r Uw Zenuwen meeren en worden daarbü tevens gesterkt door het gebruik van MUNHARDTS ZENUWTABLETTEN DAVID EN GOLIATH OP DE MAAS Protest en kritiek Wilde staking te Blerick DE HAAGSCHE TAXI-STAKING Onaannemelijke eischen H.H. WIJDINGEN St. Joseph’s Congregatie Mill Hill Radioprogramma voor blinden Valachheid in geschrifte? Gaat niet door Naar de Missie Onderscheiding IN- EN UITVOER Verplaatsing Crisisbureau Nog niet afgedaan Retraiten Besmettelijke Ziekten BESCHERMT DE VOGELS Bezoek aan werkverschaffingen Maakt antennedraden zichtbaar Octrooi-raad Directe Belastingen Notariaat Indische Dienst itlitiili Voor Moedert verjaardag 1 Gedenkteeken Deken P. van Beurden JHR. MR. RUYS DE BEERENBROUCK POSTPERSONEEL PROTESTEERT R.K. Werkliedenbeweging te Nijmegen WERKLOOZENSTEUN IN HET WESTLAND BEDEVAART NAAR ECHTERNACH DE CONTINGENTEERING VAN DAMESCONFECTIE DE SCHOOLKWESTIE TE GOUDA DE JUBILEUM REIS NAAR PADUA Gevangeniswezen "Veis** Dr. J. C. Hartogs overleden Duitsche fabrieken met stopzetting bedreigd Op de Maat bij Maastricht maakten we bovenstaande aardige foto: een groote kraan, voortgetrokken door een sleepbootje. Men lette op de weerspiegeling in het water Destructiebedrijf te Overscbie Tegen de bezuinigingsplannen Tegen de beroeps-werkloozen Aantal luisteraars in Nederland Muziekuitzending Bandoeng Academische examens FA1LUSSEMENTEN 7' Recitative Die Mlttag- be loopt De steunaitkeeringen om ln- d. Sluüs. Cur.: van den Vrouwen - het van en 3e klasse. A l Sbfejk BU K. B. zün te rekenen van 1 Jan. bev. tot hoofding bü den Octrooiraad de ingrs. K. W. Thomas. A. J. Treurniet en O. Visser Cm., en tot adm. ambten. Ie kl. mej. A de Zwaan en de heer A. L,. Kooien, thans adm. ambtenaar Het gedenkteeken op bet graf van wijlen Deken van Beurden te Apeldoorn, is thans ge plaatst. Op Hemelvaartsdag was er gelegenheid het monument. dat ‘n geschenk van de parochianen is, te bezichtigen. Heden vertrokken met de „Christiaan Huy. gens" van uit Genua naar de missie tn Indlé zes eerw zusters van de Congregatie der Zus. ters van het Anne Kind Jezus te Slmpelveld Benoemd tot lid regenten-college over gevan genissen te s-Graverihage mr. J. L. Nüsingh. off. van just, bij de rechtbank aldaar. te een Van de NV. Drukkerij en itgeverjj „De Ne derlandsche Braillepers" te Amsterdam ontvin gen wij het eerste nummer van het Radiopro gramma in Brailleschrift. Na het overwinnen van velerlei moeilijkheden, is de itgave van het Braille Radio-programma blad bet eerste blindenweekblad in ons land een voldongen feit geworden en door de medewerking van den Ned. Blindenbond de be slissende schrede gezet op den weg. die lelden moet tot het beoogde doel, lederen blinden radioluisteraar in de gelegenheid te stellen, zelf dagelijks een keuze te doen uit het tele schoone, nuttige of amusante, dat de radio-uitzendingen bieden. De heer G Bussen wethouder van Sociale Werken die zich niet meer beschikbaar stelde als voorzitter der R. K Werkliedenvereentgine te Nijmegen is nu opgevoigd door den heer J. Theunissen. voorz. der afd. Nijmegen van 81 Raphael. Tengevolge van een hartverlamming ia te Bazel overleden dr. J. C Hartogs. directeur van de Eerste Nederlandsche Kunstzijde-fabrieken te Arnhem. zuster Andrea tmej. M Vinken uit Slmpelveld), bestelling, daar hij een garantieloon genoot en zuster Catharina Maria tmej. M van Ljjsdonk uit Limmel)zuster Franctsca Josephs tmej E. de Gooier utt Naarden); zuster Stanislaus Marla tmej. M Peereboom uit Maastricht); zuster Reinera Maria tmej M. Nelen uit Echt) en zuster Anna Reneria tmej. M. HiLsman uit Den Haag). Deze 6 zusters zijn de eersten van een nieuwe Missie-Congregatie voor Indlë. In Juli beginnen de zusters in Pasoeroean een Hollandsch-Javaansche, Hollnndsch-Chineesche en een Fröbelschool. De heer Fr van Monsjou. Consul van Let land te Amsterdam, is benoemd tot Officier in de Drle-Sterren-Orde van Letland. De Minister van Binnenlandsche Zaken, jhr mr. Ruys de Beerenbrouck. heeft Vrijdag ver schillende werkverschaffingskampen. gelegen 1 i den Achterhoek van Gelderland, en wel in de waterschappen De Schipbeek, De Berkel en De Baaksche Beek, bezocht. Behalve de huisvestingsgelegenheid heeft de Minister, die bij dezen tocht was vergezeld .ah de heeren Meyer de Vries. Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing in algemeenen dienst, en Ir. Westhoff. Inspecteur voor de Werkverschaf fing in Gelderland en Overüsei, op verschillen de plaatsen den stand van de werk mam heden in oogenschouw genomen. Ontelbaar is het aantal duiven, meeuwen en andere vogels, dat den dood vindt door het vliegen tegen antenne-, telefoon- en telegraaf draden. In hun vlucht bemerken de vogels de dunne draden niet en komen op een dergelükz wijze daarmee in aanraking, dat ze of direct dood of zoo zwaar gewond zijn, dat ze na kor ter of langer hevig Ujden bezwijken. „Dierenvrienden", de Bond voor Dierenbe scherming verzoek een eenvoudig middel te wil len toepassen, nJ. de draden te voorzien van Met Ingang van 15 Mei 1932 het kantoor der dir. bel. en acc. te Twello zal behooren tot de inspectie der dir. bel. en acc. te Zutphen. 2e afd.. en het kantoor der dir. bel en acc. te Vorden lot de inspectie der dir. bel., invoerr. en acc. te Zutphen, le afdeellng. Het crisls-In- en Ultvoer-Bureau tot dusver gevestigd Bezuldenhout 97, wordt met ingang van Maandag 9 Mei as. verplaatst naar Laan van Meerdervoort 84 (voormalig Bronovo) te Den Haag. Verzocht wordt mede te deelen dat het bericht in een der bladen, dat in verband met deze verhuizing uitbreiding van personeel noodig zou zijn, onjuist is. Op het oogenblik Is het personeel voltallig. Vrijdagmorgen heeft de opening plaats ge vonden van het nieuwe destructiebedrijf van de Gebr. de Kroes, te Overschle. welke destructor opgericht is in verband met de nieuwe vleeach- keuringzwet, welke de gemeenten verplicht per 1 Juni 1932 een vemietiglngslnrichtlng voor af gekeurd vleesch ter beschikking te hebben. Dit nieuwe bedrijf 1» opgericht voor een ge bied dat gelegen is gedeeltelijk in Noord-Hol- land. Zuid-Holland, tUrecht en Gelderland. Bjj de openingsplechtigheid waren verschil lende burgemeesters van aangesloten gemeenten tegenwoordig, voorts dr. Overbeek, namens de hoofdinspectie van het departement van Han del en Nijverheid. De heer W de Kroes, die den stoot voor de oprichting gegeven heeft, heette de aanwezigen welkom en zette uiteen, hoe het plan voor dit nieuw bedrijf ontstond. De heer J. C. Baumann, burgemeester van Overschle, heeft daarna de openingsplechtigheid verricht, waarbij hij er op wees, hoe de gemeen ten na de nieuwe wet eigenlijk laadden gehoopt dat er van regëeringswege hulp zou worden verleend voor de de nieuwe destructle-pllcht Dat schijnt echter niet het plan der regeering te zijn en temeer juichte spreker daarom bet ini tiatief van den heer de Kroes toe. HU hoopte, dat zU op de loyale en moreele steun van de regeering zou mogen rekenen, waarmede hij het Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche^ Rechtbank heeft een 37-jarige handelsretzlger terechtgestaan, verdacht van valachheid in ge schrifte. De man was in dienst bü een firma in rec’ame-artikelen hier ter stede. Op 10 Juli van het vórige jaar had hjj met een steenfabrikant te Voorst een contract af gesloten voor de levering van zooals de steen fabrikant beweerde vijftig potlooden Deze potlooden moesten bovendien bedrukt worden met den firmanaam. De reiziger had aan zUn firma een order van vijfduizend potlooden door gegeven. Ook het orderbriefje vermeldde dit aantal. Volgens de verklaringen van den steenfabri- kant, zyn vrouw en zijn zoon waren slechts vijftig potlooden besteld. Een ordercopie had den zijn niet ontvangen. De reiziger verklaarde, dat hij direct, in het bUzUn van de getuigen, vijfduizend had geboekt. Ook had hU een cople van het orderbriefje achtergelaten. Een chauffeur, wiens naam verd. niet kende, zou hierbij tegenwoordig zijn ge weest. De directeur van de reclameflrma waarbij verd. vroeger in dienst was. verklaarde, dat verd. absoluut geen voordeel had bü een grootere Er heerscht onder het P T T -personeel groote ontstemming over de door den Dlrecteur-Oe- neraal der P.T.T. tegen 1 Juli as. aangekon- digde nieuwe b^zulnigingsnlaijnen. kurken of wimpeltjes, op korte afstanden. Kur ken zijn het meest aan te bevelen, daar ze het langsten het best .bestand zün tegen vocht en weersgesteldheden. Gevraagd wordt dat alle antenne-, telefoon- en telegraafdraden, die van af heden aangelegd of vernieuwd worden, van kurken worden voorzien. Speciaal wordt erop gewezen, dat het aanbrengen van kurken de radlo-ontvangst niet schaadt. derachtige route een hartig woordje mee. Toch houd ik 1 ervoor, dat verreweg de meeste tocht- genooten bewogen worden door een plicht van dankbaarheid of een warme devotie voor 8t Antonius. In ieder geval kunnen w- uit den toe loop van alle kanten met stellige zekerheid ver wachten, dat de Feesteling van dit Jubeljaar niet te klagen zal hebben over zUn Nederland sche cliënten, en de H. Vader in Rome best te opreken zal zün over het numeriek sterk aan deel der Hollandsche feestgangers in de plech tige hulde te Padua 34 Ml réunie voor den aftocht te Nijmegen Wie alleen 1 eerste gedeelte meemaakt, is 31 Mei weer terug, hü bezoekt Luzern. Lugano. Milaan. Padua en Venetië Wie ook mee trekt naar Rome. Assisi en Genua is 6 Juni weer thuis. De toon der aanvragen wijst op een enthou siaste stemming. die door geen onverhoopte nlas-bulen aan het meer van Lugano verregend kan worden en evenmin door het brandend Ita- llaansche zonnetje kan worden verschrompeld Voor relslnllchtlngen en uitgebreide program ma’s uitsluitend -aanvragen bü het Reisbureau Rotala Neerlandica. Waalsdorperweg 30 te Den Haag en zijn vertegenoordigers. In de week van 24 tot 30 April zUn 179 geval len van roodvonk en 90 van diphterie voorge vallen. In de 46 gemeenten met meer dan 30.000 inwoner^ steirven aan ziekten van het ademha lingsstelsel «uitgezonderd tuberculose) 72 per sonen; aan influenza drie. dit nog bü lange na niet had overschreden. De Officier van Justitie, mr Reillngh. achtte de valachheid in geschrifte bewezen en vorderde zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. B A Kolthof. achtte bet tenlaste gelegde f^it niet bewezen. hü vroeg laarom vrijspraak voor zijn client, subs, cle mentie. Uitspraak 30 Mei. Het Comité tot Samenstelling van Neder- landache Bedevaarten verzoekt ons mede te deelen. dat de Bedevaart naar het Graf van den H. Willebrordus te Echternach van 23 tot en met 25 Mei as. niet zal plaats hebben. Het aantal inschrijvingen is onvoldoende^ om deze Bedevaart te laten doorgaan. Z H Exc. Mgr. J Biermans. Algemeen Over ste der St. Joseph's Congregatie voor Vreemde Missiën, in het Moederhuis te M1U Hill. Londen, de Kruinschering en de Mindere Orden toege diend aan de volgende Nederlandsche studen ten der Congregatie: G. Aarts (Gilze). J. Cra mer (Haarlem). G. v. Dongen (Blerik). F. Oil mans (Tegelen), A Hermus Zevenbergsche- hoek), N. Hettlnga (Bolsward), J. Hilders (Llsse), F. Hulsbosch (Breda), A Kerkvliet (Lisse), P. Koster (Bussum), J. Verbiesen (Til burg). P. Vergeer (Noorden). De leden der R K Raadsfractie te Naald wijk hebben een voorstel bü den Raad inge diend, om over te gaan tot het samenstellen van een commissie bestaande uit drie raads leden. een vertegenwoordiger uit elk der drie ar beidersorganisaties. een wethouder als voorzitter en de correspondenten der Arbeidsbemiddeling als secretaris Deze gemengde commissie zou dan als taak hebben, regelmatig een onderzoek te doen, ten einde te voorkomen, dat door z.g.n. „beroeps- werkloozen" gelden worden ontvangen uit hoof de van steunverleenlng aan werkloozen. Men meent op deze wijze te bereiken, dat alleen aan bona-flde werklooze arbeiders steun uit hoofde van werkloozenzorg kan worden verleend. B. en W. en de Raadscommissie voor Werk loozenzorg advlseeren den Raad op dit verzoek afwUzend te beschikken, omdat zij van oordeel zUn. dat bezwaarlijk personen zich bereid kun nen verklaren dergeljjke opsporingsdiensten te verrichten. Het personeel te Utrecht, georganiseer^.Jp, „primaire auchcn: J - J een tarief, zich aanpassend aan de veran derde tUdsomstandlgheden; 2 een redelijke bestaansmogelijkheid voor de ondernemingen 3. een behoorlijk inkomstenpell voor het per soneel. Zooals bekend mag worden verondersteld, is men bij de onlangs doorgevoerde tariefsver laging in Amsterdam en Haarlem met het per soneel over een aanpassend toonstelsel in bo venbedoelden zin tot overeenstemming geko men. Zeer waarschijnlijk zullen binnen enkele da- gen de groote fabrieken der firma's Debael Co. .Nacht en Nledick Co. deel uitmakende van het Glrmes-concem. textielindustrie, welke fabrie ken zijn gelegen in het Duitsche grensplaatsje Lobberlch. bü Venlo, worden stilgelegd. Op deze fabrieken vinden op het oogenblik nog enkele arbeiders werk. Het is zoo ongeveer de eenlge industrie in deze stad. Het leger werkloozen zal door deze stillegging onheilspellend aangroeien en de Hollandsche plaatsen langs de grens over- stroortien Van den anderen kant doet de Duit sche regeering al het mogelijke om vermogen de Dultschers te beletten het land te verlaten en zich in Nederland te vestigen. De oorzaak van de stopzetting der fabrieken moet worden gezocht in groote vermindering van den export op Engeland en in de belem merende De vise n A erordnungen. Naar aanleiding van een adres van de bestu ren der R. K., Chr. en Moderne Arbeidersorga nisaties te Naaldwük. stellen B. en W thans den gemeenteraad voor, overeenkomstig het ad vies der Commissie voor Werkloosheldszorg. de steunultkeeringen vanaf 2 Met nog gedurende drie weken te handhaven, en aan de georganl- seerden de oorspronkelüke steunbedragen verleenen en voor de ongeorganiseerden korting van 25 pet. toe te passen. De reden van het genomen besluit. met Ingang van 2 Mei j.l. de steun-ultkeeringen stop te zetten, gronden B en W. op het feit, dat het aantal werkloozen nog groot te. n.l. 159. waarvan 113 gehuwden Het College meent, dat over drie weken de tuinbouw In het Westland wel meer arbeidskrachten zal vragen, zoodat dan de steunultkeeringen stopgezet kunnen worden. Glazen Buisje 75 cent - Bü Apoth. en Drogisten In de te Amsterdam gehouden persconferentie Van den Landelüken Bond van WinkeLers tn Damesconfectte in Nederland, heeft de secre taris, mr. Jul Keizer, namens alle bü deze onlangs opgerichte organ satle aangeslotenen, woorden van protest en van critiek doen hoo ien. naar aanleiding van het feit, dat een contlngenteerlng van damesconfectle afge- kondigd is en de tijdsduur later weer verlengd is zonder dat de bil zulke ingrijpend» maat regelen direct betrokkenen en be'anghebben- den gehoord of in elk geval in voldoende mate gehoord rijn Met nadruk wees mr. Keizer op het feit, dat met de zaak der contlngenteerlng met Uitsluitend het vakbelang, doch het atvemeen handelsbelang gemoeid te. In de Crisis In- en Uitvoerwet wordt gesproken van een tildeltike beperking van overmstlgen invoer, welke ge vorderd wordt door het landsbelang. Op net gebied van de damesconfectle is echter geen snrakevan overmatigen invoer. Wat we thans zien te In striid met de conriderant van de wet en desondanks te de contlngen- teering van damesconfectle bij Kon Be sluit toch verlengd tot 1 Februari 1933 En ook bü de besprekingen, die aan dtt iteslut vooraf zün gegaan, zün de winkeliers nirt in voldoende mate gehoord. Nadat aanvankriük de Bond voor de bespreking op het departement niet eens was uitgenoodigd een afvaardig ng te zenden, hebben ten slotte drie vertegen woordigers van het bestuur de conferentie, welke was bezocht door een groot aantal per sonen dat het vo'komen met elkaar eens was. wat de contlngenteerlng 1 streft, btigewoend Ferst te half vier kregen deze vertegenwoor digers gelegenheid om over de belangen van de betrokken winkeliers te spreken. waarna de vergadering te half vijf gesloten werd Da’ was alles. Wel kon men zich nog achriftelük Wenden tot de Crisis- Advies-Commissie Vervolgens het op de contingenteertng trekking hebbende wetsontwerp ter sprak» bren gende. deelde mr. Keizer mede, dat dit ontwerp aan de damesconfectle 621/, pet geeft Pra-lsc’) echter dit. daar er "n marge van 5 blüft voor z.g büzondere vergunningen, neer op een toe wijzing van 57 H pCt. De oorspronkelük in den leidraad voorkomende bepaling, dat overtre ding kan worden gestraft met maximum zes maanden gevangenisstraf, te In den nieuwen leidraad zoodanig gewijzigd, dat opzet bewe zen moet zün. Mr. Keizer gaf verder te kennen dat de bü de contlngenteerlng van damesconfectle be langhebbenden de winkeliers opzettelijk buiten de besprekingen hebben gehouden. Tusschen de Tllbiirgsche woDenstoffenfabrtkanten en de Amsterdamsche damesconfectle te, zooals spr zeide, nooit anders dan wrüvlng en spanning geweest. Indien de gelegenheid ware geschapen de winkeliers In voldoende mate te hooren. dan zou deze contlngenteerlng er nooit gekomen zün De arbeid van de Crisis Advies Commissie, welke de regeering had In te lichten, te zeer zwaar geweest en hü heeft dan ook spr.'s volle bewondering. Doch ter zake Ingewüden weten dat in deze commissie personen zitting hebben, die voor het overgroote deel, zoo al niet pro- tecttonisch. In elk geval voorstanders van con- tlngenteering zün. Afgezien van andere zaken, heeft die commissie een groote fout begaan door de direct belanghebbenden bü de zaak, waarin zü had te advlseeren, niet of niet In Voldoende mate te hooren. Wat de uitvoering van de contlngenteerings- maatregelen betreft, critteeerde mr. Keizer ten slotte den dienst van het Crisis In- en Ultvoer- bureau, dat allerminst werkt op een wüze. die 2 in het betemg van het land kan worden geacht. "jJÜMMoif-doBr KeV feit, dar de leiding b«- ^MHën berust, die ver weg wonen van het centrum hunner werkzaamheid. Het lid van het bestuur, de heer J Bücker. groesies In damesconfectle. vroeg vervolgens nog de aandacht voor enkele kwesties van techntechen aard. HU wees er op dat het In leder geval onjuist te, de contlngenteerlng der damesconfectle te bepalen naar het gewicht inplaats van naar de geldwaarde. Deze laatste is In 1930 '31 met vier procent gestegen. Een betoog, zeide spr../dat gebaseerd is op de stü- ging van het gewicht, heeft, gezien de wtese- .ling, waaraan de mode onderhevig te. geen enkele beteekenls Spr. zeide verder ervan overtuigd te zijn dat men te gelegener tüd zal inzien dat hetgeen de Hollandsche dame op het gebied van confectie verlangt, In ons land niet gemaakt kan worden en dat de regeering deze contingenteertng zal moeten prijsgeven. In hun eigen, bepaalde genre verrichten de Nederland sche fabrikanten goed werk, tot het andere genre zün zü niet In staat. Van werkgeverszüde vernemen we. dat. na dat de verlengde collectieve arbeidsovereen komst per 5 dezer was afgeloopen, de drie sa menwerkende chauffeurs-organisatles (Centrale Bond van Transportarbeiders, Katholieke Bond v Transportarbeiders St Bonifaclus en Chris- telüke Bond van Fabrieks- en Transportarbei ders) de op 30 April onder leiding van de Haag- sche Chauffeursvereenlging geproclameerde „wilde staking", thans officiéél hebben over genomen. In een Vrijdagmiddag gehouden bijeenkomst van de gezamenlüke werkgevers met eene Be- stuurs-afvaardiging der drie bovengenoemde organisaties, werden de door de werkgevers tijdens de onderhandelingen gedane overbrug- glngs-voorstellen teruggenomen. terwlil de eischen der personeelvergaderingen (hernieu wing van de C.A.O. op de oude arbeidsvoor waarden voor den tüd van een jaar In verband met de gewüzigde omstandigheden onaanneme- lük werden verklaard. De vergadering te daarop zonder resultaat uiteengegaan. De evenbedoelde voorstellen der werkgevers, waarop dezen zich bereid verklaard hadden voor een proeftüd van 5 maanden een nieuwe C.A.O. af te sluiten en welke door het per soneel werden verworpen omvatten om. de volgende arbeidsvoorwaarden: 1. 9.garantieloon p. w. benevens een aandeel van 25% In het opgereden bedrag bo ven 45.p. w„ of wel 2. 15vast weekloon zonder provisie. Om het effectieve chauffeurs-lnkomen te be rekenen moeten deze loonen worden vermeer derd met de gebruikelüke fooien, die In Den Haag niet pnbelangrük zün en waarvan het totaal-bedrag bü de verwachte vervoers-toe- name op het verlaagde tarief, allicht verder zal stügen. Voorts per jaar een week vacantle met ƒ27. uit keert ng. Ultkeerlng bü riekte of ongeval volgens de wettelüke voorschriften De overige bepalingen van de oude CA.O. zouden onver anderd van kracht blüven. De werkgevers zün bü de herziening van ta rief en toonstelsel uitgegaan van de volgende den R. K. Bond „Sint Petrus”, In den Chrtete- lüken Bond „Door Plicht tot Recht”, den Fede- ratieven Bond in Overheidsdienst en den Cen- tralen Bon (C.B.P.T.T.) kwam op Hemelvaarts dag In een drukbezochte vergadering büeen en nam een motie aan, waaraan het volgende te ontleend. De vergadering, enz., kennisnemende van de voorstellen van den dlrecteur-generaal. welke o.m. inhouden krimping van het aantal bestel’ ingen. het niet laten loopen van een groot aantal poetrijtuigen, waardoor zoowel de verzending als de aankomst der correspondentie veel vertraging zal heb ben, vermindering van de openstellingsuren der kantoren, waardoor het publiek nog meer ge dwongen zal worden om nog lap^r aan oe loketten te wachten, terwül door al deze ver slechteringen de werkloosheid nog zal worden vergroot; wijst deze voorste’len met verontwaardiging van de hand en draagt de besturen op hierte gen met alel kracht te urotesteeren. Verlofgangers (Oost-Indië) J. J. F. Fransz. boekhouder 1ste kl. b. d. dienst der 8. 8 en Tramw Nice; E. Herrmann, lid v. d. Weeskamer te Soerabaja. 'sGraven- hage; J. D Schuin, techn. ambten. 2e kl. b. d. PTT-dienst, 's Gravenhage; W Rademaker. opzichter werkpl le kl. b. d. 8JE. en Tramw., 's Gravenhage; J. A Grashuis, comm.-kash. b.h. kantoor v.d. volkslectuur en aanverwante bedxüf voor geopend verklaarde. De genoodigden I aangelegenheden. '«Gravenhage; O. W. Deubel moderne en F. Müller, onderopzichters-machintet bxL 8JB. len Tramw., beiden Leipzig; bezichtigden daarna bet nieuwe en bedrijf. Eind Maart 1932 bedroeg het aantal aange geven radlo-ontvang-lnrichtlngen 391.063. Het aantal aangeslotenen aan radio-distrtbutle-cen- trales bedroeg 251.063 In totaal dus 542.1IA hetgeen neerkant op 67 luisteraars (verinnen) per 1000 inwoners. In het ..Cenakel" te Tilburg zullen de re traiten als volgt plaats vinden: 1014 Mei. Dsunes verpleegsters e a. 14— 17 Mei: Meisjes 21—24 Mei: Meisjes utt Den Bosch. 2437 Mei: Dames-leden bond. 29 Mei3 Juni: Dames deftigen stand. 710 Juni: Dames propagandisten Intronlsatlewerk. 13—17 Juni: Dames deftigen stand. 2135 Juni: Ongeh dames middenstand VerpL 2538 Juni: Meisjes K. J. Vers. 35 Juli: Meisjes Oongreganisten. ■58 Juli: Geh. dames mlddenst. 9—12 Juli: Meisjes. 15— 18 Juli: Meisjes 1821 Juli: Huismoeders. 22— 25 Juli. Meisjes. ^0 Juli—2 Aug: Meisjes. 15 Aug.: Dames Onderwüseressen F. Gort, Kap. lnf„ Rotterdam; A G. Ver» meulen. onder lult.-vliegenier, Anutterd»™ C. Koster, gen.-maj„ 's GravenhageW aJ Grashuis, lult.-kol inf.. Parijs; J. A Hendriks, off. v. gez. le kL. Delft; J. C. Pasqua. le-luit- der inf.. k Gravenhage; J. C. de Lussanet de la Sabtoniëre, le-lult. art.. ’«Gravenhage- H. Th. Voet. off. V. gea 2e kl., Amsterdam Verlofgangers (West-Indlë) Mej. A B. C. Polsbroek, onderw. van bttst. bh openbaar gewoon lager onderwü» te Para maribo, Amsterdam. Nleuwbenoemden (Oost-Indië) C. Ouwehand, off. van gez. 3e kL, Katwtjk aan Zee. Gepensionneerden (Oost-Indië) H. J. Polak, dir. off. van gez. 3e kL, Heem stede; A Merkelbach, kap der inf, s Graven hage. Naar aanleiding van de door 1 raadslid W Sanders betreffende het overplaatsen van leer lingen op openbare lagere scholen, gehouden Interpellatie, hebben B. en W. van Gouda den Raad medegedeeld, dat de getroffen maatrege len door den nood der tüden noodzakelUk ge worden zün ui de onderwüsbelangen in het algemeen niet hebben geschaad. B. en W. erkennen, dat door de door hen ge troffen maatregelen aan de wenschen van eenl ge ouders mogelük eenlg geweld is aangedaan, maar het algemeen gemeentebelang eischte het treffen ervan. Dit had den voorrang. De oor zaken. die. In Jet flnancle 1 belang der gemeen te tot het nemen der gewraakte maatregelen noopten, zün niet alleen ten volle blüven be staan. maar zü zün zelfs aanzlenlük verscherpt. Daar zi( de door den Goudschen kantonrech ter gewezen vennissen niet van eenigen invloed achten op de genomen maatregelen tot her- groepeering van leerlingen over de openbare la gere scholen, zün B. en W. genoodzkakt de door den heer Sanders gestelde vragen, of B. en W. bereid zün de lokalen van de scholen 6 en 7 weer open te stellen voor de kinderen, die daar aanvankelük waren Ingeschreven, en de kinderen van school B toe te laten tot de school, waarop zü door hun ouders zün ingeschreven, ontkennend te beantwoorden. Op Dinsdag 30 Mei «A te 14 uur (Amster damsche tüd) zullen de Indische kortegolfzen- ders P.L.E.. op een golflengte van 15.93 M P L V. op een golflengte van 31.86 M en P M Y op een golflengte van 58 M. weder een muziek programma uitzenden. Medewerkenden zün: mej. de Scheemaker sopraan; en de heeren: Rottier, tenor; Van Maaren 8r en tr. Van Oüen. viool; Roothaan, altviool; ir. Krujjswijk, piano en cello en ir. Bornhaupt. cello. Het programma omvat de volgende nummers: 1. Quartet nr. 19 op. 54: a. Allegro con brio, b. Allegretto, c. Menuetto Allegretto, d. Finale Presto. 2. Die Jahreszetten. a. Recitative Die Mlttag- sonne brennet jetzt, b. Cavatlne dem Druck er- lieget die Natur. 3. Softate nr. 8: A Allegro Moderato, b. Ada gio. c. Presto. 4a. Die Treue. b. Ermunterung. 5a. Gebet zu Gott, b. SchAferslled. 6. Plano Sonate nr. 16. 7. Die Schöpfung: a. Recitatlv und Gott «chief den Menschen. b. Aria Mlt Wort und Hohelt- angaten 8. Strijktrio nr. 13: a. Adagio, b. Allegro, e. Rondo Andante. Benoemd tot notaris te Oisterwük, O. P. van der Klei. can<j. not. te Bergen op-Zoom; tot notaris te Franeker. W. Jensma. cand. not. te Leeuwarden; tot notaris te Gorinchem. J. K. Eblé, cand. not. aid. en tot notaris te Makkum gem. Wonseradeel L 8. van der Burg. cand. not. alaaar. Op vers, met 1 Juni eerv ontsl. D. Wisboom Verstegen, ais notaris te Dordrecht. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor tn de letteren en wijsbegeerte op proefschrift: „Somt facts concerning the syntax of Malory's Mort* Dartur". de heer A Dekker, geb. te Krimpea a. d. Lek. ges'sagd voor het eand.-ex klassielm letteren mej. M. Hoving en de heer P. J Weil*; voor het aanv -ex. volgens art. 135 wet H. O. mej. H. G. A Viasink en voor het cand.-ex. see. geographic de heer G. N. Visser. LEIDEN. Bevorderd is tot doctor in de rechts- - geleerdheid op proefschrift, getiteld: „Een ver gelijkende studie ovet credletverleenlng onder hypothecaire dekking in Dultschland en In Ne derland", de heer J. G. van Maasdijk, geb. te Breda. In het begin dezer week werd door de ar beiders. althans door een groot gedeelte van hen, die bü de normalisatie van de groote Mo lenbeek te Blerick bü Venlo zün tewerk gesteld, voor de tweede maal het werk neergelegd. Er Is daar herhaaldelük ontevredenheid, vooral over de loonregeling Deze schünt dan ook niet van dien aard te zün, dat zü iedereen bevredigt. De staking omvat thans thans een zeventig k tachtig arbeiders. Het is een wilde staking, zonder eenige organisatie. Een deel van de menschen wil weer aan het werk. Het zal ver- moedelük nog wel een tüd duren, voordat de zaak bü de groote Molenbeek weer normaal Pater Chr. Roorda OEM te Rotterdam achrüft ais: - Ons Nederlandsche volk gaat binnenkort zün •erepllcht volbrengen. Voor de Jubileumreis naar Padua is animo Dtt blijkt uit de massa- deelname uit alle kringen. Vertegenwoordigers van alle gewesten vergis Ik mü niet van «die provincies van ons vaderland zullen mee trekken naar bet zonnige Zuiden. Priesters en leeken, stadsmenschen en dorpelingen. Intellec- tueelen en doodgewone burgers, bedaagden en Jongelui maken deel uit van bet reizend gezel schap, dat met een vrome geestdrift bezield, op 34 Mei Nümegen uitgaat om verder langs den Rün en doa bet Zwttseracbe bergland, Ita lië met als hoogtepunt Padua, met een bezoek te vereeren St. Antonius is bü zün 7e Eeuwfeest nog even populair als bü zün zalig afsterven, 't Is na- tuurlük van ieder afzonderlük moeiUJk uit te maken, welk motief eigenlük den doorslag gaf. om In deze nare tUdsomstandlgheden zich toch nog de weelde te veroorloven van een bulten- landscb uitstapje. De zachte prijs en al de overige gunstige reto- oooditles zullen- eenigen voor de verleiding doen «wichten. Mogelük spreekt bü anderen dt acbU- Opgegeven door V. d. Graaf A Co. N.T. lAfl HandelzinfornzaUeo- Fallllet verklaard: 3 Mel: W. Gielen, landbouwer. Hoeven. St. Maartenspolder F 5 R -c.: Mr J. C. Sikkel Cur.: Mr. P. H. H. Spronck.. Roosendaal. 4 Mei: R. C. van den Heuvel, timmerman. Vught, Helvoirtecheweg 116. R.-e.: Mr. Voll- graff. Cur.Mr. A Bloemarts, den Bosch. B Smallegange. aannemer van grond- en heiwerken. Haarlem. President Steynstraat 9. R-c.: Mr. N A van Rün van Alkemade. Cur.: Mr. Julius Hoog. Haarlem. Bülsma. veehouder. Plaam bü Dokkum. R.-C.: Mr. D. Kortenbout Mr. R. Römer. Leeuwarden. B. Tlemerxma. kaashandelaar, Huizum. Hulzumerlaan 136. R -c. Mr. D. G Kortenbout v. d. Sluüs. Cur.: Mr. J. Vis. Leeuwarden. J. H. G. v. d. Woude, administrateur. Voorthüizen. R -c.: Mr. A D. van Regteren Al tena. Cur.: Mr. A L. Ui. Kooien. Amersfoort. O. H Tempelman. Baam, Penstraat 2. R.-C.: Mr. A D. van Regteren Altena. Cur.: Mr. 8. Knoppers, Amersfoort. M. Schreeuwer. Utrecht, Zandhofschestr. 140. R.-c.: Mr. A D. van Regteren Altena. Cur.: Dr. Mr. R. T. C. van Roy, Utrecht T. L. van Kleef, winkelier. Utrecht, F. C. Dondersstraat 5. zaak doende Blltstraat Rx.: Mr. A D. van Regteren Altena. Cur.: Mr. J. A Paling. Utrecht. M. E. Hulninga de Groot, radiohandelaar, Enschede, Jannlnksweg 157. R-c.: Mr. R C. Büleveld. Cur.: Mr. H. J. F. ten Gate. Hen gelo (O.). J. G. Beune. Wed. J. v. d. Bosch, werkster (vroeger koopvrouw). Almelo. Irisstr. 88. R-c.: Mr. E. van Schaeck Mathon. Cur.: Mr. E. O. M. Roolvink. Almelo. J. Weisslnk. slager, Glanerbrug. gem. Lcn- neker, Schlpholtstraat 141. R-c.: Mr. E. van Schaeck Mathon. Cur.: Mr. R. C. Schlinge- mann Enschede. J. te Hove, Enschede, Losserscheweg 71. R.-c.: Mr. E. van Schaeck Mathon. Cur.: Mr. 8. Rozendaal. Enschede. R. A Hesseler, wed. B. K. Hermer, koop vrouw. Enschede, Kottendük 53. R.-p.: Mr. van Schaeck Mathon. Cur.: Mr. L. L. J. Dons, En schede. A J. Kuster, vrachtrijder en expediteur. Oudorp. R.-eI: Mr. J. Krabbe. Cur.: Mr. H. Judell. Bergen. A. Stierp Llmmen R.-c.: Mr. H. M. Fruin. Cur.: B. W. Dwars, Hoon. C. Stroet. veehouder en landbouwer, t Veld. Nieuwe Niedorp. R.-c.: Mr. A M. Lede- boer. Cur.: Mr. A Veldman, den Helder. H. Slort, den Helder. R.-c.: Mr. J. Krabbe. Cur.: Mr. K H. J. Wünne. Alkmaar. J. Dekker Azn.. bloembollenkweeker. Llm men. R-c.: Mr. H. M. Fruin. Cur.: Mr. H. Th. A v. d. Loos, Alkmaar. R. Jongeneel. graanhandelaar. Bleskens- graaf. R.-c.: Mr. M. van Aken. Cur.: Mr. B. J. Verhey, Dordrecht K. Tukker, landbouwer, Noordetoos 23L R.-c.: Mr. J. H. van Welsen. Cur.: Mj. O. J. Beukelman, Gorinchem..

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 15