STADSNIEUWS RECHTSZAKE N NAAR DUBLIN TA J.' N.H.Wasch» Strijk Inrichting M. B. JORRITSMA HEEFT U ’N GELEGENHEIDS- ADVERTENTIE wSYB! UNIE- OBLIGATIES DE INRICHTING VOOR DE I BETERE WASCH f ZATERDAG 18 JUNI BRUGGENBOUW IN ALKMAAR Vi«r tegelyk VOORMEER 3 „Kirfcy” en Ze hebben oogen en zien het niet! Zomervoetbal Uitbreidingsplan „West” SPORT EN SPEL R.K. FEDERATIE FILMNIEUWS Tempo Theater Harmonie „Op inspectie” HANDBALLEN NederlandDuitschland MARKT NIEUWS De Graal weer present Geen isolatie. oan Bergen D Alkmaarsche Bioscoop theater Circus Schaduwen n •n BRANDSTOFFEN? Cijfers 6000 kubieke meter zand Amor in de Egmondsche duinen De Meisjescongregaties der beide Dominicaner parochies Een onbehouwen stuur- kransdraaier Beton is troef Zesduizend kubieke meter zand Wat men doet, moet men goed doen Olympische Spelen in de Alkmaarsche Langestraat Een Amsterdamsche taxi chauffeur slachtoffer van de slordige bediening aan deProv. Griffie De verongelijkte wethouder van Voorhout protesteert VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR Een chauffeur, die ook niet uitblonk in verkeersbeleefd- heid V; vraa s Aan D m aam c o Op weg naar verkeert- verbetering BU ONS DE PRIJZEN ALTIJD LAGER Schoenmakerij Chatillon, Schoutensir. 10 Werkplaats AagnteteMeec X „The Spy” Den Bistchoppen een feettelijk vaarwel toegewuifd te IJmuiden Ze waren de klats kwijt geraakt A.R.C.-nieuw» Strafzitting van Vrijdag 17 Juni 1932 Zoetje^ aan, dan breekt het lijntje niet! ALKMAAR Cinema Americain toe jullie „De onbekende vijfde” me- van krijgt het tweede elftal zün laat- Zondag 1 NM 1 De Directeur, Pater E. TEPPEMA orsr OPO aa. Mr. Btm prent geven we een aantal ï-g. hoofdf ilms gaarne cadeaux. m bet nachtelük uur werd te Graft aange houden de 27-jarige texl-cbauffeur M. O. B. W In 1 Oee Al van. toch t wvd aam Bgn Mas aja. He he 1 bei we Oa 2 Ut doe dai Doordat behalve de Barnebrug ook de brug in den Helderschen weg bü het slachthuis ver anderd wordt, héerschte bü velen de vrees, dat die weg ook afgesloten zou worden en men om Bergen te bereiken een groeten omweg over Naar wü vernemen zal tijdens de Bonds- feesten van het K.NQV., welk* het volgend jaar te Rotterdam zullen worden gehóuden, een offlcleele landenwedstrüd plaats vinden In het handbalspel tusschen Nederland en Dultsch- land. Kam ploenscotn petitie Mulo—Santpoort O deat voa van het bun I ME gro geb I vo let bi 1 ba ke> vo etalage Lange- hed< Bi Bati Sen Bail Oi Ette krtJ) BAC I 1 teh na dit XV een hot beli ww a& te 1 6. te 1 grot uur vroi schi den G nen ge» ter deai kom Khl Zaterdagmorgen heeft onder groote belang stelling het vertrek van de .Jüarnlx van Sint Aldegonde", met de pelgrims voor het Eucharis tisch Congres te Dublin plaats gehad. In den vroegen Zaterdagmorgen was bet schip uit Am sterdam naar IJmuiden opgevaren. Aan de sluizen te IJmuiden, waar het schip te acht uur meerde, heerschte enorme drukte. De Graalafdeellngen uit de omliggende plaatsen, benevens de jeugdvereenlglngen uit IJmuiden, met leiders en leidsters, hadden zich op de Noordersluis opgesteld. Bü bet binnenvaren in de sluis van de Martin zongen de Graalmeisjes den bisschoppen het Bacerdos et Pontifex toe. Nadat de boot was gemeerd, werd het „Uit de landen en de steden" aangeheven. Hierbij ver leende een korps, gevormd .door werkloosen uit IJmuiden. muzikale medewerking. Tijdens het oponthoud in de sluis werd verder nog gezongen het „O Bterre der Zee" en bet Wilhelmus, waarna Z. H. Excellentie Mgr. Die pen van bet schip af den zegen gaf. Nadat nog was gezongen het ..Aan U o Konlng der Eeuwen" werd bet sein tot vertrek gegeven; te half negen werden de trossen loegegooid en langzaam voer het statige schip onder luid ge juich van de achterblüvenden. de Noordzee tege moet. Keurig in gelid .opgesteld brachten de Graal meisjes den gebrulkelljken groet, door haar me deleden op bet schip beantwoord, nog een krachtig ..Excelsior. Alleluja. Vooruit I” weer klonk en de eerste groote etappe voor de mooie reis was ingezet. Een tweetal aankomende landbouwers Gerrit H. uit Heiloo en Theo van der G, verblijfplaats Oudorp, hadden op 13 Mei een huishoudelijke wedstrijd op de fiets georganiseerd en als ren baan gekozen de Langestraat. Zij peddelden met uiterste krachtsinspanning doch bet kon niet worden uitgemaakt of Heiloo of Oudorp met de oevrwlnningsbos rhabarber ging strijken, daar vóór het bereiken der eindpaal een 14- Jarige fietsende scholier, genaamd Antoon Pets tegen de vlakte werd gereden en dus het snel- heldsconcour* onbeslist moest worden beëin digd. De twee kampioenen stonden beden te recht, werden gestreng vermaand en hadden het voorts in hoofdzaak asm hun eerlijke schuld erkenning en behoorlijke vergoeding der toe gebrachte schade te danken, dat zjj leder tot slechte ft boete of 8 dagen werden veroor deeld. Om al deze werkzaamheden te kunnen vol- voeren moet natuurlijk een enorme hoeveelheid grond uitgegraven worden. Zoo wordt er voor de gezamenlijke werken een massa van «000 kubieke meter zand verwerkt, nJ. voor de Bok- kebrug ongeveer 1500 meter .de Barnebrug eveneens 1500 meter en voor de belde bruggen bü het Lyceum 3000 meter. Verder wordt er in het totaal 595 kubieke meter beton ver werkt en 35.200 K.G. ijzer, zoodat een respec tabel gewicht Alkmaars grond zal komen ver- - zwaren; een belasting die echter wel met een blü hart, zal worden gedragen. DAMES ZOOLEN 80 Ct, HEEREN ZOOLEN 100 Ct. SCHOENEN VERVEN 50 ct. DAMES RUBBER ZOOLEN 80 Ct. HEEREN RUBBER ZOOLEN 80 Ct. welke eek in een af meer ANDERE oladen moet worden geplaatst? Onze administratie verleent hiervoor gaarne haar bemiddeling. De prü» van Uwe annonces wordt hierdoor nte» In het minst verboog''. Wel bespaart U «leb moeite. Wü houden ene dus aanbevolen! DE ADMINISTRATIE. De rasechte Mokummer Is verslingerd op de tradltloneele hengelsport. Geen uur Is hem te vroeg, geen weg te lang, geen zon te heet, geen water te diep en geen vergunning te duur, om zich naar hartelust aan dat vermaak te wüder. En zoo waren op 5 Juni ook de meubelmake» F. A. V. en de sigarensmid Herman O. er op uitgetrokken, om in da Elandspolder bun geluk te beproeven. Tien gulden elk hadden ze be taald voor een vergunning en achtten zien volkomen safe, doch helaas waren sü onbe merkt terecht gekomen in vischwater dat be hoorde aan de gemeente de Rüp. werden als nog door twee surveillerende veldwachters op den bon geslingerd en verschenen heden voor den Kantonrechter. Het was duldehjk dat hle> geen opset In t spel was en betrachtte de Kan tonrechter de meeste consideratie. De meubel maker nam genoegen met de opgelegde straf ƒ2 boete of 3 dagen en mocht *ün mooie ben gel mee naar buis nemen, doch de meer strijd lustige sigarenmaker was niet content over de houding van verbalisant en wenschte in boo ger beroep te komen. maar moest nu sün hengeltje achterlaten. De 17-Jarlge blerbottelaarsbedlende Jan D. te Alkmaar werd op 10 Mei op zeer onzachte wijze op de Koorstraat van sün rüwiel gesmakt door een slordigen automobilist, die eensklaps de straat overstak om op het Kerkpleintje sün ..draal" te nemen. De aangereden blerbottelaar bekwam een gekneusden arm, van welk letsel dr. Kersaemakers hem na eenlge weken wist te bevrijden. De ruwe autobestuurder. H. L. uit Enkhuizen. knapte men beden op met f 30 boete of 30 dagen, ten einde hem duldelük te maken, dat dergelüke verwaarloozing der ver keersregels niet getolereerd kan worden. Voor volwassenen. In het Alkmaarsch bioscoop-theater wordt deze week een circus-film vertoond, waarin de hoofd rollen worden vervuld door Llans Hald en Oscar Marton. De opnamen sün vervaardigd in het beroemde Berlünsche circus Busch en de regisseur is er op frappante wüze in geslaagd het circus-leven zoowel in de manege als achter de coulissen weer te geven. Als het oude programma nog wordt vertoond, is de directrice reeds weer druk in de weer om een nieuw samen te stellen. Zü besluit het nummer van de 5 Artonls te prolongeeren. hetgeen een heftige ruzie tengevolge heeft met den dierentemmer Haupt, die jaloersch is op de leider van dat gezelschap. De paardrüdster Kitty Rallay heeft een on geoorloofde omgang gehad met Haupt. Haar broer besluit de eer van sün zuster te wreken, vzaarvan de uitvoering op adem-benemende wüze op het witte doek is vastgelegd. I Doorloopend is er gesproken van vier brug gen. waarmee wü echter wel een beetje onrecht gedaan hebben aan de „onbekende vüfde.” Wie of wat Is deze „onbekende vüfde”? Dit is de brug die tot nu toe over de Bleekersloot lag en plaats heeft moeten maken voor de nieuwe betonnen brug. Maar daarmee was nog niet gezegd, dat deze houten dienstklopper op non- actlef zou worden gesteld; In het geheel niet. Men heeft het jeheele zaakje netjes overge plaatst naar het eind van den Molentocht te genover de Plersonstraat. waar deze brug weer In zün oude glorie wordt hersteld en de verbin ding zal vormen tusschen den nieuwen weg die achter het Lyceum om naar het „Rochdale” toe gelegd is en de Plersonstraat. Hét Hoofd van het gemeentebestuur Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat van 18 Juni tot en met 1» Juli a. s. ter secretarie dezer gemeente voor een leder ter inzage Is gelegd het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan <2e gedeelte), vastgesteld bü Raadsbesluiten van 17 Maart 1906. no. 10. en 22 Juni 1909. no. 5, goedgekeurd door Ge deputeerde staten van Noord-Ho’land bü hun besluit van 7 Juli 1909. no. 105. zooals gemelde Raadsbesluiten naderhand zün gewijzigd, welk ontwerp betrekking heeft op het Noorde lijk en Westelük deel der gemeente, zooals de begrenzing daarvan op de bij het ontwerp be- hoorende kaart Is aangegeven. Alkmaar 17 Juni 1932. Het Hoofd van het gemeentebestuur, WENDELAAR. De metsuUdraaler J. R. te Alkmaar lette niet op de aanwijzing van het eenrichtingverkeer bü gelegenheid van de verbreeding der rüks- straatweg aldaar en moest deze onachtzaam heid bezuren met ƒ3 boete of 3 dagen. De kan toorbediende A. C. 8. werd op zün rüwiel ge snapt terwül bü te Limmen, met voorbüzlenlng van het rijwielpad, op den Hoofdweg reed. *n fout waarin ook de meer bejaarde slager J. B. verviel, hoewel hü heden op een schetsteeke- nlng een door ons vroeger gelanceerde waar schuwing uit de „Courant” had geplakt. Deze belde laatstgemelde overtreders werden tot meerdere activiteit opgewekt door /8 boete of 8 dagen hechenls. Het Is den scenarlo-schrüver gelukt de ont- knooplng va nhet drama tot op het laatste oogenbllk verborgen te houden, waardoor het aan spanning niet ontbreekt. We moeten voor deze film het strenge voor behoud maken: uitsluitend voor volwassenen. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. Het technisch bestuur van de Federatie heeft chans een ingrijpend besluit genomen, teneinde den afloop van de kampioenscompetitie te be spoedigen. Het besluit is gevallen zooals wü dat de vorige week reeds In ons overzicht meld- ded. caesar sal slechts spelen ftfce'n'I8te eerste van de oranje vler-elftaUen Het gaat dus tusschen T. T. B. B. of Mulo. T. Y. B. B. moet uit nog spelen tegen Mulo en de Helmondenaren, die momenteel vier punten aehter sün op de Haarlemmers, spelen thuis nog tegen T Y B. B. en Santpoort. Morgen tegen Santpoort op eigen veld heeft de club van Laarhoven zeker kans op de over winning, zoodat MuloT. Y. B. B. dan de be slissing zal brengen. Alk „8t. Juli F De agent van politie Verbaan te Alkmaar had het noodlg geoordeeld op 31 Mei proces-verbaa. op te maken tegen een automobilist, die bü het bekende drukke kruispunt Choorstraat-Laat- Heul had nagelaten signaal te geven. Deze overtreder bleek later te zün de heer y. d. Laan, wethouder te Voorhout, welke heer, verachünenc voor den Kantonalen rechterstoel, momenteel bezet door mr. C. A. de Groot, alstoen mede deelde een geluld-signaal ter plaatse niet noo dlg te hebben geacht. Indien zulks werd ver langd. sou hü voor iedere züstraat wel kunnen toeteren. Dit verweer gaf aanleiding tot aan houding ten einde den verbalisant te hooren De voortgezette behandeling eindigde met de - ---nederlaag van den ed.achtb. wethouder die tot d* Franache taal en de Fran- I 2 boete of 2 dagen werd veroordeeld. Na deze zaak ruimde mr. de Groot zün zetel in voor den inmiddels weer herstelden kantonrechter mr. Bastert. WEDEROM VERKRIJGBAAR Ml WED. F. N. BRUIN—v. A IDSEBT BREED8TRAAT (1 ALKMAAR De melkslüter V. H. uit Heiloo. bedienende zün cliënten volgens de elschen des tüds met een driewielige motorbakflets. bekwam op 25 April op bet Ritaevoort nabü den sigaren handel van den heer G. Blaauw een krachtige aanrüdlng van een wild rüdenden vrachtauto- mobiel. die zich met grof geweld door bet drukke verkeer drong. De melkhandelaar krabbelde overeind en wist den chauffeur, zekeren heer D. 8. uit Oudorp nog te bereiken om hem over zün onbehoorlijk optreden te onderhouden doch ontving het weinig bemoedigend ant woord Dat moet je met mün baas maar rege len! De heer Huisman bedankte voor die eer en wendde zich tot de polltie met bet resultaat dat de vrachtautobesuurder heden duchig asu- den tand werd gevoeld door het opleggen var 40 boete of 30 dagen en betaling der toege brachte schade ad ƒ28.83. Zooals jullie allen waarschünlük wel reeds be-* kend zal zün, zullen we de volgende week ons 12-jarig bestaan vieren. Donderdagavond be gint het triduum. De predicaties zullen d or Pater Van Rün worden gehouden. Vrüdag-' huwelijk In Kartnthië. Voor een dergelüke rol- avond om kwart over acht conferentie en - Zondagmorgen om half zeven algemeene H Communie, terwül des avonds half zes het triduum plechtig sal worden gesloten en de nieuwe leden hun opdracht zullen doen. Te vens zullen dan de nieuwe kandelaars gewijd Het Is nog niet zoo heel lang geleden, dat Alkmaar, ondanks zün veelheid van bruggen en bruggMjes er geen vier kon aanwijzen die ook maar eenigszlns geschikt waren voor het w moderne verkeer. En het ongelukkige van het geval was, dat juist op 'punten waar een flinke, royale brug een eerste verelschte is. zich ouder. wetsche bruggetjes bevonden, die een voort durende dreiging vormden voor een veilig ver keer, en de schrik waren voor een ieder, die er over wilde en zün of haar liefhad. Doch gelukkig heeft de Alkmaarsche Ma- i gistratuur ingezien, dat het zoo niet langer meer kon en na de proef met de Rootoren- brug. besloten, de zaken nu maar eens flink aan te pakken en vier bruggen tegelük op sta pel #e zetten. Zoo is dus de eerste groote stap op dit ge bied gedaan. Wel werden reeds eerder op het gebied van verkeersverbeterlng stappen gedaan en verschillende wegen en straten verbeterd doch wat Is een goede weg of straat, als daar een brug In Is, die niet aan de meest beschei den elschen kan voldoen? Dus ook dit moest verbeterd worden, wilde het andere werk niet ▼ergeefsch of minstens gedeeltelük vergeefsch zün en het zal een ieder verheugen, dat dit is Ingezien, want het is niet voldoende dat Alk maar een mooie stad is. doch het moet ook een practische stad zün. Bovendien wordt door deze verandering niet alleen de practische zin gediend, maar draagt deze ook bü tot de ver. fraailng der stad. Want op slot van rekening is een betonnen brug. al dan niet bekleed met baksteen een aantrekkelüker iets dan een geel of wit geverfd houten bruggetje, al is dat ook 'nog zoo landelijk. Al wat de congregatie tot nu toe gedaan heeft, is steeds gelukt. Toont dat Je een ware bent, zoodat ik vaat op Egmond moest maken en dat bü den slechten toestand, waarin de weg naar Egmond ver keert. Deze vrees is echter ongegrond, want in het bestek van de brug In den Helderschen weg staat, dat deze ook tüdens de werkzaam heden berijdbaar moet zün. En daar de weg over Koedijk büna niet als een omweg ge kwalificeerd kan worden, is er dus van een isolement geen sprake. Bovendien Is deze weg zeker zoo goed als de huidige Bergerweg en behoeven de fietsers en de wandelaars dezen omweg niet eens te maken. De bruggen overde Bleekersvaart en den Molentocht bü het Lyceum zün nog niet In zoo n vergevorderd stadium als de andere. Daar Is men nog druk bezig met het graafwerk, bet meest riskante onderdeel van bruggenbouw. Energiek Is hier de zaak aangepakt. Met be hulp van verschillende machines wordt de uit. gegraven grond op groote hoopen gestort, zoo- dat het geheel al aardig op een miniatuur berg landschap begint te gelüken. Ondanks dat er nog geen spoor van een brug valt te bekennen, kunnen wü ons aan de hand van de verschillende teekenlngen, toch wel een voorstelling maken van de afmetingen der toe komstige bruggen. Zoo wordt de Oosterbrug, die over de Bleekersvaart komt te liggen, de grootste. Een rüweg van 10 meter en een to tale breedte tusschen de leuningen van 12.70 meter zullen straks toegang geven tot het zich meer en meer uitbreidende „Rochdale '-kwar- tier. De brug over den Molentocht krügt een totale breedte van 1130 meter. Belden zullen een doorvaarthoogte vanaf den waterspiegel tot aan het brugdek van 1,60 nieter hebben, terwül de doorvaartbreedte van de Oosterbrug 7 meter sal zün en van de andere 6 meter. Belde bruggen worden geheel bekleed met een speciaal steensoort, kleurige klinker ge naamd. hetgeen uitstekend zal combineeren met de groote baksteenen gebouwen in de na büheid. zooals het Lyceum en de openbare school. 250 kubieke meter beton en 32.000 K.G. üzer sün noodlg om deze belde bruggen tot stand te brengen. OngetwüJeld zal ieder hft met deze stelling eens zün. Zoo heeft men bü den bouw van deze bruggen er ook over gedacht en besloten deze verbetering zoo te doen zün, dat zü ook congreganlste rekenen kan. De kandelaars zün gelukkig aangekomen en zün deze week te bezlcthlgen in 'de van den heer Van der Meer In de straat. in de toekomst voor het steeds toenemende ver keer geschikt zullen zün. We zullen hier iets vertellen over de afmetingen en de degelijkheid ^xter nieuwe bouwsels. Ile Bokkebrng krügt een rüweg van 6 meter brewite en trottoir van 1 meter, terwül de door vaart tussehfn de schuurgordlngen 625 meter - zal bedragen! en de doorvaarthoogte vanaf den waterspiegel tot het brugdek pl.m. 2.26 Meter. Men zou met een variant op een bekend ge zegde kunen zeggen, dat het sterke bruggen moeten zün die het moderne verkeer kunnen dragen. En omdat deze brug wel het zwaarste verkeer te verwerken krüKt, heeft men deze extra zwaar gefundeerd en tot dat doel 82 betonnen heipalen in den grond gestampt. Deze lieve dingen hebben bü een lengte van 5.25 meter een gewicht van 560 K.G. per stuk. Met hun betonnen Ujven moeten zü een massa van 335 kubieke meter beton torsen hetwelk ge wapend is met 1700 K.G. ü>er. Als men den bovenbouw meerekent, zal het totaal gewicht der nieuwe brug naar ruwe schatting onge veer 600.000 K.G. bedragen. Het werk Is nu zoover gevorderd, dat het N. W. landhoofd nagenoeg gereed is en men In den loop der az. week ben aanvang hoopt te maken met bet betonstorten voor het an- dere landhoofd. De geheele brug is 1 meter meer naar het N. W. gebouwd dan de oude, zoodat de door vaart nü volkomen In het midden van het vaar water komt te liggen. De Barnebrug is in tegenstelling met de Bok- kebrug voor de scheepvaart van geen belang, zoodat deze evenals de beide bruggen bü het Lyceum een vaste brug wordt. Hoewel men met deze brug het laatst begonnen is. zal zü toch het eerste klaar zün, en wel zoo spoedig, dat de auto's en andere vervoermiddelen over een week of vier, vüf weer over den Bergerweg kunnen rijden, natuurlük. als er nlete tusschen komt; want men weet dat bruggenbouw een ris kant werk is. Deze brug zal een rüweg krügen van 9 meter, terwül de totale breedte tusschen de leuningen 11,64 meter zal bedragen De doorvaart wordt 4 meter breed en de hoogte vanaf den waterspiegel 130 meter, bü een waterstand van 3 meter. Ongeveer 120 ku bleke meter beton en 1300 K.G. user sullen hiervoor noodlg sün. De blükbaar zeer solide grond maakte het beien overbodig. Het werk vordert zeer snel en wordt voor zoover dit technisch mogelük is, voor de helft door Alk maarsche en voor de andere helft door Berger werklieden uitgevoerd: dit, omdat beide ge meenten er evenveel aan betalen; alleen de leiding berust bü Alkmaar. Om half 3 begint de strüd „op leven en dood tegen Vitesse 2. Hoewel de A. R C er* er alles op zullen zetten, om deze laatste kans tot een succesvol einde te brengen, gelooven we toch, dat ze niet opgewassen zullen zün tegen de Castiicumsclte kampioenendie bewezen heb ben. een der sterkste ploegen uit deze promo- tlecompetltie te sün. Indien de warmte zich niet al te erg zal doen gelden, krügen we dus weer een Interessanten wedstrijd. ALKMAAR. 17 Juni. N. V. Alkmaarsche Exportveiling Aardappelen ƒ48 per 100 K.O.; aardbeien 101.68 per slof; andüvie 10.70 4.60 per 100 stuks; asperges 43 per 100 boe; bloemkool. Ie soort 7—13; id. 3e soort r 3—6; kropsla 130- 3 50; ld. 3e soort 0.40-1.48; komkommers ƒ8—10 per 100 stuks; postelein 1044 ct. per bakje; peulen 1420 et. per pond; rabarber ƒ46; radijs ƒ3.80; selderie ƒ1330 per 100 boe; spinazie ƒ0.43—135 per bak; snüboonen 3941; dubbele boonen S3 37 ct. per pond; wortelen ƒ411 per 100 boa blauwe druiven 4880 ct., witte druiven 135 Idem 2e blauw 13330 ct. per boe. ALKMAAR. 18 Juni. Veemarkt. 14 paar den per stuk van 90 tot 35014 Melk koeien per stuk van 13S.tot 333.TT Nuchtere kalv. slacht, per stuk van ƒ3.— tot 12.idem fok per stuk van 10.tok 12. 13 Wtte schapen per stuk van 10.tot 14. 8 lammeren per stuk van 4.— tot 8—38 Schrammen per stuk ven f 7.tot 12.88 Bggen 10 weken per stuk van f 3.tot 7.—; 4 Bokken en geiten per stuk van 5.tot 10/— Handel stil ALKMAAR. 18 Juni. Boter- en Eierenmarkt. Boter, fabriek late soort ƒ030—037 Boter febrlek 3e soort /0.45030; Eieren, groothan del ƒ3 330; Eendeieren ƒ3.10. 57 kisten en 5 korven piepkuikens 8087 H K.G. Handel goed. Exportveiling. Tomaten A 33.40; idem B 38.40; idem O 83.00; idem CC 3130. BROEK OP LANOENDIJK 18 Juni 30300 K.G. Tomaten: A 3430—35 40; B 3330: O >4.70—36.10: CC 3630; 91000 K.G aard appelen: Schotsche Muizen 830—7.10; Drie lingen 3 40—8 40; Kleine 180—330 HEILOO, 17 Juni. Exportveiling jBt WU- librordus". Aardbeien, vroege 3634 ct.: dop erwten 1318 ct.; peulen 14—18 ct.; tuinboo- nen 1316 ct.; dubbele stamslaboonen 3338 ct. per pond; rhabarber 3560 et.; woitelm 030—1.06 per 10 bos; spinazie 914 et per K.G kropsla ƒ0.40— 3.90; bloemkool. Ie soort 1030—14.10; ld. 3e soort €40—630 per 100 stuks; asperges, dik wit 3645 ct.; ld. dik blauw 37—34 ct.: ld. dun wit 8—14 ct.; ld. dun blauw 4—7 ct. per boe. De 52-Jarige heer Corn H„ rijwielhandelaar te Alkmaar, bereed op 1 Mei den Schermerdük onder Schermerhorn met sün vier cyllndertje en meende nog ruimte genoeg te hebben om tusschen een wielrüdster en een kettekar door te rüden. Helaas bleek echter zün berekening te falen, want de wielrüdster, zekere mejuf frouw Johanna v. d. Lee. werd aangereden en kwam onzacht tegen een üzeren paal terecht De ietwat onvoorzichtige automobilist stond heden terecht en hoewel hü met woord en schetskaart trachtte te bewüzen. dat hü zich geen schuld bewus was, dit verweer werd niet geaccepteerd en de. heer H. veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen, benevens betaling var 1330 schadevergoeding aan mej. d. Lee. Waterbouwkunde schünt altüd meer belang, •telling te hebben, dan welk ander bouwvak ook. Of dit nu rn oorzaak vindt in net feit dat wü In zoo'n waterrijk land wonen en de Hollanders daardoor zoo*n groote interesse aan den dag leggen voor alles wat op net water betrekking heeft, öf dat het komt, doordat het waterbouwvak op zich zelf zoo interessant Is. misschien hebben belden er schuld aan wü durven hierover geen uitspraak „ex Ca thedra” te doen en zullen ons maar niet ver der daar in verdiepen en ons er toe bepalen te constateeren. dat de belangstelling voor dit werk bestaat en dat deze in Alkmaar op het oogenbllk wel zeer levendig wordt gehouden door het zeker niet alledaagsche feit, dat er hier ter stede niet minder dan vier nieuwe bruggen tegelük in aanbouw ^jn. Dit is vooral voor Alkmaar wel een büsonderheld en een bewüs, dat de gemeente van plan is de ■aken eens goed aan te pekken. In theater „Harmonie draait tot en met Dins dag as. de Ufa-fUm „Op Inspectie’. Deze mili taire film is een klucht van de beste soort, vol geestige zetten en dol-grapplge situaties. T Is een soort Köpenlekiade, met dit verschil, dat nu niet een schoenmaker „das militair" bü de neus neemt, doch een oud-kameraad uit het kelzer- lük en konlnklük leger z’n wapenbroeders deze poets bakt. De Inhoud van deze film komt kort gezegd op het volgende neer. Ritmeester Alois Buschek kan het maar niet verkroppen, dat hü v«°r een kleinigheid den dienst heeft moeten verlaten: zün soldaten heb ben namelijk het verboden „lied van den Veld maarschalk" gezongen. Op rekeren dag wordt het verlangen naar de kazerne hem te sterk en hü gaat zün neef Rudl. luitenant bü de Ulanen. ergens in een klein nest, aan de Russische grens, bezoeken. Hier Is de dochter van den comman dant verliefd op luitenant Rudl Buschek. Maar i..ama. die niet alleen haar man en dochter, doch ook het geheele regiment commandeert, heeft den eerste luitenant graaf Geza von Me- dak tot schoonzoon uitverkoren. Terwül Rudl op ziek Is naar een andere kamer voor zün oom. vind» Alois de met goud en zilver betreste uniform van den veld-maarschalk, trekt die aan en kan zich niet genoeg bewonderen. Hü - wordt echter door Sepp, den oppasser van den ste kans om het 2e klasserschap te verdedigen overlte eenige officieren gezien met het ge- Om half 3 begint de strijd „op leven en dood’, y. eenl<e oogenbllkken later Iedereen --.1 J- X n f .lint weet' dat de geweldlge gearriveerd. Oom en neef geraken hierdoor in de allergrootste verle genheid en er blüft Alois Buschek niets anders over dan zün rol als veldmaraschalk verder te spelen, wat hü met veel flair doet. Nu gebleken is. dat Rudl Buschek een neef Is van den oppermachtige, verandert mevrouw Ge- witsch natuurlük direct het verlovlngsplanRudl en Gusti worden een paar! Het gelukt Alois een spion te ontmaskeren. Hierdoor worden hem veel zorgen bespaard, want nog dien dag verschünt de werkelüke veld maarschalk op het appel. Wel wordt het Alois kwalijk genomen, het garnizoen bespottelijk te hebben gemaakt, maar de arrestatie van den spion vergoedt veel en de ritmeester Alois Bu schek wordt zelfs met promotie In het leger teAiggenotnen. Uit het zeer omvangrijke büprogramma ver melden we In het bijzonder de pracht-film: een sche geest In dien tüd de overhand hadden Op de plantages aan de rivier is het een vroolük leven. Er wordt veel gedobbeld, binnenshuis, maar ook op de slerlüke Mississippi-booten. Prachtige momenten van camavalsdrukte In de stad New-Orleans. heerlüke natuurtafereelen gaan aan onze oogen voorbü. Zooals we reeds zelden. een beetje roman tiek boeit wel eens. en zeker U dit bet geval, als ze in een vorm gegoten was als deze film, die bovendien goede muzikale kwaliteiten heeft. Van grootere spanning is het tweede hoofd nummer „The Spy”, waarin het lot van Russi- sOie uitgewekenen wordt weergegeven. Deze film is een diepgevoeld drama, dat zich af- speelt temidden der vervolgingen en intriges der geheime politie te Moskou. Een onwrikbaar trouwe liefde, die stand houdt tegen deae stil- zwügende. nietsontziende machten. De dreigende greep van de Tcheka, die steeds op het punt staat een trouw, gelukkig gezin uit een te rukken. Een stormachtige, nauwelüks te bedwingen volk, met al zün conflicten en ongebreidelde vrüheld. sedert godsdienst en kapitaal na he roode revolutie verdwenen zun. Iwan Turin een uitgewekene In Parijs voorbeen krügt opdracht een brief te brengen naar Generaal Silenko in Moskou, welke brief de Code Inhoudt voor een complot om burger K het hoofd der geheime politie te dooden. Door spionnen van het Tcheka wordt deze brief opgespoord: Silenko krügt den kogel en Iwan Turin raakt In het nauw, daar zün naam In de code voorkomt. Zün vrouw wordt ver dacht van den moord op een der Tcheka-splon- nen, die den brief opspoorde en meent Iwan te kunnen redden door zich voor de moordenares uit te geven. Het blükt, dat beider zoontje Kolya, die met een troep zwervende kinderen vriendschap ge sloten had tijdens een tijdelüke hechtenis van zün moeder meer van den moord weet; om vrouw en kind te redden bekent Iwan het plan gehad te hebben den chef der geheime politie te dooden; die spreekt over hem het doodvon nis uit. het daarna veranderend In 10 jaar Si berië, waar hü met vrouw en kind samen de harde ontberingen zal dragen Deze film alleen reeds, is om zün feJ-dra- matlsche effect een bezoek aan Americain waard; het publiek volgt vol spanning deze sterke speelfilm, welke wel niet zoo opfleurt als het voorgaand hoofdnummer, doch zeker niet minder bezienswaardig is. Alles bü elkaar een in terms* nt programma. uit Amsterdam en bleek hü niet in staat een geldig rübewüs te vertoonen. Heden terecht staande erkende de arme strijder voor bet dag», lüksch brood inderdaad deze tekortkoming doch beweerde ter züner verontschuldiging dat het aangevraagde vernieuwde rijbewijs weken lang onderweg bleef en ten slotte scheen te eoek geraakt. De man, gehuwd en vader van twee kinderen, verdiende ƒ7 per week en kon natuurlük op dit steeds uitblüvende rü bewüs niet wachten. Hü toonde thans een duplicaat als bewüs dat hü niet stond te fan- taseeren. Nota werd genomen van deze ver zachtende omstandigheid en verdachte veroor deeld tot ƒ3 boete of 3 dagen. Dezer dagen had de ontmoeting plaats tus schen de elftallen van Kofa en Politie voor de zomercompetitie 1933. Gespeeld werd om de 3e en 4e prijs, dallies uitgeloofd door de firma Ringers en Jac. Met. De wedstrijd werd in uitstekende verstand houding gespeeld en eindigde In een 63-over- winning voor de Politie. De leiding was In handen van den heer Van Oefelt, die zich prachtig van zün taak kweet. Na afloop van den wedstrijd werden de prtJ- zen ultgerélkt De laatste aanwezige „verdachte” werd voor gesteld in de gedaatue van een slanke blond gelokte dienstmaagd, de 30-jarlge mej. Elisa beth V. uit Egmond aan Zee, welke jonge dame nog eenlg relief gaf aan de droge rechtzitting en zich had te verantwoorden terzake over treding van artikel 461 Strafrecht, het wande len over verboden grond in casu de Egmond sche duinen. Volgens haar verklaring had «jj zich In geselschap bevonden van een galanten ridder en was het de bedoeling geweest, zich daar gezellig neer te zetten om te luisteren naar het melodieus gezang van den nachtegaal Nog meerdere paartjes waren met eenzelfde intentie daar saamgekomen, doch de nieuws rtjksveldwachter Breedveld had dat onschuldig genoegen wreed verstoord en speciaal tegen hAAr proces verbaal opgeióaakt. De ander* „stelletjes", zooals blonde Betsy hen noemde, had Breedveld ongemoeid gelaten, omdat hij bang was voor de Egmondsche jongens. Na tuurlük werd aan die geïnsinueerde vrees achtigheid wel eenlgermate getwüfeld. doch rekening gehouden met de poëzie van bet Jonge leven die door geen artikel 461 is te weerhou den en de comparante veroordeeld tot ƒ3 boete of 3 dagen. Cinema Americain draalt deze week een twee tal films, van geheel verschillend karakter, doch belde boeiend. De eene vol zoete romantiek wat een enkel keertje wel eëns aardig bevalt, de ander van angstige spanning, bü het volgen van het gruw zame werk van de geheime Russische politie die tegenover spionnen uit Den Kring der bannelingen van Parijs onbarmhartig optreedt. Doch laten we eerst het eerste hoofdnummer bespreken. Na een Interessant Journal, waarin we oa. met Crock weer eens kennismaken wordt ons» aandacht gevraagd voor .Jtyrby”. .de Valsche Speler" Het is een onschuldige camavalslntrige, een maskerllefde op het eerste gezicht, die. zooals dat zoo vaak gebeurt, een fel dramatisch ge beuren met ziph medesleept De geschiedenis speelt zich af In den tüd van hevige romantiek aan de oevers van de Mis sissippi, speciaal In de stad New-Orleans met worden Zorg dus op tüd aanwezig te zün en neem vader, moeder en andere hulsgenooten mee, opdat de kerk propvol wordt. De verkoop der madallles begint Zondag a. s.>na de Hoogmis In de Franclaca-Romana- kapel en voorts deh geheelen week lederep avond na het Lof Ook Is er dan gelegenheid om plaatskaarten te koopen. Voor meisje*, die de meeste kaarten verkoopen, zün enkele prij zen beschikbaar gesteld. De avonden zullen worden opgeluisterd door de St. Louis Band en sullen zeer zeker een groot succes worden. Komt dus allen op Zon dag 26 Juni of Maandag 27 Juni naar de zaal van het „Gulden Vlies”. Met twee ploegen wordt er gewerkt van licht tot donker, behalve wanneer het werk dit niet elscht; bü de twee bruggen bü het Lyceum wordt dan ook met éën ploeg gewerkt. Maar gewerkt wordt er. Alles sluit al* een bus Het beste kan men dit beoordeelen bü de Bame- brug, waar het werk bet meest overzichtelü^ is. De een sjouwt de ü«ren steven aan die in het beton verwerkt worden, de ander legt ze op hun plaats en bindt ze met een stukje Üter- draad voorloopig vast, opdat ze niet meer zullen verschuiven. Als dit geschied is, komt er weer een andere man met een rol ü^erdraad om den arm en een nüPteng in de hand. Met steeds dezelfde regelmatige beweging knipt hü een stukje èraad van de rol en draait dit met een handige manipulatie van tang en vingers om twee steven ü«er heen en vast zitten ze. En zoo gaat het door tot het geheele ü«eren geraamte gereed is en men de bekisting kan aanbrengen, en na de bekisting komt het betonstorten. Als dat alles geschied is, is er niet veel meer noodlg om de brug gereed te doen zün. en zullen de velen die daar met ongeduld op wachten, weer met hun diverse vervoermiddelen er over heen kunnen rossen, want er is dan toch geen ver slijten meer aan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 12