ONS BLAD Geen accoord te Londen Het nieuws van heden BARON VON GAYL SPREEKT De Valera huiswaarts I H Zelfmoord in I huize Morrow a r PRUISISCHE LANDDAG WOENSDAG BIJEEN DE BAROMETER I Mijninstorting in België I NAAR LALJSANNE Pater Cox bij de oud-8 tri j der s JOH. I AUWERS ALKMAAK PAYGLOP 3 Barometers en Thermometers K 1 ZATERDAG 11 JUNI 1932 Het Weer Engelsch-Iersche kwestie onoplosbaar Het COOLIDGE CONTRA HOOVER verhoord soa Oostenrijks moeilijkheden Eucharistisch Congres Redding schijnt ntby 1200 Amerikanen op weg a Minister Daladier Kneoelingsvoorstel tegen kabinet-Braun vangen De ex-keizer De sociale verzekering Dienstbode, die worden over baby Lindbergh Keizerlijk gedoe van den ex-Keizer DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN De a.s. besprekingen te Parijs a.s. onderhoud MacDonald- Harriot, merkwaardig commen taar van Daladier*? blad Heel wat verstandiger dan Von Papen N. V. NASSAUGARAGE Telef. 257 Nassauplein 1 Nieuwe middenpartij in Dultschland? Waterfietser van Calais vertrokken i Twee arbeiders gedood Zy zullen Washington niet ver laten, voor de vergoedingen te hebben ont- ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 136 Er wordt aan gewerkt Om het presidentschap Opwinding te Dublin Baron von Gayl TELEFOONNUMMER 433. m» lieet; r, o o ioer. x*r. boer LM. I M L 9. 18 I Hoopte stand op Zaterdag Mr Ml loer. IA. tfen- laar- ook voor tarieven. S aan der niet uit onrust en onzekerheid, welke op het aftre den van dr. Brünlng zijn gevolgd, bewijzen overtuigender dan al diens moedige regee- rlngsdaden, welke een factor van beteekenis de thans naar huls gestuurde Rljkskanselier voor de stabiliteit in Dultschland is geweest. i "H Vi ADVERTENTIEPRIJZEN? Per losse regel 20 c.; ingez. med. 40 c. per regel; idem op pag. één 55 c. p. r. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. in den 1" bq lona. Mis- n om men issle- larls. BER. ook larls. PARIJS, 10 Juni (V.DOok by nadere be spreking juicht de Fransche pers het bezoek van den Engelschen ministerpresident MacDo nald toe. De „Ere Nouvelle" is van meening, dat de onwil, dien de Engelsche ministerpresident tot BERLIJN. 10 Juni. (V. B.) In Beriynsche po litieke kringen houdt men zich levendig bezig met pogingen om te komen tot een nieuwe groe- gewekt. Van aanvang af stond men er sceptisch tegenover, daar de in de laatste dagen door De Valera en Thomas gedane onverzoeniyke uitla tingen een overeenkomst npg nauwelijks moge lijk maakten. De eenlge hoop op een mogelyke regeling wordt thans nog gesteld op de houding van den lerschen Senaat. dlt-Anstalt. De te Genève vergaderei kenbondscommlssle heeft De eenige hoop Het mislukken der onderhandellngen heeft in Londensche politieke kringen geen verwondering k. A >uw. Zwakke tot matigen Zuid-Oosteiy ken tot Noord-Oostelüken wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer behoudens ge ringe kans op onweer, waarschijnlijk Iets warmer. Verdere vooruitzichten: droog warm weer, behoudens kans op onweer. Nachtvorst verwachting: geen nachtvorst. Zon op 4.46, onder ••19. Eerste Kwartier Licht op 9.4». R. ren j P. ter- ien. den zat, B. un; den nd; on- ■oortgelijke domheid begaan als zijn oudste zoon. In een telegram heeft hij de te Wil- helmshafen vergaderde gewezen militaire zeedevisles gegroet op een wijze, die sterk herinnert aan de dagen, toen hij nog als JJberster Kriegsherr” rondwandelde op de Duitsche aarde. In dat telegram zegt hij o.a. letterlijk: „Slechts koene moed en opoffe ringsgezindheid kunnen voor ons vaderland een weg in de vrijheid banen en alle kete nen doen springen. Uw voornaamste taak moet zijn, deze gedachte bij de jeugd er in te hameren, naast kameraadschap en de herinnering aan het groote verleden. Voor waarts met God voor u en de weerbaar heid.” Het is duidelijk, dat de ex-keizer hier het hem door de Nederlahdsche regeering gegeven boekje met gedragsregels is te bui ten gegaan. En het zal dienstig zijn, dat hem ingehamerd wordt, dat hij zich van derge- Ujke openbare ontboezemingen met een on loochenbaar politieke strekking voortaan zal hebben te onthouden. Indien hij tenminste prijsstelt op de Nederlandsche gastvrijheid. De Hohenzollems schijnen weer illusies te koesteren, en dat is kenmerkend voor den huldigen toestand in het Duitsche Rijk. De V U- Broe- u men l zich «ren, i het ui bij heele en ver fden, n wij i om hei werk. God uw gel. I uw si op ont- tisch. voor stadsritten, doch bulten zeer billijke Vraagt Prijs! HACKENSACK (New Yersey), 10 Juni. (Reu ter.) Een ontstellende zelfmoord is heden ge pleegd in de woning van mevrouw Morrow, ae schoonmoeder van kolonel Lindbergh. Violet Sharp, de dienstbode, die sedert twee jaar by de Morrows In dienst is. heeft een eind aan haar leven gemaakt door vergif in te nemen, voor zjj opnieuw door de politie zou worden ver hoord. Na de ontvoering van Lindbergh's baby heeft de politie reeds het heele dienstpersoneel van de families Morrow en Lindbergh aan een langdurig verhoor onderworpen. Naar Reuter uit Calais meldt, is onze land tenoot H. Schllperoort ui' Rotterdam met zyr. waterfiets van Calais vertrokken om het ka naai over te steken naar Dover. n verband met deze belijdenis ’s het we! merkwaardig, dat niet alleen de voorma lige kroonprins, maar ook diens vader op huize Doorn 't politiek zwijgen heeft ver broken. Toen ex-kroonprins Wilhelm den vooravond van de tweede ronde Rijkspresldentsverklezing zich op een te miskennen manlfesteerende wijze sprak ten gunste van den tex-behanger en ex-huisschllder Hitler en ten nadeele van von Hindenburg, aan wien het Huls Hohen- zollern ontzaglijk veel te danken heeft, be ging hij een weinig prinselijke woordbreuk Hitler, dien niemand van een overdadig gevoel voor goeden smaak zal verdenken, vond dit toch zóó onsmakelijk, dat hij de adhaesle-betuiging van den heer van Oels afwees, en later uitdrukkelijk verklaarde, dat het Huls Hohenzollern voor hem niet de minste beteekenis meer had. Thans heeft de ex-keizerlljke banneling van Doom een NEW-YORK, 10 Juni. (Reuter). Twaalfhon derd pelgrims hebben zich hier tngescheept om naar Queenstown over te steken, ten einde deel te nemen aan het Eucharistisch Congres te Dublin. genlsstraf. Eenige opleving In de schoennijverheid. Onregelmatigheden aan de kanaalwerken Borne. Niet alleen ritten naar Het inwendig verdeelde en verscheurde Duitsche volk zal 31 Juli op ondubbelzinnige wijze zijn wil moeten uiten. Het gaat vóór of tegen Hitler en vóór of tegen Brünlng. "'^cht de stembus beslissing nog dubbel zinnigheid overlaten, dan zou een derde uit leg daaraan kunnen worden gegeven, die zeker niet met den wil van het volk zou strooken, en dan zouden de politieke poppen wel eens duchtig kunnen gaan dansen. n den Duitschen Rijksraad heeft de nieu we rijksminister van binnenlandsche zaken, baron von Gayl, verklaringen af- gelegd, dl eheel wat sympathieker aandoen dan die van von Papen. Heeft von Gayl den onaangenamen indruk van de ietwat onbe kookte, tegenover den verdrongen Brünlng schromelijk ondankbare oekase van het nieuwe bewind willen verzachten? Het kal me overleg, de persoonijlke eerlijkheid en de voorzichtige gematigdheid van zijn woor den verraden deze bedoeling wel. Von Gayl wil geen ijzer met handen breken, maar erkent, dat de rijksregeering slechts stap voor stap haar program zal kunnen ver wezenlijken, daarbij beginnend bij het be gin en het meest onmiddellijk noodzakelijke. Brünlng zag dat indertijd ook in, maar de dolle heethoofden, die slechts op den Duit schen bodem meenden te behoeven stampen om het zgn. Derde Rijk van Hitler te voor schijn te tooveren, scholden zijn bedacht zaamheid en zijn tactiek der energiek door gevoerde geleidelijkheid voor lafheid en zwakte. Zal von Gayl een beter lot bescho ren zijn? Het is nauwelijks aan te nemen, want terwijl Brünlng, voortgekomen uit het christelijk vakvereenlgingsleven, In alle op zichten een moderne leider was, die het volk kende en begreep, behoort von Gayl tot de feodale kaste, die zich zelf innerlijk geweld moet aandoen om zich aan de repu- blikeinsche democratie aan te passen, ^on Gayl heeft openlijk bekend, dat het Oóst- Prulsisch hart in zijn borst monarchistisch is en nog warm voor het huis Hohenzollern klopt, maar ook dat hij eerlijk zich moeite zal geven de consequenties te aanvaarden van de republikeinsche ministerportefeuille, welke hij op verzoek van den hoogvereerden Rijkspresldent „gehorsamst” onder den oksel r heeft geklemd. BRUSSEL, 10 Juni. (Reuter). Volgens een be richt uit Bergen aan de .Bolr” heeft te Qua- regnon, op de 923 meter-verdleplng van de ko lenmijn. een instorting plaats gehad. Een groot aantal arbeiders werd in de mijn Ingesloten doch kon later naar de oppervlakte worden ge bracht. Twee mijnwerken vonden den dood. WEENEN. 10 Juni. (Reuter). De Oostenryk- sche regeering heeft by de bespreking tusschen de ministers en vertegenwoordigen der credi- teurstaten een voorstel gedaan, volgens hetwelk dezen tot gedeeltelijke betaling van hun vorde ringen de beschikking zouden krijgen over de zich bulten Oostenrijk bevindende bezittingen der bank. Na het oiMerzoek naar de waarde dezer bezit tingen zullen maatregelen worden genomen tot verbetering van de flnancleele positie der Kre- eide gemengde Voi ds gedachte aan een voorloopig overtulglngscredlet van ongeveer 40 mlllloen schellingen ter zijde gesteld en het plan besproken van een opbouwenden financleelen steun ten bedrage van 260 tot 300 mlllloen. In leidende eommissle-krlngen acht men Oos tenrijkss toestand geenszins vertwijfelend. In den Franschen kabinetsraad 'verklaarde Herriot, dat de onderhandellngen met Oosten rijk een gunstig verloop hsdden. NOORtf-HOLLANDSCH DAGBLAD et was, gezien de roerigheid der Ho henzollems. geenszins overbodig, dat baron von Gayl naar aanleiding van de in het voorutzicht gestelde grondswet- herzlening alle geruchten over een voorge nomen herstel van de monarchie als dwaze en nadeelige kletspraat brandmerkte. Voor het oogenblik is dat zeer juist. Maar wat vandaag nog dwaas moet heeten, kan mor gen werkelijkheid worden. De geschiedenis van Brüning’s afdanken op het voor Dultschland meest ongelegen oogenblik bewijst dit. Wanneer het Cen trum bü zijn houding volhardt en Brünlng bij de komende verkiezingen gansch de op positie tegen de rechtsche reactie achter zich krijgt, zal Hitler geen alleenheerscher kunnen worden. En in dat geval zou de in haar hart monarchistisch gezinde ^egee- rlng-Von Papen wel eens een grondwets herziening kunnen beproeven, welke in de thans nog dwaas genoemde rlcnting gaat. „Der Deutsche” komt met een bericht van den persdienst der politieke vakvereeniglngen welke betreffende de nieuwe noodverordening o.m. weet te berichten: De regeering von Pa pen Is voornemens de essentieele gedeelten van de noodverordening van Dr. Gruenlng over te nemen. Wel Is waar wordt een zekere wijzl ging In de werkloozenondersteuning voorge nomen, doch het ligt niet In de bedoeling de werkloozenverzekering, de crisisondersteuning en de crisisvoorzorg met e’kander te vereen!- gen. De werkloozenverzekering en de crisis voorzorg zal verlaagd worden ten laste van den crislsteun. Dit beteekent voor de werkloo zenverzekering een gemiddelde verlaging van 23 pCt.. doch in kleinere plaatsen gaat deze vermindering tot 50 pCt toe. De crisisvoor zorg zal met 15 pCt. worden verlaagd De or ganisatorische wijziging door een verkorting van den duur der ondersteuning in de werkloozen verzekering van 20 tot 13 weken en een over eenkomstige verlenging van den crislssteun tot 45 weken zal worden doorgevoerd en worden aangevuld met een verscherpt onderzoek naar de behoefte om steun. Het ligt In de bedoeling ook voor de werkloozenverzekering dit onder zoek te verscherpen. Dit onderzoek zal even wel eerst na 6 weken aanvangen. Besluiten over deze kwesties zijn nog niet bekend. NEW-YORK. 10 Juni. (Reuter). Kr is een sterke beweging gaande, om oud-presldent Coo lidge tegenover Hoover te stellen bU de presi dentsverkiezingen. De be weging wil vertrouwen vestigen in de Coolld- 3 aansche welvaart. Coolidge heeft In een artikel een feilen aanval gedaan op het schrappen der oorlogsschulden HU set uiteen, dat het geld Indertijd by wfjae van credlet is opgenomen en dat dus een schrappen der oorlogsschulden een directe druk op de belaa- -ingbetalers zou beteke nen. nog toe steeds voor onderhandellngen met Frankrijk op Franschen bodem heeft getoond, in de eerste plaats door den tekst van de Fransche regeeringsverklaring Is overwonnen. Anderzijds dankt Frankrijk de wijziging in het tot nog toe door MacDonald aangenomen hou ding ook aan de politieke gebeurtenissen In Dultschland, die Engeland de oogen geopend hebben. De „Republique”, het orgaan «van den linker vleugel der radicaal socialistische partij en in het bUzonder van den huldigen minister voor Openbare Werken Daladier. verklaart zich In verband met de komende groote conferenties voor een vérgaande tegemoetkoming van Frankrijk aan de Duitsche elschen. Ondanks het militarisme dat op het oogenblik meester In Dultschland is mag men de ellende van het Duitsche volk niet vergeten. Om den oorlog eens en voor goed uit te schakelen, moet men zoowel met de onmogelijkheid, om de herstel betalingen op te brengen als met de talrijke gerechtvaardigde elschen betreffende den cor ridor van Dantzlg en de koloniën, rekening houden. De komende Engelsch-Fransche be sprekingen zullen niet gaan om het herstel van de oude Entente Cordiale, doch slechts *n wederzijdsche gedachtenwisseling zijn, die door den huldigen toestand dringend noodzakelijk is. Het .Journal” laat echter weer den ouden toon hooren. Het blad begroet de verklaring van Stimson, welke de these, die Frankrijk te Lausanne Inzake de herstelkwestle zal inne men, ten zeerste ten goede komt. Stimson is evenals FrankrUk van meening. dat de ver plichtingen, die Dultschland op zich geno men heeft, gehandhaafd moeten worden en dat de aanstaande besprekingen slechts tot tijdelUke wijzigingen kunnen lelden. Deze wU- zlglngén moeten echter tegelykertyd worden toegepast op de intergeallieerde schulden, want Amerika kan slechts dén betaald worden, wan neer ook zijn schuldenaars betaald worden. peering van de partijen van het midden en mld- den-rechts by de komende rijksdagverkiezlngen Het streven is het groote leger der partjjloozen. dat ontstaan is door het verval der kleine par tyen. nieuwe mogelijkheden te bieden. Er wordt ook gesproken van een zelfstandige groote politieke groep die de burgerlUkepoli tiek verder moet voeren. De beteekenis dezer strevingen ligt hierin, dat leidende personen van het rechtsche midden er zich mee bezig houden. In den loop der komen de week hoopt men klaarheid In de situatie te hebben geschapen. BERLIJN, 10 Juni. (W. B.) Het senioren convent van den Pruisischen landdag heeft be sloten, de eerstvolgende landdagzlttlng Woens dag 15 Juni te doen plaats vinden. Op de dagorde staan de voorstellen tot op heffing der nieuwe Pruisische noodverordening, de amnestiewet en een aantal kleine wetsvoor stellen. De zitting zal voorloopig slechts tot 16 Juni duren. Het voorstel der Dultsch-natlonalen om de verkiezing van den minister-president op de agenda van 15 Juni te zetten werd verworpen. Vermoedelijk zal deze verkiezing 22 Juni aan de orde komen. - De nat.-soclalisten hébben een voorstel Inge diend. om de ministers van het demissionaire kabinet-Braun, totdat de nieuwe regeering zal zyn gevormd en totdat de bestuurstoestanden zullen zyn onderzocht, te verbieden Pruisen te verlaten. Alle zaakwaamemende ministers moe ten zich ten allen tyde ter beschikking houden van den landdag, om verantwoording af te leggen. WASHINGTON. 10 Juni (V.DTe Washing ton zyn nu ongeveer zesduizend oud-stryders in een speciaal kamp by een. De politie heeft wederom een poging gedaan om hen ertoe over te halen, naar hun woonplaatsen terug te kee- ren, waartoen zy o.a. een groot aantal vracht auto’s beschikbaar had gesteld. Hoewel zy bovendien nog voor eenlge dagen levensmidde len konden meekrygen. werd dit aanbod van de politie afgeslagen. In het kamp is pater J. R Cox uit Pitsburg gearriveerd, die lulde werd toegejuicht toen hy een redevoeriag hield waarin de mannen werden aangespoord om te blyven tot zy zouden hebben verkregen, waarop zlf recht hadden. Een resolutie werd aange nomen, waarin uitkeerlng van de toegezegde vergoedingen werd geèischt en afschriften van deze resolutie werden door pater Cox afge geven op het Kapltool en op het Witte Huls Men herinnert zich, hoe pater Cox in den af- geloopen winter het Initiatief nam voor een z<. hongermarsch van 10.000 werkloozen naar Washington. De burgemeester van Washington heeft den gouverneurs der omliggende staten verzocht alles in het werk te willen stellen om de oud strijders. die nog op weg naar Washington zijn tegen te houden aangezien hya moeliykheden te Washington vreest. Een politie-bokswedstrijd te Washington bracht 2500 dollar op. die door het politiecorps werden afgestaan ten behoeve van de oud- stryders. De medicus Fowler, die eenlge malen voor ziektegevallen in het kamp der oud-strijder» was geroepen, deelt mede dat de sanitaire toe standen in het openluchtkamp zeer slecht zjjn. DUBLIN, 10 Juni. (V. D.) Het bericht dat de onderhandellngen tusschen den lerschen Vrij staat en Engeland te Londen zyn mislukt, werd In speciale edities van .Evening Post”, de krant van De Valera, bekend gemaakt. Overal heerscht groote opwinding, aangezien men niet verwachtte dat de onderhandellngen zouden worden afgebroken, doch wel de mogeiykheid onder oogen had gezien dat de besprekingen op een later tydstlp zouden worden hervat. In een tegenover de Londensche pers afgeleg de verklaring zegt Thomas, dat de onderhande llngen In buitengewoon goede verstandhouding zyn gevoerd en dat alles een rustig verloop heeft gehad. Toen een lersch journalist De Valera vroeg, wanneer de onderhandellngen zullen worden voortgezet, antwoordde hy: Ik zou u willen ad- viseeren met den volgenden trein naar huls te gaan. Het verluidt dat de Valera tydens de onder handellngen bleef aandringen op de afschaffing van den eed van trouw, waarby hy er den na druk op legde, dat deze maatregel geenszins een schending van het Ehgelschlersche verdrag is. Hy gat te kennen niet te kunnen afzien van zyn houding ieder compromis van de hand te wijzen, aangezien hem bij de verkiezingen na- drukkeiyk mandaat was verleend den eed van trouw te doen afschatfen. Aangezten van den anderen kant de Britaehe regeering evenmin tot toegeven bereid was. moesten de onderhan- delingen wel mislukken. Volgens de ..Star” heeft de Valera tydens de besprekingen te kennen gegeven, dat de lersche politiek mogeiyk aan een wyziglng zal kunnen worden onderworpen, wanneer Ierland te Otta wa gunstige voorkeursverdragen zal kunnen sluiten voor zyn producten. LONDEN, 10 Juni. (Reuter.) Op de lersch- Engelsche conferentie is geen enkele overeen stemming bereikt. De conferentie Is even na vyf uur beèln dlgd. Een officieel communiqué beperkt zich er toe te zeggen, dat er gerulmen tyd gedls cussieerd werd over de punten in kwestie, doch dat het onmogeiyk bleek tot een accoord te komen. Te zes uur heeft De Valera en zyn collega’s Londen verlaten. Aan het station waren byzondere politie maatregelen genomen. Alleen reizigers werden op de perrons toegelaten. De Valera weigerde tot het laatste oogenblik een verklaring af te leggen. Thomas, die De Valera uitgeleide deed, werd door een zeker aantal te Londen wo nende Ieren, die zich voor het station hadden verzameld, uitgejouwd. Evenals by De Valera’s aankomst In den ochtend, was het perron vol politle-agenten en detectives. De besprekingen stonden onder leiding van den Enge’schen minister-president MacDonald en werden van Engelsche zyde bygewoond door Baldwin, den minister voor de dominions Thqmas. den minister van oorlog Lord Hails- ham en Sir Herbert Samuel, die als minister van binnenlandsche zaken verantwoordeiyk Is voor alle zaken betreffende Noord-Ierland. De lersche president De Valera was verge aeld van den vice-president Sean O’Kelly, den secretaris Shown Moynlham en den minister van bultenlandsche zaken J. B. Walsh. De besprekingen werden gehouden Downingstreet. In de ambtswoning van Engelschen minister-president, toy duurde van half twaalf tot half twee enFwerden na de lunch, die de heeren samen genoten, voort gezet tot vyf uur. Downingstreet was voor de aankomst der Ieren door de politie afgezet. De Valera is door de Londensche bevolking echter harteiyk ontvangen. Geen Engelschlersch accoord te Lenden be reikt. Pruisische Landdag konst M Juni bijeen. Zelfmoord van een dienstbode In verband met het Llndbergh-drama. Zuld-Duitsche stater verlangen opheldering omtrent de regeeringswissellng. Mogendheden protestveren tegen Inbealagne -ling -an -tkdep' to’s door Chili. Twaalfhonderd Amerikanen naar het Encha- risUsch Congres te Dublin vertrokken. Coolidge tegencandidaai van Hoover bij de aa. presidentsverkiezingen. Pater Cox bfj de werklooae oudstrijders te Washington De Tweede Kamer nette de behandeling voort van de wet tot regeling der artsenjjbereidkunst. Pater Th. Kannegieter 8J. te Grave overleden. Bepalingen betreffende navordering van M opcenten op sigaretten. In- en doorvoer van kersen uit Dultschland verboden In verband met de kersenvüeg. Inzake de verduistering b» de Ned. Landbouw- bank is tegen K. twee-en-een-half jaar en tegen de H. acht maanden gevangenisstraf ge- èischt. Tegen den heler werd zes maandsm geèischt. Rapport over de gepleegde ongeregeldheden u|j het Limburgsche Groene Tmis. Tegen verdachte inzake de Limmensche straf zaak elschte de proc-generaal een Jaar ge van- BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR. TEL: ADMINISTRATIE 433, REDACTIE 533 ABONNEMENTSPRIJS: p«r kwartaal, voor Alkmaar 2. Voor buiten Alkmaar2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0.60 hooger. Dagblad uitgegeven door de H.V- Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Violet Sharpe had by vroegere verhooren toegegeven, dat zy In den nacht, dat de baby van Lindbergh ontvoerd werd, met haar zuster en twee onbekende jonge mannen een auto tocht gemaakt had. Nadat haar medegedeeld was. dat zy Vrijdagmiddag weer zou worden verhoord, ging zy naar haar kamer, waar zy cyaankali innam. Daarop ging zy weer naar beneden, waar zy in aanwezigheid van de fa milie Morrow Ineenzakte en overleed. Zy kon. voordat zy stierf, niets meer mededeelen over de redenen van haar daad. Het heeft er echter allen schyn van, dat er een nauw verband be staat met de Lindbergh-affalre. De polltie van New-Yersey was zeer verrast, toen zy van het gebeurde op de hoogte werd gesteld. De politie deelt in verband hiermede nog mede, dat het dienstmeisje Violet Sharpe vanaf den dag na de ontvoering voortdurend In het oog Is gehouden. Tydens een verhoor van Don derdag j.l. beweerde zy alleen den voornaam, Ernie, van een der mannen te kennen, met wien zy dien nacht, denzelfden nacht dat het kind van Lindbergh werd ontvoerd, een auto tocht had gemaakt, zy weigerde mede te dee- len, waar zy dien nacht geweest waren. Naar de politie verder vastgesteld beeft, had zy des middags vóór de ontvoering met dezen Emie getelefoneerd. In een foto, die de politie haar toonde, herkende zy dezen z.g. Ernie. Zy was in den loop van het verhoor buitengewoon ner veus. weshalve besloten was om by het verhoor van Vrydagmiddag een medicus aanwezig te doen zyn. De door Violet Sharpe herkende foto Is die van een taxi-chauffeur, Ernie Brinkert genaamd, en woonachtig te New-York. Violet Sharpe Is van geboorte een Engelsche. Scotland Yard had haar een voortreffelyk getuigschrift meegegeven. r Na den zelfmoord van het meisje heeft de politie hare bezittingen in beslag genomen. iUllllllf/f////4

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 1