Prikkeldraad Prof. Rutgers over Génève 11 1 I HMI li w ft ■II p I EERSTE KAMER-VERKIEZING Groepen II IV en Groep IV H I Groep II I DE A„iEURS OP HET WERELDTOONEEL Hl VRIJDAG 29 JULI Grappige vergissing NEDERLANDSCHE VERKENNERS TE LOURDES Goede leerlingen niet Provincie Drente Provincie Gelderland Zuid-Holland aan li IJ i- (c. P. Droogleever Fortuyn De nieuwe Eerste Kamer RAF EN BEDRIJF Loonsverlaging goedgekeurd I Geen audiëntie H. Ruyter J. J. W, IJsselrnuiden. Ant. J. Schoemaker, v Men gaat voort tastenderwijze Nederlandsche Verkenners met aalmoezenier Boon uit Den Haag en Drs. v. d. Poel uil Ginneken, als leider, met Mgr. Aengenent te Lourdes I I i H TYPOGi Niet „Roomsch-Katholiek” maar „Ruwharig” J. W. J. baron de Vos van Steenwijk Geen spoor van overeenstemming tusschen Duitschland en Frankrijk Provincie Overijssel i Uitslag in de groep 11 Provincie Groningen I ■i tr de gede- verkeerd de lijststem van de betaald wordt.” 1 lijststem, Uili I één Gekozen zijn: O cijfers. i „Er zal eigenlijk een wonder moe- i uit- Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht nd de volgende week geen audiëntie verteenen. te zoo LIJST 5. Christelijk.Historische Unie, 2 leden: Mr. A. van der Hoeven te Rotterdam en Jhr. Mr. Dr N. C. de Gljselaar te Was senaar. LIJST .6. An tl.Revolutionaire Partij, 2 leden. Prof. Ir. A. Anema te Haarlem en Ir. P. E. Briet te Leiden. i 1 6 Daar volgens den uitslag der heden gehouden verkiezingen voor de Eerste Kamer in de samen stelling van de Kamer geen wijziging is ge komen, bestaat ook de nieuwe Kamer uit de volgende leden: R. K. staatspartij: 16 leden. Chr. Historische Unie: 7 leden. Antl-Rev. Partij: 8 leden. 8. D. A. P.; 11 leden. Vrijheidsbond: 6 leden. Vrijs. Dem. Bond: 4 leden. Uitgebracht 62 stemmen (Vrijheidsbond) 8 lljststemmen, Heden hebben In de Provinciale Staten van Gelderland, Overijssel, Drenthe en Groningen (Groep II) en In die van Zuid-Holland (Groep IV) de verkiezingen plaats gehad voor de Eer ste Kamer. De uitslag luidt als volgt: LIJST 4. (Commun. Partij) 1 lijststem, gel dend voor 120 stemcljfers. LIJST 5. (VrlJz. Dem. Bond) 3 lljststemmen. geldend voor 360 stemcljfers. LIJST 6. (S. D. A. P.) 11 lljststemmen, geldend voor 1320 stemcljfers. LIJST 7. (A. R. Partij) 8 lljststemmen, geldend voor 960 stemcljfers. LIJST 8 (Chr. Hist. Unie) 10 lljststemmen, gel dend voor 1200 stemcljfers. In totaal uitgebracht 62 geldige stemmen, geldend voor 7440 stemcljfers. Vrjjheidbond: 2 leden. R. K. Staatspartij: 3 leden. VrlJz. Dem. Bond: 1 lid. 8. D. A. P.: 3 leden. Anti-Rev. Partij: 2 leden. Chr. Hist. Unie: 2 leden. De namen der gekozenen zijn. Vrijheidsbond: Mr. H. Smeenge te Amster dam en Joan Gelderman te Losser. R. K. StaatspartijJ. J. W. IJsselmulden te Arnhem, Hendrikus Ruyter te Arnhem en Ant. J. Schoemaker te Deventer. Vrjjz. Dem. Bond.: J. B. Westerdljk te Ult- huizermeeden. 8. D. A. P.: Mr. M. Mendels te Amsterdam, E. Rugge te Groningen en L. M. Hermans te Afnhem. Anti Rev. Partij: Jhr. 8. van Cltters te Bram men en Mr. P. A. Diepenhorst te Amsterdam. Chr. Hlst. Unie: Mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk te Wljhe en J. W. JL Baron de zetels plus 379 is 0 zetels. Lijst 5 Vrjjz. Dem. Bond): 1360 stemcljfers Is 1 zetel plus 1 is 1 zetel. Lijst 6 (8. D. A. P.)4062 stemcljfers is 2 zetels plus 1344 is 3 zetels. HJst 7 (Anti Rev. Partij): 2872 stemcljfers is 2 zetels plus 154 is 2 zetels. Lijst 8 (Chr. Hist. Unie)2675 stemcljfers Is 1 zetel plus 1316 is 2 zetels. Totaal werden uitgebracht 82 stemmen, waar van 2 blanco. Aantal geldige stemmen 80, gel dend voor 16.640 stemcljfers. Totaal ultgebracht 47 geldige stemmen, geldend voor 4465 stemmen. istelling, wel- denden hure HandelW^ „De Tribuu^BjjlSR en van JaMfi istell» ten gebeuren, als de conferentie eindelijk geen échec wordt.” J>e Fransch-Duitsche positie is van dien aard, dat het zeer bevredi gend mag heet en, dat er geen groote moeilijkheden ontstaan zijn!” In een Prikkeldraad]e werd naar aanlei ding van een annonce In het „Haarlemsch Dagblad” waarin gevraagd werd „een goed Tehuis voor een jonge hond; geen RJC.") ‘n beetje gephllosopheerd over zóóveel antl- paapschheid; in navolging trouwens van A. B. K. In „Het Volk”, die zich aan het geval óók te goed gedaan had. Nu lezen wij echter in de annonces-ru- brlek van het Haarlemsch Dagblad”: LIJST 2. (R. K. staatspartij) 20 lljststemmen, geldend voor 2400 stemcljfers. LIJST 3. (Staatk. Ger. Partij) geldend voor 120 stemcljfers. LIJST 1. (Vrijheidsbond) 8 geldend voor 960 stemcljfers. TT Til waagden de vraag, of het voorstel- yy Hoover nog gunstig gewerkt had op het verloop van Oenève. In antwoord daarop wees Prof. Rutgers op de eigenaardige moeilijkheden, welke een inwerking van het Hoover-plan op de te be reiken resultaten In den weg stonden: na den aanvang der conferentie was er een uit voerig repertorium opgemaakt, tallooze voorbeelden waren gerangschikt, zij vorm den den plattegrond van een oerwoud, en al die voorstellen moesten In commis sies behandeld worden; de beteekenis van het Hoover-plan was slechts ten deele ge legen In de nieuwe voorstellen die het be vatte; voor een goed deel waren de onder deden reeds vroeger door andere Staten, en ook door de V. S., voorgesteld, zij het minder belljnd en minder forach; de betee kenis lag vooral ook in het moeilijk mo ment. waarop het gqdaan werd; onmiddel- 11]k vond het overal weerklank; in de slot- resolutie is het Hoover-plan dan ook heel vriendelijk bejegend, maar in hoeverre de voorbereiding der volgende zitting der con ferentie zich naar het Hoover-plan rich ten «al, is nog onzeker; Hoover’s actie is vooral van psychologlsch-politieken aard; zij beduidt een forschen drang in de richting van reëele beperking van bewapening. Ondanks Hoover is er nog géén spoor van overeenstemming tusschen Duitschland, dat voor zijn geljjk-berechtigdheid, en Frank rijk, dat voor zijn veiligheid opkomt en er zal eigenlijk een wonder moeten gebeuren, als de conferentie uiteindelijk geen échec wordt I Biedt dan het milde slotwoord van Herrlot geen kans op bevrediging? zoo vroegen wij. Prof. Rutgers twijfelde: Herrlot’s rede was vriendelijk van toon, maar van de bekende voorwaarden werd geen haarbreed af geweken: „in veiligheid voor allen zal de gelijkheid gelegen zijn”, X is aardig gezegd, maar of Duitschland daarmee genoegen zal kunnen nemen? LIJST 1. (Vrijheidsbond) 4 lljststemmen, gel dend voor 380 stemcljfers. LIJST 2. (R. K. Staatspartij) 12 lljststemmen, g. v. 1140 stemcljfers. LIJST 3 (Staatk. Ger. Partij) 1 lijststem, g. v. 95 stemcljfers. LUST 4. (Comm. Partij) 1 lijststem, g. v. 95 stemcljfers. LIJST 5. (VrlJz. Dem. Bond) 3 lljststemmen, g. v. 285 stemcljfers. LUST 6. (8. D. A. pj 11 lljststemmen, g. v. 1045 stemcljfers. UJST 7. (A. R.) 7 lljststemmen, g. v. 665 stemcljfers. - LUST 8 (C.H.) 8 lljststemmen, g. v. 760 stem-Vos van steenwijk te Diepenhelm. met de veronderstelling uit te spreken, dat de feitelijke conferentie-gebeurtenissen wel algemeen bekend zouden zijn; hij zou dus geen verhaal vertellen, doch zoo maar enkele opmerkingen maken. En dan meende hij er allereerst op te knoeten wijzen, dat een conferentie als deze niet te vergelijken is met andere vertegen woordigende colleges: hier moeien de be slissingen eenstemmig genomen worden en het heeft in het algemeen geen zin uitspra ken uit te lokken in meerderheid en min derheid. Intusschen heeft er wel discussie plaats; de conferentie, is voortdurend open baar, en dat is een van haar grootste ver-’ diensten: de vertegenwoordigers der ver schillende landen spreken zich hier uit. opdat de openbare meening ingelicht worde. Opmerkelijk is daarbij de verschillende houding van verschillende persoonlijkhe den: de diplomaten, die Voor alles wikken en wegen of er in eenstemmigheid resultaat te bereiken valt, zijn geneigd, in het openbaar weinig te spreken, terwijl daarentegen parlementsleden over *t alge meen hoogen prijs stellen op openbaar debat, minder terughoudend zijn dan de diplomaten en soms wel schijnen te bere kenen, dat de woorden minder geteld zul len worden, naarmate ze talrijker worden gesproken. oe stelt u zich nu den verderen gang van zaken voor? In ’t Bureau van de Conferentie worden nu de punten, die geaccepteerd zijn, in den juisten vorm gegoten, de nieuwe zitting der conferentie wordt nu voorbe reid, daartoe worden door het Bureau van een aantal vragen voorbereidende studie gemaakt; op 21 September komt het bureau weer bijeen en vier maanden later de alge- meene vergadering, tenminste.... als het bureau tijdig klaar komen kan en als we niet te veel last hebben van minister krislssen; Herrlot steunt momenteel op twee meerderheden en dat is heel gevaar lijk.... En dan is daar toch óók nog het dreige ment der Duitschers: „wij komen niet meer terug!” Alleen de toekomst kan uitwijzen of aan de Duitschers een naar hun oordeel genoegzame voldoening zal worden gege ven, of dat de Conferentie op den gelijk- heidseisch zal stranden. „Hebben de resultaten van Genève”, zoo vroegen wij tenslotte, „beantwoord aan de verwachtingen, welke u ervan koesterde?” „Ze zijn,” antwoordde Prof. Rutgers, „niet beter en niet slechter; ik had niet méér verwacht”; de Fransch-Duitsche positie is van dien aard, dat het zeer bevredigend mag heeten, dat er geen groote moeilijkhe den ontstaan zijn; men heeft elkaar ont zien; de eigenlijke conflictstof is nog niet aangeroerdl Toch mogen wij ook weer niet al te pes slmistisch zijn; de publieke opinie kah mede een belangrijke rol spelen, ofschoon niet vergeten mag mag worden, dat die zelfde opinie zich in bepaalde landen ook tegen ontwapening verzetten kan. Omtrent de toekomst van Genève valt niets te voorspellen en slechts tastender wijze gaat de conferentie voort. Tastenderwijze rj oo juist uit Genève teruggekeerd, als /j X ware nog levend in de sfeer van Ge nève heeft Prof. Mr. V. H. Rutgers, .gedurende een groot deel der Conferentie hoofd der Nederlandsche delegatie ter Ont wapeningsconferentie, ons in een welwil lend toegestaan onderhoud het een en an der verteld van zijn indrukken en bevindin gen in het Zwitsersche centrum van de we reldpolitiek der laatste maanden. Gezien de groote beteekenis van de resultaten der conferentie (of het gemis daarvan!) voor de wereldgeschiedenis in de nabije en verre toekomst, een betee kenis, jmraan de belangstelling der massa lang niet altijd en zeker niet voortdurend geëvenredigd is, in aanmerking geno men ook het aanzien, dat naar wij weten Prof. Rutgers in de hooge Ge- neefsche re gionen geniet, stelden wij het bij zondek op prijs, uit zijn eigen mond het een. en ander omtrent de Ontwape ningsconfe rentie en hkar voorlóopig einde te mo gen vernemen. Prof. Rutgers ving het onderhoud „Dan zijn er nog eenige afdeelingen, die brochures besteld hebben, daar wordt voor contröle ook de schuld bij vermeld. Maar van de groote meerderheid van de afdee- lingen staat de schuld reeds eenige maan den. Het is een schande voor de afdeelin- gen, om openlijk in de Tribune op zwarte lijst te komen. Rotterdam 14.75; Wormerveer 3.92; Bees 3.20; Enschedé 2.90; Glanerbrug 6.45; Overdinkel 0.48; Hengelo 1.00; Almelo 3.00; Apeldoorn 2.40; Arnhem 4.00; Utrecht 2.50; Krommende 4.00; Aalsmeer 2.12; Haarlem 6.00; Den Haag 5.22; Eindhoven 1.60; Ap- pingedam 1.20; Sappemeer 2.20; Oosterperk 3.75; Eil. Indischebuurt 2.00; Binnenstad 3.34; Nieuwe Schans 5.10r-4^interswijk 1.20; Lelden 2 00; Umulden 16.W; Delft 0.80. De districtsbesturen kunnen aan de hand van deze lijst zien, weljce afdeelingen in het district schuld hebben, en wij hopen, dat de functionarissen zooveel plichtsgevoel hebben, dat zij er voor zorgen, dat b.s. schuld binnen den kortst mogelijken tijd LUST 7. R. K staatspartij. 3 Leden: Prof. Dr. A. M. A A Steger te Heemstede en F. L. D. Nlvard te Rotterdam. LIJST 8. VrlJz. Democratische Bond, lid. Mr. M. SUngenberg te Haarlem. In de partij-verhoudingen is geen verande- mg gekomen. Het eenige nieuwe lid dat ge kozen is, in plaats van Mr. P. Rink, die zich niet meer beechlkbaar heeft gesteld is Mr. P. Drooglever Fortuyn te Rotterdam. Onder communisten schijnt men erg vlot van betalen te zijn. Herhaaldelijk lezen wij in het onver- valscht-Moskousch orgaan „De Tribune" klachten over kameraden, die om *t net jes uit te drukken zich mln of meer gereserveerd houden, wanneer X op betalen aankomt. Nu is de communistische Instelling, ke luistert naar den welluidenden van „Agit. Prop. Jeugd Brochure er zelfs toe overgegaan, in een „zwarte lijst” aan te leggen selijke afdeelingen der Commun. Jeugd, die bij genoemde instellj steeds schuld hebben en 't blij' tikken om te oproep gaven maar 2 afdeeli: aan de aanmaning; het stuk; ders-Latijn moge hier overgei den: Uitgebracht 35 Totaal aantal In de partijverhoudingen Is geen wijziging gekomen. Wel doet in deze groep een viertél nieuwe leden zijn intrede in de Eerste Kamer, met name'de heeren IJsselmulden. Ruyter en Schoemaker van de R. K. Staatspartij en J. W. J. Baron de Vos van Steenwijk Chr. Hlst. Unie. daarbij hing X er vaak veel van af, in welk hotel men logeerde. Intusschen vergaderden ook legeerden der kleine (acht) mogendhe den; zij moesten trachten het in be paalde kwesties eens te worden (wat ten deele ook gelukt is) om Invloed te kunnen uitoefenen, maar de groote vraag was toch, wat de groote mogendheden Amerika, Frankrijk, Engeland en (later ook) Italië zouden believen te aanvaarden; onder de gedelegeerden werd de resolutie die men bezig was te ontwerpen schertsend wel aan geduld als „le roman des quatre”. Eindelijk is dan de resolutie aangenomen, maar, zooals u weet, niet eenstemmig: Duitschland en Rusland stemden tegen en een aantal Staten onthielden zich van stemming. Dit resultaat lijkt niet schitterend, vooral als men bedenkt, dat tot nu toe de eigen lijke groote vraagstukken nog niet aange raakt zijn, en dat alle aangenomen punten nog met zóóveel reserves omringd zijn, dat de bekende Pertinax kon schrijven: door de reserves kan iedere beslissing teniet ge daan worden! Echter zal een land zich toch niet aan iedere consequentie kunnen onttrekken, zonder het verwijt van hypokrisie te beloo- pen; deze resolutie heeft niet juridische, doch wel degelijk politieke beteekenis; de nu genomen beslissingen zullen niet licht haar beteekenis verliezen. LIJST I (Staatk. Ger. Partij) 4 lljststemmen, g.v. 832 stemcljfers. LIJ8T 2 (Comm. Partij) 3 lljststemmen g.v. 416 stemcljfers. LIJST 3 (Vrijheidsbond) 12 lljststemmen g.v. 2496 stemcljfers. LIJST 4 (SDAP) 18 lljstetemmen g.v. 3744 stemcljfers. UJST 5 (CH) 11 lljstetemmen g.v. 2288 stem cljfers. LIJ8T 6 (AR) 13 lljststemmen g.v. 2704 stem cljfers. LIJST 7 (R. K Staatspartij) 15 lljstetemmen g.v. 3120 stemcljfers. LIJST 8 (VrlJz. Dem. Bond) 5 lljststemmen g.v. 1040 stemcljfers. In groep 4 (Zuid-Holland) zijn tot leden van de Eerste Kamer gekozen; LUST I. Staat*. Ger. Partij: geen. LUST 2. Communlstiche Partij: geen. LUST 3. Vrijheidsbond, 2 leden, te weten Ir. J. Koster te Heerlen en Mr. P. Droogleever Fortuyn te Rotterdam. LIJ8T 4. S. D. A. P„ 3 leden, nJ. A B de Zeeuw te Rotterdam, F. L. Ossendorp te Amsterdam en P. Danz te Amsterdam. dan ook vreeselljk burgerlijk van Berekend naar de stem waarde va» de in de Staten van Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe (groep II) uitgebrachte stemmen, bedroeg het totaal aantal stemcljfers in deze groep 17669, zoodat de kiesdeeler werd vast gesteld op 1359 2/13 (de breuk werd verwaar loosd). De verdeellng der stemcljfers over de verschil lende partijen en de toekenning der zetels ge schiedde als volgt: Ljjst 1 (Vrijheidsbond)2259 stemcljfers is 1 zetel plus 900 is 2 zetels. Lijst 2 (R.K. Staatspartij): 3847 stemcljfers is 2 zetels plus 1129 is 3 zetels. HJst 3 (Staatk. Ger. Partjj) 215 stemcljfers is 0 zetels plus 215 is 0 zetels. Lijst 4 (Comm. Partij): 379 stemcljfers is .0 der werkgevers gedurende den duur van het huidige contract geen bijeenkomst der loon-commissle zal worden aangevraagd, behoudens uitzonderings toestanden,- dit laatste ter beoordeeling van genoemden, onpartljdlgen voorzitter. Onzerzijds de opmerking, dat we de ver ontwaardiging van de hier aan X woord zijnde communisten niet goed begrijpen en ook niet waardeeren kunnen. Ons dunkt, dat de heeren juist bijzonder content moesten zijn over zulke goede leerlingen. Deze Jongelui hebben natuurlijk geleerd, dat „communisme" beteekent: de leer der gemeenschappelijkheid, en ze zijn door hun nobele voorgangers voortdurend op gevoed In een zóó soevereine minachting voor het eigendomsrecht, dat de leiders er een eer in moesten stellen, hun opvoeding zulke heerlijk-rljpe vruchten te zien dra gen. Is het een schande om niet te betalen? En moet om die schande te kunnen etaleeren een zwarte lijst aangelegd wor den? Zullen de communisten, als ze later eens de baas worden, het eigendomsrecht van anderen erkennen en schuld als schuld er kennen? Het doet aan, communistische leiders hier „plichtsgevoel” te hooren spreken.... Plichtsgevoel? X Is communistische plicht, ernaar streven, het communistische principe spoedig mogelijk doorgevoerd te krijgen. En wie is er nu beter communist: hij, die X vertikt om te betalen, of hij, die als *n deurwaarder optreedt om wat banale, kapitalistische centen binnen te krijgen? alrijk zijn de acteurs op dit wereldtoo- neel! Juristen zijn er uit allerlei lan den; in de Nederlandsche delegatie za ten drie professoren; dan is er de rubriek hooge ambtenaren, van vele landen de ehef van de Volkenbondsafdeeling; dat zijn zoo de vaste figuren, de kenners van feiten en toestanden naast de wisselende figuren der ministers; het secretariaat van den Volken bond heet van geen politieke gezindheid te zijn (hierover is nog wel eens wat te doen gqweest), maar in werkelijkheid kunnen zij natuurlijk niet geheel buiten de politiek staan; voorts de rubriek deskundigen, een rubriek, welke niet onderschat mag worden: het is welhaast ongelooflijk, wat er van de deskundigen voor de technische behandeling van 'vraagstukken vaak ge vergd wordt. De Nederlandsche militaire deskundigen zijn, in overeenstemming met de algemeene gedragslijn der Nederlandsche Regeering, voortdurend werkzaam geweest tot bevor dering van de wapenbeperklng. Zij deden dit reeds in de Voorbereidende Commissie. Zoowel de rapporten dezer Commissie als de verslagen van de Conferentie leveren daarvan het voldingend bewijs. Het gaat niet aan het optreden van alle deskundigen in de technische commissies over één kam te scheren. Wat de Nederlandsche techni sche gedelegeerden en experts hebben ge daan om te komen tot verbod van bombar dementsvliegtuigen, zwaar geschut, tanks, is opbouwend werk geweest. De helden-tenors zijn natuurlijk de mi nisters; herhaaldelijk, zoo vertelde Prof. Rutgers, hebben we weken lang moeten wachten, tot er b.v. in Frankrijk weer eens een minis te rkrlsis opgelost was; de laatste ‘weken zijn de ministers heel lang aanwezig geweest om het eens te worden over de resolutie, waarin bij het sluiten van het eerste deel der conferentie zou worden samengevat, wat er nu eigenlijk tot dan toe bereikt was, zij het ook voorwaardelijk; drie dagen heeft de Con ferentie daarover dedebatteerd, doch wel drie weken is er binnenskamers onderhan deld; van journalisten, uit kranten, van be vriende vertegenwoordigers der groote mo gendheden moest men toen zoo nu en dan maar eens iets te weten zien te komen; en In ons blad van 7 Juli JX komt een „Groentje" voor van den volgenden in houd: Gevraagd een GOED TEHUIS voor Jonge hond. Geen R.K. Ged. O. Gracht 32 Rd. BU het nazien der copie blijkt ons dat RK. moet zijn r. h., hetwelk beteekent: ruwharig. De copie- ligt voor belangstel lenden te onzen kantore ter Inzage. DE ADMINISTRATIE. De loonconunlssie in de typografie heeft Donderdag te Amsterdam vergaderd onder voorzitterschap van prof. mr. P. S. Gerbrandy en bij meerderheid van stemmen besloten om in het bedrijf een loonsverlaging toe te passen ten bedrage van drie cent per uur voor werk nemers van 23 Jaar en ouder; 2 cent voor werknemers van 19 tot en met 22 jaar en 1 cent voor jongere werknemers. De verlaging aal Ingaan op 29 Augustus as. In het besluit is de bepaling opgenomen, dat van de zijde verderen nieuwe Hiermede is dus een vergissing uit den weg geruimd. Het spijt ons voor den betrokken adver teerder, dat wij evenals A. B. K. ten gevolge van een onjuiste plaatsing de ad- vertentie-bedoeling verkeerd begrepen hebben. Als excuus moge echter-^lènen, dat wij ons op dit gebied over Vrijwel niets ver bazen En zoo kunnen wij ook nd nog van de on juist geplaatste annonce zeggen: Se non vero, bene trovato..../ Al is X dan niet waarX is toch aar dig gevonden! z In totaal uitgebracht 45 stemmen, geldend voor 3690 stemcljfers LIJSTT 1. (Vrijheidsbond) 6 lljststemmen, geldend voor 492 stemcljfers. LUST 2. (R. K. Satatspartlj) 3 lljstetemmen. geldend voor 246 stemcljfers. LIJST 4. (Communistische Partij) 3 Ijjst- stemmen, geldend voor 164 stemcljfers. LUST 5. (VrlJz. Dem. Bond) 5 lljstetemmen, geldend voor 410 stemcljfers. LUST 6. (8. D. A. P.) 14 lljststemmen. geldend voor 1148 stemcljfers. UJST 7. (A. R.) 10 lljststemmen, 820 stem cljfers. LUST 8. (C. H.) 5 Ijjstetemmengeldend voor 410 stemcljfers. stemmen, waarvan 1 blanco, geldige stemmen 34, waarvan verkregen LUST 1 (Vrijheidsbond 7 lljstetemmen (gel dend voor 427 stemcljfers). LIJST 2 (R. K. Staatspartij) 1 (geldend voor 61 stemcljfers). LIJST 5(Vrijz. Dem. Bond) 5 lljstetemmen, (geldend voor 305 stemcljfers). LUST 6 (8. D A. P.) 9 lljstetemmen (gel dend voor 549 stemcljfers). LIJ8T 7 (A. R. Partij) 7 lljstetemmen, (gel dend voor 427 stemcljfers). UJST 8 (Christ. Hist. Unie) 5 lljstetemmen, (geldend voor 305 stemcljfers). Totaal aantal geldige stemmen 34, (geldend voor 2074 stemcljfers.)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 16