STADSNIEUWS Z.D.H. Mgr. M. P. J. Möllmann BRILLEN N.V. Jan de Vries, Zaadmarkt 58, Tel. 324 BEURS VAN AMSTERDAM si ’a MARKTEN 40 jaar priester W isselkoersen INT. FEDERATIE VAN TRANSPORTARBEIDERS II „DE VALK”. II 3 9 „DE VALK” II SI 24 Mooie witte tanden MAANDAG 15 AUGUSTUS STEDELIJKE MUZIEKTUIN MAANDAG IS AUGUSTUS 1932 P.V. „De PostduiF’ Ringen -Kof a 1—4 w. s. de Bilt DE BERGING VAN DE „NIOBE” BURGERLIJKE STAND De officieele huldiging Rede mr. Heerkens Thijssen D PASTOOR L. H. WANNA JUBILEERT De officieele huldiging der leeken Concert door de gezamenlijke xangklassen van den muziek- leeraar Joh. Kuiper Alc. VictrixBloemendaal 10 Aardige strijd Postduivenver eeniging „Steeds in Spanning” Prov. Commissie voor de veilingen in Noord-Holland Pontificale H. Mis in Haarlems Kathedraal OP REPARATIES KAR GEWACHT WORDER - ELECTRISCHE SLIJPERIJ KANTONGERECHT TE ALKMAAR Dankwoord Mgr. Möllmann Voor een Heldere Wasch Stoom wasscherij 71 Voor coulante bediening Stoomwasscherij Mondelinge uitspraak 12 Augustus 1932 WELLINGTON KOO GEZANT TE PARIJS De Kindérfeeaten van D. fc. S. Congres te Praag Receptie Spreekuur Kamerlid Ch. van HET ADRES VOOR IR ALKMAAR links- Bos. avond-onunoeting bij. SbeD Union OU 6» JJ. 132 0.11 Basterd o beider it; der 4 A 1 FA j<i ZIEKENFONDS-LEVERANCIER Burger De Jong Daar de receptie voor leeken een aanvang moest nemen, kon de Jubilaris slechts een NOORDÉRKADE6;-68 ALKM.» XR TELEFOON 1201 Het Kamerlid Van de Bilt 1» voor belang hebbenden te spreken: Op Woensdag, 17 Augustus, te Alkmaar, Ho tel Prooi, Langestraat, van half twaalf tot Mn uur; te Hoorn, Hotel Bellevue, rechtover station van twee uur tot half vier. in te 12 111 74* 62 62 72 15* 110 74 1 3* 108* 97* 101* 91 60 60 137 120 16* 137 135 118 116 62* 3 6* 8 9* Tegen kwart over twee had zich het grootste deel van het gevormde comité van leeken ten huize van den jubilaris vereenigd, om hem, by monde van den voorzitter, mr. J. N. “J. E. Heer kens Thyssen, officieel te huldigen. Slechts en kele leden waren, wegens uitstedigheld, verhin derd, deze huldiging by te wonen. Jaboea ion on» ’erlak 'eudawa lontlnental Oil Hank— Koloniale Bank mdlache Bank >rt Handel-MiJ. ndastrieftn Jntlever Jalvé Delft Mg. Kunstzijde Van Bertel's Pat. lieuwe Philip» KOch Aocoustlek Ned. Ford 106* 55 33 10 105, 2* 112 19* 20 42* 4 8* 105 56* 33 10?» 1* 112 16* 17* 38* Sabber Vdam Rubber Sandar Jell Batavia Rubber Serbadjadl Silao V L G O. Allied Intercontln Rubber Vorig» koersen 6* 69 10 Tabak Den Batavia Oude Dett Senembab Ooetkuat Kansas Olty South In 1 de Olj het to Het 1. ei Staten Spoorwegen Union Paetfto Wabash Erie South. RaUw. NOORDERK ADEA7-68 ALKMAAR TELEFOON 1201 - Suiker R. V. A. Jav. Cultuur N. L 8. O Poerworedjo .t. Vorstenlanden Actions idem 57* 54 25 34 59 26 2* 46.00 44.10 42.87 2.48 12.72 7.35 10.82* 8.65 59.15 8.73* 34.48 48.37* 183 142 94 si 31.- 6U dei ter 1 wo wa kaï zie str sen get de Lui Voi gei To< doe ron X WS4 zyr J»r V vini Hoe vaa doo D Het war gev< «en. D nan ste velt tnaa Sch met EX son der zoo kete volg met veltj cade volgt Ee van den veel Ring weig voor hind laan en J1 Hi den denu zoo LÖ „Hol sproi dern straf gejul die i klas; maal kreet op verw; af l De de 5 belar toege PahL steke geras noeg ging hud de hl en oi digde cours van Als be ral een i goede Hel verkr Mort straf] ■met acht sen i ketel Th, even» punte Jhi «ooal Hie De ei wedst Pahu van i pisch croix' in toi rijder concu aanta plaati De terwe Luitei croix' de St Von 1809.4 punte 1679,4 (Nede 20 153 85 ?i 19 150* 83 ?l De kend tanga gehad klasse die ii in de maakt De 1. en 5038.01 lel, Anna Catharina Bout. 2 weken Aagje Aukes, echtg. van Jan Ploeger. 56 Jaar Antje de Waard, wed. van Lourens Brouwer. 71 Jaar Munhardina Wilhelmina Elisabeth van Over- beek, echtg van Albert Jager. 23 jaar. 103 101* 97* lol* 91 Kuiper en Schokker stonden hem goed terzyde. De middenlinie kwam er na de rust uitstekend in en toen was 't plaatsen ook veel beter. De voorhoede combineerde dikwyis aardig en er werd meermalen goed geschoten ook. By Bloemendaal vielen doelman en achter, spil en rechtsbinnen op. Alcmaria kwam als volgt uit: Mijn bom» Boe ton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Leboug Petroleum Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen (Copenhagen Stockholm Mto lew York (cable) tome Praag Madrid Java Ch Japan Hon, Amerika LQn llto Gem. Sgend. Eon. Ned. Btoomb. Scbeepvaart-Unle Vorige koersen Op den vooravond van den dag. aldus de offi cieele woordvoerder, waarop gy zult herdenken, dat gy voor 40 Jaar tot de prlesteriyke waardig heid werd verhèven, hebben eenlge menschen zich gedrongen gevoeld, samen te komen by u, om u, by monde van my, te huldigen en geluk te wenschen. Men heeft my het vereerend ver zoek gedaan, de tolk te zyn, om uitdrukking te geven aan hetgeen in de gemoederen te uwen aanzien leeft. Het feit, dat niemand van het comité aan u vqorgesteld behoefde te wor- MAANDAG. 15 Aug. Vorige koersen 8.64* 59.17 9.73* 34.46 48.36 188 145 120 6* 50 31.- KIEL, 14 Aug. (WB.) Het transport van het wrak der „Niobe" in de richting Kiel wordt voortgezet. Men wil probeeren het te lichten Eerst daarna zal men beginnen met bet bergen van de dooden. 5 46.25 44.45 43.35 2.48* industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0. S steel J S Leather intern Nickel v. Gelder Schokker Lengers Hams tra Bovenstaande wedstrüd had JJ. Vrijdag plaats op het Ringersterrein. Spoedig na het begin nam Ringers de leiding, door een klein misverstand in de achterhoede van Kofa. De thuisclub had niet lang pleizier van den voor sprong. want kort daarop plaatste de r.-half van Ringers een goed genomen corner in eigen doel.. Voor tie rust werd er niet meer gedoel punt. Na de rust was de strud ryk aan span nende momenten. Kofa had spoedig succes door een goed doelpunt van haar mid voor Al lengs werd Kofa sterker en wist dit in 2 prachtige doelpunten om te zetten. Alzoo ein digde deze sportief gespeelde wedstryd in een 41 overwinning van Kofa, die tevens beslag legde op een schitterenden lauwertak aange boden door den heer Wanner. Café Sportlust, Koningsweg. AVENHORN 13 Aug. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstre ken. Groote Bchotsche 1.00—1.40 per 100 K G aanvoer 20.000 K.G. Kleine Bchotsche 1.60—1.70 per 100 K.G., aanvoer 5000 K.G., Groote Due W 1.00— per 100 K.G., aanv. 15000 K.G. BI. eigenheimers 1.701.80 per 100 K.G.. aanvoer 3500 K. G. Roode Kool 0.60 per 100 K-G. aan voer 3500 K.G. Uien: Gewone maat 3.003.60 per 100 K.G., Drielingen 2.302.70 per 100 K.G., Nep 4.10—530 per 100 KX3. Aanv. 9500 K.G. Augurken grof 0.090.10 p. mand. 30 2* 2 16* 70 LOYANG, 14 Aug. (Reuter) Wellington Koo. die Chineesch byzitter was in de com- missie-Lytton, is tot gezant te PaiDs benoemd. 30 2* 2 15 57* Bovengenoemde organisatie heeft een bui. tengewone, algemeene vergadering uitgeschre ven tegen Dinsdag 23 Augustus as. in „*t Gul den Vlies” te Alkmaar Aan de orde komt een bestuursvoorstel om een fonds te vormen, dat moet dienen om daar uit een uitkeering te doen voor aan de veilin gen aangevoerde producten, die den minimum prys niet kunnen opbrengen. Het bestuur stelt voor, dat de veilingen met Ingang van 1 Sept, aa. maandeiyks van het omzetbedrag voor dit fonds zullen afdragen. Het bestuur overweegt in zyn toelichting dat, nu Ged. Staten van plan zyn een in- en ver koopbureau van tuinbouwproducten in het leven te roepen, de veilingen ook iets behooren te doen. Verder zal de heer F. Valstar op deze verga dering spreken. In de slotzitting van het Congres der I. T. F. te Praag werden brallende telegrammen gezon den en ontvangen naar en van socialistische organisaties uit Spanje en Argentinië. In den Oeneralen Raad werd voor Holland en België samen de Belg Mahlman gekozen. V. D. meldt nog uit Praag: De zetel der I. T. F. zal In Amsterdam biyven In het Hollandsch Bureau werden de heeren Brautlgam en Moltmaker herkozen. Onder applaus werden de heeren Flmmen als algemeen secretaris en Nathans als assistent alg^neen secretaris herkozen. Het voorstel om het volgend congres In Spanje te doen plaats hebben, werd met alge meene stemmen aangenomen. Het congres werd gesloten. De aantrekkelijkheid van den kinderzang en prachtig zomerweer, twee factoren, die er wel toe medegewerkt zullen hebben, dat de muziek- tuin gevuld was met een groot aantal muziek liefhebbers. De dirigent is er wederom in ge slaagd den liederen van Diamant, v. Rennes, en H. v. Tussenbroek een voortreffelyke vertol king te geven. Byzonder goed was de voor dracht van de eenstemmige liederen en wel voornameiyk ,JJe trouwe Haan” en .Ken Dansje” van Diamant, vooral laatstgenoemd liedje had ook al om den geestigen tekst een enorm applaus. De meerstemmige liederen, o.a die van C. v. Rennes, zooals ..Ronde dansje”, werden mooi en fyn genuanceerd uitgevoerd. De medewerking van de door de radio zoo be kend geworden zangeres Hélène Cals werd een succes. Deze zangeres heeft een fraai stemge luid en zingt muzikaal en beschaafd. Heel mooi werd gezongen „Canzone” van Handel en .Ave Maria” van P. Kahn. „Zémire et Azor” van Grétry^en de ..Aria de byoux” uit de opera Faust v. Gounod, waren de effect-nummers. waarin intusschen een zeer goed afgewerkte zangtechniek ook op coloratuur-gebied viel te constateeren. Hélène Cals had by het publiek een uitbundig applaus. De heer Kuiper zorgde voor een zeer goede klavier-begeleiding. en werd dan ook door de zangeres in het succes betrok ken. Verder werd door Willi Köhler een drie tal viool-soll gespeeld. In de Romance op. 40 van Beethoven, en een gedeelte uit het Re mlnore-concert van Tartlni viel technisch zeer, veel te waardeeren, de „Ungarlscher Tanz” van Brahms vonden we een minder gelukkige keuze daar dit nummer een wel wat te veel café-haus-reputatle heeft. Zéér goed speelde de violist de begeleiding by enkele soli van Hélène Cals. Tot besluit de .Kloemencantate” van G. v. Vladeracken, een werk, wat wel niet de charme heeft van byv. een Cat. v. Rennes. maar toch zéér melodius is geschreven, en goed uitgevoerd wel het noodige effect maakt. Het kinderkoor, met versterking van een da meskoor, en Hélène Cals als soliste, gaven een zeer te loven uitvoering hiervan. Vermelding verdient voorzeker de goede pianobegeleiding van Dora Hoedjes, by de koorwerken. De vele luisteraars volgden aandachtig het programma en lieten het aan veel en harteiyk applaus niet ontbreken. De dirigent kan dan ook met vol doening op dezen geslaagden avond terugzien, en zal in de toekomst ongetwyfeld meer der- geiyke concerten organiseeren. raadsleden van Haarlem M. L. A. Klein. H. J. L. Klein Schiphorst, P. J. M. van Teterlng (te vens in zyn kwaliteit van voorzitter der R. K Middenstandsvereeniglng te Haarlem) en G. H. Weustink, het katholieke raadslid van Bloe mendaal A. J. Prlnsenberg, pastoor L. M. Per- quln O. P„ voorzitter van den K. R. O.. J. v. d. Weyere, Inspecteur by bet L. O. te Haarlem, de architect Jan Stuyt, verder vertegenwoordi gers van bonden en vereeniglngen, zooals: H. E. Everard, voorzitter van het Comité voor Ka tholieke Actie te Haarlem, de dames Th. Roh- de-Ledel en J. van Liemt, resp. presidente en vice-presidente der St. Elisabeth’s Vereeniglng te Haarlem, P. J. van Kessel, president van den Byzonderen Raad der St. Vlncentius Vereeni glng te Haarlem, de dames M. H. Schous-van Delft en J. Sormanl-De Voogd, namens den R. K. Vrouwenbond te Haarlem, de dames Is. Droog-Deckers en H. Wlegand-v. d. Hart, na mens de St. Martha-Vereenlging te Haarlem, mr. F. Vorstman en mevr. Th. Vorstman-Coe- len, voorzitter en secretaresse van „Geloof en Wetenschap" te Haarlem, P. Dekker en H Leeuw, namens de afd. Haarlem van den R. K. Volksbond, mevr. L. Heerkens Thyssen-Van der Kun, namens de Vereeniglng voor het H. Sa crament te Haarlem, J. F. M. Preyde. secretaris van de Commissie van Beroep te Haarlem, de dames 8. Swarte en M. van Opzeeland. namens het Francises Romans Liefdewerk te Haarlem, F. van Bemmelen, voor het St. Franciscus Lief dewerk te Haarlem, G. Nielen en J. L van Dyk, voor de Rederykerakamer „Alberdingk Thym" te Haarlem. F. Haakman van den Berg, voor de R. K. Vereeniglng voor Blindenzorg, afd. Haarlem en voorts talloos veel particulieren. Namens de Vereeniglng van Hoofden van R. K. Scholen, waarvan de Jubilaris eere-voor- zitter is, kwamen ter receptie de bestuursleden Th. P. Badoux, W. J. M. Bertels, W. Witten berg. F. Paardekooper en H. F. Flultman. De voorzitter, de heer Badoux. bood onder vrien- deiyke woorden een cadeau aan. alsmede een album met de namen der gevers. Ook van vele andere zyde mocht Mgr. Möll mann biyken van belangstelling In allerlei vorm ontvangen. O.m. hadden de Vereeniglng van Hoofden van R. K. Scholen en het te Haarlem gevormde comité van leeken prachtige bloem stukken gezonden. Hedenmorgen werden de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Z.D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann voortgezet. Het hoogtepunt van dezen dag is ongetwyfeld de plechtige H. Mis in de Kathedrale Kerk, of ficieel genaamd „Missa Pontlficalls coram epis- copo panto". De kathedraal was In den toot voor de groote feesten. Het Bisschoppeiyk altaar was smaak, vol, alhoewel sober, met groen en witte bloe men versierd. Van de kathedraaltoren woeien de pauseiyke en vaderlandsche vlaggen. Bulten de kathedraal was de belangstelling zeer groot en werd sells gevent met cocardes in de pauseiyke kleuren! Toen klokgebeier het begin van de plechtigheden aankondlgde, was de kerk geheel met geloovlgen, niet alleen uit Haarlem, gevuld. De jubilaris werd met den bissebop door het geheele kapittel ingehaajd. Het mannen- en jongenskoor van de St. Joseph-kerk in de Jans- straat song onder leiding van Jos. de Klerk, de .Missa Secunda Pontlficalls” van L. Perosl het proprium der H. Mis uit „Missa in festo Assumptlonis Maria» Virginis" van Hendrik Andriessen. Nadat de familie en genoodlgden plaats ge nomen hadden by de Sacramentskapel, zong het zangkoor bet Te Deum van PerosL Het orgel werd bespeeld door een neef van den jubilaris, de heer J. J. F. Möllmann. De Jubilaris droeg de H MIs op, met ponti ficale assistentie van Z. H. Exc. Mgr. 3. D. 3. Aengenent. U mijn Kroot» waardeertng en volle tevredenheid omtrent .Cblorodont-tandpasta*' te betuigen. Ik gebruik .Chlorodont" al Jaren lang en word om mijn iioole witte tenden, die Ik ten «lotto uitsluitond loor dagelljkrcb gebruik van Uw „Chlorodont- tandpaata" heb verkregen, vaak benijd." CL Reicbelt, Sch. Verlangt alleen de echte Chloro- dont-tandpasta. tube 34 cent en 60 cent! den. bewyst reeds, dat het comité samengesteld Is uit goede bekenden. Zelf zult gy er een anderen naam aan willen geven: dien van vrienden-comité. Het is niet aan ons. de verdiensten van uwen arbeid te schetsen, wy kunnen dien niet naar waarde beoordeelen. Een duldeiyk beeld daar van zullen anderen geven: daarvoor Is de dag van morgen. Wanneer wy niettemin tot u zyn gekomen om u te huldigen oy uw geesteiyk feest, dan is dit, omdat wy in u erkennen en waardeeren de katholieke autoriteit van hoogen rang en aanzien, niet alleen, omdat u met hooge ker- keiyke waardigheid zyt toebedeeld, maar ook om de wyze waarop u die waardigheden uit oefent. Vol Ijver en plichtsbetrachting hebt gy van uw taak het grootsche en goede gemaakt, dat er van te maken was. Spr. wees er dan op, dat ook Mgr. niet al- tyd dankbaarheid voor zyn werk heeft mogen oogsten. In zekeren zin wilde hy dienaan- Was er vreugde in bet dorp, toen een half Jaar geleden de nieuwe pastoor, die den Zeer- Eerw. heer J. M. Eg moest opvolgen, zyn in trede deed, zoodat toen met recht mocht wor den gesproken van een „Joyeuse entrée", de manier waarop Pastoor Wanna Zondagavond door zyn parochianen werd ontvangen, deed duideiyk zien, hoe Obdam zyn nieuwen herder nog meer is gaan waardeeren en liefhebben. In een kleurlgen optocht is ZynEerw. dien avond het drukbevlagde dorp doorgereden, voorafgegaan door een 40-tal ruiters, verder de manneiyke en vrouwelyke Jeugdvereenigingen der parochie en de vooraanstaande parochia nen, die zich tot een huldlglngscomlté hadden gevormd De leden der meisjescongregatie zorgden met hun bloemtakken voor de noodige kleur. By den ingang der kerk werd de zilveren Ju bilaris verwelkomd door jonge bruidjes, die aan weerszijden van het kerkpad. dat feestelyk ver sierd was. onder leiding der Eerw. Zusters wa ren opgesteld. Tevens was een kleurige ©erepoort voor de kerk aanwezig, terwyi ook een gazonversiering den Jubileerenden herder het welkom toeriep. Het fanfarecorps verleende tydens den op tocht en by de intrede zyn muzikale mede werking. Na den feesteiyken intocht celebreerde Pas toor Wanna in de zeer smaakvol versierde kerk het Lof. nadat de kapelaan der parochie, de Weleerw. Heer H. Jansen den jubilaris namens geheel de parochie het welkom had toegeroe pen, hem tevens huldigend in de waardigheid vah het priesterschap. Hadden voor het Lof alle geloovlgen hun pas toor het welkom toegezongen na het lof zong het zangkoor oj.v. den directeur notaris J. Hll- brand. een priestercantate. Kuiper Rootring Keppel Watertor Een vry talrijk publiek woonde deze zomer- Geboren: Simon, z. van Jacob Kopjes en Ju- doca Anna Rosalia van Dosselaar Johan Bernard, z. van Heinrich August Sünder en Dorothea Catharina Westerhof Jacobus Mar- tinus Franciscus. z. van Willem Jan Karsten en Geertruida Maria Groot Wilhelmina Johan na, d. van Bernardus Dekker en Maria Schoort Elisabeth Wilhelmina, d. van Johannes Pe trus Gerardus Maria van Boesschoten en Wil helmina Vasbinder Cornells Anthonie Maria, z. van Antjionie Gerardus Bernardus Beemster- boer en Catharina Dekker. Overleden: Catharina Vredevoort, 83 jaar gaande een vergeiyking maken tusschen Mgr. en hemzelf, al is er veel variëteit in beider werkkring. Spr. heeft zichzelf sel eens vul gair de voetveeg van het Haarlemsche volk ge noemd en al wil hy deze uitdrukking niet ge bruiken ten aanzien van Mgr.. deze wordt toch meermalen aangezocht, om minder aan gename boodschappen over te brengen. Intusschen, dat komt men te boven, aldus spr. en dat er ook nog wel andere overeen komst is, vindt spr. in het feit, dat knoopsgat gesierd wordt met den Ned. Leeuw. Door de wyze, waarop gy uw zeer gewichti ge taak vervult, ging spr. voort, zyn groot respect en achting uw deel geworden in de prlesteriyke jaren, welke gy byna geheel in Haarlem hebt doorgebracht. In dit verband wees spr. er op, dat hy meermalen by Mgr. om advies is gaan vragen in moeiiyke omstan digheden. Doch niet alleen hij. talloos velen zyn in den loop der jaren komen aankloppen en hebben baat gevonden by den by Mgr. in gewonnen raad. Dan ging spr. na, hoe Mgr. medegewerkt heeft aan den opbouw van de Marlastichtlng, die mede door zyn toedoen geworden is tot een inrichting, welke de trots van Haarlem ge worden is. Spr. wilde, om niet te uitvoerig te worden, slechts by deze voorbeelden van Mgr’s activi teit en diens liefde voor Haarlem blyven en merkte op. dat het dan ook niet behoeft te verwonderen, dat zich een comité van vrienden gevormd heeft, om Mgr. op dit feest te huldi gen. Van alle kanten zyn giften en gaven bin nengekomen en daardoor is het comité staat gesteld, Mgr. een ameublement -aan bieden, waarby het hoopt, dat hiermede een van Mgr’s wenschen vervuld is. Ook bood spr. Mgr. een prachtig, door de Eerw. Zusters van Bennebroek vervaardigd album aan. bevattende de namen der schen kers en eindigde zyn rede met den wensch, dat Mgr. nog lange jaren in gezondheid en vol opgewektheid zyn prachtig leven zou kunnen voortzetten en nog lang tot Haarlems ver dienstelyke burgers zou blyven behooren. Hierna ving de receptie voor leeken aan, ge durende welker uren een stroom van menschen door zyn bezoek getuigde, dat de Vicaris-Gene- raal, al staat deze dan niet in parochieel con tact met de geloovlgen, alom geacht en ge waardeerd wordt. Onder de velen, die hun gelukwenschen kwa men aanbieden, waren het Tweede Kamerlid Ch. v. d. Bilt, de katholieke wethouder van Haarlem W. J. B. van Liemt, de katholieke kort dankwoord spreken. Hy dankte voor de mooie woorden, gaven en wenschen. Mgr. bracht ook harteiyk dank aan de leden van het comité. Inzonderheid aan het dageiyksch bestuur. In de huldiging van hem heeft Mgr. gezien niet alleen vriendschap en hoogachting, maar bovenal den eerbied tot den priester. Ten slotte dankte Mgr. voor de aanbieding van het schoone cadeau. Men schrijft ons: J» zoo mag het genoemd worden want als D.E.S. iets doet, doet ze dat goed. Op 6 Aug. zün de, groote kinderen prettig uitgeweest. In optocht ging het 's middags van de tuinen in de Boomkampstraat en Landstraat naar het station en verder per tram naar Egmond aan Zee. Wat hebben ze genoten al die kinderen en onder het spelen door werden ze geregeld getracteerd. In Alkmaar wachtte ons de mu- ziekvereeniging St. Caecilia en in optocht ging het door de stad naar de Landstraat, waar de voorzitter, de heer Th. Schouten, constateerde dat we weder met vreugde op dezen dag terug konden zien; hy bedankte de ouders der kinde ren. oude vrienden van D.E.S. die het bestuur in staat hadden gesteld dien middag de kinderen te doen genieten, tevens werd dank gebracht aan de jnuziekvereeniging, de trommelslagers van. Turnlust en de Halter die ook telkens be langeloos medegaan. Op Zaterdag 13 Aug. zyn de kleuters en de kinderen die niet mede ge weest zyn op den tuin in de Boomkampstraat ruimschoots onthaald. Hier werd met de kin deren gespeeld in den tuin en aan versnape ringen ontbrak het ock niet, en nu Woensdag middag wordt den kleuters in de Landstraat een prettlgen middag bereid en als dit alles is geschied kunnen bestuur en de commissie zeggen: we hebben aan ruim 800 kinderen een prettlgen middag bezorgd. Nadat vooraf de veteranen-elftallen van bovengenoemde clubs een wedstryd gespeeld hadden, waarby meerdere actieve spelers van vroeger weer eens binnen de krytlijnen kwa men, uitslag 32 voor de Alcmaria-veteranen had de ontmoeting AlcmariaBloemendaal plaats. De leiding was by scheidsrechter Hans Boekman In uitstekende handen. Trouwens de heer Boekman was voor Alkmaar geen onbe kende. De stryd was spannend van het begin tot het einde en ondanks het zomersche weer werd er met veel elan gespeeld. Alcmaria was over het algemeen genomen Iets sterker en daardoor de 10 overwinning komt haar wel toe. De Alcmaria-voorhoede was, vooral na de ruit, In de gelegenheid meerdere aanvallen op te zetten, maar de Bloemendaal-verdediging in het byzonder de doelman, maakten 1 uiterst moeiiyk een doelpunt te maken. Na de rust gelukte het tenslotte den Bloe- mendaal-doelman te passeeren, toen Bos zulk een mooie kans bood aan De Jong, dat deze niet te misten was. Bij Alcmaria was de doelman uitstekend en Op ondubbelzinnige wijze hebben de katholie ken van het Haarlemsche diocees hun belang stelling getoond in het 40-Jarig priesterjubileum van Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann, Vicaris- tJeneraal van Z. H. Exc. den Blsschop van Haarlem. Met het oog op de terecht te verwachten drukte by het feest van deze hooggeplaatste en hoogstaande, alomgewaardeerde en ge- zienen kerkelyke autoriteit, was de receptie in tweeën gesplitst: Zondag voor de leeken en heden, Maandag, voor priesters en religieusen. De fa. Van Emmerik, te Overveen, had voor een passende, fraaie versiering van de zoo mooi gelegen woning van Mgr. gezorgd. 0.220J4 per mand. Stek per mand. Moomen 0.06 per mand. Aan voer 8500 mnd k 6 K.G. Slaboonen: Dub bele z. <Jr. 0.35—0.7$ per zak, aanvoer 975 zak k 15 K.O. BEEMSTER, PUMEREND en Omstreken, 13 Aug. Augurken, basterd 813 ct.; grof fyn 23 29 ct.; fyn fyn 5085 ct.; bommen 1314 ct. per mand van 6 K.G. BOVENKARSPEL, 13 Aug. J3e Tuinbouw." Aangevoerd werden 56 schuiten aardappelen. De prijzen waren als volgt: Groote muizen f0 56 0.75; idem kleine t OJO—1; Due f 0.50—0.55; Blauwe f 0.75; Eigenheimers f 0.7Ó—O.iof^Jroo- te gele uien f 1.101.35; drielingen f0.96; nep f 2.20—2J0; bloemkool 1ste soort f 3.80—7.10; idem 3e soort f 0.90; roode kool f 0.60; gele kool f 0.60; witte kool f 0.60; slaboonen f 0.40 tot 0.65; augurken fyn f 0.140.20; idem grof f 0.04—0.13. BLOKKER, 11 Aug. Bchotsche Muizen 1— 1.10; komkommers 1.203.50; auguarken 9.10—: 30; meloenen 1925; slaboonen 25.50; snQ- boonen 6.608; kruisbessen 6.9011; roode bessen 9.1033; zwarte bessen 40—41; perziken 38; druiven 5765; pruimen 3436; idem Victoria 51; kruidenier 724; Yellow 1134; Suikerpeer 4.709.10; Gladstone 4.6017. Mlddagveiling 12 Aug. Tomaten A 8.50; idem B 8.10; idem C 7.30; idem CC 3.40. HONSELERSDIJK 13 Aug. Black Alicante 27—39 per pond. Druiven Maroc 40. Emile Royal 30, Meloenen le soort '25—31, idem 2e soort 1937, Komkommers gr. le soort 5.60 7.60, idem gr. 2e soort 2.704.10 Tomaten A 801.10 per 25 pond, idem B 6575, idem C 50—1.10, idem CC 25—50. LEIDEN. 13 Aug. Botermarkt. Aangevoerd werd: 2350 Kg. Prima fabrieksboter (contr.) f 1.40; prima boerenboter f 130135; goede boerenboter f 1.101.15. LEIDEN, turfmarkt van 813 Aug. Aange voerd werden 125000 stuks. Lange f 78. POELDIJK, 13 Aug. Exportveiling. Black Alicante 3531; Gros Colman 3239; Druiven witte 3941; Gros Maroc 32 ct. per pond. Aan gevoerd 11336 pond druiven. Tomaten A f 0.65 1.10; idem B 55—75 ct.; idem C f 0.60—1.10; idem CC 2555 ct Aanvoer 10445 bakken to maten. Coöp. Centrale Westlandsche Snybloemen- veillng, 13 Aug. Rozen 312 ct; Plumosa 2 —6 ct; Zinnia 5 ct; Tros Chrysanten 46 ct; Chab. Anjers 69 ct.; Dahlia 25 ct. per bos. WARMENHUIZEN. 13 Aug. Heden be steedde men voor: Zllvemep f 8.408.60; zil- verdriellngen f 2.40—2.80; zllverulen f 0.70— OM; gele nep f 5.40—6.10: gele drielingen f3— 3.40; gele uien f 3.304; slaboonen f 330 430; slaboonen zonder draad f 130; bleten f 030; witte kool f 0.60; blauwe aardappelen f 1.80—3.40; Eigenheimers f 130—130 per 100 Bovengenoemde vereeniglng hield op Zondag 14 Augustus een wedvlucht met Jonge Duiven van uit Mons (België), gelost om 8 uur, aan komst als volgt: J. J. Veel, 11, 45, 57; G. Hymans 11. 47, 11; id. 11, 49, 28; ld. 11. 49, 58; H. Mooy 11, 50, 49. Als diaken fungeerde de zeereerw. heer J. v. d. Tuyn, pastoor te Heemstede, als subdiaken de weleerw. heer Willem Grossouw, priester student aan het Ned. Priestercollege te Rome, achterneef van den jubilaris. Troondiakens: de Kanunniken, de hoogeerw. heeren M. W. A. Wytenburg, regent van het Seminarie Hageveld te Heemstede en J. W. v. Heeswyk, deken van Rotterdam De kleinere functies werden waargenomen door studenten van het Seminarie 6e War mond. r In de Kanunnikenbanken hadden plaats ge nomen; Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx, bis- schop van Helsingfors; Z. D. H. Mgr. H. J. M. Taskin, proost van het kathedraal kapittel en praeses van het seminarie Warmond; Z. D. H. Mgr. dr. A. Hensen; de Hoogeerw. heer Mgr. prof. dr. J. Th. Beysens; de Hoogeerw. heer Mgr. H. I. Hoüerboek; de hoogeerw. heer Mgr. C. Gruyter; de Hoogeerw. heer Mgr. Th. M P. Bekkers; de Hoogeerw. heer kanunnik dr. Th. M. Vlaming, officiaal van het bisdom; de Hoog eerw. heer kanunnik dr. G. van Noort, poeni- tencier van het bisdom, deken van Amsterdam; de Hoogeerw. heer kanunnik L. A. A. M. Wes- terwoudt. plebaan der kathedrale kerk; de Hoog eerw. heer kanunnik H. A. Th. van Dam. deken van Den Haag: de Hoogeerw. heer H. J. v. d. Ven. eere-kanunnik te Schevenlngen. Verder waren aanwezig: de zeereerw. heer L. J. Boogmans, archivaris van het bisdom; de zeereerw. heer H. A. V. IJzermans. em. pastoor van Heemstede; de Hoogeerw. heeren j. P. Hyj- bers, deken van Hoorn; A. Hollenberg, deken van Purmerend; de zeereerw. zeergel. heer drs. Th. Vlaar. rector van het R.K. Lyceum te Haar lem; de zeereerw. heeren J. C. Aalberse, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem; P. H. Wytenburg te Der. Haag; J. F. v. d. Meer, pu toor te Velsen-Driehuis en tal van andere eer waarde heeren geestelyken. Verder merkten wy op den Algetneenen Overste der E.E. Broeders van O. L. Vr. v. Ze ven Smarten te Voorhout, den Alg. Overste der Kruisvaarders van Sint Jan te Ryswyk; den Eerw. Overste van St. Johannes de Deo te Haarlem; de Alg. overste der E.E. Z.Z. van den Goeden Herder te Leiderdorp; Eerw. Alg. Over ste E. Z. Ursulinen te Bergen; Eerw. Overste van Huize By dorp te Voorschoten; Eerw. Over ste der Zusters Franciscanessen te Bennebroek; Alg. Overste der Eerw. Zusters van Bethanlë te Bloemendaal; Eerw. Overste der „Jullaan- tjes” te Den Haag; Alg. Overste Eerw. Zusters der Eeuwigdurende Aanbidding, Eendracht- straat, Rotterdam; Eerw. Provinciale Overste der Zusters Franciscanessen te Aerdenhout; Eerw. Overste der E.E Z.Z. Augustlnessen te Delft; Eerw. Oversten der verschillende Paro chiale meisjesscholen en broederscholen uit Haarlem en omgeving, Eerw. Overste der Ma- riastlchtlng te Haarlem, de Eerw. Zusters Fran ciscanessen aan de Koningstraat, van het 8t. Luclagesticht van het St. Veronlcage) Eerw. Zusters Carmelitessen aan den van 8t. Jacobs Godshuis, van Huize Duinrust te Overveen, het 8t. Jacobs-godshuls ..Dennen heuvel’ te Bloemendaal, Eerw. Zusters van de Voorzienigheid in Amsterdam enz. Verder de familieleden van den jubilaris en oud-misdlenaars van Z. D. H. Van de vele leeken die de H. Mis bywoonden noemen wy. de leden van het Comité uit de Katholieken van Haarlem: Na de H. Mis vereenigden jubilaris blsschop assistenten, familie en vele genoodlgden zich aan een ontbyt in de plebanle. Hedenmiddag te twee uur vond de receptie plaat» voor de geestelykheld, waaraan vooraf ging de officieele huldiging door de clerus, waarby het woord gevoerd werd door Z. H. Exc. Mgr. 3. D. 3. Aengenent SH»t»lnenh<wi iU Nederland 1919 I k Nederland 1916 Nederland 1931 5 NMert 1332 IK M. Ind 1936 AB Zondag 14 Augustus hield de P.V. ,X>e Post duif” eeh wedstryd vanaf Mons (België), af- stanid 250 K.M., los 8 uur met Noordenwind en heldere lucht- Aankomst als volgt: le P. Bakker om 11.36.9; 2e A. J. de Wit om 11.376: 3e N. IJpma <jm 1139; 4e S. Hoog- akker om 11.38.49; 5e N. IJpma bm 11.40.48: 6e idem om 11.4148; 7e P. Bakker om 11.41.47; 8e idem om 11 44.30 9e A. J. de Wit om 11 4430; 10e Jos. y. Seggelen om 11.453. P. J. 8., te Bergen aan Zee, overtreding Tramwegreglement, 15 boete of 15 dagen hechtenis. C. B., te Amsterdam, overtreding Kanaal- reglement, 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. W., te Grootschermer, overtreding Wo ningwet, /7 boete of 7 dagen hechtenis. K. K., te Alkmaar, J. W. van A., te Rotter dam, dronkenschap, de le 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis. W. Z„ te Egmond aan Zee. D. V., te Bergen, loopen verboden grond, de le ƒ8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. P. Jz„ te Egmond aan Zee. P. H., T. T. de B„ C. F. H„ te Amsterdam, overtreding Jacht en Visscherywet, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e ƒ1 en ƒ4 boeten of 1 en 4 dagen hechtenis, de 3e 2 x 4 boeten of 3 x e dagen hechtenis, de 4e vryspraak. W. de W., te Bergen. G. 8. te Schoort, N. N„ te Limmen, E. W. P„ te den Helder, A. C. B„ te Zaandam, E. B te Amsterdam; K. v. L., te Soestdyk, H. J., T. B.. W. A. K., te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 7e en 9e ieder ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e. 8e jen 10e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e terug gave ouders, de 5e en 6e leder 3 boete of 3 dagen hechtenis. N. Z. Pz., te Egmond aan Zee, A. M. Z., J. F., P. L„ te Egmond-binnen. K. B„ te Heiloo, M. K., H. O., te Bergen, C. B.. te Nieuwe Nledorp, T. 8., te Midden-Beemster, J. v. G., te Schagen. J. O., te Heerhugowaard, M. V„ te Krommenie. K. v. H„ te Oterleek, M L.. te Amsterdam, O. T„ te Harlingen, J. G. v. L., te Groningen, J. V„ E. O., te Hoogezand, J. B„ te Sappemeer, C. J. v. S„ te Rotterdam, J. W. T„ te den Helder, C. v. d. 8.. te BUt, T. B.. te Wleringen, P. B.. te Andyk, J. J. R.. H. T„ M. R„ K B te Alkmaar, overtreding Motor- en Rywlelwet, de le, 17e, 18e, 19e, 22e ieder 8 boete of 8 dagen hech tenis. de 2e. 3e. 4e. 12e. 23e. 24e. 26e ieder ƒ5 boete of 5 dagen hechtenis, de 5e ƒ7 boete of 7 dagen hechtenis, de 6e, 13e, 21e. 27e. 28e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e 8 en 3 boete of 8 en 3 dagen hchtenis, de Bef 15 en 12 boete of 15 en 12 dagen hechtenis, de 9e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 10e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 11e 4 en 12 boeten of 4 en 12 dagen hechtenis, de 14e, 15e. 16e en 20e leder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2öe ƒ1.50 boete of 1 dag hechtenis.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 10