STA DSNIEUWS LAATSTE NIEUWS F amiliedrama 1 5 i AFDEELING OPTIEK N.V. JAN DE VRIES p. OPROEP VAN KONING ALBERT BEURS VAN AMSTERDAM 2I. T. c .3 Op Wittenburg HET CONGRES TE DUBLIN Lai Wisselkoersen ‘88! LI f M,- aantal »4 test MSB. 1 II „DE VALK’’ MAANDAG 20 JUNI FILMNIEUWS Voor Brilleo - Breikboodoo - Buikbanden - Elastieken Kouten Mo ZAAD MARKT 58 ALKMAAR TELEFOON 324 Zoon mishandelt x*n moeder Derde Orde St. Dominicus en springt uit raam De stad in feesttooi BRAND BURGERLIJKE STAND Geen Engelsche vlaggen NA ZIJN ARRESTATIE Passief van drie ton GEBOUW DE „UNIE” Aan de gevolgen overleden „De Graf Zeppelin” Kapelaan J. N. Loosbroek t Het bedrijf teruggebracht tot kleinere proporties VASTE KERN WERKT DOOR MAANDAG 20 JUNI 1932 De indruk te Lausanne Aangereden i [Voor coulante bëdiening Open brief aan Renkin te Lausanne Veroordeeling der huidige economische politiek Het faillissement van den ingesloten bankdirecteur R. K. Vereeniging van Gemeente raadsleden Acht kardinalen, honder den bisschoppen Liefdadigheid, brandweer en voetbal VAN DE INDISCHE TENTOON STELLING TE ’S-GRAVENHAGE 11 9o r StOómwasscherij II „DE VALK” II Glasfabriek „Leerdam” 9l 2» 7 1’1 i „EEN UUR MEf JOU” Alkmaarsche exportveiling Voor een Heldere Wasch Stoomwasscherij Mej. Annie Veenenbos Met Kok, Tuinman en Wilken Koning Albert verboden, contlngenteeringen, door het Instel len van contróle op den wisselhandel schijnt men overal den invoer te willen beperken, het geen echter een vermindering van den uitvoer tengevolge heeft gehad. Ernstig ongeval Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken x DE GRAAL „Het schynt mij toe, dat België het initiatief ^ou moeten nemen AA Solid® kwaliteit Billijke prijzen Aangesloten bij Algemeen Ziekenfonds O Districts- Arbeidsbeurs 23 werkzoekenden. b> de eerste hap hadden genomen. het Maar te plaats t—*sr MAANDAG, 20 Juni een Woord van dank gesloten. 3* Shell Union OU 771 76 vrijheid van uitwisseling van goederen, kapitaal en arbeidskrachten. 156» 4» t Aan WeUn goed. We waarschuwen toekomstige rjjst-tafel- gegadigden echter met nadruk voor het ge- büprogramma. journaal Industrieën Unilever Jalvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat. Nieuwe Philips KUch Accoustlelr Ned. Ford Staatsleeningen 5% Nederland 1919 4% Nederland 1916 Nederland 1931 5 Neder!. 1932 l* NS/nd. 1926 AB Banken Koloniale Bank Indische Bank ?ert. Handel-MÜ 8 95 50 50 56 101 11 2 41 mannen ontzetten 1001 100 92 dl *3 46 X) 58 Te middernacht ving een godsdienstoefening aan. De kerken waren zoo vol, dat talrijke per sonen op straat moesten blijven. Acht kardinalen en honderden bisschoppen nemen aan bet-con gres deel. De pauaelüke nuntius, kardinaal Leurt, zal Maandagmorgen vroeg aankomen en door da Valera, den aartsbisschop van Dublin en leden der lerache regeering worden ontvangen. De Paus heeft een begroetingsboodachap naar Dublin gezonden, zoomede een uit goud en zilver bestaanden avondmaalskelk. Uit Londen wordt gemeld, dat Kardinaal Laurl, Pauselijk delegaat naar bat Eucharistisch Congres te Dublin, aldaar op weg naar Dublin Is aangekomen. In afwachting van bet Internationaal Eucha ristisch Congres, dat Dinsdag zal worden geo pend, was de stad reeds Zondag feestelijk ver sierd met vlaggen en bloemen. Voor de kathedraal en andere kerken van bet aartsdlocees waren de geloovlgen in grooten ge tale verzameld en liepen in processie langs het Allerheiligste. Sedert half zes knielden twee tnll- lioen geloovlgen op de altaren neer om de heiligs teerspijze te ontvangen. Des namiddags begon de 72-urige aanbidding van de Heilige Eucha ristie om bet slagen van het Congres af te smecken. 1» 1 9 43 152* 71 d Tl O er polgens diende Vorige koersen 8 124 65 91 94/ 41 24 16 684 90 H 41 Vorige koersen 3* 6» 39 20.00 93 98 7 108 41 6 5* Door lijke Te Haarlem Is in de Mariastichting, alwaar hij sinds eenlgen tijd werd verpleegd. In den nacht van Zaterdag op Zondag overleden de Weleerw. Heer J. N. v. Loosbroek, kapelaan te Asten <N.-"B.) De begrafenis zal Dinsdag te Asten hebben en an Dtjirk Terp- zoon van Jan Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn llto Oem. Elgend. Ion. Ned. Stoomb. icheepvaart-Unle 35 28 11 3 8 14 lx g' on op Sa Spoorwegen Jnlon Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Rallw tobber A’dam Rubber Sandar Jell Batavia Rubber tott. Tapanoeli Serbadjadl 311au V I. O. O Allied tntercontln Rubber 100 5 105 20 65 93 42 254 16» "6« li NOORDÉRKAW«67 68 ALKMAAR i TELEFOON 1200 Suiker g y 2^ Jav. Cultuur N. I. 8. U Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Jude Dell Jostkust Senembah H. V.,te en 2e /2b H trtdii hecht B. B C. D. P P. bever dager of 6 d hecht de 7e, hecht gen h C. J Th. V. Blnne w. v. C.K.. ding boete Ween de 3e 7e, led 5 ba ƒ3 bo at 40 i boete f 30 b Vorige koersen 8.99 58.80 9.73* 34.471 48.25» 35-25 49.10 47.10 44.00 2.46# 34 27* 14 Nader wordt gemeld: DUBLIN. 19 Juni CVD.) Alle vlaggen der wereld zijn geheschen, met uitsondering van da Engelsche. Het lersche lepubllkelnsche leger beeft personen, autoriteiten en hoteliers met ge weld bedrffgd, als zij de Engelsche vlag hljschen. Zaterdagavond waren alle openbare gebouwen geïllumineerd. Zaterdagmiddag ongeveer vier uur schenen de Inwoners van onze aloude kaascity het op hun heupen te krijgen. Met de meest mogelijke haast vlogen diegenen, die zich in de diverse huizen In onze stad bevonden naar buiten, terwijl zij die zich daar reeds bevonden, hunne Ijjven rek ten en hunne hoofden In allerlei mogelljke ach terover gebogen standen brachten, welke laatste beweging onmiddellljk door de uit de huizen ge holde menschen werd nagevolgd. Daar het Zaterdagmiddag was, kon men het zien gebeuren, dat verschillende speciaal man nelijke personen, zonder vest en jas, met slechts één schoen aan of heelemaal geen een, druk gebarend midden op straat stonden, zon der dat zij zich zelf van de onvolledigheid van hun toilet bewust waren. Op dien middag zijn er vele brooze levens ge- Door den heer J. Blom Jan te Schoort wer den heden aan de Ex port veiling, alhier,, de eerste frambozen aangevoerd. Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Jaboes Ion. Olie ’erlak ’endawa Continental OU Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) lome Praag Madrid 'ndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Steel O. S. Leather Intern Nickel Zaterdagmiddag werd In het gebouw der St. Joeephgezellen, aan het Verdronkenoord te Alk maar, een vergadering gehouden van RJC. Ge meenteraadsleden uit Alkmaar en omgeving. De R.K. raadsfractie, alhier, had hiertoe het initiatief genomen, om te komen tot het stichten van een vereenlglng.zooals er reeds vele In het land bestaan. Nu sinds December 1931 er een federatie bestaat van deze vereenigingen, wordt er steeds gewerkt aan de totstandkoming van vereenigingen, vooral ook opdat aUe R.K ge meenteraadsleden georganiseerd zullen zijn bin nen afzienbaren tijd. De voorzitter der R.K. raadsfractie, de heer C. Venneker leidde de vergadering en gaf In zijn openingswoord een overzicht van wat er reeds bestaat in ons land terzake de organisatie en voorts van het belangrijke doel van een organi satie voor gemeenteraadsleden. Spreker deelde mede, dat vanwege de Federatie de Alkmaarsche raadsfractie was aangezocht en dat de Federatie de idee van kringvorming had voorgesteld. Daarom was een uitnoodiging gestuurd aUeen aan de niet georganiseerden, want er bestaat reeds een vereeniging in den statenkieskring Hel der, waartoe ook Bergen en H. Hugowaard be- hooren. Het nut voor de katholieke zaak en voor de leden werd daarna door spr. aangetoond en verder het belang van een onderling bespreken der streekbelangen en de groote kwesties, die tegenwoordig aan de orde zijn, als het genees kundig schooltoezicht, het P.EJ4. en haar hou ding ten opzichte van de gemeentelijke distri butiebedrijven, Westfiieache kanalenplannen. 500 A 600 personen In het fabrieksverband. Met dit aanzienlijk Ingekrompen bedrijf «al kunnen worden voortgegaan het bedrijf aan passende aan de sterk verminderde vraag zoowel het bekende gebrulksglas (inclusief de kunstnljverheldsartlkelen) als het half-auto- matisch en automatisch verpakkingsglas te fa bric eeren. Zaterdag is in het Oentraal Ziekenhuis al hier de 83-jarige heer Osinga overleden, tenge volge van de verwondingen, die hij voor eenige WA^yi hefcwaïp by h£t aqto-qngeyal jq de Wie- ..r en ringérmeer. NOORDERKADE67 -68 ALK.MAAJ? TELEFOON 1709 Zaterdag is in het Paleis van Justitie •sGravenhage de verificatievergadering gehou den in het faillissement van den dezer dagen te Den Haag gearresteerden bankdirecteur J. F. W. D. De curator, mr. B. Spier, bracht ver slag uit, waarbij bleek, dat er een actief van omstreeks 5000 en eenige uitstaande vorde ringen. waartegenover echter een passief staat van f 290.000. te beoordeelen. kunnen we ditmaal achterwege laten. Het trio Maurice Jeanette Mac. Donald en Gene- gerandeert een aangename ver is er nog de vroolijke Strauss, terwijl Ernst die dit aUes tot een amusant en onderhoudend geheel gemaakt heeft. Zooals steeds, is er een uitgebreid en keurig verzorgd bljprogramma. waarvan vooral hel Polygoon journaal genoemd mag worden Ómdat het gegeven van de hoofdfilm door geestelUk-mlnderjarigen zou kunnen misverstaan worden, moeten we deze restrictie maken: ulti sluitend voor volwassenen. Noord Holl. Dagblad 9.98 58.75 9.73» 34.45 48.20 35.25 49.00 46.00 44.00 2.47* 12^7» 735 20.35 voordracht oonsta- teeren. Het aantal liederen dat we hoorden is‘té groot om afzonderlijk te bespreken, zoodat we ons bepalen tot enkele opmerkingen. Een achttal dames zongen enkele meer-stemmlge werken 04L Terzetten uit ..Zerstörung Jerusalems" van A. Klughardt, waarin men zeer goede momen ten wist te bereiken, en waarop dan ook een welverdiend applaus moest volgen. Tusschen liederen van Bach en Handel hoorden we een sopraantje, dat muzikaal zong „Llebes MAd- chen” van Haydn en „Stnldje” van Wettig Wels- senborn. Het eerste gedeelte werd besloten met Engelsche kinderliedjes van H. Fraser-Slmson. heel goed en geestig voorgedragen. Na de. pauze werd o.a. zeer gevoelvol gezon gen „Der Tod und das Madchen” van Schubert, waarmede de zangeres veel succes had. Behtflve de drie kleine liedjes van C. v. Rennes had bet aantal Holandsche liederen o.l. wel wat grooter kunnen zijn. Dan was er nog één heer met een lichte maar zeer goed getimbreerde tenorstem, die enkele opera-aria’s, o.a. van Verdi, tech nisch goed zong, maar er nog wat meer gloed en bravour in kon brengen. De klavierbegeleidingen werden door den heer Jan Oouvée zéér mooi uitgevoerd. Mej. Veenenbos en de heer Couvée hadden bloemen in ontvangst te nemen. Het programma werd door bet publiek met aandacht en waar- deering gevolgd, hetgeen wel bleek uit het her haaldelijk applaus. De vergadering Maandagavond 7 uur begint volgens gewoonte met het bidden van de Com pleten. Bladzijde 113. Oude boek bladzijde 90. Na de Preek plechtige zegen met vollen aflaat; Madz. 126, oude boek bladz. 334. 10 44 2» waagd met het beklimmen van daken en andere hoog gelegen plaatsen. Het was een vermakelijk gezicht op deze wijze de belangstelling voor de „Zepp” gedemonstreerd te zien, doordat hij meLtamelljke snelheid over het OostellJke deel der stad vloog, zoodat hfl in een andere wijk slecht zichtbaar was. Bovendien belemmerde het slechte weer voor een groot deel het uitzicht. Maar voor hen die In dat opzicht wat meer geluk hadden dan dAnderen, was het een interessant gezicht. Het Is ongetwijfeld aan de keurige organisatie van de Alkmaarsche brandweer te danken, dat niet meer is vernield. De eigenaar was verzekerd. Dit is een combinatie, die zelden zal voorko men. Toch bestaat er nu alle reden deze drie in onderling verband te noemen. Wat toch Is het geval. Donderdagavond as. zal te half acht brand- weertljd (dat is A la minute!) een voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen de Alk maarsche en Wormerveersche brandweer. Het op zich zelf zeldzame gebeuren, dat twee brandweercorpsen elkaar op het groene veld bekampen, wordt nog Interessanter, als we vermelden dat de geheele opbrengst ten bate is van het crisiscomité. De entreé’s kun nen geen bezwaar zijn: een kwartje volwasse nen en een dubbeltje voor de jongens. Ook komt er nog muziek bjj, nl. het eigen corps van de Wormerveersche brandweer. Zoo als in een internationalen wedstrijd gewoonte is, worden de elftallen met him eigen volks liederen ontvangen. De corpsen natuurlijk niet de voetballers zullen in uniform verschijnen. Alles bijeen belooft het een allergenoegelljk- ste avond te zullen worden. Mogen vele honderden stadgenooten opgaan naar de Nieuwpoortslaan (Alcmariaterrein) om voetbalgenot te paren aan liefdadigheid. nen, de verhouding met andere partijen en hun politiek, enz. Na deze <M3«5dlng gavdn verschillende heeren hun Instemming te kennen met de Idee der stichting van een. organisatie; eenlgen echter achten de begrenzing van den kring, Alkmaar en omgeving wat eng genomen en bepleiten uit breiding over den geheelen statenkieskring Zaan dam. Ook werd voorgesteld de mogelijkheid van een kring Zaanstreek. Tenslotte hadden de be sprekingen tot resultaat, dat de aanwezigen allen in principe besloten toe te treden tot de op te richten vereeniging, zoodat deze vereeniging werd opgericht met leden uit de gemeenten Alkmaar, Oudorp, Helloo, Castricum en Uitgeest. Het voorlooplg bestuur werd samengesteld uit de heeren C. Venneker, Alkmaar, voorzitter; Jan Kunst, Oudorp en dr. C. Bamhoorn, Helloo. De heer Kunst zal zich met het secretariaat be lasten. De verdere besprekingen hadden tot resultaat, dat het bestuur zich zal orlénteeren terzake de kwestie Zaanstreek en binnenkort opnieuw een vergadering zal bijeenroepen, op welke vergade ring dan een definitief bestuur zal worden ge kozen. Als een de/ eerste onderwerpen ter be handeling werden aanbevolen: het geneeskundig schooltoezicht en de kwestie P.E.N. en distribu tie-bedrijven der gemeenten. De contributie werd vastgesteld op 2.50 per jaar, waarvan een bedrag van 1 moet worden afgedragen aan de federatie, van welke besloten werd lid te worden. Dit bedrag mag zeer laag genoemd worden, als men weet dat daarvoor het volgende wordt gegeten: 1. Lid zijn der organisatie; 2. Kosteloos gebruik maken van het Centraal Adviesbureau voor Gemeentepolitiek; 3. VanafTSeptember kosteloos abonnement op een door de Federatie uit te geven tijdschrift. De volgende Vergadering zal in de week gehou den worden, des namiddags om 7 uur. Nadat daarna nog eenige gedachtenwisseling plaats had over plaatselijke aangelegenheden en de voorzitter had toegezegd dat deze zaken een punt, van bespreking zouden uitmaken in het bestuur, werd de goedgeslaagde vergadering met bedrag van den internationalen handel tot de helft teruggebracht en dit Is slechte ten deele toe te schrijven aan de lagere prijzen. De landen, die hun bultenlandsche afzetge bieden zagen verminderen, vonden op de bln- nenlandsche markt geen grooter afzetgebied, daar de verbrulkscapaclteit der eigen bevol king eveneens kleiner geworden was. In deze periode is het aantal werkloozen verdubbeld. Hierdoor,Is onomstootelljk het be wijs geleverd dat geen enkel land met eigen middelen in staat is de economische revolutie te zijnen gunste te wijzigen. Slechts een ge meenschappelijke actie van alle landen In den geest van internationale solidariteit zal het heilmiddel kunnen brengen voor de ernstige kwalen, waaraan de wereld lijdt. De tijd Is daar, dat deze solidariteit op an dere wijze tot uiting moet worden gebracht dan door redevoeringen alleen. Het schijnt mij toe dat België met dit voor oogen niet zou moeten aarzelen het initiatief te nemen, hetwelk door de omstandigheden schijnt te worden voorge schreven, en zich te dien einde de medewer king moet verzekeren van landen, die als on» land, diep doordrongen zijn van de noodzake lijkheid de economische politiek te wijzigen. vinding Is de beste leermeesters. Vervolgens namen we een kijkje In de ver schillende gebouwen, waarbij de heer ten Brug- gencate, naast den offlcleelen gids, een bulten gewoon belangwekkende uiteenzetting gaf, waardoor de bezoeker meer genoot, dan hij had kunnen vermoeden. Na een bezoek aan Scheveningen en aan de oude binnenstad, vertrokken we om ruim half zeven uit de Residentie, om precies twaall uur, nadat we waren vertrokken, langs een andere route dan op de heenreis, weer in de kaasstad te arriveeren. We kunnen onze lezers deze tocht wel aan bevelen. uuwcuuvuy ïcu, vvcouiicavuc AauaicupiLiiiiiwi, wérkioozenzorg, woningpoiitiek. uitbreidingsplan- Concert door zangleerlingen van J*' n rfy f f Deze avond had een meer intiem karakter, en was dan ook eigenlijk een openbare voordrachts- oefenlng en geen concert; Immers op een con cert zouden we solisten hebben moeten hooren, maar zóó rijk als dit dertiental zijn we nog niet In Alkmaar gewend. De maatstaf van de critlek kan dus niet verder gaan dan waar- deeren, wat met het aanwezige stemmateriaal, dat bij den een natuurlijk wat beter is dan bij den ander, door de leerares is bereikt. En zoo konden we metgenoegen soms zéér goed di lettantisme, en muzikale De gevolgen van deze beperkingspolitlek wa ren noodlottig. Sedert drie laren is het totaal BRUSSEL, 20 Juni, (Reuter) Koning Albert heeft aan den minister-president Renkin, die als hoofd der Belgische delegatie te Lausanne vertoeft, een schrijven gezonden, waarin hU zjjn denkbeelden uiteenzet, betreffende den huldigen eoonomlschen toestand. De koning herinnert er In dit schrijven aller eerst aan, dat sedert het einde van den oorlog alle deskundigen, die door de verschillende re- geeringen zijn geraadpleegd, onveranderlljk als hun meenlng hebben te kennen gegeven, dat de welvaart der volkeren en hun onderlinge vreed zame betrekkingen afhankalljk zijn van groote lis een verheugend feit, dat de directeuren van d plaatselijke autobus.ondememingen. de malaise en het daaraan onafscheidelijk verbon den gejeremiade ten spijt, zich blijven beijveren om voor het publiek Interessante doch tevens goedkoope tochten te organiseeren. Het uitge beelde programma bevat o. m. reizen naar het buitenland van 3. 4 of meer dagen, maar ook aan de schoonheid van ons eigen land Is de noodlge aandacht geschonken. Zoo worden er op bepaalde tijden tochten ondernomen naar Arnhem, Apeldoorn, Zuiderzeewerken en last not least naar de Indische tentoonstelling te ’sGravenhage. Aan de vriendelijke uitnoodiging gevolg ge vende hebben we gisteren met de gerievelUke bussen van de ondernemende firma Kok, Tuin man en Wilken een tocht daarheen mede ge maakt. Om half tien des morgens vertrok ons gesel schap vanaf de garage aan den Stationsweg, om allereerst naar Overveen te rijden, waar de koffie werd gebruikt. Na een mooie tocht, waar bij men naar hartelust kon genieten van het afwisselende natuurschoon, bereikten we te on geveer één uur het terrein van de Indische ten toonstelling. Het een variatie op een bekend gezegde zou. den we kunnen schrijven: Men is niet naar de Indische tentoonstelling geweest, als men niet heeft „gerijsttafeld”, ’t Was met gemengde ge voelens, dat we aan de bedrijvig rondloopende Javaansche bedienden een portie Nasi Gorepg met bamle bestelden en ondertusschen nieuws gierig gluurden naar andere bezoekers om achter te komen hoe die rijst-lawlne de hier geldende elquette naar btnnez te worden gedirigeerd. De leider van de tocht, de heer ten Bruggen, cate, gaf echter alle gewenschte inlichtingen en trachtte alle bezwaren weg te praten. Maar toch duurde het nog gerulmen tijd, voor aleer. meubelmakers, 6 monteurs, 27 opperlieden, opzichter-teekenaar, 13 pakhuisknechts, plaatwerkers, 2 radio-monteurs, 3 reizigers, scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden. In verband met de geruchten, die voort durend de ronde doen over den toestand van de N. V. Glasfabriek „Leerdam” vernemen wij dat nu afdoend gebleken is, dat geen con tingenteerings- of steunmaatregelen ran de regeering te verwachten zijn de directie dei fabriek heeft moeten besluiten de meest rigou reuze bezuinigingsmaatregelen te nemen, het bedrijf terug te brengen tot kleinere propor ties en derhalve met een vaste kern door te werken. Er blijven door deze maatregelen ongeveei Zaterdagavond om ongeveer half 7 heeft op de Oudegracht tusschen Ridderstraat en Brillesteeg een ernstig ongeluk plaats gehad. Zekere F. O., wonende Nieuwpoortslaan al hier, kon bü het aanloopen van zijn motor deze plotseling niet meer houden, waarschijn lijk doordat hij te veel gas gaf, en botste te gen een boom op. Onmiddellljk werd assistentie verleend door een omwonend geneesheer, waarna hij naar het Oentraal Ziekenhuis is vervoerd. De motor werd ernstig beschadigd- Naar men ons mededeelde, heeft het slacht offer eenige lichte kneuzingen bekomen. Zijn ‘oestand is redelijk wel. Ongelukkigerwijze zijn deze ernstige waarschuwingen n den wind geslagen Ieder land handel de afzonderlijk en trachtte door het in werking stellen van alle beschik bare middelen de nationale economie te onttrekken aan gevolgen der crisis, onophoude- verhooging der douane rechten, door over belasting, Invoer- "Hedenmorgen werd de Us-negoslant P. S„ wonende alhier, terwijl hij in de WUhelmlna- laan druk doende was zijn klanten te bedienen plotseling aangereden door een vrachtauto van den heer B„ toen deze een van de tegenover gestelde richting komende auto wilde passee- ren. 8. werd naar het Oentraal Ziekenhuis vervoerd. HU bleek aan belde beenen gewond te zijn. Tevena werd aangereden F. de H. alhier, waarbij zU^ mlddehandsbeenderen gebroken werden. Op Zondagmorgen is de Tweede "Witten burgerstraat te Amsterdam in rep en roer ge bracht door een woesteling die in overspannen toestand eerst zijn moeder mishandelde, daar na twee toegeschoten burgers verwondde en ten slotte uit het raam sprong zoodat hij zwaar gewond naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. In perceel 7 woont een moeder met twee zoons. De oudste was in zeer overprikkelden toestand doordat hij geen werk kan krijgen en Zondagmorgen ontstond er weer ruzie tus schen moeder en soon. Het werd een hoog- loopende twist waarbij de vrouw mishandeld werd en op een gegeven moment dreigde de geweldenaar haar uit het raam te werpen. Voorbijgangers en buren begonnen zich toen met het geval te bemoeien en twee schoten ter bulp om de vrouw te Ze vlogen de trap op en beletten den tierenden zoon zijn moeder verder te mishandelen. De woestaard werd echter door dezen tegenstand nog overprlkkelder en wilder Hj) ging nu met een groot mes, dat h}j van tatel nam. de beide mannen, van wie een te Hilversum woonach tig is. te lijf, en stak woest toe. De Hilversum mer bekwam aan arm enhals messteken, de ander werd In den rug verwond. Ze raakten veel bloed kwijt. De woesteling wierp vervolgens het mes weg en stortte zich door het raam aan de achter zijde naar beneden, waar hl) op een cementen binnenplaats terecht kwam en bewusteloos bleef liggen. De politie was inmiddels gewaarschuwd en ter plaatse gekomen. Ook de Geneeskundige Dienst werd getelefoneerd die weldra met twee ambulances kwam. Zwaar gewond, In bedenkelljken toestand moest de woesteling naar het Binnengasthuis gebracht worden. Ook de persoon uit Hilver sum, die ernstig verwond was, werd In het Bin nengasthuis opgenomen. De andere persoon kon. na verbonden te zijn, buiswaars keeren Bet gebeurde heeft in de volkrijke buurt na tuurlijk groote consternatie verwekt. De toestand van den 24-jarigen werklooze was hedenmorgen nog zorgelijk. Van den gestokene die, evenals de dader in het Binnengasthuis wordt verpleegd, is de toestand redelijk wel. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 912 uur en van 25 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Maandag en Donder dagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonder lijke ingang* De Directeur van bovengenoemd Bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 1 autogene-lasscher, 8 bakkers, 13 bankwerkers, 1 beh. stoffeerder, 2 betonwerkers, 2 bloemisten. 2 boekbinders,' 3 boerenarbeiders, 2 borstelma kers, 1 bouwkundige, 17 chauffeurs, 1 construc- tle-werker, 6 electriclens, 1 glas In lood-zetter, 45 grondwerkers, 2 Instrumentmakers, 3 Incas-» seerders, 10 kantoorbedienden, 3 kellners, 1 kernmaker, 3 ketelmakers, 2 kistenmakers, I kleermaker, 8 klinkers. 2 letterzetters, 7 lood gieters, X mach, houtbewerkers. 6 machinisten, 2 machine-zetters, 4 magazijnbedienden, 5 me- taaldraalers, 1 metaalslfjper, 35 metselaars, 12 2 2 1 scheepsteekenaar, 8 schilders, 1 schoenmaker. 23 sigarenmakers, 1 sigarensorteerder, 4 smeden, 1 smout-zetter, 1 steenbikker, 2 straatmakers, 1 stuurman groote vaart. 6 stucadoors, 7 sto kers, 3 teekenaars. 4»> timmerlieden, 1 tand- techniker, 17 voegers. 1 voorslager, 2 vuurwer kers, 2 wagenmakers, 2 winkelbedienden, 12 üzerwerkers, 165 losse arbeiders, 40 transport arbeiders. Geplaatst? „Victoria” - volwassenen Op een charmante wijze heeft Ernst Lubitsch uit de wisselvallige vrouwelljke natuur en het zwakke mannenhart een film gedistilleerd, waarin humor en de onontbeerlijke liefde den boventoon voeren. Deze laatste eigenschappen, gemlxed met wat vroolijke muziek en dito liedjes, maken het geheel tot een opwekkende cocktail, die crisis, en dergeljjke beslommeringen voor een tijdlang doen vergeten. En het Interessante van het geval is, dat Maurice zich op de meest onverdachte oogen- blikken tot het publiek keert om er een praatje mee te maken en te zeggen, hoe hl) over een bepaald geval denkt. Hij is ditmaal wel de verdrukte onschuli». die vroolijke Maurice. HU heeft een lieve vrouw, waar hU erg veel van houdt. Zijn liefde is ditmaal heel standvastig. Maar het wordt hem wel erg moeilijk gemaakt Vele groote en kleine intrigues leggen hem bet vuur na aan de schenen en dat alles op de meest vroolijke mapier. Maar het zou Maurice Chevalier niet zijn als hU dit alles niet op zijn onnavolgbare wijze te boven kwam en zUn lief vrouwtje kan overtuigen van zUn onverbrekelUke trouw, welke door dit alles nog meer gelouterd is. De gewoonte om het spel der verschillende artlsten I gerust i Chevalier, vlève Tobin, poozing. Bovendien muziek van Oscar Lubitsch de man is. De regeling der clubs voor deze week luidt als volgt: Maandag: 8.15—9.45 Engelsch; 8.15—9.45 oefe ning bededans; 8.9.30 reidansen. Dinsdag: 13S9 uur fraaie handwerken en handwerken voor de kapel; 7.30—9 uur Tooneel; 7-308.30 uur turnen voor jongeren <9.15 naar huis); 8309.30 uur turnen voor jongeren (8 uur op de Graal). Woensdag: 7.309 uur Knippen en noalen; 8.159.45 uur Duitsch; 8 uur9.30 Ontwlkke- lingsclub; 8 uur930 Propagandisten. Donderdag: Na de Congregatie tot 930 Rei dansen. Vrijdag: 8 uur—930 uur Zang; 830—930 uur Buitenspel (8 uur op de Oraal),. Zaterdag: 730 uur9 uur Gelegenheid om Wijze Miertjes te sparen. Katholieke jonge meisjes, dle .zlch graag bü een van bovenstaande clubs willen aansluiten, kunnen zich eiken dag komen opgeven, bij voor keur 's avonds tusschen half zeven en half acht. Om dienzelfden tijd worden ook gaarne aan de ouders allerlei Inlichtingen verstrekt. LAUSANNE, 20 Juni (Reuter) De zitting der zes groote mogendheden zal eerst heden middag plaats hebben. Voor morgenochtend worden vertrouwelüke besprekingen verwacht tusschen MacDonald en Herrlot. Het Is nog niet zeker of de plenaire zitting Dinsdag wordt gehouden. Hedenmorgen hebben Engelsche en Fransche deskundigen besprekingen gevoerd met de lei ders der Dultsche delegatie. Buitengewone aan dacht werd in de kringen der conferentie ge wüd aan een verklaring van den Belgischen koning die In den vorm van een mededeellng aan den Belgischen minister-president het ini tiatief van België verlangt voor het herstel van de Internationale solidariteit. De deskundigen hebben steeds verklaard, dai de politieke vrede slechts verwezenlijkt kan worden door geordende economische betrekkin gen en dat de Internationale solidariteit niet door redevoeringen alleen kan worden verkre gen. In kringen der conferentie ziet men de be teekenls van deze verklaring niet zoozeer In als een duidelijke wenk aan de conferentie, dar wel als een bevestiging der berichten, betref fende een Nederlandsch-Belgische d ine- overeenkomst. Daar ook Luxemburg met een douane-overeenkomst met België verbonden is. zal een politieke toenadering tusschen Neder land en België ook Luxemburg omvatten. Zondagavond, omstreeks half acht, werd de zomer-stllle stad opgeschrikt door het brand- tocn auurae net nog geruimen iua, voor aicei. Er,bJ^ek. bra”d In u-nni^n^is^evestigd met een zekere, niet te ontkennen heldenmoed, het perceel Koningsweg 40, aroot ««ave —7 de wijnkoopertj van de firma Stendert Groot, lukte en smaakte, tegen alle verwachting in, eigendom van den heer H. P Vink. Genoemde heer was bezig zijn motorfiets te -- repareeren. waarbij plotseling de benzinetank bruïk*"van*’al te rood gekleurde spijzen; onder in brand vloog. De hoog opstijgende vlammen deelden zich weldra mede aan het vele brand bare materiaal op den zolder, waar zich spoedig een verstikkende rook ontwikkelde. De brand wm was heel spoedig ter plaatse met de belde auto-spuiten en gaf met twee stralen wa ter. De eerste spuitgasten hadden zeer veel last van den rook, maar aan hun kranig door tastend optreden was het te danken, dat na een tien minuten het gevaar bezworen was. De mo torfiets was geheel vernield, terwijl in het perceel vooral veel waterschade was aange richt. Gebor&i: Jan Hugo Heinrich, zoon van Jan Mulder en Emma Nizold; Anna Maria Catharina Antonia, dochter van Willem Vermeulen Catharina Hazes; Rita, dochter stra en Anna Molenaar; Wout IJfs en Trijntje Wijdenes. Overleden: Meindert Osinga, 83 jaar; Jacob Telleman, 95 jaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 10