ONZE EERSTE TELEURSTELLING Holland-West-Duitschland DE TIENDE OLYMPIADE GEOPEND Chris Berger in de kwart-finale voor de 100 M. uitgeschakeld CONGRES I. A. A. E Nog steeds Nurmi OM DEN DAVIS CUP Frankrijk behoudt den beker MODERNE VIJFKAMP HET EERSTE TREFFEN* De loting voor het schermen DE TOUR DE FRANCE A THLETEN STARTEN DE TRITON TWEE Engeland HET PROGRAMMA 2 Fransche overwinningen en één Duitsche in het krachtsporttoarnooi Iste cérémonie protocolaire Fransche vlag aan den Olympischen mast OLYMPISCH VARIA Tegen Nieuw-Zeeland en Leducq winnaar MAANDAG 1 AUGUSTUS n Holland Duitschers superieur De 100 Meter De technische resultaten werden beïnvloed door den hevigen wind Tolan laat Berger zyn hielen dtn. Fraaie actie-kiek uit de athletiek- ontmoeting Nederland—West- Duitschland. iet Stars and stripes aan den mast. Chris Berger is een snelle sprinter, maar tegen een phenomenale loojjer alt de neger Tolan M hij niet opgewassen. De 10 K.M. voor Polen „Record du monde battu” Het aantreden der naties Series 800 Meter i Lord Burgley uitgeschakeld o s. m 9 I i z. dat lederen zwem wedstry den en en Borotra van den eersten Vines door vliegende bal m ier te sn :n de vijftig cent. Doch rienlijk en zoo kv ook toegeven, dat hij de gouden medaille ten volle verdiend heeft. In totaal bracht hij het tot 325 KG., terwijl Haas ver beneden dit gewicht bleef. Op den tweeden dag der Olympische Spelen was de hitte weer zeer groot. Het aantal toe schouwers. dat naar de athletlekwedstryden was komen kijken, bedroeg ongeveer 30.000. Tweemaal ging de Fransche vlag aan den middelsten mast omhoog ter eere van de beide overwinningen van Duverger en Hoetin bij het gewichtheffen. Daarna klonk om 2 uur Amerikaanschen tijd het startschot voor de series 400 M horden loop. De uitslagen der vier series luidden: 1ste serie: 1. Morgan Taylor <V5.) 558 see.: 2. Petterson (Zweden); 3. Mindlkas. 2e serie: 1. Fustall (Ierland) 54.8 sec.; 2. Nott- brock (Dultschland)3. Harding (VB.). 3e serie: 1. Healy (VS.) 52.2 sec. Nieuw Olym pisch record. Het oude Olympisch record stond op naam van Taylor met 52.6 sec. Dese vestigde dit record op de Spelen te Parijs In 1934; 2. Adelhelm (Frankrijk); 5. Areskou (Zweden). 4e serie: 1. Facelli (Italië) 55 sec.; 2. Lord Burgley (Engeland)3. Golding (Australië). De drie besten van iedere serie werden in de kwartfinales geplaatst. Intusschen was men begonnen met het af werken der nummers hoogspringen en kogel stooten. In het eerste nummer werd de lat ge legd op een hoogte van 1.00 meter. ist le te re as >lj d. is. Zaterdag vond de loting der roeiwedstrijden plaats. Onze twee aonder stuurman, doe roeiers Roelofsen en Roëll. hebben In de tweede heat geloot tegen de ploegen van Nleuw-Zeeland en Engeland. Het Olympisch programma van heden luidt: le ut en Zaterdag werd het congres der Internationale Atületlek Federatie voortgezet. Indien men ver wacht mocht hebben, dat het congres zich nog maals met de zaak-Nurmi zou bezig houden, werd in deze teleurgesteld. Intusschen ligt het in de bedoeling van Finland op de eerstvol gende zitting, nJ. die van Augustus, definitief de kwestie ter sprake te brengen inzake het felC of de Federatie Iri verband met zijn jongste be slissingen het recht heeft athleten te séhorsen of dat schorsing slechts kan geschieden door den betrokken landelijken bond. In de Amerlkaansche bladen wordt het be sluit Nurmi van deelneming uit te sluiten alge meen gelaakt. Immers men is de meenlng toe gedaan, dat elk land afzonderlijk omtrent het doen en laten zijner athleten moet kunnen be slissen. In het verdere verloop van de zitting vonden de bestuursverkiezingen plaats. De heer J. 8 Edstroem (Zweden) werd wederom tot president gekozen, terwijl de heeren Brundage (VA) en Ritter von Halt (Dultschland) tot vice-presiden ten werden gekozen. in. De de li n en n- □g ■je- en n, :1e m ;n 2 uur: 100 M. heeren (deml-flnales). 2.30 uur: 100 M. heeren (beslissing). 3 uur: 400 M. horden (beslissing). 3.15 uur: 100 M. dames (series). 4 uur: 800 M. (series). 430 uur: 100 M. dames (deml-finales). 4.45 uur: 3000 M steeple chase (series). Voorts vinden de wielerwedstrijden op de baan plaats (groepwedstrijden, tandem, 1000 M. tjjdrace) en wordt het équlpe- schermen voortgezet. en de it- is- er. op ilt Nader kan nog gemeld worden, dat op den eersten dag van de roelregatta te Long Beach in het sclff-nummer Pearce en Buhta tegen elkaar uitkomen. Naar bekend, won Paerce te Amsterdam, terwijl Buhtz (Dultschland) dit jaar het Henley-nummer won. De derde in deze heat is de Amerikaan Mueller. i Onmiddeliyk na de offlcieele opening der spe len werd aangevangen met de wedstrijden in het gewichtheffen en wel in twee categorieën, het lichtgewicht en half-zwaar-gewicht. Zoowel b(j de spelen in 1924 te Parijs als bij die 'in 1928 te Amsterdam bracht de eerste dag der wedstrijden een verrassing. De Amsterdam- sche winnaar in het lichtgewicht, de Oosten rijker Haas, was sterk favoriet. Reeds direct bleek, dat de Weensche athleet lang niet in zijn besten vorm was, terwijl Franschman Duverger daarentegen uitstekende resultaten boekte. Met wonderbaarlijke rust en elegance bracht Duver ger zijn gewichten omhoog en men moet dan een bekenden wereldrecord-houder Hostin en den Het speerwerpen der dames werd ge wonnen door de Amerlkaansche athlete Dldrik- son met een worp van 43.688 M., hetgeen tevens als nieuw wereldrecord werd erkend. De uitslag luidde: 1. Mej. Dldriksen 43.688 M. 2. Ellen Braumueller (Dultschland) 43.5 M. 3. Frl. Fleischer (Dultschland) 43.008 M. Ellen Braumueller heeft de speer eenmaal In rfaar land boven de 44 Meter geworpen, doch dit record werd niet erkend. Het hoogspringen heeren werd door een „out sider” gewonnen. De uitslag luidde: 1. Mac Naughton (Canada) 1.972 M. 2. Osdell (Amerika). 3. Toribio (Phlllpijnen). Voor het nummer 10 K.M. hardloopen bestond groote belangstelling, ondanks het feit, dat Nurmi niet uitkwam. HU werd, vervangen door zijn landgenoot Virtanen. Na 1500 M. wordt de kop gevormd door Iso Hollo (Finland), Kuozinsky (Polen) Syring (Dultschland), Virtanen (Finland) en Savldan. Na 3000 M. heeft de Pool de leiding, met achter hem Iso Hollo en Virtanen, welke weer 30 M. op zijn landgenoot achter is. Op den halven af stand ligt de kopgroep 100 M. uit elkaar, d.w.z. Kuozinsky heeft de leiding met Syring als 5e op 100 M. achterstand. Op 7500 M. heeft de Pool een voorsprong van 50 M. op Iso Hollo, welke op zijn beurt twee M. voor is op zijn landge noot Virtanen. Eenlge honderden Meters voor de eindstreep ontspon zich een prachtige strijd. Tenslotte wist Kuózinsky zich los te maken van Iso Hollo, die prachtig was ingeloopen. De Pool won met 10 M. voorsprong De uitslag van de 10 K.M. hardloopen luidde: 1. Kuozlnski (Polen) tijd 30 mln. 11.4 sec. Nieuw Olympisch record. Het oude Olympisch record stond op naam van Nurmi, te Amsterdam In 1928 gevestigd met een tijd van 30 mln. 18.2 sec. 2. Iso Hollo (Finland). 3. Virtanen (Finland). 4. Savldan (Nleuw-Zeeland). 5. Syring (Dultschland). 6. Lindgren (Zweden). Voor de Olympische Zwemwedstrijden bestaat enorme belangstelling. Naar gemeld wordt zijn alle kaarten voor het geheele zwemtoumooi thans reeds uitverkocht, d. dag 40 000 toeschouwers de zullen bywonen. Japan heeft verzocht de Olympische Spelen in 1940 te Tokio te doen houden. Tengevolge van de geringe deelneming aan het Olympisch Hockeytoumooi, is besloten dit toumool te laten verspelen op 8 en 11 Augustus. Zaterdag vond de loting plaats voor de degen wedstrijden der vUfkampers. In totaal nemen 26 athleten deel van de volgende landen: Engeland, Frankrijk, Vereenlgde Staten, Neder land (luitenant Van Rhjjn). Zweden, Mexico, Zuid-Afrika, Portugal. Dultschland en Italië. Bjj loting werd bepaald, dat in vier poules zal worden geschermd. In poule 1 komen Engeland, Frankrijk en Dultschland uit, in poule 2 Nederland, Mexico en Hongarije, in poule 3 Italië en Zweden in poule 4 Zuid-Afrika, Vereenlgde Staten Portugal. hoed met blauwen band volmaakte het geheel. De geheele ploeg maakte een uitstekenden tot in de puntjes verzorgden indruk. Na de Hollanders de Italianen. 128 In totaal. Behalve de deelnemers uit het land van Mussc- llnl, maakten ook de Japanners met een team van 161 athleten een bijzonderen indruk. Doch toen de Amerlkaansche deelnemers als laatste groep het Stadion binnenmarcheer- an van ite zjjn Met dis'vlaggen 1. Olympisch winnaar 365 K.O., drukken 102 Direct na de series 400 Meter horden werden de loopers voor de 100 Meter aan den start ge. roepen. Er went geloopen in seven series. Van elke serie werden de drie eerst aankomenden in de kwartfinale geplaatst. De uitslagen van de series vulden: le serie: 1 Tolan (V.-8.) 103 sec.; 2 Almeida (Argentinië); 3 Ortie (Mexico). 2e serie: 1 Simpson (V.-8.) 103 sec.; 3 Page (Engeland); 3 Engel (Tsjecho.Slowakije). 3e serie: 1 Jonath (Dultschland) 10.6 sec.; 3 Elliott (Nieuw-Zeeland); 3 Arimo (Japan). 4e serie: 1 Lutl (Argentinië) 103 sec.; 3 Koernlg Dultschland); 3 Williams (Canada). 5e serie: 1 Metcalfe (V.-S.) 10.6 sec.; 2 Pear son (Canada)3 Lambroe (Griekenland). 6e eerie: 1 Joubert (Zuid-Afrika) 103 sec.; 2 Wright (Canada); 3 Oeerllng (Dultschland). 7e serie: 1 Yoeloka (Japan) 103 sec.; 3 Ber. ■ar (Nederland); 3 Ben* (Argentinië). En tenslotte na Engeland en Haïti onze ver tegenwoordigers en vertegenwoordigsters. De Hollandsche vlag werd gedragen door luitenant Pahud de Mortanges. De chef-de Mission, de heer Kellenbach, liep aan den kop van het team, daarna volgden onze dames en de ruiters en tenslotte de rest van de ploeg. Het geheel maakte een kranlgen indruk en het geheele Stadion juichte de Hollanders hartelyk toe. De dames waren in het wit gekleed en droe gen een witte alplnomuts. Met uitzondering van de officieren droegen onze heeren athleten een blauwe blazer met wit flanellen pantalon, witte sokken en schoenen. Op de borst werd een oranjekleurige „leeuw” gedragen. Een stroo- Tenslotte het hoogtepunt van de openings plechtigheid, het binnenkomen der deelnemers van alle naties. Griekenland opende het défilé, terwijl de Vereenlgde Staten als gastvrouw den stoet •loot. Verschillende landen maaWten al een ■eer bijzonderen indruk. Zoo b.v. de 145 Cana. deesche deelnemers, in het rood-wit gekleed, vlak achter de Brazilianen. By het voorbygaan der eereloge hieven zij de hand als een fascis- tengroet. Dan de Finnen, 45 in getal. De tien duizenden juichten de Finsche athleten storm achtig toe. Land op land volgde. Een vaandel drager torste de vlag van zyn natie. De Duit schers, 9J. in getalA maakten een bijzonder goe- ,t den indruk. M. L Chris Berger lootte in de kwart-fi nale van de 100 M. tegen den neger Tolan, die een nieuw record vestigde en den vorigen Olympischen winnaar Percy Williams...Berger kwam vierde aan. 'i De eerste Hollandsche hoop is aldus de bodem ingeslagen! Wij hebben Tollien nog „Zij start vandaag. den, 385 in totaal, barstte er een o byvalsbetuiglngen los. De massa j"i landgenooten geestdriftig toe. naar de eere-tribune gewend, steden de deel nemende landen zich op het middenterrein op. De president van het Amerlkaansche Olym pische Comité, Garland, hield daarna een korte rede tot de deelnemers, waarop vice-president Curtis om 15.32 plechtig de formule voor de opening der Spelen uitsprak. Fanfares weerklonken, saluutschoten werden afgevuurd, het Olympisch vuur werd ontstoken. Vol en grootsch weerklank door het Stadion de Olympische Hymne. Een plechtig moment-volg- de: de Olympische vlag werd aan den mid delsten mast geheschen. Duizenden postduiven fladderden op, overal verkondigend, dat de Xde Spelen aangevangen waren. De Amerikaapsche athleet Calnan trad na deze openingsplechtigheden naar voren om den Olympischen eed af te leggen. Als alle athleten den rechterarm opstaken, weerklonk door het Stadion de Olympische eed: ,,WÜ zweren, dat' wy ons als eeriyke mededingers voor de Olym pische Spelen aar.melden en de reglemen ten, welke voor haar van kracht fcyn, zullen eerbiedigen en op ridderlijke wyze aan de spelen zullen deelnemen, voor de eer van onze landen en van de sport*’. Hierna verlieten de deelnemers In tegenover gestelde volgorde het Stadion, telkens hartelijk toegejuicht door de toeschouwers. Om onge veer half vyf was de openingsplechlgheid ten einde en konden de Spelen een aanvang nemen. De uitslag in bat lichtgewicht luidde: 1. Olympisch winnaar Duverger (Frankrijk) totaal 325 K.G. Stooten 125 K.G., trekken 102% K.G. en drukken 97% K.G. Deze laatste presta tie beteekende een nieuw Olympisch record. 3. Haas (Oostenrijk) totaal 3073 K.G. 3. Pierinl (Italië) totaal 302% K.G. 4. Oabetti (Italië). In het halfzwaargewlcht kwam het tot verbitterd gevecht tusschen den Franschen Deen Sven Olsen. De beslissingen van de jury leden waren niet altyd even juist te noemen. De Franschman werd Olympisch winnaar met een totaal van 365 K.G. De*e prestatie kan niet bui tengewoon genoemd worden, immers eenlge we ken geleden nog kwam de Deen Olsen in zyn land op ongeveer 390 K.G. Het resultaat was: Halfzwaargewlcht: Hostin (Frankrijk) K G-, trekken 112% K.G. en stooten 150 K.G. 3. Olsen (Denemarken) totaal 360 K.G. 3. Duey (Vereenlgde Staten) 330 K.G. Het bezoek aan deze wedstrijden was niet by- zonder groot, hetgeen ongetwyfeld veroorzaakt was. door de openingsplechtigheden van den middag, welke zeer lang geduurd hadden. Bo vendien had de hitte reeds veel van het ptiy- sieke vermogen der toeschouwers gevergd. Zondag werd het gewichtheffen voortgezet, waarby reeds spoedig een beslissing viel in het mlddenge wicht. De Duitscher Istmayr bracht het tot een totaal van 345 K.O., hetgeen tevens een nieuw Olym pisch record beteekende. De uitslag luidde: 1. Istmayr (Dultschland) 345 K.G. Nieuw Olympisch record. Afzonderiyke prestaties 102,5 K.G. drukken, 110 K.G. trekken en 1333 K-G. stooten. 3. Oallmbertl (Italië) 340 K.G. 3. Hlpflnger (Oostenrijk) 3373 K.G. Nadat de series 100 Meter waren beëindigd, werd aangevangen met de series 800 Meter hardloopen: De uitslagen hiervan luidden: 1ste serie: 1. Genung (V. 8.) geen tyd op genomen; 3. Edwards Canada; 3. Powell, En geland. 3e serie: Homborstel (V. 8.) tijd 1 mln. 53.4 Mc.; 3. Wilson Canada; 3. Dr. Peltaer, Dultsch land. 3e serie: 1. Hampson Engeland, tyd 1 mln. 53 sec.; 2. Sera Martin, Frankryk; 3. Turner V. 8. De drie best geplaatsten uit iedere serie wer den gequalificeerd. Direcf. hierna werden reeds de halve finales 400 Meter hordenloop geloopen. De drie eerstaankomenden werden in de fi nale geplaatst. 1ste demlflnale: 1. Harding V. 8. 52.8 sec.; 3. Taylor V. 8., 3. Lord Burgley Engeland. 2e demlflnale: 1. Fustall Ierland 53.8 sec.; 2. Arescou, Zweden; 3. Facelli, Italië. Om 4 uur werd aangevangen met de kwarta finales 100 Meter hardloopen. De uitslagen hiervan luiden: le kwartfinale: 1 Tolan (V.-8), tyd 10.4 sec. Nieuw Olympisch record. Het oude Olympische record stond op nkam van Abrahams (Enge land) met een tyd van 10.6 sec., gemaakt in 1924 op de spelen te Parijs; 3 Williams (Cana da) 3 Lutl. De Nederlander Berger kwam tn deze serie vierde aan. 2e kwartfinale: 1 Simpson (V.-S.) 10.7 sec.; 2 Wright (Canada); 3 Koernlg (Dultschland). 3e kwartfinale: 1 Metcalfe (V.-S.) 10.7 sec.; 2 Josleka^(Japan)3 Elllet (Nleuw-Zeeland). 4e kwartfinale: 1 Jonath (Dultschland) 103 sec.; 2 Joubert (Zuid-Afrika); 3 Paerson (Ca nada). Gerüll, W D., 4 min. 23.8 sec.: 3. Buis. Ned., 4 mln.’ 26.4 sec.; 4. Dop, Ned.. geen tyd; West- Dultachland 7 punten, Nederland 3 punten. 400 Meier hardloopen: 1. Bergmann, W. D 51,2 sec.; 2. Sierhuis, Ned.. 51,9 sec.; 3. Kisters, W. D.. 51,9 sec.; A. Ooetermeyer. Ned., 52 sec.; West-Duttsch- land 6 punten, Nederland 4 punten. Discuswerpen: 1. Hotfmeister, W. D., 43,67 Meter: 2. De Bruyn. Ned., 42,13 Meter; 3. Kilo. W, D. 41,85 Meter; 4. Eysker Ned.. 40.13 Meter; West- Dultschland 6 punten, Nederland 4 punten. 110 Meter horden: 1. W. Kaan, Ned., 15,4 sec.; 2. A. Kaan, Ned., 16.4 sec.; 3. Wlenecke, W. D., 17 sec.; 4 póllmann. W. W., gedlsqual.: West-Duitsch- land 2 punten, Nederland 7 punten. Verspringen met aanloop: 1 V. Welsenes, Ned., 7.25 M.; 2 De Boer, Ned., 7.02 M.; 3 Hall man. W.-D., 7.01 M.; 4 Möile. W.-D., 6 90 M. West-Duitschland 3 pnt.; Nederland 7 pnt Hoogspringen meVaanloop: 1 Hofman. Ned., 1.82.2 M-; 3 Plleth. W.-D., 1-80 M., 3 Stegge. wentze. W.-D„ 1.75 M.; 4 Nieuwland, Ned-, I. 75 M. West-Duitschland 4% pnt.; Nederland 5% pnt. 100 M. hardloopen: 1 ButhePieper, W .D., II. 0 sec.; 3 V. d. Berge, Ned.. 113 sec.; 3 Jan sen, Ned., 11.4 sec.; 4 Bergmarm, W.-D.. 113 sec. West-Duitschland 5 pnt. Nederland 5 pnt. 800 M. hardloopen: 1 Gausepohl, W.-D., 2 m. 3.3 zee.; 2 Ernes, Ned., 2 m. 4.0 sec.; 3 Weber W.-D., 2 m. 43 sec. 4 Robert, Ned., geen tyd. West-Duitschland 6 pnt.; Nederland 4 pnt. 500 M. hardloopen: 1 Kelm, W.-D.. 15 m. 583 sec 3 Schaumburg, W .D., 16 m. 0.3 sec.; 3 Bakker. Ned.. 16 m. 473 sec.; 4 Mulder. Ned.. 17 m. 3.0 sec. West-Duitschland 7 pnt. Neder- land 3 pnt. Speerwerpen: 1 Van Meyl, Ned.. 54.36 M.; 2 Vögelin, W.-D, 54.13 M.; 3 Hoffmeister, W_ D.. 54-07 M.; 4 Visser, Ned.. 52.40 M. West- Ehiltsch’.and 5 pnt. Nederland 5 pnt. pohatokhoogspringen: 1 van der Zee, Ned., 3.80 M.; 3 Born, W.-D- 3.70 M.; 3 Dwlza. W-- D., 3.60 M.; 4 De Keyzer, Ned., 3.50 M. West- Duitschland 5 pnt. Nederland 5 pnt. Estafette 4 X 100 M.: 1 West-Duitschland 433 sec.; 2 Nederland 43-8 sec. West-Duitsch- land 3 pnt.; Nederland 0 pnt. Totaal: West-Duitschland 58% pnt.; Neder land 53% pnt. Een zangkoor, daarop in actie. Het'is half 3 (Amerlkaansche tyd) als Cur-‘ tts, die president Hoover verving, verscheen. Hij werd ontvangen door de leden van het Inter nationaal Olympisch Comité. Hierna nam Curtis plaats in de eereloge. In de eereloge ver mochten wy ook te ontdekken den secretaris van het Nederlandsch Olympisch Comité, te vens algemeen leider der Hollandsche Expedi tie te Los Angelos, den heer G. van Roesem. Het zangkoor liet het volkslied der Ver- eenigde Staten hooren. Het verloop van de tweede match der finale om den Davis Cup tusschen Vines en Cochet had het volgende verloop: Cochet speelde de eerste set in grooten vorm en won met 4—6. In de tweedezet kwam zyn overwicht nog beter tot zyn recht, want Vines had niets in te brengen en werd naar het net gelokt, om vervolgens te worden gepas seerd. De tweede set was met 06 voor Cochet. Toen kwam er een wijziging in het spel en werden de rollen omgekeerd. Vines verkrijgt een voorsprong van 30. Cochet had in deze set reecte de beslissing kunnen brengen, maar Vines was geheel in vorm. Nadat Vines met 42 had geleid, bracht Cochet den stand op 44. Daarop werd het 6—5 voor Vines. In de twaalfde game ontstond een verbitterde strijd en won Vines na een langen tegenstand van Cochet met 7—5, in de derde set. Daarop werd gepauzeerd. Na de pauze speelt Vines in een geweldig tempo, waartegen Cochet geen stand kan hou den en de vierde set is met 8—6 voor den Ame rikaan. In de vyfde set tracht Cochet tever geefs de tactiek van dag toe te passen en len e vermurwen. Maar zonder succes: Vines neemt de leiding met 4—1. Cochet is vreese- iyk senuwachtig en wint nog een game. Dan len te vermurwen. Maar zonder succes: Vines met 6—2, waarmede de Amerikaan de match wint De einduitslag is dus 3—2 Voor Frankrijk, zoodat dit den beker behoudt. 9 De Tour de France is Zondag beëindigd, en gewonnen door den Franschman Leducq. Twee de werd Stöpel (Dultschland)drie Camusso (Italië' en vierde Pesenti (Italië). De laatste etappe werd eveneens door Le ducq gewonnen vóór zyn landgenoot Speicher. Het totaal-klassement luidt: 1. Leducq (Frankryk) 149.23.11; 2. Stöpel Dultschland) 149.43.14 3. Camusso (Italië' 149.46.32 4. Pesenti (ItaHë) 148.56.19 5. Ronsse (België) 150.01.15; 6. Bonduel (België) 150.04M. Het landen-klassement luidt: 1. Italië 450.19.47 2. België 450.28.14; 3. Frank ryk 45029.40; 4. Dultschland 450.58.43 5. Zwit serland 454.29.0X e zon stond stralend aan den wolkeloozen I hemel. Het weer is voortreffeiyk. Een windje doet de talrijke vlaggen wapperen. Het is feest In Los Angelos, het is feest om en tn het Olympisch Stadion. Enorme belangstelling bestond er voor de offlcieele opening der Spelen op Zaterdag. Files van auto'sreden in rijen van vyf naar het Stadion. Eerst kostte het parkeeren der wagens ira stegen de pryzen aan- het voor, dat men voor het parkeeren van zijn auto niet minder dan een dollar moest betalen. De organisatie liet intusschen niets te wen- schen over en de politie zorgde er voor, dat dat nergens groote stagnaties voorkwamen. In de nabyheid van het Stadion hadden zich reeds uren voor den aanvang der openingsplechtig heid tienduizenden zich verzameld. Töen de plechtige opening begon waren er zeker meer dan 105.000 toeschouwers in het groote Stadion aanwezig. Zelfs in de lucht was het druk. Bo ven t Stadion zweefde een reclameballon. Een luchtschip van de Good Year Corporation was ook al aanwezig en de groote vogel vloog tal rijke malen boven het Stadion. Het thans propvolle Stadion maakte wel een zeer byzonderen Indruk. Kleurig en fleu rig zag het er op alle rangen uit en de zomer- kleedtag overheerschte. Talrijke toeschouwers hadden zonneschermen tegen de warme zonne stralen meegenomen. in 'het wit gekleed, kwam Een talrijk publiek was opgekomen, om op het „Haarlem”-terrein den landen-athletlek- wedstrijd Holland-West-Duitschland by te wonen, onder de auspiciën van de Kon. Ned. Athletiek Unie, en schitterend georganiseerd door H A. V. „Haarlem". Om twee uur marcheerden de deelnemers het veld op en hoorden daar de volksliederen aan. Hierna kon het programma afgewerkt worden. De gasten namen al dadeiyk de leiding door de 1500 M. hardloopen te winnen. In de overige loopnummers. behalve tn de HO M. horden loop, toonden de bezoekers zich verre superieur. Achtereenvolgens klopten de Duitsches de onzen in de 400 Meter. 100 Meter, 800 Meter, 5000 Meter en 4 x 100 Meter estafette. De gemaakte tyden zyn echter niet fraai te noemen. Er moet evenwel rekening* mee gehouden worden, dat het tameiyk waalde. Wat de sprtngnummers betreft, zij opgemerkt, dat die voor de Hollanders waren. Met een sprong van 7.25 Meter plaatst Van Welsenes zich eerste. By het hoogspringen won Hofman door 1.822 M. te springen. Omdat de stand 1.85 M. was, meende men eerst, dat Hofman het Ned. Record, zynde 1.844 M., verbeterd had. Bij nauwkeurige meting bleek de stand precies 1.822 te zyn. Het polsstokhoogspringen bracht een zege voor Van der Zee. Bij de werpnummers werden de overwln- 43 67 en won daarmee. Twee werd De Bruijn 43.67 en won daarmee. Twee werd De Bruin met een worp van 42 13 M. Daar het Ned. re cord op 41.89 M. staat, verbeterde De Bruyn het dus met 24 c.M. Het speerwerpen was voor den Hollander Van Meyi, met een worp van 54.36 M. Hy bleef ongeveer een meter onder het record. De gebroeders Kaan kwamen in de 110 Meter hordenloop als eerste en tweede aan. De uitslagen luiden: 1500 Meter hardloopen: L Göttman, W. Ik, 4 min, 23,4 see.; X In het nummer kogelstooten wisten zich de volgende zes athleten voor de finale te plaat sen: Sexton (VS.), Rothert (V.S.), Gray (ITS), Douda (Tsjechoslovakye) Hlrschfeld (Dultsch land) en Sievert (Dultschland). Beslissing. Sexton (Vereenlgde Staten) wist beslag te leggen op den Olympischen titel met een worp van 16.02 Meter. Dit beteekende tevens een nieuw Olympisch' record. Het oude Olympische record stond óp naam van Kuck (VB.) met 1537 Meter, gevestigd te Amster dam in 1928. De definitieve uitslag van het kogelstooten is als volgt: 1. Sexton (VA) 16.005 Meter. 2. Rothert (VA) 15.67 Meter. 3. Douda (TB. Slowakye) 15.61 Meter. 4. Hlrschfeld (Dultschland) ‘15.56 Meter. 5. Gray (VA) 15.46 Meter. 6. Sievert (Dultschland) 15.07 Meter. ld ie ir O n n t. t. t t e 3 It - it L 6 r. 6 ijfe* jp, ii few* iv t - -I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 7