Een monument voor Van Gogh De Vierdaagsche In een logement T e Nuenen onthuld ROODE PERSMANIEREN Het gouden bondskruis AMERIKA NEEMT DEEL Aan de economische wereld conferentie Boxerbetalingen aan Japan gestaakt Looncontracten in Saksen opgezegd Oorlogsverklaring moet nog komen PRACHTIG OPPER-BEIEREN De dader spoorloos Het Floriansplein te Partenkirchen. HOOIBRAND TE LITH BIJ ZWEMMEN VERDRONKEN Gorgoeloff teekent DE GOEDE OUDE TIJD beroep aan Rekeningen sloten voordeelig PASSAGE TE SCHIEDAM Al te nieuwsgierigen Kunst en waarheid Gedeputeerde H. van Boeyen NAT. PADVINDERSKAMP Uitzending door den K.R.O. MAfiKTNIEUWS Een arme met de armen Rede Baart de la Faille HET ONGEVAL TE MONSTER Zyn levensloop DE DOODENDE OVERWEG Arbeider door een trein gegrepen Vincent van Gogh: zelfportret Wegens inbeslagneming der douane in Mandsjoerye Schild erachtig schouwspel op het plein van het Meierysche dorp Melkboer vindt het lijk in een woning te Onstwedde Verkeersongevallen op Zondag Hoe een burgemeester werd belasterd Finsch zeeman van een trap go- vallen en dood Estlander gewond NIEUWE VOORZITTER RADIORAAD Stuurlied en-Examens Onder Roerrpond de dertien-jarige Jeres- dle met enkele vriendjes Te Waddinxveen «mu r MT». .mi, MAANDAG 1 AUGUSTUS Korpsprys opgenomen Motor contra auto 225.000 arbeiders getroffen H. idem Gevaarlijk spel Het gedenkteeken i o Maar er wordt al frisch en vroolyk gevochten Zaterdagmiddag te omstreeks vijf uur werd de omstreeks 5O-jarige arbeider Poffert op dec onbewaakten overweg by Vroomshoop door den trein van Marienberg naar Almelo gegrepen De ongelukkige werd ongeveer 300 M. meege- aieurd. Hij was onmiddeliyk dood. De trein ondervond eenige vertraging. aanwezigen hebben wy aller- Mevr. Duquesne-van Gogh, de Ter vette Als inleiding tot de onthulling sprak mr. Baart de la Faille, voorzitter van het comité tot stich ting van het monument, enkele woorden ter eere GRAVENHAGE. Goal, voor 2en stuurman gr. stoomvaart de heer to. Hendriks Jansen, voor 3en stuurman gr. stoomvaart de heer G. Boer. Door een auto gegrepen Op de Eeuwige Laan onder de gemeente Bergen is Zdndag een achtjarigen jongetje uit Alkmaar, dat zonder uit te kyken piotsellng den weg overstak, door een auto gegrepen. Het knaapje werd levensgevaariyk gewond en is In bewusteloozen toestand naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar gebracht. Omtrent het ongeval te Monster, waarby de twaalf-Jarlge Bruggeling werd gedood, verne men we nog dat een tiental kinderen in de loodsen met een grooten trekwagen, voor t ver voer van groenten bestemd, aan het spelen wa ren. Door eenige knapen werd geduwd, terwijl Bruggeling opzettelijk tegen een zware veiling- deur stuurde. Door den schok viel de knaap van den wagen, terwijl van de deur de rand van de wieltjes brak, waar deze over de rails loopt. De andere jongens zagen de deur vallen en liepen weg, maar zagen niet dat de jonge Bruggeling de deur op het lichaam kreeg, zoodat eerst later de verschrikkeiyke ontdekking werd gedaan. fende het verkeersvraagstuk Zuid-Holland—N.. ■rabant—Zeeland; voorts is hy voorzitter van WASHINGTON, so Juli (Reuter). De Brit- sche ambassade heeft in een nota aan de Amerikaansche regeering deze ultgenoodigd tot deelneming aan de economische wereldconfe rentie en haar verder verzocht, voor de Volken- bondscommissle tot byeenroeping dezer wereld conferentie een vertegenwoordiger te benoemen, alsmede twee deskundigen In de nota werd verder verklaard, dat her stelbetalingen, schulden en afzonderiyke douanetarieven niet ter sprake zullen komen, terwijl de zilverkwestle wel zal worden behan deld. Het staatsdepartement verklaart, onder de genoemde voorwaarden tot deelneming bereid te zijn en drie vertegenwoordigers te sullen be noemen. Waar de conferentie zal warden ge houden, is nog niet uitgemaakt. De plannen om een van Gogh-monument in Nederland te stichten kwamen tot stand in een vergadering van het Vincent van Gogh-comlté, dat In December 192» te Amsterdam bijeen kwam. Ter ga legen held van den veertigsten sterfdag van den schilder op 29 Juli 1930 werd toen besloten te Nuenen een monument voor van Gogh op te richten, daar in geen der plaatsen, waar van Gogh in Nederland geleefd en gewerkt heeft, de herinnering aan hem le vendig werd gehouden door een blyvend ge denkteeken Men kwam toen overeen bet mo nument te Nuenen op te richten, waar van Gogh zyn moeiiyken Brabantschen tyd heeft doorgemaakt en waar hy ook zyn ontroerendste et- aangrijpendste doek uit zijn Nederlandsche periode, „De Aardappeleters”, heeft geschilderd. By de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot definitieve vaststelling van het slot der rekening van uitgaven en ontvangsten van Nederlandsch-Indië over 1927. De uitgaven hebben bedragen 775.858.188.24; de ontvangsten f 779.052.312 37 Het voordeelig slot der rekening bedraagt dus 3.1M.124.13H. Voorts ia gebleken, dat de uitgaven in totaal ruim ƒ3 millioen beneden de raming zyn ge bleven, terwijl de gezameniyke ontvangsten de raming met rond 76.2 millioen hebben over troffen. Het slot van de rekening is derhalva rond 79.2 millioen gunstiger dan de raming. Ishimoto nog niet vrijgelaten PEKING, 30 Juli (VD.) De Japansche verbin dingsofficier Ishimoto is, in tegenstelling tot an dere luidende berichten, nog steeds niet vryge laten. In stryd met de gesloten overeenkomst heeft de leider der Chlneesche vrijscharen in de provincie Jehol geweigerd, den officier uit te leveren. TOKIO, 30 Juli (V D.) De Japansche regeering heeft haar ambassadeur te Moskou opdracht ge geven de Sovjetregeerlng ervan op de hoogte te stellen, dat de benoeming van den Japanscben buitengewonen gevolmachtigde te Tsjantsjoen beschouwd moet worden als een erkenning de facto van de Mandsjoerysehe regeering. Dinsdag 9 Augustus, zal de K.R.O. een Mis vanuit het Kath. subkamp van het Natio nale Kamp te Wassenaar uitzenden. De Gregoriaansche Mis zal worden gezongen door de 350 jongens, die in het Kath. subkamp ver- blijven, terwyi de wisselende gezangen worden uitgevoerd door de Haagsche Verkenners. De H. Mis zal worden opgedragen door kapelaan T. van Woesik, diocesaan verkenners-geesteiyke van het Bisdom Haarlem. De Hoofdverkenners, geestelijke, pater Mr. Dr. J. Beuns 8.J., zal een toespraak houden. Motorrijder gedood Zondagmorgen is op den betonweg Arnhem- Nymegen onder de gemeente Eist een motor mot duo, bestuurd door den 27-jarigen R Schoondermark uit Almelo, met groote snelheid tegen een lichtmast geslingerd. De bestuurder werd op slag gedood, zyn lyk is naar de alge- meene begraafplaats overgebracht. De duo- ryder bekwam een enkelbreuk en verwondingen. Dokter Zeidner verleende de eerste hulp. De motorrüders waren op weg naar Waalwyk. Zondagavond is in een logement aan de Leu- vehaven te Rotterdam een ernstig ongeval ge beurd. De 38-jarige Finsche zeeman I. A. Lind- roos en de 40-jarige Estlandsche zeeman W. Maryku begaven zich belden langs de trap naar de tweede etage. De Estlander was in beschonken toestand en werd door den Pin, die geheel nuchter was, gesteund. Halverwege de tweede etage zyn zy over de balustrade naar beneden gestort. De Fin was op slag dood; de Estlander bekwam een schedelbreuk, zoodat zyn toestand hoogst ernstig is. van Vincent van Gogh. Hoewel het in de be doeling lag van het comité om deze onthulling en herdenking op Vincent’s sterfdag te doen plaats hebben, is deze uitgesteld terwllle van de gelegenheid dat velen dan méér aanwezig kon den zyn. En ziet, juist op dezen dag van herden king van den grooten Vincent, die zoozeer de zon en baar stralende pracht beeft liefgehad, was er na vyf dagen grijzen regen een felle heeriyke zonneschyn. Spreker drukte de bewo ners van Nuenen op het hart, steeds te beden ken, dat zy twee jaren. van Dec. 1883 tot Nov. 1885 in hun midden hadden gehad een man, die zyn kunst lief had. Vincent van Gogh heeft ons geen Idyllische schoonheid geschonken, maar hy was waar, onbarmhartig waar in zjjn leven en zyn uitingen. Tenslotte droeg spr. het monument over aan den burgemeester der gemeente Nuenen, waarna het monument door de echtgenoote van derr commissarls der Koningin van Noord Brabant, mevr, van Ryckevorsel, onthuld werd. De burgemeester van Nuenen, Jhr. C. van Ryckevorsel, dankte vervolgens in enkele korte woorden en citeerde eenige toepasseiyke regels uit van Gogh’s brieven. De ontwerper van het monument is de Am- sterdamsche beeldhouwer Hildo Krop. Het is gemaakt uit Beiersche zwerfsteen, hard en van donkergroene kleur, terwyl in den rand het opschrift is gebeiteld: ,4n dit dorp werkte Vincent van Oogh December 1883 November 1885"*. Van de zerk verheft zich een ruwe steen, die geen andere versiering draagt dan een gouden zonHet geheel is ongeveer twee meter lang en is geplaatst midden op het dorpsplein. Zaterdagnacht is de 78-jarige arbeider E. H. vermoord in zyn woning te Onstwedde ge vonden. Zaterdagmorgen bleven (ie luiken van de wo ning van den ouden man gesloten, hetgeen een melkryder verdacht voorkwam. Hy stelde een onderzoek in en bemerkte dat de deur van de woning niet gesloten was. Toen hy de kamer betrad ontdekte hy op «den vloer in een grooten bloedplas het lyk van den ouden man. On- middgllyk waarschuwde hy de politie, die de omgeving afzette en een voorloopig ondersoek Instelde. Het Inmiddels gewaarschuwde parket te Winschoten was 's middags ter plaatse tot het doen van een nauwkeurig onderzoek. Ook de recherche uit'Groningen was aanwezig. Het onderzoek nam meer dan vier uur in beslag. Dr. Mleremet uit Groningen heeft de sectie ver richt. De man woonde alleen. HU stond bekend als ietwat zonderling. Van den dader is tot op heden nog niets bekend. In Borneren by Eindhoven heeft Zondag middag een ernstig verkeersongeluk plaats ge had. Een tot dusver onbekende Belgische auto, die meereed met de deelnemers aan den weg- wedstryd door Brabant, doch niets met dezen wedstryd uitstaande had, kw-rr. la botsing met een motorfiets. De bestuurder van het motor- rywiel werd tegen den grond geslingerd en ern stig gewond opgenomen. De auto reed door. Het slachtoffer, wiens identiteit nog niet vast staat, is naar bet ziekeuhis te Borneren over gebracht. Hieronder volgen de namen van personen, die voor de elfde maal of meer aan de Vierdaagsche Afstandsmarschen met goed gevolg hebben deel genomen. Jhr. A. van der Goes, Rltm. 2e Reg. Huzaren, voor de 15e maal; A. C. G. Dinkhuysen, Den Haag, voor de 14e maal; P. J. van der Kaay. Elden by Arnhem, voor de 14e maal; A. J. J. Geel, officier by de Vryw. Burgerwacht, Am sterdam, voor de 13e maal; Th. Polet, serg. L. B., Amsterdam, voor de 12e maal; G. H. van Veldhuizen, serg.-majoor Politletr., voor de 12c maal; A. A. M Göbel. opperwaehtm. 2e Half Reg. Huzaren. Breda, voor de 11e maal; J. H. Cousy, le Lt. 6e Reg. Veld Art., Lelden, voor de He maal; W. de Haas, Den Haag, voor.de 11e maal. Deze deelnemers ontvangen by het reeds door hen behaalde Gouden Bondskruis een kroontje. Voor het Gouden Bondskruis, d.l. voor die genen, die voor de 10e maal met goed gevolg aan de Vierdaagsche Afstarglsmarschen hebbed deel genomen, kwamen in aanmerking: Bchwieng, le Lt. Reg. Jagers; Verbergt. Berg. 5de Reg. Infanterie; Van Zet, serg.; Theunisaen van Maanen, opperwachtmeester 8e RVA; Jhr. van Kinschot, le Lt. Huzaren. Det. Wielryders; Sertons, serg. Luchtvaart afd.; Beek, opper wachtmeester 3e Divisie Kon. Marechaussee; De Graaff, le Lt. Staf Art.; Vroegop, Gymn. verg. ..Oranje Nassau", Den Haag; Meewessen, Vry- willige Burgerwacht Amsterdam; Ahlrlchs, Hil versum; Dr. J. O. Röhmer, Zicrikzee; J. J. van Ryn, Den Haag. CHEMNITZ, 30 Juli. (V. D.) Het verbond van werkgevers in de Saksische textielindustrie te Chemnitz heeft voor alle arbeiders en ar beidsters, die lid zyn van het verbond van tex tielarbeiders, de tarlefovereenkomsten per 30 Augustus opgezegd. Door deze maatregel wor den ongeveer twee honderdduizend arbeiders getroffen. Ook in de Oostsaksische textielindustrie von den heden belangryke tariefopzeggingen plaats, waardoor ongeveer 25.000 arbeiders worden getroffen. Zaterdagmiddag te omstreeks drie uur had de plechtige onthulling van het monument voor Vincent van Gogh in het Meierysche dorp Nuenen plaats. Het schilderachtige dorpsplein met den eeuwenouden lindeboom en de karakte ristieke boerenhuisjes rondom, was weldra gevuld met dorpelingen en genoodigden. Enkele dorpa- gilden gaven in hun schilderachtig tenue met vendelzwaalers. koningen en kapteins met vol tallig ledental acte de présence. Het waren de gilden van het H. Kruis en 8L Antonius. Onder de vele eerst opgemerkt zuster van Vincent, die eertyds zyn brieven had uitgegeven. Dan waren er nog Hulb Luns, de ontwerper van het monument: Hildo Krop, de commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Mr. Dr. A. B. G. M. van Ryckevorsel en Ged. Staten, Vincent Cleerdln, Jhr. G. Smits van Oyen, de burgemeester van den Bosch: F. van Lanschot, de burgemeester van Nuenen: Jhr. O. van Ryckevorsel, vertegenwoordiger» van de ge meente Eindhoven en omliggende gemeenten, de kunstschilder Henk Wlegers en nog vele anderen. SJANGHAI, 30 Juli (Reuter), De Chlneesche regeering heeft besloten, voor het oogenblik de betalingen aan Japan uit hoofde van de Boxer- schadeloosstelling te staken. Boeng, de minister van financiën, maakte de opmerking, dat deze betalingen tot nog toe maandelyks werden ge daan in weerwil van het feit, dat Japan In Mandsjoerye beslag heeft gelegd op de Chlnee sche iHkomsten. die waren gereserveerd voor de betaling van de leeningen en de schadeloosstel ling, maar wegens den omvang dten de Inbeslag genomen bedragen aannemen, is China zelfs niet in staat, de betalingen aan Japan voort te zetten. Boeng zeide verder dat China sedert de inbeslag neming van de douane door de Japansche auto riteiten geen douane-gelden in Mandsjoerye meer ontvangt. Zelfs het deel dei ontvangsten, geïnd vóór de inbeslagneming van de douane, is nog in handen der Japanners of de autoriteiten van den nieuwen staat Mandsjoekwo. Brabant—Zeeland; voorts is hy voorzitter van A 1---1 1 de provinciale advies-commissie voor de uit- DeiQ©! VeriTlOOl*Cj breidlngsplannen en voorzitter van de commis- M sle, belast met het ontwerpen van een streek plan voor het eiland IJsselmonde. De heer Van Boeyen is lid van het hoofdbe stuur der Christ.-Hist. Unie, lid van het Ka merkringbestuur Leiden, voorzitter van eep Statenkrlngbestuur en lid van het hoofdbestuur der Vereeniging van C.-H. leden van gemeente besturen. Zaterdagmiddag te omstreeks half een brak brand uit in een hooiberg van den landbouwer T. v. d. Velde, wonende in de Engwyk te Lith. Het vuur sloeg weldra over op twee andere hooi bergen die eveneens in vlammen opgingen. Een oogenblik bestond er gevaar voor de nabyge- legen boerderijen doeh de brandweer van Oes wist erger te voorkomen. Ongeveer 100.000 K G hooi ging verloren. SANTIAGO. 30 Juli. Alle in Chili binnenko mende berichten wyzen er op, dat Bolivia spoe dig den oorlog'zal verklaren aan Paraguay. Het Bollviaansche parlement zou hier 6 Augustus toe overgaan.' Reeds heeft er een treffen plaats gehad na. by de versterkte plaats Coloner Bogado, waar, by twee Bolivianen werden gedood terwyi een Paraguees werd gewond. De Parag-ueezen heb ben het fort Corrales prijsgegeven. Uit La Paz wordt gemeld, dat op verschtL lende plaatsen aan de grens botsingen zyn ontstaan tusschen Bollviaansche en Paragu- eesche troepen. ‘Een groote Bollviaansche troe- naar VUlamonte, een knooppunt dicht by de grens. In de nabyheid van het Port Boqueron heb ben Bolivaansche vliegtuigen een luchtaanval op Paragueesche troepen gedaan. Op verscheidene andere plaatsen zyn voor, hoede» en verkennlngspatrouilles van het Bo llviaansche en het Paragueesche leger in ge vecht geraakt. to aansluiting van de mededeelingen otn- tosnt den nieuwbenoemden voorzitter van den Radio-Raad, den heer van Boeyen, kan nog worden gemeld, dat de heer van B. zyn oplei ding ontving aan de H. B. 8. met 5-Jarigen cursus en na deze te hebben doorloopen in het beeit kwam van de aktes M. O. Staatsweten- achappen en diploma's gemeente-administratie. Zijn ambtelyke loopbaan ving hy aan op de Provinciale Griffie van Gelderland. In 1915 ging hy over naar bet departement van Water staat als adjunct-commles In vyf jaren tljds doorliep de heer van Boeyen de rangen van adj.-commies, commies, hoofdcommies en refe rendaris. Tegelykertyd was hy van 1919 af wet houder van de snel-groelende gemeente Voor burg; soowel deze functie als die van referen daris aan het departement werden door hem nog bekleed, toen hy na in den zomer van 1*23 tot lid van Provinciale Staten te zyn ge- kousn in Sept. 1925 tot lid van Gedep. Sta ten dezer provincie werd benoemd. De beer van Boeyen beeft zich voorts be wogen op het gebied van kerk en school. HU .was jaren lang directeur en daarna ouderling en voorzitter van het college van notabelen der Med. Herv. Kerk te Voorburg en gedurende 15 Jaren voorzitter van verschillende schoolbe sturen. Op pubUek terrein heeft hy zich naast zyn aaobt van Gedeputeerde in verschillende func ties begeven. HU was destijds lid van de Staats. cosnmlssie tn zake de finandeele verhouding tusschen Ryk en gemeenten en Is thans nog Md van de commissie-Van Ryckevorsel betref- ■ealgen tijd geleden ia er een laatercam- (Mgne gevoerd tegen den (A.R.) burgemees ter van De Lier, den heer J. H. Crezee. Door den secretaris der afd. De Lier van de 8. D. A. F. was een verdraaid verslag Ban ,J)e Voorwaarts”, het soe.-dem. blad In Rotterdam, verstrekt, over eén concert ten bate van het Crisiscomité te De Lier, waar ook de burgemeester het woord had ge voerd. De burgemeester gevoelde zich door den inhoud van dit „verslag” beleedigd en in een vergadering van het Pi. Orisiscomlté sprak hij hierover in het bijzijn van den Secretaris der S. D. A. P.-afdeeling, den heer H. Aldus. Deze gaf schriftclljk een verkla ring in het bijzijn van de overige eomité- leden, waarbij hij vertelde, dat de redactie van de „Voorwaarts” het verslag, door hem ingeeonden, zoo had verdraaid. Ben redacteur van „Voorwaarts” stelde te De Lier „een onderzoek in”, vroeg echter Biet inlichtingen bij den burgemeester, maar aan de hand van zijn gegevens stelde hij vast, dat burgemeester Crezee een gees telijk overwicht had misbruikt. Er versche nen daarom felle artikelen over den bur- Bemeester, o.m. over: „De burgemeester van De Lier weer op het leugenpad”, ,J)e burgemeester van De Lier maakt verkla ringen", „Moreel overwicht misbruikt” en neer van dergelijke liefelijkheden. De „Voorwaarts” vertelde, dat de burge- meester voor zijn ambt ongeschikt was; dat hij een dorpspotentaatje is, etc. Br werd zelfs door de 8. D. A. P. een ver gadering, speciaal over dit onderwerp, te De Lier belegd. Dezer dagen kwam echter de ontnuehte- toinc. Door den districteraad Westland van de B. D. A. P. was nj. aan den burgemeester om een eamenspreking gevraagd over den .werkloozensteun. Deze conferentie werd door het gemeentebestuur toegestaan, mits het afdeeUngabestuur met den heer Aldus deze bijeenkomst zou bijwonen. In deze bijeenkomst heeft de burgemeester aan den heer Aldus de vraag gesteld, of door hem kBeeeteiyk overwicht" zou zijn gebruikt en dus oen verklaring zou zijn afgeperst. Hierop deelde de heer Aldus mede, dat hij In volle vrijheid een valsche verklaring had Begeven, waarbij dan de „Voorwaarts"-re- dactie werd beschuldigd het verslag te heb ben omgewerkt. De verwondering by deae mededeellng was onder de roode broederen, die dit ver namen, wel heel groot. Door de valsche ver klaringen van den afdeelings-secretaris der 8. D. A. P. was de „Voorwaarts” dus aan bet raak lasteren gegaan, etc. De burgemeester heeft begrijpelijkerwijze fceweigerd met een dergelijk persoon langer eonfareeren. Nadat het bestuur van den districtsraad de zaak had onderzocht, is thans aan den burgemeester medegedeeld, dat de heer Aldus als afdeelings-secretaris .van de 8. D. P. te De Lier is ontslagen. Uit dit geval blijkt wel weer, op welk een wijze de roode pers aan haar scheld-artl- keltjee komt. Na eerst vroeger te De Lier Mn wanhopig figuur te hebben gemaakt in een openbare schoolkwestie, heeft de „Voor waarts” zich thans weer geblameerd met de scheld-artikelen over een burgemeester, die in alles op eerlijke wijze heeft gehandeld Bet is een methode „laster er maar op los, er blijft allicht iets van hangen." Zondagmiddag is ken» uit Roermond, in d» op ruim dri» kwartier van Roermond ge legen Peel wa» gaan zwemmen, verdronken. Zyn lyk ia opgehaald. Vrijdagmiddag is te Schiedam een passage geopend, welke naar bet ontwerp van den ar chitect P. Sanders is gebouwd als verbinding van de Broersvest en het Broersveld. De door gang is 63 M. lang, terwyl de totale opper vlakte van den bouw 1200 M2, bedraagt. De opening is met veel plechtigheid en festi viteit verricht. Daartoe hield de burgemeester, de heer H. Stulemeyer een rede, doch vooraf sprak nog ter verwelkoming de heer Korsten, directeur van de N.V. Schiedamsche Passage. autoriteiten en andere belangstellenden aanwezig. Behalve den burgemeester Velsen, Slavenburg In ,JDe Wilgenplas” In het zwembad .De Wilgenpias" te Schie- broek is Zondagmiddag de negentien-jarige kan toorbediende J. Hotke, woonachtig te Rotter dam, verdronken. Het ongeval is gebeurd ter wyl het bad bezocht werd door 22.000 menschen. H., die vergezeld was van sUn familieleden, werd door dezen omstreeks drie uur vermist. Zij heb ben hem toen gezocht en daarna om vyf uur, toen H. nog niet gevonden was, de directie van het geval in kennis gesteld. Het bad werd daar op gedurende eenlgen tyd ontruimd en er werd begonnen met dreggen. Het slachtoffer werd hlerby na «enigen tyd opgehaald. Een dokter constateerde dat H. door een krampaanval moet zyn verdronken. Hollandsch Noorderkwartier Aanvoer 200 000 60 62 f 3.10—3.50; 62-64 3.20—3 80; klein 57-5 f 2.90—3.10; 20.000 eendeleren f 2.402.60. ALKMAAR, 1 Aug. 1932 78 Vette koeien f 100250, 22 Vette kalveren f 17—65, per kilo f 0300.70, 37 Nuchtere kalv. slacht, per stuk f 4—12, 894 Vette Varkens f 26—32, Zouters f 2730. Handel redelyk. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Augustus Groentenveiling 35000 K.G. aarappelen: Schotsche Muizen f 0.70190 Blauwe Eigen heimers f 2—3, Drielingen f 150—1.80. 3100 st. bloemkool, 1ste soort 11.90—1350; 2de soort f 2.70—3.70. 33000 K.G. roode kool 0 60—0.70. 5000 gele kool f 0.70—1.10 6400 K.G. Uien. Gele Nep f 8.80—10 60. Zil- vernep f 8901010 Zilverdriehngen f 5305.70. Zilveruien f 8.409.70 950 K.G. Slaboonen f 190—2. 1000 K.G. Bieten f 2.40—2.90. AMSTERDAM. 1 Aug. Veemarkt. veemarkt waren heden aangevoerd: 434 koeien, waarvan de pryzen waren: le kwaliteit 70—78 ct„ 2e kwaliteit 6066 ct., 3e kwaliteit 3550 ct., mindere soorten 2534 ct. per Kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalikoeien 170 250 per stuk; 207 vette varkens le kwaliteit 4050 ct., 2e kwaliteit 3039 ct., 3e kwaliteit 2029 ct. per Kg. levendgewicht65 nuchtere kalveren 317 per stuk; 57 schapen 413 per stuk; 1170 varkens: vleeschvarkens wegen de van 90110 Kg. 3537 ct., zware varkens 3334 ct„ vette varkens 30—32 ct. per Kg. slachtgewlcht; 38 paarden 80120 per stuk. 6 wagons gesl. Runderen flinke aanvoer, stugge handel, prU- zen houdend. Vette kalveren flinke aanvoer, pryzen iets lager, handel stug. Varkens, groote aanvoer, stugge handel, pryzen iéts lager. OUDEWATER Kaasmarkt Aanvoer 91 partyen, 4095 stuks, 20475 K.G. Rljksmerk le soort 20—23, ld. 2e soort 17—19; «onder Rljks merk geen aanvoer. Handel matig. Van de militaire groepen kwamen in aan merking voor den korpsprys: Koloniale Reserve, Grenadiers en Jagers, Tweede Reg. Inf., Derde Reg. Inf„ Vyfde Reg. Inf., Zesde Reg. Inf., Zevende Reg. Inf., Acht ste Reg. Inf. (40 en 50 K.M.), Negende Reg. Inf., Tiende Reg. Inf-, Elfde Reg. Inf.. Twaalf de Reg. Inf., Dertiende Reg. Inf., Vyftiende Reg. Inf. <40 en 50 KM), Zestiende Reg. Inf., Achttiende Reg. Inf., Negentiende Reg. Inf., Twintigste Reg. Inf., Een en Twintigste Reg. Inf.. 50 K.M.. 22ste Reg. Inf. 50 K.M., le en 2e Comp. Hospitaalsoldaten. Genietroepen, Kon. Militaire Academie, School R.O.I. Breda (40 en 50 K.M.), ld. ld. Kampen (40 en 50 KM), 2e R.OA, Luchtdoelcorps, Kaderlandstorm Am sterdam, id. Afd. Gooi, idem afd. Rotterdam (40 en 50 KM.), Comp. Pontonniers, le Reg. Half Huzaren, 2e Reg. ld., 3e Reg. ld.. Remonte De pót, K.R.A., 6e Reg. Veldartillerie, 8e ld. ld., Treinafdeeling Artillerie Brigade, Regiment Wielryders, Luchtvaartafdeeling, Tweede Divi sie Kon. Marechaussee. Derde Devisle Kon. Ma rechaussee, Korps Politietroepen, Mariniers Rotterdam, ld. Wachtschip Vlissingen, Detache- meht A. Kon. Marine Den Helder, ld. B. ld. id. Niet om den dood te ontsnappen z’ PARIJS, 30 Juli (VD.) De moordenaar van president Doumer. Gorgoeloff, heeft besloten beroep aan te teekenen tegen zyn ter dood ver. oordeellng. Hy deelde zyn verdediger, Maitre Geraud mede, dat het niet zyn bedoeling was aan de guillotine te ontsnappen, doch dat hij gaarne in leven wilde blyven totdat het kind, waarvan zijn vrouw moet bevallen, geboren is. By Kon. Besluit is benoemd tot lid, tevens voorzitter van den Radio-Raad en tot lid tevens voorzitter van de Radio-Omroep-Con. tnOle-Commissie de heer H. van Boeyen, lid van Gedeputeerde Staten van de'provincie Zuid-Holland te Voorburg. De heer H. van Boeyen, die als opvolger van vryien dr. J. Hl de Visser tot voorzitter van den Radloraad en de Radlo-Omroep.Contróle- Commissie Is benoemd (In de vacature-De Vis ser als voorzitter van de algemeene program- ma-cotnmlssie zal nog moeten worden voor aten), werd 23 Mei 1889 te Putten (Geld.) ge boren; hy Is dus 43 jaar oud. De nieuwbenoemde voorzitter Is, evenals zijn voorganger was, van Christ.-Hist. richting. Het lidmaatschap van Prov. Staten van Zuid-Hol land bekleedt hy sedert 1923, dat van Gedepu teerden sedert 1925. Mevrouw Duquesne-van Gogh wydde dan eenlgen woerden aan de nagedachtenis van haar broeder, waarin zy er vqoral op wees dat Vin cent een arme was met de armen, dat hy de armoede zocht cn zich elke vreugde ontzegde, terwyl hy niets wilde bezitten. Maar wat hy gaf aan schoonheid was te groot om in eens begrepen te worden. „WU duiken in de diepte van den oceaan der vormen, hopende daar de voortreffeiyke parel der vormeloosheid te ont dekken' (Tagore). Als laatste spreker sprak Henk Wiersma in enthousiaste en kernachtige woorden zUn be wondering voor den grooten schilder uit en brengt een eerbiedigen groet aah zyn nagedach tenis: .Menschen van Nuenen", riep spreker uit, „weest toch Her op Uwen Vincent!” Ten slotte werd een foto gemaakt van het monument en bet stichlngscomlté. Zondag is de twintig-jarige Barend van Bultene uit Delft by het visschen overboord geslagen en verdronken. Vele waren ook de wethouders mr. en J. Dinkelaar, het lid van Gedeputeerde Staten P. de Bruin, mr. ir. M. van Praag, di recteur van den -Wonlngdienst en tal van raadsleden en de besturen van de middenstands organisaties. Met luidsprekers werden de speechen ook bulten de Passage verstaanbaar gemaakt, evenals de gezangen, die mevr. Tr. v. d. Berg- van Zuuren by deze gelegenheid ten beste gaf. De politie had groote moeite om het nieuws gierige publiek te bedwingen en niet ontydlg door den doorgang te laten. Er moest zelfs een keer van den gummistok gebruik worden ge maakt. De Passage bevat 18 winkels en zal In de naaste toekomst toegang verleenen tot een thea ter, dat Tuschinskl er tegen aan zal bouwen. ALKMAAR. 30 Juli' N. V. Eierveiling voor klpeieren58-60 3.00—4.30; x’

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 11