PROVINCIAAL NIEUWS C KINDERKLEEDING N.V. „VRIESIA” JAN DE VRIES TELEFOON 334 ALKMAAR .Alkmaar Wisselkoersen VAN PUTTEN OORTMEIJER VULPENDOKTER Payglop 18 - Telefoon 658 WOENSDAG 14 SEPTEMBER BRANDSTOFFEN? VB’ VERBAND- EN ZIEKENVERPLEGINGSARTIKELEN t ASSENDELFT HOORN NIEUWE NIEDORP BLOKKER SCHELLINKHOUT SCHAGEN RECHTSZAKEN OFFIC1EELE WESTER-BLOKKER MEDEDEEUNGEN CASTRICUM Hinderwet WORMERVEER. Fraude te Schoorldam SIJBECARSPEL EEN VARKEN MISHANDELD? DEN HELDER MAR KT NIEUWS DE RIJP Een vechtlustig trio HEER-HUGOWAARD TEXEL HEILOO TUITJENHORN Verloting Rjjwielpadvereeniging ALKMAARSCHE LANDBOUW TENTOONSTELLING VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR ZEER RUIME SORTEERING ZEER VOORDEELIGE PRIJZEN S-. O vanVALKENBURCS ••iLEVfcRTRAATI Arrondissementsrechtbank te Alk maar - Meervoudige strafkamer Zitting van Dinsdag 13 Sept. - Uit spraken 6 September De hoofdgetuige vermoedelijk op gefuifd Een dronken en bovendien nog lastige Ëgmonder Niet op zgn woorden gepast Si Zitting van 12 September SCHAGERBRUG v waa I den PÉEUCLOPPEN het ge- Een zuinig schoolhoofd. hetzelfde op en soort. avond van voor- Bibliotheek Vanaf Zondag 36 September zal de parochiale leesbibliotheek weder zijn ge opend voor bet afhalen van lectuur. Verlaging van landpacht- Naar men ons mededeelt, geeft het bestuur van de Ned. Herv. Gemeente alhier, over dit jaar een restitutie op de landpacht van 60 pet. Collecte. Zondag as zal In deze parochie een speldjesdag gehouden worden ten bate van het Wit-Gele Kruis. Extrs-hulp aan werkjoosen Van het Na tionaal Crisls-Comlte was by het Gemeentebe. stuur bericht ingekomen, dat. Indien de ge. meente voor extra-hulp aan werkloozen In den vorm van Heeding, beddegced en schoeisel een bijdrage van 0.10 per ingezetene beschikbaar stelt, het Ryk bereid is tot een geluk bedrag In de kosten bij te dragen. Nu de winter nadert, verdient het aanbeve ling kleeding, beddegoed en schoeisel te ver. strekken aan werkloozen, die hiervoor In aan merking komen en stellen B. en W. den Raad voor voor dit doel een bedrag te voteeren van f 880.50. zijnde een bijdrage van 0.10 gere. kend naar 8805 inwoners van Wormerveer op 1 Januari 1932. Bij besluit van 13 September j-1. is aan O. K. Bakker te Heiloo vergunning verleend tot het uitbeelden van een automobielherstelplaats, door het vervangen van den electromotor van 21/2 PK. door een van 5 PK., voor het in werking brengen van diverse machines in bet percel Zuiderhoutlaan nr. 1 I, alhier. Burg, en Wethouders van Alkmaar- WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Alkmaar, 13 September 1932. B. K. Kiesvereeniging. Het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging heeft besloten op Don derdag 22 Sept, ai een algemeene ledenverga dering te houden ter behandeling van het con cept-programma der R. K. Staatspartij. Santos-bloempje. Bij de kerk te Ooeter- Blokker wordt Zondag as. de jaarlljksche col lecte gehouden tot steun aan tuberculeuze mid denstanders. Crisis Varkepswet. Aangezien het binnen kort verboden zal zijn, ongemerkte varkens te houden of te vervoeren, worden alle varkens houders in hun eigen belang aangeraden op gave te doen aan den secretaris der plaatse- fijke commissie van de gewestelijke varkenscen- trale Noord-Holland, den heer J. Schouten Jz„ te Ooster-Blokker. Polonaise; Optreden 4 jockeys; Stoelenrace; Hongaarsche poet; Kok V P ens. V Uw teui V sehi D geti onb schi zij in 1 P»P Ii was stor haa heit Din den ve/< de 4 h van V bral in dat doo: van grot woo in in vuu Ii legd de ovél was gaa V ton de bral de schi bral en zak. o taGvonnen door: Jbt „Oorrie”; 2e '„Lady”; 3e pr. „Marie”). Deze 8.67 59.20 9.75* 34.52* 48.05 DROGISTERIJ EN CHEMICALIJtNHANDEL 45.07 44.57 43.60 2.49, Jubileum. Zaterdag as zal de heer G. Keet zijn 25-jarig jubileum als Vlncentlaan vie ren. Deze herdenking zal niet zonder eenlge feestelijkheid voorbijgaan. afloop der demon heer H. Rezerman Aanrijding Dinsdagmiddag j.l. ongeveer half twee heeft op den Rijksweg langs het N.H.- kanaal te Stolpen een ernstige aanrijding plaats gehad, waarvan de heer J. Ligthart alhier het slachtoffer werd. Toen de heer Ligthart uit een auto stapte werd hij gegrepen door een passeerenden auto, welke hem ongeveer 20 meter meesleepte. In bewusteloozen toestand werd de heer L. binnengedragen in de woning van den heer Adr. Strooper aldaar. De ongelukkige bleek zeer ernstig aan het hoofd verwond te zijn, terwijl bovendien een stuk van zijn tong was afge knepen. De toestand van den patiënt is aeer ernstig. Floralia. Zondag en Maandag is In het café van den heer Leegwater de jaarlljksche floralla-tentoonstelllng gehouden van de ver eeniglng .Bloem en Fruit'*. Ditmaal waren er zeer veel inzendingen, terwijl alles smaakvol was geëxposeerd. Van de vele rubrieken volgen hieronder de le prijswinnaars: mej. B. Blom v. Dok, C. Baas. K. Boot, T. Buisman, K. Best, T. Schekkerman. Annie Groot, Willy Weel. P. Mol, P. Donker, terwijl aan den heer Joh. Pluylaar door de jury een eervolle vermelding werd toegekend voor den bijzonderen stand dahlia's. Ook de afdeeling landbouwzaden en gewas sen was dit jaar uitgebreid. Algemeen prees de jury de kwaliteit van het fruit. Op den tweeden avond vond de prijsuitrei king plaats en was tevens de trekking der Ver loting van den hoofdprijs, een mooie tuinbank, werd getrokken op lot nummer 590. De avond werd opgeluisterd door de bekende „Glgolo-Band” uit Blokker. Na het slultlngs- woord van den voorzitter sprak nog burgemees ter Palesteln. die de vereeniglng een hartelljk tot weerziens toeriep Deze floralia-expositie is zeker goed geslaagd Joh. K. Chauffeur, Helder, dood door schuld 14 dagen hechtenis. Geen ontzegging van be voegdheid gelast. Nic. G., winkelier Egmond aan Zee, meineed, vrijgesproken. J. M. de Gr., Behagen, thans gedetineerd, zware mishandeling, 1 jaar gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en schadebetallng. Voorts in vrijheid gesteld. In verband met deze strafzaak de volgende rectificatie. Niet dr. van Dam was de chirurg, die den getroffene B. Flllpsen zoo sucoesvol behandelde, dit was dr. Kerssemakers. Deas medicus had de fractie van den doorboorden schedelwand aan dr. Boonhorn afgestaan. dchteéwedstryd Nu de oefeningen zijn af- geloopen zal voor de leden van den Vrljwllllgen Landstorm a_s. Donderdagavond 7 uur een schietwedstrijd gehouden worden- De heer J. B. te Alkmaar, had op 4 Juli den agent Dalenberg beleedigd door hem toe te voegen: Loop naar de bliksem, kwajongen! •- De verbalisant beweerde reeds 7 jaar Isig door dezen man te zijp geprovoceerd 9b Deze zaak werd voor onbepaalden tijd aan gehouden. De automobilist had zoodanig gehaald, dat de wagen ifi ee Jeugdwerk. Door de zorgen van den pa.ro- ehlalen Jeugdraad zijn voor de parochie van t H. Hart opgericht een Jongenspatronaat en een 8t. Jozephs-Gezellenvereenlging. Genoemde Jeugdraad zal de leiding daarvan nemen, totdat belde vereeniglngen in staat zijn, zelfstandig te bestaan. Een patronaate-commlssle is opgericht, die zal trachten volgens de thans geldende me thoden van Jeugdwerk te beginnen, n.l. het ver plichte groepsysteem en het vrije clubsysteem. Enkele dubs zijn reeds opgericht. De heer Vethman dankte hierop voor de waardeerende woorden en sprak o-m. den wensch uit een volgend jaar wederom met zijn rljvereeniglng in Schagerbrug te kunnen de- monstreeren. t Was de heer Schoen hoe kon het anders die een schoenenonderwerp ter sprake bracht. De O. L. school te Benningbroek Is pas ge heel gerestaureerd en heeft‘’oa. een geheel nieuwen vloer gekregen. Het schoolhoofd heeft nu de bepaling gemaakt we leven In 1933 dtf de kinderen zich op school van hun schoe nen moeten ontdoen. De heer Schoen kon dit niet goedkeuren. Hierin werd hij gesteund door het raadslid v. Leijen. Vier kinderen waren reeds van school ge stuurd, omdat ze op bevel van hun ouders, niet aan dat bevel van het schoolhoofd hadden vol daan. Tot 13 maal toe heeft de Burgemeester her haald. dat men in deze de leiding aan het hoofd der school moest laten en dat men zich daar niet mee moest bemoeien. Maar zeer begrijpelijk waren de belde raadsleden het daar niet mee eens. Wellicht zal de Inspecteur er bij werden gehaald. Men meldt ons dat de trekking der veriot- tlng ten bate van de Rij wielpadvereenlglng Noord-Kennemerland zal plaats hebben op Donderdag 23 Sept, te 3 uur in „de Rustende Jager” te Bergen. beidspersooeel. Made war^i aanwezig de ge meente- en rijkspolitie en de gemeente-seexe- tarls. Een broer van den overledene dankte voor de belangstelling. Hij ruste in vrede. Aanrijding. Door hetf niet uitkljken ge raakte gisterenavond een kindje bijna onder een passeerenden auto, we* kreeg de kleine een klap, maar deze liep ©ogenschijnlijk goed af. *J geremd en uit- een greppel langs den weg kwam en op zij overhelde. Met een kraanwagen moest de auto worden gelicht. La ter bleek, dat de kleine een armfractuur had en overbrenging naar het roode kruis-zleken- huls te Beverwijk noodzakelijk was. Volgens verklaring van familie van de aan- geredene treft den automobilist geen schuld. Ongeluk Hedenmorgen was de groenteven- ter K. alhier naar de Zaanstreek gegaan om aldaar zijn groente te verkoopen. Een jonger broertje vergezelde hem daarbij. Door welke oorzaak Is tot heden niet bekend, maar de jon gen viel van den wagen en werd door een pas seerenden auto gegrepen. Met een hersenschud ding is het slachtoffer naar de ouderlijke wo ning overgebracht. 8AN.T.O.8. De alhier gehouden speldjes dag voor bet 8JLN.TD.8.-fonds heeft 60 op gebracht. Maatregelen by de werkverschaffing. Door bet raadslid den heer K. Blokdyk is by den ge meenteraad een voorstel ingediend om cfé by de werkverschaffing te werk gestelden te ver bieden zich In een café op te houden. Gemeenteraadsvergadering De Raad der gemeente Castricum Is bijeengeroepen op Dins dag 20 September, des namiddags 3 uur. De agenda vermeldt o.m.: Behandeling van het voorstel van B. en W. inzake tydeiyke huisvesting van school II en voorstel Inzake het nemen van maatregelen voor den bouw van de centrale openbare school. Voorstel van B. en W. Inzake het verleenen Van een crediet van 1700 voor noodzakeiyke voorziening aan school n alvorens deze ter be schikking van het Christeiyke schoolbestuur wordt ^gesteld. Behandeling van het verzoek van de Gemeen- teiyke Instelling voor Maatschappeiyk Hifip- betoon om verhooging van subsidie. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidings plan .X>e. Pulkman”. Begrafenis Ijf Wltbaard. Onder groote be langstelling werd Dinsdag het stoffelyk over schot van Ijf Wltbaard. voorheen parkwachter aan het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch, ter aarde besteld. Wltbaard was voor alles goed en vriéndelijk en volkomen betrouwbaar. Dat is hedenmiddag wel overtuigend bewezen, want niet alleen dat' een schat van bloemen de baar dekte, maar velen waren gekomen om hem de laatste eer te bewijzen Aan het graf werd gesproken doo^iet hoofd van den Economischen dienst van wiet gesticht en door den heer Hellinga. die den overledene dank bracht voor zijn medeleven als 10. L le prys den heer D. de Graaf prys den heer D. Geerllngs mi WINKEL. 13 Sept. Groente en Fruit. Appelen f 312; peren 314; pruimen 14—Jfj tomaten 15; augurken 310; slaboonen 1— 2.50; snyboonen 38; aardappelen 11.20; uien 23 per 50 kg; bloemkool 68; andyvle 1120; meloenen 619; komk. 1—6; kropsla 3—3 per 100 stuks; wortelen 45 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 13 September 1932. He den besteedde men'voor: Gele nep 6.70820; Gele drieling 3.00—330; Gele uien 2.00320; Gele uien (groote) 3.70; Slaboonen 3.80—4.40; Eigenheimers 1.10—1.40; Eigenheimers (blauwe) 1.102.00; Schotsche muizen 0.60120; Schot- sche muizen (groote) 0.700.80; Schotsche mui zen drieling 1303.00; Bieten 0.80—130 per 100 K.G. DINSDAG, 13 Sept. Vorigs koersen 8.69* 59.20 9.75» 34.52* 48.05 44.87) 44.50 43.50 2.49 Drie bruin-verbrande zonen van het lage land, de heeren Jan G. uit Ursem, Corn. P. te Berkhout en Plet G., resldeerende te Obdam, hadden lustig kermis gehouden aan de Goorn, gem. Berkhout en den getuige P. B. by die ge legenheid eens duchtig afgerost en bloedend aan het hoofd verwond. P. had op de kermis hun ontevredenheid opgewekt en zy stonden hem by zyn woning te Avenhom op te wachten, toen Piet met zyn meisje thuis kwam. Ieder der ,Jiee- mevrouw E. BurgerRens mi prijzen bestonden uit meds 11. Figuren op den cirkel De medailles werden na straUe uitgereikt door denj- alhier In zyn kwaliteit vrfi voorzitter van de afdeeling „zype en OmstAken” van Holl. My. van Landbouw, waarby spreker de leden der rijvereeniging en haar voortreffeltjken instruc teur. den beer J. Vethman. dankte voor de ver leende medewerking. Woorden van waardeering werden gericht tot de rijvereeniging en in het byzonder aan den boer Vethman als instruc teur. Concours hlppique enz. Na afloop van de landbouwtentoonstelling werd op het terrein, gelegen achter de o. 1. school een concours- hlppique gehouden voor paarden uit zype en voor paarden van leden der afdeeling „Zype en Omstreken” van de Hollandsche Maatochappy van Landbouw, gespannen voor twee- of vier wielige rytuigen. De deelname aan dit concours was zeer ge ring; er waren namelyk 6 aangiften ingeko- mea. waarvan er slechts* 4 op het wedstrijd terrein verschenen. Deze geringe belangstelling van de zyde der deelnemers is waarschyniyk toe te schryven aan de ongunstige tydsomstandig- heden. Biykbaar ontbreekt de lust om aan fees telijke gelegenheden deel te nemen. De beschikbaar gestelde pryzen werden toe gekend aan den heer Jac de Wit te Burgerbrug met ..Happie” Lie prys 15)den heer D. de Graaf te Schagerbrug met Corrie” (2e prys 10); den heer P. Vries te Schagerbrug met .Kets” (3e prijs 5). Na afloop van dit concours gaf de landelyke rijvereeniging „West-Friesland” op hetzelfde terrein een demonstratie. Het programma, bestaande uit elf nummers werd schitterend afgewerkt en viel dan ook biykens het applaus zeer In den smaak van het publiek. Achtereenvolgens werden uitgevoerd: 1. Entrée-parade der landelyke ryvereeni glng; 2. 3. 5. 6. Een 44-jarige vee-expediteur uit Beemster. Pred. 8., stond terecht naar aanleiding van het minder schitterende feit, dat hy op 23 Mei op de varkensmarkt te Alkmaar een varken, dat weigerde te loopen, met een stok hevig had geslagen op kop en snuit. De heer C. Denne- man, concierge der Huishoudschool, had zich aan dese ruwheid zeer geërgerd. Het dier bloedde uit zyn neus, die bovendien nog gepend was. om het wroeten tegen te gaan. De verdachte beweerde het onwillige dier eenige tikken te hebben gegeven by wijze van richtlngaanwyzer. Opzettelijke mishandeling zat by hem niet voor Als getuige k décharge werd nog gehoord de heer Joh. Korver. welke omstandig verklaarde geen Indruk te hebben gekregen, dat het dier mishandeld werd. ,De Officier vermeende, dat de grens over schreden was en requlreerde ter waarschuwing fS boete of 5 dagen, wat verdachte goed vond. Vonnis: Vrijspraak. Voor de commissie voor het St. Nlcolaasfeest stelden zich disponibel de heeren W. Dekker, J. Steenman, J. Schaaf Sr. en T. Schotten. Besloten werd verder over te gaarf tot oprichten van een retraiteclub. in welke com missie zitting namen de heeren J. Schaaf Sr., F. Schotten en Noordstrand. De Veemarktverloting. De uitslag van de verloting der Veemarkt Is als volgt: le prys no. 500 2e no. 1739; 3e no. 1617; 4e no. 974; 5e no. 307 6e no. 734 7e no. 979 8e no. 285 9e no. 715; 10e no. 487; He no. 144; 12e no. 2; 13e no. 1760; 14e no. 1938: 15e no 873; 16e no. 1734; 17e no. 563; 18e no. 1109; 19e no. 387 20e no. 1674. Pryzen kunnen worden afgehaald by heer C. Schekkerman, Breed, Hoorn. 6. Polonaise met hindernissen; 7.. De gestoorde theevisite (komisch) 8. De levende pyramlde; Patrouille springen; Springconcours klasse B IiAOvtag Op 16 September aJ. zal eene In lijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1933 voor de onbereden artillerie. Lichting 1933 voor Den Helder Van de Hchtlng 1933 zullen voor de kust-artlllerie al hier wonSen bestemd: le ploeg: 17 dienstplichtigen uit het district •s-Gravenhage, de overigen uit het district Haar lem. zoo noodlg guit Amsterdam; 2e ploeg: dienstplichtigen zooveel mogeiyk nit het district Haarlem, zoo noodlg uit Am sterdam. Betasting op vermakelijkheden. Door Bur gemeester en Wethouders van Behagen wordt ter algemeene kennis gebracht, dat op het raadsbesluit tot verhooging der vermakeiyk- heidsbelasting, de Kon. goedkeuring is verkre gen, in verband waarmede met ingang van he den de belasting is verhoogd van 15 pCt. tot 20 pCt. van de onzuivere opbrengst der entrée- gelden. j r Vergadering R. K. Volksbond Dinsdagavond ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer W. Dekker, deze vergadering. Het houden van een Socialen Zondag werd dan officieel vastgesteld op Zondag 23 Oct. Des avonds zal een algemeene propagandavergade- rlng worden gehouden, waarvoor drie sprekers werden ultgenoodlgd. Na eenlge discussie werd dan besloten op Woensdagmiddag 7 Dec. een 8t. Nlcoladsfeest te organiseeren voor de schoolgaande kinderen vanaf het 3e leerjaar van de leden van den K. Volksbond, dus ook de kinderen van die leden die een andere school bezoeken bulten de gemeente, maar parochieel by Schagen behoo- ren. Op 5 Januari as. zal als spreker worden ult- genoodigd de heer van Slingerland van Alk maar, die een film zal vertoonen en daarby een explicatie zal geven, terwyi de verdere zal aangevuld worden door het geven drachten door de leden zelf. NA December stelden de weleerw. heer kape laan en de heer H. v. Nuland zich bereid een spreekbeurt te vervullen. Landen Bariyn Parys Brussel Zwitserland T- Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo K>w Tort (eablei - Rome Praag Madrid Burgeriyke Stand. Geboren: Antje Akke, d. v. Th. Woudwyk en G. Wit; Johannes Mar- tinus, z. v. J. Dol en Cath. Bleeker; Jan, z. v. J. Kooy en J. Smit. Overleden: A. Bakker, wedn. van B. Rezel- man, 75 J^ G. Bruin, 74 J„ echtg. van G. Veld man; E. Borst, 16 J., z. v. L. Borst en A. Koorn. te Alkmaar overleden; R Rezelman, 73 j., echtg. van T. Zee. ren” deed een dutt in het zakje, zooals nader werd toegellcht door de heeren B. st. zich noemende „akVrstudent”, tot veront waardiging van den Politierechter, die niet de kachel met zich Iaat aanmaken. Eisch tegen P. G f 30.00 boete of 30 dagen, tegen de twee anderen 30.00 of 30 dagen teder. Wat hun niet meeviel! Uitspraak conform eisch, benevens 11^— rs- paratlekos^en aan dr. Bermon. Raadaagenda. Vrijdag 16 September des avonds half acht komt de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt. 1 Opening en notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling rekening der gemeente en van het G. E. B. over 1931. 4 Vaststelling rekening burgeriyk armbestuur over 1931. 5 Verzoek van J. de Vries om toe passing van art. 13 der L. O. Wet 1920. 6 Wy- zlging van de verordening tot verdeeling van de gemeente In stemdlstricten voor de verkie zingen van leden van den raad. 7 Wyziging van de verordening als bedoeld In artikel 9 der Win kelsluitingswet. 8 wyziging van de verorde ning op den keuringsdienst van vee en vleesch. 9 Nadere vaststelling pensioengrondslagen van de gemeente-geneesheeren. 10 BenoemlÊg van leden der Electriciteitscommlssle. 11 Benoeming van een commissaris der vereeniglng „Goed Wonen” wegens periodieke aftreding van den heer J. Veenls. 12. Aanbieding begrootlng 1933. A a to-ongeval De zeereerw. heer Berte- meyer, pastoor te Oudeschlld. reed Maandag met een auto van den heer P. Kaan den Burg Uit. De pastoor bestuurde zelf den auto. Nabij de woning van den heer Kooy, waar de weg een draal maakt, schoof de auto plotseling opzy van lukklg bevonden zich op dit oogenblik geen den weg en sloeg tweemaal over den kop. Ge- andere voertuigen op den anders zeer drukken weg. De zeereerw. heer pastoor kon zich door *n zijraam uit zyn benarden toestand bevrijden. De auto was zeer beschadigd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Kermis. De kermis behoort weer tot het verleden. Behoudens een paar onbeduidende schermutselingen had alles een kalm verloop. Onze Speciale Afdeeling levert Verbandtrommels In alle mogeiyke modellen en afmetingen. Ook volgens de voor schriften van de Arbelds-Inspectie. Verbandtrommels voor groote en kleine Bouwwerken, Schoten. Fabrieken. Inrichtingen, Werkplaatsen, Huishouding. Automobiel. Autobussen, enr^yvulling van verbandtrommels geschiedt by ons correct, goedkoop en zeer spoedig. 1-artlkelen en instrumenten ook los verkrijgbaar naar(gewenschte hoeveplbeid De vlsscber H. Sch. te Egmond aan Zee, die met kermis te diep in het glaasje gekeken en rich daarna krachtig verzet had tegen de veld wachters Rood en te Bruggecate, moest heden terecht staan. De nietverschenen verdachte, een bekend merk, werd veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen. By de nu volgende rondvraag gaven zich be reids zeven leden op voor de retraiteclub. Besloten werd, zulks om het vergaderlngbe- zoek te bevorderen, op de vergaderingen geen collectes meer te houden. G. E. B. Sinds eenlgen tyd zyn er onder- handelingen gevoerd tusschen het college van lid en mede-opriohter van da afd.' van- Over-- B:‘en W. 4n deze gemeente en het P. B. N; voor overname van otis gemeenteiyk electriciteitebe- dryt (G. 8. B.). Hierop is door de directie van het P. E. N. een rapport aangeboden, bevattende de voorwaarden en den prys, waarop zy genegen is het G. E. B. over te nemen. Om den Gemeenteraad van advies te dienen omtrent een te nemen beslissing, stellen B. en W. den gemeenteraad voor, een kleine commis sie te benoemen, die een onderzoek zal Instel len en hierover zal rapporteeren. Correspondent Arbeidsbemiddeling raagt ontslag De heer J. Bregman. correspondent van de Gemeenteiyke Arbeidsbeurs, heeft tegen 1 Jan. 1933 ontslag aangevraagd. Verhooging van de publieke vermakeiykheids- betasting Ged. Staten hebben het Raadsbe sluit tot verhooging der publieke vermakelijk heidsbelasting van 15 pet. tot 20 pet. goedge keurd, zulks met ingang van 9 Sept. 1L Het verder dempen van de Loet Tegen het voorstel van B. en W. om niet verder te gaan met de demping van de Loet, maar te volstaan met het aanbrengen van een dam met duiker, groeit ernstig verzet. De bewoners van de Loet hebben rich met een protestschryven tot den Raad gewend om tot algeheele demping over te gaan. Ook het bestuur der Algemeene Midden- standsvereeniging heeft besloten zich eveneens tot den Raad te richten met een schryven, waarin tot demping wordt aangedrongen, Indien de belastingpennlngen der Nederland- sche staatsburgers overal even secuur bulten 't Rykslaadje gleden als op het „station” der pos teryen te Schoorldam, dan zou zonder twyfel *n staatsbankroet onvermydeiyk zyn. Althans stond heden terecht mej. Corn. Anna D. geboren A., kantoorhoudster aldaar, ter zake eenlge haar ten laste gelegde verduisteringen en wel 52.06 belastinggelden gestort door get. A. v. d. Wel, veehouder te Warmenhulzen, 400.door get. W. Duin en 43.50 gestort door dienzelfden heer Duin om per giro te worden overgemaaxt aan den adressant Molenaar. Het was natuuriyk een zeer ernstige zaak, doch een lichtpunt viel te ontdekken: de schade was door het vrouwtje volledig vergoed, zoodat niemand geldeiyk werd benadeeld. Zy erkende de verduisteringen, doch kon niet verklaren waardoor een door haar ge constateerd tekort In haar postkas was ont staan. Door verdachte werd vermoed, dat zy *t geld in de huishouding had gebruikt. Het ge storte belastinggeld bezigde verdachte om de kas der posterijen sluitend te maken. Onder de gehoorde getuigen behoorde ook de heer Boeder, ontvanger der directe belastingen, die de fraude had ontdekt. Deze getuige ver klaarde onder meer, dat de postkas over zoo veel schyven loopt, dat directe verificatie niet doeniyk te, zulks In tegenstelling met de admi nistratie der belastingen, waar lederen avond de kas wordt opgemaakt en eventueele fouten kun nen worden geconstateerd. Zoowel verdachte, als haar 22-jarige zoon, die fungeerde als besteller, zyn thans ontslagen uit den dienst der posterijen. De verdere behandeling der zaak werd schorst tot as. week. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente kwam gisteren In openbare vergadering bijeen onder leiding van Burgemeester G. Stapel. Al le leden aanwezig De Voorzitter deelde mede, dat aan noeitflij- dende tuinders Is uitgekeerd een bedrag groot f 3 786.75. Van den Neutralen Bond was een schrijven Ingekomen, waarin werd gevraagd, om in geval steun aan tuinders noodlg is, het zoo te rege len, dat zy met gemeentesteun In hun eigen bedryf kunnen blyven werken. B. en W. stelden voor hun de noodlge vrij heid te laten om elk geval afzonderiyk te be handelen. Aan het Wit-Gele Kruis werd weder een sub sidie verleend van f 100.terwijl de Diaco nale Gezinsverpleging een subsidie van f 150. kreeg De Gemeenterekening over 1931 werd na een gunstig rapport van den heer Leeuw vastgesteld voor den gewonen dienst op f 49.437.19 aan ontvangsten en f 44.520.65 aan uitgaven. Aldus een batig saldo ad f 4.916.54. De kapltaal- dlenst sloot op een nadeellg saldo ad f2726024. ontvahgsten bedroegen f 99 923.59 en uitgaven f 127 884 13 De rekening van het G. E. B sluitend In ontvangst en uitgaaf op een bedrag ad f 11 943.82 vertoonde een wlnstcyfer van f 821.69. By den kapitaaldlenst bedroegen de ontv. f 2069.19 en ultg. t 2107.19; aldus een' nadeellg saldo ad f 48.De begrootlng 1933 van het O E. B. was geraamd op f 11.244 voor den gewonen- en op f 1210.voor den kapitaaldlenst. De begrootlng voor het Burgeriyk Armbestuur, waarin rekening wordt gehouden met een ge- meente-subsldie ad f 1500.werd geraamd op een rindcyfer van f 2330.30. Dan kwam in behandeling de gemeentebegroo- ting 1933, waarvan we vermelden, dat voor werk verschaffing was geraamd een bedrag van t 2500.De geheele begrootlng werd goedge keurd op een bedrag van f 54.019.31 met een post onvoorzien ad f 1254.04. TegeUjk hiermede werden aangenomen enkele voorstellen tot belastingverhooging. De opcen ten op de hoofdsom voor gebouwde eigendom men werden verhoogd van 40 op 50 o pc. Het ongebouwd bleet op 10 opcenten. Ook de opcen ten op de personeele belasting werden verhoogd van 40 op 50 opc. en die op de hoofdsom der Gqpieentefondsbelasting van 30 op 50 opcenten. De totale belastingopbrengst werd geraamd op f 19.341. Dan volgt de rondvraag, die o.a. ten gevolge had. dat een besluit werd genomen, waarby zy, die een toestel hebben, dat schadeiyk is voor de goed? radloontvangst van anderen, verplicht zullen worden zich een apparaat aan te schaf fen, dat deze storingen uitslult. Avondvakteekenschool Voor de cursussen van de AvondvakteekenschocH. waar gedurende 4 jaren reken- en teekenonderwys gegeven wordt aan toekomstige ambachtslieden, hebben zich 102 jongelui aangemeld. Voor de le klasse, waarvoor het onderwys Maandag 3 Oct begint, kunnen nog enkele leerlingen aangenomen wor den. Ntewwe Industrie Door B. en W. van Wor merveer te E. le Malr alhier vergunning ver leend tot het oprichten van een stoomwas. schery aan de marktstraat alhier. •Waren, tegen de vestiging van deze industrie heel wat bezwaren ingebracht, omdat het fabHsks water geloosd moet worden op de toch al onfrissche Transvaalsloot en in de na bijheid van de te vestigen wasscherjj een school staat, deze bezwaren blijken ten slotte overwonnen te zyn. zoodat onze gemeente weer een nieuwe industrie riiker Is geworden. Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje, d. v. G. Sloten W. Veken; Klaas Reindert, d. v. K. Mynheer en A. van Dyk: Marie Anna, d. v. E.-Consgtant en M. Moerbeek; Willemijntje, d. v, van C. de Leeuw en G. Clauaet: Leendert, z. v. J. de Jong en M. A, Stapper; Gerhardus, z. v. A. J. Stoevelaar en R. C. van den Brink; Hendrlka Anna Maria, d. v. J. Kwakman en C. F, Vloon; Jan, z, v, D. G. Rothuizen en M. Stam; Theresia Maria, d. v. A. van der Meer en D. M. Peters, Ondertrouwd: J. Dral (van Zaandam) en H. G. Tesink. Gehuwd: C. Brasser (van Krommenie) en C. J. Fleumer. Op dezen landbouwdag, welke i«er belang rijk belooft te worden, gezien de vele inschrij vingen voor de reeds gesloten fokveeafdeelin- gen. zal de beoordeellng van vet vee zoowel rundvee, schapen en varkens niet alleen gaan naar de meest waardige Individuen, doch te vens zal in elke rubriek een kwaliteitsprijs uit geloofd worden. Voor de fynste kwaliteit In de rubriek vette koeten afgewisseld, vette Schot ten en vette kalveren zijn medailles uitgeloofd. By het klein vee: schapen en varkens wordt in elke rubriek een Prijs van f 16 voor de fijnste vleeschkwaUtelt uitgeloofd. Dtt geldt zoowel voor de rubriek vette schapen, vette lammeren als voor de vette zware varkens en voor de baconvarkens. Ten einde een leder In de gelegenheid te stel len eens kennis te nemen van de eischen welke aan baconvarkens moeten worden gesteld, zul len in de kolfbaan van café Oentral by de afd. Wol, geëxposeerd worden twee geslachte ba convarkens. één van eerste en één van derde kwaliteit. Vooral nu wy aan de vooravond staan van uitbetaling van baconvarkens naar kwaliteit, kan dit van het; hoogste belang ge acht worden Om de deelname naar de kwaliteitsprijzen zoo groot mogeiyk te doen zyn, worden voor de afdeellngen vet vee de inschrijvingen nog tot Maandag 19 Sept 'stnorgens 9 uur opengesteld Voor de Ingezonden baconvarkens van prima kwaliteit zal zorg gedragen, dat zy door de Varkenscentrale worden overgenomen. Het biykt nu reeds, dat de gereorganiseerde tentoonstelling in de Korenbeurs een groot succes zal worden. Bloemen en planten (vooml cacteeën) zyn in grooten getale aangegeven. We willen er nog even op wyzen, dat aan giften voor deze expositie kunnen geschieden: Voor pluimvee en kotfijnen by den heer J, v. Diepen, Geest 43. Voor bloemen en planten by den heer W. Blokspoel, Waagpleln 12. Voor stands ter opluistering bti den beer C. Ruygh, Bchoutenstraat 11. B A P 7.36 i 20.05 V J. f V B 7.36 20.071

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2