ONS BLAD Von Gayl haalt bakzeil Joego-Slavië? Het Revolutie H l V i Oost-Groenland Verkiezingen Roemenië VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS nieuws van heden VERDRUKTE ONSCHULD Woelingen op het DER NAZI’S platteland Brüning licht de kiezers in DUITSCHE STEENKOOL NAAR IERLAND DE TERREUR IN DUITSCHLAND 1125 DE BAROMETER 99 dooden, gewonden Het zaad van den burgeroorlog I I JOH. LAUWERS te WOENSDAG 20 JULI 1932 Het Weer( Onrust in het leger Zuid-Wales ongerust Pater J. Cox te Rome in Aardbeving in Chili Zeilvlieger doodgevallen i Ambassadeur Edge De bedrogen gentleman I aristisch congres i Denemarken DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Von Gayl, .de man van het vermetel vertrouwen ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c; ingez. med 40 c p. regel; idem op pag één 55 c. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 Noorsche verklaringen 53 Eilch; Nat. tsaranisten weer in de meerderheid PAYGLOP 3 F X o' ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 170 ’XHerio- o o De verdrukte onschuld Koning Alexander s r i i oe Z. Em. Kardinaal Bertram •tand op Woensdag 9 uur in. MS a d I Gestreng optreden der regeering is noodzakelijk Leider van een Amerikaansche bedevaart 277 zetels 41 zetels Aanslag op een vrouw te Nijmegen. Opheffing van Rükskweekscholen t genbooeh en Oud-Betferland. Volgens een bericht van de ,X>aly Herald" uit Dublin Is de lersche regeeringsbeambte Thomas McLaughlin naar Dultschland vertrokken, om aldaar groote aankoopen van Ruhr-kolen voor Ierland te doen, daar de lersche regeering den invoer van Engelsche kolen wil verbieden. Een kolenultvoer-ondememing In Zuld-Wales heeft reeds van haar vertegenwoordiger in Dublin be richt ontvangen, dat Ierland reeds tienduizend ton Duitsche kolen heeft gekocht. w In Zuid-Wales bestaat groote bezorgdheid over de ontwikkeling van den economischen oorlog tusschen Engeland en den lerschen Vrijstaat. Ierland wil xfjn steenkool srit Dultschland gaar betrekken. Radiorede van Minister Ruys over ons land en de economische crisis. t 1 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Boerenguenlla onder Dupanjanin in ontoegankelijk gebergte van Midden-Servië Deensche politici eischen een ver wijdering der Noren utt het bezette gebied trouwen gehad In Illusies, vandaar dat zij thans ziek wordt van teleurgestelde ver wachtingen, en niemand nog veel vertrou wen koestert in haar vrij illusoir gezag. De groote Nationale Bedevaart naar Lourdes en Lisieux. De verkiezingsuitslag in Roemenië. Het Noonch-Deensch conflict om Oost-Groen land. Zwakke tot matigen Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Verdere vooruftricëxten: Weinig an de ring. Zon op 25 Juli, i ..op te ruimen”, enz. Verder protesteert hy tegen de lakse houding der Pruisische politie, die het aanplakken van sulk een biljet duldt. SANTIAGO. 19 Juli (V.D.). In Chili werd Maandag een hevige aardbeving waargenomen, ile Ongeveer veertig seconden duurde. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend. FREIBURG 1. BREISGAU. 19 Juli. (W B.) Gisteravond heeft oud-Rijkskanseller dr. Brü ning hier een vergadering van 25.000 perso nen toegesproken. Spr. zeide reeds geweten te hebben, dat hij zijn post niet zou behouden, toen hjj sprak over „honderd meter voor het doel”. Veel viel er in Lausanne niet meer te onderhan delen na Brünlng’s onderhandellngen met de mogendheden. Dr. Brüning oefende critiek uit op de huidige regeering. die zich ermede tevreden stelt de ge heel gereed liggende verordeningen uit de schrijftafels der vorige regeering te nemen en van kracht te verklaren. Verder richtte hij onder grooten bijval aanval len tegen de Natlonaal-Soclalisten. Het is de taak -der Centrumpartij diegenen op te volgen, die ontgoocheld zullen vluchten, als de Nat.-So- clalisten zullen hebben bewezen, nog geen vijf procent hunner programmapunten te kunnen uitvoeren zonder het Duitsche economische leven te ruïneeren. PARIJS, 19 Juli (V.D). De Amerikaansche ambassadeur te Parijs, Sir Walter Edge, die sinds eenlge weken in de Vereenlgde Staten vertoefde en over wlen te Parijs allerlei geruch ten in verband met een eventueel aftreden wer den verspreid, zal heden met de „Leviathan" naar Frankrijk terugkeeren. laatste weken voor de Rijksdagverklezing tegen de hand over hand toenemende terreur .der ra dicale partijen met doortastende gestrengheid op te treden. Een toegeeflijke houding bjj dergelijke toe standen zou de ondermijning van het staatsge zag tengevolge hebben, hetwelk een heilig ge bod der christelijke ordening Is. In binnen- en buitenland wordt op de smar telijkste wijze gevoeld, hoe verruwend en de- moraliseerend een dergelijk drijven op de op groeiende jeugd werkt, welks edele zede lijke vorming tot dusver werd beschouwd als de hoogste taak van den staat. Hindenburg en de botsingen BERLIJN, 18 Juli. (W. B.) Volgens de „Vossi- sche Zeitung" heeft rijkspresident von Hinden burg in een brief aan een Meeklenburgsch oud- mlnister o.a. naar aanleiding van de politieke botsingen geschreven, dat de dingen vaak anders toegaan, dan ze In de bladen worden afgeschil derd. HU zal echter de gebeurtenissen nauwkeu rig volgen en als de botsingen nog grooter om vang zouden aannemen en tot gewoonte worden, zou hij niet aarzelen met de hem daartoe doel treffend voorkomende maatregelen In te grij pen. De leider der juridische afdeeling van de gouw Berlijn der NB.D.A.P. heeft den rijksmlnlster van Binnenlandsche Zaken een telegram gezon den, waarin hij protesteert tegen den Inhoud van een in Berlijn verspreid communistisch aanplak biljet, waarin wordt aangespoord om de nazi’s DUBLIN. 18 Juni. De lersche Senaat heeft, zooals bekend is, In tweede lezing het wetsont werp aangenomen, waarbij de lersche regeering gemachtigd wordt tot het heffen van bijzondere invoerrechten op Engelsche goederen. Woensdag komt de Senaat opnieuw bijeen; er zullen dan een aantal amendementen worden in gediend. 'Daar de regeering deze wel zal verwer pen, zou het regeeringsvoorstel drie weken uit stel lijden. Vermoedelijk zullen nu daarom Senaats-amendementen aan de Dail (de Tweede Kamer) worden voorgelegd, die w al verwerpen, waarna het voorstel automatisch wet wordt. Minister-President De Valera verklaarde tij dens de behandeling, dat de lersche Vrijstaat thans gedwongen is naar andere markten om te den. Zeker is echter, dat de hongerigen iri* Ier land in de toekomst niet meer hongerig zullen zijn, daar van nu af meer levensmiddelen be schikbaar zullen komen. Wanneer Ierland met verlies moet verkoopen. dan moet het den Invoer zooveel mogelijk beperken om de verliezen zoo gering mogelijk te doen zijn. Uit Joego-Slavië komen alarmeerende berich ten betreffende ophanden zijnde omwentelin gen. De toestanden gelijken er thans op die tn Spanje, na den terugkeer van de Rivera. De raadhuizen in de plattelandsgemeenten worden bestormd, terwijl allerwegen de portretten van koning Alexander op straat worden verscheurd of verbrand, terwijl de verboden Kroatische vlaggen worden geheschen. Vooral in Dalmatië en Herzegowlna zijn de betooglngen aan de orde van den dag, terwijl in Bosnië de graan- pakhuizen van den staat werden bestormd. Hoe wel de berichtgeving uit Zuld-Slavlë zeer schaarsch is, blijkt uit alles duidelijk, dat *n om wenteling voor de deur staat. Reeds eenlgen tijd gist het In Joego-Slavië. Eenige maanden geleden kwamen er in ver schillende deelen van het land boerenopstanden voor, waarbij °P openbare gebouwen en winkels aanvallen werden gedaan, welke totaal werden leeggeplunderd. Deze opstanden schenen toen op touw te zijn gezet door de Servische boeren partij onder leiding van dr. MlIJos Dupanjanin, die ook thans een geweldige actie ontwikkelt en steeds meer aanhangers krijgt. Dr. Dupanja nin houdt zich thans met de andere leiders der partij schuil in de bosschen van Midden-Ser vië. Het Is echter maar al te duidelijk gebleken, dat hij, ondanks zijn verborgenheid, toch in verbinding staat met tal van kleine groepen der voor Alkmaarf 2. Voorbuiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaamestad Haarlem ALKMAAR Barometers en Thermometers Het Eucharistisch Congres van Scandinavië dat van 18 tot 21 Augustus as. In Kopenhagen zal worden gehouden, zal om. bijgewoond wor den door Zijne Em. Kard. van Rossum, den Prefect van de Congregatie de Propaganda Fide. Zijne Em. Kardinaal LTHond. den Primaat van Polen, Mgr. Baudrillart, den Rector van het Ka tholiek Instituut te Parijs, de Bisschoppen van Luik en Gent, de Apostolisch Vicarissen van Zweden, Finland en Ijsland en den Apostoli- schen Administrator van Noorwegen. BERLIJN, 19 Juli (W. B.) In den Prul- slschen Staatsraad heeft vanavond een uit voerig politiek debat plaats gehad, naar aan. leiding van het Soc. Dem. voorstel tot weder invoering van het unlformverbod. Het voorstel werd gesMund door het Cen trum. Door de Soc. Dem. sprekers werden scherpe aanvallen gericht tegen de Nat. So. cialis ten. Sedert de opheffing van het unlformverbod zijn In Dultschland 99 dooden gevallen, en 1125 personen gewond. Door de Nat. Socialistische sprekers werden Sociaal-Democraten, Centrum en Communis ten verantwoordelijk gesteld voor de huidige toestanden. De rijksmlnlster van binnenland sche zaken, frelherr von Gayl. had vóór deze debatten de zaal verlaten. Met de stemmen van Centrum en Soc. Democraten werd een motie van het Centrum aangenomen, waarin de Pruisische regeering verzocht wordt stap pen te doen bij de rijksregeering om met alle middelen voor het herstel van geordende toe standen te zorgen. BRESLAU, 19 Juli. (W. B.). Namens de in de Fulda-stad bijeen zijnde bisschoppen heeft de aartsbisschop van Breslau. Z. Em. Kardinaal Bertram, een schrijven gericht aan rijkskanselier von Papen en den rijksmlnlster van Blnnenl. Zaken, von Gayl, waarin hij de rijksregeering dringend verzoekt, in de twee ■WT oodged wongen begint de Rijksregeering nu bakzeil te halen, maar zij doet het weer op een allerminst afdoende wijze. Zjj heeft thans alle demonstraties In de open lucht verboden, en gewaarschuwd, dat dit verbod slechts een eerste maatregel is, welke door andere en strengere zoo noodlg zal worden gevolgd. Zoo overweegt zij o.a. de doodstraf te stellen op het hanteeren van wapenen en bommen in het openbaar. De staat van beleg, waarom de Nazi’s schreeuwen, ligt evenwel niet in haar voor nemen. Het is wel merkwaardig, dat dè Rijksregeering haar demonstratie-verbod hoofdzakelijk richt tegen de Communisten. Zij redeneert daarmee geheel in de lijn van de Nazi’s, die thans de rol van de door een roode terreur verdrukte onschuld trachten te spelen. Zeker, de meeste bloedige geweld daden worden door de Communisten ge- pleegd, maar ook de Nazi's maken zich ter dege daaraan schuldig. Bovendien, sinds de Nazi’s hun uniformen terug hebben, laten dezen geen gelegenheid voorbijgaan om schietpartijen te provoceeren. Worden zij echter het slachtoffer van hun provocatie, dan werpen zij de schuld geheel daarvan op degenen, die zij hebben getart. In Altona is het zoo gegaan en zoo gaat het vaak ook elders. Indien de Nazi’s zich van ergerlijke provocaties zouden onthouden, zouden zij hun tegenstanders, geen kans voor geweld daden geven. In vele gevallen zijn zij dus zoo niet in eerste, dan toch In tweede instan tie aansprakelijk voor de politieke moord parUJen, welke in Dultschland aan de orde van den dag zijn. In laatste Instantie moet de verantwoordelijkheid pchter op de Rijks regeering zelve worden geschoven, want deze heeft door de opheffing van het uniform-verbod niet alleen een werkzaam agitatie middel aan de Nazi’s teruggegeven, maar ook Relchsbanner en Uzeren Front tot krachtiger tegenweer gedwongen. De slapheid en de halfslachtigheid der regee ringVon PapenVonGaylVon Schleicher is de kracht der geweldenaars. Hoe eerder zjj geheel terugkeert op de dwalingen baars weegs en het unlformverbod weer in wer king stelt, hoe beter het voor het arme verdwaasde Dultschland zijn zal. De sympa thie van de Nazi’s zal zij daardoor wel ver spelen, maar deze sympathie Is zoo lang zamerhand toch reeds In haar tegendeel verkeerd. met schljnlijk Van de Duitsche een restant van drie milliard over. Von Papen keerde In de beste stem ming van het Lausanne-feest naar Berlijn terug, maar toen hij eenmaal thuis was en zich in den spiegel niet zonder zelfvoldaan heid bekeek, bleek al spoedig, dat de geallieerde „gentlemen” hem stilletjes een grotesken neus hadden opgezet, een ge drochtelijk en potsierlijk exemplaar uit den internaUonalen winkel van schertsartike- Jen, die zich In de geregelde klandizie der heeren diplomaten mag verheugen. Von Papen schrok en beweerde bij hoog en bij Jaag tegen allen, die hem uitlachten, en dat waren nagenoeg alle Duitschers - dat hij dit carnavalsgrapje hooglijk afkeurde en dat het zonder zijn medeweten was ge schied. Zijn figuur werd er slechts droevi ger door, want men laat zich niet voor den gek houden, zoolang men nog bij zijn posi tieven is. Er bleek dan ook geen partij in Dultschland meer bereid zich met het ge selschap van dezen beetgenomen feestgan ger te compromltteeren. Vooral zijn vroe gere vrienden, de Nazi's en de Duitsch- nationalen, beijverden zich om hem met den hoon van het leedvermaak te overla den. Dat was heel ondankbaar van hen. want von Papen en zijn ministers hadden zich toch stipt gehouden aan de afspraak met de Nazi’s en door het onverantwoor delijke opheffen van het demonstratie- en unlformverbod den bedongen prijs voor de tolerantie der rechts-radicalen prompt betaald. De regeering-van Papen heeft ver- De opkomst van deze verkiezingen was ten gevolge van de- tropische hitte, het werk op de velden en het volledig gebrek aan belangstel ling in de steden niet zeer groot. De liberale partij is in de steden ook in Zevenburgen de sterkste geworden. De natlonaal-tsaranlstl sche successen blijven beperkt tot het land, waar echter ook de nationaal-socialistische agitatie der Cuzlsten en van de Uzeren Garde groote winst onder de landbevolking heeft gemaakt. Deze belde zijn hiermede de derde partij van Roemenie geworden. De verkiezingen zijn volkomen rustig verioo- pen. Opvallend is het krachtig opkomen der extreme partijen. De drie verdachten van de Inbraak met geweld pleging te Vriesenveen voor de Almelosche Rechtbank. 16 zetels 14 zetels 5 zetels De Natlonaal-Tsaranisten behaalden 45 pCt. van alle stemmen. Het resultaat wordt door de Nationaal-Tsara- nistische pers met groote reserve besproken, waar zonder het premiestelsel de oppositie de meerderheid in de Kamer zou hebben gekregen. ZIJ zijn teleurgesteld, daar hij hoopten 60 pCt. van alle stemmen te behalen. groot de ontgoocheling na Lau sanne voor de rijksregeering ook moge geweest zijn, grooter en van meer directen invloed is die, welke gevolgd is op de opheffing van het door Hindenburg en de regeering Brüning Indertijd uitgevaar digde uniform- en demonstratie-verbod. Toen dit allernoodzakelijkste verbod op het psychologisch meest gevaarlijke oogen- blik nJ. in het vooruitzicht van den ver kiezingsstrijd, met goedvinden van den ouden heer Hindenburg ongedaan werd gemaakt, deed -de rijksmlnlster ^an bin nenlandsche zaken von Gayl een beroep op de politieke partijen om zich de opnieuw verleende vrijheid waardig te toonen en te Borgen, dat de verkiezingsstrijd rustig zou verloopen. Ieder kind kon op z’n tien vin gertjes na-tellen, dat dit beroep niet het minste effect zou hebben en. de vrijheid van demonstreeren en geuniforfneerd para- deeren als olie zou werken op het overheete politieke vuur. Maar von Gayl gedroeg zich argeloozer dan het meest argelooze kind en zit nu met de aangebrande peren. Er is een politieke guerilla in Dultschland los gebroken, die steeds meer slachtoffers eischt. De Nazi’s en de communisten, de Reichsbanner-leden en de Uzeden-fronters gedragen zich als houders van een jacht- acte op schadelijk wild. ZIJ schutteren op hun politieke tegenstanders los. want ir hun bloed-doorloopen- oogen bestaat er geen schadelijker wild dan dat van hun wilde tegenpartij. Vooral de communisten munten uit In agressiviteit. De lijken der afgeslacnte Nazi’s beschouwen zij als de kaden, waaruit de burgeroorlog moet op- groelen. En van den burgeroorlog verhopen HJ winst voor het bolsjewisme. De polltleki Verwildering in Dultschland is zóó erg ge- Worden, dat zelfs von Gayl moet erkennen, e regeering-rvon Papen maakt wel een zeer droevige flguür. Te Lausanne be haalde de „weltfahige”rjjkskanselier z’n aardig mondje Fransch oogen- een niet onaanzienlijk succes, geëlschte milliarden-schuld der herstelbetalingen bleef slechts goudmark FRANKFURT AM MAIN. 19 Juli. (V. D.) Dinsdagmorgen Is een jong student uit Breslau bij het zeilvliegen neergestort boven het Abstro- daer Wald. Het zeilvllegtulg .Senator", waar mee hy was gestart, was een betrouwbare ma chine van de SUezische vllegvereeniging Breslau. Het toestel is geheel vernietigd. BOEKAREST, 19 Juli. (VJD.) De definitieve uitslag van de Kamerverkiezing in Roemenië luidt: Natlonaal-Tsaranisten Liberalen Nationaal-Socialistische Cuza en Ijzeren Garde Hongaarsche Party Overige partyen gemiddeld Onder de verschillende Amerikaansche bede vaarten. welke tegenwoordig bijna ’dagelijks te Rome arriveeren, wekte gisteren byzonder de aandacht een bedevaart uit Pittsburg, onder leiding van pater James Cox. de bekende or ganisator van de kerkelijke hulpactie voer werkloozen. Men herinnert zich, dat pater Cox eenlgen tijd geleden optrad als leider van 59.000 weria- looze oudstryders, die een marsch ondernamen naar Washington. Ook hebben wy destyds een verhaal gegeven over de door hem gestichte werkloozenstad. OSLO, 19 Juli (Reuter) Het Noorsche ministerie van bultenlandsche zaken publiceert een mededeellng naar aanleiding van de jong ste Deensche nota inzake Ooet-Groenland, waarin wordt medegedeeld, dat de Noorsche re geering gisteren de kwestie door haar legatie In Den Haag aan het Perm. Hof van Justitie heeft doen voorleggen. Zy verklaart In he4 des betreffend document, dat de bezetting van Oost-Groenland wetteiyk Is en dat het betrok ken gebied moet vallen onder de Noorsche sou verelnitelt. Verder verzoekt Noorwegen, het Haagsche Hof dat tegen zijn staatsburgers geen geweld zal worden gebruikt. Dit verzoek geschiedt naar aanleiding van het feit, dat de Deensche re geering nog niet, zooals zy heeft aangekondigd. het geschil aan het Haagsche Hof heeft voor gelegd. terwyi de voorzitter der Groenland- commlssle van het Deensche parlement en de leider der Deensche conservatieve party In de pers krachtig hebben aangedrongen op het ge bruikmaken van geweld De leider der Deensche conservatieve partij heeft geëlscht. dat de Deensche regeering on omwonden zou verklaren, dat het politiegezag in Oost-Groenland, ongeacht de gevolgen, sou wordep aangewend. dat zijn al te goed vertrouwen deerlijk beschaamd is. De bloedige botsingen te Altona hebben hem eindelijk één oog ge opend. Servische boerenparty, zoodat zich een guerilla heeft ontwikkeld tegen de gendarmerie, die in dit moeiiyk toegankelyk gebergte sterk In het nadeel Is tegenover de In deze streek goed be kende boeren. Dupanjanin geniet het volle vertrouwen der Servische boeren, hoewel hy een hoogere ont wikkeling bezit. Hy heeft een zeer goede acade mische opleiding genoten, en heeft zelfs eenige jaren aan de Sorbonne te Parys gestudeerd, waar hy zich destyds door zyn denkbeelden reeds sterk van de andere studenten afscheidde. Als leider van de Servische boerenpartij treedt hy op sinds Mei jJ., toen de vorige leider, dr. Jovanovic werd gearresteerd, omdat hy In een openbare vergadering den eisch had gesteld, dat de staat federalistisch moest worden Ingericht. Dr. Jovanovic bevindt zich thans nog in hech tenis. Ook uit het offlciers-korps komen geruchten van opstand en samenzwering. In hoeverre deze juist zyn. valt echter niet te controleeren, daar hieromtrent een strenge geheimhouding wordt bewaard. Men vermoedt echter, dat deze bewe ging zich heeft .uitgebreid over geheele troepen- afdeelingen, want In de laatste weken zyn ver schillende troepenformaties op opvallende wyze verplaatst. De ontevredenheid in Joego-Slavië bestaat reeds lang en hoewel koning Alexander op 3 September 1931 officieel het einde van de dic tatuur aankondlgde en zyn land een grondwet* gat, is de toestand feitelijk nog precies hetzelf de. De dictatuur bestaat in Joego-Slavië sinds 20 Juni 1928. Voordien kende het land de ge wone parlementaire regeering. In het parlement ontstond echter tusschen de leden hoe langer hoe meer oneenlgheid, met het gevolg, dat in ongeveer 1" jaar tyds 24 regeerlngen met 130 ministers aftraden. Dat de binnenlandsche ver houdingen onder dezen toestand geweldig te lyden hadden, behoeft nauwelyks te worden ge zegd; het rijk ging zyn ondergang tegemoet. Toen op 20 Juni 1928, tydens een zitting van het parlement de politieke hartstochten dusdanig waren opgezweept^ dat twee parlementsleden door politieke tegenstanders werden doodgescho ten. oordeelde koning Alexander het noodlg tn te grypen. Toen de dictatuur werd ingesteld, heette het land nog „Koninkrijk der Serven. Kroaten en Slovenen’’ (8. H. 8.). welke naam echter op 3 October 1929 officieel werd veran derd in Joego-Slavië. Koning Alexander meende verleden Jaar. dat de tyd gekomen was. de dictatuur prijs te ge ven en aan zyn land weder een constltutloneele monarchie te geven. Mogelyk ook voelde hy, dat hy op den duur den toestand niet meer meester zou blyven en was de afkondiging van de grondwet een poging om de verhitte gemoe deren tot kalmte te brengen. Als dit zoo is. dan is de poging van koning Alexander Jammeriyk gefaald, want de partyen weigerden en wei geren nog steeds de grondwet te erkennen, evenmin als het parlement, dat onder boycot Is tot stand gekomen. Een royale toepassing van de grondwet had Zuld-Slavlë zyn plaats in de ry der democratisch bestuurde landen kunnen laten hernemen, doch thans is de grondwet niets meer dan een scherm, waarachter de ko- nlnkiyke dictatuur op onveranderde wyze wordt voortgezet. Immers de uitzonderingswetten zyn nog steeds van kracht en de Kroaten en Slo venen zyn nog geen stap tot elkaar gekomen. In het buitenland baarde het eenlg opzien, dat in begin April van dit Jaar generaal Zivko- vie. die tot dusver de dictatoriale macht in Zuld-Slavlë uitoefende, plotseling aankondlgde, dat hy aftrad, omdat hy meende, dat de door hem indertyd aanvaarde taak. nJ. het herstel van normale politieke verhoudingen, zou zyn volbracht. Als zyn opvolger werd benoemd de minister van bultenlandsche zaken MarinkovltiJ, die echter het bewind van Slvkovlc op dezelfde wyze voortzette. 5.03, onder 9.0g L.K nam. 3.02 'Licht op 9.38. '4 y a Br— BW'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 1