STADSNIEUWS PINKSTEP AANBIEDING DINSDAG 10 MEI BOEKBESPREKING RECHTSZAKEN AANRIJDING VEIUNG-OVERZICHT Drankwet OFFICIEELE MEDEDEELINGEN De Badboekjeskwestie Drankwet DIENSTPLICHT Holl. Mij. van Landbouw Afd. Alkmaar ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR NAT. KEGELCONCOURS TE HAARLEM Alcmaria-N ieu ws Onderzoek Verlofgangers Zomertijd M. KATER ROOMSCHE REISVEREENIGING SCHIETWEDSTRIJDEN Aanbesteding Vertrokken personen WERK OPGEDRAGEN Koekoek wint den eersten korpsprijs SF Aangemoedigd door het succes dat voor tien dagen Alkmaftr had in den Invitatlebonden- wedstryd met den eersten Bondenprys. zyn vele clubs naar het groot concours getogen om aan den Korps wedstrijd deel te nemen. ander? had boven aan In Alkmaar, 10 Met 1932. Alkmaar, 10 Mei 1932. ern- d. Kuyt, wordt vereerd met een gedicht De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. geen uitzon den nog no- De ongehoorzame exfruithandelaars- plccolo. vergaderingen werd gekozen WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaria. 70 c» 95 ct oe ge- De mysterieuze vischauto G. No. 81751. Een 24-jarig vlschkoopman te Egmond a.Zee. genaamd Arie G., die zich volgens de eischen des tyds in het belang van een reeele en vlugge bediening zijner cllenteele van een vrachtauto bedient, werd door de politie te Schoort in zijn Lichting 1920: A—H 9.15 uur; J—R 1015 uur en 8Z 11.15 uur. Lichting 1923: AH 1300 uur; I—P 14.00 uur en QZ 15.00 uur. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA. Secretaris. Het zooeven verschenen Meinummer van het Alcmarla-Nieuws bevat een waardeerend arti kel gewijd aan het bestuurslid den beer Plet Kikkert, die dezer dagen tot burgemeester van Beemster is benoemd. De „groundman" van het Sportpark, de heer a v. Gewetensgeld Bü den Inspecteur der directe betastingen, alhier, late afi, is ƒ35.onder letters M.CJB.; ƒ28.— onder letters AT B. en ƒ630 onder let ter M. Ingekomen. SCHOOLBROEKJES Cheviot vanaf 35 ct Pgau-de-Péche Velvet WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VOOR IETS GOEDS NAAR BE RVO ETS KINDERPAKJES MET RITZ-SLUITING van 2.75 tot 7.75 KINDER DEMI-SAISONS vaq 3.40 tot 11.75 KINDER REGENJASSEN van 3.90 tot 11.75 MATROZENPAKJES van 2.40 tof 12.50 boete of 4 dagen, hoewel de aandeelèh momen teel staan genoteerd op 8 pop of 8 dagen. Miiar onze bakker was een diplomaat en geen bulle bak en dat geeft een belangrijk verschil van appreciatie. Amen. De tentoonstelling. De voorzitter deelde mede, dat de JaarliJk- sche tentoonsteling dit jaar gehouden zal wor den op 21 September De huidige tijdsomstan digheden zijn voer het bestuur aanleiding gu voor te stellen, dit jaar meer de verschillende medewerking de dat Met alle eerbied gesproken, een on- vergbeflijke verkeersstommiteit! De 20-jarige volgeling van Rembrandt in het meer nederige 'genre van huisschilder Pleter M., wonende te Alkmaar, bevond zich 27 April op het rijwiel te Bergen in de Kerkstraat, en had alstoen de onhandigheid een vóór hem rij denden automobiel rechts voorbij te rijden en dit nog wel, terwijl zich achter dien auto op zijn schitterenden motor in vol ornaat be vond de chef-veldwachter der gemeente! Com mentaar natuurlijk overbodig en blijft alleen over den overtreder van artikel 3 B van het Motor- en Rljwlelreglement te fellclteeren met het feit, dat hij slechts tot 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. Het onderzoek van verlofgangers der licht gen 1920 en 1923 zal plaats hebben In bet Beur: gebouw aan het Luttik-Oudorp op Dinsdag 14 Juni 1932 voor hen, wier geslachtsnaam aan vangt met een der letters: B. en W. van Alkmaar brengen ter alge-' meene kennis, dat in den nacht van 21 op 22 Mei M. te twee uur de stadsklokken één uur zullen worden vooruitgezet. B. en W. voomoemd. JONGENS SPORTPAKJES van 2.90 tot 16.50 KINDER CAPES van 2.90 tot 8.50 Wijze van verschijning. De verlofganger moet bij dit onderzoek ver schijnen in uniform gekleed en bovendien voor zien van de overige tot zijn uitrusting beboe rende goederen, voor soover deze hem zijn uit gereikt of door hemzelf zjjn aangeschaft. Hij moet, zoo mogelijk, op eigen schoenen bij het nderzoek verschijnen. kwamen. De voorzitter zegt toe. dit schrijven tx.t. in het bestuur te zullen behandelen. De heer E .D Govern stelde voor, dat de afgevaardigden naar de algemeene vergadering egp betere regeling voor Noord-llolland zul len bepleiten van het houden van consenten voor schapen. Thans Is het gebeurd, dat op een schaau van 14.door den consent- houder 10 49 werd verdiend. Spr. wilde de grootst mogelljke spoed betrachten. De voorzitter stelde voor een schrijven te zenden aan het hoofdbestuur met het verzoek dit ter kennis van de algemeene vei gatier!ng te brengen. Aldus besloten. De voorzitter bracht hierna den penning meester en den secretaris dank voor het vele werk, dat zy in het afgeloopen jaar wederom voor de Alkmaarsche afdeelipg hebben gedaan en de afdeellng zelf voor het hem bij zjjn ge houden huwelijksfeest aangeboden bloemstuk, dat spr. ten zeerste op prijs heeft gesteld. Hierna sluiting. Tot en met Woensdag zijn nog kaarten ver krijgbaar bij den heer mr. ir. N. van Leeuwen. Oudegracht 245, voor den tocht naar Amster dam op den 2en Pinksterdag. Alle Inlichtingen te bekomen staand adres. (Stbl. 1931 No. 476). De opgave, bedoeld In art. 35 en 81 van bovengenoemde wet. vermeldende ojn. het aantal verleende vergunningen verloven A en B in deze gemeente liggen voor eenieder ter Inzage ter Gemeente-Secretarie. eerste afdee- 'ng en zijn tegen betaling der kosten aldaar krjjgbaar. •'kmaar 9 Mei. ■meester en Wethouders van Alkmaar, De op heeterdaad gesnapte Tan- nelpeddeiaar. Wegconsumenten per rijwiel behoeven bij den tunnel aan den Bergerweg te Alkmaar heusch geen gijntjes uit te halen, want één rjjbewe- ging voorbij het afstapbord en ze zijn er gloeiend bjj, zooals op 30 April de bakker J A? uit Bergen gewaar werd, toen hij na slechts even voorbij het waarschuwingsbord zijn fiets gebruikt te hebben, door den aan de andere tunnejzljde staanden agent Staats werd ge snapt en bij aankomst het traditioneele ge dachtenisprentje in ontvangst kon nemen. Hy werd echter heden nog met groote considera tie behandeld en slechts veroordeeld tot 4 BOEKAANKONDIGING. Nederlandsche Algemeene Encyclopae dic. Kleine Uitgave, gewerkt naai Brockhaus. 6e Aflevering. Scheltens Giltay, Amsterdam. Aflevering 6 van deze goed bruikbare kleine Encyclopaedic, waarin men zelfs we noemer maar een voorbeeld In 't kort de geschie denis van de briefkaart vinden kan. loopt van het woord Brazilië tot Capadox (bis. 161192) en bevat, behalve een duidelijke kaart \an Bel gië en Luxemburg, een losse bijdrage met Illu straties uit Ned. O.-Indlë, woningbouw In ste den en dessa's en afbeeldingen brengend van de meest beroemde tempels uit den O.-L Ar chipel. klompen geschoven, dat hij In den nacht van Zondag 13 Maart aldaar was opgemerkt met zijn grommenden vischwagen op *n moment, dat achter,-nummer en letter niet voldoende waren verlicht. De heer G. echter, voor dit feit vorige week terecht staande, protesteerde krachtig tegen deze, s. 1. lasterlijke aantijging, en be weerde pertinent, dat hjj gedurende nacht en uur in de dagvaarding genoemd, zich In zijn ledikant „verdekt” had opgesteld en niet als een soort „vliegende Hollander" met zjjn visch auto in nacht en ontij te Schoor! had rond gespookt. Het Is duidelijk, dat deze tegenspraak niet was te ontzenuwen zonder behulp van den verbalisant en zoo werd ook deze aangelegen heid ter nader onderzoek heden voortgezet. De rljksveldwachter P. Strooker te Schoor! verklaarde dan heden, dat verdachte In den be- wusten nacht wel degelijk te Schoor! had ge reden. Ook had hij als toen een langdradige visite gemaakt bij een juffrouw, bjj wlen hij visch had verkocht en voorts was hy In ge zelschap geweest van zekeren Wiebe Jonker, die zulks persoonlijk aan den veldwachter had bevesaigd, mein Liebchen, was wllst Du nog mehr? Hoewel dus Arie G. heden met een gezicht als een onweerswolk den verbalisant een leu genaar noemde, hechtte de heer ambtenaar zijn volle vertrouwen aan diens mededeellngen. doch de kantonrechter .wenschte nu deze zaak tot in de finesses te ontleden en _stelde de verdere behandeling opnieuw 8 dagen uit. Het kruikje dat in t water stak, tot het plots in stukken brak. Eeu 24-jarige te Amsterdam gedomicilieerde vrachtauto-chauffeur, genaamd G. J. S„ wiens rijbewijs reeds 1 December 1931 ongeldig was. bleef Ijskoud zjjn betrekking waarnemen, tot op 30 Maart te Hello de gemeente-veldwach- ter Gecrtsma aan de pret een eind maakte. De jonge man stond heden terecht en erkende nederig de formaliteit geheel te hebben ver geten. De kantonrechter vergat echter niet een veroordeeling uit te spreken en legde 6 boete of 6 dagen op. Gisterenavond heeft de opening plaats gehad van de schietwedstrijden, die op 9, 10, 23 en 24 Mei op dwe bovenzaal van het café van den heer van Gijnen aan de Breedstraat worden ge houden. Deze wedstrijden zijn belegd door de verschillende plaatseiyke schletvereenigingen die leder voor zich hun uiterste best zullen doen de prijzen in de wacht te steepen. Ala bij zonderheid kan worden vermeld, dat iedere schutter, die deelgenomen heeft aan de per- ■oneele wedstrijden, deel kan nemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Alk- maar. Voorts is er een geluksbaan en "n vrije baan Ook niet-leden van schletvereenigingen kunnen op verschillende banen uitkomen. Wie b(j het onderzoek moeten vsnehynen. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot-verlofgangers, ingeiytd voor een der bovengemelde lichtingen’ Zy, die voor een dezer lichtingen zijn Inge lljfd, maar tengevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere licht lr< de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek onderwerpen, voorzoover zl) althans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelnemen ds dienstplichtigen van de genoemde lichtingen, die een vrijwillige verbintenis hebben aange gaan: a. als vefzorger by den rljkspostduiven- dienst; b. als hoefsmid by de Infanterie; c. als smid-bankwerker by de voormalige oefenlngs- houwlteercompagnie; d. In verband met erken de gewetensbezwaren. (Staatsblad 1931, No. 476) Ingekomen is een verzoek van A. Verberne, alhier, om een tapve.rgunning in bet peroeel eWsterweg No. 270, alhier. Binnen twee weken na dagteekenlng kan een ieder schriftelijk beswaren tegen het verteenen van deze vergunning mdirn.p Verhindering. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daar van zoodra mogelijk ter gemeen te-secretarie te warden overgelegd een geneeskundige verkla ring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. De handteekening van den geneeskun dige behoort gelegaliseerd te zijn door den bur gemeester van de gemeente, waar de genees kundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelykheid verkeert om bij het Juni-onderzoek te verschijnen dan wel wegens woonplaatsverandering niet voor dat onderzoek Is opgeroepen, wordt door den Indee- lingsdistrictscmmandant verplicht het nderzoek in October of November te ondergaan. Nalatigheid. Een streng of een licht arrrest van ten hoog ste zes dagen kan worden opgelegd aan den ver lofganger, die zonder geldige reden niet by het onderzoek verschynt of. daarby verschenen zijn de, zonder geldige reden niet aan zjjn hierboven omschreven verplichtingen voldoet. Onverminderd deze straf kan de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der Bedoelde feiten of wiens goederen by het onderzoek biy- ken niet In den vereischten staat te verkeeren, worden verplicht om op een nader te bepalen tijd en plaats te verschijnen of opnieuw te ver schijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor laatst bedoeld onderzek, daarby znder geldige reden niet verschijnt of daarbij In ander opzicht zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelljken dienst worden geroepen voor den tyd van ten hoogste twee maanden. Die circusgrappen kunnen thans niet meer worden toegestaan. Een landbouwersbediende, Cornells v. H., vroeger te Oterleek, thans Inwoner der Vic- toriestad, had de vrUheid genomen een paard te geleiden over den Boekelerweg van de ge in nte Zuid- en Noord-Schermer, terwyi hy zelf op ten voortbewogen rijwiel was gezeten. Het transport van den hyppischen viervoeter werd daardoor wel belangryk bespoedigd, doch in deze dagen van onrust op den rijweg, kan die wijze van paardenvervoer niet worden ge tolereerd en werd de strafbaar verklaarde land bouwer deswege veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen, tevens ter waarschuwing van de tal- ryke andere overtreders, die zich nog altyd aan dit feit schuldig maken. Indien zjj hun portemonnaie liefhebben, zullen zU van hun loopstokken gebruik maken. Onderworpenheid aan bevelen. De verlofganger staat niet alleen gedurende den tyd. dien t onderzoek duurt, maar ook zoo lang hy ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed Is, onder de bevelen van dan autoriteit, die 't onderzoek houdt, zoodat. In dien hy ongeregeldheden pleegt of zich aan een Stafbaar feit schuldig maakt, hetxy by bet gaan naar de plaats, voor het onderzoek be stemd, hetzy gedurende het onderzoek of by het naar huis terugkeeren. hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Mili tair Strafrecht en de Wet op de Krygstucht. Langenduk. i In de week van 2 tot 7 Mei werden aan beide veilingen samen aangevoerd: 43 wagons Roode Kool, 24 wagons Gele Kool en 59 wagons Deen- sche Witte Kóól, te samen '128 wagons ft 70.000 K.G. In de overeenkomstige week van het vo rige jaar waren deze cyfers respectlevelyk 1, 15 en 18, te samen 34 wagons. De aanvoer van kool begint zich hoofdzake- lyk te concentreeren aan de veiling te Noord- Scharwoude en was daar op sommige dagen en met name op Zaterdag nog vrij belangryk. Hoewel het ook in de afgeloopen week nog bui tengewoon schraal en koud weer was. is hel ver loop in deze eerste week van Mei ongunstig geweest. Vooral voor het artikel Deensche witte kool, waarvan het aanbod het grootst was. be stond niet veel kooplust en 60 of 70 cent per 100 K.G. waren dan ook volstrekt g derlngspryzen. Enkele malen kwam< teeringen voor van 1.50 of 1.60. maar doorgaans kon zelfs het mooiste goed niet meer dan 1.a 1.20 opbrengen. In tegenstelling hiermee was in het laatst der week voor Gele Kool nog een vrij gunstige stemming, waardoor mooie partyen vanaf 5. opbrachten en Zaterdag zelfs noteeringen boven 6.voorkwamen. Ook van deze soort ging ech ter heel wat weg voor lage pryzen, echter bleef de goede kwaliteit In den regel boven 2.50 per 100 K.G. Met de Roode Kool ging het heel wat slechter dan vorige week, terwyi toch het aan bod met den dag minder werd. Maar zeer wei nig van de mooiste partyen konden boven 250 per 100 K.G. komen en overigens ging deze soort naar gelang van grootte en kwaliteit van de hand voor 1.ft 2.Alleen Zaterdag was de stemming Iets beter en hoewel ook toen heel wat voor zeer lage pryzen weg ging, maak te het mooiste goed gemiddeld 4.terwijl 4.90 de hoogste noteering was. Uien kan als opgeruimd worden beschouwd. Op één dag was er nog een partytje aan de veiling, waarvoor 8.werd betaald en voor de drielingen 3.80 per 100 K.G. Op dienzelfden dag werd ook nog een party Peen geveild, die 530 kon opbrengen en de kleine sorteering 1.80 per 100 K.G. Ook dit product is opgeruimd en ook van Kroten is niet veel meer aanwezig. De enkele partyen, die hiervan nog werden aan geboden, gingen voor 2.50 A 3.— per 100 K.G. van de hand. Met de kool is het nog zeer de vraag of de voorraad met Pinksteren zal zyn uitgeput. Er is alle kans, dat ook nog in de tweede helft van Mei deze producten van den ouden oogst zul len worden aangeboden. Inmiddels is het nieuwe seizoen te Broek op Langendyk geopend met den aanvoer van Tomaten. Op een tweetal dagen was er ge ringe aanvoer en werd voor A. 60 A 63 cent per kilo betaald. De C. noteerde 55 A 60 en de C£ 18 cent per kilo. Hedenmiddag te half 2 had ten Stadhulze door B. en W. de aanbesteding plaats van het ophoogen. rloleeren en bestraten van het ge deelte Bergerweg tusschen den Hoeverweg en de Bamebrug. Ingekomen waren 7 biljetten. Ingeschreven was als volgt: Punt. Alkmaar a f 3064. f 3880, Koevert en Klompenmaker b f 4468, Peters, Bergen b f 4675, Hermes, Alkmaar f 3478, Bukkenks Alkmaar f 7250, Kluten. Castrlcum Holman. Alkmaar a f 4395. b f 4325 Gunnlnk wordt nader bekend gemaakt. Op gevaarlijke kruispunten kan alleen kalmte redding brengen! Op 14 Maart j.l. had te Uitgeest naby „de Oojevaar". een aanryding plaats tusschen twee vrachtautomobielen. Als de vernioedelyke schuldige verscheen op 15 April de chauffeur M. v. E. uit Heemskerk voor den kantonrech ter, doch alstoen werd de zaak aangehouden, teneinde alsnog den wegens ongesteldheid af wezigen heer van Nunes en den gemeente-veld- wachter Bornebroek als getuigen te hooren. Dit verhoor had heden plaats en het bleek zonne klaar, dat de verdachte, hoewel komende van rechts, door te groote snelheid en on to ld oen de signalen op het gevaarlyke kruispunt aldaar de oorzaak was van de nogal hevige carambole en hy werd mitsdien veroor deeld tot 20 boete of 20 dagen. De toege brachte schade is zoo groot, dat hier de deur waarder wel in actie zal moeten komen. H. B. Hondebrink, rjc., kok, van Deventer naar Langestraat 70; 8. Halbesma en echtg., nJi.. z.b.. van NUmegen naar Metiusgracht 19; C. J. Kuijper en echtg., n.h„ z.b., van Amsterdam naar Fontein Verschulrstraat 8; M de Jong, nil., huishoudster, van 's-Gravenhage naar Steljnstraat 74; M. H. Kossen, nil., z.b.. van Rotterdam nagr Metiusgracht 19; A. C. Ran- zyn—Roobeek. r.k„ van Bergen naar Baansloot 32; G. Vos, d.. bewaarder hyp. en kadaster, van Lelden naar Westerweg 12; D. Bart, nil., van Wydenes naar N. G. Piersonstraat 37; A. Schot en gezin, nli.. z.b., van Behagen naar Stuart- straat 29; J. Hlddlngh, nil., huishoudster, van Helloo naar RU kastraat weg 153; F. F. Wens- veen, geen, kleermaker, van Apeldoorn naar Raaks je 14; E. M. Dekker. r.k„ dienstbode, van Paulovma naar Overdiestraat 40. b a f4468. Moei en en Co., f 3849, Hedenmorgen te ongeveer 9 uur werd op den Kennemerstraatweg de 18-jarige wielrijder A.N. aangereden door een achteruitrijdenden vracht auto. bestuurd door G. S„ wonende te Haar lemmermeer. Persoonlijke ongflukken kwamen niet voor. De ggrlnge schade aan het rywiel zal door der. autobestuurder worden vergoed. Een waarschuwing. De heer Swaag herinnerde aan een onlangs Ingekomen prospectus van een zeilmakezy te Rotterdam, waarby dekken voor een lagen prijs werden aangeboden. Een hem bekend persoon had zoo’n dek besteld, welke hem onder rem bours was toegezonden. Alvorens te betalen, werd echter een onderzoek ingesteld, waarby bleek, dat het bygelapte dekken waren. Men zy voorzichtig. De heer E D Gavers vroeg, of het afdee- lingzbestuur nog geen schryven van het hoofd bestuur had ontvangen, in verband met een door haar ontvangen sdhrijven van den heer Zijp, waarin deze vraagt de grondslagen van de grondbelasting te herzien. Het hoofdbestuur voorsteHeu Wed. J. Bosanyi en kmdereft r.k„ van Ko ningsweg 70 naar Oudorp; D. van Twisk en echtgen., n.h., veehandelaar, van Stationstraat 81 naar Amsterdam; J. J. M. Dorbeck. r.k., In genieur. van Vamebroek 11 naar Ryswyk; Joh. Koot, geen, z.b., van Nleuwlandersingel 37 naar Andyk; L. M. Kouwenberg, r.k„ dienstbode, van Van Everdlngenstraat 18 naar Velsen; J. Ny man en gezin, r.k„ vakwerkman R.T., van Cla- rissenbuurt 21 naar Den Helder; W. P. Berk hout, r±„. van Kenn. Park naar Llmmen; A. Terluin, r.k., ass. huishouding, van Omval 27 naar Velsen; Wed. G. Gerdes, e.l., van Oude gracht 215 naar Groningen; N. van Doorn. n.h„ arbeider, van Krelagestraat 1 naar HH.Waard; D. Visser, nJ»., zandvormer, van Westerburg- straat 12 naar Den Helder; D. Blokdyk, geen, fabrieksarbeider, van Ultenboschstraat 34 naar Den Helder; G. Phllppo, g.k., z.b., van Spoor straat 47 naar Amsterdam; C. M. Klaver, r.k., dienstbode, van Laat 194 naar Schoort; V. Koomen, rJc., z.b., van Verdronkenoord 36a naar Berkhout; J. Keeman, geen, kruideniersbedien de, van Hofstraat 16a naar Oudorp; A. E. Kei zer, r.k., dienstbode, van Wllhelmlnalaan 11 naar Bergen; C. Meyne, r.k., timmerman, van Augustijnensteeg 5 naar Helloo; A. M. C. Bak- kumWitte, r.k.. van Bierkade 6a naar Til burg; M. van Velzen. r.k., huishoudster, van Vondelstraat 4 naar Wervershoef; W. Verhoeve en echtg. n.h.. conducteur NHTM, van Scher- merweg 2 naar Amsterdam; C. de Ruiter en gezin, nJi., landbouwer, van Westdyk 19 naar H.B Waard; W. Faber en gezin, n.h., stoker, van Egélenburglaan 7 naar Oudorp; J. P. A. v. d. Putten en gezin, r.k„ tabaksbewerker, van Lin denlaan 45 naar Oudorp; A. FeikenLeemburg, geen. s.b„ van Djjkgraafstraat 27 naar Zaan dam; G Oldenbroek en gezin, g.k. en c.g., reizi ger, van Oudegracht 299 naar Helloo; B. A. Gijzen, n.h., buffetjuffrouw, van Dyk 13 naar Amsterdam; M. J. Jong, r.k., van St. Annastr. 15 naar Oudorp; C. J. Vertegaal, r.k., laborant ^htte het bete?, da"rij“dëiglljke 56 naar Venlo; H. R. Jansen, nJ>., kleermaker, van Leeghwaterstraat 19 naar Hoorn; C. Q Verbeek, r.k., electrlclen, van Groot Nleuwland 37 naar Nibbixwoud; G. van Twuyver, nil., z.b„ van Stationsweg 104 naar Callantsoog. Een schromelijk abuis. Een jongeling, zich noemende koopman en wonende te Alkmaar, wiens lichaamslengte wel geen 230 M. bulten een vrachtautomobiel van 5 meter uitstak, maar toch wel 1 meter 90 cM. bedroeg, bleek slechts 17 jaar oud te zyn en dus nog by de strafrechterlyke kleu ters te behooren. Het valt niet te ontkennen, dat de edelachtbare heeren wel eenigermate van schrik verbleekten by dit gevaar der dreigende rechtsontwrichtlng en de zaak werd oogenblikkelyk aangehouden tot na afloop der „groote" inenschenzitting, alhoewel deze uit drukking in verband met de lichaamslengte van het jonge mensch wel eenigszlns contradlc- tisch kon worden genoemd. Verschijning op anderen tyd of op andere plaats. Aan den verlofganger kan op zyn verzoek door den Indeelingsdlstrtctscommandant te Haarlem, Inf.-kazerne, werden vergund, bet onderzoek op een anderen dag, op een andere plaats binnen het district of In een ander dis trict te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelijk moet worden omschreven, moet tydig en gefrankeerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wlen een dergelijke vergunning is verleend, daarvan niet nauwkeu rig gebruik, dan wordt de verguning geacht te zjjn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van het on derzoek tot October of November, dan kan hij ok daartoe het verzoek den aan den Indeelings- districtscvmmandant. van niet minder dan acht coupletten vanwege zyn aanstaand 40-jarig huweiyksfeest. Scriba begint een „Sportverhaal uit ’n crisis- tyd", dat In een volgend nihnmer zal worden voortgezet. Iemand die zich „iefhand" noemt, houdt een „voetbalpraatje” over den buitenspelregel. w Verder een „bladvulling" van 8. O. F. die de 8. O. S.-selnen van den secretaris had opge vangen en de maandeiyksche „Antwerpsche Causerieën" van SUvain ‘Bastin f De internationale scheidsrechter Hans Boek man schryft ook een artikeltje en wel over de dagen die hy by Alcmarla heeft meegemaakt. Met het gewone offlcleele nieuws op de laat ste bladzy de. is dit welverzorgde nummer weer geheel compleet. weest, om zuinigheid te betrachten. Reeos personen hadden wederom hun toegezegd. Ten aanzien van de schapen inzendingen werd opgemerkt. dat verwacht mag worden, dat de Inzendingen gehandhaafd zullen blyven. de toe te kennen prijzen echter zullen wel Iets lager zyn. Voorts had het be stuur een vergadering gehad met een commis sie, in verband met de Korenbeurs. In de eer ste besprekingen was besloten, oat de afdeellng geen geldelijke offers zou behoeven te brengen. Uit het verslag van een onlangs door die com missie gehouden vergadering bleek echter, dat men van meenlng is veranderd. Deze houding doet het bestuur niet byzonder sympathiek aan. Op voorstel van den heer Swaag werd be sloten, dat de afdeellng de commissie de be schikking zal geven over het bedrag, dat het afgeloopen jaar aan de Korenbeurs Is be steed. By de onderhandsche aanbesteding is de verbouwing van perceel Langestraat 38, a'hler, voor rekening van de fa. Albert Hein te Zaan dam, opgedragen aan den heer N. Tromp, aan nemer, alhier. Mr. N. van L., die in hooger beroep van de Arrondissements Rechtbank alhier terecht had gestaan Inzake overtreding der bekende Berger Badkoetsjesverordening en tegen wien f 1.boete was geëtscht is door de Recht bank van rechtsvervolging ontslagen. De heer Willem B„ fruitkoopman te Broek, moest de vorige week de zonde boeten, begaan door zyn toenmaligen 14-jarigen bediende Jaap die al peddelende op een bakfiets fruit had vervoerd, zonder dat zyn leeftyd hem het recht gaf, van een dergeiyk voornaam ver voermiddel gebruik te maken, zooals te Heer- Hugowaard was geconstateerd, gerelateerd en geverbaliseerd. De patroon voerde echter ter zyner verontschuldiging aan. dat bovengenoemd Jaapie was een brutaal en ongezeglyk jog gle. aan wien hy de gebruikmaking van de bakfiets nadrukkelyk had ontzegd, en welk Jongmensch hy voör deze en nog meer stlge bedenkingen bereids uit zyn dienst had ontslagen. Ten einde verweer te kunnen con- troleeren, was deze overigens tamelyk onbe duidende zaak tot heden aangehouden. De ver balisant ryksveldwachter Visser, alsmede de hartstochtelUke bakfletsbetrapper. de 14-jarlge Jaapie S., werden als getuigen gehoord en als toen kwam duideiyk naar voren, dat de jongen, zoowel door ryks- als Alkmaarsche ge meentepolitie meermalen was gewaarschuwd Op grönd van deze omstapdlgheid werd al- zoo de patroon wel schuldig verklaard, doch op hem geen straf toegepast. Een der getipgen a décharge verdacht van meineed. Op de zitting van 22 April werd een overtre ding van artikel 22 der Motor- en Rywielwet behandeld contra den 25-Jarigen expediteur Martlnus R. uit Wognum, die op 2 Maart op den Dyk te Alkmaar door hoofdagent wyn- berg was aangehouden wegens vervoer van steigerhout op dusdanige wyze, dat de veilig heid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Volgens door den heer Wijnberg gedane opme- tingen staken groote houten juffers, in casu steigerpalen, afkomstig van „Westerlicht” voor en achter pjn. 2 M. 70 en 2.90 M. buiten den vrachtauto uit. En waar nog onlangs naby de Friesche brug een jong meisje door een derge- lyke roekeloos uitstekende lading ernstig was getroffen, achtte de hoofdagent het noodzake- lyk. dat deze vracht werd afgeladen. De ex pediteur wenschte dan ook aan dat ambteluk bevel te voldoen, doch verzocht hieraan uitvoe ring te mogen geven by het café van den heer de Boer, aan den Hoornschen weg, waartoe chef Wynberg permissie gaf, na eerst Mjn col lega Heydentryk met het toezicht te hebben hebben belast. Van deze af lading kwam ech ter niets, want de expediteur was zoo vrij met zyn auto en zyn Juffers de kuiten te nemen, na eerst het ambtsrywiel van den agent Hey dentryk te hebben overreden. Voor dit niet voldoen aan een ambtelyke vordering (art. 184 Strafrecht) werd alsnu nog eens afzonderiyk proces-verbaal opgeinaakt, terwyi bovendien nog tegen den heer R. na mens de gemeente Alkmaar een civiele eisch zal worden ingesteld ter zake vernieling van het rywiel. hierboven aangeduid. De niet verschenen chauffeur werd uiteraard ook niet zoo heel vriendeiyk behandeld. De hoofdagent Wynberg mocht het door den heer ambtenaar uitgereikte pluimpje aan de Alk maarsche politie op zyn kept steken, maar de Wognummer betaalde de vertering en werd veroordeeld by verstek tot 25 boete of 25 dagen. Voorts bereikte hem een dagvaarding betref fende het hiervoren aangehaalde strafrecht- artlkeltje no. 184, om op 3 Mei voor den poli tierechter te verschynen. En dus had hy over gebrek aan justitieele belangstelling waarlyk niet te klagen. Geen wonder dus, dat den man de schrik om het hart sloeg en hy zich tot zyn verdediging gereed maakte door zich te voorzien van een geroutineerd strafrecht-pleiter in den persoon van mr. C. A. de Groot, die als een betrouw baar paladyn onmiddeliyk de noodige maat regelen nam ter beveiliging van zyn cliënt, en wel door in verzet te komen tegen het by ver stek door den kantonrechter gewezen vonnis, de onmisbare getuigen a décharge te verza melen en uitstel der behandéling van de po litiezaak te verzoeken tot na de definitieve uitspraak des kantonrechters, uitgebracht n a de vernieuwde behandeling van de ten laste gelegde overtreding betreffende art. 22 M.- en R.-wet als opposant tegen het by verstek ge wezen vonnis. Deze verzetzaak liep dan heden van stapel en had voor een der getuigen décharge, va der van den chauffeur, den 49-jarigen aanne mer F. R. een zeer onaangenaam verloop. In flagrante tegenstelling toch met hetgeen door den verbalisant Wynberg werd beweerd en w-s gerelateerd, verklaarde deze getuige A décharge, zouden de opgeladen steigerpalen slechts ten hoogste 35 centimeter builen de bumpers van den vrachtauto hebben uitgestoken. Volgens op meting van den heer Wynberg zou zulks niet minder dan 2 meter 70 centimeter zyn ge weest. Agent Heydentryk. die verklaarde voor het café de Boer bedoelde uitsteeksels even eens te hebben gemeten, kwam zelfs tot een lengte van 2 meter 85! Maar de hiervoren genoemde getuige i. dé charge bleef echter pertinent by zyn verkla ring volharden, waarop Ingevolge verzoek van den heer ambtenaar de verdere behandeling der zaak werd geschorst en door den kanton rechter proces-verbaal werd opgemaakt tegen den van meineed verdachten aannemer R. te Wognum. Dit proces-verbaal, op schrift gesteld door den waarn. griffier, mr. Van Dyk, werd daarop door den heer R. Senior, na voorle zing, geteekend. De verdediger, mr. C. A. de Groot, was hier- by tegenwoordig. In afwachting van het resultaat der door den rechter-conunlssaris mr. Ubbers te openen Instructie, werd de verdere behandeling van deze verkeersovertreding, waaruit bereids twee veel meer ernstige strafzaken werden geboren, voor onbepaalden tyd geschorst. WIJ BREIEN en repareeren alle soorten trollen kleedlng. kousen en fikken (ook de allerfijnste) Voor nieuw wirk zyn wlj-no. 1 JAAP 8NOR, Znidstraat 19. <Let op den gelen winkel). P.8. Gratis neemt elke bode uw bestelling of repa ratie mede, zoowel heen als terug. De verstrooide monteur. Niet alleen hoogleraren en uitvinders la- boreeren aan de kwaal der vergeetachtigheid, ook chauffeurs kunnen daaraan sukkelen, zoo als bleek uit de verschUning van den 36-Jarigen monteur K. Ph. B. te Alkmaar, die op 25 April een te repareeren auto naar een smid had ge bracht en totaal had verzuimd aan het achter- spatbord het letter-nummerbord vast te schroe ven. Dit identiteitsbewys was wél aanwezig, doch lag doelloos in den wagen, 'n omissie, die den monteur ondanks diens betuigingen van, leedwezen, op 4 boete at 4 dagen kwam te slaan. In Café „Centraal” aan het Hofplein Maandagavond te half 8 een algemeene ver gadering plaats van de fdeellng Alkmaar van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en sprak zijn verheugenis uit over de flinke opkomst. De secretaris, de heer C. Krak, las hierna de notulen, van de vorige, op 12 Augustus gehou den vergadering die onveranderd werden vast gesteld. Uit het door den heer K. Govers uitge bracht rapport namensde contröle-commlssle bleek, dat alle bescheiden in orde waren be vonden en dat de rekening sloot op een totaal bedrag van ƒ8 861 15, met een nadeelig saldo van 730.27. Den penningmeester, den heer Preyer werd décharge verleend, waarna de Voorzitter een woord van dank bra-Jit aan het gemeentebestuur voor de aan de afdeellng ve>- leende medewerking. Tot afgevaardigde naar de van Hollands Noorderkwartier de heer C. v. d. Pol, nadat de heer Blom zich had teruggetrokken en tot pl.v. de heer Borst. Tot afgevaardigde naar de Algemeene ver gadering te Amsterdam werd gekozen de heer J. Borst, pl.v. de heer Morsch Vervolgens werd tot behandeling van de be- schryvingsbrlef overgegaan, waarby werd be sloten de candidatuur van den heer Koert te Rotterdam als lid van de flnantieele commissie te steunen. Eveneens zal het voorstel, om dit Jaar geen hoofdbestursverkiezingen te doen houden en dê aan de beurt van af Leden zynde leden nog 1 jaar te handhaven, benevens daaruit voortvloeiende statutenwyziglng, steund worden. Niet voor passagiersvervoer ingericht. De 19-jarige vast werkelooze los-werkman J. B. zou op 19 April te Alkmaar door den politie agent de Vries zyn gezien op den Nieuwlander Singel, zich voortbewegende op een rywiel, waarvan op het achterspatbord in de bekende elegante houding, precies ’n zoutzak met me chaniek. een zyner kameraden was gezeten. Aangezien alzoo bedoeld rywiel niet voor het vervoer van twee personen was ingericht. maakte de heer de Vries proces-verbaal op te gen den bestuurder en deed hem daarvan later, want een wielryder beweegt zich vlugger dan een zyn wyk bewandelend politieagent, van die bekeuring mededeeling. Door den overtreder werd echter de vorige week beweerd, dat hy ebsoluut niet op den N. Singel had gereden, zoodat verhoor van den niet-gedagvaarden ver balisant en uitstel der zaak tot heden werd gelast. Zulks echter met een ver van succes vol resultaat, voor den heer B„ aangezien hy tot 6 boete of 6 dagen werd veroordeeld. Weder is het succes aan Alkmaar en wel door .Koekoek". Deze oude club wierp niet minder dan 334 hout. Het aantal treffers 49 bracht haar de jver- winning daar de opvolgende club 334 heeft met 48 treffers. Vele kegelaars namen ook aan de wedstrijden deel en het behaalde succes van den heer A. Kollmann is wel vermeldenswaard. In den vastebaanwedstryd gewone telling wist hy den eersten prys met 4 x 45 te behalen. Zijn echtgenoote stond hem in den paren- wedstrijd terzijde en onder daverend applaus vielen gisteravond de zes negens. Een buiten gewoon succes! De overige uitslagen publlceeren wy dezer dagen. Wie niet bij het ondersoek behoeven te verschijnen. Aan het onderzoek nemen niet deel HJ: a die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht; b. die in dit Jaar, vóór den voor het onder zoek bepaalden dag, in werkelyken dienst zyn geweest uit andere hoofde dan by wyze van straf; c. die bestemd zijn om in dit jaar voor her halingsoefeningen in werkelyken dienst komen; d. die elders wonen dan in 'Nederland; e. die zich buitenlands bevinden ter ui toefe. nlng van de zeevaart (hieronder niet begrepen de zeevisschertj); f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doel in een dier landen ophouden; g die ingevolge de geldende bepalingen ge heel zijn vrygesteld van opkomst in werkelljken dienst in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden h. die als vrijwilliger behooren tot een der landstornikorpeen Motordienst, Vaartuigendienst of Spoorwegdienst; i. die na hun ontslag als reserve-offlcier In de hoedanigheid van gewoon dienstplichtige tot het leger zjjn blyven behooren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 9