Jac. Mat’s R. K. LYCEUM I FINANCIEELE POLITIEK luxe verhuur j Hierop letten! Alle boeken en leermiddelen voor het GESLAAGD?? ja Dan van mij zoo’n mooie vulpenhouder bij v. PUTTEN OORTMEIJËR, PAYGLOP AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. ZATERDAG 2 JULI OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN HOORN Inschrijving van nieuwe leerlingen TELEFOON 572-873 KANTONGERECHT ALKMAAR MEDEMBLIK Handelsavondschool te Alkmaar ZU1D-SCHARWOUDE NAÏEVE GRAAF Hij eischte daden van SCHAGEN PROVINCIAAL NIEUWS ver- SPANBROEK WIERINGEN SPIERDIJK ALKMAAR St. Jozef VAN PUTTER 00RTMEl JER.Payglop t Dieningrijpende bezui nigingen De Vrijheidsbond bezuinigt alleen wanneer het in zijn kraam te pas komt BILLIJKE TARIEVEN NAGEKOMEN KERKBERICHTEN HEEMSKERK een congres Gemeenteljjke School voor voor bereidend middelbaar technisch onderwijs te Alkmaar J Wie vindt voor 1933 eventjes 4l/i ton? Op stap met een parapluis MARKTEN Jantje lacht en Jantje huilt Tot slot Stokpaardjes op stal Eldora voor ongeluk! en Russische expeditie naar de Poolwateren WARMENHUIZEN -RUIME WAGENS Mondelinge uitspraak 1 Juli op het Kerkpieln bU hotcl kunneu 8ta. Geen grootstad-allures I 1 te Egmond-aan-Zee. bezochten, moeten d. L. te A. E. 8 uur ken, hoeveel routine deze dan ook. In hun llef- kennlsgeving aangenomen. ongeluk o Amsterdam L JJDvle 10—45 ct. per kirt; peterselie ƒ4—8, -s - -» —v» j v.ov—su.vd, 1.602.60 per 100 bos. druiven 66 PAROCHIE VAN DE H.H. CTF1IANCS IN FRANCISCUS Vertrek 9J6, Informatica ZATERDAG feest der H.H. Martelaren van Gorcum, volle aflaat. MAANDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus. Mart., Patroon der zieken. DINSDAG le Dinsdag der maand, bijzonder toegewijd aan den H. Vader Domlnlcus, volle aflaat. 7 uur Lof ter eere van den H. Vader Domimcus. DONDERDAG 7 uur Lof ter eere van het Al- ZONDAG 7 uur 3. Blom en O. Smit en 10 Vlagjesdag. Zondag morgen zullen eenlge jonge dames vlagjes aanbieden bü 1 uitgaan der H. Missen. De opbrengst is ten bate van 1 Nat. Wlt-Gele-Kruls en de Gerardus Ma- jella Vereenlglng alhier. We mogen vertrouwen, dat evenals andere Jaren, velen hun offertje zullen schenken. d. Molenaar en VRIJDAG 3.30 biechten voor de kinderen. o personeel, dt na eenlge (ter L. O- de chris- Vastgesteld wordt een besluit tot het toeken- nen van vergoeding Ingevolge art. 13 wet voor reiskosten der kinderen van telijke school te Pjen' Oever. Op voorstel van B. en W. wordt een verorde ning vastgesteld tot heffing en invordering van rechten voor het ophalen van huisvuil en voor het aansluiten aan het gemeenteriool. De ver goeding bedraagt 2.50 per jaar, per aanslui ting aan de rioleering en per bak opgehaald huisvuil eveneens 2.50 per Jaar. De 8.l5.A.P.-leden stemden tegen. Vastgesteld wordt de 3e suppletolre begroo- tlng.voor den dienst 1931 en en besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op dien dienst. B. en W. stellen voor een gebouwtje op te richten aan het Anistelmeer, om gelegenheid te geven voor het verkleeden aan daar badende personen. De kosten zullen totaal 350 be dragen. Voorzitter deelt nog mede, dat van morgen nog is ingekomen een brief van de heeren De WEENEN, 1 Juli. (Reuter.) Op de heden plaats gehad hebbende zitting van het Natlo- naliteltencongres heeft een Incident plaats ge had toen de vertegenwoordiger der Hongaar- sche minderheid in Tsjecho-Slowaklje. Graaf Esterhazy. een rede hield over de vervolging van de Hongaarsche minderheid in Tsjecho Slowakye. De spreker werd herhaald el Ijk door lulde toeroepen ran den president dr. Wllfan onderbroken. In het vuur van zijn rede riep graaf Ester hazy uit: Hierop kan men niets anders zeggen dan: Het Congres danst! De zitting werd tenslotte onder geweldig tu muit geschorst. i e Nkar verluidt wilde graaf Esterhazy er op wijzen, dat het congres, dat tot dusver alleen theoretisch gehandeld beeft, ook praktisch werk moet leveren en dat de Tsjecho-Rlowaaksche regeering tot dusver niets gedaan had om den nood van de in dit land levende Hongaren te lenigen. Boer Ootjers. Overleden: Pieter Woestenburg, 73 j, wed. van Helena Catharina Burgen; Margaretha Ber gen, ongeh, 86 j. der leiding van prof. Schmidt uit Archangel vertrekken en zal bij gunstige omstandigheden in October of November te Wladiwoetok aan komen. De Ijsbreker .Russanow” onder leiding van prof. Samollowitsch zal tot het Noordelukst ge deelte van Europeesch-Azlê. de kaap Thchel- Juskln doordringen en daar een wetenschappe lijk station oprichten. Aan deze laatste expe ditie zal de Itallaansche luchtvaarder Noblie deelnemen. 1 deren die aanbidding bijwonen, 6.30 Lof en Pro cessie ter eere der Koningin van den Allerh. Rozenkrans. GEMEENTERAAD. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: Burgemeester Kolft. Een aantal Ingekomën stukken wordt votrf B. en W. Stellen voor de vergoeding voor het 1 Hippolytushoef vast te N^driÓke“"oerora De ijsbreker .Sebirjakow” zal deze maand, on- t - - der leidiruz van nrnfSchmidt. uit Archanoi»! tushoef samen was bepaald, alleen voor Den Oever te rekenen. Wordt goedgevonden. De heeren Bakker en Jn Lont stemmen tegen. B. en W. stellen voor hen te machtigen voor den dienst 1932 een nadere kasgeldleenlng groot ten hoogste 25000 op te nemen, restende 5 pCt. 's jaars, In haar geheel af te lossen vóór of op 31 December 1932 Aangenomen. uitbreidingsplan voor T"_ stellen op 300, en het volle bedrag van 500, dat oorspronkelijk voor Den Oever' en Hippoly- boete of 3 dagen leiding ter sprake voor de bewoners Men ziet de ZUIDERZEE WERKEN het mooist per BOOT vanuit MEDEMBUK; terug aldaar 3 uur (dagelijks) Alkmaar Packet”, (Telefoon 49809) Het Popinstituut der Sovjet Unie te Lenin grad bereidt twee Sovjet-expedities naar de i van Europeesch-Azlê voor. begrootlng een zoodat deae nu nog De totale kosten bedragen slechts f 1500 per Jaar. Al zouden hierdoor slechts één of twee menschenlevens kunnen gered worden door tij dig medisch Ingrijpen, dan oJ. is deze som wal besteed. Men onthoude dus goed: bij een altijd op te bellen no. 1300. Centraal Zieken huis. Overdag komt dan de directeur van den ZONDAG le Zondag der maand, volle aflaat, de Eucharistische dag in onze kerk, de geheele dag uilstelliB^^an het Allerheiligste, collecte voor onze^^K, 7-30 en 9 uur stille H.H. Mls- sen. 10.30 Hoogmis, na de Hoogmis het Euch. Vos en De Jong, waarin deze mededeelen. dat1 Bondslied door allen mee te zingen, half één ge- door hen vrijwel Is gehuurd een perceel strand 1 zamenlyke aanbidding en gez. der kinderen Wij Lage Haukes. De heer Bakker vraagt spoed te maken met de benoeming van een hoofd der school te Oosterland. Er moet noodlg wat toezicht zijn. Voorzitter antwoordt, dat er direct werk van gemaakt Is. De zaak gaat den gewonen weg. Hierna gaat de Raad In comité. Poeders en tabletten zijn alléén eekt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let by bet knopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert u de echtheid. sen ƒ4.— per 100 K.G.; perziken ƒ18.— 100 stuks: aardbeziën 8—23 et. per pond; Wy. zwijgende, achter In de. raadszaal zetelen de journalisten, mogen ons helaas niet rekenen tot hen, die Ingewijd zijn tn de geheimen van het gemeentelyk serail. Maar toch hebben we een flauw Idee, de oorzaak gevonden te hebben van de plotselinge kentering van zonnestralenu optimisme tot strak-emstige bezorgdheid. We verraden daarby geen geheimen, voor welk delict dan een raadscommissie van onderzoek moet benoemd worden (deze eer is óns in den goeden ouden tijd wel eens te beurt gevallen» doch hebben onze Inlichtingen uit de meest officieele bron, te weten den mond van den wethouder va» flnantién of. zooals de nestor pleegt te zeggen: den voorzitter van flnantién. In een onbewaakt oogenblik Ja zelfs de góden van den Olymp sluimeren wel eens liet deze zich ontvallen: we hebben voor het volgend jaar 4H ton te kort! Men gelieve dit niet al te letterlijk te ver staan. Dat tekort is er natuurlijk volgend jaar niet, integendeel, we verwedden er een lief ding om, dat zoo omstreeks Alkmaarsche Kermis der feestvierende burgerij een sluitende begroo tlng zal worden aangeboden. Maar om een klas siek gezegde te bezigen: dit geval ligt zóó. In den voorzomer verzamelt de flnantleele afdee- llng ten stadhuize de ontwerp-begrootlngen van bedrijven, diénsten enz. Dan gaat men eens met den belastlng-inspecteur praten óm te Infor- -meeren. wat naar zyn schatting de belastingen zullen opbrengen. Deze eerste confrontatie der cijfers zou dan een nadeelig verschil hebben opgeleverd van bijna een half mlllioen. Maar dan gaat de ware stuurman zyn talenten tóonen De uitgaven besnoeien en de inkomsten ver hoog en. ziedaar het middel om de angstig uit elkaar liggende cyfers weer by elkander te brengen. Meft denke echter niet, dat zulks in een vloek en een zucht gedaan is. Duizend en een moeilijkheid en bezwaar zyn daarby on der de oogen te zien, zoodat we met een leven dig gevoel van instemming deze wethouder- lyke verzuchting konden meevoelen: leder baantje was mij In de komende maanden liever tan dat van wethouderl Onze Raad staat bekend om z'n treffende beeldspraak Hoorden we niet reeds van signalen In den nevel en vraagteekens in den n^st? Ook nu weer werd de nuchtere, en daarom moeliyk te begrijpen waarheid door ‘n .zchlagend” beeld smakelijk gemaakt. Mej. Carets verweet den burgemeester, dat hy vorig jaar omtrent bezuinigingen op onderwijs een ander geluld had laten hooren, dan nu. Toen stelde onze burgervader het geval zoo: „Als wy samen uit wandelen gaan en ik vraag by stralend zomerweer een paraplule op te steken, kunt U mij met recht voor zwakzinnig schelden. Vraag ik echter hetzelfde als de eerste druppels van een onweersbui neerplenzen, dan ben Ut een verstandig man”. Zoo is het inderdaad. Onderwijs is een afdee- ling. waarop niet anders dan in uiterste nood zaak bezuinigd mag worden Die noodzaak was er vorig jaar nog niet, nu helaas wel. Er moesten offers gebracht worden en het is onze vaste overtuiging dat men hier zoo gekozen PAROCHIE VAN DEN H. BONIFACIUS ZONDAG 7e Zondag na Pinksteren. Eerste Zondag van de maand. Om half 8 de H. Mis voor overledene familie Kuiper- Lief ting om 10 uur de Hoogmis voor de parochie. Onder de H. H. Missen collecte voor het Kath. Land bouwonderwijs; om 2 uur de Vespers. VRIJDAG begint de Novene voor het feest van den Allerh. Verlosser. ZATERDAG feestdag van de H.H. Marte laren van Gorcum. Blechthooren van 36 en van 6—8 uur. Congregatie naar gewoonte. ALKMAAR. 1 Juli. Aardappelen per 100 kg. f 2.90—4.90. aardbeien per slof 3390 ct., an dijvie per 100 stuks 1.003.18, asperges per 100 bos 2437, bloemkool I per 100 stuks 48.50, idem n 2.003.50, doperwten per 100 kg. 8—11, druiven per 100 kg. 43, krop sla per 100 stuks f 0.502.30, komkommers per 100 stuks 22.75, meloenen per 100 stuks 5257, postelein per bakje 1035 ct. peulen per 100 pond 815, rabarber per 100 bos 4—7, selderie per 100 boe 2.804.80, spina zie per bak 25—71 ct., snyboonen per 100 pond f 2127, dubbele spercieboonen per pond 2327 cent, ct., tuinboonen per 100 pond 23, wor telen per 100 boe 3.507. ALKMAAR, 3 Juli 1932 Ve markt 8 Paarden per stuk van flOO—180, 16 Melkkoeien per stuk van f 150—260, 25 Nuchtere kalv. per stuk van f 412, 32 Vette Schapen f 14— 16.50 per stuk, 28 Lammeren per stuk t 49, 29 Schrammen per stuk f 11—lej 72 Biggen 10 weken f 58. Handel stug. ALKMAAR. 2 Juli 1932 Boter- en Eiervn- markt Boter, fabriek 1ste soort f 0.500.80; Boter, fabriek 2e soqrt f 0.45050; Eieren, groothandel f 2.503.00; Eendeleren f 2.00. Plepkulkenmarkt. Aanvoer 40 kisten 0.62 K 0.80. HEILOO. 1 Juli. Exportveiling ..St. WUllbror- dus”. Aardbeien, vroege 2127 ct„ idem, late 25—32 ct.. Doperwten 14—18 ct.. Peulen 17—35 ct.. Tuinboonen 46 ct.. Dubbele stamslaboonen 5058 ct., Snyboonen 3648 ct., per K.G.; Ra barber 3540 et. Wortelen 3045 ct., per 10 boe; Spinazie 3850 ct. per kistje; Kropsla 0 40—1.30, Bloemkool le soort 3.806.10. idem 2e soort 1.30—3.40, per 100; Postelein 10 —37 ct. per kistje. willen ook wy er onar ernstige verbazing over uitspreken, dat de Minister gemeend heeft zyn medewerking voor een leenlng ten behoeve van den bouw van Volkshuisvesting te moeten uit stellen tot de loonen der bouwvakarbeiders ge daald zyn. Is een dergeiyke daling eooncmlsch onafwend baar, dan komt ze vanzelf, doch de Overheid grijpe in dit procee niet op een dergelljke men vergeve ons het woord allnksche wijze in. Dit is heelemaal geen oneerbiedigheid ten op zichte van onzen schatkist-beheerder, die op den burgerleken stand met dezen echt-Holland- achen naam staat ingeschreven, doch vertolkt de meenlng der oppositie, nu wethouder W ester- hof zich genoodzaakt zag z'n aanvankelyk opti misme beduidend te matigen. We ontdekten zelfs by een enkel lid dezer groep een tikje „Schadenfreude". Heel z’n stralend gelaat scheen te willen zeggón: ,^le Je wel, dat lekker uitgekomen Is. wat wy al lang geleden voor speld hebben”. Laten we dadelijk zeggen, dat bedoeld oppo- sltie-lid niet de heer Vogelaar was. En toch had hy wol het meeste recht gehad zóó te redenee- ren Maar deze beleidvolle, ernstige en sympa thieke politicus liet een heel ander geluld hooren. Het belang der stad en onze goede naam op de geldmarkt gaan hem meer ter harte dan een persoonlijk succes. Grif gaf hy den wet houder toe. dat de toestand niet onrustbarend is, al zal ook hier, evenals overal elders, het mes wel eens pijnlyk in levend vleesch moeten gezet worden. Voor "n dergelljke operatie schrikt hy dan ook niet terug, maar het was begrypelyk, dat hy eerst wat meer inlichtingen wenschte, dan de vru sobere bylage te lezen gaf Hiertoe was de wethouder wel bereid, al moest hy het voorbehoud maken, dat zl)h cijfers slechts geldig waren. Indien de toestanden niet opnieuw belangryk verslechteren zouden. Ziehier de slot som van zyn berekeningen: Aan verschillende tegenvallers valt te boeken 239.000.waarte gen over bezuinigingen en meevallers staan ad 189500.nadeelig verschil pl-m. 50.000. Aan meer belasting wordt ƒ37.000.geschat, zoodat per saldo er een tekort is van 23.000. Er zit In onze begrootlng een speling van 50 000.—, zoodat deze nu nog 27.000. bedraagt. Dit was openhartige taal, welke tegeiyk ge ruststellend werkte. We weten nu, dat ons stads bestuur waakzaam Is. We hebben de eerste be- zuinlglngspogingen gezien en gehoord, dat de burgemeester' voor de toekomst nieuwe pyn- lyke besnoeiingen in het vooruitzicht stelde. Mogen alle klassen der bevolking, overtuigd van de dringende noodzakelykheid, deze onge twijfeld smarteiyke chirurgische behandeling In gelatenheid weten te dragen. Inschrüving van leerlingen voor den cursus 1932-1933 heeft plaats op Maandag 4 en Don derdag 7 Juli aA., telkens des avonds van 6J4 tot 9 uur in het gebouw der Handelsschool aan de Doelenstraat. Tot de eerste klasse kunnen zonder examen worden toegelaten zy, die biykeru verklaring van het betrokken schoolhoofd dit jaar zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorloopen en geschikt worden geacht het on derwijs aan dg Handelsavondschool te volgen. Toelating tot de hoogere klassen hangt af van genoten voorontwikkeling. Zy, die de school reeds zich opnieuw aangeven. De directeur verstrekt gaarne inlichtingen. Alkmaar, 30 Juni 1932. De Directeur, J- H DE GROOT. ZONDAG 3 Juli. 7e Zondag na Pinksteren. Eerste Zondag van de maand. De stille H.H Missen te 7 uur en half 8. De Hoogmis te half 11. ’s Avonds om 7 üur Lof. MAANDAG-avond om kwart over 8 Congre gatie voor de vrouwen. DINSDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van den H. Anton ius. WOENSDAG-avond om half 8 Congregatie voor de meisjes. DONDERDAG-avond om 7 uur Lof. VRIJDAG eerste dag der Novene van den Allerh. Verlosser, 's Avonds om 8.10 uur Con gregatie voor de mannen. ZATERDAG feestdag van de H.H. Marte laren van Gorcum. Blechthooren te 450 voor de kinderente 4 uur voor de overigen, ’s Avonds om 7 uur Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. Overleden: Maria Geertruida Nleuwboer. Gedoopt: Cornelia Antonia Bloem. Joannes Maria Hendriks, Joanna Bemardlna van Boek- ■emeer. Theodora Joanna Elisabeth Tap en Gerardus Jacobus Smit. Bnurgeriyke Stand. Geboren: Stephanus Jacobus, z. van Johannes Snijders en Aafje By waard; Annie, d. van Johannes Schuyt en Catharina Zut; Geertruida, d. van Reyer de Boer en Geertruida Pleternella Catharina politle-mlddelen niet kan worden dpgetre- jelen komen, die een voudig weg verbieden om jonge meisjes zelf meestal Jammeriyke slachtoffers als lokaas te doen dienen voor stedeling en buitenman. Zeer sympathiek was ook het geluld van den heer v. d. Vall. Deze socialist wees ook op den verderfeiyken invloed van zulke gelegenheden en wilde alkmaar vry houden van dergelijk grootstad-bederf. De burgemeester kon het geheele betoog van den heer v. d. Vall onderschrijven. Hy en het college vinden het kwaad even erg en houden zich aanbevolen voor lederen goeden raad, die aangeven kan, hoe deze kanker is weg te snjj- Oath. Blom; 8 uur Anna HoebeBruins; uur parochie. MAANDAG 7 uur zekere intentie; 7.30 zekere Intentie; 8 uur J. J. M. Dorbeck-Broers. DINSDAG 7 uur overledene; 8 uur Kruier-Voorman. WOENSDAG 7 uur Joannes Duin; Maria Bruln-Straat. DONDERDAG 7 uur Petronella Garsteveld; 8 uur ter eere H. Theresia. VRUDAO 7 uur J. B. Keet en G. ten Win kel; 8 uur Geloovige Zielen. ZATERDAG 7 uur J. B. Keet en G. ter Winkel; 8 uur overleden Vader. heeft, dat de minst ernstige schade is toege bracht. Over het niet in alle scholen inrichten van 'n zevende leerjaar was men het vrijwel eens. Welke scholen de gelukkige en welke de slachtoffers zouden zyn, werd bepaald door het leerlingen aantal en de personeelsformatie. Ook daarover kon geen verschil bestaan. Anders was het met dat deel der voordracht, waarin opheffing der Meisjesschool werd voor- gesteld Een leger tegenstanders was In het ge weer geroepen, die In den Raad spraken door Vrijheidsbonden en Vrijzinnig Democraten. Vooral ons eenigste vrouwelyk raadslid weerde zich zóó, dat haar stem op *t einde dienst weigerde. Ook hier was wel een communis opinio, dat een der opleidingsscholen moest sneuvelen, maar volgens bovengenoemde frac ties mocht het In geen geval de Meisjesschool zyn. Het kwam ons voor, dat er met wat erg ge zochte argumenten gestreden werd. Onder- wyzen-organlsatles, oudercommissles en Inspec teur waren niet gehoord. Alsof die met z'n allen lets af hadden kunnen doen aan het feit, dat de cyfers onmeedoogend bet verdwijnen van juist deze school elschten. Het was op z'n zachtst gezegd wel eigen aardig dat juist de Vrijheidsbond, welke voor zich zoo ongeveer het monopolie van bezuiniging opeischt. aaneengesloten tegen dit voorstel op poneerde. Uit dien hoek eischte men steun van de katholieken, omdat die ook tegen coéducatie (opvoeding van jongens en meisjes samen) zyn. Maar men vergeet, dat van eenlgen sterken drang om de meisjes afzonderlijk op te voeden, van de zijde der ouders, wier kinderen op de Openbare School gaan, maar bitter weinig is gebleken. Integendeel, men heeft de laatste jaren de klas sen dezer school ietwat kunstmatig moeten vol pompen. Wat we voor ons ze^f wenscheiyk achten, behoeven we toch anderen niet met geweld op te dringen! Het is natuuriyk niet alleen „Onderwijs’*, waarop bezuinigd wordt. Ook andere departe menten werden reeds onder handen genomen, in het bjjzoner dat van den heer Klaver. Meer dere extra-werkzaamheden, hoe gewenacht ook, op zichzelf, werden voorlooplg afgeschreven. By dergelljke bezuinigingen bestaat altijd het ge vaar dat men uit eeriyke overtuiging een onderwerp, dat na aan het hart ligt, wil ultslul- ten. Zoo deed de beer Keysper een hartroe rend beroep op den Raad om uit veiligheids overwegingen toch trottoirs op de Nleuwesloot te leggen, t Mocht niet baten. Gelukkig, zeggen we. Hoezeer we ook, als dageiyksch belanghebbenden, aan zyn zijde staan, wat de motlveering betreft, zien we toch te goed in, dat men uit de bezulniglngskettlng geen schakel weg kan halen, zonder het geheel te verbreken en zonder het gevaar te loopen. dat anderen met mln of meer recht zich hierop beroepen, om óók hun zin te krijgen. Wethouder Bcnsema kon Donderdag al weer een succes boeken. Met 11 tegen 9 stemmen kreeg hy z’n eerste-hulp-bU- ongelukken-dienst thuis. Er was hier anders een stevige oppositie tegen, met niet minder dan de heer Stoutjes- dyk. de opper-verblnder by ontelbare straat- ongevallen. aan het hoofd. Het leek wel maar we kunnen het ons byna niet voorstellen dat genoemde heer het aanwezig zyn van me dische hulp by verongelukten, niet zoo heel hoog aansloeg. We hebben het grootste respect voor het mooie werk van den heer Stoutjesdyk en de zijnen, maar gelooven toch, dat by een ernstig ongeval medische hulp gaat boven die van lee- ken. hoeveel routine deze dan ook. In hun lief hebberij mogen hebben. tlonneeren. Z8 staan daar alles in den weg. De heer Oden had hierover willen spreken. Bpr. zou ze Aemaal In de Klieftstraat willen laten staan. Wethouder Kaan zegt, dat de bussen voor het Oorteiyk gedeelte b.v. by S. Asjes en die voor het Westelijk deel in de Klieftstraat zou den kunen staan. Zal worden besproken In de vergadering van B en W. De heer Lub zegt, dat In de Pompsteeg. die het verkeer met motorrytuigen en rywie- len is afgesloten, wel met auto's wordt gere den. want er staan garages, doch laatst Is een fietsryder bekeurd en kreeg 5 boete. Spr. vindt dat geen blliyke verhouding en zou het waarschuwingsbord willen wegnemen. Zal eveneens In B. en W. worden besproken. De heer Oden zegt, dat hetzelfde geldt voor den Mekenstuinweg. Reeds den vorlgen keer heeft hij gevraagd dit verbod voor rywlelen daar op te heffen. Het zou onderzocht worden, maar hy heeft er nog nooit lets van gehoord. Spr. wil ook daar ontheffing voor rijwielen. Zal ook in B. en W. worden nagegaan. De heer M. Kooy brengt opnieuw de water- van de PAROCHIE VAN DEN H. GEORGIUS ZONDAG. 7e Zondag na Pinksteren. Eerste Zondag v. d. maand. 750 de H. Mis voor de Parochie; te 10 uur voor Nicolaas Koomen en Agnes NUnhagen; te 2 uur de Vespers. Onder de H H. Missen collecte voor R.K. Land- en Tulnbouwonderwljs in *t Bisdom Haarlem. VRIJDAG begint de Noveen voor bet feest v. d. Allerh. Verlosser. ZATERDAG, feestdag v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Biechtgelegenheid vanaf 6 uur. De H.H. Mis sen te 1 en 8 uur. Maria Congregatie volgens gewoonte. rencarspel, D. H. H. te Enschedé, J. J. K. te Boom. J. v. d. O.. B. J. B. te Den Helder, J. K. te Utrecht, W. J. K. te Warmenhulzen, J. B. te Breezand. J. W. te Wognum, W C. W. te Wormerveer, M. de B. te Numanzdorp, H. K. te Heer-Hugowaard, J. W. de J. te Krom menie, N. A. te Koedyk, J. 8. B„ G. J. M. B. te Amsterdam, M. v. d. M. te Broek-op-Lan- gendyk, F. L., M. F. B. te Alkmaar. Overtre ding Motor- en Rywielwet, de le„ 6e., -9e., 16e. en 17e. leder ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis, de 2e„ 8e., 18e., 19e., 30e„ 22e. en 25e. leder 8boete of 6 dagen hechtenis, de 3e. en 5e. ieder 10.boete of 10 dagen hechtenis, de 4e.10e„ 13e. en 14e. ieder 7.boete of 7 dagen hechtenis, de 7e. ƒ5 boete of 1 week tuchtschool, de 11e. en 12e. leder 12.boete of 12 dagen techtenls, de 15e. ƒ2.boete of 2 dagen hechtenis, de 21e. 150 boete of 1 dagen hechtenis, met ontzegging gedurende 6 maanden, de 34e. en 36e. leder ƒ6.boete of 1 week tuchtschool. Voetbal Zondag aa. zal V. I. D. 8. I op eigen terrein Zeevogels I ontmoeten. In Eg. mond werd In een goeden wedstrijd door Zee vogels gewonen met 31. Om 7 uur zullen de V. L O. 8.-veteranen een wedstrijd spelen tegen Con Zelo veteranen. Eindelijk is het onafwendbare geschied. De nood der tyden. de malaise, de wereldcrisis of hoe men t ook anders noemen wil. gaat van nu af z'n stempel drukken op de flnantleele en daarmede ook op de algemeene politiek van onze stad. We zyn nu zoo ver, als zwartkijkers of waren het vooruitziende, dus wijze men- schen? In December van het vorig jaar en reeds eerder, meenden te kunnen voorspellen, dat het noodzakelyk komen moest. We mogen niet bewere* dat de andere groep, die der ge boren optimisten, toen betoogd heeft, dat het nooit zoover zou komen, maar In ieder geval zag die toch voor de nabije toekomst dat beteekent voor politieke menschen zoowat het loopende begrootlngsjaar absoluut nog geen gevaar. We zouden er komen; we 'kwamen er zelfs nog wel met een aardig overschotje door heen. Neen. 1933 was safe, 1933 en vooral 1934 konden wel eens moeilijk worden, maar wie kon zeggen of dan deze nooit meegemaakte „baisse niet in een evenzeer ongekende ..hausse" was omgetooverd? Met het Amerikaan- sehe patent-geneesmiddel ..keep smilehoudt een glimlach om je mond, in Jen zak. dobberde ons gemeentebestuur het eerste halfjaar 1932 door. Totdat. hoe, Is den oningewyde nog steeds niet duldeiyk het overzeesche wonderrecept plotseling in z’n waarde bleek verloren te heb ben. Zelfs de liefste .smile” van ons zoo goed- lachsch college bleek niet In staat te zón om te verbergen, dat In ons stadsbootje een paar leelyke lekken waren geslagen. HEM. Zuiderkogge, 1 Juli Bloemkool I 450 —9.10; Idem II 3.60—6.40 81a 1.00—350; Aard beien 0.19—025; Wore tien 5.10—6.90; Tuinboo nen 4.005.00; Peulen 16.00—33.00; Snyboonen 035—038; Slaboonen 0.43—0.46; Perziken 0.04— 0.13; Gr. Schotsche 1.45—150; KI. Schotsche 0.90—1.06: Kriel 050—0.55; Witte 1.70—130. Aanvoer 2000 baal. NOORD-SCHARWOUDE, Veiling van 3 Juli. 30 K.O. tuinboonen 550; 91.200 K.G. Aardappe len: Schotsche Muizen 2.805.60; Groote 2.70 3.10; Blauwe Eigenheimers 450; Drielingen 2.40—350. BROEK OP LANOENDIJK, 2 Juli 1932 15.700 K G. Tomaten A f 2130—22.20; B 14.40 —30.10: C 20.40—30.70; CC 1650; 285.000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 2.4b 6.10; Blauwe Eigenheimers 430; Drielingen 130—330; 450 bos Wortelen 3.00—650; 5600 K.G. Roode Kool 4.10—550. HOOG KARSPEL, 1 Juli. Aardappelen: Schot sche 155—1.60; Ninetyfold 1.70—150; kleine aardappelen 6580 ct WOGNUM, 1 Juli. Aardappelen, gr. Muizen 120. middenprys; kl Muizen 030. WARMENHUIZEN, 1 Juli. Heden besteedde men voor: Schotsche muizen 1.104.60; ld. groote 2.10—2.20; ld. drielingen 2.00—3.40; zilvernep 1530 per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH. 1 Juli. N.V. BotermUn 28 Juni waren de cyfers 37.100 kg; 150; prys 120; laagste prijs 1.04; middelprys 1.15. 38 Juni waren de cyfers 23.500 kg; 150; 1.00; 1.15. HEM. 1 Juli. Zulder-Kogge. BloemkdM I 450—9.10, ld. n 3.80—6.40, sla 1—350, aardbeien 19—25 ct., wortelen 5.10—6.90, tuin bonnen 46, peulen 16—23, snyboonen 3538. slaboonen 4246, perziken 4—13, Schotse groote f 135—1.90, idem kl. 030—1.05, kriel 50—65 ct.. witte 1.70—130. Aanvoer 2000 baal. AVENHORN. 1 Juli. Aardappelen: Schotsche. groote 230—3.40, aanvoer 70.000 k«.; ld. kleins 130—3.40, aanvoer 6500 k<. BEEMSTER, 1 Juli. Afslagvereenlglng Beemster, Purmerend en Omstreken. Schotsche muizen ƒ0 43—158, idem kleine ƒ053—1.04 per zak van 25 K.G.; tuinboonen 7072 ct. per zak van 15 K G peulen 5.50—1450. dop erwten ƒ59 per zak vjan 50 K.G.; kruisbes sen f per 100 K.G.; perziken ƒ18.— per 100 stuks; aardbeziën 8—23 et. per pond; to maten ƒ25—27. ld. C ƒ21.— per 100 K.G.; spi nazie 1040 ct., postelein 4266 ct. per mand van 6 K.G.: sla ƒ0.40—3.00 pei 100 krop; an dijvie 10—45 ct. per kist; peterselie ƒ4—8, ra barber ƒ14, wortelen ƒ330—10.00, sjalotten 1.603.60 per 100 bos. druiven 86 ct., sla boonen 0.96—1.04, snyboonen 58—00 ct. p. K.G. OBDAM, 1 Jult 1933 Marktbericht .J)e Tuinbouw” 108000 K.G. Gr. aardappelen van 2 30—3.40. 1500 K.G. Dr. Aardappelen van y 1.90—2.—. BE Vrat WIJK. 1 Juli. Bloemenveiling t Cen trum Betaald werd per bos van 12 stuks voor Holl Iris 312 c. Eng else he 115 c., per bos van 20 stuks vor kasrozen Columbia 1380 c, Rozelandla 10—40 c.. Briarcliff 13—80 c.. Hart- ley 1565 c. Edith Helen 14—60 e.. Noach 12 50. Claude Pernet 13—86 c.. Butterfly 10—36 c. per bos van 26 stuks. Anemonen 3—11 o. Ranonkels 313 c., korenbloemen 510 c.. dui zendschoon 38 c.. Lathyrus In dlv. kleuren 417 c„ Violieren 830 c. Papavers 830 c., Ixla 38 c.. Pioenrosen 2040 c.. Centaurea's 6- 23 e.. Margrieten 47 c Campanula 8-18 c., Gem. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitvei ling. N. A. Spinazie 8—10 c. Postelein 5—7 e, tomaten 14—28 c., dikke boonen 48—53 c, Sny boonen 46—60, dlv. doperwten 16—37 c.. groote boonen 56, Peulen 30—25 c. per K.G., Sla 20 —45 c.. Andyvie 4550 c. per kist. Peen 5—7 c. Asperges 618—18 c. Rabarber 3—6 c. p. bos. Frambozen p. doos 4554 c.. Druiven p. pond 39 c„ Aardbeien m. s. z. dop 46680 c. per slof. Bloemkool 3, komkommers p. stuk 2—8 c. Tomaten-exportmarkt A 10, B en O 930, CO 6.50 per 100 pond. Aardbelen-export per 100 K.G. 21—35 o. RJC. Coöp. Tulnderzvereenlging .Xennemer- land 1 Juli. Aaxbeien 2233 per KO; ld. 8095 per slof; Doppers 1532; Peulen 20 29; CapucUners Br. 24—30; Idem W. 22—26; Tuinboonen 57; Raspus 34; Snyboonen 60: Dikke spercieboonen 50—58, alles per KG; Sla 10—46; Postelein 1535; Spinazie 75; Andijvie 40. alles per kist; Bloemkool 4—10; Komkom mers 57. alles per stuk; Wortelen 58; Ra barber 34K; Selderie 5—9; Pieterselie 5, alles per bos; Aardappelen 5; Tomaten 20—38, alles per KG; Asperge Is wit 45—63; idem le wit 20—36; Idem le blauw 35—35, alles per bos. De Inschrijving is opengesteld tot en met 8 Juli In het gebouw der Ambachtsschool, des vjn. van 912 en n.m. van 35 uur. Leerlingen van Ambachtsscholen met een volledig leerplan voor het voortgezet Lager Onderwijs, kunnen reeds na het doorloopen van de 3e klasse worden toegelaten, mits zy het derde leerjaar aan de Ambachtsschool1'te Alkmaar volgen. Leerlingen met het diploma Ambachtsschool of zy die naar de 5e klasse van de Gemeen- teiyke Avondschool voor NUverheidsonderwys zyn bevorderd, kunnen onmlddeliyk worden toegelaten, onder overlegging van hun rapport- boekje en een verklaring van den Directeur dat ze voldoenden aanleg hebben voor voort gezette studie in de technische vakken Het schoolgeld wordt geheven naar het in komen en Is zeer laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toelatings examen'"«ner Middelbare Technische School. De lessen worden in de avonduren gegeven. Aanvang 16 Augustus as. Nadere inlichtingen bU den Directeur A. Fledderus. Voorzitter zegt hierna, dat de plaats by De Haukes hem zeer geschikt lijkt. Spr. heeft de gelegenheid daar eens opgenomen en die Is werkelijk te prijzen. .Hierna wordt besloten het gebouwtje by De Haukes te plaatsen. Tot keurmeester wordt hierna met 10 stem men benoemd de heer Vlas. De heer Boon te Oude Schild, no. 2 der aanbeveling, verkreeg 1 stem. B. en W. stellen, naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de middenstandsveree. nlglng, voot om de verordening op de winkel sluiting te wijzigen. Het uur van sluiting willen zy van 9 'e avonds op 9 uur stellen. De heer P Koolj wil de voorgestelde wijzi gingen niet laten gelden voor het j Het voorstel van B. en W. wordt bespreking ongewyzlgd aangenomen. Rondvraag. De heer Boersen klaagt over baldadigheid van kinderen. Zal voor zoover mogelijk tegen worden opge treden De heer Jn. Dover vraagt of de autobussen 1 lui; met de kermis niet op een andere plaats dan J. F. te Castricum. Loopen verboden grond, ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis. H. S. te Egmond-aan-Zee. In staat van dronkenschap, de orde verstorend, 7.roete of 7 dagen hechtenis. P. J. K. te Llmmen. Straatschendery, ƒ8. boete of 8 dagen hechtenis. P. R. te Oud-Carspel. Overtreding Arbelds- wet, ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis. N. D. en P. W. te Alkmaar. B. L. te Hoorn. Overtreding Vlsscherljwet, de le 4.boete of voor 4 dagen hechtenis; de 2e en 3e ieder 3. boete of 3 dagen hechtenis. J. G. te Egmond-aan-Zee. Dronkenschap, ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis. J, A.. A. S. en G. J. de R. te Haarlem, J. K. te ^verwijk, D. G. H., M J. te Nymegen. A. VT te Haarlemmermeer, P. P. te Maassluis, B H te Rotterdam. J. R te Venhuizen, W. H. te Warmenhulzen, A. A. B., A. de B„ A. 8. te Amsterdam, A. A. te Zuid- en Noord-Scher- mer, P. J. C. W., A. v. Z„ W. H„ J. 8F. J. V. A., J. W„ H. F. K.. J. B P. B., J. B.. P. 8. te Alkmaar. Overtreding Polltie-verorde- “nlng, de le., 2e., 3e.. 5e., 6e., 7e., 8e.. 9e.. 12e.. 13e., 19e., en 20e. ieder ƒ3.1 2 2 hechtenis, de 4e., He.. 21e. en 23e. ieder 6. boete of 6 dagen hechtenis, de 10e., 15e. en 18e. leder 4.boete of 4 dagen hechtenis, de 14e. geen straf toegepast, de 18e. en 17e. leder 1.boete of 1 dag hechtenis, de 22e. en 25e. ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis, de 24e. 2.boete of 2 dagen hechtenis, de 26e. 1. boete of 1 week hechtenis. K. J. W. te Castricum. J. H., A. Haarlem. B. M„ A. M te Bergen, O. W. te Beverwyk, P. A. V. te Heiloo, K. de V. te Ha- G.G.D.; Zondags of In den avond en 's nachu stelt het ziekenhuis den dienstdoenden stads arts op de hoogte, die dan zich onmideliyk naar de plaats van het ongeval begeeft. Gelukkig was het den kwleken wethouder op gevallen, dat de oorspronkelijke verordening van dezen nieuwen dienst de taak had opge legd om ..verdronkenen zonder levensgevaar te vervoeren". We mogen van den G. O. D. een heeleboel goeds verwachten, doch dat ware wel wat al te veel gevergd! Een zeer ernstig woord Is door den heer Ven- neker gesproken ovei^het kwaad der z.g. bars. Met klem beotogde deze Katholieke fractielei der, dat met de ge- voldoende tegen dit den. Daar moeten m aan het Amstelmeer, waar zy een gelegenheid i verzoeken de ouders te zorgen dat hunne kln- wlllen stichten voor zwemmen, zeilen en roeien, •-■■■-" terwijl tevens een theehuis zou worden opge richt. De heer P. Kooy zegt, dat de gemeente al dien tijd geparislteerd heefj of er niet een particu lier met een plan zou komen. Eindelijk zal er nu misschien een kleine gelegenheid komen. Spr. vindt het de taak van de gemeente zelf een behoorlijke Inrichting te stichten en dit niet aan particulieren over te laten. 1 Wethouder Kaan is het met den heer Koolj lërh Sacrament, eens, dat de gemeente het beter kan doen, dan een particulier. Voorzitter zegt, dat het hem niet bekend was. dat dit voorstel van genoemde heeren zou ke rnen. De heer P. Kooy wijst er op, dat aan sommi gen de voorkeur wordt gegeven aan de Qua rantaine boven De Haukes. Voorzitter brengt In verbond hiermede, na nog eenlge bespreking eerst In stemming het voorstel van 3. en W. zonder dat hierby Iets over de plaats wordt bepaald. Dit voorstel.wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. De heeren Bakker en Jn. Lont stemmen tegen. De Alkmaarsche Raad besloot uit be zuiniging soverwepingen de Meisjes school aan de Oudegracht op te hef fen en slechts aan 3 openbare lagere scholen een zevende leerjaar in te voeren. r Ritsevoort, Choorstraat en Boter- straat worden vooralsnog niet ge- Osphalteerd en de Nieuwesloot blijft trottoirloos. De heeren Venneker en v. d. VaU houden een ernstig requisitoir tegen de als paddenstoelen opgegroeide bars. Voortaan zal dag en nacht een ge neesheer klaar staan om eerste hulp bij ongelukken te verleenen. PAROCHIE H. MARTINUS ZONDAG 7 uur H. Mis voor Petrus Meester, om 10 uur voor de Parochie; op Prov. Zieken huis v.d. lev. leden v.d. Broederschap v. Ged. Aanbidding. MAANDAG op 8t. Radboud voor overt Fra ters. Om kwart over 7 voor Adr. Schouten en ever! ouders. DINSDAG om kwart over 7 ter eere H. Antonlus, elders voor Aug. eehtgenoote. WOENSDAG kwart over 7 voor overl. fam. BarsKarsen, elders voor Nicolaas Molenaar, echtgen. en kinderen. DONDERDAG om kwart over 7 voor Joannes Roemer en eehtgenoote, elders voor Joës Wajer en eehtgenoote. VRIJDAG op St. Martlnus voor Cath. Mans- handeBotman, om kwart over 7 voor overl. ouders Kenter. ZATERDAG om kwart over 7 voor Hendrlcus Geusebroek v. d. 8t. Josephschool, om half 9 oooovoor Petrus Neefjes als lid v. d. Broeder schap v. h. H. Hart. ZONDAG 7 uur H. MIs v. d. Parchle, 10 uur voor Nicolaas Glellng. Zondag Euch. dag. col lecte v. d. kerk, half 3 uitstelling van het Al lerheiligste en lulde aanbidding. Om 5 uur Patronaat In St. Pleter, om 6 uur Lof by de Fraters. Om 7 uur Lof in de kerk. MAANDAG gelegenheid om plaatsengelden te betalen van 6 tot 9 uur. Maandag, Dinsdag, Woensdag. Donderdag, Vrijdag alleen H. MIs In de kerk om 7.15. Don derdag wordt v. d. 8t. Martinusvereeniging de 2de groep verwacht. Om 7 uur Lof. Om 8 uur ontwikkellngsavond voor de Gezellen. Zaterdag feest v. d. Martelaren van Gor- kum. Van half 5 tot 8 uur blechthooren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 5