PROVINCIAAL NIEUWS ALKMAAR DINSDAG 27 SEPTEMBER TnMctthrmn U) den ANNAPAULOWNA BROEK OP LANGENDIJK BEEMSTER BERGEN HOOGWOUD ENKHUIZEN GROOTEBROEK HOORN OUDORP DE RIJP PURMEREND KROMMENIE BOVENKARSPEL LANGERAAR Opbrengst collecte LIMMEN SCHAGEN MEDEMBL1K Burgerlijke Stand BRANDSTOFFEN? VB! s k v u la NIEUWE NIEDORP De weg Alkmaar-Egmond aan den Hoef t ASSENDELFT HEEMSKERK DEN HELDER i Leverlngen De levering van llgstroo gedu rende het tüdvak 1 Nov. 1933 tot 31 October 1933 ten behoeve van het Garnizoen te Den Helder, is opgedragen aan den heer D. Bon- selaar te Den Helder. Jo- B.S.T. de Goed afgeloopen 4 vaar. houd; i» BI B B c t i t BET tS-JAEIG BESTAAN VAN HET FRANCISCANERKLOO8TEK Balen Blanken brachten nog voorden van dank uit voor de hun toegesproken woorden Niets ■neer aan de orde zijnde. dankte de-voorzit ter de leden voor hun opkomst en prettige •amenwerking, waarna sluiting der vergadering volgde. In verband met den zeer slechten en gevaar lijken toestand van den weg van Alkmaar naar Egmond aan den Hoef, hebben de AN W B, en de KNAC, aan B. an W. van Alkmaar ver. zocht een spoedige verbetering te willen be vorderen. O dl laat klinken, zijn voor de K O B.-ers de eerste eerste punten binnen. Het 2e elftal van K. O. B kwam uit Wognum thuis met een flinke overwinning van 11. De junioren a moesten zich tevheden stellen met een gelijken stand tegen Union jun., terwijl de jun. b het niet tegen de Enkhuiaer haringen konden bolwerken en verloren met 33. Zondagmorgen. Na een langen tocht met de autobus arriveer den w|j in het kleine landelijke Nieuwe Nie dorp. Het had opgehouden met regenen en de grijze wolkenflarden die door een krachligen Zuid-Wester snel en laag over dit kalme stukje wereld heen joegen, schijnen wat lichter van tint Vs teal ■taai verfci la tanel mej- heer /«M as. Scha aiinl le. weg beer boud Be bt tu ie Br Al Benoeming Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Patronaats-direc- teur. alhier, den weleerw. heer W. Dekleennae- ker. Benoeming Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem beeft benoemd tot Patronaats-direc- teur alhier, den weleerrw beer B. Henning Benoeming. Z. H. Exc. de Biaschop van Haarlem heeft benoemd tot Patronaats-dlrec- teur, alhier, den weleer w. heer F. Richter. onze hebb Wog Br dellll ken de 8 Hc spoe< k<xn< taan boen M bi «»n« •er i aan *o Wit in booi jaar. echtgenoot van Geertje Buurman: Cor nells Gerardus Rijnja overleden te Uden. Gehuwd: Qulrlnua Jong. 37 jaar, en Petro- nella Brakenhoff, 35 jaar. Verleren: 1 bankbiljet. Gevonden: 1 schaar. gemeenteveldwachter. Bn taak F 1 door prooi DienstpUehtlgen der lichting 1933. Betref fende de dienstpllchtlgen-llchtlng 1933 der ge meente Hoogwoud zün de volgende toewijzin gen geschied: 3. De Boer Pieter Gerrit, lo- tingenummer 5, toegewezen aan 31e Regt. Inf., gam. Amersfoort, ploeg en tijdvak van in lijving. le ploeg. 1630 Febr. 1933. 4. Conljn Petrus Cornells, lotingsnummer 19, toegeweaen aan 31e Reg. Inf., garnizoen Amers foort, ploeg en tijdvak van inlijving, 3e ploeg, 1—10 October 1933. 9. Groot Cornells Nicolaas. lotingsnummer 54, toegewezen aan 8e Reg. Veld Art. (beredenen) garnizoen Lelden, ploeg en tijdvak van inlijving, 2e ploeg. I—10 Juli 1933 14. Jong Johannes, lotingsnummer 33. toege- wesen aan 31e Reg. Inf., garnizoen Amersfoort, ploeg en tijdvak van inlijving. 3e ploeg. 110 October 1933 15. Klaver Simon Petrus, lotingsnummer 79. toegeweaen aan le Reg Veld Art (beredenen) garnizoen Utrecht, ploeg en tijdvak van inllj- vln. 110 April 1933. 17. Pater Johannes Jacobus, lotingsnummer 135, toegeweaen aan le Reg. Veld Art. (bere denen garnizoen Utrecht, ploeg en tijdvak van inlijving, le ploeg 110 April 1933. Beide laatst genoemden zijn vrijgesteld van den dienstplicht wegens broederdienst. Wl bet met gr ooi petn Hart om i OP etals had lilt i de li Piel» door in <1 harn moei getoi en I toon heer Dooi dese reikt den beke bet F, deze een iets Da agenda vermeldt o.a.: Beslissing bij meer derheid van stemmen over het al of niet lid blijven van de „Centrale” In Den Haag. Beslissing over aansluiting bij het „Oentraal- Beheer” voor de verzekeringen der transport arbeiders tegen ongevallen en tegen stekten, en frankeerlngs- en prjjsconrantenovereenkomst. Graalwacht Woensdag om 8 uur beeft in het Graallökaal een buitengewone bijeenkomst plaats, waarop alle graalmelsjes worden ver wacht. Zorgen jullie op tijd aanwezig te zjjn. daar we geen oogenbllk te verliezen hebben. Burgerlijke Stand Geboren- Adrlanus nnes. z. van P. C. Groot en C. M van Lam- ren; Afra Gerarda, d. van 3. 3. Bijman en .1. Ootes. Ondertrouwd: Hendrik de Wit, 35 j. en Trljn- Je Ruljter, 34 j. De Zondag gehouden bloemendag ten bate van de R K. Drankweer heeft opgebracht bruto 112.77. netto 10627. De besturen van Martavereenlglng en Kruis- verbond danken allen, die hiervoor hun of haar medewerking verleenden; in het bijzonder de meisjes die zich beschikbaar stelden de speldjes te verkoopen. Na de Hoogmis vond de zeer druk bezochte receptie plaats, waaronder o.a eenlge fraaie bloemstukken te bewonderen vielen. De dag werd besloten met een plechtig Itof. waaronder de eerste Vicaris van het klooster. Pater Paciflcus Vriendt de feestpredikatie hield. Frui ineeen-verbaal opgemaakt Naar aan leiding der vele klachten van bouwers welke binnenkwamen, betreffende bet vertrappen van producten op hun akkers in het Geestmen- Ambacht, werd Zondag jj. door de belde veld wachters Geluk an Nieuwenhuis, een ware razzia gehouden onder de heeren hengelaars, welke de beleefdheid hadden zich aan dat euvel schuldig te maken, met gevolg dat een groot aantal processen-verbaal werden opgemaakt. Dat deze maatregel, door de belde veldwach ters ondernomen, moge blijken afdoende te zijn en voor de heeren vlsschers een aansporing om in den vervolge alleen gebruik te maken van hun vaartuig. Voetbaluitslagen De uitslagen der Zondag gehouden wedstrijden zijn: D E. M II Oranje Wit L 3—2 Oranje.Wtt II—V. V. E. II, 5—0; Oranje-Wlt III—V. V O III. 2—4. Tr-noemlng Z. H Exc de Bissc» 'riem heeft b-^oemd tot Patrons alhier, den weleerw. heer S. Mo, R.K.V.V. A. D. O. Uitslagen 23 Sept. A, D. O. 3—U. 8. V. 2 3—3; Vitesse Jun A. D. O. a 6—1; U. 8. V. b—A. D. O. b 1—1. De beide competitiewedstrijden van A D O. 1 en A. D. O. 3 zijn ter elfder ure afgelast; voor A D. O. 3 kon nog een vriendschappelijke wed strijd worden vastgesteld, welke na spannenden strijd In een gelijk spel eindigde De Junioren A zetten de competitie goed in met een schitterende overwinnlg op Vitesse. A. D. O. b speelde met 10 man en wist op het allerlaatste oogenbllk 10 achterstand nog In een gelijk spel om te zetten. Jubileum ..Vita Nova” Op S October zal de Schaak- en Damclub ..Vita Nova" alhier, 131/3 jaar hebben heataan. Door de tijdsom standigheden is afgezien van een feestelijke herdenking, doch wel is besloten, in beperkten kring dit feit op een gezellig avondje te vle. ren. Naar ons werd medegedeeld is door den heer A C de Graaf, alwaar de vereeniging domicilieert met haar bijeenkomsten en wed strijden. een zilveren beker beschikbaar ge steld voor de te houden nederlaagwedstrljden. Zaterdagavond om ongeveer elf uur had op den hoek LaatHuigbrouwerstraat een botsing plaats tusschen een luxe-auto, bestuurd door J. 3. alhier, en een motor-driewieler, bestuurd door B. uit H. H. Waard. B. kwam met 4Jn drie wieler tegen het achtergedeelte van den auto aan, met het gevolg, dat zijn voertuig aan den voorkant flink beschadigd werd. De auto be kwam geen schade. Hoewel de botsing vrij hevig was, deden rich geen persoonlijke ongevallen voor De schade werd onderling geregeld. Groot vw werk Zondagavond werd héér een groot vuurwerk afgestoken op het terrein van Purmersteyn over de Sluis. Er was buitengewoon veel belangstelling. K K Draakweerdag. Door de Marlaveree- nlging was Zondag’een drankweerdag georgani seerd. welke uitstekend is geslaagd Des morgens werd onder de drie H H Missen in de H.H. Petrus en Paulus-parochle een pre dikatie gehouden door den Zeereerw. Pater De Greeve 8. J„ welke kon beschouwd worden als een inleiding voor de groote rede, welke de ge wijde spreker 's avonds in de propaganda-ver- gadering hield. De avond was niet alleen gewijd aan de pro paganda. maar er viel nog iets meer te ge nieten, nl. zang en muziek, onder leiding van de heeren A. J. Leewens en Tj. Dito, waarbij zich nog aansloot de heer Donkers Verder werd door kapelaan Ligthart een nieuw vaandel gewijd, dat vervolgens In het be zit kwam van de Mariavereenlging. Het voor naamste van dezen avond was wel de rede van den eerw. spreker, die in een schitterende rede allen opriep om mede te helpen den dfenkdui- vel te verbannen en daarvoor in de plaats te stellen de liefde. Voor de Mta»ie In de O. L.- Vr.-parochie werd onder alle H.H. Missen een collecte gehou den voor Father Lijding, die spoedig zal ver trekken naar de Missie in Oeganda. De opbrengst was f 341.—, waarvoor de mis sionaris in het Lof harteljjk dankte. De heer Stammes merkt nog op dat de ge meente de arbeiders aanstelt. Punt 8. Voorstel om in beginsel te besluiten tot het verbeteren van den Lagendijk vanaf 300 M. ten Zuiden van den Grasweg tot de brug over de houten schutsluis en van den Van Ewijcksvaartweg, vanaf deze brug tot de Leljr- straat nabij den Stoomweg en tot het vernieu wen en verbroeden van de hiervoorgenoemde brug. Doordat deze weggedeelten (voor het eerst In 1933) op de provinciale wegenlljst zijn ge plaatst, zullen de rente en de aflossing van het hiervoor benoodlgd kapitaal geheel kunnen wor den bestreden uit van de provincie te ontvan gen bijdragen. Uit informatie is gebleken dat het nog ten minste zes jaren zal duren voor dat het Rijk dese weggedeelten zal ovememen ten behoeve van den aanleg van een Rijksweg. Hiervoor ging de vergadering eerst in ge heime bespreking Na heropening deelde de voor zitter mede, dat het voorstel met algemeene •temmen aangenomen was. terwijl eveneens be sloten was tot het maken van een betonnen brug over den Noorder Molenvaartsweg en Zandvaart, waaraan nog dit jaar wordt begon nen. om zoodoende een betere verbinding te krijgen van de Kooy naar de Coupure. Punt 8. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw benoemde hoofdingelanden en van den her benoemden hoofdingeland. Af traden de heeren: 3. C. Geerlings. Lange- rels, Nannes, die niet herbenoembaar zijn en 3. van Balen BMken, terwijl bU enkele can- didaatstelling benoemd werden de heeren Jan 8mlt Axn Willem Koomen en Dirk Lubbert, terwijl dé heer 3. Balen Blanken herbe noemd werd. De commissie, bestaande uit de heeren Lovtnk. Stammes en Thljssen, onder zocht de geloofsbrieven. Da heer Stammes bracht rapport uit en ad viseerde tot toelating. Aldus besloten. Punt 9. Rondvraag De voorzitter wilde nog even releveeren dat de heer Langereis vanaf 19 Mei 1906, de heer Nannes vanaf 30 Juni 1917 en de beer 3. C. Geerlings vanaf 1 Sept. 1930 hoofdingeland was geweest. De voorzitter voelde zich verplicht hun uit waam der gemeenschap dank te zeggen voer den pret tl gen omgang en de wijze waarop zij hun krachten aan den polder geschonken hadden. OU kunt op Uw werk met voldoening terug zien. Spr. hoopte dat, zij hun belangstelling zouden blijven toonen. De voorzitter feliciteert verder den heer van Balen Blanken met zijn herbenoeming. Het is een bewijs van waardee- rlng voor uw arbeid aldus spr. Voetbal Zondag speelde een uit leden van de 8t. Joseph-Gezellen samengesteld elftal te gen een combinatie Zouaven van Lutjebroek. op het terrein van laatstgenoemden. Natuurlijk hadden de nooit-voetballende Ge zellen het zwaar te verantwoorden, te meer daar zij over een zeer zwakke voorhoede beschikten. De Zouaven wonnen tenslotte met 73. Varfcem-crislsast Tot zaakvoerder der NW Varkenscentrale is voor deze gemeente aangewezen de heer A_ DUkxnan. Potdervergadering. Dezer dagen had !n het Polderhuis vergadering van de hoofdingelanden plaats. Afwezig waren de heeren De Graaf, Onderwater en Nannes. De voorzitter heette allen van harte welkom, waarna de secretaris de notulen voorlas, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde de mededeelingen 1. Van de heeren De Graaf, Onderwater en Nannes waren berichten van verhindering in gekomen. 3. De heer Dekker heeft voor de enveloppe met inhoud, hem bij zijn afscheid geschonken, als blijvend souvenir een schilderij en een lamp gekocht. 3. Ged. Staten hebben het besluit tot wijzi ging van de kasgeldleenlng goedgekeurd op 3 JU11 jX 4. Bij K.B no. 34 is de heer O. Oeerllgs her benoemd tot hoofdingeland De voorzitter fell- rak den fan zijn Geboren: Catharina Marie, d. van A. de Jong en J. Verbeek; Bregitta Johanna, d. van 3. Taan en 3. Kunst; Catharina Margaretha Ma ria, d. van N. Vader en M. Zwieterlng; Johenna Maria, d. van J. Kolljn en W. Blokdijk; Jo hannes Jozef, z. van V .KelJsper sn C. Kalen- bach; Trijntje, d. van 3. de Wilde en D. de Vet Overleden: Willem Zee, 63 j.; Jan Jonker, Een sprintwedstrtid Zondagmiddag had op den Purmersteenweg alhier een sprlntwedstrljd plaats voor wielrenners, waaraan een vijftien tal van de beste sprinters uit Noord-Holland deelnamen. Na een sene zeer spannende ritten waa de uitslag van den wedstrijd als volgt: Aanwezig aan het bureau van politie. Lange, straat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende als gevon den gedeponeerd op 10 tot en met 22 Septem ber 1933: vulpen, colbertjas, schoenen, jongens pet. stok van bengel, klndergummlachoenen. rozenkrans in étui, stuk kam, halsketting, sluit, dop van auto, belastlngmerk, hondenbelasting- penning, broche, kinderportemonnaie, gummi schoen. Aanwezig en te bevragen b« de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge- svonden aangegeven op 10 tot en met 23 Sep tember 1933; C. Lambrechts, Stationstraat 19, haarkam; Hartljzer, Kortstraat 35, halsketting; 3. v. d. Burgt, Fabrieksweg 13. halskettinkje; T. Houwing, Langestraat 75, zakje inh. kaart met elastiek; A Wagenaar, Laat 305, rljwtel- belastingmerk in étui; A. 3. Bleman, Uiten boschstraat 42. vulpen: C. Naber. Nieuwpoorta. te worden, ja, er kwam zelfs Mer sn daar eea plekje blauw te voorschijn. Voorteekenen van een blijden dag? Het waa erg stil in heU dorp, sr te bBna geen menach op straat te zien. Maar om en bij het klooster la dat anders. Er wandelen wat menschen heen en weer, net alsof ze ergens op wachten, er staan wat auto's, en tegen den muur van de kloosterkerk staan een paar honderd fietsen. Aan alles is hier te merken dat er ieta bij zonders aan de hand is, dat er feest ia. Feest. Ook Mj een kloosterfeeat ato dit denkt wwn bij de gedachte aan het woord ..feest" onwille keurig aan uiterlljke vrooltjkheld. aan muziek, zang en huldigingen. Doch hier, in dit land laat de huidige crisis zich geducht gelden en past geen uitbundig ultterlljk feestbetoon. Dit is de reden waarom de viering van dit zilveren feest van dit klooster vrijwel uitsluitend kerkelljk was. Voor de plechtige Hoogmis, die om half elf zou beginnen, werd met een kleinen stoet van paters, broeders en bruidjes de pater Provin ciaal van het klooster afgehaald en over het kerkplein naar de kerk geleid. Voor dat de plechtigheid een aanvang nam werd de plechtige Terts gesongen. De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den Provinciaal. Pater Honorius Camlnada. ter wijl assistentie verleend werd door Pater Da- mascenus Rombouts als diaken, door Pater Mei nardus Broersen als subdiaken, beiden van het Deflnitorium der Provincie, en door Pater Rc- galatus Hasebroek als presbyter-asststenta. De Gardiaan van het klooster. Pater Anjus Am brosius, fungeerde als Ceremoniarus. Verder verleenden assistentie Pater Lucas Ber ken en Pater M Zuldam Als Cantores fun geerden de Gardiaan van het klooster te Maastricht. Pater N. v. Vliet, de Gardiaan van het klooster te Woerden. Pater E. van der Snoek De H Mis werd met groote plechtigheid op gedragen. Het West-Friesche Dubbelmannen kwartet. onder leiding van den heer Spanjaard, zong op zeer verdlenstelHke wQae de MIs Sancte Trinltatesvan Hubert Cuypers. Een talrijke schare geloovlgen woonde deze treffen de plechtigheid bij. In het Priesterkoor werd de H Mis bijge woond door Pater Dr O VrUmoed, Pater Dr. C. Henteen. eveneens beiden van het Deflni torium der Provincie, de Gardiaan van het klooster te Bleljerheide. Pater Rezzerius Remmen en Pater Dr. 8. van Egmond. secretaris van den Provinciaal In het gedeelte der kloosterkerk hetwelk voor de geloovlgen bestemd is. merkten we de vol gende genoodigden op: de Burgemeester van Nieuwe Niedorp. den beer P. Plulster. de wet houders dezer gemeente en een aantal raadsle den. den burgemeester van Oude Niedorp, den beer B. 3. F. Meijer en Dr. Maats. De kerk was op eenvoudige, doch smaakvolle wfjse, versierd, welke versiering door de pa rochianen was aangeboden. gezinslid boven de ts^e personen, tot een ma ximum van 8 personen 14.80) en eveneens gedurende tan hoogste 34 weken. Kostgangers 5.50 per week gedurende 18 weken. Voor reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseerden zijn de hierboven genoemde bedragen. Voor de toepassing van deze regeling is een commissie benoemd, bestaande uit de heeren K. Blokdijk. J. Noë en J. C. C. de Boer, terwijl bovendien in die commissie nog zullen worden benoemd een vertegenwoordiger van de Katho lieke en een van de moderne organisatie Door den heer K. Blokdijk <R.K.) was bij den gemeenteraad een voorstel ingediend om werk- iooze arbeiders, die in werkverschaffing werken <of op een of andere wijze steun genieten, te verbieden om in cafés te komen. Dit voorstel werd na uitvoerige bestrijding, vooral ook door wethouder KeUnlng (8.D.) ver worpen. Door den heer 3. Noè iRK.) werd gepleit om zoo spoedig mogelijk weer arbeid in werk verschaffing te laten ullvoeren en daarbij de loonen zoo hoog mogelijk zien te houden De gemeente De Rijp is gedagvaard in een proces inzake den eisch tot schadevergoeding, ingesteld door de heeren v. d Vliet en Matzer als eigenaren van perceelen nabij de Beemster- brüg. welke perceelen door den verbouw van die brug in waarde zullen verhezen. Deze zaak zal in kort geding voor de recht bank worden behandeld. Bevolking en Burgerlijke Stand gemeente GroaAebroek over Augustus 1933 Ingekomen' Louisa Baars van Heerhugowaard. Marga retha E. Groot van Venhuizen, Trijntje Dulvls van Schellinkout, Johan Wittenberg van Blok ker. VertrokkenGeert Bos en gezin naar Boven- Theodorus Corn. Grootjes naar JeUe Gras naar Al Ida Geertruida Tiet naar Geertje Mantel naar Nleuwboer A 3. M „De Koophandel”. De vereeniging van groothandelaars in groenten en aardappelen .Ue Koophandel" gevestigd te Broek op Lan- gendljk zal een algemeens vergadering houden op Donderdag 29 Sept, a s., des namiddags half drie bU P. Kramer, Zuld-Scharwoude. Weg Furmerend—-Buiksloot bereiden het Noord-HoUandwh Kanaal Naar aanleiding van een door den A^ N W. B en K N. A. C. aan den betrokken Ruks Waterstaat gericht verzoek om een spoedige wegverbetering van den Westelijken dijkweg van het Noord-Hol- landache kanaal te bevorderen, waardoor .te vens de aan de Oosteluke zijde van het Ka naal gelegen weg aanzienlijk zou kunnen wor den ontlast, ontvingen genoemde vereeniglngen bericht, dat, gegeven de noodige groote versobe ring in de uitgaven van den Rijkswaterstaat voorloopig niet meer kan worden gedaan dan het verhard gedeelte van de bedoelde verbinding zoo goed mogelijk te onderhouden en het on verhard gedeelte zooveel mogelijk in berijdbaren toestand te houden. Aanrijding. Op den Jaagweg alhier hnd *h aanrijding plaats tusschen een een zeswielige t--- Lange K. G. B. 1—H. 8. V. 1 5—1. Onder behoor lijke belangstelling speelde Zondag K. G. B. 1 zijn eerste competitiewedstrijd en heeft deze verdiend gewonnen. Aanvankelijk gaven beide partijen elkander weinig toe, doch het doorzet ten van K. G. B. heeft haar de overwinning be zorgd. Wanneer te 2% uur scheidsrechter Entiiu uit Hoorn het beginsignaal laat klinken, trapt H. S. V. af en trekt terstond ten aanval. De aan vallen van K. G. B. worden meermalen geleid door Hanff-Snel. Wanneer er ongeveer 20 minu ten zijn gespeeld, is het P. Deen Wz. van K.G.B. die het leder voor den doelmond van H. brengt, een klein tikje naar Hanff. die het vonnis vol trekt en de scoren voor K. opent. Na den aftrap trekt H. ten aanval, doch het trio Bakker-Ligthart-Deen Wz staat goed op gesteld en terug gaat het leder. M Deen Jz. gaat, gesteud door Bood, ten aanval, een voorzet be landt bij P. Deen Wz., deze geeft goed door naar Hanff en weer is de kleine Wels er bij en scoort no. 2. Bü een flinke regenbui wordt enkele mi nuten gestaakt. Na de hervatting brengen de H. S. V.-ers een bezoek bü Bakker, doch zij heb ben geen succes. Nog een keer komen zl) terug maar hun schoten falen. Bü een der K.-aanval len wordt de H-verdedlglng in het nauw gedre ven door Deen Wz. De rethts-back weet zich niet vrij te werken en de H.-doelverdediger die op schitterende wijze vele schoten verwerkte, moest toezien, dat door zijn eigen speler het leder in zün heiligdom werd gewerkt. Met een stand van 30 in het voordeel van K. breekt de rust aan. Na de rust is H. terstond in den aanval, en ver schot van den H.-spil is Bakker te machtig en de eer voor H is gered Kort hierna komt de midden-voor van H. alleen voor Bakker te staan Bakker stelt zich goed op en loopt op den toe loopenden H.-speler in. die geen uitweg meer ziet en hopeloos naast kanjert. Ee aanval op de H.-veste wordt door P. Deen Wz. met een goed gericht schot, dat de H -doelman te machtig is en K. verhoogt de scoren met 41. Er is onge veer nog een kwartier te spelen en een loeier van Snel wordt door den H -doelman niet vol doende gekeerd en de toestormende Snel depo neert het leder voor de 5e maal in de H -veste Hét doel wordt beschoten door K.. maar wat ef ook moge gebeuren de H.-doelman is op zijn post en anders staat de paal er wel of zorgt de lat voor de rest En wannser scheidsrechter Eritius op de door hem gebruikelüke wijze ge- werklooze metaalbewerkers en transport arbeiders en een voor de landarbeiders in deze gemeente. Voor de fabrieksarbeiders enz. komt deze hierop neer: georganiseerden. gehuwden en kostwinners ontvangen een steun van 10 per week plus 0.75 voor leder kind tot een maximum van f 16.en ten hoogste 24 weken. Kostgangers 6 50 per week, ten hoogste 18 weken. Arbeiders uit het land- en tuinbouwbedrijf georganiseerden ivoor gehuwden en kostwin ners f 9.per week plus 80 cent per week per Ji hannes, z. Gerard, z. Schoutenstraat 33; Maarten, z. v. en 3. A. Kroonenburg. Keern 33. Overleden: Arie Bakker, 78 j„ weduwnaar van G. Klinkhamer. Koepoorlsweg 7. Jacob van Diepen. 79 J.. weduwnaar van M Reuae- naar, Duinsteeg 5; Catharine Tros. 70 j.. echt- genoote van M. Stam, Dubbele buurt 37. Ondertrouwd: D. Moen iDriebooml. 281) en Zazilia Keis (KL Noord 25)Adrlanus Dik- staal Berkhouterweg 33) en Joseph» L Sin ge ling Alkmaar). Getrouwd: Adrlanus 3. 3. Ruser en .Anna M. Tros (Oudorp no. 59); Johanna van Dam en Jacoba Kramer (Ged. Appelhaven 23). De weg HoornEnkhuiaen De weg van Hoorn naar Enkhuizen vla den Horst verkeert al sinds langen Ujd gedeeltelük In slechten staat. De A. N W B. en de K N A. C hebben zich verleden jaar reeds gewend tot Gedepu teerde Gtaten van Noord-Holland met veraoek verbetering te willen bevorderen, waarop dit College antwoordde, dat. in verband met, de aanstaande algeheele reconstructie, met het onderhoud Ujdelijk zuinigheid wordt betracht. Het gevolg hiervan is. dat deze «reg van Ven huizen via Den Hout naar Bruine Hengst thans in zeer slechten toestand verkeert. De A. N. W. B. en de K N. A. C. hebben zich nu andermaal tot meergenoemd College gewend en veraocht een spoedige verbetering te willen bevorderen. -- 323 luxe auto en vrachtauto van den heer de alhier, waarbjj de laatste in botsing kwam met een boom en daardoor geheel ver nield werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet Gemeenteraad In de hier gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd o m een steunregeling vastgesteld voor werklooze fa brieksarbeider*. Hoofdingelanden. Tot Hoofdingelanden van het Ambacht van West-Friesland genaamd de Vier Noorder Koggen zijn gekozen (in de vacature van den heer P. Donker Jz benoemd als Heemraad) de heer L. Glas en wegens periodieke aftreding van den heer D. Koom, dezelfde. Benoeming Z. H Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Patronaats-direc- eur, alhier, den weleerw. heer J. v. d. Vliet. Gevonden voorwerpen VtaehwedatriM van „De Baars’* Zondag 38 Sept., hield .JDe Baars" een grooten vischwed- Strud. Met 5 groote autobussen van de H. A. B. O. werd om 930 uur gereden naar de Bleek- meer, waar de wedstrijd zou plaats hebben. Er waren niet minder dan 91 deelnemers. De wed strijd had een geanimeerd verloop en om ruim half twee arriveerden de deelnemers behouden in Behagen na eerst nog een kleinen rondgang door de plaats te hebben gemaakt. Er was niet minder dan 337 stuks baars gevangen. Des avonds werden de prijzen door den voor zitter. den heer C. v. Straalen. uitgereikt in lokaal Bontea De grootste baars werd gevangen door den heer Jaap de Jong met een baars van 213 cM. Jaap won daarmede tevens den wlseel- beker, dien de heer Pronk moest afstaan. Tevens kreeg Jaap als Prijs een mooie bim-bam-klok. 2e Prüs P. Keures, schemerlamp; 3e pr. A. Hopman, Warmenhuizen, theekast; 4e pr. A. de Jong, karpershengel, 5e pr. Klinkhamer, Alkmaar, hengel; 8e pr. v. Loo. wlnkelsnoekaker; 7e pr. J. de Rooü. broodtrommel; 8e pr. J- L. Lutjeharnls, hengel; 8e pr. K. Kossen, ■chasr- apparaat; 10e pr. W. Oudenamse, vischmand. Verder ontvingen nog 30 personen verschil lende mooie prijzen. De voorzitter bedankte vervolgens de heeren controleurs, die ook ieder een prijsje te ont vangst hadden te nemen en deelt nog mede, dat er nog een vrije hengelwedstryd zei worden gehouden op 37 November Het inleggeld, L zal 14 dagen vódr den wedstrüd voldaan moe ten worden. Deze wedstrijd* zal plaats hebben in het eigen gepachte vischwater te VellBoog. Hierna werd de vergadering gesloten. Zondagmiddag had de offlcieele opening plaas van het nieuwe kleedhuis op het verbe terde voetbalterreln van B. 8. V. aan den Ker- kedük. Onder de aanwezigen merkten w|j op de burgemeester en mevrouw van Reenen, de beide wethouders met den gemeente-secretaris, het gemeenteraadslid, den heer Voute, den voorzitter van de zustervereenlging „Berdos" en verschillende bestuursleden van de gymnastiek- vereenlging „Be Quick" en andere plaatse lijke vereeniglngen. Gelukwenschen kwamen In, o s van de „Berdos" en van den heer van Amerongen. caféhouder vah „Onder de Lin den". bloemstukken van de Berger Veteranen, Bergens Mannenkoor, de B.R.O.C gemengde zangvereeniglng, en „Kunst na Arbeid", terwijl door de Berger Winkellersvereeniging een vlaggestok werd aangeboden. Het kleedgebouw, ontworpen door den heer Duits met behulp van den heer Roggeveen, in een hoofdtoon van wit, doet het bijzonder goed in de landelijke omgeving. De heer M. Kroon met de uitvoering belast, heeft alle eer van zijn werk: ook het schilderwerk van den heer Jn. Weljers Is goed verzorgd. Het geheel doet wel dadig aan en is voor de vereeniging. die met 5 elftallen in de comjjetltie van den Noord-Hol- landschen Voetbalbond uitkomt, een groote verbetering. Om half twee vestigde de burgemeester in zijn openingswoord de aandacht erop, dat de gemeente, ditmaal dank zu de werkverschaf fing. in de gelegenheid was geweest het ter rein te egaliseeren en beplantingen aan te brengen. Spr. wenschte de vereeniging geluk met haar nieuw naar de eischen des tüds ingerient kleedhuis. 1 welk, met de financteele hulp van een ingezetene, tot stand kon komen. De voorzl’ter van B. 8. V.. de heer Onrust, heette de aanwezigen welkom, bedankte den burgemeester voor diens vriendelüke woorden, de verschillende vereeniglngen voor de ontvan gen bloemenhulde en gelukwenschen. voorts Be Quick en Bergens Harmonie voor de mede werking om dezen dag te doen slagen, en de Alkmaarsche Boys, dat de wedstrijd van heden middag. die feltelük in Alkmaar had moeien worden gespeeld, op dit terrein kon plaats vinden. Hierna stelden de Alkmaarsche Boys I en B. 8. V. I zich op en nadat de burgemeester den aftrap had gedaan, ving een aardige wed strijd aan. De Alkmaarsche jongens bleken de Bergensche verre de baas en wonnen met 50. In afwachting van de Franschen en de Rus sen. voerde een afdeeling heeren van de gym- nastiekvereenlging Be Quick eemge vrije- en ordeoefeningen uit en verschillende oefeningen aan de ringen, die veel Wjval oogstten. Onder wijl hadden de ’’ransche en Russische troepen zich in het dorp opgesteld en begeleid door Bergens Harmonie, begaf de stoet te paard en te voet zich naar den KerkedUk. waar zü ruim vier uur aankwam. Al spoedig zou de groote veldslag der veteranen in figuurlüken en iet- terlüken zin, die op het veld met den voetbal zou worden uitgevochten, aanvangen. De offi cieren en soldaten, die in goed verzorgde uni formen uit het einde der 18de eeuw waren ge stoken. stelden zich op. een Engelsche veteraan fungeerde als scheidsrechter, terwijl de grens rechters als oud-Belgiach en -Hollandach mili tair waren gekleed. Het werd een amusante wedstrijd, om beur ten troffen de Franschen en Russen doel. Het ontbrak niet aan komische momenten en de genen die wegbleven van dezen genoeglijken middag, hadden ongeluk Ondanks het weer niet meewerkte, was er aardig wat publiek. Verloting Rijwielpadvereeniging. Donder dag J.L had In de „Rustende Jager” alhier de uitslag plaats van de succesvolle verloting, welke op touw was gezet door de RüwlelpadvereerJ- ging .Noord Kennemerland.” Er was een groot aantal prijzen beschikbaar, die natuurlijk allemaal hun weg gevonden heb ben. De eerste Prijs, een rijwiel, viel op lot no.1304. de tweede prüs, een fraaie teekening. op lot no. 3330 en de derde prüs op een stel, richtnig-aan- wljzers, op lot no. 1112. De prijzen kunnen aan de „Rustende Jager worden afgehaald. Schouw De groote algemeene schouw over wateringen, vaarten en slooten in den Groot. Llmmerpolder zal gedreven worden op Don derdag 13 October aj. Burgerlijke stand. GeborenJacobus Adria- nui. z. v. G. Spaans en 3. 3. Verlooü. Nleuw- land 16; Hendrik Johannes, z. v. J. de Best en A. Haas. A. op 't Zand 57Cornells Anto- nlus, z. v. G. den Oudendammer en A. M. Ooteman. Kuil 15; Andreas Ignatius, a v. A. de Boer en C. Witteveen. Merenstraat 88; Jo- 3. Bakker en C. Paap. West 36; 3. Wonder en M. van Berkum, E de Wit Examens. Donderdag en Vrijdag hebben op de R K. Naaischool onder leiding der eerw. Zusters Ursulinen alhier de examfps.,,plaaU gehad. Geëxamineerd werden 8 Candida ten. Het diploma lingerie werd uitgereikt aan de volgende dames: L. Dutnmtjer, Gz. Schutt. L. uoe Nieuweboer. Tr Groenland en M. v. Behagen te Heer Hugowaard. Het diploma voor coatumiére bekwamen de dames Tr. de Groot en C Berkhout De nieuwe knipcursussen beginnen ah. week. IJchtlng 1931 met groot verlof De dlenst- pliChtigen der lichting 1931 van de Lucht vaartafdeellng. vertrekken op 4 October as. met groot verlof. karspel, Theodorus Corn. Purroerend Peperstraat 13. Workum A 178, Alkmaar Langestraat 64, Westwoud. Catharina Geertruida naar Medemblik P. Manshanden. Gisolf en gezin nav Hoorn Veenenlaan 108. H. A. J Moeskops naar Medemblik Ooster- haven 21, N. W. Se uren naar Bovenkarspel Wed. Buisman Geboren: Simon, zoon van Simon Breed en Afra Visje; Meinardus Gerardus, zoon van M. Reus en G. Bakker, Clara, dochter van Theu- nls Vlam en T. de Vries te Bovenkarspel; Dirk, zoon van T Langendük en Joh. Val- linga; Catharina Adriana Theresia dochter van B Machielse en M. V. Sterk; Marga retha Maria, dochter van .Corn. Ba’ k«r en Oath Meester; Geert, zoon van Hendrik Valk en Trijntje Joon; Ewzld Egold. zoon van Walter Wlldoer en A v. d. Oultk; Gerardus Antonius. zoon van P Ligthart en M Hoog land; Jacobus Johannes, zoon van Fr. Bakker en M Brink; Martinus. zoon van Jan Bakker en Alida Laan; Gerardus Nicolaas. zconfvan G N. Groot en Alida Oud: Wilhelmina Ca tharina. dochter ran A. L. van Leeuwen en W. Schouten; Cornells, zoon van Th. Kok en Ca th. Schaper; Johannes, zoon van H Key en C de Min. wonende te Bovenkanspel; Christina. dochter van Joh Tenser, en G Oud: Cornelia Maria, dochter van Joh Buurman en C. M. Visser; Johanna Afra, dochter van O. P. Jong en M Dudlnk. Overleden: Johannes Dudink. 53 jaar, echt genoot van Geertruida Elders; Jacob Reus, 73 citeerde hem met zün benoeming en i wensch uit dat de polder nog lang zakelüke kennis mag profiteeren 5. De heer Taillie heeft zün benoeming als opzichter der polder aangenomen en is reeds in functie getreden. 8. Voor het aanvullend wegenplan is uit de provinciale kas een bedrag groot 8000 ont vangen. 7. Ged. Staten hebben goedgekeurd het be sluit tot verkoop van het terrein bü de Ned. Herv. Kerk aan de gemeente Anna Paulowna 8. Van 't gemeentebestuur van Anna Paulowna la bericht ontvangen dat zü bereid zün 40 pCt. bü te dragen in de kosten van het teeren van de Kruisweg en Noorder Molenvaartsweg tot een maximum van f 500. 9. Op 3 Juli is een kasopname gehouden, welke in orde werd bevonden. De voorzitter dankte den penningmeester voor zün goed beleid. Al deze mededèellngen werden voor kennis geving aangenomen. Punt 3. Vaststelling der voorwaarden naar welke het bouwland van den polder publiek zal worden verhuurd, met machtiging eventueel tot onderhandsche verhuur over te gaan. Vastgesteld werd dat in verband met de bü- ■ondere tijdsomstandigheden de verhuur niet meer voor 8, maar voor 2 jaar zal plaats vin den. Bovendien kreeg het dag. bestuur de mach tiging eventueel tot onderhandsche verhuur over te gaan. De heer Wal boer vroeg of de huurders die geen borg wenschten te stellen, ook met vooruit betaling konden volstaan. Ook dit veraoek werd goedgekeurd. Punt 4. Vaststelling van de rekening van den polder over het jaar 1931 en van het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen. De heer Stammes bracht als rapporteur van de commissie, bestaande uit de heeren Stam mes, Nannes en Kaan, die met het onderzoek belast was, verslag uit. De commissie had het onderzoek ingesteld Donderdag 8 Sept. 1932. Ontvangsten 153.457,87, uitgaven 138.883,70, batig saldo-/13.574.17. Buitengewone ontvang sten f 385381,55. bultengew. uitgaven 385 245.55. batig saldo f 136. Totaalontvangsten ƒ537.839.43, uitgaven 534.12925, batig saldo 13.710,17. De commissie bracht dank aan de bereid willigheid van den penningmeester en stelde voor om af- en over te schrüven 2.475.54 en de rekening goed te keuren. De voorzitter deelde mede dat er meer ont vangen was 14.11432 terwul de uitgaven 404,65^ meer bedroegen, zoodat er een voor- deeUg verschil is van /8»7O,17, hetgeen hootd- sakelük te danken is asji vergoeding van de Waterleiding. Zuiderzeebocaeni, mindere kosten van de bemaling, verminderde rente en geen onvoorziene uitgaven. Punt 5. Voorstel om aap de gemeente Anna Paulowna toestemming te verleenen bü wüze van werkverschaffing over te gaan tot het verlagen van bermen van verschillende wegen, met verplaatsing van grlndhekken, enz. ter ge- zaménlüke lengte van 30 K.M., waarvan de kosten geraamd worden op plm. f 6000 onder .aanbieding in de kosten van arbeldsloonen die voor rekening der gemeente rullen blüven. te betalen 50 pCt. tot een maximum van 500 onder voorwaarde dat de afname der bermen over de geheele lengte zal plaats hebben en zal worden uitgevoerd ten genoegen van het dag. bestuur ran den polder. De büdrage van den polder te voldoen uit de begrooting voor het jaar 1933. De voorzitter deelt mede dat dit voorstel het gevolg la van een schrijven van B. en W. d.d. 8 Sept, tot verbetering van den Stoomweg. Balgweg. Bchorweg. Zandweg enz. Het geld hiervoor benoodlgd, wordt op een volkomen verantwoorde wüze besteed. Aldus besloten. 1. A. v. d. Linden 'Le Champion); 3 *H. Ooms (de Bataaf); 3. G. Pelser (Olympia); 4. H Dle- terman <D.T.S.); 5. H. v. Thiel (de Adelaar); 8. B. v. Dük (de Kampioen). '.aan 87, halsband met penning; C. Koot. Zeglis 29. 3 eenden; A. Kwant, Noorderkade 15, por- temonnaie met inhoud; B. Dekker. Wester, hofje 6II. gewicht; Van Dijk, Stationsweg 38. padvindersmes; G. Venneker, Oudorperdükje 34, halsketting; R. v. d. Meer. Kooltuin 19, kist met bloemkool; 8 Bieman, Uitenboschstraat 42, damesarmbandhorloge; W. Scheerder, Baansingel 6a, 2 medailles. R. Pünlng. Lange straat 9, vulpenhouder; H. de Vrlea, Diaconie, gebouw Nieuwealoot, een paar dameshand schoenen; G. Street. Bergerweg 3, 1 Lipssleutel; 3. Wipprecht. Geest 21, padvlndersriemD Groen. Bloemstraat 13, herdershond, H. de Raadt. Langestraat 80, alpionmuts; mej. A. van Maasdijk, Dükgraafstraat 8. zilveren col bertje; 3. Relnierse, Noorderkade 85, handwa gen; De Vries, brugwachter Pieterstraat, kano; B. EUls, Boezemsingel 39. broche; P. Mooü. Augustünesteeg 1, hangslot; Corry Dial. Nieuw, poortslaan 183, rijwlelbelaatlngplaatje; De Wit. Kerkstraat 1. damesceintuur; 3. ter Hoest. Nleuwlanderslngel 3, autoped; 3. Peereboom. woonwagenpark, dommekracht; W. van Kleef, Ropjeskull 58, kinderportemonnaie met in- Postkantoor, vulpen; W. Faber, Burg. Bosstraat 33. dameshorloge; C. Ursem. Dük. graafstraat 5. portemonnaieG. 3. Helsdingen. Heerenweg 238, Heiloo, beurs; P. de Vries, Rit- sevoort 40, gasslang; Juffr. Moraal, Limmer boek 12, rozenkrans; P Hoekmeüer, Coman- straat 3. vulpotlood; T. W. de Vries, Peper straat 3, pakje inh. kant; E. Smit, Hoeverkade 10a. dameshandschoenK. Streicher, Oudorper. dükje 47, portemonnaie met inboud; H. de Vries, Rochdalestraat 31. damesportemonnale het inhoud; Ringers Chocoladefabriek, bok; Idema. brugwachter, hondenpenning; J. Doe schot. Tuinstraat 40, collier; J. van Dük. Aster- strast 10, hondenpenning; N. ran der Meüde. Is Landdwarsstraat 38. muts; J. Koeman, Hof. straat 7. 3 bankbiljetten; 3. F Fransen. Ver- dronkenoord 65. regenjas; P. J. v. d. HoofL Snaarmanslaan 52. damespantoffel; C. San gers, Spoorstraat 59. tascb met inhoud, A. Kok, Snaarmanslaan 129, pakje met inhoud; C. Rui- ter, Hekelstraat 19, damesportemonnale met inhoud. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan ennls te geven aan het bureau ran politie. K. R. O. Zondagavond werd in het St. Go- marusgebouw een propaganda-avond gehouden voor den K. R. O. De opkomst had wel wat be ter kunnen zün. Door onvoorziene omstandigheden kon Eerw. Pater Dito niet aanwezig zün, in wiens plaats de lieer Paul de Waart een propaganda- woord zou spreken. Het publiek werd wel wat lang op de proef gesteld, daar ook de directeur van de zang- vereeniging op zich liet wachten Inmiddels had het muziekgezelschap uit Groo- tebroek den K. R O.-marsch ingezet. 9 Toen beide heeren waren gearriveerd kon met de afwerking van het programma worden be gonnen. Bijzonder goed werden do zangnummers ten gchoore gebracht, terwul ook de heer de Waart voor zün schoone propagandarede een welver diend applaus mocht ontvangen. Hoewel door omstandigheden laat werd be gonnen. mag deze avond toch als geslaagd wor den beschouwd en werd het wachten daardoor ruimschoots vergoed.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1932 | | pagina 2