ALKMAAR PROVINCIAAL NIEUWS 1 ^INSDAG 16 AUGUSTUS i STEDELIJKE MUZIEKTUIN Ringen Kof a 14 BURGERLIJKE STAND OBDAM BEEMSTER De Kinderfeesten van D. E. S. AKERSLOOT HEEMSKERK De kind er hul de SCHAGEN De groote huldiging De plchtige H. Mi» MEDEMBLIK P.v. ASSENDELFT Alc. VictrixBloemendaal 10 Aardige strijd Mondelinge uitspraak 12 Augustus 1932 HET 25-JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR WILS KANTONGERECHT TE ALKMAAR Postduivenvereeniging „Steeds in Spanning” M. KATER XXLKMAAR MIErNT2ëV „De Postduif” Een spontane hulde van Akersloot MONNIKENDAM BRANOSTOFMH?”.“IVB1 HOORN WARMENHUIZEN Concert door de gezamenlijke zangkla*»en van den muziek- leeraar Joh. Kuiper 9*utrekkelükheid van den kinderzang en prachtig zomerweer, twee factoren, die er wel toe medegewerkt zullen hebben, dat de'muziek- toin gevuld was met een groot aantal muziek liefhebbers. De dirigent is er wederom in ge- slaagd den liederen van Diamant, v. Rennes, en H. v. Tussenbroek een voortreffelüke vertol king te geven. Büzonder goed was de voor dracht van de eenstemmige liederen en wel voornamelijk „De trouwe Haan” en ..Een Dansje” van Diamant, vooral laatstgenoemd liedje had ook al om den geestlgen tekst een enorm applaus. De meerstemmige liederen, os. die van C. v. Rennes, zooals .Ronde dansje", werden mooi en fün genuanceerd uitgevoerd. De medewerking van de door de radio kend geworden zangeres Hélène Cals werd een eucces. Deze zangeres heeft een fraai stemge luid en zingt muzikaal en beschaafd. Heel mooi werd gezongen „Canzone” van Handel en ^Ave Maria” van P. Kahn. „Zémire et Azor" van Grétry en de .Aria de büoux" uit de opera Faust v. Gounod, waren de effect-nummers, waarin intusschen een zeer goed afgewerkte zangtechniek ook op coloratuur-gebied viel te eonstateeren. Hélène Cals had bü het publiek een uitbundig applaus. De heer Kuiper zorgde voor een zeer goede klavier-begeleiding. en werd dan ook door de zangeres in het succes betrok ken. Verder werd door Willi Kohier een drie tal vlool-soll gespeeld. In de Romance op. 40 van Beethoven, en een gedeelte uit het Re minore-concert van Tartini viel technisch zeer Veel te waardeeren, de „Ungarischer Tanz van Brahms vonden we een minder gelukkige keuze daar dit nummer een wel wat te veel café-haus-reputatle heeft. Zéér goed speelde de violist de begeleiding bü enkele soli van Hélène Cals. Tot besluit de „Bloemencantate" van G. v. Vladeracken. een werk, wat wel niet de charme heeft van büv. een Cat. v. Rennes. maar toch zéér melodius is geschreven, en goed uitgevoerd wel het noodige effect maakt. TEXEL BARSINGERHORN te scoren, nadat Berkoens voor 3. R C eerst zoo be- Wanner. Café Sportlust, mon, z. van Oudendijk, oud 72 jaar. uur W. S. de nabij ook Zondagavond weer heeft om van Bos Jl Op waardige wijze heeft Akersloot hulde ge bracht aan z’n pastoor die zijn 25-jarig pries terfeest vierde. Een ma^sa.. Wiemen., e. schenken en vele hartelijke woorden gel van Vrijdag na het Kuiper Rootring Keppel Watertor Burger De Jong Getrouwd: der Veen. Overleden: Zondag 14 Augustus hield de P.V. JDe Post duif" een wedstrijd vanaf Mons (België), af- ■tanld 250 KM., los 8 uur met Noordenwind en heldere lucht Aankomst als volgt: le P. Bakker om 11364; 3e A. J. de Wit cm 1137.6: 3e N. Upma om 1140; 4e 8. Hoog- va ho rrx val de 1 na M. dei tal C ker hee ger var de i der Ver E gev was gev pro mir SU Wk i Hl Paul van De spr, Ueke dat één wat te v» Da de v het geest rij a de g wat Da Gij «M gewi< De van Ot Zie in t Ml tan. men van Kr kath< pater aocia tan, mind genii ren am heffe sitter tn he rend, ting On nog voor riin En open! Terw voort mass ken tan, toon geert Zo Ujder tame met knop weer llcha *t ve Bjj aan sterk waar me and* Euro groot 'anna. Nadat de parochia- ndef de stille H.H. Missen t>U (Communie Gods Zegen over perder hadden afgeroepen. Hi Wanna om 10.30 uur in erk op plechtige wijze de H. ,,Veni Creator”. H en I mee bez< - teljj ten de 1 rita mee van H Tull Bur Heh lulsl ziek D H. 1 Han Chr katl that nieu beuf I> een kwai verz schi) voor Lovi Hike gezo He onde Mari Gies Muziektuinnieawa Zondagavond 14 Augus tus gaf de Muziekvereeniplng „Onder Ons’’ te Dirkshoorn, directeur de heer A. P. Blaauw, een goed verzorgd concert in onzen muziektuin. Zeer velen waren getuigen bij prachtig mooi zomeravond weer van de goede praestaties van „Onder Ons" dat hier een heel goeden naam heeft, die het ook Zondagavond weer heeft hooggehouden. het spet, een doorbraak en H. leidt met 31. W. Fr. zet op en tweemaal achter elkaar schiet W. Fr. keihard vlak naast het doel. Met 21 gaat de rust in. Na de rust wordt ondanks de warmte goed dankbaar gebruik van door een goed tegenpunt den gelijkmaker. Hierna is het weder H. dat doelpunt 32. onmiddellijk gevolgd door Zee, overtreding boete of 15 dagen Tuinfeest Zaterdagmiddag en avond heerschte er in den speeltuin ,JDe Stations, buurt" een gezellige drukte, daar toen het ch lanen wederkeerig liefde ontvangt. Hij heeft zijn levenstaak aangevangen op den feestdag van Maria, onder wier schutse hij zich gesteld heeft. Zijn heele leven kenmerkt hem dan ook als een kind van Maria. Spr. wenscht pastoor Wils nog een langen dienst in Jesus' wijngaard eq, spr. is er zeker van dat na dit leVen de jubilaris aan de hand van Maria voor den troon van God gevoerd zal worden. Crisis-Zuivelwet. Aan zelfkamende boeren alhier, is bij publicatie bekend gemaakt, dat zjj zich voortaan met het botercontrolestatlon „Noord-Holland" te Alkmaar in verbinding be- hooren te stellen, teneinde voor hun gekarnde boter merken te ontvangen, welke na 31 Juli 1932 voor hen verplichtend zijn gesteld. onbaat zuchtige en vol zelfopoffering zijn en steeds ge reed tot dienen. Dit alles uit liefde tot God. Een priester is de plaatsvervanger van Chris- ths en de vertegenwoordiger van diens liefde. Door den geest van Christus roept hij de zie len op om op aarde voor Hem (Christus) te werken. De voortzetting van de werken van barm hartigheid van Christus geschiedt door de uit verkorenen, door de priesters; door hen zet Christus zijn arbeid voor het heil der zielen en den strijd tegen de zonde en de dikwijls slechte wereld voort. Het leven van zien jubilaris Is ook* steeds één opofferende liefde geweest, waardoor tus- echen hem en zijn parochie een onverbrekelij ke band Is ontstaan en. hij avn zijn paro- akker om 1138 49 5e N. Upma om 1140.48; 6e idem om 11.41.48; 7e P. Bakker om 11.41.47; 8e idem om 11.44.30; 9e A. J. de Wit om 11.44,30; 10e Jos. v. Seggelen om 11.45.5. Om een, uur had op het schppjplein de kjnT, derhulde plaats. Het plein w’as, evenals de kert, schitterend versierd, terwijl de feestelijke stem ming die er heerschte, door bet prachtige weer nog verhoogd werd. Nadat de feesteling en zjjn familie op hunne plaatsen gezeten waren, zongen de schoolkin deren een welkomstlied, waarna een 15-tal meisjes in toepasselijke costuums gekleed, de bloemencantate van G, van Vladeracken zon gen, hetgeen hun vlot afging. Nadat de geza- melijke kinderen weer een liedje hadden ge zongen, sprak de heer N. van Holst, hoofd der school, namens de kinderen een hartelijk, woord van gelukwensch en bood daarbij aan den pas toor het geschenk der kinderen aan, hetwelk uit een tuinameublement bestond. Hierna sprak Nico v. d. Eng een wensch op rijm uit. waarna een aantal jongens een humo ristische voordracht hielden en eenlge meisjes een aardig llntenspel uitvoerden. Nadat het cadeau der misdienaren was aangeboden, zon gen de kinderen een slotlied. Pastoor Wils dankte allen voor dit blijk van hulde en sprak zijn verbazing uit over het feit, dat het onder wijzend personeel zooveel met de kinderen had kunnen bereiken. Zich hierna meer in het bij zonder tot de kinderen richtend, dankte hij hen hartelijk voor hun wenschen en geschenken. Viaaoherfl In de week van T Vm 13 Aug. werd alhier aangevoerd: 793 pond bot van 30 tot 26 cent en 6375 pond aal van 38 tot 75 cent per pond. Voeébataitslagen De afgeloopen Zondag was voor M.V.V. geen succes. M.V.V. 3 werd door Amsterdamsche Boys met 30 verslagen, terwjjl M.V.V. 2 tegen het eerste elftal dezer vereeniglng met 7—2 het loodje moest leggen. Alleen M.V.V. 1 wist van de Haarlem-combL natle met 72 te winnen. siast' over dezen prachtigen wedstrijd, welke van het begin tot aan het einde spannend is geweest. Scheidsrechter Th. Bos leidde uitste kend. Instituut voor voos geoefendheid Dezer dagen was er in de Cérts alhier een vergade ring belegd om doel, werkwijze en tevens de voordeelen uiteen te zetten van het Instituut voor voorgeoefendheld. Cursus vangt aan 1 Oct. 1932 en eindigt 1 Oct. 1933. Er zal twee avonden per week 3 uur ge oefend worden. Voorts sullen er één of twee schietdagen worden gehouden te Helder of Ber gen, alsook zullen eenlge marschdagen worden gehouden. In totaal zal er dus 300 uren geoefend wor den, waarna een examen zal moeten warden afgelegd, waarbij dan een bewijs xal worden af gegeven van voorgeoefendbeid. Waar thans de diensttijd bedraagt 5% maand, word dit voor hen die deze lessen volgen ver kort tot slechts 6 weken. Wel een heel groot voordeel dus. De tijd der oefeningen kan geregeld wor den in overleg met de deelnemers, terwijl de kosten voor het Rijk vallen. Luitenant Hollen- zelter zal fungeeren als klasse commandant. 8. R. c. I—Brtiwpd T 5—2 Zondagmiddag 14 Augustus ontving 8. R- C. de onlangs opge richte R-K. Voetbalclub Breezand, waarin os. opgenomen zijn eenlge B. K. C.-spelers uit Anna Paulowna. Bij 8. R. C. zijn een paar invallers, wat geen beletsel was al spoedig in het eerste kwartier met 30 de leiding te nemen, waarbij Th. Deu tekom eenmaal en A. Deutekom Hz. tweemaal wist te doelpunten. Een toegekende penalty schoot laatstgenoemde zacht in keeper’s handen. Opening nieuw voetbalterreta M. F. C. Met muziek voorop van „Crescendo^’ trokken de deelnemers naar het nieuwe voetbalterrein dat aller bewondering afdwong, zoo wel wat het veld als de omgeving aangaat. Bij de ope ning werd eeh hartelijk woord gesproken door burgemeester Peters en door den voorzitter van M. F. C. De aanvoerder van M. F. C. heette de Haar, lemsdhe spelers welkom (Haarlem combinatie) en bood' hun aanvoerder ’n prachtigen bouquet aan, die ouder dankzegging werd aanvaard. Hierna bood een dochtertje van den heer H. de Jong (trainer van M. F. C.) M. F. C een pracht bloemenmand aan Reeds bij den aanvang bleek, dat M. F. C. ondanks hard zwoegen niet opgewassen was tegen het krachtige Haarlemsche elftal, zoo- dat de rust inging met 5—0 voor Haarlem. On danks den achterstand hield M. F. C. kranig vol. maar de spelers konden het niet houden tegen het betere spel van H. Toch wist M F C. nog twee tegenpunten te maken en kwam het einde met 92. Direct na dezen wedstrijd kwamen Weet- Frlsia I en Haarlem I op het veld. Meer dan 2500 toeschouwers waren vol span ning, hoe van dezen wedstrijd het verloop zou zjjn. Direct werd flink Ingezet en over en weer ontwikkelde zich een vlug spel. Een schot van H., de keeper van W. Fr. loopt iets te ver uit en H. heeft 8e leiding. Een mooi over en weer spel volgt met eenige kansen, welke juist over de lat worden geschoten, tot Jelles de kans heeft en 11 weet te maken. Direct hierop een keihard schot op het H-doel^ doch de keeper redt prachtig. Verbazend vlug verplaatst zich Burgerlijke Stand. Geboren: Mane<Elisa- beth d.v. Hendr. A. Smit en Geertr. Benning; Jacobus Jan z.v. Corn, de Meester en Corn. J. Pladdet; fGustaaf Karel Gerardus z.v. Petr. Fr. Seignette* en C. Meereboer; Johannes Cornells Maria z.v. 8. A. de Ruüter en M. C. Lodewijks; Jan z.v. Corn. Wep en M. C. Bierman. Overleden: Mej. A. Gaal, echtg. van Kr. de Ruüter, 56 jaren; Mej. Joh. G. D. de Wilde, 65 jaren, wonende te Wijk aan Zee en Duin. Ondertrouwd: Ger. C. Kossen, alhier, en Jac. M. Rozing van Castricum; Joh. A. Koe en Corn. A. Putker, beiden alhier. Gehuwd: Fr. van Eük, 23 jr., alhier, en E. Doorncbosch. 21 jaren te Limmen; M. D. W. Rozenbroek. 31 jr., alhier, en Gr. ,C. Peijs, 24 jr„ van Westzaan. met een zal vanaf Den Helder de terugreis per speer moeten ge schieden. - Priesterfeesten Pater Potveer en Pater Bse- geboom. De feesten begonnen Zaterdagavond met een groote en mooie optocht. Te ongeveer 7 uur werden de jonge priester» bfl bet begin van het dorp opgewacht door bet Fanfarecorps .JBoli Deo", leden van „V LO-fi.", ruiters, leden van de R. K. Rijwielclub met venierds Oetsoa. De pasge wijden werden door de verschillende Geestelijken, Feestcommissie, Kerk- en Arm bestuur met een rfj van auto’s uit AH luaer afgehaald. Onder de tonen van opgewekte mn- zlek trok men door het dorp en daarna tot den tuin van de pastorie. Hier werden de Neomisten door een groot aantal kinderen toegezongen en hield de ZJE. he$r Pastoor een toespraak. Zondagmorgen te 10 uur droeg Pater Potveer zijn eerste plechtige H. MIs op. Het altaar wee prachtig met bloemen versierd. Om twee uur werd in het Patronaat receptie gegeven, waarvan velen en nqg eens velen ge bruik hebben gemaakt. Bü deze gelegenheid werd aan Pater Potveer bet cadeau van War menhulzen een enveloppe met Inhcod door Wethouder Molenaar aangeboden. Tevens werd Pater Potveer In velschillende toespraken hartelijk gelukgewenscht, en de hoop uitge- sproken, dat veel zegen op zijn priesterwerk zal mogen rusten. Nog zü vermeld.dat een drietal zeer mooie eerepoorten zjjn gemaakt, n.l. één bij het begin van de Krankhocrn. één bü bet patronaat en de versierde brug naar de Burgerstraat. De ZK. Pater Hoogeboom draagt Maandag zijn eerste H. Mis op. Het patroonsfeest. Ter gelegenheid van de plechtige viering van het patroonsfeest dezer parochie (8t. Cyriacus) droeg j.l. Zondag Mgr. H. J. M. Taskin. president van het Groot Semi narie Warmond, alhier een pontificale Hoogmis op, hierbü geassisteerd door deken J. P. Hul- bers als presbyter-assistens, door de weleerw. heeren C Pouw en 8. Stroek als diaken en sub-diaken, terwül kapelaan G. Saraber als ceremoniarius fungeerde. P. J. S.; te Bergen aan Tramwegreglement, 15 hechtenis. C. B., te Amsterdam, overtreding Kanaal- reglement, 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. W., te Grootschermer, overtreding Wo ningwet, 7 boete of 7 dagen hechtenis. K. K., te Alkmaar, J. W. van A, te Rotter dam, dronkenschap, de le ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis; de 2e ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis. W. Z., te Egmond aan Zee, D. V.. te Bergen, loopen verboden grond, de le ƒ8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. P. Jz., te Egmond aan Zee, P. H., T. T. de B., C. F. H-, te Amsterdam, overtreding Jacht en Visscherüwet, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 1 en ƒ4 boeten of 1 en 4 dagen hechtenis, de 3e 2 x 4 boeten of 2 1 i dagen hechtenis, de 4e vrüspraak. W. de W., te Bergen, G. 8. te Schoorl, N. N-, te Limmen, E. W. P., te den Helder, A. C. B., te Zaandam, E. B., te Amsterdam; K. v. L., te Soestdük, H. J„ T. B., W. A. K., te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le ƒ6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 7e en 9e leder ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e, 8e en 10e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e terug gave ouders, de 5e en 6e ieder ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. N. Z. Pz., te Egmond aan Zee, A. M. Z„ J. F., P. L„ te Egmond-binnen, K. B., te Heiloo, M. K., H. O., te Bergen, C. B., te Nieuwe Niedorp, T. 8., te Midden-Beemster, J. v. G„ te Behagen, J. O., te Heerhugowaard, M. V., te Krommenie, K. v. H., te Oterleek, M. L., te Amsterdam, G. T„ te Harlingen, J, G. v. L., te Groningen, J. V., E. O., te Hoogezand, J. B., te Sappemeer, C. J. v. 8., te Rotterdam, J. W. T-, te den Helder, C. v. d. 8-, te Bilt, T. B., te Wleringen, P. B„ te Andijk, J. J. R., H. T.. M. R., K. B„ te Alkmaar, overtreding Motor- en Rüwielwet, de le, 17e, 18e, 19e, 22e ieder 8 boete of 8 dagen hech tenis, de 2e, 3e, 4e, 12e, 23e, 24e. 26e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 5e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 6e, 13e, 21e, 27e, 28e ieder ƒ4 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e ƒ8 en ƒ3 boete of 8 en 3 dagen hchtenls, de 8e15 en 12 boete of 15 en 12 dagen hechtenis, de 9e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 10e ƒ2 boete of 2 dagen hechtenis, de 11e ƒ4 en ƒ12 boeten of 4 en 12 dagen hechtenis, de 14e, 15e, 16e en 20e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 25e 1.50 boete of 1 dag hechtenis. Het kinderkoor, met versterking van een da meskoor, en Hélène Cals als soliste, gaven een zeer te loven uitvoering hiervan. Vermelding verdient voorzeker de goede pianobegeleiding van Dora Hoedjes, bü de koorwerken. De vele luisteraars volgden aandachtig het programma en lieten bet aan veel en hartelük applaus niet ontbreken. De dirigent kan dan ook met vol doening op dezen geslaagden avond terugzien, en zal In de toekomst ongetwüfeld meer der- gelüke concerten organlseeren. Oraaje-Comité Het Oranje-Comtté houdt Woensdagavond een bestuursvergadering in café „Bellevue” om het programma voor 31 Augustus te bespreken. Posterijen Naar, wjj vernemen zal met In gang van 22 Augustus ba de tweede buiten bestelling in Broek In Waterland worden op geheven. Deze opheffing houdt met bezuini gingsmaatregelen verband. Chr. Dameskoor Het Chr. Dameskoor al hier behaalde Vrijdag jj. op het concours te Austerlitz een eersten prijs met 336 punten onder leiding van den directeur L. O. Slenter. De gezongen nummers waren: „De Nacht” en ,X>e klokken luiden”. Breezand, niet ontmoedigd, tracht telkens door te dringen, maar zü jnoet over de geheele linie in 8. R O. haar meerdere erkennen. Haar spel is veel te doorzichtig. Wanneer de 8. R- C.-ach- terhoede haar taak wat al te gemakkelük op vat, maakt Breeaand’s linksbinnen riser «en In de zaal van den heer Verduin had ongeveer half drie de huldiging der parochie en de verschillende vereenigingeu plaats. De eerste spreker, die op het podium klom, was pastoor van Leeuwen, geestelük adviseur van de zouaven-vereenlging, die namens de zouaven pastoor Wils geluk wenschte. Hierna zong het koor der meisjescongregatie op ver- dlenstelüke wijze eenige liederen. Na een korte pauze werd door eenlge meisjes een kort bljj- spelletje opgevoerd, dat büzonder In den smaak scheen te vallen en dan ook met een hartelük applaus beloond werd. De heer Sernee wenscht hierna den feesteling namens <je parochie van harte geluk. Spr. stelt in het büzonder de vele verdiensten van pas toor Wils In het licht, zün verdiensten als pries ter en als schrüver van verschillende werken, waarna de heer Kaptein aan pastoor Wils het geschenk der parochie overhandigde. Hierna werden geschenken aangeboden door den Volks bond. de Hanze, het schoolpersoneel, de Weer vogels” en de Vakorganisatie, welke alle met een toepasselük speechje overhandigd werden. Pastoor Wils dankte allen afzonderlük op de hem eigen geestige wijze en sprak de hoop uit, dat hü dit alles lang en waardig mocht ge bruiken. De burgemeester, de heer van den Heuvel, sprak hierna een kort slotwoord. Spr. wenschte pastoor Wils namens de parochie nogmaals ge luk en dankte allen voor hetgeen zü gedaan hadden om dit feest te doen slagen. Wat spr. vooral verheugde, was, dat er niet één was ach tergebleven, allen hadden spontaan medege werkt om dit feest te doen slagen. Spr. ver zekert pastoor Wils van de hoogachting en me dewerking der parochianen en spreekt den wensch uit, dat de jubilaris nog vele jaren een goede herder der parochie moge zün. (Applaus.) Op geestige wüze dankt pastoor Wils allen voor dezen moolen dag. welke zün verwachtin gen verre had overtroflen. Spr. zou veel willen zeggen, doch dit was hem nu onmogelük, hü verzocht allen goed voor hem te willen bidden, opdat dit gebed hem mocht steunen in zün zwaren arbeid. (Applaus.) De dag werd besloten met een plechtig Lof en Te Deum, waarna de huldiging van het Heerenzangkoor en van het Dameszangkoor plaats vond. Alles met elkaar een uitstekend geslaagd feest, dat én pastoor Wils én Akersloot, nog lang in herinnering zal blüven. Nadat vooraf de veteranen-elftallen van bovengenoemde clubs een wedstrijd gespeeld hadden, waarbü meerdere actieve spelers van vroeger weer eens binnen de krütlijnen kwa men, uitslag 32 voor de Alcmarla-veteranen had de ontmoeting AlcmariaBloemendaal plaats. De leiding was bü scheidsrechter Hans Hoekman in uitstekende banden. Trouwens de heer Boekman was voor Alkmaar geen onbe kende. De strjjd was spannend van het begin tot het einde en ondanks het zomersche weer werd er met veel elan gespeeld. Alcmaria was over het algemeen genomen Iets sterker en daardoor de 10 overwinning komt haar wel toe. De Alcmaria-voorhoede was, vooral na de rust, In de gelegenheid meerdere aanvallen op te zetten, maar de Bloemendaal-verdediging in het büzonder de doelman, maakten t uiterst moellük een doelpunt te maken. Na de rust gelukte het tenslotte den Bloe- mendaal-doelman te passeeren, toen Bos zulk een mooie kans bood aan De Jong, dat deze niet te missen was. Bü Alcmaria was de doelman uitstekend en Kuiper en Schokker stonden hem goed terzüde De middenlinie kwam er na de rust uitstekend In en toen was ’t plaatsen ook veel beter. De voorhoede combineerde dikwüls aardig en er werd meermalen goed geschoten ook. Bü Bloemendaal vielen doelman en links achter, spil en rechtsbinnen op. Alcmaria kwam als volgt u't: Gelder Schokker Lengers Hamstra Een vrü talrijk publiek woonde deze zomer- avond-ontmoeting bü. jaarlüksche tuinfeest werd gehouden. Hieraan werd door een groot aantal kinderen deelgeno men, die des middags onderlinge wedstrijden hielden Om de mooie prijzen werd met animo gekampt, zoodat het talrijke publiek met span ning het verloop van den strüd volgde. De uitslag is als volgt: Meisjes van 67 jaar: le prijs Nelly Grin; 2e prijs Truus Bongers en 3e prijs Rika Braun. Meisjes van. 89 jaar: le Prijs Grietje Buis; 2e prijs Suze Groen en 3e prüs Gonda Bongers. Meisjes van 1011 jaar: le prüs Rika Bos en 2e prijs Trien Aaf jes. Meisjes van 1213 jaar: le prüs Oré Orln. 2e prüs Anny Rijkhoff en 3e prüs Guurtje Wün- gaarden. Jongens van 67 jaar: le prijs Piet Boon; 3e en 3e prijs Marteen de Geboren: Simon, z. van Jacob Kopjes en Ju- doca Anna Rosalia van Dosselaar Johan Bernard, z. van Heinrich August Sünder en Dorothea Catharina Westerhof Jacobus Mar- tinus Franciscus, z. van Willem Jan Karsten en Geertrulda Maria Groot Wilhelmina Johan na, d. van Bernardus Dekker en Maria Schoorl Elisabeth Wilhelmina, d. van Johannes Pe trus Gerardus Maria van Boesschoten en Wil helmina Vasbinder Cornells Anthonie Marla, z. van Anthonie Gerardus Bernardus Beemster- boer en Catharina Dekker. Overleden: Catharina Vrede voort, 83 jaar Anna Catharina Bout, 2 weken Aagje Aukes, echtg. van Jan Ploeger, 56 jafir Antje de Waard, wed. van Lourens Brouwer, 71 jaar Münhardlna Wilhelmina Elisabeth van Over- beek, echtg van Albert Jager, 23 jaar. Door het Gemeentebestuur van Heemskerk (N.-H.) is overgegaan tot een belangrüke ver- Iseersverbetarlng nabij de Nederlandache Hervormde Kerk, aldaar. In deze verbetering is door deq A, N. W. B. en de K. Nr A- C. een gezamenlijk subsidie van 100 vétlêënd. prijs Jan Grootjen Jong. Jongens van 80 jaar: le prüs Cor Bos, 3e Men schrijft ons: Ja zoo mag het genoemd worden want als D ES iets doet, doet ze dat "goed. Op 6 Aug. zün de groote kinderen prettig uitgeweest. In optocht ging het 's middags van de tuinen In de Boomkampstraat en Landstraat naar hei station en verder per tram naar Egmond aan Zee. Wat hebben ze genoten al die kinderen en onder het spelen door werden ze geregeld getracteerd. In Alkmaar wachtte ons de mu- ziekvqreeniging St. Caecilia en in optocht ging het door de stad naar de Landstraat, waar de voorzlttez,-4te he^ Th. Schouten, constateerde dat we weder met vreugde op dezen dag terug konden zien; hij bedankte de ouders der kinde ren, oude vrienden van -D.E.S. die 'het bestuur in staat hadden gesteld dien middag de kinderen te doen genieten, tevens werd dank gebracht aan de muziekvereeniging, de trommelslagers van Turnlust en de Halter die ook telkens be langeloos medegaan. Op Zaterdag 13 Aug. zün de kleuters en de kinderen -die niet mede ge weest zün op den tuin in de Boomkampstraat ruimschoots onthaald. Hier werd met de kin- v deren gespeeld in den tuin en aan versnape ringen ontbrak het ook niet, en nu Woensdag middag wordt den kleuters in de Landstraat eer prettigen middag bereid en als dit alles is geschied kunnen bestuur en de commissie zeggen: we hebben aan ruim 800 kinderen een prettigen middag bezorgd. De dag van gisteren werd begonnen met een plechtige hoogmis, welke door den feesteling werd opgedragen met assistentie van den Zeereerw. Pastoor L. C. v. d. Loos te Uitgeest en den Weleerw. kapelaan Busch uit Rotter dam, heerneef van pastoor Wils. Het koor zong de mis St. Mathilde van Hubert Cuyperz. Onder de H. Mis hield Dr. Schut de feest- predlcatle met als tekst: „Deze is de uitver korene müns broeders en van bet volk Israël". Eerste schetste spr. den arbeid en den strijd van den priester en wat de drijfveeren van het priesterleven zün. Een priester moet BEKENDMAKING Werkverschaffing. Burgemeester en Wet houders van Behagen brengen nogmaals ter algemeene kennis, dat bü eventueele werkver schaffing niet te werk zullen worden gesteld zü. die niet gedurende minstens een jaar In gezetenen der gemeente zün. Hartelijk afscheid van Majoor Bood In het gebouw van het kantongerecht alhier had Zaterdagmiddag IJ. het afscheid plaats van majoor Bood van zün brigade. Brigadier Holema sprak het eerst en maakte zich tot tolk der aanwezigen van den weemoed die er heerscht onder de brigade Schagen door de overplaatsing naar Haarlem van hun com mandant veroorzaakt. Spr. prees de humaniteit van majoor Bood voor zün manschappen. Van den anderen kant heerscht er ook vreugde om de uitverkiezing boven vele anderen nu gü gaat opvolgen ma joor de Bruyn te Haarlem. Met woorden van, dank voor de steeds onder vonden hulp en bijstand en het aanbieden van een bureaustoel eq, rooktafel en aan mevrouw een Bloemenmand eindigde spreker. De tweede spreker' was de oudste Rüksveld- wachter in dit district, de heer Bruins, die even eens de goede eigenschappen roemde van zün chef dien de manschappen hadden leeren kennen als een man van recht en plicht en voor de bri gade gedaan heeft wat hü heeft kunnen doen. In de particuliere woning van majoor Bood werd nog wat nagepraat en dankte majoor Bood voor zoovele bewüzen van sympathie ook na mens zijn echtgenoote. Spr. dankte allen har telijk voor de steeds goede verstandhouding en wenschte allen het beste toe. Bovengenoemde vereeniglng hield op Zondag 14 Augustus een wedvlucht niet Jonge Duiven van uit Mons (België), gelost om 8 uur, aan komst als volgt: J. J. Veel, 11, 45, 57; <3. Hümans 11, 47, 11; ld. 11, 49, 28; ld. 11, 49, 56; H. Mooü U, 50, 49. Bovenstaande wedstrijd had JJ. plaats op het Ringersterrein. Spoedig begin nam Ringers de leiding, door een klein misverstand In de achterhoede van Kofa. De thuisclub had niet lang pleizier van den voor sprong, want kort daarop plaatste de r.-half van Ringers een goed genomen corner in eigen doel. Voor de rust werd er niet meer gedoel punt. Na de rust was de strijd rük aan span nende momenten. Kofa had spoedig succes door een goed doelpunt van haar midvoor. Al lengs werd Kofa sterker en wist dit in 3 prachtige doelpunten om te zetten. Alzoo ein digde deze sportief gespeelde wedstrijd in een 41 overwinning van Kofa, die tevens beslag legde op een schitterenden lauwertak aange boden door den Koningsweg. a **■-" Tgden het feit, hoe bemind deze herder is bü zijn parochianen, voor wier zielenheil hü steeds zoo hartstochtelük geüverd heeft en steeds behoed heeft voor de gevaren welke hen op geestelük gebied bedreigden. Vele woorden van dankbaarheid heeft hü moeten aanhooren, woorden, hoe eenvoudig soms ook, doch echt gemeend. Reeds Zondagavond begon het feest. In Uitgeest door het kerk- en lirmbestuur en het feestcomité van den trein gehaald, werd hü op de grens der gemeente dt>or een fees- telüken stoet verwelkomd en in optocht naar de pastorie geleid. Voorop ging een heraut die gevolgd werd door een groep ruiters, daarach ter de verschillende deputaties der godsdien stige en sociale vereeniglngen in de parochie, de voetbalclub, de „Meervogels" in uniform, de meisjes der Mariacongregatie, gekleed in witte blouse met zwarten rok en zeven oud- zouaven die den auto, waarin pastoor Wils ge zeten was, voorttrokken. Achter den auto van den pastoor reden de auto’s met t feestcomi té en het kerk- en armbestuur, alsmede de fa milieleden van den pastoor, waarachter weer een stoet van ruiters en versierde fietsen. De muzikale medewerking werd verleend door St. Cecilia van Alkmaar.» BÜ de pastorie aangekomen, werd de feeste ling door den burgemeester als zoodanig toe gesproken. In dit welkomstwoord liet spr. vooral de hechte samenwerking tusschen het geestelük en wereldlijk gezag In de gemeente uitkomen. En waar spr. vooral me’, .vreugde op wees, was de goede verstandhouding die pas toor Wils tusschen de katholieken on niet-ka tholieken in de gemeente gekweekt had. Na deze korte begroetlngsplechtigheid werd een kort lof opgedragen, waaronder Dr. Schut vicaris-generaal van de congregatie van Mill Hill, een kort welkomstwoord sprak. Na het lof bracht St. Cecilia een serenade waaronder een défilé van de „Meervogels”, de meisjescongre gatie en de zouaven. Bevolking. Ingekomen personen: Mej. G. M. M r.nebo, zonder beroep. Kerklaan 7, van Ams: lam; Mej. C. G. Jansen, zonder beroep, Spoellaan 7b, van Castricum. Vertrokken personen: Jac. van Lieshout, tuinder, van Kerkweg 34 naar Beverwük; Mej. Tr. IJ. Schipper, zonder beroep, van Hoflaan I naar felsen. ken stand de rust ingaat. Kort na het begin der 3e helft verkleint Van den Berg den achterstand, 4—3. Breezand komt zelfs in de meerderheid; haar spel is althans beter dan vóór de rust, terwül bü 8. R O. een verslapping intreedt, wat er niet beter op wordt wanneer 8. Deutekom Ih botsing komt met een tegenstander, waardoor deze zün been dermate bezeerd heeft, dat hü van het veld moet worden weggedragen. Later bleek na medische behandeling, dat bet rechterbeen boven den enkel vrü ernstig ge kneusd was. Na dit incident weet 8. R O„ hoewel met 10 man verder spelend, er nog een vüfden goal aan toe te voegen. Het spel zelf had niet veel meer om het lüf en bet einde bracht 8. R. C. een verdiende 52-overwinning. Breezand, een vrü pootlge ploeg, drüve haar enthousiasme niet te ver door, dan ligt er wel licht een mooie toekomst voor haar open, want er schuilen goede spelers onder deze nieuwelin gen 8. R. C. speelde vóór rust niet otiverdien- stelük, er aat thans weer verband in, wat de laatste «wedstrijden geheel aoek was. Hieraan was het medespelen van den spil Ploeger niet vreemd. Jammer, dat bet ongeluk na de rust dermate deprimeerend werkte bü 8. R. C„ dat het spel er merkbaar onder leed. Sparta—Q. 8. C. (Wormerveer) 3—11 Spar ta heeft tegen haar aanstaanden nieuwen tegen stander In de competitie het er aardig bü laten zitten. Ja, het is selfs een débftde geworden, waaraan vooral de invaller-doelman debet la geweest. Voor de rust boekte Q. 8. C. reeds een 41-voorsprong en daarna ging het niet veel beter, want het einde bracht Sparta een ver diende 311-nederlaag. 8. R. C.-junioTMCon Zek>-juniores (Waar- tand) 4—1 Onder leiding van den junioren leider J. d. Gracht speelden deze ploegen een aantrekkelük partütje. Er was aardig samenqiel en mede doordat bü 8. R. C. een paar onderen medespeelden, sloeg de balans wat over In het voordeel van 8. R. C. Motor-ongeluk Tengevolge van den oog steeds slechten toestand van de wegen rond Schagen. kwam de motorrijder V. M. H. L. aan den Muggenburgerweg bü de Vennik onder Schagen in botsing met den heer E. D„ dia vanuit Schagen per flets huiswaarts keerde. Juist bü het passeeren slipte de beer E. D. In het mulle grint, waardoor de fiets dwars over den weg kwam te liggen. De heer E. D. werd van zün rijwiel geslingerd en bleef met een ernstige herschenschuddlng liggen Motor en rijwiel waren deeriük gehavend. De toestand van B. D. la vrü goed. Personalia Onze vroegere plaatsgenoote, de Eerw. Zuster Maria Eugènla (In de wereld M. E. A. A. Snel), is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool te Uitgeest, aan welke inrichting onderwüs wordt gegeven door de Eerw. Zusters Ursulinnen van Bergen. Aotoumgeluk Zondagmorgen reed de heer P. alhier met den bestelwagen van bakker W. te Moerbeek pardoes te water, doordat hü bü ZUdewind in een vrü scherpen bocht omkeek. Wat was er nJ. gebeurd? Achter in den wapen reden een drietal jonge kinderen mede en P. bemerkte, dat het achterportier openging. Met vereende krachten wist men de kinderen te bevrijden, terwül ook de auto maar licht beschadigd bleek te zün nadat deze door den reddingwagen van de fa Plevier op den wal wat gezet. Goedkoops trein naar Pen Haag sn Rotter, dam Aa Zondag 21 Augustus loopt er eeqjj plelzlertrein van af Den Helder naar Den Haag «m Rotterdam. Deze trein stopt op alle plaatsen” vanaf Den Helder tot en met Alkmaar. Afgebrand. Zondag is de nog nieuwe boer derij Sint Jozef, gelegen in de Westen te Texel tengevolge van hoolbroei geheel afgebrand. Da bewoner, de beer M. Kuip kwam Juist met zün huisgenooten uit de kerk en zou zich aan het middagmaal begeven, toen in minder dan geen tüd alles In lichten laaie stond. Toen de brandspuit van Den Burg, die spoe dig ter plaatse was, aankwam, viel niets meer te redden. Alleen wat huisraad ie uit bet bran dend huis gehaald. Verzekering dekt de schade. Kano mm’ slegi n; Nabü het sUand be sul den den Hoorn is een kano omgeslagen, waar mede een heer en dame uit Essen waren uit gevaren. De avonturiers wisten zwemmende de kust te berMken en tevens de boot, die opvouw baar was, op bet strand te brengen. Een tent, die zich in de boot bevond, werd opgezet en daar bracht het tweetal den nacht door. De meegevoerde kleeren waren droog gebleven, zoodat men zich van droge kleeren kon voor zien. Niemand had van dit ongeval iets be merkt. Den volgenden dag begaf het tweetal zich naar Den Hoorn, om daar den inwendigen mensch te versterken, doch.... bü hun terug keer op het strand bemerkten ze tot hun schrik dat de kano verdwenen was. De tent was on aangeroerd. Men veronderstelt dat personen, die langs het strand gekomen zün, in de veropderstel- ling verkeerden, dat de boot op het strand was aangespoeld, en deze daarom hebbe- nomen. De politie heeft zich met de moeld. Daar het niet mogelQk is van lichte kano de Noordzee op te va Pastoor Ir W nen van Obdam ck een algemeene H. hun jubileerenden droeg pastoor L. de volle parochlek’ Mis op, voorafgegaan Hierbü werd Z.Eer-w. geassisteerd door den Zeereerw. heer J. Buurwinkel als diaken en door den eerw. heer Th. Wanna als subdiaken. Oere- moniarius was de weleerw. heer H. Jansen, ka pelaan der parochie. Onder deze Hoogmis sprak een neef van den jubilaris, de zeereerw. heer J. Root, een woord van hartelüken gelukwensch tot zün medebroe der in het priesterschap en tot de parochianen. In zün predikatie huldigde spr. In den jubila ris den priester en den herder. Spr. prijst de geloovigen. die niettegenstaande het verzoek van hun pastoor en ondanks de zorgvolle tüden, niet wilden nalaten aan hun priester eer en hulde te brengen bü diens feest. Ten slotte uitte spr. de hoop, dat pastoor Wanna nog vele jaren van vruchtbaar priester schap geschonken mochten zün. De parochia nen spoorde z.eerw. nqg^aaa om hulde en daok. te brengen aan God bü dit priesterjubileum.*’ Des middags was er In de pastorie een druk bezochte receptie. Hiért>ü waren we tevens ka de gelegenheid het prachtig geschenk der pa rochie de meubileering en bekleedlng der pastoriezaal eens In oogenschouw te nemen. Dit geschenk was Zondagavond door dr. B, H. A Lohman, voorzitter van het feestcomité, met zeer wsardeerende woorden aan den jubilee renden pastoor overgedragen. De feestdag werd besloten door een plechtig Lof met Te Deum. Des avonds brachten de fanfarecorpsen uit Ilpendam de vroegere parochie van den Ju bilaris en van Obdam een serenade, waar mede deze feestdag ten einde was. prüs Cor Aafjes en 3e prüs Douwe Klooster. Jongens van 1011 Jaar: le prijs Nico Oeu- ke; 2e pr. Siem Boerkod en 3e prüs Dirk Cor- ver. welverdiend. Het talrijke publiek was enthou- De prijzen bestonden voor de jongste deel- - - nemers uit speelgoed, terwül voor de oudere nuttige gebruiksvoorwerpen waren aange. kocht, die door de verschillende gelukkigen dankbaar werden In ontvangst genomen. De deelnemers werden verder nog onthaald op een glas ranja met een koek, daar het mooie weer dorstige kelen veroorzaakte. 'sAvonds was er een wedstrijd in ringsteken op de flets voor heerenleden. De groote deel name werd oorzaak dat het büna donker was voor de uitslag bekend werd, met als resultaat dat de le Prijs, een kapstok, was gewonnen door L. Münen, 2e prijs F. Root, 3e prijs P. Heimering en 4e prüs J. Wulp. In het clublokaal werd door den voorzittw. rfen heer- J. Reek, een hartelük woord van dank gesproken tot degenen, die hadden mee gewerkt om het feest te doen slagen. Hierna werd nog een tombola gehouden, waarvan het batig saldo voor de onkosten was bestemd. Op de nummers 4, 18, 37, 34, 62, 78, 91, 122 en 133 Is een prijs gevallen. Burgerlüke Stand. Geboren: Hermlna, d v. G. Scholtens en J. Thomas; Justina Catha rina, d. v. Joh. A. Geense en Catharina Sel- densteker; Koert, z. v. P. de Groote en W. Vos; Hendrik, z. v. R. Wünjeterp en D. de Boer; Klaas, z. v. K. Zwaag en G. Kant; Johannes Leendert, z. v. A. Weststraten en H. Plug; 81- J. P. Spaans en M Koop mans; Ma ria Charlotte, d v. J. de Vries en Ch. M. Faber. Ondertrouwd: A. Schenke en G. Smit te Den Helder; C. Moermond en G. Kuiper. G. van der Vecht en Jac. Aato-ongelnk Maandagmorgen acht had er aan den Purmerenderweg alhier ’n on geluk plaats met een auto van een drietal Amsterdamsche kooplieden. De chauffeur geraakte door een tot nog toe onbekende oorzaak sommigen beweren dat er enkele steenen over den weg hebben gele gen het stuur kwüt en reed tegen een hoop steenen, tengevolge waarvan de auto over den kop sloeg. De Inzittenden bleven ongedeerd, doch de auto werd ernstig beschadigd. aangepakt, het publiek geniet van het buiten gewoon mooie spel en spoedig maakt W. Fr. w nog den voorsprocig verboord had 4—1, met vd. Fr. dat weder gelük maakt. Merkbaar is dat de H.-spelers moe worden, w. Fr. Is overwe gend sterker en geeft den H.-keeper de handen vol werk. Deze is echter in buitengewoon goe de conditie en houdt buiten verwachting alles buiten zün gebied, waarvoor hü vele applaus- jes ontving. Hiermede kwam het einde met gelüken stand en moest de wedstrijd met 3 x 7H minuut verlengd worden. Weer gaven belde clubs zich volop en een vinnig spel volgde. H. weet nog maals te doelpunten; W. Pr. zet echter vlug op en schiet keihard in het H.-doel. Einde 4-4. Bü loting won West-Frisla den fraaien prüs

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2