Felle brand te Amsterdam van de dagtaak i 1 I RADIO-AGENDA In één uur geblnscht Haar man plaagde haar VRIJDAG 8 APRIL A. C. A. VAN VUURENf R.K. VERKENNERS BEWEGING UIT DE MIJNINDUSTRIE. Een onhoudbare Toestand |- HEIBLOK OP HET HOOFD Straffen van twee tot tien jaar BURGEMEESTER J MAESSEN STERKE WINDHOOS Slechts één vrijspraak Boerderij geteisterd DE SALARIS-KORTING UWE JONGENS WERKLOOSHEIDSRAAD ONZE KLEEDING EEN PROOI VAN HET VUUR n ■iet zaken van BETERE STAMPING Snel ingrijpen der brandweer Plechtige Uitvaart en Begrafenis Cursus voor Aalmoezeniers in Limburg Toch zijn onze prijzen zeer voord—lig Wij hebben ons op veel betere DE ROOFOVERVAL TE SCHIPLUIDEN Vier menschen met moeite uit de tweede verdieping in veiligheid gebracht Voorstel van Ged. Staten van Limburg By een spannende race tusschen een auto, gereden door den coureur Divo en een vliegtuig, bestuurd door den luchtacrobaat Dor et, won de laatste met slechts een klein verschil SNELHEIDSDUIVELS OP DE BAAN VAN MONTHLERY Ernstig ongeval bjj het Twenthe- RÜnkanaal Twee boerderijen vernield GARAGE UITGEBRAND Reorganisatie in voorbereiding «3 ZATERDAG AFRIL Het mar bedwongen. 1130 1130 12.00 12.15 1230 Orgelconcert Reg- 1.06 (1554) 130 3.15 5.00 Waar de klok bleef stille staan. 5.05 Meisje omlaag gesprongen 630 730 M- 830 c. zijn 730 (338) „Odette, schiet een 9.50 De brandweer rekt aan. 8.45 7.45 H Achter doorgeslagen. Op het kerkhof In kwaliteit afwerking toegelegd KEULOPPENBUK recteur der 0 het den voor aalmoezeniers In ide van de Kath. Ver sus, die onder leiding n verkennersgeesteUJke 10.10 10.15 1030 10.50 1130 230 5.00 835 8.00 8.00 8.06 10.00 10.40 1135 1230 1.50 2.15 5.50 6.20 11.00 1130 8.06 8.15 830 8.40 0.06 9.40 730 8.00 6.40 7.10 9.00 9.00 4.00 430 Huilen, Vas Dias. Hilversum, Vas Dias. De electrische klok van den heer Kuyk was stil bleven staan op zeven minuten vóór een. het rampzalige oogenblik, dat de brand het hevigst en de consternatie In de omgeving het grootst was. In den naiutcht rukte de brandweer gelei delijk in en verspreidden zich de nieuwsgieri gen. De oorzaak van bet gebeurde is nog niet opgehelderd. kantoor Is Ingericht. In den kelder schijnt het vuur te zijn ontstaan en langs het smalle trappenhuis qmhooggeslagen langs de woon kamer van de eerste verdieping naar de twee de, waar de slaapvertrekken werden aangetast en de vlammen zich weldra een weg naar het dak baanden. Naar wij vernemen, hebben Gedep. Staten van Limburg een schrijven gezonden aan alle gemeentebesturen, waarin wordt voorgesteld op de salarissen van de burgemeesters, secre tarissen en ontvangers met ingang van 1 Juli 1932 dezelfde korting toe te passen als op de jaarwedden van de rjjksambtenaren geschiedt. Deze regeling zal gelden tot 1 Mei 1935. en Mr Za- 71) Quaker bevat da natuurlijke voer do voeding onontbeerlijke beslanddeeloa, hot goofl gezondheid levenskracht on Is als voedsel vrijwel onovertroffen. In de Woensdagavond gehouden vergadering van het Kringbestuur 's-Gravenhage der RK Staatspartij heeft de voorzitter, Ir. L. 3-b M Feber, den overledene herdacht. Graaaof o «oplaten Langenberg (473) H u 1 z e n, K. R. O. Hilversum, V. A. R. A. Par Ijs (1725) Hulzen, K. R. O. Langenberg (473) Brussel (508) Parijs (1725) Daventry (1554) o Hulzen, K. R. O. Brussel (338) Huizen, K. R. O. Hulzen, K. R. O. Hilversum, V.A.R.A. Donderdagavond omstreeks half acht woedde te Hoornaar een hevige storm, aan een onweers bui voorafgaande. In de buurtschap Neder Slingeland werd van een boerenhofstede, be woond door den landbouwer A. v. d. Heuvel, het bovenste gedeelte ter hoogte van den zolder totaal in elkaar gedrukt. Een maaimachlne werd een twintigtal meters weggeslingerd. Ook bij den landbouwer J. Bode werd groote schade aangericht aan een schuur. Het vee werd elders ondergebracht. Op verzoek Is eervol ontslagen de heer J. Maessen als burgemeester van Melick en Her- kenbosch, St. Odlliënberg en Vlodrop. Het N. V. V. heeft „neen” gezegd: In een te Amsterdam gehouden vergade ring van de hoofdbesturen der bij het N. V. V. aangesloten organisaties, waarbij te vens ultgenoodlgd waren vertegenwoordi gers der elf federaties van bestuurdersbon- den, "ft met overweldigende meerderheid een motie aangenomen, waarin de vergade ring, Toen Donderdagmorgen de heer de Laaf uit Amsterdam, uitvoerder der Twenthe-Rjjnka- naalwerken bjj Goor onedr een heistelling stond, ha dhlj het ongeluk het heiblok op zijn hoofd te krijgen. De ontboden geneesheer con stateerde een verbloeding In de hersenen. In zeer zorgwekkenden toestand is het slachtof fer naar het R.K Ziekenhuis te Hengelo over gebracht. De heer de Laaf is 41 jaar oud en ongehuwd. Zlenderoogen nam het vuur in hevigheid af en omstreeks kwart voor twee was elk gevaar geweken en drongen de brandwachts reeds beneden en boven het huls binnen. De tweede verdieping, alsmede de zolder, waren totaal uit gebrand. de eerste verdieping was vóór oogen- schljnlljk gespaard gebleven, maar achter ern stig geteisterd. Ook de winkel had weinig ge leden. maar In het achterhuis had het vuui leelijk huisgehouden. Wat echter door de vlam men was gespaard, werd door den rook en het overvloedige bluschwater onherstelbaar bedor ven. Het nablusschen nam nog geruimen tijd In beslag. De brand zelf was kort, maar hevig geweest en zeer spoedig bedwongen. Binnen een uur had zich het heele drama afgespeeld. Ondanks het late uur is in deze buurt steeds volk op de been en zoo sloeg een flinke men- schenmenigte het blusschingswerk gade, op veiligen afstand gehouden door politie te voet en te paard, onder leiding van inspecteur van der Mark. De Oudebrugsteeg van Beursstraat tot Warmoesstraat was afgezet en bood het bekende bedrijvige beeld van helmen, slangen en ronkende motoren, van rook en neerplas send water. Bij het opvangen scheurde de deken en kreeg het meisje een, gelukkig onbeduidend, letsel asm de beenen. Inmiddels had men bij buren een trap bemachtigd, die tegen den gevel werd ge plaatst. Hierlangs wist men op de uithang- klok te klimmen, die tusschen de ramen der eerste verdieping is bevestigd. Met zeer veel moeite gelukte het op deze wijze, om mevrouw Kuyk, die nogal zwaarlijvig is, naar beneden te brengen. Op het critleke oogenblik brak echter de trap onder den last van het groote aantal menschen, dat er was samengeklommen, ‘1 gelukkig zonder ernstige gevolgen. De trap kon weer worden opgericht en ook de heer Kuyk bereikte langs dezen weg de straat. In het brandende huls bevond zich thans nog het acht jarig zoontje, dat in de dakgoot gevlucht was en van daar naar beneden wilde springen. Dit was echter niet noodlg, daar de nachtwaker Aartsen door het belendend perceel over het dak den joffgen wist te bereiken en in veiligheid te brengen. De geheele redding speelde zich in weinige minuten af en toen de brandweer met groot materieel verscheen, was de getroffen familie reeds veilig en wel bij de familie Blok op den hoek van het Damrak ondergebracht. onverzwakt moet worden bestendigd, van meenlng, dat in verband daarmede een wijziging in de samenstelling van den Algemeenen Raad en de ge westelijke en plaatselijke raden ongewenscht is. Donderdagavond omstreeks half zeven brak op onverklaarbare wijze brand uit In een kleine boerderij te Rossum, bewoond door den arbeider H. Hoskam. Daar de woning met riet gedekt was, stond zij spoedig in licht.gr laaie. De aan grenzende boerderij van H. Hoskam werd even eens een prooi der vlammen. De levende have kon worden gered. De plaatselijke motorspult verleende assistentie. Maar niet lang'. „Ik begon Kruschen Salts te nemen voor gal en gedurende de afgeloopen 2 jaar heb ik hee- lemaal geen aanval meer gehad. Ik ga nu door het te nemen omdat ik vind dat het me per fect gezond houdt. Mijn mam plaagde me altijd omdat Ik Kruschen Balts nam maar nu neemt hy het zelf en mijn kinderen ook. Mijn oprech ten dank!" Mevr. G. P. Als Uw maag- of spijsverteringssappen zich niet regelmatig afscheiden hoopt Uw voedsel zich op en begint te gisten, daarbij schadelijke zuren en gassen voortbrengende, die galzucht, maagzuur en opgeblazenheid veroorzaken. Kruschen Salts is een combinatie van zes mi nerale zouten, die direct de oorzaak van het kwaad aantasten. Eerst prikkelt het den toe voer van maag- en jmdere sappen om de spijs vertering te helpen en verzekert daarna dage lijks een volledige, geregelde en nooit falende verwijdering van de afvalstoffen. En dat be- teekent het gezegend einde van galzucht en een vernieuwd en oprecht pleizler in Uw voedsel zonder de minste vrees het oude dure gelag te moeten betalen. Kruschen Balts la uitsluitend verkrijgbaar bij •He apotheker* en drogisten A /030 en ƒ1.60 per flacon. Adv. Donderdag ontstond door onbekende oorzaak brand in de garage van den heer B. aan de Woenselsche straat te Eindhoven. De garage brandde geheel uit, waarbij drie vrachtauto's en een luxe-auto eveneens door het vuur vernield De Nederlandsche Werkloosheldsraad verga derde dezer dagen. De voorstellen tot reorganisatie, door een speciale commissie ontworpen, werden in be ginsel aanvaard. Besloten werd, de commissie te contlnueeren en haar op te dragen, gedetailleerde voorstellen uit te werken en de uitvoering hiervan voor te bereiden. De rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan tn de zaak tegen den drie en dertlgjarigen kelL ner 3. J. M. D., te Rotterdam, den zeven en twintlgjarigen meubelmaker J. L. te Rotterdam, den vier en dertlgjarigen havenarbeider M. 8. te Rotterdam, den acht en twintlgjarigen boe renarbeider A. J, v. H. te Vlaardinger- Ambacht en mej. M. B. te Rotterdam, allen verdacht tn verband met den bekenden roofoverval in het kantoer van de Coöp. Centrale Boerenleen. bank te Schipluiden, gepleegd tn den avond van 7 November jL. waarbij de kassier H. G v. Velzen met een revolver in bedwang werd gehouden en met een gummistok in 1 gezicht geslagen, waarop de movers zich meester maak ten van het In de brandkast aanwezige geld Wegens diefstal, geweldpleging en bedrei ging werden veroordeeld: de kellner D„ hoofddader, tot tien Jaar ge vangenisstraf (eiach: 12 jaar); de meubelmaker L. tot seven jaar gevange nisstraf (eisch: zeven jaar); de havenarbeider 8. tot vijf jaar gevangenis straf (eisch: vijf jaar); Mej. B. werd wegens heling veroordeeld tot aes maanden gevangenisstraf (eiach: twee jaar wegens medeplichtigheid en heling). De boerenarbeider v. U. werd vrijgesproken van de ten laste gelegde uitlokking van het misdrijf (eisch; twee jaar). Het perceel van den heer Kuyk bestaat uit het winkelhuis (net twee verdiepingen en een zolder. Achter den winkel bevinden zich een kelder-werkplaats en een opkamer, tot 330 250 Too nee 1 en Opera Opera Tannhüuser kennis genomen hebbende van het ver zoek der O.8J». om toelating tot den Alge- meenen Raad van N. V. V. en 8. D. A. P., van oordeel, dat de samenwerking tus schen N. V. V, en 8. D. A. P., welke in het verleden voor de positie en den strijd der Nederlandsche arbeidersklasse van zóó groote beteekenis is geweest, ongewijzigd en De Ned. R.K. Mljnwerkersbond heeft aan den Raad van Ministers het volgende telegram ge zonden ..Doordat Regeerlngen ons omringende lan den steeds verder weg op gaan bescherming eigen mijnindustrie, wordt positie absoluut on beschermde Nederlandsche mijnindustrie steeds moeilijker. Naar verluidt zal tengevolge van verscherpte maatregelen Belgische Regeering nog tot het geven van ontslag aan meerdere arbeiders op Nederlandsche mijnen moeten worden overge gaan, terwijl aantal verzulmdlensten Inplaats van af- zal toenemen. Toestand wordt daardoor voor mijnwerkers die reeds belangrijke loonsverlaging moesten accepteeren onhoudbaar. Blijven van meenlng, dat ingrijpen en hulp Nederlandsche Regeering ten bate Nederland sche mijnbedrijf onafwijsbare plicht Is en drin gen derhalve daarop nogmaals met klem aan. Waarborgfonds fonds, waren rondom een Op 4, 5 en 6 April werd in het Missiehuis Al- denghoor te Haelen der eerw. Paters van Mill Hill een cursus gegezei de jeugdbeweging, uitga kennersbeweging. De stond van den dlocesar kapelaan Lenaerts van Posterholt en den heer mr. R. Höppener. diocesanen commissaris, werd gegeven door den 8t. Jansstaf, bestaande uit den hoofdverkeunersgeestelijke pater mr. dr. J. Beuns S3, uit Nijmegen; W. E. Froger, luite nant, dlocesaan-commlssaris van Utrecht, Hans Ten Berg, Utrecht en de Akela mej. Jud Raupp. cand. in de rechten. Utrecht. De 8t. Servaasgroep, uit Overhoven, gaf ge durende den cursus geleld door hopman Balden en den aalmoezenier pater Molenaar M.S.C. b-nnen- en buitendemonstraties. In het park van t klooster werden o_a. verschillende practische oefeningen gehouden. Deze lessen van den 8t. Jansstaf werden door een 35-tal geestelijken uit het Roermondsche diocees gevolgd. Te beginnen met Zaterdag 18 Juni zal ge durende drie weekends een cursus voor toe komstige verkenners-leiders worden gegeven. Van ZSL Exc. Mgr. temmen», Bisschop van Roermond, aan wien door de vergadering een telegram van hulde werd gezonden, mocht men het volgende waardeerende telegram ontvangen: „Danken voor betuiging van trouw aan den Bisschop, hopen dat de cursus zal bijdragen tot bloei van de Katholieke Jeugdbeweging en schenken gaarne onzen zegen.” Met vreugde werd dit telegram door de deel nemers ontvangen. We vernamen verder dat er groepen der Verkennersbeweging In onze pro vincie bestaan, ojn. te Blttard, Kessel, Maas tricht, Hoensbroek en twee groepen in het missiehuis Aldenghoor onder de internen. Ver schillende groepen zijn in voorbereiding. Tijdens een windhoos, die Donderdagmorgen te Alphen a. d. Rijn wodd, Is een in aanbouw Zijnde vijf meter hooge schoorsteen van de Oranjeschool naar beneden gekomen, waar door het dag gedeeltelijk werd vernield. De omliggende perceelen liepen ernstige schade op. De leerlingen hadden op de speelplaats juist voor een hevige hagelbui een schuilplaats ge zocht, zoodat niemand werd getroffen. Te ruim twaalf uur kwam de stoet, waarin een groep R. K. Weeskinderen meeliep, aan op de Begraafplaats a. d. R. K. Kerkhoflaan. Voorts werd het vaandel van den R K. Oud-Weezen- bond .St. Hieronymus" op de begraafplaats In den stoet opgesteld Op den doodenakker waren aanwezig de mi nisters Mr. D. J. de Geer. Mr. P. J. Reymer. en Mr. J. Donner, de voorzitter der Eerste Kamer Baron de Vos van Steenwijk. het Tweede Ka merlid Prof. C. L. van der Bilt namens Mr. H. J. Knottenbelt, den voorz. der liberale Tweede Kame{ïractle en tevens als voorzitter der libe rale raadsfractie met mej. Blauw. Voorts de Kamerleden Snoeck Henkemans. Van DLk: van Hellenberg Hubar, Tllanus. Ir. Feber Ijzerman, Kampschöer, mej. Meyer, Kortenhorst. Duymaer van Twist, het Eerste Kamerlid Amzt, de heer Vliegen, Tweede Ka mer- en raadslid, de burgemeester van Den Haag, Jhr. Dr. H. N. L. Bosch, Ridder van Ro- s“nthal en de wethouders Mr. H. P. Marchant. F. N. Quant, Drees en Vrijenhoek, de gemeen tesecretaris Mr. Dr. ter Pe Ik wijk, de oud-wet houders, Romeyn, ten Broek en Van der Meu- len. Verder Mr. Gosellng. voorzitter van de R. K. Staatspartij, P. J. de Kanter er^Jannlnk laatstgenoemde als voorzitter der centrale com missie voor de drinkwatervoorziening, Mr. Va renkamp. 3. 3. de Niet, Mr. van den Oever, de heeren Mooyman. Guit, allen lid van den ge meenteraad, Mr. Kesper. griffier der Tweede Kamer, Mr. Josephus Jltta. gep. kolonel der marine J. de Josselin de Jong. Ir. éakker en Ir. Rutten, namens het instituut van gemeentebe drijven en instellingen en de heer Middelbeek, kapitein der militaire administratie, secretaris der Legercommlssle. Prof. Mr. C. W. de Vries secretaris der AlgemeeHe Armencommissie, de heer Borghols. lid van Gedep. Staten. Jhr. Mr von Plsenne, lid van Gedep. Staten en presl- dent-commlssaris van.. ,J> Residentiebode" Mr H. L. van Duyl. voorzitter van het bestuur der Rljksverzekeringsbank. Mr. J. F. van Roljen, voorzitter van het Nederlandse!» Werklieden fonds. Jhr. Mr. Dr. van Beresteyn. Ud van den gemeenteraad. D. van Gil. referendaris aan het departement van Binnenlandsche Zaken Landbouw, lid der Algemeene Commissie, Dr. J. Boasson. chef der afdeeling Sociale ken ter gemeentesecretaris. Ir. W. J. Horde, di recteur der Duinwaterleiding, de heeren de1 Concerten Kalundborg (1153) Concert uit Rest. „Wivex". Langenberg (473) Concert uit Mün- chen. Hilversum, V.AR-A-septet o. L Is. Eyl. H u 1 z e n, K. R. O.-kunstensemble o> L V. "P. Lustenhouwer. Da ven try (1554) Studio-orkest o. L v. Bridge. Daventry New. Daventry (1554) Commodore Orand- orkest. Hilversum, V. A. R. A., Concert, Cor Klnt (viool en J. Jong (piano). Kalundborg (1153) Radio-orkeet o. l. v. Gróndahl. Hilversum ,V. A. R A., Dubbel man nenkwartet ..Octavia”. Hulzen, K. R. O.-kunstensemble. Langenberg, Concert door volkskoor „S&ngerbund”. Hilversum, V. AR. A.-Septet o. L Is. "Eyl. Daventry (1554) Orgelconcert, Reg. Poort. r Daventry (1554) George Hltken* le deren. Langenberg (473) Vroolijke avond m. m. v. de kapel Eysoldt. Brussel (506) Waalsche avond. Huizen, K. R. O.-salonorkest o. L van t Woud. Daventry (1554) .Bongs from the shows" m. m. v. B. B. C.'-theater orkest. Brussel (508) Concert. Kalundborg (1554) Saxofoon-recitaL P a r ij s 1725) Cabaret-programma. Daventry (1554) Glasgow Orpheus- koor o. L v. Hls Roberton. Kalundborg (1153) Dansmuziek. Huizen, K. R. O., Llmburgsche liedjes, G. H. Goossens. H u 1 s e n, K. R. O., Vervolg orkest. Daventry (1554) Ambrose en orkest. besloot, het desbetreffende verzoek van de O 8. P. af te wijzen en de bestuurdersbon- den en gewestelijke federaties van bestuur- oersbonden op te dragen, in overeenstem ming met deze uitspraak te handelen. De motie werd aangenomen met 285.794 stemmen vóór, 16871 tegen en 11.907 blan co, terwjjl er in het door ons ontvangen communiqué nog extra bij gevoegd wordt, dat ook de tegen- en blanco-stemmende organisaties niet vóór samenwerking met de O. 8. P. waren. De O. 8. P.-heeren zijn dus met een wèl forsch gebaar afgewezen. En de N. V. V.-ers hebben groot gelijk: zij zouden wel M te goed, zij zouden wel buurmans gek zijn, als zij hun vijanden niet alleen In huls, maar ook In de binnen kamer duldden. Het N. V. V. heeft „neen” gezegd. Volkomen juist. Evenals blijkens het Paaschcongres de leiding der 8. D. A. P., zoo wil ook de leiding van het N. V. V. baas blijven in eigen huls. Natuurlijk sullen O. 8. P.-aanhangers, voorzoover zij Individueel Ud blijven van hun vakvereenigingen, in bestuurdersbon- den kunnen trachten, gekozen te worden in eenlgen gewestelljken of plaatselljken Raad of zelfs misschien ook In den Algemeenen Raad, maar gezien de wijze, waarop derge lijke verkiezingen tot stand komen, is de kans, dat zij daarin slagen zullen, seer mi niem. En Indien O. 8. P.-leden In de vakafdee- llngen blijk geven van al te afwijkende denkbeelden, zal spoedig het royements- mlddel gehandhaafd worden. Wat dus beteekent, dat het N. V. V. de O. S. P.-aanhangers praktisch uitschakelt, praktisch afwijst om hun denkbeelden en om de door hen voorgestane taktlek. Wij herhalen: volkomen juist. Men zij en bljjve baas In eigen huis. Met nog méér en hooger recht echter wenscht steeds de KathoUeke Kerk zelf te bepalen, wie al dan niet in Haar kujmen en mogen worden opgenomen, welke denk beelden Hare lidmaten moeten huldigen en welke dezen moeten verwerpen. Maardoet de Kerk zulks, maakt de Kerk dus gebruik van Haar meest elemen tair recht, verbiedt zij b.v. Haar leden, Ud te zijn van 8. D. A. P. of socialistische vakvereeniging dan kan deze handel wijze maar geen genade vinden In de oogen der sociaal-demokraten. Waarom dit meten met twee maten? Op bet eerste alarm waren de posten de Ruyterkade en Haarlemmerpoort onder leiding van brandmeester Stam uitgerukt en weldra rijden zich de roode vlbreerende wagens in de smalle Oudebrugsteeg. De ladderwagen werd voor het brandend perceel geplaatst en de lad der uitgeschoven tot vóór de tweede verdieping. Daar het hardnekkig gerucht ging, dat er zich nog kinderen in het huls bevonden, trotseerden de brandwachts den verstlkkenden rook en dron gen de tweede verdieping binnen. Zij vonden echter de bedden der belde achter elkaar ge legen slaapkamers leeg en moesten bovendien voor de thans hevig uitlekkende vlammen wijken. Op een tweede alarm was inmiddels een manschappenwagen van de Nieuwe Achter gracht, onder leiding van hoofdbrandmeester Hartdorf, versterking komen brengen eq thans werd bet vuur van vier kanten met kracht aangegrepen. Een straalpijp werd opgevoerd tangs de Magyrus-ladder, een tweede over het dak van perceel Oudebrugsteeg 5, een derde naar de tweede verdieping van het tegenover liggend perceel, terwijl tenslotte twee stralen door den winkel naar binnen werden gebracht. Op deze wijze was de tegenstand van het vuur spoedig gebroken, de vlammen werden terug gedreven en dichte rookwolken sloegen door de vensters en uit bet dak. Groot, directeur van. den Reinigingsdienst, Dr. D. A. Damen, secretaris der commissie van Toe zicht op de Algemeene Landsdrukkerij met eenige leden van die commissie. C. A. Besan- gier, llquldateur der Dulncommlssle. W. J. van Dyck. secretaris van den kring 's-Gravenhage der R. K. Staatspartij. Mr. R. Droogleever For- tuyn. burgemeester van Rotterdam en oud-wet- houder van Den Haag. Mr. van Lutterveld. voorzitter van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank. Van Hoogenhulse, wnd- voorzltter van de R.K. Klesvereenlglng te Rijs wijk. Mr. C. van der Brandhof en G. J. van Gooi leden van het bestuur van het Curacaoeche On dersteuningsfonds. J. O. van der Lubben, direc teur der 's Gravenhaagsche Credietvereenlglng en Depositobank. Hl J. de Groot, voorzitter van het Algemeen College voor het Rijks’ Tucht en Opvoedingswezen. Mr. Joéls. Md van den ge meenteraad. Korthuls. directeur der Landsdruk kerij met de dienstcommissie. A. H. Schlrm. directeur der gemeente-apotheek. L. Hoeyenbos, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. A. Bellnfante. oud-administrateur departement van Binnenlandsche Zaken. Dr. van de Kolk. G. J. D. C. Goedhart, oud-dltecteur Stenografi sche Dienst der Staten-Generaal. Mr. Th. van Gonsalves. Dr. Ir. Carrière, H. Brouwer, voorzitter R K. Oud-Weezenbond. de Jong, di recteur Algemeene Begraafplaats, luitenant Korte kaas, bestuurslid der kathoUeke garde en vele anderen. De Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holtand. Jhr mr. dr. H. A. van Karnebeek. was verhinderd bij de teraardebestelling aanwezig te zijn. Pastoor J. Joma S.J. verrichtte de absoute en de beaardingsplechtigheden. Onder zeer groote belangstelling heeft Don derdag te Den Haag de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van het stoffelijk over schot van den heer A. C. A van Vüuren, In leven lid van de Tweede Kamer, oud-wethou- der van ’s-Gravenhage en medebestuurder van verscheiden R K. Instellingen. In de O.L. Vrouwekerk aan de Elandsstraat werd de plechtige H. Mis van Requiem opge dragen door pastoor J. Joma 83. met. assis tentie van pater G. Vogels S3, als diaken en peter A. van Zeelst S3, ais subdiaken, terwijl door Z. H. Exc. Mgr. L Verriet O. P. apostolisch vicaris van Curacao, en pastooi W. F. A. Overmeer, secretaris van den R K Frleschen Bond, aan de zij-altaren een H. Mis werd gelezen. Een groot aantal kransen, waar onder van de R. K. Staatspartij, kring "s-Gra- venhage, de R. K. Kamercentrale Leiden, de R. K. Tweede Kamer-fractie, de R. K. Raads fractie. den R. K. Frleschen Bond en het van het Ned. Werklieden bij den Ingang der kerk der pilaren neergelegd Onder de aanwezigen werden opgemerkt de Minister-president, jhr. mr. Ch. Ruys de Bee- renbrouck, de ministers mr. T. J. Verschuur en mr. dr. N. L. Deckers, de voorzitter der Twee de Kamer, mr. J. R. H. van Schalk, de hoog- eerw. heer H. A. Th. van Dam, deken van 's Gravenhage, wethouder F. N. Quant namens den burgemeester, die verhinderd was. tal van R. K. Tweede Kamerleden, o.w. oud-mlnlstei mr P. J. M. Aalberse, mr. C. M. J. F. Gosellng. mr. j. A. G. M. van Hellenberg Hubar, de heeren Ch. van der Bilt, C. J. Kuiper O W. Kampschöer, L. F. Guit. A. H. J. Engels. J. R Snoeck Henkemans, H. W. Tllanus W Vliegen, L. F. Guit. A H. J. Engels e. a. Ten slotte werden nog opgemerkt oud-Minis ter van Gijn, de heer H. 3. Borghols, Ud van Gedep. Staten, mr. W. van Lutterveld, voor zitter van den Raad van Toezicht op de Rijks verzekeringsbank, mr. L. A. Kesper, griffier der Tweede Kamer, vertegenwoordigers van het kerkbestuur, van de Ned. R. K. Jour- nallstenvereeniging, het R. K. Weeshuis, waarvan een groep weezen mede tegenwoordig was, nJ. vijftig weesmeisjes met de Zusters en veertig weesjongens met de broeders. Voorts Zusters van het R K. ziekenhuis, leden van de Katholieke garde enz In den stoet naar de begraafplaats bega vei zich dr. G. C. van Noort, deken van Amster dam, pestoor Overmeer. Mr. Koch uit Leeuwar den. de heer ten Braack, de hoofdredacteur van „De Tijd”, Mr. J. R H. van Schalk, het kerk bestuur met pastoor J. Jorna en de heeren J. A. van de Veer, H. J. Trufflno en notaris W Pauweta, tal van regenten van het R. K. Wees huis en het hoofdbestuur der Broeders van R. K. Weeshuis. Brussel (Wagner). Rome (441) Aansluiting Kon. Opera. Hulzen, K. R. O., beetje op”, hoorspel. Hilversum, VA. R. A„ „Wenn die kleinen Vellchen bltlh’n”, zangspel van Hardt-Warden. Ensemble Fritz Hirsch. Voordrachten ens. Hilversum. V.A.R.A., Gymnastiek les. 7.3<t "Hilversum, V. AR.A., Gymnastiek les. H u 1 s e n, K. R. O„ Godsd. halfuurtje. Hullen, K. R. O., KlnderuurtJe. H u z e n, K. R. O., Bultenlandsch Week overzicht. Hulzen, K. R. O., Esperanto-cursus. Hulzen, K. R. O., Causerie door C. v. Eggermont. Hulzen, K. R.O., Bportpraatje. Hedennacht omstreeks kwart vóór een be merkte de nachtwaker G. Aartsen van den .Amsterdamsche Gecontroleerde Particuliere Nachtvelllgheidsdlenst”, dat er rook sloeg uit een raam der tweede verdieping van het per ceel Oudebrugsteeg 3, waarin Is gevestigd de winkel van den gou<- en zilversmid L. Kuyk. OnmiddelliJk bracht hij den brandmelder bjj het Damrak in werking en begaf zich, geassisteerd door den agent de Bree en eenige voorbijgangers naar het bedreigde perceel, waar de bewoners Inmiddels waren ontwaakt. Zjj bevonden zich op de tweede en hoogste verdieping van het vrij smalle en lage huis, terwijl rook en vlammen hun van het trappen huis tegemoet kwamen. De heer Kuyk wierp een deken naar beneden, die door den nacht waker en zijn helpers werd opgehouden. Het tien-Jarig dochtertje waagde het eerst den sprong.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 5