STADSNIEUWS Laatste Nieuws SNELDOOD C.O BEURS VAN AMSTERDAM a It 5 3 Markten Bioscoopbrand te Montreal Wisselkoersen VERZOEK Adverteerders Diefstal uit Kathedraal van Ferrara VAN PUTTEN OORTMEIJER VULPENDOKTER Payglop 18 - Telefoon 658 „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES WOENSDAG 3 AUGUSTUS twintigste jaarvergadering doodt wandluizen en hun broedsel Groote flesch a 1.- Kranige prestaties ALKMAAR TEL. 324 ZAADMARKT De Bokkebrug Engelsche tank omgeslagen VEIUNG-OVERZICHT Gevaarlijk fietsen HENSBROEK BURGERLIJKE STAND Een onverwacht bad GorgoelofFs beroep UIT DEN OMTREK BEEMSTtR EGMOND-BINNEN St. Dominicus-penning 'OENSDAG 3 AUGUSTUS 1932 HEILOO 4^,. Nieuwe deelnemers aan vertrouwenspact ui 14} Onbevoegde opereert 350 personen Oorlogsvoorbereiding eischt een doode Nationaal Maria Congres te Nijmegen Japan gaat landbouw steunen OUDSTRIJDERS VOORLOOPIG NAAR HUIS e3! m 99 VRAGENBUS 4 té en kortste weg per Valkenburg. Hoeveel H Verjaardag H.M. de Koningin- Moeder Er zit niets anders op MAR1ABOND BISDOM HAARLEM DON MANOEL TE LISSABON Koor van 200 zangleerlingen in den muziektuin De Meisjescongregatie van de St. Laurentiusparochie en het Maria- congres te Nijmegen N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel FOKKEMAST VAN DE „NIOBET VERWIJDERD r „St. Caecili*” Vier en het Son, kelen. Nleuwersluis, (30.6 KM.) Baarn, l gedaan Wannenhulzen 37,438,99 POLDER VERGADERING E gevolg zal zijn. het voor, 5< Shell Onion Oil •r KONINGINNEDAG E 1 1 DE DIRECTIE E 1 B aan I I X 1 - 30 2} 11 12} ■56 Hedenavond wordt de repetitie, door omstan digheden, gehouden in het Bondsgebouw. Het Bestuur. 1021 101} 97} 102 89} 102! 101} 97} 101} 89} 62} 62 71 14Ü 13 29 Vorige Koereen 51 135 117 13 132 t. E 1 k l I I 1 Een kleine globetrotter. Dezer dagen werd ter secretarie dezer gemeente door een onzer inwoners een 8-jarig jongetje aangebracht, die beweerde uit Amsterdam te komen en gedeel telijk met een auto te zijn medegereden en ver der te voet naar hier te zijn gekomen. HU was genaamd Anton van der Eist, wonende te Am sterdam in de Terschellingerstraat. Na van een boterham te zijn voorzien werd de kleine globe trotter onder politle-geleide naar zUn woon plaats teruggebracht. een de ndustrieën Jnllever lalve Delft Mg Kunstzijde Van Berkers Pat lieuwe Philips <üch Accoustlek Med. Ford Vorige koersen 106} 54 32} 17 97} 11 107 74 9 139} 78 a 106} 55 32} 17 401} 2A 99 10 109 74 rabat Deb Batavia Tude Deb Jostkust Senembab 181 116 11} 129 10 14 33 22 1« K P M I j 11 141 77 4 o E o C •aboes Ion Olie •erlak •eudawa ;ont, mental OU 47 2} 5 A 5} 5} 182 135 92 30.1K 1 o: Rubber vdam Rubber landar Jell Bata vit Rubber Serbadjadl Sllau V I O O Allied Intercontir Rubber 183} 140 93 48} 31.1X 47.— 45.— 44.— 2.48& 12.65 7.35 20.-3 30 8.73 59.07} 9.73} 34.47} 48.37} L’ MONTREAL, 2 Aug. (Reuter). In de Fran- sche bioscoop hier ter stede is hedenavond brand uitgebroken. De bezoekers konden door nooduitgangen de zaal verlaten. Drie brandweerlieden werden bij het blusschen gewond en moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. WASHINGTON, 3 Aug. (V.D.). De leider der Amerikaansche oud-strijders, Walter W. Waters had, naar uit Annapolis gemeld wordt, een uitvoerig onderhoud met den gouverneur van den staat Maryland Albert C. Ritchie, die hem mededeelde, dat hij niet zou toestaan dat de uit Washington verdreven oud-striJders hun kamp zouden opslaan op bet hun door een dame afgestane terrein nabij Waterbury, aan gezien leven en gezondheid zoowel van de oud strijders als van de bevolking uit de omgeving gevaar zouden loopen door de onmogelijkheid om in het oud-strljderskamp ook maar de elementairste regelen der hygiëne toe te passen. Waters verklaarde na afloop der conferentie, dat er Inderdaad niets anders op scheen te zitten dan de hoofdmacht van het leger der oud-strljders, die nog te Johnston b een waren, te adviseeren voorloopig naar de stad hunner inwoning terug te keeren teneinde nieuwe plan nen te overwegen voor de naaste toekomst. tanken koloniale Bank ndlache Bank lert Handel-MQ. WOENSDAG, 3 Aug. Vorige koersen 8.73 59.071 9.73 34.47} 48.37} Getrouwd: Friedrich Kruse en Roelofke V Vernde; Hendrik Kitzen en Johanna Schinkel; Nicolaas Meynen en Theresia Klaver. Geboren: Maria Agatha, d. van Marinus Ja- cobse en Hendric Kraakbeen: Cornells Fritz, z. van Cornells Snijders en Mina Ledermann; Hermanus Bernardus -z. van Theodoras v. Die pen en Johanna Roet; Antje, d. van Hendrik Hulskamp en Antje Vis. 47.— 44.87} 43.87} 2.484 12.65 7.35 20.— Zondag 14 Aug. aa„ 's avonds 8-uur, geven de gezamenlijke koorklassen van den muziek- leeraar Joh. Kuiper ’n groot vocaal-concert In den Sted. Muziektuin. Bij dit concert zal behalve de heer Willy Köhler, die de aanwezi gen op enkele zeer mooie vlool-soll van Tar- tinl en Beethoven zal vergasten de a lom be kende en gevierde zangeres Hélène Cals haar medewerking verleenen. Het belooft *n buitengewoon mooien avond te worden, Waarop wij nog nader zullen terug komen. Met het oog op den voorverkoop van kaar ten leze men de advertentie, in dit nummer voorkomende. iltfnboaw loeten Mijnbouw Mg Exploratie Redjang Lebong 'etroleom LISSABON, 2 Aug. (V.D.) Toen de Britache kruiser ..Concord" met aan boord het stoffelijk overschot van den vroegeren koning van Por tugal Dom Man oei, beden de Taag opvoer, was het verwelkomd door een escorte Portugeesche watervliegtuigen en twee Portugeesche oor logsschepen. Er werden 21 saluutschoten gelost. NV Poel Vorsten Actions Londen Berlijn ..i Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhager Stockholm Jslo Sew York (cable) lome Praag Madrid Bestuarsvergadertnc. Op de bestuursver gadering van Kring I der Gezinsverpleging werd over den toestand der vereenlging ge sproken. Duidelijk bleek uit de Ingekomen rap- 63 63 73} Donderdagmorgen om 9 uur werd in de St. Joseph-kerk een gezongen H. Mis opgedragen voor de levende en overledene leden van den St. Domini<ii«-penningVrijdag om kwart over 8 in de St. Domlnlcuskerk. tus 1932 bedroeg de omzet 236.12557 490.786.11 in hetzelfde tijdvak van 1931. men in aanmerking neemt, dat de omzet 1931 ook reeds zeer gering was. dan blijkt bovenstaande cijfers zeer duidelijk, dat nood onder onze tuinbouwers zeer groot moet zijn en dat een deb&cle slechte door spoedig ingrijpen van de regeering kan worden voor komen. Overzicht „C. V. V." van 25 tjn. 30 Juli 1932. Schotscbe Muizen. Waar op het einde der vo rige week voor de gewone Schotscbe Muizen nau welijks ƒ2.per 100 KG werd betaald, varieer de de hoogste noteering van de Schotscbe Mui zen in deze week behalve Vrijdag van 2.50 tot 290 per 100 KG. Ook de laagste noteering van de gewone Schotsch Muizen bedroeg iets meer dan in de vorige week. Voor de drielingen werd tot en met JJ. Vrijdag steeds ten hoogste boven de ƒ2.betaald. Op JJ. Zaterdag ver anderde dit ook en bedroeg de noteering van de drielingen Schotscbe Muizen van 1 70 tot 1.80 per 100 KG. Voor de grove Schotscbe Muizen is In deze week betaald van 0.70 tot 1.70 per 100 KG. Blauwe aardappelen. Voor de blauwe aard appelen yerd in deze week op sommige dagen meer betaald dan weeks te voren. In de vorige week werd ten hoogste ƒ4.betaald terwijl de Scheepvaart Java Ch Japan Soil Amerika Hin ilto Gem Elreno ion Ned Stoom b IcheepvaarO- Om» De rechtbank veroordeeld tot 14 itraf, die zich voor dokter van zeven jaar niet mln- Naar we vernemen, zijn de werkzaamheden aan de nieuwe Bokkebrug zoover gevorderd, dat deze einde van de week, waarschijnlijk -Zaterdagmiddag weer voor het verkeer zal wor- derT opengesteld. ndoste Buitenland Anaconda iethlehem Steel O. 8 Steel J 8 Leather ntern Nickel MILAAN, 3 Aug. (Reuter.) heeft heden een persoon maanden gevangenissi uitgaf en in den tijd der dan ruim 350 personen had geopereerd. De man bleek slechts gedeeltelijk toereke ningsvatbaar. te Heer dat dit Spoorwegen Jnlon Pacific iVabaab •Erts Kansas City South South. Rkllw. De directeur van genoemde congregatie mag in deze laatste week, welke ons Covgres voor af gaat, nog wel een enkel woordje hierover mededeelen langs dezen weg. Het nationaal Mariacongres, dat gedurende drie volle dagen te Nijmegen wordt gehoulen, en wel as Zaterdag, Zondag en Maandag, is een nationale bijeenkomst en hulde van alle godsdienstige en ook van de sociale vereenl- gingen van alle standen uit ons katholieke volksdeel. En de Maria congregaties willen en zullen hiertoe niet X geringste deel bijdragen. Integendeelonze Mariacongrgeatle zal te Nijmegen vertegenwoordigd zijn door dertien leden, waarvan negen voor eigen rekening gaan, één door den directeur is aangewezen uit het bestuur en de laatste drie de gelukkige win naressen zijn uit de verloting, welke gehouden kon worden, omdat alle meisjes gezamenijlk enkele maanden achtereen ’n kleinigheid heb ben geofferd. Wij vertrekken Zondagmorgen, om Maan dagavond weer terug te komen. Het volgende wil ik nog vragen, opdat Ook de anderen deelnemen aan en meeleven met dit congres. Belde afdeelingen worden Zaterdagmorgen om zeven uur in de kerk verwacht, om X Misoffer bij te wonen en om gezamenlijk de H. Com munie te ontvangen, met de bijzondere attent!* om het Congres te maken tot een werkelijk geestelijk succes. Onder deH. Mis zullen de meisjes Marialiedjes zingen en de medaille dragen. Zaterdag begint ook ons Congres en door zoo te doen, leven we allemaal mee en dra gen ook wij ons deel bij tot deze nationale Maria-hulde en hopen we deze te maken tot een blijvend succes voor het geheele land. Zondag is de gloriedag, vooral natuurlijk voor Nijmegen en omstreken, die er heerlijk van zullen proflteeren. Meisjes, neemt liet be sluit om ook dien dag een extra bloempje, een apart gebedje uw Moeder te schenken en gaat ook op dien dag. al is ‘t onopgemerkt ter H. Communie met dezelfde intentie. Ouders, weest u zoo goed de meisjes hierop attent te maken. De meisjes zullen Maria dit niet onthouden! De deelneemsters verwacht ik Vrijdagavond na X Lof aan de pastorie. Kap. DB WIT, directeur. Schoolfeest. De commissie voer het feest der schoolkinderen besloot in hare Maandag avond gehouden vergadering ook dit jaar we der te trachten het gewone feest voor de kinde ren te organiseeren. Het ligt in de bedoeling de lagere klassen bij de school een prettigen dag te bezorgen en met de leerlingen der hoogste klas een uitstapje te maken. Dezer dagen zal bij de Inwoners een inteekenlijst voor bijdragen wor den aangeboden. KIEL, 3 Aug. (W.B.). Het bergingswerk aan het wrak van de „Nlobe”, dat gisteren wegens het slechte weer gestaakt was, is heden weer opgenomen. De duikers zijn er mee bezig het opperdek te ontruimen. De fokkemast werd boven dek door een lading springstof verwij derd en het want losgemaak* Dooden zijn op het wrak nog niet gevonden, evenmin als op de kusten van de omliggende landen. van Hoog- werk zaamheden en de hoop uitgesproken, dat het be sluit een groote verbetering voor polder en gemeente moge zijn. Ook den Ing. dankt het polderbestuur voor het genomen besluit en vertrouwt op de hulp bij de werkzaamheden, die nu zoo spoedig mogelijk zullen aanvangen. Nog wordt medegedeeld, dat de dit voor jaar aangekochte kolen voor het stoomgemaal van de Nederlandsche Staatsmijnen uitstekend voldoen. De machinist heeft nog geen bulten- landsche gehad. welke een dermate hitte geven. Opgemerkt wordt, dat dit een voorbeeld is ter navolging, om zoodoende onze eigen in dustrie te steunen. Na rondvraag sluit de voorzitter de vergade ring. PARIJS, 3 Aug. (VB.). Het verzoek van Paul Gorgoeloff, den moordenaar van president Dou- mer, om zijn zaak in hooger be roef) te be handelen, wordt heden aan het Hooge Hof van Cassatie overgelegd. Waarschijnlijk zal het Hooge Hof op 20 Augustus a-s. over het verzoek beslissen. *Men twijfelt er nauwelijks aan dat het zal worden afgewezen, zoodat de terecht stelling van Gorgoeloff in de helft van de vol gende maand zal plaats vinden. 22 18} 13 31 22 1} LONDEN., 3 Augustus. (Reuter). Bjj een mili taire oefening in de buurt van Salisbury is een tank, die tegen een heuvel opreed, defect ge raakt. omgeslagen en in brand gevlogen. Terwijl de bestuurder zich ongedeerd kon red den liep een sergeant, die zich in den toren van de tank bevond, zulke zware verwondingen op. dat hij spoedig overleed. noteering van deze week bedroeg van 1.80 tot ƒ4.— per 100 KG. Eigenheimers. In de prijzen van de blanke Eigenheimers kwam weinig verandering. De hoogste noteering verschilt slechts een dubbel tje. Voor dit product werd betaald van 2.tot ƒ3.80 per 100 KG. De totale aanvoer van aardappelen bedroeg In deze week 121300 KG tegen 304.700 KG in de vorige week. Zilver Nep, Drielingen en Uien. Na de daling van de prijzen op het einde van de vorige week mocht men in deze week het genoegen smaken, de prijzen van de Zilver Nep eenlge guldens per 100 KG te zien stijgen Zaterdag 23 Juli kon men voor de Nep de ƒ10.— niet halen, terwijl op Dinsdag JJ. ten hoogste 13.40 werd betaald. Op de andere dagen van deze week bedroeg de noteering van de Zilver Nep van 10.40 tot ƒ13.10 per 100 KG. De Zilver Drielingen werd^ in deze week verkocht voor 5.10 k 7.50 en de Zilver Uien van 1.10 i 1.40. De totale aanvoer bedroeg in deze week 26.875 KG tegen 13.305 KG in de vorige week. Gele Nep, Drielingen en Uien. Dit artikel ia thans in dit seizoen weder voor het eerst op de markt. De Gele Nep is verkocht voor 1050 k 11.50 ën de Gele Drielingen van 2.80 tot 3.per 100 KG. Gele Uien is nog aangeboden. De gezamenlijke aanvoer bedroeg 3650 KG. Ronde Kool. Dit product is verkocht geworden van 0.60 tot 090. per 100 KG. De aanvoer be droeg 12.500 KG tegen 2800 KG in de vorige week. Slaboonen. 260 KG slaboonen is verkocht voor ƒ6.50 k 12.80 per 100 KG. Op eenvoudige wijze la Dinsdag ook hier de 75ste verjaardag gevierd van H.M. de Koningin- Moeder. Van de openbare gebouwen wapperden de vlaggen, terwijl het carillon van den ,Waagtoren t’n vroolijke liederen deed hooren. *s Avonds werd in den muzlelQuln door de muziekvereeniging ..Alcmaria” een concert ge geven, waarbij heel wat publiek tegenwoordig was. Het corps, onder leiding van den wd. diri gent den heer Jb. Prins, had veel succes, evenals de solist. De tuin was buitengewoon aardig verlicht. PARUS. 2 Aug. (Reuter) De gezanten van Oostenrijk en Bulgarije hebben medege deeld, dat hun landen ^enschen toe te treden tot het Fransch-Engelsche consultatieve pact, dat als gevolg van de conferentie van Lau sanne is tot stand gekomen en waarbij de toe» getreden mogendheden zich verplichten inter nationale problemen aan een vriendschappe lijke bespreking te onderwerpen en niet afzon derlijk op te treden. StaatsleenlngeD Nederland 1919 (14 Nederland 1916 1% Nederland 1931 5 tcederl 1932 IK N. Ind 1926 AB 1 l Suiker 3< V A. j\v Cultuur .ISO T^oredjo landen Doordat het broekriem brak van een voor een woonwagen gespannen paard, dreigde de woonwagen in het Noordholl. kanaal te rijden. Gelukkig kon deze door eenlge voorbijgangers dit gewaagde experiment voorkome6 worden, döch deze konden niet beletten, dat de be stuurder wel in het water terecht kwam, waar uit hij echter weer spoedig werd opgevischt. De vrouw van den bestuurder, die met haar kind eveneens op den bok van den wagen zat, kon er nog bijtijds afspringen. Zooals wellicht aan een ieder bekend zal zijn, organiseert de A, N. W. B. een 75 K M. wan deltocht langs onze mooie duinstreek. Iedere deelnemer kan .daar practisch zoo lang over doen als hij of zij dat wenscht; men kan hard loopen of langzaam, het doet er niet toe. als men maar binnen den bepaalden tijd de 75 K.M. heeft afgelegd en omdat men eenlge we ken den tijd heeft, kan men het met recht op zijn slofjes doen. Als gevolg hiervan zijn er menschen die het traject in den kortst mogelijken tijd probeeren af te leggen en menschen die er den tijd voor nepnen. Tot de eerste categorie behoort onge twijfeld de heer J. I. Otto, wonende in dé Lan gstraat alhier. Vol trots kwam de oude heer (h{j is 72 jaar) gisterenmiddag op onze redactie vertellen; (dat hij dien dag 49 K.M. aan een stuk in 6% uur geloopen had. dus met een ge middelde koelheid van ?K K.M. per uur. HIJ was des morgdps om half negen van hotel Proot in de Langestraat vertrokken en om drie uur bij de ,J>rle Egmond^n” In Egmond aan den Hoef aangekomen. En het was heem niet aan te zien dat hij dien dag déze prestatie gele verd had. zoo frisch en opgewekt zag hij er nog uit. Menige veel jongere die .het hem niet na doet. Op een vraag, of hij al eens aan de „Vler- daagsche" had meegedaan, zelde hij, dat hij daar eigenlijk nog nooit aan gedacht had. maar indien hij het volgende jaar nog even gezond en krachtig was als nu, dan deed hij misschien wel mee. Met deze wandeling die hij nu ge maakt heeft wilde hij alleen eens zien of hij nog uithoudingsvermogen had. Nu, daar waren we niets ongerust over. Vandaag zou hij de rest van de 75 K.M. af wandelen, want om die er op denzelfden dag nog bij te nemen, was hem tdth wel wat al te veel. Het is intusschen een kranige prestatie, waar mee we den kwieken grijsaard van harte geluk wenschen. Betaetd verzoeken Ij de medewerking van onze H.H Adverteerders inzake nee vroegtijdig toezenden van de voor de Zaterdag-nummers bestemde adver- tenUAn Wij sullen het zeer op prijs stellen indien wij de annonces be twind voor Zaterdag, reeds Donder dags of ulterlijk Vrljdagsmorgens ont vangen Door bet vroegtijdig inzenden van ad- vertentlën kunnen v ook aan de nit- voertnc dus aan tiet zetten van de ad- sdverentie meer aandacht tchenren netgeen vanzelfsprekend de reclame- waarde van de annonce tan goede comt- Mede tn Ow eigen belang vertrouwen wij op Owe medewerking inzake een en ander te mogen rekenen, waarvooi bij voorbaat onsen dank. Tot Donderdagavond kan aanvrage gedaan worden voor congreskaarten, dagretours en reisbiljetten naar het Maria-Congres te Nij megen bij het inlichtingenbureau. Laat 221; nadien kan geen opgave meer geschieden. Aan de veiling alhier werd resp. in Juli 1932 en Juli 1931 verhandeld: aardappelen 1395,467, 1,160,600 kg.; zilverulen 48.188, 54,275 kg.; roode kool 14,675. 45,400 kg.; slaboonen 261, - kg.; gele nep 3,400, 1,700 kg.; gewone uien 250, 100 kg.; gele kool 2,100, - kg.; bloemkool - 4^532. stuks. De omzet bedroeg in Juli 1932 tegen 79,774.31 tn Juli 1931. Over het tijdvak van 1 Januari tot 1 Augus- tegen Als in uit de In het St. Elisabeth-patronaat te Amster dam heelt de Mariabond in het bisdom Haar lem heden zijn vier en twintigste jaarvergade ring gehouden onder leiding van mej. A. M. A< Kokshoorn. De vergadering w^praan een H. Mis in de Rectoraatskerk der Paters Capucijnen was voorafgegaan, werd Ingezet met het zingen van het Sobriëtaslied.’waarna namens de Am- sterdamsche Dekenale- DraiHfweer-Federatie een woord van begroeting wer<j ‘gesproken door mevr. Suasso. x In haar openingswoord wenschte de presi dente den geestelijken adviseur pastoor Th. W. Taman geluk met zijn benoeming tot pastoor Hugowaard. den wensch uitsprekend, hem niet zou verhinderen zijn werk voor den Mariabond te blijven verrichten. Spr. herdacht het overlijden van Pater Ma- rlnus Lamers. den hoofdredacteur van ,j8o- briëtas" en richtte door de vergadering met ap plaus ondersteunende woorden van gel uk wensch tot mej. San, die 12S jaar deel van het hoofd bestuur uitmaakt. Daarna wekte de voorzitster alles op om Juist in dezen tijd de offergedachte te beleven en door gebed en boetvaardigheid Gods zegen over de wereld af te smeekén. Tenslotte gaf spr. een korten uitleg van de .verschillende verbeteringen welke de nieuwe drankwet heeft gebracht. De secretaresse, mevr. Dekker bracht vervol gens de zeer uitvoerige notulen der vorige jaar vergadering uit, waarna mej. de Bruyn verslag deed van het financieel- gedeelte. Medegedeeld werd, dat 31 afdeelingen waren vertegenwoordigd door 59 afgevaardigden. Daarna werden de verslagen uitgebracht van de N.H. en van de ZR. Propaganda-commlssle alsmede van de Diocesane Jeugdcommissie. Laatstgenoemd verslag bevatte een overzicht van hetgeen gedaan is tot voorbereiding var. den overgang der jeugdgroepen naar de alge- meene jeugdorganisatie. Hier en daar is het betreffende besluit van Z.H. Exc. ~Mgr. Aengenent verkeerd begrepen met gevolg dat de Mariavereeniging werd op geheven. Met het Graalbestuur is overeengekomen, dat de leidsters van» de jeugdgroepen zonder eenlge bijzondere verplichting dan dat zij con amore met de Graalleidlng medewerken en zich van den Graalgeest op de hoogte willen stellen met haar clubs naar de Graal kunnen overgaan. Aan het jaarverslag ontleenen wij. dat bij den bond waren aangesloten 2405 volwassen leden 32 St. Anna-vereenigingen en 8194 kinderep. De aftredende bestuursleden, mej. Kokshoorn en mevr. Huyvenaarsv. Beek, werden bij ac clamatie herkozen. Namens de vijf Mariabonden zullen vijf maal drie afgevaardigden deelnemen aan de plechtige omdracht van het gekroonde Maria beeld ter gelegenheid van het Maria-Congres te Nijmegen, waar ook kinderen van de Maria vereeniging tegenwoordig zullen zijn. Nadat deze mededeelingen waren werd gepauzeerd. B. en W. dezer gemeente, alsmede een paar heeren van het H. H. R vergaderden Maan dagmorgen met het polderbestuur. De voorzitter opende de openbare vergade ring. Verder deelde hij mede, dat na langdurige besprekingen thans definitief overdracht van den weg kon behandeld worden. Het Hoogheemraadschap had de plannen in orde en alles uiteen gezet en het bleek, dat na overdracht, de polder zou moeten bijdragen jaarlijks f 2050, waarbij dan komt de Prov. bijdrage ad f 1220, totaal dus jaarlijksch f 32 70. De voorzitter deelt mede, dat al X werk zoo veel mogelijk door de plaatselijke werkloozen als stukwerk zal worden uitgevoerd, in overleg met B. en W. èp den voorzitter van den polder, die de loonen zooveel mogelijk zullen regelen. Hierna ontstaat een eenigszins scherp debat tusschen den voorzitter en den heer Wit, welke laatste zich vervonderde over deze bespreking. Het komt hem voor, dat de voorzitter op deze vergadering reeds een stem ming over het onderwerp: „overdracht van den weg" zal uitlokken. Spr. is bang om thans reeds te besluiten; hij had gaarne langer onderzoek van deze zaak gezien. Voorzitter wijst op een onderhoud met het H. H. R., daarna uitvoerige bespreking van de plannen met B. en W. en meent dus, dat alles voldoende is uitgewerkt en toegelicht. HIJ ziet geen bezwaar de zaak thans af te doen: dat belastingverhooging gelooft spr. niet. De heer stelt besluit te nemen Inzake vergadering uitspraak te laten doen, om over te gaan tot een heffing op gebouwde eigen dommen en naama overname van den weg te behandelen. Zoo dit niet gebeurt, is spr. tegen overdracht van den weg. Na heftige discussie, vraagt de voorzitter of het voorstel Wit ondersteund wordt, waarop de heer De Vries zegt, dat ook hij dit voorstel gaarne eerst zag behandeld. Bij stemming bleek, dat men met algemeene stemmen er voor was om belasting op eigen dommen te heffen, aangezien de landgebrui- kers belastingverlaging dringend noodig hebben. Hierna kwam overdracht van den weg in stemming, die ook met alle stemmen vóór werd aangenomen. Door den voorzitter wordt een woord dank gebracht aan de heeren van het Heemraadschap voor de reeds gedane FERRARA, 3 Aug. (V. D.) Dieven, die zich hebben laten inslulten in de Kathedraal van Ferrara, hebben voor een groot bedrag aan juweelen en exvotums gestolen van het beroemde beeld van de Madonna delle Grazie. ZU trachtten ook nog de deur van de sacristie, waarin zich de brandkast met offergelden be vindt, te forceeren, doch kpnden hier niet in slagen. Gistermoren om half twaalf wilden twee meisjes, welke samen op één flets reden, de Friesche Brug opgaan, toen van den anderen kanode vrachtauto van de firma Conijn de brug opreed. Klaarblijkelijk werden de kinde ren op de smalle brug wat angstig en begon de flets te slingeren. Gelukkig kon een der brug wachters hen nog grijpen en op zjj trekken, zoodat een ernstig ongeluk voorkomen werd. De aoo goed als nieuwe fiets werd echter ge heel'vernield. Moge dit als waarschuwing gelden om kin deren niet bU elkaar „achterop” te laten zitten; ^vooral in het drukke stadsverkeer is dit zeer gevaarlijk. TOKIO. 3 April„ (Jleuter) Het kabinet heeft besloten over acht dagen den Landdag In buitengewone zitting bijeen te roepen, ten einde te stemmen over de hulpverleening aan de landbouwers, welke door de algemeene eco nomische depressie, die zich speciaal in de plattelandsdlstricten sterk doet gevoelen, nood- rakelUk is geworden. Men is van meenlng, dat daartoe een lee- nlng noodig is van 33 (drie-en dertig) Sll- lloen yen. porten hoe nuttig het werk der vereenlging is. Door onderlinge samenwerking toch wordt een goede verpleging in eigen huis, door een oe- voegde-euster, een werkelijkheid, waarover ve len zich verblijden. Wil dit mooie werk echter in stand blijven, dan zal het noodig zjjn, dat naast den steun, dien men krijgt van de gemeente en enkele instellingen van armenzorg, meerdere particu lieren dit werk steunen. Er zal een actie ge voerd worden om dit mooie werk in de toe komst in stand te houden. Dan kunnen nog velen, van welke gezindte of kerk ook, door dezen arbeid gesteund worden. om, alvorens den weg. eerst Vr. I: Welke is de mooi flets van Haarlem naar KJI4.? II. Kunnen we ook in Jeugdherbergen over nachten zonder lid van eventueele vereenlging te zijn? Waar zijn ze gevestigd? Antw.,1: Zie antwoord elders in deze rubriek n. Ja. Katholieke Jeugdherbèrgen bestaan op deze route niet. Vr.: Welke is de kqgtste weg per flets van Haarlem naar Bussum? Hoeveel KJ4 Antw.: Haarlem, Halfweg. Amsterdam (192 K.M). Dlemerbrug, Bussum (20 K.M.) Totaal 393 K M. Vr.: Welke is de kortste weg per auto van Eindhoven naar Hoogwoud? Hoeveel K. M.? Antw.: Eindroven, Woensel, Son, St. Oe- denrode, SchUndel. 8t. Michielsgestel. Vught. 's-Hertogenbosch (385 KJ4.), Orthen, He- del, Zaltbommel. Tuil, Waardenburg, Gelder- malsen, Buurmalsen. Culemborg. Schalkwijk, Houten, Utrecht (56.9 K.M), Maarssen, Breu- Loenen. Loenersloot. Baambragge, Abcoude. Duivendrecht, Amster dam (40.8 K.M.), Buiksloot, Het Schouw, □- pendam, Purmerend, Oosthuizen, Scharwoude. Hoorn, Wognum, Hoogwoud (48 K.M.) Totaal 1833 KM. Vr.: Welke is de beste weg per fiets van Alkmaar naar Aalsmeer? Hoeveel K. M II: Welke is de beste weg van Alkmaar naar Hilversum? Hoeveel KM.? Antw. I: Alkmaar, Helloo, Limmen, Castrl- cum. Beverwijk, Velsen, Santpoort, Haarlem (313 KM.), Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer (17.4 KM.) Totaal 48.7 KM. II: Alkmaar, Marken-blnnen, Wormerveer, Zaandijk, Koog aan de Zaan, Zaandam, Am sterdam (379 KM.), Dlemerbrug, Gelnbrug. Weesp, 's-Graveland, Hilversum Totaal 685 KM. Vraag: Welke is de mooiste weg van Amster dam naar Dessau in Anhalt (D.)? Hoeveel KM? Antw.: Amsterdam. Dlemerbrug, Soest, Amersfoort (475 KM.), Voorthuizen. Apeldoorn (43 KM.), Deventer, Holten, Goor, Hengelo (64 KM.), Enschedé. Gronau, Ochtrup. Engels, Wettringen. Neuenkirchen. Rheine (52.8 KM.), Narodde, Lotte. Osnabrück (45.8 KM.), Stlrpe, Bad Essen, Wlttlage, Oldendorf, Holz- hausen, Lübbecke, Nettelstedt, Minden (655 KM.), Bückeburg. Nordgoltem. Bornum, Han nover (643 KM.). Anderten. Evern, Mehrum, Vechelde. Brunswijk, Helmstedt (1013 KM.) Erxleben, Maagdenburg (50.6 KM.). Gommern, Zerbst, Rosslau, Dessau (615 KM.). Totaal 596.3 KM. De in de laatstgehouden ledenvergadering v. d. Nat. Oranjebond benoemde commissie voor de organisatie der feesten, bestaande uit de heeren Brand. Meilink en Nijdani. heeft aan vankelijk de volgende plannen voor kinderfees ten ontworpen. Ie. een rondgang door het dorp; de kinderen zullen worden verzocht met vlaggetjes of in aardige costuumpjes te verschijnen. In overleg met de betreffende commissie zullen voor de aardigste Heeding prijsjes worden uitgeloofd: 2e. kinderspelen, waarvoor het Heilóërbosch zal worden aangevraagd. Voorts zal de gymnastiekvereeniging en het onderwijzend personeel der lagere scholen hun medewerking worden verzocht. Een en ander behoudens goedkeuring der autoriteiten. Het is natuurlijk niet zeker, dat alle voorge nomen spelen gehouden kunnen worden. Dit hangt hoofdzakelijk van de deelname af. Zie, die zich voor 15 Augustus as. opgeven, betalen geen inleggeld. Deelname is geheel gratis. Opgaven van deel name worden Ingewacht bij Th. B. Brand, ..Pel- grimsrust”, Runxputteweg te Helloo. H. Nijdam. Nlc. Beetsweg J 12, Helloo, op eiken werkdag 's avonds tusschen 51 uur. Gaarne voor 15 Augustus. EN kruizen. 2 Aug. Visch. Aangevoerd door 3 vaartuigen 720 K.G. nettenansjovis ƒ0.11— 0.11 M; 1 vaartuig 209 K.G. kameransjovis 10S ct. per K.G. 5 vaartuigen 700 pond Korschol ƒ6 9.10; 2 vaartuigen 358 pond hoekbot ƒ2035 per 100 pond. Aardappelen en Groenten. Groote Schotscbe 4555 ct.; Eigenheimers 7080 ct. per baal; Slaboonen 710; Snijboonen 717 ct. per K.G. MEDEMBLIK. 2 Aug. Marktvereenlglng „St. Joseph”. Aardappelen: groote muizen 50 65 ct.; Heine muizen 7075 ct. per baal. NIEUW-VENNEP Eierenveiling E. N V. Hotel J. de Groot Aanvoer 20314 eieren: 18756 kippeneieren 3.104.00; 1458 Eenden eieren 2.102.40 per 100 stuks; Konijnen 0551.25 pei stuk; Jonge hanen 0.25<..55 per stuk: slachtklppen 055050 per stuk. Handel vlug. PURMEREND, 2 Aug. Kaasbeurs. Op de ge houden gemeentelijke kaasbeurs werden ver handeld 22 partijen, wegende pijn. 66.000 K.G. Hoogste prijs 22 per 100 pond. Handel goed. PURMEREND, 2 Aug. Coöp. Centrale Eier- veiling Purmerend G.A. Op de gehouden eieren veiling waren aangevoerd 34979 stuks eenden eieren; 73185 stuks kipeleren. 70-89 K.g. ƒ390 —4.80; 65-66 K.g. 3.50—3 70 63-64 Kg. 3 40— 3.60; 60-62 K.g. 3.20—3.40; 58-59 K.g. 3.10—330; 56-57 K.g. 290—330; 53-55 K.g. 2.80—3.10; 50- 52 Kg. 2.60—2.80; 45-49 K.g. 2.30—2.80 per 100 stuks. WOERDEN Aanvoer 530 partijen kaas; met Rijksmerk le kw. 23—25; idem 2e kw. 18 28; Zware 26; Handel traag. WOGNUM. 2 Ausustus 1032 Uien f 2 20350, Komkommers f 3.205 60, Bloem kool le soort t 5.706.80 per 100 stuks, Sla boonen f 5.101090 per 100. Snijboonen f 12.60 15.80 per 100, Sla fl 202.10 per 100 krop. Me loenen f 0.11031 per stuk.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 10