PROVINCIAAL NIEUWS KLEEDING NAAR MAAT J. B. KOSTER De dood aan vliegen, motten, vlooien, enz. brandstoffen? r\ MARKTEN „VRIESIA” N.V. JAN DE VRIES door Vriesia Radicaal Insccten-doodende Straal V OFFIC1EELE MEDEDEEL1NGEN URSEM WIERINGEN NIBBIXWOUD BERGEN OOSTERBLOKKER DEN HELDER VOETBAL COMPETITIE-INDEELING RECHTSZAKEN Meerv. Strafkamer te Alkmaar Zitting KANTONGERECHT ALKMAAR HARENKARSPEL OUDE NIEDORP Mondelinge uitspraak 5 Aug. HOOGKARSPEL PURMEREND afdeeiing n SCHERMERHORN TEXEL ALKMAAR BURGERLIJKE STAND Het Wit-Gele Kruis in West-Friesland Matinee van den politierech ter. Een Globetrotter te W esterblokker Opruiming gehavende gedenk teekenen ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS van 9 Augustus ALKMAAR TELEF. 324 Gymnasium te Alkmaar Geblokkeerde vorderingen op Duitschland z' van Nog een» de verleidelijke afsluitdijk! Alweer een nadeel van de drooglegging Speciale Zomer-aanbieding Serie I f 48.- Serie II f 58.- Serie III f 68.- HOORN DONDERDAG 11 AUGUSTUS *T ZAND Burgerlijke Stand. een Alkmaar. 5 Augustus 1932. HPC. B: c Br. Adn TOONTELUTTVOERING „DE DESPOOT”. Huldiging van Louis de Vries. Wad- Net Blei gooc rem mer Turnbond West Friesland. De athletlek- dag van den Turnbond om aan de O. L. scholen klasse te vormen in het Burgert. Stand Geboren: Comelus Ma nuel, zoon van C. Smit en J. C. Louwe; Emma Amelia, dochter van R. A. Sturtewagen en L. M. Boeckling; Eduarda, dochter van Comelis Deckwitz en C. E. Kuijper; Petrus Marie, zoon van J. N. Knook en KI. W. Kramer. Overleden: J. 8. Heus van Purmerend, on gehuwd, oud 23 Jaar. zich op onder leiding van Pleiter, die dezen wedstrijd schitterend heeft gefloten. Rust 00. Na de rust op een neergaand spel, totdat de heele voorhoede van G.-R. de bal in X net duwt 10. Na 10 min. maakt R.-W. gelijk 11, waarmede X einde kwam. Er waren bijna 400 toeschouwers. Na nog een tijdje gezellig met elkander te hebben "„gepraat” trok een ieder welvoldaan naar huis. De muzlekvereeniging „St. Martlnus” komt een woord van dank toe voor haar schitterende muziek. d. Tuuk en M. Pruim- van A. M. Brouwer en Burgem. en Weth. voomoemd. H. KLAVER, lo. Burgemeester R. VEENDORP, lo. Secretaris. Tint; 4e prijs 3. Zijp (N. Niedorp) met Suda- nat.h. Collecte. De ten bate van de R K Vereeni ging tot bestrijding der t.b.c. „Herwonnen Le venskracht” j.l. Zondag gehouden bloempjes- collecte heeft opgebracht 65.75. Benoemd. Tot leerares aan de R.K. Kweek school St. Joseph alhier is benoemd mej. A. de Graaf te -Hoedekgnskerke. In den nacht van 17 Mei JJ. had de 23-jarige Friesche jongeling Harm M. de brutaliteit, te Schoort uit een rijwielstalling een jongensfiets te harpoeneeren met welk karretje hij een goed heenkomen zocht naar zijn Heimath Lemster- land. De zwijntjesjager maakte natuurlijk ge bruik van den afsluitdijk, *n prachtgelegenheid om hem naar het Noorden te kunnen smeten Deze snuiter had echter meer op zijn kerfstok en ook te Behagen in den nacht van 21 op 22 Mei een onbehoorlijk gijntje uitgehaald door een etalageruit te vernielen in de slijterij van den heer J. J. C. Vermeulen, alwaar hij een flesch wjjn en een dito likeur bult maakte. De dader werd gelukkig opgespoord en om verdere gapkunsten te voorkomen, te Alkmaar in geslóten. HU stond heden terecht en bleef zoo gesloten als een Jodenkoekenbus, zoodat de Officier ten einde raad maar twee maanden gevangenisstraf requiseerde. Een verd of I' Ven wert 55 h Naai holi der in 1 dan tern ond het en ondanks rheumatlek en brandspiritus, nog flinke oude heer, reeds door tal van rechtbanken hier en in Duitschland veroordeeld, terecht en werd na eenig marchandeeren veroordeeld tot 3 da gen hechtenis en 1 Jaar en 3 maanden opzen ding. is 1 Fin mat bek N het weg acht Nur ook LOI op de gezet BTC, DW. IX wed luidl man 825( ten; 5 M Eppl mak (Dei LOi woo zwem slag Cra eordti be too overw De Crabl cord; 3. Oj Yokoi günot ton Een resem binee De g< met 1 Hi den Dt plus gepli In vern min. were ber nada De (V. (Dui toe i In met (Can (Frai De gewo (V. 8 kers Overleden: Johannes Hermanus de Jong, 27 dagen. Het tweede toelatingsexamen zal plaats heb ben op Maandag 5 September as., des morgens 9 uur. Opgave van candidaten vóór 20 Augustus as. bU den rector (den heer dr. J. Hemelrijk, Hui ze JDe Spar” te Bergen (N.-H.) met vermel ding van naam. voornamen (ook die van ouders of verzorgers', geboortedatum en -plaats, laatst- bezochte school en klasse, en adres. dag van den Turnbond „West Friesland" zal alhier plaats hebben op 4 September. ZWAAG. Bemanning „Astrid". De bemanning van het vorige week alhier gestrande schip de „As trid”, die zich nog steeds aan boord bevond en het schip niet wilde verlaten niettegenstaande de Dorus RUkers van Den Helder het schip ge naderd was, heeft Zondag het schip moeten verlaten, omdat het verbhjf groot gevaar begon op te leveren. De mannen besloten zwemmende het strand te bereiken, doch een hunner bleek zoo uitgeput, dat eenpaar militairen wan het vliegkamp „De Mok” zich te water moesten begeven om hulp te bieden daar de man anders beslist zou zUn verdronken. BU 't vliegkamp werd de man aan land ge bracht. terwijl later, by laag water, ook de le vensmiddelen en eenig inventaris naar X vlieg kamp werden gebractht. De mannen hebben echter het schip nog niet vrU gegeven en hou den er nog steeds de wacht by. kien, doch X meerendeel der aanwezigen van meening, dat de tijdsomstandigheden niet van dien aard zUn, dat een groot opgezet volks feest op zün plaats is. In verband hiermede zullen nog besprekingen worden gehouden met den burgemeester en de eigenaars der hotels te Den Burg. Voor zoover afdeeiing 1 en 3 betreft heeft da competitie-inaeeling plaats gehad voor het as. seizoen. Deze indeeling is volgens de Sportkroniek als volgt: Exporteurs, die geblokkeerde vorderingen op Duitschland hebben loopen, wordt aangera den zich voor het verkrUgen van inlichtingen omtrent de liquidatie hiervan te wenden tot de Kamer van Koophandel, Oudegracht 182 te Alkmaar. van P. J. Schipper en M. Starmans/Johannes, z. Gemeenteraad. In de Dinsdagavond ge houden vergadering van den Raad werd o.a. besloten opnieuw voor dit jaar vrijstelling te Vragen voor de oprichting van een gymnasium en den cursus in Oude Talen weder te doen doorgaan. Het aantal leerlingen hiervoor is 13. Van het R.K. Kerkbestsuur werd aangekocht een perceel grond, groot 190 M2., tegen een prijs van 50.per M2„ voor de verruiming van de Koningstraat, in verband met verbreeding van de Poelbrug. Thans is besloten om de oude Postbrug te vervangen door een vaste steenen brug van 20 M„ kosten 40.000. Acht raadsleden stemden vóór een dam in het kanaal met rioleering, welk plan op 28.000 zou komen. Nog werd besl^j 8 en 9 geen eerst nieuwe schooljaar. Verschillende voorstellen tot uitgifte van grond in erfpacht werden behandeld, terwUl nog verzoeken van enkele schoolbesturen inge volge de L. O.-Wet werden behandeld, waarvan enkele werden toegestaan. Raad. Raadsvergadering der gemeente Texel op Zaterdag 13 Augustus, ’s middags 4 uur. Agenda: 1 Ingekomen stukken. 3. On derzoek geloofsbrief. Gekocht. De heer C. Kok te Den Burg, heeft het alhier nabij den Hoorn gestrande schip „De Astrid” gekocht voor slooping. Bevolking Ingekomen in Juli: M. Bakker, van Nijmegen naar A. 190; G. Brak, van Alk maar naar C 58; H. de Jong, vrouw en 4 kin deren. N.H., van Katwijk naar C. 33; J. Bak ker, N.H., van Zaandam naar A. 190; I. Hage en moeder, O. Geref., van Barsingerhom naar C. 47; L. van Overloop, R.Kvan Barsinger- horn naar C. 47; Joh. A. Appelman, R.K., van Heerhugow’aard naar C. 15. Vertrokken: L. Dragtsma, vrouw en 1 kind. N.H., naar Ursem. Bezuinigingen b(j de H. B. S. Aan de R. H. B. school alhier zijn thans in dienst een amanuensis en een concierge. Blijkens be paling van den minister moeten deze functies worden vereenigd. zoodat een Van belde func- ionarissen ontslagen zal worden. Vergadering Bannebestuur Maandagmorgen le half tien uur vergaderde het bestuur van de Banne Oosterblokker in het café „De Harmo nie” van den heer J. C. Weel, alhier. Voorzitter, de heer C. Schouten Jr„ heette de aanwezige bestuursleden welkom en opende met een hartelijk woord de vergadering.. De voorzitter zet uit .■en, dat het besluit der vorige vergadering, om den eersten betaaldag der polderlasten te houden op 3 October, we gens omstandigheden niet kan worden gehand haafd. In dit verband zou spr. genoemden datum willen wijzigen en evenals voorgaande jaren willen gesteld zien op den eersten Maandag in September. Onder intrekking van het vorige besluit werd bepaald, dat de penningmeester, conform het voorstel, alzoo zitting zal houden op 5 Sept, en 14 Nov. as. Ter bevordering van de waterloozing stelt de voorzitter voor de Keursloot vroeger te doen kroozen als gebruikelijk is. Daar allen zich hiermede konden vereenigen werd aldus besloten en het Dag. Bestuur ge machtigd deze werkzaamheden te doen verrich ten. len. Na ampele bespreking werd aldus besloten en zal publieke verhuur geannonceerd worden. Niets meer aan de orde zijnde, werd dever gadering, onder dank aan de aanwezigen, door den voorzitter gesloten. Verpachting vischwater. In bespreking komt de verpachting van het vischwater waarvoor de pacht dit najaar afloopt. Was de laatste jaren gebruik, dit toe te wijzen alleen en uitsluitend aan ingelanden, thans werd voorgesteld de gele- 4e klasse D: VOGEL, WIK, OB, SEP, Delft, sche Boys, Delfla—DVK. OW. Schiedam, DJ8. 4e klasse E: Fluks, 088, X-Gravendeel, IM- kerkerk, DVO, VKD, USC, F8V. 8FC. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Nl- colaas, zoon van J. Stam en A. van Diepen; Arjen Johannes, zoon van G. Kuiken en C. M. van Wijk; Geertruida Anna, dochter van A. Koppes en O. Beemsterboer. Overleden: Simon Gunder, 63 Jaren, ongeh Pieter Twijnstra, 63 Jaren, geh. m. Margje van der Terp. Gehuwd: Johannes Nicolaas Dekker, 29 Jaren en Dieuwertje van Diepen, 26 jaren; Jan de Goede, 25 jaren en Antje Zijp, 22 Jaren. In de schouwburgloge op het Doelenplein hebben we gisteren de opvoering gezienvan ,JDe Despoot” (l’Autoritaire) een stuk, waar, aan we nu. niet direct zulk een hooge waarde Ook de 66-Jarige grondwerker T. A., oor spronkelijk een product uit Hindeloopen, doch al sinds jaren een zwerver in het water-chl-' neezenland. had zich onlangs op den verlokken- den afsluitdijk begeven en arriveerde uit Fries land te Wleringen, in het bezit van een beschei den collectie Naphtaline balletjes voor den handel en een flesch brandspiritus om den moed er zoo’n beetje in te houden. HU zelf gaf voor om zijn rheumatisch been te smeren, doch deze toelichting moet slechts onder het grootste voor behoud worden aanvaard. De handelaar in naphtaline-pillen zette zijn zwerftocht voort naar Enkhuizen en de Streek waar vele avontu ren hem wachtten. Nadat hj) in Enkhuizen de gastvrijheid der politie bad genoten, kwam hü terecht te Broekerhaven en als gevolg van het overmatig aanwenden van het smeersel tegen rheumatlek werd hfj door veldwachter Key aan den weg in het gras gevonden, zijn roes uit snurkende. De veldwachter expedieerde den man, toen hjj was uitgeslapen, in het schuurtje, maar onder vond al niet veel dankbaarheid, aangezien de logé in een vlaag van benauwdheid eenige glas ruiten en houtwerk vernielde. Heden stónd deze De verdediger, mr. Judël van Bergen, die ook al opschoot met zijn cliënt als een Onze Lieve Hees-beestje op een teerton, liet het vliegertje op van een voorw. veroordeellng, waarop de politierechter figuurlijk gesproken, in zijn han den spuwde en het voornemen te kennen gat. het nog eens met Harm te willen probeeren. Op 5 September uitslag van deze krachttoer! HEILOO. exportveiling Bt. WUlibrordus”, 10 Aug. Zwarte bessen 2629. roode bessen 1524, doperwten 721, peulen 1217, tuinboonen 4 9, dubbele stamslaboonen 57, enkele stam- slaboonen 710, snjjboonen 613. augurken 926 cent per kg.rabarber 3045. wortelen 1528 cent per 10 bos; spinazie 3040 cent p. kistje; kropslag 0.902.40; andijvie 0.70— 220 per 100. Geboren: Hesseltje, d. van P. Braaksma en H. Kleefmgn; Wilhelmina Jacoba, d. van Fr. van Dongen en E. J. van Kampen; Margaretha Antje, d. van I. Schutte en A. Kuiper; Jan Hen drik, z. van J. Drenth en G. Hummel; SJoukje, d. van J. Drenth en G. Hummel; Ludovicus Johannes, z. van R. Wesenbeek en J, J. C. M. Schroeljers; Grietje Jans, d. van J. Vellng en G. Langenberg; Sjoerd, z. van 8. v. d. Velde; Klaas Geert, z. van K. Bakker en D. M. Vonk; Klaas Gerrit, zoon van J. Hartog en D. E Bak ker; Jeanette, d. van J. Smit en G. Kootf; Dries, z. van H. J. Berghorst en L. de Jager; Uilke, van G. v. d. Schaaf en A. KeUzer; Pieter Cor nelia, z van C. G. Tljsen en M. ten Bokkel; Hillechiena. d. van H. Krulze en T. Oosting; Agien. d. van S. Ottens en A. A. Poel; Martlnus. z. van P. C. Grin en W. v. Kalsbeek; Abraham Petrus, z. van A. C. Kemmeren en M. P. Kujjs- ters; Mart je. d. van T. boom; Jan Nicolaas, z E. C. G. Luyt- Ondertrouwd: J. Kwakkel en V. Verboven; M. Mast en J. Baijs; J. Winkels en P. Bouwman; P. Otten en A. Eringa; J. Bult en W. Konlng; S. Bakker en J. Ansems de Vries; W Tljsen en S. C. Boiyn: K. H. de Vries en M. Omis; H. J. Hutlng en J. Krotnmedam; J. F. Steigstra en T. van Stjpriaan. Getrouwd: V. Bakker en G. Rotgans; H. Bugel en A. Kuik; J. Kwakkel en V. Verboven; M Mast en J. Baijs; P. Ottens en A. Eringa. Overleden: Pieter Lont, wed. van A. Poel. 73 J.; Maartje Klein, 81 J., wed. J. Ruyter; Jan Bakker, 57 J.; G. Kult, 85 j., wed. 8. Halfweg. J. Th. V„ te Akersloot, overtreding Wet openbare vervoermiddelen f 6 boete of 6 da gen hechtenis. J. K, te Llnunen, Straatschenderij f 10 boete of 2 weken tuchtschool. J. G., te Hugowaard, overtreding Winkel sluiting f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. 8., te Hugowaard. in staat van drenken de orde verstoren, f 6 boete of 6 "lagen De tocht met de ouden van dagen. Dank zij de medewerking van de geheele burgerij zal op 24 Aug, de tocht met de ouden van dagen door kunnen gaan. Reeds negen luxe auto s en ƒ309.80 is beschikbaar gesteld, welk bedrag nog met eenige giften belangrijk zal worden ver groot. Ruim negentig oudjes hebben te kennen gegeven aan den tocht te willen deelnemen. Het grootsche plan zal ten uitvoer kunnen worden gebracht, ’s Morgens te 8 uur o.t. ver trek en vervolgens zullen Purmerend, Amster dam, Haarlem en Velsen worden bezocht. Bij de terugkomst wordt gehoopt dat het fanfare corps St. Hildegardis de oudjes met muziek zal binnen halen. Burgerlijke Stand. Geboren: S. BalsBruul. d.; F. M. Weber Szrama, d.; B. VisserOltmans, x_; A. Koger Rijkers, d.; P. KonlngsteinMolenaar, z.; E. geilheid, tot pachten yoor een ieder open te stel- RozeboomKranenburg, d. -r Overleden: C. Kuiper. 81 J.; G. Westerbaan, «1 j.; A. Borst, 19 j. Voorziening wethouders-vacature. Wethou der R. P. Keyser heeft om gezondheidsrede nen zijn ontslag als wethouder en raadslid ge nomen. Opvolger op de Hjst der Vrljz. Dem., de partij waartoe de heer Keyser behoort, is de heer Jac. Daalder te Den Burg, die de heer K. als raadslid op zal volgen. Naar ons werd medegedeeld, zal de heer Daalder zijn benoe ming als zoodanig aanvaarden. In een aan het eind van deze maand te hou den raadsvergadering, zal een nieuwe wethou der gekozen moeten worden. V. V. V. opcericht. Te Dp Cocksdorp Is Donderdag een vereeniging voor vreemdelingen verkeer opgericht. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. van X Noordende. tot secretaris de heer A. Blom Jr., die tevens als penningmeester zal fungeeren. Het doel der vereeniging is zoo wel dorpsbelang als vreemdelingenverkeer te be vorderen. Reeds een 30-tal leden traden toe. van C. Bakker en P. Heddes. Overleden: Gerardus Bolman oud 1 Jaar. Veiling. Bangert en Omstreken. We gens den feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart zal de veiling van aardappelen en groenten niet op Maandag 15 Aug., maar op Dinsdag 16 Aug 'g morgens plaats hebben. Geen autorit voor ouden van dagen. De feestcommissie te Den Burg heeft in een daar toe Dinsdagavond gehouden vergadering beslo ten, dit jaar eens geen autorit voor ouden van dagen te organlseeren. Dit besluit is genomen teneinde niet leder jaar opnieuw by de nering doenden en bezitters van auto’s te moeten aan kloppen, voor X gratis beschikbaar stellen van versnaperingen en auto. Over het houden van een volksfeest zal nog nader worden besloten. In de vergadering gin gen wel stemmen op, wel vuurwerk af te ste- i was De crimlneele atmospheer was geheel door trokken van bedelaars en landloopers. De poli tierechter had al direct zyn interesse te bepa len op een waardig eerelid van dit edele gilde met een staat van dienst om jaloersch op te worden. Deze pelgrim, genaamd Roelof H., ope reerde op 27 Juli te Blokker en had zich voor stellende als „werklooze” reeds by verschillende milddadige ingezetenen de hem toegedachte liefdegave geïncasseerd, tot de veldwachter Lub aan de vertooning een eind maakte en den be delaar over de grent zette. De Officier quallficeerde heden den op het ap pél mankeerenden Roel als een schipbreukeling op de levenszee en requireerde 3 dagen hech- tenis en 2 jaar opzending naar de boerdery. 'n Voorstel, waarmede de politierechter zich vol-* komen vereenigde. HOORN. 10 Aug. Vee. Aangevoerd: 110 Paar den 1.25—2 50. Handel matig. HOOGKARSPEL. 10 Aug. Aardappelen. Schot- sche 1.15—1.30; Due 1.15—1.20 per HL KENNEMERLAND, 10 Aug. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging .Kennemeriand”. Bramen ƒ0.90—1.00, roode bessen 6080 et., zwarte bes sen 100—1.20, frambozen 30—45 ct«per slof; doppers 1020 ct., capucyners br. 1018 cL, ld. w. 715 CL, tuinboonen 37 ct., raspers 12—24 ct., snyboonen 8—12 ct., trosboonen 10 13 ct., spercieboonen z. dr. 711 ct., ld. m. dr. 48 ct.. dikke spercieboonen 58 ct. per K.G.; sla 35—65 ct.. postelein 15—35 ct„ spina zie 15—40 ct, andyvle 15—25 ct. per kist; bloemkool 28 ct., komkommers 25 ct.. roode kool 1—3 ct., groene kool 3 ct. per stuk; wor telen 38 ct., rabarber 23 ct., selderie 23 ct., pieterselie 3 ct. per boa; tomaten 4—14 ct. per K.G. ALKMAAR. 10 Aug. N.V. Alkmaarsche Export veiling. Aardapelen 18 per 100 Kg.; Aalbes sen 713 per 100 pond; Andyvle f 0.403.10 per 100 stuks; Appelen 713; Augurken 5 —29 per 100 pond; Bloemkool I 7.5011.50; idem II XAO4.50 per 100 stuks; Druiven f 2935 per 100 pond; Groene kool 1.80 per 100 stuks; Kropsla f 15.80 per 100 stuks; IJomkommers 15.50 per 100; Meloenen 5 —28 per 100; Perziken 59 per 100; Poste lein 1836 ct. per bakje; Rabarber 34 per 100 bos; Roode kool 80 per 100 stuks; Selde. rie 13 per 100 bos; Spinazie 2368 ct. per bakje; Snyboonen 15.50 per 100 pond; Dub bele spercieboonen 2368 per zak; Uien 3.20 520 per 100 boa; Wortelen 1.508 per 100 bos; Zwarte Bessen 1624 per 10ó pond. BARNEVELD, 11 Aug. 1931. Eierenmarkt Aangeveerd werden heden 1.380.000 eieren. Prils f 3.153.90 per 100 stuks. Handel vlug. BOVENKARSPEL. 10 Aug. 1700 baal Aard appelen; Due 5065; Schotse 5085; Eigenh 75—95 ct. BOVENKARSPEL. 10 Aug. (Marktbericht ,De Tuinbouw”). Aardappelen. Gr. M. 5085; kl. M. f 80—90; Due. Sutt. 50—65; Eigenh. 85 95. Aanvoer: 43 schuiten. HAARLEM. 10 Aug. Groentemarkt. Spinazie 3060; andyvle 2040: postelein 2075 cent per kost; heerenboonen 820; snyboonen 12 20; tomaten 1020 cent per kg.; bloemkool 310; komkommer 37 cent per stuk; worte len 410; selderij 510 cent per bos; sla 0 904 per 100 krop. HEM. 10 Augustus 1932 Zuider-Kogge Bloemkool 6.0010.60; Slaboonen 2.00— 7.60; Snyboonen 630—1500; Prolific 26 40 —32.10: Roode bessen ifjO—15 20; Kruisbes sen 7.00—8.00; Wortelen 5.00—6.90; Kom kommers 1-304.00; Meloenen f 0.130.35; Tomaten 11.001430; Kruideniers 11.70 18.10; Augurken 0.01026; Druiven 0.38 0.58; Fr. suikers 5 90: Gladstone 9.7015.80. R. K. Naai- en Bewaarschool. Door den Hoogeerw. Deken van Hoorn werd in tegen woordigheid van pastoor en kapelaan, kerkbestuur en aannemer de R. K. Naal- Bewaarschool ingewyd. Door de opening dezer school Is aan lang gekoesterden wensch van vele ouders vol daan. Burgerlijke Stand. GeborenJantje^, wan Arend Schoppen en Bontje Homans; Maria Adriana Theresia, d. van Johannes Put en Jo hanna Anna Vergeer; Eelke Fokke, z. van Sjoerd Kooistra en Lieuwkje Rozema. OndertrouwdCornells Moras. 26 j., en Pe- tronella Bakker. 22 j„ won. te Harenkarspel. Getrouwd: Dirk Jacobus Timotheus Kok- kelkoren, 27 J., won. te Schagen, en Martina Catharina van der Kroon, 22 j. Overleden; Cornells Lourens Billenkamp, 34 J., te Bergen (N.-H.). pBDAM, 10 Aug. ,X>e Tuinbouw”. 3500 Gr Aardappelen ƒ120: 500 Dr. Aardappelen ƒ1.71 500 Nep ƒ5.10; zak Rabarber; 200 Slaboonen 60—95 ct. POELDIJK. 10 Aug. Bloemenveiling „Het Westland1’ Phoenix 511, Lysterbes 5, Eiken blad 2. Chab anjers 3—6, Montbreba 2, Zinnia 2, Gradiolen 24, per bos. Pulling 12, n 9, per 100 stuks. PURMEREND, 10 Aug. Afslagvereenlging Beemster, Purmerend en Omstreken. Aardappe len. Schotsche muizen 022,A4; Bi. Eigen, heimers 0.30038 per 25 Kg.; Kleine Aard, appelen. Schotsche muizen 0.02034; Blau. we 0200,32 per«25 Kg.; Slaboonen. Dubbele 0.630.68; idem z. dr. 0330.90; Enkele f 1.05; idem z. dr. 120 per 15 Kg.; Snij, boonen Stok 1,351,80; Stam breede f 0,45 135 per 15 Kg.; Doperwten 6 per 50 Kg.; Roode Aalbessen f 1218 per 100 Kg.; Klap, bessen f 0300,65 per 10 Kg.; Komkommen 15 per 100; Tomaten A 913 per 100 Kg.; Idem C 6—10 per 100 Kg.; Augurken: Middel f 0.13—0.15; Basterd 0,29—0.31; Grof Fyn f 0.75; Stek 0,17—0,19 per 6 Kg.; Roode kool 1.60—2,50; Savoye kool 2.40—230 pet 100 Kg.; Spinazie 037 per 6 Kg.; Sla 1.40 —330 per 100 krop; Andyvle 0,15—035 per kist; Wortelen f 5.6010.20 per 100 bos; Uien 0300,70 per 25 Kg.; Druiven. Frankentha- lers f 0,60—0,66; Altcant 0.64—0.66 per Kg.; Meloenen suiker 931; idem Net 1629; idem Ananas 727 per 100; Apelz. Yellow Transparant 728 per 100 Kg.; Peren. Jan. 37; Kruidenierspeer 626; Suikerpeer 4—9 per 100 Kg. TER AAR, 10 Aug. Snyboonen 030—1.10; Stokprinces 035120; dubb. stamb. 0.40 0.60; witte pronkers 030030; fijn 430 —5.70; Fyhb. 1.80—2.40; basterd 130— 1.65; grof 0.450.60; bommen 025; knor- rels 0.500.55; bloemkool 17 cent. VOLENDAM, lo Aug. Heden werden aan de veiling aangevoerd 96638 eendeleren prys 2.40 —232; 1266 kipeieren prijs 230—3.10. WARMENHUIZEN. 10 Aug. Groenten. Zilver- nep 8.408.80; ld. drielingen 2.803.20; id. uien 1.40; gele nep 5.506.50; ld. drie lingen 3.20; id. uien 3.10330; slaboonen 5306.50; Aardappelen. Eigenheimers f 1.80; blauwe 2.20 per 100 K.G. Burg. Stand. Geboren: Cornelia, d. van P Buis en D. Rood. Antonius, z. Kraakman en A. Bronk. Hubertus, Burgemeester en Wethouders van Alkmaar; Overwegende, dat zich op de algemeene be graafplaats eenige gehavende en verwaarloos de gedenkteekenen bevinden, zulks in verband met het niet-nakomen door rechthebbenden van hunne verplichting om de steenen en gedenk teekenen in behoorlijken staat voor hunne reke ning te onderhouden/ Gelet op artikel 5 der Verordening op het be graven op de gemeente-begraafplaate (Ge meenteblad 502); Stellen rechthebbenden alsnog in de gelegen heid de gedenkteekenen vóór 1 September aa. te herstellen of In orde te brengen, onder her innering. dat bij ingebrekebiyven het gehaven de en verwaarloosde van gemeentewege zal worden opgeruimd. Alkmaar, 10 Augustus 1932, Burgemeester en Wethouders voomoemd. WENDELAAR. Burgemeester. R. VEENDORP, lo-Secretarls. le klasse: Ajax, West-Frisia, Hilversum, Stormvogels, DFC, KFC, Sparta, VÜC, Xerxes Haarlem. 2e klasse A: HW, Neptunus, RFC, DOL, Unltas, BEC, ONA, Quick (HJ, ODS, Steeds Hooger. 2e klasse B: Gouda, Excelsior, VDL, SW, CVV, Overmaas, Fortuna. VIOS. VOC, Olym- Pia. Se klasse A: DVO. LFC, UV8 Alphla, Bode, graven. Laakkwartier, BMT, Scheveningen. Rijswijk. Celeritaa. Paardenkeuring. Te Den Burg is Woens dagmorgen een merrlënkeuring gehouden van Oldenburger ras. Aangeboden werden 14 mer ries met veulen, alle afstammelingen van den hengst Otiélis "Van de Paardensportvereenlging Texel. In het stamboek werden opgenomen merries van de heeren L. Koppen. Jac. Boersen. F. Dyk- sen en J. Witte Bloemwyk. Ook een veulen van den heer Witte (Bloemwyk) werd in X stam boek opgenomen. p De Paardensportvereenlging Texel had voor de keuring van veulens 100 beschikbaar ge steld. Hiervan werd 80 toegekend n.l. 20 aan een veulen van den heer N. Schumaker en 10 aan veulens, toebehoorende aan de heeren L. Koppen. J. Witte, Joh. Kikkert, Swaerts, M. Kuip en C. A. Witte. 3e klasse B: Lugdunum, Hoek van Holland. Naaldwijk, MAAS, VPC. ABC. RVO, Transvafla, The Rising Hope, X Noorden, 3e klasse C: GSV, RDM, Coal, EDS. De Mus. schen. Steeds Volharden, DHS. Delft Concor dia. De Hollandiaan. 3e klasse D: Vriendenschaar, Culemborg, Leerdam, DOSB, SVW. Slledrecht, Emma, Mer- wede. 4e klasse A: THB, Hillegom, DV8, RCL, Leldsche Boys. LDW8. Kranenburg, De Jagers SVC, HDV. 4e klasse B: TONEGIDO, Archipel, VC8T, Terlaak, VD8, Zwart-Blauw. 's.Gravenzande. 4e klasse C: Schoonhoven, Dordrecht, dinxveen. Gouderak, DDC, Crooswjjk, 8IOD, 3MV, Te Werve. Het auto-ongeluk aan den Jaagweg. De toestand van de heer en mevr. Dr. E. van Hoogkarspel, diê vorige week by een auto-onge- luk aan den Jaagweg alhier ernstig gewond werden is zacht aan vooruitgaande. Het erg ste gevaar schijnt thans geweken te zyn. De R.K. vereeniging voor volksgezondheid en ziekenverpleging „Het Wit-Oele Kruis” hield gisteren een buitengewone algemeene vergade ring te Hoorn. Met de diverse afdeelingsbesturen waren aan wezig de G. A. pastoor F. A. Nlx uit Spierdyk en pastoor L. C. v. d. Nouweland uit Zuider- meer. De vergadering was in hoofdzaak belegd ter behandeling van de concept-statuten en huls- houdeiyk reglement, welko waren voorbereid door een commissie, bestaande uit de heeren Willebrands (Bovenkarspel), P. Buisman (W.- Blokker) en P. Moeskops (Nibbixwoud). Na diverse besprekingen werden beide con cepten onveranderd Vastgesteld en verkreeg het Bestuur machtiging om de vereischte goedkeu ringen aan te vragen. By de rondvraag deed een der afgevaardig den het verzoek om by de diverse gemeente besturen er op aan te dringen, dat zy toezicht houden op de ventilatie van dans- en feest lokalen. De bedoeling is, dat de gelegenheid tot ventilatie ook benut wordt en niet automatisch de atmosfeer in dergelyke gelegenheden zoo wordt gevoerd, dat de overdadige hitte nood- takelljk zien dorst moet verhóogen. Dit werd in vele gevallen zeer nadeelig voor de gezondheid geacht. Na diverse besprekingen volgde sluitftg. UW, Zandvoort. Amstel, Water- De prijs voor het schoonste geheel werd toe gekend aan S. F. Stapel (Schellinkhout) mat Nelly. Rubriek B.: (open klasse): le prijs H. F. Bultman (Heemstede) met Deyley Victor; 2e prtjs dezelfde met Tudor Empéror; 3e prys C. Vergay (Amsterdam) met p. schap hechtenis. C. D., te Bergen, dronkenschap, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. N. v. d. Z., te Amsterdam, overtreding Kanaal- reglement, f 6 boete of 6 dagen hechtenis W. F.. Y. F8. F te Uitgeest, G. P. H B, te Haarlem. F. R. te Krommenie, loopen op ver boden grond, de le, 2e en 3e ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis; de 4e en 5e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis. K B., te Egmond aan Zee. R. v. E.. J. v. D, W. F. B„ W. K., F. H D„ P L, W K te Amster dam, N. K. te Kredyk, O. P. te Hugowaard. F. R. te Krommenie, overtreding Jacht en Vis- scherijwet, de le en 3e ieder f 6 boete of 6 da gen hechtenis, de 2e, 7e, 9e en 11e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 1. f/2 boeten of 1 en 2 dagen hechtenis, de 6e en 8e leder f 2 en f 4 boeten of 2 en 4 lagen hechtenis, dito 2 X f 5 boeten of 2 X 5 dagen heihtenis. J. C. S. te Haarlem. C. A. B. te eBrgen, Y. J. M. F. te Hilversum, K. F. te Den Haag. M. H. F. N. te Groningen, A. O. B. te Zaandam, J. K., J. M te Maastricht, J. B. J. te Almelo, P. de G. te St. Pancras, H. v. V. te Hengelo, J. H. te Noordscharwoude, J. V. te Breda, F J. v. A.. W. B. te Rotterdam, H. A. H.. J. K. te Arn hem, P. H. te Numegen, F de H.. A. C. te Am sterdam, H. P. J., C. E. L„ B. v d W. te Alk maar, overtreding Politie-Verordening, de le, 2e, 4e, 5e, 6e, 8ste, 9e, 10e, He, 12e, 13e. 14e, 15e 17e, 18e, 19e, 23e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 7e ieder f 4 boete of 4 da gen hechtenis, de 16e f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 20e f 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 21e f 030 boete of 1 dag hechtenis, de 22e f 1 boete of 1 dag hechtenis. O. 8., te Castrlcum, R. F. de G. te Heems kerk, W. N. te Beverwyk. W. A te Bergen, J. O. te Limmen, L. W. M. P. S. te Haarlem, C. M. te Egmondbinnen, B. H., J. C. P„ te Haar lemmermeer A. Z.. H. S„ te Egmond aan Zee. A. J. V., A. Z. te Heiloo. J. M. L te Heemskerk, C. K. te Akersloot, E. 8., H. H.. te Amsterdam, T. V. te wyk aan Zee, W. J. B., L. J. G. te Wormerveer, 8. K te Zaandam. D. 8. te Koog aan de Zaan, J. L. te Warmenhulzen, M. L. K, J. K. te Broek op Langendyk. O. H. te de Ryp. N. J. L. te Anna Pauiowna, C ce V, P. B., N. K. te Hugowaard, W M. V„ E M. C. te Win schoten, D. B te Oudorp. J. 8. te Nieuwe Nie dorp, N. Z., M. Z., te Noordscharwoude, J O. te Roosendaal. G. K. te Schagen. P A J. te Wieringerwaard, P de G.. M de G. te Sint Pancras, J. de N„ J. J. te ’s-Gravenhage, A. H., K. 8., F K-, F K„ A. B. H F L W, J K, P. 8.. C. R, te Alkmaar, overtreding motor en Rfj wiel wet. de le f 50 boete of 50 dagen hechtenis, de 3e. 14e. 28e en 29e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e, 15e, 18, 19e, 21e, 22e, 23e, 31e, 42e ieder f 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e, 7e. 8e, 10e, He, 12e, 13e, 16e, 26e, 27e, 32e. 33e. 34e, 37e, 38e, 40e. 41e, 49e, 50e, 52e, 53e. ieder f 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 6e 3 X f 10 boeten of 2 X 10 dagen hechtenis, de 17e f 30 boete of 20 dagen hech tenis de 20e en 45e ieder teruggave ouders, de 24e, 25e, 30e. 36e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 35e, 43e, 44e, 51e ieder f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 39e f 10 boete of 10 cagen hechtenis, de 46e f 50 boete of 50 dagen hechtenis met 8 maanden ontzegging, de 47e f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Schoonrtjdertj. De schoonrijderUdie gis terenmiddag werd gehouden ter gelegenheid van het gouden feest van de Veemarkt, had de volgende uitslag: Rubriek A.: le prtjs A. Schagen, (Aarts- woud) met Manuel: 2e prüs J. Schouten (O- Blokker) met Napoleon; 3e prijs, C. Neefjes (Hauwert) met Manuel. kunnen toekennen, maar waaraan we toch een levende herinnering zullen bewaren, omdat feet werd gespeeld door een groot kunstenaar, die Louis de Vries zonder eenigen twijfel is. Louis de Vries (Pierre Berjon) heeft zich gisterenavond weer eens doen kennen als een uitstekend kunstenaar by uitstek in dit zoo moeliyke Fransche speelstuk. Hierin werd hy op waardige en artistieke wyze bygestaan door Mevr. Berjon (Julia Cuypers) en Alex Faas- sen als Pascal Berjon. Ook de overige rollen waren uitstekend. De hulde die den heer de Vries dezen avond werd gebracht ter gelegenheid van zijn 3O.Jarig tooneeljubileum was dan ook allerhartelijkst. Als eere-voorzitter van het huldlgtngscomlté bood Burgemeester G. J. Blsschop den jubilaris een krans aan versierd met het rood wit rood van Hoorn. Sp. huldigde hem als een, die veel gedaan heeft voor de kust en stelde hem op één lyn met de groote kunstenaar van ons land. JFóen u, aldus spr., nog werkte op de diamantsiypery, had u niet gedacht dat u nog eens gen der prootste kunstenaars zou worden. Van harte uitte spr. dan ook een ad multos armos. In de hulde werden ook de andere spelen den betrokken. Ook de heer Dassy, eigenaar der Schouw, burgloge, bood onder zeer viendehjke woorden een krans aan. Louis de Vries dankte .ontroerd voor deze hulde hem bereid. AFDEELING L le klasse: ZFC. VSV. Hermes-DVS. ADO. X-'’ Gooi, DHO. Feyenoord, ROH, Blauw-Wit HBS^ 2e klasse A: Alcmaria Vlctrix. HRC. Kln- heim, WFC, ZW EDO, WA, TOO. Zeebur- gia. DEC 2e klasse B: Bloemendaal. HPC. Baara, Hercules, Velox, BFC, Alphen. De Spartaan. AFC, DWa 3e klasse A: Helder. Hollandia. KW Pur- mersteyn. Zaandijk, Meervogels, OSV. Assen delft, De Volewyckers. DWV. 3e klasse B: De Kennemers, Zeemeeuwen. Schoten. Hilllnen. 8DW, Halfweg OWO, WMS, DJK. Oosterpark. 3e klasse C; Holland. APG8. ODE. ZRC, RODI. graaf smeer. De Meteor. 3e klasse D: DONAR, HVC. Amsvorde. ZNC, Zeist, DOS, Utrecht, Rapidltas, Allen Weer baar, Ellir.ckwijk. 4e klasse A: OSC, DTS, Schagen. Uitgeest. Vrone. Alkmaar Texel, Zilvermeeuwen, Bever wyk, EVC. 4e klasse B: Zaanlandla. Verkade, IW, Schlnkelhaven. Rivalen, HEDW, 8CA, LOC, Wilhelmina Vooruit, SNA. o 4e klasse C: D.S.V., A.D.W., Ahrend's VC., JOB., R.C.A., 8.D.8., 8X.TXJ., TJ.W„ Oranje- Zwart. TJ3.O. 4e klasse D: Electra. Swift. Jan-Hanzen- Kwart, Avanti, Aeerlandia, S.D.Z., Heemskerck, Sloterdljk, P.V.C. 4e klasse E: Laren, Victoria, AJP.W.C,, Quick Amersfoortsche Boys, Voorwaarts, EA.C, Kampong, Soest, Woerden. L een de De wedstrijden van Zondag. X Eerste elf tal van Geel-Rood speelde Zondag thuis tegen Rood-Wit 1 om 'n medaille. Geel-Rood was nog al op schot en wist te winnen met 73. X Tweede was naar Con-Zelo toe en verloor met 50. Des avonds speelden de veteranen tegen Rood-Wlt veteranen. Om 7 uur trok de stoet door X dorp, voorop de fanfare „St. Martlnus”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2