PROVINCIAAL NIEUWS I I h Federatie-kampioenschap i HEEFT U ’N GELEGENHEIDS- ADVERTENTIE T.Y.B.B.-MULO ’•■‘■VB’ ZATERDAG 25 JUNI ANNA PAULOWNA ANDIJK Heemskerk OUDE NIEDORP HARENKARSPEL OUDENDIJK SCHAGEN 40 jaar Armenmeester MEDEMBLIK EDAM MONNIKENDAM HEER-HUGOWAARD ABBEKERK HEEMSKERK TEXEL ASSENDELFT URSEM WERVERSHOOF AT H LETI EK De Haarlemmer» hebben de beate Wie hekkensluiter? R. K. F. PROGRAMMA D.H.V.B. HET HOCKEY TOURNOOI BRANDSTOFFEN? 3 S U BLOKKER Duitsche Olympische ploeg naar Henley Indeeling dienstplicht In i De Nationale kampioenschappen ACHTTIENHOVEN 'W'. kana om Caeaar^a tegen- atander te worden Vergadering van den Raad der gemeente Texel WIJDE WORMER ZWAAG ten een te foto-artikelen, Santpoort a—3 5—0 T.Y.B.B. 1—0 3—3 doch 3—0 MULO 1—3 3—1 8D.O.U.O. 3-3 Caesar. Sombere vooruitzichten. B Promotie en degradatie le klasse 8. D. E. 1—R. K. A. V. 3 3e UMN Zwaluwen 3—St, Martlnus 1 Ij I i i ver een S 6 5 5 S 8 3 3 1.60 120 0.60 0.60 Beslissingswedstrijden Voorwaart» 1Sparta 1, terrein Victoria SantpooH 3— Vlctrix 1, terr. Geel Wit. Westlandia 3—DJIXu 4. terrein P. F. C. Ongeval Donderdagmorgen kreeg de Gel- dersche hooier H., in dienst by den veehouder de J. alhier, door een spaan in het wiel der maalmachlne kwam, dit stuk hout tegen het hoofd, waardoor hy bloedend aan het hoofd werd gewond. Dr. v. d. Br. verleende de eerste geneeskundige hulp. Steun aan veehouder». Woensdagmiddag 29 Juni tusschen 2 en 5 uur bestaat ten Raad- hulze gelegenheid de ultkeerlng ingevolge de Crisiszulvelwet in ontvangst te nemen. weer te wedstrijden en Interesse Gemeenteraad. De Raad deser gemeente kwam Donderdagavond bijeen. Voorlezing werd gedaan van ten schryven der Directie van den Wieringenneerpolder, waarby vergunning wordt verleend tot het geven van onderwy» In llcha- meiyke oefening in de Wieringermeer. Het terrein is nog niet in orde, zoodat men per 1 Juli nog niet kan beginnen. Vastgesteld werd een wlnkelsluitingsverorde- nlng, waarin o.a. wordt bepaald, dat de kappers 's Woensdags en Zaterdags geopend mogen biy- ven tot 11 uur n.m. (In den zomertyd 12 uur). Ingekomen was een uitvoerig rapport der ge meente Hoorn Inzake de barakken voor besmet te lyke zieken. Hieruit bleek, dat de raming van 13000.per bed kon worden teruggebracht tot f2800.Het ligt in de bedoeling om zoowel in het Bt. Jans-Gasthuis als in het Stadsziekenhuis 7 bedden te reserveeren. De vaste kosten bedra gen dan 7*/2 et. per inwoner. De verpleegkos- ten zullen 15.— per dag bedragen. Op deze voorstellen kwam vanuit den Raad hevige crltiek. Toch werd in principe toch tot toetreding besloten, indien althans andere ge- R.K. Fabrleksarbeldersbond. Men verzoekt ons mee te deelen, dat Zondag om twaalf uur in Krommenie een gecombineerde ledenvergadering wordt gehouden ter bespreking van een belang rijke aangelegenheid. De hagelslag van Woensdag. Pas nu komt tot uiting de groote schade, welke op verschil lende tuinen is aangericht IX Woensdag. De heer H. J. Knüwer .icrdenkt as. Zondag 26 Juni het feit, dat hy voor 10 Jaar benoemd is tot lid van het R.K. Parochiaal Armbestuur alhier, waar van vele jaren als voor zitter. Het zal den jubi laris, die onafgebroken 40 laar lid van dit college reweest is, dien dag voor- eker niet aan belangstel- ing ontbreken. geweest, wegens 9—10 12—8 11-11 meenten dch niet terugtrekken en de exploita tie daardoor te duur maken. By de rondvraag ultte de heer Groot een ern stige klacht tegen het P.E.N. over de manier, waarop de vastrecht-tarleven worden berekend. Ondanks gedane toezegging wordt geen rekening gehouden met byeondere omstandigheden. Aangedrongen werd, dat de burgemeester slch tot het P E N. sou wenden, doch dese verlangde eerst definitieve gegevens. Nog werd den burgemeester erop geweien, dat ondanks proces-verbaal en boete enkelen toch nog niet waren aangesloten by de waterleiding 4e klasse H. V. V. 1—R. A. 3 Kwart-finale Blsechopebeker The Unity 1—W. E. V. 1 Actlvltas 1—Donk 1 O LOS ANGELOS. 24 Juni CV.DJ Naar ge meld wordt nemen slechts drie landen deel aan het Olympisch hockeytournool. n.l. Brltsch-Indlè (de winnaar van Amsterdam 1933), Japan en de Vereenlgde Staten. Vergeleken by Amsterdam is de besetting van het tournool dus wel zeer zwak. De stand Is: T. Y. B. B. Mulo Santpoort 8. D. O. U. O. SanTpoort-^3. D?O. U. O. Belangrijk werk. Aan gebroedrs Lange al hier Is opgedragen het maken van een 70-tal bronnen voor watervoorziening In de Wierin germeer. 4) d t: c De Olympische ploeg van de Berliner Ru- derclub Is vla Hoek van Holland naar Hen ley vertrokken, om aan de regatta aldaar deel te nemen. Op 11 Juli zullen zy zich te Southampton In schepen naar Los Angelos. welke ook in een of meer ANDER» bladen moet worde» geplaatalT Onse administratie verleent hiervoor gaarne haar bemiddeling. De prijs va» Uwe annonces wordt hierdoor niet in bet minst verboog*. Wél bespaart U sieh moeite. Wy houden ons dus aanbevolen! DB ADMINISTRATIE. 4—1 3 3 1 3 1 3 As gebroken Donderdagmiddag brak een as van een wagen met hooi, die over de school- brug reed. De Inhoud kwam op de tramrails terecht waardoor de tram, die om half vyf van hier vertrekt, moest wachten tot de baan weer vry kwam. De dienst ondervond daardoor een half uur vertraging. De excursie voor ouden van dagen Voor deelname aap dit uitstapje hebben zich 60 deel nemers aangemeld. De reis zal worden onder nomen met 14 particuliere auto’s en 1 autobus. De datum wordt op Maandag 4 Juli bepaald en het vertrek om half negen des ochtends van De Posthoorn. Ter bestrydlng der kosten zal onder de burgery een collecte worden gehouden. Tuinderscredlet 2e termijn Naar wy verne men zyn de noodiydende tuinder» In deze ge meente aangeschreven, dat zy de tweede ter mijn In ontvangst kunnen nemen. Maandag en Dinsdag 27 en 28 dezer van 8 tot 4 uur kantore van de Gemeente-Ontvanger. Moeder en Kind B‘,‘ genoegzame deel name zullen de deelneemster» van den moe- dercursus te Tultjenhom een bezoek brengen aan de tentoonstelling .Moeder en Kind" te Amsterdam, op Vrydag as. Belangstellenden hiervoor kunnen zich tot ulteriyk Zondagavona opgeven by mej. A. Pronk te Kalverdyk. Vergadering Vereenlging van Burgemeesten en Secretarissen In de dezer dagen gehouden vergadering van bovengenoemde vereenlging kwamen allereerst aan de orde de financieel* moeliykheden' waarin tal keeren vooral waar het steeds moeliyker wordt leenlngen geplaatst te krUgen. Het bestuur zal onderzoeken of meerdere ge meenten gezameniyk een obligatleleenlng kun nen sluiten. Verder zal getracht worden door tusschenkomst van de Vereènlging van Nederl. Gemeenten een landelyke actie op touw te zetten tegen het verminderen der postbestel lingen met één, waardoor het platteland weder om bet ergste wordt getroffen. Door den burgemeester van Behagen wordt bekend gemaakt, dat de Ingeschrevenen voor den dienstplicht, die hun wenschen met be trekking tot de Iniyvlng niet reeds by de keu ring hebben opgegeven of die iets anders zou den wenschen dan zy toen hebben medegedeeld, tot 15 Juli as. gelegenheid hebben hun voor keur op te geven aan den Commandant van het Indeellngsdlstrict te Haarlem. Het verdient aanbeveling dit schrifteiyk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de in deeling by de zeemacht of by een bepaald korps als het garnizoen, den tyd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Nadere inlichtingen kunnen ter secretarie worden gevraagd Raadsvergadering. Maandag 27 Juni, des namiddags 2% uur (Zomertyd), komt de Raad dezer gemeente In een openbare vergadering byeen. BIJ TAL VAN VROUWENZIEKTEN bewerkt het natuuriyke „Fran»-Joeef”-bltterwater de allerbeste verlichting. Btj Apoth. en Drogisten. Patronaat en Gezellen. Zondag aanstaan de gaan de Gezellen en Patronaatsjongens in processie naar Helloo. Het programma luidt) 6K uur algemeene H. Communie; 8K uur vertrek van Heemskerk vanaf patronaatsgebouw voor de Jongens van ’t dorp en omgeving; 8J4 uur vertrek van Noorddorp (Noorderlaan) voor de jongens van Noorddorp en Duin; 9% uur H. MIs te Helloo; 12 uur H. Kruisweg met predikatie door den weleerw. heer kapelaan Haring uit Rotterdam; 2H uur Lof met processie; 4X uur vertrek uit Helloo. Opgepast. Ondanks de goede bewaking ge beurde Donderdag IX toch nog een ongeval by het zandvervoer, benoodlgd voor den provincia len weg onder deze gemeente. De doove heer Mantel had de onvoorzichtigheid om de rails langs te loopen, terwyi er een zandtrein aan kwam. De machinist maakte door fluitsignalen het gevaar kenbaar, doch dit had geen resul taat. Slechts door krachtdadig remmen, waar door de koppelingen dér wagens het moesten begeven, werd een ernstig ongeluk voorkomen. De heer M. werd tegen den grond geworpen en bekwam eenlge lichte kwetsuren. Een goede les voor degenen, die uit belangstelling de werk zaamheden komen zien, om terdege uit te kij ken. Sport In dienst voor ouden van dagen Door de voetbalvereenlging M.V.V. is een voetbal wedstrijd georganiseerd tusschen M.V.V.-vetera- nen en A. D. O-veteranen (Broek In W.), welke wedstryd Dinsdagavond op het M.V.V.- terrein zal 'Plaatsvinden. De opbrengst zal wor den afgedragen aan het comité, hetwelk een autotocht voor ouden van dagen organiseert. Op de Nederlandsche athletlek-kampioen schappen op 2 en 3 Juli a. te Amsterdam, heeren gecombineerd Vteachertj Alhier werd van 22 tot 24 Juni aangevoerd: 1775 pond aal van 30 tot 65 cents per pond; 382 pond bot van 22 tot 27 cent per pond en 632 K.G. ansjovis van 6J4 tot 7H cent per K.G. Zoodat er een batig saldo is van f 13.710.17 Voorstel om een reductie van 20 pet. toe te 2*7“ J voor grasgewas en De burgemeester gaat heen. Zooals wy reeds meldden, was het de bedoeling van bur gemeester J. P. C. ten Geusendam tegen 1 Augustus as. zyn ambt neer te leggen. Bij K.é. is hem thans eervol ontslag verleend als bur gemeester onzer gemeente en van Westbroek. Naar wy vernamen moet de huidige gemeen tesecretaris jhr. J. Huldecoper van Maarsse- veen ernstig In aanmerking komen voor deze functie. De Chrtot.-Htot. klesvereenlglng heeft zich althan» met een request In dien zin tot den Minister gewend. Raadsvergadering. Donderdagavond 7 uur hield de raad dezer gemeente een openbare zit ting. Alle leden waren aanwezig. Burgemeester P. Groot Jzn. opende de zitting op de gebrui- keiyke wyze. Een geldleenlng voor de Broekerhaven werd aangenomen. Een verordening vergunningsrecht goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om het adviesbureau voor verificatie en flnancleele adviezen der Ver eenlging van Nederlandsche Gemeenten aan te wyzen als boekhoudkundige bedoeld tn art. 265 der Gemeentewet. Hiervoor wordt aangesteld de vakvereenlglng. Na behandeling van enkele kleine onderwer pen volgde sluiting. gekeurd. Na de rondvraag volgde de sluiting. Boottocht. Door het bestuur van de Tax. Elg. Stoomboot Onderneming Is aan alle Texel- sche onderwyzers en onderwijzeressen een tochtje met het stoomschip ,J>e Dageraad” aangeboden, tot dank voor hunne medewer king by het uitstekend geslaagde kinderfeest* by het zilveren jubileum der onderneming op 18 Juni j.l. Het voornemen bestaat om dit boottochtje te maken naar de Zuiderzeewerken op Woensdag 29 Juni as. Burgerlijke Stand. Geboren: Jantje/d. v. Willem Cornells de Rooy en Geertje Bakker; Oiistaaf Arle^, z. v. Arie Buy» en Leentje Groet; Jan Smit en Anna BurgerllPce Stand. Geboren: 17 Juni. Jllles Jan, zoon van Nells Anthonlus Lagrand en An na Maria Hoebe. Wolmoed Maria, d. van Jo hannes Hansen en Adriana Veerman. 18 Juni. Johannes Antonlus, s. van Jan Kras en Grietje Guyt 19 Juni. Maartje, d. van Jan van Heus den en Guurtje van Essen. Van verschillende tuinders is het grootste gedeelte der aardbeienvelden verwoest, hetgeen oorspronkeiyk nog niet zoo zichtbaar was, op de vrucht komen meerdere vlekken voor, en zelfs de kleinere zyn beschadigd, hetgeen gaat smetten, waardoor rot ontstaat. Eenlge akkers peulen juist plukhaar zyn vrywel geheel vernietigd Groote hoeveelheden sla zyn aan flarden gehageld. De grootste schade komt voor langs de duin streek; en strooken langs kleinen Houtweg en RUksstraatweg. Voor de getroffenen betcekent dit eene ramp. Vereenlging V.V.V. In de heden gehouden bestuursvergadering van V.V.V. is afscheid ge nomen van den edelachtbaren heer P. Schout- sen als eere-voorr.ltter Het bestuur heeft beslo. ten aan de eerstvolgende vergadering voor te stellen Z.Ed. te benoemen tot eere-lld. De nieuwe burgemeester, de edelachtbare heer P. G. J. Peters, welke mede ter vergadering was, werd tot eere-voorzltter benoemd en door voorzitter Poggemann geïnstalleerd. Eenlge vrlendeiyke en harteiyke woorden wer den hierna gewisseld In verband met de benoe ming van den heer J. Th. W. Vermolen (secre taris) tot lid van het Hoofdbestuur. In deze vergadering werd besloten een excur sie uit te schryven voor leden en introducés, om op Donderdag 21 Juli as. de Indische tentoon stelling te Den Haag en Schévenlngen te be zoeken. zoo mocht biyken, dat hiervoor vol doende belangstelling bestaat. De V.V.V.-leden ontvangen hiervan een cir culaire. welke voor belangstellenden verkrygbaar zyn by den V V.V.-secretaris, telef. 116, en by den foto-handel Jac. de Vos. Raadsvergadering. Woensdagavond verga derde de Raad. Voorzitter burgemeester J. J. de Boer. By de Ingekomen stukken een proces-ver- baal van den gemeente-ontvanger, dat op 3 Juni in kas was f 1253.57. By het G.E.B. f 3158.52. Tot onderwyzer aan de O. L. School werd be noemd de heer J. Zwemmer te Haarlem, en tot onderwyzeres mej. U. T. van der Kiel, Amster- Voor betalingen van verschillende groote poë ten, w.o» Gymnastieklokaal der St. Jozefscholen, leenlng GXl-B. en verstrekte bouwcredleten, stel den B. en W. voor om een leenlng te sluiten, groot f68.000.Na verschillende pogingen om deze leenlng geplaatst te krygen Is men er in geslaagd een aanbieding te krygen van De Zaan- landsche Bank tegen ien koers van 95 pet., rente 5 pct., loopende over 33 jaren, waarvan 32 jaar f2000.— aflossing en f4000 In het laatste jaar. Voor vervroegde aflossing 1 pet. Het grootste be swaar had men tegen den koers van 95, doch ondanks men een hoogere rente aanbood, kon men tegen pari geen geld loskrijgen. De raad nam het voorstel van B. en W. aan, daar men bet geld noodlg heeft. Een verordening voor het agentschap der ar beidsbemiddeling werd behandeld en vastgesteld. In de begroetingen 1931 en 1332 werden eenlge wyzlgiiigen aangebracht en opnieuw vastgesteld. In verband met de autobus-taxi-kwestia in deze gemeente kwam in behandeling een ver ordening regelende het verkeer met autobussen en taxi-auto’s. Aan de hand van de oude ver ordening had de kantonrechter den houder der taxi niet vril gesproken, doch ontslagen van rechtsvervolging. De oude verordening za' daar om worden aangevuld met eenlge bepalingen, waardoor het verboden wordt een auto aan te bieden of te stoppen voor het opnemen van rei zigers. Aangenomen. Voetbal. Zondag as. krygt St. Bavo oen combinatie van het 2e en 3e elftal van ARC uit h^FTt tV bezoek’ 00 wedatrUd begint om De Junioren verwachten de 8DO-Junioren. degenen die onwillig zijn dan maar eens een week van steun worden uitgesloten. Wethouder Byi (8.D.) meende, dat men eens een onderzoek moest Instellen by de regeerlng op welke voorwaarde men bydrage van het Ryk kan krygen voor werkverschaffing. Voorzitter achtte dit niet mogeiyk, zonder dat men dan ook aan de ryksregellng Inzake steun- verleenlng werkloozen vervalt. Waarby dan nog komt, dat de belastingen belangryk zullen moe ten worden verhoogd. Wethouder Byi ziet dit ook in. Men moet ech ter den toestand nemen zooals ze Is. Aan de ryksregellng zal over eenlge maanden niet te ontkomen zyn en wanneer we den komenden tyd nu eerst gebruiken om te onderhandelen, dan worden we straks niet voor het feit geplaatst, van een noodgedwongen aanvaarden, zonder meer. De heer Jos. van den Laan (Kath.) vroeg aan den voorzitter, of die meende, dat met het plaat sen van de gemeente In de 3e klasse en 100 op centen, men het zou redden. Persoonlijk zou ik ervoor zyn, aldus de voorzitter, dan bleven we tenminste vry van regeeringsbemoeilng. Wethouder Byi meende echter, dat de werk loozen hier niet mee gebaat zyn en de gemeente er nadeel by beeft. De steun zou men toch moe ten verlagen, wil men rondkomen en wanneer men de ryksregejlng aanvaardt, moet men ook zeker In de 2e klasse met 80 opcenten. Verder verhooglng van de opcenten op de personeel* be lasting. terwyi alle progressie vervalt. Daarte genover staat, dat men dan een bydrage van het Ryk krygt. De heer J. Huygen (kath.) vond de verhou ding In de ryksregellng tusschen georganiseer de en ongeorganiseerde arbeiders niet juist. By aanvaarding van de ryksregellng worden de on georganiseerden er beter van. Dat is zyn groot ste bezwaar tegen aanvaarding van de ryksrege- ling. Het voorstel van wethouder Byi om een onder zoek In te stellen werd hierna aangenomen. De raad moet een eventueel besluit toch nog goed keuren. De voorzitter achtte de vooruitzichten dan ook wel somber. Had men by de invoering van de gemeentefondsbelasting gemeend, dat men, dank zy de hooge ultkeerlng, uit de groot ste zorgen zou verlost zyn, nu Is men nog even ver. Totnogtoe heeft men ’t leed der werkloosheid zooveel mogeiyk kunnen verzachten, doch finan cieel loopt het nu vast. Waarom er naar andere middelen moet worden omgezien. Hierna volgde sluiting. R. K. RUwieldub -St. Werenfridw” De R. K. Renwlelclub hield Donuderdagavond een algemeene vergadering In het vereenlglngsge- bouw ter bespreking van de bedevaart naar Helloo op 3 Juli as. Besloten werd dat de afrit zal plaats heb ben om half zes (o.t.) des morgens by de kerk. Het vertrek uit Alkmaar Is 8.50 uur (at.), waarna naar het genadeoord wordt gegaan', alwaar de H. MIs om 10 uur en het Lof ozn half 3 to. Op voorstel van het atdeeUngsbestuur to door den bond besloten als byzondere In tentie te bidden voor den overleden pastoor van onze parochie. Om de kosten van het Rpofdbestuur te dekken moet door iedere deel nemer 35 cent woeden bygedragen. Alle aan wezigen gaven zich op voor den tocht. Voor zitter spoorde de deelnemers aan. zooveel mo- geiyk propaganda te maken. Op voorstel van den voorzitter werd besloten een propaganda- tocht door de parochie te houden. De verga dering werd daarna onder dank gesloten. Openstelling postkantoor Het hulppost- kantoor alhier, to met ingang van 30 Juni voor den Post- en Telegraafdienst, alsmede voor cel- gesprekken op de volgende uren geopend: 8.30 —11; 14—15; 18—1950. R. K. Voetbal Het programma voor Zon dag is als volgt: KGB. I—V.V.W. I; Woudia 3—V.V.W. 3; Woudia jun. a—V.V.W. jun. a; de jun. b spelen vermoedeiyk nog een thuis wedstrijd. Op de Donderdag JX gehouden raadsvrega- derlng waren 11 leden tegenwoordig. Afwezig de heeren R. P. Keljser, weth. en J. Henkes. Voorzitter burgemeester Oort, secretaris de heer Jonker. Na de opening to aan de orde: ontslag-aan- vrage van R. Kalderhuto als hoofd der school te Zuid-Eierland. Eervol ontslag verleend op nader door B. en W. te bepalen datum. Benoeming hoofd der school te Oudeschlld. Voordracht: 1. 8. W. van Dokkum te Apel doorn; 3. A. A. van Amerongen te Utrecht; 3. D. Stoutjesdyk te Achttlenhoven. Met alge meene stemmen no. 1 benoemd. Idem hoofd der school te Zuld-Elerland. Voordracht: 1. J. de Vries te Nymegen; 3. S. W. van Dokkum; 3. D. Stoutjesdyk. Even eens met algemeene stemmen no. 1 benoemd Wijziging politieverordening. Deze wyzl- gingen zyn noodzakelyk In verband met de nieuwe Drankwet en ds radlo-storingen en worden vastgesteld zooals ze door B. en W zyn voorgesteld. Goedkeuring balans en winst- en verliesreke ning T.EM. De commissie van onderzoek, de heer enDe Graaf. Dogger en Epe. heeft over haar gehouden controle een gunstig rap port uitgebracht en adviseert tot goedkeuring. De heer De Graaf licht dit rapport toe, door mede te deelen dat op de stoommachines, die nu gedeelteiyk buiten werking komen, een extra afschryvtng heeft plaats gehad van f 30.000. Reorganisatie onderwys aan de Zeevaart school. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft voor eenigen tyd bericht, dat met 1 oog op den toestand van t lands financiën, be zuinigd dient te worden op de uitgaven voor de Zeevaartschool. Deze zou bereikbaar zyr\ door opheffing van de afdeellng voor de op-’ leiding van derden stuurman. De stuurlledenafdeellng zou hierdoor komen te vervallen. Deze regeling sluit evenwel In opheffing der betrekkingen van bootsman en leeraar In de Nederlandsche taal De beer Gooyer genoot een salaris van f 1530 en krygt nu zes maanden f 1029 wacht geld. De heer W. Hemsen had een salaris van 624. De leeraar De Vries had 30 lesuren en krygt nu 30 lesuren, waardoor zyn salaris wordt gebracht van 3034 op f 3458. De be zuiniging zal ongeveer 1400 per jaar bedra gen. Ingebruikgeving centrale noodslachtplaats en plaatsing koelcel. B. en W. vragen mach tiging: a. de lokalen der gemeente-noodslacht- plaats en het annex gelegen gemeente-terrein voor T begraven van afval e d. tot wederop zegging onder de door B. en W. noodlg gaacbt wordende voorwaarden ter beschikking van de Plaatsel. Ver. tot verwerking van ult-nood- geslachte dieren te stellen; b. te besluiten, dat door de gemeente by handhaving van de thans bestaande regelingen en tarieven In een even tueel exploltatle-tekort over eenlg jaar aal worden bygedragen en wel tot een maximum van de rente over dat jaar en een aflossing ad Voetbalnieuw». Zondag speelt het tweede elftal een wedstryd tegen D. V. O. II te Me dembllk. Het vertrek op gewone tyd B bepaalt vanaf M. Reus. Junloren-combinatle tegen „de Meeuwen”; vanaf de Beurs. Maandagavond as. inplaats van Donderdag trainen op het terrein zoowel voor de senioren als de junioren. Het groote nut van geregelde training is zeker wel gebleken uit de successen vooral van de junioren der laatste weken. Wy wenschen de spelers een goed succe.I Openstelling postkantoor. De openstelling van het kantoor der posteryen Is als volgt vastgesteld: van 8.3011.30; van 1415.30, en van 1819 uur. Zondags van 9—9.30 uur al. leen voor het afhalen der post. s. te zullen de wedstrijden voor dames en voor het eerst sinds 1928 weer plaats vinden. Van 1928 tot vorig jaar waren de dames en heeren kampioenschappen apert georganiseerd, nu dit jaar de beide groepen zamen zullen kampen, zullen de ongetwyfeld aan belangrykheld winnen, terwyi bovendien het programma ult- gebrelder en aantrekkeiyker is geworden. In totaal zullen 11 onderbonden der K. N. A. U. afgevaardigden naar de hoofdstad zen den, zoowel dames als heeren. Vrywel alle on derbonden hebben daartoe reeds voorwedstry- den gehouden, waarvan de drie best geplaat sten van elk nummer gerechtigd zyn, om aan de wedstrijden om de Nederlandsche kampioen schappen deel te nemen. Het spreekt als van zelf, dat een op dese wy»e georganiseerde strijd om de kampioenstitels Inderdaad de sterkste athleten uit heel ons land tegenover elkaar brengt. speelt te Spanbroek vertrek 1.30 uur n. t. Gustaaf Arie. z. Matheus Hendricus, z. Agatha Hln. Getrouwd: Wilhelmus van Bambeek en Anna Eelman; Jacob Zwleringa en Hendrika Schel- llnger. Overleden: Mart je Daalder. 80 j, wed. van Lambertus Johannes Weydt. Drankwet. Aan den heer F. Beentjes. Oosterstreng, alhier, to ingevolge de Drankwet een verlof B verleend tot verkoop van uit sluitend alcoholvryen drank. Sportclub. Alhier werd met 36 leden sportclub opgericht Het bestuur to samenge steld als volgt: F. J. Damen. voorzitter; A. Ver meer, secretaris en A. Boeterman, penning meester. staan op de huursommen z~~Z bouwland, met dien verstande dat'tn de bydra- gen ad. 10 pCt. voor het verwijderen van ste kels enz., geen wijziging zal worden gebracht Vastgesteld wordt dat de reductie niet zal gelden voor bedragen beneden 15. Er to een bedrag groot f 912.38 mee gemoeid. Hierna werd het voorstel zonder h. stemming aangenomen. Voorstel tot verkoop aan de gemeente Anna Paulowna tegen den pry» van van het ter rein gelegen tusschen het looppad langs de Molenvaart en het yzeren hek vóór de Herv. Kerk en Pastorie. Aangenomen. Benoeming van een Algemeen (waterbouw kundig) Opzichter voor één jaar op proef. Voordracht: 1. T. Talllle, Zierikzee; 2. 8. G. Wallnga, IJlst; 3. J. M. Aarnoudse, ’s-Graven- hage. Hierna werd de vergadering eenigen tyd ge sloten. Na heropening werd met algemeene stemmen benoemd de heer T. Talllle. Benoeming van een commissie voor het na zien der rekening over 1931. Benoemd werden: K. Kaan, J. Nannes en D. Stammes. Opmaken van een aanbeveling voor Heem raad wegens periodieke aftreding van den heer C. Geeriys. Uitgebracht werden 15 stemmen. le candldaat werd C. Geerlijs met algemeene stemmen; 2e candldaat die 13 stemmen kreeg, terwijl de heeren A. v. d. Berg en J. Thysse leder elk één stem verwierven. 3e candldaat A V. d. Berg met 12 stemmen, terwyi de heer O. Bezelman 1 en J. Thysse 2 stemmen kreeg. Vaststelling van het kohier van omslag voor 1932. Het aantal grond bedraagt 4517 H A., 88 A., 61 C.A. Het aantal aangeslagenen 876. Het kohier wordt dus voor 1932 126.501.08. Beslo ten werd de betalingen der lasten tedoenge- schleden in 3 termynen en wel ulteriyk op 23 Juli, 10 September en 29 October. Hierna werd een telefonische felicitatie ont vangen van den griffier van het Waterschap Schouwen vanwege de benoeming van den nieuwen opzichter. Kasgeldleenlng. De mogelykheid bestaat tot het aangaan der leenlng by de Rotterdamsche Bankvereeniging, kantoor Behagen. De rente moet echter 1H pCt. hooger zyn dan het pro- mesae-disconto der Ned. Bank, met een mini mum van 5 pCt. Het reeds eerder genomen be sluit waarby dit disconto 1 pCt. hooger was moet dus vernietigd worden Aldus besloten. Hierna volgde het afscheid van den heer H Dekker als opzichter van den polder. De voorzitter zelde, dat voor wy uit elkander gaan, op hem nog den pljcht rust, om afscheid te nemen van den heer Dekker. De heer Dek ker heeft met ingang van 4 Juli ontslag aan gevraagd en dit op de meest eervolle wyze ver kregen. Spr. dankte den heer Dekker voor het vele nuttige werk en bet nauwkeurig nakomen van zyn plicht gedurende diens langen dienst tijd. Spr. bood den scheidenden heer Dekker ten slotte een enveloppe met Inhoud aan en sprak den wensch uit, dat het den heer Dek ker In alle opzichten voortreffeiyk mag gaan. De heer Dekker dankte ontroerd voor d? uitingen van sympathie en het aangeboden ge- trohmfr 5 pet. op het voor de aanschaffing van een koestal opgenomen kapitaal. Dit punt werd In een uitvoerig prae-advies toegelicht en zonder hoofdeiyke stemming goedgekeurd. Demping sloot te Oudeschlld. Ter kennis van B en W. Is gekomen, dat de Rykswater- staat het oude Duklichaam nabij ’t Buurtje te Oudeschlld gaarne verwyderd zou zien. In ver band daarmede wordt voorgesteld tot demping van de s.g. Schllsloot over te gaan tot een lengte ran 1.80 M. De kosten zijn met gebruik van hUschkarren begroot op f 2300, uitsluitend met gebruik van kruiwagen wordt deze som belangryk hooger; doch B. en W. vragen machtiging, tndlen t Ryk wil subsidleeren, t werk voor werkver ruiming op de laatstgenoemde wijze te doen uitvoeren. Over dit punt wordt gerulmen tyd van ge dachten gewisseld en werd t werkloozenvraag- stuk uitvoerig besproken. De heer J. Bruin pleitte voor ’t Invoeren van een ..Steunregeling’’ waarby ’t Ryk subsidie verleent. Aan B. en W. werd, tenslotte opgedragen, *t werk zoo te doen ultvoéren, als hen, In verband met de werkloosheid 1 meest gewenscht voor komt. Regeling Winkelsluiting. In verband met besprekingen met 't bestuur van de Alg. Mid denstands Ver. wordt voorgesteld de volgende afwykende regeling van de winkelsluitingswet vast te stellen: A. Uitsluitend gedurende den Zomertyd: Op de eerste 5 werkdagen van de week sluiting 9- uur: le. Voor kappers- en barMerwlnketo. 2e. Te den Burg voor de winkels, waarin uit sluitend of in hoofdzaak worden verkocht rook artikelen, brood, koek en banket, chocolade en suikerwerken, fruit en vlsch. 3e. Te den Hoorn, de Koog, de Cocksdorp en in den polder Elerland voor alle winkelzaken. B. Op Zondagen In het tydvak1 Juni15 Sept, van 9 u. vjn. tot 'sav. 9 uur. le. In café's e.d. zullen verkocht mogen wor den rook-artlkelen, prentbriefkaarten, choco lade en verpakte suikerwerken. 2e. Te den Burg en de Koog zullen geopend mogen zijn winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak verkocht worden rookartikelen, foto- artlkelen, brood, koek en banket, chocolade, sulerwerken, fruit en vlsch. 3e. Te de Koog en In- of binnen 25 M. afstand van de staatsduln- en mlentgronden zullen geopend mogen »yn kiosken voor den verkoop en de aflevering van rook-artlkelen. prentbriefkaarten, souvenirs, speelgoederen, badartikelen, fruit, vtoch, cho colade en suikerwerken en alcoholvrye dranken. ’t Voorstel van B. en W wordt na een kleine toevoeging op voorstel v. d. heer Lap. goed gekeurd. Flnancleele Regelingen. Deze betreffen en- Van gemeenten ver- en overschryvlngen, die wordfen goed- Poldervergadering. Donderdagmiddag werd In het Polderhui» een openbare vergadering gehouden van de hoofdingelanden. Afwezig was de heer Nannes. B Na de opening en de notulen was aan de orde punt 2. Mededeellngen. Medegedeeld werd: Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het besluit tot verkoop van enkele perceelen grond aan de Ned. Spoorwegen voor het aan leggen der iyn Anna Paulowna—v. Ewycksluto. Eveneens tot aankoop van een jjerceel sloot toebtóeorende aan den heer 8. Wllms en de vaste geldleenlng groot 99000. Deze leenlng Is ondertusschen geplaatst tegen een rente van 6 pCt. en een koers van uitgifte van 95 pot. Het maken van een betonnen duiker in de Mlddenvllet Is gegund aan L. J. Schouten voor 8345. De laagste Inschryver was J. Pik uit Barslngerhorn, maar om byzondere redenen en het kleine verschil In kosten heeft het dag be stuur net werk aan Schouten gegund. De heer J. C. Geerlings heeft wegens faml- lieomstandlgheden ontslag aan gevraagd als hooldlngeland. Ook een der heeren Walboer— Bezelman zal wegens verwantschap met 1 Oct AA. ontslag moeten aanvragen. De rekening over 1031 to als volgt: Totaal van het Inkomen 537 839 42 Uitgaven 52442925 In Kennemerland worden morgen twee be langwekkende ontmoetingen gespeeld voor de competitie om het kampioenschap der Fede- ratie. Allereerst in Haarlem de stryd tusschen T. Y. B. B. en Mulo. Hier zal hoogstwaarechyniyk worden uitge maakt welk elftal om den kampioenstitel zal mogen kampen tegen Caesar, dat op deze wyze wel een wat goedkoope kans op den titel krygt. F Zooals uit den stand blijkt behoeft T. Y. B. B. slechts gelijk te spelen om zich ..eerste" van de „vier” te kunnen noemen en de positie der Haarlemmers ir zelfs zoo gunstig, dat zy by een nederlaag hun kans nog in eigen hand houden. Wanneer nJ. Mulo er in slaagt om te win nen. dan eindigen de Haarlemmers met even veel punten als de Heimondenaren en zal In een beslissingswedstrijd worden ultgemaakt welke club tegen Caesar zal uitkomen. Onder de gegeven omstandigheden hebben de Haarlemmers dus seker de beste kans. Diefstal. Tegen een slager is een volgtng Ingesteld wegens diefstal ran stempel van den vleeschkeurlngsdlenst. Promotie eerste klams G. V. V.—Boxmeer B. V. O—Best Vooruit De flnancleele Bergen der gemeente Wij vernamen dat B. en W. spoedig zullen komen met een voorstel tot verhooglngder Electricl- teltstarieven. De heer W. Jongejans (8. D.) stelde aan B. en W. de vraag, of het niet mogeiyk zou zyn. dat In de gemeente door de werkloozen arbeid kon worden verricht In den vorm van werkverschaf fing. Hot dempen van slooten, rooien van hoo rnen enz. Het feit dat reeds vele grondwerkers gerulmen tyd zonder werk zyn, maakt hen op den duur ongeschikt voor eenigen arbeid en werkt ook demorallseerend. De voorzitter antwoordde, dat het niet ge- makkeiyk Is om een objecK van werk verschaf ting te vinden voor de massa. Het dempen van de sloot In de Lange Helt en bykomende werken het vorige jaar kostte f 10.000.terwyi er maar 12600.— arbeidsloon In verwerkt was. Op een dergeiyke manier kan men het financieel niet volhouden. De ondervinding, die hy In de byna 40 jaren, dat hy zyn werkkring in dienst der gemeente heeft, Is op het gebied van werkver schaffing echter niet optimistisch. Alles komt veel duurder uit, terwyi er ook nog onwllllgen «yn. Hierop antwoordde de heer Jongejans, dat Trekhondenkeuring. Donderdag 30 Juni heeft te Dlrkshorn de Jaariyksche keuring van trekhonden plaats. J- Baan, afgetreden als bestuurslid ran den polder. Na 40 jaren bestuurslid van het Wa terschap De wyde Wormer te zyn heeft de heer J. Haan Dz. gemeend. zyn gevorderden leeftyd voor zyn functie te moeten bedanken. Met poldermeester Haan verdwijnt iemand uit het bestuurscollege, die met hart en ziel de belangen ran den polder heeft behartigd. By zijn afscheid ontving de heer Haan ran de werklieden van het Waterschap een nslm als bewijs van dankbaarheid voor de pratrira samenwerking tusschen hen en „dm boss- Een ermpathlek Mee Het fanfarecorps de Herleving, sul Zondag ax. van 2 tot 4 uur een concert geven voor de verpleegden In „Avond- Hcht’’ ten genoege van de vele oudjes, die daar hun laatste levensdagen slijten. In Santpoort krygen de roodbroeken bezoek uit Ulft. Deze stryd Is In zooverre nog van be- teekenis, dat hier sal worden uitgemaakt wie laatste zal zyn van de „vier”. wy gelocven, dat Santpoort, dat het seizoen soo goed begon met een overwinning op S. D- O. U. C. sal besluiten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 5