Installatie Burgemeester Kikkert Revanche T.Y.B.B.-Santpoort Holland-Ierland STRIJD DER KAMPIOENEN 4 ZATERDAG 7 MEI D. H. V. B. Promotie eerste klasse SPORT EN SPEL K. N. V. B. A.R.C.-nieuws OFFICIEELE MEDEDEELINGEN ASSENDELFT TIEN JAREN R.K.V.V. „VITESSE” Hoe de voetbal in Castricum rolde DEN HELDER SCHAKEN Schaakwedstrijden Sneek morgen eerste klasser? Programma voor Zondag Internationaal SCHERMEN EUROPEESCH TOURNOOI Opening nieuwe T.Y.B.B.-terrein Wedstrijd zonder historie TWEE PROMOTIE WEDSTRIJDEN Gymnasium te Alkmaar In het jaarlijkse he internationale menu voor het eerat de London derry opgenomen Toelating leerlingen School voor Buitengewoon Lager Onderwijs Beemster heet den nieuwen burgervader op treffende wyze welkom aan 2 Nog zijn On om 1 Het programma voor Santpoort Installatierede Weth. H. Zijp ALKMAAR, 7 Mei *1932. Antwoord van burgemeester Kikkert crisis op het van Zandvoort, burgemeester Nederland —Ierland. X Afdeellng V. Promotie le klasse. Sneek—Noordster. Promotie 3e klasse. Zutphanla—RODA v?Hel (Fetyenoord) Mol (KJ.C.) Purmerend The Victory Santpoort II P.V.C.B. Vlctrix beste kans, hetgeen uit blijkt: 5 5 3 3 4 3 3 3 0 0 0 0 0 3 2 1 2 3 6 8 4 3 3 18—8 11—8 7—8 6—7 5—16 h t Het oudste gemeenteraadslid spreekt den burgemeester toe. het zien Wels (Unites) v. Nellen (D.H.C.) hi hi re de 3e kisses A. HengeloDoto; Rlgtersbleek—Bortie zeer eervol en te danken aan een mindere dosis routine dan de Zuidelijke kampioenen. Maar in elk geval hebben we genoeg vertrou wen in het Santpoort-elftal om het tot een goed einde te brengen. En T. Y. B. B? Velen sullen de Boys na de zware nederlaag Groote belangatelling in het fiaarlemache diatrict Run (PB.V.) Anderieeen (Ajax) Tooneel Zondag komt de patronaatstoo- neelclub ,JBt. Geneslus” voor het voetlicht met het allegorische tooneelspel .Ridder Maria, nus”. Dit vierdeelige spel is samengesteld door Pater Haar mans O.F.M. Door de jeugdige too neersten is met veel ijver gestudeerd, zoodat een vlotte ve: tolling verwacht mag worden „Marmonie” He fanfarekorps „Harmonie”, directeur J. K. Jongejans, kwam Hemelvaarts dag uit in de superieure afdeellng fanfare op het concours, dat gehouden werd in de Am. sterdamsche concertzaal. Door het corps werd een tweede prijs behaald met 541 punten. Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 18 Juni lederen Maandag en Vrijdag van 1112 uur op het Gymnasium, of schriftelijk met opgave van naam en voornamen van de(n) candidaat. datum en plaats van geboorte, laatstbezochte school, naam, beroep en adres van ouders en verzorgers. De rooster voor het examen, dat op 11 enl2 Juli gehouden wordt, zal aan de candldaten worden toegezonden. De school bevat een llteralr-hlstorische en een wis- en natuurkundige afdeellng; de splitsing valt na het 4e leerjaar. Nadere Inlichtingen en advies verstrekt gaarne de rectorMaandags en Vrijdags van 1112 uur of buiten de schooltijden aan zijn huls te Bergen, De Spar, Eeuwige laan 38. De Rector. J. hemelrijk. Voor het kranig werk van de leden betuigen wij allen gaarne onze erkentelijkheid. Nog grootere victories zijn te behalen. Dit zal een prikkel zijn om in de toekomst met enthou siaste toewijding de voetbalsport te beoefenen Alvorens te eindigen, willen we nog een wensch uitspreken; op een verjaardag Is dit gewoonte. Moge met aller medewerking de R.K.S.V. „Vitesse" een schoone toekomst tege moet gaan! GD, leden van „Vitesse”, kunt tot de ver wezenlijking van dezen wensch zelf zooveel bij dragen. Het gezegde: „De vereenlging zal zijn, wat de leden ervan maken”, vindt ook hier wel zijn terrein. Wanneer gij er voor waakt, dat in de vereenl ging zal blijven een goede spirit, dan run we ervan overtuigd, dat gij zelf voor 99% mede werkt dezen wensch In vervulling te doen gaan Metten Fictoor v v. Turnhout Drayer Kamer Kuiper Put v. Henschelen Rotteveel Leuven De Interlandwedstrijd Nederlandlersche Vrijstaat zet het competltlerad weer voor een Zondag stil. Alleen in Oost en Noord wordt de promotie-wedstrtyd voortgezet. Te Nijmegen ko men Quick en de Enschedesche Boys tegen elkaar in het veld. Verliest Quick dan is het practisch uitgeschakeld, zouden de Boys aan het kortste eind trekken, zoo staan de kansen voor Quick het gunstigst. Zulk geval is nocht op den uitslag noch op het verder verloop staat te maken. In het Noorden kan Sneek morgen eerste klasser zijn. Het behoeft slechts tegen Noord ster gelijk te spelen, om de plaats van F. V. C. in te nemen. Wij gelooven wel, dat het zoover komt. Voorheen burgemeester dijk, geïnstalleerd als Beemster, als opvolger f Afdeellng EL y Promotie 3e klasse. Steeds HoogerSchevenlngen. Afdeellng HL Promotie le klasse. QuickEnschedesche Boys se”. Geheel-volgens den geest van onzen voor zitter heeft de persoon gehandeld, die deze H Mis-intentie aldus vaststelde. Op het kerkhof rusten van „Vitesse” vrienden, die voor de ver- eeniging zooveel hebben gedaan. Op deze wtyze worden ook onze, overleden vrienden in dit feest betrokken. Last not least mogen wij hier niet vergeten onzen tegenwoordlgen Geestelijken Adviseur, den weleerw. heer Kapelaan A. G. de Boer Heeft deze op de eerste plaats gewaakt voor de geestelijke belangen van de vereenlging daarnaast is hij voor de oplossing van moei lijke kwesties en het beslechten van geschillen dikwijls als scheidsrechter opgetreden en heeft de vereenlging van advies gediend. Met diens objectieven kijk op zaken, die voor de vestiging van een juist oordeel noodlg is. is de vereenl ging aan dezen geestelijken leider voor zlin ar beid veel dank verschuldigd. Het is ons een behoefte ten slotte hun een woord van harteltyken dank te brengen, die „Vitesse” in X verleden bij haar werkzaamheden en haar flnancleele zorgen behulpzaam zijn ge weest. Zoo zijn wij dan gekomen tot de prestaties die de spelers van „Vitesse” in deze jaren heb ben geleverd. Vooraf een enkel woord over het leden-aan- tal. Het aantal leden is in deze jaren nogal aan schommelingen onderhevig geweest. Naast tij den van bloei heeft de vereenlging ook die van inzinking gekend. Momenteel staan ongeveer een 55 leden Ingeschreven. Vanaf de oprichting speelde „Vitesse” in de derde klasse DH.VA In 1924 trad ah kampioen van deze klasse uit het strijdperk en promoveerde naar de tweede klasse D.H.VR Vier jaar later, in 1928. kwam de promotie tot de eerste klasse D.H.V.B. In 1931 de overwin- tiing, die de overgang naar de tweede klas R.KJF. tot stand bracht. Voorwaar een schoone climax! reeds kansloos achten, doch dezen dienen niet uit het oog te verliezen, dat iedere ploeg wel eens een off-day heeft en al was dit niet in alle opzichten het geval met de Boys, we heb ben Drayer c.s. dikwijls veel beter gezien. Trouwens de wisselvalligheid van het voetbal heeft al meer dan eens tot verrassende uit slagen geleid en het zou ons niets verwonderen wanneer dit ook morgen het geval is. Reit is dat we een‘zeer Interessante partij voetbal mogen verwachten, want h nederlaag voor een der partijen bezorgt haar een achter stand op Mulo. Zoowel Santpoort als T. Y. B. B. hebben er thans één gewonnen en.één verloren, zoodat de winnaar van morgen volop in de running blijft. De „competitie om het kampioenschap van Nederland is op zoodanige wtyze begonnen, dat we een Interessant tournool mogen verwachten. Reeds hebjsen drie wedstrijden plaats gehad en gezien de uiterst faire en zeer goede kampen gaat van dit tournool een groote propaganda uit voor de Roomsche sport. En dat is naast de hoogste sportieve eer toch de bedoeling. Propaganda voor de Roomsche voetbalbe- weging kan men o. 1. niet beter doen dan op deze wijze, waarbij alle deelnemers zich tot het uiterste Inspannen en elkander op zuiver eer lijke manier de overwinning trachten te be vechten. We hebben thans twee kampioens-wedstrtyden in het Haarlemsche district achter den rug en nu zien we met nog grooter belangstelling den eersten thuiswedstrijd van T.YB.B. tege moet, vooral ook omdat het tegen Santpoort gaat, welk elftal zoo verrassend goed van stapel is geloopen, en al hebben dan ook Sambeek en zijn mannen Donderdag JJ. van Hello verlóren, zij behoeven nog geenszins aan het resultaat 18 <Je Eedelachtb. heer P. Kikkert, van de gemeente Koe- burgemeester van de de Geus -Van wljlen den heer w. Zooals dat gebruikelijk i_ noemde burgervader vanaf benoemd de heer J. Middendorp, leeraar die school met 18 van de 19 stemmen. Tot onderwijzeres aan de Tuindorpschool wordt benoemd mej. F. Hetyman, onderwijzeres te Alkmaar. Bij de rondvraag dringt de heer Van Loo et met klem op aan, om alle pogingen aan tg wen den desnoods gaat het geheele college naar Den Haag dat de omrastering van de duinen zoo spoedig mogeltyk ongedaan gemaakt wordt. Na nog enkele op- en aanmerkingen van min der belang wordt de vergadering gesloten. Wanneer ik thans het woord tot den heer Kikkert richt dan doe ik dit als loco burgemeester. U hebt uw benoeming als burge meester ontvangen, en ik hpop, dat u het werk, dat deze taak u oplegt, moogt verrichten voor het welzijn van dezen moolen polder. We leven in zware tijden. Overal, in eiken tak van be drijf ondervinden we decrisis-invloeden. Om enkele, en wel de drie grootste takken van "bestaan hier in deze gemeente te noemen neem ik de veehouderij.~den landbouw en den tuin bouw. De landbouw ondergaat een groote in zinking. Ook~ de veeteelt en tuinbouw rijn zeer ernstig getroffen. De uitkomsten zijn zeer Slecht te noemen. De drie hoofdbedrijven staan er zeer crltlek voor. Dit kan ook niet ongemerkt aan de andere ingezetenen voorbijgaan. Moge spoedig de wind weer uit een anderen hoek waaien. De taak die u. geachte burge meester, staat te wachten zal zwaar zijn. Er zal veel van u worden geélscht. Ik twijfel er niet aan, of u zult het algemeen belang dienen met alle krachten die u ten dienste staan. De lente doet alles weer zoo mooi bloeien. Mogen we in de lente een beeld zien van de toekomst van de Beemster. Moge het u en uw gezin goed gaan, tot zegen van deze ge- meenteiiHiermede installeer ik u als burge meester van deze gemeente. Men schrijft ons: Alles wat wjj hier op aarde doen Is slechts *n middel om te komen tot het einddoel: de eeuwige aanschouwing Gods in den hemel Dus ook onze.arbeid en ook.... onze ontspanning moeten op dat doel gericht zijn. Iedereen weet nu het antwoord op de vraag: Waarom een katholieke sportvereefilglng? Alhoewel AR.C. zorgt, dat onze katholieke jongens hun ontspanning nemen In een echt katholieke sfeer, doortinteld van echt room sche blijdschap, vereenlgt zij ook van ttyd tot tijd haar leden in het kerkgebouw, om door het bijwonen van het H. Misoffer en bet ge zamenlijk communiceeren Gods zegen over het geesteltyk en tijdelijk welzijn der leden af te smeeken. Tevens een prachtige uiting van saamhoorigheld en eensgezindheid! Met elkaar voor elkaar! Het zal we! overbodig zijn van deze plaats alle A.R.C.ers aan te sporen Zondagmorgen om half 8 in de Jozefkerk op den Singel aan wezig te zijn. Wty verwachten, zooals altijd, alle ledenl Bargeel. Stand. Van 4. 5 en 6 Mei dertrouwd: J. de Vrij en D. S. Buijs; H Nty- W. Th. J. Kocht Gemeenteraad De raad vergaderde Dins dagavond. Voorzitter was burgemeester Dries sen. Onder de Ingekomen stukken was een ver zoek van Gebr. A. en N. Hommerson en Co. en C. M. Vermolen om van 1321 Augustus 1932 deze gemeente te bezoeken met drie Amen- kaansche attractle-inrichtlngen. Waar de raad heeft besloten tot afschaffing van de kermis, meenden B. en W. afwijzend op dit verzoek te moeten beschikken, waarmede ae raad zich vereenigde. Tot leden der commissie van schatting dei waarde van eigendommen vau het grondbedrtyi werden benoemd de heeren R. N. van Os, J. J Verfaille en H. van Pelt. Na een kleine opmerking werd vastgesteld een verordening op het beheer der gemeente bedrijven. Deze verordening was eenlge malen door Gedeputeerde Staten teruggezonden. De Heldersche Melkoentrale huurde van de gemeente voor haar bedrijf een gebouw, waar voor zij thans 14.— per week aan huur taalt. Zty verzocht aan den raad thans heerschende crisis vermindering huurprijs. De raad besloot om dezen te verminderen met ingang van 1 Mei 1931 en te brengen 12.per week. Met het oog op de ontwikkeling van- en het verkeer te Huisduinen, komt het B en W. ge- wenscht voor, dat wordt overgegaan tot aanleggen van de geprojecteerde H. W. Mes- dagstraat. De aanlegkoaten van deze straat worden geraamd op 13000 inclusief de riolee- rlng. Hierbij komt nog een bedrag van 2359 voor leidingen van gas, water en electrlciteit. De heer Van Loo (V.D.) waarschuwt voor deze uitgave, ornaat deze heer meent, dat, we gens bet steeds afnemen van het strand, Huis duinen niet voor- maar achteruit zal gaan. En dit nog des te meer, nu het Departement van Oorlog de duinen in de JhmlddelUjke nabijheio Huisduinen geheel heeft afgesloten en er zoodoende geen duinen, maar straks ook geen strand meer zal zijn. Verschillende sprekers weerleggen sprokene van den heer Van Loo en toekomst van Huisduinen niet zoo somber in. De heer Kraak <8 DA.P.) dringt er op aan. dat bij de aanbesteding van werken een bepa ling in de bestekken wordt opgenomen, dat zoo veel mogelijk werk'ieden uit -de gemeente te werk gesteld zullen worden. Tenslotte werd het voorstel tot aanleg van de H. W Mesdagstraat te Huisduinen aangeno men met 18 stemmen. Tegen was de heer Van Loo. Vervolgens kwam in behandeling een voor stel tot het verleenen van een voorschot aan de Woningstichting voor den bouw van 84 wonin gen en tot verkoop van grond. Het 'wuwvoor- schot bedraagt 195834.88 en het grondvoor- schot 31190.—. te zamen 227024 88 Waar bty Woningstichting op 14 Januari 1932 het aantal woningzoekenden ruim 200 bedroeg acht het college den bouw van deze woningen n^odzakeltyk, des te meer waar het particulier initiatief ten aanzien van den bouw van goed- koope arbeiderswoningen in gebreke blijft. Na een uitvoerige discussie werd tenslotte het voorschot met algemeene stemmen goedge keurd. e De raad besloot als antwoord op een circu laire van Ged Staten omtrent de pensioenbij dragen op de jaarwedden van Burgemeesters. Se cretarissen en Ontvangers, te berichten, dat, mocht er korting op de pensioenbijdragen op de wedden en loonen van het andere personeel in dienst der gemeente worden geheven, deze ook moet worden toegepast op bovengenoemde functionarissen. Tot directeur van de Zeevaartschool wordt Naast nog een enkele ontmoeting voor de gewone competitie vraagt de promotie-compe titie le klasse van den D.H.VR. weer bijzon dere aandacht. Sinds de vorige week is er wel wat veranderd, maar wederom is gebleken, dat het krachts verschil al zeer klein is. Zoo verloor Purmerend met 32 van The Victory en won Santpoort II met dezelfde cij fers van P.V.C.B. Dit laatste viel ons van P.V.CB. tegen en ook de nederlaag op Hemelvaartsdag tegen Vlctrix (ook al met 33) heeft de eerste klas- sers een stuk achterop gebracht. Vlctrix heeft zelfs nog een kansje gekregen en we mogen aannemen, dat zij dit hardnekkig zullen verdedigen. Maar Santpoort n maakt oJ. momenteel de onderstaanden stand mejjer en M. H. Moorman; en M. v. d. Laan; A. 'de Boer en F. Post; H. A Ran en J. C. Latjes. Getrouwd: A. v. Tour en 8. Klupper; H. Hoogland en E. Ch. Vries; J. H. Treffers en A. Zwierstra; A. Harrebomée en J. J. v. Gijn: K. Klein en V. Hoornsman. Geboren: C. A de Graauw—Heijblok E v. d. Heyden—Swets d.; W. Seijbel—Kaal d.: A. KwartMarsman d.; J. W. Visser—Buite laar z. Overleden: C. J. de Jager, 64 j.; P. Delver 65 J. Een feestcommissie werd geïnstalleerd Bij het feest behoorde ook een artikel in de sportrubriek. Ziehier de considerans, welke tot bet schrij ven van dit artikel aanleiding gaf. Het ligt niet in onze bedoeling een uitvoerig overzicht van de voorbije jaren te geven. Slechts enkele punten, die inzonderheid vermelding verdienen, willen we terloops memoreeren en daaraan enkele beschouwingen van onzen kant vastknoopen. Aan billijke elschen van recht vaardigheid meenden wjj te kort te doen, als we hier niet zouden vermelden de namen van hen. die zich bij de totstandkoming der ver een 1 ging in zoo ruime mate door hun verdien stelijk werk hebben onderscheiden. Daarom hebben wij in dezen rondblik ook een beschei den plaatsje voor ben gereserveerd. Zondag, den 8sten Mei 1932, wordt dit twee de lustrum bestaan van „Vitesse” op feestelijke wijze gevierd. De juiste datum is dit niet Art. 3 van de statuten van de R.K.S.V. „Vitesse” luidt: ,De duur der Vereenlging is bepaald op negen en twintig jaar en elf maanden, te rekenen van den dag der oprichting, den llden Mei 1932”. Vanwege de viering van het Pink sterfeest op den 15den Mei werd aan de feest commissie. zonder koninklijke dispensatie, het buitengewone privilege verleend den datum van dit lustrumfeest eenlge dagen te vervroegen. Uit het in 1923 reeds bestaande R. K. Jon- genspatronaat „St. Aloysius” werd de sport vereniging „Vitesse” als een onderafdeeling van dit patronaat opgericht. Het moederhuis blijft het patronaat. De onderlinge verstand houding en saamhoorigheld tusschen dit moe derhuis en de sportvereniging zijn, of wi) zouden ons zeer vergissen, in de afgeloopen jaren tot aller genoegen van prttigen aard ge weest. Dit contact in de naaste toekomst nog meer te versterken is de dringende plicht van allen, die het met X welzijn van de club ern stig meenen. Als iedere ander vereenlging, had ook .Vi tesse" zijn mannen, die het Initiatief tot op richting namen. Dat bU zulk een initiatief theo- rtische en practische moeilijkheden zich bij de vleet voordoen, weet een leder, die een dergelijk plan hebben uit te werken. In zulk een plan ligt een perspectief van werkverschaffing in den meest verscheiden vorm opgesloten. Maar, nil sine labor! Dat zouden as aan de weet komen. Wie waren die ,3e"? Kapelaan J. J. A Starrenburg, thans leeraar aan het Seminarie .Rageveld”. Tot de ver wezenlijking van dit plan heeft deze geestelijke leidsman zich veel moeite en arbeid getroost Aan hem komt de eer toe het fundament van dit gebouw te hebben gelegd. Van de leeken, die den geestelijken leider bij diens werk hielpen, mogen we op de eerste plaats noemen den heer W. Groot, onzen tegen woordlgen voorzitter. U moet Willem zelf maar eens hoorn, hoe zij in X begin in noesten ar beid als paarden hebben moeten werken. En eenmaal tot de waardigheid van den preslden- tieelen fauteuil verheven, zit hij daar ook niet om sigaartjes te rocken. Integendeel, met den groei van de vereenlging namen ook zijn werk zaamheden toe. Een woord van bijzonder waardeering dient ook te worden uitgesproken voor het vele werk dat de heeren bestuursleden F. Tromp en P Bakker vanaf de oprichting hebben verricht Meer In X bijzonder zag zich de heer F Tromp belast met de zorgen voor de geldlade terwijl de heer P. Bakker, angstvallig zouden we dur ven zeggen, zorg droeg, dat de verschuldigde penningen op tijd btnnen kwamen. Hun werk zaamheid strekt zich Inderdaad veel verder uit De groote ontwikkeling, die de vereenlging In de afgeloopen jaren heeft gehad. Is zeker voor een belangrijk deel te danken aan de energie en groote toewijding, waarmede deze drie func tionarissen ook in moeilijke omstandigheden hun taak hebben vervuld. In verband hiermede willen we nog X volgende aanstippen De H MIs op 8 Mei wordt opgedragen tot Intentie van de levende en overleden leden van „Vltes- morgen vermeldt P.V. C.B.—Purmerend en The Victory—Vlctrix In den laatsten wedstrijd beteekent het de laatste kans voor de Haarlemmers en wanneer Vlctrix mocht verliezen, wordt promotie vrij wel uitgesloten. Vlctrix zal zich dus wel tot het uiterste Inspannen. Wanneer Purmerend er In slaagt In Amster dam van P.V.CB. te winnen, dan stijgen de kansen enorm, want in de beide retteerende thuiswedstrijden zit nog wel winst voor de Pur- merenders. Gezien de teleurstellende resultaten van P.V. C.B. in de belde laatste wedstrijden, achten we een kleine zege voor Purmerend zeer goed mo- gelijk. - te wanhopen, want de nederlaag was tenslotte Allereerst wil ik u dan. aldus spreker, namens de raadsleden van harte fellciteeren met uw benoeming tevens mevr. Kikkert, kinderen en famlieleden. De loco-burgemeester, wethouder H. Zijp, heeft den toestand dezer gemeente reeds vol doende uitgelegd, waarom ik geen verdere uit eenzetting daarvan wil geven. Gedurende 60 jaar heb ik hier zelf gewoond, en ken dienten gevolge den toestand weL Er waren tijden waarin de ingezetenen laag waren aangeslagen in de belastingen, waarin het regeeren prettig ging Misschien is het niet goed geweest voor de gemeente, dat men toen wat te zuinig heeft gedaan, doch wie l^d ooit zulk een inzinking verwacht Ik hoop dat uw jonge kracht, uw gezin, veel geluk moge genieten in deze ge meente, dat u bereid zult zijn mede te werken tot verbetering van dezen toestand. Spr. besluit dan met den wensch, dat de nieuwe burge meester een zegen moge zijn voor deze ge- meente. Wema werd de openbare^ raadsvergadering be- wegens de van Het internationale schermtournool, te Ko- enhagen gehouden, werd gewonnen door De- -emarken. Daarna volgen Oostenrijk en Dultschland. De gedetailleerde uitslagen tuiden: Neder land—Zweden 106, Oostenrijk Zweden 10—6, DultschlandNederland 108. Denemarken Zweden 133. Oostenrijk—Nederland 134, OostenrijkDultschland 106, Denemarken Nederland 133. Denemarken-■Dultschland 124, DultschlandZweden 88, Denemarken —Oostenrijk 97. Groep B: T. Heynls. Alkmaar. 214 pt. le pr„ P. Druif, Spanbroek, 3 pt 2e pr., R. Strijbls, Harenkarspel, HA pt, C. Mink, Warmenbui zen, 0 pt. Groep C: D. Weisenborn, Alkmaar, 2% p. le pr P. Kleve, Haarlem. 3 pt 2e pr.; B. J. Njjhuis, Amsterdam, l’A p., C. Moerbeek, War menhuizen, 0 pt Groep D: G. van Amstel, Alkmaar, 3 p. lepr„ J. Been, Amsterdam. 1% pt. 2e pr., H. Booty, Alkmaar, 1H pt, W. Vlam. Wannenhulzen, 1 p. De wedstrijd had een vlot en prettig vefloop, zoodat VW ook dezen keer weer met genoegen kan terugzien op dezen door haar georganl- seerden schaakdag. Kaldenbach De Jong Schoort Visser Gerrits Schiebroek P. Njjssen Smit D. Ntyssen Sambeek Kochse Nu ik benoemd ben tot burgemeester van deze gemeente, past het mty eerst een woord van dank te richten aan H. M. de Koningin, die mty deze benoeming heeft gegeven. Verder aan de raads leden van de Kroon, die deze benoeming bevor derd hebben. Als nagedachtenis aan mtyn voor ganger, burgemeester de Geus, wil ik Xi enkel weemoedig woord spreken. Ik hoop, dat zijn ziel rust moge hebben (bty het uitspreken van deze laatste woorden verheffen de raadsleden zich van hun zetel». In de eerste plaats richt ik dan verder een woord van dank aan den loco-burgemeester Ztyp voor de zorg, waarmede hij het bestuur heeft geleld in de laatste tijden en voor de keurige wtyze, waarop hty mty heeft geïnstalleerd. Ook ik ben mty bewust, dat de tijden slecht ztyn, evenals dat het geval was in mtyn vroegere gemeente Koedijk. Ik weet, dat de zaken mtyn volle belangstelling moeten hebben, en ik zal ook mtyn/best daarvoor doen. Maar tevens doe ik ook een beroep op de leden van het college van B. en W. en den gemeenteraad, want mty wacht een zware taak. Ik kan u de verzekering g ven, dat allen bty mty een welwillend oor zul len vinden. Ik verklaar tenslotte plechtig, dat Ik alle be langen van de Beemster zoo goed mogelijk zal behartigen, en hiermede aanvaard ik mtyn ambt als burgemeester dezer gemeente. Vervolgens kwam in behandeling punt 3 der agenda, nJ. bet benoemen van een ambtenaar van den burgerlijken stand. De raad ging tot stemming over; met algemeene stemmen werd de nieuw-benoemde burgemeester als zoodanig gekozen. De burgemeester bedankte vervolgens de raadsleden voor het vertrouwen in hem gesteld en verklaarde zich gaarne bereid deze benoe ming aan .te nemen. Vervolgens wenschte de heer H. Wagemaker, als oudste lid van den gemeenteraad, een enkel woordje tot den burgemeester te richten. De aangifte van leerlingen voor bovenge noemde school zal bty het Hoofd dier school in het gebouw in het Vlctoriepark kunnen plaats hebben op DINSDAG 10 MEI e.k, van 24 uur namiddags. Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1932. Leerlingen worden toegelaten -voor zooveel er plaats beschikbaar ia Om tot de school te kunnen worden toege laten moeten de kinderen op den datum der toelating (1 Augustus 1932)6 Jaar oud ztyn en volgens een door den schoolarts en het hoofd der school ingesteld medisch-paedagogisch on derzoek voor plaatsingen op de school in aan merking komen. Het schoolgeld loopt van f 3.tot f 127 50 per kind. Het wordt berekend naar het inko men en in verband met de gezinssterkte. Bty een belastbare som van f 900.of minder is geen schoolgeld verschuldigd. GAoortebewtys of trouwboek je der ouders) en. voor zoover de kinderen de koepokinen ting hebben ondergaan, het vacclnebewtys, moeten worden medegebracht. De ouders of verzorgers der leerlingen uit andere gemeenten ztyn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebestu ren van hun woonplaats. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA Secretaris. ALKMAAR, 7 Mel 193X d. Meu’en (HRO.) Weber (AD.O.) Pauwe (Fetyenoord Volders Lagendaal (Ajax) (Xerxes) Handelsonderwijs te Alkmaar Aangifte van leerlingen voor de Handels- school te Alkmaar dient vóór 19 Juni ar te geschieden bty den Directeur en wel mondeling op Dinsdagmiddag van 3 tot 4 en op Donder dagmorgen van 10 tot 11 uur in het schoolge bouw aan de Doelenstraat, hoek Nieuwe sloot, óf schrifteltyk met vermelding van volledigen naam en geboortedatum van dein) leerling, adres van de ouders of verzorgers, laatstbe zochte school en de klasse van de Handels- school waarvoor toelating gewenscht wordt. Voor leerlingen buiten Alkmaar wonende, moet ook aangifte worden gedaan bty het ge in eentebestuur van hun woonplaat^ Yellow Black Boys niet van den schrik bekomen, nog zit de onverwachte 50- nederlaag de supporters in de beenen of reeds een week later komen de Santpoorter kam pioenen bty Geel Zwart op bezoek om hun eclatante zege te bevestigen en daarmede de suprematie van het westen te behalen gesloten en voerden -nog verschillende andere personen het woord. De heer C. Fok. dijkgraaf van het Water schap, voerde na de openbare raadsvergadering het eerst het woord, verwelkomde burgemeester Kikkert namens het Polderbestuur en sprak den wensch uit, dat de samenwerking tusschen het gemeentebestuur en het Polderbestuur ook onder leiding van burgemeester Kikkert uit stekend zal ztyn. De heer P. Bakker vroeg burgemeester Kik kert ook vooral een open oog te willen hebben voor de belangen der tuinbouwers, die in deze gemeente zeer talrtyk ztyn en thans een btyzon- der moeilijken tijd doormaken. Pastoor van Leipslg voerde het woord namens de katholieken van Beemster, wenschte burge meester Kikkert geluk met ztyn intrede in deze gemeente en hoopte, dat ztyn bestuur onder Gods zegen tot in lengte van dagen goede 1 vruchten moge dragen. Burgemeester Cramwinkel van Purmerend heette den heer Kikkert welkom als burge meester van de grootste buurgemeente, met welke gemeente de Beemster zulke groote be langen gemeen heeft. Burgemeester Metyndersma van Schermer horn die in tegenstelling met den vorlgen spreker de vertegenwoordiger is van de klein ste naburige gemeente zegde, dat het hem leed deed, dat de heer Kikkert is heengegaan als burgemeester uit X Kanton Alkmaar. Waar het noodig was hoopte burgemeester Metynders ma met de gemeente Beemster echter steeds een prettige samenwerking te zullen vinden. Burgemeester Kronenburg van St. Pancras deed het heel veel leed, dat de heer Kikkert hem als buurt-ambtgenoot was ontvallen. Spr. feliciteerde de Beemster met zoo’n burge meester en twtyfelde er niet aan. of de ge meente zal spoedig trotsch ztyn op haar burge meester. De heer G. Veen sprak als oudste dér hoof den van de O. L. scholen en beval bty den nieuwen burgemeester de belangen van het onderwijs bijzonder aan. De heer Jac. Poel. lid van het bestuur van de R.K. bijzondere school, sloot zich namens het bestuur en de Eerw. Zusters van die school daarbij aan en beval in het bijzonder ook de belangen van die school bty den nieuwen bur gemeester aan. De gemêente-secretaris, de heer W. Mole naar, zeide den burgemeester alle medewerking toe. De heer 8. P. Groothutyzen sprak als voor zitter van den R.K. Volksbond namens de R.K. werkheden en hoopte, dat burgemeester Kik kert een man voor allen zou ztyn, opdat allen een voor hem zouden ztyn. Burgemeester Kikkert sprak hierna nog een kort slotwoord. Met den wensch. dat al onze verlangens in vervulling mogen gaan, werd de bijeenkomst daarna gesloten. Aan leder werd daarop de gelegenheid ge boden den nieuwen burgemeester te comphmen- teeren. Burgert, stand Geboren: d. van H. Har sen—van der Dutyn—Schoutend. van M. E. v. BladelLochthofen; z. van J. VisserLammen, z. van C. A. GraaywHeenblok. Gehuwd: A. v. Tour en 8. Klupper; H. Hoogland en E. Ch. Vries; J. H. Treffers en A. Zwierstra. _£hterledenCh. de Haan 71 jaar; J. Bins jaar; C. J. de Jager, 64 jaar. 4e klazee Ellstha—VYDO Op Hemelvaartsdag hield de Alkmaarsche Schaakclub V.V.V. haar traditloneelen schaak dag. Niet minder dan 59 spelers hebben elkan der ontmoet op de 64 velden. De uitslag was als volgt: HOOFDKLASSE. Groep A: H. W. Felderhof, Zaandam. 114 punt, le prtys; 8. T. Jansma, Zeist. 1H pt.. 3e prtys; T. de Jong, Haarlem. 114 pt.; G. Kroone. Santpoort, IK punt. Groep B: F. H. Spinhoven, Amsterdam. 3 pnt., le pr.; H. A Schmids, Driehuis-Velsen. 114 pht., 2e pr., B. Veenstra-Kulper, Den Hel der. 1 punt; J. C. Flsscher, Amsterdam, punt. Groep C: C. Misdom, Amsterdam, 2*4 pt.,le pr.; C. W. Spinhoven, Amsterdam, IK pt., 2e prtys; A C. de Groot, Zandvoort, 1 pt., E. Kooyman, Amsterdam, 1 p. Groep D: J. G. van Burken, Alkmaar, IK pt.. le prtys, F. C. Laas, Alkmaar, 1 p., 2e pr., J. C. Reeders, Den Helder, K pt. EERSTE KLASSE. Groep A: H. den Har- tog, Amsterdam, 2K pt, le pr., G. Spinhoven, Amsterdam. 2K pt.. 2e pr 8. Velt, Amsterdam. 1 pt, T. M. van Beek, Amsterdam, 0 pt. Groep B: P. Verdonck, Zandvoort, 2 pt. le pr., J. Btyl, Amsterdam, IK pt. 2e pr., G. H. Lohman, Amsterdam, IK pt., M.’ Davidson. Amsterdam, 1 pt. Groep C: P. Hoekstra, Alkmaar, 2K pt le pr., J. Lissenberg. Amsterdam, 3K pt. 3e pr., C. Visser, Amsterdam, 1 pt., J. C. Fraenkel. Amsterdam 0 pt. Groep D: W. Jaarsma. Zeist, 2K p. le pr.. D. Appel Jr„ Alkmaar, 3e pr., A Zaunberger. Amsterdam. 1 pt.. B. Veltman, Alkmaar, K p. TWEEDE KLASSE Groep A: A Vader. Alkmaar, 3K p. le pr., G. Hey, Amsterdam, 2 p. 2o pr.; D, Duls, Zaandijk. IK p.. E. Poster. Amsterdam, 0 pt. Groep B: J. H. Marwlta, Haarlem, 2K p. le pr., E. de Waal, Alkmaar, 2 p.. 3e pr., 8. v. d. Molen, Alkmaar, 1 p. J. Noordenbosch, Am sterdam, K pt Groep C: J. Heynen, Helloo, 3 pnt le pr., A. van Vliet, Alkmaar, 3 pt. 3e pr., B. Leit- voet Zaandijk. 1 pt., G. W. Kock, Bakkum. 1 p. DERDE KLASSE. Groep A: P. de Vries, Bergen, 2 pt le pr., D. Appel Sr., Alkmaar, 2 p. 3e pr., A van Urk, Den Helder, 3 pt, P. de Groot, Warmenhuizen, 0 pt Nacompe title. 3e klasse A. Steen wijkHZC. Voor Zondag staat een Interland-wedstrtja op het programma, welke felteltyk oulten het gewone menu valt en dus niet de groote inte resse kan wekken, welke wty de laatste jaren bty dit soort wedstrijden gewoon ztyn geworden. Het is geen HollandBelgië, het ztyn geen Dult- schers, geen Denen, het ztyn geen Zwitsers, die komen. Het is een wedstrijd zonder verleden Het wordt een verkennen, meer niet En toen, als wty in onze herinnering terug zoeken, ont moeten wty reeds eerder een Holland—lerland- strtyd. Het was nu btyna acht jaren geleden op de Partysche Olympiade, dat onze Hollandsche ploeg, die tenslotte, dank zij den parttydlgen Franschen scheidsrechter, die liever het La- ttynsche Uruguay zag winnen, tegen de Zuld- Amerikaansche wonder-voetballers zoo eervol zou sneven, in een der eerste ronden Ierland ontmoette en met 3—0 versloeg. Die 30 is de eenlge maatstaf, dien wty dus de onderlinge krachtsverhouding zouden kunnen aanleggen, maar leder zal begrijpen, dat die allerminst meer waarde heeft. Van onze natio nale ploeg is het alleen^og v. d. Meu’en. die van het toenmalig elftal Is overgebleven en oox bty de Ieren zal er in menig opzicht wel veei ztyn veranderd. Wat HollandIerland dus brengen gaat is een verrassing, er valt weinig of niets van te zeggen. Toch is dat juist een interessante fac tor bty een wedstrijd, die, zooals hier een „nis- torie” mist. Moge de kefinismaklng met de Ieren een aangename, een mooie en vooral een nuttige ztyn. Natuurlijk winnen we graag, maar of het velen nu erg aan het hart zal gaan, als de Ieren aan het langste eind trekken, we ge looven het niet. Het is nu eenmaal geen Hol land—België. En als het bevalt, welnu dan kunnen we in het Jaarltyksche internationale menu ook de Londonderry-soep een vaste plaats geven. A etende komt-, de honger. Het Nederlandsche elftal, dat morgen in het veld komt, is, naar men weet, als volgt samen gesteld: is werd de nieuw be- tedStede'hwraWH °w Baar. terwtyl voorts-een comité ter begroeting aanwezig was. bestaande uit de notabelen van aL<eme7ïte’ den heer C Pok' «Wkgraaf van den polder, de Eerw. heeren pastoor A. v Leipzig, ds. Doorenbos, Hen- Pred., ds Kuty- pers, doopsgezin pred.. dr. J. P. Veenlng, notaris van Woerden en voorts verschillende andere vooraanstaande personen in de gemeente. Nadat de nieuwe burgervader door de kin deren van de R K. school met Jubeltonen was begroet, werd Z.Ed. op het kruispunt Hobreder- weg—Middenweg ontvangen door een groep ruiters van de L. R. .Reyart” en had voorts bty de boerderij van den heer Köhne aan den Middenweg, de ontvangst door het comité plaats. Nadat daar door het dochtertje van den heer Bömeman bloemen waren aangeboden en door den voorzitter van het comité. Dijkgraaf C Fok. namens de burgerij aan burgemeester en mevrouw Kikkert en hun kinderen het welkom was toegeroepen, ging de stoet, onder de jubel tonen van Beemsters fanfare naar de Mld- denbuurt. In den stoet merkten we o.a. op de Gym vereenlging Hercules, de R. K. Rtywlelclub „St Petrus”, de afd. van den R. K. Volksbond en vele andere organisaties en personen, terwtyl ook de kinderen van de noogste klassen der scholen met het onderwijzend personeel mee trokken. De stoet werd besloten met een lange rij auto's van de familieleden en belangstellenden uit de omgeving van burgemeester Kikkerts vroegere standplaats. Voor het raadhuis werd Z.Ed. toegezongen door de kinderen van de hoogste klassen der scholen, onder leiding van den heer Vink, terwtyl een 'dochtertje van den heer A. Tel hier even eens bloemen overhandigde. Voor zoover mogelijk was, vereenigden zich alle belangstellenden in de raadszaal. Behalve burgemeester en mevr. Kikkert met hun belde kinderen en vele andere familieleden, de belde wethouders der gemeente, de heeren Zijp en IJff en den voltalllgen gemeenteraad met secretaris, merkten we nog op de burgemeesters Cramwlnckel van Purmerend. Drost van Kwa- dtyk, Mlddelie en Warder, Steert van Ooster- huizen. Melndersma van Schermerhorn en Kronenburg van 8t. Pancras. Nadat allen hadden plaats genomen, werd de gemeenteraadsvergadering geopend door Weth. Ztyp. die daarop het woord nam voor net houden der installatierede. De belangstelling voor dezen wedstrijd is, mede in verband met het feit dat er op neu traal gebied niets te doen is, blijkbaar zeer groot, want het T. Y. B. B.-bestuur heeft het noodtg geoordeeld vóórverkoop aan enkele adressen te houden, waarvan reeds een druk ge bruik is gemaakt. Voor de Yellow Black Boys Is het morgen nog vanwege iets anders een gewichtige dag. De eenlge jaren heerschende terrelnkweslle is eindelijk opgeloet en thans wordt een nieuw complex terreinen geopend, dat met de beste sportvelden in Haarlem is te vergelijken. De Boys kunnen thans met hun nieuwe veld flink voor den dag komen en een groote pu blieke belangstelling verwachten. Het terrein ligt eenlge minuten voorbij het oude T. Y. B. B.-veld aan den Rtyksstraatweg en is met een hekwerk afgeschut. Van den weg af is dit heel goed te zien, dus komt men niet licht op een verkeerd veld. Moge de opening van het nieuwe T. Y. B. B - terrin gepaard gaan met een fraalën sportle ven strtyd. waarbij de sterkste zegeviert! De opstelling der elftallen is: «I 11 I te VI H h b n

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2