Zuid-Noord 1-6 FOEI! Op zoek naar sterren Op vijf Juni Draverijen te Alkmaar K.N.V.B. Overzicht 1 f 1 Alle eerste klasse hekken- sluiters de grade er en R. K. F. Overzicht Magere oogst in Ulft Hoog het amateurisme •a s Voorloopig hebben wij van de Engelsche profs genoeg DINSDAG 17 MEI S.D.O.U.C.—SANTPOORT 2—2 Spartaan begint opnieuw Ulft leidde met 20 HET VIJFDE DOELPUNT PAARDENSPORT S.D.O.—VOLENDAM 3—4) Laatste succes van S.D.O. Bussums afscheid met een zege GROOTE BELANGSTELLING K.N.V.B. UITSLAGEN GRASSHOPERS—ZWALUWEN KORFBALINTERLAND R.KF. UITSLAGEN s 5e klasse da katholieke grootsche De wielerwedstrijden te Ginneken. F alk Hansen, de Deense he wereld kampioen, won den grooten Pink sterprijs Volendams papieren dalen Het Belgische twaalftal tegen Nederland 2e klasse D 3e klasse 5 S Afdeeling II Promotie 3e klasse. Afdeeling IV D.H.V.B. UITSLAGEN Promotie le klasse F Kampioenscompetitie Afdeeling I Afdeeling III «i V riend schappelijk Bekepcompetitie S portparkbeker A QQ i _o Arnhe m bereidt voetbalsport een propaganda Oostenryksche en Engelsche profs speelden op het Ajaxveld een sensationeelen wedstrijd met een sabelslot De tweede helft Vijf uitverkorenen in het dorado Het Noordelijk Federatiespel technisch verre superieur aan het Zuidelijk Het prestige van den arbiter COURSES TE DUINDIGT van 16 Mei op hett Sportpark toestormende i Ajax 8—1 2—2 Feyenoord 1—2 Enschede 0—0 2—2 0—2 P4B.V. 0—5 1—0 Veendam De wedstrijd. aanvallen. ZUID: Santpoort 5-0 ixl T.Y.B3. 1—0 2—0 MULO 8.D.O.U.C. 2—2 2—6 Kampioen A 9 0—5 NOORD; 4-2 dam pa- 3—2 Res. 3e klasse. i“ 0—3 8D.O. 2—1 Volendam Fortitudo 1—1 2-2 1—2 3—1 •••••••••aeee 3—3 (All. n. o.i 5—0 1—0 (gest) (Gedeeltelijk ongecorrigeerd) 3 2 Constantius 4—Diemen 2 2de klasse «portver 1MH—K.JW. COMPETITIE Kerkrad»—R.K.ON5. 1 1 3 1 1 Om ongeveer half drie stellen onder leiding van scheidsrechter Scheffers uit Meerssen de elftallen zie hals volgt op: VRIENDSCHAPPELIJK Union nSt. Oedenrode KlmbrlaMaastr. Elft DHL. comb.PTC WilhelmusCeleritas Usse II—Alliance Spartaan 4—H. R. Z. 2— 2 3— 0 S.D.O. heeft zich voor de laatste maal nog eens van zijn beste zijde doen kennen. Volen- werd met 30 geklopt, waardoor de 2 2 1 1 2 2 De voetbalwedstrijd Grasshoppers (Zürich) te gen de Zwaluwen werd te Zürich gespeeld. Uit slag 33. Ruststand 20 voor de Grasshoppers. Een kwartier lang trad Nicholson nu sterk aanvallend op. Vooral de linkervleugel speelde nu subliem. 1.86 1 50 0.50 Gl. 1 2 3 2 Vrl. 1 1 1 4 8 10—18 6—32 1.57 1.43 1.16 0.57 0.27 Al als bal Ewijk, (Zwalud^n) Slee. (Union) van Lingen, (Excelsior) Vaneker, (Achilles) (Klmbrla) d. Velde. (Weert) 3 3 4 9—3 3—5 6—10 Ajax Feijenoord Enschede P.8.V. Veendam Vriendensch.—Olympia R. F. O. 3—0. D. S. 2 tGooi 3—E D O. 3 D W. 8.—R. F. C. AllianceExcelsior Promotle-wedstrijd 2e klasse. MiddelburgJ ulla na De ValkHelmond P. V. .C B.Purmerend Santpoort II—Vlctrix CQ VeendamFeijenoord P. 8. V.—Ajax Promotlecompetitle 3e klasse. De SpartaanO. 8. V. Promotlecompetitle reserve 2e klasse. West-Frisia 2—D.W.8. 3 Promotlecompetitle 2e klasse. Enschedesche Boys—Z. A. C. o. Groninger elftalNoord-Holl. elftal H. B. 8 Sheffield Wednesday UJpestNicholson Be-Quick—F C. Phönlx Köln Zwolse he Boys8. u. 8. Gevelsberg ’06 VelocltasVerein f. Rasensport Köln Bocholt: OJympia 1911Schlnkelhaven Sheffield WednesdayNicholson WilhelminaUjpest P E. C.Verein f. Rasensport Köln La PremièreOronauer V. 5e rond. Vitesse—Groene Ster Zeist—A. O. O. V. V. Heracles—Palemlg NeptunusD. F. C. HilversumP. 8. V. Velocltas (G.)—D J. K. Hermes-D. V. 8.—Dongen N. A. 8.—B. 8. M. V« V. A.—R. O. D. A« Q ”3 s c V.—T. 28—10 22—11 6-0 1—3 3—6 8—3 1—1 2—3 4—3 4—1 <Z> 1—1 3—2 3— 6 4— 2 6—5 2—2 14 6—0 3—2 0—8 GW. 5 4 3 1 1 2 1.33 —.75 —.33 Vromen (Mulo) (Caesar) Jongbloets Ronddagh (R.K.T.V.V.) vr.-t. pnt. gem. 4 4 3 1 Martin, Alsemgeest, (HB.C) (D.H.L.) in voor de competitie weten te hand- Rotterdammers bleven in Veendam Pnt. Gm. 11 10 7 4 3 Cloots, (81tt Boys) Lemmens, (Caesar) Gsp. 7 7 6 7 7 (uitgesteld) Mulo T. Y. B. B. Santpoort 8J5.OU.C. Kampioen A 1 1 1 3 Na de pauze hebben de Noordelijken direct succes als Oostermeyer de bal van links krijgt toegespeeld en Colen onhoudbaar passeert, 13. De noordelijken worden overwegend sterker, zoodat van Laarhoven alle zeilen moet bijzet ten om doelpunten te voorkomen. Colen ver richt dan eenige keurige safes en heeft het drukker dan zyn collega Alsemgeest, die het weinige werk, dat hij krijgt te doen op de be kende soliede wijze doet. De druk op het zui delijke doel houdt aan en het duurt dan ook niet lang of van der Hoogen heft na goed aan geven van Alsemgeest weer succes. 14. Bij een van de weinige Zuidelijke trappen Slee en Alsemgeest tegelijk tegen den bal, waar bij eerstgenoemde aan zijn enkel verwond raakt en moet uitvallen. De Union-man wordt ver vangen door Luyten van Schuutaés (Breda). In de noordelijke voorhoede vlot het uitstekend en herhaaldelijk zijn v. d. Hoogen en Ooster meyer in de geledgenheid op het zuidelijk doel af t« vuren. Eenmaal als Colen reeds gepas seerd is trapt van Laarhov den bal uit het verlaten doel. De weinige aanvullen van Zuid hebben niets meer te beteekenen. zoodat voor namelijk de noodelingen aan het woord zijn. Van Laarhoven werkt voor twee, en ruflht een hoop op. Bij een der zuidelijke aanvallen laat Alsemgeest den bal uit zijn handen vallen, maar maar het geeft geen ernstige gevalgen voor hem. De zuidelijken wisten er niet van te pro fiteered Een vrije trap op het Noordelijk doel schiet Jongbloet’ hoog over. In de noordelijke mlddenUnie zet van Lingen, die ver boven Jong bloets uitstak, telkens met verre trappen naar de vleugels, waarvan steeds goede voorzetten komen. Bij het 5de doelpunt gaat de bel van man naar man en voordat Colen erop bedacht is heeft Oostermeyer den bal achter hem ge plaatst. (15) Een regenbuitje komt de animo bij het publiek verminderen om nog langer toe te zien en de meesten verlaten dan het veld De laatste minuten van den wedstrijd hebben niets meer te beteekenen en als iedereen ge noegen neemt met een 51 overwinning voor de noordelijken, maakt Alsemgeest een juweel tje van een doelpunt (16). Met dezen uitslag breekt dan vlak hierop het einde aan. Scheids rechter Scheffers leidde dezen wedstrijd uit stekend. terhoede succes te hebben. Wanneer de Caesar- man zelf schiet ziet hij zijn schot ver naast gaan. Toch hebben de zuidelijken eindelijk suc ces als zij 'n vrijen trap krilgen te nemen. V. d. Velden krijgt hierbij den bal te pakken en schiet laag in, 12. Voor de rust krijgen de zuidelij ken nog een kans om uit een penalty de par tijen op gelijken voet te brengen, maar Ron- dagh schiet jammerlijk naast. Hierna is het rusten. Colen, (Mulo) Schalken, van Laarhoven, (BNP.) (Mulo) Jos. van Eekeren De promotie-competltles he‘ ben dit jaar wel een merkwaardig verloop gehad. In twee van de vijf afdeellngen moest nog een beslissing vallen en dit is gisteren gebeurd. Enschedesche Boys won overeenkomstig de verwachtingen met 21 van Z.A.C., waardoor de Enschedesche club na een drie-Jarige afwe zigheid wederom tot de eerste klasse toetreedt. Het Zwolsche Z.A.C. degradeert. In afdeeling IV noteerden wij een verrassing. De Valk verloor met 10 van Helmond en daar Middelburg Juliana met 33 klopte, is de club uit het Zeeuwsche Hoogje gepromoveerd. Het merkwaardige feit doet zich nu voor dat alle eerste klasse hekkensluiters degradeeren. te weten H.V.V.. H.F.C., Z.A.C.De Valk en F.V.C.. die in het dorado respetieveliJk vervan gen worden door Haarlem, D.H.C., Enschede sche Boys, Middelburg en Sneek. Voor de promotie-competitle der derde klasse won O.8.V. heel onverwacht met 5—0 van Spartaan. O.8.V., Spartaan en O.V.V.O. ein digen deze copetltle nu met een gelijk punten- aantal en dus krijgen wij een ..herkanslngsrlt". Bij een dezer aanvallen zag de scheidsrechter zich genoodzaakt aan Nicholson een penalty toe te kennen. Een tweetal Engelsche spelers protesteerde heftig tegen den scheidsrechter en een hunner gaf hem zelfs een stomp. De arbiter verwees den zondaar naar de kleedkamers, maar of dit ook inhouding van tractement beteekende weten wij niet, maar wel weten wij, dat de betrokken spe ler eenvoudig niet ging en gedurende een vijftal minuten een heftige discussie in het veld plaats vond, waar zelfs AJaxbestuurders aan te pas kwamen. Toen ging de zaak verder. Er werd geen pe nalty genomen, maar een vrije trap en de zon daar mocht in het veld blijven. Het publiek liet over dezen zonderlingen gang van zaken duide lijk zijn misnoegen hooren en zelfs zagen wij vanaf de open tribune een leeren zitting het veld in suizen. Het was dan ook een moeilijk geval. Veronder stel eens, dat het Engelsche personeel een al of niet georganiseerde staking had ingegaan, wat had er dan met de recette moeten gebeuren?? Maar die Hollandsche scheidsrechter-amateur was nu zijn prestige geheel kwijt, neen sterker, hij had hiermede zijn zeggenschap verloren. De Nlcholson-defensie kreeg het even hard te verantwoorden. De doelman toonde zich een held en keerde o.a. driemaal achtereen keiharde schoten, maar tenslotte moest hij voor een su bliem schot van den centervoor zwichten. De Oostenrijkers kwamen nu weer sterk in het offensief. Zes corners achtereen werden op het Engelsche doel genomen en toen werd plot seling de Oostenryksche linkshalf dusdanig „ge vloerd". dat hij, na een zestal malen te hebben rondgetold, bewusteloos bleef liggen. Het publiek, dat, als het onpartijdig is. het altyd voor de zwakkeren opneemt, kon zich nu niet meer hou- Scheidsrechter Boekman verkoos Pinksterbloe men plukken boven het leiden van een wedstrijd tusschen Engelsche en Oostenryksche werkne mers. van beroep voetballers. Ongelyk kunnen wy hem niet geheel en al geven, maar om meer dan een reden was het toch heel erg jammer, dat hy Pinkster-Maandag niet op het Ajax-ter- rein verscheen om den wedstrijd Sheffield Wed nesday—Nicholson te leiden. Ten eerste omdat wy dezen Amsterdamschen referee van naam graag eens hadden zien optreden tegen het stel letje ongeciviliseerde Engelsche voetballers, tan tweede omdat zyn plaatsvervanger meer over goeden wil dan over capaciteiten beschikte. Men heeft beweerd, dat deae ontmoeting te beschouwen was als een voorproefje van den Engeland—Oostenrijk interland, welke op 9 De cember zal worden gespeeld. Bewaar me! Als dat waar is, hopen wy, dat da FIFA in naam der menachbeid en in naam Zooals wy reeds mededeelden worden dui zenden belangstellenden voor bovengenoemden wedstryd te Arnhem verwacht. Aan aanvragen voor entréekaarten van bul ten Arnhem is verrassend groot en nog voort durend biyven bestellingen binnenloopen, wel ke steeds zoo spoedig mogelijk worden uitge voerd. Doch ook In Arnhem zelve wordt de ko mende landenkamp druk besproken, niet slechts In Katholieke kringen, doch door alle sport liefhebbers. Het is nu reeds zeker dat het Arnhemse!) Comité van voorbereiding zal kunnen bogen op een groot succes en wanneer dan by den wed stryd ook het by een landenwedstryd zoo pret tig aandoende enthousiasme van het publiek niet ontbreekt, dan zal 5 Juni een groote pro- paganda-ddfc zyn voor de R. K. Sport. Wy meenen goed te doen erop te wyzen, dat het terrein om half twee wordt geopend en dat de wedstryd om 3 uur aanvangt. Vóór den wedstryd en tijdens de rust zal de Amhcmsche R. K. Harmonie ,JBt. Gregorius" met pittige en vrooiyke marschen het publiek bezig houden. Het Vltesse-terreln is fraai gelegen, het speel veld is first-class, terwyi de tribunes de toe schouwers in staat stellen den wedstryd be hoorlijk te volgen. Zooals reeds is medegedeeld zyn de gereserveerde zitplaatsen op de over dekte tribune reeds alle weg. Nog enkele zit plaatsen vóór de overdekte tribune waren j.l. Zondags slechts over. Wie op 5 Juni HollandDuitechland wil by- wonen, bestalle spoedig kaarten by den heer A. G. v. Dtlen. Paulstraat 107, Arnhem. Post rekening 181333. van het sportieve begrip, dezen wedstryd zal verbieden. Behalve het feit, dat men, niet ten onrechte, hoopte, dat veel publiek naar de ontmoeting van deze profs zou komen kijken. was het doel van deze match propaganda voor het edele voetbal spel en ter leering van de Hollandsche baltrap- pfcts. Nu, werkelijk te leeren viel er veel. Zoo heb ben speciaal de Engelsche profs zeer duidelijk gedemonstreerd, hoe men het best het begrip: „sportiviteit" door het siyk kan sleuren. In den wedstryd om het bestaan ondervindt men vaak onaangename dingen, maar als bet je dan tegenloopt, heb je nog maar nie? direct het recht om Je tegenstander op zijn gezicht te slaan. En als je dan sportsman bent, zy het dan ook 4 raison van zooveel, dan wordt je behalve voor Je capaciteiten toch ook voor je sportieve gevoelens betaald. Nou, dan hebben die Engel sche heeren vast een hongerloontjeOf gaat ook hier het spreekwoord op van de paarden en de haver?? In de eerste helft genoot het publiek van een zeer fraalen wedstryd. waarbij het spel der En- gelschen meer geperfectionneerd was dan het der Oostenrijkers. Reeds in het eerste bedryf echter kwamen er onaangenaamheden voor en deden Engelsche spelers dingen, die een Hol- landschen speler een gedwongen bezoek aan de kleedkamers zouden hebben bezorgd. De rechtshalf, wy weigeren dit keer hardnek kig om ook maar één naam te noemen, was de beste van de Engelsche ploeg, zyn macht over den bal was formidabel en het team van Shef field was brillant. De linksbuiten der Engelschen scoorde het eerste doelpunt en met rust was het 10 voor Sheffield. Toen kwam het tweede bedryf van de ver- toonlng een drama maken. De Oostenrykers, die daags tevoren een zwaren wedstrijd tegen UJpest hadden gespeeld, traden sterk in het offensief en na een aangegeven bal van den center-half liep de Oostenryksche rechtsbinnen schitterend door de hechte Engelsche defensie heen en doel puntte Iraai. De uitslagen van de op de renbaan te Duin- digt gehouden courses zyn de volgende: Brunhlldeprjjs: Pry zendra very 4e klasse over 1750 Mter). 1. Vliegende Hollander (eigenaar W. van Mil tenburg). 3. Tanny See van Kerrigan (eigenaar H. L. NUveld). BacarolleprUs: (Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder over 1300 Me ter). 1. Fackeltrtger (eigenaar R- J. J. Hlem- stra)3. Dead heat tusschen Sore 11a (eigenaar H. Peray) en Mercedes (eigenaar W. Jochems). Tweede heerrijdersprijs(Handicap le kl.) 1. Sire Axworthy K. (eigenaar G. Wisker). 2. Caid (eigenaar G. J. v. d. Elshout). Bambinoprijs: Pryzendraverd 2e en 2e kL over 2010 Meter. 1. Saffier (eigenaar P. Kra mer). 2. Siem Claudy (eigenaar L. A. F. Prins). Bassanoprys, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en oude rover 3200 Meter). 1 Raindrop (eigenaar H. Perny). 2. Marialva (eigenaar R. L. Portocarrero) Pinksterprijs, heat-pryzendraverij le klasse over 1710 Meter). 1. Senator Madden (eigenaar G. Ensing). X Diamant Bleu (eigenaar C. F. Ockhorst). Tweeden Pinksterdag vond bovengenoemde ontmoeting op het Sportpark te Geleen plaats ter verkiezing van een voorloopig Federatle- elftal, dat 29 Mei as. een oefenwedstrdy tegen het Elndhovensch elftal zal spelen. Ongeveer een 1500 man publiek woonde desen wedstryd bU. welke door de Noordelijken met groote eyfers is gewonnen. Het zuidelyk elftal was danig verzwakt doordat eenige spelers verhin derd waren. In de mlddenUnie moest Habets vervangen worden door Cloots van Sittardsche boys, terwyi in de voorhoede Slee (Union) en van der Velde (Weert) de plaats van Maurits en Pistorius Innamen. Ook het noordeiyk elf tal telde een Invaller voor Lans, voor wien Martin (H. B. C.) Jnviel. De groote overwinning van het Noordelijk elftal is voornamelijk te wyten aan het falen van de zuideiyke mld- denllnle, welke den geheelen wedstryd in haar taak te kort schoot Daarbij komt nog dat de binnenspelers van de Zuideiyken er eveneens niets van terecht brachten. De eenlgen die by de Zuideiyken nog iets presteerden. waren Van Laarhoven en Lemmens. Vooral eerstge noemde heeft weer een uitstekenden wedstrijd gespeeld, hy heeft bergen werk verzet en heeft tot het laatste oogenbUk volgehouden. Colen in het zuidelijk doel wisselde goede met slechte momenten af. maar erg zeker was zijn optre den niet. In de zuidelijke voorhoede moet ook nog A. Jongbloets genoemd worden, maar hy ondervond niet genoeg steun by zyn binnen spelers. by wie het vooral een doortastendheid mangelde. BU het noordelijk elftal ging het als gesmeerd. Een mooi staaltje voetbal Het de noordeiyke voorhoede by het 5de doelpunt zien. De bal ging van man tot man en voordat een der zuidelijken ook maar een kans kreeg om den bal te pakken te krijgen, schoot Ooster meyer in de touwen. De Noordelyken waren over alle linies sterker en vooral technisch sjjeelden zy voortreffeiyk. waarop de Zulde- lyken absoluut geen vat hadden. De voorhoede was buitengewoon op schot, terwyi de midden- lini zoowel aanvallend als verdedigend haar taak uitstekend begreep. Ook de achterhoede met Alsemgeest aan het hoofd, mocht er we zen. Bij de Noordelyken begrepen Martin en Alsemgeest elkaar op den linkervleugel uitste kend en na de rust dreigde dan ook van dien kant het grootste gevaar. De wedstryd was meer fraai dan spannend Na de rust hadden de Zuidelüken niets meer in te brengen en waren voornamelijk de Noor delyken aan het woord, die geen moeite had den om de score zoo hoog op te voeren. den. sprong de afrastering over en wilde het met de Engelsche heeren in eer’ ongeorganiseer de. maar echte boksmatch uitvechten. PoUtie met blanke sabel snelde toe en was in een om mezien de situatie meester, wat maar goed was ook. want een paar honderd Engelsche matro zen, die de tribune tydens de rust met „commu nity singing” opvrooiykten, wilden hun landge- noo te hulp snellen. Nu werd de penalty wel genomen (nadat het slachtoffer naar de kleedkamers was gedragen) en benut ook! t Was 2—2 en onmlddeliyk werd inrukken geblazen. Over verlengen werd niet ge dacht gelukkig. Wat moet er nu met den door Ajax uitge loofden molen gedaan worden? Laat die maar afbranden, aei een Haarlemmer. Zoo eindigde het drama. Die Engelschen moeten zich rehablliteeren. zei een collega na afloop. Laten wij maar liever thuis biyven, repliceerde een ander. Van dergeiyke vertoonlngen k.nnen wy in derdaad beter verschoond bHjven. Circussensatie heeft de hoofdstad den laatsten tyd meer dan voldoende. Dergeiyk ongemanierd optreden be hoeft ons sportmlnnend pubUek niet te worden voorgedaan en al kan l.et soms in onze com petities warm toegaan, zulk een geraffineerd onsportief gedoe haten wy hier in Holland ge lukkig nog. Neen, hoog het amateurisme. Dr. van Prooye kan nog zooveel mooie clrcu- lalresopstellen tegen ruw spel, maar als de zgn. leermeesters van het voetbalspel nog meer ge legenheid krijgen om ons dergeüjk vergif In te geven zal de uitwerking negatief zyn OngetwUfeld is de uiterst zwakke leiding mede de oorzaak van dezen gang van zaken, maar het pleit niet voor de Engelschen. dat zy van deae ongedwongen omstandigheden zoo schandelijk misbruik maakten. Het ligt voor de hand, dat de spelers van Ni cholson op de speelwyze der Engelschen rea geerden. wy hebben voorloopig genoeg van de Engel sche profs. Foei! Over den wedstryd schrijft de M. M.: Pastoor Scholte op Reimer van Ulft doet de aftrap. De eerste aanval Is voor Ulft. waaruit Weykamp achter plaatst. Het spel gaat dan op en neer. Als Santpoort een vrye trap krygt tegen Robben, komt de bal terecht bU le Comte Jr.. die doorgeeft aan te Boekhorst. Een ver hard schot volgt en de bal verdwynt precies order de lat in het net 10. Te Boekhorst Sr. en Kok zyn goed op dreef en keeren alle aanvallen der gasten. Toch spant het soms geduchtig voor het Ulfteche doel. Even wordt er gestopt voor Schlebroek. die met Weijkamp in botsing is geweest. Eerstge noemde verlaat het veld en wordt vervangen. Berendsen stopt een fraai schot van Schoorl en even later weer als Visser hand heeft ge maakt komt de bal by le Cornte Jr.. die hard in zet. Kockx werkt niet voldoende weg en de gebroeders le Cornte zorgen samen voor het 2e doelpunt. 30. Tijdens de rust wordt Santpoort een bloe menmand aangeboden. Na de hervatting zijn de gasten geregeld in den aanval. Visser wipte een slecht weggewerkte bal van Berendsen juist in het zynet. Doelpunten kun nen voor Santpoort niet ultbiyven. de druk op het Ulftdoel is te zwaar. Weer een aanval van 8.. een diagonaal schot van de Jong en de stand is 2—1. Even later is het weer de Jong, die schoort. 22. Dan wordt Ulft wakker en een ontzettend offensief volgt op het doel der gastheeren. Kempenman schiet keihard tegen de binnen kant der paal, doch nog stuit de bal weer terug in het veld Even later staat Weykamp buitenspel en met Santpoort In den aanval fluit de scheidsrechter einde. Na den aftrap treedt 8. D. O direct aan vallend op en brengt de Volendamveste ernstig in gevaar. De achterhoede weet dit tenslotte af te wenden, zy het dan ook door een aantal corners. Als de gasten ingespeeld raken komen ook zy naar voren, doch de 8. D. O.-verdedi ging ts in uitstekenden vorm en slaat eiken aanval af Dan volgt ’n periode van Bussumsch overwicht, dat tenslotte door een doelpunt wordt gedemonstreerd als De Bruin een voor zet van rechts laag inschiet. (10). De gasten komen dan opeetten en de S.D.O - pieren der wydbroeken aanmerkelyk zyn ge daald. Volendam moet nu van Fortitudo win nen om mét de Culemborgache club geiyk te komen. Forti heeft dus aan een geiyk spel tegen Vo- weder de eerste klasse lendam voldoende om ’te betreden. De stand is: Fortitudo Volendam 8. D. O. Zoowel Ajax als Feijenoord hebben zich hun laatsten uitwedstryd om het landskampioenschap haven, met 5—2 "baas en Ajax klopte Philips met 41. Enschede kan nu dus nog een uiterst belang rijke rol spelen, maar dan moeten de OostelUken Ajax in het Stadion kloppen. Feyenoord kan nog slechts in het stuk voor komen als Enschede inderdaad succes zou heb ben De kans, dat Ajax wederom kampioen van Nederland zal worden, is dus wel zeer groot. De stand is: Zuid—Noord 1—4 Kampioenschap 8.DO.UC—Santpoort Promotie le klasse Bjxmeen'-W.I.K 8D.O—Volendam d. Hoogen, Oostermeyer, (V.V.Y.) (V.I.C.) v. d Liefvoort. (Swift) Kessel. (Leonidas) v. d. Key, (L. en 8.) Alsemgeest. (DMX.) De twaalftal-commlssie van den Belgischen Korfbalbond heeft voor den wedstryd Holland— België op 23 Mei a s. te Den Haag te spelen, de volgende voorlooplge ploeg samengesteld: Aanval: dames: Van den Reeck. Van den Looverenboechheeren: Smet. Stuer; midden: dames: Peters. Naudts; heeren: Erauw, Pros Delving; verdediging: dames: Pellls, Welvls; heeren: Pol Dalving, Zielsnd. De wedstrijd om het Federatle-kampioen- schap tusschen 8.D.O.U.C. en Santpoort is In een 22 gelijk spel geëindigd. Veel perspectie ven biedt dit resultaat niet. De stand is thans gesp. gw. gl.-vrl. 2 3 4 3 De Noordelijken trappen af en ondernemen een eersten aanval welke door van Laarhoven wordt onderbroken, terwyi aan den anderen kant een aanval door buitenspel verloren gaat, spoedig nemen de Noordelyken de leiding v. d. Liefvoort voorzet en v. d. Hoogen de langs den verrasten Colen In de touwen schiet, 01. De suldelijken vallen niet ontmoe digd aan, maar zien geen kan* ot* een goed schot op Alsemgeest heiligdom te te vuren, verder biyven eenige corners zond<*r succes. Aan den anderen kant moet Colen eenige ma len handelend optreden hetgeen hem goed af- gaat. Toch moet hy voor een schot van Ooster meyer zwichten, nadat deze den bal in goede positie van Alsemgeest heeft gekregen. 0—2. De zuideiyken antwoorden met eenige vinnige aanvallen. Slee wordt door Jongbloets in de gelegenheid gesteld om den achterstand te ver kleinen. maar zUn schot gaat ver naast. Van Eekeren lost een ver schot, dat door het effect van hét terrein Alsemgeest eenige moeite geeft. Dan gaan de Noordelyken ervan door. Alsem- geest komt vrü voor doel te staan, maar de Colen werpt zich tot tweemaal toe voor zyn voeten en het gevaar is geweken. Bij de zuldeiyken probeert Lemmens het eens maar het binnentrio legt geen doortastendheid genoeg aan den dag om by de noordelyke ach- keeper krijgt eenige lastige schoten te verwer- ken Spoedig heeft S.D.O. het Initiatief geno men, doch zonder succes, zot dat met 10 word gedaald. De tweede helft wordt Ingeluid met een serie Bussumsche aanvallen. Dan neemt Volendam hret offensief over en sluit 8. D. O. geruimen tyd in Het Bussumsche achtertrio blijft evenwel ongenaakbaar en ten slotte zorgt zij er voor, dat het spel zich weer raar de Volendamhelft verplaatst. Nadat La keman een drietal kogels naast heeft zien vliegen en een vierde de deklat op proef stelt, zoekt De Bruin het doel op den goeden plaats als hij wederom een voorzet van rechts inkogelt. (30). Hardnekkige pogingen van Volendam om op te halen stranden op de SG.O.-verdedicing. Als dan even voor het einde de verdediging der gasten weifelt en 8DO. doorspeelt, belandt by een mislukt schat van De Bruin het leder nog juist in doel (30). Spoedig daarna wordt het einde aangekondigd. De draverUen die gistermiddag In Alkmaar werden gehouden hebben niet veel publiek ge trokken. Het eerste nummer, de aanmoedlngs- dravery was door verkeerde samenstelling van het program. mocht het Ingevoerde 3-jarige paard niet mede loopen, zoo ook Gretchen H, die wel aangegeven was maar niet op het pro gram voorkwam. Belde paarden zUn Dultsche paarden, maar in Nederland geregistreerd, dus volgens uit- schryvlng volkomen gerechtigd. De bedoeling zal hier geweest zyn Nederlandsche paarden en in Nederland* geerigstreerd. Om 2 uur werd aangevangen met den aanmoe- dlglngsdraverij. waarvan 6 ingeschreven waren en 5 aan de start verschenen, die verdeeld waren in 2 series. 1ste serie: Welkom 780 meter, Victoria 800 meter. Ulitta 800 meter, gemakkelyk gewonnen door Victoria in 1 mln. 29 sec. 3de serie: Vive Bonnie 800 meter, Une Bonnie 800 meter, gewonnen door Unnle Bonnl in 1 mln. 27 »ec Finale: 2 paarden. Victoria en Unie Bonnie M. door dat Victoria niet direct aanpakte, wist Bonnie te winnen in 1 min. 22 sec., prijs 100. 2de prijs f 35 Een weinig spannende cours. Machine EEN Daarna krijgen wy de grootte draverij A over 800 meter. Prijs f 300. Van de 39 Ingeschrevenen kwamen er 35 aan de start. 1ste serie werd gewonnen door Hildegard I 770 meter in 1.11 1/5 voor Ourulaan B, Uniform, Frecthen en Cleo Watts. 2e serie werd gewonnen door Newbold en Catabora. Door gelijke aankomst in 4 06 3/5, af stand 7.90 meter en 7.60 meter. Voor Peterkerri- zan. Greetchen H, en Pletemel. 3de serieNa een langdurigen start werd deze serie gewonnen door Saliharvester in 1,06 1/5, 800 meter, voor Oplooper. Kapteln de Bruane, Victoria en Queen Ethel. 4de serie werd gewonnen door Reva D, 7.60 meter in 1.07 2/5 met kop aan kop van Wanh- frled 780: op kleine afstand volgden Quervell Paterlck D, Miszelela. Peter en Omega. 5de serie werd gemakkelyk gewonnen door Fatima. 785 meter, in 1.10, voor Rentner, Na varra. Unie Bonnl en TeL Finale: 1ste Salyharvester. 800 meter In 1071/5; 2de Fatima, 785 meter; 3de Deva D; 4de Newbold en 5de Hildegard I. Mooie cours, veel spanning, met neuslengte gewonnen. Hierna kregen wy draverij B van paarden, die in draverij A hadden gestart met uitzon dering van den Isten pryswinner, Nleuwelotlng handicap ongewijzigd. 1ste serie: 1ste Catabora in 1.07 3/5 voor Op looper. Newbold, Queen Ethel en Unorie Con nie. 2e serie: Iste Rentner in 1.07 3/5 voor Clo Watts Wahnfried Pieternel en Victoria, die een slechten start had. 3de serie: Iste Queervlll Paterlck D In 1.07 1 5. Voor Reva D, Unnl form en Kaptein de Bruane. 4de serie: Iste Fatima 785 meter in 1.08 3/5. Voor Navarra Hildegard, Omega en Tel. 5de serie: Iste Peterkerrigen In 1.06. Voor Ouralaan Gretchen en Mazelda Peter. Finale. Iste Catabora in 1.05 1/5, vervolgens Fatima. Rentner, Queervlll Paterlck en Feker- kerrlgan. Ten slotte volgde de jdravery C van paarden, die in draverij B hadden gestart, behalve de pryswinner. Machine 2 Machine TWEE Iste serie: le Newbold voor Oidooper, Pieter nel. Uniform. Wankfried; 2e serie: le Reca D. in 108 3/5 voor Omega, Renntner. Grecthen H 3e serie: le Victoria In 1.05 3/5 voor Hildegard, Qeenethel. Annl. Bonnl en Fatima; 4e serie: Gelijke aankomst door Peterkerlgen en Miszlldapeter voor Navarra en Ourulaan; 5e serie: le Queervlele Paterlck in 1.14 voor Kapteln de Bruane. Tel en Cleo Watts. Finale: Deze werd schitterend gewonnen door Victoria in 1.05, ryder A. Wltteveen. Dit paard was voor het eerst In de baan en beloofd veel voor-de toekomst. Verder volgden Newbold. Reva D, Peterkerlgan, Queerviel Paterlck en Meszelda Peter. Om 6.45 uur waren de draverijen pas geëin digd. De eerstvolgende cours 7 Aug. No. 6 Dravery C. Voor alle paarden, welke in dra verij B gestart zyn. behalve de pryswinner. Deelname verplichtend. Handicap ongewij zigd. Istx serie geplaatst Frettchen. tyd 1.09 3/5 2e serie geplaatst Reva D, Ujd 1.08 2/5. 3e serie geplaatst Victoria, tyd 1 05 2/5. 4e serie geplaatst Miss Zelda Peter en Peter Kerrigan, tyd 1.09. 5e serie geplaatst Quervlll Patrick D, tijd Ï.08. De beslissing bracht de overwinning aan Vic toria. afstand 700 M.. tyd 1.08, gevolgd door Newbold, afstand 790 M. en Peter Kerrigan 8t- L. 770 M.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 11