ONS BLAD De aanslagen op Mussolini I r I. Polen sluit pact met Rusland Voor of tegen de uniformen LAPPO-CENTRUM OMSINGELD Regeering Davila in Chili Het nieuws van beJ I DE BAROMETER Bruening spreekt te Mainz Met den vuurdood gestraft VERBITTERING ONDER OUDSTRIJDERS EEN NIEUW GESLACHT VAN BOEREN - J JOH. LAUWERS MAANDAG 20 JUNI 1932 ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 143 Het Weer Kapitooltuin herschapen in tentenkamp Geen wachten op Roemenië DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN De Oslo-staten bijeen Vier dooden, 20 gewonden Mussolini ver- Engelsche vlag verwijderd Pruisisch kolonisatiewerk Nieuwe onrust in Finland Zijn verhouding tot rechts Verbitterde gevechten HET HISTORISCH OOGENBLIK 4 Manzanillo geïsoleerd Door aardbeving in Mexico Da machtige luchtreus vastgemperd op het vliegveld in Twente, i Spoorwegongeluk in Engeland Belgisch minister naar Kongo-kolonie BLOED OP MANDSJOERIJPS VELDEN PoHfie uiterst waakzaam; lacht- afweer battery en rondom Mussolini’s paleis TWEE ENGELSCHE SCHEPEN GESTRAND DUITSCHE LANDEN BIJEENGEROEPEN 'fS> j Van groot hotel te Dublin Een communiqdt Naar een republiek op socialis tische basis 500 Communisten gearresteerd PAYGLOP 3 Barometer» en Thermometers I Overeenkomst tusschen Nederland, België en Luxemburg? Uitvoerige kranten berichten Voorstel door Senaat worpen. „Wy blyven” Fascisme staat sterk NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD TELEFOONNUMMER 433. 3L beepre- Niewwe Lappo-onrwt Finland. Polen «lal* nlet-aanvalsverdrag met «—land. Mr— arrestatie ran eonunanlsten tn ChttL reli in Knge- o o i ÓF Dwlteehe Lande unlformverbod. I I Noch lelijke overval te Heerlen; o ja arde boer bewusteloos geslagen. Vier dooden b(j een land. De ond~strijder* te Washington slaan ban ten ten «F In den lain van het KapttooL De Senaat verwerpt bet voorstel tot premie- betaling. I i I koope enders Het spoorwegpersoneel heeft het ram premie voorstel inzake loonbortlng alanag aanvaard. Radio-telefonische verbinding met het eengrrn- schip de „Marnix van St. Aldrganda’* ep weg naar Dublin. 'F Hersteikwestie en Eurepeeeehe problemen gescheiden te Laneanne. Vlotte landtag van de JGmS Fippiltn* te Bot terdam. Men weet, dat bet vonnis reeds is voltrok ken. Red. uitgesproken: waarschijnlijk WARSCHAU, 18 Juni (VD.). Volgens berich ten in de dagbladen verwacht men in den loop van de volgende week de aankomst van den gedelegeerden commissaris van buitenlandsche zaken Stomoniakof in Warschau ten behoeve van de onderteekening van het Poolach-Rus sisch non-agressiepact. Oorspronkelijk was het van kracht worden reeds vóór het parateeren van het non-agres- slepact afhankelijk gesteld van een gelijktijdig afsluiten van een non-agressiepact tusschen Sovjet-Rusland en Roemenie. In verband ech ter met de mislukking van de onderhandelln- gen tusschen Roemenië en Sovjet-Rusland heeft de Poolsche regeering het besluit genomen het Poolsch-Russische non-agressiepact te onder- teekenen zonder rekening te houden met Roe menië. In politieke kringen alhier verluidt, dat van Poolsche en Fransche zijde onderhandellngen met Moskou zullen worden voortgezet, ten be hoeve van de totstandbrenging van een com promisformule voor een non-agressiepact tus schen Rusland en Roemenië. CHARBIN. 11 Juni .(V. D.) Tijdens verbitter de gevechten tusschen Chlneesche en Japanacte strijdkrachten hebben de Chinee zen. volgens Ja- pansche berichten. 300 dooden en 28 gewonden verloren. De Japanners telden dooden. Het verscheidene duizenden man sterke Chl neesche leger ondernam tegelijkertijd verschei dene overvallen op verschillende steden. De Japansche troepen slaagden er echter in tijdig in te grijpen en de Chlneezen na een strijd van 3 uur op de vlucht te drijven. - DUBLIN, 18 Juni. (Reuter.) Mannen, die rich vertegenwoordigers noemden van het lersche Republlkelnsche Leger zijn een groot hotel te Dublin binnengedrongen en elschten, dat de Engelsche vlag, die ter gelegenheid van het In ternationaal Eucharistisch Congres tezamen met de Italiaansche. Fransche, Amerikaanscbe en andere vlaggen geheschen was, zou worden neergehaald. De directie van het hotel achtte het de wijste partij aan den eisch gevolg te geven. naat heeft het wetsvoorstel tot betaling premies aan de oud-strijders verworpen, nieuws bracht groote verslagenheid teweeg Zwakke tot matigen, Noord-Westelfjke tot Noord- Oosteitfken wind, half tot ■waar bewolkt, weinig of geen regen, ■elfde temperatnnr. Verdere vooruitzichten: weinig veran dering. Zon op, 43». esader »34 laatste Kwartier Zaterdag nam. 9-54 Licht op SM. ,~»*s 5» NEW YORK, 18 Junt (VB.) Volgens draad- looZe berichten van verschillende vlsscherssche- pen is door de aardbeving in Mexico vooral de haven van Manzanillo geteisterd. Alle verbin dingen zijn verbroken. Er zijn dan ook nog geen bijzonderheden bekend. - ADVERTENTIEPRIJZEN: P»r losse regel 20 c.; ingez. med. 40 c. per regel; idem op peg. één 55 c. p. r. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. De Pruisische regeering heeft thans de cijfer» gepubliceerd over den kolonlsatle-arbeld die door haar in het afgeloopen jaar tot leniging van den economlschen noodtoestand is ver richt. Er werden ruim 8000 nieuwe nederzettin gen gesticht, terwijl 82 000 H A. land beschik baar werd gesteld (voor 1930 bedroegen deze cijfers respectievelijk 7500 en 75.000). In de na burige kolonie werd aan 9700 eigenaars 20.400 HA. ter beschikking gesteld (voor 1930 bedroe gen deze cijfers respectievelijk 8500 en 14.400' Sinds 1919 werden in totaal voor 42.167 kolo nisten 443 428 HA land in bruikleen gegeven: er waren 12.844 bedrijven die kleiner waren dan 2 H.A.. 9802 bedrijven van 2 tot 10 HA en 18.261 boerderijen die grooter zijn dan 10 H A. Ruim 151 000 boeren zagen hun grondbezit ver groot met een totale oppervlakte van meer dan 180.000 H A Het is het werk in dezen geest, dat de afge treden RVkskanselier dr Brünlng op het oog had met zijn kolonisatieplan tot bestrijding der werkloosheid. Het verzet der conservatieve landjonkers, die er ten onrechte een blosjewis- tisch experiment in meenden te zien, heeft de nieuwe regeering er toe gebracht, dit plan uit de noodverordening te schrappen. LONDEN, 18 Juni Het sa „Leviathan" is vermoedelijk op 'n zandbank geloopen ter hoog te van Spithead. Naar uit Gibraltar gemeld wordt, is het En gelsche 10.000 ton metende sa. „Ferndlee" in de nabijheid van Dellys Rock op de Algenjnsche kust in een dikken mist op een rots geloopen. De bemanning kon worden gered Nader wordt uit Londen gemeld, dat de .Leviathan" is losgrkomen, OEN AVE. 18 Juni (Reuter). Tusschen Neder land, België. Luxemburg en de Skandlnaviscba staten, die zich in 1930 te Oslo aaneengesloten hebben om een gemeenschappelijke handels politiek na te streven, hebben dezer dagen te Genève nieuwe onderhandellngen plaats ge had. Deze besprekingen, die grootendeels door de ministers van buitenlandsche zaken der be trokken landen gevoerd zijn, sullen in Lausanne tot een einde worden gevoerd. Het verluidt, dat Nederland. België en Luxem burg op het punt slaan overeenkomsten te sluiten, die doelen op bet aanknoopen van economische betrekkingen, zonder echter den vorm van een tolunle aan te nemen of verre gaande wederkeerige tarieven verlagingen be helzen. De onderhandellngen met de Bkandl» navlacbo landen eouden geen resultaat hebben opgeleverd. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend gemaakt. GENèVE, 18 Juni. (Reuter.) In een commu niqué over de beraadslagingen der Oslo-staten wordt gezegd, dat de ministers van buitenland sche zaken der ses landen eenstemmig van meenlng zijn, dat het opbouwen van nieuwe tolmuren en andere b^^mmerlngen voor den handel grootendeels scfflld is aan de vererge ring van den huldigen toestand. Het is noodig een einde te maken aan deze ultsluitingspoll- tiek. Dit communiqué wordt In de kringen der Oslo-staten zoo uitgelegd, dat de besprekingen tusschen de Scandinavische landen eenerzijds en België-Neder land-Luxemburg anderzijds nog niet tot het verhoopte resultaat, nJ. het her stel van engere handelsbetrekklngen op den grondslag van grooter handelsvdijheld hebben geleld. Van Belgische zijde wordt verklaard, dat tenminste tusschen Nederland. België en Lu xemburg prlnclpieele overeenstemming is be reikt over de verlaging van zekert Invoerrech ten. Nederiandaeh-Belgtoclp.Lwa klngen te Genève. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR. TEL: ADMINISTRATIE 433, REDACTIE 633 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal, voor Alkmaar 2. Voor buiten Alkmaar2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0.60 hooger. Dagblad uitgagavan door da R> Drukkerij Da Spaamestad Haartem I SANTIAGO, 18 Juni. (Reuter.) De contra revolutie heeft zonder bloedvergieten de ge matigden aan het bewind gebracht. Carlos Davila, die zich weer aan het hoofd van de regeering beeft gesteld, heeft verklaard, dat de nieuwe regeering alle overeenkomsten met buitenlanders zal respecteeren. Grove, die in dienst van de Sovjets zou staan, zal evenals Matte gedeporteerd worden. De politie heeft huiszoeking gedaan bij communisten en 500 communisten gearresteerd. Het communisme ■al in Chili onwettig worden verklaard. Men weet nog niet zeker of Montero weer terug zal komen, maar het Is wel bekend, dat de Chlleenache volksvertegenwoordiging hem in een geheime zitting dispensatie heeft gege ten van de grondwettelijke bepaling dat een President, die zonder voorafgaand verlof over de grens gaat, vervallen is van al zijn rechten op het presidentschap. Benige honderden Britsche onderdanen, die reeds aanstalten hadden gemaakt om Chili te verlaten, zijn weer van dat voornemen terug- tekomen. Er zal een const!tueerende vergadering wor den bijeengeroepen, teneinde een nieuwe grond- y*. °P te stellen, waarbij een republiek op «xdaHstiwbe basis zal warden gesticht. ALKMAAK BRUSSEL. 18 Juni (Reuter). De Belgisch" minister van koloniën Tschoffen Is voornemens half Juli naar Kongo te vertrekken, om ter plaatse eenlge der hoogst belangrijke proble men te bestudeeren. waarvoor de Belgische kolonie zich geplaatst ziet. Hij denkt drie maanden afwezig te blijven. LONDEN. 18 Juni. (Reuter.) Bij Stafford is een personentrein, op weg naar Birmingham, ontspoord. Er werden drie passagiers gedood. 12 werden zwaar gewond naar het gasthuis vervoerd. Ook de machinist en de stoker wer den gekwetst. Nader wordt gemeld Het aantal slachtoffers is tot vier gestegen Twintig personen werden gewond, onder wie enkelen zwaar. Omtrent de oorzaak vaan het ongeluk tast men nog in het duister en de spoorwegdirectie beeft nog geen verklaring gegeven. MAINZ. 17 Juni In een door ongeveer 8000 menschen bezochte vergadering van het Cen trum voor den verkiezingsstrijd jn Hessen, werd een rede gehouden door oud.kanselier Bruening. Vooreerst wees hjj er op, dat de landen door de politieke noodverordening mis schien in nog sterkere afhankelijkheid zijn zo men té verkeeren dan reeds het geval was.. Verder verklaarde Bruening nadrukkelijk dat het onjuist is, dat prlnclpieele tegenstellingen tot de rechtsstaande deelen van het volk hem tot maatregelen zouden hebben gedreven, wel ke deze volksdeelen moesten uitschakelen van deelneming aan de vorming van het lot van Duitschland. Zijn meermalen gedane pogingen, om rechts te doen deelnemen aan het regee. - rlngswerk. zjjn juist afgestuit op de eischen van diegenen, die alle macht voor rich opelsch. ten en niet bereid waren, rekening te houden met de verlangens van een ander groot deel van het volk. B. Is er van overtuigd, dat het hem sou zijn gelukt de moeilijkheden, die hij op zijn weg nog voor rich had, te overwinnen. Hoe nood zakelijk de door hem genomen maatregelen ge. weest zijn, wordt wel bewezen door de flnan. cieele. ingrijpende maatregelen van de nieuwe regeering, die nog veel zwaarder drukken, dan de door hem ontworpen besluiten. Ondanks allen huldigen nood echter, hoopt spr.. dat het volk weer tot zichzelf zal inkeeren en uit de overtuiging, dat het reeds vaak heeft moeten worstelen om zijn opgang, zelve de kracht zal vinden tot het overwinnen van den moellijk- sten tijd. De binnen, en buitenlandsche bevrtj- ding, waarvoor hij gestreden heeft en welker met alle kracht is door "te voeren. NaarJ Brondalagen hij In zijn werktijd van twee jaar heeft moeten leggen, breekt aan. Tegelijk beoogen de strenge vonnissen vooral in het geval van Sbardellotto, die ten slotte geen effectieven aanslag heeft gepleegd, al was dit. naar zijn eigen bekentenis, alleen daaraan te danken, dat hij Mussolini trots dagenlang opwachten niet te zien kreeg, treedt die strengheid in een scherp licht tegelijk beoogen de strenge vonnissen afschrikkend te werken. Maar men kan twijfelen, of deze wer- king niet mln of meer door de uitvoerige publicatie der verhoeren wordt te niet gedaan. Dte kolommenlange verhalen, waarin men de bommenfabrlkanten aan het werk ziet, hen op bun rotsen vervolgt en ervaart, door welk een nietig toeval zij hun doel soms misten, moet op menige fantasie verhittend werken. Zij wek ken in zeker opzicht de voorstelling, dien de buitenlandsche aanstokers hun moordgezanter. trachten in te fluisteren: dat Italië in een toestand van latente revolutie verkeert en slechts de ontploffing van een bom noodig is, om haar te doen ontvlammen. En welke uit werking deze voorstelling wier valschheld geen betoog behoeft op zwakke of M te sterke hoofden hebben kan, daarvan zijn Sbardellotto en Bovone zelf het bewijs. Men behoeft geen fascist te zijn, om deze gehuurde moordrelzigers te verafschuwen. Maar het is tevens te begrijpen, dat het fascisme zijn waakzaamheid verdubbelt. Eèn van die moord werktuigen. die een moreel gevoelloos sujet op een hotelkamer in elkaar knutselt, kan heel het gebouw van hun regiem doen Ineenstorten. Want terwijl dit regiem steeds meer in het weefsel van de samenleving zoekt door te -dringen en getuige de dezer dagen gehouden sociale en economische congressen, nl de ver gadering van den grooten Raad van Ooi po raties en het’ congres van Ferrara ook wer- kelijk doordringt, is de persoon van den Duce toch nog altijd de onmisbare sluitsteen van den gemetselden boog, waarin de verschillend gerichte krachten elkander ontmoeten en in evenwicht houden. Men had dan ook na het laatste attentaat een zenuwachtige reactie kunnen vreezen. maar deze is gelukkig uitgebleven. De waakzaamheid W nog verscherpt, zooals een Nederlandsch jour- pslist ondervond, die wat opzichtig het regec- ringspalels van den Duce stond te bewonderen en al gauw meegenomen werd, om eens nader aan den tand gevoeld te worden. Overigens zijn sinds jaar en dag reeds alle voorzorgen geno men. die het regiem bedenkan kon, om zijn kost baarste hoofd te beschermen. Zelfs luchtaf. weerbatterjjen. die In de nabijheid van Palazzo Venezia op de daken een plaats hebben ge vonden, sinds een vliegtuig met antifascistische pamfletten eens de stad bezocht, dienen zeker niet op de laatste plaats dit doel Maar ten slotte Is het ditmaal toch slechts het toeval geweest, dat den Duce gered heeft. Of zooals de procureur-generaal in zijn requisitoir zelde: „de Voorzienigheid heeft hem be schermd”. Tegenover de propaganda met ontplofflngs- mlddelen, waardoor het antifascisme een revolu- tionnaire stemming in het land tracht te wekken of levendig te houden, heeft de regeering dit voorjaar een zeer uitgebreide campagne van fascistische propaganda gesteld, die volgens een vast program het geheele land en de bevol king In al haar lagen heeft bewerkt. In tal- looze vergaderingen, die naar den aard van het publiek op de openbare pleinen of in de zalen der fascistische cultuurinstituten zooveel als volksuniversiteiten gehouden werden, hebben vaak zeer aanzienlijke redenaars de verdiensten van het regiem vooral op sociaal gebied in het beste licht gesteld. Deze straf georganiseerde propanda campagne had blijkbaar ten doel, niet zoozeer nieuwe volgelingen te winnen, als wel de In de fascistische organisaties inge schreven massa na de ontberingen van den harden winter weer een hart onder den riem te steken. Aan dien opzet beantwoorden ook tal van andere openbare initiatieven, die de regeering onderneemt of steunt: tentoonstellingen, con gressen, vertooningen. die elkander onafgebro ken opvolgen. Eiken Zondag vervoeren goed treinen honderdduizenden van week- voor uiterst geringe bedragen over groote afstanden; voor een paar gulden komen congressisten uit alle hoeken van het land een paar dagen naar de hoofdsteden en worden daar onder dak gebracht tentoonstellingen van allerlei aard, zooals die van de broodbereldtng. welke binnenkort geopend wordt, worden door goedkoope reis- en verblijfregelingen binnen ieders bereik gebracht. Zoo ontwikkelt de regeering te midden van de crisis armoede een des te levendlgere pro paganda, die den moed erin houdt. Een boer, die voor zijn producten nauwelijks meer een prijs kan maken, wordt naar de tentoonstelling van moderne landbouwwerktuigen gebracht en overtuigd, dat er toch nog vooruitgang in de lucht xlL En Iedere reiziger, die voor enkele lires met trein, boot en autobus de mooiste deelen van zijn vaderland kan zien of vëraf- wonende familieleden kan bezoeken, kan niet anders dan erkennen, dat de regeering haar best doet. Zoo speelt de regeering. onder de sourdine van de crisis, op bet groote Instrument van het volksbewustzijn gestaag haar ernstige en opwek, kende fascistische melodieën Een concert, dat door de ontploffing van een bom of het salvo van een executle-peloton nauwelijks wordt ge stoord en geen oogenbllk onderbroken. WASHINGTON. 18 Juni (Reuter) Verbit terd door de Vei werping van het bonus-voorstel in de finandeele commissie van den Senaat, ondernemen de oud-str^ders, die tengevolge van de aanhoudende regens in hun tentenkamp tot aan de enkels in de modder liepen, gisterenmor gen een concentrlschen opmarsch naar het Ka- pitool. ZU bezetten alle plaatsen op de tribunes, slechts de voor de diplomaten gereserveerde loges vrijlatende. De overigen, de 15.000 man, sloegen in weer wil van de parlementspolltie, een kamp op In het park van het Kapitool. waarheen zij des middags hun veldkeukens overbrachten. Een deel zette zich neer op de trappen van het Ka pitool en zelfs in de wandelgangen strekten zich vermoeide met lompen en modder bedekte oud strijders op de marmeren vloeren uit, zonder dat de politie het waagde iets tegen hen te doen. De deuren naar de zittingszaal werden be legerd door de veteranen, die eiken binnen tredenden senator aanhielden met het dreige ment. dat zij eventueel besloten waren als ver tegenwoordigers van 12 mlllloen kiezers aan hun parlementaire carrière een einde te maken. De Senaat besloot. In weerwil van de verwer ping van het voorstel door de commissie, met de discussie over het bonus-voorstel te begin nen. Eenlge senatoren hielden voor stampvolle tri bunes en schier ledige zaal redevoeringen ten gunste van de aanneming van het ontwerp. De liberale senator Waner verklaarde gisteren, dat het voorstel een bepaalde klasse van staatsbur gers zou bevoordeelen en tegelijkertijd door de geweldige uitgaven, die het elscht. ht credlet des lands zou ruïneeren. WASHINGTON, 18 Juni (Reuter) De Se van Het on der de duizenden oudstrijders, die voor het par lementsgebouw waren samengegroepL Fan der leiders wist hun echter weer moed In te spre ken door te verklaren, dat zij niet zouden ver trekken. alvorens de premies betaald waren. Met donderend gejuich werd deze verklaring beant- woord. HELSINGFORS. 18 Juni (V.D.). Seml-offl- cleel wordt medegedeeld, dat in Maentsaelae nieuwe onlusten zijn uitgebroken. De toestand aldaar heeft zich eer toegespitst. Aan het hoofc der opstandelingen staat de bekende Lappo- man Eerolainen. die reeds vroeger In verband met ontvoeringsaangelegenheden de aandacht op zich vestigde. Vrijdagavond is de Flnsche regeering in een buitengewone zitting bijeen gekomen waar werd besloten, nog denzeifden avond zestig polltie-agenten en honderdvijftig man infanterie in auto's naar Maentsaelae te dlrigeeren. Deze troepen hebben tezamen met de politie het plaatsje Maentsaelae omsingeld en doorzoeken thans de verschillende huizen. Tot dusverre is het nog niet gelukt een der leiders der opstan dige beweging te arresteeren. Alle wegen die naar Maentsaelae leiden, zijn door politie en Infanterie afgezet. In verband met deze onlusten in Maentsaelae is het ook in Noord-Finland op verschillende plaatsen tot boeren-onlusten gekomen. van den staat", heeft c ter-dood-veroordeellngen bommenwerpers zullen. morgen, In den rug worden gefusilleerd. eene 18 Sbardellotto. die nauwelijks een weck geleden met twee bommen in den zak op de piazza Venezia werd gearresteerd; de andere Is Bovone, de dader van een geheele rij van slordige bomaanslagen, die geen ander doel hadden, dan de „levendigheid” van het anti fascisme te bewijzen en waarbij o.a. een arme politieman den dood vond. Aan de talrijke mede piichtlgen van den laatstgenoemde werden boven dien nog gevangenisstraffen van tien tot dertig Jaren opgelegd. De laatste dagen hebben de kranten vol ge ■taan van deze beide processen, waarbij -zich nog andere van minder beteekenis voegden een heele wereld van geheime haat-organisatie en gehuurden sluipmoord. Kolommen lang heeft men In de verklaringen der beschuldigden ge lezen over hun Parijsche aanstokers en geld gevers, die de Italiaansche namen van anti fascisten dragen erf zich „Pseudo Nemo" noe men, en over het fabriceeren van onaanzien lijke. maar niet minder doodelijke bommen uit ijzerdraad en dynamiet op stille zolderkamers. De uitvoerige publicatie van al deze verhooren beeft blijkbaar ten doel, te laten zien, boe laaghartig de antifascisten te werk gaan, en boe noodzakelijk een strenge verdediging tegen al deae elementen Is. BERLIJN. 18 Juni (W.B.). De rijksminlster van binnenlandse he zaken heeft de ministers van blnnenlandsche zaken der landen tegen 22 Juni bijeengeroepen voor een bespreking over den politleken toestand en de verordening tegen politieke wanordelijkheden van 14 Juni J.l Het Rjjkskablnet Is eenstemmig van opvat ting, dat de in de verordening ingelulde poli tiek ic men weet zijn de Zuld-Dultsche landen het met deaen koero niet eens. De persdienst van de .Btahlhelm” deelt mede: Het landsverbopd Baden-Württemberg van Stahlhelm heeft scherp geprotesteerd tegen het door de regeering van Baden uitge vaardigde unlformverbod. Het landsverbono Beieren heeft een telegram gezonden aan den Rijkspresident en aan den Rijksminlster van blnnenlandsche zaken waarin verzocht wordt op te treden tegen het optreden der Beierscbe staatsregeering. die eveneens het unlformver bod handhaaft. Naar de nationaal-soclallstlsche persdienst mededeelt, heeft ook het Rijksbestuur der N-SD-AJ*. aan den Rijkspresident en de Rijks- mlnisters een telegram gezonden, waarin ge- eischt wordt dat het onlangs door Beieren en Baden afgekondigde unlformverbod direct wordt opgeheven. Onse Rom. correspondent schrijft ore d.H. mb Juni: Het ..speciale gerechtshof voor de rerdediging op denzelfden dag twee twee reeds

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 1