PROVINCIAAL NIEUWS S mk HHK W MN R H ■SS_JB HEEFT U ’N GELEGENHEIDS- ADVERTENTIE N.H.Wasch «Strijk Inrichting M. B. JORRITSMA IXWfe DE INRICHTING VOOR DE BETERE WASCH N.V. DROGISTERIJ JAN DE VRIES ZATERDAG 2 JULI OUDKARSPEL VOORMEER 3 ALKMAAR HOORN SCHAAKRUBR1EK SPIERDIJK SCHAGEN UITGEEST r BRANDSTOFFEN? VB’ WESTWOUD ANDIJK ALKMAAR M.KATER ALKMAAR MIENT2^ HEERLIJK, FRISCH EN GEURIG is on* reeds alom bekend JACHTWATER EN HOOFD-EAU DE COLOGNE HEILOO WER VERSHOOF ZWAAGDIJK WARMENHUIZEN HEEMSKERK Gemeenteraad HOOGKARSPEL NIBBIXWOUD ENKHUIZEN HEER-HUGOWAARD MEDEMBLIK NOORDSCHARWOUDE OPMEER BREEZAND DEN HELDER y I werd de beer Beukers ven de bedevaart naar Les Gameredes (Marsch), H. mej. alle de volgende bestemming te geven: Burgerlijke Stand. listening kapitaal Bondsvei heer 29 7000.—) Credi- «70105 75 718739.10) 1. Huls en erf gr 5 50 A 3550 d. Heer 8. Esseveld te Breezand. Perc. gerie slaagden: zr M. Gabriella. Allda Schip per en Gr» Schipper, allen van Hoogkarspel. Als bijzonderheid kan nog worden medege deeld. dat alle leerlingen van zuster Bartho- lomea. die voor dit examen opgingen, zijn ge slaagd. Een mooi succes voor onze naaischool. Uitzending TAC.-patiënt. Door het Witte Kruis Is begonnen de uitzen ding van een TBC -patient Deze is door den Witte-Kruis arts Dr. Wlnkeler. te Hoorn, onder zocht. die opname oordeelde in een Herstellings oord. waarvoor .Bello Mare'- te Wijk aan Zee is Ingericht. De verpteegkoeten van ƒ3 per dag komen voor de helft ten laste der gemeente en de Provincie. Wordt toegestaan. bedevaart naar Heiloo op de gebruikelijke wjjse 3 die den tot UitbetalingspriJaen. De directie der N V. Zuivelfabriek ..Hoogkarspel” heeft den ultbe- tallngsprUs voor de melk, over de laatste periode bepaald op 4 25 per 100 KG. of 437 per 100 Liter gemiddelde noteerlng. Crisiasteun. Ingevolge bepaling der Zulvel- wet is aan de melkveehouders uitgekeerd een bedrag van 3 x 75 cent per melkgevende koe. Het aantal bedroeg 1017 stuks. Het totaal der ultkeering door de gemeente 2412. Belangrijk boelhuis. Woensdag had In de zaal van café .J* Roos” ten overstaan van de notarissen Koerman en Plnxter het boelhuis plaats van wijlen pastoor Karskens. Het boel- huls. dat den geheelen dag duurde, trok zeer groote belangstelling. Probleem No. 847 L. Schott. Ffaffen Beerfurt. Eerste plaatsing Zwart (3) ’Groenveld; Cor- i Cornells Hul- Den heer Klopper, smid alhier. Een beslist af doend middel voor levend hoof donrein; het doodt zelfs de onzichtbaarste kiemen, verwijdert roos en vettigheid: bevordert in hooge mate den haargroei LEDIGE FLACONS HEBBEN WAARDE Vraagt cadeau-lijst aan bij Uw winkelier, of, by hem niet verkrijgbaar, direct by ons. ALÓM VERKRIJGBAAR EN GROS welke eek tol een ut meer ANDERE bladen meet werden geplaste*? Onss administratie verleent hterveer gaarne haar bemiddeling. De prtte van Uwe annonces wordt hierdoor niet in toet minst verboog-*. Wél bespaart U stek moeite. Wij houden ene dus aanbevelen! DR ADMINISTRATIE. Gemeenteraad. De raad vergaderde Donder dagavond onder voorzitterschap van Burge meester G. P. Haverkamp. De voorzitter opent op gebruikelijke wyze de vergadering. Wijziging Begroeting. B en W. stellen den Raad voor de Gemeente- begrooung 1932 te wijzigen en aan te vullen met enkele posten. De uitgaven worden vermeerderd met 1310 89, terwijl de inkomsten van het noodzakelijk evenwicht met eenzelfde bedrag kunnen verhoogd worden. Onder den post Inkom sten bevindt zich een post groot 1100 van vermeerderde belastingopbrengst. Goedgekeurd. Geplaatst la v. j.) Reserves Interest Crisis swivrtwet. De voorzitter deelt mede dat ingevolge de crlsls-zulvelwet aan de veehouders is uitbetaald ƒ335 per melkgevende koe. In totaal voor 1072 stuks, tot een bedrag van 2412. Moeder Renata benoemd tot Piwr. Overste. Tot Provinciaal Overste van de E. E Zuster Franciscanessen van Salzkotten: Provinciaal Moederhuis te Aerdenhout, is benoemd de Eerw. Moeder Renata, thans Moeder Overste te Spier dijk. alwaar zij reeds 32 jaar werkzaam is geweest. Personalia. De heer C. Rus, alhier, slaagde aan de Hoogere Handelsschool te Alkmaar voor het eindexamen. De heer C. Lodder, alhier, slaagde voor het examen gemeente-admlnistratie. Toegestaan wordt óp aanvraag van het Vak onderwijs in West-Friesland 17 44 per leerling, betrokken by het leerlingstelsel. De subsidies die voorheen werd gegeven, is nu niet meer noodig Na nog enkele kleinere besprekingen volgde sluiting. Intrede pastoor P. J. Bonnet. Donderdag avond vfks het tijdstip aangebroken, waarop de parochie van St. Werenfrldus baar nieuwen herder begroette. Pastoor Bonnet is in de ont vangst der Ingezetenen van Wervershoof niet teleurgesteld geworden. Door de kerkmeester», den weleerw. kap. Van Vliet en den edelachtb. heer Raat Is Z. E. van het station Hoorn af ge bracht betreffende de Alkmaar. Door den voorzitter dank gebracht. Bij de bespreking Heiloo werd door het bestuur medegedeeld, dat de afdeeling Warmenhulzen om 9,10 vanaf het Stadsziekenhuis te Alkmaar moet vertrekken In verband hiermede werd besloten om 730 in Warmenhulzen bij elkaar te komen en ulter- HJk kwart vóór acht te vertrekken. De Hoog mis Is om 10 uur te Heiloo. Gasten kunnen met de bedevaart mee tegen betaling van 0.60. Tevens werd besloten, dat alle bedevaartgan gers een bedrag van 0 25 zullen moeten af dragen aan den penningmeester. Hierdoor kun nen alle collecten te Heiloo achterwege worden gelaten. De heer A. Spaansen vroeg bij de rondvraag oa. of thans met het oog op de crisis de con tributie niet verlaagd kan worden Deze zaak zal nader besproken worden. De geestelijke adviseur kapelaan Witteman. richtte nog een enkel woord van aansporing tot de bedevaartgangers naar Heiloo. Spr. wensch- te allen veel devotie en hoopte, dat de leden van Warmenhulzen door hun eerbied anderen tot voorbeeld zullen zijn. Hierna sluiting. _St_ Theresia" op ooacowra. De gsm. zang» vereen. J3t. Theresia” behaalde %>p bet con cours te IJmuiden in de 3e afd. gem. zang- vereenigingen een 2den prijs met 288 punten. Dit is geen'onverdienstelijke prestatie van J3L r Theresia". Oranje-Harmonickapel. Door bovenge noemde kapel zal op Donderdag 7 Juli as., des avonds te 8 uur, een zomerconcert worden ge geven in het Julianapark. Personalia. De heer J. Kabel, alhier, slaagde aan de Hoogere Handelsschool te Alk maar voor het eindexamen. Z.hs. werd besloten Ingevolge de artt. 10 en 43 der nieuwe Drankwet, de buitenwijken der stad „droog" te leggen. Na het afdoen van enkele benoemingen werd de vergadering gesloten. L’Entrée Joyeuze, marsch. Marche des Eburons, Océana. Grande Valse. Vieux Camarades. marsch. Pauze. San Lorenza, marsch. Féerie Ballet, Féte Nuptiale, Blaze Away, marsch, nummers 1-. te Haarlem 2 eerste prtj- Bekendmaking. Werkverschaffing. Door Burgemeester en Wethouders van Behagen wordt ter kennis gebracht van belanghebben den. dat de werkverschaffing met Ingang van 4 Juli as. wordt beëindigd. Speldjesverkoop. De opbrengst van de ge houden collecte ten bate van de Vereenlglng «Zonnestraal" bedraagt 584. zijn de markt nog niet gepasseerd. De enkele guldens hooger dan het vorige Alle correspondentie, betrekking hebbende op deze rubriek, gelieve men te adresseeren aan den schaakredacteur van dit blad. Hof 6, Alk maar. Geslaagd. Onze plaatsgenoote l— Schaper, leerlinge der R K Kweekschool voor onderwijzeressen te Moerdijk, legde met goed gevolg het examen voor onderwijzeres af. Geboren: Arnolds, d van Dirk Bijlsma en PietertjRG: nelis Johannes, z. van JoharMes be ris en Petronella Roskam* Ondertrouwd: Nlcolaas Piket, 29 J„ veehan delaar. te Alkmaar, en Marla Catharina Bak ker. 27 J, zonder beroep, te Behagen. Getrouwd: Pieter Smit en Aaltje Kos; Hen drik Klasens en Jetske Hoving; Pieter Jonge- jan en Susanna Margaretha Maria de Leur. Gevonden en verloren voorwerpen. Ge vonden: een klndertoechje. een alptnomuts, een handtaschje, een portemonnaie met eenig geld. Verloren: een handtaschje. een handtaschje, 2 portemonnaies met eenig geld. Gemeente-bedrijven. Van het Gemeentebestuur van Enkhulzen werd afrekening ontvangen van de vleeschkeurlngs- dienst en de exploitatie van de Gasfabriek. Het winstaandeel voor onze gemeente is resp. 345.45 en 8534. De heer Hoogendjjk dringt aan op verlaging der bestaande tarieven Gas, Electriciteit en Waterleiding. Alles blijft maar even hoog. De voorzitter toont de onmogelijkheid hiervan aan. Vergadering R. K. Rtjwielclub. Op Donder dag JJ. hield deze vereenlglng een vergade ring, hoofdzakelijk ter bespreking van de op Zondag as. te houden De voorzitter opende en heette allen hartelijk welkom. Door den heer Beukens werd verslag ultge- laatste vergadering te Aardbelenpluk. De aardbeienpluk is weer in vollen gang. Vanouds gold het als een oh- omstootelijke waarheid dat In Juni de meeste aardbeien geplukt worden. Te hopen ts het, dat het dit seizoen niet het geval mag wezen, want anders zal de oogst nlet groot sljnJ Groote partijen prijs U Jaar. haald. Bjj ,.De Ark” werd de nieuwe herder door de rljwielclub verwelkomd, terwijl in den Hoek een groote menigte zich verzameld had en de harmonie ,JBt. Caecilia” den nieuwen pastoor het welkom toeblies Daarna ging men in optocht onder vrooljjke tonen der harmonie en klokgelui door het dorp. Van iedere woning wapperde de vlag Bij de pastorie had zich een zeer groote menigte verzameld. Na aankomst verscheen de pastoor enkele oogenbllkken op de stoep. De gem. sangvereeniging J9t The resia” gaf hier onder leiding van haar direc teur Moeskops, op verdienstelijke wijze enkele feestzangen ten beste. De weleerw. heer Van Vliet riep daarna den nieuwen pastoor namens het kerkbestuur en de parochianen een hartelijk welkom toe, de burgemeester namens alle gemeentenaren. De nieuwe herder memoreerde de Jaren. wel ke hij te Wervershoof als kapelaan vertoefde. Het had Z. E. evenwel vele offers gekost Lan- geraar te verlaten. Z. E. hoopte volgzaamheid en gehoorzaamheid te zullen ondervinden en sprak den wensch uit, dat dit het begin moge wezen van een reeks vruchtbare en aangename jaren De zangvereenlging bracht het ..Salve Re gina” ten gehoore, terwijl de aanwezigen, met begeleiding van de harmonie, het ..Lang zal hU leven" lieten booren. De herder dankte in korte woorden voor deze hulde. Ax Zondag 5 Juli te 7 K uur zal er door het fanfarecorps 8t. Caecilia oen concert gegeven vordpn op het Kerkplein. Programma: let Cf 375.11) 39.81730). Debiteuren 168.58 2.773.083.89). aandeelen 321.620 43 000 Wit (3) Stand der stukken: Wit. K f4. T e4 en P d3 Zwart: K d6, L b3 en P f7 Zelfmat In 5 zetten Zwart speelt alleen wanneer deze schaak kan bieden. Oplossing: 1 T o4. 3 K f5—P h6t, 3 K e4 4 T c3—L d5, 5 K d4—P KJ en mat. Oplossingen z No. 840 H. V. Tuxen IJ48B 1932) 1 L 11 Tempo. No 841 P. Hovestadt E. P. 1 P d7 No. 842 J. J. Rietveld (NSB 1932) 1 L eb No. 842 J. J Rietveld (NSB 1932) 1 L e« No. 844 T. R. Dawson E. P. Laatste eet van wit was K a7xa8. Wit neemt dezen zet terug en geeft daarna mat door 1 D ebt No. 845 J. v. Dijk t P. 1 D b7 No. 848 F. Hovestadt E. P. 1 D h8 Van de wedstrijdproblemen ontvingen wij van de heeren F. W. Nanning te Eindhoven en K. Z. te A. goede oplossingen De heer Nanning behaalde 25>/2 punt en de heer K. Z. 27K punt. De heer K Z. te A. wtnt hiermede den eer sten prijs en de heer F. W. Nanning den twee den prijs. Met ingang van heden ondergaat de redactie der rubriek verandering doordat de tegenwoor dige redacteur heengaat. De rubriek gaat ech ter door en als scheldende redacteur verzoeken wjj ook de nieuwe redactie de medewerking te willen verleenen. welke wij in den loop der 10 jaar, welke de rubriek bestaat, steeds mochten ontvangen. Op deze plaats brengen wij den talrijken me dewerkers nogmaals een woord van dank voor de steeds betoonde belangstelling en daadwerke- Hjken steun, welke wij van hen mochten ont vangen! Melkprtjsverhooging. Tengevolge van de hoogere zuivelpriJzen is de melkprijs alhier met ingang van 1 Juli met 2 cent per liter ver hoogd. In de vergadering van den Raad dezer Ge meente die gisterenavond werd gehouden, stelde de heer G. Boldlngh eenlge vragen aan B en W Inzake de intrekking van de aan den heer L. Visser verleende vergunning tot het hebben van een automaat. Gevraagd werd verder of B. en W die op. dracht tot verwijdering krachtens de bouw- en woningverordening niet onbillijk achten, daar de heer V. reeds eenlge jaren toestemming had voor die automaat aan zijn woning en hem nu de gelegenheid is ontnomen een Juridische be slissing uit te lokken. Verzocht werd, als het antwoord op deze vra gen bevestigend kan luiden, het verbod weder op te heffen Naar aanleiding van deze vragen deelden B. en W. mede, dat een tegen het raadsbesluit door den heer V. ingediend bezwaarschrif, door Ged. Staten ongegrond was verklaard en Ged. Sta ten dus geen^aanleidlng vonden de automaten verordening ter vernietiging voor te dragen aan de Kroon. Toen B en W. hierna den heer V. verzoch ten de automaat tijdig te verwijderen, werd daaraan geen gevolg gegeven. Niet ingevolge de Bouw, en Woningveror. denlng, doch Ingevolge art. 152 2e lid der Ge meentewet hebben B. en W den heer V. toen gedwongen de automaat te verwijderen. De Raad bleek meer de meening toegedaan, dat t wenscheljjk was geweest een vervolging uit te lokken op grond van de automatenveror denlng. De voorzitter meende, dat de zaak correct was behandeld. Besloten werd tot het aangaan van een geld- leenlng ad 50.000 en eene van 120.000. Uit het antwoord van B. en W. op een vraag van den heer P. G. Smits bleek, dat hierbij nog geen geld beschikbaar was voor den bouw der R -K lagere school aan den Draafsingel. Eenlge besprekingen werden gevoerd over het voorstel van de V. B.-fractie inzake verlaging van de salarissen der wethouders en der pre sentiegelden van de Raadsleden. Het prae-ad- vles van B. en W. werd aangenomen. De roode fractie bleek onderling weer eens niet homo geen. De Harddraverijvereeniging |rtjgt weer een credlet. Voorts werd een credlet toegestaan voor de verbetering van het sportterrein achter de R. K B 8. T - a Alarm in den nacht. Woensdagnacht werd aan den Nleuwendam heel wat beroering ver. wekt door hulpgeroep, dat afkomstig bleek te zijn van een drenkeling. Schijnbaar had de man Iets te veel aan Bacchus geofferd en was hierdoor van den goeden weg geraakt. HU had zich aan een paal vastgeklemd en zich zoo reeds gerulmen tijd staande gehouden Verschil lende omwonenden, deels in nachtgewaad, vfc losten den water-toerlst uit zijn netelige positie en spoedig daarna lag dit stadsdeel weer in diepe rust. Personalia. De heer A. N. Winkel, alhier, slaagde aan de Hoogere Handelsschool te Alk maar voor het eindexamen. Ant. v. Leest J. Martin F Popy C. Teike. Hoogere handelsschool. Bij de gehouden eindexamens aan de hoogere handelsschool al hier. slaagden de dames N. v. d. Brugge, W. d. Wetering de Rooy. J. Hanse en de heeren C. Bakker, W. Bal jé. C. Bastlaanse. T. Boon. W Braakensiek. J. Dijker, D. M. Kalt. O. Mo lenkamp en P. J. Verstegen. Oa. was Ingekomen een besluit van Ged. Staten, waarin de opheffing der oj. school wordt goedgekeurd Tevens dringen Ged Sta ten aan op een spoedige oplossing der school kwestie. Besloten werd, dat de jaarlljksche kermisda gen niet zullen vallen onder de winkelsluitings wet Op een vraag van den beer De Rooy. deelt de voorzitter mede, dat het xl. geoor loofd is 's Zondags tot 12 uur melk te venten. Mededeellngen worden gedaan over den bouw der nieuwe school, terwijl de voorzitter den raadsleden tevens een tweetal plannen laat zien. Besloten werd van Gemeentewege de school kinderen te doen inenten tegen roodvonk en dlphterie. De heer de Rooy dringt er bij B. en W. op aan dat zij ev. werkloozen, die hun ontslag hebben gekregen bjj de Zuiderzeewerken, aan werk zouden helpen De voorzitter acht dit In den seizoen tijd niet <g> den weg liggen. De gemeente, noch de polder hebben thans werk. Hierna werd de vergadering onder dank ge sloten. ongeval. óverkwam een leelijk ongeval "Tijdens het ult- mastiekwerk vloeide een gedeelte van dit kokende materiaal op zijn hand, waar door dit llchamsdeel deerlijk verbrandde, zoo °at geneeskundige hulp moest worden Inge leelijke schadepost, daar voorloopt? werken geen sprake zal zijn. af te schrijven op kantoormectoanlsatie 1000 2000), te voegen bij de statutaire reserve 7880 9080) te voegen bij de bekende speciale reserve tot het treffen van voorzieningen tegen debiteuren 20.000 25.000) uit te keeren prteel.houder» 4 pOt. over 500 000 d.l. 20.000 <v. J. 5 pCt. dl. 25 000) resteert voor belasting en saldo nieuwe rekening 2315.15 3 89030) De reserve zal na deze toevoeging Uit de Winst 3395.00 3 125.00 d l. 653 pCt <62 K pCt.) van het geplaatste maatschappelijk kapitaal bedragen. Activa: Onroerende goederen 14.000 (iv. j.) Kantooraanbouw en klulsbouw 2000 (a v. J.) Ingekochte perceelen 2.020.18 la. v. J.) Kantoorgebouw Medemblik 2358.79 3.194.39) Kantoormechanlsme 3.370.59 1/ 5 370.59) kas en kassier 40 23933 145 745.53). Vreemde Valuta 608 64 6.152.15). Wisselportefeullle 1.208 566.27 992.42735). Effecten ter Am- sterd. beurse genot 11371.87 21328.09) Idem nlc- 23^.1— Passiva: 500 000.— 303.420.—. C. Sllva. A. Delhaye Urblnl. A. Holzmann. De nummers 14, 7 zijn de nummer» waar mede op het concours te Haarlem 2 eerste prij zen zijn behaald. OcaUmgd. Bij het op 27 en 28 Juni 1932 gehouden examen door de vereenlglng u>t be vordering van het modevakonderwüs in het moederhuis der Eerw. U^Llnen te Bergen IN.-H.) slaagden voor «Mp’o»* co“‘“- mlère: Af ra Schipper KdAfra Ore Smit. Trees Meilink. Martha Ruitenberg. Nelly Reus. aUen van Hoogkarspel en Oo™*a Spr. Koopman van ZwaagdiJk. Voor diploma lm- e t Piëtes. De R K Rljwielclub Plëtas hield een bijeenkomst in café Haring. Zulks ter be spreking van de processie naar Heiloo op Zon dag 3 Juli a s. De voorzitter opende met gebed, en heette de weinige aanwezigen van harte welkom. Eer. verslag van de glgemeene Bondsvergadering wordt bij monde van den heer Kleftenburg keurig uitgebracht. De omgang naar Heiloo is als volgt vastge steld: des morgens half 6 communlceeren vertrek vanaf café Wester om half 7. Uit Alk maar wordt vertrokken vanaf het Gemeente ziekenhuis om 9 uur. Als route zal worden ge- éolgt de Westerweg dus niet de Rijksstraatweg zooals gewoonlijk. Tevens is door den Bond be sloten dat leder lid 25 cent zal offeren bjj hun plaatselijken penningmeester. Zulks om de kosten van programma's enz. te dekken. Nog wordt er op gewezen vooral te zorgen voor behoorlijke fietsen. Hierna sluiting. Uitstapje. De kinderen der hoogste klassen maakten Donderdag een uitstapje onder gelelde van het onderwijzend personeel. Des morgens om half 8 werd vertrokken en des avonds om half 6 was men «eer thuis. Het was een heer lijke dag voor de kinderen. WM. 8. Lakeman A Zoons Bank. De op 30 Juni JJ. gehouden Jaarlljksche Algemeene Vergadering van aandeelhouders heeft de ba lans en verlies- en winstrekening per 31 De cember 1931 met algemeene stemmen goedge keurd en het dividend bepaald op 4 pCt. (V. J. “6 pCt.) De uitkomsten werven beïnvloed door ’tien slechten gang van zaken in verreweg het meerendeel der bedrijven en zaken In West— Friesland hetgeen tot uitdrukking komt In de eindbedragen van de provisie en intrestre- kenlng. terwijl op de intrestrekening ook de lage geldstand van Invloed was Den algemëenen toe stand In aanmerking genomen, mogen wij ech ter over de behaalde resultaten niet ontevreden zijn. In den post wisselportefeullle is 831.428.02 herdiacontabel credletpapler begrepen. De debi teuren zijn bijna geheel gedekt door effecten en 'cf anderen zakelijke en persoonlijke zeker heid en voor zoover daarvoor in aanmerking komende omzetbaar in herdiacontabel papier. De tegen debiteuren getroffen voorzieningen ach ten wij voldoende; deze zijn intern geboekt. Van de depotitd’s is 26.925 04 dagelijks opelsch- baar; het restant ad 1334.792.06 bestaat bijna uitsluitend uit jaardeposlto’s. De verlies- en winstrekening wijst na aftrek van alle on kosten een zuivere winst aan van: 49 404 05 J. 64 426 93),, waarbij komt 1.69030 1.654.68). Saldo Ao Po totaal 51.096.15 66.081.61). Wij stellen voor aan dit bedrag Reserve (f 40300.—) Kassier» 306.777.13 (f 484.671.20) Herdiscontos 449000.— 29 7000 Credi teuren f 670 105 75 718.739.10) Deposito's dagelijks opvraagbaar 26.925 .04 29 87183) Op vasten termijn f 1534 792 08 13663603). Saldo winst 51.095.15 68.081.61). Verlles- en winstrekening Onkosten f 46 46022 47 46431). Provisie 31.567 03 40.65130). Incasso 6.200 99 1/ 6306.09). Interest 58.096.85 6433381). Afscheid Zeel eerw. heer A. van Noort. Op Woensdagavond JJ. was door de parochianen van de parochie der H. Familie een afscheids avond belegd In verband met het vertrek van <len Zeereerw. heer pastoor naar Heemstede. Het parochiehuis was des avonds geheel ge vuld en toen Z Eerw met eenige kerkmees- yters de zaal binnentrad, werd een afscheids lied gezongen. pe beer J- van Schalk, wien de leiding van de avond was opgedragen, nam het woord en heette Z-Eerw. namens de parochianen harte- HJk welkom. Spr. brengt namens de gebeele parochie en enen die getuige zijn geweest van het zegen- rtjk en stichtend werk gedurende ruim 7 Jaren oprechten dank. Spr. wenscht zijn Eerw. nog vele Jaren tot bell van het menschdom te kunnen werken. Hierna zong het zangkoor een paar vierstem mige nummers onder leiding van haar direc teur den heer P. Jonker. Namens bet kerkbestuur dankte de heer P. Koppus Z-Eerw. voor de vriendschappelijke en «emoedelijke wijze waarop Z Kerw steeds de belangen van de parochie behandelde. R. K. Voetbal. Vastgestelde wedstrijden voor »i Zondag zijn als volgt: Wit-Rood I— V.V.W. I; V.V.W. 2—De Zouaven I; Wlt- Rood 8—V.V.W. 3; V.V.W. Jun. a—K.O.B. Jun. a. Concert „Dr Nayens”. Het fanfarekorps ..Dr. Nuyens" geeft Zondag 3 Juli, 's avonds van 79 uur haar eerste volksconcert in dit seizoen. Het uit voeren programma Is aldus samengesteld 1. Goede Kameraden (Marsch), Ch. de Roys van Zuldewyn; 2. Polonia (Grande de Polo naise de Concert), Fred. Sale; 3. De vroolljke gasten Marsch). Ch. de Roys van Zuldewyn; 4. Esperia. (Ouverture). R. de Souther. Pauze 5. Vreugdeklank (Marsch). W. F. Sprink Sr 6. Neptune «Ouverture Fantastlone), G. Gaden ze; 7. La' Antenne (Marsch). 8. P. van Leeu wen; 8. VI va* Broekhuizen. Het concert heeft plaats op „den Hoek" bij Hotel Bucheman. De nummer» 2, 4 en 6 zijn de concoursnummers, waarmede ..Dr. Nuyens" te Haarlem zooveel succes heeft behaald. Melkprijzen. De uitbetalingsprljs van de melk is door de directie der Coöp Zuivelfabriek .Eureka” over de laatste periode Va-stgesteld op 3.41 per 100 K.G. of 331 per 100 Liter ge middelde noteerlng. Voetbalprogramma. Op het Woudia-terreln zal Zondag as. een belangrijke ontmoeting plaats hebben tusschen Woudla I—Excelsior I Enkhulzen. Aanvang 2 uur. De heer J. Koopman stelde voor dezen wedstrijd een medaille be schikbaar. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergaderde JJ. Donderdagavond voltallig onder leiding van burgemeester Peters. Onder de Ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de Vereenlglng tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten om toe te treden als lid, waarop werd Ingegaan Door de 8. D.-raadsfractie was het verzoek gericht een tweetal vragen te mogen stellen. nJ. of B. en W. de omzetting van het Burger lijk Armbestuur in een instelling voor Maat schappelijk HulpbMoon niet urgent achten en zoo ja, of er spoedig voorstellen dienaangaande zouden worden Ingediend. Door den heer Haukes (s. d.) werden deze vragen nader toegelicht. Spr. betoogde. dat centralisatie ld de armenzorg zeer gewenscht is en dat er ook eenige leemten in het Burger! Armbestuur bestaan, welke men in comité wel nader zou toelichten De voorzitter beantwoordde den heer Haukes uitvoerig zeggende, dat men gaarne van even tueels grieven tegen het B. A. kennis zou ne men, om deze zoo mogelijk te ondervangen Spr. zag niet in, dat er, behoudens de naam, iets zou veranderen en deze naamswijziging zou nog tengevolge hebben dat verschillende personen zich voor ondersteuning zouden aanmelden, voor wie dit niet noodig moet worden geoor deeld. Tenslotte stelt de Armenwet zich op het standpunt, dat de overheid tx treffende armen zorg eerst een aanvullende working heeft naast particuliere en kerkelijke liefdadigheid Een meer diepgaand debat over dit onderwerp werd ultgésteld tot een volgende gelegenheid. Goedgekeurd werd een wijziging van de be- grootlng 1932. waarbij 7000 moest «-orden gevonden voor extra aflossing, hoewel de voor zitter met den heer Mulder van meening was. dat de verschillende objecten, waarop moest «-orden bezuinigd, zooals onderhoud van wegen, plantsoenen, enz. zich daar moeilijk toe leen den. Ook werd goedgekeurd een voorstel tot ver koop van grond van mej. G. A. Riesebos Zonder discussie liepen verder onder den hamer door voorstellen tot vaststelling der vergoeding ex. art. 101 der L o.-wet aan de bijzondere scho len over 1929. tot wijziging van bet besluit in zake het aangaan van een kasgeldleening met den Staat en tot bepaling van het maximum aantal verloven. (Een voorstel tot het verleenen van een credlet ad. plm 400.voor het aansebaffen van leermiddelen ten behoeve van de school met den Bijbel Ing. art. 72 der 1. o,-wet stuitte op ernstige critiek van den heer Mulder (8.D.), die meende, dat dit diende te worden bekostigd uit de uitkeering Ingevolge art. 101. De voor zitter moest de bezwaren van den heer Mulder onderschrijven, doch wees er op, dat men bad te voldoen aan de wet, welke ook z. I op dit punt onbillijk Is. De aanvrage werd tenslotte z. h. st. ingewil ligd De winkelsluitingsverordening gaf weinig aan leiding tot besprekingen; als bijzonderheid mer ken «U op. dat zal worden getracht den kappers na het sluitingsuur nog een uur gelegenheid te geven tot het z.g. afwerken. De voorzitter betwijfelde echter, of dit wel zou worden goedgekeurd. Ook werd bepaald dat om. de sigarenwinkels 's Zondags een 4-tal uren mogen open blijven. De vaststelling van het nieuwe reglement van orde gaf den heer Mulder aanleiding tot het maken van een lange reeks van opmerkingen, welke zeer lang ophielden, doch weinig effect sorteerden, want het reglement werd tenslotte onge«-ljzigd vastgesteld De voorziter deed hier bij de toezegging, dat in alles de noodige soe pelheid zou worden betracht. Nog vermelden «dj. dat bij de der leges verordening de voorzitter mededeelde dal het niet in de bedoeling ligt een toompleet vent verbod in te voeren. Alleen uit wassen zullen worden tegengegaan. f Hierop sluiting onder dank Geslaagd als leidster voor Montessori de eerw. Zuster Lucretia, in de wereld mej. Alle Roemer, thans te Nijmegen. Cabaretavond PlaatselUk Crtalacomlté. De bekende cabaretclub van Alkmaar, die met zulk een groot succes te Zuidscharwoude is opge treden. zal hedenavond hotel „Concordia" met een bezoek vereeren. Noemen wij slechts, dat de vermaarde band „The Cheese Townlans”. be staande uit 16 misici. onder leiding van Stem Spruit, het muzikale gedeelte zal verzorgen en dat de refrelnzang wederom in handen is van den heer Jac. Amdureus, dan belooft dit weer een succesvolle avond te worden. De West- Friesche voordrachtkunstenaars Jasper en Me- raltje van Suntebankeris. die eveneens een da verend succes mochten oogsten zullen ook dezen avond een teder van hun kunst doen ge nieten. Ook thans is de entréeprijs wederom zeer laag gesteld, waardoor teder in de gelegenheid is. niet alleen eenige uren van aangenamen ver- poozlng door te brengen, maar tevens om een steentje te kunnen bijdragen aan het voorop gestelde doel, nl. de kas van het Crisiscomité te steunen. Voor verdere bijzonderheden leze men de aanplakbiljetten. Gfnuwiiiw»»!* De Raad 'deeer. gemeente kwam gisteren in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A Comman deur. taleM van inart van de op 28 Juni 1932 bij «Pood gehouden veiling te Breezand, gem Anna nutowna t. o. van notaris F. J. M. Plnxter te Bchoorldam P*rc- 1- Huls en erf gr. 5 50 A 3550 eigend. v. d Heer S. Esseveld te Breezand. Perc. Schuur en bollenland gr 2.36.71 H A. 8000 Perc. 3. Bollenland gr. 2.43.60 HA 6000.—. F*rc 4. Bollenland gr. 5.02.50 H A 12500 5- Huis met schuur en erf gr. 17.60 A z Perc ®- Bollenland gr. 231.72 H A 1710— Perc. 7. Bollenland gr. 232 68 H A f 1870.—, alles aan den Kleiweg te Breezand Eigend van de fa. Wilden Esseveld Bros te Sassenhelm. Perc. 8 bollenland en bouwl. gr 2313° H A. sooo.-r. Perc. 9. Huls, schuur en bollenland gr 2 54 20 H A 7500 gelegen aan dan Meerweg te Breezand. Eigend. van den heer o. p. Bronkhorst te Heemstede De toeslag, oomb. en eindtoewuzlng blijft be paald op Dinsdag 12 Juli as. n.m. 3 uur n.t. in het Koffiehuis van den heer Jb. Borst te Breezand. De Zaterdagavondmarkt Door het raads- lid den heer J. J. Schoeffelenberger zyn a>n B. en W. de volgende vragen gesteld: „Acht het College van B en W. het niet noodig. voor het houden van de Zaterdagavond markt een geschikter plaats aan te wijzen dan de thans aangewezene? Zoo ja. is daarvan dan aan de belanghebben den tijdig kennis te geven. Acht het College van B. en W het Stations plein daarvoor niet veel geschikter, mede met het oog op de breedte, soodat er aan belde aUden de opstallen geplaatst kunnen worden?" dankte voorts voorset nauwkeurig en accuraat beheer der middelen van de kerk. Als verrassing voor dezen avdnd brachten de Graalmeisjes onder leiding van mej. Kracht- wjjk Z Eerw. hulde voor diens sympathieke mede«-erking. welke de Graal steeds had on dervonden. De heer K. van Langen sprak namens het armbestuur een dankwoord voor alles wat de scheldende pastoor had gedaan ten voordeele der minderbedeelde parochianen en wenschte dat Gods zegen steeds zijn verdere arbeid moge vergezellen.. De heer C. Oudhuis Jzn. overhandigde een gedenkschrift, waarin alle namen der congre- ganlsten stonden vermeld en dankte oprecht voor het genoten onderricht in den godsdienst en voor dë vele nuttige wenken en raadgevingen. De heer 8trooper sprak namens de patro- naateconunlssie. Spr. schetste de moeilijkheid der jeugdleldlngen in den tegenwoordlgen tijd. Door besturen van verschillende vereenlgin- gen werd nog het woord gevoerd. Hierna zongen de dames van de Martacon- gregatle een paar mooie zangnummers onder leiding van den heer Van Schalk. Dj Z.Eerw. heer pastoor dankte voor de groote belangstelling voor deze gelegenheid en wil op zijn beurt de parochianen dank bren gen voor het vele goede, dat hij van hen mocht ondervinden. De parochianen zijn spre ker lief geworden en hij hoopt, dat vooral de Mariacongregatie en de propagandaclub, hem steeds blzonder had geïnteresseerd, goeden geest mochten bewaren, die hun heil van het latere leven zou strekken. Spr. herinnert nogmaals zijn waardeering voor hen, die de verschillende organisaties In stand hielden en tot bloei brachten. Tenslotte vraagt Z.Eerw. dat de parochie nog vaak voor hem wil bidden, daar hij thans groo- tere zorgen en meer verantwoordelijkheid zal moeten dragen. Vergadering van den raad. Donderdag avond 8 uur kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Na opening door den voorzitter, burgemees- 'ter WUnveldt, worden de notulen der vorige vergadering, behoudens enkele opmerkingen van wethouder Bakker, ongewijzigd vastgesteld Medegedeeld wordt oa., dat de minister van Blnnenlandsche Zaken geen subsidie verleent in de werkverschaffing, daar de aanvraag daar toe te laat Is gedaan Verder dat aan den minister verlenging is gevraagd van de steunregeling voor de trans portarbeiders. die sinds December stopgezet was. B en W zijn van meening. dat den eer sten tijd nog geen uttkeeringen behoeven plaats te vinden, doch achten verlenging gewenscht bjj wijze van voorzichtlgheidsmaatregel. Aan B. en W. wordt machtiging gegeven om vóórde... werkzaamheden ter secretarie gedu rende de afwezigheid van den burgemeester- secretaris van 1 tot 21 Juni een. vergoeding van 60 te betalen. Ingekomen Is de rekening der gemeenschap pelijke ULO -school te Noord-Scharwoude. die een nadeellg saldo van f 2988 56 vermeldt, waarvan een derde voor rekening der gemeente Oudkarspel komt. Dit groote nadeellg saldo komt, doordat In 1931 de heer J. Doets als boventallige onderwijskracht werkzaam was Vanaf 1 Januari 1932 komt deze weer voor rekening van het rijk. Het plaateeljjk crisiscomité verzoekt nogmaals een subsidie uit de gemeentekas te mogen ont vangen. onder dankbetuiging voor de verleen de bijdrage van 1000. die echter reeds geheel gebruikt la. B en W meenen. dat gedurende de zomer maanden steunverleenlng in grooten vorm wel kan achterwege blijven. Zy wijzen er op, dat reeds groote bedragen aan crisissteun van ge meentewege zijn betaald. Zij stellen voor thans niet meer dan ƒ500 subsidie te verleenen met de beperkende be paling. dat het crisiscomlte dit slechte in drin gende gevallen mag gebruiken voor steun in natura. De voorzitter zegt, dat ten opzichte van het tekort van 350. er niets tegen is, dat de raad het bedrag verhoogt. Maar B. en W. hebben gemeend, dat het nu het oogenblik is om de steun voorloopig stop te zetten. Na nog enkele besprekingen stelt de heer de Boer voor, om behalve de subsidie van ƒ500 te geven, ook het bestaande tekort van ƒ350 voor rekening der gemeente te nemen, omdat by een subsidie van ƒ500 alleen het comité reeds volgende week door zijn geld heen zou zyn. De heer Bommer ondersteunt dit voorstel. Vervolgens dient de heer Eecen een amende ment In op het voorstel van B. en Wn.l. dat dit de laatste keer In dezen zomer zal zUn dat subsidie gegeven wordt. Algemeen kan de raad zich hiermede ver- eenlgen: niet echter met het voorstel-de Boer, dat tegenkanting ontmoet van den heer Eecen Tenslotte wordt het voorstel-de Boer In stem ming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. De verordening Inzake de Winkelsluitingswet wordt in dien zin gewijzigd, dat niet van 1 April tot 1 October (waartegen de minister bezwaren had), maar gedurende den wetteiy- ken zomertyd een sluitingsuur van 9 uur geldt. Verder wordt er In opgenomen, dat op de dagen, waarop de kermissen worden gehouden, de be palingen der Winkelsluitingswet niet van toe passing zyn Nog wordt een kleine «ryziglng gebracht in de verordening tot heffing van vergunnings recht Ingevole de Drankwet. De gemeente- begroeting 1931 wordt gewij zigd voor den gewonen dienst tot een bedrag van 4874. n b 2

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2