De gevallen Leeuwerikke H In het onrustige Duitschland I ONS BLAD VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden De Ijzerbedevaart f Hitte te Londen Ottawa gesloten DE BAROMETER Aardbeving eischt vele dooden De Fransche pers verontwaardigd JOH. LAUWERS MAANDAG 22 AUGUSTUS 1932 Het Weer EINDE VAN OTTAWA De illusie der eenheid Verwoesting in Russisch gebied Baldwin, de toegeeflijke lan- Vlaamsche massabetooging zonder gelijke Her riot ontvangt tn Dinsdag massabegrafenis te Kiel Bespreking van Herriqt DE WOLINDUSTRIE Veertien dooden 30 Aug. bijeen Het Kabinet-Von Papen Motie van wantrouwen ingediend Mollison te New York De kapitaalvlucht Voornemens terug te vliegen goud 99 <- Schipbreuk in het Kanaal CHOLERA GRIJPT OM ZICH HEEN DE MOEILIJKE TAAK VAN DE SCHUPO Actie van Duitschland poor gelijke bewapening DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN s LAATSTE HAND AAN DE „NIOBE” Pruisische landdag Duizend millioen dollar aan uit Amerika weg „Steeds alarmklaar!” Drie zeelieden verdronken Overeenkomst tusschen Holland, België en Frankryk ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag. één 55 cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 De bchoenmakerstrqat wil de Rechtbank In hel rapport- Wette/ wordf voorgesteld tot opheffing over te gaan) voor Roermond behouden. De Nazi’s beraadslagen Japansch geneeskundig personeel DE EEUWFEESTEN TE ROERMOND fSEv ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 198 ^-1 Aardbeving in Rustand eiocht vele dooden. De Vlaamsche Ijzerbedevaart. Drie dooden b(j schipbreuk in Kanaal. Conferentie te Ottawa gesloten. Dinsdag begrafenis der „Nlobe”-atachtoffers. Regeling der uitkeering voor kaaa. i I 1 uitgesproken en i hebben en October aA. Hoogste Onderhandellngen tusschen Centrum sa Nazi’s worden Dinsdag voortgeset. Uitkeering aan werkloosen in natura? Instelling van een commissie. door van Krachtig vervet tegen de opheffing der vroed vrouwenschool te Amsterdam. ANTWERPEN, 21 Aug. (V.D.) - tiende jaariyksche IJzer.bedevaart Zwakke tot matigen wind, meest uit zui delijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Toenemende kans op onweer. Iets koe. Ier. Verdere vooruitzichten onweerachtig. Zon op 5.55, onder 8.1». Laatste Kwstr. tier Woensdag v.m. 8.41. Licht op 840. De regeering verlangt 15 pCt. loonsverlaging in de bouwbedrijven. Wetsontwerp ingediend tot wetteijjke regeling van de huisindustrie. In bosch en duin. Op hel en strand: De huid wel bruin. Maar niet verbrand stand op Maandag uur Via.; MS Vooruit» Voor het politiebureau In de stille zijstraat staat den geheelen nacht de groote wagen van het Ueberfallcommando gereed voor onmlddel. lyk gebruik. Een poetser is met lappen en olie kannen aan hem bezig. Trappen en gangen van het gebouw liggen in het halfduister; in de kamer van den chef van dienst brandt licht. De manschappen liggen of zitten in het wacht lokaal op de harde britsen en stoelen ongemak- keljjk genoeg. Zij weten trouwens sedert eenlge weken niet goed meer, wat .gemakkelyk” is. Rust en regel zijn uit den politiepost verdwenen, de dagorder luidt onveranderd: «steeds alarm - klaar”. De lucht Is warm en stoffig. De manschappen in bun uniformen, die zij sedert dagen niet van bet lichaam gehad hebben, staren met brandende oogen voor zich uit. Het licht werpt schaduwen op hun afgematte trekken. Een paar kranten liggen op den tafel: daarin wordt van de politiebeambten geëlscht, dat zij zoo onop vallend mogeiyk optreden.... Er hangt een lucht van geolied leer en af gewerkte menschen. Af en toe poogt iemand, steunend op een arm, wat slaap te genieten.... „Rrrrrrrt" klinkt de telephoon In de kamer van den chef. De manschappen springen op: zij weten wat dat heeft te beteekenen. De koppel riemen worden omgegord, de helmen opgezet, de patroulUe-lelder monstert zijn kleine schaar, dan snel de trap af en in den wagen. De chef geeft den chauffeur instructies, de schijnwer per wordt In werking gesteld en zet de donkere straten met snelle wendingen in een fel Hebt Donkere gestalten drukken zich in een hoek, zien het voorbijsuizende gevaarte met gemeng de gevoelens na. In de verte klinkt rumoer, de wagen houdt stil, de manschappen springen er uit, verdeelen zich over de breedte van de straat. In looppas gaan ze dan voort, een zij straat In.... daar bevinden zjj zich temidden van een opgewonden menigte, beschenen door het onrustige licht van den schijnwerper. „Uit elkaar! Uit elkaar!” Deze lulde uitroe pen herinneren de vechtende massa er aan. dat de politie verschenen Is. Die massa verdeelt zich nu In angstige menschen. die zich trachten te verschuilen, ervaren raddraaiers, die bet snelste een wetsontwerp over het aan den staat t ken der sleutellndustrieën en der gesubsidle bedrijven, ten derde een wetsontwerp over ■w yan algemeen Internationaal standpunt \f bezien, belooft Ottowa het tegendeel worden van ’n voorbeeld tot vergemak kelijking van het Internationale handelsver keer, ook al heeft de Britsche delegatie uitdrukkelijk te kennen gegeven, dat zij ten behoeve van de dominions niet met alle bul- ■t is veel beteekenend, dat men voor- loopig de resultaten der conferentie zooveel mogelijk geheim zal trachten te houden, naar het heet, om speculatie te voorkomen. Waarschijnlijk echter is, dat die resultaten zóó magertjes zijn, dat men er niet op gebrand is ermee voor den draad te komen. Want waren die resultaten wél de moeite waard geweest, dan zouden de leeuwerlkken zich natuurlijk weer on middellijk in de lucht hebben begeven om ten aanhoore van de rest van de wereld den lof van de Britsche imperiale eenheid te verkondigen. Bovendien moeten de ver schillende parlementen eerst nog hun goedkeuring hechten aan hetgeen de minis ters te Ottawa hebben bekokstoofd, alvorens de bereikte resultaten een definitief ka rakter kunnen krijgen. i LONDEN, 32 Augustus (Reuter) Gedurende den storm van Zaterdagnacht welke boven het Engelsche Kanaal woedde, zijn drie personen verdronken waaronder de kapitein van een klein Fransch’ vaartuig: Twee overlevenden van diens schip, dat In den storm verging, en die heden tn I^unble aan land werden gebracht, verklaarden, dat het vaartuig plotseling was omgeslagen, zoodat allen in het water terecht kwamen. Zb werden echter later door een Jacht opgepikt. Zy hadden zich drijvende weten te houden op een stuk rondhout. De kapleln was echter verdronken alsmede twee der opvaren den. De „Echo de Paris” verklaart, dat het on- mogelljk is Duitschland de machtsmiddelen in de hand te geven die het hem mogeiyk ma ken een tweede maal Frankryk binnen te val- len. Van het Verdrag van Versailles Is juist zooveel overgebleven, dat Frankryks veiligheid er door gegarandeerd wordt. De Fransche re geering heeft den plicht de Duitsche eischen met een categorisch neen te beantwoorden. De ..Ere Nouvelle” schrijft, dat de geiykheld van recht, als men deze Duitschlapd zou toe staan in den vorm waarin het RUk dit wenscht, een onrechtvaardigheid voor de ande re mogendheden zou beteekenen. De ..Petit Parlsien” werpt de vraag op. erf een Ryksregeerlng die op zoo zwakke basis staat als de huidige, over de noodlge autori teit beschikt om onderhandellngen van zoo verstrekkenden aard te kunnen openen. De Berlijn stelt men zich deze vraag klaarblijkelijk niet omdat men daar elk begrip van een nor maal politiek leven heeft verloren. WREAUXt HOF 6, ALKMAAR Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS» Ptr'twartaal voor Alkmaar f 2— Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de tCT- Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem De heer C. J. Ph. Zaalberg zal aftreden als directeur-generaal van den Arbeid en opge volgd worden door Ir. A. H. W. Hacke. WASHINGTON, 20 Aug. (Reuter) Daar het terugtrekken van goud uit de Vereenigde Staten blijkbaar is gestaakt, is de Amerikaan sche regeering van meening, dat op de aan staande economische conferentie Internationale maatregelen moeten worden genomen om een groote kapltaalsvlucht te vermyden. President Hoover zelde, dat niet minder dan 2400 mll- lioen dollar, waarvan 1000 millioen dollar aan goud uit de Vereenigde Staten zyn terug getrokken. den staat trekken van banken en contróle op de banken, en ten vierde een wetsontwerp over de onteigening vari het grootgrondbezit. MOSKOU, 21 Aug. (Reuter). Gisteravond wer den In het district Ordubad hevige aardschokken waargenomen. Uit onderzoekingen bleek, dat de haard der aardbeving zich In Nachitshewan bevond. Talryke hulzen zyn hier verwoest. Het aantal dooden wordt op niet minder dan 26 A 30 geschat. Er Is onmiddeliyk hulp voor de dakloozen ge organiseerd. In het district Parakllssa zijn eveneens ver scheidene huizen Ingestort, doch er wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. KIEL, 20 Aug. (W.B.) Het Marinestation der Oostzee deelt over het bergingswerk van het vergane opleidingsschip «Niobe” het volgende mede: De ruimen van het voorschip, dat anderhalven meter boven water uitsteekt, zyn leeggepompt en het is gelukt het Hjk van een matroos te bergen. In hetzelfde ruim is het lijk van een tweeden matroos geconstateerd, doch de berging was niet aanstonds mogeiyk. Er bestaat hoop, dat het schip Zondagmor gen zoover gedicht en lensgepompt is, dat het zich vanzelf opricht. In dat geval zullen alle ruimen van bovenaf toegankelyk zyn. Aan te nemen is. dat Zondagmiddag alle dooden, die zich in de „Niobe" bevinden, geborgen zullen zijn. Biykens een later bericht is een tweede doode uit het binnenste van het schip, een matroos seingever, geborgen. De begrafenis der slachtoffers is op Dinsdag 23 Augustus bepaald te 16 uur. Op verlangen der familie worden 13 dooden naar hun ge boorteplaats overgebracht. De anderen worden op het garnlzoenskerkhof ste Kiel ter aarde besteld, waarby de geredden van de .Niobe” de eerewacht zullen vormen. De uitvaart zal draad loos worden uitgezonden. PARIJS, 20 Aug. (V. D.) De geruchten over een te verwachten diplomatieke stap der Duitsche regeering te Londen en te Parys om te komen tot een gemeenschappelyke bespre king over de erkenning van Duitschlands ge- lykberechtigdheid op het gebied der bewape ning, hebben groote verontwaardiging in de Parysche pers gewekt. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD zijn verdwenen, radeloozen, die verbluft blijven staan en weerspannigen, die front maken. De manschappen treden op tegen deze weerspan nigen, de straat wordt schoongeveegd, ze kee- ren naar den wagen terug en zitten eenlge oogenbllkken later weer op britsen en stoelen, haast omvallende van vermoeienis In bet be dompte, stoffige wachtlokaal. De stad verkeert In een staat van opwin ding. Voortdurend trekken patroullleerende af- deelingen politie rond, vooral In de wijken, die by dergeiyke gelegenheden als met krult ge laden schynen te zijn. In groepjes van drie of vier doorkruisen ze de stadsdeelen, honderd maal Jagen ze kleine troepen rumoerige lieden uit elkaar, meestal reeds door een enkele som matie. Dan in eens een grootere samenscholing onder systematische leiding. Politie-afdeellngen vereenigen zich, schoten knallen, er wordt ge schreeuwd, door de straten gerend, soms wor den zelfs barricaden op den rijweg opgeworpen, industrie zal plaats hebben te Amsterdam op 4 en komen reddlngswagens om de gewonden weg te voeren. Dan keert de patrouille weer terug om rust te vinden in het wachtlokaal. Rust.... voor hoe lang? Soms worden een of meer plaatsen op de britsen niet weer ingenomen, zijn een of meer manschappen gewond of.... gedood. Vóór den post staat de wagen te wachten; tn de kamer van den chef da telephoon. die leder oogenbllk het sein kan geven tot een opnieuw uitrukken Immers de dagorder luidt onveranderd: «Steeds alarmklaar" ■p. e groote moeilijkheden, welke zich bij 1de onderhandellngen tusschen Enge- ■^—'^land en Canada voordeden, concen treerden zich in twee kwesties. Canada eischte van Engeland ten eerste den invoer van vleesch en graan uit niet tot het Brit sche Rjjk behoorende landen te bemoeilij ken, en ten tweede den invoer uit Sovjet- Rusland zooveel mogelijk tegen te gaan. Aan deze eischen schijnt het moederland zeer ver tegemoet te zijn gekomen. Ten minste, naar verluidt, zou Engeland besloten heb ben de voedingsmiddelen, vleeesch en graan welke tot nog toe buiten de protectionistische maatregelen vielen, met een tarief te be zwaren, voor zoover deze van buiten de grenzen van het Britsche Rijk zullen wor den aangevoerd, en het handelsverdrag met Sovjet-Rusland te willen opzeggen. Door de tarieven op levensmiddelen worden de libe rale ministers in het z.g. nationale kabinet in Engeland, die steeds zich principieel te gen dergelijke tarieven hebben verzet, in een moeilijk parket gebracht. De torries hebben hen al zooveel protectionisme laten slikken, dat zij misschien voor deze nieuwe, nauwelijks verteerbare portie zullen bedan ken. Of zullen zij gebruik maken van het hun vroeger verleende recht om het harte lijk met hun conservatieve collega's oneens te zjjn en daarvan blijk te mogen geven, zonder tot aftreden gedwongen te worden? Voor de nat. Engelsche regeering openen zich hier zorgwekkende perspectieven. Door het opzeggen van het handelsverdrag met Sovjet-Rusland zal Engeland een belang rijken klant van zich vervreemden. Maar het schjjnt toch niet zijn bedoeling den Russl- schen concurrent van Canada geheel aan den dijk te zetten. Engeland is echter be reid de dumping vanuit Rusland tegen te gaan en tegenover andere landen zoo noo- dig dezelfde anti-dumping-maatregelen te willen nemen. Dit is wel minder dan Ca nada vroeg, maar meer dan Engeland aan vankelijk wilde toestaan. In Engeland zelf is men met een en ander zeer weinig inge nomen. ten het Britsche Imperium vallende den economisch wenscht te breken. Bovendiefi heeft Ottawa geleerd, hoe il lusoir alle partleële afspraken zijn. De be langen der ver uit elkander gelegen domi nions gaan meer naar de onmiddellijke bu ren dan naar het overzeesche moederland uit. Niet alleen het Britsche Rijk, maar de wereld heeft behoefte aan economische sa menwerking. Moge de internationale econo mische wereldconferentie, welke helaas al weer naar het volgende jaar verschoven is, profijt trekken uit de ervaringen van Otta wa. Maar één goed ding heeft de zeer dis- cussiabele Britsche rljksconferentie dan toch opgeleverd n.l. een toenadering tus schen Ierland en Engeland en dat is al meer dan om haar als totaal onvruchtbaar te mogen brandmerken. LONDEN, 10 Aug. (Reuter.) De hittegolf heeft in Groot-Brittannië veel slachtoffers ge maakt. Volgens een Reuter-bericht zyn veer tien menschen op verschillende wijzen om bet leven gekomen. ■p.; Britsche Rljksconferentie te Ottawa, 1 op touw gezet om de verschillende deelen van het Britsche gemeene- best aaneen te smeden tot een hecht eco nomisch blok, dat onwankelbaar als een rots weerstand zou kunnen bieden aan de crisisstormen, is ten einde. De heeren gedelegeerden, die tijdens de plechtige ope- ningszitting, nu eenlge weken geleden, met hun hooggestemde algemeene beschouwin gen als tierelierende leeuwerikken „Ins Blaue hlnein” stegen, zjjn sindsdien al heel spoedig vermoeid op den beganen grond gevallen. De schoone lyriek van den aan vang paste niet bij het economisch egoïs me, dat moederland en dominions hier kwa- men verdedigen. De eenlge wezenlijke een heid, die op de conferentie ontstellend duidelijk is gebleken, is tevens de oorzaak van de zoo moeilijk overbrugbare verdeeld heid geweest: n.l. de eenheid der zelfzucht, die tot schade voor het geheel uitsluitend voor haar eigen standje vecht. Ottawa is geen manifestatie geworden van de econo mische eensgezindheid van het Britsche wereldrijk, maar een jaarmarkt van uit sluitend op eigen voordeel beluste pinge laars en sjacheraars. Natuurlijk heeft men op de slotzitting zich weer tot een schoone harmonie van hoogdravende tirades trach ten op te winden om althans den schijn der eenheid te redden, maar de pooverheid der bereikte resultaten kon daardoor moei lijk worden gecamoufleerd. Met alle domi nions is Engeland het eens kunnen worden over voorloopige regelingen, welke in haar detail-bepalingen het kenmerk dragen van een langdurig loven en bieden, het laatst met Canada. BERLIJN, 19 Aug. (V.D.) De sociaal-de mocratische ryksdagfractle heeft In haar ting van heden behalve tot een motie van w trouwen en opheffing van alle noodverordër gen der ryksregeerlng besloten tot indienen verscheidene wetsontwerpen, die een reorgi satle beoogen van het bedrijfsleven. Vols den „Vorwaerts” werd besloten In te dienen, eerste een ontwerp voor een wet betreffe reorganisatie van het bedryfsleven, ten tw< MÜNCHEN, 20 Aug. (W. B.) Naar de «Na- tlonal-Sozlallstischer Korrespondenz” meldt, heeft Donderdag te München In <fe nieuwe lokalen van de „Relchorganlsatlonsleltung” der Natlonaal-soclalistlsche party een bespre king plaats gehad van de natlonaal-soclalls- llstische rijks- en lands-Inspecteurs onder voor zitterschap van den organlsatielelder Oregor Strasser. De huidige politieke toestand werd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. De in specteurs gaven een overzicht van de verschil lende afdeellngen der party. De standvastige houding van Adolf Hitler ten opzichte van het .slrehen-gezang" van het kabinet Van Papen, heeft onder alle party- genooten groote vreugde teweeggebracht. Vertegenwoordigers van de wolindustrle van Engeland, België. Frankryk, Nederland. Italië en Tsjecho-Slowakye zyn te Parys byeen om te trachten een overeenkomst tot stand te bren gen tusschen de verschillende landen. Vooral de besprekingen tusschen Frankrijk. Nederland en België schieten goed op. Deze landen hebben een voorstel tot samenwerking opgesteld. Enge land wil er zich niet over uitspreken vóór Duitschland, terwyi Italië en Tsjecho-Slowakye hun goedkeuring hebben betuigd. Een commissie is ingesteld, die met de Duit sche wolindustrle de noodlge besprekingen zal voeren. Het accoord tusschen Nederland, België en Frankryk heeft ten doel volkomen gelijkheid te scheppen tusschen alle onderteekenende lan den op tolgebled. De voorzitter van de confe rentie bracht in herinnering, dat het hier gaat om een overeenkomst tusschen particuliere on dernemingen, niet tusschen regeerlngen. Wan neer de Industrieën zelf over de grenzen sa menwerking zoeken, zullen de regeerlngen er ook op den duur toe overgaan een meer liberale tol- polltlek te voeren. Zeven andere landen hebben reeds verklaard, dat zy zich by de wolconventie zullen aanslui ten. als Engeland hiertoe overgaat. Men moet daarom wachten op den afloop van de conferentie te Ottawa. De volgende bijeen komst van de Internationale federatie der wol- PEKING. 21 Aug. (V. D.) Volgens offl- cieele berichten uit Charbin grypt de cholera- epidemle steeds verder om zich heen. De Japansche militaire autoriteiten geneeskundig personeel uit Japan ontboden en ook groote voorraden medicynen uit Japan la ten overkomen. Ter bestryding van de epidemie is een speciale commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers van de Japansche militaire Overheid, van de Mandsjoerysche regeering en van den Chineeschen Oosterspoorweg, Ingesteld. De spoorweg-directie heeft 45.000 gouddollar be schikbaar gesteeld voor de bestryding van de ziekte en hulpverleening aan de vluchtelingen. Ministerpresident Herrlot ontving gisteren de Fransche ambassadeurs te Washington. Londen en Berlijn, die momenteel alle drie te Parijs vertoeven. De Berlynsche ambassadeur Francois Poncet bracht een uitvoerig ver slag uit over den politleken toestand van Duitschland en den voorgenomen stap der Ryksregeerlng om onderhandellngen te ope nen over de militaire geiykberechtigdheid. OTTAWA, 30 Aug. (Reuter.) De Britsche economische ryksconferentie is Zaterdagmor gen met een plenaire vergadering gesloten. De der- naar het Vlaamsche monument naby Dlxmuiden heeft een rustig verloop gehad. De Vlaamsche oud- frontstryders hebben de lyken van achv ge sneuvelde Vlaamsche soldaten in aanwezigheid van ruim 200.000 toeschouwers in den Uzer- toren bygezet. De geheele stad was met tallooze vlaggen versierd. Behalve van de in den oorlog be kend geworden en aan het Departement van Oorlog behoorgnde Meelfabriek en van het Stadhuis, vanwaar de nationale rood-geel- zwarte Belgische vlag was uitgestoken, wap perden overal de zwart-gele Vlaamsche kleu ren. Vertegenwoordigers van Belgische orga nisaties ontbraken, zoodat de plechtigheid 'n zuiver Vlaamsch karakter droeg. Het hoogtepunt van de plechtigheid was de bUzetting van het stoffeiyk overschot van de Vlaamsche gesneuvelden. Het was een plech tig oogenbllk toen de versierde kisten op de door zes paarden getrokken omfloerste Pa- feens het monument naderden. De gedenkrede werd hierna Prof. Daels, waarna vertegenwoordigers Dletsche organisaties uit Nederland uit Zuid-Afrlka het woord voerden. Tal van kransen werden aan het monument gehangen, -b.a. van frontstrijders uit Waalsch België, Frankryk, de Vereenigde Staten, Ier land en door een Duitsche delegatie uit Aken. Tenslotte werd door duizenden de eed van trouw aan Vlaanderen gezworen en klonk het gemeenschappeiyk gezongen Hed „De Vlaam sche Leeuw”. Incidenten hebbep zich ditmaal In het ge heel niet voorgedaan. In den afgeloopen nacht hebben gendarmes Vlaamsche studenten, die zich op eenige plaatsen verzameld hadden en rumoerig waren, uiteen gedreven, maar eeni ge beteekenis had dit optreden niet. BERLIJN, 22 Aug (W. B.) De byean- komst van den Prulsischen Landdag is thans definitief bepaald op Dinsdag 30 Augustus om 1 uur namiddags. NEW-YORK. 21 Aug. (Reuter) De vlieger Mollison, die als eerste solovlleger den Atlan- tischen Oceaan van Oost naar West overstak, is Zondag te New-York geland. Molisson's landing had plaats op het Roose- velt-vllegveld op Long Island, om 9-55 Anister- damschen Zomertijd. Zyn aankomst werd toe gejuicht door ongeveer 2000 Zondags-bezoekers en de commissie, aangewezen voor de ontvangst van officleele persooniykheden haastte zich, den Oceaan-vlieger te verwelkomen. De vlucht van St. John naar New-York, een afstand van 600 mijl, werd afgelegd in 5 uur en 3 minuten. By zyn aankomst verklaarde Mollison. dat hij den terugtocht naar Engeland zeer spoedig zal ondernemen, en dat er geen sprake van ls- dat hij zyn plan om terug te vliegen zou hebLen opgegeveo. ALKMAAR PAYGLOP 3 Barometers en Thermometers Dinsdag uitvaart vu oud-bondskanselier dr. Schober. Mi W

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 1