belang van de gemeente, zoowel als dat der Ingezetenen, meebrengt, dat niet In alle gevallen publieke aanbesteding plaats heeft, omdat vaak zeer gewenscht Is, dat de In- schrüving geschiedt bü ultnoodiglng uitsluitend aan de ingezetenen der gemeente. Tegen het openen der biljetten In het publiek zal bü het College zelden bezwaar bestaan. De heer Van Nuland meende dat adressant reeds belangrijk zou zünvoldaan.' als besloten werd de biljetten in X openbaar te openen. De beer jr. Erp zeimen moet waaneer men Inschrijft bü de opening aanwezig kunnen zün. Aldus werd besloten nadat de Voorzitter ver klaard had dat niet is afgeweken van de be staande regeling. Op het verzoek van C. Weü om eervol ontslag als nachtwacht met Ingang van 1 Mei as stellen B. en W. voor het gevraagde ontslag tegen genoemden daum etervol te verleenen. In verband hiermede stelde de heer Van Nu land de vraag of het niet gewenscht is alvorens een ander te benoemen de salarisregeling en tnsructle te herzien. Het salaris komt spr. niet hoog voor. Spr. stelde voor dat aan den heer C. Weü het ver zoek zal gericht worden om gedurende Mei nog in dienst te blüven. Zulks zal geschieden terwül het ontslag eervol verleend werd. De 43-jarige heer A. ten B., sluiswachter te Broek op Langendük, had op 14 Maart zün auto op den Voordam te Alkmaar geparkeerd, welk terrein niet voor dit doel Is aangewezen Deswege op den bon gezet stond de bedwinger der polderwateren heden terecht en werd on danks de onderscheidene redenen tot schuld- onthetflng door hem aangevoerd, veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen, onder aansporing de geheimzinnige letter P maar steeds in de gaten te houden. De inspecteur teerd vrachtwagen reed zoo onbeboorlük snel, Koelemey het nummer niet kon noteeren, wel echter was hü in staat den naam en woon plaats op den auto waar te nemen. De thans ter zake overtreding artikel 22 Motor- en Rü wielwet, subsidiair artikel 3B Motor- en Rüwlel- reglement terecht staande expediteur beweerde van de aanrüdlng niets te hebben gemerkt. Dt passagiers van de ziekenauto echter des te beter en de heer Koelemey veroordeelde In krachtige termen het op dergelüke manier bejegenen van een ziekenauto, die duidelük als zoodanig was kenbaar gemaakt, zooals hü door een photo na der demonstreerde. De ambtenaar gat dezen getuige dan ook volkome* gelyk en vorderde f 80 boete of 80 dagen, doch de kantonrechter, wiens gelaats uitdrukking alreeds niet veel goeds voorspelde, liet het hlerbü niet zitten, maar veroordeelde den chauffeur tot 40 boete of 40 dagen be nevens als bükomende maatregel van veiligheid ontzegging der rijbevoegdheid voor den Ujd van zes maanden. Burgeriüke Stand over Maart. Geboren: Geertruida Anna, dochter van Jacob Groot en inn Anna Klaver; Herman, zoon van Willem Langedük en van Maria Helena van «Diepen; Johannes Cornells, zoon van Cornells Rood en van Agatha Twisk; Cornells, soon van Jacob Louw en van Christina Broekhuizen; Albert, zoon van Berend Piest en van MetUen de Vrleze; Alfda, dochter van Johannes Wever en van Elisabeth van der Paal. Overleden: Christiaan Groen, oud 10 maan den. zoon van Arte Groen en Grietje van der Paal; Wilhelmina Kuiper, oud 44 jaren, echt- genoote van Frans de Beurs. Ondertrouwd: Johannes Cornells Heddes, oud 23 jaren, te Hoogwoud met Martha Anna Sarah, ou 2d4 Jaren, te Hoogwoud: Gerhardus Mol, oud 26 Jaren, te Wognum, onlangs te Hoogwoud met Petronella Rood, oud 22 Jaren te Spanbroek Getrouwd: Willem Frederik van DÜk, oud 39 jaren te Zaandam met Pietertje de Mayer, oud 24 jaren. te Hoogwoud; Gerbrend Beun der, oud 28 jaren te Hoogwoud met Grietje Beers, oud 23 Jaenr, te Oosthuizen, onlangs te Hoogwoud. Voor een woonwagen van P. C. H gedomici lieerd te Den Bosch liep gisteravond een paard, dat onder de borstriem een ernstige, versche wonde had. Op last van de politie werd het paard uitgespannen en op advies van Dr. Voort- huysen, directeur van het abattoir moet het eenige dagen .stal” houden. Eerbied voor de gewonden! En niet minder respect voor de gevaarlüke zieken, die worden vervoerd in een auto, ken baar gemaakt met het alom bekende en ge ëerbiedigde Dat de vooral zoo overtreder heden In niet geringe mate den expediteur Joh St. uit Castrlcum. Deze chauffeur stond terecht ter zake het feit dat hü op 13 October 1931, In den namiddag op den Waarddük onder de gemeente Oterleek een ziekenauto van het Witte Kruis, bestuurd door den heer J. F. Koelemey van Hoorn, die door hem In snelle vaart met zün vrachtauto achter op en voorbü werd gereden, bü het oprijden naar de rechter-weghelft, met het achterge deelte van zün vrachtauto het llnker-voorspat- scherm had geraakt en beschadigd. De ziekenauto, die een vrouwelüke patiënt uit Bobeldük naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerde, kreeg een gevoellgen schok, doch geluk kig reed de heer Koelemey uiteraard zeer lang zaam en had de aanrüdlng, die hoogst gevaar- lük was, gelukkig woor de zieke en andere inzit tenden geen noodlottige gevolgen. Indien echter de auto van den hoogen dük was getuimeld, waren deze gevolgen niet te overzien geweest. De - -- dat Een chauffeur, die stoh zelf de hand kon drukken De 18-Jarige autobestuurder Pieter B. te Bergen, geraakte op 10 Februari met zün wagen aldaar op Spoorbaan op het moment dat ook een tram van de rails gebruik wilde maken. Natuurlük was het hier de auto, die in de ver drukking raakte, aangezien het recht van den sterkste, vanaf de mug tot den olifant, steeds gangbaar blüft. Gelukkig kwam de bestuurder er ongedeerd af. maar bleef hem nog over zich te verantwoorden wegens overtreding van het spoorwegreglement. Het jonge mensch stond heden terecht en gaf de schuld aan de be sneeuwde voorruit, die hem het uitzicht be lette. Dit afschuifsysteem kon echter niet wor den geaccepteerd en werd de verdachte veroor deeld tot 7 boete of 7 dagen. De tüdlng, dat pater van Rün Alkmaar gaat verlaten, zal met groote ontroering door de parochie vernomen worden. Er zal droefheid zün, omdat men verliest een Uverlg en vroom priester, een zielzorger In den waren zin des woords; een idealist, die zün Idealen door hard verken ook tot werkelükheid wist te maken. Als hü met Jeugdig vuur zün sterke schou ders onder een of ander werk zette, was succes vrüwel altijd verzekerd. Moeilijkheden waren hem alleen maar aansporing om nog meer ac tiviteit te ontwikkelen. Wie denkt hlerbü niet aan het enorme werk, dat hü tot stand bracht als propaganda-leider voor de H. Bloedfeesten In 1929? Hoe hü dagen achtereen er op uittrok, om door zn schltte. rende lezingen de liefde voor den Christus Eu- charistlcus In geheel Noord-Holland aan te wakkeren. Wil men nog meer bewijs? Denk aan het prachtige nieuwe hoofdaltaar In de St. Domini, cuskerk, aan welks totstandkoming hij naast Pastoor Mickllnghoff z.g. meer dan iemand anders heeft bügedragen. Naast den parochleelen arbeid lag het werk, terrein van den scheldenden priester vooral bü de vrouwelüke jeugd. Zün meisjes-congregatle heeft hü ultgebouwd tot een der grootste van het Bisdom. Voordat „De Graal" zich in Alk. maar vestigde, arbeidde hü reeds met zün con gregatie als kern, door middel van allerlei clubs aan de rellgleuse en maatschappelüke vorming van honderdtallen jonge vrouwen. Nauw daarmede verwant was zün zorg voor het Duitsche meisje. Niemand beter dan hü kende de vele en groote gevaren, waaraan oeze In den vreemde levenden bloot staan. In haar eigen vereeniglngen, op „Felertagen" met echt- Dultsche feestvreugde, trachtte hü haar iets van den .Heimat” terug te geven en ze zoo. doende te bewaren voor haar ouders en haar Kerk. Niet enkel de vreemdelingen hadden de be langstelling .van dezen priester: zün zorg voor de Vereenlglng Meisjesbescherming en het Martha-tehuls zün genoegzaam bekend. Ook het Slnt-Franclsca-Romana-liefdewerk verliest zün üverigen directeur, wien geen moei te te veel was om zoowel ideëel als financieel deze nuttige Instelling tot bloei te brengen. Dat hü zich met volle energie ook zou wü- den aan de Jonge en enthousiaste actie van de herboren afdeeling der R.K. Reisvereeniging, zal niemand verwonderen. Voor onze courant beteekent zün vertrek ook een ernstig verlies. Hü is op onze redactie lm. mer een graag geziene gast geweest op wiens medewerking wü op welk gebied ook nooit tevergeefs een beroep deden. Herinneren we hier alleen maar aak de reeks prachtige artikelen over de geschiedenis der Dominica ner Statie In December JJ. Alkmaar ziet om dit alles dezen priester met groot leedwezen vertrekken. En alleen het be sef, dat in de grootstad met haar talrijker en dieper geestelük en sociale de arbeidskracht van dezen enthousiasten werker nog meer vruchten In 's Heeren Wün- gaard zal teelen, doet met deze scheiding ver. zoenen. Wü wenschen pater van Rün alle goeds In zün nieuwe parochie! De keUner wees de eer van de hand De 30-Jarige Duitsche kellner Heinrich St., te Alkmaar woonachtig, zou In den nacht van 19 Januari een hem toebehoorende fiets, niet voorzien van een voorgeschreven veiligheidsslot, op de Nieuwe Sloot onbeheerd hebben achter gelaten. De politie, zeer zorgzaam voor het eigendom van anderen, had zulks opgemerkt en den nonchalanten kellner, door de middelen aan de wet ontleend, op zün nalatigheid ge wezen. Thans echter beweerde deze gecorri geerde heer, dat bedoeld rijwiel heelemaal zün eigendom niet was. doch aan zün patroon den caféhouder K. toebehoorde. Natuurlük was dit verweer een struikelblok voor de verdere werking der schaal der gerechtigheid en zal de verbalisant het gebeurde as. week nader moeten belichten. Benoemd tot assistent te Alkmaar is de Wel eerw. Pater B. H. F. Ruberg, die kapelaan was In de parochie van den H. Dominicus (Burehtstraat) te Nümegen. Moeder de vrouw als advockat Aprilmoppen werden op deze zitting niet ge- tapt, maar toch stonden we heden voor het zeldzaam voorkomende feit, dat een huismoeder optrad als vertegenwoordigster van haar echt genoot, den 34-Jarlgen vlsscher Pieter G. Hz. te Egmond aan Zee, die bü verstek was veroor deeld wegens strooperü met de lichtbak bü 1 recidive (bü herhaling) tot 3 weken principale hechtenis. De man was thans in dienst bü de werkver schaffing en tegen het krasse vonnis In verzet gekomen. Om nu geen loon te derven door tüd- verzulm was zün vrouw er moedig op ultgetrok- ken en we kunnen zeggen dat het vrouwtje zich kranig kweet van haar ongewone taak en op den kantonrechter den besten indruk maakte. Volgens de Jachtopzieners Dlemeer en v. d. Berg nam het stroopen, vooral het konünendel- ven weer geweldig toe. Er scheen thans vraag te zün naar levende konünen met het doel, ander jachtgebied te bevolken en deze levende langooren konden wel 80 ct. per stuk opbren gen. Men begrüpt dat met zulke immoree'.e praktijken uit de bezittende klasse, de berooi de Egmonders ontzettend In de verleiding wor den gebracht. Het Is bijna even afkeuringswaardlg als om stroopershonden te vergiftigen met vergif, dat misschien wordt verstrekt door leveranciers, die In de gelegenheid zün zich zulke gevaar lüke Ingrediënten gemakkelük te verschaffen Indien alles waar mocht zün, w' de wordt medegedeeld, dan^rft deze beschaafde en ffjnerbesnaarde mede schepselen waarlük den hoed niet lichten. Wat echter betreft het gerucht omtrent de vraag naar levende konünen en de daarmede verband houdende toeneming der strooperü. daartegen werd door een der aanwezigen Eg monders op de publieke tribune krachtig, zl; het dan ook In minder parlementaire bewoor dingen, geprotesteerd. De gemachtigde van den opposant, die trou wens het feit eerlük had erkend, verzocht be leefd een verminderde straf en legde een brief je over, waaruit bleek, dat haar man op den bewusten dag slechts j 128 had verdiend. De kantonrechter bleek dan ook bereid zün. meerdere clementie toe te passen en minderde de hechtenlsstraf tot 10 dagen het flinke vrouwtje had Inderdaad alle eer van haar sympathiek optreden. Burgert. Stand over Maart. Geboren: Sütake, L van Hessel Zü’stra en Cornelia Dekker; Jan, z. van Willm Kistemaker en Maartje Wage- naar; Mattheus, z. van Simon Tesselaar en Anna Bommer; Hendrik, z. van Arie Brak en aanleiding van het verzoek van het Grietje de Graaf. Ier Ver. voor Chr. N*a±- 1 CtotrmiuM .Tsn RftlrhiiHe 1 td» wijs om gebruik schoollokalen, eventueel school- meubelen, enz., merken B. en W. 'op, dat het nog niet zeker te, of het gebouw der O. L. School aan de Loet op 1 Mei aa. aal zün ont ruimd en ook nog niet bekend ia, welke be stemming daaraan na de onteuixnlng aal wor den gegeven. B. en W. stellen voor op bet eerste verzoek afwüsend te beenhikken. Wat betreft bet verzoek om bet gebruik der schoouneubelen, enz., stellen B. en W. voor, voor zooverre deze na 1 Mei aa. voor bet open baar onderwijs niet meer noodlg zün. daarop gunstig te beschikken. De heer van Nuland: Wat ia er op tegen om die lokalen te geven? De nieuwe school zal hoogstwaarschünlük 2 Mei in gebruik kunnen worden genomen. Ook de Rükslandbouwwinter.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2