STADSNIEUWS De beste sollicitanten maken geen kans w DE ECHTE EELT- EN LIKDOORNSMERING JAN DE VRIES N.V HEEFT U ’N GELEGENHEIDS- ADVERTENTIE BIOSCOPEN Radio-distributie helpt uit den financieelen nood MARKTEN GOEDKOOPE EXTRA TREINEN NAAR DE PASSIESPELEN Tekstboeken met volledigen tekst 50 cL, franco per post 79 et. ZATERDAG 11 JUNI 35 CENT PER FLACON Jubileum burgemeester Wendelaar HELPT DIRECT Telefoon 324 Alkmaar 2 Zaadmarkt Alcmaria nieuws A. R. C.-nieuws Opbrengst collecte Opening zaak Auto te water Een comité Ryksposts paarbank ÉÉN SLAAPMIDDEL Neder laagwedstrgc De goede golflengte Alcmaria: Een geboren kapitein Wethouder Van Slingerland krygt, zonder tegenstand, zyn ge meentelijken steiger Een vraagteeken in den mist ALKMAARSCH BIOSCOOP-THEATER GEDENKTEEKEN AFSLUITDIJK Winkelsluiting „DE GRAAL” In „Cinema Americain” „Het Meisje van Havana” en „Misdadigers volgens de Wet” Altyd Kovacs wordt wel eens vervelend Periodiek brekende lampen Vier uren „genieten” „VADERTJE LANGBEEN” woon- en winkelhuis waarin Kruidenierszaak en Stra- renwlnkel op besten stand te Alk maar, voor veel uitbreiding vatbaar. Koopsom slechts 5000. Binnenbrandje Kofa en Alcmaria Veteranen Een sweepstake? Wethouder Bonsema in het offensief INLICHTINGEN VERSTREKKEN: VOOR LIMBURG EN NOORD-BRABANT SECRETARIAAT PASSIESPELEN Tel. 366: TEGELEN Voor alle andere PROVINCIES: Alkmaar centrum van pleizier booten Chicagosche messen- en revolverpolitiek? ZONDAG 19 JUNI OPVOERING PASSIESPEL TEGELEN BRANDSTOFFEN? too- TTYTTtTTT turnen of buitenspel uur9 A.s. Zondag ml het vacantle.huis van „de GESCHIKT. TB KOOP want Alkmaar wenscht geen doorgangshuis te worden 'voor omhoog strevende ambtenaren. By den neder laagwedstryd. Zondag om halt 7 door Alcmaria tegen den Westelijken eerste klasser K. F. C. uit Koog aan den Zaan te spe len. sljn de elftallen samengesteld als volgt: weest: Alkmaar heeft al zooveel Interessants, dat we zulke beroemdheid best aan een ander kunnen laten. knippen uur—0.30 In verband met de feestelijkheden van van daag hebben B. en W. besloten, dat de winkelt hedenavond tot 13 uur geopend mogen zijn. rel van Anderen deden, daarbij geholpen door des kundigen op de tribune, een plttigen aanval op de ontworpen exploitatie-rekenlng. Er zou den kilometers te kort kabel berekend zjjn en geen rekening gehouden met de eigenaardige eigenschap van radlo-ontvanglampen, dat zjj na 1000 uur werken het bijltje er bjj neerleggen. Bovendien zouden, zoowel de technische, als de administratieve dienst een staf personeel elachen, waar men van omvalt. Al temaal re denen om te gelooven, dat de exploltatle-reke- nlng lichtelijk geflatteerd was. Toen de voorzitter heerlijk sarcastisch vroeg of er soms leden waren, die iets wilden zeggen over de radiovoordracht, gingen er minstens een tiental vingers in de hoogte, welk gebaar hier intusschen lang niet hetzelfde beteekent als in onze goede oude scholen. Hier duldde het erop, dat zoowat de halve Raad een grondige studie had gemaakt van al dq problemen, welke vastzitten aan gemeente lijke radio-distributie, en zwaar geladen met deze moeizaam verkregen wijsheid, brandde van verlangen, zijn stem voor of tegen te verheffen. Urenlang heeft men gesproken, waarbij uiter aard de tegenstanders het langst aan bod wa ren. Ondertusschen zat de jeugdige wethouder Ijverig aanteekenlngen te maken, terwijl de emoties zoowel van de houwen der tegenstan ders, als van de streellngen der vrienden zich op zijn expressief gelaat weerspiegelden. Het is een goed recht van den overzicht schrijver, dat hij zelfs de meest uitgebreide de batten In een paar korte stellingen mag samen vatten. Allereerst dan de eer aan de tegenstanders. seressen men. en uur: Wi heef üw 1 .bouv send He smal met etern Wt aard: kunr bracl schoi heid schle als Weer anderen konden wel aannemen, dat de opzet juist was voor de tegenwoordige omstan digheden, maar vreesden, dat In de toekomst alles zóó op losse schroeven zou komen, dat het geheele bedrijf zooals een der leden het zoo beeldend uitdrukte een vraagteeken in den mist was. Hieraan zouden verbonden kunnen worden de bezwaren welke betrekking hadden op de vrees van sommigen, dat de techniek In onze ver- technlekte eeuw zoo vooruitgaat, dat by wijze van spreken, het niet onmogelijk is, binnen en kele jaren een volledig eigen toestel met tele- vlsie-apparaat en geschikt voor de ultra-korte golven, voor een krats op de Zaterdagavond- markt Is te koopen. En dan die vijf lijnen. Waarvoor? We heb ben toch ons dierbaar Huizen en Hilversum. Welke sterveling luistert er nu naar een ander station? Zondagmiddag om 3 uur speelt bet eerste elftal op het A.R.C.-terrein wederom een vrlend- schappelljken wedstrijd tegen BR.C. I, een pas opgerichte club uit Breezand. Al meermalen hebben we ondervonden, dat spelers van soo n nieuwe club buitengewoon enthousiast spel aan den dag leggen, waardoor ze een technisch betere ploeg handen vol werk kunnen geven We hopen dan ook op *n spannenden wedstrijd. Het tweede alftal gaat naar Behagen waar 8.R.C. I, belust op revanche voor de geleden nederlaag van Zondag jl, hen zal ontvangen. Haalt ARC. maar één puntje binnen, dan is hun plaats in de 3e klas vrijwel zeker behou den. Voor 8R.C. is dit echter de laatste promotiekans. Daar er hier voor belde partijen groote belangen op t spel staan, verwachten we *n uiterst spannenden kamp. den Burgemeester, die met zijn familie op het bordes van het Stadhuis had plaats genomen, door een zes honderd kinderen een aubade ge- Woensdagavond jl. heeft .Rofa” zijn eerste lederlaag geleden tegen de „veteranen”, met 04, hetgeen voor de „veteranen" een aardige overwinning is. De leiding was is goede handen bij den heer Peper; er werd in de beste verstandhouding ge speeld. Gisterenmiddag ongeveer 5 uur geraakte de vrachtauto van den heer G. Visser in de sloot langs den Hoeverweg bij ultwjjken voor een zandauto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de wagen is later weer op het droge gebracht. Het nummer van deze maand maakt wederom een zeer verzorgden Indruk. Feltelljk Is het over bodig dit te zeggen, daar het bijna iets vanzelf sprekends Is. Daar is allereerst een lezenswaar- dig artikel van Bram Elte over „schljn-amateu- risme”. waarin verschillende Juiste dingen ge zegd worden, of liever geschreven worden. Het voetbalpraatje gaat ditmaal over .good will”. in dit geval voor voetballers en in het bijzonder voor de „Alcmarianen”. Het „Sport verhaal uit ’n crisistijd" wordt weer vervolgd en Sylvain Bastin schrijft natuurlijk weer zijn Antwerpsche causerie. En het „Alcmarla-nieuws” zou het .Alcmaria- nieuws" niet zjjn, als er geen humoristisch voet- balveralag In stond, hetwelk ditmaal .Roe bet tweede een beker won" getiteld is. Verder het ditmaal zeer uitgebreide offlcieele nieuws en lest best een gedichtje van Maroo, over bet nut van trainen. Men waarmede we, juist als in de hoog- officieele verslagstyl een of meer der deba ters bedoelen men vond, dat bij de onder- handellngen den radlo-distnbuanten het mes op de keel was gezet. Toen de onderbandelln- gen met mr. Hellema, hun rechtskundig advi seur, waren begonnen, zou geëlscht zijn: „Zwijg nu tegen leder der raadsleden als een m pardon Duitacher, want als jullie je mond open doet, breken we alle besprekingen af. En denk er om. we hebben een geweldige knuppel ach ter de deur staan, want jullie ryksconcessle van 5 jaar helpt geen cent, als wij, gemeente, onze toestemming intrekken. Hedenmorgen heeft in *t perceel Magdalenen- straat 10 de opening plaats gehad van het „Trl- cothuls”. - In den practlsch ingerichten winkel Is een keur van dames-, heeren- en klndertricot aan wezig. We raden onze lezers, maar vooral onze le- aan, zelf eens een kijkje te gaan ne- welke ook In een of meer ANDERE bladen moet worden geplaatst? Onze administratie verleent hiervoor gaarne haar bemiddeling. De prijs van Owe annonces wordt hierdoor niet in bet minst verhoog*. Wél bespaart U sich moeite. Wjj houden ons dus aanbevolen! DE ADMINISTRATIS. De Raad van Alkmaar besloot Donderdag met 12 tegen 9 stemmen tot stichting van een eigen radio- distributiebedrljf. Met 1 October as. treedt dit in werking. Geleidelijk worden de verschillende blokken aangesloten en krijgen de abonné"s de gelegenheid om vijf sta tions te hooren. Ontkend werd met controleerbare cijfers van andere bedrijven dat men altijd naar Hilversum of Huizen luistert. Langenberg. Pa rijs en Daventry verheugen zich eveneens in den gunst van het publiek. En wat de techniek betreft, nooit worden de toestellen zoo goed koop, dat de distributie daartegen niet kam con- curreeren. Dat financieele bezwaren konden bestaan, ontkende wethouder Westerhof. Integendeel als verantwoordelijk man voor de schatkist, be zwoer hy den raad hem de lekkere 70 mille na 1936 niet te ontnemen. Ze zyn dan o zoo noo- dlg. Onze lezers kennen reeds den uitslag. Twaalf leden schaarden zich achter het eenstemmige college, terwyi 9 in hun „dwalingen” bleven volharden. De vier uur praten hadden toch dit resultaat gehad, dat tenminste een twijfelaar, de heer Venneker, nm het college-kamp was overgegaan. Wil men nog ons eigen oordeel over deze kwestie? Welnu, wy begroeten dit nieuwe be- dryf met gematigde vreugde. Met vreugde, om dat ook wy meenen, dat de luisteraars gebaat zyn met een betere uitzending, terwyi hoewel niet de hoofdzaak, de revenuèn toch heel zoet zullen zyn. Ons aanvankelyk bezwaar, dat vijf bloeiende particuliere bedryven zoo maar ge naast werden, Is opgeheven door de vrywilllge overeenstemming met de dlstribuanten. Mis schien wordt er nog ergens schade geleden, maar wanneer het algemeen belang dat elacht, moeten we ons daarbij neerleggen. Toch Is er voor ons nog een onopgeloste moei lijkheid. Als de nieuwe leiding, eenmaal is aan gelegd, zullen meerdere menseigen broodeloos zyn. Dat stemt droevig. We hopen echter nog, dat tegen dien tijd deze slachtoffers in andere bedryven kunnen worden ondergebracht. hanteerde deze wapens uitstekend. Evenals by de voordracht over de electriciteltstarieven be- heerachte hij de stof volkomen. Een compliment voor zooveel studie. Een der zwaarste „kanonnen", die hy ter be schikking bad, was de naam van zyn adviseur, onzen directeur Hofman. Deze is zonder twyfei de grootste specialist op dit gebied in ons land en hjj stond er geheel voor in, dat zyn cyfers volkomen veilig waren. Op deze deskundigheid liepen elgeniyk alle technische aanvallen dood. Het gelukte zelfs den beer Ringers niet aan de weet te komen, wat eigenhjk de prus der lampen is. Je zoudt Philips of Telefunken zien lachen, als In het publiek verteld werd, hoeveel men voor deze artikelen wilde besteden. Over de uitkomsten van het nieuwe bedrijf koesterde de wethouder geen vrees, evenmin voor de toekomst er van; het geheele zaakje is O. K. Verder betoogde hy nooit bloeddorstig te zyn geweest; er heeft nimmer een mes op tafel gelegen of een stok achter de deur gestaan. Alleen heeft hy, toen de andere party na een voorloopige overeenkomst, het recht opelscht evengoed nog by den Raad in beroep te mogen gaan, gezegd: „Ho heeren. als wij tot overeen stemming komen, doen wy het goed. Niet eerst teekenen en dan opnieuw by den raad gaan pingelen.” Aan het postkantoor te Alkmaar werd, in den loop der maand Mei, op spaarbankboekjes in gelegd 77.015,83 en terugbetaald 50588,83. Derhalve meer Ingelegd dan terugbetaald 36.027.Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 54. Door tussebenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes afgeschreven 50.-. de Graaf De Konlng, Ooms Rootring, v. d Vall, Lengen' Keppel, de Jong, Peereboom, Hamstra, Bos K. F. C.: van *t Hof Jb. Veen, Hllle J. Veen. Nieuwenhulzen, Biy Wensveen, Visscher, Bontshoom, Mol, Krater Graal" te Egmorid a. d. Hoef door den Zeer- eerw. heer Pastoor v. d. Burgt worden Inge zegend. De Inzegening zal plaats hebben om half vijf *s middags Hypotheek beschikbaar. Tb bevragen by P. N. LEERING Ga, makelaar te Oudorp, tel. 1086. tuur 11 zit c venaa Hee electr zult I een n De gespij dichtf Voo geraa deelei óók o U schoo tripte langs voort den s stevig niet. i timmi Hee diepei eterni daar I niet, schroi De de ha rand rand, breed kant De den I met tweed en te plaat geseb No. nisje beeld; Te even 13 uur gisterenavond brak brand uit in de rookery van den slager N. Appel in Spoorstraat. De politie, die spoedig ter plaatse was. trachtte tevergeefs met Total-apparaten den brand te blusschen. Met een slang op de waterleiding wisten eenlge brandweerlieden er- ger te voorkomen. Een partijtje spek ging ver loren. Vei make tot zi Asp gesch schilt breek Jes i den i perge asner Asj niet l er eei gen. kwar hard* gepre soon, raspt wel g Vo« pond ten 1 drup] dat r ZQi met even op h naar men met musc apan echte holt gevul Plaat ook i As] kokei y ze m nig i Me hebb en v Word Een doodgewone benoeming van een adjunct- dlrecteur voor den Keuringsdienst gaf een zeer byzonder kykje op de mentaliteit van sommige autoriteiten. Men vreeze niet: wy zullen het niet hebben over de gewone klachten by be noeming, betreffende godsdienstige of politieke voorkeur of achterultsteUlng. De zaak staat zóó. By het half bataillon sollicitanten was er één. die de directeur én wegens zjjn capaciteiten én wegens zyn persooniykheld, den meest geschik- ten vond. Edoch, de man had één gebrek. Hy was zóó knap, dat hy al eens als tweede had gestaan voor directeur. Wel wilde hy zich ver binden hier enkele ja?en te blyven, doch een dergeiyke belofte meende men niet te mogen uitlokken. Dies werd deze „best of best” gepas seerd. De heer Keysper, en naar later bleek, ook de minderheid van het college, waren bet met deze handelwyze niet eens en verklaarden te zullen stemmen bulten de aanbeveling om. De heer Westerhof viel leeiyk uit zyn rol, toen hy de aanbeveling verdedigde met dit mlli- tairistteche beeld: men moet een geboren ka pitein niet als luitenant aanstellen, wy In Onder voorzitterschap van den heer jhr. mr. J. M. van Beyma, burgemeester, kwam Woens dag 8 dezer ten stadhulze te Leeuwarden byeen een comité, dat zich ten doel stelt op den door Nederlandsche Waterbouwkunde tot stand ge- brachten verblndlngsdyk Noord-HollandFries land een gedenkteeken te stichten. De Commissaris der Koningin van Noord- Holland. jhr. mr. dr. A Roëll. en de Commissa ris der Koningin van Friesland, mr. P. A. V. ba ron van Harinxma thoe Slooten, hebben zich bereid verklaard het eere-lldmaatechap te aan vaarden. werd een kleine uitvoerende commissie be noemd, bestaande uit de heeren jhr. mr. J. M van Beyma. burgemeester van Leeuwarden, voorzitter; mr. W. O. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, vice-voorzitter; R. Buisman, pi. voorzitter der Prov. Frlesche V. V. V. te Leeuw arden; Godfr. H. Crone, voorzitter der Kamer Zeer ernstige en deskundige menschen hebben gesproken over de financieele zyde van bet vraagstuk. Daar gaat men in een tyd, dat geld steeds moeiiyker te verkrygen is, enkele ton nen In den grond stoppen. Zullen we binnenkort niet met tranen In de oogen die verloren liquide middelen bétreuren? Er wordt voorspeld een prachtig winstje na vier jaar. Jawel, allemaal speculatief; zeker is alleen een verllespoet van ruim 4 mille, gedurende de eerstvolgende 4 ja ren. in een tyd, dat het de allergrootste moeite zal koeten de begroeting sluitend te maken. Waarom dan niet liever het bod geaccepteerd door mr. Hellema gedaan, van 2.50 per jaar en per aangesloten abonné? Dat gaf 10 mille In de hand en die had men liever dan 70 mo- geiyke dito’s in een verwijderd verschiet. Zwaar werd ook geboomd over de mogelijk heiddat radlo-handelaren van dit nieuwe ge- meenteiyke bedrijf schade zouden hebben. Hier in echter waren de tegenstanders verdeeld. De eene groep, die betoogd had, dat het bedrijf een strop zou worden, omdat spoedig ieder zich zelf respecteerend mensch een eigen toestel sou hebben, konden moeiiyk volhouden, dat de radlohandel schade zou lijden. Daardoor kwa men de telegrammen van den radlohandel wel wat in de verdrukking. Want óf het bedrijf slokt alle luisteraars op en dan Is het een melk koetje als geen ander, of ieder neemt een toe stel, met het gevolg, dat de handelaren in dat artikel spoedig een villa In Bergen aan Zee kun nen gaan bewonen. Heeft de aandachtig» lezer al opgemerkt, dat bij al deze bezwaren onze Ujst maakt wel geen aanspraak op volledigheid, maar heeft toch de voornaamste samen gevat geen enkel Is van prlnclpleelen aard? Wat zou natuuriyker geweest zyn, dan dat men hier had geschermd met gemeentepro- grams over overheldsbedryf en particulier Ini tiatief, over staatssocialisme en ontwrichting van het vrye bedryf? Dat van dit alles niets werd gehoord, zal z’n oorzaak wel vinden In het feit, dat in meerdere plaatsen van ons land partygenooten van de debaters voor een dergelyk bedrijf gestemd had den en dat een princlpieele frontaanval zou beteekend hebben twyfei aan de kleurechtheid dier partygenooten. Al is onze jongste, blondgelokte wethouder een verklaarde anti-milltalrist, toch mag ge zegd, dat hy een kundig strateeg Is. Om met den heer Westerhof te spreken: hy Is een ge boren kapitein. De gulden regel toepassend, dat aanvallen de beste methode van verdedigen is, begon hy zyn speech met een offensief op de gezonden adressen. Waarby hy het voordeel had. dat de stellingen zyner tegenstanders door vrienden als Bulens, Sietsma en Wolden- dorp reeds stormryp geschoten waren. Onmee- doogend ramde hy op de zwakke plekken van het mlddenstandsadres, daarby den armen heer Geels aanstarend, die echter aan het geheele geval even onschuldig was als een pasgeboren lam. «Opgemerkt mag wel even worden, dat geen der z.g. middenstands-afgevaardlgden het voor de adressen opnam. Overvloed van contact schynt er tusschen deze organisaties en haar meer speciale uitverkorenen niet te z^n ge weest. Da wethouder was dus zwaar gewapend en y VRIJDAG 8 uur9.30 uur: zang, bulten- spélv (korfbal) enz., algemeene ontwikkeling 7.30 uur9 uur: reidansen voor de jongeren. ZA’fERD^G 7.309 uur: gelegenheid om „wyae Miertjes” te sparen. Met een bedrag aan nagekomen giften van f 77.32 is thans by den penningmeester van den Byzonderen Raad der 8t. Vincentlusver- eeniglng ingekomen een totaal bedrag van f 1077.32. Aan alle gevers harteiyken dank. AMSTERDAM. Reisbureau LI8SONE ZOON, Dam 10 Telef. 32727, Leldschestraat 5, Telef 33737 *s GRAVENHAGE, Reisbureau LINDEMAN, Groenmarkt 33 Telefoon 117460, Tel. Interc. letter M ROTTERDAM, Noordblaak 13, Telefoon 54306 en 50636 UTRECHT, Janskerkhof il. Telefoon 10175 HAARLEM. Barteljorlsstraat 3, Telefoon 1367» ARNHEM. Bakkerstraat 7. Telefoon 26141 LEEUWARDEN, Nleuwstraat 55, Telefoon 6296 CIT ALLE PLAATSEN B X T R A AUTOBUSDIENSTEN NAAR DE PASSIESPELEN TEGELEN Deze naar het bekende boek van Jean Webster vervaardigde fllm.neemt wel een heel byzondere plaats in onder de talrijke producten, die de film-maatschappyen den laataten tyd hebben vervaardigd. Of dat byzondere gezocht moet worden In de wel-aandoende rust, die den toeschouwer vanaf het witte doek tegemoet treedt, of In den een- voudlgen, teeren, maar zoo sympathiek aandoen- den Inhoud óf In het charmante spel van Janet Oaynor. met als waardig partner Warner Bax ter, valt moeiiyk te zeggen. Maar met vreugde mag hier worden geconstateerd, dat het den regisseur Alfred Santell gelukt is een rolprent te vervaardigen, die hemelsbreed verschilt van andere films; alles is veel inniger en doet war- ïner aan. Vanaf de tafereelen uit t kille voegdygestlcht, waar de vondelingen zyn ondergebracht, tot de bekroning van de unlversltelts-studles In de kerk, met tenslotte een „happy end”, wordt de toeschouwer geboeid door de logische opeen volging van gebeurtenissen en de correcte af werking van de onderdeeien. Hoe treffend Is de uitbeelding van het ge- ztlchtsleven met de spinnydlge directrice als tegenspeelster van de llefdevolle Judes Abboth; den overgang van deze laatste naar de ünlver- sitelt; de uitreiking van de eere-teekenen In de kerk, waarin machtig orgelspel een zoo byzon dere sfeer weet te scheppen en de vreugde van de familieleden der overige geslaagden, terwyi de vondeling vanachter een grooten pilaar dit alles gade slaat. We hebben hier slechts enkele van de talrijk boeiende momenten opgesomd, doch meenen hiermede te kunnen volstaan. We kunnen onze lezers een bezoek aan deze film wel aanbevelen. Een uitgebreid en varlee- rend bUprograma, bestaand een tweetal jour naals en een geiyk aantal klucht-fllms gaat AMSTERDAM 10 JunL Aardappelprijten: heden onveranderd. Aanvoer 1 lading. 450 N- ALKMAAR, 11 Juni 1933 39 Paarden psr stuk f 90355, 13 Melkkoeien per stuk t 199— 230, 37 Nuchtere kalv. slacht per stuk f 3—tl Idem tok per stuk f 9—18, 40 Vette Schap» per stuk f 1016, 57 Lammeren per stuk f 5— 9, 40 Schrammen per stuk f 8—13. 96 Blgg» 10 weken per stuk f 10—7, 6 Bokken en geit» f 610, 44 kisten. 5 korven piepkuikens f 030 —0.90 Handel matig. ALKMAAR, 11 Juni 1933 Boter- en Eleren- markt Boter, fabriek 1ste soort 0.47050— 0.60. Boter, fabriek 2e soort 0.4004?. Eieren, groothandel 3503. Eendeleren f l— BROEK OP LANGBNDUK. 11 JunL 17.*0d K.G. Tomaten A 32 80—33.40, ld. B 13855, id. C ƒ33 20, ld. CC f 17.90; 21.000 K.G. Aard appelen: Schotsche Muizen 7509.30, Drie lingen 7.60—9.10, Kleine ƒ550—<10. BOVENKARSPEL, 10 JunL ,J> Tuinbouw*. Aardappelen: Schotse ƒ4.605.70, kleins 450 —650, kriel ƒ350—5 per baal; aangevoerd m baal; Meirapen ƒ3.206 per 1000 st.; aange voerd 38.000 stuks. „Het meisje van Havana" is een ingewik kelde detectlve-geechledenls. Het begint met een sensationeele berooving van een juwe- lierswinkeL waarby een aantal kostbare arm banden verdwijnen ter waarde van 50.000 doll. Daarvoor was e^n juweuer, Cartwright ge- naund, vermoord. De leden der bende die dit alles op hun geweten hebben, ontkomen op een stoomschip dat naar Havana vaart. Aan boord bevindt zich ook Joan Anders, die met de ontmaskering der bende belast Is. Zy vat genegenheid op voor den steward Allen Grant, doch ontdekt tot haar droefenis dat hy ook tot de bende behoort. Het gelukt haar na veel moeite het ver trouwen der overige bendeleden te winnen en belooft hen behulpzaam te zyn met het aan land brengen der gestolen juweelen. Een handlanger van haar In werkelijkheid een politieman zal met een motorboot langs- zy komen en hen aan land brengen. Tot zoover gaat alles goed, maar op het laatste nippertje ontdekken de bandieten wie Joan is, grypen baar by het aan land ko men en pogen met haar te ontvluchten. Doch tot haar groote verbazing wordt HMn dit door Allen belet en na een spannende achtervolging wordt de heele bende Ingere kend, behalve Allen, daar het biykt dat hy de zoon van den vermoorden Cartwright is en zich-by de oende had aangesloten, teneinde te ontdekken wie zyn vader vermoordde. Het spreekt vanzelf dat er niets meer is, dat een huweiyk tusschen Joan en Allen In den weg staat. onze onnoozelheld hebben altijd gemeend, dat Iedere kapitein, geboren of niet, zich als luite nant eenlge jaren voor die taak had voor te bereiden. Het offensief van den heer Keysper en zyn medestanders voor het recht van den beste mocht niet baten; zy verloren den stryd met 7 tegen 14 stemmen. Toekomstige sollicitanten naar een positie bij de gemeente Alkmaar houden het zich dus voor gezegd: onderzoek eerst eens by u selven en uw aanbevelingen of ge soms niet tot de „up per ten” behoort. Antwoordt uw geweten daar op bevestigend, bespaar u dan zegel en porto. uur: naaien. handenarbeid8 pultsch, propagandistenclub. In onze advertentie „Concurrentie- wedstryd” hadden wy als prtJs van de binnenbanden vermeld 0.45 nu 0.75. Dit moet echter zijn 0.75 nu 9.45. N. L. ZAAK, Mient IS, Telef. Alkmaar De stad had hedenmorgen een buitengewoon feesteiyk aanzien, overal waren de vlaggen uit gestoken en het carillon van den Waagtoren liet Vrooiyke liederen over de stad weerklinken. Daarby verhoogde het prachtige weer de feeststemming. Te half elf hedenmorgen werd r*-~ z Z bordes van het Stadhuis had plaats r*-- bracht. Als- blijvende herinnering aan dezefi dag ontvingen de kinderen van alle scholen elk een Iraalen jubileum-beker. Was het misschien een hatelijke streek van het noodlot, dat op den eersten Ietwat somer- schen middag, dien de poolachtige Junimaand 1933 ons schonk, we 4 lange uren moesten .ge nieten van een alleen voor belanghebben den interessant radio-debat? T Is waar, die belanghebbenden volgden op de tribune met onverdeelde, doch lang niet altyd stille aandacht de besprekingen, doch voor ons, onkundige stervelingen, waren uit weidingen over kabel van 600.per K.M. of lampen 4 400.per stuk een wonderbaar snel-werkend slaapmiddel. Het onaangename, wat dure gevolg van deze breedsprakigheid was nog, dat behalve dit écne punt slechts enkele hamerstukken afgehandeld werden, waardoor de resteerende agendapunten een nieuwe zitting zullen vragen. Gelukkig kreeg voorzitter Westerhof de burgemeester was officieel ultstedlg niet zyn zin. om vol gende week Donderdag opnieuw te vergaderen. We zouden anders, met de buitengewone zit ting van hedenmiddag drie vergaderingen in acht dagen hebben gehad- Daarmede zou het het record, dat hu nog met ongeveer 5 verga deringen In 30 dagen ten name van een der plattelands-gemeenten in den omtrek staat gebroken zyn. Dat ware niet edelmoedig ge- van Koophandel te Amsterdam; voorzitter der V. V. V. te Harlingen; ir. j. Moll, hoofdingenieur v. d. Rükswaterstaat te Leeuwarden, terwyi als secretaris-pennlngmees- ter werd aangewezen mr. J. F Bosman, voorzit ter der V. V. V. te Alkmaar. De overige leden der commissie zijn de hee ren: D. de Boer te Stompe toren; H. C. Feld- haus, voorzitter van Horecaf, afd. Friesland te Leeuwarden; ir. W. G. C. Gellnck. hoofdlng.- dlrccteur v. d. Rijkswaterstaat te Haarlem; L A. Hansma, directeur der Prov. Frlesche V. V. V. te Leeuwarden; Titus Hoogslag, Afd. Consul Friesland A N W. B.; mr. H. Judell, secretaris der V. V. V. te Bergen; D. Koolman, lid van Ged. Staten van Noord-Holland te Purmerend; C. R. T. Baron Krayenhoff. voorzitter v. d. commissie voor de Noordzeebadplaatsen; D. G. G. Margadant, secretaris der V. V. V. te Alk maar; J. Mulder. Industrieel te Grouw; B. W. Okma, lid van Ged. Staten van Friesland; dr. G. J. Otten, secretaris van de Kamer vgn Koop handel voor Friesland te Leeuwarden; A. C. W. van Riet, bestuurslid der V. V. V. te Harlingen; dr. J. F Veenlng. prov. vertegenwoordiger der K. N. A. C. te Mlddenbeemster; J. Wulte Jat, secretaris der Prov. Frlesche V. V. V. te Leeuw arden; C. F. Zeiler, voorzitter der V. V. V. te Bergen. Het ligt In de bedoeling van het Comité dch met een circulaire tot het publiek te wenden, ten einde voor het beoogde doel algemeene be langstelling te wekken en tot inzameling van de benoodlgde gelden te komen. Er werden staande de vergadering reeds belangrijke gelds- 'Uke bijdragen toegezegd. zy. die met het doel van het Comité symps- ♦hiseeren worden verzocht aan een der comlté- leden hun bijdrage toe te zenden of een dreu- 'alre aan te Vragen. Tot slot van dit overzicht willen we nog even wyzen op een der voorstellen, welke zonder een woord den hamer passeerde. Aan de Bierkade staat een steiger, behoorende tot de Esona My., van ouds bekend als de steiger van Zürmühlen. Wethouder van Slingerland en de geheele marktmmmissie voelden er alles voor deze aan legplaats to koopen. Dan was er veel meer ruimte om veel booten een vriendeiyke ont vangst in Alkmaar te bereiden. Hoewel het zaakje, alles by elkaar, een duizend gulden moet kosten, terwyi er ook wel wat jaariyksch onderhoud zal zyn, misgunde niemand der raadsleden den wethouder en zyn commissie deze liefhebberij. Zoodat we mogen verwachten, dat voortaan op mooie Zondagen talryke, keu rig bevlagde en van jazz-bands voorziene plel- zierbooten een race zullen houden, om toch maar het eerst aan den gemeenteiyken steiger van Alkmaar te mogen meren. Om daarna hun Inbond via onze Zondags-doodsche winkelstra ten naar Bergen en Egmond te stuwen- Het tweede hoofdnummer was de cowboy film .Misdadigers volgens de Wet". De ge. schledenls van een cowboy die uit zelfverde diging den moordenaar van zyn vader dood de en daarom vogelvrij verklaard werd. Juist terwyi hy In een rivier een verfrtsschend bad aan bet nemen was, hoort hy een schot val len; hy springt op zijn paard en galoppeert naar de plaats waar dit was afgeschoten. Het bleek dat er een postwagen was overvallen en de bandieten bezig waren met het uit schudden der reizigers. Maar het bleek ook dat er een aardig meisje In den postwagen zat. En dit was voor Buck Duane, de vogel. vry verklaarde, aanleiding om tusachenbeide te komen. Het aardige meisje ontpopte zich als een nichtje van den sheriff van dat district. zy beschouwt dit avontuur als een aardig verzetje en vindt Buck bovendien eenaardlgen jongen en hy Is ook vol bewondering voo: haar. Maar de postwagen moet weer verder en dus moeten zy scheiden. Later wordt Buck Duane de gelegenheid ge boden gratie te krijgen, als hy in ruil daar, ▼oor de streek zuivert van een beruchte ben. de. Na vele sensationeele voorvallen en schiet, partijen mocht hy er in slagen dit karwei tot een goed einde te brengen en daarmee zyn gratie te verdienen en bovendien en dat was voor hem het voornaamste de eeuwige liefde van zyn uitverkorene. Graal-kadetten zich zoo veel mogelyk om kwart over drie met haar fietsen voor het Graalhuis verzamelen om van daar uit naar Egmond a. d. Hoef te vertrekken? De roosters der verschillende clubs luidt als volgt: Maandag 8 uur9.30 uur: Engelsch, dansen, Inoefenlng van den bede-dans ..Pinksterzegen." Dinsdag 7.30 uur9 uur: handwerken, neel, turnen of buitenspel voor de jongeren; 8 uur9.30 uur: turnen of buitenspel voor de ouderen. Woensdag 7.30 handenarbeid; Aanvang 1 uur - Einde 5 uur Kasua-opening 12 uur ENTREEPRIJZEN FAUTEUIL fS-5é le RANG f2.06 2e RANG f 1-50 3e RANG fl-00 plus 10 pCt. sted. belasting. Reoerveeren 10 et. per plaats

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 13