BpURS VAN AMSTERDAM STADSNIEUWS GESLAAGD a 10 41 I De dood aan vliegen, motten, vlooien, enz. door Vriesia Radicaal Insecton-doodende Straal Wisselkoersen JA N.V. JAN DE VRIES „VRIESIA” DINSDAG 28 JUNI Een onderscheiding Van wie is dit poesje? Aanrijding Faillissementen Concert Alcm. Victrix ARR. RECHTBANK ALKMAAR 1 Ingekomen personen PROVINCIAAL NIEUWS Een kranige veteraan Een boom gaat niet op zij Levering opgedragen Hoe zit dat nu? Posterijen Prijzen behaald Carillonbespeling Waagtoren Het Bijlagen tot den Raad DINSDAG 28 JUNI 1932 3i H Et A Urm aar. 25 Juni 1983. Reel TFT FF. 324 ALKMAAR BRANDSTOFFEN? «gVB’l Gem. Bureau voor Sociale Zaken Districts-Arbeidsbeurs Organisatie openbaar lager onderwys (Bijlage Nr. 105) Herziening jaarwedde ad- janct-directrice ziekenhuis (Bylage Nr. 99) Toepassing Winkelslui tingswet (Bijl. no. 101) loof 92 99 J 79J 21 H 11 43 M. KATER «teNTaS i Verordening Gemeentelijke Avondschool voor lager nij verheidsonderwijs (Bijlage Nr. 97) Voorziening in een vacature in de Commissie tot wering van schoolverzuim (Bijlage Nr. 95) Dan van mij zoo’n mooie vulpenhouder bij v. PUTTEN &OORTMEIJER, PAYGLOP Bezuiniging Op uitgaven dienst 1932 (Bijl. Nr. 96) Uitbreiding School voor Buitengewoon Lager On derwys (Bijlage Nr. 98) Toepassing wet tijdelijke korting op de uitkeering van het gemeentefonds (Bylage Nr. 102) Vertrokken personen Meervoudige Strafkamer R-K. Vrouwenbond en het Nationaal Maria-congres Uitslag veilingen ASSENDELFT Een uitstapje houdswerken tot een totaalbedrag van 44,844. i O ge- tot zich proces-verbaal tegen hem b. d. 3. - L. 3* Shell Union OU 79| m en 8 uur n.m. on- Petroleum 1. 2. idlen de PRACTIBCH, ZINDELIJK en ONSCHADELIJK - In bussen van 0-M, 1.35 en 2-M per Ltterbn* de aan de rs i. i 2 3 6 8 aan aan aan aan aan en en en en en aan aan Gistermorgen te ongeveer half 9 is door den heer P. Janvier, wonende te Bergen-op-Zoom, die te veel aandacht wijdde aan een bord van den A. N. W. B.. een lichtzuiltje op den vlucht heuvel bjj de Groote Kerk aangereden. De schade zal onderling worden geregeld. In verband met de opmerkingen van den Mi nister stellen B. en W. voor de winkelsluiting* - verordeningen in overeenstemming daarmede te herzien. Vorige koersen 101 94 91* 7} 94 73 101* 7i 93 74 50 49 57 48.75 46.00 44.124 2.47* •12.60 7.32* 30.50 Vorige koersen 100 101 5 115 25 9. 10. 11. 12. 4. 6 7. b. c. d. e. taboes Kon Olie tarlak ’eudawa Jpntlnental OU bleek, welke 8 1211 62 24 4* 8 1214 63 24 4* 156 1194 86 344 28 10 8* 7 15 14 100 101 7 110 153J 114 82 9 41 26.80 32| 27 11 8 84 23 14 25 344 24 5 De directeur voomoemd., ED. VAN DEN HEÜVEL. J. Worp 8. Abramsz. J. P. J. Wlertsz. houen, A. Spoel. L. Bocherinl. R. Schumann, v Beethoven F Schubert F. Schubert. E Parlow. Mendelssohn Sterbelt. voor zal 91 424 23 14 664 144 90 Suiker 9. V A- - Jav. Cultuur N. L 8 O. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia 3ude Deh Oostkust Senembah Scheepvaart Java Ch. Japan 3oU Amerika Lijn Uto Gem Eigend. Kon. Ned. Stoom b. Scheepvaart- Unie On delat vloei nam, nood De akke: aann staar opzei verot zulk dat 1 gers oordr neme wezig waag 3 dai maar te le de n ge lal de m< Pa of ka SI or dt te kc M en ha A ons be tl lich geti Wot ven ring beh D Gro R„ 1 A *<l zag D blijk die cl tel pche dat mon berg bete Ve kern aden ingsj had Te beve dage van vrijs; Sc laats wel van Volj Kant< den z feestd Dit m W H kwant er nli Kt bal em Be feu nle spe om Eei I ech ben stri Mijnbouw Soeton Mijnbouw Alg. Exploratie.. ndustrieën Jnilever 3alvé Delft Mg. Kunstzijde'.. Van BerkeFs Pat. Nieuwe Philips KOch Accoustlek Ned. Ford 94 94 25 1 4 De bevor Uitge een i was t heer eenig Than K„ oi tot CHEMISCHS VABKIKK De sloot, de ka ook dat z van 1 geraa schril beter weger den 1 De door en K een g opgeh Mr. halte van 1 neme) Pen, 1 veel t 8.934 58.62 9.734 34.45 48.224 35.25 48.57* 45.72* 44.12* 2.47* 12.62* 7.324 2030 nr. nr. nr. nr. nr 924 424 23 15 ‘ïl 90 37 Subbsr Vdam Rubber tandar >11 Batavia Rubber Serbadjadi Btlau V. I. O O Allied tntercontln Rubber Stsstsleentngen 5% Nederland 1919 Nederland 1918 Nederland 1931 5 NederL 1932 N. Ind. 1926 AB Banken Koloniale Bank Indische Benk lert. Handel-MU. Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 8 Steel J. 3 Leather intern Nickel De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat het Postagentschap Houttll op Woensdag 29 Juni »s., wegens bijzondere omstandigheden den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst zijn gesloten. van ..directrice van het ziekenhuis 2600" „ad lunet-directrice van het 2400—3120”. jongens; Jongens; Jongens; jongens; j ingens; te besluiten gedurende het schooljaar 1932/1933 drie klassen te vormen voor het 7e (en 8e) leerjaar, en wel één aan elk der Ge meentescholen nrs. 3, 4 en 6. Londen Parijs1 Brussel Zwitserland Weenen Kopenhager. Stockholm talo New York (cable) tome Praag Madrid DINSDAG, 28. Juni. Vorige '79». koersen 8.95 48.60 9.734 34.45 48.75 50 564 Spoorwegeu Jnlon Pacific Wabash Erie Kansas City South South Railw Gepend van 912 uur. Voor werkgevers van 12 uur en van 25 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Maandag en Donder- da va vond. Voor vrouwelijk personeel afzonder lijke ingang. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan Ingeschreven; 1 autogene-lasscher. 7 bakkers. 13 bankwer kers, 1 betonwerker, 2 bloemisten. 2 boekbin ders. 2 boerenarbeiders. 2 borstelmakers. 1 bouwkundige. 19 chauffeurs. 1 chem. perser, 1 constructlewerker, 5 electriclens. 1 glas in lood- setter, 46 grondwerkers. 2 instrumentmakers. 2 incasseerders, 10 kantoorbedienden, 2 kellners. 3 ketelmakers, 1 kistenmaker, 3 kleermakers. 7 klinkers, 1 koetsier. 1 koperslager. 2 letterzet ters. 8 loodgieters. 3 mach, houtbewerkers. 6 machinisten. 2 machlnezetters,. 4 magazijnbe dienden. 5 metaaldraalers, 1 metaalsliJper, 42 metselaars. 12 meubelmakers, 7 monteurs, 31 op perlieden. 14 pakhuisknechts. 1 papierbewerker. 2 plaatwerkers, 2 radio-monteurs. 3 reizigers, 1 sebeepsbouwer, 3 scheepstimmerlieden, 1 scheepsteekenaar, 6 schilders. 1 schoenmaker, 23 sigarenmakers. 1 sigarensorteerder, 4 smeden. 1 smoutzetter, 1 steenbikker, 3 straatmakers. 1 stuurman groote vaart. 8 stucadoors. 7 stokers, 3 teekenaars, 57 timmerlieden, 1 tandtechnlker. 30 voegers, 1 voorslager. 2 vuurwerskers, 2 wa genmakers. 2 winkelbedienden. 14 ijzerwerken, 175 losse-arbeiders, 40 transportarbeiders. Geplaatst: U werkzoekenden. In de z.g. bezuinigingsnota welke B. en W gisteren den Raad aanboden wordt oa. voorge steld den post voor vernieuwing der bestrating van de Magdalenenstraat in te trekken. Hedenmorgen echter zagen we tot onze niet geringe verbazing dat ons keurcorps stratenfna- kers bezig was deze smalle doch geenszins onbe langrijke straat van een nieuw dek te voorzien We juichen deze hoogst noodzakelijke ver betering van harte doe. maar vragen toch: ha pert er niet iets aan de samenwerking tusscheu de verschillende gemeentediensten? De in de Raadsveradering van 28 April Jl. vastgesteRle winkelsluitingsverordening ontmoet bü den Minister van Economische Zaken en Ar beid eenige bedenkingen. In de eerste plaats acht de Minister het min der gewenscht de afwijkingen van de bepalin gen dar Winkelsluitingswet 1930, S. 460, bedoeld in artikel 9 lid 1 der wet en de ingevolge ar tikel 9 lid 3 aan te wijzen dagen, waarop de bepalingen omtrent sluitingsuur niet zullen gelden, in één verordening te regelen. Tegen regeling dezer, materie in twee verordeningen bestaat onzerzijds geen bezwaar. De Zondagen, waarop volgens den Raad de bepalingen der wet niet van toepassing zullen zijn, zullen dan in de verordening ingevolge artikel 9 lid der wet en de werkdagen, waarop de bepalingen be treffende het sludlngsuur niet zullen gelden, In een afzonderlijke verordening ingevolge ar- tigel 9 Ud 3 der wet moeten worden opgenomen. Sim. Petr. a.s. week. Jan D. Rotterdam, diefstal met braak. Ultspr. zaak. Vonnis bekrachtigd. N. v. d. B. Rotterdam, gedetineerd diefstal' met braak. Uitspraak as. week. Jan KI. Ooathuyzen. Hooger beroepzaak. Vrij gesproken. Willem V. Hoorn, gedetineerd. Diefstal 8 maanden gev. waarvan 4 maanden voorw. Anth. H. Berkhout, als voren. Jan W. Hoorn. Als voren (ged.). Ieder 3 mnd. voorwaardelijk (allen 3 proefjaren). Joh. Tw. K. Haarlem. Hoogerberoepzaak. Von nis bevestigd. derhoud brandweerkazerne 3.210.—vernieu wing Boezemsingel 2.550.vernieiMing Ka- naalkade 1.530.vernieuwing Magdalénenstr. 566.vernieuwing Helderscheweg 4.590. vernieuwing Kennemerpark 880.verstratlng Breedstraat 490en voorts diverse onder- E. K. Vrouwenbond. Om de leden der af- deeling Aszendelft ook vertrouwd te maken met de kunst van weven, heeft men van de N. V. Artsilk. Breda een aanbieding gekregen om gratis hiervoor een cursus te houden. De lessen worden gegeven In drie achtereenvol gende weken. 2 uur per week. Voor de eerste les worden de benoodlgde garens ook geschon ken. terwijl de deelnemende dames verder nog een weefapparaat in bruikleen ontvangen cm thuis te oefenen. De vele mooie resultaten, die op dit gebied kunnen worden bereikt, zullen zeker een aan sporing wezen om zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij het bestuur. Onze plaatsgenoot, de heer P J. Ouwens. leer- aar aan de ambachtschool alhier, behaalde in de vakwedstryden van de Cfentrale Modegids en van de Kieeder-industrie, respectievelijk een zilveren en een bronzen medaille. Bjj den heer P. Verwer, Baanstraat, alhier, is vanavond tusschen 7 en 8 uur een zwarte poes, met witte pootjes en witte borst te verkrijgen, dat in de Oudegracht te Water was geraakt en door voorbijgangers op het droge was gehaald. W. van Hulst, vliegtuigmaker. geen, van Boe zemsingel 63 naar Den Helder; J. H. van der Kamer, z. b.. R. K„ van Heilooerdljk 26 naar Helloo; R. Meijer, huisschilder, G. K.. van Tous- satntstraat 13 naar Opperdoes; A. de Jongh. dienstbode. N. H., van Zocherstraat 3 naar Graft; A. Groothuizen, dienstbode, R. K.. van Van Everdingenstraat 19 naar Amsterdam; Wed. A. Bruin, werkster, R. K.. van Sanders- buurt 10 naar Oudorp; P. A. Looymans, schoen maker, R. K., van Achterstraat 46 naar Tilburg; D. Stam, z. b., N. H.. van Westerweg 127 naar Oudkarspel; H. ter Haar, z. b., N. H., van N. G. Piersonstraat 24 naar Hilversum; J. H. H. Kambeel, banketbakker, geen, van Klnheim- straat 45 naar Wormer; F. F. Wensveen, kleer maker, geen, van Raaks Je 14 naar Apeldoorn; K. M. Gerbens, onderwijzeres, D. G., van Em- mastraat 58 naar Andijk; W. H. Schmidt, tech- niker, D. E., van Stuartstraat 55 naar Witten (Did.); L Igelbrink, buffetjuffrouw, R. K., van Nleuwsloot 55 naar Duitachland; L. Novoeadova, dienstbode. R. K., van Kennemerstraatweg 20 naar Praag (Ca Slov H. Koch, dienstbode, R. K-, van Nassaulaan 41 naar Duitschland; K R. Jopp, huishoudster, D. E., van Laat 43 naar Duitschland; A. Wever, verpleegster, R.- K., van Van Everdingenstraat 18 naar Berk hout; J. J. Kaldenbach en echtgenoote. tim- tnerman, R. K., van Nieuwlanderslngel 14 naar Bergen; A. Kamp, en kinderen, z. b N. H. en G. K., van Westerweg 115 naar Apeldoorn; J. G. Hibman, z. b., geen, van Geesterweg 17 naar Ha?llngen; J. W. Frederlks. chauffeur-mtmteur, R. K., van Oudegracht 172 naar Bergen; H. Stomann, buffetjuffrouw, R. K., van Hekel- straat 14 naar Amsterdam; C. M. Vingerhoed en dochter, R. K., van Dahliastraat 21 naar Ned. Oost-Indlé. radlodistribuUebe- 252 gemeentewet. N. Jullanadorp, Hooger beroep- Gistermiddag had op den hoek Harddraver- laanZuiderstraatweg .en zekere I. het on geluk met zijn vee-auto tegen een boom op te rijden. Het gevolg hiervan was. dat de wagen tamelijk beschadigd werd en een koe, die zich in den wagen bevond, de horens brak. Het bleek, dat de chauffeur dronken was. om welke reden werd opgemaakt. Heden Is uitgekeerd de eenige ultdeelingslijst in het faillissement van K. Stins. brandstoffen handelaar te Broek op Langendijk. uitkeer!nw nihil. Woensdagavond van 910 uur, geeft de heer J. Vincent een zomeravondbespellng op het Carillon van de Waagtoren te Alkmaar. De bespeling wordt door de N. C. R. V. per radio uitgezonden Het programma luidt: Wilhelmus ‘'nieuwe melodie). Valeriusllederen O Nederland let op u saek: Weest nu verblijd; O Heemskerk noyt uw kloecke daet; Die vastlyck op den Heer. In ’t Voorhout; Liedje van den molenaar, Hollands liedje. Hollands vla* Wij willen Holland Menuet, Romance, Sonatine G gr. t. Standchen, Wasserfluth, Tanz auf der Tenne. Ich danke der Herm, Menuet, Hernhutters avondlied. Dat het oriénteeringsvermogen bij postdui ven sterk ontwikkeld kan zijn, bewees dezer dagen een 8-jarige vogel van den heer Th. J. Bulssink te Alkmaar. De laatste 2 jaar had deze vogel aan geen enkele vlucht meer deelgenomen en was daar voor tot Bordeaux afgericht. Met één voorafrichtlng op Lelden, werd het dier Ineens gezet op San Sebastlaan (Spanje), aldaar gelost op Vrijdag 24 Juni 1 uur en zat Maandagmiddag, nagenoeg onvermoeid, weer op zijn hok. Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, welke is ontstaan door de periodieke aftreding van het lid M. J. Lutterot op 18 Februari j.l. be den Burgemeester en Wethouders den Raad ter benoeming voor den tijd van drie jaren. Ingaande 18 Februari 1932, de navolgende aan beveling aan: 1. de heer M J. Lutterot, hoofd Gemeente school no. 4; 2. de heer j. G Hazeloop, hoofd Gemeente school nr. 9. Artikel 2 Van gemeentewege wordt uitgebreid lager onderwijs gegeven aan de U. L. aan meisjes en jongens. Door de Djectle der Wlerlngermeerpolder. is aan Haytema’s Kunstmesthandel alhier, de levering van 900.000 K.G. Slakkenmeel opge dragen. F. Schouten, z. b., R. K., van Haarlemmer meer naar Hoeverkade 8; J. D. Groot, carosse- riebouwer, N. H., van Akersloot naar Station straat 55; P. Blok, visscher, O. C.. van Egmond aan Zee naar 2e Kabelstraat 19; H. Stachowski. dienstbode, R. K., van Schagen naar Noorder- kade 38; P. van* der Werf en echtgenoote, win- kelchef, D. G en N. H., van Sneek naar Zijdam 10; J. van Katwijk, zendeling, H. d. 1. D., van Almelo naar Krelagestraat 8a; C. H. Frank- voort, arbei<Jer, N. S. NJi., van Apeldoorn naar Spoorstraat 81; C. M. de Vries, verpleegster, geen, van Hulzen naar Wilhelminalaan II; G van der Voort, koopman, geen, van Haarlem naar Annastraat 23; M. Veldman, dienstbode. G. K., van Haarlem naar Uitenboschstraat 22; B. van der Wissel, constructiewerker, N. H„ van Heemskerk naar le Kabelstraat 15; Wed J. W. Schalkwijk en zuster, z. b.. E. L., van Bergen naar Verdronken Oord 59; W. Fijtieer en gezin, logementhouder. N. H„ van Schagen naar St. Annastraat 23; H. Schlldei. arbeider. R. K„ van Bergen naar Hoeverweg 11; C. Kossen en kinderen, huishoudster, N. H„ van Bergen naar Hoeverweg 11. aan klase voor het 6e leerjaar, waarna) de school wordt opgeheven. B. te besluiten B. en W. stellen den raad voor: a. hun college te machtigen met ingang van 1 Augustus as. over te gaan tot vorming van een vierde klasse-afdeellng aan de school voor buitengewoon lager onderwijs; b. het aantal leerkrachten aan de onder a genoemde school met Ingang van dien datum met één uit te breiden; c. over te gaan tot het veranderen van het gymnastieklokaal in het gebouw der onder a genoemde school tot klasselokaal en tot aan schaffing van meubilair voor dat lokaal; d. voor de bestrijding van de kosten, voort vloeiende uit het onder ac van dit besluit vermelde, voor 1932 een credlet te verleenen van f 950 ad f 1050, nader te regelen bij sup- pletoire begrooting. Bovendién zal In verband met deze splitsing der winkelsluitingsverordening ook de titel moeten worden gewijzigd en voortaan moeten luiden: Verordening tot afwijkingvan de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460. Voorts kan de Minister van Economische .Za ken en Arbeid zich niet vereenigen met de be paling van artikel 4 sub a der vastgestelde ver ordening. dat een uniforme regeling treft voor de openstelling op Zondag van koek- en ban ketbakkerswinkels. e. d. en het aantal uren van openstelling met twee vermeerdert. Deze bepa ling zal volgens den Minister geschrapt moeten worden. Ook ten aanzien van fruitwinkels vindt de Minister de vastgestelde afwijking van de bepalingen der wet te vergaand. De Minister is evenwel met het oog op het bezoek aan zieken huizen bereid een meer tegemoetkomende hou ding aan te nemen ten aanzien van fruitwin kels. waarvoor zijns inziens eenzelfde regeling kan worden gemaakt, als in de wet ten opzichte van de openstelling op Zondag van koek- en banketbakkerswinkels e.d. is voorgeschreven, maw openstelling gedurende vier achtereenvol gende uren tusschen 9 uur i ter keuze van den winkelier. B. en W. zijn van oordeel, dat dezelfde argu menten, die de Minister aangeeft voor fruit winkels evenzeer gelden voor bloemenwinkels, want naast fruit vormen ook bloemen voor de zieken meestal welkome geschenken. Dezelfde regeling ware derhalve ook voor bloemenwinkels in het leven te roepen. Hiermede wordt tevens eenigermate tegemoet gekomen aan het verzoek d.d. 7 Juni j.l. van C. Bruin, bloemist alhier, wiens adres op 9 Juni jj. door den Raad in handen van B. en W. bericht en raad werd ge steld. Ten aanzien van vischwinkels, waarvoor de Raad openstelling op Zondag bepaalde tot 12 uur 's middags en van 8 uur des namiddags acht de Minister vooralsnog afwijking van de Winkelsluitingswet niet nopdig. Deze opvatting - Redjang Lebong -spruit hieruit vóórt, dat de Minister onbekend zal zijn met het karakter der in dit raadsbesluit genoemde vischwinkels DiP^siJn n.l. winkels, waar voor consumptie gereed zijnde vischwaren worden verkocht als gerookte paling, gebakken vlsch, haring in het zuur, e.d. voornamelijk ten behoeve van bezoekers van bulten. Openstelling van deze winkels tot Zondagmiddag 12 uur, zoo- als de wet voorschrijft en hetgeen de Minister blijkbaar voldoende vindt, heeft noch voor de winkeliers. noch_ voor de consumenten eenlgen Geconstateerd* kan dus worden, dat de Ml- geen vraag is naar bedoelde vischwaren en de verkoop vóór 1 Mei jl. bijna uitsluitend des Zondags in de namiddag- en avonduren ge schiedde. B. en W. zouden den Raad daarom willen voorstellen op Zondag voor vischwinkels een soortgelijke regeling in het leven te roepen, als door den Minister ten aanzien van fruitwin kels in overweging is gegeven. Geconstateerd kan dus wordden. dat de Mi nister van Economische Zaken en Arbeid op het standpunt staat, dat vrijwel geen afwijkln gen van de wet toegelaten worden en dat de weinige afwijkingen, die de Raad op 28 April jj. vaststelde, slechts ten deele voor goedkeu ring vatbaar rijn. Uitslag Veiling, gehouden bij opbod, te Alk maar, op Zaterdag 25 Juni 1932, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden notaris mr. C. J. de Lange, van: De hulsmanswonlng met schuren, erf. wel en bouwland, aan den Laanweg in de Scher- meer, gemeente Zuid- en Noordschermer. teza men groot 11.08.20 H.A., eigendom van en in gebruik bij den heer C. Madder om. De perceelen staan in bod als volgt: perc. fï huls, schuren, erf en weiland, groot 1.25.40 H.A., ƒ5000.—; perc. 2: bouw- en weiland, groot 2 29.20 H.A., 3575.—; perc. 3: bouwland, groot 3.76.80, ƒ5775. perc. 4: ld., groot 2.46dX> H.A.. ƒ3850. perc. 5: ld., groot 1.30.80, 1925. Te zamen 20.125.—. De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 2 Juli 1932. des morgens elf uur, tn het Café „Central”, aan de Nieuwesloot te Alk maar. ,J>e Stationsbuurt”. Het ijverige bestuur der speeltuinvereenlging ,J> Stationsbuurt" heeft voor de kinderen weer eenige gezellige feestjes op het program. Zondag 24 Juli per trein naar Bakkum, 13 Augustus tuinfeest en 3 September vlieger wedstrijd. Den Itylen Februari heeft de Raad om ad vies in handen van B. en W. gesteld een schrij ven van de adjunct-dlrectrice van het zieken huis dd. 15 Februari J.l., houdende het verzoek de tijdeliJke toelage van 500.welke zij se dert de ingebruikneming van het nieuwe zie kenhuis tot 1 Februari j.l. heeft genoten, in haar jaarwedde op te nemen. De betreffende commissie adviseert de jaar wedde van de adjunct-dlrectrice van het zie kenhuis met het bedrag der bovengenoemde tij delijke toelage te verhoogen en het maximum dier jaarwedde derhalve te bepalen op 3100. Hoewel de commissie uitsluitend in aanmer king neemt de salarisregelingen elders en dus de buitengewone tijdsomstandigheden niet In die mate wil laten wegen als B. en W. aan vankelijk hebben gedaan, hebben B. en W geen overwegend bezwaar, zich ook thans alsnog met heUadvies der commissie te vereenigen. Echter zouden zij. in verband met het in de salaris verordening opgenomen stelsel van het toeken nen van periodieke verhoogingen. de Jaarwedde van de adjunct-dlrectrice van het ziekenhuis vastgesteld willen zien op 2400 3120. B. en W. stellen voor vast te stellen de ver ordening tot wijziging der verordening, rege lende de bezoldiging der ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar, waarbij in de eerste alinea van artikel 3 gelezen wordt In de plaats 2400— ziekenhuis Woensdagavond van 810 uur concerteert „Alcmaria Victrix” v/h. .jBted. Muz. Korps”, in den schoonen Muzlektuin. Wie de zeer goede uitvoeringen van dit korps onder de eminente leiding van den heer Jac. Jansen gehoord heeft, zal opgemerkt hebben, dat het korps niet alleen in ledental, doch ook muzikaal vooruit is gegaan, zoodat het luiste ren naar hetgeen zij ten gehoore brengen, een waar genot is. Directeur en leden werken met grooten ijver aan het welslagen der uitvoeringen. Als bijzondere attractie zal op dit concert het Alkm. Dameskoor „Pro Arte” zich laten hooren en zullen zjj voor ons ten gehoore brengen oe 2 bekroonde nummers, welke zij op het Intern. Concours te Amsterdam in de hoogste afdee- ling hebben gezongen. Men vergete dus vooral niet Woensdagavond naar den Muzlektuin te gaan. De entrée is vrij, stoelen en banken dito en heeft U dorst, dan zal de pachter van den tuin u gaarne, van dienst zijn. Het programma luidt als volgt: 1. Einzug der Gladiatoren, marsch. Jul. Fuclk; 2. Lelchte Cavallerie. ouverture, v. Suppé, arr. J. prlf- faux: 3. Zang/door ,JPro Arte”: a. Sanctus. Caplèt, b. Urano Burano. Pressburg; 4. Paarl- vlsschers. fantaisle, G. Bizet, arr. J. Steene- brugen Pauze 5. Lustsplel-Ouverture, Keler Bela: 6. Grand Duo voor Trompet en Bariton. J. Crlstophe; 7, Egyptischer Marsch. Joh. Strauss; 8. Espana-Walzer. E. Waldteufej, B. en W. stellen den Raad voor: A. vaat te stellen de navolgende: Verordening tot vaststelling van het getal der gemeentelijke scholen, waarin gewoon en uitgebreid lager onderwijs wordt gegeven: Artikel 1 Van gemeentewege wordt gewoon lager derwijs gegeven: aan school aan school aan school aan school aan sshool B. en W. stellen den Raad voor met intrek king van zijn besluit van 28 April 1932. no. 3, doch alleen voor wat betreft de korting op oe Jaarwedden van het politiepersoneel der meente Alkmaar, te bepalen: le. dat te rekenen met ingang Van 1 Mei 32 een gemiddelde korting van 3 pet. op de Jaar wedden van het politiepersoneel der gemeente Alkmaar zal worden toegepast, voor zooveel de regeling dier wedden tot de bevoegdheid van den Raad behoort: 2e. dat deze korting een tijdelijke zal zijn en zal gelden tot ulterlijk 1 Mei 1935; 3e. dat op dien datum automatisch het peil der tegenwoordige Jaarwedden zal herleven; 4e. dat de korting zoodanig zal worden toe gepast, dat van elk der jaarwedden de eerste 700.niet zal worden verminderd, doch dat op het overige gedeelte een korting van 4,6 pet. zal worden tagrepast; 5e. dat vaMUfen, die geen vole taak bjj deze gemeente hebben, de jaarwedde voor de bereke ning van de korting met een zoodanig getal zal worden vermenigvuldigd dat voor dat personeel kan worden berekend, welke wedde bij een vol len werktijd zou worden uitgekeerd, op welk bedrag dan een bedrag van f 700.In min dering wordt gebracht; 6e. dat B. en W. worden gemachtigd ter uit voering van dit besluit nadere regelen vast te stellen. Namen van scholen. (Bijlage Nr. 100) Het nieuwe gebouw voor eene openbare school voor gewoon lager onderwijs nabij de Vondelstraat, hetwelk in de plaats komt van het tegenwoordige gebouw voor de Gemeente school nr. 4 aan de Keetkolk, zal nA de as zomervacantie in gebruik worden genomen. Evenals het geval was met de Lindenschool, zouden B. en W. ook aan dit nieuwe school gebouw een naam willen verbinden in plaats van daaraan een nummer te geven. Aangezien het gebouw zich in de nabijheid van de Von delstraat bevindt, zouden B en W. de school „Vondelschool” willen noemen. Zij zouden van deze gelegenheid gebruik willen maken ook de Gemeenteschool nr. 9 een naam te geven n.l. die van ..Rochdaleschool", welke naam reeds veel,voor de school gebruikt wordt. B. en W.» stellen voor dien overeenkomstig te besluiten. Het bestuur van de NederL Vereeniging van Huisvrouwen exposeert op diverse tentoonstel lingen een compleet „model-keuken". Als model poetsmiddel wordt In de keuken gepropageerd het nieuwe poetsgoed „Rogno”, in den handel gebracht door onzen stadgenoot, den heer Haijtema. Artikel 3 Deze verordening treedt in werking op 1 Augustus 1932. Op het m het le lid genoemde tijdstip vervalt de Verordening, vastgesteld bij Raads besluit van 15 Juli 1926 (Gemeenteblad nr. 1029), gewijzigd bij Raadsbesluiten van 28 No vember 1929 en van heden ‘Gemeentebladen Nrs. 1144 en 12) e Overgangsbepaling/ Van gemeentewege wordt bovl meisjes gewoon lager onderwijs schol ör. 7 en wel: gedurende het schooljaar 1932/1933 klassen voor het 4e, 5e en 6e leerjs gedurende het schooljaar 1933/191 klassen voor het 5e en 6e leerjaar] gedurende het schooljaar 1934/11 De tegenwoordige tijdsomstandigheden stel len aan de gemeentelijke schatkist zware elschen. Naarmate de crisis aanhoudt, wordt de waar schijnlijkheid, dal vele inkomsten beneden de begrootingsraming zullen blijven, grooter, ter wijl de kosten van armenzorg en werkloosheids voorziening aanzienlijk hooger zullen zijn dan aanvankelijk redelijkerwijs kon worden ver wacht. Met het oog hierop zal het noodig zijn reeds thans de uitgaven, zoowel van den kapltaal- dienst, als van den gewonen dienst, tot de hoogst noodzakelijke te beperken. Verschlllen- I de maatregelen zullen noodig zijn, waaromtrent i B. ep W den Raad te zijner tijd voorstellen zul len doen. Wat onmlddellljk kan worden bereikt, is uitstel van uitgaven, die volgens de begroo ting 1932 zouden, worden gedaan. In verband hiermede zijn B. en W. voorne mens geen voorstellen In te dienen, betreffende de volgende In de gemeentebegrootlng voor 1932 geraamde posten van den kapitaaldlenst Volgnr. 839. Nieuwe Sandersbrug 25.000. Verbreeding 8t. Annastraatbrug 3.000. Volgnr. «38 Voetpad Schermerweg 5.500.—. Volgnr. 640. Trottoir Nieuwesloot 7.650.As- phalteerlng Koorstraat en Rltsevoort 20.000. Asphalteering Boterstraat 5.215.Volgnr. 647, Verbouw perceel Langestraat 85 3.500— To taal f 69.885.—. De uitgaven op den gewonen dienst wegens extra-onderhoud zouden B. en W. voorshands willen verminderen door schrapping van diverse posten, oa. parketvloer raadzaal 1400.—on- Reeds meermalen Is door middel der pers, iet verzoek gedaan tot oprichting van een ilaatselijk Centrum, waar de verkoop der ver- Khillende kaarten, opgave tot deelneming, het huisvesten der Congressisten en het verschaf ten van verdere Inlichtingen, kan plaats heb ben. De R. K. Krulsverbond heeft zich hier voor gaarne beschikbaar gesteld en de secre taresse, mevr. Kuiper^-Kösters, Laat 221 zal gaarne alle gegevens verstrekken. Geldelijke steun wordt aan hetzelfde adres in ontvangst ffenoxnen. Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar A f 1.— en f 240. Om zoo goedkoop mogelijk te reizen en ver zekerd te zijn van een gereserveerde plaats in die overdrukke dagen, verdient het aanbeve ling zich Z09 spoedig mogelijk op te geven. Met het oog op de beperkte plaatsruimte is het raadzaam de kaarten voor het Marlaspel zoo spoedig mogelijk te bestellen. De Verordening voor de Gemeentelijke Avondschool voor Ambachtslieden, vastgesteld bjj raadsbesluit van 20 Februari 1919 is voor een aanmerkelijk gedeelte niet meer in over eenstemming met den thans bestaanden toe stand. hetzij tengevolge van de In werking tra ding der Njjverheidsonderwijswet en de te harer uitvoering gegeven voorschriften, dan wel door partiëele raadsbesluiten met betrekking enkele onderdeelen Zoo is bijv, de naam niet juist; als commissie van toezicht wordt nog genoemd de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, de duur van den cur sus en de schooltijden zijn inmiddels gewijzigd, de benoeming van personeel is in de wet ge regeld, de voorschriften omtrent lesroosters, leerplan óf in de wet, óf in de te harer uit voering gegeven voorschriften, enz. B. en W hebben daarom eene nieuwe veror dening ontworpen, waarin met het vorenver- melde rekening is gehouden, en zij tevens en kele wenschelljk geachte wijzigingen en aan vullingen hebben opgenomen. In overeenstem ming met de in de wet gemaakte onderschei ding hebben B. en W. in den Utel der verorde ning en in artikel 1 de school aangeduld als een inrichting voor lager nijverheidsonder wijs. In de nieuwe verordening hebben zij een opname van de dagen en uren, waarop onder wijs wordt gegeven, achterwege gelaten Met inachtneming van den totalen tijdsduur opent de redactie van artikel 3 de mogelijkheid om wenschelljk geachte wijzigingen te allen tijde te kunnen aanbrengen. Zoowel de directeur, als de commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonder wijs en de commissie van bijstand voor het' onderwijs kunnen zich met het ontwerp ver eenigen. B. en W. stellen den raad voor vast te stel len de verordening voor de Gemeentelijke Avondschool voor lager nijverheidsonderwijs te Alkmaar. Vandaag maken de jongens van de Nazorg- Arbe.dslnrichtlng een uitstapje naar Amster dam onder leiding van den secretaris der ver- eeniging en van den werkmeester, hiertoe in staat gesteld door een milde gift van een lief dadige geefster. Moi gen en volgende dagen zullen de ver vaardigde artikelen uit de Arbeldslnrichting langs de deur te koop worden aangeboden. Het *s het bestuur der Nazorgvereeniging ter oore gekomen, dat één of meer gewone venters waren aan het publiek aanbieden met de bijvoeging, dat het producten uit de arbelds- inrichting zijn. Het bestuur deelt hierbij mede, dat alle door de jongens vervaardigde artike len van het stempel der inrichting voorzien rijn en dat de jongens steeds een volledige Prijslijst kunnen toonen. In het vervolg, te beginnen met heden, zal Iedere huis aan huis verkoop per advertentie worden bekend gemaakt. meisjes meisjes meisjes meisjes meisjes aan de Lindenschool aan meisjes en jongens; aan de Vondelschool aan meisjes en jon gens; aan de Rochdaleschool voor meisjes en jon gens. Gemeentelijke drijf. Artikel X (Bijlage Nr. 104). B. en W stellen den Raad voor het gemeen telijk radiodlstributiebedriif aan te wijzen als tak van dienst, waarvan behalve de ontvang sten en uitgaven, welke een gevolg zijn van de geldeljjke verhouding tusschen dezen tak van dienst en den algemeenen dienst der ge meente, alleen het geraamde voor- of nadeellg saldo in de begrooting der plaatselijke inkom sten of uitgaven wordt opgenomen. Namen van straten. (Bijlage Nr.1930). In verband met den binnenkort voltooiden straataanleg in het terrein begrensd door den Nieuwlanderslngel. de Vondelstraat. den Mo lentocht en de Bleekerskade is het noodig aan eenige nieuw aangelegde straten namen te ge ven. B. en W. stellen voor; I. aan deze straten de volgende namen te geven: Leeuwertkkade, Schaepmanplein, Ly- ceumstraat. Spleghelstraat, Meeuwenstraat, Korenbloemstraat, Boterbloemstraat. Margrie tenstraat, Pinksterbloemstraat, Constantün Huygensstraat II. in te trekken: a. het Raadsbesluit dd. 13 Februari 1895, nr 18, waarbij aan de straat. met de letter I op de bij dit besluit behoorende teekening aangeduld, is gegeven de naam van Land- straat: b. het Raadsbesluit van 14 Augustus 1901 (biilage nr. 60). voor zoover betreft de Ver lengde Landpiraat, de Eerste en de Tweede Landdwarsstraat.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 9