ALKMAAR PROVINCIAAL NIEUWS DINSDAG 5 JULI t P lede tuin ien Hike prijs lard tent kers iett< D< gelü WIJ BREIEN!’! EGMOND-BINNEN Een mooi resultaat De eerste Rooie HARINGBUIZEN Te x*ter STEDELIJKE MUZIEKTUIN HEER-HUGOWAARD De brand by Krom* HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Het zangconcours te IJmuiden ANDIJK ANNA PAULOWNA HOORN HEILOO KROMMENIE CASTRICUM DEN HELDER LIMMEN BERGEN BLOKKER De Alkmaarsche Kaasdragers in het Stadion NOORD-HOLLANDSCHE ZANGERSBOND, Officieele opening van het Zweefkamp te Egmond aan Zee Gregoriaansche Zang en Roomsche Liturgie Donderdag o.a. komen 73 gebrek kige kinderen Een onvrijwillig bad De boottochten voor Lichamelijk Gebrekkigen van Snelverband te Haarlem Liedertafel „De Vereenigde Zangers” Dir. Jac. Jansen. AKERSLOOT Handeldrijvende en Industrieele Middenstand Getroffenen van den hagelslag HOOGWOUD V Jacoba en een voorzltter- hartelijk toegespoken woorden bleef Lamertschaag duur Frans Jac van Stam, 66 Jaar. onderwijzer voor bezocht, en uit de resultaten bleek, dat de deel* I t Geboren: Tjerk, z. van Jan Brelnsma en Gljs- berdina de Koe; Nlcolaas Willem, z. van Nico- laas Barhorst en Maria Kroeders. Overleden: Helena Sluys, geh. met Gerardus Jdb. van Ravensteyn, 36 j.; Volker a Hendriks Kloek 53 jaar. Aaltje Kuipers, gehuwd met Aan de Alkmaarsche veiling is Maandag door Gebr. Koppes te Heiloo de eerste roods kool aangevoerd. Bekendmaking In verband met een defect aan het gemeentelijk zwembad, zal deze inrlch- In tegenwoordigheid van vele genoodigden vond Zaterdagmiddag te Egmond aan Zee de officieele opening plaats van het zweefkamp, in de zaal van Hotel Zeezicht. De openingsrede werd uitgesproken door den Jong alhier (ondertr. te Zondagmorgen in alle vroegte had in het kleine kerkje van het nog rustige woonwagen- Vo eiget Geor in g< aanr de 1< Vrachtdlenst overgegaan. De wachtdienst van den heer J. Bellis is overgegaan aan den heer K. Kay, Buurtje, Andljk West. De vrachtdagen blijven voorloopig onveran derd. Maria’s ken de waarts. achoi Na Spiei de se genat een gelijk kwan uitge naar geluk as. den 1 Noor< loven Per Mak. schoc wiizei R® Zond Dran georg pagai verbo de F optoc Land geleic farec het 1 de E raad „Rooi onder gatie Vo< 8 A. „Van We staan ook i zoo mark ontdi mens Mr ▼an I gehoi Na sticht stemr Schor 50 er warei de h< Hie vraag De een t zal is. da De nog i geld De gen 1 Dekk bond, heeft aangi zen. het s werp< De maar keerii werk! deern wy ▼oor het i aanw De tadei gres. Na nog eenlge bespreking van de winkelsluitingswet we gesloten. BUI Corni Simoi der; Cathi sten rentli lina i Om Fettji tje de Franc en J beroe; ’I J da At Oudo: Ove met i Personalia. De heer O. Louter, alhier. Is geslaagd voor het diploma gemeente-admi- nistratie der Ned. Ver. voor gemeentebelangen. Zaterdagmiddag geraakte de vrachtrijder van Oudkarspel met zijn fiets in de Mlent. Behulpzame handen brachten hem weer - damsche Vereeniging voor Vliegtuigbouw is ge maakt. M. Vrijstelling dienstplicht. Aan den heer G. J. James te Haringbuizen is door Zijne Excell. den Minister van Defensie bU beschikking van 30 Juni JX wijstelling verleend van den mili tairen 'dienstplicht. De heer James was Ingedeeld bij de veld artillerie te Lelden en zou Maandag 4 Juli voor eerste oefening moeten opkomen. op het droge, terwijl vriendelijke omwonenden hem droge kleeding verschaften. Voetbalwedstrijden. De Zondag gehouden wedstrijden hebben de volgende uitslagen ver kregen: Oranje Wit I—SDE I 5—4. Oranje Wit II—ADO II 0—1. Oranje Wit IIIZeevogels III 1—4. Ten slotte Oranje Wit Junioren tegen ESV Junioren 51. B(jx. Vrijwillige Landstorm. Zondagmiddag werd een aanvang gemaakt met de jaarljjksche schietoefeningen van den Limmensche B. Vrljw. Over *t algemeen zat er in dezen wedstrijd niet veel spanning. Zondag, op den Octaafdag van het Feest van de H.H. Petrus en Paulus, het patroonsfeest der parochie, werden de plechtige Hoogmis, de Ves pers en het Lof opgeluisterd door den Giregori- aanschen zang van de leerlingen der R.K. Kerk- muziekschool te Utrecht, onder leiding van Pa ter dr. Caecillanus Huygens De introïtus van de H. Mis is het gezang (gebed) bij het Ingaan; het was daarom zuiver liturgisch, toen bU het ingaan van de kerk de circa twintig zangers, gekleed in togen en witte superpli de introïtus „Nunc scio vere,...” aan hieven. Het kruis en de koorknapen gingen vooraf, terwijl de dienstdoende geestelijkheid deze langzaam voortschrijdende processie sloot. Kalm en waardig besteeg men het priesterkoor, aan de linkerzijde waarvan de zangers plaats namen. Direct werd de Kyrie 4 ad libitum ingezet, waarna de Gloria uit missa 15 volgde. Voor het publiek, dat gewend is geweldige Mt- muzlekmlssen te hooren en ook hier iets derge- HJks verwacht had. moet dit eenvoudige Grego- riaansch wel vreemd in de ooren geklonken heb ben. Dit Oregoriaansch. feilloos en kalm gezongen, is zonder eenige pretentie, zonder effectbejag, de zang, waarbij alle zangers gelijk zijn en een ge lijke taak vervullen. Hier ook geen overstemming van het orgel, doch het zachtbegelelden door het harmonium, zooals het behoort. Hier geen zangers, los van de heilige gebeur tenis op het altaar, maar een koor, dat als t ware met den priester de Heilige Handelingen verricht. Ook tijdens de Vespers en het plechtig Lof viel dit waar te nemen; de Vespers van den Zondag werden gezongen door de zangers, die aan weers zijden van het priesterkoor hadden plaats geno men. Na een treffende predikatie over de H H Apostelen Petrus en Palus werd een kort Lof ge celebreerd. In een wijden kring knielden de zan gers met een kaars In de hand rond het ruime priesterkoor. Gezongen werd o.m. Jesu dulcis en Con- cordl laetltia. In dezelfde onberispelijke harmonie, als waar in zij gekomen waren verlieten de geestelijkheid en de zangers weer het priesterkoor. Wie zoo iets heeft meegemaakt en de schoon heid ervan gevoeld heeft, roept ongetwijfeld uit: waarom niet altijd en overal op deze wijze de Gregoriaansche zang en de zuivere liturgie be oefend I lek aangeboden toog men ge waar Geslaagd Onze vroegere stadgenoot, de heer L. F. van Loo, slaagde te Amsterdam voor de onderdeelen Sociale Economie en Recht van het Federatief Accountants-dlploma. Mej. A. Bunck, leerlinge aan de -kweekschool von het H. Hart te Reuver slaagde voor de akte L. O. Personalia. De heer E. A. Tros, alhier. Slaagde voor het diploma gemeente-admi nistratie der Ned. Ver. voor gemeentebelangen. Opgericht. Alhier Is een afdeeling van den Chr. Boeren-Vakbond opgericht. Het bestuur wordt gevormd door de heeden F. Gutter, G. v. d. Leek en H. de Boer. Voetbaluitslagen Blokken IK. G. B. I (Bovenkarspel) 16; Blokken II8. E. W. II. 23; Junioren BZouaven II 51. Zondag ia spelen de Blokken I tegen Wou- dla I (Westwoud). j De ramp van ,J>e Adder" 5 Juli as. is het 50 jaar geleden, dat de ramp van ,JDe Adder” plaats had. Naar aanleiding van dat feit zal Woensdag 6 Juli namens de Koninklijke Marine een krans worden gelegd op het gedenkteeken aan deze scheepsramp op de algemeene be graafplaats te Huisduinen. geschetst, mede als gevolg van de ambtenarij; het ultvoeren van werken In eigen beheer werd afgekeurd. De heer H. de Raat besprak het praeadvles .Het merkartikel en de zelfstandige winkelier", waarvan de bedoeling Is den handel wakker te schudden en te wijzen op het gevaar, dat het merkartikel den handel boven het hoofd groeit. Een en ander lokte eenige discussie uit De heeren H. Lind en A. Burger werden be noemd als afgevaardigden naar het Bondscon- 1 over de werking werd de vergadering Concert fanfarekorps „St. Caecilia” Zon. dagavond werd op het Kerkplein door het fanfarekorps „St. Caecilia” een concert ge geven. De aanwezigen hebben kunnen genieten van de prachtig uitgevoerde muzieknummers, dat onder leiding van den heer Kuljs ten ge- hoore werden gebracht. Het neusje van den zalm was wel: .XEntree Joyeuse marsch. Ant. v. Leest; Marche des Eburons, J Martin en Fête Nuptiale, Urbtnl, nummers waarmde door ons korps 3 eerste prijzen zijn behaald op bet IX te Haarlem ge. houden concours. Zaterdagmorgen vertrokken in een mooie autocar de 38 kaasdragers, beboerende tot de 4 veemen, vergezeld os. van den kaasvader, den heer Bosman en den waagmeester, den heer Wage naar vanaf bet Waagpleln naar Amster dam. In vol uniform, leder veem met een berry met kaas, deden zij hun Intocht in het Stadion, waar zfj door het publiek enthousiast ontvan gen werden. In den stoet, waarin ojn. ook de Volendam- mer visschers verschenen, maakten de Alk maarsche kaasdragers een prettlgen indruk. Ongetwijfeld is door deze deelname een waar devolle reclame voor onze stad gemaakt, dank zfi de krachtige flnancleele medewerking van het gemeentebestuur, de Noordhollandsche Ver. van Kaashandelaren, V.V.V. en de Kamer van Koophandel. Tijdens den terugtocht naar Alkmaar, toen In Beverwijk nog even werd „opgestoken" bracht de heer Bosman alje medewerkenden dank; speciaal herdacht hl) de bijzondere medewer king. welke burgemeester \Wendelaar bij deze gelegenheid had verleend. Opbrengst speldjeaverkoop De opbrengst van speldjesverkoop ten bate van het Wit-Gete Kruis en Ger. Maj. Vereeniging (Zondagmorgen na de H.H. Missen bij de uitgangen der kerk ten verkoop aangeboden) heeft de totale som opgebracht van 80.60. werden series gemaakt van 92, 91 en 88 punten. Deze oefeningen, welke met scherp werden ge schoten. zullen voortaan elke 14 dagen worden gehouden, terwijl zij zullen worden gesloten met een grooten plaatseljjken wedstrijd, welke zal plaats vinden op Zaterdag 10 Sept. Voor deze laatste worden talrijke fraaie prij zen beschikbaar gesteld. Gaarne hoopt het be stuur op aller medewerking en deelname te mo gen rekenen. Deer een rat gebeten. Dezer dagen zag de landbouwer P. alhier een rat in zijn kippen hok gaan. Teneinde dit beest te vangen, sloot P. het dier in het hok op. en ging daarna op jacht. Bjj deze gelegenheid zag de rat kans P. in zijn hand te bijten. Deze beet had voor P. zulke nadeellge gevolgen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stel len. 1 dat lint der I ere dit ver wij gar Kri vra «ne in - den en D lan< de i tuir noo ech‘ gevi D geel gere wor D jteu reed D< gani rerg kiest ▼ore •en poo y ter I - Uge UI lat ictie Hl Op de Varkensmarkt wilde Maandag een der aangevoerde exemplaren een bad nemen In de Voordam. Aangezien het zwemmen In stadsgrachten verboden is, werd knorretje na eenlgen tijd, met veel moeite op een schuit geheschen. In de blakerende zon bU zijn soortgenooten, kon de overtreder der gemeentelijke verordening weer opdrogen. Mond- en Klauwzeer Thans doet zich weer een geval van mond- en klauwzeer voor onder het vee van den veehouder H. In dep West- wouderpolder alhier. Slechts enkele dagen was deze gemeente vrij van deze ziekte. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Nlcolaas, zoon van C. J. Stam en C. A. de Jong. Alida AIra, dochter van A. van der Eng en R. Commandeur. Theodorus Huber- tus, zoon van J. van der Eng en O. Voormeer. Simon, zoon van W. Kwast en A. van den Berg. Theodorus, zoon van Th. van der Meer en J. M. C. Rletbroek. Catharina Maria, dochter van C. J. der Hulst en A. M. Baas. Jan en Willem, zoons van A. van Velzen en D. Melis. Getrouwd: N. Bos en A Moolj. H. Keulen en G. O. Root. kleeding, koueen en eekken (ook de allerfUute) Voor nieuw werk zUn wij No.' 1. Vraagt onse School- kouien met DUBBEL gebreide knlrtn. J AA r SNOR - Zuidstraat 1* - Den Helder - (Let op den gelen winkel) P.S. Gratie neemt elke vrachtrijder het werk r or U mede, zoowel heen als terug. Burgert, stand Juni Geboren: Alida Cornelia, d. van Johannes G. Baltus en Mar- garetha A. W. Deen; Elisabeth Theodora He nena. d. van Paulus C. M. Simons en Maria J. Belleman; Catharina Clasina. d. van Gerar dus Tervoort en Maria G. Sengers; Josef Jo hannes Petrus, z. van Joseph J. van den Berg en Maria Bakkum. Ondertrouwd: Petrus Veldt van Castricum en Hendrika Schuit, alhier; Dirk de en Trijntje H. Visser van Bergen Bergen). Getrouwd: Hendrik Houtenbos Hocque, belden alhier. Overleden: Margaretha Broek, 3 jaar. Burgert, stand Van 1 tot en met 30 Juni 1933 Geborenen: Everardus, zoon van Fran- clscus Maas en van Aafje de Lange; Geertje Hlnkje. dochter van Jantlnus Baron en Hen- drikje Baron. Gerrit, zoon van Tjeerd de Bruin en Willemina ter Weeme. Jan, zoon van Jannes Bos en Anna Meurs. Overleden: Jacobus Laurentlus Klaver, on gehuwd. oud 17 jaren. Johannes Scheer, oud 83 jaren. weduwnaar van Renoutjes Sweers. Ondertrouwd en Getrouwd: Reindert Schek- kerman, oud 22 jaren te Hoogwoud met Jan netje de Ruiter, oud 21 jaren, te Warmenhul zen. Hendrik Keulen, oud 23 jaren te Hoogwoud met Grietje Guurtje Root, oud 21 jaren. te Akersloot. Jacob de Boer, oud 20 jaren te Nieuwe-Nledorp met Grietje Louw, oud 19 jaren te Hoogwoud. Ondertrouwd: Martlnus Cornells van Ouden aarde, oud 23 jaren. te Hoogwoud met Maartje Koeten, oud 19 jaar te Hoogwoud. Voetbal Vrijdagavond speelden de E.8 V - veteranen tegen de H.S.V.-veteranen van Helloo. Om 8 uur stelden belde elftallen zich op coder leiding van scheidsrechter Apeldoorn, Na ongeveer een half uur maakte ES.V, het eerste doelpunt. De vreugde was echter van korten duur, daar HJ3.V. spoedig gelijk maakte. De rust ging in met 11. Na de rust wist H.S.V. door een misverstand van de backs de leiding te nemen, maar door het harde werken der E.S.V.'ers kwam weder de gelijkmaker, 2—2. Zoowel E.S.V. als HB.V. kunnen op moolen wedstrijd terugzien. Ziekentridumns op de Bedevaartplaats van O. L. Vr. ter Nood Evenals de laatste drie jaar zullen er ook dit jaar ziekentriduums. be ter gezegd driedaagsche ziekenbedevaarten, op bovengenoemde bedevaartplaats gehouden wor den en wel op 2. 3 4 en 9, 10 en 11 Augustus. Voor de zieken benoorden het Noordzee- kanaal is dit wel de aangewezen gelegenheid om een zlekentriduum bij te wonen, gelet op de gemakkelijke verbindingswegen. Later zullen nadere mededeelingen volgen. Echter reeds nu kunnen zieken zich aanmelden bij den pastoor hunner parochie of bij den se cretaris van het comité der Ziekenbedevaarten, den heer C. Franken. Stationsweg 30. Helloo. park een plechtige gebeurtenis plaats. kDank zij de buitengewone activiteit van het woonwagencomité en welwillend terzijde ge staan door eenige dames, mocht het comité na langdurige voorbereiding het genoegen smaken, dat voor de eerste maal in het nieuwe kerkje' vijf kinderen uit bet kamp hun Ie Heilige Com munie ontvingen. In keurige kleertjes gestoken werd hen In 1 bijzijn van hun ouders door den WelEerw. heer kapelaan de Wit de H. communie toegediend. Voorwaar een mooi succes. Onder geweldige belangstelling en schitterend zomerweer Is Zondag 3 Juli het jaarlljksche concours v. d. Noord-Hollandsche Zangersbond gesloten. De jury, bestaande uit de toonkunste naars P. Versloot, Nijmegen, Sam Vlessing, IJmuiden, Olivier Koop, Overveen, deed de vol gende uitspraak: Volledig overzicht le dag. 3e Afd. B„ gemengde koren, onbekroond: Excelsior, den Oever Weeringen, 331 pt„ 3e prijs; Gem. Koor, Nieuwe Nledorp, 310 pt„ le prijs. 3 Afd. A. Mannenkoren onbekroond: De Ken- nemer Zangers. IJmuiden, 309 pt., le pr_ 3 Afd. A. Gem. koren bekroond. St. Theresia, Wervershoof. 388 pt., 2e prijs; Zang en Vriend schap 3, Beemster. 367 pt., 3e prijs; Oost woud, Oostwoud, 281 pt.. 2e pr. 2e afd. Dameskoren bekroond: Crescendo, Noord-Scharwoude. 374 J.» pt., le prijs; HarrAonle, Heiloo. 342 pt., le prijs. 2e Afd. Gem. koren bekroond. Crescendo, Noord-Scharwoude 351 pt., le prijs; Zang en Vriendschap, Weeringen, 275 pt-, 2e prijs; Varia Warmenbuizen, 331 pt, le pri)>; Polyhymnia, IJumuiden, 299 p.t, 2e prijs. le Afd. Dameskoren, bekroond. Oosthuizen, Oosthuizen 260, 2e prijs. 2e Dag, 3e afdeeling Dameskoren, onbekroond; Excelsior. Dirkshoven, 296 pt.„ 3e prijs: Zanglust, Callantsoog, 278 pt., 3e prijs. 3e afdeeling A Dameskoren bekroond St. Caecilia Noord-Schanner 313 >4 pt», le prijs. 3e afdeeling A Gem. koren, bekroondZang en Vriendschap. Eenigenburg. 399 pt.. 3e prijs; Crescendo, Stompetoren, 389 pt„ 3e prijs; Kunst na Arbeid. Schagerbrug 298 pt., 3e pr.; Zanglust, Berkhout, 376 pt., 3e prijs. 3e Afdeeling Gem. koren, bekroond. Kunst en Vriendschap, St. Maarten, 31354 pnt, le prijs; TJI.VE.N.U., Medemblik, 371 pt.. 3e prijs- le Afd. Gem. koren, bekroond. Harmonie, Heiloo, 31954 pt., le prijs; Zang en Vriendschap O. Knollendam, 339 pt., le prijs; St. Caecilia, Noord Scharwoude. 38554 pt-, le prijs; IJmulder Capella koor, IJmuiden, 33754 pt„ ;le prijs Oefening Kweekt Kunst, Andljk (O.), 39754 pt-, 3e prijs; Kon. Vereeniging, Bergen, Bergen, 328 pjt„ le prijs; Gem. koor. Zuid Scharwoude, 301 pt., le prijs. In den eerewedstrijd kampten den eersten dag 6 prijswinnende koren en den 2en dag 8. Uitsla gen als volgt: Gema-koor, Nieuwe Nledorp 157 pt., „De Kennemer Zangers”. IJmuiden, .149 pt-, „Crescendo", Noord Scharwoude, 18454 pt-, .Har monie Helloo", 16354 Pt.. „Crescendo Noord Scharwoude, (Gein, koor), 164 pt., „Varia”, Warmenhuizen, 155 pt„ 3en dag, ,JSt. Cae- cllla". Noord Scharwoude 156 pt.; .Kunst en Vriendschap", St. Maarten 156 pt.; .Harmo nie", Heiloo, 176 pt.. „Zang en Vriendschap”, St. Maarten 156 pk, .Harmonie”, Hello, 176 pt.. „Va.nr en Vriendschap”, O. Knollendam, 168 pt., J3t- Caecilia". Noord Scharwoude, (Om. koor). 194 pt„ IJmuiden a Capella koor. 175 pt„ Koor ▼an Bergen, 143 pt., Gem. koor Zuid Scharwoude, 168 pt. den eersten eereprljs verwierf St. Caecilia, Noord Scharwoude, directeur J -Al, Alkmaar. 3e eereprijs „Crescendo", Noord Scharwoude, dlrec- teur W. Hespe, 3e eereprijs .Harmonie", Helloo, directeur J. Al, Alkmaar. uit Spierdijk, resp. als Diaken en Subdiaken. Landstorm. Deze eerste oefening was zeer goed De geestelijk adviseur van de Rljwlelclubs, *>e>ocht, en uit de resultaten bleek, dat de deel- Rector C. Vis uit Alkmaar, had in het pries- hett schiepen ^nog niet zijn afgeleerd. terkoor plaats genomen. Een koor, gevormd uit de bedevaartgangers, voerde onder leiding van Ongevallen Het was Zondag in Bergen dank zij het zo- mersche weer, bijzonder druk geweest. Op de Eeuwige Laan gebeurde een tweetal verkeers ongevallen. Een uit de richting Bergen komende auto, be stuurd door X D. uit Zaandam, reed door on bekende oorzaak tegen een boom, waardoor de auto vernield werd. De vier Inzittenden werden door glasscherven verwond en naar bet Cen traal Ziekenhuis vervoerd. Na verbonden te zijn konden zij huiswaarts keeren. De auto moest naar de garage gesleept worden. Omstreeks denzelfden tijd sprong de achter band van een motorrijwiel, bestuurd door J. W. Crisis in de bezetting van de tenoren, en' dan nog min of meer onfortuinlijk met de stem ming, geven een Indruk met zéér gemengde ge voelens. Wij kennen den Ijver en de ambitie van dit koor voor den zang, en daarom juist spijt het ons, niet ten volle van een geslaagden avond te kunnen spreken. Laten we ons dan bepalen tot bet memoree- ren van twee nummers „Bede" van Heinze en „Tehuis” van Bonset, waar zéér goede momen ten in vielen te waardeeren. Een humoristisch nummertje en de Soldatenmarsch uit „Faust" besloten het koor-programma. We hopen ech ter dit koor in de toekomst in betere conditie te hooren, met minder scherpe vocalen en wat bezonkener tekstvoordracht, het is niet alleen enthousiasme en forti, welke de schoonheid van den koorzang moeten brengen. Dan rest ons ter bespreking de medewerking van .Klcmaria Vlctrlx", voorheen Stedelijk Muziekkorps. Hoewel er in de ouverture .Het klokje van den Eremiet", van Malllart, veel goeds viel te waardeeren. waren enkele ongelijkheden en minder goede stemming niet uitgesloten; mis schien heeft men niet de gelegenheid gehad dit werk voldoende voor te bereiden. De wals van Waldteufel werd heel mooi ge speeld. Ook de marsch van Langenberg genoot een goede vertolking. Wat met het aanwezige materiaal van belde vereenlglngen werd be reikt. stelde het publiek, door applaus, ten zeerste op prijs. Zaterdagmorgen is het na veel moeite ge lukt de ingebouwde brandkast, waarin zich, naast verschillende boeken, een bedrag van ongeveer f 1500 bevond tej openen. De geheele Inhoud was nagenoeg onbescha digd gebleven; de boeken hadden enkel wat te lijden gehad van het water. Het zilvergeld was buitengewoon heet, doch niet gesmolten. Voetbal Z.A.P. 1—Rood Wit 1. Zondagmid dag speelde ZAP 1 haar 3den nederlaagwedstrljd tegen Rood Wit 1 Ct Veld). Rood Wit won den toss. Voor de rust zien we soms wel eens aar dig spel, een enkele schermutseling voor bet doel, maar het bracht niets bijzonders op. Na de rust weet Paul Alkemade den bal vrij te krijgen en met een keihard schot den stand 10 voor ZAP te maken. Kort daarop maakte Paul Alkemade nog een goal, welke door buitenspel niet werd toegekend. Geen der spe lers van ZAP stond op zijn plaats, zoodat Ger rit Flipsen den bal onmogelijk kon houden, en de stand 11 werd. Zoo eindigde deze wed strijd met een gelijk spel 11. Hierna speelde ZAP 2 een wedstrijd tegen Rood Wit 2. Voor de rust weet Jan Meyer den stand 10 voor ZAP te maken. Rood Wit laat t hier niet bU zitten en maakt den stand door een hoog schot gelijk 11. Na de rust bracht Rood Wit den stand op van een garage bij den --1 14 inschrtj- Zwager te Hauwert wnd. voorzitter der Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, waaraan wij het vol gende ontleenen: Dank zij de zoo gulle gastvrijheid der familie i, sfx welke door ons hoogelilk gewaardeerd wordt, dank zij den welwillenden steun en de medewerking der autoriteiten, in het bijzonder van den Luchtvaartdienst van het Ministerie van Waterstaat, welke wjj op zeer hoogen prijs stellen, kan het Zweefkamp ter zelfder plaatse als verleden jaar gehouden worden, een plaats, welke bewezen heeft uitermate voor het doel geschikt te zijn. Ditmaal wordt het kamp gehouden onder de auspiciën der Koninklijke Nederlandsche Ver eeniging voor Luchtvaart, welke de organisatie ervan toevertrouwd heeft aan hare Commissie voor het Zweefvliegen. Deze commissie heeft zich op uitmuntende wijze van hare taak gekweten en ik zeg haar leden, die zich zooveel moeite getroost hebben, daarvoor hartelljk dank. Onze Vereeniging, welke den 19en October as. haar 25-jarig bestaan herdenkt, heeftsteeds onze nationale luchtvaart naar de mate harer krachten gesteund en geleld en het is over bodig hier te verklaren, dat zjj haar volle aan dacht wijdt aan ihet zweven. Vandaar, dat zij het wenschelljk en noodig geoordeeld heeft een heid te brengen, ook In dit belangrijke onder deel der luchtvaart en dat het haar aangenaam is geweest dit kamp te kunnen hebben tot stand brengen. Het verheugt spr. hier ook een toestel van Nederlandsch maaksel te zien, dat zoo goed 'als geheel in de werkplaatsen van de Amster- 25-jarig jubileum van Burgemeester Driessen Vrijdag herdacht Burgemeester Driessen den. dag, waarop bij voor 25 jaar bU de gemeente administratie in dienst trad. Al vroeg op den dag werden bloemen aange dragen, zoodat het raadhuis spoedig in een bloementuin was herschapen. Van de zijde van de ambtenaren was voor een versiering van het Raadhui gezorgd. De officieele receptie begon om 3 uur. Bur-' gemeester Driessen is door het gemeenteperso- neel gehuldigd. Namens den Bond van Ge- meente-ambtenaren en het gemeentepersoneel werd hem door den heer J. Kamman, gemeente secretaris, een boekwerk met inscriptie aange boden. Van de gelegenheid den burgemeester te com- pllmenteeren werd een zeer druk gebruik ge maakt. Door de Speeltulnvereeniging ..Den Hel der” werd den burgemeester een aubade ge bracht. Des avonds werd den burgemeester door vier muziekkorpsen een serenade gebracht, waarvoor van de zijde der burgerij veel belangstelling be stond. Zaterdagmiddag werd In bet Stadion. bU ge- tecenheid van de eeuwfeesten van de Amster- damsche Universltelt een openlucht-stuk ge- naam Scientia Lumen Peds, most voorstel len den strijd tusseben de domheid en schljn- Dezer dagen vergaderde de afd. Alkmaar van bovengenoemde vereeniging onder schap van den heer H. de Raat. Ingekomen was o.m. een schrijven van het gemeentebestuur, naar aanleiding van het re quest der beide middenstandsvereeniglngen te gen het instellen door de gemeente van een radlo-distributlebedriJf. De voorzitter betoogde, dat radlo-dlstrubuanten die hun zaken met veel risico en kapitaal had den opgezet, hun bedrijf moesten overgeven. Spr. betreurde dit. temeer daar het hier een bedrijf geldt, dat door nieuwe vindingen plot seling schaakmat kan worden gezet. Spr. vrees de dan ook, dat de gemeente er eens een strop aan zou hebben, al hoopte”hU verkeerd te zien. Spr. was van meenlng, dat het gemeentebe stuur om een bepaalde politiek door te zetten, lichtvaardig gehandeld had. Het heeft ^slechts gehandeld uit flnancleele overwegingen en niet uit een oogpunt van ge meenschapsbelang. (Instemming). Besloten werd goedgunstig te beschikken op een verzoek van het muziekgezelschap ..St. Cae cilia”. om een medaille of Iets dergelijks bij haar jubilé, dat binnenkort zal worden gevierd en zeker vele belangstellenden naar Alkmaar zal trekken. De winkels zullen dan langer ge opend mogen blijven. Hierna werd een drietal praeadviezen behan deld, die op het Congres te Amsterdam zullen worden Ingeleld. De heer H. Lind besprak het praeadvles van mr. Molenaar, secretaris van het Verbond van Werkgevers, over .De nationale koopkracht In verband met het loonvraagstuk". Spr. conclu deerde, dat lage prijzen -tegen een reëel loon het meest gewenscht zijn voor den middenstand, omdat de werkgelegenheid erdoor wordt bevor derd en de koopkracht verhoogd. De heer A. Burger besprak het praeadvles ..De middènétander-vakpattoon eb 1 Ide Over heid”. Hierin wordt het overheidsbedrijf bis ting voorloopig zijn gesloten. Van de eventueels openstelling zal kennis worden gegeven. Burg. Stand Getxyen: J. Oudkerk—Lissa- ner, d. J. BalkemaTroost, z. C. Robert Schmidt, z. M. BokSteeman, z., M. H. Raatsv. Breugel, d. G. HagenRledeman, z. Overleden: L. T. v. d. Wijk—Balke, 55 jaar. M. C. W. Manders, 45 jaar. L. de Wolff, 16 jaar. Men schrijft cos: Donderdag ea. komen de kinderen. Weer met Ge „Alkmaar Packet No. 5” vervoerd, zullen zij ongeveer kwart over twaalf aan het Veillngs- gebouw aankomen. Tijdens de reis zal Louü Contran hen op aangename wijze bezig houden en Mr. Conradi zijn goochelkunsten vertoonen, terwijl het Haarlemsche Poiitiemuziekcorps voor de muzikale medewerking zorg draagt. Na af loop van de lunch, even voordat zjj weer aan boord gaan, zullen zij allen een ballon oplaten met een kaart eraan bevestigd, waarop men verzocht wordt, deze kaart met vermelding van de plaats waar zij is neergekomen, In te zenden aan het Secretariaat der Bootcommlssle te Haarlem, daar het kind, wier ballon het verst ia afgedreven, hiervoor een prijs krijgt. VeleA hunner worden ook weer met'auto’s gehaald, terwijl zij 's avonds voordat zjj naar huis gaan, dank zij de welwillende medewerking van een Haarlemsch kweeker. leder een bloeiende plant mee naar huis krijgen. Als het weer nu maar medewerkt. Agenda Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Krommenie roept de leden van den Gemeenteraad op ter vergadering op Don derdag 7 Juli 1932, des n.m. te 7.30 uur, ten Raadhulze, voor de volgende te behandelen on. derwerpen I. Ingekomen stukken. 3. Voorstel omtrent ingebruikgeving van ge meentegrond voor benzinetank. 3. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een deel van den Nauemaschen Vaartdijk. 4. Voorstel tot verkoop van een stukje grond. 5. Voorstel omtrent invoering van een verbod voor automaten. 6. Voorstel omtrent invoering van een vent- verbod voor melk. 7. Suppletoire begroetingen dienst 1931 en 1932. 8. Beschikbaarstelling van het gymnastiek- locaal c.a. voor verkoop van zwak.alcoholische dranken. 9. Voorstel tot aanwijzing van een voorzitter der commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. 10. Benoeming van een agent der arbeidsbe middeling. II. Benoeming van een lichamelijke oefeningen. wetenschap van de Middeleeuwen, welke strijd door de ware wijsheid beslecht wordt Tot die ware wijsheid wordt dan ook gerekend de handel en Industrie van deze eeuw. Als een der fragmenten van deze vertoonlng verscheen ook het Alkmaarsche Kaasdragers- gilde ten tooneele. Een woord van hulde werd gebracht aan deze vereeniging voor haar kranige prestatie. Onder de deskundige leiding van den heer Wendling, leeraar in het zweefvliegen te Stuttgart, zullen velen, evenals verleden jaar, hun eerste schreden zetten opi de ladder dezer sport, en zullen zij, die reeds net zweven mach tig zijn, zich verder in die sport bekwamen. Het kamp 1931 heeft slechts aangename her inneringen achtergelaten. Spreker hoopte, dat zulks ook het geval zal zijn met dit kamp. Laten wij. gedachtig aan het aloude gezegde: ..Concordia res parvae crescunt", hetgeen vrij vertaald wil zeggen: „Eendracht maakt sterk”, ons in de komende dagen geheel geven aan de zweef sport. Personalia. De heer A G. IJselstein, hoofd der OL. School No. 4 alhier, is numtner één geplaatst op de aanbevelingstaat voor de be trekking van hoofd te Stompetoren Oterleek). uit Velsen, wiens echtgenoote op duo zat. De heer W. kon zijn stuur niet meer houden en reed tegen een boom. W. werd niet ernstig gewond, doch zijn echtgenoote bekwam een ge compliceerde beenbreuk. ■Rgs’'door een dokter verbonden te zijn, werd zij door den zieken auto van den G. G. D. (te Alkmaar op haar ver zoek naar het Ziekenhuis te Beverwijk vervoerd. Met den hartgrondlgen wensch, dat U allen daartoe zult medewerken, met den wensch, dat ook wat de weersomstandigheden betreft, het kamp een volledig succes moge warden, verklaarde spreker het voor geopend. Hierna werd het woord gevoerd door Dr. Ir. H. J. van der Maas, die mede deelde dat er op het oogenbllk twee toestellen zijn nX de PH. 20 en de PH. 21. Er komt echter een vol doende reserve aan toestellen. Verder wekte spr. de aanwezigen op om nog meer deelnemers aan te werven. Een woord van dank want gebracht aan het gemeentebestuur van Egmond aan Zeé, voor alle steun en medewerking en aan de Kon Ned. Vver; voor het aanbieden van de thee. Aan de vereeniging voor Vreemdelingenvrkeer werd dank gebracht voor haar steun in het maken van de reclame. Burgemeester Eyma, hierna het woord ver- I krijgende, merkte op dat bij het verleenen van steun van de zijde der gemeente ook wel'een beetje egoïsme was. Het is een mooie reclame voor onze plaats Met de beste wenschen voor de zwevers en het zweefvliegen besloot de burgemeester zijn tospraak. Vervolgens werd het woord verleend aan den oud-voorzitter van de Algemeene Ned. Zweef- vereeniging, de heer de Lange, adsp. res. Off. Verkenner te Boesterberg. Spreker schetste in het kort het ontstaan van het zweefkamp en memoreerde de verschil lende vereenlglngen, die zich oa. in de Noord- wljker Hout. Voor de algemeene propaganda was noodig een centrale vereeniging. Spreker bracht hulde aan dr. Ir. vaq der Maas, die met plannen kwam en deze ver wezenlijkte. WU zijn nu, aldus spr. aan het eind van het voorbereidende werk van het eerste groote zweefkamp, dat Ik zou willen noe men: het kamp van dr. van der Maas. Ook werd nog het woord gevoerd door den heer van der Heijden en den secretaris van V.V.V. Na de thee, die zooals gemeli werd door de Kon. Ned. Ver. zamelljk naar de oefenplaats, waar onder groote belangstelling een demonstratie plaats vond. Noord-Hollandsche B. K. Bond van Rijwiel, clubs met 1000 leden ter bedevaart De jaar- Hjksche bedevaart van de R. K. Rijwielclubs in Noord-Holland naar Maria’s Genadeoord te Helloo heeft Zondag onder begunstiging van prachtig zomerweer Plgats gehad. De snelle groei van den bond bracht een deelname van ongeveer 1000 bedevaartgangers uit geheel Noord-Holland samen. Met 24 clubs kwamen de pelgrims te samen aan de Wilhelminalaan te Alkmaar, waar de opstelling van den stoet plaats vond in 4 groote clubs. De volgende afdeelingen waren vertegen woordigd: Wervershoof, Langendijk, Hoogwoud, Alkmaar, Goom, Waarland. Heer-Hugowaard Zuid en Noord. Beemster, Tuitjenhorn, Nib. bixwoud,. Burgerbrug, Obdam, 't Zand. Weere, Zwaagdijk. Warmenhuizen, UVsem, Schoor!, Wognum, Oudorp, Spanbroek en Spierdijk. Al leen Bergen ontbrak. Met de bondsvlaggen itan den kop trok de stoet te half elf af om te 11 uur aan „kapel” te arriveeren. Terstond daarna werden de vaan dels. een 20 in getal, in de groote kapel opge- steld, waarna de plechtige Hoogmis voor de bedevaartgangers begon. Deze werd opgedragen door een der Eerw. Paters Montfortanen uit Egmond aan Zee met assistentie van kapelaan Westerkamp uit Oudorp en kapelaan Dekker Degenen, die meenen schade te hebben geleden aan hunne gewassen door den hagel slag van 23 Juni 1J„ kunnen dit schriftelijk opgeven tot en met Dinsdag 5 Juli aanstaan de, bij de heeren R. Beentjes Bzn., Marquette- laan 1 en R. Muljen. Kleine Houtweg. Bij de opgave moet worden vermeld: naam en adres; ligging der tuin; aan welke gewas sen schade is geleden, met vermelding van de oppervlakte van elk gewas waaraan scha de is toegebracht, zoomede schatting schade bedrag. Óenoemd» heeren hebben ta overlcg metilan Burgemeester, eene commissie gevormd, z Sot- welke commissie zich ook bereid heeft ver klaard zitting te willen nemen, de heer Ir. Hazeloop, Rljkstuinbouwconsulent voor West- Noordholland. Pogingen zullen in het werk worden gesteld, h°u<*en. om voor de getroffenen iets te kunnen doen, waarvoor noodig is een totaal overzicht hierbo ven aangeduld. In een dezer dagen gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen der Ned Herv Kerk alhier werd het feit herdacht, dat de heer S. Glas 25 jaar president Kerkvoogd is geweest. Door dr. Joh. Pool Rz. werd den jubilaris na mens het college hartelljk met dit zilveren ju bileum gefeliciteerd Spreker wierp een terug blik op de afgeloopen jaren. memoreerde de prettige leiding der vergaderingen door den president, en overhandigde den jubilaris een stoffelijk blijk van aandenken. Nadat de heer (gem. Glas, spreker had bedankt voor het cadeau en voor de hartelijk toegespoken woorden bleef men nog een poosje gezellig bijeen. Uitstag van het sloepen bestaande schoolge bouw met woning aan den Dorpsweg te Aards- woud volgens bestek, van den heer D. Saai Cz., architect te Alkmaar en van het sloopen van een stal en bouwen van ccn in beer Joh. Visser aldaar. Ingeleverd vlngsbiljetten van H. Z A f 70-B 1779.J. Kistemaker te Sljbe- V-— i - K. Silver te Hoogwoud F. Schouten te Blokker den heer P. C. Overtoom uit Heiloo, en den -heer P. Duijves uit Noord-Scharwoude aan het orgel op verdienstelijke wijze de drie-stemmige Mis van Perosl uit. Na de Hoogmis betrad Rector Vis den kansel en hield naar aanleiding van zijn tekstwoorden: „Onder Uwe bescherming nemen wij onze het Allerhei- machtig „Te toevlucht, o, Hemelsche Moeder Gods” een treffende predteatle. De gewijde spr. schetste hoe de vereering der H. Maagd onder den titel van O. L. Vrouw ter Nood, gegrepen i« uit <fe harten der menschen, voor alle tijden en volken. Te 2 uur riep de klok de bedevaartgangers weer te zamen tot bijwoning van het plechtig Lof dat dóór den Hoogeerw. heer Deken B.- Rengs, uit Alkmaar, gecelebreerd werd. De as sistentie was als bij de H. Mis. Onder het Lof werd een openlucht-processie gehouden met het Allerheiligste over het prachtige bedevaarts- terrein. Alle vaandels werden In den omgang medegevoerd en elke club schaarde zich achter haar eigen banier. Het R. K. Fanfarecorps „St. Caecilia van Heiloo begeleidde de gezangen. Bij het rustaltaar gekomen werd het Aller heiligste uitgesteld, waarna Deken Rengs een groot aantal ingekomen Intenties bekend maak- te. waarvoor te samen werd gebeden. Daarop hield Deken Rengs een begeesterende toe spraak. Daarna werd de zegen met Ilgste gegeven, waarna een weer te samen tot bijwoning van het plechtig aan Maria gebracht en onder het zingen van bet bondslied werd afscheid' genoden van genadeoord. In vier groepen vertrok- pelgrims in dankbare stemming huls- i en tn*ek°n«’n Personen - Van 1 tot en met 30 Juni 1931 Nlcolaas Groot, *oor<lelnd D 7» naar Nleuwe-Nie- dorp, Cornells Maria de Jong, R. K.. van Boe- kriwegbuurt 19 a naar Hoorn; Maartje Kooy FetsWe VanJ‘n Zwaa« N.H.. van Aardswoud F 28 naar Zwaag; Grietje Louw, N. H„ van Aardswoud F U naar Winkel; Anna Raa. N H yan Sljbekarspel naar Aardswoud F 13; Geer tje Pruim, weduwe van R. Baron en gezin, geen van Nieuwe-Nledorp naar Aardswoud E 30" Cornells Spruit en gezin. R. K„ Van Spanbroek Mar Boekelwegbuurt I 24; Maartje Koeten. n H., van Anna-Paulowna naar Aardswoud G 11; Marinus Cornells van Oudenaarde, geen, van Anna-Pawlowna naar Aardswoud G 11; Jurjen Jonker, geen van Spanbroek naar Aards- woud F 21; Johanes Baltus, R. K van Helloo naar Weere K 4a; Hendrlkje Baron, geen, ambtshalve ingeschreven; Reitse Ultterdljk en gezin, N.H., van Dantumadeel naar Weere K Geslaagd Onze oud-plaategenoot, de hëer C. de Groot, slaagde te Amsterdam voor het diploma boekhouden vanwege de vereeniging van Leeraren. karspel A f 200.- A 205.—; B 731. A 409'1 B 941.J. Ruyter en A Groot te Lamertschaag A f 575.—; -B f 1620.—; J. Rempt en A. de Vries te Twisk A 100.—’ B f 1298; A. K. Pik te Barsingerhorn A f 308.—, B 888.H. Haltema te Alkmaar A 337. Koorn en de Jong, Medemblik A 109. H j 1162.p. Wester te Heertfofowaard K f 300-B 1031.B. Oiling en Zn. te Berkhout A 600 ,-B 1384.—; Habbé te Alkmaar A 415—P Klaver Jz. te Spierdijk A ƒ.196.B 1315.N. Loos en N. Hoek te Wognum A 351.De gunning is aange-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2