Advertentiën B SS pe JOZO ABONNEERT II OP DIT BLAD Kijk hoe eens V S. Out KATHOLIEKEN ALKMAAR BERGEN BOEKBESPREKING FAILLISSEMENTEN N V KON NEDERLANDSCHB ZOUTINDUSTRIB BOEKELO. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR M. Outvan Diepen hun 25-jarige Echtvereeniging te her denken. BLOKKER Feestdagenbonnen PROVINCIAAL NIEUWS RECHTSZAKEN BEEMSTER KANTONGERECHT TE MoKÏEEpT. - Mondelinge uitspraak 6 Mei 1932 van van M, la en kinderen HERMAN ZNOELIEN JAN (geraffineerd Jodiumhoudend tafel- en keukentent). Den 23aten Mei hopen onae ge liefde Ouders Wielersport Zondag had alhier een wieler wedstrijd plaats, uitgeschreven door de federatie var wielerclubs In Noord-Holland, om het club- kanploenschap van den weg over een afstand var plm. 80 KM. Aan den wedstrijd namen elf amateur-teams ded. Gereden werd tweemaal de afstand Mld- deijaeemster, langs den Middenweg, naar Aven- hom over Ursem naar Alkmaar, terug door de Schermer over Schermerhorn langs den Jlsper- wef naar Middenbeemster. De uitslag was als volgt: 1. Bataaf, 2 uur 18 mln. 30 sec.: 2. Germaan, 2 mr 19 min. 15 sec.; 3. Excelsior, 231.14; 4. Ulyius 2.21.52; 5. Champion 2.22 27 8. Adelaar, 2.2338 7. Germania. 2 25.43 8. Olympia. 2.28.58; 8. Gazelle. 2.29.45; 10. OnderL Genoegen, 2.33.47 en .1. D.T.S., 234.20. BOEKAANKONDIGING. Nederlandsche Algemeene Encyclopae dic. Kleine Uitgave, bewerkt naar Brockhaus. 6e Aflevering. Scholtens ti Glltay. Amsterdam. Aflevering 6 van deze goed bruikbare kleine Encyclopaedic. waarin men zelfs we noemen maar een voorbeeld In 1 kort de geschie denis van de briefkaart vinden kan. loopt van het woord Brazilië tot Capadox (bis. 161192) en bevat, behalve een duidelijke kaart van Bel gië en Luxemburg, een losse bijdrage met Illu straties uit Ned. O.-Indlë, woningbouw In ste den en dessa's en afbeeldingen brengend van de meest beroemde tempels uit den O.-L Ar chipel. Dekenaat» wedstrijd. Zondag werd op het terrein der R.K.V.V. de Blokkers een wedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen bestaande uit de beste spelers uit het Dekenaat Hoorn. De match werd geleid door scheidsrechter v. d. Broek. Uit deze elftallen Wit en Geel-zal het definitieve dekenaatselftal gekozen worden. In de jury zaten de volgende scheidsrechters: A. 8. Blzot, C. Sjjm, Entlus, Oudejans en Fi lippi. Op het terrein waren o.a. aanwezig burge meester H. Oostveen, dr. 3. 3. Barnhoom en vele bestuurderen uit den omtrek, terwijl voorts een groote menigte den zeer spannenden wed strijd gadesloeg. Daar het niet om het puntenaantal doch om het spel ging, heeft men kunnen genieten van de bijzondere prestaties, waaruit bleek, dat er In West-Friesland waarlijk prima spelers zijn en ook keepers, vooral deze laatsten vertoonden verbluffende staaltjes. Het was zeer te betreuren, dat reeds enkele minuten na den aanvang een vrij ernstig onge val plaats had. De speler N. Besseling (Blokker) kreeg een zoodanlgen trap, dat hij op advies van dr. Barnhoom naar het SL Jansgasthuis moest worden vervoerd, alwaar bleek dat hij zijn voet boven den enkel gebroken had. De met veel enthousiasme gevolgde wedstrijd werd door het elftal „Wit” gewonnen met 31. Na afloop vereenlgden allen zich In het Patro naat aan een lunch en bleef men nog lang zeer gezellig bijeen. De definitieve uitsla gbetreffende het samen gestelde elftal zal spoedig bekend worden ge maakt. De op heeterdaad gesnapte Twn- nelpeddelaar. Wegconsumenten per rijwiel behoeven bij den tunnel aan den Bergerweg te Alkmaar heusch geen gljntjes uit te halen, want één rijbewe- glng voorbij het afstapbord en ze zijn er gloeiend bij. zooals op 30 April de bakker JA. uit Bergen gewaar werd, toen hij na slechts even voorbij het waarschuwingsbord zijn fiets gebruikt te hebben, door den aan de andere tunnelzijde staanden agent Staats werd ge snapt *en bjj aankomst het tradltloneele ge dachtenisprentje In ontvangst kon nemen. Hl] werd echter heden nog met groote considera tie behandeld en slechts veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen, hoewel de aandeelen momen teel staan genoteerd op 8 pop of 8 dagen. Maar onze bakker was een diplomaat en geen bulle bak en dat geeft een belangrijk verschil van appreciatie. Amen. Run dankbare JEANETTE BIJTJE ANNA JACOB. Bergen, Mei 1932. De mysterieuze rischauto G. No. 8175L Een 24-jarig vischkoopman te Egmond a.Zee, genaamd Arte G„ die zich volgens de eischen des tijds in het belang van een reëele en vlugge bediening zijner cllenteele van een vrachtauto bedient, werd door de politie te Schoor! in zijn klompen geschoven, dat hij In den nacht van Zondag 13 Maart aldaar was opgemerkt met zjjn grommenden vlschwagen op 'n moment, dat achter, nummer en letter niet voldoende waren verlicht. De heer G. echter, voor dit feit vorige week terecht staande, protesteerde krachtig tegen deze, z. 1. lasterlijke aantijging, en be weerde pertinent, dat hij gedurende nacht en uur in de dagvaarding genoemd, zich In zijn ledikant „verdekt" had opgesteld en niet als een soort „vliegende Hollander'1 met zijn vlsch- Het kruikje dat in t water stek, tot het plots in stukken brak. Eeu 24-jarige tê Amsterdam gedomicilieerde vrachtauto-chauffeur. genaamd G. J. 8.. wiens rijbewijs reads 1 December 1931 ongeldig was. bleef ijskoud zijn betrekking waarnemen, tot op 30 Maart te Hello de gemeente-veldwach- ter Geertsma aan de pret een eind maakte De jonge man stond heden terecht en erkende nederig de formaliteit geheel te hebben ver geten. De kantonrechter vergat echter niet een veroordeellng uit te spreken en legde 6 boete of 6 dagen op. donderdag un 7—6 uur Verzilveren der Feestdazenbonnen la Gebouw Willlbrord, Oudegracht. Er mogen negen stuks bonnen wor den verzilverd. Het St. Een der getuigen 1 décharge verdacht van meineed. Op de zitting van 22 April werd een overtre ding van artikel 22 der Motor- en Rijwlelwet behandeld contra den 25-Jarigen expediteur Martlnus R. uit Wognum. die op 2 Maart op den Dijk te Alkmaar door hoofdagent Wijn berg was aangehouden wegens vervoer van stelgerhout op dusdanige wijze, dttt de veilig heid van het verkeer th gevaar werd gebracht Volgens door den heer Wijnberg gedane opme- tlngen staken groote houten juffers, in cpsu steigerpalen, afkomstig van „Westerllcht” voor en achter p.m. 2 M. 70 en 2.90 M. buiten den vrachtauto uit. En waar nog onlangs nabij de Friesche brug een jong meisje door een derge lijke roekeloos uitstekende lading ernstig was getroffen, achtte de hoofdagent het noodzake- Ujk, dat deze vracht werd afgeladen. De ex pediteur wenSchte dan ook aan dat ambtelijk bevel te voldoen, doch verzocht hieraan uitvoe ring te mogen geven bij het café van den heer de Boer, aan den Hoomschen weg, waartoe chef Wijnberg permissie gaf, na eerst zijn col lega Heijdentrijk met het toezicht te hebben hebben belast. Van deze aflading kwam ech ter niets, want de expediteur was zou vrij met zijn auto en zijn juffers de kuiten te nemen, na eerst het ambtsrljwiel van den agent Heij dentrijk te hebben overreden. Voor dit niet voldoen aan een ambtelijke vordering (art. 184 Strafrecht) werd alsnu nog eens afzonderlijk proces-verbaal opgemaakt, terwjjl bovendien nog tegen den heer R. na mens de gemeente Alkmaar een civiele elach zal worden ingesteld ter zake vernieling van het rijwiel, hierboven aangeduld. De niet verschenen chauffeur werd uiteraard ook niet zoo heel vriéndelijk behandeld. De hoofdagent Wijnberg mocht het door den heer ambtenaar uitgereikte pluimpje aan de Alk- maarsche politie op zijn kept steken, maar de Wognummer betaalde de vertering en werd veroordeeld bij verstek tot 25 boete of 25 dagen. Voorts bereikte hem een dagvaarding betref fende het hlervoren aangehaalde strafrecht- artlkeltje no. 184, om op 3 Mei voor den poli- b„ n. Haarlem, Kruisweg 72rood; 3. Komen, R.K., boerenknecht, n. Zandvoort. Burgr. En- gelbertsstraat 16; M D. Smit. R.K., dienstbode, n. Amsterdam. 3. M. Coenenstraat 181; R. E Coronel, geen, hulp 1. d. hulsh.. n. Huizen N.H.. Driftweg 117; E. Buis. NK, dienstbode, n. Eg mond a. Zee. Voorstraat 68; J. R. Koning, RK.. z. b„ n. Vllsslngen, a. b. H. M. Wachtschip: 3. H. van Dijk, RK„ tuinman, n. Egmond a Zee, Voorstraat 65; M. G. Clemens. R.K.. x b„ n. Haarlemmermeer. Lisserdijk 524; C. M. Kleef. RK, z. b„ n. Bloemendaal, Zomerzorglaan 44; G. A. M. Eiling. RK, x b„ n. Beverwijk, Kou- denhom G. M. en G. M. A. Landman, R.K x b„ n. Bussum, Brinklaan (Mariënburg)A. C. Nijman, R.K., x b„ n. Amsterdam, Merca- torstraat 2 huis; N. F. M. van der Lande. R.K x b„ n. Roermond. Pensionaat St. Salvator; A M. Goes. RK., x b„ n. Houten, Poeldijk 32; A. Zwart, O.C., z. b„ n. Alkmaar, Nassaupleln 8; P. Schouten, RK„ landbouwer, n. Abbekerk, C2; C. M. Winkelman, RK., religieuse, n. Ven- ray, St. AnnalKi 5; A. C. Tin, N. H. z.b. n. Alkmaar. Kennemerstraatw. 35; 3. M. Wenning R.K, xb„ n. 's-Gravénhage, Rusthoekstr. 13; W. Krist en echtg., R.K., arbeider, n. Woerden. Kromwijk 5; G. Schilder, R.K., dienstbode, n. Edam, Voldendam Rookersgr. 353; C. F. van Diest, R.K. z.b„ n. Rotterdam. Zlnkerweg 28b; H. Mol, D.G., arbeider, n. Abbekerk. Lambert- schoag, p.a. K. Boeder; A. C. Ottenbros. R.K dienstbode, n. Heerhugowaard, Rustenburger- weg 150; R. de Jager, N.H., reiziger, n. Soest. Kerkpad N.Z. 44; 3. M. A. A. L. E de Zwart, RK.„ xb., n. Haarlem, Zijlslngel 6; E. W Jongmans, R.K. arts, n. Amsterdam, Stadh- kade 82; M. C. Blaauboer, D.G., z.b. n. Castri- cum. Bakkum. Duin en Bosch; O. Jonker. N.H. reiziger, n. Helloo, Holle weg G 44; C. Konijn, R.K.. onderwijzeres, n. Oude Niedorp, Zrs. Ur- sullnen; M. Tromp, RK„ onderwijzeres, n. O.- Niedorp. Zrs. Ursulinen; J. C. A. M. Wagenaar. R.K.. z.b., n. Oude Niedorp, Zrs Ursulinen; C. J. van der Stap, R.K., religieuse, n. Uitgeest, pa. Zrs. Ursulinen; A. M. C. Woltering. R.K. xb„ n. Maassluis. p.a. Zrs. Ursulinen; J. W. M. Randshulzen, R.K. z.b., n. Boskoop, pa. Zrs. Ursulinen; A. Dekker, echtgen. T. 3. Idema, R.K.. z.b„ n. Oudorp N.H., Klevltetraat (nieuw bouw); W. Heslinga, D.G., hulp in de hulsh., tj. Aengwtrden. Heerenveen Fok 57; D. Haring- man. N.I., winkelbediende, n. Amsterdam. Usel- straat 18; C. J. Elfring, echtgen. W. Wierlnk. geen. xb.. n. Amsterdam, N. Z. Voorburgwal 228; A C. Roobeek, echtgen. Th. G. Ranzijn. R.K, x b„ n. Alkmaar. Ged. Baansloot 32a; A. E. Smit, N.H., n. Uitgeest. Middenweg 62; L. J. Glastra, geen, reiziger, n. Oudorp NU., Burgr., Bosstraat 32. Niet voor passagiersvervoer Ingericht. De 19-jarlge vast werkelooze los-werkman 3.' B. zou op 19 April te Alkmaar door den politie agent de Vries zijn gezien op den Nieuwlander Singel, zich voortbewegende op een rijwiel, waarvan op het achterspatbord in de bekende elegante houding, precies 'n zoutzak met me chaniek, een zijner kameraden was gezeten. Aangezien alzoo bedoeld rijwiel niet voor het vervoer van twee personen was Ingericht, maakte de heer de Vries proces-verbaal op te gen den bestuurder en deed hem daarvan later, want een wielrijder beweegt zich vlugger dan een zijn wijk bewandelend politieagent, van die bekeuring mededeeling. Door den overtreder werd echter de vorige week beweerd, dat hij absoluut niet op den N. Singel had gereden, zoodat verhoor van den niet-gedagvaarden ver balisant en uitstel der zaak tot heden werd gelast. Zulks echter met een ver van succes vol resultaat, voor^den heer B.. aangezien hij tot 6 boete of 6 dagen werd veroordeeld. Met alle eerbied gespreken, oewsn- vergeeflijke verkeersstommtteit! De 20-jarige volgeling van Rembrandt In het meer nederige genre van huisschilder Pieter M.. wonende te Alkmaar, bevond zich 27 April op het rijwiel te Bergen In de Kerkstraat, en had alstoen de onhandigheid een vóór hem rij denden automobiel rechts voorbij te rijden en dit nog wel, terwijl zich achter dien auto op zijn schitterenden motor in vol ornaat be vond de chef-veldwachter der gemeentel Com mentaar natuurlijk overbodig en blijft alleen over den overtreder van artikel 3 B van het Motor- en Rijwlelreglement te fellclteeren met het feit, dat hij slechts tot 5 boete of dagen werd veroordeeld. Regeeringscommissie heeft geconsta teerd, dat er in enkele streken van ons land 59f/»> 75% «M» 94#/« der schoolkinderen zijn behept met struma. Alleen ten gevolge van onvol doend jodium-gebruik. Wapen U daar tegen. Maak Uw spijzen klaar met Jozo! 10 cents per ponds-pak. Op .gevaarlijke kruispunten kan alleen kalmte redding brengen! Op 14 Maart jj. had te Uitgeest nabij „de Oojevaar” een aanrijding plaats tusschen twee vrachtautomoblelen. Als de vermoedelijke schuldige verscheen op 15 April de chauffeur M. v. E. uit Heemskerk voor den kantonrech ter, doch alstoen werd de zaak aangehouden, teneinde alsnog den wegens ongesteldheid af wezigen heer van Nunes en den gemeente-veld- wachter Bornebroek als getuigen te hooren. Dit verhoor had heden plaats en het bleek zonne klaar, dat de verdachte, hoewel komende van rechts, door te groote snelheid en on voldoende signalen op het gevaarlijke kruispunt aldaar de oorzaak was van de nogal hevige carambole en hij werd mitsdien veroor deeld tot 20 boete of 20 dagen. De toege brachte schade is zoo groot, dat hier de deur waarder wel in actie zal moeten komen. De verstrooide monteur. Niet alleen hoogleeraren en uitvinders la- boreeren aan de kwaal der vergeetachtigheid, ook chauffeurs kunnen daaraan sukkelen, aoo- als bleek uit de verschijning van den 36-jarigen monteur K.Ph. B. te Alkmaar, die op 25 April een te repareeren auto naar een smid had ge bracht en totaal had verzuimd aan het achter spatbord het letter-nummerbord vast te schroe ven. Dit identiteitsbewijs was wél aanwezig, doch lag doelloos In den wagen, 'n omissie, die den monteur ondanks diens betuigingen van leedwezen, op 4 boete of 4 dagen kwam te staan. Rectificatie. In ons nummer van Donder dag j.l. kwam onder deze rubriek voor een ultdeellngslijst van het faillissement van N V. Timmerfabriek C. v. Latum, ultkeering 231 Bestuur UK. B. B. Joseph, afd. Alkmaar. geroutineerd strafrecht-plelter In den persoon van mr. C. A. de Groot, die als een betrouw baar paladijn onmiddelltjk de noodlge maat regelen nam ter beveiliging van zijn cliënt, en wel door in verzet te komen tegen het bij ver stek door den kantonrechter gewezen vonnis, de onmisbare getuigen k décharge te verza melen en uitstel der behandeling van de po litiezaak te verzoeken tot na de definitieve uitspraak des kantonrechters, uitgebracht na de vernieuwde behandeling van de ten laste gelegde overtreding betreffende art. 22 M- en R.-wet als opposant tegen het bij verstek ge wezen vonnis. Deze verzetzaak liep dan heden van stapel en had voor een der getuigen k décharge, va der van den chauffeur, den 49-jarlgen aanne mer F. R. een zeer onaangenaam verloop. In flagrante tegenstelling toch met hetgeen door den verbalisant Wijnberg werd beweerd en was gerelateerd, verklaarde deze getuige k décharge, zouden de opgeladen steigerpalen slechts ten hoogste 35 centimeter bulten de bumpers van den vrachtauto hebben uitgestoken. Volgens op meting van den heer Wijnberg zou zulks niet minder dan 2 meter 70 centimeter zijn ge weest. Agent Heijdentrijk, die verklaarde voor het café de Boer bedoelde uitsteeksels even eens te hebben gemeten, kwam zelfs tot een lengte van 2 meter 85! Maar de hlervoren genoemde getuige k dé charge bleef echter pertinent bij zijn verkla ring volharden, waarop Ingevolge verzoek van den heer ambtenaar de verdere behandeling der zaak werd geschorst en door den kanton rechter proces-verbaal werd opgemaakt tegen den van meineed verdachten aannemer R. te Wognum. Dit proces-verbaal, op schrift gesteld door den waam. griffier, mr. Van Dijk, werd daarop door den beer R. Senior, na voorle zing, geteekend. De verdediger, mr. C. A de Groot, was hier bij tegenwoordig. In afwachting van het resultaat der door den rechter-commissaris mr. Ubbers te openen instructie, werd de verdere behandeling deze verkeersovertreding, waaruit bereids twee veel meer ernstige strafzaken werden geboren, voor onbepaalden tijd geschorst. koopt niet in winkels waar onnecBlUke lectuur of N. MalthusiaanscH- artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Stations boekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE wusten nacht wel degelijk te Schoorl had ge- reden. Ook had hij als toen een langdradige visite gemaakt bij een juffrouw, bij wien hij vlsch had verkocht en voorts was hQ in ge zelschap geweest van zekeren Wiebe Jonker, die zulkz persoonlijk aan den veldwachter had bevesaigd, mem Liebchen, was wilst Du nog mehr? Hoewel dus Arie G. heden met een gezicht als een onweerswolk den verbalisant een leu genaar noemde, hechtte de heer ambtenaar zijn volle vertrouwen aan diens mededeellngen. doch de “kantonrechter wenschte nu deze zaak tot in de finesses te ontleden en stelde de verdere behandeling opnieuw 8 dagen uit. Die eireusgrappen kunnen thans niet meer worden toegestaan. Een landbouwersbediende, Cornells v. H.. vroeger te Oterleek, thans inwoner der Vlc- torïestad. had de vrijheid genomen een paard te geleiden over den Boekelerweg van de ge in 'nte Zuid- en Noord-Schermer, terwijl hij zelf op een voortbewogen rijwiel was gezeten. Het transport van den hypplschen viervoeter werd daardoor wel belangrijk bespoedigd, doch in deze dagen van onrust op den rijweg, kan die wijze van paardenvervoer niet worden ge tolereerd en werd de strafbaar verklaarde land bouwer deswege veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen, tevens ter waarschuwing van de tal rijke andere overtreders, die zich nog altijd aan dit feit schuldig maken. Indien zij hun portemonnaie liefhebben, zullen zij van hun 90 cM. bedroeg, bleek slechts 17 jaar oud te zijn en dus nog by de strafrechterlijke kleu ters te behooren. Het valt niet te ontkennen, dat de edelachtbare heeren wel eenlgermate van schrik verbleekten bij dit gevaar der dreigende rechtsontwrlchtlng en de zaak werd oogenbllkkelijk aangehouden tot na afloop der „groote” menschenzlttlng. alhoewel deze uit drukking in verband met de lichaamslengte van het jonge mensch wel eenigszins contradic- tisch kon worden genoemd. W. B. en K. K. te Broek op Langendjjk, over treding Arbeidswet, de le geen straf toegepast; de 2e ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis. 3. de J. te Alkmaar, dronkenschap, ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. J. A. te Bergen. J de R. te. Castrlcum, W. 8. en J. A. te Helloo; M. v. E„ E. G. Z.. O. J. B. en G. M. J. te Heemskerk, J. A. B. te Limmen G. J. 8. te Amsterdam, O. v. H. te Oterleek. P M. B. te Zuid- en Noord-Schermer. M. 8. te Heemstede. H. B. te Wormerveer, J. de W. te Wijk aan Duin. W. Th. A. te Anna-Paulowna A. N. te Hensbroek. J. B. te Huurhugowaard. 3. v. G. te Broek op Langendljk, K. P. B„ P. M., J. H. V., J. B„ D. 8. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwlelwet, de le. 3e, 15e, 17e, 19e, 20e, 23e en 24e leder 4 boete of 4 dagen hech tenis; de 2e, 6e, 8e, 10e, 12e. 13e, 14e en 22e leder ƒ6 boete of 6 dagen hechtenis; de 4e ƒ2 boete of 2 dagen hechtenis; de 5e 20 boete of 20 dagen hechtenis; de 7e ƒ8 boete of 8 dagen hechtenis; de 9e en 18e ledei; 4 en 8 boete of 4 en 8 dagen hechtenis. A. D. te Bergen. A. M. te Limmen, A- O- te Egmond aan Zee, B. G. 3. H. te Doetinchem. A. J. K. te Wassenaar, G. P. en D. v. d. W. te Amsterdam. H. J. R. te Hugowaard. J. H-, J. V., A. A. B„ N. P. 8„ J. v. d. H„ W. K.. E. C. E„ J. B. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le 1 boete of 1 dag hechtenis; de 2e, 3e en 8e leder ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis; de 4e 5e. 6e. 7e. 9e 10e, lïe en 12e ieder ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis; de 13e en 14e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis; de 15e 1 boete of 1 week tuchtschool; de Me ft boete of 6 dagen hech tenis. Izgekomen personen over April 1932 C. J. der Lans, R.K. z. b„ Dorpsstraat 92, v. ambtshalve; J. Verkerk, geen, x b„ Meerweg 7, v. Amsterdam; R. ten Have, NB, winkelbe diende, Raadhuisstraat 6, v. Amsterdam; T. Wit, N.H., dienstbode. Witte weg 15, v. Oud- kargiel; J. Pieters, R.K., timmerman, Leo Ges- telwsg 10, v. Ursum; 8. Staude, EXi„ huishoud ster, Russenplein 5. v. Eindhoven; H. Schilder. R.K, landarbeider, Matth. Wiegmanweg IK v. Zijp»; C. Kossen, NB. huishoudster, idem, idem; C. A. Schagen. RK.. x b„ Loudelsweg 20. v. ZUpe N.H.; J. H. H. Kambeel. geen, ban ketbakker. Stationstraat 2, v.’ Alkmaar; Jb. Bauer, E.L., cellist, v. Blaaderenweg 18, v. ambtshalve; T. van der Weerd, NB, hulp L d. hulsh.. Verspijkweg 5. v. Rheden; T. Cruijff. N.H., IJ. verpleegster, Verspijkweg 7. Amster dam; G. Jansen. NB boerenknecht. Groene weg 7, v. ambtshalve; A. M. Tesselaar. RK, dienstbode. Dorpsstraat 114, v, Zijpe NB.; R. de Vries, H A arbeider. Kanaaldijk 33, v. War menhulzen; M. M. Verhagen, RK„ x b„ Lou delsweg 20. v. Amsterdam; C. A. M. G. M. Ves- terlng, R.K., x b„ Loudelsweg 20, v. Amsterdam; W. A. Groenendal, R.K., x b„ Loudelsweg 20, v. Sittard; L. G. Seipgens. RK., x b„ v. Blaa derenweg 2. v. Rotterdam; C. T. Mln. RK„ Kv..,.ztu,b-BaLxlw!<Hjr. ,u kae aaeoa aaaoaol dienstbode, Zakedijkje 1. v. Amsterdam; W. F. Ymmegrund en gezin, G.K.. reiziger,' Komlaan 16, v. Amsterdam; D. C. Baas, geen, timmer man, Kerkelaan 14. v. Zullen; R. Flechtmann, E.L., dienstbode, Eeuwigelaan 20. v. Alkmaar; A. M. A. Henneke, R.K., z. b.. Dorpsstraat 94a, v. Amsterdam; H. A. Kroonder, RK., huis knecht, Meerweg 27, v. Amsterdam; C. van Lan gen, R.K., slager, Molenstraat 16, v. Alkmaar; G. Bom, NB, pluimveehouder, Kerkedijk 34, v. Ursum; Jb. Groot, RK., slager, Stroomer- laan 9, v. Krommenie; C. Constant, RK., huis schilder, Matth. Wiegm.w. 22, v. Oudorp N.H.; D. van der Letje echtgen. G. S. Relmer. geen, x b„ St. Adelbertusl. 7, v. Den Helder; M. Hol man, wed. H. J. van Herpen, N.H., x b„ Russen weg 7, v. Amsterdam; J. H. M. van der Wielen. RK., gezelsch.juffr.. Russenweg 7, v. Amster dam; I. LUtz, EL, dienstbode, Hoflaan 22, v. Duitschland; E. J. P. Beunke, wed. J. J. L. Bekker, E.L.,. x b„ Loudelsweg 53, v. Zeist; E. van Willigen, NB, x b., Verspijkweg 5, v. ’s-GravexnoerM Wokke, echtgen. G. M. Goe- sel, R.K., x b„ Weg n. Zanegeest 2, v. N. O.-I W. A. 8. den Hengst, NB., x b„ Broekbeekl. 3, v. 's-GravenhageG. Klok. H.A., arbeider N.8, KogendiJk 36, v. Opperdoes; Tj. Visser. N.H.. beeldhouwer, Breelaan 114, v Amsterdam; C. Konijn, R.K., onderwijzeres. Loudelsweg 20, v. Maassluis; M. Tromp, R.K.. z. b„ Loudelsweg 20. v, ’s-Gravenhage; M. P. Kleljmeer. geen, hulp i, d. hulsh.. Komlaan 8, v. Alkmaar; K. Derks, R.K., z. b.. Dorpsstraat 110, v. Bruns- <um; A. C. E. de Vries. R.K., z. b„ Loudelsweg 20, v. ’s-Hertogenbosch; C. Óudes, geen, koop man, Karei de Gr.l, 17, Alkmaar; M. Köhler. EL, dienstbode, Groeneweg 32, v. Baam; F Braakman. N.H.. advocaat-procureur, Juliana- laan 16 inw., v. Amsterdam; A. J. van den Bor, G.K.. dienstbode. Julianalaan 16 inw., v. Am sterdam; M. G. van Wonderen, R.K., x b„ Groeneweg 12. Hoogwoud; Jn. de Wit, D.G.. x b„ Ronde laan 19, v. Zaandam; J. de Does, geen, hulp 1. d. hulsh.. Meerweg 23, v. Bloemen daal; H. T. Asser, V.G., assuradeur. Boulevard 16. v. Amsterdam; L. Wilhelm, geen, klnder- juffr.. Boulevard 16, v. Amsterdam; A. M. Lede- boer, NB., rechter, Komlaan 15, v. Alkmaar. bpaart trouw de vooruitten oer pas|es. Koopt 2 pakjes telkens tegelijk. Don krijgt U ook telkens van den winkelier een mooi Thee lepeltje van bijzonder goede kwaliteit. Es voor d« »oorzii<Mn der SnwuwwHpekjes «r»rd«n ea> •n froala gwchanlian vwwralit D« 2 klokjes von KLOKioop bobben dezelfde waarde als 1 voorzijde von Sneevwwtt-Zooppoeder De ongehoorzame exfruithandelaars- plccolo. De heer Willem B„ fruitkoopman te Broek, moest de vorige week de zonde boeten, begaan door zijn toenmallgen 14-Jarigen bediende Jaap die al peddelende op een bakfiets fruit had vervoerd, zonder dat zijn leeftijd hem het recht gaf, van een dergelijk voornaam ver voermiddel gebruik te maken, zooals te Heer- Hugowaard was geconstateerd, gerelateerd en geverbaliseerd. De patroon voerde echter ter zijner verontschuldiging aan, dat bovengenoemd Jaapie was een brutaal en ongezegljjk jog gle, aan wien hij de gebruikmaking van de bakfiets nadrukkelijk had ontzegd, en welk Jongmensch hij voor deze en nog meer ern stige bedenkingen bereids uit zijn dienst had ontslagen. Ten einde verweer te kunnen con- troleeren, was deze overigens tamelijk onbe duidende zaak tot heden aangehouden. De ver balisant rljksveldwachter Viseer, alsmede de hartstochtelijke bakfietsbetrapper,de 14-jarige Jaapie 8., werden als getuigen gehoord en als toen kwam duidelijk naar voren, dat de jongen, zoowel door rijks- als Alkmaarsche ge meentepolitie meermalen was gewaarschuwd. Op grond van deze omstandigheid werd al zoo de patroon wel schuldig verklaard, doch op hem geen straf toegepast. En toch belangrijk genoeg om U te be hoeden tegen het struma- (krop) gevaar. gespookt. Het is duidelijk, dat deze tegenspraak niet was te ontzenuwen zonder behulp van den verbadlsant en zoo werd ook deze aangelegen heid ter nader onderzoek heden voortgezet. De rljksveldwachter P. Strooker te Schoorl gebrek aan justitieels belangstelling waarlijk niet te klagen. Geen wonder du», dat den man de schrik om bet hart sloeg en hij zich tot zijn verdediging gereed maakte door zich te voorzien van een Hoe fijn hoe helder wit, hoe zuiver! Jozo is 7 'X pracht-zout. Hygiënisch bereid Hygië- nisch verpakt. En dan de belangrijkste factor: Jozo bevat een heel klein tikje jodium. Niet te proeven zóo weinig. Voor bestaande kropgevallea He) len wi] beschikbaar Jodozo, esa estza-gsjodeerd zout, le gebniikea op voorschrift vaa dea geaeeahacz. Vertrokken personen over April 1832 H. Krone, echtgen. H. PUx RK., dienstbode, n. Alkmaar? Westerweg 35; B. J. Doornebos. NB rjjwielherst.. n. ’s-Gravenhage, Hogendorpstr. 200; H. C. van Hooff, RK„ dienstbode, n. Hslpf da wsrtdoo^sid beatrijdsn door zalf oon Uw torch .mindor werk hebban 0o> kunt U doen door het Hollafldsch» product Snooowwit-Zooppoodor Ie koopoo on gobruikon. Het buitenland maakt ze niet boter Wij maken het U nog gemokkelijker om »rovwe gobruikstor te zijn, door de codeaux die we geven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 7