s PROVINCIAAL NIEUWS™"P“]JTLEP"EfD°0°KRTTE»E,JER JAN DE VRIES s H Ic c< ch 3 N.V. Alkmaar Payglop 18 - Telefoon 658 Zaadmarkt 4 Gevonden voorwerpen TE MARKT NIEUWS Het motorongeval te ’s Gravenhage BURGERLIJKE STAND Alkmaarsche Exportveiing BOEK EN BLAD UITGEEST De Badbode HEILOO Zomersproeten verdwijnen spoedig door „ARDAT” In potten van 50,75, f 1.50. Alom verkrijgbaar Verandering Juliaschool gymnastieklokaal MEDEMBLIK UITGEEST WINKEL GROOTEBROEK HOOGWOUD HOORN TEXEL BERGEN Het orkest in „De Rust” HEEMSKERK BROEK OP LANGENDIJK ANNA-PAULOWNA ZWAAG WARMENHUIZEN ENKHUIZEN WIERINGEN WORMER BLOKKER WEERE HET HULDEBLIJK nar. W. C. Wendelaar ZIJPE ANDIJK ’T ZAND WOENSDAG 15 JUNI OFFIC1EELE MEDEDEËllNGEN zon- d voor en en J. I zoon der Het werk is gegund aan L. J. Schouten. Postduivensport: Zondag JJ. werd een wed ren F. Bontkes. M Kooij Pr. W. Wethouder* Faillissementen veilings gr wij ze en Jaar zal hierover Orgelconcerten Piepkuikens i De Bergenzche Bad Duin- en Boechbode 3 ten 34 Van de Prov. commissie was ingekomen aangaande de fondsvorming producten, welke de minimum prils niet Failliet verklaard: P. Molenaar, landbouwer en veehouder te Lutjewlnkel (gem. Winkel). Mr. -J Krabbe r.c.; Mr. O. Winkel cur. De monumentale lantaarn, den burgemeester als huldeblijk van de burgerij aangeboden, als herinnering aan zijn 54-jarig burgemeesterschap in 1932 bedroeg Van Aan de exportveiling alhier, werden Maandag door den heer J. Mooy uit. Schoor! de eerste roode bessen en door den heer C. Kamper uit Helloo de eerste doperwten aangevoerd. Geboren: Johannus Cornells, van Hendri- cus Huybers en Maria Bestemen Gerke Jo hannus, z. van Relnder Dijkstra en Johanna Kelholt Cornells, x van Johannus Boot en Anna Buter. Overleden: Claartje Rond. 30 j. Wynanda Engelina Maria van der Krogt, 29 J. Dl weto Hem Wie de en stellet bestas prakt: ht m M VI de in ne 22 De sla do bn da eet kei det see vex Aardbeien Heden zijn aan de veiling „St. WllllbrorduB" de eerste aardbeien van den kou- den grond aangevoerd. De prijs was 50 cent per pond. I Am en kra P stal ontl mat op wiet steil te I was dacl 5 d: knai Naar men ons mededeelt heeft de motorren- ner Vermeulen, die zooals we Maandag reeds meldden, was komen te vallen, des avonds om 9 uur het ziekenhuis reeds weer kunnen ver laten. HU heeft niet het minste letsel tenge volge van den val bekomen. De directie van de Rustende Jager heeft we derom beslag weten te leggen op een eerste klas orkest, dat dezen zomer de gasten zal moeten bezig houden met goede muziek. Wij waren onlangs in de gelegenheid Das In ternationale Klasse Orchester, onder leiding van den Duitechen componist Chester Schuh te hoo- ren in Restaurant de la Paix in de Regullers- breestraat te Amsterdam en konden constatee- ren, dat dit een jazz-orkest is, de Rustende Jager waardig. Voorheen was dit orkest verbonden aan de Ufa en later aan den West-Deutechen Rund funk. De leider, Chester Schuh verwierf vooral bekendheid als componist van goede tango's. Wij twijfelen er niet aan, of dit first-class, uit 7 personen bestaande, orkest zal een goede at tractie blijken te zijn voor de Rustende Jager, die overigens weer eenige verbeteringen heeft ondergaan, doordat de krakende rieten stallen vervangen zijn door comfortabele stallen van Spaansch riet en door gezellige schemerlampjes op de tafels. Men zie overigens de advertenties dezer dagen in dit blad. Heden werd ten raadhuize aanbesteed de bouw van een openbare lagere school met onder, wijzerswoning te Den Oever (architecten Peetere en Baanders). Raming was 40.000. Laagste inschrijvers waren Gebr. Boenen te Wieringen voor 35935. De gunning is aangehouden. Zeer ergerlijk was wel de houding van den verd. N. B. uit Hoogwoud, die op den gevaarlij ken hoek GouwBoekelweg geen passage had gelaten aan den auto, waarin gezeten de heeren Aarents en Geuzebroek uit Medemblik, terwijl deze toch van rechts kwam. Bij de botsing, die ontstond, werd de luxe wagen van A. en G. totaal versplinterd. De beite inzittenden kwa men er betrekkelijk goed af. De verdachte, die met vee naar de markt te Behagen moest, was direct doorgereden. Hij vond dat blijkbaar heel gewoon. De majoor van de Rijksveldwacht had over den verd. en zijn familie geen al te hoogen indruk. Ze staan bekend als buffels, zeide deze, 't zijn onbeschaafde lui. Het G.M. elschte f 30. of 30 dg., waar de kantonrechter geheel in mee ging. Een hooge civiele vordering zal later nog volgen. Kantongerecht. In het kasteel „Radboud” werd gisteren wederom de maandelfjksche zit ting van het Kantongerecht gehouden. Meeren - deels onbelangrijke zaken kwamen aan de orde, die echter nog tot ruim twee uur de aandacht in beslag namen Een chauffeur, J. B. uit Broek op Langendijk, meer lettend op eigen gemak dan op de be langen van het publiek, had te Opmeer, door op de brug aldaar links aan te houden een aan rijding veroorzaakt, die later gelukkig minder ernstig bleek te zijn dan het zich liet aanzien. De boete luidde f 25.of 10 dagen met toewij zing der civiele vordering ad f 44.50. Een novum op juridisch gebied bleek de vol gende zaak. Zekere J. W. te Hoorn stond tie vo rige maal terecht wegens een auto-aanrljdlng. Later vertelde hij, dat niet hij, doch zekere J. O. had gereden, zelf had hij ook geen rijbewijs. Gisteren kwam duidelijk vast te staan, dat O. onder zijn toezicht had gereden. Het O.M. achtte verd., al was zijn rijbewijs dan ook verloopen, toch aansprakelijk en elschte f 40.of 40 dg. De kantonrechter veroordeelde verd. tot f 10.- of 10 dg. met toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van f 25. Een andere verdachte had eenig vee los en onbeheerd laten welden op de Toevlucht. De elsch luidde f 5.of 5 dg. Het vonnis f 3.of 3 dg. Verd. zou deze boete beslist niet betalen en een paar dagen meer of minder lieten hem ijskoud. Alleen vroeg hij: Ik hoef er toch zeker zelf niet heen te gaan, ze komen me toch wel halen? En bij het weggaaan: Ik ga drie, dagen te warskip (West-Frlesche uitdrukking voor lo- geeren). zicht op het lager onderwijs heeft verzocht om de mogelijk. R.K. Voetbal. Uitslagen Zondag 12 Juni: USV I—Meervogels 5—1; ADO III—USV II 2— 2; Meervogels II—USV III 2—6; USV b—ADO b 1—3. Burgerlijke Stand Geboren: Andries, Ongeval Bij het vervoeren van de brand spuit uit de Weere naar den brand van den kapberg van den heer P. van Diepen te Abbe- kerk is den heer Jac. Smit, smid in de Weere aldaar een ongeluk overkomen. De brandspuit werd bij het vernemen van de tijding, dat er brand was uitgebroken op een vrachtauto gezet. Smit stond op den vrachtauto en hield de spuit vast. Bij het nemen van een draai in de Weere werd hij van den auto geslingerd, maar bleef met een been in de wielen van de spuit hangen en werd zoo meegesleept. De toeschou wers die het ongeluk zagen gebeuren gilden, dat de auto moest stoppen. Gelukkig werd dit door den chauffeur, die van het ongeval niets ge merkt had gehoord en stopte hij. Smit had zijn linkerpols gebroken en moest zich onder genees kundige behandeling van Dr. Pool stellen. „St. Caecllia” Bovengenoemd R. K. Fan farecorps, dir. de heer P. Kuljs te Gastric um, behaalde Zondag op het muziekconcours van den R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorp sen te Haarlem Noord een eersten prijs in den Marschwedstrjjd met 101 punten en een twee, den prijs in den ConcertwedstrUd (le afd.) net 335 punten. STREEKER INCASSOBUREAU Dezer dagen is een Streeker Incassobureau opgericht onder leiding van den heer Nlc. W. Seuren. Dit bureau zal zich in de toekomst belasten met het incasseeren van alle mogelijke vorde ringen in de Streek. Hierdoor zal In de behoefte, welke zich reeds lang bij de Streeker-Middenstanders doet gevoe len, worden voorzien. Benoemd Mejuffrouw A. L. Remme, thans tjjdelljk onderwijzeres te Aardswoud is als zoo danig benoemd te Bllthoven. Zaterdagache markt Verschenen is het Pro vinciaal Blad van Noord-Holland, houdende beschikking tot goedkeuring van een besluit van den raad der gemeente Hoorn, strekkende tot instelling van een Zaterdagsche markt in geregelde en ongeregelde goederen. Burgerlijke Stand van 39 Juni 1932 Ge boren: Cornells Pieter, z. van Hendrik Jan Rens en Neeltje Wei); Berendina Wilhelmina, d. van Johannes Theodorus Dieker en Ca tharina Cornelia Maria Arts. Ondertrouwd: Izaük van Eeten, 23 jaar, landbouwer, te Den Helder en Trijntje Bak. ker, 23 jaar. te Zjjpe. Getrouwd: Roelof Albertus Meijer, 20 jaar, matroos-seiner en Pietje Riem, 21 jaar, bel den te Zjjpe. OverledenLevenloos aangegeven kind van Aris van der Vlies en Trijntje Quax. Brand Maandagavond brak door onbeken de oorzaak brand uit in een hooischelf, die zich in de nabijheid van de boerderij „de Strooppot" aan den Koogerweg bevond. De brandspuit van Den Burg was spoedig ter plaatse, waardoor voorkomen werd, dat de boerderij door het vuur werd, aangetast. Verzekering dekt de schade. 7 enl3; Gebr v. Steijn 2. 3. 8 en Blaauboer 4 en 12; G. de Boe 9 en 10. Telegram van den Minister. Van den minister was een telegram binnen gekomen, dd. 8 April j.l_, naar aanleiding van een gezonden telegram van den Vierbond om 1 cent toeslag op de winterproducten. Bericht werd, dat deze zaak in ondezoek is. De secretaris deelt hierna het verslag mee van de bevinding der keuring van wratziekte- vrije aardappelen. Nog werd medegedeeld dat as. Woensdag 15 Juni de vergroote maat op de aardappelen wordt Fondsvorming, een schrijven voor op brengen; hoe dit het beste uit te voeren is, provinciaal of geweestelijk en voor de produc ten in zijn geheel of apart. De voorzitter voegt er aan toe, dat in be ginsel besloten is het bestuur machtiging te verleenen tot het heffen van maximum 1 pet., wat een vermeerdering met zich mede brengt van het veilings-percentage. Een voorstel tot voorloopt* fondsvorming over te gaan, wordt aangenomen. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Lange- straat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 31 Mei tot en met 8 Juni 1932: portemonnale, klnderportemonnaie met inhoud, rozenkrans, tabaksdoos, sleutel met ring, klnderportemonnaie met inhoud, kmder- taschje. étui van fototoestel, ceintuurtje, tasch, bril, ketting mef 'hangslot, rijwlelplaatje, kop- sleutel van fiets. Aanwezig eh te bevragen bij de navolgende in gezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevon den aangegeven op: 31 Mei tot en met 8 Juni 1932: J. Vreeken, Spoorstraat 61a. klnderporte monnaie met inhoud; Nutsspaarbank, Nieuwe- sloot, hoed; van Putten en Oortmeljer, Paylop, bioscoop biljetten; C. de Jong, Boezemslngel 27, pet; A Blom, Fabrieksweg 4, klnderportemonnaie met Inhoud; A. Kuipers, School Nieuwstraat 31, oorbelletje; Z. Pauwels, Achterom 11, zakmes; D. van Hoffen. Hoeverkade, actentasch met in houd; J Engelsman. Oudorperdijk 46, portemon nale met inhoud; H. Huisman, Dijk 11, 1 pr. kousen; L. Berger, Westerweg 164, vulpen; Aga tha Ursem. Baansingel 39. portemonnaletjeG. K. Merse. Zuidehoutlaan 11. hondenpenning; N. v. d. Hamer, Laat 101, belastingplaatje In étui; D. Kunst, Stuartstraat 55, 2 pond spliterwten; K. Fuhrman, Geest 7. kinderkruiwagen; Kraa- yenhof, Kennemerstraatweg 79, hondenpenning; 8. Reuzenaar, Klnhelmstraat 9, gummlballetjer Kuiper, Uitenboschstraat 12, Lipssleutel; J. Goudblom, Hellooërdljk 24. sleutel; Bepple G1U- steen, Afgesneden Kanaalvak 44. klnderporte monnaie, inh. bons; K. Baas, Kennemerstraat weg 106, portemonnaletje; C. Ureum, Konings weg 76. sleutel v. melkbus; A. 81lenstra, Maclaine Pontstraat 32, sjaal; J. Hoestra, Leliestraat 11, klnderhandkoffertje; H. Alleman. Zeglis 15. vul potlood; P. Glas, Broek op Langendijk 562, da- mestaschje. Inhoudende een vrij groot bedrag aan geld; G. Breek, Magdalenenstraat 9, hanger horlogeketting; Klok, Helderscheweg 22, belas tingplaatje in bruin étui; T. Verspaansdonk, Hekelstraat 23, horlogeketting; M. Schutte, Ver- dronkenoord 11, blauw leeren ceintuur; H. Lan gendans. Ramen 30, vulpenhouder; Kraayenhof, 1 Kennemerstraatweg 79, hondenpenning; Jan i Koops .Tuinstraat 63, strand voetbal; E. G. Dui- neveld, le Landdwarsstraat 31, regenjas; J. Vis- ser, Pieterstr. 10. tang; A. Balder. Nleuwpoorts- laan 70, rijwlelplaatje in étui; G. Hulberts, Wll- demanstraat 28. springkoord van gym toestel; J. Suk, Rijwielpad 35 te Helloo, armbandhorloge; Gerard Ens, Laat 104. 2 Luchtvaartzegels. i Ongelukkige val Toen den heer A. Smit, wonende Marquettelaan alhier, een paard uit het land zou halen om te gaan hooien, gleed hij uit en kwam zoo ongelukkig te vallen dat hij een ernstige beenbreuk bekwam. Daar niet veel volk passeerden, duurde het geruimen tijd voor hulp op kwam dagen. Dr. IJpma werd gewaar schuwd en verleende de eerste, hulp. Het rechter been bleek inwendig ernstig beschadigd. Collecte Door B. en W. is aan de Ver- eenlging ..Het Hooge land te Hulzum vergun ning verleend in deze gemeente een collecte te houden in de maand Juli of Augustus as. Goed afgeloopen Maandag te ongeveer half 5 reed de jeugdige i W. de O., wonende aan het Luttik Oudorp, op laijn rijwiel in de Kruislaan, zonder acht te gemeentebestuur verzocht om de mogelijk heid van vervolgonderwijs gedurende het as. winterhalfjaar onder het oog te zien. De com. Afg< raard rad lo- biedt deeler vooro] neer vuldig een ii komt betref zelfs i Een den n llikhel gang Dóo ultbre lamp, staat geen gebou komt zelf ongew Ziet langei wjj in geven de hc vallen het z b sai en uil Jhllg Europ zijn e Redac ven g Moeste den. i rieuze zehrij’ men. Het bijzon vallen worde korte >chl>d matte tnlng Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, z. van J. Scholten en M Th. Pijlman; Nlcolaas Adrian us, z. van J. N. Berkhout en A. Buur; Klasina, d. van W. Tol en C. Kortekaas Gehuwd: J. A. C. Bleeker en KI. Bloedjes. Scholten, shrdl crnfwy etaoi shrdl emfwy mfw Overleden: Y. Mooi), ongehuwd, 59 J.; J. Scholten. 71 J.; Tr. Knaap, d. van J. Knaap en A. van Til, 15 j. Winkelsluitingswet In verband met den po Zondag 19 Juni as. te houden landdag van den Radlo-Omroep de V. A. R. A. is de winkel sluitingswet voor dien dag opgeheven Alle win kels mogen dus open sün van morgens 9 tot namiddags 8 uur. missie meent, dat hiervoor voldoende deelname zal zijn. Behalve de herhaling en uitbrei ding der schoolkennis is ook een voordeel, dat een deel der jongens en meisjes een deel van hun tijd bezigheid vinden. Doof den heer W. H. Slinger zal vanaf Vrij dag as. tot medio September lederen Vrijdag morgen van half 12 tot 12 uur een concert warden gegeven op het orgel van de groote kerk, opdat de toeristen ook van het prachtige orgel kunnen genieten. slaan, op het drukke verkeer, in verband met de verbetering van den R.ijksstraatweg. Plotseling werd hij aangereden door een vracht-auto, beladen met basalt en bestuurd door den heer W. M. Door krachtig remmen wist deze erger te voorkomen. De remmen wa ren finaal gebroken. De jongen verwondde zich slechts aan de knie. langend jfter Groentencentrale Maandag vergaderde bet bestuur der Langendijker Groen- Centrale in het betaalkantoor. Aanwezig leden en 1 afgevaardigde der vereeniging „De Koophandel". De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een welkom, waams lezing en goedkeuring volg- den der notulen. Uit het verslag van het kantoor bleek, dat de omzet over bet seizoen 19311932 beeft be dragen f 1526209.54. Over de eerste 4 maan den in 1931 was geveild voor een bedrag van f 903.837.76, terwijl dit over hetzelfde tijdperk --tGdrccg 46559052. de vereeniging „De Koophandel" zijn eenige verzoeken Ingekomen, waarop de beer Aanbesteding Inschrijvers op de aanbe steding voor het maken van een betonnen dul ker in de Middenvliet voor de Kleisloot en Meer, sloot waren: C. Kltakert, Oudkarepel voor ƒ9200; A. Droog, Kolhorn voor 8900; C. Dek. ker. Wlerlngerwaard voor 8877; C Kossen Anna Pauiowna 8796; L. J Schouten, Anna Paulowna 8345; A. K. Pik, Barslngerhorn 7974. Vlucht gehouden vanaf Orleans. In concours waren 51 duiven. Afst. 592 K.M. De duiven werden losgelaten om 6 uur. De eeiste Duif werd waargenomen om 3 u. 44 m. 31 sec., de laatste om 4 u. 26 mm. 37 sec De uitslag der prijzen is: Jac. Cornelissen 1, 5, 6, Steijn 2. 3, 8 en 11; Korfbal. De RK. korfbalclub „Margaretha Sinclair” speelde haar eersten wedstrijd tegen O.D.E. van Medemblik. De aardig gespeelde match eindigde met gelijk 22. De wedstrijd werd gespeeld op het RJC. Sportpark. BLOKKER De ^leuwe Dag Goedkoope trein. Vanaf Blokker kan men per extra-goedkoope trein een bezoek brengen aan de nuttige en tevens leerzame tentoonstel ling „Moeder en Kind”, welke vanaf 17 Juni tot 10 Juli te Amsterdam in het R.A.I -gebouw gehouden wordt. Bij minstens 10 personen zijn de kosten 1.65; men kan dan desgewenscht den volgenden dag terug reizen. Burgerlijke Stand over Mei 1932 Gebo ren. Emma Cornelia, d. van Theodorus Dof. fer en Trijntje Mekken; Nlcolaas Willem, z. van Willem Groot en Cornelia Stoop; Pie ter Nlcolaas, e. van Bertus Barslngerhorn en Trijntje Kroon. Getrouwd: Paulus Bot, 25 jaar, tuinbouwer te Wervershoof en Anna Meijer, 28 Jaar, der beroep, wonende alhier. Overleden: Aagje Kraakman, weduwe v. Jo- hannes de Jong, 91 jaar. Vervolgonderwijs De commissie van toe- --aan het Kermis. Zooals elk Jaar zal ook nu a.s. Woensdag de Enkhuizer kermis worden geopend. Dat het aan attractie niet zal ontbreken getui gen wel de vele vermakelijkheden welke ook nu weer dit jaar staanplaats hebben Ingeno men De schouwburg, welken we verleden jaar hebben gemist, is ook thans weer aanwezig. Zooals reeds eerder werd gemeld, zal In de W.-F. Munt het gezelschap „Schakels" optre den met de nieuwe revue „HollandAfrika.” Werkloozenzorg B en W. dezer gemeente hebben, in verband met de toenemende werk, loosheid, besloten een commissie van advies voor de werkloozenzorg in te stellen Als le den dezer commissie zijn ultgenoodigd <fe hee. ren F. Bontkes. M. Kooij Pz„ P. Kooij, N. Kaan, D. Minnes en A. L. Pouwer z. 1 z. V. P. Niemen en V. Baas. Wilhelmina Hendrika, d. v. M. Dokter en G. de Jong. R. van Riesen en J. Donker. Pieter Jacob. V’ A; ^?rff en M stnjyf Simon Pieter, v. T. ..1 en V. Baas. Burgerlijke Stand. Geboren: Wiggert, van D. Davids en K. A. Laan. Ondertrouwd: Willem Nlcolaas Kwakemaat 24 jaar van Baarn en Neeltje de Rujjter, 23 jaar. Getrouwd: Cornells Nlcolaas van der Veer, 26 Jaar en Maria Afra Veerman 27 jaar. Bloemen: Hardly 13. Columbia 1402. Briaclif 1.30, Europa 1.30, Butterfly 1.80—2—, Kaisertn 0.801.90, Irissen 0.300.50, Papavers 0.300.50, Pyrethrums 0.30, Delphinium 0.301. Anjers 0301, Violieren 1.502.30, Pioenen 2.50 3.30, Anemonen 0.300.70, Lil Ternifollum 0.14 0.20 per 10 tak. Lil Regale 2.102.50 per 100 tak, Snijbloemen 0.68 per K.G. Groote Schotse 3.35—3.90, Kleine 2.45—2.80. Visch: Aangevoerd werden 24 vaartuigen met 3570 K.G. ansjovis (var. 25—637) prijs ƒ0.09— 0.11; 1 vaartuig met 67 K.G. kamervlsch ƒ0.07. Catharina Hendrika, d. v. H. Groenewoud en A Visser. Getrouwd: J. D. Kamp Anna Pawlona en A. E. Langhous. K. Bart en T. Zomer. Overleden: P. Bakker, 41 Jaar, ongehuwd. T. Timmerman 48 jaar ongehuwd. Muller zegt als afgevaardigde geen besluit te kunnen nemen. Spr. vraagt zich persoonlijk af of het de juiste weg Is zooals verleden jaar door voering zonder bonnen. Spr. vnidt het eer» be lemmering voor de afzet. Daar het niet moge lijk is in zulk een korten tijd al die producten weg te werken, terwijl we toch aan de vraag van den handel zullen moeten voldoen. De voorzitter zegt, ook van mecnlng te zijn, dat de bonnen niet gemist kunnen worden, maar het onderwerp kan moeilijk hier ter plaatse verder gebracht worden. Een minder gelukkige passage In het verzoek acht spr., dat er geen misbruik gemaakt wordt van de instelling der bonnen. Want juist dat is het grootste bezwaar. We behoeven elkaar niet met steenen te gooien, maar er zijn In de categorie tuinders en kooplieden menschen welke zulks wel doen en daar misbruik van maken. Spr. acht het ’t beste deze zaak voor te bereiden en te bespreken op den Vierbond. Wat betreft het niet toelaten van vreemde kooplieden als koopers op de markt, is spr. de meening toegedaan van wel-toelatlng. De heer C. Wageman (koophandel) zegt, dat wat betreft het verzoek om bonnen Is ultge- vloeld uit de onregelmatige aanvoer. De aan voer concentreert zich om 3 dagen, waarop dan 2 3 en de overige 3 dagen 1/3 wordt aange voerd. Zulks is verkeerd, In verband met de uitvoering van bestellingen. Wat betreft de vreemde kooplieden, deze koopen zelf en laden of zelf het product of laten het door de tuinders doen. En daar komt de kleinhandel tegen op, daar ze dan geen loo- nen hebben te betalen voor inladen en zulks wordt hier door de kleinhandel wel gedaan. De voorzitter zegt, dat de aanvoer onder de oogen zal worden gezien bij den Vierbond.. We moeten ons Inrichten naar de behoeften koopers Ten opzichte der vreemde koopers hebben wjj een contract met de gemeente Broek, hetwelk ons zulks verbied. Wanneer er vreemde koop lieden komen, moeten we zulks toejuichen, daar het een belang is voor de tuinders. De heer Wageman merkt nog op betreffende de bonnen, dat in Noord-Scharwoude al eens een regeling toegepast Is om een zeker deel der aanvoerders den volgenden morgen terug te laten komen. Dit Is niet goed, want er kan zoo n dag groote vraag wezen, zoodat dit ook geen oplossing is. De heer Schaap is geen voorstander om vreem. de kooplieden te weren. Maar wat betreft het laden, zou het gewenscht zijn dit te laten ver richten door de transportarbeiders, in verband met de concurrentie. De secretaris merkt op dat het zoo geweest is dat vreemde kooplieden het dubbele laadloon moesten betalen, hetwelk hier trouwens haast niet voorvalt, maar de kleine kooplieden kun nen ook hun product zelf in laden, dus staat het aan hun om zulks te doen of niet. Wat betreft de openstelling tot het verleenen van bonnen, daarmee kan de heer Glas zich niet vereenigen. Het is niet gebleken in de prac- tjjk dat er voordeelen aan verbonden zijn. Spr. geeft de schuld aan de ongeregelde aanvoer en den prijs In het afgeloopen seizoen. Tevens is het ook de schuld van de kooplie den. Spr. heeft een langen tjjd geregeld des Maandags aangevoerd en daarbij is gebleken dat er dien dag in doorsnee minder voor het product gegeven wordt als op andere dagen. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 9 Juni 1932 heeft vastgesteld het navolgèhd besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het adres, d.d. 30 Maart jj. van het bestuur der R. K. Meisjesscholen te Alkmaar, optredende voor de O. L. Vrouwestichtlng te Amersfoort, verzoekende gelden uit de gemeen tekas beschikbaar te willen stellen voor de ver andering der inrichting van de Juliaschool voor gewoon lager onderwijs en voor uitgebreid lager onderwijs aan de Emmastraat en van het aan grenzend gymnastieklokaal der Juliascholen en der Mariaschool; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wet- "houders, opgenomen In bijlage nr. 94 tot het verslag van 'sRaads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920 ge stelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en'75 dier wet; Besluit: a naar aanleiding van bovenaangehaald ver zoek medewerking tot verbouw te verleenen; b. de uit het besluit sub a voortvloeiende uit gaven te zijner tjjd nader te regelen bij sup- pletolre begrootlng. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van he den, kan leder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit In beroep komen bjj Gedeputeer de Staten van Noord-Holland. Alkmaar, 14 Juni 1932. f Burgemeester en van Alkmaar. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente kwam gisterenavond in voltallige zitting bij een onder voorzitterschap van Burgemeester J. Oontveen. Met algemeene stemmen werd besloten tot het heffen van een belasting op vermakelijkheden. Deze verordening zal in werking treden per 1 Januari 1933. Een minderheid van B. en W. n.l"wethouder J. Koeman, had het percentage liever op 15 bepaald gezien. Hierin werd hij gesteund door de heeren de Boer en Balk. Hun voorstel werd echter* verworpen. Goedgekeurd werd voorts een voorstel om aan den heer Jb. Dudink op zijn verzoek een voor schot te verleenen ingevolge de Landarbelders- wet groot 3816 Door den Minister van Blnnenlandrche Za ken was wijziging gebracht in de steunrege. ling geldende voor deze gemeente. B en W. stelden nu voor den Minister te verzoeken de leeftijdsgrens van 60 jaar voor deze gemeente te verhoogen tot 66 jaar en de steunregeling ook voor vrouwen te doen gei den Conform besloten. Was in de vorige zitting geklaagd over de tarieven van het P. C. N„ thans deelde dé voorzitter mede, dat deze klachten tot Bloe- mendaal waren doorgedrongen. Opgemerkt werd, dat over 1931 gemiddeld 161/4 ct. per K. W. U. werd betaald (alles Inbegrepen). Toen het bedrijf n°8 nlet was overgenomen, bedroeg dit 35 ct. per K. W. U„ waarbij dan nog kwam de llchtpuntenbelasting etc. De verlichting der buitenwijken zou dan tevens een groote uitgaaf gevorderd hebben In enkele gevallen van onbillijkheid wordt aangeraden zich tot het bedrijf zelf te wen- den. Veelal wordt dan de onbillijkheid opge. heven. Op een vraag van den heer Balk deelde de voorzitter mede, dat aan de uitvoering der Besmettelijke Ziektenwet vermoede lijk zeer binnenkort zal worden begonnen. Er hebben te Hoorn besprekingen plaats ge had met de Regentencolleges van het St. Jans Gasthuis en het Stadsziekenhuis, terwijl er op 1 Juli a-s. een vergadering van de belang hebbende buitengemeenten met B. en W. van Hoorn zal worden gehouden. Bail er L stand Mei 1932 Trijntje d v. S. Mosselman en J Baas; Gerard a d A’ ™.?Chenk en E' Heem«bergen; Jurjen. z. O. Dijkstra en A. Damstra; Geertruida Maria v. D. Commandeur en G. Schuitemaker Overleden: Marjjtje Kistemaker oud 61 Jaar y- MuiJs; Antje Boeder oud 66 jaar; WUle- mljntje Zwiep. 53 jaar geh. m. Ki. Horjus. Ondertrouwd: J. Schenk, 25 jaar en G. Sluis 22 jaar. F. Buter 23 jaar en I. Schenk 22 jaar O de Vries 28 jaar en N. Heijnis 25 jaar. K Boenirna 27 jaar en A. Koen 20 jaar. H. Uitter- dijk -0 jaar en W. v. Slooten 19 jaar. W Sluns 26 jaar en W. Kwantes 23 jaar J. Butteman 24 jaar en N. Bakels 25 jaar. Getrouwd: J. C. van Putten 29 laar Beemster, 21 jaar. Bloemencorao. Gelijk bekend, zal er dit jaar wederom een bloemencorso gehouden worden en wel op Woensdag 10 Augustus; vele particulieren en vereenigtngen zegden reeds hun medewerking toe. Des avonds wordt te Bergen aan Zee een vuurwerk afgestoken. Verlichtingsavond. Evenals vorige Jaren organiseert V.V.V. weer een verllchtingsavond en wel op Woensdag 20 Juli; Bergens Harmonie en St. Louis zullen muzikale medewerking ver leenen, evenals bij het bloemencorso. De Graal Hallo Graalledenl Daar er Dinsdagsavonds geen Lof meer is, beginnen de Graalavonden weer om half acht. Zorg er voor dat jullie vanavond op tijd komen. Mochten .er eventueel meisjes zijn, die ook op de Graal wilden komen kom vanavond om half acht in St. Jan. We spreken dan samen af. wat we gaan beginnen: reidansen wandelen of buiten spel. Alle katholieke meisjes boven 13 zijn welkom. Excelsior! Alleluja! Vooruit. TEXEL. Eierenveiling van 13 Juni 1932. Aan gevoerd 128682 eieren. 58-62 K.G. per 100 f 2.60 —3.30; 62—66 K.G. f 3—3.60. Kleine eieren f 3— 2.65. Kippen f 0.47 y, per K.G. Jonge hennen f 0.80—1.10 per stuk. WOONUM. 14 Juni. Aardappelen, gr. Mui zen 5.80—6 60 per halve HL.; Komkommer* f 9.701250; Bloemkool le soort f 6.50750; Slaboonen 0.67—0.70 per 100 stuks; Peulen 0.22—0.26 per half Kg.; Wortelen 7.80—12 per 100 bos; Sla 1—1.80 per 100 krop; Aard beien 0.72—0.98 per half Kg. ZWAAG, 13 Juni. Aardappelen 6.108.40 per ’00 kilo. Tomaten A 33.80; B 2950; O 31.30: kortweg populair „De Badbode” genoemd OC ƒ16.80; Slaboonen 6579; Snijboonen 47 weer verschenen. Reeds twee nummer» liggen j0; Spinazie ƒ9 3020; Postelein /3.60 13, voor ons, belde 16 pagina groot. Aardbeien 5888; Peulen 3042; Pruimen ƒ140 In het eerste nummer worden gasten en Roode Beseen ƒ1; Bloemkool ƒ5.40—10; 81» vreemdelingen op harteltjke wijze welkom ge-./0.403; Rabarber ƒ15; Komkommers heeten In ons mooie parödjjs-schoone Bergen; 115; Perzlkken ƒ7—21; Wortelen 7—1350 Brand Maandagmiddag is de kapberg, staande bij de boerderij van den heer P. v. Die pen Pz., tot den grond af gebrand. Dank zij de spoedige hulp van de plaateelUke brandweer en den gunstlgen wind, bleef de boerderij on aangetast In bet tweede nummer is het hoofdartikel gewijd aan de beteekenis van het vreemdelingenver keer voor Bergen. Op heldere wijze wordt daarin uiteengezet, hoe alle bewoners, geen enkele uitgezonderd In Bergen belang heeft bij het vreemdelingenverkeer, dat terecht de voornaam ste bestaansbron voor deze gemeente genoemd wordt. Verder kondigt de redacteur in dit tweede nummer een aantrekkelijke badfotowedstrjjd aan, welke wij juist daarom zoo toejuichen, om dat deze schoonheid van Bergens natuur meer bekend zal maken en omdat de kans er door geschapen wordt, dat de redactie van de badbode in het bezit komt van wat nieuwe en mooiere cUché’s, ter vervanging van de oude, afgezaagde dito’s, die aan hun doel, het badbode- nummer te verluchten, niet meer kunnen vol- doen. >r Behalve verschillende min-of-meer actueele nieuwsberichten bevat de badbode veel gezellige^ ontspanningslectuur; voor de leestafel van de pensions en voor de gasten is de badbode we zouden haast zeggen onmisbare lectuur; het is 'n goedgeredlgeerd blad, waarnaar men elke week met meer verwachting en spanning grijpt. uitsla* verkoopin* Ten overstaan van No taris O A. Verkade zijn in het openbaar ver kocht: 1. Een woonhuis en erf aan den Nlc. Beete- weg, groot 3. A. 75 c.A. 2 Een woonhuis en erf naast bovengenoemd perceel, groot 3 A. 70 C.A. Kooper de heer D. Harder, alhier, voor f 2635 Vergunningen Door B. en W. is het aan tal vergunningen bepaald op 5. 14 Juni. Coöperatle- Centrale E'erenveiling. Op de gehouden Eieren veiling warden aangevord: 124743 stuks eendeneieren, prijs 1552.15 per 100; 113960 >ren: 70.80 Kg. 3.70—450; 65.66 3.50—3.60; 63-64 3.20—3.40 80.62 2.90— 3.30; 58-59 250—3.10; 56.57 2.70—2.90; 53.55 250—2.70; 5052 2.30—2.50 45-49 2 —2.40 MEDEMBLIK, 13 Juni. Aardappelen: Groote Muizen 3.70—3.80; Kleine Muizen 1.40—150; Aanvoer 400 Baai. MEDEMBLIK, 14 Juni. Marktvereeniging „St. Joseph”. Aardappelen: Groote Muizen f 3.55 3.85, kleine idem 1.802.60, per baal; aanvoer 400 balen. WOGNUM, 14 Juni. Aardappelen, groote Mui zen 5.808.60 per y Hl., komkommers 9.70 soort 6507.80,CH3ij.jaarjx;om8c kagokokon 1250, bloemkool le soort 6507.80, slaboo nen 6770 ct., per 100 stuks; peulen 2226 ct. per pond; wortelen 75012 per 100 bos, sla 1—1.80 per 100 kr., aardbeien 72—98 ct. per pond. PURMEREND, 14 Juni. Kleine boerenkaas 23 st. 25.50 per 50 kilo, matig; 2952 kg. Boter 0.65—1.10; melkboter 0.65—055; 500 Runde ren, waaronder 365 vette en 200 melk- en gelde- 0.68—0.78; 120—270, stug; 35 Stieren 48—58 ct. per kilo, stug; 72 Paarden 80160 per stuk, matig; 113 Vette Kalveren 7090 ct. per kilo, stug; 389 Nuchtere Kalveren slachtkalveren 4 16, Fokkalveren 814 per stuk, stug. 533 Vette Varkens, Magere Varkens f 822, vlug; Zouters 050—032, Slacht 038032, vlug; 187 Biggen f 610 per stuk, vlug; 376 Schapen 1418 per stuk, vlug; 524 Lamme ren f 6—9 per stuk, stug; oude Kippen en hanen f 0.400.47 per kilo. Konijnen 0.302.00 per stuk; 0.800.92X per stuk; Kipeleren 2.75—3.25 per 100 stuks; Eendeleren 130 per 100 stuks; dui ven 0.40 p. p.; Bokken 31. 38 per stuk, matig; Eenden 0.25—0.60 per stuk. PURMEREND 14 Juni. Kaasbeurs. Aanvoer 21 jMrtijen, wegende pijn. 6700 K.G. Hoogste prijs f 35.Handel matig. Rectificatie. In verband met de bedevaart van de afd. Uitgeest van den R. K. Vrouwen bond op Woensdag 15 Juni naar Heiloo, wordt de congregatie van den R. K. Vrouwenbond niet Woensdagavond, maar Donderdagavond te 7 uur gehouden. BOVENKARSPEL. 14 Juni. ,J3e Tui bouw", -r Aardappelen: Schotsche 3.05—3.66, kleins 2.45—2.70 (4170 baal), kriel 1.55—1.70. BOVENKARSPEL, 14 Juni Marktbericht ..De Tuinbouw". Aardappelen gr. M. 3.06— —3.66 kl. M. f 2.45—2.75; Kriel 130—1.70 per baal. HEM, 14 Juni. Zulder.Kogge. Schotsche groote 3.30—350; Kleine 235—2.95; Kriel 1.40—1.75. PURMEREND G. A., ve toegepast en wel: drielingen van 2838 m.M. en groote aardappelen boven 36 m.M., de derde maat komt er later bij. Medegedeeld werd, dat de commissie sterk overhelt om contante betaling in te voeren, maar gevreesd werd dat er dan geen kooplieden ko men. Op de algemeene vergadering beslist worden. De heer Glas vraagt naar een Ingekomen stuk van den Chr. Bond van Boeren en Tuinders en had in verband daarmede gaarne gezien dat bij het vragen van toeslag op de producten aan de regeerlng. onze streek daarin een bijzondere plaats innam, als zijnde het zwaarst getroffen. De voorzitter is van meening dat we niet op eigengelegenheid in deze moeilijke tijden iets moeten doen. Hierna sluiting. Collecte. B. en W. dezer gemeente hebben aan het bestuur der vereeniging „Het Hooge- land" (Christelijke vereeniging tot stichting en instandhouding van arbeldskolonlën), toestem ming verleend tot het houden van een collecte in de maand Juli of Augustus 1932. Openstelling halppostkantoor. Naar wij van offlcieele zijde hebben vernomen zal op 20 Juni as. wijziging worden gebracht in de openstel ling van de hulppostkantoren te Schagerbrug, Sint Maartensbrug en t Zand in deze ge. meente. t Met ingang van genoemden datum zullen deze kantoren voor het publiek geopend zijn op werkdagen: voor den post- en telegraafdienst van 912. van 1415 en van 1819 uur. In de uren van den telefoondienst zal geen wijziging worden gebracht*^ X?rn‘?afrfe fllm nen-Hur vertoond worden Standplaats De Kumper op het terrein Van den heer Groot. Waterleiding Ook in de nieuw aangesloten onrendabele gebieden blijken nog een aantal personen niet bereid tot aansluiting van hnn perceelen aan de waterleiding. Aan allen is thans aangezegd, dat bij niet.nakoming der verplichting tot vervolging zal worden over, gegaan. Schoolreisje. in een daartoe gehouden vergadering is besloten ook dit jaar weer een reisje te maken met de kinderen der o. L school alhier. De leerlingen der hoogste klassen zullen Dinsdag 13 Juli as. een bezoek brengen aan Amsterdam, alwaar o. m. een bezoek zal wor den gebracht aan de havens, artls en het vliegveld Schiphol. Op Woensdag 20 Juli as. gaan de kinderen der laagste klassen naar het mooie Schoort i Bergen. De reis naar Amsterdam zal per autobus ge schieden, terwijl het reisje naar Schoort en Bergen zal plaats vinden met auto’s, die voor dat doel belangloos ter beschikking zullen wor den gesteld. Ter dekking van de kosten zal een lijst bij de inwoners circuleeren, waarop, naar wjj hopen, flink zal worden geteekend. leren stuks kipelei 58-59 *1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2