STADSNIEUWS KINDERKLEEDING BEURS VAN AMSTERDAM T lil iJi Wisselkoersen N.V. VAN PUTTEN OORTMEIJER VULPENDOKTER Payglop 18 - Telefoon 658 >£j JAN DE VRIES „VRIESIA” VERBAND- EN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN BRANBSTOfHN? VUURWERK ZEER RUIME SORTEERING Landbouwfeest FAILLISSEMENTEN Concert W erkverschaffing Autotocht Ouden van Dagen OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Merken „De Arme Millionnair” E STAND A. Grondbedrijf WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1932 B. Sportpark Shen Unloo OU Ingekomen personen Adres aan den Raad C. Dienst der plantsoenen 4 BIJLAGEN TOT DEN RAAD Ongeschikt voor het Zegelloket. Het geldelijk beheer by de Posteryen D. Dienst der Gemeente werken ARRONDISSEMENTS RECHTBANK e WOENSDAG 14 SEPTEMBER Meervoudige Strafkamer, zitting Dinsdag 13 Sept. BURGER LUK1 Vertrokken personen Eer en Deugd ▼an varkens Ontslag Posteryen R. VEENDORP, secretaris. DRAlSItlA-vAHVALKEHBURG'S e A -iLEVÈRTRAmI <wg.) D. MOL, voorzitter. PÉEK&CLOPPENÖURCj Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, het denkbare qo j 7* 24 ftailw TELEFOON 394 i i Geboren: Theodora, M. van den Berg. Overleden: KI. Dekker, 72 j. danken koloniale Bank .ndlsche Bank ïert Handel-MU- 15 130 84 15 135 84 Het toen de stad WENDELAAR, Voorzitter. A. KOELMA, Secretaris. ndustrieCn Onliever lalve Delft Mg Kunstzijde Jan BerkeJ r Pat Jieuwe Philips Küch Accoustlek Med. Ford 103 101 i 98J 69 24* 25 45 5* 91 115| 63 46* 23 122 2* 122 20 163 84 7 71 71 67 76 Vorige 6* 13« 150 23 155 75 8.67 59.20 9.75 34.50 48.05 tabak Dell Batavia Oude Deb Sen em ban Oostkust Kansas City South Spoorwegen Onion Pacific «Vabash Erie South 145 130 23 156 73i 12 21* 1 I <3 11 DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL Petroleum taboes <on Olie terlak teudawa :ontinental OO 190* 130 90 11* 53 37.00 45.— 44.50 43.50 2.49 12.77| 7.35 20.05 196 130 90 s* 39.00 35 65* Dii dei ver de 4 1 vai 1 brs in dat d<x vai grc wo in in vui I les de OV€ wa ga; 1 eor de bra de sell bra en sali wa 5 Ko 1 I om I Uw leu •ch I get onl seti •y in Pa, I wa sto ha; hei 831 61| 44 30 30 17* 33* 20 158 84 103 101* 98* 102* 94* Staataleentngen Nederland 1919 »K Nederland 1916 1% Nederland 1931 5 NOder! 1933 IK X N. Ind 1920 AB De uitkeering inzake het faillissement van J. Dekker te Limmen aan concurrente schuld- eischers bedraagt 2.297 pet. ndiuu Buitenland Anaconda dethlehem Steel 0 8 Steel J S Leather ntern Nickel Vorige koersen 1. Het ophoogen van het bouwterrein, liggen de aan de Zuidwestzude van den Bergerweg, ge raamd op 13.500. 2. Het bouwrüp maken van den gemeente grond, gelegen ten Zuiden van de Verlengde Landstraat, geraamd op 15.100. Donderdagavond om 7 uur Lof met toespraak voor de leden van „Voor Eer en Deugd’’ in de St. Jozefkerk a. d. Singel. Programma van het concert op bondag -18 Sept. a.s., namiddags van 35 uur. in den Bted. Muz.tuin, te geven door de R.K. Harmonie »8t. Caecilia,” dirigent den heer P. N. Joozen. 1. Sirene for everl Marche. Fernand An dries, Op. 401; 2. Lustspiel Ouverture, Kéler Bèta; 3. Fantasie Roman tique, L. Montagne; 4. Luna Valse, Paul Ltncke; 5. Per aspera ad astra. Pauze. 6. Sur un marche Persan, Albert W. Ketèlbey; 7. Maritana. Fantalsie l’opera. Jos. Kessels; 8. Ouverture Antigone, Fern. Rousseau; 9. Finale. 9 4 64 42* 23 122 2* 124 Scheepvaart Java Ch Japan Holl Amerika Lijn lito Gem Elgend. Kon Ned. Stoomt). Scheepvaart-Onle Bobber Vdam Rubber Sandar Jell Batavia Rubber Serbadjadi BUau V. L O. O. Allied tntercontln Rubber 6. Voortzetting van de afwerking van het ter rein rondom en nabij Westerlicht, verbeteren van rasterwerken, bywerken van plantsoen pa den, opruimen van onkruid, boomblad, enz. en Ingraven daarvan tusschen de beplantingen, by- planten der houtopstanden en zuiveren van dood hout en rupsennesten, het ruimen van een oud gedeelte der begraafplaats en het egallsee- rén van gazons, geraamd in totaal op 21.600. by niet voldoening daaraan Burgemeester en «Vethouders kunnen ultnoodigen dit voorschrift vast te stellen en. biyven ook deze in gebreke, zelve in de vaststelling daarvan kunnen voor- ■ien. Op grond van bovenstaande overwegingen ••erzoeken wij uwe vergadering het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen In bijlage nr. 121 niet aan te nemen en alsnog een wijze van overleg, als bedoeld In art 125 id 1, sub k, der Ambtenarenwet 1929 voor onze Vereenigiq^ vast te stellen”. dijnboaw ioeton Mijnbouw Alg Exploratie ftedjang Lebong 14. Wed. M. Zwart, z.b, N.H., van Den Helder naar Krulslaan 14. J. Pranger, z.b., N.H., van Heiloo naar Krulslaan 14. P. Boerman, z.b., N.H., van Anna Paulowna naar Krulslaan 14. N. de Vries, z.b., N.H., van Haarlemmer meer naar Krulslaan 14. I. Schat, verpleeg ster. N.H., van Amsterdam naar Wilhelmina- laan 11. J. J. van Don, onderwüzeres. R.K., van Schermerhorn naar Cabeljauwstraat 6. K. Zwiep en echtgenoote, z.b.. NH. van Oter- leek naar Kennemerpark 7. Wed. D. Schulte- maker, z.b., N.H., van Heiloo naar Krulslaan 14r A. v. d. Linden en gezin, arbeider N S.. N.H van Uitgeest naar Bergerweg 61. J. P. N Klopper en gezin, pensionhouder, N.H. Geen en D. G. van Bergen, N.H., naar Stationsweg 166 C. J. W. Vergouwenbrouder, R.K., van Am sterdam naar Nassaulaan 30 C. v. d. Gragt. z b„ N.H., van H.H. Waard naar Krulslaan 14. C. M. Dujjn, 11. verpleegster, R.K.. van Be verwijk naar Everdingenstraat 18. F. Helder en gezin, tandarts, geen, van Bandoeng' N.O.I., naar Kennemersingel 2. J. A. Battaerd, O. I. ambtenaar met verlof, geen, van N.O.I. naar Meclalne Pontstr. 6. C. M. Klumper, 1.1. ver pleegster. R.K., van Velsen naar van Everdln- -straat 18. Br. Stanneveld, grondwerker, r naar Overdlestraat 6. R. Rosebauer, dienstbode. R.K., van Amersfoort naar Helder- scheweg 28. I. Th. G. Grütters, z.b., RK., van Hilversum naar Laat 123a. J. Dekker, slager, NH„ van Schagen naar Oudegracht 72- L. J. M. Jansen. R.K. Priester, naar Nassau laan 4. G. E. F. van Dijk, electrotechnlcus, N.H., van Delft naar Westerweg 13. E. Gouda, winkeljuffrouw, O.C., van Egmond aan Zee naar Rochdalestraat 19. H A. Elling, dienstbode. R K., van Dortmund Did., naar Doelenstraat 13. Onze Speciale Afdeellng levert Verbandtrommels In alle mogeiyke modellen en afmetingen Ook volgens de voor schriften van de Arbelds-Inspectie. Verbandtrommels voor groote en kleine Bouwwerken. Scholen Fabrieken. Inrichtingen. Werkplaatsen. Huishouding Automobiel, Autobussen, enz Bijvulling van verbandtrommels geschiedt by ons correct, goedkoop en zeer spoedig. Alle verband-artlkelen en instrumenten ook los verkrygbaar naar gewenschte hoeveelhei en soort. 25 23 43 30 s» g* 2* Het werkloosheldscyfer ürtot een ongekende hoogte gestegen en binnenkort zal het aantal Ingeschreven werkzoekenden aan de Arbeids beurs alhier het getal van 1000 hebben bereikt. Het ziet er niet naar uit, dat in dezen toestand binnen afzlenbaren tyd een verandering ten goede zal komen. Eerder Is te verwachten, dat de werkloosheid In den aanstaanden winter nog aanmerkelijk zal toenemen. Al mag de zorg wekkende toestand, waarin de financiën der ge meente verkeeren tot een zoo zuinig moge lijk beheer nopen, aan de uitvoering van extra-wer- ken gedurende het a.s. winterseizoen zal niet zijn te ontkomen. Een tegenovergestelde opvatting zou lelden tot de consequentie, dat alle werk- loozen zouden moeten worden verwezen naar de gemeentelijke instelling voor maatschappeiyk hulpbetoon. Dit schynt B. en W. hoogst onge- wenscht, omdat niets meer demorallseerend werkt dan een langdurige gedwongen werkloos heid en aan den anderen kant de gemeente •meer gebaat wordt door het laten verrichten van productief werk dan door het verstrekken van steun. Staat het derhalve vast, dat ook In de periode 19321^33 werken in werkverschaffing zullen moeten worden uitgevoerd, ten aanzien van den omvang dezer werken zal in verband met de beperktheid der middelen van de gemeente eenlge matiging betracht moeten worden. Voor de werkverschaffingswerken zouden B. en W. voorshands dezelfde loonen en arbeids voorwaarden toegepast willen zien als In het winterseizoen 19311932 hebben gegolden, ten zij de Minister van Binnenlandsche Zaken voor subsidieering van de uitvoering van werken m werkverschaffing de voorwaarde stelt, dat de loonen moeten worden verminderd, In welk ge val B. en W. den Raad tydig een voorstel zul len doen naar aanleiding van de door dien be windsman gestelde voorwaarden. B. en W. merken hlerby op, dat het Ryk slechts subsidie verleent in de kosten der eigen lijke werkverschaffing. Tezamen kennen het Rijk en de Provincie in deze kosten geen hooger percentage toe dan voor elke gemeente afzonderiyk wordt bepaald en dat o.m. verband houdt met den omvang der werkloosheid en den toestand der gemeen te- financiën. Het was niet mogeiyk, dat reeds eerder over leg met de desbetreffende instanties had kunnen worden gepleegd, omdat de Minister van Bin nenlandsche Zaken niet bereid was zich om trent de loonregeling uit te laten, voordat vast staat. dat de gemeente tot het verschaffen van werk zal overgaan. De werken, welke naar meening van B. en W. In aanmerking komen om het volgend wln- terseizon ter bestriding van de werkloosheid te worden uitgevoerd zijn de volgende: Suiker V A. Jav Cultuur N L 8 U. Poerwoaedjo Vorstenlanden Actions Idem kas een belangrijk geldelljk bedrag ontbrak, ontstaan gedurende het beheer van verdachte. Er moest p.m. ƒ4000 In de kas aanwezig zyn, terwijl slechts ƒ500 aanwezig was. Verdachte erkende 1-- bate t~- dit tekort was staan. Door Londen Berlijn ParUs Brussel U__ Zwitserland .v. Weenen Kopenhagen Stockholm - Oslo New York (cable) Rome Praag - Madrid W. Korte, slager, R.K. van Attendorn Did. naar Verdronkenoord 94. H. Burger en gezin, Inspecteur N.8., N.H., van Groningen naar Westerweg 97. A. Helder, dienstbode, N.H van Voorschoten naar Cabeljauwstraat 12. P. van Twuyver, z.b., N.H., van Z. Scharwoude naar Toussaintstraat 23. M. M. Dee, z.b., G.K., van Leiden naar SteUnstraat 39. K. Weeder en echtgenoote, z.b., N.H, van Hoorn naar Krulslaan 14. D. Visser, koopman. N.H., van Den Helder naar Westerburgstraat 12. J. ,H. Brinkhof, wasscher, N.H., van Amsterdam naar Haan sin gel 14a. Wed. E>. Doets, z. b„ N.H., van Heiloo naar Krulslaan 14. G. M van Deventer, telefoniste, N.H., van Oegstgeest naar Paternosterstraat 4a. M. Muijs, dienst bode. geen, van Amsterdam naar Krulslaan 14. Wed. J.. Dogger en kinderen, z.b., N.H., van Bergen naar Tuinstraat 42. A. P. Brouwer, dienstbode, R.K. naar Zevenhuizen 8. N. Krijgsman en gezin, stucadoor, N.H., van Bergen NH naar Oudorperdykje 4a. W. Hatog en gezin, arbeider N.8., N.H., geen en N.H., van Heiloo naar Verlengde Landstraat 39. Wed J. v d. Poll, z.b., O.C., van Rotterdam naar Bchennerweg 62. C. Roldanus, z.bN.H., van Haarlem naar Krulslaan 14. C. Hoogmoed. «lager N.H., van Haarlem naar Zevenhuizen 8. H. Sobczak. buffetjuffrouw, R.K. van Am sterdam naar Schoutenstraat 2a. Wed. Ch. M van Deventer, z.b., WJI., van Amsterdam naar Kruislaan 14. Wed. D. T. XL Masman, z.b., N.H-, van Den Haag haar Krulslaan 14 J. A. van Kooten, z.b., RK., van Bloemendaal naar Hoogstraat Tb. C. Vermeulen, z.b-, N.H., van Limmen naar Krulslaan 14. Wed. A. Vennik, z.b._ N.H., van Limmen naar Krulslaan 3. Het afsteken van de zoden in de Noorde lijke bocht van de renbaan, het op profiel bren gen. het ophoogen met klei ter dikte van 7 c.M. en het opnieuw bezoden van de bocht, geraamd op 3.000. 4. Het afsteken van de zoden van de speel velden, gelegen in het Noordeiyk deel van het sportpark, het ophoogen, egaliseeren en opnieuw bezoden van dit gedeelte, begroot op 3.000. 5. Het maken van een toegangsweg aan de Noordzyde van het Sportpark, het aansluitend maken daaraan van de Zuiderhoutlaan, het aanleggen van de noodlge parkeerterreinen aan den toegangsweg, zoomede van een aantal ten nisbanen, het veranderen van het beloop der paden In Hout In verband me de wyziging van het tracé van de Zuiderhoutlaan, het noodlge grondverzet voor ophooging. waardoor de uit- graving wordt verkregen voorbeen zweminrich ting aldaar. Begroot op 129.516. a. van G. de Jong en A. maarsche Exportveiling, maar voornamelijk voorgesteld om aan de verkeersopstopping, die op de dagen van veiling aan den Heldersche weg plaats heeft, een einde te maken en daar door in een algemeen verkeersbelang te voor zien. In de totale kosten van de werken, uit te voeren terbestryding van de werkloosheid van 213.516 Is een bedrag aan arbeidsloon begre pen van 133.300. met totaal 5150 arbeidsweken 7. Aanleg van een karkeerplaats by het vei- Ungsgebouw aan den Helderscheweg, geraamd op ƒ9.300. 8. Het verlagen van bermen langs verschillen de wegen, geraamd op 2.000. 9. Het schoonmaken van riolen, geraamd op ƒ6.500. 10. Het uitbaggeren van singelgrachten en vaarten, geraamd op 10.000. Het maken van een toegangsweg van de Zul- derhoutlaan naar het Sportpark zal In een lang gevoelde behoefte voorzien, terwijl het daardoor tevens mogeiyk is de noodlge parkeerplaatsen, een aantal tennisbanen en het grondverzet voor de aldaar ontworpen bad- en zweminrichting te verkrygen. Op dit oogenbllk wacht de verdere voortgang van de plannen voor de bad- en zweminrichting op de resultaten van de grondboringen. Zoodra deze bekend zijn en de Gezondheidscommissie omtrent de plannen is gehoord, zullen B. en W den Raad een afgerond voorstel ter goedkeuring aanbieden. De parkeerplaats bV den Helderscheweg Is weliswaar ten deele in het belang van de Alk- Men schrijft ons: Het is zoo. het gesprek van den dag. Wat zou dit stuk in' hebben, vraagt men zich af. Wij roepen u toe komt eens kijken, eens ken nis maken. Vooruit weten we dat u zich amu seert en u een vurig propagandist wordt van „Vlos." Dus afgesproken, wij zien u allen. Zon dag- of Maandagavond 25 of 26 September as. ’s avonds 8 uur in het Patronaatsgebouw, Varnebroek. DONDERDAG14 Sep4i i Vorige koersen - 8.67 - 59.20 8.75* 34.52* 48.05 Z 44?87* - 44.50 - 43.50 - 2.49 12.80 - 7.36 20.06 Volgens verklaring van get. Suermond had verdachte hem in overspannen toestand ge smeekt. aan den ambtenaar der reclasseerlng te zeggen, dat hy slechts 1000 van Suermond had geleend. Aan dit verzoek had getuige ge hoor gegeven en aldus den ambtenaar om)den tuin geleid. Met begrypelijke verbazing werd aangehoord, dat die getuige Suermond by zijn vertrek de sleutels van zyn kas, die toch belangryke be dragen moest bezitten, In den zak van zijn kan toorjas, die voor iedereen bereikbaar was, had laten zitten. *In den loop van het geding bleek, dat ver dachte de schuldbekentenis aan Suermond reeds had geteekend. vóór dat deze de leening had gesloten, op welke incorrectle de president Mr. Krabbe, den getuige wees. Plaatsverv. Rechter Mr. J. Ph. Boeman, wenschte nadere opheldering omtrent de ver houding die bestond tusschen get. Suermond en verdachte en richtte tot dezen getuige in dit verband onderscheidene vragen. Volgens verdachte was van Maart tot No- n Een kantoorbediende der Posterijen, de heer P. W. E. v. L., wonende te Schagen en aldaar zyn dienst uitoefenende, bleek niet volkomen betrouwbaar te zyn. Hy was belast met de bediening van de post- en andgre zege Ik as waarin bU verificatie een niet onbelangryk tekort werd geconstateerd. Op 12 Juli stond deze jonge man terecht en beweerde alstoen in financieele moeiiykheden te zyn geraakt, die als oorzaak van zyn frauduleuze handelingen konden worden aangemerkt, zyn verweer kreeg den schijn, alsof hy het slachtoffer zou zyn geweest van een geldschieter. De rechtbank vond althans termen aanwezig alsnog een nader onderzoek in te stellen en bepaalde de voortzetting der behandeling op heden, 13 September. De heer Wiggers concludeerde in zyn rap port. dat de reclasseeringskansen niet ongun stig stonden. Gehoord werd nog de heer Suermond. adj.- commies der Posteryen te Vlisslngen. die be weerde. ƒ3500 van verdachte te hebben te vorderen, waarvan een door verdachte getee- kende schuldbekentenis door hem werd over legd en welk document door den griffier werd voorgelezen. De rente bedroeg 7 pCL Verdachte beweerde deze obligaties te heb ben geteekend. zonder van den Inhoud kennis te nemen. Getuige Suermond verklaarde het geld zelf gedeelteluk van een voorschotbank te hebben geleend. Voorts had hy geleend 1500 van familieleden. De verdachte was verplicht 20 per maand af te betalen. HIJ had nu per maand 1000 afbetaald. In Maart 1929 beheerden beiden een zegelkast te VUs- singen en werd getuige Suermond eensklaps tijdeiyk naar Tholen gedetacheerd en moest de kas worden overgedragen. Na eenlge weken kwam getuige terug en ontdekte dat kas een belangrijk geldelljk bedrag cr.tb._l:. ontstaan gedurende het beheer van verdachte. Het traditioneele vuurwerk, dat op den avond der Landbouwfeesten aan de Kanaalkade wordt afgestoken, zal ook dit jaar weer geleverd wor den door de firma J. N. Schuurman uit Leeu warden. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat deze firma thans voor de 30e keer in successie dit vuurwerk levert. Ter eere van dit jubileum wordt door de firma Schuurman aan de Alk- maarsche afdeellng van die Mij. van Land bouw een extra nummer aangeboden. Aan den kantoorknecht der Posterijen, alhier, C. Prins, is met 1 Oct. eervol ontslag verleend: de kantoorknecht J. Portegijs wordt met ingang van 16 September op wachtgeld gesteld en den «.nst besteller P. Dik, wordt, na 40 dienstjaren. meU 1 October pensioen verleend. R. Kleinsma en echtg., kantoorbediende. N.H. van Laat 177 en Vlsscherslaan 14 naar Oudorp W. de Vos, slager, G.K. van Spoorstraat 54 naar Andyk (Oost). Wed. A. J. Tiel, z.b. E.L. van Cabeljauwstraat 5 naar Arnhem. H. M. M. Veltman, fröbelonderwijzeres, R.K.. van *B1- mastraat 23 naar Egmond a. Zee. M. R. van der Meer, z. b., R.K., van Oudegracht 164 naar Bloemendaal. J^^Bllekendaal en echtgenoote. meubelmaker, O.K_ van Nieuwpoortslaan 148 en Kennemerstraaéweg 69 naar Bergen N.-H. C. F. Smit, z. b., R.K-, van Molenbuurt 15 naar Beverwyk. G. H. M. Maesen. kapper, RK., van Stuartstraat 81 naar H. H. Waard. C. H. M. Hazes, dienstbode, R.K.. van Kennemer- straatweg 19 naar Heemstede. W Ooms, z. b., 3~K„ van Tesselschadestraat 12 naar Ber gen N.-H. R. Modders, verpleegster, N.H., van Wilhelmlnalaan 11 naar Amersfoort. J. C. v. d. Waals, z. b., geen, van Van der Meijstraat 4 naar Amsterdam. Wed. W. Remme en dochter, z. b„ geen en N.H., van Verdronken oord 5 inw. naar De Bildt. M. E. Wentlnk. z. b-, R.K., van Stationstraat 60 naar Beverwyk. H. J. van Leeuwen, winkelbediende, N.H., van Luttik Oudorp 73a naar Amsterdam. G. J. van Raalte. arbeider, geen, van Druivenlaan 14 naar Utrecht. D Langendam, z.b., N.H., van Verl. Landstraat 16 naar Dordrecht. G. M. C. Moeskops, z.b., R.K. van Toussaintstraat 2 naar Bergen N.H. C. Molenaar, monteur, N. Hvan Kinheimstraat 39 naar Hoorn. W. A. H. Ligthart, z. b., R.K., van Luttik Oudorp 86 naar Bergen NH. H. B. Kielstra, z.b., D.G., van Kennemerstraatweg 101 naar Schoort. H. van Hoffe, dienstbode, geen, van Hoever- kade 4 naar Den Haag. N. E. P. Schniede- wind, hulp In de huish. N H., van Kennemer straatweg 1 naar Wijk a. Zee en Duin. 8. Halma, winkelbediende, G.K., van Langestraat 64 naar Leeuwarden. Jac. Ravers en echtgen. rijwielhersteller, Ld.H., van W'^-vnanstraat 9 naar Oudorp. N. W. J. Bakkum, z.b., R.K., van Spoorstraat 17 naar Nijmegen. E Over man, z.b., R K., van Snaarmanslaan 45 naar Bergen N.H. Het Bestuur der Vereenlging van Hoogere Gemeenteambtenaren Alkmaar, Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter keqnis van belanghebbenden, dat het binnenkort, ingevolge de Crisisvarkenswet 1932, verboden zal zyn ongemerkte varkens te houden en te vervoeren. Teneinde moeilijkheden voor de varkenshou. ders te voorkomen wordt hun bekend ge maakt. dat zij zich voor de afstempeling hun ner varkens kunnen wenden tot den secretaris der plaatselijke commissie, den heer W. Kla ver, HeilooërdIjk nr. 31, alhier. Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A.^ KOELMA, Secretaris. Alkmaar 14 September 1932. vember de zegelkas-controle op het kantoor te Vlisslngen van „Tante Pos” achterwege ge bleven! (van bezuiniging gesproken!) De president der rechtbank sloeg bykans achterover van verontwaardigde verbazing! Mr. Buiskool van Schagen, die thans de Juri dische belangen van verdachte verdedigde, wilde gaarne van get. S. weten, welk familie lid de 1500 had geleend. Dit bleek te zijn een zwager van getuige. Hierop deed mr. Buiskool eenlge vragen aan den directeur van Slingerland met betrekking tot de kascontrttte op het kantoor, die ant woordde. dat dezi contróle aldaar op de nor male wyze plaatsvond. De heer v. Slingerland gaf voorts geen on gunstige verklaringen van verdachte, die zyn taak behoortyk verrichtte. De heer W. sprak de meening uit, dat ver dachte en get. S. samen geknoeid hadden. De ambtenaar ontzegde aan verdachte zyn vertrouwen en onthield zich van advies. De heer Officier verklaarde ondanks langdurig verboor niet veel wijzer te zyn ge worden en alleen te zijn gesterkt in zyn op vatting, dat er geknoeid was. Het stond vast, dat er In Vlisslngen op het postkantoor een bende Is geweest. De Officier liet in het mid den, wie daarvan de schuld was. ..Maar welk een toestand Is het daar op zoo'n postkantoor,” riep de Officier in billijke verontwaardiging uit. Vast stond, dat te Schagen is geknoeid en verdachte oneeriykheid had gepleegd en dat hy getracht heeft den reclasseeringsambtenaar om den tuin te leiden. Waar moet het naar toe met het geld van het ryk. zei de officier met reden verontwaar digt. Hieraan moest paal en perk worden gesteld. Ernstig veroordeelde mr. v. d. Feen de Lille de slapheid by de Posterijen. Tenslotte requl- reerde de officier 6 maanden gevangenisstraf en verzocht met nadruk onmiddellijke tnhech- tenis neming. Mr. Buiskool hechtte niet veel geloof aan de verklaringen van getuige Suermond en onder wierp deze verklaringen aan krachtige kritiek. Het leek den verdediger, dat verdachte door get. S. duchtig in het nauw was gebracht en zulks de aanleiding was van de gepleegde fraude. Ten slotte verzocht pleiter clementie en het opleggen van een voorwaardelyke straf. Uitspraak aa. week. De gevangenneming werd geweigerd. De vereenlging van Hoogere Gemeenteambte naren, afd. Alkmaar heeft aan den Raad dezer gemeente het volgende adres gezonden: „Met eenlge verwondering heeft het bestuur van onze Vereenlging kennis genomen van het voorstel van Burgemeester en Wethouders, waar. >ij aan uw vergadering in overwgeing wordt gegeven om afwijzend te beschikken op het door ons d.d 27 April J.l. gedaan verzoek, zoomede op het adres van het bestuur van de Centrale van Hoogere Gemeenteambtenaren d.d. 3 Juni J 1 betreffende toelating tot het georgani seerd overleg, subsidiair het bepalen van een andere wijze, waarop aan onre Vereenlging ge legenheid wordt gegeven ten aanzien van de haar betreffende algemeen bindende voorschrif ten haar gevoelen te doen kennen. Wh wenschen hier niet nader in te gaan op het in bovengenoemd voorstel geciteerde advies van de Commissie van overleg voor de ambU- naren die van een onjuiste praemlsse is uitge gaan,’ aangezien de Centrale, waarby onse Vereenlging aangesloten geen categorale bond is blükende zulks uit hare statuten, die tot het lldmaaschap alle hoogere gemeente imbtenaren toelaten. Wij meenen echter onder uw aandacht Umoe ten brengen, dat Burgemeester en Wethoudere verzuimd hebben in te gaan op het gedeelte in bovengenoemd adres, dat betrekking heeft op de verplichting van den Gemeenteraad voorschriften vast te stellen betreffende de wijze, waarop overleg wordt gepleegd met ver- eenigingen van ambtenaren over de haar be treffende algemeen verbindende voorschriften Wy zouden het op prijs stellen, wanneer uwe vergadering met deze wetteiyke verplichting alsnog rekening zou willen houden waarop de sanctie staat vermeld in artikel 126 lid 2 der Ambtenarenwet 1929, krachtens welke bepaling Gedeputeerde Staten een termyn kunnen be. palen, waarbinnen een voorschrift als bedoeld in art 125, lid 1, sub k, der Ambtenarenwet 1929 behoort te worden tot stand gebracht en -Verdachte toen het ontbrekende geld ten eigen te hebben aangewend en als gevolg van de schuld van verdachte ont- verdachte werd deze toedracht tegengesproken. HIJ had zich nimmer met de kas van Suermond bemoeid. Uit zyn eigen kas had verdachte .slechts” 300 ten eigen bate aangewend. Hy had In zyn angst voor ontdekking bij getuige Suermond een leening aangegaan, naar hij da'chF-tat een bedrag van 1200. De ƒ300 had verdachte in zijn huishouding besteed. Getuige Suermond beweerde daarop, dat verdachte de schuldbekentenis hqd geteekend in tegenwoordigheid van zekeren heer Dekker uit Goes. De leening had getuige afgesloten uit coftegffiliteit en ook ómdat h« vermeende by de overdracht der kas ook niet geheel cor rect te hebben gehandeld. Verdachte repliceerde dat getuige zelf ook geld noodig had. Wanneer men ’s avonds, rustig gezeten, de krant openslaat en men vindt dan onder het stadsnieuws een eenvoudig kort berichtje met de aankondiging „De Alkmaarsche oudjes gaan morgen uit”, dan Is er misschien een enkeling. Lie zich daar niet verder In ver diept. maar dan r’jn er ook velen, die zich verheugen en beseffen, dat deze luttele woor den een rijke belofte inhouden voor allen, die aan een autotocht voor ouden van dagen deel nemen. Het is dan ook inderdaad weer een schitte rend geslaagd uitstapje geweest voor de ver pleegden van het Diaconiehuis en de Pius- stichttng Zooals gewooniyk was de plaats van samenkomst vastgesteld op het Nassauplein en wie daar om half twee een kykje kwam nemen, ontdekte al spoedig een ongewone bedrijvigheid. Auto's reden af en aan voor het Instappen der gasten, bloemen werden gestoken in vaas of knoopsgat, de gezichten stonden blij en vtoo- iyk en alsof zij voldaan was over het schouw spel, dat zich voor haar oogen vertoonde, liet ook de zon zich niet onbetuigd en prykte als de koningin van den dag in haar volle waar digheid en pracht. Ónder deze omstandigheden reed de lange rij van 45 auto’s de stad uit en genoot mei alras van de prachtige polderlandschappen van den Beemster. Nadat Midden-Beemster was ge passeerd, werd gestopt; een storm werd onder nomen op den welbekenden rooden fourage- wagen, die, hulde aan de Alkmaarsche Inge zetenen, volgeladen was met slle versnaperingen. Het sein van vertrek werd gegeveS en over Oosthuizen, Edam bereikte men het/ doe! van den tocht. Volendam. By Hotel Spaander stapte het geheele gezelschap uit en nam plaats In de groote achterzaal met het wijde en onbelem merde uitzicht op zee. Deze glansde als even-' getint parelmoer en scheen door haar rust een indruk te willen vestigen van ongerepte schoon heid en lieftalligheid Het eiland Marken wu duldeiyk zlchbaar aan den horizon; het lag daar als een stille uitnoodlglng om ook zijn grond en bevolking met een bezoek te ver geren. Dat de Volendamsche burgerij de Invasie der gasten op hoogen prijs stelde, was duidelijk merkbaar aan de overgroote belangstelling by den afrit Lange rijen mannen, vrouwen en kinderen In bonte kleederdracht. stonden ge schaard langs den weg. In de kleine huisjes aan den voet van den dyk, hingen de vrouw tjes over de onderdeur: hoera-geroep weer klonk en de handen wuifden tot afscheid De middag was omgevlogen; menigeen slaakte de verzuchting: „gaan we nu al weg?” Maar aan alle goede dingen komt een einde. De fourage-wagen alleen voelde het als een ..ver lichting”. dat de terugreis werd aanvaard Ook deze verliep In de beste stemming: by Edam dreigde een „ontbinding" van den stoet te ontstaan maar zelfs zoo iets kan van onschul- digen aard biyken te zyn. getuige het feit, dat al spoedig de verschillende partijen zich bij elkander voegden en eensgezind dezelfde rich ting volgden, die ditmaal over Purmerend voer de. Langs den Jlsperweg werd nog eens ge stopt om opruiming van restanten te houden. zal ongeveer Zeven uur rijn geweest het Accynstorentje In het zicht kwam; i werd in gesloten colonne doorkruist onder luid geschal der claxons en de gasten werden naar de tehuizen terug gebracht Ook deze tocht behoort weer tot het ver leden en menigeen zal zich afvragen, hoe het mogelijlf Is, telkenjare weer een dergeiyk uit stapje te organlseeren. Het antwoord kan kort zyn’ in een stad als Alkmaar, waar men over het algemeen steeds biyk heeft gegeven, ge voel te hebben voor den evenmensch, Is alles mogeiyk.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 10