De „Bodegraven I weer thuis r DE ORANG LET JO 4"^ „De afgrond liet zijn stem hooren” I h 1 d FRAUDULEUZE BOEKING Klerk krügt acht maanden Avontuur in Ecuador REDDINGSWEZEN Demonstratie te Hoek van Holland By na in beslag genomen Weensche Katholiekendag „Stop! Revolutie Belasting op hooge inkomens Ter dood veroordeeld Onveilig Düsseldorf Politie herhaaldelijk beschoten CR1SISZUIVELWET Hare toepassing Douane-beambte gewond Beiersche Volkspartij EIEREN NAAR ENGELAND Terwijl het toch verboden is Waar is de revolutie? Frankrijk en Canada LEGER1NKR1MPING Hand elsbesprekingen mislukt Ontbrekende trouwring De machtige pracht der Alpenwereld NEDERLAND—BELGIË Oude sterren op het V.U.C.-veld Groote schepping Gods Z. H. Paus Pius XI Fantastische vefhalen Commissie-arbeid in., Pruisen Bulgaarsche officieren wegens een communistisch - complot MIJNWERKERSSTAKING IN HENEGOUWEN r i r «»i»t Zuid-Afrikaansch vleesch naar Italië Bü het zwemmen verdronken Het verhaal van een revolutie, die geen revolutie was Over den tyd en de overige ele menten triomfeere de jeug dige geest, de jeugdige liefde, het jeugdig gevoel „Van alle Duitschers” By gelegenheid van den wapendag der Duitsche cavalerie te Han nover zond de vroegere Imperator-Rex een „frisch-fröhlich” Hoera- telegram China verzoekt een accoord Ooggetuige vertelt Politiediensten van het leger De rebellen bezetten een oorlogsschip Scherpe motie tegen de regeering- von Papen De strijd om Mandsjoerije „Net een mensch” Brandstichting Was Koningin Victoria van Engeland niet getrouwd? Jacht op zoon der woestijn Insluiper* in de val geloopen WOENSDAG 22 JUNT OUDE LIEFDE ROEST NIET B aangesui- gelden ■eer pleitte 1 1 vaderland terugkeerde, aan boord, benevi i r i i i werd 1 s- ze i i i De besprekingen tusschen Canada en Frank rijk omtrent een nieuwe handelsovereenkomst zijn mislukt. In verband daarmede Is voor pro ducten uit Frankrijk en uit Fransche bezittin gen bü Invoer In Canada sinds 17 dezer het al- gemeene tarief van Invoerrechten verschuldigd Voor producten uit Nederland en uit andere landen, welke meestbegunstlglng genieten, blijft het lagere tusschen tarief van kracht. BU werd pistool BRUSSEL, 21 Juni (V.D.) In de kolenmijnen van Bergen en omgeving zün de arbeiders als' protest tegen de Ingevoerde loonsverlaging In staking gegaan. Bijna alle mijnwerkers hebber, zich bij de beweging aangesloten. Voor belanghebbenden vestigen wij er de aan dacht op, dat de leider van de Crlsls-ZuiveL centrale, de Regeeringscommlssaris L. Bttck- mann, heden voor de microfoon der N. C. R. V. de toepassing der Crlsiszulvelwet uiteen zal zet ten. Deze uitzending vindt plaats via den sen der Huizen op de 1875 M. golf tusschen 8 en 7 uur njn. i i rdacht geheel BIJ aankomst te Guayaquil bleek den kapitein, dat de overheid den heer Jongbloed niet had toegestaan naar het radiostation te gaan, ten einde antwoord te geven op het telegram. Wel was er reeds door den minister van oorlog be sloten, dat de „Bodegraven” goed als oorlogs schip zou kunnen worden gebruikt; toen even wel het schip in de haven was, kwam men tot de conclusie, dat de „Bodegraven" wel wat te groot was om daarmede op de rivier te gaan kruisen, zoodat er van een bezetting niets is gekomen. eenige gebieden der centrale Alpen ouden men schen. hoe oud ze zijn, dan geven zjj als ant woord niet het aantal hunner Jaren op, maar zeggen vol eenvoud en pakkend: „er ontbreekt nog maar weinig aan. om huis toe te komen, om naar honk te gaan." De Paus verklaarde dan, dat hij nu niet lan ger meer wilde spreken over leeftijd en ouder dom, omdat hij de jonge Alpinisten voor zich had, die een blijde, jubelende, eeuwige, trlom- feerende jeugd bezitten; de innerlijke, geeste lijke Jeugd, welke boven alle Manderen het jeugdgevoel, den jeugdigen kijk,- het jeugdige karakter bewaart. En deze jeugdige geest werpt zijn lichtende stralen zelfs over de wereld der Alpen en maakt het onmogelijk, 'om aldoor te letten op de sporen van het ouder worden. In tegendeel. deze geest van jeugd ziet in de we reld der Alpen den afglans der groote. onver- anderlüke en eeuwige jeugd van God Zelven En waarlijk, in maar weinig werken der schep- De Paus knoopte aan zjjn enthousiaste be schrijving den wensch, dat, uit het in katholie ken zin opgevatta Alpinisme zou mogen blijken, dat er iets is, dat over den tijd en de overige elementen triomfeert: de jeugdige geest, de jeugdige liefde, het jeugdige gevoel, hetwelk al les, wanneer men zoo spreken kan, zijn motl- veering en geheimenis in de zekere verankering der ziel, dee geheelen levens in God bezit, In dien God. „Die mijn Jeugd vernieuwt.* Dat is de levensbron van een eeuwige en onverwoeet- Het „Boer. Hbld.” meldt uit Boerabaja, dat de plannen Inzake de inkrimping van het leger zijn: terugbrenging van het aantal escadrons cavalerie tot vier, opheffing van een afdeellng artillerie en terugkeer tot de oude formatie der artillerie. Ten slotte wordt de Infanterie teruggebracht tot vier regimenten elk van vier bataljons, waarvan twee bestemd voor politie- en mare- chaussee-dlensten. Gevolg hiervan zal zijn: opheffing van een dlvlslestaf, waardoor overcompleet sullen wor den een generaal, twee kolonels en twee lulte- nant-kolonels, benevens een lultenant-kolonel der artillerie, een overste der cavalerie, plus vele kapiteins en luitenants. Mede wordt overwogen geen nieuwe officieren in Nederland aan te stellen. De 18-jarige A. v Heel van den Breeden Hille- dijk te Rotterdam is in de Waalhaven bjj het zwemmen plotseling in de diepte verdwenen en verdronken. MÜNCHEN, 21 Juni. Zondag werd te München een vergadering ge houden van de leiders der Belersche volkspartij, waar o.a. het woord werd gevoerd dooP'étaats- Taad Schaeffer, minigwr-prealdent Held en pre laat Lelcht. fer werd een motie aanvaard, die aa. zegt: Teneinde Duitschland te behoeden voor de revolutie, die een nationalistisch begin of bolsjewistisch einde zou hebben, beeft zich juist het Belersche volk op 10 April met over weldigende meerderheid uitgesproken voor her kiezing van Hindenburg. Het gebeurde bij den val van de regeerlng-Brüning en het vormen van de regeering-von Papen-Slelcher hebben bü de Belersche kiezers de ernstige beduchtheid doen ontstaan, dat hiermede de zin van de stemming van 10 April vervalscht is. Door haar afhankelijkheid van de brutale centralistische nationaal-socialisten is deze regeerlng een na- tionaal-sociallstlscb getinte regeerlng geworden Door de ontbinding van den Rijksdag op een tijdstip van emstigen politleken, flnancleelen en economlschen nood, heeft men een zonde begaan tegenover het Duitsche volk, het natio- naal-socialisme is de ergste vijand van de ware volksgemeenschap. BELGRADO. 21 Juni (VB.) Het militaire gerechtshof te Belgrado heeft heden vonnis ge wezen in het proces tegen de Marburger of ficieren. die beschuldigd werden van commu nlstlsche samenzwering. Eerste luitenant Ata- naskovltsj en eerste luitenant Alt hor er werden DJokitsj werd kerkers taf, De OostenrUksche bisschoppen, te Balzburg in vergadering bijeen, hebben besloten, om In 1933 een eersten Katholiekendag „aller Dultschers" in Weenen te houden. Een dubbel jubileum zal dan worden gevierd: de vijfhonderdjarige ge denkdag der voleinding van den toren van den St. Stephanusdom en de tweehonderdvljftig- jarlge gedenkdag der bevrljdlng van Weenen van de tweede belegering door de Turken. Ultgenoodlgd zullen worden de Duitsche Katholieken uit Duitschland. Tsjechow-Slowa- kjje. Italië, Hongarije, Roemenië. Joego-Slavlë Frankrijk, België, Nederland en de Noorsche landen. In het Rokan-gebied doen thans fantasti sche verhalen de ronde. Sommigen meenen, dat men wel 10.000 zal krijgen als men een orang letjo levend of dood In handen kijjgt. maar in ieder geval neemt men aan, dat men staat kan maken op een behoorlijke beloonlng, waarom men dus Ijverig er op uittrekt. Zelfs zijn er een paar menscheen bü den controleur geweest, die vertelden, dat zij spo ren hadden gezien van reuzen van wel vier voet. Ook de reuzen zelf hadden ze gezien, ze waren wel vier meter lang. „Als u hen wilt hebben, dan schiet ik ze ook", zeiden de menschen. Aanvankelijk had den ze dat nog niet gedaan, omdat ze ge schrokken waren, zelden ze.... Dat echter de verhalen over de orang pen- van den Schepper, van den Kunstenaar van al wat geschapen is. zoo rijk en zoo menigvuldig tot uitdrukking als juist in de machtige, stra lende wereld der Alpen. Die Alpenwereld is werkelijk eene schepping Gods, die zulk een machtige herinnering aan Zijn scheppende hand bewaart en bezit, dat zij van haar bezoekers niet alleen physleke kracht, ondernemingsgeest en geschoolde ledematen elscht, maar tevens een groote geestelijke kracht, zin voor de juiste, geestelijke waarde, want alleen door die laatste eigenschappen kan men pas haar schoonste zij de. haar verhevenheid en haar kostbaarheden Juist en,naar waarde waardeeren. De wereld der Alpen, aanschouwd met geloof en katholieke Inspiratie, veert den geest op tot den Schepper der bergen. Op zulke oogenbllk- ken voelt en doorleeft men de geheele schoon heid en grootheid der verbazing wekkende, grandioze uitdrukkingswijze van den geïnspl- reeren HL Schrift-schrüver, wanneer hij van God zegt: „GD. Die troont boven de Cherubij nen en de afgronden bewondert." Men denkt na over de machtige uitdrukking van den profeet Habakuk, die de bergen vergelijkt met enorme giganten, die hun armen naar boven, in de hoogte strekken en die vol opgetogenheid luis terde naar het geweldige bruisen aller stort beken. die uit de gletschers ontspringen en met hun klank en stem rust geven aan hemel en afgrond. De H. Vader schatte zich thans nog gelukkig, dat hij eenmaal op bijzondere wijze dit onverge- HJkelljk schouwspel had mogen zien en beleven, toen hij in een nacht op een hoogte van meer dan 4600 meter in het aangezicht van nog tien bergtoppen eveneens meer dan 4000 meter boog deze schokkende en geweldige «ymphonle der natuur büwoonde en kon zeggen: „De afgrond liet zün stem hooren." Het was een lofgezang en een act van ware, verheven aanbidding. CAIRO. 21 Juni. (V. D.) Brltsche troepen van het Trans-Jordanlsche leger zün gediri geerd naar de grens van Hedjaz, teneinde den opstandlgen Sheik Ibn Rlfada, die door re- geertngstroepen van Hedjaz in de richting van de Transjordanlsche grens wordt gedreven, zoo mogelük gevangen te nemen. Ibn Rlfada. die vierhonderd volgelingen heeft, verzet zich verbitterd tegen zün achtervolgers. Kortgeleden ontving de Heilige Vader, die vroeger een vurig bergbestüger en Alpinist was, een deputatie van den Katholieken Alplnlsten- bond „La glovana montagna”. Hü hield bü die gelegenheid een redevoering, die tot het mooi ste behoort wat ooit over de machtige pracht der bergwereld is gesproken. Humorvol begon de Paus er inleidend op te wijzen. dat hü reeds behoorde tot de vV«cchla Montagnatot de oude Alpinisten. Hü maakte er daarbü opmerkzaam op, dat ook de berg wereld Twelve ouder wordt. Dit kan men vooral constateeren op eenzame, zeer afgelegen plek ken. De bergen worden ouder, wórden zwakker, „degradeeren" op den duur, zü het tengevolge van atmosferische Invloeden, zü het door de zwaartewet. zoodat men spreken kan van een langzame ontbinding der massieven en toppen. En ook de meest robuste bergbewoners worden ouder Het is trouwens een feit, dat de geheele stoffelüke wereld ouder wordt op haar tocht naar die hoogten en naar die nieuwe aarde, waarvan St. Petrus, de eerste Paus, spreekt op een plaats waar hü in een apocalyptisch visioen voorspelt de laatste veranderingen en het on dergaan van het wereldal. De wereld is werkelük op weg naar haar laatste, glorierijke omvorming en met haar is het geheele menschelüke ge slacht op den weg naar het Vaderhuis. ..Naar huls toe" is een uitdrukking, die bü sommige op de statietrap stond een douane-beambte, die een kogel in zün been kreeg. Zün pet en zün Jas werden dóór kogels gescheurd. De scheepsdokter heeft den man, die niet zwaar gewond was, geholpen. Kapitein Vos stopte de machine na deze onvriendelüke bejegening. Het schieten hield op. er kwam een motorboot aan de statietrap en die boot bracht een man In een met goud overladen uniform asm. Kapitein Vos verzocht zün eersten stuurman te vragen wat de man wilde, maar de kapitein moest zelf ko men. De militair was uitermate beleefd. Hü gaf voor de admiraal van Guayaquil te zün en be tuigde kapitein Vos. dat hü niet door mocht varen. Hü moest maar terugkeeren en zün pas sagiers te Puna afzetten. In verband met de internationale conferentie voor het reddlngswezen, welke thans te Rot terdam gehouden wordt, heeft Dinsdagmiddag vanwege de Noord- eh Zuld-Hollandsche Red dings Maatschappü te Hoek van Holland een demonstratie van het reddlngswezen plaats gehad. Des morgens vertrok het gezelschap met een boot naar Hoek van Holland. In welk vaartuig de lunch werd gebruikt. Hier zat o.m. Z. K. H. Prins Hendrik aan. Omstreeks half twee arri veerde minister Deckers, waarna de demon stratie aangevangen werd met het afschieten van reddlngslünen vanaf den wal. benevens met llchtkogels en redlünen. Vervolgens scheepte het gezelschap zich in op drie reddlngsbooten, waar van twee uit Hoek van Holland en één uit Stellendam. Voor den mond van den Waterweg werd hierna met behulp van een legervliegtuig een demonstratie gegeven, waarbü uit het vliegtuig met behulp van een windzak een lün werd uitgeworpen, die dan op het wrak van het schip terecht zou moeten komen. Tot tweemaal toe mislukte deze demonstratie, doordat de lün naast de boot in zee terecht kwam. Hierna werd naar de haven teruggevaren, waarop Z. K. H. Prins Hendrik en minister Deckers per auto naar Den Haag teruggingen, terwül de verdere deelnemers zich per extra trein naar Rotterdam begaven, waar Dinsdagavond aan boord van het sa. „Boeiaran" een diner werd aangeboden. De directie van den Landbeerw deelt mede, dat blükens van de Brltsche Regeerlng ont vangen Inlichtingen uit Nederland in Engeland eieren van pluvieren worden ingevoerd, niette genstaande de verkoop voor consumptie van deze eiergn in 't vereenigd koninkrijk verboden is. Ter voorkoming van moeilijkheden Wordt be langhebbenden bü dezen handel bovenbedoeld verbod in herinnering gebracht. SJANGHAI. 21 JunL (Reuter). Naar verluidt, •orden pogingen aangewend tot bülegging van Chlneesch-Japansch conflict inzake Mand- •Joerüe. Verschillende Chineesche ministers zün n*ar Peking vertrokken, klaarblükelük om de »lch aldaar thans bevindende Volkenbondscom- ml»,ie te verzoeken naar een accoord met Japan streven. Men neemt aan, -dat de chlneezen •o° regeling zullen voorstellen, waarbü Japan lroote industrieele concessies in het tegenwoor- Mandsjoerüe verkrilgt. doch de politieke koe Ibrahim, radjah van Rokan. en de radjah van Pi narek Deze menschen wonen wel 40—50 K M. van elkander en vertelden onafhankeiük van elkaar verhalen, die tot precies dezelfde uitkomsten leidden. Gelooft u dus aan de mogelükheid van een orang pendek? Ja. mits men de noodlge reserve in acht neemt. Ik zelf heb büvoorbeeld een .Joetoeng’ een heel büzonder aapje, dat volkomen men schelüke allures heeft en toen het gevangen werd een rose gezichtje had. Alleen het beest heeft een staart. Maar het gebit, de nageltjes en de vorm van het voorhoofd zün toch eigen aardig .jnenschelük”. En Inderdaad, wü kregen het beestje te zien, dat een büzonder intelligente vertegenwoordi ger van het apenras is. We namen het allen In de handen en het kon vleien en schreien als een verwende baby, als het op den grond werd gezet. Maar hetgeen het wezentje veel intelligen ter maakte dan de meeste menschelüke baby s was wel, dat het met het deponeeren van en kele souvenirs wachtte tot Jiet, na allerwegen bewonderd te zün en van hand tot hand te zün gegaan, weer op den grond werd neergezet Welke hoffelükheld aan etfcen baby van den homo sapiens, die ook pas drie weken oud is. niet altüd kan worden toegeschreven.... Sedert vele Jaren staat het standbeeld van koningin Victoria voor het Buckingham-paleis te Londen. Het is geen büzondere bezienswaar digheid. Een standbeeld, zooals zoovele anderen. Maar wanneer de autobussen met vreemdelingen voor het Buckingham-paleis stoppen, worden de toeristen natuurlük ook naar het standbeeld der groote Koningin geleld. Kort geleden kwam er een bus met Hollandsche reizigers. De gids gaf inlichtingen en 'men bekeek het standbeeld. Plotseling vroeg een der toeristen: „Was Ko ningin Victoria niet getrouwd?" Algemeene verbazing. De andere Hollanders geneerden zich büjkbaar voor de onwetendheid van hun landsman. Maar deze liet zich niet van zjjn stuk brengen. Toen de gids van prinsgemaal Albert sprak, kreeg hü ten aan woord: „Als die Koningin ge trouwd was, waarom draagt zij dan geen trouw ring?” Alles keek nu naar het beeld. Het was werke- Hjk zoo. De Koningin had de kroon op haar hoofd, den scepter in de hand, maar aan haar vinger was geen trouwring te ontdekken. Die ontbrak. En dat mocht toch niet. Daarover was hü de Hollanders maar één meenlng. Hoe kon men toch zulk een gewichtig detail hebben ver geten? Ditzelfde vroeg zich al spoedig heel Londen af. Daar had men nu jaar in, jaar uit voor het standbeeld gestaan en geen mensch had onta. dekt, dat er iets niet in orde aan was. En nu moest er uitgerekend een buitenlandsche toerist komen, om op dien vinger <je aandacht te vesti gen. Dat vinden de Engelschen pünhjk. Het standbeeld van Koningin Victoria is na deze Hollandsche ontdekking een sensatie ge worden. Den ringvinger, waaraan de trouwring ontbreekt, wil nu Iedere rechtgeaarde Londe - »»»r beküken. De „Sumatra Post" had een onderhoud mei den heer Scholtens van Paair Pangarajan. die op 6 K.M. afstand van het woeste Rokan- gebergte woont, waar in de ruigheid van het oerwoud de wezens leven, die de laatste weken in het centrum van de belangstelling stonden. De heer Scholtens woont reeds zeven jaren in dit gebied en verklaarde, dat hü var. den beginne af reeds verhalen hoorde van den orang letjo, eigenaardige wezens, die veel over eenkomst vertoonden met menschen. In 1927 loofde controleur Perks reeds pre mies uit voor het vinden van zulk een wezen, maar het was een goede tüd voor de rubber en de menschen hadden wel wat anders te doen dan zich In het oerwoud te wagen, waar tapirs en olifanten veelvuldig zün, aan rubber was voorloopig op veiliger wüze meer te ver dienen. Thans echter, aldus deze zegsman, nu de tüden anders zün, is men er als de kippen bü als er wat te verdienen valt. Zoo is men er op uit getrokken met de be kende gevolgen. De moeder Is geraakt, maar wist tegen de rotsen op te klimmen en zich aan het oog van de vervolgers te onttrekken, zü verdween weer, maar moest het Jong ach terlaten, dat doodelük was getroffen. Dat was de eerste bult voor de wetenschap. Het jong werd gevild en getransporteerd naar Pasir Pengarajan, waar de huid op het controleurskantoor op een 'plankje gespannen werd, om met het skelet te worden opgezon den naar het Zoölogisch museum te Batavia. Het schedeltje met de hersenen heeft men zooveel mogelük intact gelaten, omdat dit voor het wetenschappelük onderzoek van het groot ste belang kan zün. Vijf uur 's morgens stoomde de .Bodegraven" op naar Guayaquil en tegen achten allen «sten juist aan het ontbüt kwamen vooruit een paar scheepjes in zicht. De bootjes kwamen regelrecht op de „Bodegraven” af. Men schreeuwde naar het Nederlandsche schip: J3top! RevolutieI Stop!” De bootjes voerden geen enkele vlag. Zü kwamen langszü. een aan stuurboord en twee aan bakboord. Zonder verdere waarschuwing wyen plotseling ten minste vüf en twintig scherpe schoten gelost. De passagiers in de eet zaal hoorden de schoten en rf»evrouw Plaza liep verheugd naar het venster in de veronderstel ling. dat er vreugdeschoten gelost werden bü de terugkomst van haar man. Dat was allerminst het geval, een schot drong door een plank In de kajuit, een door het schot van de kombuis, waarin drie koks werkten. Gelukkig werd geen van de koks geraakt. Drie Khotgaten werden later nog gevonden in den wlndhapper en in den wand van het schip was een deuk geschoten. Maandagnacht is het sa. .Bodegraven” van de Kon. Ned. Stoomvaart Mü. in de Rünhaven te Rotterdam aangekomen. Zoodra het schip gemeerd lag heeft een ver slaggever van het „Hbld.” kapitein G. P. Voe in zijn kajuit opgezocht en daar heeft hü een en ander verteld over het avontuur, dat hü In den Zuld-Amerikaanschen staat Ecuador heeft beleefd. ‘r- De .Bodegraven" was uit Amsterdam ver- trokxen met den gezant va. Ecuador, die Jaren lang te Parüs heeft gewoond en nu naar zün vaderland terugkeerde, aan boord, benevens den Ecuadorschen generaal Plaza met famiW Den 7en April van dit jaar kwam de .Bodegraven na een voorspoedige reis te Manta aan. Het viel den kapitein reeds dadelük op. dat gene ral Plaza blükbaar niet zóo populair was als de generaal, dien hü op zün vorige reis had thulsgevaren en die in Guayaquil enthousiast ontvangen was, tenminste zelfs de autoritei ten, die aan boord kwkmen. verwaardigden ge neraal Plaza met geen enkelen groet. achtte het raadzaam nu maar door te «aren naar Guayaquil. Daar aangekomen bleek er niets büzonders in de stad te doen te zün en het schip kon rustig meren. Den nacht volgende op den dag, waarop de .Bodegraven” was binnengekomen, hadden de rebellen het oorlogsschip bezet, maar omdat men met dit oorlogsschip niet kon manoeuvreeren hebben zü tevens een Engelsch olietankbootje bezet en daarmee zün de rebellen opgevaren, zoodat zü in den middag van den volgenden dag het fort Piedra wisten te overmannen. Dit geheele avontuur heeft de „Bodegraven" een oponthoud van vüf dagen gekost. Want door het bezetten van het fort Piedra hadden de rebel len de geheele baal vaan Puna in hun macht. Kapitein Voe achtte het niet raadzaam uit te varen zoolang de rebellen op het fort zaten, omdat ook de autoriteiten niet de minste ver antwoording wilden nemen voor wat er even tueel zou gebeuren. Den vüfden dag zün de re bellen door de autoriteiten gevangen genomen en toen kon kapitein Vos rustig uitvaren. In het huis van bewaring te Leeuwarder is opgesloten een weduwe uit Nyehome, vei van brandstichting in haar woning, die in vlammen opging. KAAPSTAD, 21 Juni. (VB.) contract afgesloten tusschen Italië betreffende de levering vleesch voor Durhansche hoofdzakelljk met Belgisch kapitaal exportprüs bedraagt 15 ah. per 100 pond, het geen 2 shilling lager Is dan de btnnenland- sche prüs; door de export.premie van 2 shil ling ontvangen de boeren toch den vollen prijs. Tüdens deze ondertiandellngen was de .vloot" afgedreven. De „Bodegraven** liet haar anker vallen om den loop der dingen af te «achten. Kapitein Voa het inmiddels naar den heer Jongbloed, den Nederlandschen agent In Guayaquil telegrafeeren. dat hü niet in de haven kon komen in verband met de revolutie. Er kwam eer telegram van den havenmeester terug, waarin deze mededeelde, dat er geen revolutie «as en hü vroeg, wie dat den kapitein verteld had. Omstreks tien uur in den ochtend werden de bootjes wederom gesignaleerd en kapitein Vos Gisteren M een Zuld-Afrlka en van 10.000 ton het Itallaansche leger door de Koelkamer Maatschappü, die werkt. De BERLIJN, 21 Jan. De centrale commissie van den Prulslschen landdag heeft gisteravond een communistisch voorstel aangenomen, waarbü het staatsmlnlsterie wordt verzocht alle Inko mens, die meer dan 12.000 mark ner jaar be dragen, zoodanig te belasten, dat de fiscus een voudig op alles boven het genoemd bedrag be slag legt. De opbrengst zou voor verhooging der steunverleenlng en werkverschaffing worden gebruikt Behalve de communisten stemden ook de soc.-dem. vóór, de D-nat, stemden te gen, nat.-soc. en centrum onthllden zich. Een ander communstlsch voorstel, waarin het staatsmlnlsterie wordt verzocht de door de jongste noodverordening vastgestelde kortingen op de Inkomens en hooge belastingen niet ten ultyoer te leggen, werd eveneens aangenomen; coBimumsten, nat.-soc. en D-nat. stemden vqgr. Tenslotte nam de commissie een nat-soc. voorstel aan. waarin het staatsmlnlsterie wordt verzocht stappen te doen bü do rüksregeering, opdat de sluiting der Oostelüke grens tegen den Invloed van Poolsche fabrieks- en landarbeiders gehandhaafd blüft- (De Rüksregeering heeft dé grens voor het Jaar 1932 gesloten Red.). De recherche te Nümegen heeft twee inbre- vk^iap^ srra ‘35^ VS P V. d. M. uit Wassenaar die in de Bank van Leenlng een groote partü linnen goederen had den beleend. Al deze artikelen bleken gesto len te zün uit een villa te Diepenveen (OverZ üssel). welke tüdelük onbewoond was BoZ^I dien bleken arrestanten schuldig te zlin diefstallen te Ede gepleegd. Twee rijwielen Aangezien voor de uitzending van de dames- estafetteploeg naar de Olympische Spelen te Los Angeles nog niet voldoende gelden aan wezig zün, de koeten bedragen totaal f 7500 met Inbegrip van een trainer zal as. Zater dagavond om half acht op het V.U.C.-terrein, dat voor dat doel geheel belangloos is afge staan. een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een Nederlandsch veteranenelftal en een dito Belgisch elftal. Van de netto-opbrengst zal vüftlg procent worden gestort in het Olympisch Fonds van den K.N.VB. en de andere helft in dat van de Kon. Nederlandsche Athletiek Unie. De heer Mutters zal den wedstrijd leiden. De samenstelling van de elftallen is als volgt: NEDERLAND: Doel: De Boer (AJax). Achter: De Bruin (Hermes DVS) en Ruffel- se (Sparta). Midden: Hörburger (Unites), Grijaeels (VUO1 en Krom (RCH). Voor: Petterson (Feüenoord), Pül (Feljen- oord). Formenoy (Sparta). Dr Thomee (Con cordia) en J. de Natrix (AJax). BELGIK: Doel: Flschlln. Achter: Ruysseveldt en van der Gracht. Midden: Fierens, Andre Firens en P. Bralne. Voor: Mertens, Thijs, Laraoe, V. d. KIst en Hendriks. DUSSELDORF. 20 Juni (VD.) In den loop van bloedige botsingen tuuschen natio naal-socialisten en communisten in het stads deel Erkrath is hedenavond laat een natlonaal- socialist door een communist doodgeschoten en tweede zwaar gewond Maandagavond tegen 9 uur werd uit de eerste verdieping van een huis Ir. de Koelner Strasse geschoten op een tn burger. -geRTeede patrouille der Schupo Tevens werden de agen ten met steenen en briketten geworpen, een onmlddellük Ingestelde hulszocUng In een koffergramofoon een geladen en 10 schoten munitie gevonden Alle verdach te personen werden in arest gesteld. Des avonds laat kwam het tc een botsing tusschen communisten en de poli‘1* op den hoek van de Koelner Strasse en de Eintrach strasse. De politie werd opnieuw beschoten Zü beantwoordde het vuur. Een man werd aan het hoofd gewond. Ook te Gelsenkirchen werd gisteravond dooi communisten op een natlonaal-sociallst ge- 'vhurd. Toen dd"pg!ltle ter plaatee kwam, ver spreidden de daders zich snel. De eerste indruk dien ik van het lichaampje kreeg, aldus de heer Scholten, was: het is net een mensch, een baby. Het was 42 c M. lang, ht velletje was niet bebaard, alleen plaatse- lük, bet gebit, de afwezigheid van een staart, 't rechtopstaande niet achteroverhellende voor hoofd. kortom alles gaf mü den indruk dat het toch wel iets büzonders moest zün Of hiermede de missing link is gevonden, kan ik natuurlük moeilük uitmaken, maar dat het verschünsel op zichzelf belangrük is staat voor mü vast. De armpjes van het lichaam komen met tot aan de knieën, wat bü de apen wel het geval Is over het algemeen, zü reiken daar tot onder de knie. Oorspronkelük was het velletje wit. maar door het prepareeren is het zwart geworden. De controleur heeft van een en ander een proces-verbaal opgemaakt, waarin o. a. ook Is vermeld, dat het beest rechtopgaande gevlucht is. ook weer in tegenstelling met apen ous. Thans tracht men. van betere hulpmiddelen voorzien, de rotsen op te klimmen, om de moeder op te sporen. De orang pendeks leven boven op de ber gen, alleen in den regentüd komen ze wat lager om vlschjes te vangen. ter dood veroordeeld. Majoor veroordeeld tot 17 Jaar zware kerkerstaf, 5 officieren en een machinist bü de spoorwegen kregen leder 10 Jaar zware kerkerstraf. Twee sergeant-majoors en twee officieren werden vrijgesproken. Th een tüdsverloop van enkele Jaren had de klerk L. Th. J. N. ten stadhuize te Maastricht zich door frauduleuze boeking huurgelden toe geëigend, tot een totaal bedrag van f2442 02. Verdachte stond Maandag voor de Recht bank te Maastricht terecht. Bü de ontdekking züner verduisteringen had hü reeds bekend en naderhand de ontvreemde verd. Het O. M. achtte verduistering In dienst betrekking bewezen, oordeelde het feit ernstig en eiachte 8 maanden gevangenisstraf. Mr. Paulussen Sr. pleitte voorwaardelüke veroordeellng. Bovendien vertelden de menschen van ver schillende streken, onafhankeiük van elkander, reeds Jaren dergeltjke verhalen, daaronder wa ren betrouwbare menschen als de tengkoe

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 3