de spelen ten einde PAHUD DE MORTANGES OLYMPISCH KAMPIOEN Atletiekwedstrijden D. H. L. Delft MAANDAG 15 AUGUSTUS Amerika dankt DE ZEILWEDSTRIJDEN WIELRENNEN Geen onafhankelijker! op de baan VSVHilversum 21 Bob Maas tweede! ZWEMMEN UIT DEN OMTREK sec. ANDIJK VOETBAL BEEMSTER KON. NED. VOETBALBOND Vergadering afdeeling II DE ROEIWEDSTRIJDEN DE RUP PAARDENSPORT Courses op Duindigt HET WESTERKERK TOURNOOI HilversumEDO 15 HOOGKARSPEL 1LPENDAM ST. MAARTENSBRUG iwe Ned. records MEDEMBLIK SCHAGERBRUG TEXEL DE ZWEMWEDSTRIJDEN ‘Ij HAARLEM—REST VAN NEDERLAND NOORD-OOSTNEDERLAND— NOORD-WESTDUITSCHL AND WATERPOLO HOLLAND-BELGIË Pnt s 4 2 0 De landen gingen huil toe met een „tot weerziens in Berlyn” Ook de achtriemsgieken voor Amerika Engeland wint de vier zonder stuurman Bob Maas blijft tweede j 259 deelnemer* Tok Al semgeest springt 1.656 M. Meer wedstrydroutine ge vraagd Mokveld en Gebr. De Zwager op hun best Het landenklassement De double-scull voor de Vereenigde Staten OUDESLUIS 5. Nederland (Maas) 14 punten. 6. Zuld-Afrika 7 punten. DE SLOTPLECHTIGHEID VSVDe Spartaan 20 der halve competitie is ab <3 Se ii Twee ni' 1. J. WUlemse, w< 11.4 sec; X Kry gaman (R.vH.) Niekerk, X 1 niprt uit !elfjk op pre side de gouden medaille met punten. Door rijn schitterend 3 3 3 3 0 0 o o Op het gunstlgd goede be plaats tij winnaar Hem Ned< voor aan de Vereer r. Paassen. (na loting^LM M. t»p: 1. 8t Lodewyk II D.HA.K. leden Ben. verl. 0 1 3 3 VSV. E. D. O. Hilversum Spartaan Jacob, Rienmeijer; Roelof, ria Snltjer. Benoeming Comité ju». lew A.CX 38.46 Meter; burg 36.03 Meter. nloop: 1. W. F. Slee. N(j- J. Mathot ACE. 6.06 M. Chr. Duin. DEM. 30.13 M_; 2838 Meter. O. Westgeect, Wassenaar gesp. gew. gel. 3 3 1 0 een hjfr niet van den [flmiil zorgde O verrassing door met 1190 Het slot van het Olympisch roeitoumool werd gevormd door de finale achtriemsgieken, waar- Hellas. Spoedig wapperden daarnaast de stars De verantwoordelijke leider van de Tiende Olympische Spelen In Los Angeles, Oarland, heeft In de dagbladen hartelijke woorden van dank gepubliceerd aan alle deelnemers aan de spelen voor den door hen bewezen Olymplschen geest, waarbij hij tevens den hoop uitspreekt dat Los Angeles altijd een uitstekende herinne ring moge nalaten bij alle Olympische deel nemers. Onder begunstiging van Ideaal roeiweer von den op de roelbaan te Long Beach de laatste eind wedstry den plaats. Aangevangen werd met de finale vier zonder stuurman. De uitslag was: 1. en Olympisch kampioen Engeland 6 mln. M il sec.. X Dultschland tijd 7 mln. 3 sec. 3. Italië tijd 7 mln. 4 sec. 4. De Vereenlgde Staten tijd 7 mln. 14.1 see. Het volgende nummer was de finale double- scull. waarvoor aan den start verschenen Italië, Canada, Vereenlgde Staten en Dultschland. Kermis. Naar wij vernemen zal ter gele genheid van de kermis alhier op Maandag 13 September a.s. optreden In het café ..Het Wapen van de Ztype,” de door de radio zoo bekende humorist Louis Noiret met zijn ga ze Ischap. start verschenen Italië, Canada, -Staten en Engeland. Het werd een prachtig slot te Long TWh De uitslag van de finale achten luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenlgde Staten tijd 6 min. 37 6 sec. 3. Itallè. tijd 6 mln. 37.8 sec. 3. Canada, tijd 6 mln. 40.4 see. 4. Engeland, tijd 6 mln. 40.8 sec. Burgerlijke Stand 411 Aag. Geboren: z. yan Elzienus Hllverts en Trijntje van Derk Jonker en Ma- De herbouw van de onlangs door hooibroei afgebrande boerderij, bewoond door den heer J. Brak, en eigendom van de fam. Brommer alhier, Is opgedragen aan den heer C. de Leeuw, aannemer alhier. De jaariyksche algemeene vergadering van de afdeeling n van den K N VB, werd In gebouw .Excelsior" te Den Haag gehouden. Alleen punt 9 van de agenda van de Bonds vergadering vergoeding aan gediplomeerde spelleiders gaf eenlge discussie. De heeren Leurs (A.D.O.) en Dorenbos (Blauw Wit) be streden. mede namens eenlge andere, eerste klassers. het voorstel, dat door den heer Van der Windt (VJ.C.) evenwel warm werd verde digd. Nadat ook de voorzitter zijn stem vóór het voorstel had doen hooren. werd het in stemming gebracht. Met 300 vóór, 186 tegen en 4 blanco werd het voorstel aangenomen. De heer Dubbelman (Vriendenschaar) Inter pelleerde over het behandelen van een protest VriendenschaarB.M.T. Op voorstel van het Bestuur werd besloten, de protestcommissie uit te noodlgen dit protest opnieuw in behandeling te nemen Het voorstel Burgwal c.s. uitbrei ding der Westel. eerste klasse tot 13 clubs werd met 338 tegen 130 en 13 blanco verworpen. Al leen de le klassers stemden vóór. Het voorstel DC.L„ om wijziging te brengen in het systeem van samenstelling van het K.N.V.B.-bekerprogramma, vond algemeene in stemming en werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Burgerlijke stand van 6 4/m 13 Aagwrtm Geboren: Inse, van Pieter Bonne en Antje Adriana Koopman. Getrouwd: Jacobus van der Vliet en Jacoba Mina de Bloois. Overleden; Arién Dalmejjer, 86 j., weduwnaar van Baafje Kikkert. Politie gevonden: 1 rjjwielplaatje, 1 arm bandhorloge en portemonnaies Bob Maas heeft protest aangeteekend tegen de beslissing der jury in de Monotypezlasse waardoor in verband met het toewijzen van een protest van den Franschen seller Lebrun, deze laatste het Olympisch kampioenschap won en Bob Maas In plaats van den eersten, den twee den prijs verkreeg. Het protest van onzen landgenoot is behan deld en afgewezen, waardoor hij de tweede plaats behield. De uitslag in de Btarklasse werd even eens gewijzigd en deze luidt thans definitief als volgt: 1. en Olympisch kampioen: Vereenlgde Sta ten, 38 punten. X Engeland en Frankrijk 38 punten. 3. Canada 33 punten. 4. Zweden 30 punten. and stripes ter eere van de Vereenlgde Staten, die dit jaar de Olympische Spelen verzorgd hadden, terwijl de Dultsche vlag al spoedig eveneens de lucht Inging, ten teeken, dat In 1936 de Olympische Spelen In Berlijn zullen worden gehouden. Hiermede waren de Olympische Spelen van 1933 geëindigd. Hilversum liep hard van stapel en had reeds binnen enkele minuten de leiding door v. d. Veld. E.D.O. liet het er niet bij zitten en met fraaie aanvallen werd de Hilversum-veste be stookt. Na eenlge vergeefsche pogingen maakte Perukél Jr. met een schitterend schot gelijk. Na eenlge gevaarlijke momenten voor beider doelen brak de rust aan. In de tweede helft be gint Hilversum weer met een aanvankelijk ster ker zijn, doch het betere spel van E.DO gaf hen tenslotte den doorslag. Nadat Perukel Sr. uit een voorzet van Koene E.D.O de leiding had gegeven, benutte zijn broer een voorset eveneens van Koene 31. Met succes weet Hll- Rekenlng. B. en W. dezer gemeente maken bekend, dat de rekening van Inkomsten en uit gaven der gemeente, alsmede die van het grond bedrijf en het electriciteltsbedrljf over het dienstjaar 1931 aan den Raad is aangeboden en van 5 Aug. af tot en met 30 Aug. 1933. van 9 uur voorm. tot 3 uur namiddags te secretarie der gemeente voor een leder ter lezing zijn nedergelegd, wair ze In afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrjjkbaar zijn gesteld. Wolf, Spar- id. Meerburg ^ÖBS^hajTMeter. D.HA.K. leden Seniores. ItMeT'hardloopen: 1. J. WUlemse, 8SB. X A. Vijverberg, Vlos. Verspringen met aanloop: 8.8.8. 5.44 Meter; X A. Vijverberg, Vlos 5.41 Meter; 3. H. Kamphuys, HA..C. 5.40 Meter. Kogelstooten: 1. A. Blluska BI. Zwart 10 M.; X O. WUlemse, 8.8.8. 9.40 Meter; t. B. Corel, Wassenaar 8.75 Meter. 300 Meter hardloopen: 1. A. Vijverberg, Vlos 2 A LOdSWjjk I» Franken, Vlos 'los 439 3/5 sec.; 3. 1. H. Zondag werden op Duindigt rennen en dra verijen gehouden. De uitslagen lulden als volgt: Eerste Aanmoedigingsprijs. pri.izendraverU 4e klasse over 1740 Meter: 1. Voorlooper (eig. C. P. v. d. Kroft), 3. Up to Date (eig- J- In 1 Veld). Islsprjjs. ren op de vlakke baan voor paar den van 3 jaar en ouder; 1300 M. 1. Pommard. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. van Gerrit Nljdam en Antje HUverda; Johannes, 8. van Anthonie Klstemaker en Antje Douma; Bracht je, d. van Pieter Schenk en Geertje Vriens. Gehuwd: Lambert Boemlng en Geertje Bak ker; Jacob Mazeraam en Betje DoL In bet Zwemstadlon werden Zaterdagmorgen fc Olympische zwemwedstrijden voortgeset met net torenspringen voor heeren. Bet resultaat luidde: 1. en Olympisch kampioen Smith (Vereenlgde Blaten) 124 80 punten. De Hollandsche equipe had door het uitste kend springen van Luitenant Pahud de Mor tgages en Luitenant Schummelketel de kans gehad om op de eerste plaats in bet landen- klassement te eindigen. Daar Jhr. van Lennep. die in totaal slechts 124130 punten verkreeg. In den springwedstrijd te veel fouten had ge maakt, bleef Amerika gemakkelijk eerste. De uitslag van het landenklassement luidde 1 en Olympisch kampioen Vereenlgde Staten. *038.083 punten; X Nederland (zilveren medaU- Je), 4680,03 punten. Voor de double-scull verschenen de Vereenlg de Staten. Canada, Dultschland en Italië aan den start. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenlgde Staten (Myers en Gillmore), tijd 7 min 1?J sec. X Dultschland (Buhts en Boetzelen)tijd. 7 min_ 22.4 sec. 3. Canada, tijd 7 min. 17X sec. 4. Italië, tijd 7 mln. 40.1 sec. 800Meter hardloopen1. A. Slingerland, Meerburg 3.18 sec.; 3. Th. Lexmohd, Zegwaard: 3. J. Mathot. A.C.E. Verspringen met aanloop: 1. G. Sekhuys, D.H1. 5.81 Meter; 3. C. Alsemgeest, DH1. 5 73 Meter; 3. A. Scheffers. Excelsior 4.97 Meter. 200 Meter hardloopen: j. A. Lieshout, AX..O. 35 1/5 sec.; 3. W. F. Slee, Nijmegen 25 2/5 sec.; 3. G. Sekhuys, D.H.L. Discuswerpen: 1. J. Flipsen, A.CE. 28.56 M. X W. Schram, D M. 2581 Meter 1500 Meter hardloopen: 1. A. Visser, Meer burg 4.45 1/5 sec.; X N. v. Bakelen, Amsterdam 4.48 3/5 sec.; 3. H. Snijders, AX.O. Kogelstooten: 1. W. Alsemgeest, DHL. 8.80 Meter; 2. J. Mathot. A.CK. 8.43 Meter. Hoogspringen met aanloop: 1. C. Alsemgeest, DHL. 1.65.6 Meter; A. Pypers, ALO. 1.44 M.; G. Janssens, ALO. (nJ.) 1.39 Meter. 4x 100 Meter estafetteloop: 1. DHL 49 3/5 sec.; X AL.Ol. 50 1/5 sec. ter- Dead heat: Tulliscumoy (eig. W. Jochems) en Milo (eig. mej. J. Schuurman). Achtste heerrijdersprijs. handicap le Ma»* over 2000 Meter: 1. Begonia (eig. L. J. Elkhul- zen); 2. Quick G (eig. M. Brunt). Irisprijs, draverij 3e en vierde klasse, 2040 Meter: 1. Victoria (eig. G. Wleker); X Vitesse 8. W. (eig. C/F. Ockhorst). Geeiaawd Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. KreUger Jz. is als no. 1 geslaagd voor het examen sergeant radlo-telegraflst te Tjlmahl (Ned. Oost-Indië). Na 10 minuten spelen zet de Hilversum- voorhoede weer een van haar gevaarlijke aan vallen op. De beide VB.V.-backs staan niet juist opgesteld. Handig worden deze gepasseerd en met een keurig gericht schot krijgt v. d. Wint geen kans 6—1. De VjB.V.-spelers zijn geenszins ont moedigd en goed gesteund door hare mldden- llnie zetten de VB.V.-voorwaatsen weer eenlge mooie aanvallen op. Bü een dezer aanvallen veroorzaakt een der Hilversum-backs een straf schop hetgeen den scheidsrechter niet ontging en De Wolf voltrekt het vonnis 11. Na een korte rust verschijnen de spelers weer In het veld. Met hetzelfde elan gooien de spe lers zich weer in den strijd- Als Jac. Weij een lange center naar Wolf Jr. geeft neemt deze den bal even langs de lijn mee zet dezen keurig voor waar Michel die onhoudbaar inschiet, 31. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Arts de Boer en Trijntje Liefje Pronk; Jan Wlnkelaar en Em ma Ida Bartstra. Overleden: Trijntje Plas, 78 Jaar, wed. van Pieter Worp. Gevonden en verloren. Als gevonden werd aangegeven: een armbandhorloge, hetwelk terug is te bekomen bij J.Blom te Middenbeemster 108, en een portemonnale met inhoud, welke terug is te bevragen bij J. Ton te Middenbeemster 7. Een jongedame gaf tijdens de kermis In een café alhier, Iq, de garderobe, os. een sjaal af. Toen zjj na afloop van het dansen haar eigendommen opvroeg, ontbrak de sjaal. Vermoedëfijk Is dit voorwerp bij vergissing door een ander meege nomen. Speerwerpen: 1. O. Weatgeezt, Wassenaar 373» Meter, 2. C. Alsemgeest, DHL. 34.57 Meter. 100 Meter hardloopen: 1. A. Lieshout, AL.O. 114/6 sec.; X A. v. d. Bergh, DHL. 13 sec.; 3. G. Sekhuys. DHL. (eig. A. G. van Tol); 3. PaCkeltrtSfcer (eig. R. J. J. Hlemstra). Isabellaprijs. prijzendraverij, le klasse over 3040 Meter; 1. Rabenhaupt (eig. H. Van Zalinge); 3. Sire Axworthy K. (eig. A. de Vlie ger). Imperatorprijs. draverij 3e en 3e klasse over 3020 Meter: 1. Victoria (eig. G Wlsker); X Sister Patrick, H. (eig. J. Klarenbeek). Indlraprijs, ren op de vlakke baan, 2000 Me- De grasbaandlrecties en rennen van Brabant hebben in Oudenbosch een vergadering gehou den, waar een motie werd aangenomen, waarin zij ten zeerste protesteeren tegen het besluit der Nederlandecbe Wlehwn Unie, dat geen onaf- hankelljken op hun banen mogen starten. Zij hebben besloten, zich af te scheiden van ge noemden bond. Werkverschaffing. In de eerste vergadering der commissie tot werkverschaffing nam bur gemeester Middelhof! het voorzitterschap tfp zich. De heer Maas werd tot secretaris en de heer P. Spanjaard tot administrateur benoemd. Aan den neutralen land- en tuinbouwersbond en de arbeldersvereenlging 8t. Deus Dedit zal verzocht worden een vertegenwoordiger aan te wijzen, die een adviseerenden stem zal hebben. De commissie spitste zich om zooveel mogelijk productief werk te verrichten, waarbij steun van Rijk en Provincie verwacht mag worden. Ver schillende plannen tot vaart- en wegverbetering komen ter sprake. B. en W zal verzocht worden den Raad machtiging te vragen deze werken door de commissie tot werkverschaffing te doen uitvoeren. Los Angeles baadde in heerlijken zonneechijn, toen de duizenden In het Olympisch Stadion bijeen kwamen voor de slotplechtlgheld van de Olympische Spelen, die thans voor de tiende maal gehouden waren. Nog eenmaal vulde een duizendkoppige menigte het reusachtig ovaal, dat wij tijdens de thans afgeloopen sportfeesten dag aan dag met zoo’n enthousiaste schare toeschouwers gevuld hadden gezien. Een licht briesje woel verkoelend van den zeekant en een vroolijke feeststemming heerzehte alom. In de eere-loge had de vertegenwoordiger van president Hoover, vice-president Curtls, met groot gevolg plaats genomen, terwijl ver- deri aanwezig was bet volledige Olympische Comité met aan het hoofd graaf Balllet La tour. Talloos waren tenslotte de officials der Internationale sportbonden en organisaties, De plechtigheid van dezen laatsten dag werd geopend met een parade van de deelne mers aan de rulterwedstruden. die Inzetten met een dressuurproef, die lulden bijval oogstte, waarna aangevangen werd met den wedstrijd voor hindernissen, landenprjjs. welke den laat sten Olymplschen strijd vormde vóór de eigen lijke slotplechtlgheden werden Ingezet. Voor het echter zoo ver was, vong nog de cérémonie protocolalre plaats voor de overwinnaars van de Zaterdag gehouden wedstrijden In het roeien boksen, schermen, schieten en ruitersport. Eindelijk was het lang verwachte oogenblik gekomen. In een halven cirkel stelden de vaan deldragers der afzonderlijke landen zich op vóór de eereloge. De voorzitter van het In ternationaal Olympisch Comité, graaf de Ball let Latour, sprak de voorgeschreven Olympische slotwoorden plechtig uit en wees daarbij nog maals op de beteekenls van de moderne Olym pische Spelen. Hij verklaarde de tiende Olympiade geslo ten en volgens de traditie noodlgde hij de jeugd van alle landen uit zich over vier jaar te Ber lijn te vereenlgen om er de spelen van de Elfde Olympiade te vieren. Trompetgeschal en kanongebulder weerklon ken. de Olympische vlag werd gestreken. Onze landgenoot kapitein van Rossem reikte hierop de Olympische vlag over aan den eersten bur gemeester van de stad Los Angeles, die haar In ontvangst nam ter bewaring In het rnarfhuin gedurende de vier jaren van de Tiende Olym piade. die tot 1936 loopt. Wederom weerklonk trompetgeschal, waarop de Indrukwekkende opmarsch der volkeren be gon. In de plaats van de neergehaalde Olym pische vlag werd aan den mast de Orieksche vlag omhooggeheschen. als symbolische herden king van de veelgeroemde spelen van het oude Burgerlijke Stand. Geboren: Arte, s. V. Dirk de Haan en E. Besse; Geertje, d. van Arie van Schalk en S. de Vries. OverledenDirkje Bakker, 3 jaar, d. v. D.Bak- ker en H. Bierdrager; Maretje Schaatsbergen, 73 jaar, wed. van A. Wals. De Internationale waterpolowedstrijd Hol- 1 and-België zal Zondag as. 21 Augustus, in de zweminrichting aan den Vossegatschenlaan te Utrecht plaats hebben. Tevens wordt een in ternationale estafette 4 maal 300 Meter ge houden, terwijl op het programma tevens eenl ge nationale estafettes voorkomen. 2. Galltzen (Ver. Staten) 124—28 punten. 3. Kurts (Ver. staten) 12168 punten. 4. Steudinger (Oostenrijk) 103.44 punten. 5. Albo (Mexico) 77.94 punten. 6. Philipps (Canada) 77.10 punten. T. Ishida (Japen) 7562 punten. M- schoolslag had bet volgende resul- L en Olympisch winnaar Tsoeroeta (Japan), tijd 3 mln. 45 3 sec. 3- Kolkke (Japen), tijd 2 min 4gg sec. 3. Hdefonso (Phllippijnen)tijd 2 min. 47.1 s. 4. Sletas (Dultschland), tijd 3 min 48 sec. 5. Adjaloedln (Phllippijnen), tijd 3 min ggj s. 6. Nagakawa (Japan), tijd 2 min 52A sec. De 400 M. vrije slag finale werd een opwin-, dende strijd tusschen de beide Amerikaan- sche zwemsters Helen Madleon en Kight De einduitslag luidde: L en Olympisch kampioene Helen Madison (V. B.), tijd 5 mln. 28.5 sec. versum het spel te verplaatsen, doch slechts even en weer neemt EDO. het offensief. Het ontgaat den scheidsrechter dat een Hilversum- back den bal met de handen corner slaat, doch dit Is slechts uitstel. Uit den corner maakt Kop pen met een hard schot er 41 van. Even voor het einde ontstaat er een misverstand in de Hilversum-achterhoede en drie ED.O.- speiens komen voor Melnden, op kalme wijze maakt Perukel Jr. er 51 van waarmee het einde komt. De eindstand volgt: abonné-wlnniar, Westgeest voor M. een halven meter voor zijn lastigen concur rent te blijven. Voor Chis thans een prikkel om zich nog meer In te stellen op techniek. Joh. Mathot, onze coming-man. sprong dezen middag voor het eerst boven de 8 M grens, al moest hij in W. Slee met 625 M. zijn meer dere erkennen. De 100 M. en 300 M. waren beide voor den goedgebouwen sprinter A. Lieshout, dien wij gaarne eens tusschen de meer bekgnde sprin ters willen zien. Wellicht zorgt hij by de Ned. Kampioenschappen reeds voor een verrassing Zijn tijden waren resp. 11 4/8 en 36 1/5 sec.; voer des» baan absoluut behoorlijk. ▼oor de uit 33 nummen bestaande program ma raadplege men verder ^4e offlcieele uitsla gen C® Deze luidden: Groep A. niet DH.A.K. leden van 13 tot 15 jaar. 60 Meter: 1. W. Raaphorst. Meerburg 8 4/5 sec.: X J. Wille, St. Paulus 8 4/8 sec.; 3. W. Bertling, VJL.C. 0 sec. Verspringen met aanloop: L W. 36 2/5 sec.; X A. Salflschberger, St. Lodewyk 37 sec.; 3. F. Koemans, Donk. 1500 Meter hardloopen: 1. 4.56 3/5 sec.; X F. Koene, VI A. Vijverberg, Vlos Hoogspringen met sa Vlos 1X4 Meter; X A. Meter; 3. A. Vijverberg, 4 x 100 Meter estafett 53 1/5 sec.; X 8BB.; 3. Groep D. Ultslulte: (Cracks). Speerwerpen: 1. J. 3. J. Bekkering, Me< Verspringen met a megen 6X5 Meter; Discuswerpen: 1/ X M. Ebbing, A <LE. Kogelstooten: 1. 11.90 Meter; X Chr. Duin. DJLM. 11.40 Meter. Hoogspringen met aanloop: W. Alsemgeest, DHL. 150 Meter; X J. FUpsen, A.CJL 154 M 5000 Meter hardloopen: 1. J. Burger, DXM. 18X3 3/5 se<; X O. v. Bakelen. D.H A.K. A’dam; X A. Sli igerland. Meerburg. Groep E. Uitsluitend D&AJC leden Ben. (Nieuwelingen). Aanbesteding Voor het bouwen van een vaste brug voor gewoon verkeer over de Beem- sterringvaart bij de gemeente De Rijp, kwamen de volgende biljetten in: T. Kuytwaart, Bcharwoude. f 14340.—; C. Oudejans, De Rijp, 13150.—: G. Slot, De Rijp, 13113.K. Vens. Zaandam, 13100.A. Scheepbouwer, De Rijp, f 13098.W. Vink. Amsterdam, f 13005.Zaanl. Hel-ondeme- mlng, f 12990.—; I. de Vries, Purmerend, f 12800.—; G. <fcn Adel. Beverwijk, f 12400.—; Waterwerken Ultslager, Amsterdam, 12128. R. Holman, Alkmaar. 13000.G. J. de Graan, Amsterdam, f 11003.O. Hamstra. De Rijp, 1 11970.—; H van Dijk en Groo? EdamMonnikendam, 9930.3 biljetten van onwaarde Raming 12400 De gunning is aangehouden en zal vermoe delijk plaats hebben In de eerst volgende ver gadering van den gemeenteraad. Tot lid van het plaatselijk Zuiderzee-Steunwet alhier zijn be. noemd de beerenP. Kooij, L. Hellema, F. Gorter, N. Glellng en P. Snel. Zondag 28 Aug as. beeft de opening plaat» van het nieuwe R.K. D. V. O-voetbal terrein, behalve een wedstrijd van D. V. O. tegen de RK Sparta zal een wedstrijd plaats hebben tusschen de RKW Volendam en RKW Sant, poort, belde 1ste klassers. Dit belooft dus voor de R-K. voetbalsport een mooie dag te worden. Voor ongeveer 1500 toeschouwers heeft op het gemeenteiyk sportterrein te Winschoten de in ternationale athletiekontmoetlng tusschen Noord-Oost Nederland en Noord-West Dultsch land plaats gehad. Bijzondere prestaties werden niet geleverd. De poging van den Nederiand- schen kampioen hoogspringen, W. Hofman, had geen succes. De Nederlandsche damesploeg won van de Dultsche met 3624 punten. De Nederlandsche heerenploeg verloor van de Dultsche met 6366 punten. De technische uitslagen lulden: Dames. Speerwerpen: 1. M LUbken (Dultsch land), 24.97 M. 3. H. de Haas (Ned), 24X3 M. 3. P. Edzes (Nederland) 2381 M. 4. A. Cornelius (Dultschland) 23.66 M. 100 M hardloopen: 1. B. Langhout (N.) 133 s. X M. LUbken (Did.) 13.6 sec. 3. H. de Haas (Ned 138 sec. 4. J. Feldhus (Did.) 143 sec. Verspringen: 1. K. Ripken (D.). 4.81 M. 2. G. Dussel (N.) 4.78 M. 3 H. de Haas (N.) 4.67 M. 4. Cornelius (D.) 451 M. Discuswerpen: 1. T. Koopmans (N.) 30 78 M. 2. L. Kraak (D.) 24 98 M. 3. P. Edzes (N.) 24.47 M. 4. L. Feldhus (D 24.13 M. Hoogspringen: 1. L Schreiber (N.) 153 M. 2. T. Koopmans (N.) 153 M. 3. K. Ripken (D.) I. 48 M 4. L. Kraak (D.) 138 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Nederland 535 sec. 2. Dultschland 53.7 sec. De winnende ploeg bestond uit: G. Veldman. P. Edzes, H. de Haas. B. Langhout. Hoeren. 800 M. hardloopen: 1. H. Theulen (D.) 2 mln. 2.1 sec. 2. P. Rosing (N.) 2 mln. 2.1 sec. 3. H. Ehrich (D.) 2 mln. 7.7 sec. 4. J. Pleks- ma (N.). Verspringen: 1. J. Elmers 6.65 M. (Ned.). 3. H. BUhscher (D.) 6.60 M. 3. R. Holtman (N.) 656 M. 4. H. Herold (D.) 5.76 H M. Kogelstooten: 1. H. Held (D.) 12 96 M. 2. J. Hendriks (N.) 12.13 M. 3. F. Gerdes (N.) 11.44 M. 4. A. Mulder (N.) 11.36 M. 400 M. hardloopen: 1. E. Wilkens (D.) 533 s. 2. P. Brouwer (N.) 54 4 sec. 3. H. Herkeen (D.) 53.7 sec. 4. H. A Stüleng (N.) 54 sec. 100 M. hardloopen: 1. R. Holtman (N.) 11.3 s. 2. Chr. Hes (Ned.) 115 sec 3. K. Eillms <D.) II. 6 sec. 4. O. Müller (D.) 12 sec. Hoogspringen: 1. en 2. W. Hofman en Chr. Hes (N.) 160 M. 3. en 1 H. Herold en E. Red- dlnglus (D.) 1.64 M. Discuswerpen: 1. T. Lippens (N.) 3335 M. 2. B. Ripken (D.) 32.62 M. 3. H. Held (D.) 31.71 M. 4. J. Elmers (N 2930 M. 5000 M.: 1. R. Holthuis (D.) 16 min. 28 6 sec. 3. K. Swlttay (D.) 17 mln. 259 sec. 3. J. Bakema (N.) 18 mln. 2.3 sec. Uitgevallen: J. Birza (N.). 300 M. hardloopen: 1. 8. de Jager (N) 33.5 sec. 2. K. Willms (D.) 23.6 sec. 3. K. Nijenhuls (N 35.6 sec. 4. G. Müller (D.). 1500 M. hardloopen: 1. H. Theulen (D.) 4 min. 275 sec. 3. H. Erich (D.) 4 mln. 35.6 sec. 3. Chr. Pijper (N.) 4 min. 363 sec. 4. Chr. Verkaaik GO. Speerwerpen: 1. Fr. Gerdus (D.) 55 66 M. 3. M. Gebuls (NJ 4055 M. 3. J. Bpakman (N.) 45.43 M 4 H Theulen (D.) 4330 M. 4 X 100 M. estafette: 1. Noord-Oost Neder land 443 sec. 3. Noord-West Duitechl. 45.6 sec. De winnende ploeg bestond uit: A. Meesters. Chr. Hes. K. Nijenhuls. R. Holtman. Olympische estafette: 1. N. W. Dultschland 3 mln. 48.7 sec. 2. N. O Nederland 3 mln. 48.9 sec. De winnende ploeg bestond uit H. Theulen, H. Herksen, G Müller, E. Wilkens. (V. B.), tijd 5 min. 385 3. Miss Kight (V. 8.). zelfde tijd. X Mej. Maakal (Zuld-Afrika), tijd 5 mln 173 sec. 4. Miss Cooper (Engeland), 5 mln. 583 see. 5. Mlle Godard (Frankrijk), tijd 5 mln 59 4 s. 8. Miss Focves (V. 8.). tijd mln. 8 sec. De laatste wedstrijd van het Olympisch zwern- tournool bracht de finale 1500 Meter vrije slag voor heeren. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen: Kttamoera (Ja pan), tijd 13 mln. 13,4 sec. X Maklno (Japan), tijd 19 mln 154. sec. 3. Christie (VA), tijd 19 min 395 aec. A Ryan (Canada), tijd 19 mln. 484 aec. 5. Crabbe (V.8.), tjjd 20 mln. 34 sec. 6. Taris (Frankrijk), tijd 20 mln. 9,1 sec. De tyden van de 4e aankomende en de aankomende In de finale 400 Meter vrije slag voor dames bleken door de jury verkeerd op gegeven te zijn. Miss Cooper werd vierde met een tijd van 5 min. 49,7 sec.; Mlle Godard 5e met een tijd van 5 min. 54,4 sec. Tot slot werd nog een vriendschappelijke polowedstryd gespeeld tusschen Hongarije -en Japan. Ruststand 7—0. Eindstand 16—0 voor de Olympische kampioenen, de Hongaren. Scheidsrechter was de heer Rakln (VJB.) - Zaterdagmiddag werden in het Olympisch Stadion de ruiterwedstryden voortgezet met het derde onderdeel van den samengestelden rul- terwedstrljd, bet springconcours. Het weer was buitengewoon mooi, er was geen wolkje aan de lucht. Zeker 50500 toeschouwers waren lp bet Stadion aanwezig om de Ameri- kaansche officieren tegen de Hollandsche te zien rijden, als ook om den indlvldueelen wed strijd bij te wonen. Immers In bet landenklas. sement waren nog slechts twee landen over gebleven, terwijl in den persoonleken wedstrijd de strijd in hofdzaak ging tusschen Thompson, Luitenant Pahud de Montanges en den Zweed Von Roeen. Het Stadion bood overigens een geheel andèren aanbllk dan een week te voren. Toen vloegen er de speer, de kogel, de discus door de lucht, toen liepen de athleten hun ronden, toen snelden de sprinters voorbij. verscheidene hindernissen waren opgesteld, •sarvan de sloot een der moeiiykste bleek te fijn. In totaal lagen er 12 hindernissen In het parcours. Voordat men met bet springconcours aan ving. lieten drie Amerikaansche officieren der Hoogere Rijschool prachtige staaltjes vaa hun vaardigheid zien, welke demonstraties hartelijk door de toeschouwers werden toegejuicht. Daarna begon men met bet springconcours. Het parcours moest binnen een bepaalden tijd -worden afgelegd, terwijl ook fouten werden ge geven voor bet niet goed nemen der hindernis sen. De eerste ruiter was de Nederlander Luite nant Schummelketel met -Duiveltje”. De eer. ste hindernis werd omvergereden, terwijl -Dui veltje’ weigerde over de sloot te springen. Nog. maals gereden ging bet Deter, doch luitenant Schummelketel reed voorzichtig, zoodat hij er met 58 strafpunten af kwam. De tweede ruiter was de Amerikaan Thomp son op .Jennycamp Hy maakte by het nemen der hindernissen 1 fout, doch zijn tijd was lang zoo goed niet als die van Luitenant (schummel ketel. Na den Zweed Hallberg op „Karokan”, volgde als vierde deelnemer Jhr. van Lennep, met bet reservepaard -Henk.” Evenals .Dui veltje" vermocht ook .Denk” de eerste barri cade niet goed te nemen, terwijl het paard de volgende hindernissen onwillig en stijf nam. >Een zadelriem geraakte los, waardoor jhr. van Lennep gedwongen was af te stappen en den riem vast te maken. Het gevolg was. dat hij veel tijg verloor, en Iedere seconde tijdsvertra ging verhoogde het aantal strafpunten. Denk” weigerde daarna de sloot over te springen. Ook voor de tweede maal bleef het paard voor de hindernis ttaan en liep door het water. Het laatste gedeelte van het parcours vlotte beter en' jhr. van Lennep verkreeg 1143 strafpunten. Hierdoor was het niet meer mogelyk gewor den om in het landenklassement eerste te wor den. al reed luitenant Pahud'de Mortanges nog aoo goed. - r- v Luitenant Argo (Vereenlgde Staten) op Donoloeloe Tomboy’ reed prachtig. Het paard sprong snel en elegant over de moeiiykste hin dernissen en In totaal kreeg hy slechts 0,7 strafpunt. Een prestatie, die hartelyk werd toe- gejulcht. Op hem volgde de Zweed von Rosen. die op de derde plaats lag In het persoonlijk klassement. Von Rosen op ./Sunnyside Maid” maakte een uitstekenden indruk en hy ver kreeg 40,7 strafpunten. De Japanner Yamamoto op .Dingo" maakte zijn entree en tegen de verwachting In bracht de Japanner het er goed af. Hij kreeg ruim 40 strafpunten. De achtste deelnemer was luitenant Pahud de Mortanges. wiens springen met bijzondere belangstelling tegemoet geilen werd. Hartelijk toegejuicht door het publiek, ving luitenant Pahud zijn parcours aan. „Marcrolx" ging uit stekend en eenlge hindernissen werden slechts geraakt, doch niet omgeworpen. Jammer ge noeg liep het paard de sloot door, doch daarna ging het steeds beter. Snel en zeker leidde Pa hud de Mortanges zijn paard over de volgen de Hindernissen, het tempo werd steeds sneller en onder applaus van de toeschouwers beëin digde hy met slechte 40 strafpunten het par cours. Door dezen uitslag stond de overwinning van luitenant Pahud de Mortanges vast. Als laatste Ruiter ging de Amerikaan Cham- beralin ovea bet parcours. Hy maakte eveneens een aantal fouten, doch maakte overigens een goeden tndruk. Het bleek, dat Argo (V. 8.) 0,7 strafpunt had verkregen, daarop volgden luitenant Pahud de Mortanges en Hallberg (Zweden) leder met 40 strafpunten. vervolgens de Japanner Yamato met 403 strafpunt, daarna de Zweed von Ro- acht sen met 43,7 strafpunt, luitenant Schummel ketel met 58 strafpunten. Thompson (Vereenigde Staten) verkreeg evenals zyn landgenoot Chamberlan 60 straf punten. Jhr. van Lennep tenslotte werd laatste met zooals reeds gemeld 1143 strafpunten. Hiermede was het springconcours beëindigd De einduitslag van den samengestelden ruiter- wedstryd kon dus berekend worden. Luitenant Pahud de Mortanges, de Olympische winnaar van Amsterdam 1928, werd ook ditmaal Olym pisch kampioen met het zelfde paard -Mar- croix”. Hy bel in totaal 1813J ryden mocht het hem gelukken zyn groouten concurrent luitenant Thompson In punten- aantal te passeeren en daarmede op de eerste plaats beslag te leggen. De einduitslag van den samengestelden rul- terwedstryd luidde: 1. en Olympisch kampioen Luitenant Pahud de Mortanges met -Mar crolx”, 1813,33 punten; 2.“Thompson (Vereenig de Staten) met .Jennycamp”, 1811 punten; 3. ▼on Roeen (Zweden) op -Sunnyside Maid". 1800,416 punten; Chamberlain 6.), 16873 punten; 5. Hallberg (Zweden) op .Darokan 1879,4 punten; 6. Luitenant Schummelketel (Nederland) op .Duiveltje", met 16345 punten Direct gaat VS.VZtot den aanval over en de Spartaan-verdediging heeft de meeste moeite om zich staande te houden. Een kwartier lang wordt steeds op de Spar- taan-helft gespeeld zonder dat de VS.V.-voor- hoede kans ziet om het Sportaan-doel te door boren. Rust 00. Na de rust doet de Spartaan weder he( spel gelyk opgaan en zelfs ontkomt het VS V.-doel aan een groot gevaar als v. d. Wint een nood gedwongen den bal tegen v. d. Griendt aan trapt. Dit Is het sein voor de V.S.V.-voorhoede om nog eens extra aan te pakken en eindelijk heeft Wolf Sr. nadat hy den bal tot tweemaal toe hard heeft Ingeschoten succes. 10. De Spartaan houdt echter moedig stand en een prachtschot van den rechtsbinnen komt juist bulten bereik van den V5.V.-keeper tegen den staanden Wolf Sr., die dan aan alle on zekerheid een einde maakt. Prachtig passeert hy vier tegenstanders en plaatst dan onhoud baar in, 20. de organisatie geweest van laariem.terrein vond Zaterdag, be- schitterend zomerweer, onder vry igstelllng de athletiekontmoetlng :hen de ploeg van Haarlem, den van den wedstryd om den Prins :-Beker op 17 Juli U. en de rest van nd. Deze ontmoeting eindigde in een nlng van laatstgenoemde ploeg met 60S64S punten. By deze wedstrijden is men er ondanks de groote hitte In geslaagd een tweetal Neder landsche records te verbeteren. De estafette.ploeg van Vlug en Lenig welke In het nummer 4 x 400 M. bulten mededinging medellep, slaagde er In het Ned. record op dit nummer met 03 sec. te verbeteren en te bren gen op 3 mln. 273 sec. Voorik verbeterde de Haarlem-athleet Eysker het nog niet erkende Ned. record discuswerpen van den Hagenaar De Bruyn en bracht dit op 12.77 M. De uitslagen waren als volgt: 100 Meter: 1. Jansen (R.vD.) v.d. Berge (Haarlem). 40 Meter: 1. Oostermeyer (RvD.) 523 sec.; 2. Gerrits (H.) Esio 440 Meter; 3. Th. Terhell. 84. Paulus 4.00 Meter; 3. W. Bertling, VJLC. 332 Meter. Kogelstooten: 1. W. Raaphorst, Meerburg 1030 Meter; 3. P. v. Geest, DDL. 9 Meter; X L de Bree, 8.8.8. 7 Meter. 4 X 80 Meter estafetteloop: 1. DDL. I 40 3/5 see.; X Esto 50 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. J. v. d. Well, Orino 130 Meter; X W. Hoogeveen, Esto 135 Meter; 3. J. Visser, 8t_ Lodewyk 135 Meter. Groep B. niet DDDK. leden van 15 tot 17 jaar. 80 Meter: 1. C. Meskers, Meerburg 10 3/5 aec.; X B. v. Dongen, Spartaan 10 4/5 aec.; 3. E. Elert, Donk 11 aec. Verspringen met aanloop: t. C. Meskers. Meerburg 5.41 Meter; X E. v. Ruiten. Donk 535 Meter; 3. E. Elert, Donk 545 Meter. Kogelstooten: 1. Q. Dolmans, BL Zwart 1195 Meter; X A. Kasbergen, Donk 1050 Meter; 3. Th. Schuyt, 8.843. 10.25 Meter. A 4 x 80 Meter estafetteloop: 1> Spartaan 43 3/5 sec.; X Meerburg 43 4/5 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. taan 1.40 Meter; X B. Sllng^d 135 Meter; E. Elert, Groep 100 13-001 Met bewondering voor zyn we gisteren getuige de progagandawedstrijden der vooral op voet- balgebled bekende vereeniging ,44e Holland sche Leeuw” te Delft. Dunk zy het organisatie talent van den D. H L.-scriba Mokveld had den niet minder dan 259 deelnemers en deelnemertjes gehoor gegeven aan den oproep om aan den start, ring en/of bok te verschenen. Het chronologisch overzicht was niet op een dergeiyke groote deelname ingesteld, zoodat de gebr. De Zwager, als wedstrijdleider en scheldsrechter-starter, voor een buitengewoon moeiiyke taak stonden. Inderdaad eindigde deae ontmoeting een half uur overtljd, 1 feit echter, dat de meeste deelnemers In het ge heel niet of In geringe mate over wedstrijd- routine beschikten, was hoofdoorzaak. Terecht roemde de heer Buhler, voorzitter D. H. L- dan ook de vlotte organisatie en reikte aan Mokveld en de Gebrs. De Zwager op j}e aller- eerste plaats eenlge fraaie so Hoewel deze ontmoeting hoofi paganda was bebaaeerd, *7verd nog In één enkele D. H. A. K -nummers een nieuw re cord gevestigd. Tok Alsemgeest, beter bekend als linksbinnen van ons Nationaal Katholiek elftal, sprong dezen middag vry gemakkelyk 1.65.6 hoog, waarmee hy niet alleen een wel dadige verandering bracht, In de geykte hoogte van 135 M.. maar tevens een nieuw D. H. A. K.- record vestigde Ook by het kogelstooten noteerden we fraaie prestatie, al was het abonné-wlnniar, £hr. Duyn. 1500 Meter: 1. Buis (Haarlem) 4383; X Lo- dewyks (RvD.) 4373 110 M. Harden: 1. W. Kaan (H.) 153 aec.; 2. A. Kaan. 400 M. Horden: 1. W. Kaan (H.) 58 see.; X Blankenburg (H.) 593 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Haarlem 44 see.; X Rest van Nederland 45 4. 4 x 400 M. estafette: 1. Vlug en Lenig (bul ten mededinging) 3.373; X Rest van Neder land 334.1; 3. Haarlem. 3000 M. hardloopen: 1. Mulder (RvDJ 9 min. 35.1 sec.; 3. Buis (H.). Verspringen met aanloop: 1. Boot (R.v.N.) 7.085 M; X V. Welsenes (D). Hoogspringen met aanloop: 1. (RvD.) 1.75 M X W. Kaan (H.) Kogelstooten: 1. Eysker (H.) 13.635 M; 3. De Bruyn (R.V.N.) 12.735 M. Speerwerpen1. H. de Keyser 50.21 M.; 2. v.d. Zee (H.) 46 M. Discuswerpen: L G. Eysker (H) 42.77 M.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 3