KERMIS 1932 BRILLEN w N.V. Jan de Vries, Zaadmarkt 58, Tel. 324 BEURS VAN AMSTERDAM <3 30.— KI «I 24 23 17 34 26 3 TOONEEL EN BIOSCOOP Al of niet toelaatbaar Ondanks het mooie weer MARKTEN Wisselkoersen II „DE VALK een stil begin MAANDAG 29 AUGUSTUS STADSNIEUWS PATER V. DE MOL O.P. HET ADRES VOOR IK ALKMAAR Maandag 29 Augustus T ooneel Dinsdag 30 Augustus N.V .NATIONALE REVUE Geel Bandje... mijn- BURGERLIJKE STAND Gemeentelijke Kunstbemoeiing Schouwburg „Het Gulden Vliea” Graalnieuws DE MOTORRACES MAANDAG 29 AUGUSTUS 1932 Het wonder-Maloitz Nieuwe Schouwburgloge I Voor een Heldere Wasch Een recente foto van den schei denden kapelaan der St. Joseph- kerk OP REPARATIES KAR GEWACHT WORDEH - ELECTRISCHE SLIJPERIJ heer!” Revue van Meyer Hamel. De hakm Den vet t< de r vleest goed voegt voork haalt bloent laat 1 Stoomwasscherij Voor coulante bediening Stoomwasscherij „DE VALK” Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting T ooneel 2t Koninginnedag j Nabetrachting Bioscoop ge- 3.30—380; Harmonie: .Zwel Herzen dag»n dat Harmonie Zwel Herzen we ge- een van ons dit alles bijeen is nog een te dure prijs voor om wor- Wilhelmina (Deze pagina gedeeltelijk gecorrigeerd) over de 7* 3heü Union OU afbreuk doen aan den 80* zal tooneele ten 36 )k meisje” it. Maar ach. what te in a name? Zoowel de eene te. een ZIEKENFONDS-LEVERANCIER ,/n r - lezer zal onmogelijk er een eenigszins aan- veel van de wel Coba van meer als koloniale Bank ndteche Bank lert Handel-MU 103 1011 97; 101 93 20 114* 80 63 63 73 Paarden Paarden 65 63 74 160 135 17* 155 Inhoud van van hoewel de men had het stuk kunnen >aboes ton Olie *erlak 'eudawa 'ontlnenuu OU Vorige koersen 116* 62* 43* 31* 109 1» 119 20 116* 80 187* 141 96 79* 4 10 35 n 17 65 166 140 20* 165 10 12 14 18 161* 84 8 lobber Vdam Rubber 3andar >11 Batavia Rubber Serbadjadl 3tlau v. l o. a Allied tntercontln Rubber Tabak DeU Batavia 5u<to Dab senembab Mstkust Sansas City South Salker 1 V A. Jsv Cultuur NL 8 O Poerworedjo Vorstenlanden Actions idet. 192 142 96 8 47 31.— Kai kalfsl vet, 1 pel 1 theeli Mei diene NOORDFRKADE67-68 ALKMAAR TELEFOON 120*» --t Spoorwegen Jnlon Pacific vabaab Erto South. Rallw. 3* 2S; TO-„WJ Slaboonen - a Uien.. 49 113* 61 39 321 106* 1* 118 Londen Berlijn Parijs -- Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid 1 gtf Ti ou< pta VM en. 1 tot als ooi idex of op ore V »eh was van ge« ons ven een B ie* nen de i helf een vort tege B eten vruc en dooi blan Mi Kho •el van dieet honf «tille ren. wein «tan. nenc den fruit Ba pruil naas soov< dels, vruc! wat 1 ten De aondi aeer het t beme bij h en s; appel Pre tere i “P 5 een i 22* 20 102* 101* 90* 'S3 XOORDERK M)F67 68 ALKMAAR TELEFOON 1209 8.61 59.10 9.74* 34.47* 48.20 45^85 44.20 43.15 2.48 12.75 7.35* 20.— staatsleentngen Nederland 1918 Nederland 1918 1% Nederland 1931 5 Neder! 1933 IK N tnd 1938 AB aanvoer, kalveren met groote aanvoer, hamdl tets vlottr, prijs- MAANDAG 29 Aug. Vorige koenen 8.61 59.12* 9.74* 34.50 48.27* 45.80 44.20 43.20 2.48* voerde gisteravond klucht op. Een stuk jolijt, waarin met de strenge logica gesold en waarin om realiteit geen avoni slenterende dUnboaw soeton Mijnbouw Mg Exploratie Hedjana Lebong ’etroleooa Vorige koersen 6*» wil aan t be de ndustrieên Jnllever lalvé Delft Mg Kunstzijde Van Berkel’e Pat (leuwe Philips KUcb Accoustlek 'led. Ford ndustr Buitenland Anaconda lethlehem Steel O 8 Steel J 8 Leather ntern Nickel kens, wegende van 90110 K.O. 0.360.37 per K.O. (Slachtgewlcht)zw. varkens 0.34 —0.33 per K.G. (Slachtkaw.)23 0.33 per K.O. (Slachtgewlcht)? 28 60110 per stuk. Martverloop: Runderen met groote vlotte handel en prijshoudend; vette Vanavond 8 uur8% zal er een leuke Graal- avond zijn Alle Graal-leden en -leidsters zijn hartelijk welkom, ook zi). die geen club heb ben vandaag. Zorg dus, dat je er bij bent met al je vriendinnen, want het programma van vanavond wordt niet nerhaald. Excelsior, Alleluja, Vooruit! alleen de waarde, maar ook het nummer aan Deze en meer dergelijke proeven slaagden allen zonder hapering en Juist; bijzonder voor kleuren was hij sterk in zijn weergave; op een bewijs van lidmaatschap van de K.J.M.V. kwa men drie kleuren voor; direct wist Maloltz ze Juist te noemen, terwijl hij ook wist te vertellen, op wiens naam het stond. Geen wonder, dat wij allen tenzeerste verwon derd waren over dit nieuw-ohtdekte talent van Maloitz, wiens experimenten een onzer niet ten onrechte te hoogstaand oordeelde voor een ker mis. Maloitz aelde daarop, dat hU ook niet met dit programma op kermissen optreedt; alleen voor de Hoornsche en de Alkmaarsche kennis, waar hij steeds zoo’n dankbaar publiek ontmoette, maakt hij een uitzondering. De verschillende persrecentles van zijn optre den in Circus Maxo te Schevenlngen luiden allen onverdeeld gunstig over dezelfde en andere moeilijke experimenten. Zooate men weet, heeft Maloltz zich ter be schikking gesteld van den Leidschen hoogleeraar in de para-psychologie dr. Dietz, die voor de studenten diverse proeven zal demonstreeren. Zij, die dus iets bijzonders willen zien, en tevens iets, dat op een hoog wetenschappelijk peil staat, kunnen van de unieke gelegenheid, dat Maloitz deze week in „Central" optreedt, gebruik 'nikken. Wij kunnen het een ieder aanrazen. Van de motorrijders, die tijdens de grasbaan races gevallen zijn, te de renner J. de Boer uit Hoorn, van de klasse Nieuwelingen er wel het ergste aan toe. Met een zware hersenschud ding werd hij per ziekenauto naar het stads ziekenhuis vervoerd, waar hU, naar wij van morgen vernamen een rustige nacht heeft ge had, zijn toestand was bevredigend. Schouwburg ,,’t Gulden Vlies”, 8 uur: „De fa milie van mijn vrouw*. Volwassenen. Groote Schouwburgloge, Doelen veld, 8 uur: Een geel bapdje. meneer! Volwassenen. Nieuwe Schouwburgloge, Doelenveld: „Vier da gen uit 't leven van een fatsoenlijk meisje” Volwassenen. Schouwburg ,,’t Gulden Vlies”, 8 uur: „De fa milie van mijn vrouw”. Volwassenen. Groote Schouwburgloge, Doelenveld, 8 uur: Een geel bandje, meneer! Volwassenen. Nieuwe Schouwburgloge, Doelenveld: „Vier da gen uit t leven van een fatsoenlijk meisje”. Volwassenen. AMSTERDAM, 29 Aug. Veemarkt Aanvoer 81 vette koeien le kw. ?872; 2e kw. 5666; 3e kw. 4252; mindere soorten 3440 ct. per kg. slachtgewlcht; 92 stieren 1892.60 p. stuk; 184 vette kalveren le kw. 4552 2e kw. 3544; 3e kw. 2534 ct. per kg. levendgewicht. 58 Nuchtere kalveren j 47 per stuk; 35 Scha pen f 8—13 per stuk; 58 varkens: vleeschvar- het ‘tangduo Bepple Rameau, en het danspaar Ludowsky-Altert. Het ballet en de muziek hebben we hierboven reeds eervol vermeld. Vanzelfsprekend te deze revue alleen geschikt voor volwassenen. 18 165* 87 6 8| Scheepvaart Java Ch Japan 3oll Amerika L4jn llto Gem Eigend. <on Ned. Stoomt! Scheepvaart-Onto 71 52 26 24 17* 36 26 Cri bruik 12 bh 90 gr Vai Ditgej snede naass melk anaa goed kookt door, of 5 vorm pelscl hlero men er op raken goed om n laag moet stolpt Gei pond ons t thjjm De gebra matei voorz *n p< meld «toon er he kruid «a vt •eitje ten n Plaat: oven. In torna! Sla op de op ee overg Pond 1 har ««n, hakt ker. ven e fcert Aan de Alkmaarsche Bad- en Zweminrich ting werden in de week van 21 Augustus tot en met 28 Augustus genomen door heeren 674 den, dames 536 baden, kosteloos door jongens 512 baden, meisjes 427 baden, totaal 2149 ba den De hoogste temperatuur bedroeg 74 graden. Men verzoekt ons er de aandacht van de in gezetenen op te vestigen dat de gemeentelijke bureaux op Woensdag 31 Augustas S-s. voor zooveel de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. In verban^ met de omstandigheid dat ook het personeel van de Reiniging dan geen dienst zal doen wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e.d. buiten te zetten. Een Alkmaarsche kermis zonder revue is iets zóó onvolledigs als een el zonder zout. Gelukkig voor de niet te tellen schare lief hebbers van dit speciale kunstgenre wordt hier ter stede in de jaarlijksche pretperiode altijd het beste van het beste gegeven. Eerst jaren lang de revue van we zullen ze maar naai de hoofdpersonen noemen Buzlau; en nu sinds vorig jaar die van Lou Bandy. Zonder twijfel heeft deze vorig jaar de harten hier stormenderhand veroverd, want zeld zame uitzondering de groote Schouwburg- loge was reeds den eersten avond geheel bezet! Het blijkt nu wel. dat bij een revue grooten- deels kijkspel de uitzending per radio geen schade doet aan de belangstelling. Integendeel! Laten we dadelijk verklaren, dat het succes volkomen verdiend was. „ïi Geel Bandje" heef' de karakteristieke revue-eigenschappenfraaie en kostbare monteering, lichte vroolijke muziek sierlijke balletten en laatst, maar best een humorist, die met dwaze invallen en koste lijke geestigheden het geheel kruidt. Van één ding zijn we bij het schrijven van deze korte beoordeeling bevrijd: we hebben n.l geen inhoud te vermelden. Vroeger werd wel eens een poging gedaan om een soort draad door het geheel te weven. Een reis naar alle mogelijke en onmogelijke gebieden moest dan dienen om de verschillende tafereelen aan elkaar te lijmen. Misschien is het zóó eerlijker Een revue te nu eenmaal geen tooneetetuk, doch naar haar aard een reeks los van elkaar staande schetsen. Van deze schetsen in dit ..Geel Bandje” zijn er meerdere uitstekend geslaagd. Om er maar ’n paar te noemen: de deurwaardersscene, en vooral de uitbeelding van een stuk tribune b|) een Holland-België voetbalwedstrijd. Veel lof ook voor de finalen en andere slot- tafereelen. Hierbij werd ontegenzeggelijk veel goede smaak tentoongespreid. Men heeft het niet alleen gezocht in veel schittering van klatergoud en bergkristal. Er is door goede kleurencombinaties heel dikwijls een rustig er harmonieus geheel geschapen. Bovendien werd folklore en historie nu en dan aangegrepen om het geheel meer beteekenis en inhoud te geven Wij noemen hier speciaal het in beeld brengen van de Hongaarsche rhapsodle en het hoffeest onder Lode wijk XV. (Was hier het menuet van Beethoven niet een klein beetje ’n anachro nisme?). Ten slotte nog *n enkel woordje hoofdpersonen. Allereerst over Lou. Steeds meer ontwikkelt deze van origine cabaretier zich tot een echten revue-man. Zijn grappen, grollen en geestigheden doen den ge- heelen avond het publiek schateren. Laten we hier dadelijk bijvoegeh. dat die geestigheden nergens pikant of voor iemands overtuiging kwetsend waren. Politieke toespelingen kwamen slechts matig voor. (Uit het succes van zijn couplet op de nieuwe winkelsluiting bleek wel, hoe weinig populair deze eigenlijk te) Vooral echter waardeeren we Lou Bandy als voordrachtkunstenaar. In dit genre mag hij mutatls mutandis wel de Hollandsche Maurice Chavalier genoemd worden. Zijn partnerln was ditmaal Wlesje Boesnach. Dit is een ras-artiste. Het goede bloed verloo chent zich niet. Van de verdere hoofdfiguren noemen we nog Clarette Hamme, een aardig speetetertje, Nelly Walden, die een paar uitstekende typen maakte. den we 1 Alkmaar Want financieel voordeel voor de burgerij, versterking van de gemeentekas door de ver makelijkheidsbelasting. zelfs de exploitatie-mogelijkheid grootsch opgezet sportpark. slechts één verloren menschenleven. hc? Dit stuk vordert, neembare weergave van te geven, artlsten, waaarbij het een eerste verelschte te, bazen, want gezien de vele ernstige valpartijen, zou ’t heusch toch niet zoo behoeven te ver wonderen. wanneer daarbij een ernstig geval viel te betreuren. Zooate men ons verzekerde, was de baan in uitstekenden staat, maar 't bleek toch, dat het terrein te droog was. waardoor vooral in de boch ten de gaten reeds spoedig zichtbaar werden. Het zal daarom goed zijn voor de volgende race nog eens speciaal de aandacht aan de baan te wijden. Daar komt echter nog iets bij. Gebleken te, dat sommige renners niet capabel zijn, om op een grasbaan te rijden. Er zal in het vervolg een strenge selectie noodlg zijn. Alleen zij, die blijk hebben gegeven de moeilijke kunst van grasbaanrijden volkomen te verstaan, mogen togelaten worden. Liever minder rijders, dan een reeks dergelijke ongevallen. Wij achten het plicht, deze belde zaken nog eens met den meesten ernst naar voren te bren gen. Wij mogen hier wel herlneren aan iets wat we schreven bij de vorige gemeentebegrootlng, toen de heer Hoytlnck had aangedrongen, om geen toestemming tot deze races meer te verlee nen. We hebben toen betoogd, 1 niet met hem eens te zijn, omdat o.l. niet was bewezen, dat de races een meer dan normaal gevaar voor onge vallen meebrachten. X Daaruit volgt echter, dat we etechen, iedere denkbare voorzorgmaatregel genomen moet worden. Zou daarna echter blijken, dat ondanks dat, toch ernstige ongevallen niet uitblijven, dan zou- iede moeten aandringen om ook voor ^n verbod te verkrijgen. Opvoering van Familie van mijn Vrouw, klucht in 3 bedr. van Stephens en Linton. Vert, van Const, v. Kerck- hoven Jr. Decors Nauta. Regie: Louis de Bree. Deze motorraces, gehouden op den eersten Zondag van Alkmaarsche kermis, hebben zich gekenmerkt door een groot aantal ongevallen, waarop wij in ons verslag uitvoerig de aandacht gevestigd hebben. De Roode Kruisdienst, welke steeds op het veld gestatlonneerd te, heeft uitstekend werk ver richt, maar had 1 dezen middag wel druk. De oorzaak 'van de serie ongevallen te ver schillend. Meerdere ongevallen zijn aan de rij ders zelf te wijten en wij denken hierbij aan het ongeval den renner Rehorst overkomen. De race was geëindigd en de finis reeds ge7 passeerd, toen hij blijkbaar wat al te sterk rem de, waardoor hij met motor en al over den kop sloeg. Ook het ongeval den renners de Boer en de Goe(j overkomen, hebben zij aan zichzelf te wijten, daar zij veel te hoog gingen. Ook moet het onverantwoordelijk genoemd worden, zooals sommige rijders roekeloos door de bochten gaan. Dat jagen brengt niet alleen gevaar mede voor de betrokken rijders zelve, maar ook voor de andere rijders. Tenslotte en dit te ook een voornaam punt was de baan ook niet in al te besten staat. Reeds na eenlge ritten waren in de Zutderbocht bij de Reguliers laan eenlge gaten gereden, welke steeds weer opnieuw gevaar opleverden voor de rijders. Het ligt voor de hand, wanneer eenlge renners tegelijk in de bocht liggen, een er van zelfsprekend genoodzaakt is deze gevaarlijke plek te berijden en wanneer dan, zooals 't dezen middag meermalen ging, met groote snelheid wordt gereden, dan te *t gevaar voor een serie ongevallen al zeer groot. Dan krijgt men. zoo ate heden ook te geschled, het geval dat een der rijders door het slippen komt te vallen en de andere daaropvolgende rijder hem niet meer ontwijken kan en eveneens een buiteling maakt. Het te thans nog betrekkelijk goed afgeloo- pen, maar men moet zich daarover toch ver- We gaven reeds eerder een uitvoerige be schrijving van de nieuwe ontdekking, die Ma loitz van zich zelf deed en welke daarna door doctoren onderzocht is en als een evenement op het gebied van helderziendheid beschouwd kan worden. Vanmorgen gaf Maloltz op ons redactlebureau in kleinen kring een demonstratie van zijn nieuwste kunnen, dat een combinatie genoemd kan worden van psychometrie en helderziend heid. De weergave van de frappante staaltjes die hij ons te zien gaf, zal tot onze lezers on getwijfeld meer spreken dan uitvoerige weten schappelijke theorie. Nadat Maloltz sterk geblinddoekt was be halve met watten, waren zijn oogen nog met een zwarte blinddoek bedekt gaven wij hem achtereenvolgens verschillende voorwerpen, een gekleurde enveloppe, een diploma met foto van den Ned. Journalistenkring, enz., in handen. Maloitz zeide zonder haperen de kieur van de enveloppe en de letters, die er op voorkwamen; ook van het diploma gaf hij alle bijzonderhe den: zel*s wist hij te vertellen op wiens naam deze stond. Van een foto-ansichtkaart wist hij te vertellen, wat voor een postzegel er op ge plakt was, welk portret er op stond en aan wie geadresseerd. Van een bankbiljet gaf hij niet In deze dagen van kunst met een groote en kleine k, zal iemand zich misschien nog wel her. inneren, dat bij de jongste behandeling der gc- meentebegrootlng in December J.l. op aandrin. gen van den heer V. Keysper te besloten een commissie van advies te benoemen, die raad zal geven bij de verdeeling van de paar duizend gulden, welke door opheffing van he Stedelijk Muziekcorps vrij waren gekomen. Deze zaak heeft voor on« gemeentebestuur waarschnijlijk niet te vermoeden moeilijkheden opgeleverd. Immers, eerst J.l. Zaterdag is deze commissie ter wereld gekomen. Hoewel deze geboorte binnenkamers te ge schied, meenen we toch ongeveer wel te kunnen aangeven, wie uitverkoren zijn by de off X 'e kunstbemoeiing hun weloverwogen advies te geven. Voorzitter zou zijn onze burgemeester, mr. W. C. Wendelaar, omdat natuurlijk Onder wijs Kunsten en Wetenschappen één depar tement vormen. Anders zou wethouder Bonsema de groote kenner van .Elias weet het beter" en „Feestredenaar op bestelling" een goede kans gemaakt hebben. Leden zullen worden: de heeren mr. Lange veld. Keysper, Sietsma en v. d. Vall. Niemand zal kunnen beweren, dat deze heeren niet allen hun sporen op kunstgebied verdiend hebben. Tot zoover is alles dus in orde. Alleen één kleinigheid. We vree zen, dat er dit jaar niets meer te verdeelen zal zijn, want het groote monster, dat begrooting heet, zal ook deze paar ronde rugjes wel opslokken. Ware dit niet zoo, dan hadden we tegen de samenstelling wel eenlg bezwaar, wijl in deze commissie, waar méér dan bij gas of plantsoen nen met levensbeschouwingen rekening moet worden gehouden, het christelijk geloovig ele ment wat al te weinig vertegenwoordigd te. De eerste Kermisdagen zijn verloopen dit Jaar, niet gestoord door het tradltioneele regen en stormweer, maar begunstigd door ideaal aomerweer. Ondanks dat te het toch merkbaar stil weest deze eerste dagen. De stadsmenschen zijn nog niet aanstonds in volle kennisstemming en de boeren en buitenlui, die enkele dagen geleden nog demonstreerden over den grooten nood die op het platteland heerscht zullen wel niet tot de luidruchtigste bezoekers van de Alkmaarsche Kermis-1932 behooren. De grootste belangstelling ging deze eerste dagen uit van de jeugd: deze maakte het in den voormiddag druk op het kerm'stereln. Na kinderbedtijd, in den vooravond. werd het stiller; even een opleving tegen achten, het uur, waarop vier bloscoop-theaters en drie schouwburgen, een behoorlijk kwantum van het publiek opeischen, maar later op den weer stiller; meer wandelaars en kijkers dan lustige kermisvierders. De tijden zijn slecht en de komende winter wordt ook niet hoopvol tegemoet gezien; van daan- die kalme stemming; de motorraces brach ten op de kermis niet veel opleving. Maar, het is nog bijna een heele week kennis en voor de vele kermta-exploitanten, die ook yoor den broode de kermissen afre'zen hopen wij, dat er nog enkele goede drukke zullen volgen. Het feit, dat tegelijkertijd in Zaandam ker mis gehouden wordt, zal ook aan de stilte In Alkmaar niet vreemd zijn. Uit het politle-rapport kan vermeld worden, dat slechts enkele gevallen van dronkenschap voorkwamen. Wat het bezoek betreft aan de diverse caba rets en schouwburgen betreft, verwijzen wij naar de hierna volgende verslagen. Bij Klaas Groot was het een gezellige drukte, welke in niet geringe mate te danken was aan bet optreden van de Volendammer muzikanten. Ook in café Broekhuizen was dit het geval Hier trad het ..Barcelona Jazz Band" op in een aardig programma. De prestaties van dezen Jazz Band vielen wel in den smaak. Bij Aart Martin in de ..Doorbraak" heerschte een gezellige drukte. Een flink cabaretgezel schap heeft hier tijdens de kermis zijn tenten opgeslagen en vermaakt het publiek ten zeerste Hier treden op: het duo Dlvanche. Henny Par ker, Piet Groenendaal en Jo Leenaarts. Het Centrum Hotel heeft voor deze kermis dagen voor een aardige attractie gezorgd. Hier concerteert de stafmuziek uit Den Helder en met groot succes, want 't was zeer druk in het Centrum Hotel, wat wel een bewijs te voor de populariteit van dit muzlek-gezelschap. De ge zelligheid wordt bovendien nog verhoogd door een keurige Chlneesche verlichting. In café no. Een van den heer A. Bakkum speelt het nieuwste Orchestrion met een zichzelf bespelend Accordeon. Dat 't dit van ouds be kende café niet aan drukte ontbreekt, spreekt vanzelf. Bij Hary London en in Valk’s Lunchroom is wel geen muziek, doch dit te blijkbaar opzette lijk gedaan, om de gasten van het kermisbezoek op verhaal te laten.komen en de gelegenheid te bieden zich den inwendlgen mensch te verster ken. In café „De Tijd”' te het natuurlijk ook zeer gezellig met die gezellige muziek en ook hier te een druk bezoek. De firma Klooster en Klebert heeft voor de kennis voor bijzonders gezorgd en laat door den beroemden band „The Happy Boys" gratis mid dag- en avondconcerten geven. Dit ter reclame voor haar ItallaansQhe accordeons. In café „Central" treedt evenals andere Jaren weer het bekende cabaretgezelschap op onder leiding van den heer Dlederichs. De namen der verschillende artteten-, die hier optreden, hebben wij reeds eerder genoemd Het Is een uitste kend cabaret met goede en beschaafde artlsten. En dat het bij het publiek in den smaak valt, bewees wel het drukke bezoek en de gezellige stemming, die er in de bovenzaal van Central was. Daar de gioote attractie van dit gezelschap Maloltz eerst vanavond zijn optreden zal aan vangen en de bijzondere prestaties van hem alle aandacht verdienen, zullen wij morgen nog na der op dit gezelschap, in het bijzonder op Ma loitz, terugkomen. Verder te er nog een gezellig zitje: in lunchroom van den heer Koppes op het Ritse- voort en Doets’ lunchroom in de Magdaienen- slraat en in de diverse vischsalons. Geboren: Willem Laurens, z. van Willem Brouwer en Tjittje Aukema; Nioolaas Johannes, z. van Cornells de Jong en Margaretha Lief ting; Marla Wilhelmina Theresia, d. van Laurent Muris en Maria PeetereElisabeth, d. van Jacob Haasbroek en Elisabeth Friedt. Overleden: Jacobus Hedder, 68 Jaar; Jan Berghorst, 3 maanden; Wilhelmina Bakker. M Jaar. Alkmaarsch Bioscoop Theater: .Eet de konin gin van de Jordaan”. Volwassenen. Cinema Amerlcain: ..Mamozelle Nitouche”. Volwassenen, und ein Schlag" Volwassenen. Victoria-theater: ,JOn MMdchen zum Heiraten” Volwassenen. dat zij hun spel weten te beheerschen. 't Is jammer, dat enkele spelers dit niet hebben aangevoeld; dan waren momenten b.v. de danspartij in het tweede bedrijf, waarvan een aardig tooneel gemaakt had kunnen wor den, niet verfomfaaid geworden tot belachelijk heden, die men zeker niet van beroepstooneel verwacht. Ook de bezetting van de onderge schikte rollen, zooals die van den inspecent, droeg er niet toe bij om het succes te verhoo- gen. Dat het publiek toch heeft genoten te voornamelijk te danken aan het spel van Kinsbergen. Zij heeft over het algemeen haar lastige rol een aanneembare vertolking ge geven. OnmlddellUk na haar dienen we Daan van Ollefen Jr. te noemen, die ons, vooral in de rol van den fabrieksdirecteur Glessing, veel heeft doen genieten, terwijl als „Dritte lm Bun- de” Marie Bigot genoemd kan worden. In haar rol van baronesse vooral was ze een waardig te genspeelster van Coba Kinsbergen. Van de ove- .rige medespelenden veermelden we nog Joh. de .Boer, Jac. van Rijt, Cor de Groot en Jo de Boer- Mulder. Wie tijdens de kermis een tooneetetuk zien, waarin naast veel lachwekkends ook ernstige gedeelte een plaats te toebedacht, zoeke heden-. Dinsdag- of Woensdagavond Nieuwe Schouwburgloge op het Doelenveld. als de andere naam zegt, ten opzichte den inhoud althans niet veel eerste volkomen juist te even goed geheel anders kunnen noemen, zonder aan den inhoud ook maar iets te moe ten veranderen. Waarmee we maar willen zeggen, dat de nog al opvallende titel eigenlijk niets op het H)f heeft. Hetzelfde zouden wij van het stuk zelf kun nen zeggen. Willy von Hassitbergen (Coba Kinsbergen), die pas in dienst te bij het roem ruchte cabaret van Madame Susz (de Boer— Mulder), wordt weggezonden. als zij een der klanten, een fabrieksdirecteur, niet voor komend genoeg behandelt en zelfs met een champagne-flesch bedreigt. De oude Rosa, gewezen majoorsvrouw. thans schoonmaakster, besluit haar mede te nemen op een bultenlandsche reis, gedurende welke zij zich voor barones en Willy zich voor freule ultgceft. Haar liefde voor Gebhard von Wer- necke. een jong geleerde, wordt, zij het op wel wat zonderlinge wijze, beantwoord. Op den hu welijksdag echter vertelt Willy hem de waar, heid, het huwelijk wordt afgelast en als een loopend vuurtje gaat het schandaal door de pers. Alic intrigues ten spij’ trouwt Willy ten slotte met een ouden, maar schatrijken jonk- houden; varkens met Hinken aan voer, stugge handel en prijshoudend. ALKMAAR. 27 Aug. N.V ElerveUlng voor Hollandsch Noorderkwartier 58/80 3 80— 3 90 60/62 3.60—4 J0; 62/64 380—4.30: Bruin 52/57 3.30—380; 170CO Eendeieren Gisterenavond werd door „de vereenlgde Tooneelteten.” onder leiding van Joh. de Boer, in de Nieuwe Schouwburgloge, de eerste op- voering in Alkmaar gegeven van een „Vroolljk vier-bedrUvlg spel uit het theaterleven” door Bemauer. „Vier dagen uit het leven van een fatsoenlijk meisje." We bezigen hier een titel, zooals die in de bladen geannonceerd en op de reclame biljet ten vermeld te. Op het grogramma staat ech ter te lezen, dat „Vier dagen uit het leven van een onfatso^nlijl worden gebracht Bioscoop Alkmaarsch Bioscoop Theater: „Bet de konin gin van de Jordaan”. Volwassenen. Cinema Amerlcain: .Mamozelle Nitouche". Volwassenen, und ein Schlag". Volwassenen. Victoria-theater„Ein Madchen zum Heiraten" Volwassenen. heidshalve moeten we 't begin van het 2e be drijf uitschakelen). Elk oogenbllk is benut, ja uitgebuit, om effect te bereiken ’t meest ver rassende Ten slotte komt, de heilige traditie ge trouw, alles weer in orde en heerscht er onder de familie Gay en Nagg niets dan rozengeur en maneschijn. Toen we van uitbuiten spraken, hadden we vooral 't oog op Joh. Kaart, die als Doc. Knott, veearts, een hoogstvermakelijke creatie gaf. Met al zijn tics en eigenaardigheden in geste en uitspraak wist hij zijn rol consequent door te voeren en wat meer zegt, geen seconde te ver velen. Louis de Bree was als „de man van mijn vrouw,'’ een vlot type, die met Kaart heerlijke momenten van samenspel gaf. Geheel in de lijn van ’t stuk speelde Mevr. Guus Chrtspijn Mulder de schoonmoeder. Bepaald koddig-ern stig beeldde zij de energieke vrouw uit, vol zorg voor haar dochter. Gay's vrouw, en in eindeloos conflict met haar schoonzoon. Phil. La Chappelle was de pantoffelhelld, die ook al den geest van t stuk doorvoelde en dien door zijn beheerscht-geforceerd spel goed weer gaf. Ook 60/62 3.60—(30; 52/57 2.30—2.50. BROEK OP LANG ENDLIK, 29 Aug. Aard appelen en Groenten Aanvoer 20.00 kg. Schot- sche muizen 0.90—1.80; elgenh. 2.10; blauwe ld. 1.50— 2.40; Due of York 0.80—0.90; Drielingen 1.90—2.10; 6200 stuks bloemkool Ie s. 7.10—12; ld. 2e soort 0.803.30; 16.000 kg. roode kool 060 —1.60; 5000 kg. gele kool 0.80—1.50; 850 kg. vroege witte kool 0.600.80 12.500 kg. uien: uien 2.202.70; drielingen 2.202.50; Nep 4.88 —5.30; 700 kg. slaboonen 2.60—5.90; 1400 kg. ble ten 0.750.90. NOORD.SCHARWOUDE, 29 Augustus 10600 K.G. AardappelenSchotsche Muizen 1-20—160; Groote 0.80—1.00; Drielingen 2.10; Duken f 100; BI Eigenheimers f 1.70 3100 K.G. Spercieboonen 2.006.70 3100 K.G. Uien: Gele Nep 5.505.90; Drielingen f 2.30—2.40; Uien 2.40; alles per 100 K.G. RO 1'1 ERDAM, 29 Aug. Veemarkt. Aangevoerd waren: 655 koeien en ossen. 329 vette kalveren, 964 schapen en lammeren, 1588 varkens en over- loopers. Prijzen per K K.G.: koelen 15—19, 28—30, 321$ —34 ct.; vette kalveren 2025, 32'437K, 45— 47K, schapen 1621 ct., schapen per stuk 914, zuiglammeren ƒ811 per stuk, varkens 12K— 13 cent. Overzicht veemarkt De aanvoer van koeten was ruim, de handel stil en in de prijzen kwam bijna geen verandering. Een best exemplaar ging nog tot 1 ct. boven noteering. Stieren en ossen waren te gering aangevoerd, om nog no teering te maken. Vette kalveren met iets min deren aan voer en williger handel; de prijzen van 2e en 3e soort bleven gelijk aan die van de vo rige week Dinsdag; een le kw. ging iets hooger. Een puik best kalf ging 2K cent boven noteering. Schapen en lammeren met grooten aanvoer, de vraag naar oude schapen was beter dan men de laatste weken gewend was. Daartegenover door te ruimen aanvoer van lammeren was hier in de handel gedrukt. De prijzen van schapen waren iets beter, terwijl voor de lammeren min der werd betaald. De aanvoer van varkens was weer grooter, de handel was kalm en de'prijzen Iets lager dan de vorige week Maandag. Een prima exemplaar ging nog K cent boven notee ring. Men verwacht een minder goed afloopende markt. Zouters met geringen aanvoer en hoege naamd geen handel en er werden dan ook geen prijzen genoteerd. Aardappelprijzen. Zeeuwsche blauwe 3.—3.50, Zeeuwsche bonte 3.3.50, Eigenheimers 150—3, Westl. zand ronde 3.4.Westl. kleine eerstel 1.502.50, Blauwpitten 2.3.BI. elgenh. 2. z.50. Met flinken aanvoer. Handel kalm. Vlas. 2500 K.G. Holl. Geel, onverkocht. De verkoop op het land te iets gunstiger, hoe wel nog geen hoogere prijzen worden besteed. WINKEL Appelen 3—8; Pqj, Pruimen 2627; Frambozen maten f 35;f Augurken 211; 1.00—2 50; SnUboonea 1.00—150; 1.00150; Aardappelen 1.00150 per 50 K.G.; Kropsla 1502.00; Meloenen 15.00 29.00; Komkommers 24 per 100 stuks; Wortelen 24. Rabarber 1.001.20 per 100 bos. ENKHUIZEN, 27 Augustus 1932 Bloemen: Azalea’s 0.03—0.05. Gladiolen 0.02—0.04. Montbretla 0.030.05. Asters 0.040.06. Rozen 0.50—1.—. „Vier dagen uit het leven van een fatsoenlijk meisje” door Bernauer. Ons dunkt: dearaan groote succes, danken. De lezer zal ons ten goede houden, dat t ons onmogelijk te ,t geregelde verloop van deze klucht te verhalen. Trouwens, dat zou ook veel van de charme voor de volgende avonden benemen. Genoeg zij ’t te vermelden, dat t een aan eenschakeling van misverstanden en compli caties te. Tot aan *t einde toe. onvermoeid zonder een moment van inzinking. (Eerlijk- Het Centraal Tooneel bovengenoemde boertige van pure allerdolst sikkepit gegeven wordt. Een klucht, waarin de intrigue zoo goed als zoek, waarin het heele spel grapplg-zot te. Een waaghalzerij op t ge bied van de absurditeit, verrassend door zijn kostelijke malheid. En t te waaratje geen baga tel on» met iets, dat we aldus karakteriseeren, een heelen avond bezig te houden. En laten we er ontniddellijk aan toevoegen: op een allerge zelligste manier Om dat te bereiken moet er aan heel veel voldaan worden: Er moet harmonie zijn tus- schen inhoud en spel en dictie: Er mag geen spoor van een hiaat te bespeuren zijn, elke poging om te doen, alsof er iets uit 't leven gegeven wordt, zou afbreuk doen aan den totaalindruk. - Neen, In een dergelijke klucht moet T dolle hoogtij vieren, moet als eenigst en hoogste doel in ’t oog gehouden warden: de lachspieren in beweging brengen. Louis de. Bree beeft dit bereikt: beter com pliment kunnen we hem als regisseur niet maken. Daarmede sluiten we alle acteurs (trices) in, in dien zin te t spel opgevat; heeft t zijn vele uitvoeringen en T dat ‘t ook hier verkreeg, te de overigen weerden zich kranig Mary Dreeselhuys als Gay’s vrouw, Kerstie Römer als mijn vrouws zuster. Joan Remmelts als mijn broers vrouw. Mien v. Kerckhoven als tooneetepeeteter. aan allen onze hulde. .Oer. Hartkamp als detective gaf 'n kostelijke paro die. Lily Bouwmeester als mijn vrouws schoon zuster viel op door haar naïef spel; af en toe herinnerde ze ons levendig aan Annie v. Ees. De zaal was flink bezet. De stemming zat er al gauw in. Er werd gelachen, dat ’t daverde. Na elk bedrijf klaterde ’t applaus op, meer dere malen moest er gehaald worden, vooral na de slotacte. Radio-iuuztek. zorgde tusschen de bedrtfv»n door voor afwisseling. De decorverzorging wa« prima. Er ging slechts één roep: Wat hebben noten. X Wie eens harteltjk lachen wil. reserveere van de volgende avonden voor ...Familie van mijn Vrouw." Het behoeft geen betoog, dat schouwburgen alleen bedoeld zijn voor wie de gave des onder- schelds bezitten, waarmee we maar zeggen willen, dat kinderen daar niet thuis behooren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 12