WELNU De Wilgenpias bij Rotterdam PINKSTER AANBIEDING 50 50 50 VRAAGT DE ECHTE KUNSTKALK Gele tanden bij rooken Wisselkoersen VOOR IETS GOEDS NAAR BERVOETS VRIJDAG 13 MEI TWEEDE CRISISCONGRES i PROVINCIAAL NIEUWS CASTRICUM 20 ets. groot pak UIT CHEMISCHE FABRIEK VRIEülA HEER-HUGOWAARD JAN DE VRIES ALKMAAR VAN ALLES EN VAN OVERAL EEN GROOTSCHE ONDERNEMING GRAFT Plan voor Sportpark WORMERVEER. SERIE II SERIE III SERIE I BRANDSTOFFEN? Wfïl V B’ de mooiste collectie Stoffen, II de beste Coupeurs wachten U PEEKtXLOPPENBlIM DEN HELDER WESTWOUD HEEMSKERK 1800 kleedkamer» tot een cabine- dorp verêenigd, wachten de gasten Eerst kozen wij een chic modieus model, toen de fijnste sloffen en fourni turen en daarna bepaal den wij den laagst moge- lijken prijs. Zóó ontstond deze verrassing. Voor óns is het reclamevoor U een zeldzame gelegenheid I De Regeering moet krachtiger optreden de crisis en den import Wanneer U, om welke reden dan ook, van Kleermaker wenscht te veranderen, VENHUIZEN ZWAAG Burgerlijke Stand- Van 10 en 11 Mei. i van 27 19 'J 23. DEZE STUIFT EN BLAKERT NIET EN MEN BEHOEFT ER MAAR EENMAAL MEDE TE BESTRIJKEN ALOM VERKRIJGBAAR i zü elkaar aan. met het gevolg dat de drea- seerkar ernstig werd beschadigd en beide voer tuigen tegen een paal van het G. E. B. bleven hangen. Het paard geraakte te water, doch heeft rich niet beaeerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie la proces-verbaal op gemaakt. Over de schuldvraag werd ernstig ge discussieerd. Waterleiding. Naar wij vernemen worden door het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland plannen gemaakt tot boring van een 20-tal waterbronnen op het zuidelijk gedeelte van het Provinciaal Landgoed onder deze ge meente, en wel op een diepte van minimaal io meter. Deze putten zullen geboord worden op het terrein van de voormalige van Lenneps- hoeve, terwijl daarbij zal worden gebouwd een z.g. secundair pompgebouw, zooals In 1930 is gebouwd op het noordelijk gedeelte van het landgoed. Uiteraard zal een proefboring moeten uitmaken of deze plannen zullen worden voort- gezet, maar alles wijst er op dat wederom be langrijke werken voor de waterleiding alhier zullen worden tot stand gebracht. Dat men op zulk een groote diepte het water wil winnen wijst er ook op, dat men het water nu niet te dicht onder de oppervlakte wil halen. Den tuin ders wordt hierdoor tegemoet gekomen wat be treft de onttrekking van water, waardoor schade wordt toegebracht aan den tuinbouw. Oprichtingsvergadering. In de „Ze vete Groene Hoornen werd een vergadering gehogj- den van zuivelbewerkers aan de fabrieken ten Binnenwijzend. Hoogkarspel en Hem om te ge raken tot een afdeeling voor zuivelbewerkers, aangesloten, bü den Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Met aan vankelijk 11 leden werd tot oprichting besloten. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J Kos te Btnnenwijzend. voorzitter: G. Pa trouille. eveneens te Binnenw-yzend, secretaris, en L. Zielman te Hoogkarspel, penningmeester DONDERDAG. 12 Mei. Vorige koersen van het Gemeentebestuur om op die manier de crisis op te lossen, want dat wordt er toch mee beoogd. De geheele bezuiniging van dit lapmid del bedraagt op zijn hoogst 490. Bovendien is er slechts door een derde déél der Gemeentebe sturen om verzocht. De heer Vis acht dit voorstel een stap tn de goede richting. De heer Bruinenberg zou er wel voor zijn, als t over de geheele linie gebeurde, nu echter niet. De heer Ruyter had liever salarisverlaging gezien dan pensioenverhaal. De heer Ham wijst er nog op. dat, toen In den oorlogstijd de ambtenaarssalarissen rela tief veel te laag waren, er ook zoon haast niet is gemaakt. Nu ze echter eenlgszins In een be voorrechte positie zijn gekomen, moet 1 maar ineens gebeuren. De heer Blokdijk vond, dat Ged. Staten *t zelf maar moesten beslissen. De Voorzitter Is nog niet overtuigd. Spr was van meening. dat waar allen in den put zitten, in het bijzonder deze gemeente, ieder den mo rtelen plicht heeft mee te dragen In den nood als dit zonder te zware offers kan geschieden. Het voorstel van B. en W. wordt dan met 43 stemmen aangenomen. Hierna sluiting. Veiling kerkbollen. De bloembollenverkoop ten bate van de R. K. kerk alhier, welke plaats vond ten overstaan van notaris Bremrr.er uit Beverwijk, bracht op totaal 441.50. Het vorig jaar was de opbrengst ƒ718.-»-. Zeeschepen Tot verbazing der ingezetenen van onze gemeente, voeren gisteren twee zee schepen door de Zaan, die een lading hadden Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New-York (cable) Rome Praag Madrid kan ons uit het moeras helpen. De mobilisatie is noodzakelijk, omdat tn dezen oorlog zal gelden: wee den overwonnene! In de besprekingen, die hierop volgden, schetste Mr. Dr. Louis Regout de moeilijkheden der Maastrichtsche aardewerWndustrie. en ver klaarde os. dat, wanneer door Invoerbelemme- ringen de blnnenlandsche consumptie zich weer sou richten tot de eigen producten, het zou kunnen blijken, dat dergelijke belemmerin gen volstrekt niet steeds de exportbedrijven be- nadeelen. HU wenschte geen protectie door dik en dun, doch pleitte voor een gematigde beper king voor maatregelen dus, die werkelijk ge matigd zün en werkelijk beperken. En daar hapert in de contlngenteeringspolitiek der re geering nog veel aan. Verschillende sprekers behandelden vervolgens de tapü (Industrie, het sigaren- en sigaretten- Het Witte Krais. Woensdagavond hield de N.-H. Vereenlglng Het Witte Kruis haar leden vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat op 31 Dec. 1930 het aantal leden was 3099 en op 31 Dec. 1931 3077. In 1931 brachten de belde zusters 5670 be zoeken tegen 5874 In het vorig jaar. 5262 Be zoeken waren aan betalende pattenten en 354 aan onvermogenden48 x werd geholpen bjj afleggen, 5 maal bU transport en eenmaal bij bevalling. 34 Keer werd hulp tn de huishouding aange vraagd. waaraan 29 maal Is voldaan. Aan huisverzorgsters werd betaald 1644.48; aan bijdragen van gezinnen was Ingekomen 373 90. zoodat deze verzorging een nadeellg saldo heeft opgeleverd van 1270.58. De bad- en zweminrichting geeft een verlies van f600-In 1931 werd door 196 dames en 509 heeren gebruik gemaakt van de douche- Inrichtlng aan de Buitenhaven. Nadat dit jaarverslag was uitgebracht had den nog verschillende besprekingen plaats, waaronder rapport alg. vergadering en voor stellen voor de a s. te houden alg. vergadering, waarna de vergadering werd gesloten. De tweede spreker. Dr. L. O. Kortenharst, be handelde: Ook deze spreker begon met het feit te con- stateeren. dat er een snelle verandering heeft plaats gegrepen in de houding der Nederland- sche economisten ten opzichte der actieve han delspolitiek. De inkrimping van den Nederland- schen export, de daling van de conjunctuur Is van te zeer ontstellenden aard geweest Cijfers hierover toonen dit overduldelUk. En een blik op onze betalingsbalans is In staat om ook den meest optlmlstischen vishandelaar aan het twUfelen te brengen. Het gaat niet langer meer aan om aandacht te besteden aan de belangen van anderen, die ons met tolmuren en gedepre cieerde valuta's aanvallen en zich trachten op te sluiten in een autarkie. WU leven ln een oorlogstoestand, waarin wü elkander nu een maal tot nadeel zijn. Een gezonde politiek moet ernaar streven boven alles de koopkracht van ons volk In stand te houden. Daartoe moet het parool ge geven worden: „Nederland koope slechts daar, waar het buitenland van ons koopt en daarom betalen wil." Terug dus tot het zuivere rull- handelssysteem. Onze strijdkrachten moeten mobiel gemaakt worden In grootere mate dan tot nu toe Is ge schied. Een strenger optreden tegen de oneven redige contlngenteeringspolitiek van andere landen tegen het onze Is gewenscht. Evenals het streven naar een betere regeling van het deviezenverkeer, door het opheffen van de di verse restricties. ^Uleen actieve handelspolitiek HU begon met zijn voldoening uit te drukken over het feit, dat in de kringen van de indu- strieelen en daarbuiten de Inzichten van zeer velen zjjn gewijzigd en neigen naar een meer actieve handelspolitiek. Dit congres wil de regeering wijzen welke nieuwe gereedschappen zU In dit verband In haar politieke timmerkist noodzakelijk nog moet aanschaffen en wil haar demons tree- ren hoe zü die gereedschappen heeft te han- teeren. Tegen den overmatigen invoer is door de re geering opgetreden door de indiening van de Crisis-Invoerwet, die helaas twee maanden noo- dlg had om de belde Kamers te passeeren en nog gehavend werd door het amendement-Oud. dat het Parlement over de wengcheltjkheld van al lerlei contingenteerlngen wil laten oordeelen De regeering heeft van haar door deze wet verleende beperkte bevoegdheid niet voldoende gebruik gemaakt. Veel te weinig artikelen zün gecontlngenteerd. Voorts wordt bü de bepaling van het tempo en van den omvang der contlngenteeringsmaat- regelen een Invloed aan bultenlandsche regee- ringen en belanghebbenden toegekend, die om gekeerd evenredig is aan de mate, waarin bet buitenhuid met onze belangen rekening houdt. Een groot gedeelte van het kwaad is te ver helpen. wanneer men alle betrokken partijen wenscht toe te laten In de commissies, die het voorbereidende werk doen. Intusschen zal ook de crisis-lnvoerwet. al wordt zU nog zoo royaal toegepast, niet In staat zijn een blijvend herstel te waarborgen aan het heele bedrijfsleven; die kan alleen komen van een weer opnieuw openen der exportmogelijk heden voor ons land. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Sta ten van N.-Holland. met goedkeuring van aanvrage voor den noodlUdenden tuinbouw tot een bedrag van 2650.waarvan 70% door het rjjk in voorschot werd verstrekt, de overige 30% door de gemeente. Voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter leest vervolgens een clausule voor uit de arbeidswet 1930. waarin staat, dat correspondenten der arbeidsbemiddeling thans agenten zijn. Voor deze gemeente Is dit corres pondentschap te de Rjjp. Hieromtrent ontstaat een korte discussie. Men wil een agent hebben uit deze gemeente. De voorzitter acht het moeilük een ander aan te wijzen, daar deze ambtenaar nu reeds jaren hierin werkzaam Is en zijn beste krachten aan deze correspondentie geeft. Wel wordt besloten de heer Klok te verzoe ken In deze gemeente de noodige zittingsuren te komen houden. Hiertoe wordt besloten. Verder komt in behandeling een Ingekomen schrijven van Ged. Staten van Noord-Holland. waarin gevraagd wordt van advies te dienen om de mogelijkheid te doen stellen, premie te verhalen van de jaarwedden van Burgemees ter. Secretarissen en Ontvangers. Hieromtrent ontstaat een lange bespreking. Nadat eenieder zUn meening hieromtrent heeft uiteengezet, óf loonsverlaging óf pensloenver- haal. Het slot is, dat besloten wordt met 4 tegen 3 stemmen aan Ged. Staten te advisee- ren premie op de pensioenen te verhalen. Aangeboden wordt vervolgens een gewijzigde begroeting dienstjaar 1931, welke sluit met een post onvoorzien van 100. Wordt goedgekeurd Voorgesteld wordt vervolgens door een der raadsleden, verschillende gemeenten te verzoe ken. aandrang uit te oefenen op Prov. Electr Bedrijven, teneinde te komen tot verlaging van de tarievenvoor stroomverbruik, ook voor het waterleidingsbedrijf. De voorzitter belooft rfjn aandacht aan dit verzoek te zullen schenken. Gevraagd wordt vervolgens of hier niets kan gedaan worden voor werklooze arbeiders en wat de bijdrage van het Rijk zal zijn voor een In 't leven te roepen steunregeling. De financiën vragen een buitengewoon be leid. daar de inkomsten sterk dalen en ook de andere groepen der bevolking In zeer behoef tige omstandigheden beginnen te verkeeren. 1q stemming gebracht wordt een voorstel: het‘Rijk te verzoeken wat de bijdrage zal zijn voor deze gemeente bij een eventueele steun regeling. Verworpen wordt het met 4 tegen 3 stemmen. Vervolgens sluiting der vergadering. „Na lang zoeken eindelijk datgene, wat ik voor mijn tanden noodig heb! Nadat ik bet drie maal gebruikt bad. wat en mijn tanden balder wit, hoewel zij er door het vele rooken bruin en leelijk hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer geb uiken dan Chlorodont." B.. Horst Berg. Verlangt alleen de echte Chlor dont - tandpasta met rood-wit blauwe garantiestrook, tube M cent en 60 cent! Overal verkrijgbaar. Ook hier een principieel salarisdebat. In verband met de circulaire van Ged. Sta ten Inzake de salarissen van B. S. en O. dee- len B. en W. mede van. oordeel te zijn, dat het wenschelük is de mogelijkheid tot pensioenver- haal op de Jaarwedden van burgemeester, se cretaris en ontvanger te scheppen en geven in overweging, ‘om een gelijk standpunt In te nemen. De heer Ham verzette zich krachtig tegen dit standpunt van B. en W. 't Ligt niet op den weg Als bijzondere Pinkster Aan bieding Colbert - Costuums van superieuren pasvorm en afwerking, in prima.kwa liteit kamgaren of tricoline. 1 en 2 rij modellen, nieuwste mode, voor ploeteren. Vijftien badmeesters en badmeesteressen zullen bü het te verwachten drukke bezoek toezicht houden op de badenden. BU het zwembad zal het echter niet blüven. Reeds nu la er een volledig ontspannlngspark naast het zwembad verrezen, met achtbaan en zweefmolen, autotent en lachbuis. poffertjes en wafelkramen, kortom alles wat in een mo dern „Luna’*park thuishoort en waarin alle wegen met tegels bestraat zün. In uitvoering is een voetbalstadion, dat aan 35.000 bezoekers plaats zal bieden en dat de voetbalclub „Xer xes rijn thuis zal mogen noemen. Dat Is wat voor dit jaar op het program staat; het volgende jaar zal er alweer meer komen. Zoo bestaan er ook nog plannen voor een overdekte wielerbaan en denkt men zelfs al aan een daarop te verrijden zesdaagsche, kortom, de heer Poot denkt daar op zijn 42 H. A. groote terrein een compleet sportpark te stichten. Om een denkbeeld te geven van de wijze, waarop daar In Schiebroek gewerkt wordt, kan gezegd worden, dat in de vier maanden die men nu aan de uitbreiding gewerkt heeft, er 16.000 kubieke meters grond en 9000 kub. M. zand Is verzet: dat er twee kilometer hekwerk is geplaatst en vüf kilometer kabel voor licht en kracht-overbrenglng zün gespannen en een volledige hoogspanningsinstallatie is gebouwd. Aan de nieuwe cabines zün verwerkt 10.000 vierkante meter schotwerk en 5000 vlerk. M. dakbedekking; voor den wandelboulevard zUn gebruikt 2000 heipalen en 500 kub. meter hout; voor den tunnel en de fundeerlngen zün 1100 kub. mster beton noodig geweest, terwijl 200.000 trottolrtegels gelegd werden. En dat alles la geheel in eigen beheer uit gevoerd door 300 werklieden, die er prachtig den winter mee zijn doorgekomen. ARTHUR TERVOOREN Op het tweede crisls-congrea van de Alge- Ineene R.K. Werkgevers-Vereenlglng, dat een dezer dagen In den Haag werd gehouden, en waarop volgens den voorzitter Mr. Steen- berghe, het beleid der regeering In de crisis niet zfbrekend, doch opbouwend is becritlseerd. sprak de beer B. J. NL van Spaendonck over: GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Donderdag ochtend In openbare zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. Zijp Kz. Alle leden aanwezig. Onder de Ingekomen stukken was een circu laire van de Nederlandsche vereenlglng tot be vordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten (A. V. O.), houdende verzoek om als lid toe te treden. B. en W. kunnen in de gegeven omstandig heden geen vrijheid vinden om den raad een voorstel tot to treding te doen, te meer niet daar een Jaarlükscbe contributie zou zUn ver schuldigd van 10.Conform besloten. Vooits een adres van de nationale commissie tegen het alcoholisme, subcommissie .hand having drankwet houdende, om aan de Kroon te verzoeken het maximum aantal verloven A vast te stellen op het thans bestaarde aantal. B. en W. stellen voor dit stuk tn hun handen t» stellen om praeadvies. Aldus besloten. Dan komt aan de orde een voorstel van B en W. tot het vaststellen eener verordening re gelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, alsmede tot het vaststellen eener verordening op de Invordering van zoodanig recht. Hèt minimum vergunningsrecht In de nieuwe drankwet is bepaald op 40De verordening behoeft in dit opzicht derhalve wijziging, daar zU aangeeft als minlmum-recht 25 Niet tegenstaande. moest voor het vergunnlngsjaar 1932 33 reeds rekening gehouden worden met het recht van 40, zoodat de vergunninghou ders welke naar het oordeel van B. en W. voor het minlmum-recht In aanmerking kwamen, reeds 40 moesten betalen. De verordeningen worden z.hs. aangenomen evenals die betreffende het verlofrecht. Artikel 46 der drankwe' bepaalt, dat voor een verlof A een recht verschuldigd Is van ƒ25 per jaar. Hiervan dient de gemeente de helft af te dragen aan het rfk. ingenomen bü de meelfabriek der N.V. Wessa- nen's Koninklijke Fabarieken. Het eene zee schip was een Engelsche boot uit Newcastle, terwijl de andere een Hollandsch motorschip uit Groningen was. Zeeschepen van dergelijke afmetingen als bedoelde stoombooten waren, bevoeren tot dusverre nimmer de Zaan vot Wormerveer. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente kwam In een openbare vergadering büeen. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken en mededeelingen. Schrüven van Ged. Staten van N. Holland, waarin goedkeuring van de gewijzigde begroe ting 1932. Verslag van de gezondheidstomm. te Pur- merend over het jaar 1931. Slechte toestand. Ook hier Is het op het oogenbllk alles behalve welstand. Het aantal werkloozen. dat 80 bedroeg, was begin Mei tot 75 gedaald en bet zal wel half Juni worden, eer de bouwers meer personeel noodig hebben. Van de werkloozen houden zich 18 met baggeren bezig, waarvan het loon door gemeente en bannen bekostigd wordt. De anderen vallen na het stopzetten der werkschaffing onder de steunregeling Van 1 Januari tot 13 Februari is aan kleine bouwers 9 per week uitbetaald, waarmede in difcn korten tijd een bedrag van 1800 gemoeid was. Vele werkloosen gaan naar den Wieringermeerpolder. In de kosten van vervoer per autobus draagt de gemeente de helft bü. De toestand onder de tuinbouwers is verre van rooskleurig. Door hen is heel wat tuinders- crediet aangevraagd. Hiervan is een bedrag van 28.000 door B. en W. geadviseerd en circa 10.000 uitgekeerd. Van dit bedrag Is 7000 van het Ruk ontvangen, terwijl de gemeente zelf 3000 moest bijdragen. Doch dit bedrag is verre van toereikend en met spanning wordt de ultkeering van het restant verbeid. Toch is ook hier de geest vftortreffelük. Men begrüpt. dat de overheid machteloos tegenover deze om standigheden staat. Het is in één woord een noodtoestand. De opcenten op de vermogens belasting brengen niets op. De eertijds welge stelde tuinders bezuinigen waar zü slechts kun nen. De vaste arbeiders zün in vele gevallen ontslagen, terwül op het gebruik van kunst- Geboren: G. Koster—Roost, z; J. M. S. Leen Dhont, d. Ondertrouwd: A. de Ruüzer en G. Kapitein; W. Stooker en M. Th. C. H. v. d- Poll; Q van Nuland en A. M. Minneboo; A. Nieuwenburg en Th. A. H. Minneboo; F. van Soest en H. J. S. Hoogeveen; J. Ran en D. Zee; C. A. Pee- termann: C. Selderbeek en J. v. d. Polol. Overleden: J. Groen, 64 j. Het is Juist vüf-en-twintig jaar geleden, dat de Rotterdamsche forensen, die liever In Den Haag woonden, dan In het toen nog heelemaal geen woonstadallures aan den dag leggende Rotter dam. hun eigen electrische treinverbinding kregen in den eersten electrischen spoorweg, dien we in Nederland te zien kregen: van Rot terdam via Sclllebroek, Berkel en Leidschen- dam naar Den Haag. Voor het aanleggen van de baan was grond noodig en voor een deel werd die uitgegraven in de gemeente Schie broek. waar dientengevolge een 3!4 H. A. groote, drie meter diepe kuil ontstond, welke zich allengs vulde met uit den zandbodem op wellend water. Een bonk van ongeveer 100.000 kubieke me ter water dus In de onmiddellüke nabüheid van een groote stad., daar moest wat mee te doen zün! Het Is alleen maar verwonderlük, dt het zoo lang geduurd heeft, eer er iemand op dit Idee kwam en dat het tot verleden jaar geduurd heeft, eer de plas een bestemming kreeg. Of eigenlük, ze was al eer in gebruik, maar niet voor het publiek. Eenlge jaren geleden werd de plas, met verschillende andere terrei nen er omheen, gekocht door den heer A. Poot te Rotterdam, die er voor zichzelf een ultspan- ningsplaats van maakte. Rondom den plas liet hü wilgen planten, op het aangrenzende ter rein liet hü een zomerhuisje zetten, het water bevolkte hü met visch en honderden eenden, gerzen en zwanen; kippen en konünen vonden er een ideaal verbluf en met weekeinden of andere feestdagen vond de heer Poot er, vaak met zün gasten, ontspanning van zün. drukke zakenleven. Er werd in dan helderen plas ge baad, op het grasveld vermaakte men zich en allengs kwam de heer Poot er toe te beseffen, dat wat het, inmiddels tot Wilgenpias ge doopte water voor hem en zün vrienden was, het ook zou kunnen zün voor vele anderen: een prachtige zwemgelegenheid. Onderhande- lingen met de gemeente Schiebroek liepen op niets uit en toen besloot de beer Poot de zaak zelf ter hand te nemen.... Zes weken later was de „WUgenplas” omgetooverd In een mo dern openluchtbad. Om er te kunnen komen moest men onder de spoorbaan door de heer Poot liet dus, met toestemming van de directie der spoor wegen, een tunnel door de spoorbaan graven van meter breed; een café-restaurant werd gebouwd, een plankier met 90 kleedkamertjes, springtorens, vlotten, enz. en op het aangren zende terrein verrezen allerlei tumtoestellen. waaronder ook het in Dultschland zoozeer In de mode zünde Röhnrad. Den 22en Mei 1931 werd de WUgenplas als zwembad officieel geopend en hoewel over het algemeen de zomer van dat Jaar geen Ideale was, waren er toch dagen, dat het aantal be zoekers opliep tot tusschen de 5000 en 6000, terwül de nieuwe badgelegenheid gedurende bet geheele seizoen door ongeveer 100.000 per sonen werd bezocht WaarbU dan nog kwamen de talrüke abonnés, die geregeld van den plas gebruik maakten. Zaterdag zal nu de inrichting voor het nieuwe seizoen geopend worden. Maar hoe! Het succes van het eerste Jaar deed den heer Poot besluiten, van den WUgenplas een Inrich ting te maken, zooals er geen tweede In ons Aanrijding. Donderdagmorgen had op den Laanweg een aanrijding plaats tusschen een met een paard bespannen dresseerkar van de Er ven Verburg van Noord-Scharwoude en een be laden vrachtauto van den heer Doorn te Oude Nledorp. De auto wilde het voertuig passeeren. doch door een tot nog toe onbekende oorzaak, reden bedrijf, de metaalindustrie, de textielindustrie den schoenenafzet, het wolbedrüf, de leder- markt. het Belgisch brood en den broodprijs in het algemeen, terwijl de Laatste, de heer Se niors A Maas begon met te constateeren. dat dit congres heeft aangetoond, dat t gezegdeIn ern stige tijden moet men niet vergaderen, want aan ontmoedigt men elkaar, niet altüd waar Is. Er is hier ook een weg gewezen, die tot een oereren toestand kan lelden. Men heeft zich hier be paald tot het beschouwen van de kwestie uit sluitend uit een oogpunt van handelspolltiez en het is bü deze beschouwingen gebleken hoe zeer diegenen onbekwaam zün, van wier be kwaamheid de welvaart van ons land In deze zware tüden afhangt. Het Is te hopen, dat dit congres verbetering brengt In den toestand; wat alleen kan worden bereikt wanneer aan ijn eischen kracht wordt bijgezet. Wat weer aUeen dan mogelük is. wanneer aansluiting met ande ren, met het Werkliedenverbond, met landbouw en veeteelt, wordt gezocht. Zoo moet thans de leuze zün: Nederlanders, In bet belang van bet heele land, vereenlgt U. Gedeeltelük geplaatst in een vorige oplaag). land, en misschien ook niet daarbuiten, te vin den zou zün. Om dat te kunnen verwezenlijken, moesten In de eerste plaats de verbindingen met de stad verbeterd worden. De tunnel onder de spoorbaan werd verbreed en in aansluiting met het bestaande uitbreidingsplan van Schie broek werd dwars door de wel een 15 M. breeds en m KM. lange kllnkerstraat aangelegd, waar- straks ‘n directe busverbinding met X Hof plein In Rotterdam zal worden onderhouden, en die ook den WUgenplas gemakkelük per flets bereikbaar maakt. Ook de Ned. Spoorwegen willen wel hun deel van het vervoer naar den plas hebben en zoo werd In de baan der Z.H.E.SM. een nieuwe halte „WUgenplas", to- gelegd, waar van 15 Mel elk half uur een trein van de electrische zal stoppen. Zoo noodig zul len op drukke dagen extra treinen worden In gelegd. Er wordt dus gerekend op een druk bezoek en In overeenstemming daarmee is dezen win ter hard gewerkt aan de uitbreiding van de gelegenheid, waarvan de heer Poot een all round sportpark wU maken. In de eerste plaats is het aantal kleedkamers uitgebreid tot maar liefst 1800, die tot een cabinedorp. met een palmenaUee In het midden, zün vereenigd. Elke^ cabine heeft een eigen sleutel, die op geen andere past en voor 3a cent kan men soon cabine voor een gebeelen dag huren en tevens zwemgelegenheid enz. gebruik maken. Iedere bader krügt een klein waterdicht doosje van bakeliet in bruikleen, waarin hü kleine kostbaarheden, die hü Uever bü zich houdt, Of geld, kortom, van allerlei kan bergen en aan een gordel om zün middel kan bevestigen en mee In het water nemen. Rondom den plas Is een vüf meter breede en een kilometer lange wandelboulevard aangelegd, terwül er voor dames, die liever niet In een gemengd bad zwemmen, een afzonderlük bassin begraven Is van 2500 vierkante meter oppervlakte, met een diep en een ondiep gedeelte, zoodat ook beginnelingen zich er veilig In kunnen wagen. Een dergelük bassin Is er ook voor de heeren. In den elgenlüken WUgenplas zelf Is voor de kleuters een stukje strand afgeschoten, waar ze Burgerlijke Stand. Geboren: Martha, doch ter van A. J. Get ze Is en J. van Gulik: Gerardus zoon van G Schouten en G van Diepen; Geer- truida. dochter van N. J. Beumer en M. Süm; Hendrikus. zoon van H. Knol en A. Hoogland; Petrus, zoon van W. Buis en K. «'■s'pper. Overleden: Gerrit je van Houts, echtg. van W. Aarts. t Gehuwd: Petrus Glas en Cornelia Koning. 06 beentJ“ 111 het WBter kunnen |^Mt sterk bezuinigd wordt Aan de landerijen T Is dit wel te merken, doch men kan niet anders. 58.85 9.73 34.65 48.25 35.25 49.50 46.65 46.00 2.46} 12.724 7 32| 19.85 58.90 8.92J 34.65 47.25 35.25 49.37} 46.62} 46.25 2.47}} 12.72} 7 30 19.50

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2