Het programma Los Angeles Het land ligt open voor de fiets van VOOR BRIDGERS WAAR GAAN WE HEEN? Eén met de natuur Het troefspelen ZATERDAG 30 JULI Maandag 8 Aug. Zaterdag 30 Juli Dinsdag 9 Aug. uur: 14.uur: LAWNTENNIS uur: Maandag 1 Aug. Dinsdag 2 Aug. ZWEEFVLIEGEN TE EGMOND Donderdag 11 Augustus Steeds nieuwe successen Woensdag 3 Aug. Vrydag 12 Augustus Donderdag 4 Aug. Zaterdag 13 Augustus Vrydag 5 Aug. VOORSTEL-DE MEER Van Amsterdam uit Zaterdag 6 Aug. CRICKET Zondag 7 Aug. SCHAAKTOURNOOI TE BERN Globale route-aanduiding w? „LOOSDRECHT* TWINTIG JAAR De tegenstanders te Haarlem NATIONALE TENNISKAM PIOENSCHAPPEN HILVERSUM 3e klasse a UWKampong II dvc—vvv n AlbionAjax A. Programma voor Zondag le klasse Zondag 14 Augustus Door de Geldersehe Vallei; Gooi- Eemlandlangs Twente's kasteden en door den Achterhoek Woensdag 10 Aug. Uitslagen van den tweeden dag Amsterdam, 18 Juli 193X Zondag 31 Juli Nederland en West-Duitschland Standpant „Constantias” 1500 M. vrije slag voor heeren, be- voor heeren. beslissing en 13. en dames, beslissing 19 De uitslagen luiden: heeren. 400 M vrije slag voor 100 M. rugzwemmen voor dames. 1500 M. vrije slag voor heeren. beslissing, discuswer- 1500 M. vrtje slag voor heereta 4 I Torensprlngen, heeren. beslissing. XXXTTI. reet wat te In kilometers: I. 25.1 32S het aas en men 14.uur: 18.uur: groep- M van dat Zwolle Ommen Lemele Luttenberg Haarle Nijverdal Almelo Tubbergen 87 71 6 84.1 Denekamp De Lutte Oldenzaal Hengelo De kien Goor Lochem Wamsveld Gorssel Deventer Zwolle 1430 uur: 1530 uur: 16. uur: 1630 uur: 17. uur: Zelfs spe- HCC II—Haarlem Rood en WitPW ACC HDV8 VRA—VW Overgang KBC—Rood en Wit RCH—Ajax L. Qufek NKampong 8 uur: Eqülpe-schermen. 9 uur: Vijfkamp (zwemmen). 10 uur: Tien kamp <100 M. verspringen). 11 uur: Grieksch-Romelnsch worstelen. 12 uur: Zeilen. 14 uur: 400 M. dem-finale, tienkamp (kogel- stooten). 14.45 uur: 5000 M beslissing. 15 uur: Tienkamp (hoogspringen). 16 uur. 400 M. beslissing. 17 uur: tienkamp (400 M.). 18 uur: Orieksch Romelnsch worstelen. Hockey.. 15. uur: 15.15 uur: 16. uur 1630 uur: 16.45 uur: 18.uur: 1930 uur: Heithoff i Jansen. Bergmann en 9.uur: 11.uur: 13. uur: 14. uur: 30 uur: vrij worstelen, beslissingen. Hockey. 13 uur: Ruitersport. 17 uur: Sluitingsplechtigheid. 1 uur: Turnen. 30 Schoonspringen 9 uur: Degenschermen. 1130 uur: 4 X 200 M. vrije slag voor heeren, (wedstrijden. 13 uur: Waterpolo, zeilen. 13 uur: Degenschermen. 14.30 uur: Hockey. 15 uur: 100 M. vrije slag voor dames, beslis sing. 15.15 uur: 400 M. vrije slag voor heeren. voor wede trilden. 16.10 uur Waterpolo. 20 uur: Rugby-demonstratie. Amsterdam (Leldsche Plein). Abcoude Nigtevegt 's Graveland Lage Vuursche Soesterberg Maars bergen Veenendaal Amerongen Leersum Sterkenburg Odjjk Bunnik de Bilt Utrecht Kasteel de Haar Wilnis Ouderkerk Amsterdam 'Leldsche Plein). Het gaat met zweefvliegen in Egmond steeds beter. Werden in t begin van deze week eeni- ge A-brevetten toegekend, later werden er zelfs op één dag vier B-brevetten uitgereikt. Dat was een gedenkwaardige dag voor de zweef vliegerij in Nederland en in het bijzonder voor Egmond. Het was n.L voor het eerst, dat in ons land B-brevetten werden behaald. Dat dit niet zoo gemakkelijk gaat, zal u verderop blijken. Veelal wordt vermoed, dat ons land er zich feitelijk niet toe leent zich in het zweefvliegen te oefenen, laat staan dus de vereischte vluch ten te maken om brevetten te halen. De elsch van 30 seconden van een A-brevet-vlucht werd te zwaar geacht en men stond in Nederland toe hiervoor 2 vluchten, ieder van minstens 20 se conden te maken. De heer Kruithof uit Garde- ren leidde het Kerstkamp 1931 te Terlet en e lach te daar reeds van de leerlingen 2 achter eenvolgende vluchten elk van 30 seconden voor toekenning van een A-brevet. Het is dezelfde heer Kruitman, die thans te Egmond aan Zee de leiding heeft en ook daar geweldige succes sen boekt. Voor het A-brevet handhaaft hij zijn oude Terletsche eischen. Voor toekenning van het B-brevet elscht hij dat de leerling 5 vluchten, ieder van minstens 60 seconden maak', en bij iedere vlucht de voorgeschreven S-bocht beschrijft. Niettegenstaande de zware examen- elschen te Egmond in vergelijking met elders, weet de heer Kruithof zijn leerlingen door zijn uitstekende leiding en lesmethode snel op te leiden, zoodat zij in korten tijd aan de zwaar dere eischen weten te voldoen. Hiervan getui gen de resultaten in deze week behaald De heer .Kruithof is in ons land niet alleen Zutpben Hall Loenen Beekbergen Apeldoorn Assel Barneveld Hamersveld Oud Leusden Soest Baarn Russijm Weesp Amsterdam (L. PI.). Arnhem Velp Rozendaal Zijpenberg de Steeg Doesburg Hummelo Doetlnchem Zeddam Terborg Aalten Winterswijk Groenlo Ruurlo Lochem Almen Zutphen Hall Eerbeek Imboech Arnhem M. rugzwemmen voor heeren. uur: 100 M. rugzwemmen voor dames. Ofschoon de Veluwe wel algemeen bekend wordt geacht, meenen wij toch een buitenge woon moolen tocht van Zutphen naar Amster dam niet ongepubliceerd te mogen laten. Ook deze rit gaat vrijwel uitsluitend over rijwiel paden: Zij mag tot de schoonste tochten ge rekend worden, die men in ons land maken kan. Daar, op die eenzame heide, dan weer door diehte bosschen. waar geen „beschavlngs- uitingen de rust verbreken, gevoelt de mensch zich weer één met de natuur. Ook vanuit Amsterdam zijn prachtige tochten te makenonze derde route gaat eerst door laag polderland naar Abcoude, terecht beroemd vanwege het schilderachtige Gein. Over 's Gra veland naar de prachtige omgeving van de Vuursche. daarna via Soesterberg. steeds langs schitterende rijwielpaden naar Maasbergen, de Haar en Veenendaal. waar de terugweg aan vaard wrodt. Men kan nu de hoofdroute vol gen over Amerongen. Leersum. Doorn. Drie bergen en Zeist, waarlangs ongetwijfeld zeer veel schoons te genieten valt maar een typische omweg (van 6 KM welke de Langbroeksche Wetering volgt kan wellicht een welkome af wisseling bieden voor hen. die deze route reeds kennen Men rijdt dan van Leersum langs San- denburg. Sterkenburg en Odijk naar de Bilt. Ook de terugweg naar Amsterdam wijkt van de meest gebruikelijke af. Van Utrecht name lijk allereerst naar het fraaie kasteel de Haar en vervolgens door een echt-Nederlandsch pol derlandschap over Wilnis en Ouderkerk op de hoofdstad aan. Wie de smalle grintwegen op deze route vermijden wil, kan van de Haar regelrecht naar Breukelen rijden en zoo ver volgens vla Nleuwersluis en Loenersloot, Am sterdam bereiken. door den A. N. W. B Nederland), door Overijssel's lustwaranden, door den Achterhoek, de Geldersehe Vallei; we gaan fietsen over de heidevelden bij de Vuur sche, langs de weteringen in Zuid-Holland, langs de Vecht met zijn prachtige 18e eeuwsche buitenverblijven. 9 uur: schieten. 13 uur: Waterpolo. 13 uur: Schermen, roeien. De eerste van deze ritten, aangegeven op bij gaand kaartje, begint In Zwolle. Langs de fraaie Wipstrik Allee gaat het langs Wijthmen naar het schitterende kasteel Rechteren en ver volgens langs en over de heuvels, die hier aan het landschap een bijzondere bekoring ver- leenen. Lahgs Hellendoorn en Almelo, voorbij Tubbergen (waar een monument voor den be kenden staatsman dr Schaepman staat, die hier geboren is), naar de aan natuurschoon zoo rijke omgeving van Ootmarsum. Denekamp en de Lutte. Voor vele bewoners van verder afgelegen provincies zal deze streek met recht een ..openbaring" zijn! Oldenzaal. Hengelo; het hart van de textielindustrie: vóór Delden rechts het kasteel Twickel door bijzonder mooi eiken hout omzoomd. Langs Goor, het kasteel Wel- dam en Diepenheim naar Lochem. om vla Wamsveld naar Deventer en Zwolle te komen. Kwart-finales: mej. M Rollin Conquerque sl mevr. Jonqulére 61 61; mevr. Straub—Jkn- sen sl. mej. A. Kerckhoff 64 fl6 63; mej. E Belzet st mej. J. v. d Bosch 64 63. mevr. M Boutmy w.o. mevr. Dros Canters. Ook Donderdag was het weer een hardnekkige spelbreker Vandaar dat vele partijen werden op gegeven. Daarom kan een en ander wellicht nog grootendeels gereed komen, als.... Pluvlus zijn gaven verder 'bij zich houdt en droog weer verdere afwerking bespoedigt. Toch vordert het programma in sommige dee- len reeds; in het dames-enkelspel werden om reeds de demi-finales bereikt, terwijl in alle spelen de „grootere góden" reeds meestrijden 9 uur: Vijfkamp (veldloop) equlpeschermen 10 uur: Tienkamp (110 M. horden;, discus werpen. 11 uur: Orieksch-Romelnsch worstelen. 14 uur: Viermaal 100 M estafette voorwed- strijden Tienkamp (polsstok-hoogspringen). 14.45: Vier maal 100 M. estafette voor dames, voorwedstrijden 1530: 3000 M hindernis, beslissing. 16 uur: Tlestkamp (speerwerpen). 4 maal 400 M estafette voorwedstrljden. 17 uur; Tienkamp (1500 M). 18 uur: Orieksch-Romelnsch worstelen» 9 uur: Zwemmen, 100 M. vrije slag heeren, Voorwedstrljden. 930 uur: 300 M. borstzwemmen voor dames, Voorwedstrljden 10.10 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 15 uur: 100 M. vrije slag voor dames, voor- Wedstrijden. 1530 <ur: 100 M. vrije slag voor heeren deml- finale. 15.40 uur: Waterpolo; Hockey. Dames-dubbelspel: 2de ronde: mej. Rollin Conquerque en mevr. DrosCanters sl. mej. T. de Jong en mej. E. van Herwjjnen 63 60; mej. E. Belzer en mej. A. Kerckhof sl. mej. Brouwer en mej. Heybroek 57 63 60; mevr. Boutmy en mevr. Joncquiére sl. mej. T. Groe- newegen en mevr. VlengefdSchutter 60 63. 8 uur: Turnen, Sabelschermen, roeien, rui tersport. 8 30 uur: Schoonspringen voor dames, finale. 9 uur: Boksen. 13 uur: Sabelschermen, zeilen. 4 X 100 M. vrije slag voor dames, voorwedstrljden. roeien. 13.20 uur: Waterpolo, borstzwemmen 300 M. voor heeren. voorwedstrljden. 14 uur: Boksen, ruitersport. 15 uur: Turnen, schoonspringen voor dames demonstratie 15.30 uur: (beslissing). 15.50 uur; demi-finale. 16.10 uur: Waterpolo. 20 uur: Turnen, boksen. Openingsplechtigheid. Gewichtheffen. 8 uur: Wielrennen op den weg. 9 uur: Vijfkamp (schieten). 11 uur: Orieksch-Romelnsch worstelen. 13 uur: Schermen. 14 uur: 400 M. voorwedstrljden. speerwerpen be Blissing, hink-stap-sprong beslissing. 15 uur: 80 M horden voor dames, demi-ftnale 1515 uur: 1500 M. beslissing. 15.30 uur: 400 M. voorwedstrljden. 16 uur: 80 M. horden voor dames, beslissing. 18 uur: Grieksch-Romelnsch worstelen. Hockey. de eerste met het invoeren van de autostartles- methode met verbluffende resultaten op het strand te Egmond. doch ook met het hier toe passen van hoogstart met een 200 meer staal kabel. door middel waarvan de leerlingen met het toestel in korten tijd op meer dan honderd meter hoogte gebracht worden. BIJ autostart met deze kabel weet de heer Kruithof zijn leerlingen nog aanmerkelijk hooger te brengen, terwijl ge noemde heer nog vele dingen voorbereidt, die onze verwondering ten top zullen doen stijgen. Dat het interessant is een kijkje in dit won derlamp te nemen, behoef ik u nauwelijks te zeggen. Ieder belangstellende is daar hartelDk welkom. Ik hoop, dat velen mogen genieten van de in teressante demonstraties op het gebied van het zweefvliegen die men ten genoege van de be zoekers te Egmond aan Zee gaarne geeft. Uit het bovenstaande blijkt, welke voor ons land geheel nieuwe oefeningen op zweefvllegge- bied te Egmond aan Zee worden toegepast. Zaterdag en Zondag worden er groote demon straties gegeven die den geheelen dag duren. Be halve de oefeningen der leerlingen zullen beken de zweefvliegers hoogstarten met toestellen van strand en duin maken. Men hoopt, dat velen deze hoogst belangwek kende zweefvliegdemonstratie zullen bezoeken 14 uur: Boksen, ruitersport. 15 uur: Torensprlngen (demonstratie). 1530 uur: 300 M. borstzwemmen voor heeren beslissing. 15.45 uur: 400 M. vrije slag voor dames, be slissing. 13 uur: sllsslng. 17 uur: Waterpolo beslissing 20 uur: Baksen. Dames enkelspel: 3de ronde: mej. J. Bosch sl. mevr. VleugelsSchutter 97 63; mevr. M Boutmy sl. mej. G. Jurrema 86 36 62; mevr. DrosCanters sl. mej.>G. Terwlndt 6—3 6—2. De tweede tocht begint in Arnhem en voert langs den fraalen Veluwezoom (kasteel Roaen- daal. Zijpenberg. Posbank. Koepels van de Kaap en Viruly) naar de Steeg. Wie dezen rit te vermoeiend mocht vinden, kan den grooten weg volgen over Velp naar de Steeg, waar de beroemde Middachter Allee bereikt wordt. Via Ellekom den Achterhoek in. over Doesburg. Hummelo en Doetlnchem naar Montferland en dan vervolgens door een liefelijk landschap op Winterswijk aan. (Een fraaie excursie, langs de Henxelsche beek, door prachtige bosschen is met een.... lijn aangegeven). Ook de ver dere rit. over Groenlo en Ruurlo naar Lochem is mooi, doch bijzonder interessant is weer de omweg langs het kasteel Ampsen. huize de Ehze. Almen en kasteel de Voorst naar Wams veld. en vervolgens naar Zutphen. waar nog zoo menig Renalssaneegeveltje schijnt te droo- men van lang vervlogen eeuwen Wie een ge- makkeljjken weg naar Arnhem terug wil fiet sen. rijde via Brummen en Dteren. maar de geoefende wielrijder, die genieten wil van een uniek brok natuurschoon moet onzen tocht over Hall. Eerbeek en den Imboech niet ver mijden. Deze rit gaat vrijwel geheel over rij wielpaden, aangeduld door de bekende A. N. W. B. „paddenstoelen”, welke als trouwe gid sen overal langs de route hun diensten aan bieden. De dertiende ronde van het Schaaktoumool te Bern leverder de volgende uitslagen: Stae- helln remise met H. Johner. Voellmy verliest van Flohr. Sultan Kahn verliest van Bogolju- bow. Grob wint van Gygll; Aljechln remise met Naegell; Euwe remise met Bernstein; Colin ver liest Rivier; P. Johner remise met Henne- berger. De stand is thans: Aljechln en Flohr 10>A; Euwe 10; Sultan Khan 9; Bernstein 8^; Bogol- jubow 8; H. Johner. P. Johner en Naegell 6, Henneberger 5Vil Cohn, Grob en Rivier 5; Voellmy 4; Gygll 3; Staehelln X 1430 uur: 15.15 uur: 1530 uur: 15.45 uur: 16.15 uur: 17. uur: 18. uur: 1930 uur: De watersportvereeniging .Loosdrecht". die in verband met ha^r twintig-jarig bestaan vier- daagsche internationale zeilwedstrijden op 3. 4. 5 en 6 Augustus op de Loosdrechtsche Plassen heeft uitgeschreven, heeft over belangstelling niet te klagen. Er kwamén in totaal 127 inschrij vingen binnen, w o. van Engelsche en Duitsche zeilers. In den groepswedstrijd voor twaalfvoetsjollen. elk van dne, dingen ploegen mede van de Zaan- landsche en Rotterdamsche Zeilvereeniging en van Loosdrecht. Niet minder dan zeven groepen van twee booten zullen in de 13 vlerk. Meter Sharpéeklasse startten n.l. 3 Engelsche, t.w. de Royal Corinthian Yachtclub en de Nanslagh Balling Club; twee Duitsche ploegen. nJ van de Nord-Deutsche Regatta Verein en van de Ham burger Segelclub, terwijl voor Nederland uitko men: Kon. Ned. Zeil- en Roel vereen., Water sportvereeniging De Kaag en W. V. Loosdrecht. In den jaarlijkschen groepswedstrijd in twaalf- voetsjollen. om de zilveren jol. dingen drie groe pen mede, nl de Nord Deutsche Regatta Verein. de Hamburger Segelclub en de W. V. Loosdrecht. De overige nummers zjjn verder zeer goed bezet, nJ. met drie Regenbogen, 17 voor de Ber- gumermeerklasse. 3 SterjoUgn, 17 twaalfvoets jollen A; 17 twaalfvoetsjollen B en 6 twaalf voetsjollen dames. Voorts 5 Vrijbuiters, 14 Shar pies (13 M2-klasse>, 4 kano’s 73 M3„ 6 Can" deesche kano’s en 5 zeilkano’s 5 vlerk. M. Vijfkamp (ruiters). Vrij worstelen. Equlpeschermen. 110 M. horden, voorwedstrljden. verspringen, beslissing, dlscuswer7 pen voor dames, beslissing. 200 M. voorwedstrljden. 800 M beslissing. 100 M dames, beslissing. 110 M. horden, deml-finale. 5000 M voorwedstrljden. 200 M voorwedstrljden. vrij worstelen. Wielrennen op de baan. Hockey. 9.uur: 13.uur: 14.uur: Ruim drie millioen fietsers zijn er In ons land is het dan niet verwonderlijk, dat er nog niet meer menschen zijn, die in hun va- cantle per rijwiel ons mooie vaderland door kruisen? Waar vindt men een zoo uitgebreid net van rijwielpaden waar ontbreken de bergen, die het fietsen zouden belemmeren, ziozeer. als juist in Nede^nd? .Per flets er op uit" het is een leuze, die juist dit Jaar meer belangstelling verdient dan anders, om dat het riJwleltoerisme niet alleen heerlijk vri) is, maar bovendien goedkoop. Wij hebben reeds eerder een aantal denkbeelden gepubliceerd voor rijwleltochten door ons land, ditmaal ma ken we een rondloer, (wederom samengesteld Vóór ons ligt het reorganisatle-voorstel de Meer en het moet ons van het hart, dat het plan ons zeer sympathiek is Immers voor de spelende elftallen, wordt niet zoo bijster veel veranderd, doch het groote voordeel van dit voorstel is wel dit, dat de vereenigingen in den D. H. V. B. de geheele macht van het Katho lieke Voetbal in het Bisdom Haarlem in han den krijgen. De D. H. V. B. ontvangt dan de geheele leiding en kan de beweging als een af gerond geheel bewerken. Er zijn inderdaad in dit voorstel vele goede dingen niet in het minst de flnancleele! en het is bepaald efficient dat de vereenigin gen thans met één Bond te maken hebben, die al hun belangen kan behartigen. En vooral van kerkelijke zijde, zal' deze decentralisatie geen bezwaren ontvangen, daar .jeen diocesane in- deeling meer aansluit bij de indeellng op het gebied van ons sociaal en cultureel leven, Waar over de hiërarchische indeellng is gevolgd en verder de medewerking van de geestelijkheid in de diocesane bonden sterker gewaarborgd is." (Rapport reorg. RK. F. Febr. 1931). Wij zouden echter met deze decentralisatie verder willen gaan en het plan willen opperen o«n. als aan de D. H. V. B. twee ot drie eere- afdeelingen worden verbonden, bet lagere voet bal. 4e en 5e klasse, aan de districten over te geven, die hiervoor een dlstrictscompetltie le en 2e klasse vormen. Elke insider weet, dat juist de lagere voetballer liever In een le of 2e klas distrlctscompeUtie dan in ’n 7e klas van den Dice. Bond speelt. En het lagere voetbal kan véél beter In een plaataelijken Bond behartigd worden. Tevens wordt aan de districten meer bevoegdheid gegeven, een bevoegdheid waari om reeds meerdere malen gevraagdwerd. Wij krijgen dus: D. H. V. B twee of drie eere-afdeellngen. een le. 2e en 3e klas. Districten: Senioren, een le en 2e klas. Een Junioren-competltle met diverse afdeellngen. Het zou misschien nuttig kunnen zijn als er een kleine commissie geïnstalleerd zou kunnen worden die op korten termijn 'bijv. 3 5 4 we ken) rapport over de mogelijkheid van dit voorstel zou kunnen uitbrengen. In ieder geval gelooven wU wel zeker, dat Zaandam met succes een dergeljjke competitie sou kunnen leiden. 100 M. beslissing, kogelsllngeren. beslissing. 4Ó0 M horden, beslissing. 100 M. dames, voorwedstrljden. 800 M. voorwedstrljden. 100 M dames, deml-finale. 3000 M hindernis, voorwedstrljden. Vrü-worstelen. Wielrennen wedstrijden, tijdrijden. Hockey. 8 uur: Turnen, roeien. 10 uur: 400 M. vrije slag voor heeren. deml- finale. 10.30 uur: 100 M. borstzwemmen voor dames, voorwedstrljden. 11 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Roeien. Degenschermen. 14 uurBoksen. 14 30 uur: Lacrosse-démonstratie. 15 uur; Schoonspringen (demonstratie). 15.30 uur: 4 X 200 M. voor heeren, beslissing. 16 uur: 200 M. borstzwemmen voor dames, beslissing. 16.20 uur: Waterpolo. 20 uur: Boksen. 8 uur: Turnen, roeien, ruitersport. 9 uur: Boksen. 10 uur: 400 M. vrije slag voor dames, voor wedstrljden 1030 uur: voorwedstrljden. 1130 uur: Waterpolo. 13 uur: Zeilen ’13 uur: Sabelschermen. roeien. 14 uur: Boksen, ruitersport. 1430 uur: Hockey. 15 uur: 1500 M. vrije slag voor heeren, voor wedstrljden. 15.30 uur: 300 M. borstawemmen voor hoeren, voorwedstrljden. 16 uur: 100 deml-finale. 16.15 beslissing. 16.30 uur: Waterpolo. 30 uur: Boksen. Gewichtheffen. Equlpeschermen. 400 M. horden, voorwedstrljden. hoogspringen, beslissing, kogelstoo- ten, beslissing 100 M. voorwedstrljden. 800 M voorwedstrljden. 100 M. voorwedstrljden. ♦00 M horden, voorwedstrljden. Speerwerpen 10.000 M beslissing. Gewichtheffen. 8 uur: Turnen, schermen, roeien, ruitersport. 9 uur: Verspringen dames, beslissing, boksen, schieten. 11.30 uur: 400 M. vrije slag voor dames, voor wedstrljden. 1155 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Schermen, roeien. 14 uur: Boksen. 14.30 uur: Lacrosso-demonstratie. 15 uur: 200 M. borstzwemmen voor heeren. deml-finale. 15 20 uur: deml-finale. 16.20 uur: 100 M. rugzwemmen. beslissing. 1635 uur: 4 X 100 M. vrije slag voor dames, beslissing. 16 55 uur: Waterpolo. 20 uur: Boksen. Uit de ons ter beschikking staande gegevens hebben wij getracht het programma der Olym pische Spelen op te stellen. Of de genoemde tij den in elk opzicht Juist zijn en of de wedstrijden zullen plaats hebben precies in de volgorde zoools wij die hieronder afdrukken, kan niet met zekerheid worden gezegd. Afwijkingen blij ven dus mogelijk al zullen de wedstrijden in groote lijnen volgens onderstaand program plaats hebben. Zondag vindt te Haarlem de jaarlijksche ontmoeting plaats tusseben Nederland en West, Duitachland. Ofschoon de Duitsche ploeg op pa pier sterker is dan het Oranje.team. zouden onze athleten toch nog wel eens voor een ver rassing kunrten zorgen. De samenstelling van de Nlsderlandache ploeg heeft na den gehouden wedstrijd te Antwerpen eenige wijzigingen ondergaan, hetgeen naar on ze meenlng een belangrijke versterking betee- kent. Hieronder vindt men thans de volledige ploe gen: 100 Meter hardloopen: W. D Buthe-Pleper Ned. v. d. erge en 400 Meter hardloopen: W.D.: 1 Kisters; Ned.: Oostemeyer en Sierhuis 800 Meter hardloopen: Ganzejaohl en Linke; Ned.: Ernes en A. Zeegers. 1500 Meter hardloopen: Neu en Schaumburg: Ned Buis en J|op. 1000 Meter hardloopen: W.-D.: Kelm en Schaumburg; Ned.: Bakker en Mulder. 110 M horden: W.-D.: Wienecke en Pollmann; Ned.: W. Kaan en A, Kaan. 4 x 100 Meter: W.-D.: Heithoff, Mölie Half, mann en Buthe-Pleper; Ned.: De Boer. Jansen, v. Welsenes. v. d. Berge. Hoogspringen: W..D.; Plieth en Stechemesser; Ned Hofmann en Nleuwland Verspringen: W.-D.: Mölie en Halfman; Nted.: de Boer en v Welsenes. Polshoog’: W-D.: Born en Zwlza; Ned.: v. d. Zee en de Keyzer. Speerwerpen: W.D: Vögelin en Hoffmeister; Ned.: v. Meyl en Visser. Discuswerpen: W.-D.: Hoffmeister en Kilo; Ned.; Eysker en de Bruin. Verder kan een spel zoo zitten, dat bjj de tegenpartij de troeven op een hand zitten en deze sterker blijkt te zijn in troef dan de lei der. Dan neemt als het ware de tegenpartij het troefspel over en gaat troef slaan. Behalve dat ge het kunt natellen, blijkt dit al spoedig uit het feit, dat de leider met troefslaan treuzelt. Er zijn spelers, die de theorie aanhangen, niet al te voorzichtig te zijn met het uitspelen troef voor de tegenpartij en die zeggen, men daardoor de troef verzwakt Deze theorie is gevaarlijk en aanvechtbaar Sommi gen zeggen eenvoudig: als ge niet spelen, speel dan maar troef. Het kan echter zijn voordeel hebben, kan het zijn voordeel hebben troef voor te len in geval ge het spel als voorhand hebt te openen. In de voorhand het spel openen kan altijd gevaarlijk zijn, omdat men. doordat de blinde nog niet open ligt, geheel in het duister tast en bij het openleggen van den blinde merkt, dat de uitkomst heel ongelukkig is ge weest. Men kan door in het wilde uit te komen soms veel bederven. Heeft men echter van de troef met een of twee kleintjes komt daarmede uit. dan doet men geen kwaad, want die kleine troeven kan men toch niet maken. Het uitkomen met troef in zoo n geval is dus als het ware een afwachtende houding aannemen tot de blinde open komt en voor komen, dat ge door in het onzekere te tasten een hooge kaart van uw partner stuk speelt. Liggen op tafel twee kleine troeven en twee kleine kaarten van een andere kleur, dan is er gevaar, dat de leider in die kleur renonce maakt en een van de kleine troeven apert maakt. Heeft men nu het aas van troef in de voorhand, dan kan troef spelen goed zijn om te voorkomen, dat deze aparte troef, waar het maken van het contract van kan afhangen, gemaakt wordt. Zoolang ge echter nog weinig routine hebt. Is voorzichtigheid bij het spelen van troef van de tegenpartij ten zeerste aanbevolen. Gevaarlijk echter Is te hopen op renonces om kleine troe ven tc maken. Ik meen hiermee het voorspel van een singleton by eerste uitkomen. Het grapje, dat de maat den slag neemt en na speelt, gaat zelden op. Zeer vaak echter bederft ge er een hooge kaart van uw maat mee en gewoonlijk zijn de troeven er al uit, voor die kleur weer wordt gespeeld. Ook het voorspelen In de kleur, die de blin de geboden heeft, is te ontraden. Wanneer ge in een geval siJt, dat er dan niets anders over schiet dan troef spelen, kan men dat vaak nog bet beste doen. 8 uur: Vijfkamp (schermen), equlpeschermen. 11 uur: Vrjj worstelen. 13 uur: Equipe.schermen. 14 uur: 50 KM. wandelen. 200 M. dedd-flnale polsstok-hoogspringen, I- pen beslissing. 1430 uur: 80 M. horden voor dames voorwed- strijden. 15 15 uur: 110 M. horden, beslissing. 1630 uur: 200 M. beslissing. 1645 uur: 150C M. voorwedstrljden. 1930 uur: Wielrennen op de baan, beslissingen Gemengd dubbelspel: 2de ronde: mevr Straub Jansen en Th. Hughan sl. mej. V. d. Bosch en v. Riemsdijk 61 62 12 uur: Zeilen. 14 uur: Hoogspringen, dames, beslissing. 4 X 100 M. estafette voor heeren, deml-finale, equipe-schermen. 14.30 uur: 4 X 100 M. estafette voor dames, beslissing. 15 uur: Marathon-loop, 4 X 100 M estafette voer heeren beslissing, 100 M. vrije slag voor dames, deml-finale. 15.15 uur: Lacrosse-demonstratie. 1530 uur: 100 M. vrije slag voor heeren, be- Mlssing 15.46 uur: Waterpolo. 16 uur: 4 X 400 M. estafette, beslfeslng. 1736 uur: Marathonloop. 18 uur: Qriekacb-Romeinsch worstelen, be- rfiygjpgen^ - Heeren-enkelspel2de ronde: P. Hofstee sl. mr. v. d. Peen 57 64 64; H. V. Berkel sl. J. Mastenbroek 46 97 75. 3e ronde: mr. W. Marlnkelle sl J. Hagewinkel 62 61; M Wetselaar sl. H. Ellers 63 16 62; Gewis sl. J. Wisselink 60 86; H. v. Berker sl. P.Hofstee 61, 97, C. v. d. Hajen w.o. 4e ronde: H Timmer sl. mr. M Sigmond 60 61 86; mr. W. Marlnkelle sl. J. Knottenbelt 3—6 6—2 2—6 6—1 9—7; M Wetselaar w.o. W Karsten sl. Gewis 64 57 64 6-4; C. v. S Hagen w.o., T. Huyken sl. Jhr. H. V. Riemsdijk 7— 5 12—10 7—5. op de baan tandems, 1000 Heeren-dubbelspel2e ronde: Sr. J. W. Bar- telds en J. van Manen sL V. Coster van Voor hout en H. Sardeman 61 63. 3e ronde: C. V. d. Hagen en J. Schönfeld w.o.. H Timmer en G. Castendijk sl. W. Korthals Altes en Schweizman 61 63 76. 4e ronde: A. Knottenbelt en J. v. d. Hagen sl. C. v. d. Hagen en J. Schönfeld 61 63 36 4—6 6—3. Als tegenspelers komt men niet uit m de troef van den tegenstander. Dit is ook een regel, die al even betrekkelijk is als de andere regels. Maar men moet alweer een tikje routine en doorzicht hebben om te bepalen, wanneer men nu wel eens met troef uit moet komen. Hiervan wil ik een paar voorbeelden geven: Veronderstellen we dat schoppen troef is. Op tafel ligt een schoppenaas sec. De voorhand is aan slag. De voorhand moet volgens den algemeenen regel door de kracht v^n de tafel spelen. Maar er ligt geen kracht op tafel. Hij zit zelf met sterke kaarten in de andere kleu ren. Het schoppenaas maakt de leider in elk geval. Het is dus voor de voorhand het beste, vanwege de sterke kaarten, die hij in zijn hand heeft, om de tafel aan slag te brengen Hij sjpeelt dan een klein troefje. Daar is niets mee verloren, want de leider kan nu toch niet troef gaan slaan en onder zijn troefaas vallen heel kleine kaartjes: hij moet van de tafel naspelen, wat een voordeel Is voor de voorhand. Een tweede voorbeeld, waarbij de achter band met troef moet uitkomen. Laten we wees veronderstellen dat schoppen troef is. Er lig gen twee kleine schoppen op tafel. Verder heer met drie kleine van harten, aas met drie kleine van ruiten en renonde klaveren. De achterband heeft hartenaas en rui ten- heer. Htf moet naar het zwak van de tafel spelen volgens den algemeenen regel, maar de tafel heeft geen zwak. De zwakste kleur is ruiten. Speelt hij nu een klaveren, dan wordt die getroefd en maakt de leider een troef apart, wat een voordeel voor hem is. Speelt hjj har ten. dan kan die 'Uit de hand van den leider misschien met een kleine kaart genomen wor den. in ieder geval kan hij hem met den heer maken en de kans om dien heer te vangen met het aas is verloren. Speelt hij ruiten, dan maakt hfj die misschien met de vrouw uit zijn hand, of hl) vangt de vrouw van uw partner met het aas en speelt de kleur niet na maar gaat er in zijn hand renonce mee maken en troeft uw ruiten et. Speelt ge echter troef, dan komt de leider aan slag en kan troef gaan slaan, maar dit is iets dat toeh niet valt te voorkomen. Ge speelt dus nu troef. Dat heeft het voordeel, dat ge een troef van de tafel weg speelt. Dit troefje had hjj anders kunnen ge bruiken om een klaveren af te troeven en dus een troefkaart apart te maken. Die gelegenheid ontneemt ge hem en dat is een voordeel Als er twee troeven zijn, waarvan de leider niet de hoogste heeft, maar de tegenpartij, kan het voor de tegenpartij van voordeel zijn die troef er uit te halen. Hij voorkomt dan. dat de leider zijn troef, op een renonce maakt. Equlpeschermen. Equlpeschermen. 100 M. deml-finale. 1430 uur: 14 183 26 7 387 893 95.8 1093 122.5 1373 43 6.4 11 33.3 388 385 45.4 523 645 803 98 2 11X1 135.6 1346 147.3 1553 165 167 8 1743 1873 638 76.5 866 88.6 101.1 106.8 1093 115 121 1332 143.6 1572 1673 163 23.6 29.1 388 613 763 106.6 117 1233 133.7 139 5 148.6 165.3 179.1 1865 193.8 237.1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 12