197e UITKEERING f 68.240 VIJFTIG GULDEN I Wisselkoersen VERZOEK N.V. Adverteerders JAN DE VRIES „VRIESIA” VERBAND- EN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN WARMENHUIZEN Uitkeering van Openbare zitting van 27 Juni Acht en Zestigduizend tweehonderd en veertig gulden DE DIRECTIE. ENKHU1ZEN Dat liep nog goed af HOOGKARSPEL WIERINGEN VRAGENBUS HOORN PROVINCIAAL NIEUWS ZWAAGDIJK Alweer ARR. RECHTBANK ALKMAAR Meervoudige Strafkamer van KROMMENIE INGEZONDEN TEXEL *T ZAND ■Een jeugdige dierenbeul VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR Thans hebben wij voor een gezamenlijk bedrag van De rUksveldwachter stond op de wip De zure haring liefhebber verschijnt weer ten tooneele Tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld De clandestiene distributiegenieter BERGEN Een biljartkeu als tuchtmiddel Een vernielzuchtig duo een Hoornsche ladelichter op de „bühne” Bü het wegen werd de gewogene te licht bevonden Onwillige broeikaatbezoekerg aan den Heer J. RUSTMAN te Hillegom, wegens een hem overkomen ongeval. Aangifte moet, op straffe van verlies van alle rechten, geschieden uiterlyk driemaal vier en twintig uren na het ongevaL Een openhartige erkentenis Opnieuw een duinzandslikker Geen steunpilaar van de politie De omstandigheden vormen ge- woonlyk denKoning der Schepping Nog een Duitsche afgevaardigde uitgekeerd aan onze verzekerde abonné’ WOENSDAG 29 JUNI pop. te nog 15 dagerr.- onderwerpen N. Julianadorp, Hooger beroep- DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEla DE DIRECTIE J droeen. A - aan Alle goede voornemens ten r. reclassant Gerrit G. te Hoorn’ treurig gevolg, dat ook ten uitvoerlegging de voorwaardelijke straf werd overwogen. Tot tenuitvoerlegging werd besloten. Personalia. Mej. A. E. Slot, alhier, slaagde te Den Haag voor het esperanto-examen B. De 31-jarige arbeider Pieter de K. te Koedijk woonachtig was zoo vrijpostig geweest zich van radiogenot te voorzien, zonder dat hem dat een cent kostte, waardoor de directeur P. Kok werd benadeeld. Genoemde heer de K. stond alsnu terecht wegens diefstal van electrische energie. De heer Kok eischte bovendien een schadever goeding van 20. Aangezien echter de leiding was aangelegd door expediteur J. J. Koop gaf de Politierechter het advies, die rekening bjj gemelden heer Koop in te dienen. De Officier vorderde 7 boete of 7 dagen. Vonnis 5 boete of 5 dagen. Collecte. De dezer dagen vanwege de Ver- eeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoe vende blinden te Amsterdam, alhier gehouden collecte, heeft opgebracht 95. RotkreapeL Onder een 50-tal in een wei land aan den Groeneweg alhier loopende scha pen van den veehouder J. J. is bij een tweetal schapen rotkreupel geconstateerd. Steun aan de veehouders Door den ge meenteontvanger alhier is aan 37 veehouders een totaalbedrag uitgekeerd van 1228,50 in verband met den steun aan de melkveehouders. Kiezing Hoofd-ingeland. Bjj de Zaterdag te Cocksdorp gehouden stemming ter verkiezing van een hoofd-ingeland van den polder Eljer- land op Texel, werd met algemeene stemmen herkozen de heer O. Witte Pz_, die periodiek aftredend was. Motor-ongeluk. Gisteren had aan de Stol pen een ernstig motor-ongeluk plaats. Een heer kwam met zijn meisje langs het kanaal aan rijden. Even voorbij Stolpenvlotbrug sprong een band. Het meisje sloeg hierdoor van den motor en bleef met bloedend hoofd liggen. Onmiddel- Hjk werd getracht geneeskundige hulp te krij gen, hetgeen echter niet gelukte. De dame is daarna per rijtuig naar de woning van den heer Doom vervoerd. Benoeming hoofd der school In verband met de nlet-aannemlng van de benoeming tot hoofd der O. L. School te Oosterland door den heer Leenders. is het gemeentebestuur thans overgegaan tot het doen van een herhaalde op roeping van sollicitanten. Schoolbouw De bouw der O. L. School te Den Oever is thans gegund aan de laagste in schrijvers, Gebrs. Boersen alhier. bloedend verwond. Een paar ooggetuigen, de heeren C. en N. Lute uit Castricum ergerden zich ten zeerste aan dit optreden. De wagen was niet voort te krijgen en moest eerst wor den afgeladen. Gevorderd werd ƒ30 boete of 30 dagen. Uitspraak conform vordering. Hoogachtend. P. KOSTELIJK Pz. Heer-Hugowaard. 23 Juni 1932. 5 Marktvereen. „De Eendracht". Maandag heerschte aan onze veiling een ongekende druk te. Door 60 schuiten werden pl.m. 2100 balen aardappelen aangevoerd. Naar wjj vernamen zfjn veel nieuwe leden toegetreden, wel een bewijs dat onze veiling niet voor naburige markten heeft onder te doen. TELEFOON 324 ALKMAAR Personalia. De heer P. Walig, alhier, slaag de te Den Haag voor het esperanto-examen B. Enkhulzen .o. DINSDAG, 28 Juni. Vorige koersen 8.95 48.60 9.73* 34.45 48.75 8.93* 58.62 9.73* 34.45 48.22* 35.25 48.57* 45.72* 44.12 2.47 12.62 '7.32 20.50 48.75 46.00 44.12* 2.47* 12.60 7.32* 30.50 De niet verschenen heer Joh. D. had op 17 Mei te Venhuizen In het café van Schipper den medebezoeker Cornells V. een slag op zijn kaak toegediend met het dikke eind van een biljartkeu. De ruzie ontstond bij het opbieden met glazen bier ten einde het speelrecht op het biljart te bemachtigen. De heer Officier fulmi neerde duchtig over die „beroerde boereker- mlssen", die zooveel last opleverden en vorderde 25 boete of 25 dagen. Vonnis conform. Een tweetal, vermoedelijk ruw aangelegde su vechtlustige ingezetenen van Den Helder, Joh. Jac. W. en Cornells v. H.. hadden zich op Zon dag 15 Mei vermaakt met In het café van den heer Simon Koning aan de Bassingraoht een aantal glasruiten te vernielen, zoodat een schade van 60 werd aangericht. De heeren verkeerden sterk onder den invloed en handel den uit wraakzucht, omdat de heer Koning hen niet in zijn inrichting wilde toelaten. Deze ver standige maatregel kon helaas niet verhinde ren. dat de heer Koning een belangrijke en tot dusver niet vergoede schade werd toegebracht. Elsch tegen ieder 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform. Onder de interessante nummers der straf rechterlijke matlnée van de vorige week kon ook worden gerekend het optreden van het echt paar Joh. B., exploiteerende een café te Uit geest, welke echtelieden leder voor zich op 11 Mei den heer David S teips tra, ambtenaar der directe belastingen, hadden beleedlgd. Volgens de uitlating van mej. Doortje B. zou de heer Van Es de te Uitgeest gestationneerde rUksveldwachter, het echtpaar hebben geadvi seerd, maar liever niet ter terechtzitting te ver schijnen en deze mededeeüng wekte in zoo hooge mate de belangstelling van den Politie rechter, dat hjj schorsing der zaak tot heden en oproeping van den heer Van Es gelastte. Deze verklaarde thans geen advies dienaan gaande te hebben verstrekt. Juffr. B had te kennen gegeven, dat zjj zoo verschrikkelijk zenuwachtig was en toen had de rijksveldwach- ter gezegd dat zij, Indien zjj liever niet persoon lijk verscheen, zü dan maar een brief aan den Officier moest schrijven, om haar afwezigheid te verklaren. Hoewel mej. B. haar beschuldigingen vol hield. had de Officier geen motief om aan de verklaringen van den getuige te twijfelen en voorts verzachtende omstandigheden in aan merking nemend werd gerequlreerd tegen leder ƒ5 boete c« 5 dagen. Uitspraak ƒ3 boete of 3 dagen voor leder der echtgenooten. warme water, van 200 gram aluin In 15 liter water. Druk de overtollige vloeistof een beetje uit en laat goed Benoeming. Als opvolger van den heer D. Koedooder is tot kassier van de St. Laurentius- spaarbank benoemd de heer M. Ruyter. Zeegrasmaaien Met ingang van 27 Juni is het seizoen voor zeegrasmaaien geopend. Dit Jaar zal echter op de Zaterdagen niet mogen worden gemaaid. De heeren Cornells T. te Bergen en Hendr. P., machinist te Amsterdam, die zich op 1 Mei be vonden in de broeikast staande op het erf van den heer H. de Jong, tuinman en bloemist te Bergen en zich alstqen niet verwijderden op de herhaalde vordering van den eigenaar of recht hebbende. stonden heden terecht ter zake huis vredebreuk. De heer Cornells T. verklaarde da' hU kwam om 45 oude schuld te innen. Voorts gaven beide verdachten te kennen, zich on- mlddellljk te hebben verwijderd, doch de heer De Jongh had hen met behulp van een tuin slang van het erf weggespoten. Eisch 10 boete of 10 dagen tegen leder der comparanten. Uit spraak ieder ƒ5 boete of 5 dagen. Zangconcours. Op het gehouden zangcon- cours uitgaande van den Noord-Holl. Zangers- bond. dat Zondag JJ. plaats vond te IJmulden. wist de zangvereenlging „Varia” in de 2e af deeling een Isten prijs te behalen met 331 pun ten. Als verplicht nummer moest worden ge zongen „Vrede” (van Olivier Koop), als vrij nummer was gekozen „Droomekind” (van Weens). Voor den directeur dezer vereenlying, den heer Jn. Vlam en voor de leden een mooi succes. Overzicht „C.V.V.” van 21 t.m. 25 Juni 1932. Gaan we de bestede prijzen van thans na en vergelijken we deze met die van het vorige jaar om dezen tijd, dan komt men tot de conclusie dat de Schotsche muizen verleden jaar minstens f2.50 per 100 K.G. duurder waren dan thans. In deze eerste vellingweek van dit seizoen zijn de gewone Schotsche muizen verkocht voor f 4.40 A f 6.70 per 100 K.G. Medio dezer week waren de prijzen iets lager dan op het einde van de week. De drielingen Schotsche muizen werden verkocht voor f 2.40 a f 4.90 en de grove Schot sche muizen van f 2.70 tot f 4.40 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week «7.700 K.G. aardappelen. Beleefd verzoeken U de medewerking van onze HU. Adverteerders inzake net vroegtijdig toezenden van de voor de Zaterdag-nummers bestemde adver- tentiën. WU zullen het zeer op prijs stellen indien wij de annonces, be stemd voor Zaterdag, reeds Donder dags of uiterlljk Vrljdagsmprgens ont vangen. Door het vroegtijdig Inzenden van ad- vertentiën kunnen w’_' ook aan de «it- voering, dus aan bet zetten van de ad- sdverentte. meer aandacht schenken, netgeen vanzelfsprekend de reclame- waarde van de annonce ten goede somt Mede in Uw eigen belang vertrouwen wjj op Uwe medewerking inzake een en ander te mogen rekenen, waarvoor bjj voorbaat onzen dank. Onze Speciale Afdeeling levert U Verbandtrommels in alle mogelüke modellen en afmetingen. Ook volgens de voor schriften van de Arbelds-Inspectie. Verbandtrommels voor groote en kleine Bouwwerken. Scholen, Fabrieken, Inrichtingen. Werkplaatsen, Huishouding, Automobiel, Autobussen, enz. Bijvulling van verbandtrommels geschiedt bü ons correct, goedkoop en zeer spoedig. Alle verband-artikelen en instrumenten ook los verkrijgbaar naar gewenschte hoeveelheid en soort. De goede stad Hoorn is tamelijk ruim voor den van ladelichters en dergelüke sportslieden Heden moest al wederom een dergelijke zaak in behandeling worden genomen en wel tegen zekeren heer Jan Hendrik Str., thans zonder bekende woon- of verblüfplaats en niet per soonlijk aanwezig. Deze langvingerige snaak bad in het eerste kwartaal van dit boekjaar uit den winkel van den heer Doorn eenlge malen sigaren ontvreemd en voorts uit de toonbank lade van den heer Mak, groentenhandelaar in de Gravestraat, eenlge kwartjes zich weder- rechtelük toegeëigend. In deze zaak werd ook als getuige gehoord de bekende Willem V„ die zich wegens dergelijke diefstallen in arrest be vond. Hjj was bü dien gezegenden greep in de toonbanklade tegenwoordig als „stille vennoot”. Gevorderd werd alsnu 25 boete of 25 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch. Gevonden en verforen voorwerpen. Gevon den: een portemonnale met rozenkrans, een kin- derschepje. een belastingplaatje, een horloge, een haarkam, een jradvindersmes. een dames- broche met steentje, twee sleuteltjes aan een touwtje, een mantelceintuur, een olietrechter, een portemonnale met eenig geld, een jonge tewarte hond, een damesjportemonnaie met eenig geld, een gouden damesring. een zakmesje, een halsketting met steenen, een belastingplaatje. een glassnijder, een zwarte damesportemonnaie, een bruine portemonnale, een horlogearmband, een duimstok,, een belastingplaatje. een rugzak met bal, een fototoestel een duimstok, een fiets slot, een koperen autodop, een portemonnale met eenig geld. 2 koperen gewichten, een kin- derschoentje, een ceintuur, een heerenhorloge, een Lipssleutel, een bontje, een Llpsslot, een kinderjasje, een bril met doublé montuur, een gouden dameshorloge, een boodschappentasch, een damesparaplule, een damesportemonnaie. Verloren: Een zilveren broche met diaman tjes, een groote bal. regenpijpen, een geelbruin mutsje, een vulpotlood, een paar witte leghom- kippen. een halsketting, een wit babyjasje, een zwart statief, een bruine jongensregenjas, een zilveren beursje met 1.een damestaschje met inhoud, een paar witte klnderschoetjes, een ceintuur, twee broches van geslagen zilver met steen, een bruin koffertje met inhoud, een klein nikkelen heerenhorloge, een zilveren ro zenkrans, een gouden broches, een fototoestel, een armband, een blauwe alpinemuts, een be- Istingplaatje, een kort manteltje, een klndertrul, genomen inzake aanschaffing van welk tabri- caat de rawolie-motoren zouden zijn. Hiervoor waren vüf verschillende aanbiedin gen. Waarom ik mü niet eerder met Gedeputeer de Staten omtrent deze aangelegenheid in ver binding heb gesteld, vindt zün oorzaak in de groote haast, waarmede de inbedrijf stelling van de nieuwe bemalingsinstallatie zou moeten plaats hebben. Een der twee aanwezige stoomketels zal per 15 November aa. bulten bedrüf moeten worden gesteld, dit naar aanleiding van het laatst in gekomen rapport van den inspecteur op het Rüksstoomwezen. terwijl ketel no. 2 Mei 1933 eveneens een grondige reparatie zal moeten ondergaan. Met ketelreparatlën gaan groote sommen gepaard, evenmin kan'voor een vol doende bemalingsreserve één ketel gemist worden en achtte ik mü niet verantwoordelük tegenover de ingelanden van onzen polder, een opschorting van een goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten te bevorderen. Bü er varing Is bekend, dat beslissingen lang kunnen uitblijven. Uit goede bron weet Ik, dat bezwaren tegen de laatste beslissing van Hoofd-Ingelanden- vergadering, bü Gedeputeerde Staten aan hangig zün gemaakt, waardoor de weg gebaand is. Ik zal uit zuiver utiiiteiteoverwegingen trachten Gedeputeerde Staten te winnen voor een beslissing ten gunste van een electrische bemaling, waarvoor het rapport van prof. Thlerens mü uitstekende diensten kan bewij zen. U. mijnheer de Redacteur, nogmaals dan kend, een klnderrokje, een zeemleederen pop, een zwart fluweel dam es jas je. etn broche, een groen wollen kindermuts, een gouden speld met 4 blauwe steentjes en 4 pareltjes, een portemon- naie met 8.een grijze ceintuur met bruine gesp, een bouden heerenhorloge, een bril met goud montuur en huisje. Op 14 Juli 1931 liep biet met den gepaspor- teerden militair B. v. B. te Egmond aan Zee heelemaal mis en werd, behalve overtreding van het ventverbod, ook nog proces-verbaal opge maakt ter zake wederspannlgheid. Deze laatste aangelegenheid werd tweemaal onder de aan dacht van den Politierechter gebracht, doch tot een resultaat kwam het niet, omdat mr. Ledeboer zich zekerheid wilde verschaffen of het recalcitrante optreden van den ver dachte soms ontsproot uit zün gestoord zenuw gestel, reden waarom de Politierechter den heer Wiggers een onderzoek opdroeg en de verdere behandeling uitstelde tot heden. Geadviseerd werd alsnu een voorwaardelijke straf, doch nie mand wist eigenlük waar hfj nu zit. Niettemin werd gevorderd een voorw. gevangenisstraf met een proeftüd van 2 jaar. Conform besloten. De 18-Jarige voerman Godfried M. uit Velzen stond terecht omdat hü op 27 April JJ. te Egmond-binnen een tweetal aangespannen paarden voor een met een aantal vaten petro leum bevracht voertuig op ergerlüke wijze met de stuurleidaels. waaraan een stuk ü^ér en een ■tuk hout deze dieren had mishandeld en 27-jarige Castricummer met name ft. Petr. B„ had In een malle bul te Alkmaar »p 26 Dec. "31 bü den winkelier in ververschlngs- irtlkelen Jb. Tol eaa flesch met. gemarineerde laring ingepikt, den inhoud Ingeslikt en dit ture misdrijf op 11 April voor den Politierech ter moeten bezuren. Hü verkreeg alstoen ult- itel van executie, teneinde den heer Wiggers telegenheid te geven dat eenigszins loszinnige jonge mensch eens grondig te bestudeeren. Het resultaat van die studie werd dan heden den Politierechter medegedeeld. De verdachte, niet aanwezig, had vermoedelük zün -aangelegen heden met vertrouwen in des rechters handen gelegd. Ongelukkig werd echter deze absentie als een bewijs van onverschilligheid aangemerkt. De informatiën waren echter beneden A P en de Officier, afkeerig van verdere consideratie, rorderde 2 maanden onvoorwaardelijk. Uitspraak conform eiach. Sim. Petr. aa. week. Jan D. Rotterdam, diefstal met braak. Ultapr. zaak. VonrJc tiïrcichtlgd. N. v. d. B. Rotterdam, gedetineerd diefstal met braak. Uitspraak as. week. Jan. KI. Oosthuizen. Hooger beroepszaak Vrijgesproken. Willem V. Hoorn, gedetineerd. Diefstal 6 maanden gev. waarvan 4 maanden voorw. Anth. H. Berkhout, als vozen. Jan W. Hoorn. Als voren (ged.). Ieder 3 mnd. voorwaardelijk (allen 3 proefjaren). Joh. TW. K. Haarlem. Hoogerberoepzaak. Von nis bevestigd. De smid-bankwerker Joh. Hendr. B. te Den Helder had op 30 April in drift zekeren heer M. van Berkum een stomp in het gelaat toe gebracht. De schoenmaker M. v. B. had echter, volgens den heden terechtstaanden smid, dezen vooraf gedreigd. De schoenmaker gaf een uit voerig verslag omtrent de aanleiding van het conflict. Requisitoir 15 boete of Uitspraak conform. De ingezetene van Castricum. Theodoras L. had zich door tusschenkomst van zün knecht Theodoras B. een wagen zand wederrechte lijk toegeëigend. Deze knecht was door den jachtopziener Lieftlng aangehouden, maar de baas draalde er voor op. Echter ten onrechte, omdat niet de baas, maar de knecht de schul dige was. Vrijspraak volgde na daartoe strek kend requisitoir van den Officier. Sluiting Moedercarsos. Dezer dagén had de sluiting plaats van den Moedercursus. Aan wezig waren hierbij 85 deelneemsters. Vervol gens merkten wjj op den Geestelijken adviseur van den Bond v. Groote gezinnen, dr. Van Hesteren en het bestuur van den Bond van Groote gezinnen. Nadat door zuster Van Rooy uit Haarlem eerst nog een korte laatste les was gegeven, nam de kajielaan het woord en behandelde in het kort de volgende punten: 1. Wat is het huwelijk; 2e. over de voorberei ding van een waardig en goed huwelük; 3e. over de plichten der gehuwden; 4e. huwelijks liefde en huwelükstrouw5e. over de plichten jegens de kinderen; 6e. over het schoone ge bruik van de kerkzang en ten laatste over de opvoeding der kinderen. Vervolgens sprak dr. Van Hesteren een kort woordje. Spreker ging na boe het bestuur van den Bond op initiatief van zuster Van Rooy en met medewerking van mej. Nannes tot het houden van dezen Moedercursus zün gekomen. Geconstateerd werd hoe gezellig en leerrijk de deelneemsters de lessen van zuster Van Rooy hebben gevonden en hoe allen deze lessen zoo veel mogelljk hebben gevolgd Spreker uitte zün dank hiervoor aan zuster Van Rooy. De dokter overhandigde hierbij een gesloten couvert met inhoud, hetwelk door zuster Van Rooy dank baar werd aanvaard Van deze gelegenheid nam dr. Van Hesteren gebruik om het schoone doel van de Ver. Onderlinge hulp bü ziekte te be pleiten. Vervolgens raadde spreker een ieder aan. zooveel mogelijk de tentoonstelling te bezoeken voor Moeder en Kind te Amsterdam. Albertus Anth. D., een 23-jarige viascher te Egmond aan Zee, evenals zoo vele dorpsge noten. een ij vervol vierder van het unieke ker- mls-pinksterfeest had op 15 Mei op het Pomp- plein de handelingen der politiemacht, be staande uit den gem.-veldwachter Ten Bruggen- cate en den rUksveldwachter Rood belangrijk be lemmerd. toen zü den in beschonken toestand verkeerenden Hubert S. wilden inrekenen. Hü stond nu terecht wegens wederspannlgheid. De Officier pakte flink uit over die „lamlendige slampampers” en vorderde 25 boete of 25 dagen. Vonnis overeenkomstig elsch. Sluiting. spijt, was het den n, voorheen inge zetene van Alkmaar, helaas niet gelukt, zjjn driejarigen proeftüd met succes te beëindigen Een verboden biertje en toen nog wat ruzie mer een Hoornschen polltie-agent waren oorzaken van een nieuwe veroordeeling en hadden het van De correspondent, die ons bovenbedoeld be richt toezond, schrijft ons dienaangaande het volgende De heer Kostelük doet bet voorkomen alsof wü den goeden naam yan den Dükgraaf te na kwamen. Diens goede naam komt o.l. niet in het gedrang door in beroep gaan of in gezelschap van den heer Kostelük een stap doen bü Ged. Staten. Bovenbedoeld bericht ontvingen wü uit od. zeer goede en betrouwbare bron, maar nu de heer Kostelük verklaart het was niet waar (het wordt nu toch gedeeltelijk waar, want zegt de heer Kostelük. „thans zal ik een be roep doen op Ged. Staten voor de Electrische bemaling”), dan nemen wü dat gaarne voor waarheid aan. Duimzuigerü is dan toch heel wat anders Daarvan zouden we (jen heer Kostelük wel andere staaltjes kunnen vertellen! Wat de heer Kostelük verder schrijft is niets dan reclame voor het P E N. en over zün persoonhjke houding In de Poldervergadertn- gen. Dat kan wat worden, als de heer Kostelük daarvoor steeds plaatsruimte komt vragen. Het gaat langs ons nieuwsbericht heen en daarom basta. Winkelsluiting Het bestuur der mldden- standsvereeniging heeft zich thans met *n ad*« tot den gemeenteraad gewend Inzake da winkel sluiting. Er wordt verzocht te bevorderen, dat bet sluitingsuur gedurende den zomertüd op de eerste vüf werkdagen zal zün om negen uur. Verder wordt in verband met het vreemdelin genverkeer voor den Zondag gevraagd om vrij heid van verkoop van rook- en fotoartikelen, brood, koek, banket- en suikerwerken, fruit, visch, prentbriefkaarten, takak. sigaren, siga retten en alcoholvrije dranken, alles voor Zondagen tusschen 1 Juni en 15 September. De 46-jarige heer Corn. R. winkelier tergen, kon niet worden Ingedeeld bü de goede n getrouwe dienstknechten, die over weinig «trouw waren en daarom over véél werden ge teld. Als bode toch van een verplegingsfonds aad hü de geïnde eontributiën met zün huis- houdkas „Ineen doen vloeien”, welke flnancleele cocktail hem echter bü de analyseering in groote moellükheden en aanraking met den Politierechter bracht. Op 18 April stond hü dan terecht als ver dacht van verduistering van 803.70 en werd In deze zaak een reclasseeringsonderzoek ge last. Heden had de voortzetting der behande ling plaats. De rcclasseeringskanzen bleken dubieus en de heer Officier maakte van zün hart geen smoorkuil en openbaarde, dat hü den man voor geen cent vertrouwde, welke opinie tot een ongunstig effect leidde in den vorm van een elsch tot veroordeeling tot 5 maanden ge vangenisstraf. Ondanks deze ongunstige vinger- wüzlng wilde de Politierechter den delinquent nog een laatste kans geven en veroordeelde hem tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelük met 3 proefjaren en op te leggen strenge bü- zondere voorwaarden. -7 '*-1' o'; .'■’T 'r'~ Mej. Adriana Jacob B„ huisvrouw van den heer Harm W had rekenschap af te leggen betreffende eenlge aan het adres van mej. Johanna Catharina Musters, gehuwd met zeke ren heer F. J. Huügens gelanceerde scheld woorden. De verdachte, geboren te Düsseldorf, be weerde ook door de familie H. hevig te zün ge griefd. Gevorderd werd 1 boete of 1 dag. De Politierechter sloot zich aan bü die appreciatie en ging zelfs nog verder door slechts 0.50 boete of 1 dag op te leggen. Hooggeachte Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende opname van onderstaande regelen in uw blad, waar voor bü voorbaat dank. Van bevriende züde werd Ik In kennis ge steld met het bericht uit Heer-Hugowaard, voorkomende in uw courant van Woensdag 22 Juni J.I.. waarin de nieuwe bemaling voor onzen polder besproken werd. Een rectificatie van dit bericht voor den goeden naam van onzen dükgraaf, den heer Van Slooten, acht ik in dezen noodzakeiük. De veronderstelling, dat door den dükgraaf in overleg met ondergeteekende beroep op de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zoude zün gedaan over deze kwestie, is onjuist. Nu mü bekend is, dat de heer C. Poland m. een beroep zal doen op Gedeputeerde Staten voor onthouding hunner goedkeuring op het foenlngsbesluit voor de stichting van een nieu we bemalingsinstallatie met Werkspoormoto- ren, zal ondergeteekende Gedeputeerde Staten eveneens in kennis stellen met het eerste vol ledige rapport van prof. Thlerens. adviseur, dat door de zeer voordeellge aanbieding van het P.E.N. gunstiger en goedkooper voor elec trische bemaling uitkwam, dan een der ruw olie aanbiedingen. De bükomstige voordeelen voor een electri sche bemaling als vlugge eenvoudige Inbedrüf- stelling, grooter bedrüfszekerheld, totale af wezigheid van geraas, lichtere fundeeringswer- ken enz. nog bulten beschouwing latende. Dat Ik mü in de laatstgehouden vergadering van Hoofd-Ingelanden heb aangesloten en nogmaals heb geschaard achter pet rapport van prof. Thlerens, wiens naam een waarborg is voor de juiste opstelling eener rentablllteits- rekenlng, is niet een rede van louter sympa thie, doch eerder een gedwongen beslissing. Immen het ging niet meer tusschen electrische Londen Berlün Parüs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Jslo Sew York (cable) tome Praag Madrid Boerenleenbank In het eerste halfjaar 1932 werd aan spaargelden ingelegd 22,125,22 en terugbetaald 28.500,22. Aan voorschotten werd verleqnd een bedrag van 23,956,65 en tcrugbetaald 20,692,68. Op loopende rekening werd verstrekt 4^74^7 en terugbetaaM 4,716,76. Katholieke Kring Het bestuur van den „Katholieken Kring” had gisterenavond een vergadering belegd In het Gezellenhuls. Deze vergadering was echter zeer slecht bezocht. ,De voorzitter, de heer P. J. J. Nuüens, het af- géloopen seizoen besprekend, kon niet nalaten te zeggen, dat dit vol succes was geweest, al zal wellicht een of andere avond niet naar ieders smaak zijn geweest. Ondanks de heerschende depressie heeft de Kring toch weer nieuwe plannen beraamd voor het komende seizoen. De samenwerking met de tooneel- en zang vereenlging was in het afgeloopen seizoen uit stekend. Het ledental bedroeg vorig jaar 526 De ont vangsten bedragen 1234.56 en uitgaven 1209 47. Met het saldo van vorig jaar is er een batig saldo in kas van 78.65. De aftreden de bestuursleden werden herkozen. Dan werd het programma voor het komend seizoen besproken. De eerste avond zal nog worden overgelaten aan het bestuur. Op 23 Nov. 1932 zal pater H. de Greeve S. J. een le zing met lichtbeelden houden over ,X>e schat ten van een Pharao”. Op de derde bjjeenkomst zal een wetenschap pelijke film worden vertoond. Dan nog een avond in Januari en tot slot de tooneelavond van de eigen afdeeling. Door de leden werden enkele aanbevolen voor de nog niet besproken avon den. De heer P. G. Smits wees er op, dat thans vele leden werkloos zün en raadde aan zich in verbinding te stellen met de vakorganisaties, opdat zü toch ook de noodige ontspanning en ontwikkeling zouden kunnen genieten. Dit sympathiek Idee vond bü het bestuur gretig in gang. Nadat de Hoogeerw. Deken J. P. Huibers de herkozen bestuursleden nog even had gehuldigd en aan de Vereeniging een heerlüken en frls- schen bloei had toegewenscht, sloot de voor zitter de vergadering. Vr.: Welke Is de mooiste en kortste weg per flets van Heemskerk naar Bergen (L.)? Hoeveel KAf? v Antw.: Heemskerk. Assendelft (Noordeinde) Westzaan, Koog aan de Zaan. Zaandam. Am sterdam (28.8 KM.), Diemerbrug, Oeinbrug. Weesp. ’s-Graveland, Hilversum (30 6 K M Lage Vuursche. Prins Hendriksoord. Den Dol- der. Huls ter Heide. Zeist (21.6 K.M.) Drieber gen, Doorn. Leersum. Amerongen. Eist. Rhenen (27_5 KM de Grebbe. Opheusdensche veer Opheusden. Dodewaard. Hlen. Loenen, Slük- Ewük, Lent. Nümegen (29.9 K.M.), Malden. Mook, Piasmolen. Gennep, Meüen, Afferden, Heukelom, Betgen (32 KM). Totaal "170.4 K M Vraag: 1 Welke is de mooiste weg per auto van Heemstede naar het Munstersche Veld? Vr.: 1. Bestaat er mogelijkheid om kosteloos voor doctor te studeeren. is daar misschien een Rüksinstelllng voor? 2. Indien dat zoo is tot wien moet ik mü dan wenden; zün daar nog koeten aan ver bonden. zoo ja, hoeveel bedragen de kosten? Antw.: Voor zoover ons bekend bestaat die mogelijkheid in het algemeen niet. Wel zün er gemeentebesturen, die aan knappe leerlingen hunner scholen studiebeurzen geven. Vr.: I. Welke is de kortste weg per fiets van Schiebroek naar Den Haag? II. Is de kortste weg van Schiebroek naar Oudenbosch wel 31.2 KM.? III. Welke is de kortste weg van Voor hout naar Schiebroek per fiets? Hoeveel K.M.? Antw.: I. Schiebroek. Zweth, Delft. Hoorn brug, Rüswük, Den Haag, afstand 173 K.M II. Over GoidschalxoordWillemstad is de af stand 413 K.M.: over Dordrecht en Moerdük 45.8 K M. III. Voorhout, Oegstgeest, Leiden, de Vink. Voorschoten, Veur. Voorburg, Hoornbrug. Delft. Zweth, Overschie, Schiebroek; afstand 38 KM. Vr.: Langs welke plaatsen komt men van Hillegom over Rotterdam en Dordrecht naar ’s Hertogenbosch? Antw.: Hillegom, Llsse. Sassenhelm, Oegst geest. Haagsche Schouw, Den Deyl, ’s Graven- hage. Rüswük, Hoornbrug. Delft, Rotterdam (54.1 KM.), Wevershoek, Rijsoord, Zwündrecht Dordrecht (20.8 K.M.), Papendrecht. Slledrecht. Giessendam, Hardinxveld, Gorinchem (27.4 K.M.), Sleeuwük, Woudrichem, Rüswük, Gies sen, Neer-Andel, Op-Andel, Veen. Wük, Heus den, Haarsteeg. VImen, ’s Heïtogenbosch (395 K.M.). Totaal 141.8 K.M. Vr.: lo. Hoe moet men een roestvlek ver- wüderen uit witte glacé handschoenen, en 2o. hoe kan men deze het beste wasschen? Antw.: lo. Met roetetlft in drogisterijen ver krijgbaar; 2o met tetrachloorkoolstof. Vr.: Tot wien moet ik mü wenden voor het aanvragen van een octrooi? Antw.: Wendt u tot het Bureau voor den Indvstrieelen Eigendom, Oostdulnlaan 2, Den Haag. Ook alle advocaten in Nederland kunnen optreden als octrooi bezorgers. Vr.: Welke Is de korste weg per flets van Uitgeest naar Andük? Antw.; Uitgeest, Krommenie, Spükerboor. Beemsterdük, Avenhorn. Wognum (38.2 KM.), Nibbixwoud. Mldwoud, Opjaerdoes Wervershoof And ijk <19 K.M). Totaal 573 K.M. Vr.: Welke is de kortste weg van Heer Hu. gowaard naar Keulen? Hoeveel KM.? Antw.: Heer-Hugowaard, Alkmaar. Marken Binnen. Wormerveer, Zaandijk, Koog aan de Zaan. Zaandam, Amsterdam (46.1 K.M.), Die. merbrag, Baara, Soestdük, Oud-Leusden, Nieuw Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Rens- woude, De Klomp, Ede, Arnhem (95 K.M.) Westervoort, Zevenaar, Babbertch, Elten, Em merik, Blenen, Rees, Bergerfurth. Wesel (693 K.M.), Büderich. Grüntal, Rheinberg. Born heim. Mörs, Herdingen, Haus Meer, Neuss, Dormagen, Woningen, Merheim, Keulen (94.4 K M.) Totaal 304.8 KM. Vr. van C. V. te L Antw.: Schrüft u eens een briefje aan den inspecteur. Vr. van W. H. to H. Antw.: Die onkosten komen zeker niet ge heel voor uw rekening. Tracht een overeen, komst met den architect te treffen. Vr. van L. te B. Antw.: Die adressen zün ons niet bekend. Vr.: Waar kan ik mü vervoegen om les te nemen in blokschrift, voor kaartjes te maken? Antw.: Dergelüke adressen kunnen wü in deze rubriek niet opgeven. Plaats eens een advertentie. Vr.: Hoe maak ik een linnen tent water dicht? Antw.: Haal het linnen tweemaal door een oplossing van 200 gram zeep op 15 liter Daarna twéémaal door een oplossing Vr.: Heeft een pension.houdster recht op kostgeld, wanneer haar kostgknger in het Zie kenhuis ligt? Antw.: Ja, Indien van tevoren geen andere overeenkomst is gemaakt. Het is echter niet billük het geheel® bedrag in rekening te bren gen, omdat de pensionhoudster ook geen on. kosten heeft te maken. Vr.: Waar kan men de onderdeden voor het Pan Europa-toestel krüsen? Antw.: Handelsadressen worden in deze ru briek niet opgegeven. Vr.: Hoe moet ik een vuil geworden witte regenjas weer schoon krügen? Antw.: U deelt ons niet mede van welke stot die regenjas is. Derhalve kunnen wü u geen antwoord op uw vraag geven. Vr. omtrent loten. Antw.: Geen uitgeloot. Vraag van S. J. te W. Antw.: Het beste doet u deze inlichtingen aan den burgemeester te vragen. Bent u met diens uitspraak niet tevreden, dan kunt u bet tot een uitspraak van den kantonrechter laten komen Voor zoover wü de zaak kunnen beoordeelen moogt u dat wel doen. Vr.: Welke is de kortste weg per flets van Beverwük naar -s Hertogenbosch? Toeveel K.M.? Antw.: Beverwük. Velsen, Santpoort, Haar lem (1X1 kmi, Heemstede, Hoofddorp. Aals meer. De Kwakd, Uithoorn. Mijdrecht, Wllnls. Breukelen, Maarssen, Utrecht <55.8 K.M.), Hou ten. Schalkwijk, Culemborg, Buurmalsen, Gel- dennalsen. Waardenburg, Tïel, Zaltbommel, He- del, Orthen, ’s-Hertogenbosch <553 K.M.). To taal 1233 KM.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2