PROVINCIAAL NIEUWS N.V. Wisselkoersen „VRIESIA” JAN DE VRIES TELEFOON 324 ALKMAAR VERBAND- EN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN ZATERDAG 20 AUGUSTUS Wie helpt een handje? AKERSLOOT MONNIKENDAM DE RIJP MARKT NIEUWS EGMOND-BINNEN WARMENHUIZEN ONDERDIJK HAUWERT OUDESLUIS OUDE NIEDORP HOOGKARSPEL KROMMENIE STOMPWIJK TEXEL ANDIJK MEDEMBLIK ANNA-PAULOWNA BARSINGERHORN PURMEREND U fotografeert - Wij dooo de root „THE PERFECT FOTO" I e c I m LI WORMER TUITJENHORN WESTWOUD 46. iï} 44.25 43.25 DE?f HELDER UITGEEST o DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL met eindigt a.s. J. B. 8te- ver- ninginnefeest te vieren. Spoorbrug. GEGUND GEMEEN TER A AD AGENDA uit t Reep 1050 en f 1.10; K. Burgert, stand Bn k en Elisa Overgegaan. Da timmer- en meteelzaak Geen Konlnginnefeest De Oranjevereenl- Miant 2, hoek Waagplein I De commissie heeft besloten laten ward 2. Zondag speelt op eigen terrein V. V. W. 3 tegen Wit-Rood 3, tereül Maandag ter gele genheid van de kermis een veteranenwedstrijd zal worden gehouden, wat aeer Interessant be looft te worden. nzet, met het doel te doen voor pro- Raadsvergadertng Donderdagavond verga derde de voltallige gemeenteraad onder voorzit terschap van den loco-burgemeester wethouder d d v v ▼eafante. In de gehouden vergadering van het Veefonds ..Barsingerhorn" werd de omslag over bet afgeloopen kwartaal vastgesteld op 050 per koe. Speldjesdag Zondag zullen hier de speld jes voor Herw. Levenskracht worden verkocht. Vernield. Tijdens het bezoek van .het ge zelschap genoodlgden aan het stadhuis alhier bij gelegenheid van den officleelen proefrit der electrlsche tram, viel in een der benedenver diepingen. waarschijnlijk door gedreun, een ver zameling scherven In een lijst gevat naar be neden. Van de scherven bleef alleen wat kleine stuksje en gruis over. Voor den eigenaar, den heer V. d. L„ den bode van het raadhuis, die alles met veel moeite en zorg had verzameld, beteekent dit niet minder dan een kleine ramp. Reeds vele malen waren door oudheidkundigen hooge aanbiedingen gedaan, maar steeds had de eigenaar deze afgeslagen. Het is dus ook een finantieele schadepost. voorzitter; J. van Straaten, secretaris; E. Kar sten, penningmeester; C. Glas en A. Molenaar commissarissen. Na eenige bespreking werd besloten de ver- eeniging te noemen R. K. Voetbalvereeniglng Hollandla. Zij die zich voornemen zich als lid op te geven kunnen dit doen bij het voorloopig bestuur. Volgende week Donderdag zal een al- Bedevaart naar Heiloo. De parochiale be devaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 30 Augustus. Oprichting Voetbalvereeniglng. In deze parochie wordt getracht een R. K. Voetbalver eeniglng op te richten. Donderdag-avond had daartoe een vergadering plaats van eenige co mité-leden in café Bleeker. Medegedeeld werd dat reeds 50 personen zich als lid hadden op gegeven. Het voorloopig bestuur is na gehouden Volksconcert. Het R. K. Fanfarecorps Dr. Nuyens geeft onder leiding v^m zijn directeur den heer Leo Koning, te Hoorn Zondag 21 Aug. van 70 haar tweede populair volksconcert. De uitvoering is wederom bij hotel Buiten man op „de Hoek". v< as A A zl m gt 7 g> X g tx ai K» oi n< tc °I v t v 1 n h J. al A L N n; B El B st bi lei Tl 8t St Se la Ti la: Hi 8.62. 59.07 9.731 34.47 48.40 den niet kan voortduren. Allen gaan hiermede accoord. Stappen zullen worden gedaan om alle le- aan. Schoolfeeat het schoolfeest voor de lagere klassen plaats hebben bij de school op 25 Augustus, en het uitstapje voor de hoogste klas op 30 Au gustus. Hoewel er begrijpelijkerwijze bezuinigd zal .moeten worden, hoopt de commissie de kinderen toch een aangenamen dag te kunnen bezorgen. genoeg Is; ook zouden de dames van het bestuur in haar plicht te kort schieten, door zelf niet op de gymnastiek- en de oefenavonden te komen. De eerw. Pater antwoordde, dat dit gekomen Bouchier, d.; J. M. HoppeKempen, z. Overleden: J. E. Kramer wed. cher, 73 jaar. Actie voor een tramhalte. Bewoners tus- schen de Gauw van Monnikendam en Broek 1. W„ moeten steeds naar een dezer plaatsen loopen om per tram te kunnen reizen. Nu de tram electrisch is, worden er door deze bewo ners handteekeningen op een verzoekschrift ver zameld waarin aan de directie der N.Z. Holl. Tramweg verzocht wordt nabij de pont op den Broekerjaagweg een stopplaats te vestigen waar op verzoek trampassaglers kunnen worden in- en uitgelaten. Kennis. De kermis behoort weder tot het verleden en werd als gewoonlijk genoeglijk ge vierd. Geen wanklank werd vernomen. Jam mer, dat voor het jonge volkje geen vermake lijkheid aanwezig was. Bij den heer Haak trad de familie Hofman op, die den avond schitte rend vulde met een geheel nieuw programma. De zaal was geheel gevuld. We gelooven, dat da kramers niet te klagen hadden. van den heer D. Noojj is in eigendom overge gaan aan den heer K. Palenstein, alhier. Voetbalprogramma. Het R. K. Voetbal- programma luidt voor Zondag 21 Augustus als volgt: Woudla Jun. bBlokkers Jun, b, aanvang 1230 uur. Woudla IWest Friezen 2. aanvang 2 uur. West Friezen 3—Woudla 2. K. O. B. Jun.Woudla Jun. a. Verdronken. Hedenmiddag is het 2 K -jarig zoontje van den héér A Tijm te water ge raakt en verdronken. Asnbiwtedtnr. De bouw van een nieuwe boerenwoning voor den heer P. Bakker is onder hands aanbesteed aan de heeren: H. Zwa german, timmerman; J. Napels, metselwerk, en A Hlttema, schilderwerk, allen alhier. Schouw Het bestuur van het Waterschap de Oningepolderde Landen onder Egmondbin- nen heeft bepaald, dat de jaarlljksche schouw zal plaats hebben op Dinsdag 13 Sept. De herschouw, zoo noodlg, op 27 Sept. Vergadering Korfbalclub O. D. E. Een groot aantal leden was aanwezig, opgemerkt werden om. de weleerw. pater Louwe, en de heeren leiders Jaspers en Buisman. Na opening werd het clublied gezongen. De reden van deze druk bezochte vergadering was mede, dat het de afscheidsvergaderlng betrof van den wel eerw. pater Louwe, die jammer genoeg, binnen kort Medemblik gaat verlaten. Veel heeft Z. Eerw. voor den bloei van O. D. E. gedaan. De presidente, mej. M. Schoutsen, zeide, dat Z.Eerw meer deed dan men durfde verwachten, de club verliest in hem een groote stuwkracht, hiervoor is O. D. E. dan ook zeer dankbaar en namens alle leden wordt Z.Eerw. de prachtige teekenlng van Toorop „Het Gebed”, aangeboden. Dit cadeau wordt door Z.Eerw. zeer op prijs ge steld. Z.Eerw. ultte dan ook zijn oprechten dank voor dit bewijs van sympathie. Hierna volgenden traktaties. Vervolgens werd den leden medegedeeld, dat men van plan was in Medemblik serie wedstrij den te houden. De leden worden dringend ver zocht op de oefenavonden te komen: Dinsdag en Donderdag. Hierna volgde uitbreiding van het bestuur wegens de vele werkzaamheden. Gekozen wer den de dames B. Schoutsen en A. Kloosterhof, die beide de benoeming aannamen. Een twee-tal dames kwam met de opmerking, dat de geest der club niet vriendschappelijk De raad dezer gemeente hield Donderdag avond om 8 uur een openbare vergadering ten gemeentehulze onder voorzitterschap van bur gemeester B. J. F. Meijer, tevens secretaris. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Spr. deelde mede, dat deze raadsver gadering in hoofdzaak was belegd om aan het college van B. en W. machtiging te verleenen tot het verstrekken van gen crediet voor uitbe taling van rentelooee voorschoten aan tuinbou wers en tot het aangaan van een leenlng met de provincie, groot f 6000, in verband met het van kracht geworden wetsvoorstel tot het ver leenen van een 2e crediet groot 1.000.000 waar van het Rijk 70 pet. oftewel 700.000 en de be trokken gemeenten de rest of 30 pet., zijnde 300.000 bijdragen ten behoeve van den groven tuinbouw In Westfriesland. De notulen der raadsvergadering van 27 Juli j.l. werden onveranderd vastgesteld. De voorz. zeide de zeer aangename mededeeling te kun nen doen dat hoeveel' voorheen alle pogingen daartoe faalden, plotseling als uit de lucht ge vallen een beschikking van den Mln. van Staat, Min. van Blnnenl. Zaken d.d. 27 Juli was af gekomen inhoudende dat in afwijking van een vroeger genomen beschikking voor het geheele jaar 1832 ten behoeve der werkverschaffing (daaronder de steunregeling aan zelfstandige alleenwerkende tuinders begrepen) gedurende de perioden waarin de werkverschaffing me’ machtiging van voornoemden Minister is open- gesteld de gemeente op een subsidie van 75 pet. kon rekenen, zoodat ook de navorderingen kun nen worden Ingezonden. Waar de Raad in zijn vergadering van 27 Juli besloot bü H M. de Koningin voorziening te vragen van de beslissing van Ged. Staten ver meld in hun missive van 20 Juli j-L no. 5 waarbij het college weigerde het onderwerpelijke raads besluit goed te keuren, is na ontvangst van het uittreksel uit het register van besluiten voren genoemd een schrijven aan Ged. Staten gezon den waarin nadere verklaring werd gevraagd. Na een telefonisch onderhoud met de betrokken afd. der prov. griffie is door burgemeester en wethouders besloten het beroepschrift aan de Kroon voorloopig niet te doen uitgaan. Ter na dere toelichting merkte de voorzitter op, dat de ingekomen missive dd. 20 Juli JL van Ged. Sta ten waarbij deze hadden bericht, dat bü voor- noemd college geen aanleiding bestond om het eertijds genomen raadsbesluit tot het in onder pand geven van effecten goed te keuren vreemd voorkwam, toen eenige dagen na de vorige raadsvergadering een uittreksel uit de besluiten van Ged. Staten inkwam, waarbü de beslissing was verdaagd. B. en W. hebben toen nadere verklaring gevraagd. Uit een telefonische mede deeling van de betrokken afd. van de prov. griffie bleek, dat nog een definitieve beslissing kon worden ingewacht. Daarom besloten B. en W. om het beroepschrift aan de Kroon voor loopig niet te doen uitgaan. Met algemeene stemmen wordt tenslotte be sloten het beroepschrift aan de Kroon voorloo-. plg niet te doen uitgaan. Voorzier deelde vervolgens mede, dat de Min.' van Staat, Minister van Blnnenl. Zaken en Landbouw bereid is den datum der steunregeling betreffende de werkloozen alsnog te vervroegen en te doen ingaan op 24 April JJ. (datum aan vang uitbetaling in leven geroepen steunregeling voor werkloozen). Wethouder Bakker vroeg hoe bet stond met de steunregeling aan tuinders. Voorzitter deelde mede, dat deze steunregeling voor werkloozen was bestemd. Spr. kon zich Indenken dat juist door de vele steunregelingen bü we th. Bakker verwarring was ontstaan. Spr. begreep de bedoe ling van wethouder Bakker en deelde mede, dat de gemeente voor de steunregeling aan zelf standige alleenwerkende tuinders als subsidie 75 pct. van het Rük kon genieten. De missive werd hierna voor kennisgeving aangenomen. Zooals voorz. verwacht had, was van de Cen trale Commissie van Advies een schrüven bin nengekomen waarbü medegedeeld werd, dat een nieuw raadsbesluit noodlg was voor het 2e rente- looze crediet van ten hoogste 6000 en dit weer aan de goedkeuring van Ged. Staten is onder worpen. Afgaande op het eerste tulnderscredlet waarvoor in het geheel 17052.50 benoodigd was, «al au 1683750 benoodigd zUn. In uer- De kermis Kermis 1932 staat voor de deur. De verschillende kramen en vermakelijkheden hebben hun standplaats wederom ingenomen en ook het bekende Biograaftheater van den heer De Jong is weer op bet terrein van de wed. Slot verrezen. Als er ooit een ongunstiger jaar voor de kennis is geweest dan is het nu. Met alle hoop voor het welslagen, ziet het er echter naar uit dat het dit jaar, zooals de andere kermissen in onze tulndersstreek, zeer kalm toe zal gaan. R. K. Voetbal Het eerste elftal komt Zon- dag in de 3e ronde van het „O. C.”-wisaelbeker- stemmlng samengesteld als volgt: H. Tlebïe, tournooi op het Sparta- terrein uit tegen For- Ean arme bouwpatroon te Amsterdam ver zocht ter eere van St. Anthonlus een bijdrage voor een op te richten kapel. Men raadplege de in dit numer voorkomende advertentie «n helpe den pater een handje. Mutatie De eerste-lultenant H. J. Ennen, van het Regt Kust-Artlllerle te Den Helder is overgeplaatst bü het 5e Regt. Veld-Artlllerie te Amersfoort. Rijwiel ontvreemd Door J. K. alhier la bü de politie aangifte gedaan van vermissing van zyn rijwiel, vanaf den Jaagweg even voorbü de WEST.FRIESCHE R. K. ZANGERSDAG Het bestuur van den op te richten R. Zangersbond is aldus vast gesteld: J. A Splgt, Hoogkarspel. voorzitter. E. J. Groot, Westwoud, secretaris. F. Warnlk, Hoorn, penningmeester. Mej. B. Poggemann, Medemblik. 46.— 44.25 43.25 2.48} 12.75 7.35 20.— MAANDAG: Repetitie „Crescendo"; Spaar kas „St. Antonlus." DINSDAG: 630 uur gymnastiek adspiran- ten: 730 uur idem; 830 uur ledenvergadering „St. Mlchaël.” WOENSDAG: 8 uur repetitie „Laus Deo.” DONDERDAÓ: Zangkoor ,J3t. Nicolaas. ZATERDAG: contrlbutie-betalen der ver schillende vakvereenigingen en R K Voetbal- vereeniging; 7.30 uur Centrale Spaarkas (In gang in de steeg). Onze Specials Afdeeling levert U Verbandtrommels in alle mogelüke modellen en afmetingen. Ook volgens de voor schriften van da Arbelds-Inspectie. Verbandtrommels voor groote en kleins Bouwwerken, Scholen, Fabrieken, Inrichtingen, Werkplaatsen. Huishouding, Automobiel, Autobussen, enz. Büvulling van verbandtrommels geschiedt bü ons correct, goedkoop en zeer spoedig. Alle verband-artlkelen en instrumenten ook los verkrügbaar naar gewenschte hoeveelheid en soort. Dure Ijswafels. Een drietal jongens Westwoud zouden op de kermis alhier een ü«- wafel koopen. Hun fietsen, twee oude en een nieuwe, werden even aan den kant gezet. Toen zü even later terugkwamen, was de nieuwe flets verdwenen. Bü den eigenaar, den heer T. v. D., was Donderdagmiddag nog niets naders over het rüwiel vernomen. .De Hanse” De R K Mlddenstandsvereenl- glng „De Hanze” houdt Dinsdag 33 Augustus, des avonds half negen, een ledenvergadering in den R K. Volksbond. De agenda vermeldt os., behalve de gewone punten, bespreking deelname aan het zilveren bondsjubileum op 6 en 7 Sep tember aa. te Haarlem. Burgerlüke Stand Geboren: v. Hendrlcus Bart en Alida Dekker, te Beem- ster. Ondertrouwd: Jacob Hop, 36 jaar en Jansje Daman. 26 jaar. Overleden: Dirk Boot, 60 jaar, echtggen. V. Duifje Rolle, te W ester-BlokkerMaartje Portegles, 79 jaar, wed. van Pieter Konün. Een kano-avontuur. Een vüftal Duitschers kwamen met een motorspult de sluis uitvaren. Hun vier kano’s waren op sleep. Bü de bocht van het kanaal ging het voor de ranke vaar tuigjes wat te snel, zoodat er twee kapseisden, waarbü tevens enkele goederen in de diepte verdwenen, os. een aktetasch, inhoudende een bedrag aan geld (ƒ60 I ƒ80), een photo- toestel, vüf jassen. De kanovaarders verlieten de motorschuit om te trachten de verloren goederen terug te krügen door er naar us duiken. Zü sloegen him kampeertenten op aan den dük, hetgeen voor de inwoners 'n nieuwig heid is en voor de jeugd een büaondere attractie. VRIJDAG. 19 Aug. Vorige koersen 8.634 59.12} 9.74 34.47} 48.40 2.48* 12.72} 7.35 19.90 INLIJVING Op 1 September a.s. zal een Inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1932 (voorgroefenden), bestemd voor het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder. J. Scholten. Blokker, beiden commjasarliwm Ondanks den betrekkriük korten tüd van voorbereiding, belooft de eerste offlcieele Weet. Frieeche R. K. Zangersdag. welke te Westwoud op 18 Sept. as. zal worden gehouden, in alle opzichten te zullen slagen. De deelname van 17 R. K. Gemengde Zangvereenlglngen met te zamen meer dan 500 leden, is op zich reeds een groot succes De gedachte welke allen bezielt, om eens te kunnen demonstreeren wat op het gebied van de R. K. georganiseerde zang- beoefening in West-Priealand bereikt is. blijkt een machtige prikkel te zün om een zeer ern stige voorbereiding, die een goede belofte inhoudt voor den Zangersdag zelf. Het bestuur, dat Op alle mogelüke wüze zal trachten, dezen eersten R K. Zangersdag een waardig aanzien te geven, ondervindt bü dien opzet de meest mogelüke medewerking. Zoo kun nen wü nu reeds mededeelen, dat de beide Hoog Eerw. Heeren Dekens J. P. Huiberg van Hoorn en C. A. Jonckbloedt te Wognum, volko men met de plannen instemmen en beiden zit ting hebben genomen in het te vormen Eere- Comité, Voorts is door den burgemeester van Westwoud, den Eedelachtbaren heer G. P. Haver kamp toezegging gedaan, dat ook het gemeen tebestuur door een offlcieele ontvangst ten gemeentehulze zün simpathie zal bestuigen met het voorgestelde doel: de verheffing van den volkszang. Van niet minder belang te achten is het, dat het bestuur den heer J. F. J. Wierts uit Den Haag, een onzer beste toonkunstenaars, bereid heeft gevonden, de muzikale praestatles te beoordeelen. Op deze wü»e zal vanuit Westwoud de victorie voor den R K. Volkszang 'litgaan. van 13 tot en met 16 Aug. Geboren: Dirkje, d. van Lubertus Bakker en Juliana Louise Emma Maria Wilhelmina de Ridder. Maria Aleida, d. van Klaas Kos Maartje Nleuwland. Ondertrouwd: Johannes du Porto en 1 Catharina de Waard. Getrouwd: Dirk Blesboer en Jannetje Ca tharina Eelman. Overleden: Aris Plaatsman 79 jaar, wedn. v. Trüntje de Jager. Jacob Witte 34 jaar. Kortebaandraverü- Onder groote belang stelling heeft te Stompwijk de jaarlüksche kortebaan-draverü der Harddraverü Ver- eenlging Nooit Gedacht plaats gehad. Hoe wel er van de ingeschreven paarden niet min der dan 18 niet waren opgekomen, namen er toch nog 27 deel. Het programma werd aan het einde vanwege de hitte aanmerkelük bekort. De uitslag werd: le prüs 400 Malie B, eig. W^ lilies Hoorn, ber. W. Geersen; 2e prüs Edna M, eig. J. Schoon, Medemblik, ber. Th. Broers; 3e en 4e prüs Miss Zelda Peter, eig. en ber. 8. v. d. Oord, Haarlemmermeer; en Northerman B, eig. en ber. C. Vergal, Amsterdam; 5e, 6e en 7e prüs Harrold, eig. J. Prinze Zaandam, ber. A Prlnze; Silent Nancy, eig. Th. Smit Alkmaar, ber. W. Geersen en Lady Bond, eig. en ber. 8. v. d. Oord, Haarlemmermeer. Jubileum. De heer P. Beunder zal den dag van 18 Aug. jj. niet licht vergeten. Onder groote belangstelling en waardeerlng herdacht hü dien dag, waarop hü voor 40 jaar in dienst trad bü de Bllkfabrleken alhier. De heer Beunder heeft wel een moolen staat van dienst achter zich. Begonnen als jong maatje heeft hü zich geleidelijk opgewerkt tot onderbaas, afdeelingschef en de laatste 10 jaar als calculator. De heer Beunder is dan ook op zün jubt- teumsdag gehuldigd door hoofddirectie en rekening G. door aUe lagen van het fabriekspersoneeL In tegenwoordigheid van het geheele kantoer en technisch personeel werd de jubilaris in de morgenuren allereerst gecomplimenteerd na mens de hoofdddlrectie door den heer Eyssel, die zün felicitaties vergezeld deed gaan met aan bieding van een fraaie klok. De heer Jb. Legult sprak namens de oedrüfs- dlrectle en bood aan een fraai bloemstuk in artistieke vaas. Namens kantoor- au technisch personeel voerden het woord de heer J. Bleyenburg, die ook namens t personeel overhandigde een spie gel, een tafel en een bloemstuk. De heer Müsen sprak namens de bazen en deed aanbieding van een zilveren coucert. Voorts complimenteerden nog de heeren Kok, namens de chefs van de drukkerü ®n de heer J. Ofman namens de arbeiders, den Jubilaris. Tenslotte sprak nog de heer Eyssel een per- soonlük woord onder het aanbieden van een zilveren sigarendoos en een kistje sigaren. Bü den heer Beunder thuis was het voorts den geheelen dag een komen en gaan van be langstellenden. Voorts zü nog vermeld, dat een- schat van bloemen werd aangedragen en even eens dient nog even gememoreerd de vele schriftelüke en telegrafische gelukwenschen. Betelen. M. V. alhier werd door het kan tongerecht te Alkmaar veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis voor overtreding Motor- en Rüwielwet. Londen Berlün Parüs Brussel Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid de notulen voorgelezen en Gevonden: een répara tie tasch, een gouden horloge, een portemonnaie en een gouden broche, een regenmantel, een vulpen, twee bad pakken met doek, een ceintuur, een wollen de ken, een jas met portefeuille, twee portemon- nales, een badschoentje. Niet prettig* Tegen het steenen hoofd in den Bakkershoek, waar veel wordt gezwommen, zün een paar cadavers aangespoeld van bruin- visseben, die er blüven liggen nu eb en vloed Mch niet meer doen geiden. De vrü groote die ren liggen er al eenige dagen en verspreiden een onaangenamen geur, t Wordt tüd, dat men ■e opruimt. Zou het zoeter worden van het water rich nu reeds zoo doen gelden, dat deze ■eedteren gaan sterven? De heer Keet (R.K.) betreurt het sterk, dat deze maatregel moet worden genomen en het spüt hem, dat niet de normen der andere Zaan- gemeenten zün aangebracht. De gemeente beeft alles gedaan wat ze kon, heeft de steunregeling ook, dank het meevallertje van de Zaanland, gerekt, zoolang ze kon. Spr. zal niet tegenstem men om het gevaar van dan niets te hebben. Toch zou spr. gaarne willen, dat de regeering verzocht wordt de normen der andere Zaange- meenten aan te brengen. Verder plaatst spr. te genover den heer Houtman de opmerking, dat er zeer zeker fouten zün in het tegenwoordige stelsel, doch dat er toch ook nog werkgevers zün, die ondanks verliezen de arbeiders aan het werk houden. Weth. De^ Vries kan zich, als het vlug ge schiedt, vereenigen met een unaniem besluit te ■trachten de normen der andere Zaangemeenten te krijgen. In denzelfden geest spreekt zich de heer Allan (VB.) uit. Vervolgens wordt door büna allen het woord gevoerd in tweede instantie en worden zoo af en toe ook een aantal liefelükheden gewisseld. Het resultaat is, dat het voorstel van B. en W„ om de steunregeling te aanvaarden en te trachten de hoogere normen te verkrijgen, wordt aangenomen. Tegen stemmen 8. D. A P. en C. P. Eenige reclames schoolgeld en hondenbelas ting gaan onder den hamer door. In de rondvraag dringt de heer Jongens er op aan. dat het correspondentschap voor arbeids bemiddeling tüdelük wordt ondergebracht bü den ambtenaar voor werkloozenvoorziening. De heer Luttik vraagt een vrü abonnement op de Zaanbrug voor werkzoekende werkloozen. Zal worden overwogen. Hierna sluiting Na het aannemen van de steunregeling had de heer Houtman de zaal verlaten en werd er buiten een büeenkomst gehouden van werkloo zen onder leiding van Kuipsx uit Wormerveer, die op het Leege Erf en daarna tweemaal op particulier terrein een communistiacly rede voering beeft staan houden. Voor 't verkeer gesloten Voorloopig voor den tüd van vier maanden zal de brug van de Rüp naar Beemster voor alle rüverkeer ge sloten zün vanaf Woensdag 24 Augustus aa. Voor voetgangers wordt een noodbrug gelegd van van den vi uit het fonds uitkeer ducten. welke den mlnlmumprüs niet kunnen opbrengen. Daar dit voorstel reeds op de algemeene ver. gaderlng is aangenomen en toen zelfs mach tiging is verleend tot 1% extra.heffing, kun nen allen zich met het voorstel van de Prov. Commissie zeer goed vereenigen. Voorzitter brengt vervolgens in bespreking het veilen van goedgekeurde pootaardappelen. Besloten wordt met ingang van een nader te bepalen dag één maal per week gelegenheid tot het vellen van pootaardappelen te geven. Bijzonderheden van deze veiling zullen door he dagelüksch bestuur worden geregeld. Voorzitter deelt mede, dat een obllgatle- schuld ad 2500.— is opgezegd. Besloten wordt een leenlng aan te gaan voor dit bedrag met <fe Boerenleenbank, waar voor alle bestursleden zich als borg verbinden. Bü de rondvraag informeert de heer K Molenaar of reeds iets bekend is van even- tueele regeerlngssteunmaatregelen. De heer D. Swart acht het gewenacht, dat, desnoods door het heffen van een erra-per centage de schuld der vereenlglng zoo spioedlg mogelük gedelgd wordt Ook meent hü. dat de toestand dat de bestuursleden zich steeds als borg voor de schulden der vereen iging verbln- gemeene ledenvergadering plaats hebben, waar het bestuur tot elf leden zal worden uitgebeeld- Voorloopig zal worden gespeeld op het ter rein naast de kerk, totdat een geschikter ter rein 18 gevonden. uitstapje misdienaars Maandag 23 Aug aa. maken de misdienaars een ulstapje den Weleerw. ijeer 3. Leenders naar Schiphol en Valkeveen. R. K. school De vacantie der belde R K scholen eindigt op Donderdag 25 Aug Dien morgen beginnen wederom de lessen. Burgerlijke Stand van 12—18 Aug. Gebo ren: Helena, d. van Cornells Terol en Ellsa. beth Kat; 13 Aug., Matthüs, «- van Nicolaas Rodenburg en Alida Heüne: Wouters Louise, d. van Arie A de Gooü en van Johanna W. van ArkeL Ovenleden: 13 Aug., te Alkmaar. Anna Ka tharina Bout, oud twee weken, d. van A. Bout en van A Blomberg. Ondertrouwd: 18 Auk., Petrus Paulus Johan nes Waardük te Rotterdam en Maria Anna Hunsdorf te Uitgeest. Ingekomen stekken Een schrijven van een aantal landpachten, met het verzoek de toegezegde 10 pet. reductie op de pachtsom te mogen ontvangen. De voorzitter zegt, dat dit adres eigenlük Biet in den raad thuis behoort. De beslissing over deze zaak is aan het Burgertük Armbe stuur, de raad kan hier niets aan doen Spr stelt voor dit schrüven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Een verzoek van de Noord-Hoilandsche ver- eenlgtng het Witte Kruis om subsidie voor de ontsmettingsoven te Hilversum. B. en W. stellen voor dit tot nader order ean te houden. Aldus besloten. Een schrüven van den R K Volksbond. RK Xandarbeidersbond en de R. K. Bouwvakarbel- dersbond, met het verzoek een steunregeling voor crisiswerkloozen in te voeren De voorzitter zegt, dat e} bü de regeering reeds veel moeite is gedaan om een dergelüke regeling tot stand te brengen, maar tot nu toe ■onder resultaat. De heer Schouten stelt voor zelf een steun regeling in te stellen. De voorzitter antwoordt hierop dat dit niet goed mogelük is, daar de minister daar waar- schünlük toch niet zün goedkeuring aan zou hechten en de gemeente dan voor het geld dat zü uitgeeft niets terug ontvangt. Doch spr. hoopt dat men spoedig met de regeering tot overeenstemming zal komen. Het schrüven wordt voor kennisgeving aan genomen. Een adres van de „Hanze” met het WÜ vernamen, dat aan den heer Jb. Dekker, alhier, na gehouden inschrijving is gegund het vervoer van 200 M3 grint uit een Rünaak. liggende in het N. H. kanaal te Kolksluls, welk grint bestemd is voor den polder Cal lan tsoog. Borgariyke Stand. Geboren: Petrus Jo hannes, s. v. 3. Hoogeboom en P. A. Tool; Ja cob, x v. P. Kapitein en M. de Jong; Cornelia Breglta, d. v. W. Stem en O. de Wit; Rlnskje, d. v. 3. Bos en A. Nüenhuis; Helena Christina Maria, d. v. M. v. d. Vlugt en O. H. v. Zoeten; Cjjsbertus, s. v. P. Rentenaar en G. Keppel; Cornells, s. v. N. Glasbergen en 3. DoefCatha rina. d. v. 3. v. Dalen en C. Dorrepaal. Ondertrouwd: B. 3. Bonte en 3. Ogier; A Huigen en 3. PlagmeiJer. Getrouwd: 3. N. Leyen en 3. C. Pennekamp; J. L. Asselman en 3. Otten. Overleden: A C. Geertzema, oud 68 jaar; A Borst, oud 19 j„ d. v. J. Borst. ▼esgaaatag. B. en W .hebben aan de mandolineclub „Kunst ep Eer*’ vergunning verleend tot bet houden van een verloting. band met bet vertrek van een daarvoor in aan merking kamenden utlnder van bet eerste tuln- deracrediet zün nog nagekomen aanvragen bin nengekomen. zoodat in totaal benoodigd la een bedrag rond 20.000, waarvan de gemeente 30 pet. oftewel 6000 moet büpasaen. Voorz. deelde mede, dat in verband met het voorstel tot het aangaan van een geldleentng met de provincie Noord-Holland ter verkrijging van de gelden benoodigd voor de rentelooze cre- dieten ten behoeve van den groven tuinbouw (2e regeerlngscredlet) waarvan de gemeente vol gens de bestaande regeling 30 pet. moet bijpas sen. het College van B. en W. zich op 6 Juli jj. dienaangaande tot Ged. Staten hebben gewend om zich de benoodigde gelden te verschaffen. Ged. Staten hebben gunstig geadviseerd, zoodat deze bereid zün een geld ver leenlng te verstrek ken op langen termijn (aflossing in 15 jaren onder bepaalde voorwaarden om. tegen pet. pari) en maken voorts geen bezwaar tegen geheele of gedeeltelüke aflossing. Spr. achtte de voorwaarden bUlük, zoodat bü wüzlging van de renestand&ard in gunstlgen zin de gemeente gel den kan opnemen en daarmede de leenlng met de provincie kan aflossen. 8pr. noemde dit den nog meest blllüken uitweg daar gezien de huidige tijdsomstandigheden onmogelük een vaste geld- leening van 6000 kan worden gesloten en het sluiten eener kasgeldleenlng met aeer veel moel- lükheden gepaard gaat. Het college van B. en W heeft tegelükertüd verzocht op grond van het raadsbesluit dd. 11 April jj. het bedrag, groot 5500, hetwelk benoodigd was voor het eerste crediet beschikbaar te willen stellen, daar hiermede de kasgeldleenlng loopende en gesloten met de gemeente Alkmaar, kon worden afgelost. De heer van Zooneti vond de rente van 5J4 pet. hoog. Voorz. was zulks met den heer van Zoonen niet eens. Met algem. stemmen wordt besloten tot het aangaan der geldleening groot 6000. Met algemeene stemmen werd besloten aan de crisiscommissie uit de 50 West-Friesche ge meenten ter uitvoering van haar program van actie subsidie te verleenen van 1 cent per in woner, alzoo voor deze gemeente bedragende 13.45 in totaal, nadat door den voorzitter was aangetoond dat voor de actie geld noodlg is. Schersend merkte spr. op dat de eene nood 1 ij - dende de andere helpt. Na een geanimeerde rondvraag werd de gaderlng gesloten. den voor de schulden der vereenlglng sprakelük te stellen. Hierna aluttiiw. De dijk neer De heer R. de Goede uit Medemblik had hier het ongeluk met zün hit en wagen bü de dük neer te gaan, doordat het dier zich koppig toonde. De G. bekwam door de buiteling verwondingen aan zün arm. De wagen werd tamelük beschadigd. Het paard was door 4e schrik büna niet tot bedaren te brengen. 1 is door de tooneelrepetltlén, welke noodlg wa ren. Spreker besloot met de meisjes van O. D. E. nogmaals te danken voor de medewerking en sympathie en spoorde aan voor elkander te bidden en Gods rüksten zegen voor de toekomst af te smeeken. Hierna bedankte de presidente den weleerw. Pater voor zün oprecht gemeende woorden, be loofde ZBerw. uit aller naam dat de OD.E ers hem niet zullen vergeten en zeker niet ih de gebeden. Hierna volgde sluiting. Personalia Tot directeur van het Fraterhuis is herbenoemd de Eerw. Frater Donatus Melis, die thans 8 jaar In Medemblik werkzaam is, en de laatste 3 jaren bovengenoemde functie reeds vervulde. l- D. Louw. Op de tribune zoowel als bulten waren vele werkloozen, alsmede politie aanwezig. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was de goedkeuring der begroe ting 1933 en een dankbetuiging van W. Jongert voor de hem toegekende toelage. Een verzoek van J. Nooy om een studietoelage ging naar B. en W. om advies. Aan de orde komt de nieuwe steunregeling. De voorzitter geeft aan. wat er is gecorres pondeerd en licht een en ander toe. Tot op he den is er-door de gemeente uitgekeerd f 34.400. De steunregeling, zooals ze door den minister wordt voorgesteld, voorziet in een ultkeering voor: Georganlseerden. a. gehuwden en kostwinners f 1150 plus 125 per gezinslid boven 3 perso nen; b. kostgangers f 8 per week Ongeorganiseerden. b. 7. Gehuwde en ongehuwde kostwinners kun nen krügen een huurtoeslag voor huren boven 3.met een maximum van 250, terwül komt te vervallen de bepaling, dat van de eerste f 5 geen aftrek zal plaats hebben. Voortaan aal 2/3 van iedere bijverdienste in mindering wor den gebracht. De heer Houtman (C.P.) opent de rij der sprekers en houdt een beschouwing op zün ma nier over de kapitalistische maatschappü. re- geering-Ruys, enz„ waarbü spr. tweemaal door den voorzitter tot de orde wordt geroepen. De heer Jongens noemt namens de 8. D A P. de regeling niet aanvaardbaar. Spr. wil de re geling in overeenstemming brengen met die der Zaangemeenten en doet in dien zin een voor stel. De heer Kramer (A_R.) had nog lagere cijfers verwacht, alhoewel spr. moet toegeven,' dat ook deze vermindering zwaar valt. Spr. ziet geen kans van slagen in een poging om verhooging te verkrijgen en ziet daarbü art. 21, waarbü de gemeente macht heeft om een huurtoelage toe te kennen in vaar komen. Verwerpings van deze regeling vtodt spr. gevaarlük. daar de ge- meentefinanciën een handhaving der oude re geling ook niet toelaten. „De Astrid” Zooals bekend is, heeft de heer C Kok te Den Burg, de hier gestrande jacht „De Astrid” aangekocht voor f 100. Het voornemen bestond dit scheepje te sloopen. doch thans meent men nog kans te hebben het scheepje af te brengen. Er zün dese week pogingen in die richting gedaan. ALKMAAR, 19 Augustus 1933 Kaasmarkt. Aanvoer 80 stapels, 170.000 KG fabr. kleine f 30.idem commissie f 19.boeren kleins f 1950, idem commissie f 24.Handel matig. ALKMAAR, 19 Aug. Graanmarkt. Aange voerd 538 HL. als: 4 HL. Tarwe, 8 HL Rogge nieuw 4.504.75, 220 H-L. Gerst nieuw 5.25—4.60, 35 HL Haver 7.25, 32 HL Boonen, Bruine idem 10.Duiven ld. 5.001225 1 HL,, geel mosterdzaad 14.40 HL. Karwü- zaad 8.00850, 120 H.L. Erwten groene oude (kleine) 950, idem nieuwe 8509.00, idem groene (groote) 12.0022.idem grauwe 2550 —38.Idem vale 13.00—19.Handel traag. Vergadering van de» Raad Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente. De voorzitter, de heer v. d. Heuvel, opende de vergadering en heette allen welkom. Hierna werden •oedgekeurd. Een adres van de „Hanze” met het verzoek een reductie te willen verleenen op de electri- citeltstarieven voor verbruikers boven de 150 K.W. uur per jaar. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor, de verbruikers boven de 150 K.W. per jaar, voor hun winkel of nering een aparte meter te verhuren in de over dien meter gaan- den stroom te berekenen teggen een prüs van 30 cent per K.W. Aldus besloten. Een tweetal adressen respectlevelük van de heeren Sander en Reinkei, met het verzoek om reductie op de pachtsom van het door hen van d« gemeente gehuurd grasland. B. en W. stellen voor 20 pCt. reductie te verleenen. Met één stem tegen werd dit voorstel aangenomen. Een adres van den heer Verduln om reduc tie op de pacht van het, door hem van de ge meente gehuurd bouwland. Bescloten werd dit adres aan te houden tot de volgende vergadering. Een verzoek van de heeren Schilder en Krul om naar aanleiding van een beslissing der re g geering het desbetreffende raadsbaslutt te I herroepen en alsnog aan hen een renteloos voorschot te verleenen van 30 pCt. I Besloten werd oen maximum crediet van f 3100 te verleenen. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarver- klarïng van: a. de woning staande aan de Hoogegeest. laatstelük bewoond door 8. Root: b. de woning staande aan den Koningsweg, bewoond door de wed. A. Seinen. De laatste woning onder bepaling, dat de ont ruiming niet behoeft plaats te vinden zoolang de woning door dezelfde persoon als eigenaresse voortduurt. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstel ling van een bedrag van f 271.78, ingevolge art. 73 der L. O. wet 1920 aan het bestuur der 8t. Jdichaël-Stichtlng alhier. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. om als boekhoudkun dige voor het onderzoek van de rekening van het G. E. B„ dienst 1931, aan te wüzen den heer J. Slok. Na eenige discussie werd met een stem tegen Het voorstel van B. en W. aangenomen. Aanbieding gmneenterekening. i E. B. en rekening Alg. Burg. Armbestuur, allen over het dienstjaar 1931. Vaststelling suppl. begrooting, dienst 1932. Aldus vastgesteld. B. en W. stellen voor aan den heer Verduln een schadevergoeding van f 35 te verleenen, voor de schade door hem gevolg van de werkverschaffing geleden. Aldus besloten. Hierna rondvraag. De heer Schouten vraagt of het niet moge lük is, dat de raadsleden de begrooting thuisge stuurd krijsen, opdat de leden zich beter in de begrooting kunnen Inwerken. De voorzitter acht dit om verschillende re denen zeer bezwaarlük, hetgeen spr. nader toe lichte. Het is vrijwel onuitvoerbaar. Spr. zegde echter toe te trachten zooveel mo- •elük aan dezen wensch tegemoet te komen. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Burgert, stand Ondertrouwd: 3. Barzilaü en N. Selderbeek; 3. A. Kok en L. H. Schottlng; P. Snüders en 3. Markus; P. Bruin en A. Kra mer; O. o. Schnellenberg en C. Boerman. Gehuwd: O. A Zekveld en C. Los. Geboren: G. Pit—Pit, d.; C a Geervliet— Vluer, d.; 3. Booü—de Jong, d.; A. R. Hane- graaf—Katoen, d.; C. B. L v. d. Berg—de Meijer, a.; J. PostmusDienaar, s.; H. Wote— Vergadering Centraal Bestuur „C.V.V.” Vergadering van het Oentraal Bestuur op ---- Donderdag 18 Aug. JJ. des avonds 7 uur in ,t>ealotep <ut «een Ko. >jDe Moriaan.” Afwezig met kennisgeving de heer C. Stoop, wegens ziekte de heer 3. WU- deboer. Ingekomen zün diverse stukken, welke alle voor kennisgeving worden aangenomen. Ten opzichte van de kennisgeving var. het Waterleidingbedrijf, dat het abonnement voor Joannes, x het veilingskofflehuis met 3.per kwartaal is verhoogd voor de aanwezigheid van een kuipbad, wordt besloten, dat de huurder dit moet restitueeren. Thans komt de agenda voor de buitengewone algemeene vergadering van de Provinciale Commissie aan de orde. Het voornaamste punt van deze agenda be treft de fondsvorming door een extra-hefflng

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2